vlc 1.0.0 - en to hr translation catalogue (4804 entries)

en: 
    (WinCE interface)
hr: 
    (sučelje WinCE)

en: 
    Do you want to download it?
hr: 
    Želite li je preuzeti?

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
hr: 
    Odbačeni sadržaj spremiti u datoteku vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
hr: 
    Za nastaviti stisnite tipku RETURN...

en: 
    Warning: if you can't access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
hr: 
    Pozor: Ukoliko više nemate pristupa korisničkom grafičkom sučelju, otvorite okno s naredbenim retkom, prijeđite u mapu u kojoj ste instalirali VLC i pokrenite "vlc -I qt"

en:      .           Show/Hide hidden files
hr:      .           Prikazati/sakriti skrivene datoteke

en:      /           Look for an item
hr:      /           Traženje neke stavke

en:      <, >        Next/Previous chapter
hr:      <, >        Naredno/prethodno poglavlje

en:      <backspace> Delete an entry
hr:      <backspace> Izbrisati neki unos

en:      <enter>     Add the selected file to the playlist
hr:      <enter>     Odabranu datoteku dodati u spisak izvođenja

en:      <left>      Seek -1%%
hr:      <lijevo>      Pretražiti -1%%

en:      <pgup>,<pgdown> Navigate through the box page by page
hr:      <pgup>,<pgdown> Navođenje okvirom stranicu za stranicom

en:      <right>     Seek +1%%
hr:      <desno>     Pretražiti +1%%

en:      <space>     Add the selected directory to the playlist
hr:      <space>     Odabranu mapu dodati u spisak izvođenja

en:      <space>     Pause/Play
hr:      <space>     Stanka/izvođenje

en:      <up>,<down>     Navigate through the box line by line
hr:      <up>,<down>     Navođenje okvirom redak za retkom

en:      <up>,<down>     Seek +/-5%%
hr:      <gore>,<dolje>     Tražiti +/-5%%

en:      A           Add an entry
hr:      A           Dodati neki unos

en:      B           Show/Hide filebrowser
hr:      B           Prikazati/sakriti preglednik datoteka

en:      Ctrl-l          Refresh the screen
hr:      Ctrl-l          Osvježiti zaslonski prikaz

en:      D, <del>    Delete an entry
hr:      D, <del>    Izbrisati neku stavku

en:      Esc         Close Add/Search entry
hr:      Esc         Zatvoriti polje unosa Dodati/Tražiti

en:      L           Show/Hide messages box
hr:      L           Prikazati/sakriti okvir dojava

en:      O           Reverse order Playlist by title
hr:      O           Obratno razvrstavanje spiska izvođenja po naslovu

en:      P           Show/Hide playlist box
hr:      P           Prikazati/sakriti spisak za izvođenja

en:      R           Toggle Repeat item
hr:      R           Sklopka opetovanja stavke

en:      S           Show/Hide statistics box
hr:      S           Prikazati/sakriti okvir statistika

en:      [, ]        Next/Previous title
hr:      [, ]        Naredni/prethodni naslov

en:      a           Volume Up
hr:      a           Pojačati glasnost

en:      c           Switch color on/off
hr:      c           Uključivanje/isključivanje boje

en:      e           Eject (if stopped)
hr:      e           Izbaciti (ako je zaustavljeno)

en:      f           Toggle Fullscreen
hr:      f           Sklopka cjelozaslonskog prikaza

en:      g           Go to the current playing item
hr:      g           Prijeći na trenutno izvođenu stavku

en:      h,H         Show/Hide help box
hr:      h,H         Prikazati/sakriti okvir pomoći

en:      i           Show/Hide info box
hr:      i           Prikazati/sakriti informativni okvir

en:      l           Toggle Loop Playlist
hr:      l           Sklopka petlje spiska za izvođenje

en:      m           Show/Hide metadata box
hr:      m           Prikazati/sakriti okvir metapodataka

en:      n, p        Next/Previous playlist item
hr:      n, p        Naredna/prethodna stavka spiska za izvođenje

en:      o           Order Playlist by title
hr:      o           Razvrstavanje spiska izvođenja po naslovu

en:      q, Q, Esc   Quit
hr:      q, Q, Esc   Okončati

en:      r           Toggle Random playing
hr:      r           Sklopka nasumičnog izvođenja

en:      s           Stop
hr:      s           Zaustaviti

en:      x           Show/Hide objects box
hr:      x           Prikazati/sakriti okvir objekata

en:      z           Volume Down
hr:      z           Smanjiti glasnost

en:  (default disabled)
hr: (polazno isključeno)

en:  (default enabled)
hr: (polazno uključeno)

en:  - Empty -
hr:  - Prazno -

en:  Apply
hr: Primijeniti

en:  Browse
hr: Pregledati

en:  Cancel
hr: Poništiti

en:  Chapter  : %d/%d
hr:  Poglavlje  : %d/%d

en:  Clear
hr: Očistiti

en:  Help
hr: Pomoć

en:  Information
hr: Informacija

en:  Logs
hr: Zapisnici

en:  Objects
hr: Objekti

en:  Playlist (All, one level)
hr:  Spisak izvođenja (sve, jedna razina)

en:  Playlist (By category)
hr:  Spisak izvođenja (po kategorijama)

en:  Playlist (Manually added)
hr:  Spisak izvođenja (ručno dodano)

en:  Position : %s/%s (%.2f%%)
hr:  Položaj : %s/%s (%.2f%%)

en:  Profile Name Missing
hr: Nedostaje naziv profila

en:  Save
hr: Pohraniti

en:  Source   : %s
hr:  Izvor   : %s

en:  Source: <no current item> %s
hr:  Izvor: <nema tekuće stavke> %s

en:  State    : Opening/Connecting %s
hr:  Stanje    : Otvaranje/povezivanje %s

en:  State    : Paused %s
hr:  Stanje    : Stanka %s

en:  State    : Playing %s
hr:  Stanje    : Izvodi se %s

en:  Stats
hr: Statistike

en:  Title    : %d/%d
hr: Naslov    : %d/%d

en:  Volume   : %i%%
hr:  Jakost zvuka   : %i%%

en:  [ h for help ]
hr:  [ h za pomoć ]

en:  by the VideoLAN Team.
hr:  VideoLAN Team.

en:  days
hr: dana

en: "%s" is no audio encoder.
hr: "%s" nije kôder zvuka.

en: "%s" is no video encoder.
hr: "%s" nije kôder video slike.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
hr: Učinak "Prepoznavanje bôja". Cijela slika će biti pretvorena u crno-bijelu, s iznimkom dijelova koji su one boje, koju ste Vi odabrali u postavkama.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
hr: Učinak izobličavanja slike "Prepoznavanje rubova".
    Iskušajte mijenjajući razne postavke za različite učinke.

en: "Rating" to put in ASF comments.
hr: "Ocjena" za staviti u komentare ASF-a.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
hr: Vrijednost "U" za ključnu boju plavog zaslona (u vrijednostima YUV). Od 0 do 255. Polazno je na 120 za plavo.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
hr: Vrijednost "V" za ključnu boju plavog zaslona (u vrijednostima YUV). Od 0 do 255. Polazno je na 90 za plavo.

en: "Water surface" video distortion effect
hr: Učinak "Vodene površine" za izobličavanje video slike

en: "Waves" video distortion effect
hr: Učinak izobličavanja slike "Waves"

en: %.1f MHz (%d services)
hr: %.1f MHz (%d službe)

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
hr: Modul(i) %d nisu bili prikazani, jer oni imaju samo napredne mogućnosti.

en: %i items
hr: %i stavki

en: %s
    Done %s (100.0%%)
hr: %s
    Dovršeno %s (100.0%%)

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
hr: %s
    Preuzima se... %s/%s %.1f%% završeno

en: %s (Encoded Output)
hr: %s (kodirani izlaz)

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedopuštena mogućnost -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: nedopuštena mogućnost -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: mogućnost `%c%s' ne dopušta neki argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: mogućnost `%s' je dvosmislena

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: mogućnost `%s' iziskuje neki argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: mogućnost `--%s' ne dopušta neki argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: mogućnost `-W %s' ne dopušta neki argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: mogućnost `-W %s' je dvosmislena

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: ta mogućnost iziskuje neki argument -- %c

en: %s: unrecognized option `%s%s'
hr: %s: neprepoznata mogućnost `%s%s'

en: &About
hr: &O programu...

en: &Advanced Controls
hr: &Dodatni elementi upravljanja

en: &Advanced Open...
hr: &Napredno otvaranje...

en: &Apply
hr: &Primijeniti

en: &Aspect Ratio
hr: &Bočni omjer

en: &Audio
hr: &Zvuk

en: &Bookmarks
hr: &Straničnici

en: &Cancel
hr: &Poništiti

en: &Chapter
hr: &Poglavlje

en: &Clear
hr: &Očistiti

en: &Close
hr: &Zatvoriti

en: &Codec Details
hr: &Pojedinosti o kodeku

en: &Codec Information
hr: Informacija o &kôdeku

en: &Convert
hr: &Pretvoriti

en: &Convert / Save
hr: &Pretvoriti / pohraniti

en: &Crop
hr: &Obrezivanje

en: &Deinterlace
hr: &Raspletanje

en: &Disc
hr: &Disk

en: &Effects and Filters
hr: &Učinci i filtri

en: &Enqueue
hr: &Uvrstiti za čekanje

en: &Extra Metadata
hr: &Dodatni metapodatci

en: &Faster
hr: &Brže

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Fullscreen
hr: &Prikaz cijelim zaslonom

en: &Fullscreen Interface
hr: &Sučelje preko cijelog zaslona

en: &General
hr: &Općenito

en: &Go
hr: &Krenuti

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &Help...
hr: &Pomoć...

en: &Jump Forward
hr: &Skok naprijed

en: &Media
hr: &Mediji

en: &Messages
hr: &Dojave

en: &Navigation
hr: &Navođenje

en: &Network
hr: &Mrežne veze

en: &Open File...
hr: &Otvoriti datoteku...

en: &Open Media
hr: &Otvoriti medij

en: &Play
hr: &Izvedba

en: &Playback
hr: &Izvođenje

en: &Post processing
hr: &Završna obrada

en: &Preferences
hr: &Prilagodbe

en: &Quit
hr: &Svršetak

en: &Recent Media
hr: &Nedavni mediji

en: &Recheck version
hr: &Iznova provjeriti inačicu

en: &Reset Preferences
hr: &Vratiti polazne prilagodbe

en: &Save
hr: &Pohraniti

en: &Save Metadata
hr: &Pohraniti metapodatke

en: &Save as...
hr: &Pohraniti kao...

en: &Search:
hr: &Tražiti:

en: &Select
hr: &Odabrati

en: &Services Discovery
hr: Otkrivanje &službi

en: &Start
hr: &Započeti

en: &Statistics
hr: &Statistike

en: &Stop
hr: &Zaustaviti

en: &Stream
hr: &Tok strujanja

en: &Streaming...
hr: &Strujanje...

en: &Subtitles Track
hr: &Trag podnaslova

en: &Tools
hr: &Alatke

en: &Track Synchronization
hr: &Usklađivanje tragova

en: &Update
hr: &Dograditi

en: &VLM Configuration
hr: Prilagodbe &VLM-a

en: &Video
hr: &Slika

en: &Visualizations
hr: &Vizualizacije

en: &Yes
hr: &Da

en: &Zoom
hr: &Povećalo

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
hr: (Pokusno) Nemojte pohranjivati u međuspremnik na pristupnoj razini.

en: (Experimental) XCB video output
hr: Izlaz slike XCB (pokusno)

en: (Experimental) XCB video window
hr: Okno videa XCB (pokusno)

en: (Not recommended) Perform a simple (non hierarchical block matching motion vector search with search range of +/-x, +/-y
hr: (Nije preporučljivo) Provesti jednostavnu ne-hijerarhičnu usporedbu traženja blokova shodnih vektora pokreta s rasponom traženja +/-x, +/-y

en: (c) 1996-2008 - the VideoLAN Team
hr: (c) 1996-2008 - The VideoLAN Team

en: (no item is being played)
hr: (ne izvodi se ni jedna stavka)

en: ) is available.
hr: ).

en: +----[ Remote control commands ]
hr: +----[ Naredbe udaljenog upravljanja ]

en: +----[ end of help ]
hr: +----[ svršetak pomoći ]

en: +-[Audio Decoding]
hr: +-[Dekodiranje zvuka]

en: +-[Incoming]
hr: +-[Ulazno]

en: +-[Streaming]
hr: +-[Strujanje]

en: +-[Video Decoding]
hr: +-[Dekodiranje slike]

en: ---  DVD Menu
hr: ---  Izbornik DVD-a

en: ----- Title
hr:  ----- Naslov

en: ...when VLC is in background
hr: ...kada je VLC u pozadini

en: 1 item
hr: 1 stavka

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
hr: Jednopojasni VBR, zasnovan na kakvoći. Raspon je od 0 do 51.

en: 1:1 Original
hr: 1:1 Izvornik

en: 1:2 Half
hr: 1:2 Polovica

en: 1:4 Quarter
hr: 1:4 Četvrtina

en: 1:File
hr: 1:Datoteka

en: 2 Front 2 Rear
hr: 2 naprijed 2 pozadi

en: 2 Pass
hr: 2 prolaza

en: 22 kHz tone
hr: Ton od 22 kHz

en: 256 corresponds to 100%, 1024 to 400%
hr: 256 odgovara 100%, 1024 odgovara 400%

en: 2:1 Double
hr: 2:1 Dvostruko

en: 3 Front 2 Rear
hr: 3 naprijed 2 pozadi

en: 4
hr: 3

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
hr: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Dobrodošli u Pomoć medijskog izvođača VLC</h2><h3>Dokumentacija</h3><p>VLC-ovu dokumentaciju možete pronaći na VideoLAN-ovom mrežnom mjestu <a href="http://wiki.videolan.org">Wiki</a>.</p><p>Ako ste još uvijek novopridošlica na medijskom izvođaču VLC, pročitajte molim<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Uvod u medijski izvođač VLC</em></a> (eng.).</p><p>Neke informacije o tomu, kako koristiti izvođač, ondje možete pronaći u dokumentu <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Kako izvoditi datoteke medijskim izvođačem VLC</em></a> (eng).</p><p>Za sve zadaće pohranjivanja, pretvaranja, prekodiranja, kodiranja, multipleksiranja i zahvaćanja protočnih strujanja, korisne informacije bi ste trebali pronaći u <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentaciji o zahvaćanju protočnog strujanja</a> (eng.).</p><p>Ukoliko ste nesigurni glede terminologije, posavjetujte se molim u <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">osnovi znanja</a> (eng.).</p><p>Kako bi ste razumjeli glavne tipkovnične prečice, pročitajte stranicu o <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">prečicama</a> (eng.).</p><h3>Pomoć</h3><p>Prije nego li nam postavite ikakvo pitanje, obazrite se molim po <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Učestalo postavljanim pitanjima</a> (eng.).</p><p>Možda ćete onda moći dobiti (i dati) pomoć na <a href="http://forum.videolan.org">forumima</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">dopisnim spiskovima</a> ili na Vašem kanalu IRC-a (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Pridonesite projektu<p>Projektu VideoLAN možete pomoći darujući nešto od svog vremena za pomaganje zajednici, oblikujući presvlake, prevodeći dokumentaciju, iskušavajući i programirajući VLC. Možete također dati prilog i materijal koji bi nam pomogli. I dakako, i Vi možete <b>promicati</b> medijski izvođač VLC.</p></body></html>

en: <p>The <i>VideoLAN Team</i> doesn't like when an application goes online without authorization.</p>
     <p><i>VLC media player</i> can retreive limited information from the Internet in order to get CD covers or to check for available updates.</p>
    <p><i>VLC media player</i> <b>DOES NOT</b> send or collect <b>ANY</b> information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>Therefore please select from the following options, the default being almost no access to the web.</p>
hr: <p><i>Teamu VideoLAN-a</i> se ne sviđa kada neka aplikacija bez dopuštenja uspostavlja mrežne veze.</p>
    <p><i>Medijski izođač VLC</i> može s Interneta dobavljati ograničene podatke u svrhu nabavke omotnih slika CD-a ili provjere raspoloživosti dogradnji.</p>
    <p><i>Medijski izođač VLC</i> <b>NIKADA</b> ne šalje i ne skuplja <b>NIKAKVE</b> podatke, pa ni anonimno, o Vašim navikama.</p>
    <p>Stoga molim izaberite neku od slijedećih mogućnosti, pri čemu ona polazna skoro nikada ne pristupa mreži.</p>

en: A directory where to save the files has to be selected.
hr: Mora biti odabran imenik u kojem će se pohranjivati datoteke.

en: A file where to save the stream has to be selected.
hr: Mora biti odabrana datoteka u kojoj će se pohranjivati strujanje.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
hr: Uglavljeno stupnjevanje kvantizatora video slike za kodiranje VBR-a (prihvatljive vrijednosti: 0.01 do 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
hr: Zvukovni kôdek otvorenog kôda, namijenjen sažimanju glasa (upotrebljiv s OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum.
hr: Spisak vizualnih učinaka, rastavljan zarezima.
    Tekući učinci uključuju: prividno, spektrometar, spektar.

en: A new version of VLC(
hr: Dostupna je nova inačica VLC-a (

en: A positive value means that
    the audio is ahead of the video
hr: Pozitivna vrijednost znači da
    je zvuk ispred video slike

en: A positive value means that
    the subtitles are ahead of the video
hr: Pozitivna vrijednost znači da
    su podnaslovi ispred video slike

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
hr: Za zaštitu ovog sučelja se koristi samo jedna jedina lozinka. Polazna vrijednost glasi "admin".

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
hr: Datoteka fontova zvuka se iziskuje zbog programskog objedinjavanja.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
hr: Mora biti odabrano važeće odredište. Unesite ili neki IP pojedinačnog slanja ili IP skupnog slanja.
    
    Ako ne znate što to znači, pogledajte u VLC-ov KAKO strujati i tekstove pomoći u ovom oknu.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
hr: Vrijednost > 0 omogućuje stanje stalne stope protoka

en: A->B Loop
hr: Petlja A->B

en: A/52 audio packetizer
hr: Paketnik zvuka A/52

en: A/52 dynamic range compression
hr: Kompresija dinamičkog raspona A/52

en: A/52 over S/PDIF
hr: A/52 preko S/PDIF

en: A/52 parser
hr: Raščlanjivač A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
hr: Dekôder zvuka AAC-a (koristi libfaad2)

en: AAC extension
hr: Proširenje AAC-a

en: ADPCM audio decoder
hr: Dekôder zvuka ADPCM

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
hr: Dekôder zvuka AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
hr: Paketnik zvuka AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
hr: Demultiplekser AIFF-a

en: ALSA Device Name
hr: Naziv uređaja ALSA

en: ALSA audio output
hr: Izlaz zvuka ALSA

en: AM Tuner mode
hr: Način AM prijemnika

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
hr: Način amplitudne modulacije podesivog prijemnika. To može biti polazno (0), TV (1), KV/SV/DV radio (2), UKV radio (3) ili DSS (4).

en: AM radio
hr: KV/SV/DV radio

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
hr: Medijski izvođač VLC

en: ASCII-art video output
hr: Izlaz video slike ASCII Art

en: ASF muxer
hr: Muxer ASF-a

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
hr: Veličina paketa ASF-a -- polazno je 4096 bajta

en: ASF v1.0 demuxer
hr: Demultiplekser ASF v1.0

en: ASX playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
hr: Dekôder zvuka ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC Major Channel
hr: Glavni kanal ATSC-a

en: ATSC Minor Channel
hr: Sporedni kanal ATSC-a

en: ATSC Physical Channel
hr: Fizički kanal ATSC-a

en: AU demuxer
hr: Demultiplekser AU

en: AVI Index
hr: Kazalo AVI-a

en: AVI demuxer
hr: Demultiplekser AVI

en: AVI muxer
hr: Muxer AVI-a

en: About
hr: O programu...

en: About VLC media player
hr: O izvođaču medija VLC

en: About the video filters
hr: O video filtrima

en: Above the Video
hr: Iznad video slike

en: Accelerated video output (Overlay)
hr: Pospješivani izlaz slike (s prekrivanjem)

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
hr: Naredbe prihvaćati preko utičnice Unixa umjesto putem stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
hr: Naredbe prihvaćati preko utičnice, umjesto putem stdin. Možete navesti i adresu te port na koje će se povezati sučelje.

en: Access advanced options to tweak the device
hr: Pristupite naprednim mogućnostima za istančano podešavanje uređaja

en: Access control list (equivalent to .hosts) file path, which will limit the range of IPs entitled to log into the internal HTTP server.
hr: Putanja datoteke spiska za nadzor pristupa (istovjetno funkciji .host), koji će ograničavati raspon ovlaštenih IP-a u zapisniku unutarnjeg poslužitelja HTTP-a.

en: Access module
hr: Modul pristupa

en: Access modules
hr: Pristupni moduli

en: Access output
hr: Pristupni izlaz

en: Access output module
hr: Modul pristupnog izlaza

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
hr: Moduli pristupnog izlaza nadziru puteve kojima se šalju multipleksirana strujanja. Ova postavka Vam dopušta da uvijek možete nametnuti svojstvenu metodu pristupnog izlaza. No, to vjerojatno ne bi ste trebali činiti.
    Isto tako možete zadati i polazne parametre za svaki pristupni izlaz.

en: Access unit delimiters
hr: Razdjelnici pristupne jedinice

en: Access:
hr: Pristup:

en: Account that will be used for the connection.
hr: Račun koji će biti korišten za povezivanje.

en: Act as master
hr: Djelovati kao glavni

en: Action
hr: Radnja

en: Activate
hr: Aktivirati

en: Activate Transcoding
hr: Aktivirati prekodiranje

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
hr: Aktiviranje provjera putem VNC-a. NEMOJTE ovo aktivirati za uporabu kao klijent VDR ffnetdev.

en: Activate or deactivate autoscaling.
hr: Uključiti ili isključiti samostupnjevanje.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
hr: Uključiti automatsku dojavu raspoloživosti novih inačica programa. Pokreće se jedan put u dva tjedna.

en: Activate the updates availability notification
hr: Aktivirati dojavu raspoloživosti dogradnji

en: Activate update notifier
hr: Aktivirati podsjetnik na dogradnje

en: Active TCP connection
hr: Aktivna TCP-veza

en: Active regions
hr: Djelatna područja

en: Active windows
hr: Djelatna okna

en: Adapter card to tune
hr: Adapterska kartica za podesiti

en: Adapter cards have a device file in directory named /dev/dvb/adapter[n] with n>=0.
hr: Adapterske kartice imaju datoteku uređaja u imeniku zvanom /dev/dvb/adapter[n], pri čemu je n>=0.

en: Adaptive B-frame decision
hr: Prilagodiva odluka kadrova B

en: Adaptive spatial transform size
hr: Prilagodljiva veličina prostorne pretvorbe

en: Add
hr: Dodati

en: Add Folder to Playlist
hr: Mapu dodati u spisak izvođenja

en: Add Input
hr: Dodati ulazni sadržaj

en: Add Interface
hr: Dodati sučelje

en: Add Node
hr: Dodati čvor

en: Add Subtitles to transcoded video
hr: Dodati podnaslove prekodiranoj video snimci

en: Add WAVE header
hr: Dodati WAVE-zaglavlje

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
hr: Dodajte učinak fontova u tekst, kako bi poboljšali čitkost ispred različitih pozadina.

en: Add a subtitles file
hr: Dodavanje datoteke podnaslova

en: Add controls to the video window
hr: Dodati nadzorne elemente u okno video slike

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
hr: Pridodajte odredišta u nastavku iza metoda strujanja koje potrebujete. Provjerite je li pri prekodiranju format sukladan metodi koju ste odabrali.

en: Add directory...
hr: Dodati mapu...

en: Add file...
hr: Dodati datoteku...

en: Add logo
hr: Dodati logotip

en: Add text
hr: Dodati tekst

en: Add to Playlist
hr: Dodati u spisak izvođenja

en: Add to media library
hr: Dodati u medijsku knjižnicu

en: Add to playlist
hr: Dodati na spisak izvođenja

en: Add...
hr: Dodati...

en: Additional debug
hr: Dodatni postupak debuga

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
hr: Dodatna sučelja, koja je proizvela služba. Sučelja bi trebala biti navedena već pri instalaciji, kako bi mogla biti uredno prilagođena. Koristite zarezma rastavljani spisak sučelnih modula. Najčešće vrijednosti su: logger, sap, rc, http)

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
hr: Dodatna putanja VLC-u za traženje njegovih modula. Vi možete dodati razne putanje, ulančavajući ih uz uporabu " PATH_SEP " kao razdjelnika.

en: Additional streaming options
hr: Dodatne mogućnosti strujanja

en: Additional transcode options
hr: Dodatne mogućnosti prekodiranja

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
hr: Dodavanje ili oduzimanje pixela po širini vrhunaca.

en: Address
hr: Adresa

en: Address and port the HTTP interface will listen on. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want the HTTP interface to be available only on the local machine, enter 127.0.0.1
hr: Adresa i port na kojima će sučelje HTTP-a osluškivati nadolazeće veze. Polazno je za sva sučelja mrežnih mjesta (0.0.0.0). Ukoliko želite da sučelje HTTP-a bude raspoloživo samo na mjesnom stroju, unesite 127.0.0.1

en: Address of the CDDB server to use.
hr: Adresa poslužitelja CDDB-a koja će se koristiti.

en: Address of the computer to stream to.
hr: Adresa računala prema kojemu će teći strujanje.

en: Address of the locking callback function. This function must fill in valid plane memory address information for use by the video renderer.
hr: Adresa funkcije zaključavanja opoziva. Ova funkcija mora popuniti informaciju o važećoj adresi radnog spremnika za korištenje proizvođačem video slike.

en: Address of the locking callback function. This function must return a valid memory address for use by the video renderer.
hr: Adresa funkcije zaključavanja opoziva. Ova funkcija mora vratiti važeću adresu spremnika za korištenje proizvođačem video slike.

en: Address of the unlocking callback function
hr: Adresa otključavanja funkcije opoziva

en: Address:
hr: Adresa:

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
hr: Raspoložive podnaslove dodaje izravno video slikama. Korisnik koji ih zaprima ih ne može isključiti, pošto oni postaju dio slike.

en: Adds motion blurring to the image
hr: Dodaje slici zamagljivanje pokreta

en: Adjust Image
hr: Podesiti sliku

en: Adjust VLC priority
hr: Prilagoditi prioritet VLC-a

en: Adjust the white light to your LED stripes
hr: Prilagodite vrijednosti bijelog svjetla prugama Vašeg LED-a

en: Adjustments and Effects
hr: Podešavanja i učinci

en: Advance of audio over video:
hr: Napredovanje zvuka naspram video slike:

en: Advance of subtitles over video:
hr: Napredovanje podnaslova naspram video slike:

en: Advanced
hr: Napredno

en: Advanced Buttons
hr: Dodatni gumbi

en: Advanced Open File...
hr: Napredno otvaranje datoteke...

en: Advanced Options
hr: Napredne mogućnosti

en: Advanced Widget toolbar:
hr: Alatna traka s dodatnim gumbima:

en: Advanced open...
hr: Napredno otvaranje...

en: Advanced options
hr: Napredne mogućnosti

en: Advanced options...
hr: Napredne mogućnosti...

en: Advanced settings
hr: Napredne mogućnosti

en: Advanced settings. Use with care...
hr: Napredne postavke. Pažljivo ih koristite...

en: Advanced video filter controls
hr: Napredno upravljanje filtrima videa

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
hr: Promičite strujanje protokolom Bonjour.

en: Advertise with Bonjour
hr: Promidžba s Bonjourom

en: Album art download policy
hr: Preuzimanje omotnih slika albuma

en: Album art policy
hr: Smjernica za albumske ilustracije

en: Album replay gain
hr: Pojačavanje opetovanog izvođenja albuma

en: Alignment:
hr: Usmjerenje:

en: All
hr: Sve

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
hr: Sve uobličene slike i tekstovi će biti prikazani na prevlaci slikovnog međuspremnika.

en: Allow exporting album art for current playlist items at the /art and /art?id=<id> URLs.
hr: Dopustiti izvoz albumskih ilustracija stavki tekućeg spiska izvođenja putem mrežnih adresa /art i /art?id=<id>.

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
hr: Dopuštanje varki nesukladnih tehničkim smjernicama programa, sa svrhom ubrzavanja rada programa. Brže ali sklono pogreškama.

en: Allow only one instance
hr: Dopustiti samo jednu instancu

en: Allow only one running instance
hr: Dopustiti samo jednu instancu

en: Allow only one running instance when started from file.
hr: Dopustiti samo jednu tekuću instancu kada se program pokrene datotekom.

en: Allow real-time priority
hr: Dopustiti prioritet u stvarnom vremenu

en: Allow speed tricks
hr: Dopustiti brzinske varke

en: Allow the volume to be set to 400%
hr: Dopustiti da jačina glasnosti bude postavljena na 400%

en: Allow the volume to have range from 0% to 400%, instead of 0% to 200%. This option can distort the audio, since it uses software amplification.
hr: Dopustiti da jačina glasnosti ima raspon od 0% do 400%, umjesto 0% to 200%. Ova mogućnost može iskriviti zvuk, pošto koristi pojačanje pomoću softwarea.

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
hr: Dopušteno odstupanje od prosjeka stope protoka (u kilobitima/s).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
hr: Dopuštanje samo jedne tekuće instance VLC-a katkada može biti korisno, primjerice ako ste VLC udružili s nekim vrstama medija, a Vi ne želite  otvaranje nove instance VLC-a svaki put  kada u pregledniku dvoklikom pokrenete neku datoteku. Ova će Vam mogućnost dopustiti izvođenje datoteke u već tekućoj instanci ili pak njeno uvrštavanje u red čekanja.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
hr: Dopuštanje samo jedne tekuće instance VLC-a katkada može biti korisno, primjerice ako ste VLC udružili s nekim vrstama medija, a Vi ne želite  otvaranje nove instance VLC-a svaki put  kada u pregledniku dvoklikom pokrenete neku datoteku. Ova će Vam mogućnost dopustiti izvođenje datoteke u već tekućoj instanci ili pak njeno uvrštavanje u red čekanja. Ova mogućnost iziskuje da služba (daemon) zasjedanja D-Busa bude aktivna i da tekuća instanca VLC-a koristi upravljačko sučelje D-Busa.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
hr: Dopušta da  B-kadrovi budu korišteni kao referenca za predviđanje ostalih kadrova. Zadržava sredinu više od dvaju uzastopnih B-kadrova kao referencu i preraspoređuje kadrove na odgovarajući način.

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
hr: Dopušta korisniku da odredi dodatni pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
hr: Dopušta svakoj 8x8 ili 16x8 particiji neovisno odabrati svoj vlastiti referentni kadar, kao suprotnost samo jednoj referenci po makrobloku.

en: Allows you to modify the default caching value for RTSP streams. This value should be set in millisecond units.
hr: Omogućava Vam da izmijenite polaznu vrijednost pohranjivanja u međuspremniku za strujanja RTSP-a. Ovu vrijednost treba zadati u jedinicama milisekundi.

en: Allows you to modify the password that will be used for the connection.
hr: Dopušta Vam da mijenjate lozinku, koja će biti korištena za povezivanje.

en: Allows you to modify the user name that will be used for authenticating the connection.
hr: Dopušta Vam da mijenjate ime korisnika, koje će biti korišteno za ovjeravanje pri povezivanju.

en: Allows you to modify what OpenGL provider should be used
hr: Dopušta Vam da preinačite, koji će dobavljač OpenGL-a biti korišten.

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "autorskih prava" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "nadnevka" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "opisa" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "žanra" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "naslova" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "mrežne adrese" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "izvođača" za neki ulazni sadržaj.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "autora" za neki ulazni sadržaj.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
hr: Maska prozirnosti zastiranja alfa. Koristi kanal alfa PNG-a.

en: Alpha mask
hr: Maska alfa

en: Alpha mask video filter
hr: Filtar maske alfa video slike

en: Alpha of the blended image
hr: Vrijednost alfa zastorske slike

en: Alpha transparency value (default 255)
hr: Vrijednost prozirnosti alfa (polazno 255)

en: Alpha with which the blend image is blended
hr: Vrijednost alfa kojom je zastrta zastorska slika

en: Alsa
hr: ALSA

en: Alsa audio capture input
hr: Ulaz ALSA-om zahvaćenog zvuka

en: Alsa or OSS audio capture in the v4l access is deprecated. please use 'v4l:// :input-slave=alsa://' or 'v4l:// :input-slave=oss://' instead.
hr: Zahvaćanje zvuka ALSA ili OSS je pri pristupu v4l odbijen. Koristite molim umjesto toga 'v4l:// :input-slave=alsa://' ili 'v4l:// :input-slave=oss://'.

en: Alsa or OSS audio capture in the v4l2 access is deprecated. please use 'v4l2:// :input-slave=alsa://' or 'v4l2:// :input-slave=oss://' instead.
hr: Zahvaćanje zvuka ALSA ili OSS je pri pristupu v4l2 odbijen. Koristite molim umjesto toga 'v4l2:// :input-slave=alsa://' ili 'v4l2:// :input-slave=oss://'.

en: Also known as DWT levels
hr: Poznato i kao razine DWT-a

en: Alternate fullscreen method
hr: Alternativna metoda cjelozaslonskog prikaza

en: Alternative
hr: Alternativa

en: Alternative rock
hr: Alternativni rock

en: Alternatively, you can build an MRL using one of the following predefined targets:
hr: Alternativno možete izgraditi MRL uporabom jednog od slijedećih predodređenih ciljeva:

en: AltiVec FFmpeg audio/video decoder ((MS)MPEG4,SVQ1,H263,WMV,WMA)
hr: Dekoder zvuka/video slike AltiVec FFmpeg ((MS)MPEG4,SVQ1,H263,WMV,WMA)

en: AltiVec conversions from
hr: Pretvaranja AltiVec iz

en: Always &On Top
hr: Uvijek &u prvom planu

en: Always fix
hr: Uvijek popravljati

en: Always on top
hr: Uvijek u prvom planu

en: Always place the video window on top of other windows.
hr: Stalno smještati okno video slike vršno preko ostalih okana.

en: Always visible
hr: Uvijek vidljivo

en: Always write to the same file
hr: Upisivati uvijek u istu datoteku

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
hr: Uvijek pohranjivati u istoj datoteci, umjesto stvaranja po jedne datoteke za svaku sliku. U tom slučaju se broj ne pridodaje nazivu datoteke.

en: Ambient
hr: Ambijentalna

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
hr: Iznos kojim će slika biti stupnjevana uoči njezinog slanja unutarnjem filtru OpenCV

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
hr: Broj pokreta potreban za geste mišom da bi bile snimljene.

en: Amount of prefiltering
hr: Količina pred-filtriranja

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
hr: Količina vremena (u ms) za čekanje, prije nego se prekine zaprimanje mrežnih podataka. Imajte na umu, da će prije potpunog odustajanja biti još 10 pokušaja.

en: Amount that each motion block should be overlapped by its neighbours
hr: Stupanj kojim bi svaki blok pokreta trebao biti prekriven svojim susjedom

en: Amplification
hr: Pojačavanje

en: An error occured while saving your settings via SimplePrefs (%i).
hr: Nastala je pogreška pri pohranjivanju Vaših postavki putem SimplePrefsa (%i).

en: An error occurred while checking for updates...
hr: Tijekom provjere raspoloživosti dogradnji je nastala neka pogreška...

en: Angle
hr: Kut

en: Angle in degrees
hr: Kut u stupnjevima

en: Angle in degrees (0 to 359)
hr: Kut u stupnjevima (0 do 359)

en: Announce Channel:
hr: Kanal objavljivanja:

en: Announce this session with SAP.
hr: Objaviti ovo zasjedanje pomoću SAP-a.

en: Antenna
hr: Antena

en: Antenna lnb_lof1 (kHz)
hr: Antena lnb_lof1 (kHz)

en: Antenna lnb_lof2 (kHz)
hr: Antena lnb_lof2 (kHz)

en: Antenna lnb_slof (kHz)
hr: Antena lnb_slof (kHz)

en: Append
hr: Dodati

en: Append to existing file
hr: Pridodati postojećoj datoteci

en: Append to file
hr: Pripojiti datoteci

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
hr: Izlazni sadržaj datotečnog strujanja pripojiti datoteci, ukoliko ta već postoji, umjesto da ju nadomješta.

en: Application
hr: Aplikacija

en: Apply
hr: Primijeniti

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
hr: Zaostajanje primijeniti na sve podnaslove (u 1/10s, primjerice 100 znači 10s).

en: Apply cartoon effect
hr: Primjena učinka crtanja

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
hr: Primjena učinka crtanog filma. Koristi se samo uz "nagibno" i "rubno".

en: Apply the equalizer filter twice. The effect will be sharper.
hr: Primijenite filtar ujednačivača dva puta. Učinak će onda biti oštriji.

en: Aqua
hr: Vodenasto plava

en: Arabic (ISO 8859-6)
hr: Arapsko (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
hr: Arapsko (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
hr: Jeste li sigurni da želite vratiti Vaše polazne prilagodbe medijskog izvođača VLC?

en: Area
hr: Područje

en: Artist
hr: Izvođač

en: Artist metadata
hr: Metapodatci izvođača

en: Artwork URL
hr: Adresa preuzimanja omotnih slîka albuma

en: As soon as track is added
hr: Čim se pridoda stavka

en: Ask
hr: Upitati

en: Ask for network policy at start
hr: Pri pokretanju tražiti smjernice za rad mrežnih veza

en: Aspect ratio
hr: Bočni omjer

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
hr: Bočni omjer (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
hr: Bočni omjer (4:3, 16:9). Polazno pretpostavlja kvadratne pixele.

en: Aspect ratio of the image file (4:3, 16:9). Default is square pixels.
hr: Bočni omjer datoteke slike (4:3, 16:9). Polazno je kvadratna slika.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
hr: Bočni omjer pojedinačnih zaslona, koji tvore video zid.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
hr: Bočni omjer video slike (4:3, 16:9). Polazno je kvadratna slika.

en: Aspect ratio: %s
hr: Bočni omjer: %s

en: Aspect-ratio
hr: Bočni omjer

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
hr: Dodjela uglavljene mrežne identifikacijske oznake (za SDT tabelu)

en: Assign a fixed PID to the PMT
hr: PMT-u dodijeliti uglavljeni PID.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
hr: Uglavljeni PID dodijeliti jedinici SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
hr: Strujanju zvuka dodijeliti uglavljeni PID.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
hr: Strujanju video slike dodijeliti uglavljeni PID. PCR PID će automatski biti video slika.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
hr: Prijenosu strujanja dodijeliti uglavljeni ID.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
hr: Svakom PMT-u dodijeliti programski broj. To iziskuje da "Postaviti PID na ID za ES" bude uključeno.

en: Association Setup
hr: Postavke združivanja

en: AtmoLight Filter
hr: Filtar AtmoLight

en: Attenuation
hr: Prigušivanje

en: Attenuation, begin (in %)
hr: Prigušivanje, početak (u %)

en: Attenuation, end (in %)
hr: Prigušivanje, svršetak (u %)

en: Attenuation, middle (in %)
hr: Prigušivanje, sredina (u %)

en: Audio
hr: Zvuk

en: Audio &Channels
hr: &Kanali zvuka

en: Audio &Device
hr: &Uređaj zvuka

en: Audio &Track
hr: &Trag zvuka

en: Audio Bitrate :
hr: Stopa protoka zvuka:

en: Audio CD - Track %02i
hr: Audio CD - trag %02i

en: Audio CD device
hr: Uređaj audio CD-a

en: Audio CD input
hr: Ulaz audio CD-a

en: Audio Channel
hr: Kanal zvuka

en: Audio Channel to use, if there are several audio inputs.
hr: Kanal zvuka koji će se koristiti, ukoliko ih ima više.

en: Audio Channels
hr: Zvučni kanali

en: Audio Codec:
hr: Kôdek zvuka:

en: Audio Compact Disc
hr: Zvukovni kompaktni disk

en: Audio Device
hr: Uređaj zvuka

en: Audio Device: %s
hr: Uređaj zvuka: %s

en: Audio Effects
hr: Učinci zvuka

en: Audio Files
hr: Datoteke zvuka

en: Audio Filter
hr: Filtar zvuka

en: Audio PID
hr: PID zvuka

en: Audio Port
hr: Port zvuka

en: Audio Settings
hr: Postavke zvuka

en: Audio Settings not saved
hr: Postavke zvuka nisu pohranjene

en: Audio Spatializer
hr: Prostornik zvuka

en: Audio Track
hr: Trag zvuka

en: Audio and Subtitles
hr: Zvuk i podnaslovi

en: Audio bitmask
hr: Bitska maska zvuka

en: Audio bitrate
hr: Stopa protoka zvuka

en: Audio bits per sample
hr: Bitova zvuka po uzorku

en: Audio channels
hr: Kanali zvuka

en: Audio codec
hr: Kôdek zvuka

en: Audio codecs
hr: Kôdeki zvuka

en: Audio delay %i ms
hr: Zaostajanje zvuka %i ms

en: Audio delay down
hr: Smanjenje zaostajanja zvuka

en: Audio delay up
hr: Povećanje zaostajanja zvuka

en: Audio desynchronization compensation
hr: Nadoknađivanje neusklađenosti zvuka

en: Audio device is not configured
hr: Uređaj zvuka nije prilagođen

en: Audio device name
hr: Naziv uređaja zvuka

en: Audio encoder
hr: Kôder zvuka

en: Audio filter
hr: Filtar zvuka

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
hr: Filtar učahurivanja zvuka za A/52->S/PDIF

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
hr: Zvukovni filtar učahurivanja DTS->S/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
hr: Filtar zvuka za pretvaranje formata PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
hr: Zvukovni filtar interpolacijskog preuzorkovanja ograničene pojasne širine

en: Audio filter for linear interpolation resampling
hr: Zvukovni filtar linearno-interpolacijskog preuzorkovanja

en: Audio filter for simple channel mixing
hr: Filtar zvuka za jednostavno miješanje kanala

en: Audio filter for stereo to mono conversion
hr: Filtar pretvaranja stereo zvuka u mono

en: Audio filter for trivial channel mixing
hr: Filtar zvuka za trivijalno miješanje kanala

en: Audio filter for trivial resampling
hr: Zvukovni filtar običnog preuzorkovanja

en: Audio filter for ugly resampling
hr: Zvukovni filtar ružnog preuzorkovanja

en: Audio filtering failed
hr: Filtriranje zvuka nije uspjelo

en: Audio filters
hr: Filtri zvuka

en: Audio filters are used to process the audio stream.
hr: Zvukovni filtri se koriste za obradu strujanja zvuka.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You must enter a comma-separated list of filters.
hr: Filtri zvuka će biti primijenjeni na strujanja zvuka (nakon što bude primijenjeno filtarsko pretvaranja). Morate odrediti zarezima rastavljani spisak filtara.

en: Audio input
hr: Ulaz zvuka

en: Audio input of the card to use (see debug).
hr: Zvukovni ulaz kartice koji će se koristiti (v. debug).

en: Audio input pin
hr: Spona  ulaza zvuka

en: Audio language
hr: Jezik zvuka

en: Audio mode
hr: Način zvuka

en: Audio output URL
hr: Označivač izvôra izlaznog zvuka

en: Audio output access method
hr: Metoda pristupa izlaznom zvuku

en: Audio output channels mode
hr: Način izlaza kanala zvuka

en: Audio output failed
hr: Izlaz zvuka nije uspio

en: Audio output frequency (Hz)
hr: Frekvencija izlaza zvuka (Hz)

en: Audio output module
hr: Modul izlaza zvuka

en: Audio output muxer
hr: Muxer izlaznog zvuka

en: Audio output pin
hr: Spona izlaza zvuka

en: Audio output saved volume
hr: Pohranjena izlazna jakost zvuka

en: Audio output volume step
hr: Stupanj jačine glasnosti izlaznog zvuka

en: Audio port
hr: Port zvuka

en: Audio sample rate
hr: Stopa uzorkovanja zvuka

en: Audio settings
hr: Postavke zvuka

en: Audio tempo scaler synched with rate
hr: Mjerilo tempa zvuka usklađeno sa stopom protoka

en: Audio track
hr: Trag zvuka

en: Audio track ID
hr: ID zvučnog traga

en: Audio track: %s
hr: Trag zvuka: %s

en: Audio visualizations
hr: Vizualizacije zvuka

en: Audio visualizations
hr: Vizualizacije zvuka

en: Audio volume (0-65535).
hr: Jakost zvuka (0-65535).

en: Audio/Video
hr: Zvuk/Video slika

en: Augment contrast between contours.
hr: Pojačavanje kontrasta između orisa.

en: Author
hr: Autor

en: Author metadata
hr: Metapodatci autora

en: Author to put in ASF comments.
hr: Podatak o autoru za komentare ASF-a.

en: Authors
hr: Autori

en: Authors: the VideoLAN Team, http://www.videolan.org/team/
hr: Autori: The VideoLAN Team, http://www.videolan.org/team/

en: Auto
hr: Automatski

en: Auto Connection
hr: Automatsko povezivanje

en: Auto connnection
hr: Automatsko povezivanje

en: Auto gain
hr: Automatsko pojačavanje

en: Auto re-connect
hr: Automatski iznova povezati

en: Auto start
hr: Automatsko pokretanje

en: Auto white balance
hr: Automatska ravnoteža bijelog

en: Auto-playback of new items
hr: Automatsko izvođenje nove stavke

en: Autodel
hr: Automatsko brisanje

en: Autodetect subtitle files
hr: Automatsko prepoznavanje datoteka podnaslova

en: Automatic
hr: Samostalno

en: Automatic cropping
hr: Automatsko obrezivanje

en: Automatically add/delete input streams
hr: Automatsko dodavanje/brisanje ulaznih strujanja

en: Automatically check for updates
hr: Samostalno provjeravanje mogućnosti dogradnje

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
hr: Automatski spajati VLC-ov ulaz s raspoloživim izlaznim portovima.

en: Automatically connect to writable clients
hr: Automatski se povezivati s klijentima podobnim za pisanje.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
hr: Samostalno (temeljem naziva datoteke filma) prepoznaje datoteku podnaslova, ukoliko nije naveden naziv datoteke podnaslova.

en: Automatically detect black borders and crop them.
hr: Samostalno prepoznavati crne rubove i obrezivati ih.

en: Automatically play a file when selected in the file selection list
hr: Samostalno izvoditi datoteku ako je za to označena u spisku izvođenja

en: Automatically preparse files
hr: Datoteke automatski prethodno raščlanjivati

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
hr: Datoteke dodane u spisak izvođenja automatski prethodno raščlanjivati (kako bi se sačuvali neki metapodatci)

en: Automatically resize and pad a video
hr: Automatski mijenjati veličinu i oblaganje slike

en: Automatically save the volume on exit
hr: Pri svršetku rada programom automatski pohranjivati jačinu glasnosti

en: Automatically set the video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
hr: Automatsko postavljanje pojačavanja ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Automatically set the white balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Automatski podesiti ravnotežu bijelog ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
hr: Automatski započeti izvedbu spiska izvođenja čim se učita njegov sadržaj.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
hr: U slučaju iznenadnog prekida veze, automatski pokušati ponovno se povezati sa strujanjem.

en: Autoplay selected file
hr: Samoizvedba odabrane datoteke

en: Autoscale video
hr: Automatski stupnjevati video sliku

en: Average bitrate tolerance
hr: Tolerancija prosjeka stope protoka

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
hr: Iznos periodičnog prosjeka maksimalne stope mjesnog protoka (u kilobitima).

en: Avformat
hr: Format A/V

en: B Frames
hr: Kadrovi B

en: B-frames between I and P
hr: B-kadrovi između I i P

en: B4S playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja B4S

en: Back
hr: Nazad

en: Background
hr: Pozadina

en: Background aspect ratio
hr: Bočni omjer pozadine

en: Balance
hr: Ravnomjernost

en: Balance of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Ravnomjernost ulaznog zvuka (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Baltic (Latin-7)
hr: Baltičko (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
hr: Baltičko (Windows-1257)

en: Band separator
hr: Razdjelnik pojasne širine

en: Bands gain
hr: Pojačavanje pojaseva

en: Bandwidth
hr: Pojasna širina

en: Base image
hr: Osnovna slika

en: Base pixel radius
hr: Osnovni promjer pixela

en: Basic
hr: Osnovno

en: Bass
hr: Bas

en: Bass level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Razina dubokih tonova ulaznog zvuka (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Be quiet
hr: Tišina

en: BeOS standard API interface
hr: BeOS-ovo standardno sučelje API

en: Benchmarking
hr: Postavljanje mjerila

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
hr: Pozor! Ovo će vratiti polazne prilagodbe medijskog izvođača VLC.
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
hr: Upliv na izbor korištenja B-kadrova. Pozitivne vrijednosti uzroče više B-kadrova, negativne vrijednosti uzroče manje B-Kadrova.

en: Bicubic (good quality)
hr: Bikubično (dobra kakvoća)

en: Bicubic spline
hr: Bikubična kriva

en: Bidir
hr: Dvosmjerno

en: Big Button
hr: Veliki gumb

en: Bilinear
hr: Bilinearno

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
hr: Bitska maska koju će koristiti zvukovni dio kartice.

en: Bitrate
hr: Stopa protoka

en: Bitrate (kb/s)
hr: Stopa protoka (kb/s)

en: Bitrate Tolerance:
hr: Izdržljivost stope protoka:

en: Bitrate information of the transcoded stream.
hr: Informacija o stopi protoka prekodiranog strujanja.

en: Bitrate mode
hr: Način protoka podataka

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
hr: Vrsta stope protoka koja će se koristiti (VBR ili CBR).

en: Bitrate override
hr: Nadomještanje stope protoka

en: Bitrate peak
hr: Vrhunac stope protoka

en: Bitrate to use (-1 for default).
hr: Stopa protoka koja će se koristiti (-1 za polazno).

en: Bits per sample
hr: Bita po uzorku

en: Black
hr: Crna

en: Black Crush for Blue
hr: Zatamnjenje plavog

en: Black Crush for Green
hr: Zatamnjenje zelenog

en: Black Crush for Red
hr: Zatamnjenje crvenog

en: Black Level for Blue
hr: Razina crnog za plavo

en: Black Level for Green
hr: Razina crnog za zeleno

en: Black Level for Red
hr: Razina crnog za crveno

en: Black level
hr: Razina crnog

en: Black level of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Razina crne boje ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Black screens in Fullscreen mode
hr: Crni zasloni u načinu prikaza preko cijelog zaslona

en: Black screens in fullscreen
hr: Crni zasloni u cjelozaslonskom prikazu

en: Black slot
hr: Crni prorez

en: Blend
hr: Izjednačiti

en: Blend image
hr: Zastorska slika

en: Blendbench
hr: Zastiranje

en: Blending benchmark filter
hr: Filtar mjerila zastiranja

en: Block overlap (%)
hr: Preklapanje blokova (%)

en: Blu-Ray Disc Input
hr: Ulazni sadržaj diskova Blu-Ray

en: Blue
hr: Plava

en: Blue balance
hr: Ravnoteža plavog

en: Blue balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Ravnoteža plave boje ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2)

en: Blue component of the pause color
hr: Plava sastavnica boje stanke

en: Blue component of the shutdown color
hr: Plava sastavnica boje spuštanja programa

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
hr: Plava vrijednost boje stanke na prugama Vašeg LED-a.

en: Bluescreen
hr: Plavi zaslon

en: Bluescreen U tolerance
hr: U tolerancija plavog zaslona

en: Bluescreen U value
hr: Vrijednost U plavog zaslona

en: Bluescreen V tolerance
hr: V tolerancija plavog zaslona

en: Bluescreen V value
hr: Vrijednost V plavog zaslona

en: Bluescreen video filter
hr: Filtar plavog zaslona slike

en: Blur
hr: Zamagljenost

en: Blur factor (1-127)
hr: Čimbenik zamagljenosti (1-127)

en: Bob
hr: Okomito

en: Bonjour services
hr: Službe Bonjour

en: Bookmark
hr: Straničnik

en: Bookmark %i
hr: Straničnik %i

en: Bookmarks
hr: Straničnici

en: Bookmarks list for a stream
hr: Spisak straničnika za protok strujanja

en: Bookmarks...
hr: Straničnici...

en: Border height
hr: Visina rubova

en: Border masking
hr: Maskiranje rubova

en: Border width
hr: Širina rubova

en: Bottom
hr: Dolje

en: Bottom gradient
hr: Donji prijelaz

en: Bottom-Left
hr: Dolje-lijevo

en: Bottom-Right
hr: Dolje-desno

en: Bridge
hr: Most

en: Bridge in
hr: Ulazni most

en: Bridge out
hr: Izlazni most

en: Bridge stream output
hr: Premosnica izlaznog strujanja

en: Brightness
hr: Svjetloća

en: Brightness of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Jačina osvijetljenosti ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Brightness of the video input.
hr: Svjetloća ulaznog sadržaja video slike.

