vlc 1.0.4 - en to gl translation catalogue (4813 entries)

en: 
    (WinCE interface)
gl: 
    (Interface WinCE)

en: 
    Do you want to download it?
gl: 
    Quere descargala?

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
gl: 
    O contido descargouse no ficheiro vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
gl: 
    Prema a tecla RETORNO para continuar...

en: 
    Warning: if you can't access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
gl: 
    Aviso: se xa non pode acceder á GUI, abra unha xanela de liña de comandos, vaia ao directorio onde instalou o VLC e execute "vlc -I qt"

en:      .           Show/Hide hidden files
gl:      .           Mostrar/ocultar os ficheiros ocultos

en:      /           Look for an item
gl:      /           Buscar un elemento

en:      <, >        Next/Previous chapter
gl:      <, >        Capítulo anterior/seguinte

en:      <backspace> Delete an entry
gl:      <backspace> Eliminar unha entrada

en:      <enter>     Add the selected file to the playlist
gl:      <enter>     Engadir o ficheiro seleccionado á lista de reprodución

en:      <left>      Seek -1%%
gl:      <left>      Procurar -1%%

en:      <pgup>,<pgdown> Navigate through the box page by page
gl:      <pgup>,<pgdown> Navegar pola caixa páxina a páxina

en:      <right>     Seek +1%%
gl:      <right>     Procurar +1%%

en:      <space>     Add the selected directory to the playlist
gl:      <space>     Engadir o directorio seleccionado á lista de reprodución

en:      <space>     Pause/Play
gl:      <space>     Pausa/Reproducir

en:      <up>,<down>     Navigate through the box line by line
gl:      <up>,<down>     Navegar pola caixa liña a liña

en:      <up>,<down>     Seek +/-5%%
gl:      <up>,<down>     Buscar +/-5%%

en:      A           Add an entry
gl:      A           Engadir unha entrada

en:      B           Show/Hide filebrowser
gl:      B           Mostrar/ocultar o navegador de ficheiros

en:      Ctrl-l          Refresh the screen
gl:      Ctrl-l          Actualizar a pantalla

en:      D, <del>    Delete an entry
gl:      D, <del>    Eliminar unha entrada

en:      Esc         Close Add/Search entry
gl:      Esc         Pechar engadir/buscar entrada

en:      L           Show/Hide messages box
gl:      L           Mostrar/ocultar a caixa de mensaxes

en:      O           Reverse order Playlist by title
gl:      O           Inverter a orde da lista por título

en:      P           Show/Hide playlist box
gl:      P           Mostrar/ocultar a caixa da lista de reprodución

en:      R           Toggle Repeat item
gl:      R           Cambiar a repetir elemento

en:      S           Show/Hide statistics box
gl:      S           Mostrar/ocultar a caixa de estatísticas

en:      [, ]        Next/Previous title
gl:      [, ]        Título anterior/seguinte

en:      a           Volume Up
gl:      a           Subir o volume

en:      c           Switch color on/off
gl:      c           Cambio de cor activado/desactivado

en:      e           Eject (if stopped)
gl:      e           Expulsar (se está detido)

en:      f           Toggle Fullscreen
gl:      f           Cambiar a pantalla completa

en:      g           Go to the current playing item
gl:      g           Ir ao elemento que se está a reproducir

en:      h,H         Show/Hide help box
gl:      h,H         Mostrar/ocultar a caixa de axuda

en:      i           Show/Hide info box
gl:      i           Mostrar/ocultar a caixa de información

en:      l           Toggle Loop Playlist
gl:      l           Cambiar a reprodución da lista en bucle

en:      m           Show/Hide metadata box
gl:      m           Mostrar/ocultar a caixa de metadatos

en:      n, p        Next/Previous playlist item
gl:      n, p        Elemento seguinte/anterior da lista de reprodución

en:      o           Order Playlist by title
gl:      o           Ordenar a lista por títulos

en:      q, Q, Esc   Quit
gl:      q, Q, Esc   Saír

en:      r           Toggle Random playing
gl:      r           Cambiar a reprodución aleatoria

en:      s           Stop
gl:      s           Deter

en:      x           Show/Hide objects box
gl:      x           Mostrar/ocultar a caixa de obxectos

en:      z           Volume Down
gl:      z           Baixar o volume

en:  (default disabled)
gl:  (opción predeterminada desactivada)

en:  (default enabled)
gl:  (opción predeterminada activada)

en:  - Empty -
gl:  - Baleiro -

en:  Apply
gl:  Aplicar

en:  Browse
gl:  Procurar

en:  Cancel
gl:  Cancelar

en:  Chapter  : %d/%d
gl:  Capítulo  : %d/%d

en:  Clear
gl:  Limpar

en:  Help
gl:  Axuda

en:  Information
gl:  Información

en:  Logs
gl:  Rexistros

en:  Objects
gl:  Obxectos

en:  Playlist (All, one level)
gl:  Lista de reprodución (Todos, un nivel)

en:  Playlist (By category)
gl:  Lista de reprodución (Por categoría)

en:  Playlist (Manually added)
gl:  Lista de reprodución (engadida a man)

en:  Position : %s/%s (%.2f%%)
gl:  Posición : %s/%s (%.2f%%)

en:  Profile Name Missing
gl:  Falta o nome do perfil

en:  Save
gl:  Gardar

en:  Source   : %s
gl:  Fonte   : %s

en:  Source: <no current item> %s
gl:  Fonte: <ningún elemento actual> %s

en:  State    : Opening/Connecting %s
gl:  Estado    : Abrindo/conectando %s

en:  State    : Paused %s
gl:  Estado    : En pausa %s

en:  State    : Playing %s
gl:  Estado    : Reproducindo %s

en:  Stats
gl:  Estados

en:  Title    : %d/%d
gl:  Título    : %d/%d

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
gl:  Predición ponderada para fotogramas P:  - 0: Desactivado
     - 1: Desprazamento oculto
     - 2: Análise intelixente

en:  [ h for help ]
gl:  [ h para axuda ]

en:  by the VideoLAN Team.
gl:  polo equipo VideoLAN.

en:  days
gl:  días

en: "%s" is no audio encoder.
gl: "%s" non é un codificador de son.

en: "%s" is no video encoder.
gl: "%s" non é un codificador de vídeo.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
gl: Efecto Detección de cor. Toda a imaxe se volverá branca e negra, excepto as partes que teñan a cor que vostede indicou na configuración.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
gl: Efecto de distorsión de vídeo Detección de bordos.
    Proba a cambiar as diferentes configuracións para distintos efectos

en: "Rating" to put in ASF comments.
gl: "Valoración" para poñer nos comentarios ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
gl: Valor U da cor chave da pantalla azul (en valores YUV). De 0 a 255. A opción predeterminada é 120 para azul.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
gl: O valor V da cor chave da pantalla azul (en valores YUV). De 0 a 255. A opción predeterminada é 90 para azul.

en: "Water surface" video distortion effect
gl: Efecto de distorsión de vídeo Superficie de auga

en: "Waves" video distortion effect
gl: Efecto de distorsión de vídeo Ondas

en: %.1f MHz (%d services)
gl: %.1f MHz (%d servizos)

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
gl: non se mostraron %d módulos porque só teñen opcións avanzadas.

en: %i items
gl: %i elementos

en: %s
    Done %s (100.0%%)
gl: %s
    Feito %s (100.0%%)

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
gl: %s
    Descargando... %s/%s %.1f%% feito

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
gl: %s
    Descargando... %s/%s - %.1f%% feito

en: %s (Encoded Output)
gl: %s (Saída codificada)

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción ilegal -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `%c%s' non permite argumentos

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción `%s' é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción `%s' require un argumento

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `--%s' non permite argumentos

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción `-W %s' non permite un argumento

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción `-W %s' é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción require un argumento -- %c

en: %s: unrecognized option `%s%s'
gl: %s: opción sen recoñecer `%s%s'

en: &About
gl: &Sobre

en: &Advanced Controls
gl: Controis &avanzados

en: &Advanced Open...
gl: Abrir con opcións &avanzadas...

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: &Aspect Ratio
gl: Proporción de &aspecto

en: &Audio
gl: S&on

en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Chapter
gl: &Capítulo

en: &Clear
gl: &Limpar

en: &Close
gl: &Pechar

en: &Codec Details
gl: Detalles do &códec

en: &Codec Information
gl: Informacións de &códecs

en: &Convert
gl: &Converter

en: &Convert / Save
gl: &Converter / gardar

en: &Crop
gl: &Recortar

en: &Deinterlace
gl: &Desentrelazar

en: &Disc
gl: &Disco

en: &Effects and Filters
gl: &Efectos e filtros

en: &Enqueue
gl: Poñer en &cola

en: &Extra Metadata
gl: Metadatos &extra

en: &Faster
gl: Máis &rápido

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Fullscreen
gl: P&antalla completa

en: &Fullscreen Interface
gl: Interface &pantalla completa

en: &General
gl: &Xeral

en: &Go
gl: &Ir

en: &Help
gl: &Axuda

en: &Help...
gl: &Axuda...

en: &Jump Forward
gl: &Saltar cara a adiante

en: &Media
gl: &Multimedia

en: &Messages
gl: &Mensaxes

en: &Navigation
gl: &Navegación

en: &Network
gl: &Rede

en: &Open File...
gl: A&brir ficheiro...

en: &Open Media
gl: &Abrir soporte

en: &Play
gl: &Reproducir

en: &Playback
gl: &Reprodución

en: &Post processing
gl: &Procesamento posterior

en: &Preferences
gl: &Preferencias

en: &Program
gl: &Programa

en: &Quit
gl: &Saír

en: &Recent Media
gl: Soportes &recentes

en: &Recheck version
gl: &Comprobar de novo a versión

en: &Reset Preferences
gl: &Restabelecer as preferencias

en: &Save
gl: &Gardar

en: &Save Metadata
gl: &Gardar os metadatos

en: &Save as...
gl: &Gardar como...

en: &Search:
gl: &Buscar:

en: &Select
gl: &Seleccionar

en: &Services Discovery
gl: Descubrimento de &servizos

en: &Start
gl: &Inicio

en: &Statistics
gl: E&statísticas

en: &Stop
gl: &Deter

en: &Stream
gl: &Fluxo

en: &Streaming...
gl: &Fluxo...

en: &Subtitles Track
gl: Pista de &subtítulos

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Track Synchronization
gl: Sincronización da pis&ta

en: &Update
gl: &Actualización

en: &VLM Configuration
gl: Configuración &VLM

en: &Video
gl: &Vídeo

en: &Visualizations
gl: &Visualizacións

en: &Yes
gl: &Si

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
gl: (Experimental) Non garde na caché no nivel de acceso.

en: (Experimental) XCB video output
gl: (Experimental) Saída de vídeo XCB

en: (Experimental) XCB video window
gl: (Experimental) Xanela de vídeo XCB

en: (Not recommended) Perform a simple (non hierarchical block matching motion vector search with search range of +/-x, +/-y
gl: (Non recomendado). Realizar unha busca simple (non xerárquica) de coincidencia de bloques de vector de movemento dentro dun intervalo de +/-x, +/-y

en: (Super) Video CD
gl: CD de (super)vídeo

en: (c) 1996-2004 the the VideoLAN team team
gl: (c) 1996-2004 o equipo do VideoLAN

en: (c) 1996-2008 - the VideoLAN Team
gl: (c) 1996-2008 - o equipo do VideoLAN

en: (no item is being played)
gl: (non se está reproducindo ningún elemento)

en: ) is available.
gl: ) está dispoñíbel.

en: +----[ Remote control commands ]
gl: +----[ Comandos de control remoto ]

en: +----[ end of help ]
gl: +----[ fin da axuda ]

en: +-[Audio Decoding]
gl: +-[Descodificación automática]

en: +-[Incoming]
gl: +-[Entrante]

en: +-[Streaming]
gl: +-[Emitindo en fluxo]

en: +-[Video Decoding]
gl: +-[Descodificación de vídeo]

en: ---  DVD Menu
gl: ---  Menú DVD

en: ----- Title
gl: ----- Título

en: ...when VLC is in background
gl: ...cando o VLC está en segundo plano

en: 1 item
gl: 1 elemento

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
gl: VBR baseado en calidade dun paso. Intervalo de 0 a 51.

en: 1:1 Original
gl: 1:1 Orixinal

en: 1:2 Half
gl: 1:2 A metade

en: 1:4 Quarter
gl: 1:4 Un cuarto

en: 1:File
gl: 1:ficheiro

en: 2 Front 2 Rear
gl: 2 Diante 2 Atrás

en: 2 Pass
gl: 2 Pasos

en: 22 kHz tone
gl: Sinal 22 kHz

en: 256 corresponds to 100%, 1024 to 400%
gl: 256 corresponde a 100%, 1024 a 400%

en: 2:1 Double
gl: 2:1 O dobre

en: 3 Front 2 Rear
gl: 3 Diante 2 Detrás

en: 3D Now! memcpy
gl: memcpy 3D Now!