en: Brightness threshold
hr: Prag svjetloće

en: Bring All to Front
hr: Staviti sve u prvi plan

en: Broadcast
hr: Neusmjereno odašiljanje

en: Broadcast:
hr: Neusmjereno odašiljanje:

en: Browse
hr: Pregledati

en: Browse...
hr: Pregledati...

en: Budget mode
hr: Rad s Budgetom

en: Building font cache
hr: Gradi se međuspremnik fontova

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
hr: Polazno će priključak prividnog sučelja pokrenuti DOS-ov naredbeni okvir. Uključivanje tihog načina neće donijeti taj naredbeni okvir, ali zato može biti prilično živcirajuće, kada želite zaustaviti VLC a niti jedno okno video slike nije otvoreno.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
hr: Polazno će priključak sučelja RC pokrenuti DOS-ov naredbeni okvir. Uključivanje tihog načina neće donijeti taj naredbeni okvir ali zato može biti prilično živcirajuće, kada želite zaustaviti VLC a niti jedno okno video slike nije otvoreno.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
hr: VLC-om se polazno može upravljati uporabom medijskih tipki suvremenih tipkovnica tvrtke Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
hr: VLC-om se polazno može daljinski upravljati pomoću Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
hr: Polazno VLC čuva spisak posljednjih 10 stavki. To svojstvo može biti ovdje isključeno.

en: By default, VLC keeps the last equalizer settings before termination. This feature can be disabled here.
hr: VLC polazno prije isteka zadržava posljednje postavke izjednačivača. To svojstvo može biti ovdje isključeno.

en: By default, VLC will accept media key events also when being in background.
hr: VLC će polazno prihvaćati događanja medijskih tipki i onda, kada se nalazi u pozadini.

en: By default, all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
hr: Polazno se pohranjuju svi kanali pristiglih sadržaja. No, Vi ovdje možete ograničiti taj broj kanala.

en: Bytes
hr: Bajti

en: C
hr: hr

en: C module that does nothing
hr: Modul C, koji ne radi ništa

en: C&lear
hr: O&čistiti

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
hr: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Neznatno usporava kodiranje i dekodiranje, ali bi trebao prištedjeti 10 do 15% stope protoka.

en: CAPMT System ID
hr: Sustavni ID CAPMT-a

en: CBR bitrate (kbps)
hr: Stopa protoka CBR (kbps)

en: CBR encoding
hr: CBR-kodiranje

en: CD reading failed
hr: Učitavanje CD-a nije uspjelo

en: CDDB Server
hr: Poslužitelj CDDB-a

en: CDDB Server port to use.
hr: Port poslužitelja CDDB-a za korištenje.

en: CDDB lookups
hr: Traženja u CDDB-u

en: CDDB port
hr: Port CDDB-a

en: CDDB server
hr: Poslužitelj CDDB-a

en: CDDB server port
hr: Port poslužitelja CDDB-a

en: CDDB server timeout
hr: Vrijeme isteka poslužitelja CDDB-a

en: CDDB server uses this port number to communicate on
hr: CDDB-ov poslužitelj koristi taj broj porta za komunikaciju na njemu

en: CDG demuxer
hr: Demultiplekser CDG

en: CDG video decoder
hr: Kôder video slike CDG

en: CMML annotations decoder
hr: Dekôder zabilješki CMML-a

en: CPU
hr: Procesor

en: CPU features
hr: Svojstva procesora

en: CPU optimizations
hr: Procesorska poboljšanja

en: CRL file
hr: Datoteka CRL-a

en: CSA Key
hr: Ključ CSA

en: CSA Key in use
hr: Ključ CSA je u uporabi

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
hr: Ključ šifriranja CSA koji se koristi. To može biti neki neparni/prvi/1 (polazno) ili parni/drugi/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
hr: Ključ šifriranja CSA. To mora biti 16-znakovni niz (8 heksadecimalnih bajta).

en: CVD subtitle decoder
hr: Dekôder podnaslova CVD

en: Cable
hr: Kabel

en: Cache CDDB lookups?
hr: Upite CDDB-u pohranjivati u međuspremnik?

en: Cache size (number of images)
hr: Veličina međuspremnika (broj slika)

en: Caching
hr: Međupohranjivanje

en: Caching value (ms)
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik (ms)

en: Caching value for Alsa captures. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja zahvaćanja ALSA-e u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for BDs. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja sadržaja Blu-Ray diskova u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for CDDA streams. This value should be set in millisecond units.
hr: Pohranjivanje vrijednosti za strujanja CD-DA u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u jedinicama milisekunda.

en: Caching value for DV streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za strujanja DV-a. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for DVB streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for DVDs. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja sadržaja DVD-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for DirectShow streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za strujanja DirectShow. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for EyeTV captures. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja zahvaćenih snimki s EyeTV-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for FTP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja FTP-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for GnomeVFS streams.This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja za GnomeVFS u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for HTTP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja HTTP-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for MMS streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja MMS-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for OSS captures. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja OSS-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for RTMP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja RTMP-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for RTSP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja RTSP-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for SMB streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja SMB-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for TCP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja strujanja SMB-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for UDP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za strujanja UDP-a. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for V4L captures. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za V4L.Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for V4L2 captures. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za zahvaćanja V4L2. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for VCDs. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za VCD. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for fake streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja patvorenih strujanja u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for files. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja datoteka u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value for screen capture. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja zahvaćanja zaslonskih snimki. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Caching value in microseconds
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik u mikrosekundama

en: Caching value in ms
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik u ms

en: Callback data
hr: Podatci opoziva

en: Camera
hr: Kamera

en: Cancel
hr: Odustati

en: Cannot write to file %1:
    %2.
hr: VLC ne može pisati u datoteku %1:
    %2.

en: Capability
hr: Sposobnost

en: Capture
hr: Zahvatiti

en: Capture &Device
hr: &Uređaj zahvaćanja tokova

en: Capture failed
hr: Zahvaćanje nije uspjelo

en: Capture fragment size
hr: Veličina zahvaćenog ulomka

en: Capture mode
hr: Način zahvaćanja

en: Capture the audio stream in stereo.
hr: Zahvaćanje strujanja zvuka u stereo tehnici.

en: Cartoon
hr: Crtani film

en: Celtic (Latin-8)
hr: Keltsko (Latin-8)

en: Center
hr: Sredina

en: Centre Weighted Median
hr: Srednja vrijednost

en: Certificate file
hr: Datoteka certifikata

en: Change
hr: Izmijeniti

en: Change Hotkey
hr: Izmijeniti vrelu tipku

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
hr: Promjena kanalskog usmjerenja (ispravlja pogrešno užičavanje)

en: Change gradients
hr: Izmjena prijelaza bôja

en: Change the caching for the media
hr: Izmijenite pohranjivanje u međuspremnik za medije

en: Change the display name of the Service.
hr: Promijeniti zaslonski naziv službe.

en: Change the lirc configuration file.
hr: Izmijenite datoteku prilagodbi lirc-a.

en: Change the start time for the media
hr: Izmijenite početno vrijeme za medije

en: Channel
hr: Kanal

en: Channel Name
hr: Naziv kanala

en: Channel bottom
hr: Dno kanala

en: Channel left
hr: Lijevi kanal

en: Channel number
hr: Broj kanala

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
hr: Kanal kartice za korištenje (Obično je 0 = prijemnik, 1 = kompozit, 2 = svideo)

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo).
hr: Kanal kartice koji će se koristiti (Obično je 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo).

en: Channel right
hr: Desni kanal

en: Channel summary
hr: Kanal ukupno

en: Channel top
hr: Vrh kanala

en: Channel:
hr: Kanal:

en: Channels
hr: Kanali

en: Channels:
hr: Kanali:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
hr: Paketnik podnaslova VCD-a Chaoji

en: Chapter
hr: Poglavlje

en: Chapter %i
hr: Poglavlje %i

en: Chapter codecs
hr: Kôdeki poglavlja

en: Characteristic dimension
hr: Karakteristična dimenzija

en: Check for &Updates...
hr: Provjeriti raspoloživost do&gradnji...

en: Check for Update...
hr: Provjeriti mogućnost dogradnje...

en: Check for Updates
hr: Provjeriti mogućnost dogradnje

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
hr: Obilježite ovu mogućnost, ukoliko želite ovim priključkom razrijediti izblijedjelo područje (ako mogućnost ostane neobilježena, razrjeđivanje će obaviti OpenGL)

en: Checking for an update...
hr: Provjera raspoloživosti dogradnje...

en: Checking for updates was not enabled in this build.
hr: Provjera raspoloživosti dogradnji nije bila uključena u gradnju ove inačice.

en: Choose
hr: Odabrati

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
hr: Birajte broj shodan broju nekog uređaja zvuka, kako je to već nabrojeno u Vašem izborniku 'Uređaji zvuka'. Taj uređaj će onda biti polazno korišten za izvođenje zvuka.

en: Choose between the built-in AtmoLight driver or the external
hr: Birajte između ugrađenog i vanjskog AtmoLightovog upravljača

en: Choose directory
hr: Odaberite mapu

en: Choose file
hr: Odaberite datoteku

en: Choose here your input stream.
hr: Ovdje odaberite Vaše ulazno strujanje.

en: Choose how album art will be downloaded.
hr: Izaberite način na koji će se preuzimati omotne slike albuma.

en: Choose input
hr: Odaberite ulazni sadržaj

en: Choose one or more media file to open
hr: Odaberite jednu ili više medijskih datoteka za otvaranje

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
hr: Birajte mapu za pohranjivanje trenutačnih snimki Vaših video-zapisa.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
hr: Birajte program za odabir navođenjem njegovog identifikacijskog broja službe. Koristite ovu mogućnost samo ukoliko želite učitavati neki višeprogramski protok strujanja (primjerice strujanja DVB-a).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
hr: Birajte programe za odabir navođenjem zarezima razdijeljenog spiska identifikacijskih brojeva službe (SIDs). Koristite ovu mogućnost samo ukoliko želite učitavati neki višeprogramski protok strujanja (primjerice strujanja DVB-a).

en: Choose the screen you want to use in fullscreen mode. For instance set it to 0 for first screen, 1 for the second.
hr: Izaberite zaslon koji želite koristiti u načinu prikaza preko cijelog zaslona. Za instancu stavite 0 za prvi zaslon, 1 za drugi.

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
hr: Birajte treba li strujanje SPU-a biti preusmjereno na napravu izlaznog strujanja kada je ona uključena.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
hr: Birajte treba li strujanje zvuka biti preusmjereno na napravu izlaznog strujanja kada je ona uključena.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
hr: Birajte treba li strujanje video slike biti preusmjereno na napravu izlaznog strujanja kada je ona uključena.

en: Choose which objects should print debug message
hr: Odaberite koji bi objekti trebali ispisivati dojave debuga

en: Choose your preferred video output and configure it here.
hr: Odaberite željeni izlaz video slike i ovdje ga prilagodite.

en: Choose...
hr: Birati...

en: Christian rap
hr: Kršćanski rap

en: Chroma
hr: Obrazac boje

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
hr: Obrazac boje u procjeni kretanja za subpel i način odlučivanja u kadrovima P.

en: Chroma for the base image
hr: Obrazac boje osnovne slike

en: Chroma for the blend image
hr: Obrazac boje zastorske slike

en: Chroma format
hr: Format obrasca boje

en: Chroma in motion estimation
hr: Obrazac boje u procjeni kretanja

en: Chroma modules settings
hr: Postavke modula obrasca boje

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
hr: Obrazac boje za pretvaranje slike uoči njezinog slanja unutarnjem filtru OpenCV

en: Chroma used.
hr: Obrazac boje koji će se koristiti.

en: Chroma which the base image will be loaded in
hr: Obrazac boje u kojoj će osnovna slika biti učitavana

en: Chroma which the blend image will be loadedin
hr: Obrazac boje kojom će zastorska slika biti učitavana

en: Chrominance elimination
hr: Odstranjivanje obrasca boje

en: Circular Left
hr: Zakretanje na lijevo

en: Circular Right
hr: Zakretanje na desno

en: Cl&ose
hr: Za&tvoriti

en: Classic look
hr: Klasični prikaz

en: Classic rock
hr: Klasični rock

en: Classical
hr: Klasična glazba

en: Clean up
hr: Očistiti

en: Clear
hr: Očistiti

en: Clear List
hr: Očistiti spisak

en: Clear Menu
hr: Očistiti izbornik

en: Clear overlay framebuffer
hr: Isprazniti slikovni međuspremnik prekrivanja

en: Click to set point B
hr: Kliknite za zadavanje točke B

en: Click to toggle between loop one, loop all
hr: Kliknite za preklop između petlje jedne i petlje svih stavki

en: Client port
hr: Port klijentskog računala

en: Clock reference average counter
hr: Brojilo prosjeka usporednog sata

en: Clock synchronisation
hr: Usklađivanje sâta

en: Clone
hr: Kloniranje

en: Clone the image
hr: Klonirati tu sliku

en: Clone video filter
hr: Filtar kloniranja slike

en: Close
hr: Zatvoriti

en: Close Window
hr: Zatvoriti okno

en: Closed Captions decoder
hr: Dekôder zatvorenih natpisa

en: Closed captions
hr: Zatvoreni natpisi

en: Closed captions %u
hr: Zatvoreni natpisi %u

en: Closed captions 1
hr: Zatvoreni natpisi 1

en: Closed captions 2
hr: Zatvoreni natpisi 2

en: Closed captions 3
hr: Zatvoreni natpisi 3

en: Closed captions 4
hr: Zatvoreni natpisi 4

en: Codec
hr: Kôdek

en: Codec Details
hr: Pojedinosti kôdeka

en: Codecs / Muxers
hr: Kôdeki / Multiplekseri

en: Coefficient thresholding on P-frames
hr: Koeficijent ograničavanja kadrova P

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
hr: Koeficijent ograničavanja kadrova P. Izlučuju se blokovi dct-a, koji sadrže samo mali jednostavni koeficijent.

en: Collect miscellaneous statistics.
hr: Prikupljanje raznih statistika.

en: Collect statistics
hr: Prikupljati statistike

en: Color
hr: Boja

en: Color ASCII art video output
hr: Izlaz bôja slike za ilustracije ASCII

en: Color extraction
hr: Izdvajanje boje

en: Color fun
hr: Radost bôja

en: Color inversion
hr: Izokretanje boje

en: Color messages
hr: Boja dojava

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
hr: Boja teksta koji će biti prikazan preko video slike. Taj unos mora biti heksadecimalan (poput bôja u HTML-u). Prva dva znaka su za crveno, zatim zeleno, zatim plavo. #000000 = crno, #FF0000 = crveno, #00FF00 = zeleno, #FFFF00 = žuto (crveno + zeleno), #FFFFFF = bijelo

en: Color of the video input.
hr: Boja ulaznog sadržaja video slike.

en: Color threshold
hr: Prag boje

en: Color threshold filter
hr: Filtar ograničenja boje

en: Color used to display text in the XOSD output.
hr: Boja koja se koristi za prikaz teksta u izlazu XOSD-a.

en: Color when paused
hr: Boja tijekom stanke

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
hr: Boje slične ovoj će biti zadržane a sve ostale će biti stupnjevane u sivo. Vrijednost mora biti heksadecimalna (kao boje HTML-a). Prva dva znaka stoje za crveno, zatim zeleno a onda plavo. #000000 = crno, #FF0000 = crveno, #00FF00 = zeleno, #FFFF00 = žuto (crveno + zeleno), #FFFFFF = bijelo.

en: Columns
hr: Stupci

en: Combined
hr: Kombinirano

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
hr: Zarezima razdvajani spisak djelatnih okâna. Polazno je postavljeno na sva.

en: Comma seperated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
hr: Zarezima podijeljeni spisak bočnih omjera koji, će biti dodan sučelnom spisku bočnih omjera.

en: Comma seperated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
hr: Zarezima podijeljeni spisak omjera obrezivanja, koji će biti dodan sučelnom spisku omjera obrezivanja.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
hr: Zarezima rastavljani spisak djelatnih okâna. Polazno je postavljeno na sva.

en: Command
hr: Naredba

en: Command UDP port
hr: Naredbeni port UDP-a

en: Commands
hr: Naredbe

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment to put in ASF comments.
hr: Komentar za staviti u komentare ASF-a.

en: Comments
hr: Komentari

en: Compact Disc Digital Audio (CD-DA) input
hr: Ulazni sadržaj kompaktnog diska digitalnog zvuka (CD-DA)

en: Compensate delay
hr: Nadoknađivati zaostajanje

en: Compiled by
hr: Programski kôd je preveo

en: Compiled by %s
hr: Kôd prikupio i preveo %s

en: Compiled by %s@%s.%s
hr: Prijevod kôda %s@%s.%s

en: Compiler:
hr: Kôdni prevodnik:

en: Compiler: %s
hr: Prevodnik kôda: %s

en: Complete MRL for VLC internal
hr: Potpuni MRL za obradu unutar VLC-a

en: Complete look with information area
hr: Potpuni prikaz s poljem informacija

en: Composite input
hr: Kompozitni ulaz

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
hr: Izračunajte i ispišite statistike PSNR-a. Ovo nema učinka na stvarnu kakvoću kodiranja.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
hr: Izračunajte i ispišite statistike SSIM-a. Ovo nema učinka na stvarnu kakvoću kodiranja.

en: Config of last used skin
hr: Prilagodba naposljetku korištene presvlake

en: Configuration file
hr: Datoteka prilagodbe

en: Configuration file for the OSD Menu.
hr: Datoteka prilagodbe prikaza izbornika u tekućem prikazu (OSD).

en: Configuration options
hr: Mogućnosti prilagođavanja

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
hr: Mogućnosti prilagođavanja, koje koristi služba (primjerice --foo=bar --no-foobar). One bi trebale biti određene u vrijeme instalacije programa, tako da bi služba mogla biti ispravno prilagođena.

en: Configure
hr: Prilagoditi

en: Configure Hotkeys
hr: Prilagodba vrelih tipki

en: Configure podcasts...
hr: Prilagodba podcasta...

en: Connect to clients matching
hr: Povezati s klijentima shodno

en: Connection failed
hr: Povezivanje nije uspjelo

en: Consider width and height as maximum values.
hr: Širinu i visinu se uzima u obzir kao maksimum veličîna.

en: Console
hr: Konzola

en: Constant quality factor
hr: Čimbenik stalne kakvoće

en: Contact CDDB via the HTTP protocol?
hr: Obratiti se CDDB-u putem protokola HTTP?

en: Contact this CDDB server look up CD-DA information
hr: Obraćati se ovom poslužitelju CDDB-a za traženje podataka o CD-DA

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)
hr: Spremnici (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)

en: Continue
hr: Nastaviti

en: Continuous stream
hr: Neprekidno strujanje

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Contrast of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Kontrast ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Contrast of the video input.
hr: Kontrast ulaznog sadržaja video slike.

en: Control
hr: Nadzor

en: Control SAP flow
hr: Nadzor toka SAP-a

en: Control interfaces
hr: Sučelja upravljanja

en: Control menu for the player
hr: Izbornik upravljanja za izvođački program

en: Control playback with media keys
hr: Izvođenje nadzirati pomoću

en: Control playback with the Apple Remote
hr: Izvođenje nadzirati pomoću Apple Remote

en: Control word for the CSA encryption algorithm
hr: Ključna riječ za šifriranje algoritmom CSA

en: Controller...
hr: Nadglednik...

en: Controls
hr: Upravljanje

en: Conve&rt / Save...
hr: Pretvo&riti / pohraniti...

en: Conversions from
hr: Pretvaranja iz

en: Convert
hr: Pretvoriti

en: Copy
hr: Preslikati

en: Copy packetizer
hr: Paketnik preslika

en: Copyright
hr: Autorska prava

en: Copyright (C)
hr: Autorska prava (C)

en: Copyright metadata
hr: Metapodatci autorskih prava

en: Copyright string to put in ASF comments.
hr: Niz o autorskim pravima za komentare ASF-a.

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
hr: Sloj animacijske jezgre OpenGL-a (Mac OS X)

en: Correct Aspect Ratio
hr: Popraviti bočni omjer

en: Corrupted
hr: Oštećeno

en: Could not demux ASF stream
hr: Strujanje ASF-a nije moglo biti demultipleksirano.

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
hr: Nije mogao biti pronađen nikakav trag prethodnih padova.

en: Couldn't find pixmap file: %s
hr: Nije mogla biti pronađena datoteka s rasporedom pixela: %s

en: Create
hr: Stvoriti

en: Create "Fast Start" files
hr: Stvoriti datoteke za "Brzo pokretanje"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
hr: Stvaranje datoteka za "Brzo pokretanje". Datoteke "Brzog pokretanja" su posebno prilagođene za preuzimanja i omogućavaju korisniku uvid u sadržaj datoteke još tijekom preuzimanja.

en: Create Unique name in the System Tuning Spaces
hr: Stvoriti novi jedinstveni naziv u prostorima sustava za podešavanje postaja

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
hr: Video slikom napravite "igru slagalicu".
    Video slika će se raspasti na dijelove, koje vi onda morate razvrstavati.

en: Create a new bookmark
hr: Stvoriti novi straničnik

en: Create a new profile
hr: Stvoriti novi profil

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows to benefit from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
hr: Stvara međuspremnik video slike u radnom spremniku sustava, umjesto u spremniku video kartice. To nije preporučljivo, pošto korištenje spremnika video kartice obično dopušta više koristi iz očvrsničkog pospješivanja (poput opetovanog stupnjevanja ili pretvaranja YUV->RGB). Ova mogućnost nema nikakvog učinka kada se koristi prekrivanje.

en: Creates several copies of the Video output window
hr: Stvara razne preslike okna izlazne video slike

en: Crop
hr: Obrezivanje

en: Crop geometry (pixels)
hr: Geometrija obrezivanja (u pixelima)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
hr: S donjeg ruba slike odrezati jedan pixel

en: Crop one pixel from the left of the video
hr: S lijevog ruba slike odrezati jedan pixel

en: Crop one pixel from the right of the video
hr: S desnog ruba slike odrezati jedan pixel

en: Crop one pixel from the top of the video
hr: S vršnog ruba slike odrezati jedan pixel

en: Crop video filter
hr: Filtar obrezivanja slike

en: Crop: %s
hr: Obrezati: %s

en: Cropping failed
hr: Obrezivanje nije uspjelo

en: Crops a defined part of the image
hr: Obrezuje određeni dio slike

en: Crypt audio
hr: Šifrirati zvuk

en: Crypt audio using CSA
hr: Šifrirati zvuk pomoću CSA

en: Crypt video
hr: Šifrirati video sliku

en: Crypt video using CSA
hr: Šifrirati video sliku pomoću CSA

en: Cue points
hr: Točke oznâka stanke

en: Current channel:
hr: Tekući kanal:

en: Current playback speed.
    Click to adjust
hr: Tekuća brzina izvođenja.
    Kliknite za podešavanje

en: Current visualization
hr: Tekuća vizualizacija

en: Custom
hr: Vlastito

en: Custom aspect ratios list
hr: Korisnikov spisak bočnih omjera

en: Custom crop ratios list
hr: Korisnikov spisak omjera obrezivanja

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
hr: Korisnikov naslov za okno video prikaza (za slučaj ako prikaz nije ugrađen u sučelje).

en: Customi&ze Interface...
hr: Prila&godite sučelje...

en: Cut
hr: Izrezati

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
hr: Izrezati strujanje u isječke zadanog trajanja i osigurati ustaljenu stopu protoka između dviju granica. Time se izbjegava nastajanje velikih odskakivanja stope protoka, posebice kod referentnih kadrova.

en: Cycle audio track
hr: Kružiti tragovima zvuka

en: Cycle deinterlace modes
hr: Kružiti načinima raspletanja

en: Cycle source aspect ratio
hr: Kružiti omjerima izvora

en: Cycle subtitle track
hr: Kružiti tragovima podnaslova

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
hr: Kruženje kroz unaprijed određeni spisak formata obrezivanja.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
hr: Kruženje kroz unaprijed određeni spisak bočnih omjera izvora.

en: Cycle through audio devices
hr: Kružiti kroz uređaje zvuka

en: Cycle through available audio devices
hr: Kruženje kroz raspoložive uređaje zvuka.

en: Cycle through deinterlace modes.
hr: Kružiti kroz načine raspletanja.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
hr: Kruženje kroz raspoložive zvukovne tragove (jezike).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
hr: Kruženje kroz raspoložive podnaslovne tragove.

en: Cycle video crop
hr: Kružiti formatima obrezivanja

en: Cyrillic (Windows-1251)
hr: Ćirilica (Windows-1251)

en: D-Bus control interface
hr: Upravljačko sučelje D-Busa

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
hr: Dekôder koherentnog akustičnog zvuka DTS

en: DTS audio packetizer
hr: Paketnik zvuka DTS

en: DTS delay (ms)
hr: Zaostajanje DTS-a (ms)

en: DTS dynamic range compression
hr: Kompresija DTS-a dinamičnog raspona

en: DTS parser
hr: Raščlanjivač DTS-a

en: DV (Digital Video) demuxer
hr: Demultiplekser DV (Digital Video)

en: DVB Type:
hr: Vrsta DVB-a:

en: DVB input with v4l2 support
hr: Ulaz DVB-a s podrškom za v4l2

en: DVB playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja DVB

en: DVB subtitles
hr: Podnaslovi DVB-a

en: DVB subtitles decoder
hr: Dekôder podnaslova DVB-a

en: DVB subtitles encoder
hr: Kôder podnaslova DVB-a

en: DVB subtitles: hearing impaired
hr: Podnaslovi DVB-a: slušanje je pogoršan

en: DVD angle
hr: Kut DVD-a

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
hr: Format zvuka za DVD (može se koristiti s MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG i RAW)

en: DVD device
hr: Uređaj DVD-a

en: DVD menus
hr: Izbornici DVD-a

en: DVD subtitles decoder
hr: Dekôder podnaslova s DVD-a

en: DVD subtitles packetizer
hr: Paketnik podnaslova za DVD

en: DVD with menus
hr: DVD s izbornicima

en: DVD without menus
hr: DVD bez izbornika

en: DVDRead Input (no menu support)
hr: Ulaz programa DVDRead (bez podrške izbornika)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
hr: Program DVDRead nije mogao otvoriti disk "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
hr: Program DVDRead nije mogao učitati %d/%d blokova pri 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
hr: Program DVDRead nije mogao učitati blok %d.

en: DVDnav Input
hr: Ulaz DVDnav (s podrškom izbornika)

en: Damp
hr: Vlažno

en: Darkness Limit
hr: Granica tamnosti

en: Darkness masking
hr: Maskiranje zatamnjenosti

en: Data alignment
hr: Usmjerenje podataka

en: Data for the locking and unlocking functions
hr: Podatci za funkcije zaključavanja i otključavanja

en: Date
hr: Nadnevak

en: Date metadata
hr: Metapodatci nadnevka

en: Day / Month / Year:
hr: Dan / mjesec / godina:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
hr: Smanjivanje šuma u području DCT-a. Prilagodljivi lažno nedjelatni pojas. 10 do 1000 se čini uporabljivim rasponom.

en: De-Fullscreen
hr: Napustiti cjelozaslonski prikaz

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
hr: Deaktiviranje filtra za oslobađanje petlje (snižava kakvoću).

en: Debug Frame Folder
hr: Mapa debuga kadrova

en: Debug logging
hr: Vođenje zapisnika za Debug

en: Debug mask
hr: Maska debuga

en: Decide references on a per partition basis
hr: Reference odlučivanja na osnovu po particiji

en: Decimation
hr: Decimiranje

en: Decimation level for MJPEG streams
hr: Razina decimiranja za strujanja MJPEG-a

en: Decimation:
hr: Desetkovanje:

en: Decoded blocks
hr: Dekodirano blokova

en: Decoders
hr: Dekôderi

en: Decoding
hr: Dekodiranje

en: Decoding X coordinate
hr: Dekodiranje smjernice X

en: Decoding Y coordinate
hr: Dekodiranje smjernice Y

en: Decompression
hr: Dekompresija

en: Decrease Volume
hr: Sniziti jačinu zvuka

en: Decrease scale factor
hr: Sniziti čimbenik stupnjevanja

en: Decrease scale factor.
hr: Sniziti čimbenik stupnjevanja.

en: Default
hr: Polazno

en: Default Audio Device
hr: Polazni uređaj zvuka

en: Default Caching Level
hr: Polazna razina međupohrane

en: Default DVD angle.
hr: Polazni kut DVD-a.

en: Default Encoding
hr: Polazno kodiranje

en: Default Server Port
hr: Polazni port poslužitelja

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
hr: Polazno vrijeme isteka pri povezivanju putem TCP-a (u milisekundama).

en: Default Volume
hr: Polazna jačina glsnosti zvuka

en: Default audio volume
hr: Polazna jačina glasnosti zvuka

en: Default background alpha
hr: Polazna glavna pozadina

en: Default background color
hr: Polazna boja pozadine

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
hr: Polazna boja pozadine, ukoliko strujanje Kate ne navede boju pozadine za uporabu.

en: Default caching level
hr: Polazna razina međupohranjivanja

en: Default caching value for Audio CDs. This value should be set in milliseconds.
hr: Polazne vrijednosti međupohranjivanja za audio CD-e. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Default caching value for PVR streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Polazna vrijednost pohranjivanja strujanja PVR-a u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za ograničeni izlaz strujanja UDP-a. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Default devices
hr: Polazni uređaji

en: Default disc device
hr: Polazni diskovni uređaj

en: Default encoding
hr: Polazno kodiranje

en: Default font alpha
hr: Polazni font alfa

en: Default font color
hr: Polazna boja fonta

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
hr: Polazna boja fontova, koja će se koristiti ukoliko strujanje Kate ne navede zasebnu boju fontova za uporabu.

en: Default font description
hr: Polazni opis fonta

en: Default font effect
hr: Polazni učinak fonta

en: Default font effect strength
hr: Polazni učinak debljine fonta

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
hr: Polazno izlazno sučelje višestruko usmjerenih tokova strujanja. Time se nadomješta tabela usmjeravanja.

en: Default replay gain
hr: Polazno pojačavanje ponovnog izvođenja

en: Default stream
hr: Polazni protok strujanja

en: Default stream output chain
hr: Polazni lanac izlaznog strujanja

en: Default volume
hr: Polazna jačina glasnosti zvuka

en: Defaults
hr: Polazni

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
hr: Odredite boje kliznika jačine glasnosti zvuka
    Navedite 12 brojeva rastavljenih znakom ';'
    Polazno je '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Izborna mogućnost bi mogla biti '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
hr: Odredite boje kliznika jačine glasnosti zvuka

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
hr: Određivanje PID-ova za dodati svakom PMT-u. To iziskuje da "Postaviti PID na ID za ES" bude uključeno.

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
hr: Određuje mali bitski raspored s 64x48 pixela, koji sadrži prijelaze stupnjevanja sive boje

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
hr: Određuje raspačavanje bitova za AQ, polazno je 1
     - 0: Isključeno
     - 1: Tekući polazni način x264
     - 2: Koristi log(var)^2 umjesto log(var) i pokušava prilagoditi jačinu po kadru

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
hr: Određuje promjernu veličinu u pixelima osnovice pojaseva (početak).

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
hr: Određuje opisnike za svaki SDT. To iziskuje da "Postaviti PID na ID za ES" bude uključeno.

en: Defines the virtual surface of the roomemulated by the filter.
hr: Određuje prividnu površinu filtrom emuliranog prostora.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
hr: Određuje koju mogućnost isteka vremena dodati nizu ID zasjedanja RTSP-a. Njeno postavljanje na neku negativnu vrijednost će potpuno odstraniti mogućnost isteka vremena. Ovo je nužno zbog nekih IPTV STB-a (kao što su oni od HansunTecha), koji bi mogli biti time zbunjeni. Polazna vrijednost je 5.

en: Defines whether to draw the base of the bands.
hr: Određuje hoće li se iscrtavati osnova pojaseva.

en: Deinterlace
hr: Raspletanje

en: Deinterlace method to use for local playback.
hr: Postupak raspletanja koji će se koristiti za mjesno izvođenje.

en: Deinterlace method to use for streaming.
hr: Postupak koji se koristi za raspletanje protoka video slike.

en: Deinterlace mode
hr: Način raspletanja

en: Deinterlace mode: %s
hr: Način raspletanja: %s

en: Deinterlace module
hr: Modul raspletanja

en: Deinterlace module to use.
hr: Modul raspletanja slike koji će se koristiti.

en: Deinterlace the image after loading it.
hr: Raspletanje slike nakon njenog učitavanja.

en: Deinterlace the video before encoding.
hr: Prije kodiranja rasplesti video sliku.

en: Deinterlace video
hr: Rasplesti video sliku

en: Deinterlace:
hr: Rasplesti:

en: Deinterlacing Mode
hr: Način raspletanja

en: Deinterlacing video filter
hr: Filtar raspletanja slike

en: Delay
hr: Zaostajanje

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
hr: Zaostajanje (u ms) prije nego uskoči držitelj mjesta.

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
hr: Zaostajanje poslije kojeg se brišu stavke SAP-a, ukoliko se ne zaprime nova objavljivanja.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
hr: Vremensko zaostajanje DTS-a (žigovi vremena dekodiranja) i PTS-a (žigovi vremena predočavanja) podataka strujanja u poređenju sa PCR-ima. Ovim se omogućava nešto međupohrane unutar dekôdera.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
hr: Vremensko zaostajanje DTS-a (žigovi vremena dekodiranja) i PTS-a (žigovi vremena predočavanja) podataka strujanja u poređenju sa SCR-ima. Ovim se omogućava nešto međupohrane unutar dekôdera.

en: Delete
hr: Izbrisati

en: Delete all the bookmarks
hr: Izbrisati sve straničnike

en: Delete selected profile
hr: Izbrisati odabrani profil

en: Delete the current profile
hr: Izbrisati tekući profil

en: Delete the selected item
hr: Izbrisati odabranu stavku

en: Deletes the selected item
hr: Briše odabranu stavku

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
hr: Demultiplexeri se koriste za rastavljanje "osnovnih" strujanja (poput strujanja zvuka i slike). Ovo možete koristiti ukoliko nije automatski otkriven ispravni demuxer. No, ovo ne bi ste trebali postavljati kao globalnu mogućnost, sve dok stvarno ne znate što činite.

en: Demux module
hr: Modul demultipleksera

en: Demuxed
hr: Demultipleksirano

en: Demuxers
hr: Demuxeri

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
hr: Demuxeri tj. demultiplekseri se koriste za razdvajanje toka strujanja slike i zvuka video snimki.

en: Description
hr: Opis

en: Description metadata
hr: Metapodatci opisa

en: Description of the stream content or information about your channel.
hr: Opis sadržine strujanja ili podatci o Vašem kanalu.

en: Description stream output
hr: Opis izlaznog strujanja

en: Desired frame rate for the H264 stream.
hr: Ovo je poželjna stopa protoka kadrova za strujanje H264.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
hr: Željena stopa protoka kadrova za struju VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
hr: Željena stopa protoka kadrova za zahvaćanje.

en: Destination
hr: Odredište

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
hr: Odredište (URL) koje će se koristiti za strujanje. Nadomješta putanju i parametre vezivanja.

en: Destination audio codec
hr: Odredišni kôdek zvuka

en: Destination bridge-in name
hr: Odredišni naziv ulazne premosnice

en: Destination file:
hr: Odredišna datoteka:

en: Destination prefix
hr: Predmetak odredišta

en: Destination subtitles codec
hr: Odredišni kôdek podnaslova

en: Destination video codec
hr: Odredišni kôdek video slike

en: Destinations
hr: Odredišta

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
hr: Predodređuju množinu odsjeka spektra koji će postojati.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
hr: Određuje što se (ako uopće) prikazuje na video slici filtrom omotača

en: Determines wrapper filter verbosity level
hr: Određuje razinu rječitosti filtra omotača

en: Device
hr: Uređaj

en: Device Selection
hr: Izbor uređaja

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: Device number to use on adapter
hr: Broj uređaja koji će se koristiti na adapteru

en: Device properties
hr: Svojstva uređaja

en: Device:
hr: Uređaj:

en: Diagonal Linear Phase
hr: Dijagonalna linearna faza

en: Dialog
hr: Dijalog

en: Dialog providers can be configured here.
hr: Ovdje možete prilagoditi dobavljače dijaloga.

en: Dialog providers settings
hr: Postavke dobavljača dijaloga

en: DiffServ Code Point
hr: Kôdna točka DiffServ

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
hr: Diferencijalna kôdna točka službi za odlazni protok strujanja UDP-a (ili vrste službi putem IPv4, ili pak prometne razrede IPv6). To se koristi za mrežnu kakvoću službi (QoS).

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
hr: Ulaz digitalnog videa (Firewire/IEEE 1394)

en: Dirac video encoder using dirac-research library
hr: Kôder slike Dirac s uporabom knjižnice dirac-research

en: Direct MV prediction mode
hr: Način izravnog predviđanja VP

en: Direct MV prediction mode.
hr: Način izravnog predviđanja vektora pokreta.

en: Direct prediction size
hr: Veličina izravnog predviđanja

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
hr: Veličina izravnog predviđanja:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: najmanja moguća sukladno razini

en: Direct rendering
hr: Izravno oblikovanje prikaza

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
hr: Izlaz slike DirectFB http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
hr: Dekôder objekata DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
hr: Kôder objekata DirectMedia

en: DirectShow DVB input
hr: Ulaz DVB-a za DirectShow

en: DirectShow input
hr: Ulazni sadržaj DirectShow

en: DirectX 3D video output
hr: Izlaz video slike DirectX 3D

en: DirectX Wallpaper
hr: Tapeta DirectX-a

en: DirectX audio output
hr: Izlaz zvuka DirectX

en: DirectX device number: 0 default device, 1..N device by number(Note that the default device appears as 0 AND another number).
hr: Broj uređaja DirectX: 0 polazni uređaj, 1..N uređaj prema broju (Pozor: Imajte na umu da se polazni uređaj pojavljuje i kao 0 ali i pod još nekim drugim brojem).

en: DirectX video output
hr: Izlaz video slike DirectX

en: Directory
hr: Mapa

en: Directory or filename where the records will be stored
hr: Imenik ili naziv datoteke u kojem će biti spremljeni zapisi snimki

en: Directory path prefix
hr: Predmetak putanje imenika

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
hr: Putanja mape u kojoj bi se trebale pohranjivati slikovne datoteke. Ukoliko nije zadana, onda će se slike samostalno pohranjivati u korisnikovom domaćem imeniku.

en: Directory to cache CDDB requests
hr: Imenik za međupohranjivanje upita za CDDB

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
hr: Mapa koja se koristi za spremanje privremenih datoteka vremenskih pomaka.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
hr: Mapa u kojoj će biti spremane trenutačne snimke.

en: Disable
hr: Isključiti

en: Disable DVD Menus (for compatibility)
hr: Onemogućiti izbornike DVD-a (zbog spojivosti)

en: Disable arithmetic coding
hr: Onemogućiti aritmetičko kôdiranje

en: Disable screensaver
hr: Isključiti zaslonskog čuvara

en: Disable the screensaver during video playback.
hr: Isključivanje zaslonskog čuvara tijekom prikazivanja videa.

en: Disc
hr: Disk

en: Disc Devices
hr: Diskovni uređaji

en: Disc Selection
hr: Odaberite disk

en: Disc device
hr: Diskovni uređaj

en: Discard
hr: Odbaciti

en: Discontinuities
hr: Prekidi

en: Discontinuous Transmission
hr: Isprekidani prijenos

en: Display
hr: Prikaz

en: Display OSD menu on top of video output
hr: Izbornik OSD-a prikazivati na vrhu video izlaza

en: Display Settings
hr: Postavke prikaza

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
hr: Izlazni sadržaj XOSD prikazati pri dnu zaslona umjesto na vrhu.

en: Display device
hr: Uređaj prikaza

en: Display feed images if available.
hr: Prikaz slika napajanja, ukoliko su raspoložive.

en: Display locally
hr: Mjesni prikaz

en: Display mode
hr: Način prikaza

en: Display name of the Service
hr: Zaslonski naziv službe

en: Display on overlay framebuffer
hr: Prikaz na prevlaci slikovnog međuspremnika

en: Display playlist tree
hr: Prikazati stablo spiska za izvođenje

en: Display resolution
hr: Razlučivost prikaza.

en: Display stream output
hr: Prikazati izlazno strujanje

en: Display the input video
hr: Prikazati ulaznu video snimku

en: Display the output
hr: Prikazati izlaz

en: Display the processed video
hr: Prikazati obrađenu video snimku

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
hr: Prikaz izgleda trenutačne snimke video slike u gornjem lijevom kutu zaslona.

en: Display the stream locally
hr: Strujanje prikazati mjesno

en: Display the title of the video on top of the movie.
hr: Prikaz naslova video snimke na vrhu filma.

en: Display video snapshot preview
hr: Prikaz izgleda trenutačne snimke video slike

en: Display while streaming
hr: Prikaz tijekom strujanja

en: Displayed frames
hr: Prikazano kadrova

en: Distance between 'P' frames
hr: Razmak između kadrova 'P'

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
hr: Odstojanje između prednjeg lijevog zvučnika i slušatelja u metrima.

en: Distort mode
hr: Način izobličavanja

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
hr: Način izobličavanja. Jedan između "nagibno", "rubno" i "hough".

en: Distortion filters
hr: Filtri distorcije

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
hr: Prva inačica DivX-a (uporabljivo s oblicima MPEG TS, MPEG1, ASF i OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
hr: Druga inačica DivX-a (uporabljivo s oblicima MPEG TS, MPEG1, ASF i OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
hr: Treća inačica DivX-a (uporabljivo s oblicima MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)

en: Do CD-Text lookups?
hr: Provesti traženje teksta s CD-a?

en: Do not complain on encrypted PES.
hr: Ne upozoravati na šifrirani PES.

en: Do not display OSD menu on top of video output
hr: Izbornik OSD-a ne prikazivati na vrhu video izlaza

en: Do not display OSD menu on video output
hr: Izbornik OSD-a ne prikazivati na video izlazu

en: Do not open a DOS command box interface
hr: Ne otvarati sučelje DOS-ovog naredbenog okvira

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
hr: Nemojte pokušavati nagađati stopu protoka ASF-a. Postavljanjem ovoga Vam se omogućava nadzor nad tim, kako će Windows Media Player strujani sadržaj pohranjivati u međuspremnik. Određivanje protoka zvuka+slike je u bajtima.

en: Do white balance
hr: Ujednačiti bijelo

en: Do you want VLC to check for updates automatically?
hr: Želite li da VLC samostalno provjerava mogućnost dogradnje?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
hr: Želite li VLC'ovom razvojnom teamu poslati pojedinosti o padu programa?
    
    Ukoliko želite, možete upisati nekoliko redaka o tomu, što ste radili uoči pada programa, kao i druge korisne podatke: poveznicu za preuzimanje uzorka datoteke, adresu tôka mrežnog strujanja, ...

en: Dolby Surround decoder
hr: Dekôder za Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
hr: Dolby Surroundom kodirana strujanja neće biti dekodirana, prije nego što budu obrađena ovim filtrom. Uključivanje ove postavke nije preporučljivo.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
hr: Domena/radna skupina koja će biti korištena za to povezivanje.

en: Don't Send
hr: Ne poslati

en: Don't display any video
hr: Ne prikazivati nikakav video

en: Don't repair
hr: Ne popravljati

en: Don't show
hr: Ne prikazivati

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".
hr: Nemojte koristiti predloške, već ručno određivane pojaseve. Trebate navesti 10 vrijednosti između -20dB i 20dB, razdvojene razmacima, primjerice "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Double Size
hr: Dvostruka veličina

en: Double click to get media information
hr: Dvoklik za dobivanje podataka o mediju

en: Download Cover Art
hr: Preuzeti omotnu ilustraciju

en: Download Plugin
hr: Preuzeti priključak

en: Download cover art
hr: Preuzeti omotne slike albuma

en: Download now
hr: Preuzeti odmah

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
hr: Preuzeta datoteka "%s" je bila oštećena. Stoga je izbrisana.

en: Downloading ...
hr: Preuzima se...

en: Draw "peaks" in the spectrum analyzer.
hr: Iscrtava "vrhunce" u raščlanjivaču spektra.

en: Draw bands in the spectrometer.
hr: Iscrtava pojaseve u spektrometru.

en: Drawable
hr: Povlačenje

en: Drop files to play
hr: Ubacite datoteke za izvođenje

en: Drop late frames
hr: Propuštati zakašnjele kadrove

en: Dry
hr: Suho

en: Dual mono
hr: Dvojni mono

en: Dummy
hr: Prividno

en: Dummy Elements
hr: Prividni elementi

en: Dummy Interface
hr: Prividno sučelje

en: Dummy S/PDIF audio mixer
hr: Miješalica zvuka prividnog S/PDIF-a

en: Dummy Video output
hr: Prividni izlaz video slike

en: Dummy access function
hr: Funkcija prividnog pristupa

en: Dummy audio output function
hr: Funkcija prividnog izlaza zvuka

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
hr: Prividni kôdek (nemojte prekodirati, može se koristiti sa svim učahurenim formatima)

en: Dummy decoder
hr: Prividni dekôder

en: Dummy decoder function
hr: Funkcija prividnog dekôdera

en: Dummy demux function
hr: Funkcija prividnog demuxa

en: Dummy encoder function
hr: Funkcija prividnog kôdera

en: Dummy font renderer function
hr: Funkcija prividnog prikazivača fontova

en: Dummy ifo demux
hr: Prividni demux IFO

en: Dummy image chroma format
hr: Format prividnog obrasca boje slike

en: Dummy interface function
hr: Funkcija prividnog sučelja

en: Dummy stream output
hr: Izlaz prividnog strujanja

en: Dummy video output function
hr: Funkcija prividnog izlaza video slike

en: Dummy/Raw muxer
hr: Muxer prividnog/neobrađivanog

en: Dump
hr: Odlagalište

en: Dump buffer size
hr: Veličina međuspremnika prijepisa

en: Dump decoder
hr: Dekôder odlagališta

en: Dump decoder function
hr: Funkcija dekôdera odloženih podataka

en: Dump filename
hr: Naziv datoteke odlaganja

en: Dump raw input
hr: Odlagalište ulazne slike raw

en: Duplicate stream output
hr: Udvostručiti izlazno strujanje

en: Duration
hr: Trajanje

en: Duration in ms
hr: Trajanje u ms

en: Duration of the fake streaming before faking an end-of-file (default is -1 meaning that the stream is unlimited when fake is forced, or lasts for 10 seconds otherwise. 0, means that the stream is unlimited).
hr: Trajanje patvorenog strujanja prije patvorenja kôdnog niza 'konac-datoteke' (polazno je -1 u značenju da je strujanje neograničeno kada se nametne patvorina ili inače završava za 10 sekundi. 0 znači da je strujanje neograničeno).

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
hr: Dinamični raspon kompresije čini glasne tonove mekšima a mekane tonove glasnijima, tako da strujanje lakše možete slušati u glasnom okruženju, bez da ikomu smetate. Ukoliko isključite dinamični raspon kompresije, izvođenje će biti prilagođeno više nekoj kino dvorani ili slušaonici.

en: Dynamic video overlay
hr: Dinamička prevlaka slike

en: E&xport
hr: I&zvoz

en: Early SKIP detection on P-frames
hr: Rano prepoznavanje SKIP na P-kadrovima

en: Early SKIP detection on P-frames.
hr: Rano otkrivanje preskakanja na P-kadrovima.

en: Eastern European (Latin-2)
hr: Istočno-europsko (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
hr: Istočno-europsko (Windows-1250)

en: Edge
hr: Rub

en: Edge Weightning
hr: Pritega rubova

en: Edit
hr: Uređivanje

en: Edit Bookmarks
hr: Uređivanje straničnika

en: Edit Input
hr: Urediti ulazni sadržaj

en: Edit Options
hr: Uređivanje mogućnosti

en: Edit selected profile
hr: Urediti odabrani profil

en: Edit settings
hr: Uređivanje postavki

en: Effect
hr: Učinak

en: Effects
hr: Učinci

en: Effects list
hr: Spisak učinaka

en: Eject the disc
hr: Izbaciti disk

en: Electronic
hr: Elektronička

en: Element aspect ratio
hr: Bočni omjer elementa

en: Elementary stream output
hr: Izlaz osnovnih strujanja

en: Elements order
hr: Redoslijed elemenata

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
hr: Odstranjuje obrazac boje blokova ukoliko PSNR nije jako izmijenjen (polazno: 0.0). Specifikacija H264 preporuča 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
hr: Odstranjuje osvijetljenost blokova ukoliko PSNR nije jako izmijenjen (polazno: 0.0). Specifikacija H264 preporuča -4.

en: Embed the file browser in open dialog
hr: Datotečni preglednik uklopiti u otvoreni dijalog

en: Embed the framebuffer overlay into a X11 window
hr: Uklopiti prekrivanje slikovnog međuspremnika u okno X11

en: Embed the overlay
hr: Uklopiti prekrivanje

en: Embed the video inside the interface instead of having it in a separate window.
hr: Smjestite video snimku unutar sučelja umjesto da je imate u izdvojenom oknu.

en: Embed the video output in the main interface.
hr: Smješta izlaznu video sliku u okvir glavnog sučelja.

en: Embed video in interface
hr: Video sliku uklopiti u sučelje

en: Embedded Windows video
hr: Usađeni video Windowsa

en: Embedded X window video
hr: Usađeni prikaz slike u oknu X

en: Embedded video
hr: Usađena video snimka

en: Empty Folder
hr: Prazna mapa

en: Enable
hr: Uključiti

en: Enable Audio
hr: Omogućiti zvuk

en: Enable CD paranoia?
hr: Uključiti CD Paranoia?

en: Enable CPU 3D Now! support
hr: Uključiti procesorsku podršku za 3D Now!

en: Enable CPU AltiVec support
hr: Uključiti procesorsku podršku za AltiVec

en: Enable CPU MMX EXT support
hr: Uključiti procesorsku podršku za MMX EXT

en: Enable CPU MMX support
hr: Uključiti procesorsku podršku za MMX

en: Enable CPU SSE support
hr: Uključiti procesorsku podršku za SSE

en: Enable CPU SSE2 support
hr: Uključiti procesorsku podršku za SSE2

en: Enable FPU support
hr: Uključiti podršku za FPU

en: Enable Last.fm submissions
hr: Omogućiti slanje na Last.fm

en: Enable OSD
hr: Omogućiti prikaz u tekućem prikazu (OSD)

en: Enable SPU stream output
hr: Omogućiti izlaz strujanja SPU

en: Enable Video
hr: Omogućiti video sliku

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
hr: Omogućiti jednostavniji algoritam smanjenja šuma, da bi se snizili trajanje kodiranja i stopa protoka, po cijeni niže kakvoće kadrova.

en: Enable adaptive prefiltering
hr: Omogućiti prilagodljivo pred-filtriranje

en: Enable audio
hr: Uključiti zvuk

en: Enable audio stream output
hr: Uključiti izlaz strujanja zvuka

en: Enable bands
hr: Uključiti pojasne širine

en: Enable base
hr: Uključiti osnovno

en: Enable debug
hr: Omogućiti postupak debug

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
hr: Uključivanje namjenskih algoritama za propletene kadrove.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
hr: Omogućiti isprekidani prijenos (DTX).

en: Enable high voltage if your cables are particularly long. This is not supported by all frontends.
hr: Uključite visoki napon ukoliko su Vaši vodovi posebno dugi. No, to ne podržavaju svi sučelni uređaji.

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
hr: Uključiti algoritme predviđanja propletenog kretanja. To iziskuje više procesorske snage.

en: Enable internal upmixing
hr: Omogućiti unutarnji višekanalni izračun

en: Enable last.fm submission
hr: Omogućiti slanje na last.fm

en: Enable lossless coding
hr: Omogućiti negubitno kodiranje

en: Enable megabass mode
hr: Uključiti način megabassa

en: Enable multiple quantizers
hr: Uključiti višestruke kvantizatore

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
hr: Uključiti više kvantizatora po pod-pojasu (jedan po kôdnome bloku)

en: Enable noise reduction algorithm.
hr: Uključiti algoritam smanjivanja šuma.

en: Enable original graphic spectrum
hr: Omogućiti izvorni grafički spektar

en: Enable peaks
hr: Uključiti vrhunce

en: Enable reverberation
hr: Uključiti odsijevanje

en: Enable spatial partitioning
hr: Omogućiti prostornu raspodjelu

en: Enable spatializer
hr: Uključiti prostornik

en: Enable streaming of all ES
hr: Omogućiti strujanje svih osnovnih strujanja

en: Enable sub-pictures
hr: Uključiti podslike

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
hr: Uključuje "ravni" raščlanjivač spektra u spektrometru.

en: Enable the equalizer. Bands can be set manually or using a preset.
hr: Uključivanje ujednačivača. Pojasevi mogu biti postavljeni ručno ili pomoću prethodno zadanih profila.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
hr: Omogućiti algoritam unutarnjeg višekanalnog izračuna (nije preporučljivo).

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
hr: Uključiti algoritam predviđanja pred-kretanja.

en: Enable time streching audio
hr: Omogućiti vremensko rastezanje zvuka

en: Enable transparency effects
hr: Uključiti učinke prozirnosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
hr: Omogućiti kvantizaciju rešetke (podešavanje stope za koeficijente blokova).

en: Enable video
hr: Omogućiti prikaz video slike

en: Enable video stream output
hr: Omogućiti izlaz strujanja video slike

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
hr: Uključiti prepoznavanje glasovne aktivnosti (VAD). U načinu VBR se ono automatski aktivira.

en: Enable wallpaper mode
hr: Omogućiti način tapetnog prikaza

en: Enable wallpaper mode
hr: Omogućiti tapetni način prikaza

en: Enable/disable audio rendering.
hr: Uključivanje/isključivanje uobličavanja zvuka.

en: Enable/disable video rendering.
hr: Uključivanje/isključivanje uobličavanja video slike.

en: Enables an interactive Zoom feature
hr: Omogućava svojstvo interaktivnog približavanja slike

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
hr: Omogućuje ispuštanje kadrova tijekom strujanja MPEG2. To se događa ako je Vaše računalo presporo.

en: Enabling this allows to transcode the audio track if one is present in the stream.
hr: Uključivanje ovoga omogućava prekodiranje traga zvuka, ukoliko je neki prisutan u strujanju.

en: Enabling this allows to transcode the video track if one is present in the stream.
hr: Uključivanje ovoga omogućava prekodiranje traga video slike, ukoliko je neki prisutan u strujanju.

en: Encap. format
hr: Učahureni format

en: Encapsulation
hr: Učahurivanje podataka

en: Encapsulation Method
hr: Način učahurivanja

en: Encapsulation format
hr: Učahureni format

en: Encoded by
hr: Kodirao

en: Encoders settings
hr: Postavke kôdera

en: Encoding
hr: Kodiranje

en: Encoding X coordinate
hr: Kodiranje smjernice X

en: Encoding Y coordinate
hr: Kodiranje smjenice Y

en: Encoding complexity
hr: Složenost kodiranja

en: Encoding quality
hr: Kakvoća kodiranja

en: End
hr: Kraj

en: End-Blue
hr: Svršetak - plava

en: End-Fadesteps
hr: Svršetak - Prijelazni koraci prigušivanja

en: End-Green
hr: Svršetak - zelena

en: End-Red
hr: Svršetak - crvena

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
hr: Iznuditi kodiranje ustaljenom stopom protoka (CBR) umjesto polaznim kodiranjem izmjenjivom stopom protoka (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
hr: Nametnuti kakvoću između 0 (niska) i 10 (visoka).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
hr: Iznuda kakvoće između 1 (niska) i 10 (visoka), umjesto određivanja neke konkretne stope protoka. To će proizvoditi strujanja VBR.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
hr: Određuje usmjerenje video slike u njenom oknu. Polazno (0) je smještena u središte okna (0=sredina, 1=lijevo, 2=desno, 4=gore, 8=dolje, ali Vi možete koristiti i spoj tih vrijednosti, poput 6=4+2 što u značenju gore-desno).

en: Enforce the complexity of the encoder.
hr: Iznuditi složenost postupka kodiranja.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Nametanje položaja logotipa na video slici  (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
hr: Iznuditi maksimalnu stopu VBR-protoka

en: Enforce the mode of the encoder.
hr: Iznuditi taj način kodiranja.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
hr: Iznuđuje poravnavanje svih pristupnih jedinica na rubovima PES-a. Isključivanje ovoga može uštedjeti nešto ali dovodi do nespojivosti.

en: Enqueue files when in one instance mode
hr: Pri radu s jednom instancom stavke uvrštavati u spisak izvođenja

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
hr: Pri radu s jednom instancom stavke uvrštavati u spisak izvođenja

en: Enter URL here...
hr: Ovdje unijeti internetsku adresu...

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
hr: Unesite važeću putanju ili uporabite gumb "Odabrati" za izbor lokacije.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
hr: Unesite važeću putanju ili uporabite gumb "Odabrati..." za izbor lokacije.

en: Enter the URL of the network stream here, with or without the protocol.
hr: Ovdje unesite adresu toka mrežnog strujanja, s protokolom ili bez njega.

en: Enter the address of the computer to stream to.
hr: Unesite adresu računala, prema kojem treba strujati.

en: Enter the connection of your AtmoLight hardware
hr: Unesite vezni spoj Vašeg uređaja AtmoLight

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
hr: Unesite spisak podcasta za dobavljanje, razdvajan znakom '|' (tzv. cijev).

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
hr: Unesite mjesne adrese, na kojima želite iščekivati zahtjeve. Ne unosite ništa, ukoliko želite osluškivati na svim sučeljima mrežnih veza. To je općenito i najbolje učiniti. Druga računala strujanju onda mogu polazno pristupati na http://yourip:8080.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
hr: Unesite mjesne adrese, na kojima želite iščekivati zahtjeve. Ne unosite ništa, ukoliko želite osluškivati na svim sučeljima mrežnih veza. To je općenito i najbolje učiniti. Druga računala onda strujanju mogu polazno pristupati na http://yourip:8080.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
hr: U ovo polje unesite adresu skupnog slanja prema kojoj se treba strujati. To mora biti neka IP-adresa između 224.0.0.0 i 239.255.255.255. Za osobnu uporabu unesite neku adresu, koja započinje s 239.255.

en: Entries
hr: Unosi

en: Entry
hr: Unos

en: Equalizer
hr: Ujednačivač frekvencije

en: Equalizer preset
hr: Pretpostavke ujednačivača

en: Equalizer with 10 bands
hr: Ujednačivač s 10 pojasa

en: Equalizer...
hr: Ujednačivač...

en: Erase
hr: Brisanje

en: Erase video filter
hr: Filtar brisanja slike

en: Error
hr: Pogreška

en: Error resilience
hr: Otpornost na pogreške

en: Error when sending the Crash Report
hr: Pogreška tijekom slanja izvješća o padu programa

en: Error while saving meta
hr: Pogreška pri pohranjivanju metapodataka

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
hr: Pogreška: `prijeći na' potrebuje neki argument veći od ništice.

en: Errors
hr: Pogreške

en: Errors and Warnings
hr: Pogreške i upozorenja

en: Errors and Warnings...
hr: Pogreške i upozorenja...

en: Ethnic
hr: Etnička

en: Exhaustive help for VLC and its modules
hr: Iscrpna pomoć za VLC i njegove module

en: Existing playlist item
hr: Postojeća stavka spiska za izvođenje

en: Exit if there are no more items in the playlist.
hr: Završava program ukoliko više nema stavki u spisku izvođenja.

en: Expand Node
hr: Raširiti čvor

en: Expanding Spacer
hr: Proširivi prostornik

en: Experimental
hr: Pokusno

en: Expiration time for resumed TLS sessions
hr: Vrijeme isteka za nadovezana zasjedanja TLS-a.

en: Export SDP as file
hr: Izvoz SDP-a kao datoteke

en: Export album art as /art.
hr: Izvoz albumskih ilustracija kao /art.

en: Exposure
hr: Izloženost

en: Exposure of the video input (if supported by the v4L2 driver).
hr: Izloženost ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Extended Controls...
hr: Proširena upravljanja...

en: Extended M3U
hr: Prošireni M3U

en: Extended controls
hr: Proširena upravljačka ploha

en: Extended panel
hr: Prošireni prikaz

en: Extra I-frames aggressivity
hr: Dodatna agresivnost I-kadrova

en: Extra PMT
hr: Dodatni PMT

en: Extra interface modules
hr: Moduli dodatnih sučelja

en: Extra media
hr: Dodatni mediji

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
hr: U ovom se polju prikazuju dodatni metapodatci i druge informacije.

en: Extract
hr: Izdvajanje

en: Extract RGB component video filter
hr: Filtar za izdvajanje sastavnice RGB-a slike

en: Extracted Image Height
hr: Visina izdvojenih slîka

en: Extracted Image Width
hr: Širina izdvojenih slîka

en: EyeTV input
hr: Ulaz za EyeTV

en: EyeTV is not launched
hr: EyeTV nije pokrenut

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
hr: Broj programa EyeTV ili upotrijebiti 0 za zadnji kanal, -1 za ulaz S-Video, -2 za ulaz Composite

en: FEC rate
hr: Stopa FEC-a

en: FEC rate includes DVB-T high priority stream FEC Rate
hr: Stopa protoka FEC-a uključuje stopu protoka FEC-a strujanja DVB-T visokog prioriteta

en: FEC=Forward Error Correction mode [9=auto].
hr: Način rada uz FEC (Forward Error Correction) tj. s prosljeđivanjem ispravaka pogreški [9=automatski].

en: FFmpeg audio/video decoder
hr: Dekôder zvuka/slike FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
hr: Kôder zvuka/slike FFmpeg

en: FFmpeg deinterlace video filter
hr: Filtar raspleta video slike FFmpeg

en: FFmpeg demuxer
hr: Demultiplekser FFmpeg

en: FFmpeg muxer
hr: Muxer FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
hr: Filtarski lanci završne obrade FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
hr: FIFO koji će biti učitavan za naredbe

en: FIFO which will be written to for responses
hr: FIFO koji će biti upisivan za odzive

en: FLAC demuxer
hr: Demultiplekser FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
hr: FLAC je negubitni kôdek zvuka (uporabiv s formatima OGG i RAW)

en: FM radio
hr: UKV radio

en: FTP account
hr: Račun FTP-poslužitelja

en: FTP input
hr: Ulaz putem FTP-a

en: FTP password
hr: Lozinka za FTP-poslužitelj

en: FTP upload output
hr: Izlaz otpremanja FTP-a

en: FTP user name
hr: Korisničko ime za FTP-poslužitelj

en: Factor
hr: Čimbenik

en: Failed to open "%s" for writing
hr: Nije uspjelo otvoriti "%s" za pisanje

en: Fake
hr: Patvorina

en: Fake TTY
hr: Patvoriti TTY

en: Fake input
hr: Ulaz patvorenog sadržaja

en: Fake video decoder
hr: Dekôder patvorene video slike

en: Fallback to placeholder stream when out of data
hr: Povratak na zamjensko strujanje ukoliko nema podataka

en: Fast Forward
hr: Brzo naprijed

en: Fast bilinear
hr: Brzo bilinearno

en: Fast seek
hr: Brzo traženje

en: Fast udp streaming
hr: Brzo strujanje UDP-a

en: Faster
hr: Brže

en: Faster (fine)
hr: Brže (istančano)

en: Faster, less precise scenecut detection
hr: Brže, manje pomno prepoznavanje rezanja scene

en: Faster, less precise scenecut detection. Required and implied by multi-threading.
hr: Brže, manje pomno prepoznavanje rezanja scene. Iziskuje se i ukazuje na višedretvenost.

en: Fat Outline
hr: Podebljani oris

en: Favor speed over precision while seeking
hr: Pri traženju prednost davati brzini pred točnošću

en: Feed URLs
hr: Mrežna adresa sažetaka

en: Feed images
hr: Slike napajanja

en: Fetch Information
hr: Dobaviti informaciju

en: Fetch Meta Data
hr: Pribavljanje metapodataka

en: Fetch artwork using lua scripts
hr: Dohvatiti ilustracije koje koriste skripte Lua

en: Ffmpeg can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
hr: Ffmpeg može pružiti otpornost na pogreške.
    No ipak, s jednim šupljikavim kôderom (kao što je to ISO MPEG-4 kôder od M$-a) se može proizvesti jako puno pogrešaka.
    Važeći raspon vrijednosti je od 0 do 4 (0 isključuje svaku otpornost na pogreške).

en: Ffmpeg mux
hr: Multiplekser Ffmpeg

en: Field coding is where interlaced fields are coded seperately as opposed to a pseudo-progressive frame
hr: Polje kodiranja je mjesto, na kojem se propletena polja odvojeno kodiraju u suprotrotnosti s pseudo-progresivnim kadrovima

en: File
hr: Datoteka

en: File Format:
hr: Format datoteke:

en: File Selection
hr: Izbor datoteka

en: File associations:
hr: Združivanja datoteka:

en: File audio output
hr: Izlaz zvukovnih datoteka

en: File corrupted
hr: Datoteka je oštećena.

en: File could not be verified
hr: Datoteka ne može biti ovjerena

en: File dumper
hr: Datoteka odlagališta

en: File input
hr: Ulazni sadržaj datoteka

en: File logging
hr: Datoteka vođenja zapisnika

en: File names:
hr: Nazivi datoteka:

en: File not verifiable
hr: Datoteka nije ovjerljiva

en: File reading failed
hr: Čitanje datoteke nije uspjelo

en: File stream output
hr: Izlaz datotečnog strujanja

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
hr: Datoteka u kojoj će biti pohranjivani zvukovni uzorci ("-" za standardni izlaz).

en: File/Directory
hr: Datoteka/imenik

en: Filebrowser starting point
hr: Početna točka datotečnog preglednika

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename for 2 pass stats file
hr: Naziv datoteke za datoteku dvoprolaznih statistika

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
hr: Naziv datoteke za datoteku dvoprolaznih statistika višeprolaznog kodiranja.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
hr: Naziv datoteke za pomoćnu postavku strujanja dst-a, dst=bind+'/'+path. Parametar dst-a ovo nadomješta.

en: Filename for the font you want to use
hr: Naziv datoteke za font koji želite koristiti

en: Filename of AtmoWinA.exe
hr: Naziv datoteke AtmoWinA.exe

en: Filename of dump
hr: Naziv datoteke za odlaganje

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
hr: Naziv datoteke slike, koja će se koristiti za prekrivanje slikovnog međuspremnika.

en: Filename prefix
hr: Predmetak naziva datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
hr: Kada bude otvaran imenik, datoteke s tim proširenjima neće biti dodavane u spisak izvođenja.
    To je korisno ako Vi dodate imenike koji sadrže datoteke spiska izvođenja za instance. Koristite zarezima razdijeljeni spisak proširenja.

en: Filter
hr: Filtar

en: Filter Smoothness
hr: Filtar glatkosti

en: Filter Smoothness (in %)
hr: Filtar glatkosti (u %)

en: Filter length (ms)
hr: Duljina filtra (ms)

en: Filter mode
hr: Način rada filtra

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
hr: Dvostruko filtriranje zvuka. Ovim se postižu još jači učinci.

en: Filter threshold
hr: Filtar ograničenja

en: Filter:
hr: Filtar:

en: Filters
hr: Filtri

en: Find: %s
hr: Pronaći: %s

en: Finish
hr: Završiti

en: First Entry Point
hr: Točka prvog unosa

en: First Played
hr: Prvo izvođeno

en: Fit to Screen
hr: Prilagoditi veličini zaslona

en: Fix HDTV height
hr: Popraviti visinu HDTV-a

en: Fixed point audio format conversions
hr: Pretvaranja zvukovnih formata s uglavljenim zarezom

en: Fixed quantizer scale
hr: Uglavljeno stupnjevanje kvantizatora

en: Fixed quantizer scale to use.
hr: Uporaba uglavljenog kvantizatorskog mjerila.

en: Fixing AVI Index...
hr: Popravlja se kazalo AVI-a...

en: Flac audio decoder
hr: Dekôder zvuka Flac

en: Flac audio encoder
hr: Kôder zvuka Flac

en: Flac audio packetizer
hr: Paketnik zvuka Flac

en: Flat
hr: Pravocrtno

en: Flat Button
hr: Pljosnati gumb

en: Flip horizontally
hr: Zrcaliti vodoravno

en: Flip the video horizontally (if supported by the v4l2 driver).
hr: Vodoravno izokretanje video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Flip the video vertically (if supported by the v4l2 driver).
hr: Izokrenite video sliku okomito (ako to podržava upravljač v4l2)

en: Flip vertical position
hr: Okomito zamijeniti položaj

en: Flip vertically
hr: Zrcaliti okomito

en: Float on Top
hr: Plutati na vrhu

en: Float32 audio mixer
hr: Mješalica zvuka Float32

en: Floating-point audio format conversions
hr: Pretvaranja formata zvuka s pomičnim zarezom

en: FluidSynth MIDI synthetizer
hr: Sintetizator MIDI-a FluidSynth

en: Folder
hr: Mapa

en: Folder meta data
hr: Metapodatci mape

en: Follow the mouse
hr: Slijediti miša

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
hr: Slijediti miša tijekom zahvaćanja podzaslona.

en: Font Color
hr: Boja fonta

en: Font Effect
hr: Učinak fonta

en: Font Properties
hr: Svojstva fonta

en: Font Size
hr: Veličina fonta

en: Font color
hr: Boja fonta

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Font size in pixels
hr: Veličina fonta u pixelima

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
hr: Veličina fonta u pixelima. Polazno je -1 (uporaba polazne veličine fonta).

en: Font size, pixels
hr: Veličina fonta u pixelima

en: Font used to display text in the XOSD output.
hr: Font koji se koristi za prikaz teksta u izlazu XOSD-a.

en: Force Aspect Ratio
hr: Nametnuti bočni omjer

en: Force IPv4
hr: Koristiti IPv4

en: Force IPv6
hr: Iznuditi IPv6

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
hr: Nametanje kodiranja s ustaljenom stopom protoka (CBR).

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
hr: Nametnuti omjer (0 za automatski). Vrijednost je x1000: 1333 znači 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
hr: Nameće određenu kakvoću kodiranja između 0.0 (visoka) i 50.0 (niska), umjesto određivanja neke konkretne stope protoka. To će proizvoditi strujanja VBR.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -1, 0, 1).
hr: Pri kodiranju nametnuti strogo poštivanje standarda (prihvatljive vrijednosti: -1, 0, 1).

en: Force chroma (Use carefully)
hr: Nametnuti obrazac boje (koristite s oprezom)

en: Force chroma. This is a four character string.
hr: Nametanje obrasca boje. To je četveroznamenkasti niz.

en: Force detection of Dolby Surround
hr: Prepoznavanje mogućnosti Dolby Surround

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
hr: Nametnuti visinu (-1 za autom. prepoznavanje, 0 za polazno upravljača).

en: Force index creation
hr: Nametnuti stvaranje kazala

en: Force interleaved method
hr: Nametnuti postupak umetanja

en: Force interleaved method.
hr: Nametnuti postupak umetanja.

en: Force mono audio
hr: Nametnuti mono zvuk

en: Force multicast RTP via RTSP
hr: Nametnuti razašiljanje RTP-a putem RTSP-a

en: Force selection of all streams
hr: Nametnuti izbor svih strujanja

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
hr: Nametnuti preskakanje kadrova za ubrzavanje dekodiranja (-1=Nikakvo, 0=Polazno, 1=B-kadrova, 2=P-kadrova, 3=B+P kadrova, 4=Svih kadrova).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
hr: Nametnuti preskakanje IDCT-a za ubrzavanje dekodiranja za vrste kadrova (-1=Nikakvo, 0=Polazno, 1=B-kadrova, 2=P-kadrova, 3=B+P kadrova, 4=Svih kadrova).

en: Force subtitle position
hr: Nametnuti položaj podnaslova

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
hr: Prisiljava ulaz slike DirectShow da koristi određeni format obrasca boje (primjerice I420 (polazno), RV24, itd.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
hr: Prisiljava ulaz slike DirectShow da koristi određenu stopu protoka kadrova (primjerice 0 znači polazno, 25, 29.97, 50, 59.94, itd.)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
hr: Prisiliti izvođača SDL-a da koristi određeni format obrasca boje, umjesto da izvedbu pokušava poboljšati korištenjem onog najučinkovitijeg.

en: Force the Video4Linux video device to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
hr: Uređaju slike Video4Linux2 nametnuti uporabu određenog formata obrasca boje (primjerice I420 (polazno), RV24, itd.)

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
hr: Uređaju slike Video4Linux2 nametnuti uporabu određenog formata obrasca boje (primjerice I420 ili I422 za neobrađivene slike, MJPG za M-JPEG sažeti ulazni sadržaj) (Potpuni spisak: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the XVideo renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
hr: Prisiliti prikazivača XVideo da koristi određeni format obrasca boje, umjesto da izvedbu pokušava poboljšati korištenjem onog najučinkovitijeg.

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
hr: Prisiliti prividni izlaz video slike da sliku stvara koristeći određeni format obrasca boje, umjesto da izvedbu pokušava poboljšati korištenjem onog najučinkovitijeg.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
hr: Prisiliti modul rc da koristi stdin kao da je to TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.
hr: Nametnuti uporabu određenog broja uzastopnih B-kadrova, s mogućom iznimkom prije nekog I-kadra.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
hr: Nametnuti uporabu određenog broja uzastopnih B-kadrova, s mogućom iznimkom prije nekog I-kadra. Raspon 0 do 2.

en: Force the subtiles format. Use "auto", the set of supported values varies.
hr: Nametanje formata podnaslova. Koristite mogućnost "automatski", skup podržavanih vrijednosti je promjenjiv.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
hr: Nametanje podnaslovnih formata. Važeće vrijednosti su: "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1", i "automatski" (što znači automatsko prepoznavanje, koje bi trebalo uvijek funkcionirati).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
hr: Nametnuti uporabu nekog određenog obrasca obojenosti. Koristite YUVA ukoliko kanite primijeniti filtar video slike Alphamask ili Bluescreen.

en: Force update of this dialog's values
hr: Nametnuti aktualiziranje vrijednosti ovog dijaloga

en: Force usage of the libv4l2 wrapper.
hr: Nametanje uporabe omotača libv4l2.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
hr: Za izlaz možete nametnuti korištenje posebnog obrasca boje. Polazno je I420.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is Y420 (specific to N770/N8xx hardware).
hr: Nametnuti uporabu svojstvene obojenosti izlaznog sadržaja. Polazno je Y420 (svojstveno očvrsju N770/N8xx).

en: Force use of ffmpeg muxer.
hr: Nametnuti uporabu multipleksera ffmpeg.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
hr: Nametnuti širinu (-1 za autom. prepoznavanje, 0 za polazno upravljača).

en: Form
hr: Oblik

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
hr: Format izlaza slîka (png, jpeg, ...).

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
hr: Format niza za poslati na MSN {0} Izvođač, {1} Naslov, {2} Album. Polazno je na "Izvođač - Naslov" ({0} - {1}).

en: Format of the string to send to Telepathy.Defaults to "Artist - Title" ($a - $t). You can use the following substitutions: $a Artist, $b Album, $c Copyright, $d Description, $e Encoder, $g Genre, $l Language, $n number, $p Now Playing, $r Rating, $s Subtitles language, $t Title, $u URL, $A Date, $B Bitrate, $C Chapter, $D Duration, $F URI, $I Video Title, $L Time Remaining, $N Name, $O Audio language, $P Position, $R Rate, $S Sample rate, $T Time elapsed, $U Publisher, $V Volume
hr: Oblik niza koji treba poslati Telepathy. Polazno je na "Izvođač - Naslov" ($a - $t). Možete upotrijebiti i slijedeće nadomjestke: $a Izvođač, $b Album, $c Autorsko pravo, $d Opis, $e Kôder, $g Žanr, $l Jezik, $n broj, $p Izvodi se, $r Ocjena, $s Jezik podnaslova, $t Naslov, $u Mrežna adresa, $A Nadnevak, $B Stopa protoka, $C Poglavlje, $D Trajanje, $F URI, $I Naslov video-snimke, $L Preostalo vrijeme, $N Naziv, $O Jezik zvuka, $P Položaj, $R Stopa, $S Stopa uzorkovanja, $T Preostalo vrijeme, $U Nakladnik, $V Jačina glasnosti

en: Format to use in playlist "title" field when no CDDB
hr: Format za korištenje u polju "naslov" spiska izvođenja kada nema podataka CDDB-a

en: Format to use in playlist "title" field when using CDDB
hr: Format koji će se koristiti u polju "naslov" u spisku izvođenja pri korištenju CDDB-a

en: Format to use in the playlist's "author" field.
hr: Format koji će se koristiti u polju "autor" spiska izvođenja.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
hr: Format za korištenje u polju "naslov" spiska izvođenja.

en: Format used in the GUI Playlist Title. Similar to the Unix date 
    Format specifiers that start with a percent sign. Specifiers are: 
       %M : The current MRL
       %m : The CD-DA Media Catalog Number (MCN)
       %n : The number of tracks on the CD
       %T : The track number
       %s : Number of seconds in this track
       %S : Number of seconds in the CD
       %t : The track title or MRL if no title
       %% : a %
hr: Format koji se koristi u naslovu korisničkog grafičkog sučelja spiska izvođenja. Sliči Unixovom formatu nadnevka. 
    Formatne natuknice započinju znakom postotka. Natuknice su: 
       %M : Tekući MRL
       %m : Broj CD-DA u medijskom katalogu (MCN)
       %n : Broj tragova na CD-u
       %T : Broj traga
       %s : Broj sekunda u svakom tragu
       %S : Broj sekunda na CD-u
       %t : Naslov traga ili MRL ukoliko nema naslova
       %% : a %

en: Format used in the GUI Playlist Title. Similar to the Unix date 
    Format specifiers that start with a percent sign. Specifiers are: 
       %a : The artist (for the album)
       %A : The album information
       %C : Category
       %e : The extended data (for a track)
       %I : CDDB disk ID
       %G : Genre
       %M : The current MRL
       %m : The CD-DA Media Catalog Number (MCN)
       %n : The number of tracks on the CD
       %p : The artist/performer/composer in the track
       %T : The track number
       %s : Number of seconds in this track
       %S : Number of seconds in the CD
       %t : The track title or MRL if no title
       %Y : The year 19xx or 20xx
       %% : a %
hr: Format korišten u grafičkom sučelju naslova spiska izvođenja. Slično Unixovom formatu nadnevka, 
    određivači formata započinju znakom za postotak. Određivači su: 
       %a : Izvođač (za album)
       %A : Informacija o albumu
       %C : Kategorija
       %e : Dodatni podaci (za dotični trag)
       %I : CDDB ID diska
       %G : Žanr
       %M : Tekući MRL
       %m : Kataloški broj medija prema CD-DA (MCN)
       %n : Broj tragova na CD-u
       %p : Umjetnik/izvođač/skladatelj dotičnog traga
       %T : Redni broj traga
       %s : Sadržaj traga u sekundama
       %S : Sadržaj CD-a u sekundama
       %t : Naslov traga ili MRL ako nema naslova
       %Y : Godina 19xx ili 20xx
       %% : a %

en: Formatted Subtitles
hr: Formatirani podnaslovi

en: Forward
hr: Proslijediti

en: Forward Cookies
hr: Proslijediti kolačiće

en: Forward Cookies across http redirections
hr: Prosljeđivanje kolačića preusmjeravanjima HTTP-a

en: Frame By Frame
hr: Kadar za kadrom

en: Frame Rate
hr: Stopa protoka kadrova

en: Frame by frame
hr: Kadar za kadrom

en: Frame delay
hr: Zaostajanje kadrova

en: Frame rate
hr: Stopa protoka kadrova.

en: Framebuffer device
hr: Uređaj međuspremnika slike

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
hr: Uređaj slikovnog međuspremnika koji će se koristiti za uobličavanje prikaza (obično je to /dev/fb0).

en: Framebuffer resolution to use.
hr: Razlučivost koju će koristiti slikovni međuspremnik.

en: Framebuffer uses hw acceleration.
hr: Međuspremnik kadrova slike koristi očvrsničko pospješivanje.

en: Framerate
hr: Stopa protoka kadrova

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
hr: Stopa protoka kadrova, ako je primjenjivo (-1 za automatsko prepoznavanje).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
hr: Stopa kadrova za zahvaćanje, ukoliko je to primjenjivo (0 za autom. prepoznavanje).

en: Frames per Second
hr: Kadrova u sekundi

en: Frames per Second:
hr: Kadrova u sekundi:

en: Frames per second
hr: Kadrova u sekundi

en: Freebox TV
hr: TV-sadržaji Freeboxa

en: Freebox TV listing (French ISP free.fr services)
hr: Ispisi TV-sadržaja Freeboxa (usluge francuskog free.fr)

en: Freetype2 font renderer
hr: Prikazivač fontova Freetype2

en: French TV
hr: Francuska TV

en: Freq 1 (Hz)
hr: Frekvencija 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
hr: Pojačavanje frekvencije 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
hr: Frekvencija 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
hr: Pojačavanje frekvencije 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
hr: Frekvencija 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
hr: Pojačavanje frekvencije 3 (dB)

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
hr: Frekvencija za zahvaćanja (u kHz), ako je primjenjivo.

en: Frequency:
hr: Frekvencija:

en: From
hr: Iz

en: Fuchsia
hr: Ružičasto-ljubičasta

en: Full bass
hr: Puni bas

en: Full bass and treble
hr: Puni bas i piskavci

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
hr: Potpuna putanja slikovne datoteke, koja će se koristiti. Format je <slika>[,<zaostajanje u ms>[,<alfa>]][;<slika>[,<zaostajanje>[,<alfa>]]][;...]. Ukoliko imate samo jednu datoteku, unesite jednostavno njezin naziv.

en: Full paths of the files separated by colons.
hr: Potpuna putanja datoteka, rastavljena dvotočkama.

en: Full support
hr: Puna podrška

en: Full treble
hr: Puni piskavci

en: Fullscreen
hr: Cjelozaslonski prikaz

en: Fullscreen Controller
hr: Nadzornik cjelozaslonskog prikaza

en: Fullscreen Video Device
hr: Uređaj prikaza slike preko cijelog zaslona

en: Fullscreen controller opacity opacity between 0.1 and 1.
hr: Neprozirnost nadzornika cijelozaslonskog prikaza. Raspon je između 0.1 i 1.

en: Fullscreen video output
hr: Izlaz video slike preko cijelog zaslona

en: Fullscreen-only
hr: Samo cjelozaslonski prikaz

en: GME demuxer (Game_Music_Emu)
hr: Demultiplekser GME (Game_Music_Emu)

en: GNU/Linux framebuffer video output
hr: Video izlaz slikovnog međuspremnika za GNU/Linux

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
hr: Sučelje GNU/Linuxovog slikovnog međuspremnika osd-a/prevlaka

en: GOP size
hr: Veličina GOP-a

en: GaLaktos visualization
hr: Vizualizacija GaLaktos

en: Gain
hr: Pojačavanje

en: Game
hr: Igra

en: Gamma
hr: Gama

en: Gamma (Blue) correction
hr: Ispravka gama (plavo)

en: Gamma (Green) correction
hr: Ispravka gama (zeleno)

en: Gamma (Red) correction
hr: Ispravka gama (crveno)

en: Gamma of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Gama ulaza slike (ako to podržava upravljač v4l2)

en: Gathering stream output
hr: Prikuplja se izlazni sadržaj strujanja

en: Gaussian Blur
hr: Gaussovska zamagljenost

en: Gaussian blur video filter
hr: Filtar gaussovske zamagljenosti video slike

en: Gaussian's standard deviation. The bluring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
hr: Gaussovsko standardno odstupanje. Zamagljivanje će uzimati u obzir pixele do 3*sigma u svakom pravcu.

en: Gaussian's std deviation
hr: Gaussovsko standardno odstupanje

en: General
hr: Općenito

en: General Audio
hr: Opće postavke zvuka

en: General Audio Settings
hr: Opće postavke zvuka

en: General Input
hr: Ulaz općenito

en: General Video Settings
hr: Opće postavke video slike

en: General audio settings
hr: Opće postavke zvuka

en: General editing filters
hr: Opći filtri obrade

en: General input settings. Use with care...
hr: Opće postavke

en: General playlist behaviour
hr: Općenito ponašanje spiska za izvođenje

en: General settings for audio output modules.
hr: Opće postavke modula za razdvajanja zvuka.

en: General stream output settings
hr: Opće postavke izlaznog strujanja

en: General video settings
hr: Opće postavke video slike

en: Generate access unit delimiter NAL units.
hr: Generirati razdjelnik jediničnog pristupa jedinica NAL.

en: Generated stream output string
hr: Proizvedeni niz izlaznog strujanja

en: Generic
hr: Urođeno

en: Genre
hr: Žanr

en: Genre description
hr: Opis žanra

en: Genre metadata
hr: Metapodatci žanra

en: Genre of the content.
hr: Žanr sadržaja.

en: Geometry
hr: Geometrija

en: Gestures
hr: Geste

en: Global
hr: Globalno

en: Global Hotkeys
hr: Globalne vrele tipke

en: Global Hotkeys interface
hr: Sučelje globalnih vrućih tipki

en: Global gain
hr: Globalno pojačavanje

en: GnomeVFS input
hr: Ulaz za GnomeVFS

en: GnuTLS server
hr: Poslužitelj GnuTLS-a

en: GnuTLS transport layer security
hr: Sigurnost prijenosnih slojeva GnuTLS

en: Go back in browsing history
hr: Vratiti se nazad kroz povijest pregledavanja

en: Go forward in browsing history
hr: Ići naprijed kroz povijest pregledavanja

en: Go to Chapter
hr: Prijeći na poglavlje

en: Go to Time
hr: Prijeći na vremensku točku

en: Go to Title
hr: Prijeći na naslov

en: Go to the DVD menu
hr: Prelazak u izbornik DVD-a

en: Go to time
hr: Prijeći na vremensku točku

en: Google Video Playlist importer
hr: Uvoznik spiska izvođenja Google Video

en: Goom animation speed
hr: Brzina animacije Gooma

en: Goom display height
hr: Visina prikaza Gooma

en: Goom display width
hr: Širina prikaza Gooma

en: Goom effect
hr: Učinak Goom

en: Gradient
hr: Prijelaz bôja

en: Gradient image type
hr: Vrsta prijelaza bôja slike

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
hr: Vrsta prijelaza bôja slike (0 ili 1). 0 će sliku pobijeliti, dok će 1 zadržati boje.

en: Gradient video filter
hr: Filtar prijelaza bôja video slike

en: Grain
hr: Zrnatost

en: Grain video filter
hr: Filtar zrnatosti video slike

en: Graphic Equalizer
hr: Grafički ujednačivač

en: Gray
hr: Siva

en: Grayscale video output
hr: Izlaz video slike u preljevima sive boje

en: Greek (ISO 8859-7)
hr: Grčko (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
hr: Grčko (Windows-1253)

en: Green
hr: Zelena

en: Green component of the pause color
hr: Zelena sastavnica boje stanke

en: Green component of the shutdown color
hr: Zelena sastavnica boje spuštanja programa

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
hr: Zelena vrijednost boje stanke na prugama Vašeg LED-a.

en: Group
hr: Skupina

en: Group name
hr: Naziv skupine

en: Group packets
hr: Pakete razvrstati po skupinama

en: Growl Notification Plugin
hr: Growlov priključak za obavještavanje

en: Growl UDP Notification Plugin
hr: Growlov priključak UDP-a za obavještavanje

en: Growl UDP port on the Growl server.
hr: Growlov port UDP-a na poslužitelju Growla.

en: Growl password on the Growl server.
hr: Lozinka za pristup poslužitelju Growla.

en: Gtk+ GUI helper
hr: Pomoćnik za Gtk + GUI

en: Guard interval [Undefined,1/4,1/8,1/16,1/32]
hr: Interval guarda [Neodređeno,1/4,1/8,1/16,1/32]

en: H.264 level
hr: Razina H.264

en: H.264 video packetizer
hr: Paketnik video slike H.264

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
hr: Kôder H.264/MPEG4 AVC (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
hr: H263 je video kôdec optimiran za video konferencije (niske stope protoka, uporabljivo s MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
hr: H264 je jedan novi video kôdek (upotrebljiv s MPEG TS i MP4)

en: H264 video demuxer
hr: Demultiplekser video slike H264

en: HAL AudioUnit output
hr: Izlaz zvukovne jedinice HAL

en: HAL devices detection
hr: Prepoznavanje uređaja HAL-a

en: HD1000 video output
hr: Izlaz video slike HD1000

en: HTML Playlist
hr: Spisak izvođenja u HTML-u

en: HTML playlist (*.html)
hr: Spisak izvođenja HTML (*.html)

en: HTML playlist export
hr: Izvoz spiska izvođenja u obliku HTML

en: HTTP ACL
hr: Nadzorni spisak pristupa HTTP-u

en: HTTP Host address
hr: Adresa HTTP-ugostitelja

en: HTTP Proxy
hr: Posrednik HTTP-a

en: HTTP announce
hr: Objavljivanje putem HTTP-a

en: HTTP authentication
hr: Ovjeravanje HTTP-poslužitelja

en: HTTP input
hr: Ulaz putem HTTP-a

en: HTTP interace Certificates Revocation List file.
hr: Datoteka sučelja HTTP-a spiska opozvanih certifikata.

en: HTTP interface Certificates Revocation List file
hr: Datoteka spiska opoziva certifikata za sučelje HTTP-a

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL)
hr: Datoteka ceritifikata x509 PEM za sučelje HTTP-a (uključuje SSL)

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL).
hr: Datoteka sučelja HTTP-a certifikata x509 PEM (s uključenim SSL-om).

en: HTTP interface x509 PEM private key file
hr: Datoteka osobnog ključa x509 PEM za sučelje HTTP-a

en: HTTP interface x509 PEM private key file.
hr: Datoteka sučelja HTTP-a osobnog ključa x509 PEM.

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file
hr: Putanja datoteke certifikata x509 PEM o administratorskoj pouzdanosti za sučelje HTTPS-a, izdana ovlaštenim certifikacijskim uredom.

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file.
hr: Datoteka certifikata x509 PEM o administratorskoj pouzdanosti za sučelje HTTP-a, koji je izdan ovlaštenim certifikacijskim uredom.

en: HTTP password
hr: Lozinka HTTP-a

en: HTTP proxy
hr: Posrednički poslužitelj HTTP-a

en: HTTP proxy password
hr: Lozinka za posrednika HTTP-a

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
hr: Posrednik HTTP-a koji će se koristiti. Unos mora biti u obliku http://[korisnik@]mojposrednik.mojadomena:mojport/ ; ako je prazno, bit će iskušana varijabla okruženja http_proxy.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
hr: Posrednički poslužitelj HTTP-a koji će biti korišten. Mora biti zadan u obliku http://[korisnik[:lozinka]@]mojposrednik.mojadomena:mojport/ ; ukoliko je polje prazno, pokušat će se s varijablom okruženja http_proxy.

en: HTTP remote control interface
hr: Sučelje HTTP-a za udaljeno upravljanje

en: HTTP server
hr: HTTP-poslužitelj

en: HTTP stream output
hr: Izlazno strujanje HTTP-a

en: HTTP tunnel port
hr: Port tunela HTTP-a

en: HTTP user agent
hr: Korisnikov zastupnik HTTP-a

en: HTTP user name
hr: Korisničko ime za HTTP

en: Haar cascade filename
hr: Naziv datoteke Haarovih kaskada

en: Half Size
hr: Polovična veličina

en: Handlers
hr: Rukovatelji

en: Handling mode for stereo streams
hr: Način rukovanja stereo strujanjima

en: Hard rock
hr: Tvrdi rock

en: Headphone effect
hr: Učinak slušalica

en: Headphone surround effect
hr: Učinak surround slušalica

en: Headphone virtual spatialization effect
hr: Slušalični učinak prividne prostornosti zvuka

en: Headphone virtualization
hr: Virtualizacija slušalica

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Hebrew (ISO 8859-8)
hr: Hebrejsko (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
hr: Hebrejsko (Windows-1255)

en: Height
hr: Visina

en: Height in pixels of the border between miniatures.
hr: Visina rubova između minijatura u pixelima.

en: Height of motion compensation blocks
hr: Visina blokova nadoknade pokreta

en: Height of the snapshot image.
hr: Visina slike trenutačne snimke.

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetect).
hr: Visina strujanja za zahvatiti (-1 za autom. prepoznavanje).

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
hr: Visina strujanja koje treba zahvatiti (-1 za automatsko prepoznavanje).

en: Height of the zone triggering the interface.
hr: Visina područja koje pokreće sučelje.

en: Help
hr: Pomoć

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
hr: Pomaže usklađivanje izlaza slike i svjetlosnih učinaka. S vrijednostima oko 20 ms bi to trebalo uspjeti.

en: Hide Others
hr: Sakriti ostale

en: Hide VLC
hr: Sakriti VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
hr: Sakriti medijski izvođač VLC u traci zadaća

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
hr: Sakriti pokazivač i nadglednika cjelozaslonskog prikaza nakon x milisekundi

en: Hide future errors
hr: Sakrivati buduće pogreške

en: Hide interface
hr: Sakriti sučelje

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds, default is 3000 ms (3 sec.)
hr: Sakrivanje mišovog pokazivača i nadglednika cjelozaslonskog prikaza nakon n milisekundi. Polazno je 3000 ms (tj. 3 sekunde).

en: Hierarchy alpha value [Undefined,1,2,4]
hr: Hierarhijska vrijednost alfa [Neodređeno,1,2,4]

en: High Band Local Osc Freq in kHz (usually 10.6GHz)
hr: Visokopojasna mjesna oscilacijska frekvencija u kHz (obično 10,6 GHz)

en: High LNB voltage
hr: Visoki napon LNB-a

en: High freq (Hz)
hr: Visoka frekvencija (Hz)

en: High freq gain (dB)
hr: Pojačavanje visoke frekvencije (dB)

en: High latency
hr: Visoka zadrška

en: High priority
hr: Visoki prioritet

en: High quality audio resampling
hr: Preuzorkovanje zvuka visoke kakvoće

en: Higher latency
hr: Viša zadrška

en: Higher value implies more prefiltering
hr: Viša vrijednost ukazuje na više pred-filtriranja

en: Highest
hr: Najviše

en: Highlight widget below
hr: Počelo sučelja istaknuti odozdol

en: Highlight widget on the left
hr: Počelo sučelja istaknuti s lijeva

en: Highlight widget on the right
hr: Počelo sučelja istaknuti s desna

en: Highlight widget on top
hr: Počelo sučelja istaknuti odozgor

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
hr: Dodatno za Hong-Kong (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
hr: Ograničenje skokova (TTL)

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: Horizontal centering
hr: Vodoravno usredištavanje

en: Horizontal flip
hr: Zrcaliti vodoravno

en: Host
hr: Ugostitelj

en: Host address
hr: Adresa ugostitelja

en: Hostname or IP address of target device
hr: Naziv ugostitelja ili IP-adresa ciljnog uređaja

en: Hot keys
hr: Vruće tipke

en: Hotkey
hr: Vrela tipka

en: Hotkey for
hr: Vrela tipka za

en: Hotkeys
hr: Vrele tipke

en: Hotkeys management interface
hr: Sučelje upravljanja vrelim tipkama

en: Hotkeys not saved
hr: Vrele tipke nisu pohranjene

en: Hotkeys settings
hr: Postavke tipkovnih prečica

en: Hours / Minutes / Seconds:
hr: Sati / minute / sekunde:

en: How AQ distributes bits
hr: Način na koji AK raspačava bitove

en: How long the notification will be displayed
hr: Koliko dugo će biti prikazana obavijest

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
hr: Kako dugo čekati na svaki paket prije nego istekne izvor.

en: How long to wait for late RTP packets (and delay the performance).
hr: Kako dugo čekati na zakašnjele pakete RTP-a (i odgađati učinak).

en: How many CD blocks to get on a single CD read. Generally on newer/faster CDs, this increases throughput at the expense of a little more memory usage and initial delay. SCSI-MMC limitations generally don't allow for more than 25 blocks per access.
hr: Koliko će se blokova CD-a učitavati pri pojedinom pristupu CD-u. To općenito kod novijih/bržih CD-a povećava propusnu moć na račun malo veće opterećenosti spremnika i početnog zaostajanja pri pokretanju. Ograničenja SCSI-MMC načelno ne dopuštaju više od 25 blokova po pristupu.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
hr: Koliko je različitih djelatnih izvora RTP-a dopušteno u neko vrijeme.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
hr: Koliko boje treba biti izmijenjeno za neposrednu izmjenu bôja.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
hr: Kako treba biti izražen odabrani učinak fonta (ovisno o učinku).

en: Hue
hr: Ton boje

en: Hue of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Ton boje ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Hue of the video input.
hr: Ton boje ulaznog sadržaja video slike.

en: Hue windowing
hr: Ton boje okvîra okna

en: Hurry up
hr: Požuriti

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
hr: Suglasan sam s mogućnošću da budem oslovljen glede ovog izvješća o pogreški.

en: I quantization factor
hr: Kvantizacijski čimbenik I

en: I&mport
hr: U&voz

en: I420 - first plane is greyscale
hr: I420 - prva ploha je stupnjevanje sivog

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hr: Pretvaranja I420,IYUV,YV12 u RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID Offset
hr: Odstup ID-a

en: ID of the video output X window
hr: ID X-okna izlaza slike

en: ID3v1/2 and APEv1/2 tags parser
hr: Račlanjivač oznâka ID3v1/2 i APEv1/2

en: IO Method
hr: Način ulaza/izlaza

en: IO Method (READ, MMAP, USERPTR).
hr: Način ulaza/izlaza (READ, MMAP, USERPTR).

en: IP Address
hr: IP-adresa

en: IP address of the master client used for the network synchronisation.
hr: IP-adresa glavnog klijenta, koja će se koristiti za mrežno usklađivanje.

en: IPv4 SAP
hr: IPv4 za SAP

en: IPv4 adress for the default multicast interface. This overrides the routing table.
hr: Adresa IPv4 za polazno izlazno sučelje višestruko usmjerenih tokova strujanja. Time se nadomješta tabela usmjeravanja.

en: IPv4 multicast output interface address
hr: Adresa IPv4 izlaznog sučelja višestruko usmjerenih strujanja

en: IPv4 will be used by default for all connections.
hr: IPv4 će se polazno koristiti za sve veze.

en: IPv6 SAP
hr: IPv6 za SAP

en: IPv6 SAP scope
hr: IPv6 područja SAP-a

en: IPv6 will be used by default for all connections.
hr: IPv6 će se polazno koristiti za sve veze.

en: IVTV MPEG Encoding cards input
hr: Kartični ulaz kodiranja IVTV MPEG

en: IceCAST output
hr: Izlaz IceCAST-a

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
hr: Ukoliko je VCD proizveden s izbornikom izvođenja, koristite ga. Inače ćemo mi izvoditi već prema redoslijedu tragova.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
hr: Ukoliko je automatsko povezivanje uključeno, u obzir za povezivanje će se uzimati samo klijenti JACK-a, čiji su nazivi shodni ovom pravilnom izrazu.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
hr: Ukoliko je stopa protoka=0, koristite tu vrijednost za stalnu kakvoću

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
hr: Ukoliko je uključeno, VLC će se povezati s udaljenim odredištem umjesto da čeka nadolazeću vezu.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
hr: Ukoliko je uključeno i specificirano oblikovanje prometa, muxer TS-a će granice smjestiti na koncu slîka I. U tom je slučaju korisnikom zadano trajanje oblikovanja prometa onaj lošiji slučaj, koji će se koristiti kada nema raspoloživog raferentnog kadra. To povećava učinkovitost algoritma oblikovanja prometa, pošto su kadrovi I obično najveći kadrovi u strujanju.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
hr: Ukoliko je uključeno, prekopčavanja između držitelja mjesta i uobičajenog strujanja će se pojavljivati samo na kadrovima I. Ovim će se odstraniti artefakta pri prekopčavanjima strujanja na račun dužeg zaostajanja, ovisno o učestalosti kadrova I u strujanjima.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
hr: Ukoliko je uključena, ova mogućnost će automatski povezati izlaz zvuka s prvim klijentom JACK-a podobnim za pisanje koji bude pronađen.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
hr: Ako je ovo uključeno, video slika će biti obložena, kako bi se nakon stupnjevanja uglavila na platnu. U suprotnom će video slika biti obrezana, kako bi se nakon stupnjevanja uglavila na platnu.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
hr: Ukoliko nije ravno nuli, ovo pruža dodatne informacije debuga.

en: If set cache CDDB information about this CD
hr: Ako je postavljeno, onda pohranjuje podatke CDDB-a o tom CD-u u međuspremnik

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
hr: Ako je postavljeno za istinito, most će odbaciti sva ulazna osnovna strujanja, osim ako ona ne zaprimaju podatke od druge ulazne premosnice. To se može koristiti za razmještaj zamjenskog strujanja ako stvarni izvor presuši. Izvor i držitelj mjesta bi trebali imati isti format.

en: If set, CD-Text information will be preferred to CDDB information when both are available
hr: Ako je ovo zadano, tekstualne informacije s CD-a će imati prednost pred istima s CDDB-a ukoliko obje budu raspoložive

en: If set, audio controls and audio jack output are used
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, koristit će se sastavnice upravljanja zvukom i izlaz JACK

en: If set, get CD-Text information
hr: Ukoliko je postavljeno, dobavlja podatke teksta CD-a

en: If set, lookup CD-DA track information using the CDDB protocol
hr: Ako je postavljeno, tražit će se podatci o tragu CD-DA pomoću CDDB-ovog protokola

en: If set, the CDDB server gets information via the CDDB HTTP protocol
hr: Ako je postavljeno, onda poslužitelj CDDB-a dobavlja podatke putem CDDB-ovog protokola HTTP

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
hr: Ukoliko je ovo zadano, dužina trake traženja je dužina traga umjesto iste nekog unosa.

en: If specifed, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
hr: Ukoliko je određeno, koristit će pri zahvaćanju sliku za iscrtavanje miševog pokazivača.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
hr: Ukoliko je prosječno izbijanje iznad posljednjih odbojnika N više nego što je ima ta vrijednost, jačina glasnosti zvuka će biti normalizirana. Ta vrijednost je pozitivni broj s pomičnim zarezom. Suvislom se čini neka vrijednost između 0,5 i 10.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
hr: Ukoliko datoteka već postoji, ona neće biti nadomještana.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
hr: Ukoliko datoteka već postoji a odabrana je ova mogućnost, postojeća datoteka neće biti nadomještena.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
hr: Ukoliko je ova mogućnost uključena, onda će protok na SAP-ovoj adresi za višesmjerna slanja biti pod nadzorom. Ovo je nužno ukoliko želite praviti objave na MBone.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
hr: Ukoliko je postavljena ova mogućnost, uporabit će se B-kadrovi. Koristite ovu mogućnost za postavljanje broja B-kadrova.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
hr: Ukoliko je ovo svojstvo ovdje prazno, onda su zadane
    različite vrijednosti za DVD, VCD i CDDA.
    U naprednim prilagodbama ih možete postaviti jedinstveno 
    ili pak prilagođavati svaku između njih ponaosob.

en: If you graphics card provides several adaptors, this option allows you to choose which one will be used (you shouldn't have to change this).
hr: Ukoliko Vaša grafička kartica ima nekoliko adaptera, ova mogućnost Vam dopušta birati, koji će se od njih koristiti (ovo ne bi ste morali mijenjati).

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
hr: Ako želite otvoriti neko skupno odašiljanje strujanja, unesite odgovarajuću IP-adresu dotičnog pružatelja strujanja. U načinu pojedinačnih odašiljanja VLC će automatski koristiti IP vašeg računala.
    