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
gl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Benvida/o á Axuda do reprodutor multimedia VLC</h2><h3>Documentación</h3><p>Pode encontrar documentación sobre o VLC no <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> de Videolan.</p><p>Se é nova/o no reprodutor multimedia VLC, lea a<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introdución para o reprodutor multimedia VLC</em></a>.</p><p>Pode encontrar algunha información sobre o uso do reprodutor no documento <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Como reproducir ficheiros co reprodutor multimedia VLC</em></a>".</p><p>Para todas as tarefas de gardado, conversión, transcodificación, codificación, multiplexado e emisión de fluxos, pode que encontre información interesante na <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Documentación sobre fluxo</a>.</p><p>Se ten dúbidas sobre a terminoloxía, consulte a <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">base de coñecemento</a>.</p><p>Para comprender os atallos de teclado principais, lea a páxina <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">atallos</a>.</p><h3>Axuda</h3><p>Antes de facer calquera pregunta, diríxase ás <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Preguntas máis frecuentes (FAQ)</a>.</p><p>Despois podería obter axuda (ou axudar) nos <a href="http://forum.videolan.org">Foros</a>, nas <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">listas de correo</a>ou na nosa canle IRC (<em>#videolan</em> en irc.freenode.net).</p><h3>Contribuír co proxecto</h3><p>Pode axudar ao proxecto VideoLAN cedendo parte do seu tempo en proporcionarlle axuda á comunidade, deseñando ficheiros de aparencia, traducindo a documentación, probando o aplicativo ou escribindo código. Pode tamén facer unha contribución económica ou material. E, por suposto, pode <b>promocionar</b> o reprodutor multimedia VLC.</p></body></html>

en: <p>The <i>VideoLAN Team</i> doesn't like when an application goes online without authorization.</p>
     <p><i>VLC media player</i> can retreive limited information from the Internet in order to get CD covers or to check for available updates.</p>
    <p><i>VLC media player</i> <b>DOES NOT</b> send or collect <b>ANY</b> information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>Therefore please select from the following options, the default being almost no access to the web.</p>
gl: <p>Ao <i>Equipo VideoLAN</i> non lle gusta que un aplicativo se conecte en liña sen autorización.</p>
     <p><i>O reprodutor multimedia VLC</i> pode recuperar unha cantidade limitada de información de Internet para obter portadas de CD ou para verificar a existencia de actualizacións.</p>
    <p><i>O reprodutor multimedia VLC</i> <b>NON</b> envía nin colecciona <b>NINGUNHA</b> información, nin de maneira anónima, sobre o uso que fai.</p>
    <p>Por tanto, seleccione de entre as seguintes opcións a predeterminada, que é case sen acceso á web.</p>

en: A directory where to save the files has to be selected.
gl: Hai que seleccionar un directorio para gardar os ficheiros.

en: A file where to save the stream has to be selected.
gl: Hai que seleccionar un ficheiro para gardar o fluxo.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
gl: Unha escala cuantizadora de vídeo fixa para a codificación VBR (valores que se aceptan: de 0.01 a 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
gl: Un códec de son libre dedicado á compresión de voz (pódese usar co OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum.
gl: Unha lista de efectos visuais separados por comas.
    Os efectos actuais inclúen: simulación, ámbito, espectro.

en: A new version of VLC(
gl: Unha versión nova do VLC(

en: A positive value means that
    the audio is ahead of the video
gl: Un valor positivo indica que
    o son vai por diante do vídeo

en: A positive value means that
    the subtitles are ahead of the video
gl: Un valor positivo indica que
    os subtítulos van por diante do vídeo

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
gl: Só se usa un único contrasinal de administración para protexer esta interface. O valor predeterminado é "admin".

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
gl: Requírese un ficheiro de fontes de son para a síntese de software.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
gl: Hai que seleccionar un destino válido. Introduza un IP Unicast ou un IP Multicast.
    
    Se non sabe o que significa isto, vaia ao HOWTO do fluxo do VLC e aos textos de axuda nesta xanela.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
gl: Un valor > 0 activa o modo de taxa de bits constante

en: A->B Loop
gl: Bucle A->B

en: A/52 audio packetizer
gl: Empaquetador de son A/52

en: A/52 dynamic range compression
gl: Compresión de rango dinámico A/52

en: A/52 over S/PDIF
gl: A/52 sobre S/PDIF

en: A/52 parser
gl: Analizador A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
gl: Descodificador de son AAC (usando libfaad2)

en: AAC extension
gl: Extensión ACC

en: ADPCM audio decoder
gl: Descodificador de son ADPCM

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
gl: Descodificador de son AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
gl: Empaquetador de son AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
gl: Demultiplexor AIFF

en: ALSA Device Name
gl: Nome de dispositivo ALSA

en: ALSA audio output
gl: Saída de son ALSA

en: AM Tuner mode
gl: Modo sintonizador AM

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
gl: Modo sintonizador AM. Pode ser un dos predeterminados (0), televisión (1), radio AM (2), radio FM (3) ou DSS (4).

en: AM radio
gl: Radio AM

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
gl: Reprodutor multimedia VLC

en: ASCII Art
gl: Arte ASCII

en: ASCII-art video output
gl: Saída de vídeo arte ASCII

en: ASF muxer
gl: Multiplexor ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
gl: Tamaño do paquete ASF -- o predeterminado é 4096 bytes

en: ASF v1.0 demuxer
gl: Demultiplexor v1.0 ASF

en: ASX playlist import
gl: Importar lista de reprodución ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
gl: Descodificador de son ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC Major Channel
gl: Canle maior ATSC

en: ATSC Minor Channel
gl: Canle menor ATSC

en: ATSC Physical Channel
gl: Canle física ATSC

en: AU demuxer
gl: Demultiplexor AU

en: AVI Index
gl: Índice AVI

en: AVI demuxer
gl: Demultiplexor AVI

en: AVI muxer
gl: Multiplexor AVI

en: About
gl: Sobre

en: About VLC media player
gl: Sobre o reprodutor multimedia VLC

en: About the video filters
gl: Sobre os filtros de vídeo

en: Above the Video
gl: Sobre o vídeo

en: Accelerated video output (Overlay)
gl: Saída de vídeo acelerada (Superposición)

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
gl: Aceptar os comandos do conectador Unix en vez de stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
gl: Aceptar os comandos do conectador en vez de stdin. Pode definir o enderezo e o porto os que levará a interface.

en: Access advanced options to tweak the device
gl: Opcións de acceso avanzado para axustar o dispositivo

en: Access control list (equivalent to .hosts) file path, which will limit the range of IPs entitled to log into the internal HTTP server.
gl: Camilo de ficheiro da lista de control de acceso (equivalente a .host) que limitará a taxa de IP autorizados para rexistrase no servidor interno HTTP.

en: Access module
gl: Módulo de acceso

en: Access modules
gl: Módulos de acceso

en: Access output
gl: Saída de acceso

en: Access output module
gl: Módulo de acceso de saída

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
gl: Os módulos de saída de acceso controlan o modo en que se envían os fluxos multiplexados. Esta configuración permítelle forzar sempre un método de saída de acceso en concreto. Probabelmente isto non sexa recomendábel.
    Tamén pode estabelecer os parámetros predeterminados para cada saída de acceso.

en: Access unit delimiters
gl: Delimitadores de unidade de acceso

en: Access:
gl: Acceso:

en: Account that will be used for the connection.
gl: Conta que se usará para a conexión.

en: Acid jazz
gl: Acid Jazz

en: Act as master
gl: Actuar como principal

en: Action
gl: Acción

en: Activate
gl: Activar

en: Activate Transcoding
gl: Activar a transcodificación

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
gl: Activar as consultas VNC. NON activar isto para usar como cliente ffnetdev VDR.

en: Activate or deactivate autoscaling.
gl: Activar ou desactivar o escalado automático.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
gl: Activar a notificación automático de versións novas de software. Iníciase unha vez cada dous semanas.

en: Activate the updates availability notification
gl: Activar a notificación de dispoñibilidade de actualizacións

en: Activate update notifier
gl: Activar o notificador de actualizacións

en: Active TCP connection
gl: Conexión TCP activa

en: Active regions
gl: Rexións activas

en: Active windows
gl: Xanelas activas

en: Adapter card to tune
gl: Tarxeta adaptadora para sintonizar

en: Adapter cards have a device file in directory named /dev/dvb/adapter[n] with n>=0.
gl: As tarxetas de adaptación teñen un dispositivo no directorio que se chama /dev/dvb/adapter[n] onde n>=0.

en: Adaptive B-frame decision
gl: Decisión de fotogramas B adaptábel

en: Adaptive spatial transform size
gl: Tamaño de transformación espacial adaptábel

en: Add
gl: Engadir

en: Add Folder to Playlist
gl: Engadir un cartafol á lista de reprodución

en: Add Input
gl: Engadir entrada

en: Add Interface
gl: Engadir interface

en: Add Node
gl: Engadir nodo

en: Add Subtitles to transcoded video
gl: Engadir subtítulos ao vídeo transcodificado

en: Add WAVE header
gl: Engadir cabeceira WAV

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
gl: Engádelle un efecto de tipo de letra ao texto para mellorar a lexibilidade ante diferentes fondos.

en: Add a subtitles file
gl: Engadir un ficheiro de subtítulos

en: Add controls to the video window
gl: Engadir controis á xanela de vídeo

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
gl: Engada destinos seguindo os métodos de fluxo que precisa. Asegúrese de verificar co transcodificador que o formato é compatíbel co método usado.

en: Add directory...
gl: Engadir directorio...

en: Add file...
gl: Engadir ficheiro...

en: Add logo
gl: Engadir un logotipo

en: Add text
gl: Engadir texto

en: Add to Playlist
gl: Engadir á lista de reprodución

en: Add to media library
gl: Engadir á biblioteca multimedia

en: Add to playlist
gl: Engadir á lista de reprodución

en: Add...
gl: Engadir...

en: Additional debug
gl: Depuración adicional

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
gl: Interfaces adicionais que iniciou o servizo. Hai que especificalas no momento da instalación para que o servizo se configure correctamente. Use unha lista separada por comas de módulos de interface. (os valores habituais son: logger, sap, rc, http)

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
gl: Camiño adicional do VLC para buscar os seus módulos. Pode engadir varios camiños concatenándoos usando " PATH_SEP " como separador

en: Additional streaming options
gl: Opcións de fluxo adicionais

en: Additional transcode options
gl: Opcións de transcodificación adicionais

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
gl: Adicións ou subtraccións de píxeles na largura do pico.

en: Address
gl: Enderezo

en: Address and port the HTTP interface will listen on. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want the HTTP interface to be available only on the local machine, enter 127.0.0.1
gl: Enderezo e porto da interface HTTP que se escoitará. A opción predeterminada é escoitar todas as interfaces de rede (0.0.0.0). Se quere que a interface HTTP estea dispoñíbel só na máquina local, introduza 127.0.0.1

en: Address of the CDDB server to use.
gl: Enderezo do servidor CDDB para usar.

en: Address of the computer to stream to.
gl: Enderezo do computador ao que se vai enviar o fluxo.

en: Address of the locking callback function. This function must fill in valid plane memory address information for use by the video renderer.
gl: Enderezo da función de modo de emerxencia de bloqueo. Esta función debe encaixar nunha información válida de enderezo de memoria plana para ser usada polo renderizador de vídeo.

en: Address of the locking callback function. This function must return a valid memory address for use by the video renderer.
gl: Enderezo da función de retorno de chamada de bloqueo. Esta función debe devolver un enderezo de memoria válido para que o use o renderizador de vídeo.

en: Address of the unlocking callback function
gl: Enderezo da función de chamada de retorno de desbloqueo

en: Address:
gl: Enderezo:

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
gl: Engade os subtítulos dispoñíbeis directamente no vídeo. Estes non poderán ser desactivados polo usuario que os reciba xa que formarán parte da imaxe.

en: Adds motion blurring to the image
gl: Engade movemento desenfocado á imaxe

en: Adjust Image
gl: Axustar a imaxe

en: Adjust VLC priority
gl: Axustar a prioridade do VLC

en: Adjust the white light to your LED stripes
gl: Axusta a luz branca ás franxas LED

en: Adjustments and Effects
gl: Axustes e efectos

en: Advance of audio over video:
gl: Avance do son sobre o vídeo:

en: Advance of subtitles over video:
gl: Avance dos subtítulos sobre o vídeo:

en: Advanced
gl: Avanzadas

en: Advanced Buttons
gl: Botóns avanzados

en: Advanced Open File...
gl: Abrir ficheiro con opcións avanzadas...

en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

en: Advanced Widget toolbar:
gl: Barra de ferramentas de widgets avanzados:

en: Advanced open...
gl: Abrir con opcións avanzadas...

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Advanced options...
gl: Opcións avanzadas...

en: Advanced settings
gl: Configuracións avanzadas

en: Advanced settings. Use with care...
gl: Configuracións avanzadas. Úseas con coidado...

en: Advanced video filter controls
gl: Controis de filtro de vídeo avanzados

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
gl: Anunciar o fluxo co protocolo do Bonjour.

en: Advertise with Bonjour
gl: Anunciar con Bonjour

en: Album
gl: Álbum

en: Album art download policy
gl: Política de descargar do álbum artístico

en: Album art policy
gl: Política das imaxes do álbum

en: Album replay gain
gl: Ganancia para reproducir de novo o álbum

en: Alignment:
gl: Aliñamento:

en: All
gl: Todos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
gl: Todas as imaxes e o texto renderizados mostraranse no framebuffer da superposición.

en: Allow exporting album art for current playlist items at the /art and /art?id=<id> URLs.
gl: Permitir exportar o álbum artístico para os elementos actuais da lista de reprodución aos URL /art e /art?id=<id>.