    Za otvaranje strujanja pomoću nekog drugog protokola, samo pritisnite Odustati kako bi zatvorili ovaj predložak.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
hr: Ako Vaš posrednički poslužitelj HTTP-a iziskuje lozinku, zadajte je ovdje.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
hr: Ako Vaš međuspremnik sadrži važeću URL
    ili putanju do datoteke na Vašem računalu,
    onda će to biti automatski izabrano.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
hr: Ukoliko Vaš slikovni međuspremnik podržava očvrsničko ubrzavanje ili pak koristi dvostruko pohranjivanje putem očvrsja, onda morate isključiti tu mogućnost. On će onda dvostruko pohranjivanje obavljati pomoću programske podrške.

en: If your graphics card provides several adaptors, you need to choose which one will be used (you shouldn't have to change this).
hr: Ukoliko Vaša grafička kartica podržava različite adaptere, trebate izabrati koja će između njih biti korištena (ovo ne biste trebali mijenjati).

en: If your processor has a floating point calculation unit, VLC can take advantage of it.
hr: Ukoliko Vaš procesor ima jedinicu za izračun pomičnog zareza, VLC to može iskoristiti.

en: If your processor supports the 3D Now! instructions set, VLC can take advantage of them.
hr: Ukoliko Vaš procesor podržava skup instrukcija za 3D Now!, VLC to može iskoristiti.

en: If your processor supports the AltiVec instructions set, VLC can take advantage of them.
hr: Ukoliko Vaš procesor podržava skup instrukcija za AltiVec, VLC to može iskoristiti.

en: If your processor supports the MMX EXT instructions set, VLC can take advantage of them.
hr: Ukoliko Vaš procesor podržava skup instrukcija za MMX EXT, VLC to može iskoristiti.

en: If your processor supports the MMX instructions set, VLC can take advantage of them.
hr: Ukoliko Vaš procesor podržava skup instrukcija za MMX, VLC to može iskoristiti.

en: If your processor supports the SSE instructions set, VLC can take advantage of them.
hr: Ukoliko Vaš procesor podržava skup instrukcija za SSE, VLC to može iskoristiti.

en: If your processor supports the SSE2 instructions set, VLC can take advantage of them.
hr: Ukoliko Vaš procesor podržava skup instrukcija za SSE2, VLC to može iskoristiti.

en: Ignore
hr: Zanemariti

en: Ignore subtitle flag
hr: Zanemarivati podnaslovne zastavice

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
hr: Zanemarivati podnaslovne zastavice. Pokušajte s ovim ukoliko se ne pojavljuju Vaši podnaslovi.

en: Ignored extensions
hr: Zanemarena proširenja

en: Illuminate the room with this color on pause
hr: Prostor tijekom stanke osvijetliti ovom bojom

en: Illuminate the room with this color on shutdown
hr: Prostor pri spuštanju programa osvijetliti ovom bojom

en: Image adjust
hr: Podešavanje slike

en: Image brightness (0-2)
hr: Svjetloća slike (0-2)

en: Image chroma
hr: Obrazac boje slike

en: Image clone
hr: Klon slike

en: Image colors inversion
hr: Izokretanje bôja slike

en: Image contrast (0-2)
hr: Kontrast slike (0-2)

en: Image cropping
hr: Obrezivanje slike

en: Image file
hr: Slikovna datoteka

en: Image format
hr: Format slike

en: Image format which will be used to store the video snapshots
hr: Oblik slike koji će biti korišten za spremanje trenutačnih snimki video-prikaza

en: Image gamma (0-10)
hr: Gama slike (0-10)

en: Image height
hr: Visina slike

en: Image hue (0-360)
hr: Ton boje slike (0-360)

en: Image mask
hr: Maska slike

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
hr: Maska slike. Pixeli s vrijednošću alfa većom od 50% će biti izbrisani.

en: Image modification
hr: Preinačivanje slike

en: Image properties filter
hr: Filtar svojstava slike

en: Image saturation (0-3)
hr: Zasićenost slike (0-3)

en: Image to be blended onto
hr: Slika preko koje će biti zastrta slika

en: Image wall
hr: Zid slike

en: Image which will be blended.
hr: Slika koja će biti zastirana

en: Image width
hr: Širina slike

en: Imitates the effect of surround sound when using headphones.
hr: Oponašanje efekata okruženosti zvukom pri korištenju slušalica.

en: In Volts [0, 13=vertical, 18=horizontal].
hr: U voltima [0, 13=okomito, 18=vodoravno].

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
hr: Kod prilagodbi sustava s više monitora možete odrediti naziv Windowsovog uređaja za prikaz, u kojem želite otvoriti okno prikaza. Na primjer: "\\.\ZASLON1" ili "\\.\ZASLON2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
hr: U načinu prikaza preko cijelog zaslona, zadržati crnima zaslone na kojima se ne prikazuje video slika

en: In kHz for DVB-C/S/T
hr: U kHz za DVB-C/S/T

en: In kHz for DVB-S or Hz for DVB-C/T
hr: U kHz za DVB-S ili u Hz za DVB-C/T

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
hr: U ovom intervalu se putem VNC-a iziskuje potvrda zahtjeva, polazno je svakih 300 ms.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
hr: Na ovoj stranici može biti zadano još nekoliko dodatnih parametara strujanja.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
hr: Na ovoj stranici može biti zadano još nekoliko dodatnih parametara prekodiranja.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
hr: U ovom odsjeku možete nametnuti ponašanje podnaslovnog demultipleksera, zadavajući primjerice vrste podnaslova ili naziv datoteke.

en: Include subtitles
hr: Uključujući podnaslove

en: Increase Volume
hr: Povisiti jačinu zvuka

en: Increase scale factor
hr: Povisiti čimbenik stupnjevanja

en: Increase scale factor.
hr: Povisiti čimbenik stupnjevanja.

en: Increase the priority of the process
hr: Povisiti prioritet procesa

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
hr: Povisivanje procesnog prioriteta će znatno poboljšati Vaš doživljaj izvođenja, budući da se time VLC-u dopušta da bude neometan drugim aplikacijama, koje bi mu inače mogle oduzeti previše procesorskog vremena. No, pod stanovitim uvjetima (pogreške!) bi VLC mogao zauzeti sve procesorsko vrijeme i time cijeli sustav učiniti neosjetljivim na bilo kakve daljnje unose, što bi pak moglo iziskivati ponovno pokretanje Vašeg računala.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
hr: Povećavanje ove vrijednosti će imati ishod u bojama, koje su više ovisne o rubovima okvira.

en: Index
hr: Kazalo

en: Indicates whether VLC will prefer native plugins installed on system over VLC owns plugins whenever a choice is available.
hr: Ovim se naznačuje hoće li VLC, kada god postoji mogućnost izbora, prednost davati prirođenim priključcima uvedenim u sustavu pred VLC-ovim vlastitim priključcima.

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
hr: Pojedinačno vrijeme prikaza slike od 0 - 60000 ms.

en: Influence (bias) B-frames usage
hr: Utjecati (upliv) na uporabu B-kadrova

en: Information
hr: Informacija

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
hr: Informacije o tomu, kako je sastavljen Vaš medij ili strujanje.
    Prikazuju se multiplekseri, kôdeki zvuka i video slike te podnaslovi.

en: Information...
hr: Informacija...

en: Infrared
hr: Infracrveno

en: Infrared remote control interface
hr: Sučelje infracrvenog daljinskog ovladavanja

en: Inhibit the power management daemon during playback
hr: Tijekom izvođenja spriječiti službu upravljanja energijom

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
hr: Tijekom izvođenja spriječava službu za upravljanje energijom, kako bi se izbjeglo da računalo zbog nedjelatnosti bude umirovljeno.

en: Initial VBV buffer occupancy
hr: Početna popunjenost međuspremnika VBV-a

en: Initial command to execute.
hr: Inicijalna naredba za izvršiti.

en: Initializing
hr: Inicijaliziranje

en: Input
hr: Ulazni sadržaj

en: Input & Codec settings
hr: Postavke ulaza i kôdeka

en: Input & Codecs
hr: Ulaz i kôdeki

en: Input & Codecs Settings
hr: Postavke ulaza i kôdeka

en: Input && Codecs
hr: Ulaz &i kôdeki

en: Input / Codecs
hr: Ulaz / Kôdeki

en: Input FIFO
hr: Ulaz FIFO

en: Input Settings not saved
hr: Postavke ulaza nisu pohranjene.

en: Input bitrate
hr: Stopa ulaznog protoka

en: Input caching:
hr: Ulazni međuspremnik:

en: Input has changed
hr: Ulazni sadržaj je izmijenjen

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
hr: Ulazni sadržaj je izmijenjen, pa stoga straničnik nije mogao biti pohranjen. Tijekom uređivanja straničnika isključite izvedbu stiskom na "Stanka", kako bi osigurali zadržavanje istog ulaznog sadržaja.

en: Input list
hr: Spisak ulaznog sadržaja

en: Input of the card to use (see debug).
hr: Ulaz kartice koji će se koristiti (v. debug).

en: Input repetitions
hr: Ponavljanja ulaznog sadržaja

en: Input slave (experimental)
hr: Ovisni dovod (pokusno)

en: Input stream
hr: Ulazno strujanje

en: Input syntax is deprecated
hr: Ulazna sintaksa je zastarjela.

en: Input:
hr: Ulaz:

en: Install Windows Service
hr: Instalirati službu Windowsa

en: Install the Service and exit.
hr: Instalirati službu i završiti.

en: Instances
hr: Instance

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
hr: Umjesto pohranjivanja neobrađene datoteke RAW, datoteci možete dodati zaglavlje WAV.

en: Instrumental
hr: Instrumentalna

en: Instrumental pop
hr: Instrumentalni pop

en: Instrumental rock
hr: Instrumentalni rock

en: Integer from -1 (no model) to 4.
hr: Cijelobrojna vrijednost od -1 (nema modela) do 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
hr: Cjeloznamenkasto označavanje za ovo osnovno strujanje. Ono će biti korišteno da se kasnije "pronađe" ovo strujanje.

en: Integer pixel motion estimation method
hr: Način procjene kretanja cjelobrojnih pixela

en: Inter luma quantization deadzone
hr: Mrtvo među-područje kvantizacije osvijetljenosti

en: Inter picture DWT filter
hr: Međuslikovni filtar DWT

en: Interactive Zoom
hr: Interaktivno uvećavanje

en: Interface
hr: Sučelje

en: Interface Settings
hr: Postavke sučelja

en: Interface Settings not saved
hr: Postavke sučelja nisu pohranjene.

en: Interface Type
hr: Vrsta sučelja

en: Interface interaction
hr: Interaktivnost sučelja

en: Interface module
hr: Modul sučelja

en: Interlaced encoding
hr: Propleteno kodiranje

en: Interlaced mode
hr: Način propletanja

en: Interlaced motion estimation
hr: Procjena propletenog kretanja

en: Internal stream record
hr: Snimanje unutarnjeg strujanja

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
hr: Interval između ključnih kadrova (-1 za automatsko prepoznavanje).

en: Intra luma quantization deadzone
hr: Unutarnje mrtvo područje kvantizacije osvijetljenosti

en: Intra picture DWT filter
hr: Unutarslikovni filtar DWT

en: Introduces a delay in the display of the stream.
hr: Predstavlja zaostajanje u prikazu strujanja.

en: Invalid combination
hr: Pogrešna kombinacija

en: Invalid polarization
hr: Nevažeća polarizacija

en: Invalid selection
hr: Izbor nije valjan

en: Invalid signature
hr: Nevažeća signatura

en: Inversion mode
hr: Način izokretanja

en: Inversion mode [0=off, 1=on, 2=auto]
hr: Način izokretanja [0=isključeno, 1=uključeno, 2=automatski]

en: Invert colors
hr: Izokrenuti boje

en: Invert video filter
hr: Filtar izokretanja video slike

en: Inverts the colors of the image
hr: Izokrenuti boje slike

en: It is possible to apply effects to the rendered text to improve its readability.
hr: Moguće je primijeniti učinke, kako bi se poboljšala čitkost predočenog teksta.

en: It is possible to cache the resumed TLS sessions. This is the expiration time of the sessions stored in this cache, in seconds.
hr: Nadovezana zasjedanja TLS-a je moguće pohranjivati u međuspremnik. Ovo je vrijeme isteka zasjedanja spremljenog u tom međuspremniku, zadano u sekundama.

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
hr: Za izvore u stvarnom vremenu je moguće isključiti ulazno usklađivanje sata. Ovo koristite ako primijetite da zapinje izvođenje mrežnih strujanja.

en: It seems your FFMPEG (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
hr: Čini se da Vašoj instalaciji FFMPEG (libavcodec) nedostaju slijedeći kôderi:
    %s.
    Ako ne znate kako to ispraviti, upitajte Vašu distribuciju za podršku.
    
    Ovdje se ne radi o nekakvoj pogrešci unutar medijskog izvođača VLC.
    Stoga se u svezi s ovim pitanjem nemojte obraćati projektu The VideoLAN.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
hr: Nije bilo moguće preuzeti kriptografski potpis za preuzetu datoteku "%s". Stoga je ista izbrisana.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
hr: Nije bilo moguće sigurno ovjeriti preuzetu datoteku "%s". Stoga je ista izbrisana.

en: JACK Input
hr: Ulaz JACK-a

en: JACK audio input
hr: Zvukovni ulaz JACK-a

en: JACK audio output
hr: Izlaz zvuka JACK

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
hr: Japansko (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
hr: Japansko (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
hr: Japansko Unix (EUC-JP)

en: Joint bidirectional motion refinement.
hr: Zajedničko poboljšavanje dvosmjernog kretanja.

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
hr: Zajedničko poboljšavanje obadva vektora kratanja u kadrovima B

en: Jump Bac&kward
hr: Skok na&trag

en: Jump To Time
hr: Skok na vremensku točku

en: Jump sizes
hr: Veličine skokova

en: Jump to Specific &Time
hr: Skok na zadanu točku &vremena

en: Jump to time
hr: Skok na vremensku točku

en: Kasenna MediaBase parser
hr: Raščlanjivač za Kasennu MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
hr: Narječje Kasenna RTSP

en: Kasenna servers use an old and unstandard dialect of RTSP. When you set this parameter, VLC will try this dialect for communication. In this mode you cannot connect to normal RTSP servers.
hr: Poslužitelji Kasenna koriste jedno staro i nestandardno narječje RTSP-a. Ukoliko zadate taj parametar, VLC će iskušati to narječje za komunikaciju. U tom načinu rada ne možete se povezivati s uobičajenim poslužiteljima RTSP-a.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
hr: Kate je kôdek tekstualnih i slikovnih prekrivanja.
    Tiger je knjižnica za uobličavanje prikaza, koja je neophodna za predočavanje kompleksnih strujanja Kate, ali VLC još uvijek može prikazivati statični tekst i na slikama zasnovane podnaslove i ako Tiger nije dostupan.
    Imajte na umu da izmjena donjih postavki neće imati učinka sve do izvođenja novog strujanja. To će, nadajmo se, uskoro biti otklonjeno.

en: Kate overlay decoder
hr: Dekôder prekrivanja Kate

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
hr: Strujanjima Kate doupustiti formatiranje teksta. VLC je to djelomično ugradio, ali Vi možete izabrati da isključite sva formatiranja. Imajte na umu da to nema učinka ako je uključeno uobličavanje prikaza putem Tigera.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
hr: Strujanja Kate mogu biti predočavana uporabom knjižnice Tiger. Isključivanjem ovoga će se uobličavati samo statički tekst i strujanja zasnovana na bitskom rasporedu.

en: Kate text subtitles packetizer
hr: Paketnik podnaslovnog teksta Kate

en: Keep Recent Items
hr: Zadržati nedavne stavke

en: Keep aspect ratio
hr: Zadržati bočni omjer

en: Keep current Equalizer settings
hr: Zadržati tekuće postavke ujednačivača

en: Keep original audio track
hr: Zadržati izvorni trag zvuka

en: Keep original size
hr: Zadržati izvornu veličinu

en: Keep original video track
hr: Zadržati izvorni trag video slike

en: Keep some B-frames as references
hr: Neke B-kadrove zadržati kao smjernice

en: Keep stream output open
hr: Izlaz strujanja držati otvorenim

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
hr: Zadržavanje izvornog bočnog omjera pri promjeni veličine elemenata mozaika.

en: Keep the original size of mosaic elements.
hr: Zadržavanje izvorne veličine elemenata mozaika.

en: Key
hr: Ključ

en: Key events
hr: Ključna događanja

en: Key interval
hr: Interval ključa

en: Key:
hr: Tipka:

en: Keyframe Interval:
hr: Razdoblje između ključnih kadrova:

en: Korean (EUC-KR/CP949)
hr: Korejsko (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
hr: Korejsko (ISO-2022-KR)

en: LNB voltage
hr: Napon LNB

en: Language
hr: Jezik

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code).
hr: Jezik traga zvuka koji želite koristiti (odvojeno zarezom, dvo- ili troslovna oznaka dotične države).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code).
hr: Jezik traga podnaslova koji želite koristiti (odvojeno zarezom, dvo- ili troslovna oznaka dotične države).

en: Large
hr: Veliko

en: Large Hall
hr: Velika dvorana

en: Larger
hr: Veće

en: Last Entry Point
hr: Točka zadnjeg unosa

en: Last.fm username not set
hr: Nije navedeno korisničko ime za Last.fm

en: Launch EyeTV now
hr: Odmah pokrenuti EyeTV

en: Launching an update request...
hr: Slanje zahtjeva za dogradnju...

en: Leave Fullscreen
hr: Napustiti prikaz cijelim zaslonom

en: Leave fullscreen
hr: Napustiti cjelozaslonski prikaz

en: Left
hr: Lijevo

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
hr: Lijeva smjernica gornjeg lijevog kuta podzaslona.

en: Left front
hr: Prednji lijevi

en: Left gradient
hr: Lijevi prijelaz

en: Left rear
hr: Stražnji lijevi

en: Length in milliseconds to output each stride
hr: Dužina u milisekundama za izlaz svakog koraka

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
hr: Dužina u milisekundama za traženje najboljeg položaja preklapanja

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
hr: Prepustiti da video slika sâma prilagodi svoju veličinu za smještanje u dotično okno ili preko cijelog zaslona.

en: LibNotify Notification Plugin
hr: Obavijesni priključak LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
hr: Kôder zvuka Libtwolame

en: License
hr: Licenca

en: Lime
hr: Limunasto žuta

en: Linear
hr: Linearno

en: Linear PCM audio decoder
hr: Linearni dekôder zvuka PCM

en: Linear PCM audio packetizer
hr: Linearni paketnik zvuka za PCM

en: Linguistic markup
hr: Lingvistička oznaka

en: List ID
hr: ID spiska

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
hr: Spisak kôdeka, koje će VLC prvenstveno koristiti. Primjerice 'dummy,a52' će pokušati prividno i kôdeke a52 prije nego će pokušati neki drugi. Ovu mogućnost bi trebali mijenjati samo iskusni korisnici, jer ona može pokvariti izvedbu svih Vaših strujanja.

en: List of handler extensions and executable paths (for instance: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).
hr: Spisak nastavaka naziva datoteka i putânja programa, koji ih izvršavaju (primjerice: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
hr: Spisak veličina rastavljan dvotočkama (720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
hr: Spisak riječi rastavljenih znakom | za filtriranje

en: Listen to IPv4 announcements on the standard addresses.
hr: Osluškivanje objavljivanja putem IPv4 na standardnim adresama.

en: Listen to IPv6 announcements on the standard addresses.
hr: Osluškivanje objavljivanja putem IPv6 na standardnim adresama.

en: Listeners
hr: Slušači

en: Live
hr: Uživo

en: Load
hr: Učitati

en: Load subtitles file:
hr: Učitati datoteku podnaslova:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
hr: Učitava ovu datoteku podnaslova. Koristiti kada autom. prepoznavanje ne može prepoznati Vašu datoteku podnaslova.

en: Local playback
hr: Mjesno izvođenje

en: Location
hr: Lokacija

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
hr: Mjesto držanja neke datoteke, koja sadrži predložak SVG-a za automatsku pretvorbu kôdnog niza

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Lock Aspect Ratio
hr: Zaključati bočni omjer

en: Lock function
hr: Funkcija zaključavanja

en: Log all VLC messages to a text file.
hr: Sve dojave VLC-a pribilježiti u tekstualnoj datoteci.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
hr: Zapisnik svih VLC-ovih dojava pohraniti u syslogu (vrijedi za sustave poput UNIX-a).

en: Log filename
hr: Naziv datoteke zapisnika

en: Log format
hr: Format zapisnika

en: Log to file
hr: Zapisnik u datoteku

en: Log to syslog
hr: Zapisnik u syslog

en: Logging
hr: Vođenje zapisnika

en: Login:pass
hr: Prijava:lozinka

en: Logo
hr: Logotip

en: Logo animation # of loops
hr: Broj petlji animacije logotipa

en: Logo erase
hr: Ukloniti logotip

en: Logo filenames
hr: Naziv datotêka logotipa

en: Logo individual image time in ms
hr: Pojedinačno vrijeme prikaza slike logotipa u ms

en: Logo overlay
hr: Prekrivanje logotipom

en: Logo position
hr: Položaj logotipa

en: Logo sub filter
hr: Podfiltar logotipa

en: Logo transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
hr: Vrijednost prozirnosti logotipa (od 0 za punu prozirnost do 255 za punu neprozirnost).

en: Logo video filter
hr: Filtar video slike logotipa

en: Long backwards jump
hr: Dugi skok unatrag

en: Long forward jump
hr: Dugi skok unaprijed

en: Long jump length
hr: Dugačka dužina skoka

en: Long jump length, in seconds.
hr: Dužina dugačkih skokova u sekundama.

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
hr: Datoteku podnaslova traži i na tim putanjama, ukoliko Vaša datoteka podnaslova nije pronađena u tekućem imeniku.

en: Loop
hr: Petlja

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
hr: Filtar petlje AlfaC0 i parametri Beta alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
hr: Filtar petlje AlfaC0 i parametri Beta. Raspon je od -6 do 6 za parametre i alfa i beta. -6 označava lagani filtar, 6 označava strogi.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
hr: Stalno izvođenje petlje od točke A do točke B
    Kliknite za zadavanje točke A

en: Loop from point A to point B continuously.
hr: Stalno izvođenje petlje od točke A do točke B.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
hr: Negubitno kodiranje zanemaruje stopu protoka i postavke kakvoće, omogućavajući izvrsnu reprodukciju izvornika

en: Lost buffers
hr: Izgubljeno blokova

en: Lost frames
hr: Izgubljeno kadrova

en: Loudness
hr: Glasnost

en: Loudness of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Glasnost ulaznog zvuka (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Low Band Local Osc Freq in kHz (usually 9.75GHz)
hr: Niskopojasna mjesna oscilacijska frekvencija u kHz (obično 9,75 GHz)

en: Low Noise Block switch freq in kHz (usually 11.7GHz)
hr: Izmjenična frekvencija blokova niskog šuma u kHz (obično 11,7 GHz)

en: Low Priority FEC Rate [Undefined,1/2,2/3,3/4,5/6,7/8]
hr: Stopa protoka FEC-a niskog prioriteta [Neodređeno,1/2,2/3,3/4,5/6,7/8]

en: Low freq (Hz)
hr: Niska frekvencija (Hz)

en: Low freq gain (dB)
hr: Pojačavanje niske frekvencije (dB)

en: Low latency
hr: Niska zadrška

en: Low resolution decoding
hr: Dekodiranje niske razlučivosti

en: Lower the interface below all other windows.
hr: Sučelje gurnuti pod sva ostala okna.

en: Lowest
hr: Najniže

en: Lowest latency
hr: Najniža zadrška

en: Lua Art
hr: Ilustracije Lua

en: Lua Interface Module
hr: Modul sučelja Lua

en: Lua Playlist
hr: Spisak izvedbi Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
hr: Sučelje raščlanjivača spiska izvođenja Lua

en: Lua interface
hr: Sučelje Lua

en: Lua interface configuration
hr: Prilagodba sučelja Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
hr: Prilagodbeni niz sučelja Lua. Format je: '["<naziv sučelnog modula>"] = { <mogućnost> = <vrijednost>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
hr: Modul sučelja Lua za učitati

en: Luma bicubic / chroma bilinear
hr: Bikubična luminancija / bilinearna kromatičnost

en: Luminance elimination
hr: Odstranjivanje osvijetljenosti

en: Luminance masking
hr: Maskiranje osvijetljenosti

en: Luminance threshold
hr: Prag prozirnosti

en: Lyrics
hr: Tekstovi skladbi

en: M-JPEG camera demuxer
hr: Demultiplekser kamere M-JPEG

en: M3U playlist (*.m3u)
hr: Spisak izvođenja M3U (*.m3u)

en: M3U playlist export
hr: Izvoz spiska izvođenja u obliku M3U

en: M3U playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja M3U

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
hr: Poslužiteljem uzvraćen MIME (nije zadano automatsko prepoznavanje).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
hr: MJPEG se sastoji od niza slika JPEG (upotrebljiv s MPEG TS, MPEG1, ASF i OGG)

en: MLP/TrueHD parser
hr: Raščlanjivač MLP/TrueHD

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
hr: Strujanja MMS-a mogu sadržavati razna osnovna strujanja, s različitim stopama protoka. Vi možete odabrati da izaberete sve njih.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hr: Pretvaranja MMX I420,IYUV,YV12 u RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
hr: Pretvaranja MMX-a iz

en: MOD demuxer (libmodplug)
hr: Demultiplekser MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
hr: Kôder zvuka MP3 s uglavljenim zarezom

en: MP4 stream demuxer
hr: Demultiplekser strujanja MP4

en: MP4/MOV muxer
hr: Muxer MP4/MOV-a

en: MPEG 1 Format
hr: Format MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
hr: MPEG Audio Layer 3 (može se koristiti s MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG i RAW)

en: MPEG I/II hw video decoder (using libmpeg2)
hr: HW dekôder video slike MPEG I/II (koristi libmpeg2)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
hr: Dekôder vdeo slike MPEG I/II (koristi libmpeg2)

en: MPEG Program Stream
hr: Programski protok strujanja MPEG

en: MPEG Transport Stream
hr: Strujanje prijenosa MPEG-a

en: MPEG Transport Stream demuxer
hr: Demuxer struje prijenosa MPEG-a

en: MPEG Video
hr: Video slika MPEG

en: MPEG audio decoder
hr: Dekôder zvuka MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
hr: Dekôder formata MPEG audio layer I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
hr: Paketnik zvuka MPEG layer I/II/III

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
hr: Video kôdek MPEG-1 (uporabljivo s oblicima MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG i RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
hr: Video kôdek MPEG-2 (uporabljivo s oblicima MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG i RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
hr: Video kôdek MPEG-4 (uporabljivo s oblicima MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG i RAW)

en: MPEG-4 video demuxer
hr: Demultiplekser video slike MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
hr: Demultiplekser video slike MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
hr: Paketnik video slike MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
hr: Zvuk MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-PS demuxer
hr: Demultiplekser MPEG-PS

en: MPEG2 video switcher stream output
hr: Izlaz prospojnika strujanja video slike MPEG2

en: MPEG4 audio packetizer
hr: Paketnik zvuka MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
hr: Kvantizacijska matrica MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
hr: Paketnik video slike MPEG4

en: MSN Now-Playing
hr: Upravo-se-izvodi-MSN

en: MTP input
hr: Ulaz MTP-a

en: MTU for out mode
hr: MTU za izlazni način

en: MTU for out mode.
hr: MTU za izlazni način.

en: MTU of the network interface
hr: Vrijednost MTU sučelja mrežnih veza

en: MUX for RAW RTSP transport
hr: MUX za prijenos RAW-a putem RTSP-a

en: Mac OS X interface
hr: Sučelje za Mac OS X

en: Mac Text renderer
hr: Macov prikaz teksta

en: Maemo hildon interface
hr: Sučelje Maemo hildon

en: Magnification
hr: Uvećavanje

en: Magnification/Zoom
hr: Uvećavanje/Približavanje

en: Magnify
hr: Uvećati

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
hr: Uvećavanje dijela video slike. Možete izabrati dio slike koji bi trebao biti uvećan.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
hr: Filtar interaktivnog uvećavanja/približavanja slike

en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Main interfaces
hr: Glavna sučelja

en: Main interfaces settings
hr: Postavke glavnih sučelja

en: Make VLC buffer audio data captured from jack for the specified length in milliseconds.
hr: Zvukovne podatke iz VLC-ovog međuspemnika zahvaćene na JACK-u postaviti za određenu dužinu u milisekundama.

en: Make a donation...
hr: Darujte prilog...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
hr: Iz jedne pločice napraviti crni prorez. Ostale pločice mogu biti mijenjane samo s crnim prorezom.

en: Make one tile a black slot
hr: Iz jedne pločice napraviti crni prorez.

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
hr: Učinite poslužitelj javno dostupnim putem 'Žutih stranica' (imenik s nabrojenim strujanjima) na mrežnom mjestu Icecasta/Shoutcasta. Shoutcast iziskuje navođenje podatka o stopi protoka, dok Icecast zahtijeva strujanje Ogg.

en: Manage &bookmarks
hr: Upravljanje &straničnicima

en: Manual download only
hr: Preuzimati samo ručno

en: Manual ratio
hr: Ručni omjer

en: Maps the hardware channel X to logical channel Y to fix wrong wiring :-)
hr: Pridružuje očvrsnički kanal X logičkom kanalu Y da bi ispravio pogrešno užičavanje :-)

en: Maroon
hr: Kestenjasta

en: Marquee
hr: Pokretni natpisi

en: Marquee display
hr: Prikaz pokretnih natpisa

en: Marquee position
hr: Položaj pokretnih natpisa

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
hr: Tekst pokretnog natpisa za prikaz. (Raspoloživi formatni znakovi: U svezi vremena: %Y = godina, %m = mjesec, %d = dan, %H = sat, %M = minuta, %S = sekunda, ... U svezi metapodataka: $a = izvođač, $b = album, $c = autorstvo, $d = opis, $e = kodirao, $g = žanr, $l = jezik, $n = broj traga, $p = tekuća izvedba, $r = ocjena, $s = jezik podnaslova, $t = naslov, $u = mrežna adresa, $A = nadnevak, $B = stopa protoka zvuka (u kb/s), $C = poglavlje, $D = trajanje, $F = puni naziv s putanjom, $I = naslov, $L = preostalo vrijeme, $N = naziv, $O = jezik zvuka, $P = položaj (u %), $R = stopa protoka, $S = stopa uzorkovanja zvuka (u kHz), $T = proteklo vrijeme, $U = izdavač, $V = jačina glasnosti, $_ = novi redak)

en: Mask
hr: Maska

en: Master client ip address
hr: IP-adresa glavnog klijenta

en: Matroska stream demuxer
hr: Demultiplekser strujanja Matroska

en: Matrox Graphic Array video output
hr: Video izlaz slikovnog međuspremnika za Matrox Graphic Array

en: Max QP
hr: Maks. QP

en: Max QP step
hr: Maks. korak QP

en: Max QP step between frames.
hr: Maksimalna dužina koraka QP između kadrova.

en: Max length
hr: Maks. dužina

en: Max level
hr: Maksimalna razina

en: Max local bitrate
hr: Maks. stopa mjesnog protoka

en: Maximal bitrate
hr: Maksimalna stopa protoka

en: Maximum B (deprecated)
hr: Maksimum B (odbačeno)

en: Maximum GOP size
hr: Maksimalna velićina GOP-a

en: Maximum RTP sequence number dropout
hr: Maksimalni broj ispuštenih sekvenci RTP-a

en: Maximum RTP sequence number misordering
hr: Najviši broj pogrešno poredanih sekvenci RTP-a

en: Maximum RTP sources
hr: Maksimum izvôra RTP-a

en: Maximum bitrate
hr: Maksimum protoka podataka

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
hr: Najviša stopa protoka u kbps. Ovo je korisno za aplikacije strujanja.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
hr: Maksimum razmaka za predviđanje kretanja, mjereno od predviđenog položaja. Polazno 16 je dobro za većinu aplikacija, sekvence s puno kretanja bi mogle profitirati od postavki između 24 i 32. Raspon iznosi 0 do 64.

en: Maximum encoding bitrate
hr: Maksimalni protok podataka kodiranja

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
hr: Najveći mogući omjer slike. Priključak za obrezivanje neće nikada automatski obrezivati sliku u nekom višem omjeru (primjerice u neku "pljosnatu" sliku). Vrijednost je x1000: 1333 znači  4/3.

en: Maximum level
hr: Najviša razina

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
hr: Najveća dopuštena osvijetljenost crnih pixela (0-255).

en: Maximum motion vector length
hr: Maksimum dužine vektora pokreta

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
hr: Maksimum dužine vektora kretanja u pixelima. -1 je automatski, zasnovano na razini.

en: Maximum motion vector search range
hr: Maksimum raspona traženja vektora kretanja

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
hr: Maksimalni broj znakova prikazanih na zaslonu.

en: Maximum number of connections
hr: Najveći mogući broj veza

en: Maximum output video height.
hr: Najveća dopuštena visina izlazne video slike.

en: Maximum output video width.
hr: Najveća dopuštena širina izlazne video slike.

en: Maximum quantizer parameter.
hr: Parametarski maksimum kvantizatora.

en: Maximum video height
hr: Najveća visina video slike

en: Maximum video quantizer scale
hr: Maksimum stupnjevanja kvantizatora slike

en: Maximum video quantizer scale.
hr: Maksimum stupnjevanja kvantizatora video slike

en: Maximum video width
hr: Najveća širina video slike

en: Mean
hr: Srednje

en: Media &Information
hr: &Informacija o mediju

en: Media Catalog Number (MCN)
hr: Kataloški broj medija (MCN)

en: Media Files
hr: Datoteke medija

en: Media Information
hr: Informacija o mediju

en: Media Information...
hr: Informacija o mediju...

en: Media Library
hr: Medijska knjižnica

en: Media Manager Edition
hr: Izdanje medijskog upravitelja

en: Media Manager List
hr: Spisak medijskog upravitelja

en: Media Resource Locator (MRL)
hr: Pronalazač medijskog izvorišta (MRL)

en: Media dump access filter trigger.
hr: Otponac filtra pristupa medijskom odlagalištu.

en: Media: %s
hr: Mediji: %s

en: Meditative
hr: Meditativna

en: Medium backwards jump
hr: Osrednji skok unatrag

en: Medium forward jump
hr: Osrednji skok unaprijed

en: Medium jump length
hr: Osrednja dužina skoka

en: Medium jump length, in seconds.
hr: Dužina osrednjih skokova u sekundama.

en: Mega bass cutoff
hr: Isključivanje Mega bassa

en: Mega bass level
hr: Stupanj učinka Mega bass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
hr: Frekvencija rezanja za način megabassa u Hz. To je maksimalna frekvencija na kojoj se primjenjuje učinak megabassa. Valjane vrijednosti su od 10 do 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
hr: Razina učinka megabassa (od 0 do 100, polazna vrijednost je 0).

en: Memory copy module
hr: Modul preslikavanja spremnika

en: Memory video decoder
hr: Dekôder spremnika video slike

en: Memory-mapped file input
hr: Ulaz nacrtno pohranjivanih datoteka

en: Menu
hr: Izbornik

en: Menu position
hr: Položaj izbornika

en: Menu timeout
hr: Istek vremena izbornika

en: Menu update interval
hr: Interval obnavljanja izbornika

en: Messages
hr: Dojave

en: Messages...
hr: Dojave...

en: Meta-information
hr: Meta-informacije

en: Metadata
hr: Metapodatci

en: Method used by libdvdcss for decryption
hr: Postupak koji libdvdcss koristi za dešifriranje

en: Mi&nimal View
hr: Mi&nimalni prikaz

en: Microsoft Media Server (MMS) input
hr: Ulaz za Microsoft Media Server (MMS)

en: Middle
hr: Srednje

en: Mime
hr: MIME

en: Min QP
hr: Min. QP

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
hr: Izlaz video slike za minimalni Mac OS X OpenGL (otvara bezokvirno okno)

en: Minimal Mac OS X interface
hr: Minimalno sučelje Mac OS X

en: Minimal look with no menus
hr: Minimalni prikaz bez izbornika

en: Minimize Window
hr: Minimizirati okno

en: Minimum B (deprecated)
hr: Minimum B (odbačeno)

en: Minimum GOP size
hr: Minimum veličine GOP-a

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
hr: Najmanji protok podataka u kb/s. Ovo je korisno za kodiranje kanala stalne veličine.

en: Minimum buffer space between threads
hr: Minimum odbojničkog prostora između dretvi

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
hr: Minimum odbojničkog prostora između dretvi. -1 je automatski, zasnovano na broju dretvi.

en: Minimum encoding bitrate
hr: Minimalni protok podataka kodiranja

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
hr: Parametarski minimum kvantizatora. Čini se da je koristan raspon od 15 do 35.

en: Minimum video quantizer scale
hr: Minimum stupnjevanja kvantizatora slike

en: Minimum video quantizer scale.
hr: Minimum stupnjevanja kvantizatora video slike.

en: Misc
hr: Razno

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Miscellaneous Options
hr: Razne mogućnosti

en: Miscellaneous audio settings and modules.
hr: Razne zvukovne postavke i moduli.

en: Miscellaneous stress tests
hr: Provjere raznih stresova

en: Mode
hr: Način

en: Modulation type
hr: Vrsta modulacije

en: Modulation type for front-end device.
hr: Vrsta modulacije sučelnog uređaja.

en: Modules search path
hr: Putanja za traženje modula

en: Modules tree
hr: Stablo modula

en: Monitor pixel aspect ratio
hr: Bočni omjer pixela na monitoru

en: More Info
hr: Više informacija

en: More bands : 80 / 20
hr: Više pojasa : 80 / 20

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
hr: Više pojasa za spektrometar: 80 ako je uključeno, inače 20

en: More bands for the spectrum analyzer : 80 if enabled else 20.
hr: Više pojasa za raščlanjivač spektra: 80 ako je uključeno, inače 20

en: Mosaic
hr: Mozaik

en: Mosaic alignment
hr: Usmjerenje mozaika

en: Mosaic bridge
hr: Premosnica mozaika

en: Mosaic bridge stream output
hr: Premosnica izlaznog strujanja mozaika

en: Mosaic video sub filter
hr: Podfiltar mozaika video slike

en: Motion Detect
hr: Prepoznavanje pokreta

en: Motion blur
hr: Zamagljenost pokreta

en: Motion blur filter
hr: Filtar zamagljenosti pokreta

en: Motion detect
hr: Prepoznavanje pokreta

en: Motion detect video filter
hr: Filtar slike za otkrivanja pokreta

en: Motion masking
hr: Maskiranje pokreta

en: Motion threshold (10-100)
hr: Prag pokreta (10-100)

en: Motion vector precision
hr: Tančina vektora pokreta

en: Motion vector precision in pels.
hr: Tančina vektora pokreta predstavljena kao vrijednost elemenata slike.

en: Mount Point
hr: Točka pripajanja

en: Mouse Gestures
hr: Pokreti miša

en: Mouse events
hr: Događanja miša

en: Mouse gestures control interface
hr: Upravljačko sučelje gêsta mišom

en: Mouse pointer image
hr: Slika miševog pokazivača

en: MouseWheel x-axis Control
hr: Upravljanje ôsom X miševog kotačića

en: MouseWheel x-axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
hr: Os x miševog kotačića može upravljati jačinom glasnosti ili položajem. Događanja miševog kotačića možete i zanemarivati.

en: Move OSD menu highlight to the widget below
hr: Pomiče osvjetljenje izbornika OSD-a na donji dio počela

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
hr: Pomiče osvjetljenje izbornika OSD-a na lijevu stranu počela

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
hr: Pomiče osvjetljenje izbornika OSD-a na desnu u stranu počela

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
hr: Pomiče osvjetljenje izbornika OSD-a na gornji dio počela

en: Move To Trash and Relaunch VLC
hr: Maknuti u koš za otpatke i ponovno pokrenuti VLC

en: Multicast
hr: Skupno slanje

en: Multicast output interface
hr: Izlazno sučelje skupnih strujanja

en: Multipart JPEG muxer
hr: Muxer višedijelnog JPEG-a

en: Multipass ratecontrol
hr: Višeprolazni nadzor stope

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
hr: Višeprolazni nadzor stope:
     - 1: Prvi prolaz, stvara datoteku statistika
     - 2: Zadnji prolaz, ne nadomješta datoteku statistika
     - 3: N-ti prolaz, nadomješta datoteku statistika

en: MusePack demuxer
hr: Demultiplekser MusePack

en: Mute
hr: Nečujno

en: Mute audio
hr: Nečujnost zvuka

en: Mute audio input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Nečujno izvođenje ulaznog zvuka (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Mute audio when command is not 0.
hr: Zvuk izvoditi nečujno ukoliko naredba nije 0.

en: Mux Control
hr: Upravljanje multiplekserom

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
hr: Mux PMT-a (iziskuje --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
hr: Modul multipleksera

en: Muxer to use for the stream.
hr: Muxer koji će se koristiti za protok strujanja.

en: Muxers
hr: Muxeri

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
hr: Muxeri tj. multiplekseri stvaraju učahurene formate, koji se koriste za objedinjavanje svih osnovnih strujanja (slika, zvuk, ...) skupa. Ova postavka Vam omogućava da uvijek možete nametnuti neki određeni muxer. No, to vjerojatno ne bi ste trebali činiti.
    Isto tako možete zadati i polazne parametre za svaki muxer.

en: N&ormal Speed
hr: U&običajena brzina

en: N/A
hr: Nedostupno

en: NT Service
hr: Služba NT

en: Name
hr: Naziv

en: Name for the font you want to use
hr: Naziv za font koji želite koristiti

en: Name of XML file containing Haar cascade description
hr: Naziv datoteke XML-a, koja sadrži opis Haarovih kaskada

en: Name of current instance
hr: Naziv tekuće instance

en: Name of desired display device
hr: Naziv željenog uređaja za prikaz

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
hr: Naziv unutarnjeg priključka filtra OpenCV koji će se koristiti.

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
hr: Naziv uređaja zvuka koji će biti korišten od strane priključka DirectShow. Ukoliko Vi ništa ne odredite, koristit će se polazni uređaj.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
hr: Naziv odredišta ulazne premosnice. Ukoliko ne potrebujete više od jedne ulazne premosnice istovremeno, ovu mogućnost možete zanemariti.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
hr: Naziv datoteke u kojoj će biti odloženo neobrađeno strujanje.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
hr: Naziv serijskog porta na kojem je pridjenut AtmoLightov nadzornik.
    Pod Windowsima je to obično nešto poput COM1 ili COM2. Pod Linuxom je to primjerice /dev/ttyS01.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
hr: Naziv uređaja video slike koji će biti korišten od strane priključka DirectShow. Ukoliko Vi ništa ne odredite, koristit će se polazni uređaj.

en: Name of the video device to use. If you don't specify anything, no video device will be used.
hr: Naziv uređaja video slike koji će se koristiti. Ukoliko ništa ne odredite, onda neće biti korišten ni jedan uređaj.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
hr: Naziv ove instance ulazne premosnice. Ukoliko ne potrebujete više od jedne ulazne premosnice istovremeno, ovu mogućnost možete zanemariti.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
hr: Naziv koji će na poslužitelju Shoutcasta/Icecasta biti zadan tom strujanju/kanalu.

en: Name:
hr: Naziv:

en: Narrow-band (8kHz)
hr: Uski pojas (8kHz)

en: Native
hr: Prirođeno

en: Native American
hr: Američkih urođenika

en: Native Slider
hr: Izvorni klizač

en: Navigate down
hr: Navođenje prema dolje

en: Navigate left
hr: Navođenje na lijevo

en: Navigate right
hr: Navođenje na desno

en: Navigate up
hr: Navođenje prema gore

en: Navigation
hr: Navođenje

en: Navy
hr: Mornarsko plava

en: Ncurses interface
hr: Sučelje Ncurses

en: Ne&xt
hr: Sli&jedeće

en: Nearest neighbour (bad quality)
hr: Najbliži susjed (loša kakvoća)

en: Network
hr: Mrežne veze

en: Network Identifier
hr: Označivač mrežnih veza

en: Network Name
hr: Naziv postaje

en: Network Name to Create
hr: Naziv mreže za napraviti

en: Network Protocol
hr: Protokol mrežnih veza

en: Network Sync
hr: Mrežno usklađivanje

en: Network interaction failed
hr: Mrežna interakcija nije uspjela

en: Network settings
hr: Postavke mrežnih veza

en: Network synchronisation
hr: Mrežno usklađivanje vremena

en: Network:
hr: Mrežne veze:

en: Never fix
hr: Nikada ne popravljati

en: New destination
hr: Novo odredište

en: New wave
hr: Novi val

en: New winamp 5.2 shoutcast import
hr: Uvoz sadržaja shoutcasta novog WinAmpa 5.2

en: Next
hr: Slijedeće

en: Next Channel
hr: Slijedeći kanal

en: Next Chapter/Title
hr: Slijedeće poglavlje/naslov

en: Next Title
hr: Slijedeći naslov

en: Next chapter
hr: Slijedeće poglavlje

en: Next frame
hr: Slijedeći kadar

en: Next media in the playlist
hr: Slijedeći medij u spisku izvođenja

en: Next title
hr: Slijedeći naslov

en: Next widget style:
hr: Slijedeći grafički stil:

en: No
hr: Ne

en: No Audio Device
hr: Nema uređaja zvuka

en: No CrashLog found
hr: Zapisnik o padu programa nije pronađen

en: No DVD menus
hr: Ne koristiti izbornike DVD-a

en: No Filtering
hr: Bez filtriranja

en: No Input device found
hr: Nije pronađen uređaj ulaznog sadržaja

en: No audio device name was given. You might want to enter "default".
hr: Uređaju zvuka nije zadan naziv. Možda želite unijeti "polazno".

en: No decoding of Dolby Surround
hr: Bez dekodiranja Dolby Surround

en: No device connected
hr: Ni jedan uređaj nije priključen

en: No file selected
hr: Nije odabrana ni jedna datoteka

en: No folder selected
hr: Nije odabrana ni jedna mapa

en: No help available
hr: Pomoć nije dostupna

en: No input
hr: Nema ulaznog sadržaja

en: No input found
hr: Nije pronađen ulazni sadržaj

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
hr: Ulazni sadržaj nije pronađen. Kako bi straničnici mogli funkcionirati, strujanje se mora izvoditi ili biti na stanci.

en: No input selected
hr: Ulazni sadržaj nije odabran

en: No item currently playing
hr: Trenutno se ne izvodi ni jedna stavka

en: No items in the playlist
hr: U spisku izvođenja nema stavki

en: No matching module found. Use --list or--list-verbose to list available modules.
hr: Nije pronađen shodan modul. Koristite --list ili--list-verbose za spisak dostupnih modula.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
hr: Nije odabrano ni jedno novo strujanje ili važeći spiskak izvođenja.
    
    Odaberite nešto prije nego pređete na slijedeću stranicu.

en: No repeat
hr: Bez opetovanja

en: No suitable decoder module
hr: Nema prikladnog dekôderskog modula

en: No v4l2 instance found. Press the refresh button to try again.
hr: Instanca v4l2 nije pronađena. Za pokušati opet pritisnite gumb osvježavanja.

en: No valid destination
hr: Odredište nije valjano

en: No video or audio device selected.
hr: Nije odabran ni jedan uređaj zvuka ili slike.

en: Noise
hr: Šum

en: Noise reduction
hr: Smanjivanje šuma

en: Noise video filter
hr: Filtar šuma video slike

en: Non-deterministic optimizations when threaded
hr: Ne-determinističke optimizacije ako je dretvano

en: Non-key
hr: Bez ključa

en: Non-ref
hr: Bez reference

en: None
hr: Nikakav

en: Nordic (Latin-6)
hr: Nordijsko (Latin-6)

en: Norm
hr: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
hr: Norma strujanja (Samostalno, SECAM, PAL ili NTSC).

en: Norm:
hr: Norma:

en: Normal
hr: Uobičajeno

en: Normal Size
hr: Uobičajena veličina

en: Normal rate
hr: Uobičajena stopa

en: Normal/Repeat/Loop
hr: Uobičajeno/Opetovati/Petlja

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
hr: Paketnik se obično usklađuje na slijedećem punom kadru. Ova zastavica upućuje paketnik da se uskladi pri prvom kadru, koji je kodiran/sažet postupkom Intra-Frame, na koji naiđe.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
hr: Vremenske žigovi MPEG datoteka obično koristimo za izračun položaja i trajanja. No, to ponekada nije uporabljivo. Isključite tu mogućnost, kako bi se umjesto toga izračun obavljao pomoću stope protoka.

en: Not Set
hr: Nije zadano

en: Note:
hr: Napomena:

en: Notify
hr: Obavijesti

en: Now Playing
hr: Sada se izvodi

en: Now playing
hr: Sada se izvodi

en: NullSoft demuxer
hr: NullSoftov demultiplekser

en: Number of 'P' frames per GOP
hr: Broj kadrova 'P' po GOP-u

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
hr: Broj B-kadrova koji će biti kodirani između dva referentna kadra

en: Number of CD blocks to get in a single read.
hr: Broj blokova CD-a koji će se učitavati pri pojedinom pristupu CD-u.

en: Number of DWT iterations
hr: Broj iteracija DWT-a

en: Number of P frames between two I frames.
hr: Broj kadrova P između dva kadra I.

en: Number of audio buffers
hr: Broj odbojnika zvuka

en: Number of audio channels
hr: Broj zvučnih kanala

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
hr: Broj kanala zvuka u prekodiranom strujanju.

en: Number of blank pixels between bands.
hr: Broj praznih pixela između pojaseva.

en: Number of blocks per CD read
hr: Broj blokova po pristupu CD-u

en: Number of channels
hr: Broj kanala

en: Number of channels information of the transcoded stream.
hr: Broj informacijskih kanala prekodiranog strujanja.

en: Number of clones
hr: Broj klonova

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
hr: Broj redoslijednih B-kadrova između I i P-kadrova. Raspon je od 1 do 16.

en: Number of days between two update checks
hr: Broj dana između dvije provjere raspoloživosti dogradnji

en: Number of frames per second (eg. 24, 25, 29.97, 30).
hr: Broj kadrova u sekundi (primjerice 24, 25, 29.97, 30).

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
hr: Broj kadrova koji će biti kodirani za jedan ključni kadar.

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
hr: Broj vodoravnih okâna u koje treba razdijeliti video prikaz.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed".
hr: Broj stupaca slike u mozaiku (koristi se samo ako je metoda smještanja postavljena na "uglavljeno".

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed").
hr: Broj redova slîka u mozaiku (koristi se samo ukoliko je način pozicioniranja postavljen na "uglavljeno").

en: Number of images for change
hr: Broj slika za izmjenu

en: Number of lines for change
hr: Broj crta za izmjenu

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
hr: Broj petlji animacije logotipa.-1 = stalno, 0 = isključeno

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly usefull when using meta data or time format string sequences.
hr: Broj milisekunda između aktualizacija nizova. To je uglavnom korisno onda, kada se koriste slijedovi nizova metapodataka ili format vremena.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
hr: Broj milisekunda koje moraju preostajati pokretnim natpisima za prikaz. Polazna vrijednost je 0 (ostaje za stalno).

en: Number of non black pixels
hr: Broj ne-crnih pixela

en: Number of output channels
hr: Broj izlaznih kanala

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
hr: Broj pixela koji će se obrezivati s dna slike.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
hr: Broj pixela koji će se obrezivati s lijeve strane slike.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
hr: Broj pixela koji će se obrezivati s desne strane slike.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
hr: Broj pixela koji će se obrezivati s vrha slike.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
hr: Broj pixela za oblaganje podnožja slike nakon obrezivanja.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
hr: Broj pixela za oblaganje lijevog ruba slike nakon obrezivanja.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
hr: Broj pixela za oblaganje desnog ruba slike nakon obrezivanja.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
hr: Broj pixela za oblaganje vrha slike nakon obrezivanja.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
hr: Broj prethodnih kadrova, korištenih kao pretkazivači. Ovo je učinkovito kod animacija, ali se čini da pravi male razlike u materijalu s izvorima žive radnje. Neki dekoderi nisu u stanju raditi s velikim vrijednostima referentnih kadrova. Raspon iznosi od 1 do 16.

en: Number of puzzle columns
hr: Broj stupaca slagalice

en: Number of puzzle rows
hr: Broj redaka slagalice

en: Number of reference frames
hr: Broj referentnih kadrova

en: Number of resumed TLS sessions
hr: Broj nadovezanih zasjedanja TLS-a

en: Number of rows
hr: Broj redova

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
hr: Broj sekundi između svakog iznuđenog obnavljanja sadržaja napajanja. 0 znači da se napajanja nikada ne aktualiziraju.

en: Number of stars
hr: Broj zvjezdica

en: Number of stars to draw with random effect.
hr: Broj zvjezdica kojima će se orisati učinak proizvoljnosti.

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
hr: Broj prijelaznih koraka pri promjeni tekuće boje u boju svršetka rada programa za prigušivanje svjetla kao u kino dvorani... (svaki korak traje 40 ms)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
hr: Broj prijelaznih koraka za promjenu tekuće boje u boju stanke (svaki korak traje 40 ms)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
hr: Broj onog zaslona, koji se polazno koristi za 'cjelozaslonski' prikaz video slike. Odgovarajući broj zaslona može se pronaći u izborniku odabira uređaja slike.

en: Number of threads
hr: Broj dretvi

en: Number of threads used for the transcoding.
hr: Broj dretvi koje se koriste za prekodiranje.

en: Number of time the same input will be repeated
hr: Broj koliko će puta biti opetovan isti ulazni sadržaj

en: Number of time to blend
hr: Broj zastiranja

en: Number of vertical windows in which to split the video.
hr: Broj okomitih okâna u koje treba razdijeliti video prikaz.

en: Number of video windows in which to clone the video.
hr: Broj okâna slike u kojima će se klonirati video.

en: Nuv demuxer
hr: Demultiplekser Nuv

en: OGG demuxer
hr: Demultiplekser OGG

en: OK
hr: U redu

en: OMAP Framebuffer device
hr: Uređaj slikovnog međuspremnika OMAP

en: OMAP Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
hr: Uređaj spremnika kadrova OMAP, koji će se koristiti za stvaranje prikaza (obično je to /dev/fb0).

en: OMAP framebuffer video output
hr: Izlaz video slike spremnika kadrova OMAP

en: OSD configuration importer
hr: Uvoznik prilagodbi OSD-a

en: OSD menu
hr: Izbornik prikaza u tekućem prikazu (OSD)

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
hr: Slike izbornika OSD do isteka imaju polazno 15 sekundi, dodanih kao vrijeme njihovog zadržavanja. To će osigurati da su vidljive barem tijekom tog zadanog vremena.

en: OSS DSP device
hr: Uređaj OSS DSP

en: OSS input
hr: Ulaz OSS-a

en: Off
hr: Isključeno

en: Offset X offset (automatic compensation)
hr: Odstup iz odstupa (automatsko poravnavanje)

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
hr: Odstupanje između teksta i sjenke (u pixelima, polazno je na 2 pixela).