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
gl: Permite usar trucos de velocidade que non cumpren coa especificación. É máis rápido, mais tamén tendente a erros.

en: Allow only one instance
gl: Permitir só unha instancia

en: Allow only one running instance
gl: Permitir só unha instancia en execución

en: Allow only one running instance when started from file.
gl: Permitir só unha instancia en execución ao iniciar desde un ficheiro.

en: Allow real-time priority
gl: Permitir a prioridade en tempo real

en: Allow speed tricks
gl: Permitir os trucos de velocidade

en: Allow the volume to be set to 400%
gl: Permitir que o volume se poida definir como 400%

en: Allow the volume to have range from 0% to 400%, instead of 0% to 200%. This option can distort the audio, since it uses software amplification.
gl: Permitir que o volume teña un intervalo de 0% a 400% en vez de 0% a 200%. Esta opción pode distorsionar o son, xa que usa amplificación de software.

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
gl: Varianza permitida na taxa de bits media (en kbits/s).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
gl: Permitir unha única instancia en execución do VLC pode ser útil, por exemplo, se asociou o VLC con algúns tipos de soportes e non quere que se abra unha instancia nova do VLC cada vez que fai duplo clic nun ficheiro do explorador. Esta opción permitiralle reproducir o ficheiro coa instancia que xa executou ou poñela na fila.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
gl: Permitir unha única instancia en execución do VLC pode ser útil, por exemplo, se asociou o VLC con algúns tipos de soportes e non quere que se abra unha instancia nova do VLC cada vez que fai duplo clic nun ficheiro do explorador. Esta opción permitiralle reproducir o ficheiro coa instancia que xa executou ou poñela na fila. Esta opción require que o daemon de sesión D-Bus estea activado e que a instancia en execución do VLC use a interface de control D-Bus.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
gl: Permite o uso dos fotogramas B como referencia para prever outros fotogramas. Mantén o medio de dous fotogramas B consecutivos 2+ como referencia e reordena o fotograma adecuadamente.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
gl: Permite o uso dos fotogramas B como referencia para prever outros fotogramas. Mantén o medio de dous fotogramas B consecutivos 2+ como referencia e reordena o fotograma adecuadamente.
     - ningún: Desactivado
     - estrito: Pirámide xerárquica estrita
     - normal: Non estrito (non é compatíbel con Blu-ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
gl: Permite que o usuario especifique un punto extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
gl: Permite que cada partición 8x8 ou 16x8 seleccione de forma independente un fotograma de referencia, en contraposición a só unha referencia por macrobloque.

en: Allows you to modify the default caching value for RTSP streams. This value should be set in millisecond units.
gl: Permítelle modificar o valor da caché predeterminado para fluxos RTSP. Este valor debería definirse unidades de milisegundos.

en: Allows you to modify the password that will be used for the connection.
gl: Permítelle modificar o contrasinal que se usará para a conexión.

en: Allows you to modify the user name that will be used for authenticating the connection.
gl: Permítelle modificar o nome de usuario que se usará para autenticar a conexión.

en: Allows you to modify what OpenGL provider should be used
gl: Permítelle modificar o provedor OpenGL que se vaia usar

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do "copyright" para unha entrada.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos da "data" para unha entrada.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos da "descrición" para unha entrada.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do "xénero" para unha entrada.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do "título" para unha entrada.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do "URL" para unha entrada.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do "artista" para unha entrada.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do autor "autor" para unha entrada.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
gl: Máscara de transparencia de mestura alfa. Usa unha canle alfa png.

en: Alpha mask
gl: Máscara alfa

en: Alpha mask video filter
gl: Filtro de vídeo de máscara alfa

en: Alpha of the blended image
gl: Alfa da imaxe mesturada

en: Alpha transparency value (default 255)
gl: Valor de transparencia alfa (predeterminado 255)

en: Alpha with which the blend image is blended
gl: Alfa co que se mestura a imaxe mesturada

en: Alsa audio capture input
gl: Entrada da captura de son Alsa

en: Alsa or OSS audio capture in the v4l access is deprecated. please use 'v4l:// :input-slave=alsa://' or 'v4l:// :input-slave=oss://' instead.
gl: A captura de son Alsa ou OSS no acceso v4l ficou obsoleto. En vez disto use 'v4l:// :input-slave=alsa://' ou 'v4l:// :input-slave=oss://'.

en: Alsa or OSS audio capture in the v4l2 access is deprecated. please use 'v4l2:// :input-slave=alsa://' or 'v4l2:// :input-slave=oss://' instead.
gl: A captura de son Alsa ou OSS no acceso v4l2 ficou obsoleto. En vez disto use 'v4l2:// :input-slave=alsa://' ou 'v4l2:// :input-slave=oss://'.

en: Also known as DWT levels
gl: Tamén coñecido como niveis DWT

en: Alternate fullscreen method
gl: Método de pantalla completa alternativo

en: Alternative
gl: Alternativa

en: Alternative rock
gl: Rock alternativo

en: Alternatively, you can build an MRL using one of the following predefined targets:
gl: De forma alternativa, pode construír un MRL usando un dos seguintes destinos predefinidos:

en: AltiVec FFmpeg audio/video decoder ((MS)MPEG4,SVQ1,H263,WMV,WMA)
gl: Descodificador de son e vídeo AltiVec FFmpeg ((MS)MPEG4,SVQ1,H263,WMV,WMA)

en: AltiVec conversions from
gl: Conversións AltiVec desde

en: AltiVec memcpy
gl: memcpy AltiVec

en: Always &On Top
gl: Sempre p&or encima

en: Always fix
gl: Fixar sempre

en: Always on top
gl: Sempre por encima

en: Always place the video window on top of other windows.
gl: Colocar sempre a xanela de vídeo por encima das outras xanelas.

en: Always visible
gl: Sempre visíbel

en: Always write to the same file
gl: Escribir sempre no mesmo ficheiro

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
gl: Escribir sempre o mesmo ficheiro en vez de crear un ficheiro por imaxe. Neste caso, o número non está agregado ao nome de ficheiro.

en: Ambient
gl: Ambiental

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
gl: Cantidade para escalar a imaxe antes de enviala ao filtro OpenCV interno

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
gl: Cantidade de movemento que fai falta para que se grave un xesto do rato.

en: Amount of prefiltering
gl: Cantidade de filtro previo

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
gl: Cantidade de tempo (en ms) que se esperará antes de interromper a recepción de datos coa rede. Teña en conta que haberá dez intentos antes de desistir.

en: Amount that each motion block should be overlapped by its neighbours
gl: Cantidade en que cada bloque de movemento debería ser superposto polos seus veciños

en: Amplification
gl: Amplificación

en: An error occured while saving your settings via SimplePrefs (%i).
gl: Houbo un erro ao gardar as súas configuracións mediante SimplePrefs (%i).

en: An error occurred while checking for updates...
gl: Ocorreu un erro ao comprobar se había actualizacións...

en: Angle
gl: Ángulo

en: Angle in degrees
gl: Ángulo en graos

en: Angle in degrees (0 to 359)
gl: Ángulo en graos (de 0 a 359)

en: Announce Channel:
gl: Canle de anuncio:

en: Announce this session with SAP.
gl: Anunciar esta sesión con SAP.

en: Antenna
gl: Antena

en: Antenna lnb_lof1 (kHz)
gl: Antena lnb_lof1 (kHz)

en: Antenna lnb_lof2 (kHz)
gl: Antena lnb_lof2 (kHz)

en: Antenna lnb_slof (kHz)
gl: Antena lnb_slof (kHz)

en: Append
gl: Anexar

en: Append to existing file
gl: Anexar ao ficheiro existente

en: Append to file
gl: Anexar ao ficheiro

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
gl: Anexar ao ficheiro, se existe, en vez de substituílo.

en: Application
gl: Aplicación

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
gl: Aplicar un atraso a todos os subtítulos (en 1/10s, ex. 100 indica 10s).

en: Apply cartoon effect
gl: Aplicar o efecto de debuxo animado

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
gl: Aplicar o efecto de debuxo animado. Úsase por "gradiente" e "límite".

en: Apply the equalizer filter twice. The effect will be sharper.
gl: Aplicar o filtro do ecualizador dúas veces. O efecto será máis agudo.

en: Aqua
gl: Auga

en: Arabic (ISO 8859-6)
gl: Árabe (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
gl: Árabe (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
gl: Está segura/o de que quere restabelecer as súas preferencias do reprodutor multimedia VLC?

en: Area
gl: Área

en: Artist
gl: Artista

en: Artist metadata
gl: Metadatos do artista

en: Artwork URL
gl: URL do deseño gráfico

en: As soon as track is added
gl: Nada máis engadir una pista

en: Ask
gl: Pedir

en: Ask for network policy at start
gl: Pedir pólizas de rede no inicio

en: Aspect ratio
gl: Proporción de aspecto

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
gl: Proporción de aspecto (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
gl: Proporción de aspecto (4:3, 16:9). A opción predeterminada é píxeles cadrados.

en: Aspect ratio of the image file (4:3, 16:9). Default is square pixels.
gl: Proporción de aspecto do ficheiro de imaxe (4:3, 16:9). A opción predeterminada son píxeles cadrados.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
gl: Proporción de aspecto das visualizacións individuais que constrúen o muro.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
gl: Proporción de aspecto da imaxe de vídeo (4:3, 16:9). A opción predeterminada é píxeles cadrados.

en: Aspect ratio: %s
gl: Proporción de aspecto: %s

en: Aspect-ratio
gl: Proporción de aspecto

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
gl: Asignar un ID de rede (para a táboa STD)

en: Assign a fixed PID to the PMT
gl: Asignar un PID fixo ao PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
gl: Asignar un PID fixo ao SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
gl: Asignar un PID fixo ao fluxo de son.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
gl: Asignar un PID fixo ao fluxo de vídeo. O PID PCR será o vídeo automaticamente.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
gl: Asignar un ID fixo de fluxo de transporte.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
gl: Asignar un número de programa a cada PMT. Isto require que a opción Definir PID como o ID de ES estea activada.

en: Association Setup
gl: Configuración de asociación

en: AtmoLight Filter
gl: Filtro AtmoLight

en: Attenuation
gl: Atenuación

en: Attenuation, begin (in %)
gl: Atenuación, comezar (en %)

en: Attenuation, end (in %)
gl: Atenuación, fin (en %)

en: Attenuation, middle (in %)
gl: Atenuación, medio (en %)

en: Audio
gl: Son

en: Audio &Channels
gl: &Canles de son

en: Audio &Device
gl: &Dispositivo de son

en: Audio &Track
gl: P&ista de son

en: Audio Bitrate :
gl: Taxa de bits de son :

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Audio CD - Track %02i
gl: CD de son - Pista %02i

en: Audio CD device
gl: Dispositivo CD de son

en: Audio CD input
gl: Entrada de CD de son

en: Audio Channel
gl: Canle de son

en: Audio Channel to use, if there are several audio inputs.
gl: Canle de son que se vai usar en caso de que haxa varias entradas de son.

en: Audio Channels
gl: Canles de son

en: Audio Codec:
gl: Códec de son:

en: Audio Compact Disc
gl: CD de son

en: Audio Device
gl: Dispositivo de son

en: Audio Device: %s
gl: Dispositivo de son: %s

en: Audio Effects
gl: Efectos de son

en: Audio Files
gl: Ficheiros de son

en: Audio Filter
gl: Filtro de son

en: Audio PID
gl: PID de son

en: Audio Port
gl: Porto de son

en: Audio Settings
gl: Configuración de son

en: Audio Settings not saved
gl: Non se gardaron as configuracións de son

en: Audio Spatializer
gl: Espacializador de son

en: Audio Track
gl: Pista de son

en: Audio and Subtitles
gl: Son e subtítulos

en: Audio bitmask
gl: Máscara de bits de son

en: Audio bitrate
gl: Taxa de bits de son

en: Audio bits per sample
gl: Bits de son por mostra

en: Audio channels
gl: Canles de son

en: Audio codec
gl: Códec de son

en: Audio codecs
gl: Códecs de son

en: Audio delay %i ms
gl: Atraso de son %i ms

en: Audio delay down
gl: Diminuír o atraso de son

en: Audio delay up
gl: Aumentar o atraso do son

en: Audio desynchronization compensation
gl: Compensación de asincronización de son

en: Audio device is not configured
gl: O dispositivo de son non está configurado

en: Audio device name
gl: Nome do dispositivo de son

en: Audio encoder
gl: Codificador de son

en: Audio filter
gl: Filtro de son

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
gl: Filtro de son para a encapsulación A/52->S/PDIF

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
gl: Filtro de son para a encapsulación DTS->S/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
gl: Filtro de son para a conversión de formato PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
gl: Filtro de son para a remostraxe de interpolación limitada por bandas

en: Audio filter for linear interpolation resampling
gl: Filtro de son para a remostraxe de interpolación lineal

en: Audio filter for simple channel mixing
gl: Filtro de son para a mestura de canles simple

en: Audio filter for stereo to mono conversion
gl: Filtro de son para a conversión de estéreo a mono

en: Audio filter for trivial channel mixing
gl: Filtro de son para a mestura de canles trivial

en: Audio filter for trivial resampling
gl: Filtro de son para a remostraxe trivial

en: Audio filter for ugly resampling
gl: Filtro de son para a remostraxe fea

en: Audio filtering failed
gl: Fallou a filtración de son

en: Audio filters
gl: Filtros de son

en: Audio filters are used to process the audio stream.
gl: Os filtros de son úsanse para procesar o fluxo de son.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You must enter a comma-separated list of filters.
gl: Os filtros de son aplicaranse aos fluxos de son (despois de que se apliquen os filtros de conversión). Ten que introducir unha lista de filtros separados por comas.

en: Audio input
gl: Entrada de son

en: Audio input of the card to use (see debug).
gl: Entrada de son da tarxeta que se vai usar (ver depuración).

en: Audio input pin
gl: PIN da entrada de son

en: Audio language
gl: Idioma de son

en: Audio mode
gl: Modo son

en: Audio output URL
gl: URL de saída de son

en: Audio output access method
gl: Método de acceso de saída de son

en: Audio output channels mode
gl: Modo de canles de saída de son

en: Audio output failed
gl: Fallou a saída de son

en: Audio output frequency (Hz)
gl: Frecuencia de saída de son (Hz)

en: Audio output module
gl: Módulo de saída de son

en: Audio output muxer
gl: Multiplexor de saída de son

en: Audio output pin
gl: PIN de saída de son

en: Audio output saved volume
gl: Volume gardado de saída de son

en: Audio output volume step
gl: Paso de volume da saída de son

en: Audio port
gl: Porto de son

en: Audio sample rate
gl: Taxa de mostra de son

en: Audio settings
gl: Configuracións de son

en: Audio tempo scaler synched with rate
gl: Escalador de tempo do son sincronizado coa velocidade

en: Audio track
gl: Pista de son

en: Audio track ID
gl: ID da pista de son

en: Audio track: %s
gl: Pista de son: %s

en: Audio visualizations
gl: Visualizacións de son

en: Audio visualizations
gl: Visualizacións de son

en: Audio volume (0-65535).
gl: Volume de son (0-65535).

en: Audio/Video
gl: Son/vídeo

en: Audio:
gl: Son:

en: Augment contrast between contours.
gl: Aumentar o contraste entre contornos.

en: Author
gl: Autoría

en: Author metadata
gl: Metadatos do autor

en: Author to put in ASF comments.
gl: Autor que se vai poñer nos comentarios ASF.

en: Authors
gl: Autoría

en: Authors: the VideoLAN Team, http://www.videolan.org/team/
gl: Autoría: o equipo do VideoLAN, http://www.videolan.org/team/

en: Auto
gl: Automático

en: Auto Connection
gl: Conexión automática

en: Auto connnection
gl: Conexión automática

en: Auto gain
gl: Ganancia automática

en: Auto re-connect
gl: Volver a conectar automaticamente

en: Auto start
gl: Inicio automático

en: Auto white balance
gl: Balance de brancos automático

en: Auto-playback of new items
gl: Reprodución automática dos elementos novos

en: Autodel
gl: Eliminar automaticamente

en: Autodetect subtitle files
gl: Detectar automaticamente ficheiros de subtítulos

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatic cropping
gl: Recorte automático

en: Automatically add/delete input streams
gl: Engadir/eliminar automaticamente fluxos de entrada

en: Automatically check for updates
gl: Comprobar actualizacións de forma automática

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
gl: Conectar automaticamente os portos de entrada do VLC cos portos de saída dispoñíbeis.

en: Automatically connect to writable clients
gl: Conectar automaticamente con clientes escribíbeis

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
gl: Detectar automaticamente un ficheiro de subtítulo en caso de que non se especifique ningún nome de ficheiro de subtítulo (baseado no nome di ficheiro do filme).

en: Automatically detect black borders and crop them.
gl: Detecta os bordos negros automaticamente e recórtaos.

en: Automatically play a file when selected in the file selection list
gl: Reproducir automaticamente o ficheiro ao seleccionalo na lista de selección de ficheiros

en: Automatically preparse files
gl: Preanalizar os ficheiros automaticamente

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
gl: Preanalizar automaticamente os ficheiros que se engadan á lista de reprodución (para obter algúns metadatos).

en: Automatically resize and pad a video
gl: Redimensiona e reenche automaticamente un vídeo

en: Automatically save the volume on exit
gl: Gardar o volume automaticamente ao saír

en: Automatically set the video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
gl: Definir automaticamente a ganancia de entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v412).

en: Automatically set the white balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Define automaticamente o balance de brancos para a entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
gl: Iniciar a reprodución do contido da lista automaticamente unha vez estea cargada.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
gl: Tentar conectar de novo automaticamente co fluxo en caso de que se produza unha desconexión repentina.

en: Autoplay selected file
gl: Reproducir automaticamente o ficheiro seleccionado

en: Autoscale video
gl: Escalar automaticamente o vídeo

en: Average bitrate tolerance
gl: Tolerancia de taxa de bits media

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
gl: Media de período para a taxa de bits local máxima (en kbits).

en: Avformat
gl: Formato AV

en: B Frames
gl: Fotogramas B

en: B-frames between I and P
gl: Fotogramas B entre I e P

en: B4S playlist import
gl: Importar lista de reprodución B4S

en: Back
gl: Atrás

en: Background
gl: Fondo

en: Background aspect ratio
gl: Proporción de aspecto do fondo

en: Balance of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Balance de entrada de son (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Baltic (Latin-7)
gl: Báltico (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
gl: Báltico (Windows-1257)

en: Band separator
gl: Separador de bandas

en: Bands gain
gl: Ganancia das bandas

en: Bandwidth
gl: Largura de banda

en: Base image
gl: Imaxe base

en: Base pixel radius
gl: Radio de píxeles base

en: Basic
gl: Básico

en: Bass
gl: Baixos

en: Bass level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Nivel de baixos da entrada de son (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Be quiet
gl: Silencioso

en: BeOS standard API interface
gl: Interface API estándar BeOS

en: Benchmarking
gl: Bancos de probas

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
gl: Teña en conta que isto redefinirá as preferencias do reprodutor multimedia VLC.
    Está seguro de que quere seguir?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
gl: Predispor a escoller o uso de fotogramas B. Os valores positivos causan máis fotogramas B e os negativos menos.

en: Bicubic (good quality)
gl: Bicúbico (boa calidade)

en: Bicubic spline
gl: Spline bicúbico

en: Big Button
gl: Botón grande

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
gl: A máscara de bits que usará a parte de son da tarxeta.

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Bitrate (kb/s)
gl: Taxa de bits (kb/s)

en: Bitrate Tolerance:
gl: Tolerancia da taxa de bits:

en: Bitrate information of the transcoded stream.
gl: Información de taxa de bits do fluxo transcodificado.

en: Bitrate mode
gl: Modo taxa de bits

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
gl: Modo taxa de bits que hai que usar (VBR ou CBR).

en: Bitrate override
gl: Ignorar a taxa de bits

en: Bitrate peak
gl: Pico da taxa de bits

en: Bitrate to use (-1 for default).
gl: Taxa de bits que hai que usar (-1 para a opción predeterminada).

en: Bits per sample
gl: Bits por mostra

en: Black
gl: Negro

en: Black Crush for Blue
gl: Atenuación dos tons escuros para o verde

en: Black Crush for Green
gl: Atenuación dos tons escuros para o verde

en: Black Crush for Red
gl: Atenuación dos tons escuros para o vermello

en: Black Level for Blue
gl: Nivel de negro para azul

en: Black Level for Green
gl: Nivel de negro para o verde

en: Black Level for Red
gl: Nivel de negro para o vermello

en: Black level
gl: Nivel de negro

en: Black level of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Nivel de negro da entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Black screens in Fullscreen mode
gl: Pantallas negras no modo pantalla completa

en: Black screens in fullscreen
gl: Pantallas negras en modo pantalla completa

en: Black slot
gl: Rañura negra

en: Blend
gl: Mesturar

en: Blend image
gl: Imaxe de mestura

en: Blendbench
gl: Banco de probas

en: Blending benchmark filter
gl: Filtro do banco de probas de mestura

en: Block overlap (%)
gl: Superposición de bloque (%)

en: Blu-Ray Disc Input
gl: Entrada de disco Blu-Ray

en: Blue
gl: Azul

en: Blue balance
gl: Balance de azuis

en: Blue balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Balance de azuis de entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Blue component of the pause color
gl: Compoñente azul da cor de pausa

en: Blue component of the shutdown color
gl: Compoñente de azul da cor de apagar

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
gl: Valor azul de branco puro nas franxas LED.

en: Bluescreen
gl: Pantalla azul

en: Bluescreen U tolerance
gl: Tolerancia U da pantalla azul

en: Bluescreen U value
gl: Valor U da pantalla azul

en: Bluescreen V tolerance
gl: Tolerancia V da pantalla azul

en: Bluescreen V value
gl: Valor V da pantalla azul

en: Bluescreen video filter
gl: Filtro de vídeo da pantalla azul

en: Blur
gl: Desenfocar

en: Blur factor (1-127)
gl: Factor de desenfoque (1-127)

en: Bonjour services
gl: Servizos Bonjour

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Bookmark %i
gl: Marcador %i

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Bookmarks list for a stream
gl: Lista de marcadores para un fluxo

en: Bookmarks...
gl: Marcadores...

en: Border height
gl: Altura do bordo

en: Border masking
gl: Ocultar bordos

en: Border width
gl: Largura do bordo

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Bottom gradient
gl: Gradiente inferior

en: Bottom-Left
gl: Abaixo á esquerda

en: Bottom-Right
gl: Abaixo á dereita

en: Bridge
gl: Ponte

en: Bridge in
gl: Ponte de entrada

en: Bridge out
gl: Ponte de saída

en: Bridge stream output
gl: Saída de fluxo ponte

en: Brightness
gl: Brillo

en: Brightness of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Brillo da entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v412).

en: Brightness of the video input.
gl: Brillo da entrada de vídeo.

en: Brightness threshold
gl: Limiar de brillo

en: Bring All to Front
gl: Traer todo adiante

en: Browse
gl: Examinar

en: Browse...
gl: Procurar...

en: Budget mode
gl: Modo orzamento

en: Building font cache
gl: Construíndo a caché de tipos de letra

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
gl: Por defecto o plugin de interface de simulación iniciará a caixa de comandos DOS. Activando o modo silencioso non se iniciará esta caixa de comandos pero isto pode ser molesto se quere deter o VLC e non hai ningunha xanela de vídeo aberta.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
gl: Por defecto o plugin da interface rc comezara na caixa de comandos DOS. Ao activar o modo silencioso non se traerá esta caixa de comandos, pero tamén pode ser desesperante se quere para o VLC e non hai ningunha xanela de vídeo aberta.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
gl: Por defecto, o VLC pode ser controlado usando as teclas multimedia nos teclados Apple modernos.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
gl: Por defecto, o VLC pode ser controlado remotamente co Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
gl: Por defecto, o VLC mantén unha lista dos últimos 10 elementos. Esta característica pode desactivarse aquí.

en: By default, VLC keeps the last equalizer settings before termination. This feature can be disabled here.
gl: Por defecto, o VLC mantén as últimas configuracións do ecualizador antes da finalización. Esta característica pode desactivarse aquí.

en: By default, VLC will accept media key events also when being in background.
gl: Por defecto, o VLC aceptará tamén os eventos de teclas multimedia cando estea en segundo plano.

en: By default, all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
gl: Por defecto gardaranse todas as canles entrantes, mais pode restrinxir o número de canles aquí.

en: C
gl: gl_ES

en: C module that does nothing
gl: Módulo C que non fai nada

en: C&lear
gl: Li&mpar

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
gl: CABAC (Codificación Aritmética Binaria Adaptábel ao Contexto). Fai un pouco máis lenta a codificación e descodificación, mais aforra do 10% ao 15% da taxa de bits.

en: CAPMT System ID
gl: ID de sistema CAPMT

en: CBR bitrate (kbps)
gl: Taxa de bits CBR (kbps)

en: CBR encoding
gl: Codificación CBR

en: CD reading failed
gl: Fallou a lectura do CD

en: CDDB Server
gl: Servidor CDDB

en: CDDB Server port to use.
gl: Porto do servidor CDDB para usar.

en: CDDB lookups
gl: Buscas de CDDB

en: CDDB port
gl: Porto CDDB

en: CDDB server
gl: Servidor CDDB

en: CDDB server port
gl: Porto do servidor CDDB

en: CDDB server timeout
gl: Excedeuse o tempo de espero do servidor CDDB

en: CDDB server uses this port number to communicate on
gl: O servidor CDDB utiliza este número de porto para comunicarse

en: CDG demuxer
gl: Demultiplexor CDG

en: CDG video decoder
gl: Descodificador de vídeo CDG

en: CMML annotations decoder
gl: Descodificador de anotacións CMML

en: CPU features
gl: Características de CPU

en: CPU optimizations
gl: Optimizacións CPU

en: CRL file
gl: Ficheiro CRL

en: CSA Key
gl: Chave CSA

en: CSA Key in use
gl: Chave CSA que se está usando

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
gl: Chave de cifrado CSA usada. Pode ser a chave odd/first/1 (predeterminada) ou a even/second/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
gl: Chave de cifrado CSA. Isto debe ser unha cadea de 16 caracteres (8 bytes hexadecimais).

en: CVD subtitle decoder
gl: Descodificador de subtítulos CVD

en: Cache CDDB lookups?
gl: Quere gardar na caché as buscas do CDDB?

en: Cache size (number of images)
gl: Tamaño da caché (número de imaxes)

en: Caching
gl: Caché

en: Caching value (ms)
gl: Valor da caché (ms)

en: Caching value for Alsa captures. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para as capturas Alsa. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for BDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para BD. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for CDDA streams. This value should be set in millisecond units.
gl: Valor da caché para fluxos CDDA. Este valor debería definirse en unidades de milisegundos.