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
hr: Odstupanje, koje će biti dodano u bridge_outu navedenim ID-ima strujanja, kako bi se dobili ID-i strujanja, koje će registrirati bridge_in.

en: Offsets in order
hr: Razmaci u poretku

en: Ogg Vorbis Quality
hr: Kakvoća Ogg Vorbisa

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
hr: Informacija o kakvoći Ogg Vorbisa prekodiranog strujanja.

en: Ogg/OGM muxer
hr: Muxer Ogg/OGM-a

en: Old playlist export
hr: Izvoz starog spiska izvođenja

en: Olive
hr: Maslinasta

en: On
hr: Uključeno

en: On Screen Display
hr: Prikaz u tekućem prikazu (OSD)

en: On Screen Display menu
hr: Izbornik prikaza u tekućem prikazu (OSD)

en: On Screen Display/Subtitle Settings not saved
hr: Postavke prikaza u tekućem prikazu/podnaslova nisu pohranjene

en: One instance when started from file
hr: Jedna instanca kada se pokreće iz datoteke

en: One of "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" or "spdif"
hr: Neki od "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" ili "spdif"

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
hr: Birajte nešto između '90', '180', '270', 'hflip' i 'vflip'

en: Online Documentation...
hr: Dokumentacija putem mreže...

en: Online Forum...
hr: Forum putem mreže...

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
hr: Dekodiranje samo nisko razlučive inačice video snimke. To iziskuje manju procesorsku snagu.

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
hr: Samo prosljeđuje opisivače iz ovog SysID-a u CAM.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
hr: Bit će proslijeđena samo Vaša polazna adresa e-pošte, koja ne uključuje bilo kakve daljnje podatke.

en: Opacity
hr: Neprozirnost

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
hr: Neprozirnost prekrivenog teksta. 0 = prozirno, 255 = posve neprozirno.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
hr: Neprozirnost prekrivajućeg teksta. 0 = prozirno, 255 = potpuno neprozirno.

en: Opaqueness
hr: Neprozirnost

en: Open
hr: Otvoriti

en: Open &Capture Device...
hr: Otvoriti uređaj za &zahvaćanje...

en: Open &Directory...
hr: Otvoriti &mapu...

en: Open &Disc...
hr: Otvoriti &disk...

en: Open &Folder...
hr: Otvoriti &mapu...

en: Open &Location from clipboard
hr: Otvoriti &mjesto iz međuspremnika

en: Open &Network Stream...
hr: Otvoriti &mrežno strujanje...

en: Open &Network...
hr: Otvoriti &mrežne veze...

en: Open Capture Device...
hr: Otvoriti uređaj zahvaćanja...

en: Open CrashLog...
hr: Otvoriti zapisnik rušenja...

en: Open D&irectory...
hr: Otvoriti m&apu...

en: Open Directory
hr: Otvoriti mapu

en: Open Disc
hr: Otvoriti disk

en: Open Disc...
hr: Otvoriti disk...

en: Open File
hr: Otvoriti datoteku

en: Open File...
hr: Otvoriti datoteku...

en: Open Folder...
hr: Otvoriti mapu...

en: Open Media
hr: Otvaranje medija

en: Open Network...
hr: Otvoriti mrežne veze...

en: Open Play&list...
hr: Otvoriti &spisak izvođenja...

en: Open RTP/UDP Stream
hr: Otvoriti tok strujanja RTP/UDP

en: Open Recent
hr: Otvoriti nedavne stavke

en: Open Source
hr: Otvoriti izvor

en: Open Subtitles
hr: Otvoriti podnaslove

en: Open URL
hr: Otvoriti internetsku adresu

en: Open VIDEO_TS Directory
hr: Otvoriti mapu VIDEO_TS-a

en: Open VLM configuration...
hr: Otvoriti prilagodbe VLM-a...

en: Open a medium
hr: Otvoriti medij

en: Open a skin file
hr: Otvoriti datoteku presvlake

en: Open files from all sub-folders as well?
hr: Otvoriti također i datoteke svih podmapa?

en: Open playlist
hr: Otvoriti spisak izvođenja

en: Open playlist...
hr: Otvoriti spisak izvođenja...

en: Open skin ...
hr: Otvoriti presvlaku ...

en: Open subtitles file
hr: Otvoriti datoteku podnaslova

en: Open subtitles...
hr: Otvoriti podnaslove...

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
hr: Otvoriti dotičnu stranicu Teleteksta. Polazna stranica je kazalo na 100

en: Open:
hr: Otvoriti:

en: Open: %s
hr: Otvoriti: %s

en: OpenCV example
hr: Primjerak OpenCV-a.

en: OpenCV face detection example filter
hr: OpenCV-ov filtarski primjerak za otkrivanja lica

en: OpenCV filter chroma
hr: Obrazac boje filtra OpenCV

en: OpenCV internal filter name
hr: Naziv unutarnjeg filtra OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
hr: Omotač OpenCV filtra video slike

en: OpenGL Provider
hr: Dobavljač OpenGL-a

en: OpenGL video output
hr: Izlaz video slike OpenGL

en: OpenGL(GLX) provider
hr: Dobavljač za OpenGL(GLX)

en: Opening
hr: Otvaranje

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
hr: Zahvaćanje snimke poboljšati podjelom zaslonskog prikaza u isječke predodređene visine (16 može biti jedna dobra vrijednost a 0 označava isključeno).

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Ordered chapters
hr: Naručena poglavlja

en: Original ID
hr: Izvorni ID

en: Original Size
hr: Izvorna veličina

en: Other
hr: Ostalo

en: Other codecs
hr: Ostali kôdeki

en: Outline
hr: Oris

en: Output
hr: Izlaz

en: Output (canvas) image height
hr: Izlazna visina (platna) slike

en: Output (canvas) image width
hr: Izlazna širina (platna) slike

en: Output FIFO
hr: Izlaz FIFO

en: Output URL
hr: Mrežna adresa izlaza

en: Output access method
hr: Način pristupa izlazu

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
hr: Izlazni obrazac boje slike iz spremnika kao 4-znakovni niz, primjerice  "RV32".

en: Output chroma for the snapshot image (a 4 character string, like "RV32").
hr: Obrazac boje izlaza za sliku trenutačne snimke (4-znamenkasti niz, poput "RV32").

en: Output destination
hr: Odredište izlaza.

en: Output device
hr: Uređaj izlaza

en: Output file
hr: Izlazna datoteka

en: Output format
hr: Izlazni format

en: Output height
hr: Izlazna visina

en: Output method to use for the stream.
hr: Izlazni postupak koji će se koristiti za strujanje.

en: Output module
hr: Modul izlaza

en: Output modules
hr: Izlazni moduli

en: Output muxer
hr: Muxer izlaza

en: Output picture aspect ratio
hr: Bočni omjer izlazne slike

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
hr: Izlaz teletekstualnih podnaslova kao tekst umjesto kao RGBA

en: Output video height.
hr: Visina izlazne video slike.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
hr: Izdavanje video slike u preljevima sive boje. Pošto se ne moraju dekodirati podatci o bojama, time se može uštedjeti ponešto na opterećenju procesora.

en: Output video width.
hr: Širina izlazne video slike.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
hr: Izlazna jačina glasnosti za analogni izlaz: 0 za tišinu, 1..255 od skore tišine do vrlo glasnog.

en: Output width
hr: Izlazna širina

en: Output:
hr: Izlaz:

en: Overall brightness of your LED stripes
hr: Sveukupna svjetloća prûga Vašeg LED-a

en: Overlap Length
hr: Dužina preklapanja

en: Overlay
hr: Prekrivanje

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
hr: Prekrivanje (eng. overlay) je sposobnost očvrsničkog pospješivanja Vaše video kartice (da bi video slika mogla nastajati izravno na zaslonu). VLC polazno pokušava koristiti tu mogućnost.

en: Overlay subtitles on the video
hr: Podnaslove prekriti preko video slike

en: Overlay video output
hr: Izlaz prekrivanja video slike

en: Overlays
hr: Prekrivanja

en: Overlays/Subtitles
hr: Prekrivanja/Podnaslovi

en: Override page
hr: Nadomjestiti stranicu

en: Override parametters
hr: Parametri nadomještanja

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
hr: Nadomjestiti navedenu stranicu; ovo iskušajte ukoliko se ne pojave Vaši podnaslovi (-1 = samoprepoznavanje iz TS-a, 0 = samoprepoznavanje iz teleteksta, >0 = stvarni broj stranice, obično 888 ili 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only affect frame-based subtitle formats without a fixed value.
hr: Nadomješta uobičajene postavke kadrova u sekundi. Ovim su pogođeni samo podnaslovni, na kadrovima zasnovani, formati bez uglavljenih vrijednosti.

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
hr: Nadomješta uobičajene postavke kadrova u sekundi. Ovo će raditi samo s podnaslovima MicroDVD i SubRIP (SRT).

en: Owner
hr: Vlasnik

en: P&layback
hr: Iz&vođenje

en: PCR delay (ms)
hr: Zaostajanje PCR-a (ms)

en: PDA Linux Gtk2+ interface
hr: Sučelje PDA Linux Gtk2+

en: PES maximum size
hr: Maksimalna veličina PES-a

en: PLS playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja PLS

en: PMT PID
hr: PID PMT-a

en: PMT Program numbers
hr: Brojevi programa PMT-a

en: PNG video decoder
hr: Dekôder video slike PNG

en: PORTAUDIO audio output
hr: Izlaz zvuka PortAudio

en: POSIX signals handling interface
hr: Sučelje za obradu signala POSIX-a

en: PS muxer
hr: Muxer PS-a

en: PSNR computation
hr: Proračunavanja PSNR-a

en: PVA demuxer
hr: Demultiplekser PVA

en: PVR radio device
hr: Radijski uređaj PVR

en: PVR video device
hr: Video uređaj PVR

en: Pace
hr: Tempo

en: Packet Size
hr: Veličina paketa

en: Packet size in bytes to decrypt
hr: Veličina paketa za dešifriranje u bajtima

en: Packet size in bytes to encrypt
hr: Veličina paketa u bajtima za šifrirati

en: Packetizer modules settings
hr: Postavke paketničkih modula

en: Packetizers
hr: Paketnici

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
hr: Paketnici se koriste za "pred-obradu" osnovnih strujanja prije demultipleksiranja. Ova postavka Vam omogućava da uvijek možete nametnuti paketnik. No, to vjerojatno ne bi ste trebali činiti.
    Isto tako možete zadati i polazne parametre za svaki od paketnika.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
hr: Paketi mogu biti poslani pojedinačno na vrijeme ili po skupinama. Vi možete navesti broj paketa koji će biti istovremeno poslani. To pomaže pri smanjivanju tereta raspoređivanja na preopterećenim sustavima.

en: Pad video
hr: Obložiti video sliku

en: Padd
hr: Oblaganje

en: Page
hr: Stranica

en: Panoramix: wall with overlap video filter
hr: Panoramix: filtar video zida s prekrivanjem

en: Parametric Equalizer
hr: Parametrički ujednačivač

en: Partial Extract
hr: Djelomično izdvajanje

en: Partitions to consider
hr: Particije koje treba uzeti u obzir

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
hr: Particije koje treba uzeti u obzir u načinu analize: 
     - ni jednu  : 
     - brzo  : i4x4
     - uobičajeno: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - polagano  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - sve   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 iziskuje p8x8. i8x8 iziskuje 8x8dct).

en: Party
hr: Tulum

en: Password
hr: Lozinka

en: Password for HTTP Proxy
hr: Lozinka za posrednika HTTP-a

en: Password that will be requested to access the stream.
hr: Lozinka koja će se iziskivati za pristup protoku strujanja.

en: Password that will be used for the connection.
hr: Lozinka koja će biti korištena za povezivanje.

en: Password the administrator will use to log into the internal HTTP server.
hr: Lozinka koju će administrator koristiti za prijavu na unutarnjem poslužitelju HTTP-a.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
hr: Lozinka koja će se koristiti za povezivanje s posrednikom SOCKS-a.

en: Paste
hr: Umetnuti

en: Path
hr: Putanja

en: Path of the image file for fake input.
hr: Putanja slikovne datoteke za ulaz patvorenog sadržaja.

en: Path to OSD menu images
hr: Putanja do slîka za izbornik OSD-a

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
hr: Putanja do slîka za prikaz izbornika u tekućem prikazu (OSD). Time će se nadomjestiti putanja zadana u datoteci prilagodbe OSD-a.

en: Path to the skin to use.
hr: Putanja do presvlake koja će se koristiti.

en: Path to the x509 PEM Certificates Revocation List file that will be used for SSL. Leave empty if you don't have one.
hr: Putanja do datoteke spiska x509 PEM o opozivima certifikata, koja će se koristi za SSL. Ovo polje ostavite praznim ukoliko je nemate.

en: Path to the x509 PEM certificate file that will be used for HTTPS.
hr: Putanja do datoteke certifikata x509 PEM, koji će biti korišten za HTTPS.

en: Path to the x509 PEM private key file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
hr: Putanja datoteke osobnog ključa x509 PEM, koja se koristi za sučelje HTTPS-a. Ovo polje ostavite praznim ukoliko je nemate.

en: Path to the x509 PEM trusted root CA certificates (certificate authority) file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
hr: Putanja datoteke certifikata x509 PEM o administratorskoj pouzdanosti, izdana ovlaštenim certifikacijskim uredom, koja će se koristiti za sučelje HTTPS-a. Ovo polje ostavite praznim ukoliko je nemate.

en: Pause
hr: Stanka

en: Pause only
hr: Samo stanka

en: Pause the playback
hr: Napraviti stanku pri izvođenju

en: Pause-Blue
hr: Stanka - plava

en: Pause-Fadesteps
hr: Stanka - Prijelazni koraci prigušivanja

en: Pause-Green
hr: Stanka - zelena

en: Pause-Red
hr: Stanka - crvena

en: Paused
hr: Stanka

en: Peak bitrate in VBR mode.
hr: Vrhunac stope protoka u načinu VBR.

en: Peak extra width
hr: Dodatna širina vrhunaca

en: Peak height
hr: Visina vrhunaca

en: Peak protection
hr: Zaštita vrhunaca

en: Percent
hr: Postotak

en: Percentage of stride to overlap
hr: Postotak koraka za preklapanje

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows to skip logos in black borders and crop them anyway.
hr: Postotak crtâ pri provjeravanju crnih crta. To omogućava preskakanje crno obrubljenih logotipa i njihovo obrezivanje.

en: Performance options
hr: Mogućnosti programskog učinka

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
hr: Dekôder Philips OGT (podnaslovi SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
hr: Paketnik Philips OGT (podnaslovi za SVCD)

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
hr: Odabir formata obrasca boje će nametnuti pretvaranje video slike u taj format

en: Picture coding mode
hr: Način kodiranja slike

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
hr: Slike, koje dolaze od elemenata mozaika, će biti zadržavane sukladno ovoj vrijednosti (u milisekundama). Za visoke vrijednosti ćete morati povisiti pohranjivanje u međuspremniku na ulazu.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
hr: Slike koje nadolaze iz izlaza video slike će biti zadržavane shodno ovoj vrijednosti (u milisekundama, trebala bi biti >= 100 ms). Za visoke vrijednosti ćete morati povisiti vrijednosti pohranjivanja u međuspremnik.

en: Pitch
hr: Vrhunac

en: Pixels to crop from bottom
hr: Pixeli za obrezati odozdol

en: Pixels to crop from left
hr: Pixeli za obrezati s lijeva

en: Pixels to crop from right
hr: Pixeli za obrezati s desna

en: Pixels to crop from top
hr: Pixeli za obrezati s vrha

en: Pixels to padd to bottom
hr: Pixeli za oblaganje odozdol

en: Pixels to padd to left
hr: Pixeli za oblaganje s lijeva

en: Pixels to padd to right
hr: Pixeli za oblaganje s desna

en: Pixels to padd to top
hr: Pixeli za vršno oblaganje

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
hr: Pixeli sa zasićenošću nižom od ove će biti zanemarivani. Za prikaze video snimki iz poštanskog sandučića bi trebali biti veći od jedan.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
hr: Mjesto na video slici, gdje će se prikazati naslov (polazno je u donjem središtu slike).

en: Placeholder delay
hr: Zaostajanje držitelja mjesta

en: Play
hr: Izvedba

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
hr: Izvođenje
    Ukoliko je spisak izvođenja prazan, otvoriti medij

en: Play and exit
hr: Izvesti i završiti

en: Play and stop
hr: Izvesti i stati

en: Play another media synchronously
hr: Istovremeno izvoditi i druge medije

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
hr: Istovremeno izvoditi i druge medije (dodatnu zvukovnu datoteku, ...)

en: Play files randomly forever
hr: Neprestano nasumično izvođenje datoteka

en: Play locally the stream while streaming it.
hr: Mjesno izvoditi strujanje tijekom njegovog zahvaćanja.

en: Play only
hr: Samo izvedba

en: Play ordered chapters as specified in the segment.
hr: Izvesti naručena poglavlja kao što je to navedeno u segmentu.

en: Play playlist bookmark 1
hr: Izvesti straničnik 1 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 10
hr: Izvesti straničnik 10 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 2
hr: Izvesti straničnik 2 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 3
hr: Izvesti straničnik 3 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 4
hr: Izvesti straničnik 4 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 5
hr: Izvesti straničnik 5 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 6
hr: Izvesti straničnik 6 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 7
hr: Izvesti straničnik 7 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 8
hr: Izvesti straničnik 8 spiska za izvođenje

en: Play playlist bookmark 9
hr: Izvesti straničnik 9 spiska za izvođenje

en: Play&list
hr: Spi&sak izvođenja

en: Play/Pause
hr: Izvedba/stanka

en: Playback
hr: Izvođenje

en: Playback control
hr: Upravljanje izvođenjima

en: Playback failure
hr: Izvođenje nije uspjelo.

en: Played buffers
hr: Izvedeno blokova

en: Playing some media.
hr: Izvođenje nekog medija.

en: Playlist
hr: Spisak izvođenja

en: Playlist Files
hr: Datoteke spiska izvođenja

en: Playlist Files|
hr: Datoteke spiska izvođenja|

en: Playlist bookmark 1
hr: Straničnik 1 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 10
hr: Straničnik 10 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 2
hr: Straničnik 2 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 3
hr: Straničnik 3 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 4
hr: Straničnik 4 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 5
hr: Straničnik 5 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 6
hr: Straničnik 6 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 7
hr: Straničnik 7 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 8
hr: Straničnik 8 spiska za izvođenje

en: Playlist bookmark 9
hr: Straničnik 9 spiska za izvođenje

en: Playlist has only %d elements
hr: Spisak izvođenja ima samo %d elemenata

en: Playlist...
hr: Spiskovi izvođenja...

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
hr: Unesite molim valjano prijavno ime i lozinku za %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
hr: Unesite molim valjano prijavno ime i zaporku.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
hr: Unesite molim internetsku adresu ili putanju do medija koji želite izvoditi

en: Please enter the new profile name.
hr: Unesite molim novi naziv profila.

en: Please provide one of the following parameters:
hr: Pružite molim jedan između slijedećih parametara:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
hr: Navedite molim korisničko ime ili pak isključite priključak audioscrobbler i iznova pokrenite VLC.
    Posjetite http://www.last.fm/join/ kako bi otvorili korisnički račun.

en: Please wait while your font cache is rebuild.
    This should take less than a minute.
hr: Pričekajte molim trenutak, dok se ponovno ne izgradi međuspremnik Vaših fontova.
    To bi trebalo trajati manje od jedne minute.

en: Plu&gins and extensions
hr: Pri&ključci i proširenja

en: Plugins
hr: Priključci

en: Plugins and extensions
hr: Priključci i proširenja

en: Podcast Info
hr: Informacije o podcastu

en: Podcast Size
hr: Veličina podcasta

en: Podcast Summary
hr: Podcasti ukupno

en: Podcast URLs list
hr: Spisak adresa podcasta

en: Podcast parser
hr: Raščlanjivač podcasta

en: Podcasts
hr: Podcasti

en: Port to use for the RTP source of the session
hr: Port koji će se koristiti za RTP-izvor zasjedanja

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
hr: Port koji će se koristiti za tunelski prolaz RTSP-a i RTP-a putem HTTP-a.

en: Portaudio identifier for the output device
hr: Označivač PortAudio za izlazni uređaj

en: Position
hr: Položaj

en: Position Control
hr: Nadzor položaja

en: Position of video title
hr: Položaj video podnaslova

en: Positioning method
hr: Način smještanja

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
hr: Način smještanja mozaika. Automatski: automatski izbor najboljeg broja redova i stupaca. Uglavljeno: koristi korisnikom određeni broj redova i stupaca. Razmaci: za svaku sliku uporabiti korisnikom zadane razmake.

en: Post processing
hr: Završna obrada

en: Post processing quality
hr: Kakvoća završne obrade

en: Post-Processing Quality
hr: Kakvoća završne obrade

en: Post-Processing quality
hr: Kakvoća završne obrade

en: Postproc
hr: Završna obrada

en: Power Management Inhibitor
hr: Sprječavanje upravljanja energijom

en: Pranks
hr: Podvale

en: Pre&vious
hr: Pret&hodno

en: Pre-motion estimation
hr: Predviđanje pred-kretanja

en: Preamp
hr: Pretpojačalo

en: Preamp
hr: Pretpojačalo

en: Prefer CD-Text info to CDDB info?
hr: Dajete li prednost tekstualnim informacijama s CD-a pred onima s CDDB-a?

en: Prefer native stream recording
hr: Prednost davati snimanju toka prirođenog strujanja

en: Prefer system plugins over VLC
hr: Priključcima sustava davati prednost pred VLC-ovim.

en: Preference
hr: Prilagodba

en: Preferences
hr: Prilagodbe

en: Preferences...
hr: Prilagodbe...

en: Preferred Audio language
hr: Preferirani jezik zvuka

en: Preferred Subtitle Language
hr: Preferirani jezik podnaslova

en: Preferred audio language
hr: Preferirani jezik zvuka

en: Preferred decoders list
hr: Preferirani spisak dekôdera

en: Preferred encoders list
hr: Preferirani spisak kôdera

en: Preferred packetizer list
hr: Preferirani spisak paketnika

en: Preferred subtitles language
hr: Preferirani jezik podnaslova

en: Prefilter
hr: Pred-filtar

en: Prefix
hr: Predmetak

en: Prefix of the destination file automatically generated
hr: Predmetak automatski stvorene odredišne datoteke

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
hr: Predmetak naziva datoteka izlaznih slîka. Izlazni nazivi datoteka će imati oblik "predmetakBROJ.format", dakako, ukoliko nije zadano nadomještanje.

en: Preload Directory
hr: Imenik pred-učitavanja

en: Preload matroska files from the same family in the same directory (not good for broken files).
hr: Pred-učitavanje datoteka Matroske iste porodice u isti imenik (nije dobro za prekinute datoteke).

en: Preparer
hr: Priprematelj

en: Preset
hr: Predložak

en: Preset to use for the equalizer.
hr: Unaprijed zadane postavke, koje se koriste za ujednačavanje zvuka.

en: Press menu select or pause to continue.
hr: Za nastavak pritisnite izbornički odabir ili stanka.

en: Press new keys for
    "%@"
hr: Stisnite novi ključ za
    "%@"

en: Press the new keys for
hr: Pritisnite nove tipke za

en: Prev
hr: Prethodno

en: Prev Title
hr: Prethodni naslov

en: Prevents the audio output from going over a predefined value.
hr: Sprječava izlazni zvuk da prijeđe predodređene vrijednosti.

en: Previous
hr: Prethodno

en: Previous Channel
hr: Prethodni kanal

en: Previous Chapter/Title
hr: Prethodno poglavlje/naslov

en: Previous chapter
hr: Prethodno poglavlje

en: Previous media in the playlist
hr: Prethodni medij u spisku izvođenja

en: Previous title
hr: Prethodni naslov

en: Primary language (Analog TV tuners only)
hr: Primarni jezik (samo za analogne TV-prijemnike)

en: Primary language left, Secondary language right
hr: Primarni jezik lijevo, sekundarni jezik desno

en: Print stats for each frame.
hr: Ispisivati statistike za svaki kadar.

en: Privacy / Network Interaction
hr: Privatnost / Mrežna interakcija

en: Privacy and Network Policies
hr: Smjernice povjerljivosti i mrežnog prometa

en: Privacy and Network Warning
hr: Upozorenje glede povjerljivosti i mrežnog prometa

en: Private key file
hr: Datoteka osobnog ključa

en: Probe DVB card for capabilities
hr: Ispitivanje sposobnosti kartice DVB

en: Profile
hr: Profil

en: Profile Name
hr: Naziv profila

en: Programs
hr: Programi

en: Protect against sound clipping
hr: Zaštita protiv izlučivanja zvuka

en: Protocol
hr: Protokol

en: Protocol:
hr: Protokol:

en: Pseudo raw video decoder
hr: Pseudo-dekôder neobrađene video slike

en: Pseudo raw video packetizer
hr: Pseudo-paketnik neobrađivane video slike

en: Psychedelic
hr: Psihodeličnost

en: Psychedelic video filter
hr: Filtar psihodeličnosti video slike

en: Psycho-acoustic model
hr: Psiho-akustični model

en: Publisher
hr: Nakladnik

en: Pulseaudio audio output
hr: Izlaz zvuka za Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
hr: Čisto propleteni način.

en: Purple
hr: Ljubičasta

en: Puzzle
hr: Slagalica

en: Puzzle game
hr: Igra slagalice

en: Puzzle interactive game video filter
hr: Filtar slike interaktivne igre Slagalica

en: QAM, PSK or VSB modulation method
hr: Postupak modulacije QAM, PSK ili VSB

en: QNX RTOS video and audio output
hr: Izlaz zvuka i video slike za QNX RTOS

en: QP curve compression
hr: Sažimanje krivine QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
hr: Sažimanje krivine QP. Raspon je od 0.0 (CBR) do 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
hr: Razlika QP između obrasca boje i rasvijetljenosti

en: QP difference between chroma and luma.
hr: Razlika QP između obrasca boje i rasvijetljenosti.

en: QP factor between I and P
hr: Čimbenik QP između I i P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
hr: Čimbenik QP između kadrova I i P. Raspon se kreće od 1.0 do 2.0.

en: QP factor between P and B
hr: Čimbenik QP između P i B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
hr: Čimbenik QP između kadrova P i B. Raspon iznosi od 1.0 do 2.0.

en: QT Embedded display
hr: Zaslon usađenog Qt-a

en: QT Embedded video output
hr: Izlaz slike usađenog sučelja Qt

en: Qt Embedded GUI helper
hr: Pomoćno grafičko sučelje usađenog Qt-a

en: Qt Embedded hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
hr: Koristiti zaslon usađenog sučelja Qt. VLC će polazno koristiti vrijednost varijable okruženja DISPLAY.

en: Qt interface
hr: Sučelje Qt

en: Quality
hr: Kakvoća

en: Quality level
hr: Stupanj kakvoće

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
hr: Stupanj kakvoće kodiranja vektora pokreta (to može vrlo jako usporiti kodiranje).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 to 6
    Higher levels require considerable more CPU power, but produce better looking pictures.
hr: Kakvoća završne obrade. Važeći raspon je od 0 do 6. 
    Više razine iziskuju znatno višu snagu procesora, no zato proizvode slike boljeg izgleda.

en: Quality of the stream.
hr: Kakvoća strujanja

en: Quality-based VBR
hr: VBR temeljen na kakvoći

en: Quality:
hr: Kakvoća:

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
hr: Čimbenik kvantizacije kadrova I, uspoređeno s kadrovima P (primjerice 1.0 => ista qscale i za I i za P kadrove).

en: Quantizer scale
hr: Mjerilo kvantizatora

en: Quartz font renderer
hr: Prikazivač fonta Quartz

en: Quick &Open File...
hr: Žustro &otvaranje datoteke...

en: QuickTime Media Link importer
hr: Uvoznik medijskih poveznica QuickTimea

en: QuickTime library decoder
hr: Knjižnični dekôder QuickTime

en: Quicktime Capture
hr: Zahvaćanje sadržaja Quicktime

en: Quiet mode
hr: Tihi način

en: Quiet mode.
hr: Tihi način rada.

en: Quiet synchro
hr: Tiho usklađivanje

en: Quit
hr: Završiti

en: Quit VLC
hr: Završiti rad VLC-a

en: Quit after Playback
hr: Zatvoriti nakon izvođenja

en: RAM playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja RAM

en: RD based mode decision for B-frames
hr: Na RD-u temeljen način odlučivanja za B-kadrove

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
hr: Na RD-u temeljen način odlučivanja za B-kadrove. To iziskuje subme 6 (ili više).

en: RGB component to extract
hr: Sastavnica RGB-a za izdvojiti

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
hr: Sastavnica RGB za izdvajanje. 0 za crvenu, 1 za zelenu i 2 za plavu.

en: RSS and Atom feed display
hr: Prikaz napajanja RSS-a i Atoma

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) seperated URLs.
hr: Pomoću znakova '|' (cijevi) rastavljene mrežne adrese sažetaka RSS/Atom.

en: RTCP (local) port
hr: Port RTCP-a (mjesni)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
hr: Paketi RTCP-a će biti zaprimani na tom portu prijenosnog protokola. Ukoliko je nula, onda će se koristiti multipleksirani RTP/RTCP.

en: RTMP input
hr: Ulaz RTMP-a

en: RTMP stream output
hr: Izlaz strujanja RTMP-a

en: RTP de-jitter buffer length (msec)
hr: Dužina vremena za otklon treperenja faze signala RTP-a (msec)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key.
hr: Paketi RTP-a će biti provjereni i dešifrirani ovim glavnim dijeljenim tajnim ključem sigurnog RTP-a.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
hr: Paketi RTP-a će biti odbačeni ukoliko su predaleko pozadi (tj. u prošlosti) toliko paketa od posljednjeg zaprimljenog paketa.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
hr: Paketi RTP-a će biti odbačeni ukoliko su predaleko ispred (tj. u budućnosti) toliko paketa od posljednjeg zaprimljenog paketa.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key.
hr: Paketi RTP-a će biti zaštićeni glede integriteta i šifrirani ovim glavnim dijeljenim tajnim ključem Sigurnog RTP-a.

en: RTP source timeout (sec)
hr: Vrijeme isteka izvora RTP-a (u sekundama)

en: RTP stream output
hr: Izlazno strujanje RTP-a

en: RTP/RTCP multiplexing
hr: Multipleksiranje RTP/RTCP-a

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
hr: Demultiplekser RTP/RTSP/SDP (koristi Live555)

en: RTSP VoD
hr: Video po zahtjevu - RTSP

en: RTSP VoD server
hr: Poslužitelj službe video po zahtjevu putem RTSP-a

en: RTSP announce
hr: Objavljivanje putem RTSP-a

en: RTSP authentication
hr: Ovjeravanje RTSP-a

en: RTSP host address
hr: Adresa ugostitelja RTSP-a

en: RTSP password
hr: Lozinka RTSP-a

en: RTSP user name
hr: Korisničko ime za RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
hr: Pristup i demux za RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
hr: Filtar pretvaranja RV32

en: Radio device
hr: Radijski uređaj

en: Radio device name
hr: Naziv radijskog uređaja

en: Raise the interface above all other windows.
hr: Sučelje uzdignuti iznad svih ostalih okna.

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
hr: Podignuti kvantizator za makroblokove na rubovima kadrova (polazno: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
hr: Podignuti kvantizator za makroblokove s visokom privremenom složenošću (polazno: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
hr: Podignuti kvantizator za vrlo svijetle makroblokove (polazno: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
hr: Podignuti kvantizator za vrlo tamne makroblokove (polazno: 0.0).

en: Random
hr: Nasumično

en: Random Off
hr: Nasumično isključeno

en: Random On
hr: Nasumično uključeno

en: Random off
hr: Isključiti nasumično

en: Randomize
hr: Rasporediti nasumično

en: Rate control buffer aggressiveness
hr: Agresivnost međuspremnika za nadzor

en: Rate control buffer aggressiveness.
hr: Agresivnost međuspremnika za nadzor stope protoka.

en: Rate control buffer size
hr: Veličina međuspremnika za nadzor

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
hr: Veličina međuspremnika za nadzor i upravljanje stopom protoka (u kilobajtima). Veći međuspremnik će dopuštati bolje upravljanje protokom, ali će uzrokovati zaostajanje u strujanju.

en: Rating
hr: Ocjena

en: Ratio max (x 1000)
hr: Najveći omjer (x 1000)

en: Ratio of B frames
hr: Omjer sličîca B

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
hr: Omjer slike za snimanje. 3 znači da je jedna od tri slike snimljena.

en: Ratio of key frames
hr: Omjer ključnih kadrova

en: Raw audio encoder
hr: Kôder neobrađenog zvuka

en: Raw video demuxer
hr: Demuxer neobrađivane video slike

en: Raw/Log Audio decoder
hr: Dekôder neobrađenog zvuka/zapisnika

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
hr: Učitati datoteku prilagodbi VLM-a čim se pokrene VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
hr: Čitanti datoteku, koja se stalno aktualizira (primjerice neka datoteka JPG-a na poslužitelju). Ovu mogućnost ne bi ste trebali uključivati globalno, jer će to onemogućiti izvedbu svih ostalih strujanja.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
hr: Pročitati i odbaciti nepoznate elemente EBML-a (nije dobro za prekinute datoteke).

en: Read at media
hr: Učitano s medija

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
hr: Učitavanje strujanja zvuka VLC-ovim a ne JACK-ovim tempom.

en: ReadMe / FAQ...
hr: PročitajMe/ČPP...

en: Real demuxer
hr: Demultiplekser Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
hr: Ulaz protokola stvarnog vremena (RTP)

en: RealAudio library decoder
hr: Knjižnični dekôder RealAudio

en: RealVideo library decoder
hr: Dekôder

en: Record
hr: Snimanje

en: Record access filter start/stop.
hr: Pokrenuti/zaustaviti pristupni filtar snimanja.

en: Record directory or filename
hr: Imenik ili naziv datoteke snimke

en: Record stream output
hr: Snimiti izlazno strujanje

en: Recording
hr: Snima se

en: Recording done
hr: Snimanje je završeno

en: Recording ratio
hr: Omjer snimanja

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
hr: Ponovno napraviti kazalo za datoteku AVI. Ovo koristite ako je Vaša datoteka AVI oštećena ili nepotpuna (nije pretraživa).

en: Rectangular Linear Phase
hr: Pravokutna linearna faza

en: Red
hr: Crvena

en: Red balance
hr: Ravnoteža crvenog

en: Red balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Ravnoteža crvene boje ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2)

en: Red component of the pause color
hr: Crvena sastavnica boje stanke

en: Red component of the shutdown color
hr: Crvena sastavnica boje spuštanja programa

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
hr: Crvena vrijednost boje stanke na prugama Vašeg LED-a.

en: Reduce fluctuations in QP
hr: Smanjiti kolebanja u QP

en: Refresh
hr: Osvježiti

en: Refresh list
hr: Osvježiti spisak

en: Refresh period in ms
hr: Razdoblje osvježavanja u ms

en: Refresh time
hr: Razdoblje osvježavanja

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
hr: Te tipke na žalost ne mogu biti korištene kao vrele tipke prečica.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
hr: Pravilni izraz za filtriranje nedavnih stavki izvedenih u izvođaču

en: Relative font size
hr: Razmjerna veličina fonta

en: Reload image file
hr: Iznova učitati slikovnu datoteku

en: Reload image file every n seconds.
hr: Opetovano učitavati datoteku slike svakih n sekundi.

en: Remote Audio Output Protocol stream output
hr: Izlaz strujanja protokola udaljenog izlaza zvuka

en: Remote control interface
hr: Sučelje udaljenog upravljanja

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
hr: Sučelje udaljenog upravljanja je inicijalizirano. Za pomoć utipkajte `help'.

en: Remote-OSD
hr: Udaljeni OSD

en: Remote-OSD over VNC
hr: Udaljeni OSD preko VNC-a

en: Remove
hr: Ukloniti

en: Remove All
hr: Ukloniti sve

en: Remove old preferences?
hr: Ukloniti stare prilagodbe?

en: Render text or image
hr: Uobličiti prikaz teksta ili slike

en: Render the image or text in current overlay buffer.
hr: Uobličavanje prikaza slike ili teksta u tekućem međuspremniku prevlaka.

en: Rendering quality
hr: Kakvoća uobličavanja

en: Repair
hr: Popraviti

en: Repair AVI Files
hr: Popravak datoteka AVI

en: Repair AVI files
hr: Popravka datotêka AVI

en: Repeat All
hr: Opetovati sve

en: Repeat Off
hr: Opetovanje isključeno

en: Repeat One
hr: Opetovati jednu

en: Repeat all
hr: Opetovati sve

en: Repeat current item
hr: Opetovati tekuću stavku

en: Repeat delay:
hr: Odgoda opetovanja:

en: Repeat one
hr: Opetovati jednu

en: Repeat:
hr: Opetovati:

en: Replay gain
hr: Pretpojačanje ponovnog izvođenja

en: Replay gain mode
hr: Način pojačanja ponovnog izvođenja

en: Replay preamp
hr: Pretpojačavanje ponovnog izvođenja

en: Reset
hr: Vratiti na polazno

en: Reset All
hr: Vratiti sve na polazno

en: Reset Preferences
hr: Vratiti polazne prilagodbe

en: Reset controls to default
hr: Postavke upravljanja vratiti na početno

en: Reset controls to defaults provided by the v4l2 driver.
hr: Postavke vratiti na polazne vrijednosti određene upravljačem v4l2.

en: Reset v4l2 controls
hr: Vratiti polazne postavke v4l2

en: Resize interface to the native video size
hr: Sučelje prilagoditi urođenoj veličini slike

en: Resize interface to video size
hr: Sučelje prilagoditi veličini video-prikaza

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Restore Defaults
hr: Vratiti polazno

en: Retrieving Channel Info...
hr: Dobavljanje podataka o kanalu...

en: Reveal in Finder
hr: Obznaniti u Pronalazaču

en: Reverb
hr: Odsjev

en: Reverberation delay
hr: Zaostajanje odsijevanja

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
hr: Zaostajanje odsijevanja u ms. Uobičajene su vrijednosti od 40 do 200 ms.

en: Reverberation level
hr: Razina odsijevanja

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
hr: Stupanj odsijevanja (od 0 do 100, polazna vrijednost je 0).

en: Reverse
hr: Obratno

en: Reverse stereo
hr: Zamijeniti stereo izlaze

en: Revert to normal play speed
hr: Povratak na uobičajenu brzinu izvođenja

en: Rewind
hr: Premotavanje

en: Right
hr: Desno

en: Right gradient
hr: Desni prijelaz

en: Right rear
hr: Stražnji desni

en: Ripple
hr: Kovrčati

en: Ripple video filter
hr: Filtar razbarušenosti slike

en: Roku HD1000 audio output
hr: Izlaz zvuka Roku HD1000

en: Room size
hr: Veličina prostora

en: Room width
hr: Širina prostora

en: Root CA file
hr: Certifikatna datoteka CA

en: Rotate
hr: Okretanje

en: Rotate by 180 degrees
hr: Zakrenuti za 180 stupnjeva

en: Rotate by 270 degrees
hr: Zakrenuti za 270 stupnjeva

en: Rotate by 90 degrees
hr: Zakrenuti za 90 stupnjeva

en: Rotate video filter
hr: Filtar okretanja video slike

en: Rotates or flips the image
hr: Okretanje ili zakretanje slike

en: Rows
hr: Redovi

en: Run as daemon process
hr: Pokrenuti kao proces demona

en: Run as standalone Qt/Embedded GUI Server
hr: Pokrenuti kao samostalni/ugrađeni poslužitelj sučelja Qt

en: Run fb on current tty.
hr: Međuspremnik kadrova pokrenuti na tekućem TTY.

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
hr: Slikovni međuspremnik pokrenuti na tekućem uređaju TTY (polazno uključeno). (uporabu tty oprezno isključivati)

en: Run manually
hr: Pokrenuti ručno

en: Run on schedule
hr: Pokrenuti prema rasporedu

en: Run time
hr: Vrijeme izvođenja

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
hr: Pokretanje VLC-a s prioritetom u stvarnom vremenu će dopustiti puno pomnije raspoređivanje rada i bolje ishode, posebice pri protočnim sadržajima strujanja. Ali to u radu može spriječiti cijeli Vaš stroj ili ga pak učiniti vrlo, vrlo sporim. Ovo bi ste trebali uključivati samo ako znate što činite.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
hr: Pokretanje VLC-a s polaznim sučeljem. Koristite 'cvlc' za uporabu VLC-a bez sučelja.

en: Runs VLC as a background daemon process.
hr: Pokreće VLC kao pozadinski proces demona.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
hr: Pokreće izbornu kôdersku dretvu s prioritetom IZLAZA umjesto VIDEO SLIKE.

en: Russian (KOI8-R)
hr: Rusko (KOI8-R)

en: S-Video input
hr: Ulaz za S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
hr: S/PDIF može biti polazno korišten ukoliko to podržavaju kako Vaše očvrsje, tako i tok strujanja zvuka koji se izvodi.

en: SAP Announce
hr: Objava SAP-a

en: SAP Announce:
hr: Objava SAP-a:

en: SAP Announcements
hr: Objave SAP-a

en: SAP Strict mode
hr: Strogi način rada SAP-a

en: SAP announce
hr: Objava SAP-a

en: SAP announcement interval
hr: Interval objava SAP-a

en: SAP announcing
hr: Objavljivanje SAP-a

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
hr: SAP je način da se javno predstave strujanja, koja se razašilju pomoću protokola skupnih slanja UDP ili RTP.

en: SAP multicast address
hr: Naslov SAP-a za skupno slanje

en: SAP timeout (seconds)
hr: Istek vremena SAP-a (u sekundama)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
hr: Na SATD-u temeljena odluka o pretvorbi 8x8 u među-MB-ovima.

en: SDL Image decoder
hr: Dekôder slike SDL

en: SDL chroma format
hr: Format obrasca boje SDL-a

en: SDL_image video decoder
hr: Dekôder video slike SDL_image

en: SDP Descriptions parser
hr: Raščlanjivač opisa SDP-a

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
hr: Opisnici SDT-a (iziskuje --sout-ts-es-id-pid)

en: SLP Announce:
hr: Objavljivanje putem SLP-a:

en: SMB domain
hr: Domena SMB-a

en: SMB input
hr: Ulaz SMB-a

en: SMB password
hr: Lozinka za SMB-poslužitelj

en: SMB user name
hr: Korisničko ime za SMB-poslužitelj

en: SMF demuxer
hr: Demultiplekser SMF

en: SOCKS password
hr: Lozinka za poslužitelj SOCKS-a

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
hr: Posrednički poslužitelj SOCKS-a koji će se koristiti. Unos mora biti u obliku adresa:port. Koristit će se za sva povezivanja putem TCP-a.

en: SOCKS server
hr: Poslužitelj SOCKS-a

en: SOCKS user name
hr: Korisničko ime za poslužitelj SOCKS-a

en: SPS and PPS id numbers
hr: Identifikacijski brojevi SPS-a i PPS-a

en: SPU PID
hr: PID SPU-a

en: SRTP key (hexadecimal)
hr: Ključ SRTP-a (heksadecimalno)

en: SRTP salt (hexadecimal)
hr: Tzv. salt SRTP-a (heksadecimalno)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hr: Pretvaranja SSE2 I420,IYUV,YV12 u RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
hr: Pretvaranja SSE2 iz

en: SSIM computation
hr: Izračunavanje SSIM-a

en: SVCD subtitles
hr: Podnaslovi SVCD

en: SVG template file
hr: Datoteka predloška SVG-a

en: SVGAlib video output
hr: Izlaz video slike SVGAlib

en: Sample Rate
hr: Stopa uzorkovanja

en: Sample aspect ratio
hr: Bočni omjer uzorka

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
hr: Bočni omjer uzorka odredišta (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample rate
hr: Stopa uzorkovanja

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
hr: Frekvencija prekodiranog strujanja zvuka (11250, 22500, 44100 or 48000).

en: Samplerate
hr: Stopa uzorkovanja

en: Samplerate information of the transcoded stream.
hr: Informacija o stopi uzorkovanja prekodiranog strujanja.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
hr: Stopa uzorkovanja zahvaćenog zvukovnog strujanja u Hz  (primjerice 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Samplerate:
hr: Stopa uzorkovanja:

en: Sat windowing
hr: Zasićenost boje okvîra okna

en: Satellite Azimuth
hr: Satelitski azimut

en: Satellite Azimuth in tenths of degree
hr: Satelitski azimut u desetinkama stupnja

en: Satellite Elevation
hr: Visinski kut položaja satelita

en: Satellite Elevation in tenths of degree
hr: Visinski kut položaja satelita izražen u desetinkama stupnja

en: Satellite Longitude
hr: Zemljopisna dužina satielita

en: Satellite Longitude in 10ths of degree, -ve=West
hr: Zemljopisna dužina položaja satelita izražena u desetinkama stupnja, -ve=zapad

en: Satellite Polarisation
hr: Satelitska polarizacija

en: Satellite Polarisation [H/V/L/R]
hr: Satelitska polarizacija [H/V/L/R]

en: Satellite Range Code
hr: Satelitski raspon kodova

en: Satellite Range Code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
hr: Satelitski raspon kodova kako je to definirao proizvođač, primjerice u kodnoj sklopki DISEqC

en: Satellite number in the Diseqc system
hr: Broj satelita u sustavu Diseqc

en: Saturation
hr: Zasićenost

en: Saturation of the video input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Zasićivanje bojom ulaza video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Saturaton threshold
hr: Prag zasićenosti

en: Save
hr: Pohraniti

en: Save Debug Frames
hr: Pohraniti kadrove debuga

en: Save File
hr: Pohraniti datoteku

en: Save Metadata
hr: Pohraniti metapodatke

en: Save Playlist
hr: Pohraniti spisak izvođenja

en: Save Playlist to &File...
hr: Spisak izvođenja pohraniti u &datoteku...

en: Save Playlist...
hr: Pohraniti spisak izvođenja...

en: Save VLM configuration as...
hr: Prilagodbu VLM-a pohraniti kao...

en: Save and close the dialog
hr: Pohraniti i zatvoriti dijalog

en: Save file to
hr: Datoteku pohraniti u

en: Save file...
hr: Pohraniti datoteku...

en: Save log file as...
hr: Zapisničku datoteku pohraniti kao...

en: Save playlist
hr: Pohraniti spisak izvođenja

en: Save playlist as...
hr: Spisak izvođenja pohraniti kao...

en: Save raw codec data
hr: Pohraniti neobrađene podatke kôdeka

en: Save recently played items
hr: Pohranjivati nedavno izvođene stavke

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
hr: Pohranite neobrađivane podatke kôdeka, ukoliko ste u glavnim mogućnostima odabrali/nametnuli prividni dekôder.

en: Save the recently played items in the menu
hr: Na posljetku izvođene stavke pohraniti u izborniku

en: Save this Log...
hr: Pohraniti ovaj zapisnik...

en: Save volume on exit
hr: Pri svršetku pohraniti jačinu zvuka

en: Save...
hr: Pohraniti...

en: Saves all the displayed logs to a file
hr: Sve prikazane zapisnike pohraniti u datoteku

en: Saving file failed
hr: Pohranjivanje datoteke nije uspjelo

en: Sca&le
hr: Stup&njevanje

en: Scale
hr: Stupnjevanje

en: Scale factor
hr: Čimbenik stupnjevanja

en: Scale factor (0.1-2.0)
hr: Čimbenik stupnjevanja (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
hr: Čimbenik stupnjevanja za primijeniti na slici tijekom prekodiranja (primjerice: 0.25)

en: Scaled to screen
hr: Prilagođeno veličini zaslona

en: Scaletempo
hr: Usklađivanje tempa

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
hr: Čimbenik stupnjevanja, koji se koristi kada je samostupnjevanje onemogućeno.
     Polazna vrijednost je 1.0 (izvorna veličina video snimke).

en: Scaling mode
hr: Način stupnjevanja

en: Scaling mode to use.
hr: Način stupnjevanja koje će se koristiti.

en: Scanning DVB-T
hr: Pregledava se DVB-T

en: Scene filter
hr: Filtar scene

en: Scene video filter
hr: Filtar scene video slike

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
hr: Prepoznavanje scenskog reza. Nadzire koliko se agresivno umeću dodatni I-kadrovi. Kod malih vrijednosti rezanja scena kôdek često mora iznuditi neki I-kadar, ukoliko bi prekoračio keyint. Dobre vrijednosti rezanja scena možda mogu pronaći neko bolje mjesto za I-kadar. Velike vrijednosti scenskih rezova koriste više I-kadrova nego što je to potrebno pa se tako samo razbacuju bitovima. -1 isključuje prepoznavanje scenskog reza, tako da se I-kadrovi ubacuju samo kod svakog keyint-kadra, što zacijelo dovodi do ružnih artefakata kodiranja. Raspon: 1-100.

en: Schedule
hr: Raspored

en: Schedule:
hr: Raspored:

en: Schroedinger video decoder
hr: Schroedingerov video dekôder

en: Scope
hr: Oscilograf

en: Scope for IPv6 announcements (default is 8).
hr: Područje za oglašavanja putem IPv6 (polazno je 8).

en: Score
hr: Zbroj

en: Scrambled
hr: Ispremiješano

en: Screen
hr: Zaslon

en: Screen Capture Input
hr: Ulaz zahvaćanja slike zaslona

en: Screen Input
hr: Zaslonski ulaz

en: Screen for fullscreen mode.
hr: Zaslon za cjelozaslonski način prikaza.

en: Screen to be used for fullscreen mode.
hr: Zaslon koji želite koristiti za način prikaza preko cijelog zaslona.

en: Screen to use in fullscreen mode. For instance set it to 0 for first screen, 1 for the second.
hr: Zaslon koji želite koristiti u načinu prikaza preko cijelog zaslona. Za instancu stavite 0 za prvi zaslon, 1 za drugi.

en: Scrobbler URL
hr: Mrežna adresa Scrobblera

en: Scroll with feed
hr: Pomicati s napajanjem

en: Search
hr: Tražiti

en: Search Filter
hr: Filtar traženja

en: Search Length
hr: Dužina traženja

en: Search in Playlist
hr: Tržiti u spisku izvođenja

en: Second CSA Key
hr: Drugi ključ CSA

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
hr: Drugi audio program (samo za analogne TV-prijemnike)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
hr: Sekundarni jezik (samo za analogne TV-prijemnike)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value.
hr: Sigurni RTP iziskuje (ne-tajnu) glavnu vrijednost niza salt.

en: Seek based on percent not time
hr: Tražiti zasnovano na postotku a ne na vremenu

en: Seek based on percent not time.
hr: Tražiti zasnovano na postotku a ne vremenu

en: Segment
hr: Odsječak

en: Segments
hr: Odsječci

en: Select
hr: Odabrati

en: Select "Advanced Options" to see all options.
hr: Odaberite "Napredne mogućnosti" kako bi vidjeli sve mogućnosti.

en: Select All
hr: Odabrati sve

en: Select Audio Device
hr: Odaberite uređaj zvuka

en: Select Directory
hr: Odaberite mapu

en: Select File
hr: Odaberite datoteku

en: Select Input
hr: Izbor ulaza

en: Select None
hr: Ne odabrati ništa

en: Select Output
hr: Izbor izlaza

en: Select a directory
hr: Odabrati mapu

en: Select a directory...
hr: Odaberite mapu...

en: Select a file
hr: Odabrati datoteku

en: Select a stream
hr: Odaberite neki tok strujanja

en: Select an action to change the associated hotkey
hr: Odaberite neku radnju za izmijeniti pridruženu vrelu tipku

en: Select an action to change the associated hotkey:
hr: Odaberite neku radnju za izmijeniti pridruženu vrelu tipku:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
hr: Izaberite format ulaznog zvuka sa zadanim brojem bitova po uzorku (ako to nije 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
hr: Izaberite format ulaznog zvuka sa zadanim brojem kanala zvuka (ako to nije 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
hr: Izaberite format ulaznog zvuka sa zadanom stopom protoka uzoraka (ako to nije 0)

en: Select channel to keep
hr: Odaberite kanal koji želite zadržati

en: Select current widget
hr: Odabrati tekuće počelo sučelja

en: Select if you want an automatic offset in horizontal (in case of misalignment due to autoratio control)
hr: Odaberite ovo ukoliko želite automatski vodoravni odstup (u slučaju lošeg poravnavanja putem automatskog nadzora)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
hr: Odaberite položaj središnje točke (Lagrange) zastiranog područja u postotcima (50 je središte)

en: Select in percent the Lagrange coeff of the beginning blended zone
hr: Odaberite Lagrangeov koeficijent početnog područja zastiranja u postotcima

en: Select in percent the Lagrange coeff of the end of blended zone
hr: Odaberite Lagrangeov koeficijent završnog područja zastiranja u postotcima

en: Select in percent the Lagrange coeff of the middle of blended zone
hr: Odaberite Lagrangeov koeficijent središnjeg područja zastiranja u postotcima

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
hr: Odaberite visinu zastiranog područja u postotcima (pokrov zida 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
hr: Odaberite dužinu zastiranog područja u postotcima

en: Select next DVD chapter
hr: Izbor slijedećeg poglavlja DVD-a

en: Select next DVD title
hr: Izbor slijedećeg naslova DVD-a

en: Select one or more files to open
hr: Odaberite jednu ili više datoteka za otvaranje

en: Select one or multiple files
hr: Odaberite jednu ili više datoteka

en: Select play mode
hr: Odaberite način izvođenja

en: Select prev DVD chapter
hr: Izbor prethodnog poglavlja DVD-a

en: Select previous DVD title
hr: Izbor prethodnog naslova DVD-a

en: Select profile:
hr: Odaberite profil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
hr: Odaberite kakvoću uobličavanja prikaza, nauštrb brzine. 0 je najbrže, 1 je najviše kakvoće.

en: Select skin
hr: Odabrati presvlaku

en: Select speaker configuration
hr: Odaberite prilagodbu zvučnika

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
hr: Odaberite prilagodbu zvučnika koju želite koristiti. Ova mogućnost ne koristi miješanje zvuka na gore! Stoga dakle NEMA primjerice pretvaranja Stereo -> 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
hr: Odaberite posebni uređaj zvuka ili pustite Windows da odluče (polazno). Izmjene za svoju primjenu iziskuju ponovno pokretanje VLC-a.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite zatamnjenje područja zastiranja (plavo ili sastavnica V)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite zatamnjenje područja zastiranja (zeleno ili sastavnica U)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite zatamnjenje područja zastiranja (crveno ili sastavnica Y)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite razinu crnog za područje zastiranja (plavo ili sastavnica V)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite razinu crnog za područje zastiranja (zeleno ili sastavnica U)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite razinu crnog za područje zastiranja (crveno ili sastavnica Y)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite osvjetljavanje područja zastiranja (plavo ili sastavnica V)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite osvjetljavanje područja zastiranja (zeleno ili sastavnica U)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite osvjetljavanje područja zastiranja (crveno ili sastavnica Y)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite razinu bijelog za područje zastiranja (plavo ili sastavnica V)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite razinu bijelog za područje zastiranja (zeleno ili sastavnica U)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite razinu bijelog za područje zastiranja (crveno ili sastavnica Y)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
hr: Izaberite izvor ulaza zvuka. Pogledajte mogućnost "ulaz slike".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
hr: Izaberite vrstu izlaza zvuka. Pogledajte mogućnost "ulaz slike".

en: Select the capture device type
hr: Odaberite vrstu uređaja za zahvaćanje

en: Select the device or the VIDEO_TS directory
hr: Odaberite uređaj ili mapu VIDEO_TS-a

en: Select the directory to save to
hr: Odaberite imenik u kojem će se pohranjivati

en: Select the file
hr: Odaberite datoteku

en: Select the file to save to
hr: Odabrati datoteku za pohraniti u

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite vrijednost gama za ispravku područja zastiranja (plavo ili sastavnica V)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite vrijednost gama za ispravku područja zastiranja (zeleno ili sastavnica U)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite gama za ispravku područja zastiranja (crveno ili sastavnica Y)

en: Select the hotkey to display the position.
hr: Odaberite vrelu tipku za prikaz položaja.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
hr: Izaberite vrelu tipku za prelaz na slijedeći video kadar.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje dugačkih skokova unatrag.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje dugačkih skokova unaprijed.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje osrednjih skokova unatrag.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje osrednjih skokova unaprijed.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje kratkih skokova unatrag.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje kratkih skokova unaprijed.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje vrlo kratkih skokova unatrag.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
hr: Izaberite vrelu tipku za pravljenje vrlo kratkih skokova unaprijed.

en: Select the hotkey to quit the application.
hr: Izaberite vrelu tipku za svršetak rada aplikacije.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
hr: Odaberite vrelu tipku za povratak stope izvođenja nazad na uobičajenu.

en: Select the hotkey to stop playback.
hr: Odaberite vrelu tipku za zaustavljanje izvedbe.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za brže izvođenje unaprijed.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za usporeno prikazivanje filma.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za napuštanje stanja prikaza preko cijelog zaslona.

en: Select the hotkey to use to pause.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za pravljenje stanke.

en: Select the hotkey to use to play.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za izvođenje.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za preskakanje na slijedeću stavku spiska izvođenja.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za preskakanje na prethodnu stavku spiska izvođenja.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za promjenu stanja prikaza preko  cijelog zaslona.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
hr: Odaberite vrelu tipku koja će se koristiti za promjenu stanja stanke.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
hr: Odaberite ključ za aktiviranje odabrane stavke u izborniku DVD-a.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
hr: Izaberite tipku za odabir slijedećeg poglavlja s DVD-a

en: Select the key to choose the next title from the DVD
hr: Odaberite tipku koja će birati slijedeći naslov s DVD-a.