en: Caching value for DV streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para fluxos DV. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for DVB streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para fluxos DVB. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for DVDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para DVD. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for DirectShow streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos DirectShow. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for EyeTV captures. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para as capturas EyeTV. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for FTP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos FTP. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for GnomeVFS streams.This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos do GnomeVFS. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for HTTP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos HTTP. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for MMS streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos MMS. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for OSS captures. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para as capturas OSS. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for RTMP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: O valor da caché para fluxos RTMP. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for RTSP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos RTSP. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for SMB streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos SMB. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for TCP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos TCP. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for UDP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos UDP. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for V4L captures. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para as capturas V4L. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for V4L2 captures. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para as capturas V4L2. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for VCDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para VCD. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Caching value for fake streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os fluxos falsos. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for files. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché para os ficheiros. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value for screen capture. This value should be set in milliseconds.
gl: O valor da caché para as capturas de pantalla. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Caching value in microseconds
gl: Valor da caché en microsegundos

en: Caching value in ms
gl: Valor da caché en ms

en: Callback data
gl: Datos de chamada de retorno

en: Camera
gl: Cámara

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot write to file %1:
    %2.
gl: Non se pode escribir no ficheiro %1:
    %2.

en: Canvas
gl: Lenzo

en: Capability
gl: Capacidade

en: Capture
gl: Capturar

en: Capture &Device
gl: &Dispositivo de capturas

en: Capture failed
gl: Fallou a captura

en: Capture fragment size
gl: Tamaño do fragmento da captura

en: Capture mode
gl: Modo captura

en: Capture the audio stream in stereo.
gl: Capturar o fluxo de son en estéreo.

en: Cartoon
gl: Debuxo animado

en: Celtic (Latin-8)
gl: Céltico (Latin-8)

en: Center
gl: Centro

en: Centre Weighted Median
gl: Media centrada ponderada

en: Certificate file
gl: Ficheiro de certificado

en: Change
gl: Cambiar

en: Change Hotkey
gl: Cambiar a tecla rápida

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
gl: Cambiar a asignación de canles (fixa o cableado erróneo)

en: Change gradients
gl: Cambiar gradientes

en: Change the caching for the media
gl: Cambiar a caché para o soporte

en: Change the display name of the Service.
gl: Cambiar o nome de visualización do servizo.

en: Change the lirc configuration file.
gl: Cambiar o ficheiro de configuración lirc.

en: Change the start time for the media
gl: Cambiar o tempo de inicio para o soporte

en: Channel
gl: Canle

en: Channel Name
gl: Número de canle

en: Channel bottom
gl: Canle inferior

en: Channel left
gl: Canle esquerda

en: Channel number
gl: Número de canle

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
gl: Canle da tarxeta que se vai usar (xeralmente 0 = sintonizador, 1 = composto, 2 = S-Video)

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo).
gl: Canle da tarxeta que se vai usar (xeralmente, 0 = sintonizador, 1 = composto, 2 = S-Video).

en: Channel right
gl: Canle dereita

en: Channel summary
gl: Resumo de canles

en: Channel top
gl: Canle superior

en: Channel:
gl: Canle:

en: Channels
gl: Canles

en: Channels:
gl: Canles:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos VCD chaoji

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Chapter %i
gl: Capítulo %i

en: Chapter codecs
gl: Códecs de capítulos

en: Characteristic dimension
gl: Dimensión característica

en: Check for &Updates...
gl: Comprobar act&ualizacións...

en: Check for Update...
gl: Comprobar actualizacións...

en: Check for Updates
gl: Comprobar actualizacións

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
gl: Comprobe esta opción se quere atenuar a zona ligada mediante este plugin (se a opción non está seleccionada, a atenuación faise mediante opengl)

en: Checking for an update...
gl: Buscando unha actualización...

en: Checking for updates was not enabled in this build.
gl: Non se activou a comprobación de actualizacións nesta construción.

en: Choose
gl: Escoller

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
gl: Escolla un número que corresponda ao número dun dispositivo de son, coma os listados no menú Dispositivo de son. Este dispositivo usarase por defecto para a reprodución de son.

en: Choose between the built-in AtmoLight driver or the external
gl: Escoller entre o controlador incorporado AtmoLight ou o externos

en: Choose directory
gl: Escoller un directorio

en: Choose file
gl: Escoller un ficheiro

en: Choose here your input stream.
gl: Escolla aquí o seu fluxo de entrada.

en: Choose how album art will be downloaded.
gl: Escolla como se van descargar as imaxes do álbum.

en: Choose input
gl: Escoller unha entrada

en: Choose one or more media file to open
gl: Escolla un ou máis ficheiros multimedia para abrir

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
gl: Escolla o cartafol no que vai gardar as instantáneas de vídeo.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
gl: Escolla o programa para seleccionar proporcionando o seu ID de servizo. Use só esta opción se quere ler un fluxo multiprograma (como os fluxos DVB, por exemplo).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
gl: Escolla os programas para seleccionar proporcionando unha lista de ID de servizo (SID) separados por comas. Use esta opción só se quere ler un fluxo multiprograma (como os fluxos DVB, por exemplo).

en: Choose the screen you want to use in fullscreen mode. For instance set it to 0 for first screen, 1 for the second.
gl: Escolla a pantalla que quere usar no modo pantalla completa. Por exemplo, defínao como 0 para a primeira pantalla, 1 para a segunda.

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolla se os fluxos SPU deberían redireccionarse á instalación de saída de fluxo cando esta estea activada.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolla se o fluxo de son debería redireccionarse á instalación de saída de fluxo cando esta estea activada.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escoller se o fluxo de vídeo debería redireccionarse á saída de fluxo cando esta estea activada.

en: Choose which objects should print debug message
gl: Seleccione os obxectos que deberían imprimir unha mensaxe de depuración

en: Choose your preferred video output and configure it here.
gl: Escolla a saída de vídeo que prefira e configúrea aquí.

en: Choose...
gl: Escoller...

en: Christian rap
gl: Rap cristián

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
gl: Crominancia ME para subpel e decisión de modo en fotogramas P.

en: Chroma for the base image
gl: Crominancia da imaxe base

en: Chroma for the blend image
gl: Crominancia para a imaxe mesturada

en: Chroma format
gl: Formato de crominancia

en: Chroma in motion estimation
gl: Chroma da estimación de movemento

en: Chroma modules settings
gl: Configuracións dos módulos de crominancia

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
gl: Chroma para converter a imaxe antes de enviar ao filtro OpenCV interno

en: Chroma used.
gl: Chroma que se usou.

en: Chroma which the base image will be loaded in
gl: Crominancia no que se vai cargar a imaxe base

en: Chroma which the blend image will be loadedin
gl: Crominancia no que se vai cargar a imaxe mesturada

en: Chrominance elimination
gl: Eliminación da crominancia

en: Circular Left
gl: Circular esquerdo

en: Circular Right
gl: Circular dereito

en: Cl&ose
gl: P&echar

en: Classic look
gl: Aparencia clásica

en: Classic rock
gl: Rock clásico

en: Classical
gl: Clásico

en: Clean up
gl: Limpar

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear List
gl: Limpar a lista

en: Clear Menu
gl: Limpar o menú

en: Clear overlay framebuffer
gl: Limpar o framebuffer

en: Click to set point B
gl: Preme para estabelecer o punto B

en: Click to toggle between loop one, loop all
gl: Prema para alternar entre reproducir en bucle un ou todos

en: Client port
gl: Porto de cliente

en: Clock reference average counter
gl: Contador da media de referencia do reloxo

en: Clock synchronisation
gl: Sincronización do reloxo

en: Clone
gl: Clon

en: Clone the image
gl: Clonar a imaxe

en: Clone video filter
gl: Clonar filtro de vídeo

en: Close
gl: Pechar

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Closed Captions decoder
gl: Descodificador de subtítulos para xordos

en: Closed captions
gl: Subtítulos para xordos

en: Closed captions %u
gl: Subtítulos para xordos %u

en: Closed captions 1
gl: Subtítulos para xordos 1

en: Closed captions 2
gl: Subtítulos para xordos 2

en: Closed captions 3
gl: Subtítulos para xordos 3

en: Closed captions 4
gl: Subtítulos para xordos 4

en: Codec
gl: Códec

en: Codec Details
gl: Detalles do códec

en: Codecs / Muxers
gl: Códecs / multiplexores

en: Coefficient thresholding on P-frames
gl: Limiar de coeficiente en fotogramas P

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
gl: Limiar de coeficiente en fotogramas P. Eliminar os bloques DCT que conteñen só un coeficiente único pequeno.

en: Collect miscellaneous statistics.
gl: Recoller diferentes estatísticas.

en: Collect statistics
gl: Recoller estatísticas

en: Color
gl: Cor

en: Color ASCII art video output
gl: Cor da saída de vídeo de arte ASCII

en: Color extraction
gl: Extracción de cor

en: Color fun
gl: Variedade de cores

en: Color inversion
gl: Inversión de cor

en: Color messages
gl: Mensaxes en cor

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: Cor do texto que se renderizará no vídeo. Isto ten que ser un hexadecimal (como as cores HTML). Os primeiros dous caracteres son para vermello, despois verde e despois azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = amarelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco

en: Color of the video input.
gl: Cor da entrada de vídeo.

en: Color threshold
gl: Limiar de cor

en: Color threshold filter
gl: Filtro de limiares de cor

en: Color used to display text in the XOSD output.
gl: Cor usada para mostrar o texto na saída XOSD.

en: Color when paused
gl: Cor cando estea en pausa

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: As cores similares a esta manteranse, as outras pasarán a escala de grises. Isto ten que ser un valor hexadecimal (como as cores HTML). Os primeiros dous caracteres corresponden a vermello, despois a verde e despois a azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = amarelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco

en: Columns
gl: Columnas

en: Combined
gl: Combinado

en: Comedy
gl: Comedia

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
gl: Lista de xanelas activas separada por coma, a opción predeterminada é todas

en: Comma seperated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
gl: Lista de proporcións de aspecto separada por comas que se engadira á lista de proporcións de aspecto da interface.

en: Comma seperated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
gl: Lista separada por comas de proporcións de recorte que se engadirán á lista de proporcións de recorte da interface.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
gl: Lista de xanelas activas separada por comas, a opción predeterminada é todas

en: Command
gl: Comando

en: Command UDP port
gl: Porto UDP de comando

en: Commands
gl: Comandos

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment to put in ASF comments.
gl: Comentario para poñer nos comentarios ASF.

en: Comments
gl: Comentarios

en: Compact Disc Digital Audio (CD-DA) input
gl: Entrada disco compacto de son dixital (CD-DA)

en: Compensate delay
gl: Compensar o atraso

en: Compiled by
gl: Compilado por

en: Compiled by %s
gl: Compilado por %s

en: Compiled by %s@%s.%s
gl: Compilado por %s@%s.%s

en: Compiler:
gl: Compilador:

en: Compiler: %s
gl: Compilador: %s

en: Complete MRL for VLC internal
gl: MRL completo para o interior do VLC

en: Complete look with information area
gl: Aparencia completa con zona de información

en: Composite input
gl: Entrada composta

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
gl: Calcular e imprimir os estados PSNR. Isto non ten influencia na calidade de codificación real.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
gl: Calcula e imprime os estados SSIM. Isto non inflúe na calidade de codificación real.

en: Config of last used skin
gl: Configuración da última aparencia usada

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: Configuration file for the OSD Menu.
gl: Ficheiro de configuración do menú OSD.

en: Configuration options
gl: Opcións de configuración

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
gl: Opcións de configuración que usará o servizo (ex. --foo=bar --no-foobar). Hai que especificalos no momento en que se instale para que o servizo se configure de forma adecuada.

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure Hotkeys
gl: Configurar teclas rápidas

en: Configure podcasts...
gl: Configurar os podcasts...

en: Connect to clients matching
gl: Conectar cos clientes que coincidan

en: Connection failed
gl: Fallou a conexión

en: Consider width and height as maximum values.
gl: Considerar a altura e a largura como valores máximos.

en: Console
gl: Consola

en: Constant quality factor
gl: Factor de calidade constante

en: Contact CDDB via the HTTP protocol?
gl: Quere contactar co CDDB mediante o protocolo HTTP?

en: Contact this CDDB server look up CD-DA information
gl: Contacte con este servidor CDDB para buscar información do CD-DA

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)
gl: Contedores (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)

en: Continue
gl: Continuar

en: Continuous stream
gl: Fluxo continuo

en: Contrast
gl: Contraste

en: Contrast of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Contraste da entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Contrast of the video input.
gl: Contraste da entrada de vídeo.

en: Control SAP flow
gl: Fluxo SAP de control

en: Control interfaces
gl: Interfaces de control

en: Control menu for the player
gl: Menú de control para o reprodutor

en: Control playback with media keys
gl: Controlar a reprodución coas teclas multimedia

en: Control playback with the Apple Remote
gl: Controlar a reprodución co Apple Remote

en: Control word for the CSA encryption algorithm
gl: Palabra de control para o algoritmo de cifrado CSA

en: Controller...
gl: Controlador...

en: Controls
gl: Controis

en: Conve&rt / Save...
gl: Conve&rter / Gardar...

en: Conversions from
gl: Conversións desde

en: Convert
gl: Converter

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy packetizer
gl: Copiar empaquetador

en: Copyright metadata
gl: Metadatos do copyright

en: Copyright string to put in ASF comments.
gl: Cadea copyright para poñer nos comentarios ASF.

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
gl: Capa principal de animación OpenGL (Mac OS X)

en: Correct Aspect Ratio
gl: Proporción de aspecto correcta

en: Corrupted
gl: Corrompido

en: Could not demux ASF stream
gl: Non puido demultiplexar no fluxo ASF

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
gl: Non se encontrou ningún indicio de erros anteriores.

en: Couldn't find pixmap file: %s
gl: Non se puido encontrar o ficheiro de mapa de píxeles: %s

en: Create
gl: Crear

en: Create "Fast Start" files
gl: Crear ficheiros de Inicio rápido

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
gl: Crear os ficheiros de Inicio rápido. Os ficheiros Inicio rápido optimízanse para as descargar e permiten o usuario iniciar a previsualización do ficheiro mentres se está a descargar.

en: Create Unique name in the System Tuning Spaces
gl: Crear un nome de rede único nos Espazos de sintonización do sistema

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
gl: Crear un "crebacabezas" co vídeo.
    O vídeo divídese en partes que vostede terá que ordenar.

en: Create a new bookmark
gl: Crear un marcador novo

en: Create a new profile
gl: Crear un perfil novo

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows to benefit from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
gl: Crear búfers de vídeo na memoria do sistema en vez de na memoria do vídeo. Isto non se recomenda xa que usar a memoria do vídeo permite beneficiarse de máis aceleracións de hardware (como o reescalado ou as conversións YUV->RGB). Esta opción non ten ningún efecto ao usar superposicións.

en: Creates several copies of the Video output window
gl: Crea varias copias da xanela de saída de vídeo

en: Crop
gl: Recortar

en: Crop geometry (pixels)
gl: Xeometría de recorte (píxeles)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
gl: Recortar un píxel da parte inferior do vídeo

en: Crop one pixel from the left of the video
gl: Recortar un píxel do lateral esquerdo do vídeo

en: Crop one pixel from the right of the video
gl: Recortar un píxel do lateral dereito do vídeo

en: Crop one pixel from the top of the video
gl: Recortar un píxel da parte superior do vídeo

en: Crop video filter
gl: Filtro de vídeo de recorte

en: Crop: %s
gl: Recortar: %s

en: Cropadd
gl: Recortar e engadir

en: Cropping failed
gl: O recorte fallou

en: Crops a defined part of the image
gl: Recorta unha parte definida da imaxe

en: Crypt audio
gl: Cifrar o son

en: Crypt audio using CSA
gl: Cifrar o son usando CSA

en: Crypt video
gl: Cifrar o vídeo

en: Crypt video using CSA
gl: Cifrar o vídeo usando CSA

en: Cue points
gl: Puntos de mestura

en: Cult
gl: Culto

en: Current channel:
gl: Canle actual:

en: Current playback speed.
    Click to adjust
gl: Velocidade da reprodución actual.
    Prema para axustar

en: Current visualization
gl: Visualización actual

en: Custom
gl: Personalizar

en: Custom aspect ratios list
gl: Lista de proporcións de aspecto personalizada

en: Custom crop ratios list
gl: Lista personalizada de proporcións de recorte

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
gl: Título personalizado da xanela do vídeo (en caso de que o vídeo non estea incorporado á interface).

en: Customi&ze Interface...
gl: Personali&zar a interface...

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
gl: Cortar o fluxo en partes dunha duración dada e asegurar unha taxa de bits constante entre os dous límites. Isto evita ter picos grandes na taxa de bits, sobre todo para os fotogramas de referencia.

en: Cycle audio track
gl: Percorrer en ciclo a pista de son

en: Cycle deinterlace modes
gl: Percorrer en ciclo os modos desentrelazados

en: Cycle source aspect ratio
gl: Percorrer en ciclo a proporción de aspecto fonte

en: Cycle subtitle track
gl: Percorrer en ciclo a pista de subtítulos

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
gl: Percorrer en ciclo unha lista predefinida de formatos de recorte.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
gl: Percorrer en ciclo unha lista predefinida de proporcións de aspecto fonte.

en: Cycle through audio devices
gl: Percorrer en ciclo os dispositivos de son

en: Cycle through available audio devices
gl: Percorrer en ciclo os dispositivos de son dispoñíbeis

en: Cycle through deinterlace modes.
gl: Percorrer en ciclo os modos desentrelazados.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
gl: Percorrer en ciclo as pistas de son (idiomas) dispoñíbeis.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
gl: Percorrer en ciclo as pistas de subtítulos dispoñíbeis.

en: Cycle video crop
gl: Percorrer en ciclo os cortes de vídeo

en: Cyrillic (Windows-1251)
gl: Cirílico (Windows-1251)

en: D-Bus control interface
gl: Interface de control D-Bus

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
gl: Descodificador de son DTS Coherent Acoustics

en: DTS audio packetizer
gl: Empaquetador de son DTS

en: DTS delay (ms)
gl: Atraso DTS (ms)

en: DTS dynamic range compression
gl: Compresión do rango dinámico DTS

en: DTS parser
gl: Analizador DTS

en: DV (Digital Video) demuxer
gl: Demultiplexor DV (Digital Video)

en: DVB Type:
gl: Tipo DVB:

en: DVB input with v4l2 support
gl: Entrada DVB con soporte v4l2

en: DVB playlist import
gl: Importar lista de reprodución DVD

en: DVB subtitles
gl: Subtítulos DVB

en: DVB subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos DVB

en: DVB subtitles encoder
gl: Codificador de subtítulos DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
gl: Subtítulos de DVB: persoas con discapacidades auditivas

en: DVD angle
gl: Ángulo de DVD

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gl: Formato DVD (pódese usar con MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG e RAW)

en: DVD device
gl: Dispositivo DVD

en: DVD menus
gl: Menús de DVD

en: DVD subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos DVD

en: DVD subtitles packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos DVD

en: DVD with menus
gl: DVD con menús

en: DVD without menus
gl: DVD sen menús

en: DVDRead Input (no menu support)
gl: Entrada DVDRead (sen soporte de menú)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
gl: DVDRead non puido abrir o disco "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
gl: DVDRead non puido ler os bloques %d/%d en 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
gl: DVDRead non puido ler o bloque %d.

en: DVDnav Input
gl: Entrada DVDnav

en: Damp
gl: Húmido

en: Darkness Limit
gl: Límite de escuridade

en: Darkness masking
gl: Ocultar a escuridade

en: Data alignment
gl: Aliñamento de datos

en: Data for the locking and unlocking functions
gl: Datos para as funcións de bloqueo e desbloqueo

en: Date
gl: Data

en: Date metadata
gl: Metadatos da data

en: Day / Month / Year:
gl: Día / mes / ano:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
gl: Redución de ruído en dominio DCT. Pseudozona morta adaptábel. De 10 a 1000 parece ser un intervalo útil.

en: De-Fullscreen
gl: Saír de Pantalla completa

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
gl: Desactivar o filtro de bucle de desbloqueo (diminúe a calidade).

en: Debug Frame Folder
gl: Cartafol de fotogramas de depuración

en: Debug logging
gl: Rexistro de depuración

en: Debug mask
gl: Máscara de depuración

en: Decide references on a per partition basis
gl: Decidir as referencias por partición

en: Decimation
gl: Decimamento

en: Decimation level for MJPEG streams
gl: Nivel de decimamento para fluxos MJPEG

en: Decimation:
gl: Decimamento

en: Decoded blocks
gl: Bloques descodificados

en: Decoders
gl: Descodificadores

en: Decoding
gl: Descodificación

en: Decoding X coordinate
gl: Coordenada X de descodificación

en: Decoding Y coordinate
gl: Coordenada Y de descodificación

en: Decompression
gl: Descompresión

en: Decrease Volume
gl: Baixar o volume

en: Decrease scale factor
gl: Diminuír o factor de escala

en: Decrease scale factor.
gl: Diminuír o factor de escala.

en: Default
gl: Opcións predeterminadas

en: Default Audio Device
gl: Dispositivo de son predeterminado

en: Default Caching Level
gl: Nivel predeterminado da caché

en: Default DVD angle.
gl: Ángulo DVD predeterminado.

en: Default Encoding
gl: Codificación predeterminada

en: Default Server Port
gl: Porto de servidor predeterminado

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
gl: Excedeuse o tempo de conexión TCP predeterminado (en milisegundos).

en: Default Volume
gl: Volume predeterminado

en: Default audio volume
gl: Volume de son predeterminado

en: Default background alpha
gl: Alfa da cor de fondo predeterminada

en: Default background color
gl: Cor de fondo predeterminada

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
gl: A cor de fondo predeterminada que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de fondo en particular.

en: Default caching level
gl: Nivel da caché predeterminado

en: Default caching value for Audio CDs. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché predeterminado para os CD de son. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Default caching value for PVR streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché predeterminado para fluxos PVR. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché predeterminado para os fluxos de saída UDP. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Default devices
gl: Dispositivos predeterminados

en: Default disc device
gl: Dispositivo de disco predeterminado

en: Default encoding
gl: Codificación predeterminada

en: Default font alpha
gl: Alfa do tipo de letra predeterminado

en: Default font color
gl: Cor do tipo de letra predeterminado

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
gl: A cor do tipo de letra predeterminado que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de tipo de letra en particular.

en: Default font description
gl: Descrición do tipo de letra predeterminado

en: Default font effect
gl: Efecto predeterminado de tipo de letra

en: Default font effect strength
gl: Intensidade do efecto predeterminado de tipo de letra

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
gl: Interface multicast predeterminada. Isto ignora a táboa de encamiñamento.

en: Default replay gain
gl: Reprodución de ganancia predeterminada

en: Default stream
gl: Fluxo predeterminado

en: Default stream output chain
gl: Cadea de saída de fluxo predeterminada

en: Default volume
gl: Volume predeterminado

en: Defaults
gl: Opcións predeterminadas

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
gl: Define a proporción de aspecto que hai que usar. A predeterminada é 4:3

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
gl: Define as cores do control desprazábel de volume
    Especificando os 12 números separados por un ';'
    A opción predeterminada é '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Unha opción alternativa podería ser '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
gl: Define as cores do control desprazábel de volume

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
gl: Define os PID para engadir a cada pmt. Isto require que a opción Definir PID como o ID de ES estea activada.

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
gl: Defina un mapa de bits inferior con 64x48 píxeles que contén un gradiente de escala de grises

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
gl: Define o modo de distribución de bits para AQ, a opción predeterminada é a 1
     - 0: Desactivado
     - 1: Modo predeterminado actual x264
     - 2: usa log(var)^2 en vez de log(var) e tenta adaptar a forza por fotograma

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
gl: Define o tamaño do radio en píxeles de base de bandas (comezo).

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
gl: Define os descritores para cada SDT. Isto require que a opción Definir PID como o ID de ES estea activada.

en: Defines the virtual surface of the roomemulated by the filter.
gl: Define a superficie virtual da sala emulada polo filtro.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
gl: Define que opción de tempo de espera se vai engadir á cadea de ID de sesión RTSP. Definíndoo como un valor negative elimina a opción de tempo de espera por completo. Isto último é necesario con algúns IPTV STB (como os que fai HansunTech) que se confunden co tempo de espera. A opción predeterminada é 5.

en: Defines whether to draw the base of the bands.
gl: Define se hai que debuxar a base das bandas.

en: Deinterlace
gl: Desentrelazar

en: Deinterlace method to use for local playback.
gl: Método de desentrelazado que se vai usar para a reprodución local.

en: Deinterlace method to use for streaming.
gl: Método de desentrelazado para usar para a reprodución en fluxo.

en: Deinterlace mode
gl: Modo de desentrelazado

en: Deinterlace mode: %s
gl: Modo de desentrelazado: %s

en: Deinterlace module
gl: Desentrelazar o módulo

en: Deinterlace module to use.
gl: Desentrelazar o módulo que se vai usar.

en: Deinterlace the image after loading it.
gl: Desentrelazar a imaxe despois de cargala.

en: Deinterlace the video before encoding.
gl: Desentrelazar o vídeo antes da codificación.

en: Deinterlace video
gl: Desentrelazar o vídeo

en: Deinterlace:
gl: Desentrelazar:

en: Deinterlacing Mode
gl: Modo de desentrelazado

en: Deinterlacing video filter
gl: Filtro de vídeo de desentrelazado

en: Delay
gl: Atraso

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
gl: Atraso (en ms) antes de que o espazo reservado sexa iniciado.