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
hr: Izaberite tipku za odabir prethodnog poglavlja s DVD-a

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
hr: Odaberite tipku koja će birati prethodni naslov s DVD-a.

en: Select the key to decrease audio volume.
hr: Izaberite tipku za smanjivanje jačine glasnosti zvuka.

en: Select the key to decrease the audio delay.
hr: Izaberite vrelu tipku za smanjivanje zaostajanja zvuka.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
hr: Izaberite vrelu tipku za smanjivanje zaostajanja podnaslova.

en: Select the key to go back (to the previous media item) in the browsing history.
hr: Odaberite tipku za vraćanje nazad (do prethodne medijske stavke) u povijesti pregledavanja.

en: Select the key to go forward (to the next media item) in the browsing history.
hr: Odaberite tipku za kretanje naprijed (do slijedeće medijske stavke) u povijesti pregledavanja.

en: Select the key to increase audio volume.
hr: Izaberite tipku za povećavanje jačine glasnosti zvuka.

en: Select the key to increase the audio delay.
hr: Izaberite vrelu tipku za povećavanje zaostajanja zvuka.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
hr: Izaberite vrelu tipku za povećavanje zaostajanja podnaslova.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
hr: Odaberite tipku koja će u izbornicima DVD-a oznaku izbora pomjerati prema dolje.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
hr: Odaberite tipku koja će u izbornicima DVD-a oznaku izbora pomjerati na lijevo.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
hr: Odaberite tipku koja će u izbornicima DVD-a oznaku izbora pomjerati na desno.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
hr: Odaberite tipku koja će u izbornicima DVD-a oznaku izbora pomjerati prema gore.

en: Select the key to mute audio.
hr: Izaberite tipku za nijemo izvođenje zvuka.

en: Select the key to play this bookmark.
hr: Izaberite vrelu tipku za izvođenje ovog straničnika.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
hr: Izaberite vrelu tipku za postavljanje ovog straničnika u spisak izvođenja.

en: Select the key to take you to the DVD menu
hr: Odaberite tipku koja će Vas voditi u izbornik DVD-a

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
hr: Odaberite broj vodoravnih okâna slike u koje će biti razdijeljena video snimka

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
hr: Odaberite broj okomitih okâna slike u koje će biti razdijeljena video snimka

en: Select the port used
hr: Odaberite port za korištenje

en: Select the protocol for the URL.
hr: Odaberite protokol za tu internetsku adresu.

en: Select the replay gain mode
hr: Izaberite način pojačavanja ponovnog izvođenja

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
hr: Odaberite razlučivost za slikovni međuspremnik. Trenutno se podržavaju vrijednosti 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (polazno 4=auto)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
hr: Odaberite strujanje s najvišom stopom protoka ispod te granice.

en: Select the subtitles file
hr: Odaberite datoteku podnaslova

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
hr: Izaberite vrstu prijemnikovog ulaza (kabel/antena).

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
hr: Izaberite izvor ulaza video slike, kao što su composite, s-video, ili prijemnik. Pošto su te postavke svojstvene dotičnom očvrsju, odgovarajuće postavke bi mogli pronaći u području "Prilagodba uređaja" i te iste brojke upotrijebiti ovdje. Vrijednost -1 znači da postavke neće biti mijenjane.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
hr: Izaberite vrstu izlaza video slike. Pogledajte mogućnost "ulaz slike".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
hr: Izaberite trebaju li pod-imenici biti rašireni.
    ništa: pod-imenici se ne pojavljuju u spisku izvođenja.
    skupiti: pod-imenici se pojavljuju ali se rašire tek nakon prvog izvođenja.
    raširiti: svi pod-imenici su rašireni.

en: Select whether to use CD Paranoia for jitter/error correction.
    none: no paranoia - fastest.
    overlap: do only overlap detection - not generally recommended.
    full: complete jitter and error correction detection - slowest.
hr: Izaberite hoće li se za ispravku podrhtavanja i pogreški koristiti program CD Paranoia.
    none: bez paranoie - najbrže.
    overlap: samo otkriva prekrivanje - općenito se ne preporučuje.
    full: posvemašno otkrivanje i ispravka podrhtavanja i pogreški - najsporije.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
hr: Izaberite Vaš kôdek zvuka. Kliknite jedan od njih za dobivanje više informacija.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
hr: Izaberite Vaš kôdek video slike. Kliknite jedan od njih za dobivanje više informacija.

en: Selected ports:
hr: Odabrani portovi:

en: Selecting current widget performs the associated action.
hr: Odabiranje tekućeg počela provodi pridruženu radnju.

en: Selection of the starting mode and look
hr: Izbor početnog načina rada i izgleda

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
hr: Izbor algoritma procjene kretanja:  - dia: romboidno traženje, promjer 1 (brzo)
     - hex: šestokutno traženje, promjer 2
     - umh: neravnomjerno više-šestokutno traženje (bolje ali sporije)
     - esa: opsežno traženje (krajnje sporo, prvenstveno za provjere)

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
hr: Izbor algoritma procjene kretanja:  - dia: romboidno traženje, promjer 1 (brzo)
     - hex: šestokutno traženje, promjer 2
     - umh: neravnomjerno više-šestokutno traženje (bolje ali sporije)
     - esa: opsežno traženje (krajnje sporo, prvenstveno za provjere)
     - tesa: Hadamardovo opsežno traženje (krajnje sporo, prvenstveno za provjere)

en: Semantic annotations
hr: Semantičke zabilješke

en: Send
hr: Poslati

en: Send key events to VNC host.
hr: Slanje ključnih događanja ugostitelju VNC-a.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
hr: Događanja miša poslati ugostitelju VNC-a. Nije potrebno pri uporabi kao kljient VDR ffnetdev.

en: Send rate
hr: Stopa slanja podataka

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
hr: Šalje TS na određeni ip:port putem UDP-a (morate znati što činite).

en: Sent bitrate
hr: Stopa protoka poslanog

en: Sent bytes
hr: Poslano bajta

en: Sent packets
hr: Poslano paketa

en: Separate words by | (without space)
hr: Riječi rastavljajte znakom | (bez praznina)

en: Sequential numbering
hr: Slijedno znamenkovanje

en: Serial Port/Device
hr: Serijski port/uređaj

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Server default port
hr: Polazni port poslužitelja

en: Services
hr: Službe

en: Services discovery
hr: Otkrivanje službi

en: Services discovery modules
hr: Moduli za otkrivanje službi

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
hr: Moduli otkrivanja službi su pomagala koja samostalno dodaju stavke na spiskove za izvođenje.

en: Session
hr: Zasjedanje

en: Session URL
hr: Mrežna adresa zasjedanja

en: Session description
hr: Opis zasjedanja

en: Session email
hr: E-pošta zasjedanja

en: Session failed
hr: Zasjedanje nije uspjelo

en: Session groupname
hr: Skupni naziv zasjedanja

en: Session name
hr: Naziv zasjedanja

en: Session phone number
hr: Telefonski broj zasjedanja

en: Set
hr: Postaviti

en: Set PID to ID of ES
hr: Postaviti PID na ID za ES

en: Set QP
hr: Postavljanje QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
hr: Navedite identifikacijske brojeve za SPS i PPS da bi se dopustilo ulančavanje strujanja s različitim postavkama.

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
hr: Određuje u kojim će intervalima PCR-i (Program Clock Reference/Reference programskog sata) biti slane (u milisekundama). Ova vrijednost bi trebala biti ispod 100 ms (polazno je 70ms).

en: Set ffmpeg debug mask
hr: Postavite masku debuga za ffmpeg

en: Set id of ES to PID
hr: Postaviti ID ES-a kao PID

en: Set playlist bookmark 1
hr: Zadati straničnik 1 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 10
hr: Zadati straničnik 10 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 2
hr: Zadati straničnik 2 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 3
hr: Zadati straničnik 3 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 4
hr: Zadati straničnik 4 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 5
hr: Zadati straničnik 5 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 6
hr: Zadati straničnik 6 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 7
hr: Zadati straničnik 7 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 8
hr: Zadati straničnik 8 spiska za izvođenje

en: Set playlist bookmark 9
hr: Zadati straničnik 9 spiska za izvođenje

en: Set the ID of the fake elementary stream for use in #duplicate{} constructs (default 0).
hr: Postavljanje ID patvorenog osnovnog strujanja za uporabu u tvorbama #duplicate{} (polazno 0).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
hr: Postavljanje jačine izoštravanja između 0 i 2. Polazno je na 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
hr: Postavljanje TV kanala koji će postaviti i prijemnik (0 znači polazno).

en: Set the camera's horizontal centering (if supported by the v4l2 driver).
hr: Postavljanje vodoravnog usredištavanja kamere (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Set the camera's vertical centering (if supported by the v4l2 driver).
hr: Postavljanje okomitog usredištavanja kamere (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
hr: Zadavanje bočnog omjera platna slike. Ukoliko je to propušteno, platno će pokušati zadobiti isti SAR kao i ulazni sadržaj.

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
hr: Postavljanje boje koja će se prikazivati ukoliko korisnik napravi stanku video prikaza. (Ima li svjetla za donijeti još jedno pivo?)

en: Set the encoding used in text subtitles
hr: Postavljanje kodiranja koje se koristi u podnaslovnom tekstu

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
hr: Postavlja geometriju područja za obrezivanje. Zadajte je u obliku <širina> x <visina> + <lijevi odstup> + <vršni odstup>.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
hr: Postavite globalno pojačavanje u dB (-20 ... 20).

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
hr: Zadajte svjetloću slike između 0 i 2. Polazno je na 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
hr: Zadajte kontrast slike između 0 i 2. Polazno je na 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
hr: Zadajte gama slike između 0.01 i 10. Polazno je na 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
hr: Zadajte tonove boje slike između 0 i 360. Polazno je na 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
hr: Zadajte zasićenost slike bojom između 0 i 3. Polazno je na 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
hr: Postavljanje unutarnjeg ID-a za svako osnovno strujanje, kojim rukuje VLC, na istu vrijednost kao u PID-u u strujanju TS-a, umjesto 1, 2, 3, itd. Može se koristiti i za '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
hr: Podešavanje usmjerenosti podnaslova

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
hr: Pri proizvodnji strujanja MPEG PS postaviti najveću dopuštenu veličinu PES-a.

en: Set the method used by libdvdcss for key decryption.
    title: decrypted title key is guessed from the encrypted sectors of the stream. Thus it should work with a file as well as the DVD device. But it sometimes takes much time to decrypt a title key and may even fail. With this method, the key is only checked at the beginning of each title, so it won't work if the key changes in the middle of a title.
    disc: the disc key is first cracked, then all title keys can be decrypted instantly, which allows us to check them often.
    key: the same as "disc" if you don't have a file with player keys at compilation time. If you do, the decryption of the disc key will be faster with this method. It is the one that was used by libcss.
    The default method is: key.
hr: Određivanje načina postupka, koji će libdvdcss koristiti za dešifriranje ključa.
    Naslov: Dešifrirani naslov se pogađa temeljem šifriranih dionica strujanja. Stoga bi to trebalo funkcionirati, kako s datotekama, tako i s uređajem DVD-a. No, dešifriranje naslovnog ključa ponekada oduzima puno vremena a može čak i ne uspjeti. Ovim postupkom se ključ provjerava samo početkom svakog naslova, zbog čega postupak neće uspjeti, ukoliko se ključ mijenja usred naslova.
    Disk: Najprije se lomi ključ, nakon čega se svi ključevi mogu brzo dešifrirati, što nam dopušta da ih češće provjerimo.
    Ključ: Jednako kao i "disk", ukoliko nemate neku datoteku s izvedbenim ključem izvođačkog programa u vrijeme kompilacije. Ako nju imate, dešifriranje diskovnog ključa će ovim postupkom biti još brže. To je naime bila jedna od onih, koje je koristio libcss.
    Polazni način postupanja je: ključ.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
hr: Postavljanje veličine mrtvog među-područja kvantizacije osvijetljenosti. Raspon iznosi 0 do 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
hr: Postavljanje veličine unutarnjeg mrtvog područja kvantizacije osvijetljenosti. Raspon iznosi 0 do 32.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
hr: Postavljanje prozirnosti izlazne video slike. 1 je neprozirno (polazno) 0 je posve prozirno.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
hr: Navedite kôd države koji će uspostavljati tekući raspored kanal-u-frekvenciju (0 znači polazno).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
hr: Postavljanje mogućnosti upravljača v4l2 na određene vrijednosti, koristeći zarezima rastavljani i izborno vitičastim zagradama ograđeni spisak (primjerice: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Za nabrajanje raspoloživih postavki povisite rječitost (-vvv) ili pak upotrijebite aplikaciju v4l2-ctl.

en: Set this option if the capture device outputs MJPEG
hr: Postavite ovu mogućnost ukoliko uređaj zahvaćanja izdaje MJPEG

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows to have the same PIDs in the input and output streams.
hr: Postavlja PID za ID nadolazećih osnovnih strujanja. Ovo je za uporabu sa --ts-es-id-pid, a omogućava imati iste PID-e u ulaznim i izlaznim strujanjima.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
hr: Postavlja maksimum stope mjesnog protoka (u kilobitima/s).

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
hr: Određuje maksimum razdoblja između kadrova IDS. Veće vrijednosti štede bitove, poboljšavajući tako kakvoću dotične stope protoka nauštrb pomnosti pretraživanja.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
hr: Određuje minimalno razdoblje između IDR-kadrova. Kod H.264 I-kadrovi ne moraju biti nužno vezani za zatvoreni GOP, pošto je dopustivo da P-kadar s više od jednog kadra ispred sebe bude predviđan (pogledajte također mogućnost referentnog kadra). Stoga I-kadrovi nisu nužno prikladni za pretraživanje. IDR-kadrovi ograničavaju uzastopno slijedeće P-kadrove, tako da se ovi ne mogu odnositi na neki kadar ispred IDR-kadra. 
    Ukoliko se unutar ovog razdoblja pojave rezovi scene, oni su još uvijek kodirani kao I-kadrovi, ali ne započinju novi GOP.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
hr: Postavlja neprozirnost nadzornika za prikaz preko cijelog zaslona između 0.1 i 1 za glavno sučelje, spisak izvođenja i proširenu plohu sučelja. Ova mogućnost radi s MS Windows i X11 s kompozitnim proširenjima.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
hr: Postavlja početnu popunjenost međuspremnika kao dio veličine međuspremnika. Raspon je od 0.0 do 1.0.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
hr: Stavka mogućnosti zadržavanja u kôdnom nizu zasjedanja RTSP-a

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
hr: Postavlja neprozirnost okâna između 0.1 i 1 za glavno sučelje, spisak izvođenja i proširenu plohu sučelja. Ova mogućnost radi s MS Windows i X11 s kompozitnim proširenjima.

en: Setting
hr: Postavka

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
hr: Postavljanje vbi-opaque na 'false' čini uokvireni tekst prozirnim.

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings for VLC's control interfaces
hr: Postavke upravljačkih sučelja VLC-a

en: Settings for VLC's interfaces
hr: Postavke VLC-ovih sučelja

en: Settings for audio+video and miscellaneous decoders and encoders.
hr: Postavke zvukovnih, slikovnih i miješanih zvukovno-slikovnih kôdera i dekôdera.

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
hr: Postavke ulaza, demultipleksiranja, dekodiranja i kodiranja

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
hr: Postavke dekôdera i kôdera koji služe samo za zvuk.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
hr: Postavke samo za ugrađeni procesor video prikaza u živo

en: Settings for the main interface
hr: Postavke glavnog sučelja

en: Settings for the video-only decoders and encoders.
hr: Postavke kôdera i dekôdera, koji služe samo za video.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
hr: Razne postavke prikaza u tekućim prikazima (OSD), podnaslova i "zastrtih podslika"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
hr: Postavke koje se odnose na ponašanje spiska izvođenja (primjerice na način izvođenja) i na module koji automatski dodaju stavke u spisak izvođenja (tzv. moduli "otkrivanja službi").

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
hr: Postavke se odnose na razne načine pristupa. Zajedničke postavke, koje možda želite izmijeniti, su postavke posredničkog HTTP-poslužitelja ili pohranjivanja u međuspremnik.

en: Settings...
hr: Postavke...

en: Setup schedule
hr: Postaviti raspored

en: Shadow
hr: Sjenka

en: Shadow offset
hr: Odstup sjenke

en: Shaping delay (ms)
hr: Zaostajanje oblikovanja prometa (ms)

en: Sharpen
hr: Izoštriti

en: Sharpen strength (0-2)
hr: Izoštravanje jačine (0-2)

en: Sharpen video filter
hr: Izoštravanja slike

en: Short backwards jump
hr: Kratki skok unatrag

en: Short forward jump
hr: Kratki skok unaprijed

en: Short jump length
hr: Kratka dužina skoka

en: Short jump length, in seconds.
hr: Dužina kratkih skokova u sekundama.

en: Shortcut
hr: Prečica

en: Should act as the master client for the network synchronisation?
hr: Djelovati kao glavni klijent pri mrežnom usklađivanju?

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
hr: Treba li ugrađeni upravljač sâm podesiti vrijednosti bijelog svjetla ili prûga Vašeg LED-a? Preporučljivo.

en: Shoutcast Radio
hr: Radijski sadržaji Shoutcasta

en: Shoutcast TV
hr: TV-sadržaji Shoutcasta

en: Shoutcast TV listings
hr: Ispisi TV-sadržaja Shoutcasta

en: Shoutcast radio listings
hr: Ispisi radijskih sadržaja Shoutcasta

en: Show &more options
hr: Prikazati &još mogućnosti

en: Show All
hr: Prikazati sve

en: Show Details
hr: Prikazati pojedinosti

en: Show Fullscreen Controller
hr: Prikazati nadzornik cjelozaslonskog prikaza

en: Show Fullscreen controller
hr: Prikazati nadzornik cjelozaslonskog prikaza

en: Show Interface
hr: Prikazati sučelje

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
hr: Pri uporabi spiskova izvođenja shoutcastovih video snimki pokazati strujanja vrjednovana s NC17.

en: Show VLC media player
hr: Prikazati medijski izvođač VLC

en: Show VLC on the taskbar
hr: VLC prikazivati u traci zadaća

en: Show a controller in fullscreen
hr: Nadzornik prikazati preko cijelog zaslona

en: Show a controller in fullscreen mode
hr: Nadzornik prikazati preko cijelog zaslona

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
hr: Prikazivati skočne prikaze obavijesti s nazivom izvođača i skladbe kada se promijeni tekuća stavka spiska izvođenja, ukoliko je VLC minimiziran ili skriven.

en: Show a systray icon for VLC
hr: Prikazati simbol VLC-a u traci odlaganja

en: Show advanced options
hr: Prikazati napredne mogućnosti

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
hr: Pri otvaranju dijaloga prilagodbi prikazivati napredne prilagodbe a ne jednostavne prilagodbe.

en: Show advanced preferences over simple ones
hr: Umjesto jednostavnih prikazivati proširene prilagodbe

en: Show all the advanced options in the dialogs.
hr: U dijalozima prikazati sve napredne mogućnosti.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
hr: Prikazuje programski simbol u traci za odlaganje, omogučavajući Vam time lakše upravljanje osnovnim radnjama medijskog izvođača VLC.

en: Show errors and warnings
hr: Prikazivati pogreške i upozorenja

en: Show everything including debug messages
hr: Prikazivati sve uključujući i dojave debuga

en: Show extended VCD info?
hr: Prikazati proširene informacije VCD-a?

en: Show extended options
hr: Prikaz proširenih mogućnosti

en: Show extended settings
hr: Prikazati proširene postavke

en: Show interface
hr: Prikazati sučelje

en: Show interface with mouse
hr: Prikazati sučelje s mišom

en: Show media title on video
hr: Na video slici prikazivati naslov medija

en: Show notification popup on track change
hr: Pri promjeni traga prikazivati skočne obavijesti

en: Show only errors
hr: Prikazivati samo pogreške

en: Show playing item name in window title
hr: Prikazivati naziv stavke izvođenja u naslovu okna

en: Show playlist
hr: Prikazati spisak izvođenja

en: Show settings
hr: Postavke prikazati

en: Show shoutcast adult content
hr: Prikazati Shoutcastov sadržaj za odrasle

en: Show stream position
hr: Prikazati položaj toka strujanja

en: Show the current item
hr: Prikazati tekuću stavku

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
hr: S vremena na vrijeme prikazati tekući položaj unutar strujanja u sekundama.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
hr: Prikaz najvećeg mogućeg mnoštva podataka u informacijama o strujanju i mediju. Prikazuje na primjer navođenje upravljanjem izvođenja.

en: Show the name of the song or video in the controler window title.
hr: Prikazati naziv skladbe ili video snimke u naslovu nadzornog okna.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
hr: Prikaz dijaloga svojstava odabranog uređaja uoči započinjanja strujanja.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
hr: Prikaz stranice svojstava [izbor kanala] prijemnika.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
hr: Prikazuje naslov videa na n milisekundi. Polazna vrijednost je 5000 ms (tj. 5 sekundi).

en: Show unimportant error and warnings dialogs
hr: Prikazivati nevažne pogreške i dijaloge upozorenja

en: Show video title for x milliseconds
hr: Prikazati naslov video snimke na X milisekundi

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
hr: Prikazuje svjetleći nadzornik upravljanja kada u prikazu preko cijelog zaslona pomjerite miš.

en: Shows more information about the available video filters.
hr: Prikazuje više informacija o raspoloživim filtrima video slike.

en: Signals
hr: Signali

en: Silent mode
hr: Tihi način rada

en: Silver
hr: Srebrna

en: Similarity
hr: Sličnost

en: Similarity threshold
hr: Prag sličnosti

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Simple DirectMedia Layer audio output
hr: Izlazni zvuk knjižnice Simple DirectMedia Layer

en: Simple DirectMedia Layer video output
hr: Izlaz video slike za Simple DirectMedia Layer

en: Simple ME search area x:y
hr: Jednostavno ME područje traženja x:y

en: Simple XML Parser
hr: Jednostavni raščlanjivač XML-a

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
hr: Jednostavni dekôder za strujanja kodirana s Dolby Surround

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
hr: Pojednostavljeno kinesko (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
hr: Pojednostavljeno kinesko (EUC-CN)

en: Size
hr: Veličina

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
hr: Veličina paketa TS za kodiranje.

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
hr: Veličina video slike koja će biti prikazana priključkom DirectShow. Ukoliko Vi ništa ne odredite, koristit će se polazna veličina Vašeg uređaja. Vi možete zadati neku standardnu veličinu (cif, d1, ...) ili pak navesti <širinu>x<visinu>.

en: Size:
hr: Veličina:

en: Sizes
hr: Veličine

en: Skin file
hr: Datoteka presvlake

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
hr: Datoteke presvlaka |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin to use
hr: Koristiti presvlaku

en: Skinnable Interface
hr: Presvlačivo sučelje

en: Skins
hr: Presvlake

en: Skins loader demux
hr: Demux programa za učitavanje presvlaka

en: Skip ads
hr: Preskočiti dodatke

en: Skip frame (default=0)
hr: Preskočiti kadar (polazno=0)

en: Skip frames
hr: Preskakati kadrove

en: Skip idct (default=0)
hr: Preskočiti idct (polazno=0)

en: Skip loop filter
hr: Preskočiti filtar petlje

en: Skip percentage (%)
hr: Preskočiti postotne udjele (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
hr: Preskočiti petlju filtra za dekodiranje H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
hr: Preskakanje filtra petlje (tzv. deblocking) obično ima štetan učinak po kakvoću. Unatoč tomu, to ipak daje veliko ubrzanje strujanjima visoke određenosti.

en: Slides (images)
hr: Dijapozitivi (slike)

en: Slides (text)
hr: Dijapozitivi (tekst)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
hr: Lagano poboljšanje kakvoće SMP-a, na račun sposobnosti opetovanja.

en: Slo&wer
hr: Spo&rije

en: Slower
hr: Sporije

en: Slower (fine)
hr: Sporije (istančano)

en: Small
hr: Malo

en: Small Volume
hr: Niska jakost zvuka

en: Smaller
hr: Manje

en: Sna&pshot
hr: Zaslon&ska snimka

en: Snapshot
hr: Trenutačna snimka

en: Snapshot cache size (number of images to keep).
hr: Veličina slikovnog međuspremnika trenutačnih snimki (broj slika koje treba sadržavati).

en: Snapshot height
hr: Visina trenutačne snimke

en: Snapshot output
hr: Izlaz trenutačne snimke

en: Snapshot width
hr: Širina trenutačne snimke

en: Socks proxy
hr: Posrednički poslužitelj SOCKS

en: Soft
hr: Lagana glazba

en: Soft rock
hr: Lagani rock

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
hr: Neke kartice DVB-a ne vole kada ih se ispituje glede njihovih sposobnosti. No, ukoliko budete imali poteškoća, možete isključiti ovo svojstvo.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
hr: Neki francuski kanali, zbog neke povijesne pogreške u tumačenju, ne označavaju ispravno svoje podnaslovne stranice zastavicama. Pokušajte s korištenjem tog pogrešnog tumačenja ukoliko Vam se ponaslovi ne pojavljuju.

en: Some buggy OSS drivers just don't like when their internal buffers are completely filled (the sound gets heavily hashed). If you have one of these drivers, then you need to enable this option.
hr: Neki upravljači OSS-a s pogreškama baš i ne vole kada su njihovi unutarnji međuspremnici posve napunjeni (ton počinje jako pucketati). Ukoliko i Vi imate neki od takvih upravljača, onda trebate uključiti ovu mogućnost.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
hr: Neke od mogućnosti su dostupne ali skrivene. Označite "Napredne mogućnosti" kako bi ih vidjeli.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
hr: Neki formati podnaslova dopuštaju formatiranje teksta. VLC to djelomice primjenjuje ali Vi se možete odlučiti da isključite sva formatiranja.

en: Sort
hr: Razvrstati

en: Sort Node by Author
hr: Čvor razvrstati prema autoru

en: Sort Node by Name
hr: Čvor razvrstati prema nazivu

en: Sort Reverse
hr: Razvrstati nauznak

en: Sort by Name
hr: Razvrstati prema naslovu

en: Sort by Path
hr: Razvrstati po putanjama

en: Sound fonts (required)
hr: Fontovi zvuka (nužno)

en: Sound:
hr: Zvuk:

en: Source
hr: Izvor

en: Source aspect ratio
hr: Bočni omjer izvora

en: Source directory
hr: Mapa s izvorima

en: Source:
hr: Izvor:

en: Sout stream
hr: Strujanje sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
hr: Moduli strujanja sout omogućavaju izgraditi lanac obrađivanja sout. Za opširnije informacije pogledajte molim priručnik Kako strujati. Ovdje možete prilagoditi polazne mogućnosti za svaki modul strujanja sout.

en: South-Eastern European (Latin-10)
hr: Jugoistočno-europsko (Latin-10)

en: Southern rock
hr: Južnjački rock

en: Spacer
hr: Prostornik

en: Spatializer
hr: Prostornik

en: Special modules
hr: Posebni moduli

en: Specifies the services discovery modules to load, separated by semi-colons. Typical values are sap, hal, ...
hr: Navedite, odvojeno točka-zarezima, module za otkrivanje službi koje treba učitati. Tipične vrijednosti su sap, hal, ...

en: Specify AAC audio profile to use
hr: Odredite profil zvuka AAC za uporabu

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed).
hr: Određivanje razine H.264 (onako, kako je određena Dodatkom A dotičnog standarda). Razine nisu iznuđene; stvar je korisnika izabrati razinu, spojivu s ostalim mogućnostima kodiranja. Raspon je od 1 do 5.1 (dopušteno je i od 10 do 51).

en: Specify a filename where to dump the TS in.
hr: Navedite naziv datoteke u koju treba odložiti TS.

en: Specify an identifier string for this subpicture
hr: Odredite označivač niti za ovu podsliku

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
hr: Odredite profil zvuka AAC za uporabu pri kodiranju strujanja zvukovnih podataka. Prihvaćaju se slijedeće mogućnosti: main, low, ssr (nije podržavano) i ltp (polazno: main)

en: Specify the X11 hardware display you want to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
hr: Navedite očvrsnički zaslon koji želite koristiti s X11. Polazno će VLC koristiti vrijednost varijable okruženja DISPLAY.

en: Specify the deinterlace module to use.
hr: Navedite modul za raspletanje video slike koji će se koristiti.

en: Specify the log filename.
hr: Odredite naziv datoteke zapisnika

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
hr: Navedite format zapisnika. Raspoloživi izbori su "tekst" (polazno) i "html".

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default), "html", and "syslog" (special mode to send to syslog instead of file.
hr: Navedite format zapisnika. Raspoloživi izbori su "tekst" (polazno), "html", te "syslog" (posebni način za slati u syslog umjesto u datoteku).

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
hr: Navedite veličinu paketa TS-a za dešifriranje. Rutine dešifriranja oduzimaju zaglavlja TS-a od vrijednosti prije dešifriranja.

en: Spectral sections
hr: Spektralni odsjeci

en: Spectrometer
hr: Spektrometar

en: Spectrum
hr: Spektar

en: Spectrum analyser
hr: Raščlanjivač spektra

en: Speed
hr: Brzina

en: Speed of feeds
hr: Brzina sažetaka

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
hr: Brzina sažetaka RSS/Atoma mikrosekundama (veće je sporije).

en: Speed of the subtitles:
hr: Brzina podnaslova:

en: Speex audio decoder
hr: Dekôder zvuka Speex

en: Speex audio encoder
hr: Kôder zvuka Speex

en: Speex audio packetizer
hr: Paketnik zvuka Speex

en: Split the image to make an image wall
hr: Sliku razdijeliti da se može napraviti slikovni zid

en: Splitter
hr: Razdjelnik

en: Standard filesystem directory input
hr: Standardni datotečni sustav ulaznog sadržaja imenika

en: Standard stream output
hr: Standardni izlaz strujanja

en: Start Time
hr: Početno vrijeme

en: Start VLC with only a systray icon
hr: VLC pokrenuti samo s ikonom u traci odlaganja

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
hr: VLC pokrenuti:
     - na uobičajeni način
     - s jednim svenazočnim poljem za prikaz informacija poput tekstova skladbi, omotnih slîka albuma...
     - na minimalistički način s ograničenim sučeljem za upravljanje

en: Start directly in menu
hr: Pokrenuti izravno u izborniku

en: Start playback of new items immediately once they were added.
hr: Izvedbu novih stavki započinjati neposredno nakon što su bile dodane.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
hr: Pokretanje DVD-a izravno u glavnom izborniku. Time će se pokušati preskočiti svi beskorisni upozoravajući uvodi.

en: Start time
hr: Početno vrijeme

en: Start video in fullscreen mode
hr: Započeti video u cjelozaslonskom prikazu

en: Starting Position
hr: Početni položaj

en: Statistics
hr: Statistike

en: Statistics about the currently playing media or stream.
hr: Statistike medija ili strujanja koji se upravo izvode.

en: Stats
hr: Statistike

en: Stats decoder
hr: Dekôder statistîka

en: Stats decoder function
hr: Funkcija statističkog dekôdera

en: Stats demux
hr: Demux statistîka

en: Stats demux function
hr: Funkcija statističkog demuxa

en: Stats encoder function
hr: Funkcija statističkog kôdera

en: Stats video output
hr: Statistički izlaz video slike

en: Stats video output function
hr: Funkcija statističkog izlaza video slike

en: Status
hr: Stanje

en: Stay On Top
hr: Ostati u prvom planu

en: Step Backward
hr: Korak natrag

en: Step Forward
hr: Korak naprijed

en: Step backward
hr: Korak natrag

en: Step forward
hr: Korak naprijed

en: Stereo mode
hr: Stereo način

en: Stop
hr: Zaustaviti

en: Stop playback
hr: Zaustaviti izvođenje

en: Stop the A to B loop
hr: Zaustaviti petlju A do B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
hr: Zaustavlja spisak izvođenja nakon svake izvedene stavke spiska za izvođenje.

en: Stop time
hr: Zaustavno vrijeme

en: Stream
hr: Strujanje

en: Stream %d
hr: Strujanje %d

en: Stream Announcing
hr: Objavljivanje strujanja

en: Stream ID of the audio track to use.
hr: ID strujanja zvučnog traga koji želite koristiti.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
hr: ID strujanja traga podnaslova koji želite koristiti.

en: Stream MP3
hr: Strujanje MP3

en: Stream Output
hr: Izlazni sadržaj strujanja

en: Stream all elementary streams
hr: Strujati sva osnovna strujanja

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
hr: Strujati sva osnovna strujanja (slika, zvuk i podnaslovi)

en: Stream bitrate
hr: Stopa protoka strujanja

en: Stream description
hr: Opis strujanja

en: Stream filter module
hr: Modul filtra strujanja

en: Stream filters
hr: Filtri strujanja

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
hr: Filtri strujanja su posebni moduli, koji omogućavaju napredne operacije na ulaznoj strani VLC-a. Pažljivo ih koristite...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
hr: Filtri strujanja se koriste za preinačavanje strujanja koja se upravo učitavaju.

en: Stream name
hr: Naziv strujanja

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
hr: Broj strujanja zvučnog traga koji će biti korišten (od 0 do n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
hr: Broj strujanja podnaslovnih tragova koje treba koristiti (od 0 do n).

en: Stream output
hr: Izlaz strujanja

en: Stream output muxer caching (ms)
hr: Multiplekserovo prolazno pohranjivanje izlaza strujanja (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
hr: Postavke izlaznog toka strujanja se koriste ako VLC djeluje kao poslužitelj strujanja ili kada se pohranjuju ulazni tokovi strujanja.
    Strujanja naprije prolaze kroz muxer a zatim se šalju kroz modul "pristupni izlaz", koji strujanje ili pohranjuje u datoteku ili ga pak struji dalje (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Moduli strujanja sout omogućavaju naprednu obradu strujanja (prekodiranje, udvostručavanje...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
hr: Kôdni niz izlaznog sadržaja strujanja.
    On se stvara automatski, ukoliko izmijenite gornje postavke,
    ali Vi ga možete mijenjati i ručno.

en: Stream public
hr: Javno strujanje

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
hr: Strujanje izbornika prikaza u tekućem prikazu (OSD) (pomoću modula podslike izbornika OSD-a).

en: Stream to network
hr: Strujati prema mreži

en: Stream...
hr: Strujati...

en: Streaming
hr: Strujanje

en: Streaming / Transcoding failed
hr: Strujanje / prekodiranje nije uspjelo

en: Streaming and Transcoding Options
hr: Mogućnosti strujanja i prekodiranja

en: Streaming deinterlace mode
hr: Način raspletanja strujanja

en: Streaming method
hr: Metoda strujanja

en: Streaming/Exporting Wizard...
hr: Vodič kroz strujanje/izvažanje

en: Streaming/Saving:
hr: Strujanje/pohranjivanje:

en: Streaming/Transcoding Wizard
hr: Vodič kroz strujanje/prekodiranje

en: Strength of AQ
hr: Jakost AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommented to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
hr: Jačina kojom će se smanjivati zaustavljanja i zamagljivanja u ravnim
    i strukturiranim područjima. Polazno 1.0 se preporučuje da bude između 0..2
     - 0.5: slabi AQ
     - 1.5: jaki AQ

en: Stretch the video to fill the entire window when resizing the video instead of keeping the aspect ratio and displaying black borders.
hr: Razapinje video sliku, kako bi ispunila cijelo okno, umjesto zadržavanja bočnih omjera i prikazivanja crnih rubova.

en: Stretch video to fill window
hr: Sliku razapeti tako da ispuni okno

en: Strict standard compliance
hr: Stroga sukladnost sa standardima

en: Stride Length
hr: Dužina koraka

en: Stuff
hr: Stvari

en: Subdirectory behavior
hr: Ponašanje pod-imenika

en: Submission of played songs to last.fm
hr: Slanje izvođenih skladbi na last.fm

en: Subpage
hr: Podstranica

en: Subpicture filters
hr: Filtri podslike

en: Subpicture position
hr: Položaj podslike

en: Subpictures
hr: Podslike

en: Subpictures filter module
hr: Modul filtra podslîka

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
hr: Procjena kretanja podpixela i kakvoća particijskog odlučivanja

en: Subscreen height
hr: Visina podzaslona

en: Subscreen height:
hr: Visina podzaslona:

en: Subscreen left:
hr: Podzaslon lijevo:

en: Subscreen top left corner
hr: Gornji lijevi kut podzaslona

en: Subscreen top:
hr: Vrh podzaslona:

en: Subscreen width
hr: Širina podzaslona

en: Subscreen width:
hr: Širina podzaslona:

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Subtitle File
hr: Datoteka podnaslova

en: Subtitle Languages
hr: Jezik podnaslova

en: Subtitle autodetection fuzziness
hr: Izrazitost automatskog prepoznavanja podnaslova

en: Subtitle autodetection paths
hr: Putanje automatskog prepoznavanja podnaslova

en: Subtitle delay %i ms
hr: Zaostajanje podnaslova %i ms

en: Subtitle delay down
hr: Smanjenje zaostajanja podnaslova

en: Subtitle delay up
hr: Povećanje zaostajanja podnaslova

en: Subtitle demuxer settings
hr: Postavke podnaslovnog demuxera

en: Subtitle language
hr: Jezik podnaslova

en: Subtitle renderers using libass
hr: Tvorci podnaslova koji koriste libass

en: Subtitle track: %s
hr: Podnaslovni trag: %s

en: Subtitles
hr: Podnaslovi

en: Subtitles & OSD
hr: Podnaslovi & OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
hr: Postavke podnaslova i prikaza u tekućem prikazu (OSD)

en: Subtitles && OSD
hr: Podnaslovi &i OSD

en: Subtitles (advanced)
hr: Podnaslovi (napredno)

en: Subtitles (asa demuxer)
hr: Podnaslovi (asa demuxer)

en: Subtitles (images)
hr: Podnaslovi (slike)

en: Subtitles Files
hr: Datoteke podnaslova

en: Subtitles Language
hr: Jezik ponaslova

en: Subtitles Track
hr: Podnaslovni zapis

en: Subtitles alignment
hr: Usmjerenje podnaslova

en: Subtitles delay
hr: Zaostajanje podnaslova

en: Subtitles encoder
hr: Kôder podnaslova

en: Subtitles encoding
hr: Kodiranje podnaslova

en: Subtitles format
hr: Format podnaslova

en: Subtitles justification
hr: Podešavanje podnaslova

en: Subtitles text encoding
hr: Kodiranje podnaslovnog teksta

en: Subtitles track
hr: Podnaslovni zapis

en: Subtitles track ID
hr: ID traga podnaslova

en: Subtitles/OSD
hr: Podnaslovi/OSD

en: Subtitles/Video
hr: Podnaslovi/Video slika

en: Summary
hr: Ukupno

en: Summary gradient
hr: Prijelaz bôja ukupno

en: Surround delay (ms)
hr: Zaostajanje učinka Suround (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
hr: Zaostajanje učinka Surround, u ms. Uobičajene su vrijednosti od 5 do 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
hr: Stupanj učinka Surround (od 0 do 100, polazna vrijednost je 0).

en: Surround level
hr: Stupanj učinka Surround

en: Switch to full preferences view
hr: Prijeći na puni prikaz prilagodbi

en: Switch to simple preferences view
hr: Prijeći na jednostavniji prikaz prilagodbi

en: Swscale
hr: Stupnjevanje

en: Sync on Intra Frame
hr: Usklađivanje na kadrovima Intra

en: Synchronise on audio track
hr: Usklađivanje prema tragu zvuka

en: Synchronization
hr: Usklađivanje

en: Synchronize left and right
hr: Uskladiti lijevo i desno

en: Synchronize top and bottom
hr: Uskladiti vrh i podnožje

en: System Id
hr: ID sustava

en: Systray icon
hr: Prikaz ikone u traci odlaganja

en: T&itle
hr: Na&slov

en: T.140 text encoder
hr: Kôder teksta T.140

en: TCP command input
hr: Ulaz naredbi za TCP.

en: TCP connection timeout
hr: Vrijeme isteka povezivanja TCP-a

en: TCP input
hr: Ulaz TCP-a

en: TCP/UDP timeout (ms)
hr: Vrijeme isteka TCP/UDP (ms)

en: TS ID
hr: ID TS-a

en: TTA demuxer
hr: Demultiplekser TTA

en: TY Stream audio/video demux
hr: Demultiplekser strujanja zvuka/slike TY

en: Take Screen Shot
hr: Napraviti zaslonsku snimku

en: Take a snapshot
hr: Napraviti trenutačnu snimku

en: Take video snapshot
hr: Napraviti trenutačnu snimku video slike

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
hr: Pravi trenutačnu snimku video slike i zapisuje je na disk.

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
hr: Željena stopa protoka prekodiranog toka strujanja zvuka

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
hr: Željena stopa protoka prekodiranog toka strujanja video slike

en: Target output frame rate for the video stream.
hr: Ciljna izlazna stopa protoka strujanja video slike.

en: Tarkin decoder
hr: Dekôder Tarkin

en: Teal
hr: Modro zelena

en: Telepathy "Now Playing" (MissionControl)
hr: Telepathy "trenutno izvodi" (Nadzor planiranih zadaća)

en: Teletext
hr: Teletekst

en: Teletext Activation
hr: Uključivanje teleteksta

en: Teletext alignment
hr: Usmjerenje teleteksta

en: Teletext page
hr: Stranica teleteksta

en: Teletext subtitles
hr: Podnaslovi teleteksta

en: Teletext subtitles decoder
hr: Dekôder teletekstualnih podnaslova

en: Teletext subtitles: hearing impaired
hr: Podnaslovi teleteksta: slušanje je pogoršano

en: Teletext text subtitles
hr: Podnaslovi teletekstualnog teksta

en: Teletext: additional information
hr: Teletekst: dodatne informacije

en: Teletext: program schedule
hr: Teletekst: raspored programa

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
hr: Govori VLC-u da je pokrenut putem združenosti datoteka unutar OS-a

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
hr: Neka lirc učita postavke iz ove datoteke. Polazno je lirc inače traži u korisnikovoj domaćoj mapi.

en: Telnet Interface
hr: Sučelje Telneta

en: Terrestrial bandwidth
hr: Terestrička pojasna širina

en: Terrestrial bandwidth [0=auto,6,7,8 in MHz]
hr: Terestrička pojasna širina [0=automatski, 6, 7, 8 u MHz]

en: Terrestrial guard interval
hr: Terestrički interval guarda

en: Terrestrial hierarchy mode
hr: Način terestričke hijerarhije

en: Terrestrial high priority stream code rate (FEC)
hr: Stopa kôda terestričkog strujanja visokog prioriteta (FEC).

en: Terrestrial low priority stream code rate (FEC)
hr: Stopa kôda terestričkog strujanja niskog prioriteta (FEC)

en: Terrestrial transmission mode
hr: Način terestričkog prijenosa

en: Text
hr: Tekst

en: Text default color
hr: Polazna boja teksta

en: Text is always opaque
hr: Tekst je uvijek neproziran

en: Text position
hr: Položaj teksta

en: Text renderer
hr: Prikaz teksta

en: Text rendering module
hr: Modul uobličavanja teksta

en: Text subtitles decoder
hr: Dekoder podnaslovnog teksta

en: Text subtitles parser
hr: Raščlanjivač teksta podnaslova

en: Text to display on the overlay framebuffer.
hr: Tekst koji će se koristiti za prekrivanje slikovnog međuspremnika.

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
hr: Tekstovi / zapisnici (*.log *.txt);; Sve (*.*)

en: Textual audio descriptions
hr: Tekstualni opisi zvuka

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
hr: Tajsko (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
hr: Tajsko (Windows-874)

en: Thanks
hr: Zahvale

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
hr: Modul SAP-a obično sâm izabere prave adrese koje će osluškivati. Unatoč tomu, Vi možete navesti neku određenu adresu.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
hr: Mrežna adresa postavljena za alternativno pokretanje Scrobblera

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video ouput and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
hr: Zaglavlje YUV4MPEG2 je spojivo s mplayerovim izlazom video slike i iziskuje YV12/I420 fourcc. VLC polazno zapisuje vrijednosti fourcc kadra slike u izlazno odredište.

en: The audio device "%s" is already in use.
hr: Uređaj zvuka "%s" je već u uporabi.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
hr: Uređaj za zahvaćanje "%s" ne podržava iziskivane parametre.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
hr: Odabrani kôdeki nisu spojivi jedan s drugim. Na primjer: Nemoguće je miješati nesažeti zvuk s bilo kojim kôdekom video slike.
    
    Ispravite Vaš izbor i pokušajte opet.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
hr: Boja teksta koji će biti predočavan na video slici. Vrijednost mora biti heksadecimalna (kao boje HTML-a). Prva dva znaka stoje za crveno, zatim zeleno a onda plavo. #000000 = crno, #FF0000 = crveno, #00FF00 = zeleno, #FFFF00 = žuto (crveno + zeleno), #FFFFFF = bijelo.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
hr: Kriptografska signatura preuzete datoteke "%s" je bila nevažeća i ne može se koristiti za njeno sigurno ovjeravanje. Stoga je ta datoteka izbrisana.

en: The current release is %d.%d.%d%c.
hr: Tekuće aktualno izdanje je %d.%d.%d%c.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
hr: Dekôder može djelomično dekodirati ili preskakati kadrove, ukoliko nema dovoljno vremena. To je korisno kod sporijih procesora ali može proizvoditi izobličene slike.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
hr: Polazno je aktualizirati sliku izbornika OSD-a svakih 200 ms. Skratite to vrijeme obnavljanja za okruženja, koja su iskazala pogreške u prijenosu. Budite pažljivi s tom mogućnošću jer je kodiranje slike izbornika OSD računalno vrlo zahtjevno. Raspon iznosi 0 - 1000 ms.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
hr: Stupanj zamagljivanja od 1 do 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
hr: Zaostajanje, izazivano fizikalnim algoritmom, može ponekad ometati usklađenost između pokreta usni i govora. U tom slučaju uključite ovu mogućnost, kako bi ste to nadoknadili.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
hr: Demuxer će vremenske žigove pomjeriti naprijed, ukoliko ulazni dovod ne može povećati stopu protoka.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
hr: Prikazana prevlaka slîka se razbistrava tako, što se prevlaka napravi posve prozirnom. Sve prethodno za prikaz uobličene slike i tekstovi će biti odstranjeni iz međuspremnika.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
hr: Kôder u hodu može napraviti ustupke glede kakvoće, ukoliko Vaš procesor ne može povećati stopu kodiranja. Isključit će se kvantizacija rešetke, zatim podešavanje stope čimbenika pokreta (hq) te podići prag smanjivanja šuma, sve to da bi se olakšala zadaća kôdera.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
hr: Parni ključ dešivriranja CSA-om. Unos mora biti 16-znamenkasti niz (8 heksadecimalnih bajtova).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
hr: Ne može se prepoznati format '%s'. Za pojedinosti pogledajte zapisnik.

en: The given syntax is deprecated. Run "vlc -p dvb" to see an explanation of the new syntax.
hr: Ulazna sintaksa je zastarjela. Pokrenite "vlc -p dvb" kako bi vidjeli objašnjenje nove sintakse.

en: The height of the effects video window, in pixels.
hr: Visina okna video učinaka u pixelima.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
hr: Visina izdvojene minijaturne slike za daljnju obradu (polazno je 48)

en: The image blended onto the base image
hr: Slika zastrta preko osnovne slike

en: The image which will be used to blend onto
hr: Slika preko koje će se zastrijeti slika

en: The maximum number of filters (%d) was reached.
hr: Dosegnut je maksimalni broj filtara (%d).

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
hr: Najveći mogući broj ne-crnih pixela u crti potrebnih za utvrđivanje da je crta crna.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
hr: Knjižnica medija se samostalno pohranjuje i ponovno učitava svaki put kada pokrenete VLC.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
hr: Najmanja moguća razlika u broju otkrivenih crnih crta namijenjenih promjeni razmjera i ponovnom obrezivanju.