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
gl: Atraso despois do cal os elementos SAP se eliminan se non se recibe ningún anuncio novo.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
gl: Atrasar o DTS (marcas de tempo de descodificación) e PTS (marca de tempo de presentación) dos datos no fluxo, comparado cos PCR. Isto permite crear un pequeno búfer dentro do descodificador cliente.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
gl: Atrasar o DTS (marcas de tempo de descodificación) e o PTS (marcas de tempo de presentación) da data no fluxo, comparado cos SCR. Isto permite obter algo de búfer dentro do descodificador do cliente.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete all the bookmarks
gl: Eliminar todos os marcadores

en: Delete selected profile
gl: Eliminar o perfil seleccionado

en: Delete the current profile
gl: Eliminar o perfil actual

en: Delete the selected item
gl: Eliminar o elemento seleccionado

en: Deletes the selected item
gl: Elimina o elemento seleccionado

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
gl: Os demultiplexores úsanse para separar os fluxos "elementais" (como os fluxos de son e vídeo). Podes usalo se o demultiplexor correcto non se detecta automaticamente. Non deberías estabelecer isto como unha opción global a non ser que realmente saibas o que estás facendo.

en: Demux module
gl: Módulo demultiplexor

en: Demuxed
gl: Demultiplexado

en: Demuxers
gl: Demultiplexores

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
gl: Os demultiplexores úsanse para separar os fluxos de son e vídeo.

en: Description
gl: Descrición

en: Description metadata
gl: Metadatos da descrición

en: Description of the stream content or information about your channel.
gl: A descrición do contido do fluxo ou da información sobre a súa canle.

en: Description stream output
gl: Saída de fluxo de descrición

en: Desired frame rate for the H264 stream.
gl: Taxa de fotogramas desexábel para o fluxo H264.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
gl: Taxa de fotogramas desexábel para o fluxo VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
gl: Taxa de fotogramas ideal para a captura.

en: Destination
gl: Destino

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
gl: Destino (URL) que se vai usar para o fluxo. Ignora o camiño e os parámetros ligados

en: Destination audio codec
gl: Códec de son de destino

en: Destination bridge-in name
gl: Nome da ponte de entrada de destino

en: Destination file:
gl: Ficheiro de destino:

en: Destination prefix
gl: Prefixo do destino

en: Destination subtitles codec
gl: Códec de subtítulos de destino

en: Destination video codec
gl: Códec de vídeo de destino

en: Destinations
gl: Destinos

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
gl: Determina cantas seccións de espectro existirán.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
gl: Determina que vídeo (se hai algún) se mostra no filtro wrapper

en: Determines wrapper filter verbosity level
gl: Determina o nivel de detalle de filtro de wrapper

en: Device
gl: Dispositivo

en: Device Selection
gl: Selección de dispositivo

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

en: Device number to use on adapter
gl: Número de dispositivo para usar no adaptador

en: Device properties
gl: Propiedades do dispositivo

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: Diagonal Linear Phase
gl: Fase diagonal lineal

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Dialog providers can be configured here.
gl: Pode configurar aquí os provedores de diálogos.

en: Dialog providers settings
gl: Configuracións dos provedores de diálogos

en: DiffServ Code Point
gl: Punto Code DiffServ

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
gl: Punto de código diferenciado para os fluxos UDP saíntes (ou tipo de servizo IPv4, ou clase de tráfico IPv6). Isto úsase para o servizo de calidade de rede.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
gl: Entrada de vídeo dixital (Firewire/ieee1394)

en: Dirac video encoder using dirac-research library
gl: Codificador de vídeo Dirac usando a biblioteca dirac-research

en: Direct MV prediction mode
gl: Modo de predición MV directa

en: Direct MV prediction mode.
gl: Modo de predición MV directa.

en: Direct prediction size
gl: Tamaño de predición directa

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
gl: Tamaño de predición directa:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: o máis pequeno posíbel de acordo co nivel

en: Direct rendering
gl: Renderización directa

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
gl: Saída de vídeo DirectFB http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
gl: Descodificador de obxectos DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
gl: Codificador de obxectos DirectMedia

en: DirectShow DVB input
gl: Entrada DVB de DirectShow

en: DirectShow input
gl: Entrada DirectShow

en: DirectX 3D video output
gl: Saída de vídeo DirectX 3D

en: DirectX Wallpaper
gl: Imaxe de fondo DirectX

en: DirectX audio output
gl: Saída de son DirectX

en: DirectX device number: 0 default device, 1..N device by number(Note that the default device appears as 0 AND another number).
gl: Número de dispositivo DirectX: 0 dispositivo predeterminado, 1..N dispositivo por número (teña en conta que o dispositivo predeterminado aparece como 0 AND outro número).

en: DirectX video output
gl: Saída de vídeo DirectX

en: Directory
gl: Directorio

en: Directory or filename where the records will be stored
gl: O directorio ou o nome de ficheiro onde se almacenarán as gravacións

en: Directory path prefix
gl: Prefixo do camiño de directorio

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
gl: O camiño do directorio onde se gardarán os ficheiros de imaxe. Se non se define, entón as imaxes gardaranse automaticamente no directorio persoal das persoas usuarias.

en: Directory to cache CDDB requests
gl: Directorio para gardar na caché as solicitudes do CDDB

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
gl: Directorio que se usa para almacenar os ficheiros temporais de gravación en diferido.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
gl: Directorio onde se gardarán as instantáneas de vídeo.

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disable DVD Menus (for compatibility)
gl: Desactivar os menús de DVD (para a compatibilidade)

en: Disable arithmetic coding
gl: Desactivar a codificación aritmética

en: Disable screensaver
gl: Desactivar o protector de pantalla

en: Disable the screensaver during video playback.
gl: Desactivar o protector de pantalla durante a reprodución do vídeo.

en: Disc
gl: Disco

en: Disc Devices
gl: Dispositivos de disco

en: Disc Selection
gl: Selección de disco

en: Disc device
gl: Dispositivo de disco

en: Discard
gl: Rexeitar

en: Discontinuities
gl: Descontinuidades

en: Discontinuous Transmission
gl: Transmisión descontinua

en: Display
gl: Mostrar

en: Display OSD menu on top of video output
gl: Mostrar o menú OSD na parte superior da saída de vídeo

en: Display Settings
gl: Mostrar as configuracións

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
gl: Mostrar a saída XOSD na parte inferior da pantalla en vez de na superior.

en: Display device
gl: Mostrar o dispositivo

en: Display feed images if available.
gl: Mostrar as imaxes dos fíos en caso de estaren dispoñíbeis.

en: Display locally
gl: Mostrar en local

en: Display mode
gl: Modo de visualización

en: Display name of the Service
gl: Mostrar o nome do servizo

en: Display on overlay framebuffer
gl: Mostrar na superposición do framebuffer

en: Display playlist tree
gl: Mostrar a árbore da lista de reprodución

en: Display resolution
gl: Resolución da visualización

en: Display stream output
gl: Mostra o fluxo de saída

en: Display the input video
gl: Mostrar o vídeo de entrada

en: Display the output
gl: Mostrar a saída

en: Display the processed video
gl: Mostrar o vídeo procesado

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
gl: Mostrar a previsualización das instantáneas na esquina superior esquerda da pantalla.

en: Display the stream locally
gl: Mostrar a fluxo localmente

en: Display the title of the video on top of the movie.
gl: Mostrar o título do vídeo enriba da película.

en: Display video in a skinned window if any
gl: Mostrar o vídeo nunha xanela con aparencia se existe

en: Display video snapshot preview
gl: Mostrar a previsualización das instantáneas de vídeo

en: Display while streaming
gl: Mostrar ao reproducir en fluxo

en: Displayed frames
gl: Fotogramas que se mostran

en: Distance between 'P' frames
gl: Distancia entre fotogramas 'P'

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
gl: Distancia entre o altofalante dianteiro esquerdo e o oínte en metros.

en: Distort mode
gl: Modo distorsión

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
gl: Modo distorsión, un "gradiente", "límite" e "hough".

en: Distortion filters
gl: Filtros de distorsión

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: Primeira versión de DivX (pódese usar con MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: Segunda versión de DivX (pódese usar con MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: Terceira versión de DivX (pódese usar con MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: Do CD-Text lookups?
gl: Facer buscas de CD de texto?

en: Do not complain on encrypted PES.
gl: Non queixarse nos PES cifrados.

en: Do not display OSD menu on top of video output
gl: Non mostrar o menú OSD na parte superior da saída de vídeo

en: Do not display OSD menu on video output
gl: Non mostrar o menú OSD na saída de vídeo

en: Do not open a DOS command box interface
gl: Non abrir a interface da caixa de comandos DOS

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
gl: Non tentar adiviñar a taxa de bits ASF. Activando isto poderá controlar como o Windows Media Player gardará na caché o contido en fluxo. Active a taxa de bits de son+vídeo en bytes

en: Do white balance
gl: Facer o balance de brancos

en: Do you want VLC to check for updates automatically?
gl: Quere que o VLC comprobe actualizacións de forma automática?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
gl: Quere enviar os detalles do fallo ao equipo de desenvolvemento do VLC?
    
    Se quere, pode escribir unhas liñas sobre o que fixo xusto antes de que o VLC fallase xunto con outra información de axuda como: unha ligazón para descargar unha mostra do ficheiro, o URL do fluxo de rede...

en: Dolby Surround decoder
gl: Descodificador Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
gl: Os fluxos codificados Dolby Surround non se descodificarán antes de ser procesados por este filtro. Non se recomenda activar esta configuración.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
gl: Dominio ou grupo de traballo que se usará para a conexión.

en: Don't Send
gl: Non enviar

en: Don't display any video
gl: Non mostrar ningún vídeo

en: Don't repair
gl: Non reparar

en: Don't show
gl: Non mostrar

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".
gl: Non usar as preconfiguracións, especificar as bandas de forma manual. Ten que proporcionar 10 valores entre -20dB e 20dB separados por espazos, p.ex. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Double Size
gl: Dobre do tamaño

en: Double click to get media information
gl: Fai duplo clic para obter información sobre o soporte

en: Download Cover Art
gl: Descargar a portada

en: Download Plugin
gl: Descargar o plugin

en: Download cover art
gl: Descargar a portada

en: Download now
gl: Descargar agora

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
gl: O ficheiro "%s" descargado está danado, por iso se eliminou.

en: Downloading ...
gl: Descargando...

en: Draw "peaks" in the spectrum analyzer.
gl: Debuxar os "picos" no analizador de espectro.

en: Draw bands in the spectrometer.
gl: Debuxar as bandas no espectrómetro.

en: Drawable
gl: Debuxábel

en: Drop files to play
gl: Arrastrar os ficheiros para reproducir

en: Drop late frames
gl: Omitir os últimos fotogramas

en: Dry
gl: Seco

en: Dummy
gl: Simulación

en: Dummy Elements
gl: Elementos de simulación

en: Dummy Interface
gl: Interface de simulación

en: Dummy S/PDIF audio mixer
gl: Mesturador de son Dummy S/PDIF

en: Dummy Video output
gl: Saída de vídeo de simulación

en: Dummy access function
gl: Función de acceso á simulación

en: Dummy audio output function
gl: Función de saída de son de simulación

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
gl: Códec de simulación (non transcodificar, pódese usar con todos os formatos de encapsulación)

en: Dummy decoder
gl: Descodificador de simulación

en: Dummy decoder function
gl: Función de descodificador de simulación

en: Dummy demux function
gl: Función demultiplexado de simulación

en: Dummy encoder function
gl: Función de codificador de simulación

en: Dummy font renderer function
gl: Función renderizadora de tipo de letra de simulación

en: Dummy ifo demux
gl: Demultiplexor ifo de simulación

en: Dummy image chroma format
gl: Formato chroma de imaxe de simulación

en: Dummy interface function
gl: Función da interface de simulación

en: Dummy stream output
gl: Saída de fluxo simulada

en: Dummy video output function
gl: Función de saída de vídeo de simulación

en: Dummy/Raw muxer
gl: Multiplexor de simulación/bruto

en: Dump
gl: Descargar

en: Dump buffer size
gl: Tamaño do búfer para descargar

en: Dump decoder
gl: Descodificador de descarga

en: Dump decoder function
gl: Función de descodificador de descarga

en: Dump filename
gl: Nome do ficheiro no que se vai descargar

en: Dump raw input
gl: Entrada bruta de descarga

en: Duplicate stream output
gl: Duplicar a saída de fluxo

en: Duration
gl: Duración

en: Duration in ms
gl: Duración en ms

en: Duration of the fake streaming before faking an end-of-file (default is -1 meaning that the stream is unlimited when fake is forced, or lasts for 10 seconds otherwise. 0, means that the stream is unlimited).
gl: A duración do fluxo falso antes de falsear un fin de ficheiro (o predeterminado é -1, que significa que o fluxo é ilimitado cando se forza o falso ou se non os últimos dez segundos. 0 Significa que o fluxo é ilimitado).