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio chnged and trigger recrop.
hr: Broj redoslijednih slika s istim prepoznatim omjerom (različitim od prethodno otkrivenog omjera) namijenjenih promjeni razmjera i ponovnom obrezivanju.

en: The number of time the blend will be performed
hr: Broj koji određuje koliko će puta biti izvedeno zastiranje

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
hr: Jačina pokrivenosti bojom (kao suprotnost prozirnosti) teksta koji će biti predočavan na video slici. 0 = prozirno, 255 = posve neprozirno.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
hr: Ova mogućnost Vam dopušta da uključite ili isključite način izlaza zvuka visoke kakvoće float32 (koji nije dovoljno podržavan sa strane nekih zvučnih kartica).

en: The password of your last.fm account
hr: Lozinka Vašeg last.fm računa

en: The path where the debugframes should be saved
hr: Putanja kamo kadrovi debuga trebaju biti pohranjivani

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
hr: Spisak izvođenja može za rasvrstavanje nekih stavki koristiti strukturu stabla poput onog kod sadržaja imenika mapa i datoteka.

en: The provided polarization "%c" is not valid.
hr: Navedena polarizacija "%c" nije valjana.

en: The requested RTSP session could not be established.
hr: Zatraženo zasjedanje RTSP-a nije moglo biti uspostavljeno.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
hr: Odabrani izlaz zvuka je u isključivoj uporabi jednim drugim programom.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
hr: Standardni format zvuka MPEG (1/2) (može se koristiti s MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG i RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
hr: Stupnjevanje jačine glasnosti je pomoću ove mogućnosti podesivo u rasponu od 0 do 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
hr: Strujanje se mora izvoditi ili zaustaviti

en: The stream will run this duration (in seconds).
hr: Strujanje će teći u tom trajanju (u sekundama).

en: The stream will start at this position (in seconds).
hr: Strujanje će započeti pri tom položaju (u sekundama).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
hr: Strujanje će se zaustaviti pri tom položaju (u sekundama).

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
hr: Prekodiranje će ispuštati kadrove ako Vaš procesor ne može povećati stopu kodiranja.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
hr: Prozirnost za OSD VNC-a može biti izmijenjena zadavanjem vrijednosti između 0 i 255. Niža vrijednost određuje veću a viša vrijednost manju prozirnost. Polazno nije prozirno (pri vrijednosti od 255), dok je minimum posve proziran (vrijednost 0).

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
hr: Prozirnost izbornika OSD može biti izmijenjena zadavanjem vrijednosti između 0 i 255. Niža vrijednost određuje više prozirnosti a viša označava manju prozirnost. Polazno je neprozirno (vrijednost 255), dok je minimum posve proziran (vrijednost 0).

en: The username of your last.fm account
hr: Korisničko ime Vašeg last.fm računa

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background. Note that this feature only works in overlay mode and the desktop must not already have a wallpaper.
hr: Način tapetnog prikaza Vam omogućava prikaz video slike kao pozadine radne plohe. Imajte na umu da to svojstvo radi samo zajedno s prekrivanjem i da radna ploha već mora biti bez ikakve tapete.

en: The width of the effects video window, in pixels.
hr: Širina okna video učinaka u pixelima.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
hr: Širina izdvojene minijaturne slike za daljnju obradu (polazno je 48)

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
hr: Theora je kôdek otvorenog kôda i opće namjene (upotrebljiv s MPEG TS i OGG)

en: Theora video decoder
hr: Dekôder video slike Theora

en: Theora video encoder
hr: Kôder video slike Theora

en: Theora video packetizer
hr: Paketnik video slike Theora

en: There are two ways to make a fullscreen window, unfortunately each one has its drawbacks.
    1) Let the window manager handle your fullscreen window (default), but things like taskbars will likely show on top of the video.
    2) Completely bypass the window manager, but then nothing will be able to show on top of the video.
hr: Dva su načina za napraviti prikaz okna preko cijelog zaslona. Na žalost, svaki od njih ima svoje nedostatke:
    1) Pustiti upravitelja okâna da rukovodi Vašim cjelozaslonskim oknom (polazno), ali će stvari poput trake zadaća vjerojatno biti prikazivane pri vrhu okna izlaza video slike.
    2) Potpuno zaobići upravitelja okâna, ali onda više neće biti moguće išta prikazati pri vrhu okna izlaza video slike.

en: There is no help available for these modules.
hr: Za te module pomoć nije dostupna.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
hr: Nema prikladnog pristupnog modula izlaznog strujanja za "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
hr: Ovo su opće postavke môdula za kodiranje zvuka, slike i podnaslova.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
hr: Ovi moduli obavljaju mrežne funkcije za sve druge dijelove VLC-a.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da prilagodite sučelja koje koristi VLC. Možete odabrati glavno sučelje, dodatne module sučelja te odrediti razne mogućnosti koje su s tim u svezi.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
hr: Ova mogućnost Vam dopušta da uključite posebna procesorska poboljšanja. Sve njih bi ste uvijek trebali ostaviti uključenim.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da izmijenite ponašanje podsustava zvuka i dodate filtre zvuka, koji će moći biti korišteni za dovršnu obradu ili vizualne učinke (raščlanjivač spektra, itd.). Uključite te filtre ovdje i prilagodite ih u modulnom odsjeku "filtri zvuka".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da mijenjate ponašanje ulaznog podsustava, kao što su uređaji DVD-a ili VCD-a, postavke sučelja mrežnih veza ili pak kanal podnaslova.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures filters (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subpictures filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da izmijenite ponašanje podsustavnih podslika. Tako primjerice možete uključiti filtre podslika (logotip, itd.). Uključite te filtre ovdje, a prilagodite ih u odsjeku modula "filtri podslîka". Isto tako možete postaviti više različitih mogućnosti podslîka.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da izmijenite ponašanje izlaznog podsustava video slike. Tako primjerice možete uključiti filtre video slike (raspletanje, podešavanje slike, itd.). Uključite te filtre ovdje i prilagodite ih u modulnom odsjeku "filtri video slike". Vi dakako možete postaviti i više različitih mogućnosti video slike.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da izaberete polazne module. Nemojte ih dirati sve dok ne znate, što u stvari činite.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
hr: Ove mogućnosti Vam dopuštaju da postavite globalne mogućnosti podsustava izlaza strujanja.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
hr: Ove mogućnosti određuju ponašanje spiska izvođenja. Neke od njih mogu biti nadomještene u dijaloškom oviru spiska izvođenja.

en: These settings affect chroma transformation modules.
hr: Ove postavke se odražavaju na module za pretvorbu obrazaca boje.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
hr: Ove postavke su VLC-ova vezivanja tipki, poznata i kao "vrele tipke".

en: This AVI file is broken. Seeking will not work correctly.
    Do you want to try to fix it?
    
    This might take a long time.
hr: Ta datoteka AVI-a je oštećena. Traženje stoga neće raditi ispravno.
    Želite li je pokušati popraviti?
    
    To može potrajati dugo vremena.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
hr: Ovim se dodaju filtri završne obrade za izmjenu oblikovanja zvuka.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
hr: Ovim se dodaju filtri završne obrade za pobošavanje kakvoće slike, primjerice za raspletanje instanci ili za izobličavanje video sadržaja.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
hr: Ovim se dodaju tzv. "filtri podslîka". Ti filtri prekrivaju neke slike ili tekstove preko video slike (kao što su logotip, proizvoljni tekst, ...).

en: This adds video output filters like clone or wall
hr: Ovim se dodaju filtri izlazne video slike, kao što su klon ili zid

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
hr: Ovim se dodaju moduli vizualizacije (spektar, raščlanjivač, itd.)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
hr: Ovo Vam omogućava da prilagodite početni iznos vremena pohranjivanja multiplekserovog izlaza strujanja u međuspremnik. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
hr: Ovim se omogućava uredno rukovanje video slikom u obliku HDTV-1080 čak i onda, kada je kôder netočno postavio visinu slike na 1088 redaka. Ovu mogućnost bi ste trebali isključiti samo ako Vaš video ima neki nestandardni oblik, koji iziskuje svih 1088 redaka.

en: This allows to define the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
hr: Ovo omogućava određivanje vremena opstanka (TTL/Time-To-Live) strujanja. Ovaj parametar je maksimalni broj usmjerivača, kroz koje može prolaziti Vaše strujanje. Ukoliko ne znate što to znači ili pak želite strujati samo na Vašoj mjesnoj mreži, ostavite ovu postavku na 1.

en: This allows to play audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
hr: Ovim se, bez utjecaja na visinu tona, omogućava izvođenje zvuka nižom ili višom brzinom.

en: This allows to save a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
hr: Ovo omogućava pohranjivanje strujanja u datoteku. Tijekom toga strujanje može biti ponovno kodirano. Što god VLC može pročitati, može biti i pohranjeno.
    Imajte molim na umu da VLC nije previše opremljen za prekodiranje jedne datoteke u drugu. No, njegova svojstva pekodiranja su ipak dostatna za pohranjivanje primjerice mrežnih strujanja.

en: This allows to stream on a network.
hr: Ovo omogućava strujanje putem mrežnih veza.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You must specify a comma-separated list of subpicture modules
hr: Ovo Vam omogućava dodati prevlake (eng. 'overlays', poznate i kao "podslike") na prekodirano strujanje video slike. Takve podslike, proizvedene filtrima, će biti izravno prevučene preko video slike. Morate odrediti zarezima rastavljani spisak modula podslîka.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
hr: Ovo Vam omogućava da mijenjate polaznu ciljnu razinu(89 dB) za strujanje s informacijom o ponovnom izvođenju

en: This allows you to define playlist bookmarks.
hr: Ovo Vam omogućava odrediti straničnike spiska za izvođenje.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
hr: Ovo Vam omogućava da nametnete pristupni modul. Možete to upotrijebiti, ukoliko  ispravni pristup nije automatski prepoznat. No, ovo ne bi ste trebali postavljati kao globalnu mogućnost, sve dok stvarno ne znate što činite.

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo Vam omogućava da navedete kontaktnu adresu e-pošte za strujanje, koja će biti objavljena u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo Vam omogućava da navedete kontaktni broj telefona za strujanje, koji će biti objavljen u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo Vam omogućava da date kratak opis s pojedinostima o strujanju, koji će biti objavljen u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: This allows you to give an URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo Vam omogućava da navedete mrežnu adresu s više pojedinosti o strujanju (često je to mrežno mjesto organizacije strujanja), koja će biti objavljena u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
hr: Ovo Vam omogućava da zadržite jednu jedinstvenu instancu izlaznog strujanja iznad više stavki spiska izvođenja (automatski ubacuje prikupljeno izlazno strujanje, ukoliko to isto već nije određeno)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
hr: Ovo Vam omogućava istovremeno izvođenje s različitih ulaza. To je svojstvo još uvijek pokusno i ne podržava sve formate. Koristite putem '#' razdvajani spisak ulaznih sadržaja.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
hr: Ovim Vam se omogućava udaljeno usklađivanje satova na poslužitelju i klijentu. Pojedine postavke su raspoložive u Napredno / Mrežno usklađivanje.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
hr: Ovo Vam omogućava da izaberete spisak kôdera koje će VLC prvenstveno koristiti.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
hr: Ovo Vam omogućava izabrati redoslijed, kojim će VLC birati svoje paketnike.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
hr: Ovo Vam omogućava da postavite brzinu animacije (između 1 i 10, polazno je na 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
hr: Ovo Vam omogućava da postavite razlučivost prikaza Gooma (veća razlučivost će biti ljepša ali će i opterećenost procesora biti viša).

en: This allows you to specify a group for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
hr: Ovo Vam omogućava da odredite skupinu za zasjedanje, koja će biti objavljena ukoliko se odlučite da koristite SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use an url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
hr: Ovo Vam omogućava da odredite, kako će SDP (opisnik zasjedanja) za ovo zasjedanje RTP-a biti učinjen dostupnim. Morate primijeniti neki url: http://mjesto za pristup SDP-u putem HTTP-a, rtsp://mjesto za pristup RTSP-u i sap:// kako bi SDP bio objavljen putem SAP-a.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
hr: Ovo Vam omogućava da navedete osnovni polazni port za strujanje RTP-a.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
hr: Ovo Vam omogućava da navedete polazni port zvuka za strujanje RTP-a.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
hr: Ovo Vam omogućava da navedete polazni port video slike za strujanje RTP-a.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
hr: Ovo Vam omogućava da odredite muxer koji će se koristiti za izlaz strujanja. Polazno je ne koristiti muxer (standardno strujanje RTP-a).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
hr: Ovo Vam omogućava da strujite strujanja zvuka MPEG4 LATM (v. RFC3016).

en: This allows you to stream an entire transponder with a "budget" card.
hr: Ovo Vam omogućava da vršite strujanje cijelog primopredajnika tzv. "Budget" karticom.

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
hr: Ovim se izbjegava preplavljivanje zapisnika dojava ishodima postupka debug od strane usklađivačkog sklopa izlaza video slike.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
hr: Ovo se može koristiti za učitavanje samo dijela strujanja. Mora biti moguće nadzirati nadolazeće strujanje (primjerice, datoteku ili disk, ali ne i neko mrežno strujanje UDP-a). Vremenske točke početka i svršetka mogu biti zadane u sekundama.

en: This combination is already taken by "%@".
hr: Ta kombinacija je već zauzeta s "%@".

en: This defines the address, port and path the RTSP VOD server will listen on.
    Syntax is address:port/path. The default is to listen on all interfaces (address 0.0.0.0), on port 554, with no path.
    To listen only on the local interface, use "localhost" as address.
hr: Ovim se određuju adresa, port i putanja na kojima će poslužitelj RTSP-a video slike po zahtjevu iščekivati nadolazeće veze.
    Sintaksa je adresa:port/putanja. Polazno je osluškivati na svim sučeljima (adresa 0.0.0.0), na portu 554, bez zadane putanje.
    Za osluškivanje samo na sučelju mjesnih veza, uporabite "localhost" kao adresu.

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
hr: Ovo odlaže izlaz zvuka. To zaostajanje mora biti zadano u milisekundama. Ovo može biti zgodno, ukoliko ne smetnete s uma razliku zaostajanja između slike i zvuka.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
hr: Ovim se određuje kako izrazita će biti shodnost naziva datoteka podnaslova i filma. Mogućnosti su:
    0 = bez autom. prepoznavanja podnaslova
    1 = bilo koja datoteka podnaslova
    2 = bilo koja datoteka podnaslova, koja sadrži taj naziv filma
    3 = datoteka podnaslova shodna nazivu filma s dodatnim znakovima
    4 = datoteka podnaslova točno shodna nazivu filma

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
hr: Ovaj dijalog će Vam omogućiti da medije strujite ili pretvarate za uporabu na mjestu, na Vašoj osobnoj mreži ili pak na Internetu.
    Trebali bi ste započeti provjerom shodnosti izvora s onim što želite da bude Vaš ulazni sadržaj a zatim za nastavak stisnite gumb "Slijedeće".

en: This display the resulting media, but can slow things down.
hr: Ovim se doduše prikazuju islijeđeni mediji, ali to može stvari jako usporiti.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
hr: Ovim se ispuštaju kadrovi koji kasne (stignu na izlaz video snimke nakon njihovog zamjerenog ročišta za prikazivanje).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
hr: Ovaj učinak Vam - kada koristite samo  slušalice - daje osjećaj kao da se nalazite u nekoj sobi s kompletnom 7.1 postavom zvučnika, pružajući Vam još stvarniji doživljaj zvuka. To bi trebalo biti i udobnije te manje zamorno u trenutcima, kada glazbu slušate na malo duže vrijeme.
    Ovo radi s bilo kojim oblikom izvora, od mono do 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
hr: Ovaj učinak, poznat i kao "zeleni zaslon" ili "ključ kromatičnosti", zastire "plave dijelove" čelnog dijela slike mozaika u pozadinu (kao kod prognoze vremena). Ovdje možete birati tu "ključnu" boju zastiranja (polazno je plavo).

en: This enables a SAP caching mechanism. This will result in lower SAP startup time, but you could end up with items corresponding to legacy streams.
hr: Ovo uključuje SAP-ov mehanizam spremanja u međuspremnik. Time se postiže niže vrijeme pokretanja SAP-a, ali bi mogli nailaziti na stavke, koje ukazuju na naslijeđena strujanja.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
hr: Ovim se uključuje stvarno raščlanjivanje objava modulom SAP-a. U suprotnom se sva objavljivanja raščlanjuju modulom "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
hr: Ovo uključuje automatsko prepoznavanje kodiranja UTF-8 unutar podnaslovnih datoteka.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
hr: Ovim se na konzoli omogućava prikazivanje dojava u boji. U tu svrhu Vaš terminal potrebuje Linuxovu podršku bôja.

en: This facility allows you to process your iSight's input signal.
    
    No settings are available in this version, so you will be provided a 640px*480px raw video stream.
    
    Live Audio input is not supported.
hr: Ova pomagalo Vam omogućava obrađivanje ulaznog signala Vašeg iSighta.
    
    U ovoj inačici nema raspoloživih postavki, pa ćete imati strujanje neobrađivane video slike 640px*480px.
    
    Snimanje zvuka uživo se ne podržava.

en: This facility allows you to process your screen's output.
hr: Ovo pomagalo Vam omogućava obrađivati izlazni sadržaj Vašeg zaslona.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
hr: Ovim se nameće obrezivanje izvorne video snimke. Prihvatljivi oblici su x:y (4:3, 16:9, itd.), koji pri tom izražavaju opći bočni omjer slike.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
hr: Ovim se nameće bočni omjer prikaza na monitoru. Većina monitora ima kvadratne pixele (1:1). Ukoliko Vi imate neki zaslon omjera 16:9, možda ćete to morati izmijeniti u poredak 4:3 kako bi ste zadržali proporcije.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
hr: Ovim se nameće bočni omjer. Neki DVD-i navode, primjerice, da imaju omjer 16:9, iako taj stvarno iznosi 4:3. Ovo može biti i smjernica VLC-u kada neki film ne sadrži podatke o bočnom omjeru slike. Prihvaćeni formati su x:y (4:3, 16:9, itd.) za izražavanje globalnog omjera slike ili vrijednosti s pomičnim zarezom (1.25, 1.3333, itd.) koja izražava širinu pixela.

en: This integer when viewed in binary is a debugging mask
    calls                 1
    packet assembly info  2
hr: Ovaj cijeli broj je, kada se promatra binarno, jedna maska debuga
    
    pozivi                 1
    podatci o građi paketa  2

en: This integer when viewed in binary is a debugging mask
    meta info          1
    events             2
    MRL                4
    external call      8
    all calls (0x10)  16
    LSN       (0x20)  32
    seek      (0x40)  64
    libcdio   (0x80) 128
    libcddb  (0x100) 256
hr: Ovaj cijeli broj je, kada se promatra binarno, jedna maska debuga
    metapodatci          1
    događanja             2
    MRL                4
    vanjski pozivi      8
    svi pozivi (0x10)  16
    LSN       (0x20)  32
    traženje      (0x40)  64
    libcdio   (0x80) 128
    libcddb  (0x100) 256

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
hr: Ovo je polazno VLC-ovo sučelje, s prirođenim izgledom i ozračjem.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
hr: Ovo je VLC-ovo presvlačivo sučelje. Dodatne presvlake možete preuzeti na

en: This is a ',' separated string, each objects should be prefixed by a '+' or a '-' to respectively enable or disable it. The keyword 'all' refers to all objects. Objects can be refered to by their type or module name. Rules applying to named objects take precendence over rules applying to object types. Note that you still need to use -vvv to actually display debug message.
hr: Ovo je ',' razdvajani niz. Svaki od objekata bi trebao imati predmetak '+' ili '-' za svoje uključivanje odnosno isključivanje. Ključna riječ 'sve' se odnosi na sve objekte. Na objekte se može isto tako ukazivati i prema njihovoj vrsti ili nazivu modula. Pravila primijenjena na poimenične objekte imaju prednost ispred pravila primijenjenih na vrstama objekata. Imajte na umu da za usputni prikaz dojava debuga još uvijek trebate koristiti -vvv.

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
hr: Ovo je koeficijent koji preinačuje visinu pojaseva.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
hr: Ovo je naslijeđeni unos koji Vam omogućava da prilagodite module pristupa izlaznom sadržaju.

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
hr: Ovo je naslijeđeni unos koji Vam omogućava da prilagodite module multiplexera.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
hr: To je port TCP-a na kojem će ovo sučelje išćekivati upite. Polazno je na 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
hr: Ovo je kôdek zvuka koji će biti korišten.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
hr: Ovo je modul kodiranja zvuka, koji će biti korišten (i njegove pridružene mogućnosti).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
hr: To je postupak koji VLC koristi za izlaz zvuka. Polazno ponašanje je automatski odabrati najbolju raspoloživu metodu.

en: This is the default Audio CD device to use.
hr: To je polazni uređaj koji će se koristiti za audio CD-e.

en: This is the default Audio CD device to use. If you don't specify anything, we'll scan for a suitable CD-ROM device.
hr: To je polazni uređaj audio CD-a koji će se koristiti. Ukoliko ništa ne odredite, onda ćemo mi potražiti neki odgovarajući uređaj CD-ROM-a.

en: This is the default DVD device to use.
hr: To je uređaj DVD-a koji će se polazno koristiti.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (eg. D:)
hr: To je polazni pogon (ili datoteka) DVD-a koji će se koristiti. Ne zaboravite dvotočku nakon pogonskog slova (primjerice D:)

en: This is the default VCD device to use.
hr: To je uređaj VCD-a koji će se polazno koristiti.

en: This is the default VCD device to use. If you don't specify anything, we'll scan for a suitable CD-ROM device.
hr: To je polazni uređaj VCD-a koji će se koristiti. Ukoliko ništa ne odredite, onda ćemo mi potražiti neki odgovarajući uređaj CD-ROM-a.

en: This is the default muxer method that will be used.
hr: Ovo je polazna metoda multipleksera koji će biti korišten.

en: This is the default output URI.
hr: Ovo je jednoobrazni označivač izvôra (URI) polaznog izlaza.

en: This is the default output access method that will be used.
hr: Ovo je polazni način pristupa izlaznom sadržaju koji će biti korišten.

en: This is the default port used for UDP streams. Default is 1234.
hr: Ovo je polazni port, koji se koristi za strujanja UDP-a. Polazno je 1234.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
hr: To je polazna veličina fontova, koji će biti predočeni na video slici. Ukoliko postavite nešto drugo nego 0, onda će ta mogućnost zanemariti razmjernu veličinu fonta.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
hr: Ovo je poželjna stopa protoka kadrova kada se MJPEG izvodi iz datoteke. Koristite 0 (to je polazna vrijednost) za strujanje u živo (s kamere).

en: This is the desired frame rate when playing MPEG4 video elementary streams.
hr: Ovo je poželjna stopa protoka kadrova pri izvođenju osnovnih strujanja video snimki MPEG4.

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
hr: Ovo je poželjna stopa kadrova pri izvođenju neobrađivanih strujanja video slike, u obliku 30000/1001 ili 29.97

en: This is the gain used for stream without replay gain information
hr: Ovo je pojačavanje koje se koristi za strujanja bez podataka o pojačavanju opetovanog izvođenja

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
hr: Ovim se ograničavaju skokovi (poznati i kao "Vrijeme opstanka" iliti TTL)  paketa s isporukom podataka prema većem broju korisnika, koji su odaslani s izlaza strujanja (-1 = ugrađeni standard operacijskog sustava).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
hr: Ovo je ugostitelj na kojem će sučelje iščekivati upite. Polazno je za sva mrežna sučelja (0.0.0.0). Ukoliko želite da ovo sučelje bude raspoloživo samo na mjesnom računalu, unesite "127.0.0.1".

en: This is the host to which Growl notifications will be sent. By default, notifications are sent locally.
hr: To je ugostiteljsko računalo, kojemu će Growl slati obavijesti. Polazno se obavijesti šalju mjesno.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
hr: Ovo je glavno sučelje koje koristi VLC. Polazno ponašanje je automatski odabrati najbolji raspoloživi modul.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
hr: To je maksimalna veličina paketa aplikacijske razine, koj može biti poslana preko mreže (u bajtima).

en: This is the maximum number of resumed TLS sessions that the cache will hold.
hr: Ovo je maksimalni broj nadovezanih zasjedanja TLS-a, koje će sadržavati međuspremnik.

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
hr: Ovo je maksimum veličine privremenih datoteka u bajtima, koje će biti korištene za spremanje vremenski pomaknutih strujanja.

en: This is the muxer that will be used for audio.
hr: Ovo je multiplekser koji će biti korišten za zvuk.

en: This is the muxer that will be used for video.
hr: Ovo je multiplekser koji će biti korišten za video sliku.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo je naziv zasjedanja, koji će biti objavljen u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
hr: Ovo je broj odbojnika zvuka u kojima se vrši mjerenje jačine. Veći broj odbojnika će povisiti vrijeme odziva filtra na tzv. bodlju, ali će ga učiniti manje osjetljivim na kratke otklone.

en: This is the output URI that will be used for audio.
hr: Ovo je izlazni jednoobrazni označivač izvôra (URI) koji će biti korišten za zvuk.

en: This is the output URI that will be used for video.
hr: Ovo je izlazni jednoobrazni označivač izvôra (URI) koji će biti korišten za video sliku.

en: This is the output URL that will be used.
hr: Ovo je izlazna mrežna adresa koja će se koristiti.

en: This is the output access method that will be used for audio.
hr: Ovo je metoda pristupa izlaznom sadržaju koja će biti korištena za zvuk.

en: This is the output access method that will be used for video.
hr: Ovo je metoda pristupa izlaznom sadržaju koja će biti korištena za video sliku.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overriden.
hr: To je razmjerna polazna veličina fontova, koji će biti predočeni na video slici. Ukoliko se postavi apsolutna veličina fonta, razmjerna veličina će biti zanemarena.

en: This is the subtitles codec that will be used.
hr: To je kôdek podnaslova koji će biti korišten.

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
hr: Ovo je modul kodiranja podslika, koji će biti korišten (i njegove pridružene mogućnosti).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
hr: To je postupak koji VLC koristi za izlaz video slike. Polazno ponašanje je automatski odabrati najbolju raspoloživu metodu.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
hr: Ovo je razina rječitosti (0=samo pogreške i standardne dojave, 1=upozorenja, 2=debug).

en: This is the video codec that will be used.
hr: To je kôdek video slike koji će biti korišten.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
hr: Ovo je modul kodiranja video slike koji će biti korišten (i njegove pridružene mogućnosti).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
hr: Ovo ograničava broj veza klijenata, koji se mogu povezati u svrhu prikaza video snimki po zahtjevu putem RTSP-a. 0 znači da nema ograničenja.

en: This module allows to control an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
hr: Ovaj modul omogućava upravljanje tako zvanim AtmoLight-uređajem, koji je povezan s Vašim računalom.
    AtmoLight je doma odrasla inačica nečega, što Philips inače naziva AmbiLight.
    Ukoliko zatrebate daljnje informacije, budite tako slobodni pa nas posjetite na
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Ondje možete pronaći podrobnije opise, kako to možete napraviti sâmi za sebe i gdje se mogu nabaviti potrebni dijelovi.
    Možete također baciti i pogled na slike i nekoliko filmova, koji prikazuju jedan takav uređaj u stvarnoj akciji.

en: This module make possible making video stream from raw-image generating (to memory) from rendering program uses libvlc. To use this module from libvlc set --codec to invmem, set all --invmem-* options in vlc_argv an use libvlc_media_new(libvlc, "fake://", &ex);. Besides is simillar to vmem video output module.
hr: Ovaj modul omogućava stvaranje strujanja video slike iz raw-slike, koju je (u spremniku pamćenja) proizveo prikazivački program, koristeći libvlc. Za uporabu ovog modula iz libvlc-a, postavite --codec na invmem, promijenite sve mogućnosti --invmem-* u vlc_argv i koristite libvlc_media_new(libvlc, "fake://", &ex);. Inače je vrlo sličan modulu izlazne slike vmem.

en: This module outputs the transcoded stream to a network  via the mms protocol.
hr: Taj modul prekodirano strujanje putem protokola MMS odvodi u mrežu.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
hr: Taj modul putem HTTP-a prekodirano strujanje odvodi u mrežu.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
hr: Taj modul prekodirano strujanje putem RTP-a  odvodi u mrežu.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
hr: Taj modul prekodirano strujanje putem UDP-a odvodi u mrežu.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
hr: Taj modul prekodirano strujanje odvodi na neki od poslužitelja Icecasta.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
hr: Taj modul prekodirano strujanje upisuje u datoteku.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
hr: Ova mogućnost dodaje polaznim prioritetima VLC-a neku vrijednost (pozitivnu ili negativnu). Vi nju možete koristiti za postavljanje prioriteta VLC-a prema drugim programima ili prema drugim instancama VLC-a.

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
hr: Ova mogućnost Vam dopušta da odredite mapu, koju će Vam inicijalno prikazivati datotečni preglednik Ncurses.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
hr: Ovu mogućnost se može koristiti za promjenu načina kojim VLC bira svoje kôdeke (metode dekompresije). Ovu mogućnost bi trebali mijenjati samo iskusni korisnici, jer ona može pokvariti izvedbu svih Vaših strujanja.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
hr: Ova mogućnost je korisna ukoliko želite nižu latentnost pri učitavanju strujanja

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
hr: Ova mogućnost bira algoritam miješanja zvuka na dolje, iz sterea u mono, koji se koristi i u miješalici slušaličnih kanala. Stvara dojam boravka u sobi punoj zvučnika.

en: This option silences all other channels except the selected channel. Choose one from (0=left, 1=right, 2=rear left, 3=rear right, 4=center, 5=left front)
hr: Ova mogućnost utišava sve ostale kanale, s iznimkom odabranog kanala. Birajte jedan od (0=lijevi, 1=desni, 2=stražnji lijevi, 3=stražnji desni, 4=središnji, 5=lijevi prednji)

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
hr: Ova mogućnost će ispustiti/udvostručiti kadrove video slike, kako bi se trag video slike uskladio s tragom zvuka.

en: This page allows to change the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
hr: Ova stranica omogućava izmijeniti kompresiju formata tragova zvuka ili video slike. Za promjenu samog spremišnog formata, produžite na slijedeću stranicu.

en: This page allows to select how the input stream will be sent.
hr: Ova stranica omogućava da odaberete, kako će biti poslan ulazni sadržaj strujanja.

en: This page allows to select how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
hr: Ova stranica omogućava da izaberete, kako će strujanja biti učahurena. Ovisno o prethodno odabranim postavkama, neće biti raspoloživi svi formati.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
hr: Ova stranica nabraja sve postavke. Kliknite "Završiti" za početak strujanja ili prekodiranja.

en: This panel allows on-the-fly selection of various video effects.
    These filters can be configured individually in the Preferences, in the subsections of Video/Filters.
    To choose the order in which the filter are applied, a filter option string can be set in the Preferences, Video / Filters section.
hr: Ovaj odsjek omogućava u hodu izbor raznih učinaka video prikaza.
    Ti filtri mogu biti prilagođeni po vlastitoj mjeri u Prilagodbama, točnije u pododsjeku Slika / Filtri.
    Za biranje redoslijeda primjene filtara, niz filtarske mogućnosti može biti zadan u Prilagodbama, odsjek Slika / Filtri.

en: This parameter accepts values : 1 (full event handling support), 2 (event handling only for fullscreen) or 3 (No event handling). Full event handling support is the default value.
hr: Ovaj parametar prihvaća slijedeće vrijednosti: 1 (potpuna podrška pri upravljanju događanjima), 2 (upravljanje događanjima samo za cjelozaslonski prikaz) ili 3 (bez upravljanja događanjima). Polazna vrijednost je potpuna podrška pri upravljanju događanjima.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 5.
hr: Ovaj parametar nadzire omjer kakvoće nasuprot odbitcima brzine, umiješanim u proces odlučivanja o procjeni kretanja  (niže = brže i više = bolja kakvoća). Raspon je 1 do 5.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 6.
hr: Ovaj parametar nadzire omjer kakvoće nasuprot odbitcima brzine, umiješanim u proces odlučivanja o procjeni kretanja  (niže = brže i više = bolja kakvoća). Raspon je 1 do 6.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 7.
hr: Ovaj parametar nadzire omjer kakvoće nasuprot odbitcima brzine, umiješanim u proces odlučivanja o procjeni kretanja  (niže = brže i više = bolja kakvoća). Raspon je 1 do 7.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
hr: Ovaj parametar nadzire omjer kakvoće nasuprot odbitcima brzine, umiješanim u proces odlučivanja o procjeni kretanja  (niže = brže i više = bolja kakvoća). Raspon je 1 do 9.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
hr: Ovaj program dolazi BEZ ikakvog JAMSTVA glede zakonom predviđenog djelokruga.
    Program smijete raspačavati pod uvjetima Opće javne licence zaklade GNU (GNU General Public License);
    Više pojedinosti o tomu možete pronaći u datoteci naziva COPYING.
    Program je napisao VideoLAN team; pogledajte datoteku AUTHORS.

en: This reduces the fluctations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
hr: Ovim se smanjuju kolebanja u QP nakon sažimanja krivine. Privremeno raspršuje složenost.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
hr: Ovim se smanjuju kolebanja u QP prije sažimanja krivine. Privremeno raspršuje složenost.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
hr: Uobličava prikaz fontova pomoću "paletiziranog YUV-a". Ova mogućnost je potrebna samo ukoliko želite kodirati u podnaslove DVB-a.

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
hr: Pohranjuje jačina glasnosti izlaza zvuka kada koristite funkciju nečujnog izvođenja. Ovu mogućnost ne bi ste trebali mijenjati ručno.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
hr: Ovim se odabire kvantizator za korištenje. Niže vrijednosti postižu veću vjernost ali i više stope protoka. 26 je dobra polazna vrijednost. Raspon je od 0 (bez gubitaka) do 51.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
hr: Ovim se odabire koji će prijenosni protokol biti korišten za RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
hr: Ovo šalje i zaprima pakete RTCP-a, multipleksirane preko istog porta kao i paketi RTP-a.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
hr: Postavlja način rada izlaznog kanala zvuka koji će polazno biti korišten ukoliko to bude bilo moguće (tj. ukoliko to podržavaju kako Vaše očvrsje, tako i strujanje zvuka koje se izvodi).

en: This setting is deprecated and not used anymore
hr: Ova postavka je odbačena i više se ne koristi

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
hr: Ovo određuje visinu strujanja neobrađene video slike u pixelima.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
hr: Ovo određuje širinu strujanja neobrađene video slike u pixelima.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
hr: Ovo strujanje će biti uvijek otvarano pri pokretanju VLC-a.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
hr: Ovo koristi algoritam za preuzorkovanje zvuka visoke kakvoće. Takvo preuzorkovanje zvuka može pojačano opteretiti procesor, pa ga stoga možete isključiti i umjesto ovoga koristiti neki jednostavniji algoritam.

en: This version of VLC is outdated.
hr: Ta inačica VLC-a je zastarjela.

en: This version of VLC is the latest available.
hr: Ovo je trenutno najnovija dostupna inačica VLC-a.

en: This version of VLC was compiled by:
hr: Kôd ove inačice VLC-a je preveo:

en: This will force a mono audio output.
hr: Ovim se nameće izlaz mono zvuka.

en: This wizard allows to configure simple streaming or transcoding setups.
hr: Ovaj vodič omogućava prilagodbu jednostavnijih postavki strujanja ili prekodiranja.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
hr: Ovaj vodič Vam omogućuje pristup samo malom podskupu VLC-ovih sposobnosti  strujanja i prekodiranja. Otvaranje dijaloga 'Pohranjivanje/Strujanje' pruža pristup k još više svojstava.

en: Three component motion estimation
hr: Predviđanje pokreta triju sastavnica

en: Threshold
hr: Prag

en: Ticker text
hr: Tekst zujalice

en: Tiger rendering defaults
hr: Tigerova polazna uobličavanja

en: Time
hr: Vrijeme

en: Time (in seconds) to wait for a response from the CDDB server
hr: Vrijeme (u sekundama) čekanja na odgovor poslužitelja CDDB-a

en: Time Control
hr: Upravljanje vremenom

en: Time Slider
hr: Kliznik vremena

en: Time To Live (TTL):
hr: Vrijeme opstanka (TTL):

en: Time Toolbar
hr: Alatna traka vremena

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
hr: Vrijeme trajanja dok se boja potpuno ne izmijeni. To sprječava titranje.

en: Time-To-Live (TTL)
hr: Vrijeme opstanka (TTL)

en: Timeout
hr: Zadrška

en: Timeout (ms)
hr: Vrijeme isteka (ms)

en: Timeshift directory
hr: Mapa vremenskih pomaka

en: Timeshift granularity
hr: Zrnatost vremenskog pomaka

en: Title
hr: Naslov

en: Title %i
hr: Naslov %i

en: Title display mode
hr: Način prikaza naslova

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
hr: Način prikaza naslova. Polazno je 0 (skriveno) ukoliko napajanje ima neku sliku i ako su omogućene slike tekućeg napajanja, u suprotnom 1.

en: Title format string
hr: Niz naslovnog formata

en: Title metadata
hr: Metapodatci naslova

en: Title to put in ASF comments.
hr: Naslov za komentare ASF-a.

en: To
hr: U

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
hr: Za otvaranje običnog mrežnog strujanja (HTTP, RTSP, MMS, FTP, itd.), samo unesite mrežnu adresu u gornje polje. Ukoliko pak želite otvoriti neko strujanje RTP-a ili UDP-a, stisnite donji gumb.

en: To enable the internal HTTP server, set its address and port here.
hr: Za uključivanje unutarnjeg poslužitelja HTP-a zadajte ovdje njegovu adresu i port.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
hr: Za dobivanje opsežnije pomoći koristite '-H'.

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
hr: Sklopka za načine spiska izvođenja uobičajeno/opetovanje/petlja

en: Toggle Transparency
hr: Sklopka prozirnosti

en: Toggle autoscaling
hr: Sklopka samostupnjevanja

en: Toggle between elapsed and remaining time
hr: Sklopka između proteklog i preostalog vremena

en: Toggle random playlist playback
hr: Sklopka nasumične izvedbe spiska izvođenja

en: Toggle the video in fullscreen
hr: Uključiti cjelozaslonski prikaz slike

en: Toggle the video out fullscreen
hr: Napustiti cjelozaslonski prikaz slike

en: Toggle wallpaper mode in video output
hr: Sklopka načina tapetnog prikaza u video izlazu

en: Toggle wallpaper mode in video output. Only works with the directx video output for the time being.
hr: Promjena načina tapetnog prikaza u video izlazu. Radi samo s izlazom video slike DirectX tijekom njenog trajanja.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
hr: Tolerancija učinka plavog zaslona u različitim bojama za plohu U. Vrijednosti između 10 i 20 se čine razumnima.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
hr: Tolerancija učinka zastora plavog zaslona u različitim bojama za plohu V. Vrijednosti između 10 i 20 se čine razumnima.

en: Tool
hr: Alatka

en: Toolbar Elements
hr: Elementi alatne trake

en: Toolbar position:
hr: Položaj alatne trake:

en: Toolbars Editor
hr: Uređivač alatne trake

en: Top
hr: Gore

en: Top 40
hr: Prvih 40

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
hr: Vršna smjernica gornjeg lijevog kuta podzaslona.

en: Top gradient
hr: Gornji prijelaz

en: Top left corner X coordinate
hr: Smjernica X gornjeg lijevog kuta.

en: Top left corner Y coordinate
hr: Smjernica Y gornjeg lijevog kuta

en: Top-Left
hr: Gore-lijevo

en: Top-Right
hr: Gore-desno

en: Total height of the mosaic, in pixels.
hr: Potpuna visina mozaika u pixelima.

en: Total horizontal block length including overlaps
hr: Sveukupna dužina vodoravnih blokova uključujući i preklapanja

en: Total pixel height of the peak items.
hr: Potpuna pixelska visina stavki vrhunaca.

en: Total vertical block length including overlaps
hr: Sveukupna dužina okomitih blokova uključujući i preklapanja

en: Total width of the mosaic, in pixels.
hr: Potpuna širina mozaika u pixelima.

en: Track
hr: Trag

en: Track %i
hr: Trag %i

en: Track ID
hr: ID traga

en: Track number
hr: Broj traga

en: Track replay gain
hr: Pojačavanje opetovanog izvođenja traga

en: Track settings
hr: Postavke tragova

en: Track size (in sectors)
hr: Veličina tragova (broj sektôra)

en: Tracks
hr: Tragovi

en: Tracks are navigated via Navagation rather than a playlist entries
hr: Tragovi se navode putem navođenja umjesto stavkama spiska izvođenja

en: Traditional Chinese (Big5)
hr: Traditionalo kinesko (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
hr: Tradicionalno kinesko Unix (EUC-TW)

en: Transcode
hr: Prekodiranje

en: Transcode audio
hr: Prekodirati zvuk

en: Transcode stream output
hr: Izlaz prekodiranog toka strujanja

en: Transcode video
hr: Prekodirati video sliku

en: Transcode/Save to file
hr: Prekodirati/pohraniti u datoteku

en: Transcode:
hr: Prekodirati:

en: Transcoding options
hr: Mogućnosti prekodiranja

en: Transcript
hr: Prijepis

en: Transform
hr: Pretvoriti

en: Transform type
hr: Vrsta pretvorbe

en: Transformation
hr: Pretvorba

en: Transmission mode [Undefined,2k,8k]
hr: Način prijenosa [Nedefiniran,2k,8k]

en: Transparency
hr: Prozirnost

en: Transparency mask
hr: Maska prozirnosti

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
hr: Prozirnost polazne boje pozadine, ukoliko strujanje Kate ne navede zasebnu boju pozadine za uporabu.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
hr: Prozirnost polazne boje fontova, ukoliko strujanje Kate ne navede zasebnu boju fontova za uporabu.

en: Transparency of the image
hr: Prozirnost slike

en: Transparency of the logo
hr: Prozirnost logotipa

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
hr: Prozirnost mozaičnih slîka iz prvog plana. 0 znači prozirno, 255 neprozirno (polazno).

en: Transparency of the mosaic picture.
hr: Prozirnost slike mozaika.

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
hr: Vrijednost prozirnosti nove slike koja se koristi za zastiranje. Polazno je postavljena na potpuno neprozirno (255). (od 0 za potpuno prozirno do 255 za potpuno neprozirno)

en: Transparent
hr: Prozirno

en: Transponder FEC
hr: Primopredajnik FEC

en: Transponder symbol rate
hr: Stopa simbola primopredajnika.

en: Transponder symbol rate in kHz
hr: Stopa primopredajničkih simbola u kHz

en: Transponder/multiplex frequency
hr: Frekvencija primopredajnika/multipleksera

en: Transport protocol
hr: Protokol prijenosa

en: Treat as a pipe rather than as a file
hr: Obrađivati kao cijev a ne kao datoteku

en: Treble
hr: Visoko

en: Treble level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Razina visokih tonova ulaznog zvuka (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Trellis RD quantization
hr: Kvantizacija trellisa RD

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
hr: Kvantizacija trellisa RD-a:
     - 0: isključeno
     - 1: uključeno samo pri završnom kodiranju MB-a
     - 2: uključeno kod svih načina odlučivanja
    Ovo iziskuje CABAC.

en: Trellis quantization
hr: Kvantizacija rešetke

en: Trickplay Reverse
hr: Obratna izvedba

en: Trigger a white balancing action, useless if auto white balance is activated (if supported by the v4l2 driver).
hr: Otponac ujednačavanja bjeline. Ova radnja je nepotrebna, ukoliko je uključeno automatsko ujednačavanje bjeline (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Trigger button
hr: Gumb otponca

en: Trigger button for mouse gestures.
hr: Gumb otponca za geste mišom.

en: Trivial audio mixer
hr: Mješalica trivijalnog zvuka

en: Trust MPEG timestamps
hr: Pouzdati se u vremenske žigove MPEG-a

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
hr: Pokušati popraviti neke od pogreški:
    1  autom. prepoznavanje
    2  stari msmpeg4
    4  propleteni xvid
    8  ump4 
    16 bez oblaganja
    32 ac vlc
    64 obrazac boje Qpel-a.
    To mora biti zbroj vrijednosti. Primjerice, za popravak "ac vlc" i "ump4", unesite 40.

en: Try to parse the announce
hr: Pokušati raščlaniti objavu

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
hr: Pokušati iskoristiti računalno pospješivanje za pretvaranja YUV->RGB. Ova mogućnost nema nikakav učinak kada se koristi prekrivanje.

en: Try to use memory mapping to read files and block devices.
hr: Pokušajte koristiti nacrtno pohranjivanje za učitavanje datoteka i blokovskih uređaja.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
hr: Pri korištenju prekrivanja YUV, pokušati koristiti trostruko međupohranjivanje. To rezultira puno boljom kakvoćom slike (nema titranja).

en: Try to work around buggy OSS drivers
hr: Pokušajte zaobići upravljače OSS-a s pogreškama

en: Tuner
hr: Prijemnik

en: Tuner TV Channel
hr: Prijemnikov TV kanal

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
hr: Izbor prijemnikovog zvuka mono/stereo i traga zvuka.

en: Tuner country code
hr: Prijemnikov kôd države

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
hr: Frekvencija prijemnika u Hz ili kHz (v. izlazni sadržaj postupka debug).

en: Tuner id
hr: ID prijemnika

en: Tuner id (see debug output).
hr: ID prijemnika (v. izlazni sadržaj postupka debug).

en: Tuner input type
hr: Vrsta prijemnikovog ulaza

en: Tuner properties
hr: Svojstva prijemnika

en: Tuner to use, if there are several ones.
hr: Prijemnik koji će se koristiti, ukoliko ih ima više.

en: Tuner:
hr: Prijemnik:

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
hr: Tunel RTSP-a i RTP-a putem HTTP-a

en: Turkish (ISO 8859-9)
hr: Tursko (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
hr: Tursko (Windows-1254)

en: Turn off all warning and information messages.
hr: Isključiti sve upozoravajuće i informativne dojave.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets.Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
hr: Podesite veličinu međuspremnika za čitanje i pisanje cijelog broja paketa. Ovdje navedite veličinu međuspremnika a ne broj paketa.

en: Two bookmarks have to be selected.
hr: Dva straničnika moraju biti odabrana.

en: Two pass
hr: Dva prolaza

en: Type
hr: Vrsta

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
hr: Za nastavak utipkajte 'menu select' ili 'pause'.

en: Type:
hr: Vrsta:

en: UDP Multicast
hr: Skupno slanje putem UDP-a

en: UDP Unicast
hr: Pojedinačno slanje putem UDP-a

en: UDP input
hr: Ulaz UDP-a

en: UDP port
hr: Port UDP-a

en: UDP port to listen to for commands.
hr: Port na kojem UDP iščekuje naredbe.

en: UDP stream output
hr: Izlaz strujanja UDP-a

en: UNIX OSS audio output
hr: Izlaz zvuka za UNIX OSS

en: UNIX socket command input
hr: Ulaz naredbi UNIX-ove utičnice

en: URL
hr: Mrežna adresa

en: URL description
hr: Opis mrežne adrese

en: URL metadata
hr: Metapodatci mrežne adrese

en: URL with information about the stream or your channel.
hr: Mrežna adresa s podatcima o strujanju ili Vašem kanalu.

en: URL:
hr: Internetska adresa:

en: USF subtitles decoder
hr: Dekôder podnaslova USF

en: UTF-8 subtitles autodetection
hr: Automatsko prepoznavanje podnaslova UTF-8

en: Ukrainian (KOI8-U)
hr: Ukrajinsko (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
hr: Ultra-široki pojas (32kHz)

en: Un-Zoom
hr: Udaljiti

en: Uncheck if you have not used xinerama
hr: Odznačite ako niste koristili Xineramu

en: Uncompressed RAR
hr: Nesažeti RAR

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
hr: Nesažeti zvukovni uzorci (upotrebljivi s WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
hr: Na donjem rubu slike prikazati jedan pixel više

en: Uncrop one pixel from the left of the video
hr: Na lijevom rubu slike prikazati jedan pixel više

en: Uncrop one pixel from the right of the video
hr: Na desnom rubu slike prikazati jedan pixel više

en: Uncrop one pixel from the top of the video
hr: Na vršnom rubu slike prikazati jedan pixel više

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Under the Video
hr: Ispod video slike

en: Unicast
hr: Pojedinačno slanje

en: Uninstall Windows Service
hr: Odinstalirati službu Windowsa

en: Uninstall the Service and exit.
hr: Odinstalirati službu i završiti.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
hr: Jedinstveni naziv postaje u prostorima sustava za podešavanje postaja

en: Universal (UTF-16)
hr: Univerzalno (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
hr: Univerzalno (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
hr: Univerzalno (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
hr: Univerzalno (little endian UTF-16)

en: Universal Plug'n'Play discovery
hr: Otkrivanje uređaja Universal Plug'n'Play

en: Universal, Chinese (GB18030)
hr: Univerzalno, Kineski (GB18030)

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown Video
hr: Nepoznati video

en: Unknown category
hr: Nepoznata kategorija

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
hr: Nepoznata naredba `%s'. Za pomoć utipkajte `help'.

en: Unknown command!
hr: Nepoznata naredba!

en: Unknown soundcard
hr: Nepoznata zvukovna kartica

en: Unlock function
hr: Funkcija otključavanja

en: Unmute
hr: Čujno

en: Unset
hr: Nije zadano

en: Untitled
hr: Nije naslovljeno

en: Update
hr: Aktualizirati

en: Update check failed
hr: Provjera raspoloživosti nadogradnji nije uspjela

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline. They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[@[title][:chapter][-[title][:chapter]]] [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      [file://]filename              Plain media file
      http://ip:port/file            HTTP URL
      ftp://ip:port/file             FTP URL
      mms://ip:port/file             MMS URL
      screen://                      Screen capture
      [dvd://][device][@raw_device]  DVD device
      [vcd://][device]               VCD device
      [cdda://][device]              Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Special item to pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
hr: Uporaba: %s [mogućnosti] [strujanje] ...
    Putem naredbenog retka možete zadati više tokova strujanja. Oni će biti uvršteni u spisak izvođenja.
    Stavke koje su prije zadane bit će prije i izvedene.
    
    Slogovi mogućnosti:
      --option  Globalna opcija zadana za čitavo vrijeme trajanja programa.
       -option  Jednoslovna inačica neke globalne --option.
       :option  Mogućnost koja se odnosi samo na strujanje neposredno prije nje
                i koja nadomješta prethodne postavke.
    
    Sintaksa strujanja MRL-a:
      [[pristup][/demux]://]URL[@[naslov][:poglavlje][-[naslov][:poglavlje]]] [:mogućnost=vrijednost ...]
    
      Mnoge globalne --options mogu biti korištene i kao MRL-u svojstvene :options.
      Može biti navedeno više takvih :option=vrijednost parova.
    
    Sintaksa URL-a:
      [file://]filename              Obična medijska datoteka
      http://ip:port/file            URL HTTP-a
      ftp://ip:port/file             URL FTP-a
      mms://ip:port/file             URL MMS-a
      screen://                      Snimka zaslona
      [dvd://][device][@raw_device]  Uređaj DVD-a
      [vcd://][device]               Uređaj VCD-a
      [cdda://][device]              Uređaj zvukovnih CD-a
      udp://[[<adresa izvora>]@[<adresa vezanja>][:<port vezanja>]]
                                     UDP strujanje poslano od nekog poslužitelja protoka
      vlc://pause:<seconds>          Posebna stavka za zaustavljanje spiska izvođenja na određeno vrijeme
      vlc://quit                     Posebna stavka za svršetak VLC-a

en: Use CD audio controls and output?
hr: Koristiti izlaz i upravljanje zvukom CD-a?

en: Use DVD Menus
hr: Koristiti izbornike DVD-a

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
hr: Za zakretanje video slike koristiti osjetila pokreta HDAPS, AMS, APPLESMC ili UNIMOTION.

en: Use Navigation-style playback?
hr: Koristiti izvedbu stila navođenja?

en: Use RTP over RTSP (TCP)
hr: RTP koristiti preko RTSP-a (TCP)

en: Use S/PDIF when available
hr: Koristiti S/PDIF ukoliko je dostupan

en: Use SAP cache
hr: Koristiti međuspremnik  SAP-a

en: Use Software White adjust
hr: Koristiti programsku prilagodbu bôja

en: Use Tiger for rendering
hr: Za uobličavanje prikaza koristiti Tiger

en: Use VLC pace
hr: Koristiti VLC-ov tempo

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
hr: Korištenje promjenjive stope protoka. Polazno je koristiti ustaljenu stopu protoka (CBR).

en: Use YUVP renderer
hr: Koristiti prikazivač YUVP-a

en: Use a plugins cache
hr: Koristiti međuspremnik priključaka

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
hr: Za priključke koristite međuspremnik, koji će znatno poboljšati vrijeme pokretanja VLC-a.

en: Use a skinned playlist
hr: Koristiti presvučeni spisak izvođenja

en: Use a sub&titles file
hr: Koristiti datoteku pod&naslova

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
hr: Koristiti slikovni kanal alfa kao masku prozirnosti.

en: Use as Desktop Background
hr: Koristiti kao pozadinu radne plohe

en: Use assembler CPU optimizations.
hr: Za procesor koristiti assemblirana poboljšanja.

en: Use built-in AtmoLight
hr: Koristiti ugrađeni AtmoLight

en: Use chapter codecs found in the segment.
hr: Koristiti kôdeke poglavlja pronađene u nizu.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
hr: Koristiti obrazac boje kao dio procesa predviđanja pokreta

en: Use downmix algorithm
hr: Koristiti algoritam downmix

en: Use file memory mapping
hr: Koristiti nacrtno pohranjivanje datoteka

en: Use float32 output
hr: Koristiti izlaz float32

en: Use hardware YUV->RGB conversions
hr: Koristiti očvrsničko pretvaranje YUV->RGB

en: Use input chroma unaltered
hr: Koristiti nepromijenjeni obrazac boje ulaznog sadržaja

en: Use keyframes
hr: Koristiti ključne kadrove

en: Use libv4l2
hr: Koristiti libv4l2

en: Use media key control when VLC is in background
hr: Koristiti upravljanje medijskim tipkama kada je VLC u pozadini

en: Use media library
hr: Koristiti knjižnicu medija

en: Use playback control?
hr: Koristiti upravljanje izvođenjem?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
hr: Koristiti mogućnosti spiska izvođenja, koje se obično koriste za sprječavanje preskakanja reklama, za otkrivanje reklama i sprječavanje njihovog dodavanja u spisak izvođenja.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
hr: Umjesto vremenskih žigova koristiti redne brojeve

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
hr: Za znamenkovanje trenutačnih snimki, umjesto vremenskih žigova, koristiti redne brojeve

en: Use shared memory
hr: Koristiti dijeljeni spremnik

en: Use shared memory to communicate between VLC and the X server.
hr: Koristite dijeljeni spremnik pamćenja za komunikaciju između VLC-a i poslužitelja X.

en: Use subtitle file
hr: Koristiti datoteku podnaslova

en: Use system codecs if available (better quality)
hr: Koristiti kôdeke sustava ako su dostupni (bolja kakvoća)

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
hr: Uporaba kvantizacijske matrice MPEG4 za kodiranje MPEG2. Ovo općenito urodi boljim izgledom slike, kojoj još uvijek preostaje spojivost sa standardnim dekôderima MPEG2.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
hr: Koristite sveukupne prilagodbe za raspoređivanje korisničkih vrijednosti pohranjivanja u međuspremnik za svaki pristupni modul.

en: Use the rotate video filter instead of transform
hr: Umjesto pretvaranja koristiti filtar okretanja video slike.

en: Use the video as the Desktop Background Desktop icons cannot be interacted with in this mode.
hr: Video sliku koristiti kao pozadinu radne plohe. U tom načinu prikaza se ne može rukovati ikonama s radne plohe.

en: Use this option to run as standalone Qt/Embedded GUI Server. This option is equivalent to the -qws option from normal Qt.
hr: Koristite ovu mogućnost za pokretenje samostalnog ili ugrađenog poslužitelja korisničkog grafičkog sučelja Qt. Ova mogućnost odgovara mogućnosti -qws iz običnog Qt-a.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
hr: Koristite ovo za strujanja prema nekoj dinamičkoj skupini računala, putem mreže u kojoj je uključeno istovremeno višesmjerno odašiljanje. Ovo je najučinkovitiji način strujanja prema različitim računalima, ali ne radi putem Interneta. Strujanju će biti dodana zaglavlja RTP-a.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
hr: Koristite ovo za strujanja prema nekoj dinamičkoj skupini računala, putem mreže u kojoj je uključeno istovremeno višesmjerno odašiljanje. Ovo je najučinkovitiji način strujanja prema različitim računalima, ali ne radi putem Interneta.

en: Use this to stream to a single computer.
hr: Ovo koristite za strujati prema pojedinačnom računalu.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
hr: Koristite ovo za strujanja prema nekom samostojnom računalu. Strujanju će biti dodana zaglavlja RTP-a.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
hr: Koristite ovo za strujanja prema različitim računalima pomoću Microsoftovog protokola MMS. Taj protokol se koristi kao metoda prijenosa između mnogih Microsoftovih aplikacija. Imajte na umu da se podržava samo mali dio protokola MMS (MMS je učahuren u HTTP-u).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
hr: Koristite ovo za strujanja prema različitim računalima. Ova metoda nije najučinkovitija, pošto poslužitelj strujanje treba slati nekoliko puta, ali je općenito najkompatibilnija.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
hr: Koristite ovu mogućnost kada znate da je Vaš tok strujanja kodiran postupkom Dolby Surround, ali se ga kao takvog ne uspijeva prepoznati. Sve i ako to strujanje zapravo nije kodirano s Dolby Surround, uključivanje ove mogućnosti može čujno poboljšati kakvoću zvuka, posebice u sklopu sa slušalicama.

en: Use track length as maximum unit in seek?
hr: Dužinu traga koristiti kao najvišu jedinicu u traženju?

en: Use triple buffering for overlays
hr: Za prekrivanja koristiti trostruko međupohranjivanje

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
hr: Koristiti umjesto toga kôdove promjenjive dužine (korisno pri vrlo visokim stopama protoka)

en: Use video buffers in system memory
hr: Koristiti slikovne međuspremnike u spremniku sustava

en: Used for statistics.
hr: Koristi se za statistike.

en: User
hr: Korisnik

en: User agent that will be used for the connection.
hr: Korisnikov agent koji će biti korišten za povezivanje.

en: User name
hr: Korisničko ime

en: User name that will be requested to access the stream.
hr: Korisničko ime koje će se iziskivati za pristup protoku strujanja.

en: User name that will be used for the connection.
hr: Korisničko ime koje će biti korišteno za povezivanje.

en: User name the administrator will use to log into the internal HTTP server.
hr: Korisničko ime kojim će se administrator prijavljivati na unutarnjem poslužitelju HTTP-a.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
hr: Korisničko ime koje će se koristiti za povezivanje s posrednikom SOCKS-a.

en: Username
hr: Korisničko ime

en: V&iew
hr: Pri&kaz

en: V-plane color
hr: Boja V-plohe

en: VBI & Teletext
hr: VBI & teletekst

en: VBI and Teletext decoder
hr: Dekôder VBI-a i teleteksta

en: VBR mode
hr: Način protoka VBR

en: VBV buffer
hr: Međuspremnik VBV-a

en: VC-1 packetizer
hr: Paketnik VC-1

en: VC1 video demuxer
hr: Demultiplekser video slike VC1

en: VCD Format
hr: Format VCD

en: VCD device
hr: Uređaj VCD-a

en: VCD input
hr: Ulaz VCD-a

en: VIDEO_TS folder
hr: Mapa VIDEO_TS

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
hr: Zapisnik ispravaka VLC-a (%s).rtfd

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
hr: VLC može pružanjem "minimalističkog" okna spriječiti stvaranje natpisa okna, okvira, itd...okolo video prikaza.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
hr: VLC dojave može prikazivati i unutar video slike. To se naziva prikaz u tekućem zaslonskom prikazu (eng.: On Screen Display, skr. OSD).

en: VLC can embed its video output in an existing X11 window. This is the X identifier of that window (0 means none).
hr: VLC može izlaz video slike smjestiti u postojeće okno X11. Ovo je X-ov prepoznavatelj tog okna (0 znači bez).

en: VLC can't recognize the input's format
hr: VLC ne može prepoznati ulazni format.

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
hr: VLC ne može otvoriti NIKAKAV uređaj za zahvaćanje. Za pojedinosti pregledajte zapisnik pogreški.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
hr: VLC ne može postaviti naslov DVD-a. Možda ne može dešifrirati čitav disk.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
hr: VLC ne može koristiti uređaj "%s", jer ta vrsta uređaja nije podržavana.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
hr: VLC se nije mogao povezati s "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
hr: VLC se nije mogao povezati s EyeTV-om.
    Uvjerite se jeste li instalirali VLC-ov priključak EyeTV-a.

en: VLC could not connect with the given server.
hr: VLC se nije mogao povezati s dotičnim poslužiteljem.

en: VLC could not detect any EyeTV compatible device.
    
    Check the device's connection, make sure that the latest EyeTV software is installed and try again.
hr: VLC nije mogao otkriti ni jedan uređaj spojiv s EyeTV.
    
    Provjerite vezu s uređajem, uvjerite se da je instalirana najnovija inačica EyeTV pa zatim pokušajte opet.

en: VLC could not get a new block of size: %i.
hr: VLC nije mogao dobaviti novi blok veličine: %i.

en: VLC could not open the ALSA device "%s" (%s).
hr: VLC nije mogao otvoriti uređaj ALSA "%s" (%s).

en: VLC could not open the decoder module.
hr: VLC nije mogao otvoriti dekôderski modul.

en: VLC could not open the encoder.
hr: VLC nije mogao otvoriti kôder.

en: VLC could not open the file "%s".
hr: VLC nije mogao otvoriti datoteku "%s".

en: VLC could not open the packetizer module.
hr: VLC nije mogao otvoriti modul

en: VLC could not open the video output module.
hr: VLC nije mogao otvoriti modul izlaza video slike.

en: VLC could not read the file.
hr: VLC nije mogao pročitati tu datoteku.

en: VLC crashed previously
hr: VLC se prethodno srušio

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
hr: VLC ne podržava format zvuka ili slike "%4.4s". Na žalost, to se ni na koji način ne može promijeniti.

en: VLC failed to load the ASF header.
hr: VLC nije uspio učitati zaglavlje ASF-a.

en: VLC is started from file association
hr: VLC je pokrenut od pridružene datoteke

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
hr: VLC nije u stanju otvoriti MRL '%s'. Za pojedinosti pogledajte zapisnik.

en: VLC media player
hr: Medijski izvođač VLC

en: VLC media player %s requires Mac OS X 10.5 or higher.
    
    %@
hr: Medijski izvođač VLC %s iziskuje Mac OS X 10.5 ili više.
    
    %@

en: VLC media player Help
hr: Pomoć korisnicima medijskog izvođača VLC

en: VLC media player Help...
hr: Pomoć korisnicima izvođača medija VLC...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
hr: Medijski izvođač VLC je slobodni izvođač medijskih sadržaja, kôder i protočnik strujanja, koji podatke može učitavati iz datoteka, sa CD-a i DVD-a, iz mrežnih strujanja, kartica za hvatanje snimki i još više toga!
    VLC koristi svoje unutarnje kôdeke i u biti radi na svakoj popularnoj platformi.

en: VLC media player is an MPEG, MPEG 2, MP3 and DivX player that accepts input from local or network sources and is licensed under the GPL (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html).
hr: Medijski izvođač VLC je izvođač datoteka MPEG, MPEG 2, MP3 i DivX, koji prihvaća ulazne sadržaje mjesnih ili mrežnih izvora i koji se raspačava sukladno Općoj javnoj licenci (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html).

en: VLC media player updates
hr: Dogradnje izvođača medija VLC

en: VLC media player: Open Media Files
hr: Medijski izvođač VLC: Datoteke otvorenih medija

en: VLC media player: Open Subtitle File
hr: Medijski izvođač VLC:

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
hr: VLC za predočavanje teksta obično koristi Freetype, ali Vam ovo omogućava da koristite primjerice SVG.

en: VLC preferences
hr: Postavke programa VLC

en: VLC version %s
hr: VLC inačica %s

en: VLC was brought to you by:
hr: VLC su Vam donijeli:

en: VLC was unable to save the meta data.
hr: VLC nije bio u stanju pohraniti metapodatke.

en: VLC will directly use your AtmoLight hardware without running the external AtmoWinA.exe Userspace driver.
hr: VLC će izravno koristiti sklopovlje Vašeg AtmoLighta, bez pokretanja vanjskog upravljačkog programa Userspace AtmoWinA.exe.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
hr: VLC će nastaviti s izvođenjem tekuće stavke spiska za izvođenje.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
hr: VLC će beskonačno dugo nastavljati izvođenje spiska izvođenja.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
hr: VLC će nasumično izvoditi datoteke sa spiska izvođenja, sve dok to ne bude prekinuto.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
hr: VLC će započinjati samo s programskim simbolom u Vašoj traci zadaća

en: VLC's connection to the given server was rejected.
hr: VLC-ovo povezivanje s dotičnim poslužiteljem je odbijeno.

en: VLC's implementation of Video On Demand
hr: VLC-ova implementacija službi Video po zahtjevu

en: VLC's last release for your OS is VLC 0.7.2, which is highly out of date and prone to known security issues. We recommend you to update your Mac to a modern version of Mac OS X.
hr: VLC-ovo posljednje izdanje za Vaš OS je VLC 0.7.2, koje je već odavno zastarjelo i sklono poznatim sigurnosnim propustima. Preporučamo Vam da Vaš Mac nadogradite nekom suvremenijom inačicom sustava Mac OS X.

en: VLC's last release for your OS is VLC 0.8.6i, which is prone to known security issues.
hr: VLC-ovo posljednje izdanje za Vaš OS je VLC 0.8.6i, koje je bilo sklono poznatim sigurnosnim propustima.

en: VLC's last release for your OS is the 0.9 series.
hr: VLC-ovo posljednje izdanje za Vaš OS je ono iz niza 0.9.

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
hr: VLM conf (*.vlm);;Sve (*)

en: VLM configuration file
hr: Datoteka prilagodbi VLM-a

en: VLM configurator
hr: Prilagodbe VLM-a

en: VLM remote control interface
hr: Sučelje udaljenog upravljanja VLM-om.

en: VNC Host
hr: Ugostitelj VNC-a

en: VNC Password
hr: Lozinka VNC-a

en: VNC Port
hr: Port VNC-a

en: VNC hostname or IP address.
hr: Naziv ili adresa ugostitelja VNC-a.

en: VNC password.
hr: Lozinka VNC-a.

en: VNC poll interval
hr: Interval provjera putem VNC-a

en: VNC polling
hr: Provjere putem VNC-a

en: VNC portnumber.
hr: Broj porta VNC-a

en: VOC demuxer
hr: Demultiplekser VOC

en: Various audio and video decoders/encodersdelivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
hr: Razni dekôderi/kôderi zvuka i slike isporučeni putem knjižnice FFmpeg. Ona sadrži (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG i ostale kôdeke

en: Verbosity (0,1,2)
hr: Rječitost (0,1,2)

en: Verbosity Level
hr: Razina rječitosti

en: Vertical
hr: Okomito

en: Vertical Sync
hr: Okomito usklađivanje

en: Vertical centering
hr: Okomito usredištavanje

en: Vertical flip
hr: Okomito izokretanje

en: Vertical offset
hr: Odstup okomito

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
hr: Okomito odstupanje između rubova zaslona i prikazanog teksta (u pixelima, polazno je na 30 pixela).

en: Very short backwards jump
hr: Vrlo kratki skok unatrag

en: Very short forward jump
hr: Vrlo kratki skok unaprijed

en: Very short jump length
hr: Vrlo kratka dužina skoka

en: Very short jump length, in seconds.
hr: Dužina vrlo kratkih skokova u sekundama.

en: Video
hr: Slika

en: Video &Track
hr: &Trag video slike

en: Video Auto Scaling
hr: Samostupnjevanje video slike

en: Video Bitrate:
hr: Sopa protoka slike:

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
hr: Ulaz video CD-a (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD)

en: Video Codec:
hr: Kôdek video slike:

en: Video Effects
hr: Učinci slike

en: Video Files
hr: Video datoteke

en: Video Filter
hr: Filtar video slike

en: Video Manager
hr: Upravitelj video slike

en: Video On Demand ( VOD )
hr: Video po zahtjevu (VOD)

en: Video PID
hr: PID video slike

en: Video Port
hr: Port video slike

en: Video Settings
hr: Postavke video slike

en: Video Settings not saved
hr: Postavke video slike nisu pohranjene

en: Video Track
hr: Video zapis

en: Video X coordinate
hr: Smjernica X video slike

en: Video Y coordinate
hr: Smjernica Y video slike

en: Video alignment
hr: Položaj video slike

en: Video aspect ratio
hr: Bočni omjer video slike

en: Video bitrate
hr: Stopa protoka video slike

en: Video bitrate tolerance
hr: Izdržljivost protoka video slike

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
hr: Izdržljivost protoka podataka video slike u kbit/s.

en: Video codec
hr: Kôdek video slike

en: Video codecs
hr: Kôdeki video slike

en: Video cropping
hr: Obrezivanje video slike

en: Video decoder using openmash
hr: Dekôder video slike koji koristi openMASH

en: Video device
hr: Video uređaj

en: Video device name
hr: Naziv uređaja slike

en: Video encoder
hr: Kôder video slike

en: Video filter
hr: Filtar video slike

en: Video filter module
hr: Modul filtra video slike

en: Video filtering using a chain of video filter modules
hr: Filtriranje video snimke pomoću lanca modula za filtriranje slike

en: Video filters
hr: Filtri video slike

en: Video filters are used to process the video stream.
hr: Filtri video slike se koriste za obradu video strujanja.

en: Video filters will be applied to the video stream.
hr: Filtri video slike će biti primijenjeni na strujanje video slike.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You must enter a comma-separated list of filters.
hr: Filtri video slike će biti primijenjeni na strujanja video slike (nakon što budu primijenjene prevlake). Morate unijeti zarezima rastavljani spisak filtara.

en: Video frame-rate
hr: Stopa protoka video kadrova

en: Video height
hr: Visina video slike

en: Video input
hr: Ulaz video slike

en: Video input chroma format
hr: Format obrasca boje ulazne video slike

en: Video input frame rate
hr: Stopa ulaznog protoka video kadrova

en: Video input pin
hr: Spona ulaza slike

en: Video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
hr: Pojačavanje ulazne video slike (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Video memory
hr: Spremnik video slike

en: Video memory buffer height.
hr: Visina međuspremnika video slike.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
hr: Najviša veličina međuspremnika video slike u bajtima.

en: Video memory buffer width.
hr: Širina međuspremnika video slike.

en: Video memory output
hr: Izlaz spremnika video slike

en: Video output URL
hr: Označivač izvôra izlazne slike

en: Video output access method
hr: Metoda pristupa izlaznoj video slici

en: Video output filter module
hr: Modul filtra izlazne video slike

en: Video output module
hr: Modul izlaza video slike

en: Video output modules
hr: Moduli izlaza video slike

en: Video output muxer
hr: Muxer izlazne video slike

en: Video output pin
hr: Spona izlaza slike

en: Video pictures blending
hr: Zastiranje video slîka

en: Video port
hr: Port video slike

en: Video post processing filter
hr: Filtar završne obrade slike

en: Video scaling
hr: Stupnjevanje video slike

en: Video scaling factor
hr: Čimbenik stupnjevanja video slike

en: Video scaling filter
hr: Filtar stupnjevanja slike

en: Video settings
hr: Postavke video slike

en: Video size
hr: Veličina video slike

en: Video snapshot directory (or filename)
hr: Mapa (ili datoteka) trenutačne snimke video slike

en: Video snapshot file prefix
hr: Predmetak datoteke trenutačne snimke

en: Video snapshot format
hr: Format trenutačne snimke video slike

en: Video snapshot height
hr: Visina trenutačne snimke video prikaza

en: Video snapshot width
hr: Širina trenutačne snimke video slike

en: Video snapshots
hr: Trenutačne snimke video slike

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
hr: Video standard (polazno, SECAM, PAL, ili NTSC).

en: Video title
hr: Naslov video snimke

en: Video transformation filter
hr: Filtar pretvaranja slike

en: Video width
hr: Širina video slike

en: Video4Linux input
hr: Ulaz Video4Linux

en: Video4Linux2 Compressed A/V
hr: Sažeti A/V Video4Linux2

en: Video4Linux2 input
hr: Ulaz Video4Linux2

en: VideoLAN Website...
hr: Mrežno mjesto VideoLAN-a...

en: Vietnamese (VISCII)
hr: Vijetnamsko (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
hr: Vijetnamsko (Windows-1258)

en: View
hr: Prikaz

en: Visualization
hr: Vizualizacija

en: Visualizations
hr: Vizualizacije

en: Visualizations selector
hr: Izbornik vizualizacija

en: Visualize motion vectors
hr: Vektori vizualizacije pokreta

en: Visualizer
hr: Vizualizator

en: Visualizer filter
hr: Filtar upravitelja vizualizacije

en: Vobsub subtitles parser
hr: Raščlanjivač podnaslova VobSub

en: Vocal
hr: Vokalna

en: Voice activity detection
hr: Prepoznavanje glasovne aktivnosti

en: Vol #
hr: Jačina #

en: Vol max #
hr: Maks. jačina #

en: Volume
hr: Jakost zvuka

en: Volume %d%%
hr: Jačina glasnosti %d%%

en: Volume Control
hr: Nadzor jačine glasnosti

en: Volume Down
hr: Smanjivanje

en: Volume Set
hr: Određivanje jačine

en: Volume Up
hr: Pojačavanje

en: Volume down
hr: Smanjivanje

en: Volume normalization
hr: Normalizacija jačine zvuka

en: Volume normalizer
hr: Normalizator jačine zvuka

en: Volume of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
hr: Jačina glasnosti ulaznog zvuka (ako to podržava upravljač v4l2).

en: Volume up
hr: Pojačavanje

en: Volume: %d%%
hr: Jakost zvuka: %d%%

en: Vorbis audio decoder
hr: Dekôder zvuka Vorbis

en: Vorbis audio encoder
hr: Kôder zvuka Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
hr: Paketnik zvuka Vorbis

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
hr: Vorbis je zvukovni kôdek slobodnog kôda (uporabljiv s OGG)

en: Vout filters
hr: Filtri izlazne video slike

en: Vout/Overlay
hr: Izlaz video slike/Prekrivanje

en: Vu meter
hr: Mjerilo glasnosti

en: WAV demuxer
hr: Demultiplekser WAV

en: WAV muxer
hr: Muxer WAV-a

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
hr: Dekoder zvuka WMA v1/v2 s uglavljenim zarezom

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
hr: WMV (Windows Media Video) 1 (upotrebljiv s MPEG TS, MPEG1, ASF i OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
hr: WMV (Windows Media Video) 2 (upotrebljiv s MPEG TS, MPEG1, ASF i OGG)

en: Wait for I frame before toggling placholder
hr: Prije uključivanja držitelja mjesta pričekati kadar I

en: Wall
hr: Zid

en: Wall video filter
hr: Filtar slike video zida

en: Wallpaper
hr: Tapeta

en: Warning: the key is already assigned to "
hr: Pozor: Ta tipka je već dodijeljena "

en: Water effect
hr: Učinak vode

en: Wave
hr: Val

en: Wave video filter
hr: Filtar valovitosti slike

en: Waves
hr: Valovi

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
hr: Upravo smo pronašli jednu stariju inačicu VLC-ovih prilagodbenih datoteka.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
hr: Željeli bi smo zahvaliti cjelokupnoj VLC-ovoj zajednici, ispitivačima, našim korisnicima kao i slijedećim ljudima (i još nekima koji nedostaju na popisu...) za njihovu suradnju u stvaranju najboljeg softwarea slobodnog kôda.

en: Web Interface
hr: Spletno sučelje

en: Weighted prediction for B-frames
hr: Težinsko predviđanje za B-kadrove

en: Weighted prediction for B-frames.
hr: Težinsko predviđanje za B-kadrove.

en: Western European (Latin-9)
hr: Zapadno-europsko (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
hr: Zapadno-europsko (Windows-1252)

en: Wet
hr: Mokro

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
hr: Ukoliko je to moguće, umjesto da se koristi modul izlaznog strujanja, bit će snimljeno ulazno strujanje

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
hr: Kod strujanja pomoću UDP-a strujanja mogu biti najavljena putem objavljivačkog protokola SAP/SDP. U tom slučaju klijenti ne moraju utipkavati adresu razašiljanja pošto će se strujanje pojaviti u svojem spisku ukoliko oni uključe dodatno sučelje SAP-a.
    Ukoliko Vašem strujanju želite dati neki naziv, unesite ga ovdje, inače će se uporabiti polazni naziv.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
hr: Ovo Vam, ukoliko je nadzor toka SAP-a isključen, dopušta da zadate ustaljeni interval između objavljivanja SAP-a.

en: When this is enabled, the interface is shown when you move the mouse to the edge of the screen in fullscreen mode.
hr: Ukoliko je ovo omogućeno, sučelje se prikazuje čim u načinu prikaza preko cijelog zaslona mišom dodirnete rubove zaslona.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
hr: Ukoliko je ovo omogućeno, sučelje će prikazivati dijaloški okvir svaki put, kada bude iziskivan neki korisnikov unos.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
hr: Ukoliko je ovo omogućeno, prilagodbe i/ili sučelja će prikazivati sve raspoložive mogućnosti, uključujući i one, koje većina korisnika nikada ne bi trebala dirnuti.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
hr: Ukoliko je ovo zadano, onda će raščlanjivač SAP-a odbacivati neka neusukladna objavljivanja.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brighness defined below.
hr: Kada je uključen ovaj način, pixeli će biti prikazivani kao crni ili bijeli. Granična vrijednost će biti svjetloća, određena kao što slijedi.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
hr: Kada je uključena ova mogućnost, strujanje će biti izvedeno i prekodirano/strujano.
    
    Imajte na umu da to iziskuje puno više procesorske snage nego obično prekodiranje ili strujanje.

en: When track starts playing
hr: Kada započne izvedba stavke

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
hr: Pri korištenju ulaza PVR-a (ili nekog vrlo neujednačenog izvora) ovo bi ste trebali staviti na10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
hr: Ako VLC treba biti pokrenut samo u jednoj instanci, stavka se uvrštava u spisak izvođenja, pri čemu se ne prekida izvođenje tekuće stavke.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
hr: Koji opis fonta koristiti ako strujanje Kate ne odredi konkretne parametre fontova (naziv, veličinu, itd.). Prazni naziv će prepustiti Tigeru da bira, koji parametri fontova kamo pripadaju.

en: White
hr: Bijela

en: White Blue
hr: Stanka - plavo

en: White Crush for Blue
hr: Osvjetljavanje plavog

en: White Crush for Green
hr: Osvjetljavanje zelenog

en: White Crush for Red
hr: Osvjetljavanje crvenog

en: White Green
hr: Stanka - zeleno

en: White Level for Blue
hr: Razina bijelog za plavo

en: White Level for Green
hr: Razina bijelog za zeleno

en: White Level for Red
hr: Razina bijelog za crveno

en: White Red
hr: Stanka - crveno

en: Wide-band (16kHz)
hr: Široki pojas (16kHz)

en: Width
hr: Širina

en: Width in pixels of the border between miniatures.
hr: Širina rubova između minijatura u pixelima.

en: Width of motion compensation blocks
hr: Širina blokova nadoknade pokreta

en: Width of the snapshot image.
hr: Širina slike trenutačne snimke.

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetect).
hr: Širina strujanja za zahvatiti (-1 za autom. prepoznavanje).

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
hr: Širina strujanja koje treba zahvatiti (-1 za automatsko prepoznavanje).

en: Width of the virtual room
hr: Širina prividnog prostora

en: Win32 font renderer
hr: Prikazivač fontova Win32

en: Win32 waveOut extension output
hr: Izlazno proširenje Win32 waveOut

en: WinCE dialogs provider
hr: Dobavljač dijaloga za WinCE

en: WinCE interface
hr: Sučelje WinCE

en: Window
hr: Okno

en: Window decorations
hr: Ukrasiti okna

en: Window properties
hr: Svojstva okna

en: Windows GAPI video output
hr: Izlaz video slike Windows GAPI

en: Windows GDI video output
hr: Izlaz video slike Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
hr: Meta-demultiplexer za Windows Media NSC

en: Windows Service interface
hr: Sučelje službi MS Windowsa

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
hr: Prilagodba okna naposljetku korištene presvlake. Ova mogućnost se obnavlja automatski, nemojte je dirati.

en: Windows opacity between 0.1 and 1.
hr: Neprozirnost okâna između 0.1 i 1.

en: Workaround bugs
hr: Zaobići pogreške

en: Workaround for France
hr: Zaobilaženje pogreški za Francusku

en: Wrapper filter output
hr: Izlaz filtra omotača

en: Wrapper filter verbosity
hr: Rječitost filtra omotača

en: Wrapper for subtitle renderers using CSRI/asa
hr: Omotač za oblikovanje podnaslova uporabom CSRI/asa

en: Write every 128th miniframe to a folder.
hr: Pohrana svakog 128-og minijaturnog kadra u mapu.

en: Write process id to file
hr: ID procesa zapisati u datoteku

en: Writes process id into specified file.
hr: Zapisuje identifikacijsku oznaku procesa u određenu datoteku.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
hr: Smjernica X gornjeg lijevog kuta mozaika.

en: X Screensaver disabler
hr: Isključivač čuvara zaslona X

en: X coordinate
hr: Smjernica X

en: X coordinate of the encoded subtitle
hr: Smjernica X kodiranog podnaslova

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
hr: Logotipska smjernica X. Logotip možete pomjerati lijevim klikom na njega.

en: X coordinate of the mask.
hr: Smjernica maske X

en: X coordinate of the rendered image
hr: Smjernica X uobličene slike

en: X coordinate of the rendered subtitle
hr: Smjernica X uobličenog podnaslova

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
hr: Smjernica X gornjeg lijevog kuta u mozaiku, ukoliko nije negativ.

en: X offset
hr: Odstup X

en: X offset, from the left screen edge.
hr: Odstup X, s lijevog ruba zaslona.

en: X11 display
hr: Prikaz X11

en: X11 display name
hr: Naziv zaslona X11

en: X11 hardware display to use.
    By default, VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
hr: Očvrsnički zaslon koji će koristiti X11.
    VLC će polazno koristiti vrijednost varijable okruženja DISPLAY.

en: X11 hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
hr: Očvrsnički zaslon koji će koristiti X11. VLC će polazno koristiti vrijednost varijable okruženja DISPLAY.

en: X11 video output
hr: Izlaz video slike X11

en: XA demuxer
hr: Demultiplekser XA

en: XCB window
hr: Okno XCB-a

en: XML OSD configuration importer
hr: Uvoznik prilagodbi XML OSD-a

en: XML Parser (using libxml2)
hr: Raščlanjivač XML-a (koristi libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
hr: Format djeljivog spiska izvođenja u XML-u (XSPF)

en: XOSD interface
hr: Sučelje XOSD

en: XSPF playlist export
hr: Izvoz spiska izvođenja u obliku XSPF

en: XSPF playlist import
hr: Uvoz spiska izvođenja XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
hr: Spisak izvođenja u obliku XSPF|*.xspf|datoteka M3U|*.m3u|spisak izvođenja u obliku HTML|*.html

en: XVMC adaptor number
hr: Broj adaptera XVMC

en: XVMC extension video output
hr: Proširenje izlaza video slike XVMC

en: XVideo adaptor number
hr: Broj adaptera za XVideo

en: XVideo extension video output
hr: Proširenje izlaza video slike XVideo

en: XVimage chroma format
hr: Format obrasca boje XVimage

en: Xinerama option
hr: Mogućnost Xinerame

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
hr: Smjernica Y gornjeg lijevog kuta mozaika.

en: Y coordinate
hr: Smjernica Y

en: Y coordinate of the encoded subtitle
hr: Smjernica Y kodiranog podnaslova

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
hr: Logotipska smjernica Y. Logotip možete pomjerati lijevim klikom na njega.

en: Y coordinate of the mask.
hr: Smjernica maske Y

en: Y coordinate of the rendered image
hr: Smjernica Y uobličene slike

en: Y coordinate of the rendered subtitle
hr: Smjernica Y uobličenog podnaslova

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
hr: Smjernica Y gornjeg lijevog kuta u mozaiku, ukoliko nije negativ.

en: Y offset
hr: Odstup Y

en: Y offset, down from the top.
hr: Odstup Y, s vrha prema dolje.

en: YUV output
hr: Izlaz YUV-a

en: YUV video output
hr: Izlaz video slike YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
hr: YUV-boja kocke koja se pomiče preko V-plohe ( 0 - 127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
hr: Zaglavlje YUV4MPEG2 (polazno onemogućeno)

en: YUVP converter
hr: Pretvarač YUVP

en: Yellow
hr: Žuta

en: Yes
hr: Da

en: You are using the Qt4 Interface.
hr: Koristite sučelje Qt4.

en: You can change this option in VLC's update window later on.
hr: Ovu mogućnost možete promijeniti i kasnije u oknu VLC-ovih dogradnji.

en: You can choose the crop style to apply.
hr: Vi možete birati stil obrezivanja koji će se primijeniti.

en: You can choose the default deinterlace mode
hr: Vi možete birati polazni način raspletanja slike

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
hr: Vi se možete odlučiti da isključite neka pospješivanja u radu procesora. Koristite to s krajnjim oprezom!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
hr: Vi možete potpuno onemogućiti izlaz zvuka. Postupak dekodiranja zvuka neće zauzimati mjesto u međuspremniku a i procesor će donekle biti pošteđen opterećenja.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
hr: Vi možete potpuno isključiti obrađivanje podslîka.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
hr: Vi možete potpuno onemogućiti izlaz video slike. Postupak dekodiranja video slike neće zauzimati mjesto u međuspremniku a i procesor će donekle biti pošteđen opterećenja.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
hr: Možete isključiti sve učinke prozirnosti ukoliko to želite. To je korisno uglavnom onda, kada Vam se okna koja pomičete ne ponašaju ispravno.

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
hr: Vi možete odrediti razmake (x,y) elemenata u mozaiku (koristi se samo ako je način pozicioniranja postavljen na "razmaci"). Vi morate zadati zarezima rastavljani spisak smjernica (primjerice: 10,10,150,10).

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
hr: Vi možete odrediti položaj izbornika OSD na video slici (0=središte, 1=lijevo, 2=desno, 4=u vrhu, 8=pri dnu; možete i koristiti kombinacije tih vrijednosti, primjerice 6 = u vrhu-desno).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
hr: Vi možete odrediti visinu trenutačne snimke video slike. Polazno će se zadržati izvorna visina (-1). Koristeći 0 stupnjuje se visina, zadržavajući pri tom bočni omjer.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Vi možete nametnuti visinu slike. VLC će polazno (-1) prilagođavati svojstvima video slike.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Vi možete nametnuti širinu slike. VLC će polazno (-1) prilagođavati svojstvima video slike.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj pokretnih natpisa na video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Vi možete nametnuti usmjerenje mozaika na video slici (0=po sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=gore, 8=dolje, ali možete i spajati te vrijednosti, primjerice 6 = gore-desno).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
hr: Vi možete u mozaiku nametnuti redoslijed elemenata. Morate zadati zarezima razvedeni spisak ID(a) slike. Ti ID-i su uvršteni u modul "mosta mozaika".

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj slike na prevlaci (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
hr: Vi možete nametnuti položaj gornjeg lijevog kuta okna video slike (smjernica X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
hr: Vi možete nametnuti položaj gornjeg lijevog kuta okna video slike (smjernica Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj podslîka na video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj teleteksta u video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj teksta na video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Vi možete nametnuti visinu video slike. VLC će polazno (-1) preuzimati svojstva video snimke.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Vi možete nametnuti širinu video slike. VLC će polazno (-1) preuzimati svojstva video snimke.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
hr: Vi možete nametnuti širinu trenutačne snimke video prikaza. Polazno se zadržava izvorna širina (-1). Korištenjem 0 širina će se stupnjevati, kako bi se zadržao bočni omjer.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
hr: Ovdje možete unijeti polazni lanac izlaznog sadržaja strujanja. Proučite dokumentaciju da bi naučili kako se tvore takvi lanci. Pozor: Ovaj lanac će biti uključen za sva strujanja.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
hr: Vi možete nametnuti izlaznu frekvenciju zvuka. Uobičajene vrijednosti su -1 (polazno), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
hr: Vi možete zadati zarezima razdijeljeni spisak ulaznih sadržaja, koji će biti skupa ulančan iza onog redovnog.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
hr: Vi možete ručno zadati spisak straničnika za protok strujanja u obliku "{naziv=naziv-straničnika,vrijeme=možebitni-vremenski-odstup,bajti=možebitni-bajtovski-odstup},{...}"

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
hr: Jezik sučelja možete birati ručno. Ako je pak ovdje zadano "automatski", onda se automatski prepoznaje jezik sustava.

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
hr: Izbornik prakaza u prikazu možete ukloniti lijevim klikom po njemu.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
hr: Vi možete vektore pokreta (strelice ukazuju na kretanje slîka) prekriti preko slike. Ta vrijednost je maska, zasnovana na slijedećim vrijednostima:
    1 - pokazati unaprijed predviđene VP kadrova P
    2 - pokazati unaprijed predviđene VP kadrova B
    4 - pokazati unatrag predviđene VP kadrova B
    Za pokazivanje svih vektora vrijednost bi trebala biti 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a comma separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
hr: Za VLC možete odabrati "dodatna sučelja". Ona će biti pokrenuta u pozadini dodatno polaznom sučelju. Koristite zarezima rastavljani spisak sučelnih modula. (Česte vrijednosti su "rc" (udaljeno upravljanje), "http", "gestures" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
hr: Sučelja upravljanja za VLC možete birati.

en: You can select local files with the following list and buttons.
hr: Mjesne datoteke možete birati slijedećim spiskom i gumbima.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
hr: Vi možete birati, koji modul za preslikavanje radnog spremnika želite koristiti. VLC će polazno izabrati onaj najbrži, koji Vaše očvrsje podržava.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
hr: Ovdje možete zadati polaznu jačinu izlaznog zvuka u rasponu od 0 do 1024.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
hr: Za kloniranje možete koristiti određene module izlaza slike. Koristite zarezima rastavljani spisak modula.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
hr: Ovu mogućnost možete koristiti za smještanje podnaslova ispod filma, umjesto iznad njega. Iskušajte različite položaje.

en: You can zoom the video by the specified factor.
hr: Ovim možete približiti video sliku za vrijednost određenog čimbenika.

en: You have the latest version of VLC media player.
hr: Već posjedujete najnoviju inačicu izvođača medija VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
hr: Imate dvije mogućnosti izbora:
     - Sučelje će se prilagodoto urođenoj veličini slike
     - Slika će se opružiti do veličine sučelja
     Polazno, sučelje se prilagođava urođenoj veličini slike.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
hr: Potrebno je navesti samo jedan od tri slijedeća parametra, pa će VLC pomoću bočnog omjera sâm prepoznati ostale

en: You must set a name for the profile.
hr: Morate zadati naziv za taj profil.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
hr: Modul Shoutcasta bi ste inače morali napajati strujanjem Ogg. No, umjesto toga, moguće je strujati i MP3, tako da strujanja MP3 možete proslijediti poslužitelju Shoutcasta/Icecasta.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
hr: Prilagodite raspored Vaših zvučnika uslužnim programom "Postavljanje zvuka Midi" iz odsjeka /Applikacije/Uslužni programi. Način stereo se počinje koristiti odmah sada.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
hr: Izgleda da Vaš Mac nije opremljen prikladnim uređajem ulaza. Provjerite molim Vaše programe za povezivanje i upravljanje.

en: Your account was rejected.
hr: Vaš račun je odbijen.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
hr: Vaš pokušaj povezivanja s poslužiteljem je odbijen.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
hr: Vaš prikaz će biti otvoren i izveden u svrhu njegovog strujanja ili pohranjivanja.

en: Your input can't be opened
hr: Vaš ulazni sadržaj ne može biti otvoren.

en: Your password was rejected.
hr: Vaša zaborka je odbijena.

en: Your version of Mac OS X is no longer supported
hr: Vaša inačica Mac OS X-a se više ne podržava

en: Zoom
hr: Povećavanje

en: Zoom mode: %s
hr: Način uvećavanja: %s

en: Zoom video
hr: Približiti video sliku

en: Zooming reset
hr: Uvećanje vratiti na polazno

en: [0=no diseqc, 1-4=satellite number].
hr: [0=bez sustava diseqc, 1-4=broj satelita].

en: [0=off, 1=on, -1=auto].
hr: [0=isključeno, 1=uključeno, -1=automatski].

en: [Boxes]
hr: [Okviri]

en: [Display]
hr: [Prikaz]

en: [Filebrowser]
hr: [Preglednik datoteka]

en: [Global]
hr: [Globalno]

en: [Loop]
hr: [Petlja]

en: [Miscellaneous]
hr: [Razno]

en: [Player]
hr: [Medijski izvođač]

en: [Playlist]
hr: [Spisak izvođenja]

en: [Random]
hr: [Proizvoljno]

en: [Repeat]
hr: [Opetovati]

en: [cdda:][device][@[track]]
hr: [cdda:][uređaj][@[trag]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
hr: [vcd:][uređaj][@[naslov][,[poglavlje]]]

en: \ sending bitrate  :   %6.0f kb/s
hr: \ stopa protoka slanja podataka  :   %6.0f kb/s

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
hr: dodajte --advanced na naredbenom retku, kako bi vidjeli napredne mogućnosti.

en: address to bind to (helper setting for dst)
hr: Adresa za privezivanje (pomoćna postavka za dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
hr: adresa:port za vezanje VLC-a, na kojima će osluškivati nadolazeća strujanja. Pomoćna postavka za dst, dst=bind+'/'+path. Parametar dst-a ovo nadomješta.

en: all
hr: sve

en: ask for extra verbosity when displaying help
hr: zatražiti dodatnu opširnost kod prikaza pomoći

en: audio filter for simple channel mixing
hr: Filtar zvuka za jednostavno miješanje kanala

en: auto
hr: automatski

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
hr: automatski - neka kôder odluči na osnovu ulaznog sadržaja (najbolje)

en: bits
hr: bita

en: bits/s
hr: bita/s

en: boolean
hr: booleova vrijednost

en: bottom
hr: dno

en: cddax://[device-or-file][@[T]track]
hr: cddax://[uređaj-ili-datoteka][@[T]trag]

en: clean effects
hr: ukloniti učinke

en: collapse
hr: sklopiti

en: cycles per degree
hr: Ciklusa po stupnju

en: dc1394 input
hr: Ulaz dc1394

en: default
hr: polazno

en: device, fifo or filename
hr: Uređaj, FIFO ili naziv datoteke

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
hr: Uređaj, FIFO ili naziv datoteke za zapise kadrova YUV.

en: disabled
hr: isključeno

en: email address reported to CDDB server
hr: adresa e-pošte priopćena poslužitelju CDDB-a

en: enable
hr: uključiti

en: end
hr: svršetak

en: expand
hr: raširiti

en: extended selection list
hr: prošireni spisak odabranog

en: fast
hr: brzo

en: filename for stream (helper setting for dst)
hr: Naziv datoteke strujanja (pomoćna postavka za dst)

en: fixed
hr: uglavljeno

en: float
hr: plutajuća vrijednost

en: force coding frame as seperate interlaced fields
hr: nametnuti kodiranje kadra kao zasebno propletenih polja

en: force coding frame as single picture
hr: nametnuti kodiranje kadra kao pojedinačne slike

en: full
hr: potpuno

en: hearing impaired
hr: slušanje je pogoršano

en: height of the overlapping area (in %)
hr: Visina područja prekrivanja (u %)

en: iSight Capture Input
hr: Ulaz zahvaćanja iSighta

en: iTunes Music Library importer
hr: Uvoznik glazbene zbirke iTunesa

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
hr: Ukoliko želite da  VLC pokrene AthmoLightove nadzorne programe, onda unesite ovdje potpunu putanju datoteke AtmoWinA.exe.

en: integer
hr: cjelobrojna vrijednost

en: kbits/s
hr: kbita/s

en: key
hr: ključ

en: key and mouse event handling at vout level.
hr: Upravljanje događanjima tipki i miša na razini vout

en: kind of filtering which should be use to calcuate the color output
hr: Vrsta filtriranja koja će biti korištena za izračun izlaza boje

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
hr: Korisničko ime ili lozinka za last.fm nisu točni. Provjerite molim Vaše postavke i pokrenite VLC ponovno.

en: last.fm: Authentication failed
hr: last.fm: Ovjeravanje nije uspjelo

en: left
hr: lijevo

en: length of the overlapping area (in %)
hr: Dužina područja prekrivanja (u %)

en: localhost
hr: mjesniugostitelj

en: localhost.localdomain
hr: mjesniugostitelj.mjesnadomena

en: main program
hr: glavni program

en: middle position (in %)
hr: Središnji položaj (u %)

en: motion
hr: pokret

en: motion control interface
hr: sučelje nadzora pokreta

en: multicast
hr: skupno slanje

en: no
hr: ne

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
hr: ni jedna prilagodbena mogućnost neće biti učitana ni pohranjena u datoteku postavki

en: none
hr: ništa

en: normal
hr: uobičajeno

en: offsets
hr: razmaci

en: overlap
hr: prekrivajuće

en: play list
hr: spisak izvođenja

en: playlist
hr: spisak izvođenja

en: print a list of available modules
hr: ispis spiska raspoloživih modula

en: print a list of available modules with extra detail
hr: ispis spiska raspoloživih modula s dodatnim pojedinostima

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
hr: ispis pomoći za VLC (može se spojiti s --advanced i --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
hr: ispis pomoći za VLC i sve njegove module (može se spojiti s --advanced i --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
hr: ispis pomoći za neki određeni modul (može se spojiti s --advanced i --help-verbose). Ispred naziva modula stavite znak = zbog točnije shodnosti.

en: print version information
hr: ispis informacija o inačici

en: reset the current config to the default values
hr: tekuće postavke vratiti na početne vrijednosti

en: resets the current plugins cache
hr: vraća tekući međuspremnik priključaka na početno

en: right
hr: desno

en: save the current command line options in the config
hr: mogućnosti tekućeg naredbenog retka pohraniti u postavkama

en: sec.
hr: sek.

en: selection list
hr: spisak odabranog

en: simple
hr: jednostavno

en: slow
hr: polako

en: spatial
hr: prostorno

en: string
hr: niz

en: summary
hr: ukupno

en: temporal
hr: vremensko

en: title
hr: Naslov

en: top
hr: vrh

en: type
hr: vrsta

en: unicast
hr: pojedinačno slanje

en: unknown type
hr: nepoznata vrsta

en: use alternate config file
hr: datoteku postavki koristiti naizmjence

en: v4l2 controls
hr: Nadzori v4l2

en: v4l2 driver controls
hr: Postavke upravljača v4l2

en: v4l2 driver controls, if supported by your v4l2 driver.
hr: Postavke upravljača v4l2 (ako to podržava upravljač v4l2).

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
hr: vcdx://[uređaj-ili-datoteka][@{P,S,T}num]

en: video-filter-event
hr: događanje-filtra-slike

en: visual impaired commentary
hr: komentar je vizualno pogoršan

en: xblen
hr: Dužina blokova x

en: yblen
hr: Dužina blokova y

en: yes
hr: da

en: yes: %@ @ %@ kb/s
hr: da: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@ secs
hr: da: iz %@ u %@ secs

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
hr: | @name logo-file STRING . . .naziv/putanja datoteke prekrivanja

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
hr: | @name logo-position #. . . . . . . . razmjerni položaj

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
hr: | @name logo-transparency #. . . . . . . . . prozirnost

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
hr: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . . razmak s lijeva

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
hr: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . razmak s vrha

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
hr: | @name marq-color # . . . . . . . . . . boja fonta, RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
hr: | @name marq-marquee  NIZ  . . NIZ prekriti preko video slike

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
hr: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . stupanj pokrivenosti bojom

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
hr: | @name marq-position #. . .  nadzor razmjernog položaja

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
hr: | @name marq-size # . . . . . . . . veličina fonta u pixelima

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
hr: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . vrijeme isteka u ms

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
hr: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . . razmak s lijeva

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
hr: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . razmak s vrha

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
hr: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . . usmjerenje mozaika

en: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alpha
hr: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alfa

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
hr: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . . broj bôja

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
hr: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . vodoravni rub

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
hr: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . . visina

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
hr: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . . bočni omjer

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
hr: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . spisak râzmaka

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
hr: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . redoslijed slika

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
hr: | @name mosaic-position {0=auto,1=ustaljeno} . . . . položaj

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
hr: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . . broj redaka

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
hr: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . okomiti rub

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
hr: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . širina

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
hr: | @name mosaic-xoffset # . . . . položaj gornjeg lijevog kuta

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
hr: | @name mosaic-yoffset # . . . . položaj gornjeg lijevog kuta

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
hr: | achan [X]. . . . . . . . . .  postaviti/prikazati kanale zvuka

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
hr: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . dodati XYZ spisku izvođenja

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
hr: | adev [X] . . . . . . . . . . .  postaviti/prikazati uređaj zvuka

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
hr: | atrack [X] . . . . . . . . . . . postaviti/prikazati trag zvuka

en: | audio decoded    :    %5i
hr: | dekodirano zvuka    :    %5i

en: | buffers lost     :    %5i
hr: | izgubljeno međuspremnika     :    %5i

en: | buffers played   :    %5i
hr: | izvedeno međuspremnika   :    %5i

en: | bytes sent       : %8.0f kB
hr: | poslanih bajtova       : %8.0f kB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
hr: | chapter [X]  . . . . zadati/prikazati poglavlje u tekućoj stavci

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
hr: | chapter_n  . . . . . .  naredno poglavlje u tekućoj stavci

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
hr: | chapter_p  . . . .  prethodno poglavlje u tekućoj stavci

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
hr: | clear . . . . . . . . . . . . . . obrisati spisak izvođenja

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
hr: | stopa protoka demuxa    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f kB
hr: | pročitano demuxovih bajta : %8.0f kB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
hr: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . uvrstiti XYZ u red čekanja spiska za izvođenje

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
hr: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . sklopka cjelozaslonskog prikaza

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
hr: | faster . . . . . . . . . .  brže izvođenje strujanja

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
hr: | fastforward  . . . . . . . .  .  postaviti na najvišu stopu

en: | frames displayed :    %5i
hr: | prikazano kadrova :    %5i

en: | frames lost      :    %5i
hr: | izgubljeno kadrova      :    %5i

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
hr: | get_length . . . .  duljina tekućeg strujanja

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
hr: | get_time . . sekunda je proteklo od početka strujanja

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
hr: | get_title . . . . .  naslov tekućeg strujanja

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
hr: | goto . . . . . . . . . . . . . .  prijeći na stavku dotičnog kazala

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
hr: | help . . . . . . . . . . . . . . . ovaj prikaz pomoći

en: | info . . . . .  information about the current stream
hr: | info . . . . .  podatci o tekućem strujanju

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
hr: | ulazna stopa protoka    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f kB
hr: | pročitano ulaznih bajta : %8.0f kB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
hr: | is_playing . . . .  1 ukoliko se izvodi strujanje, u suprotnom 0

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
hr: | key [hotkey name] . . . . . .  oponašati pritiskanje vrele tipke

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
hr: | logout . . . . . . .  svršetak (ako je na vezi putem utičnice)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
hr: | longhelp . . . . . . . . . . . iscrpniji prikaz pomoći

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
hr: | loop [on|off] . . . . . . . . . sklopka opetovanja stavki

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
hr: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] koristiti izbornik

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
hr: | next . . . . . . . . . . . . . .  naredna stavka spiska izvođenja

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
hr: | normal . . . . . . . . . .  uobičajeno izvođenje strujanja

en: | packets sent     :    %5i
hr: | poslanih paketa     :    %5i

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
hr: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  sklopka stanke

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
hr: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . izvedba protoka strujanja

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
hr: | playlist . . . . .  prikazati trenutačne stavke spiska izvođenja

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
hr: | prev . . . . . . . . . . . .  prethodna stavka spiska izvođenja

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
hr: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  okončati vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
hr: | random [on|off] . . . . . . .  sklopka nasumičnog izvođenja

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
hr: | repeat [on|off] . . . .  sklopka opetovanja stavki spiska izvođenja

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
hr: | rewind  . . . . . . . . . . . .  postaviti na najnižu stopu

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
hr: | seek X . . . traženje u sekundama, primjerice `seek 12'

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
hr: | poslano stopom protoka od  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
hr: | slower . . . . . . . . . .  sporije izvođenje strujanja

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
hr: | snapshot . . . . . . . . . . . . zahvatiti sliku video prikaza

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
hr: | stats  . . . . . . . .  prikazati statističke podatke

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
hr: | status . . . . . . . . . . . trenutno stanje spiska izvođenja

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
hr: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . zaustaviti protok strujanja

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
hr: | strack [X] . . . . . . . . . postaviti/prikazati trag podnaslova

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
hr: | title [X]  . . . . . . zadati/prikazati naslov u tekućoj stavci

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
hr: | title_n  . . . . . . . .  slijedeći naslov u tekućoj stavci

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
hr: | title_p  . . . . . .  prethodni naslov u tekućoj stavci

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
hr: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  postaviti/prikazati obrezivanje slike

en: | video decoded    :    %5i
hr: | dekodirano video snimki    :    %5i

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
hr: | voldown [X]  . . . . . .  jačinu glasnosti zvuka smanjiti za X

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
hr: | volume [X] . . . . . . . . . . postaviti/prikazati jačinu glasnosti zvuka

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
hr: | volup [X]  . . . . . . .  jačinu glasnosti zvuka povećati za X

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
hr: | vratio [X]  . . . . . . . postaviti/prikazati bočni omjer

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
hr: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . postaviti/prikazati traku video slike

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
hr: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  postaviti/prikazati povećavanje video slike