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
gl: A compresión do rango dinámico fai máis suaves os sons altos e máis altos os sons suaves, polo que poderá escoitar mellor o fluxo nun contorno ruidoso sen molestar a ninguén. Se desactiva a compresión do rango dinámico, a reprodución adaptarase máis a unha sala de cine ou a unha habitación acústica.

en: Dynamic video overlay
gl: Superposición de vídeo dinámica

en: E&xport
gl: E&xportar

en: Early SKIP detection on P-frames
gl: Detección SKIP precoz en fotogramas P

en: Early SKIP detection on P-frames.
gl: Detección SKIP precoz en fotogramas P.

en: Eastern European (Latin-2)
gl: Europeo Oriental (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
gl: Europeo Oriental (Windows-1250)

en: Edge
gl: Límite

en: Edge Weightning
gl: Aumento do bordo

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Bookmarks
gl: Editar marcadores

en: Edit Input
gl: Editar entrada

en: Edit Options
gl: Editar as opcións

en: Edit selected profile
gl: Editar o perfil seleccionado

en: Edit settings
gl: Configuracións de edición

en: Effect
gl: Efecto

en: Effects
gl: Efectos

en: Effects list
gl: Lista de efectos

en: Eject the disc
gl: Expulsar o disco

en: Electronic
gl: Electrónica

en: Element aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de elementos

en: Elementary stream output
gl: Saída de fluxo elemental

en: Elements order
gl: Orde dos elementos

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
gl: Elimina os bloques de crominancia cando o PSNR non cambiou demasiado (predeterminado: 0.0). A especificación H264 recomenda 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
gl: Elimina os bloques con luminancia cando o PSNR non cambiou demasiado (predeterminado: 0.0). A especificación H264 recomenda -4.

en: Embed the file browser in open dialog
gl: Incrustar o explorador de ficheiros no diálogo de apertura

en: Embed the framebuffer overlay into a X11 window
gl: Incorporar a superposición de framebuffer nunha xanela X11

en: Embed the overlay
gl: Incorporar a superposición

en: Embed the video inside the interface instead of having it in a separate window.
gl: Incorporar o vídeo dentro da interface en vez de telo nunha xanela distinta.

en: Embed the video output in the main interface.
gl: Incorporar a saída de vídeo na interface principal.

en: Embed video in interface
gl: Incorporar o vídeo na interface

en: Embedded Windows video
gl: Vídeo de xanelas incorporadas

en: Embedded X window video
gl: Vídeo de xanela X incorporada

en: Embedded video
gl: Vídeo incorporado

en: Empty Folder
gl: Cartafol baleiro

en: Enable
gl: Activar

en: Enable Audio
gl: Activar son

en: Enable CD paranoia?
gl: Activar o CD Paranoia?

en: Enable CPU 3D Now! support
gl: Activar o soporte CPU 3D Now!

en: Enable CPU AltiVec support
gl: Activar o soporte CPU AltiVec

en: Enable CPU MMX EXT support
gl: Activar o soporte CPU MMX EXT

en: Enable CPU MMX support
gl: Activar o soporte CPU MMX

en: Enable CPU SSE support
gl: Activar o soporte CPU SSE

en: Enable CPU SSE2 support
gl: Activar o soporte CPU SSE2

en: Enable FPU support
gl: Activar o soporte FPU

en: Enable Last.fm submissions
gl: Activar os envíos a Last.fm

en: Enable OSD
gl: Activar OSD

en: Enable SPU stream output
gl: Activar a saída de fluxo SPU

en: Enable Video
gl: Activar vídeo

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
gl: Activar o algoritmo de redución de ruído simple para diminuír a lonxitude e a taxa de bits da codificación a custo de baixar a calidade dos fotogramas.

en: Enable adaptive prefiltering
gl: Activar o filtrado previo adaptable

en: Enable audio
gl: Activar o son

en: Enable audio stream output
gl: Activar a saída de fluxo

en: Enable bands
gl: Activar bandas

en: Enable base
gl: Activar a base

en: Enable debug
gl: Activar depuración

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
gl: Activar algoritmos dedicados para fotogramas entrelazados.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
gl: Activar a transmisión descontinua (DTX).

en: Enable high voltage if your cables are particularly long. This is not supported by all frontends.
gl: Activa a voltaxe alta se os cables son especialmente longos. Non todos os frontend soportan isto.

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
gl: Activar algoritmos de estimación de movemento entrelazado. Isto require máis CPU.

en: Enable internal upmixing
gl: Activar o upmix interno

en: Enable last.fm submission
gl: Activar o envío a Last.fm

en: Enable lossless coding
gl: Activar a codificación sen perdas

en: Enable megabass mode
gl: Activar o modo Mega Bass

en: Enable multiple quantizers
gl: Activar múltiples cuantizadores

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
gl: Activar múltiples cuantizadores por subbanda (un por bloque de código)

en: Enable noise reduction algorithm.
gl: Activar o algoritmo de redución de ruído.

en: Enable original graphic spectrum
gl: Activar o espectro da gráfica orixinal

en: Enable peaks
gl: Activar picos

en: Enable reverberation
gl: Activar reverberación

en: Enable spatial partitioning
gl: Activar a partición espacial

en: Enable spatializer
gl: Activar o espacializador

en: Enable streaming of all ES
gl: Activar o fluxo para todo o ES

en: Enable sub-pictures
gl: Activar subimaxes

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
gl: Activar o analizador de espectro "plano" no espectrómetro.

en: Enable the equalizer. Bands can be set manually or using a preset.
gl: Activar o ecualizador. As bandas poden definirse de forma manual ou usar a preconfiguración.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
gl: Activar o algoritmo de upmix interno (non se recomenda).

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
gl: Activar o algoritmo de estimación de premovemento.

en: Enable time streching audio
gl: Activar a extensión no tempo do son

en: Enable transparency effects
gl: Activar os efectos de transparencia

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
gl: Activar a cuantización "trellis" (distorsión de taxa para os coeficientes dos bloques).

en: Enable video
gl: Activar vídeo

en: Enable video stream output
gl: Activar a saída de fluxo de vídeo

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
gl: Activar a detección da actividade da voz (VAD). Está activada automaticamente no modo VBR.

en: Enable wallpaper mode
gl: Activar o modo de imaxe de fondo

en: Enable wallpaper mode
gl: Activar o modo imaxe de fondo

en: Enable/disable audio rendering.
gl: Activar/desactivar a renderización de son.

en: Enable/disable video rendering.
gl: Activar/desactivar a renderización de vídeo.

en: Enables an interactive Zoom feature
gl: Activa unha característica de zoom interactivo

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
gl: Activa a omisión de fotogramas no fluxo MPEG2. A omisión de fotogramas acontece cando o computador non é suficientemente potente

en: Enabling this allows to transcode the audio track if one is present in the stream.
gl: Activar isto permite transcodificar a pista de son se hai unha presente no fluxo.

en: Enabling this allows to transcode the video track if one is present in the stream.
gl: Activar isto permite transcodificar a pista de vídeo se hai unha presente no fluxo.

en: Encap. format
gl: Formato de encapsulación

en: Encapsulation
gl: Encapsulación

en: Encapsulation Method
gl: Método de encapsulación

en: Encapsulation format
gl: Formato de encapsulación

en: Encoded by
gl: Codificado por

en: Encoders settings
gl: Configuracións dos codificadores

en: Encoding
gl: Codificación

en: Encoding X coordinate
gl: Coordenada X de codificación

en: Encoding Y coordinate
gl: Coordenada Y de codificación

en: Encoding complexity
gl: Complexidade da codificación

en: Encoding quality
gl: Calidade de codificación

en: End
gl: Fin

en: End-Blue
gl: Fin-azul

en: End-Fadesteps
gl: Fin-pasos de decoloración

en: End-Green
gl: Fin-verde

en: End-Red
gl: Fin-vermello

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
gl: Forzar unha codificación de taxa de bits constante (CBR) en vez de unha codificación de taxa de bits variábel (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
gl: Forzar a calidade entre 0 (baixa) e 10 (alta).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
gl: Forzar a calidade entre 1 (baixa) e 10 (alta) en vez de especificar unha taxa de bits particular. Isto producirá un fluxo VBR.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
gl: Aplicar o aliñamento do vídeo na súa xanela. Por defecto (0) estará centrado (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén podes usar as combinacións de teclas para estes valores, p.ex. 6=4+2 significa arriba).

en: Enforce the complexity of the encoder.
gl: Forzar a complexidade do codificador.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Forzar a posición do logotipo no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode usar combinacións destes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
gl: Forzar a taxa de bits máxima

en: Enforce the mode of the encoder.
gl: Forzar o modo do codificador.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
gl: Reforza a aliñamento de todas as unidades de acceso dos límites PES. Se se desactiva isto poderase obter algo de largura de banda, mais introduciranse incompatibilidades.

en: Enqueue files when in one instance mode
gl: Poñer en cola os ficheiros cando se estea no modo unha instancia

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
gl: Poñer os elementos na lista de reprodución ao estar en modo de instancia única

en: Enter URL here...
gl: Introducir aquí un URL...

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
gl: Introduza un camiño válido ou use o botón Escoller... para seleccionar unha localización.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
gl: Introduza un camiño válido ou use o botón Escoller... para seleccionar unha localización.

en: Enter the URL of the network stream here, with or without the protocol.
gl: Introduza aquí o URL do fluxo de rede con ou sen o protocolo.

en: Enter the address of the computer to stream to.
gl: Introduza o enderezo do computador que se vai emitir en fluxo.

en: Enter the connection of your AtmoLight hardware
gl: Introduza a conexión do hardware AtmoLight

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
gl: Introduza a lista de podcasts que se van recuperar separados por '|' (pipe).

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
gl: Introduza os enderezos locais que dos que quere escoitar as peticións. Non introduza nada se non quere escoitar a todas as interfaces de redes. Xeralmente esta é a mellor opción. Doutra forma outros computadores poden acceder ao fluxo por defecto en http://yourip:8080.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
gl: Introduza os enderezos locais que dos que quere escoitar as peticións. Non introduza nada se non quere escoitar a todas as interfaces de redes. Xeralmente esta é a mellor opción. Doutra forma outros computadores poden acceder ao fluxo por defecto en mms://yourip:8080.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
gl: Introduza o enderezo multicast que se vai emitir en fluxo neste campo. Isto deber se un enderezo IP entre 224.0.0.0 e 239.255.255.255. Para un uso privado, introduza un enderezo que comece por 239.255.

en: Entries
gl: Entradas

en: Entry
gl: Entrada

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Equalizer preset
gl: Ecualizador preconfigurado

en: Equalizer with 10 bands
gl: Ecualizador con 10 bandas

en: Equalizer...
gl: Ecualizador...

en: Erase
gl: Eliminar

en: Erase video filter
gl: Eliminar o filtro de vídeo

en: Error
gl: Erro

en: Error resilience
gl: Tolerancia a erros

en: Error when sending the Crash Report
gl: Houbo un erro ao enviar o informe de erros

en: Error while saving meta
gl: Erro ao gardar os meta datos

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
gl: Erro: `goto' precisa un argumento superior a cero.

en: Errors
gl: Erros

en: Errors and Warnings
gl: Erros e avisos

en: Errors and Warnings...
gl: Erros e avisos...

en: Ethnic
gl: Étnica

en: Euro-Techno
gl: Techno europeo

en: Exhaustive help for VLC and its modules
gl: Axuda exhaustiva para o VLC e os seus módulos

en: Existing playlist item
gl: Elemento da lista de reprodución

en: Exit if there are no more items in the playlist.
gl: Saír se xa non hai máis elementos na lista de reprodución.

en: Expand Node
gl: Nodo de expansión

en: Expanding Spacer
gl: Espazador expansíbel

en: Expiration time for resumed TLS sessions
gl: Tempo de expiración para sesións TLS retomadas

en: Export SDP as file
gl: Exportar SDP como ficheiro

en: Export album art as /art.
gl: Exportar o álbum artístico como /art.

en: Exposure
gl: Exposición

en: Exposure of the video input (if supported by the v4L2 driver).
gl: Exposición da entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4L2).

en: Extended Controls...
gl: Controis estendidos...

en: Extended M3U
gl: M3U estendido

en: Extended controls
gl: Controis estendidos

en: Extended panel
gl: Panel ampliado

en: Extra I-frames aggressivity
gl: Agresividade de fotogramas I extra

en: Extra PMT
gl: PMT extra

en: Extra interface modules
gl: Módulos de interface extra

en: Extra media
gl: Soporte extra

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
gl: Neste panel móstranse metadatos extra e máis información.

en: Extract
gl: Extraer

en: Extract RGB component video filter
gl: Extraer o filtro de vídeo da compoñente RGB

en: Extracted Image Height
gl: Altura da imaxe extraída

en: Extracted Image Width
gl: Largura da imaxe extraída

en: EyeTV input
gl: Entrada de EyeTV

en: EyeTV is not launched
gl: EyeTV non está en execución

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
gl: Número de programa EyeTV, ou use 0 para a última canle, -1 para a entrada S-Vídeo, -2 para a entrada Composite

en: FEC rate
gl: Taxa FEC

en: FEC rate includes DVB-T high priority stream FEC Rate
gl: A taxa FEC inclúe a taxa FEC de prioridade alta de fluxo DVB-T

en: FEC=Forward Error Correction mode [9=auto].
gl: FEC=modo Forward Error Correction [9=auto].

en: FFmpeg audio/video decoder
gl: Descodificador de son e vídeo FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
gl: Codificador de son e vídeo FFmpeg

en: FFmpeg deinterlace video filter
gl: Filtro de vídeo de desentrelazado FFmpeg

en: FFmpeg demuxer
gl: Demultiplexor FFmpeg

en: FFmpeg muxer
gl: Multiplexor FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
gl: Cadeas de filtros de posprocesamento FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
gl: FIFO que se vai ler para os comandos

en: FIFO which will be written to for responses
gl: FIFO que se vai escribir para as respostas

en: FLAC demuxer
gl: Demultiplexor FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
gl: FLAC é un códec de son sen perda (pódese usar con OGG e RAW)

en: FM radio
gl: Radio FM

en: FTP account
gl: Conta FTP

en: FTP input
gl: Entrada FTP

en: FTP password
gl: Contrasinal de FTP

en: FTP upload output
gl: Saída de cargas de FTP

en: FTP user name
gl: Nome de usuario de FTP

en: Failed to open "%s" for writing
gl: Fallo ao abrir "%s" para escritura

en: Fake
gl: Falso

en: Fake TTY
gl: TTY falso

en: Fake input
gl: Entrada falsa

en: Fake video decoder
gl: Descodificador de vídeo falso

en: Fallback to placeholder stream when out of data
gl: Volver ao espazo reservado de fluxo cando se fique sen datos

en: Fast Forward
gl: Avanzar rápido

en: Fast bilinear
gl: Bilinear rápido

en: Fast seek
gl: Busca rápida

en: Fast udp streaming
gl: Fluxo rápido udp

en: Faster
gl: Máis rápido

en: Faster (fine)
gl: Máis rápido (preciso)

en: Faster, less precise scenecut detection
gl: Detección de corte de escena menos preciso pero máis rápido

en: Faster, less precise scenecut detection. Required and implied by multi-threading.
gl: Detección de corte de escena máis rápida e menos precisa. Requírese e vai implícita no modo multiencadeamento.

en: Fat Outline
gl: Contorno groso

en: Favor speed over precision while seeking
gl: Favorecer a velocidade sobre a precisión ao buscar

en: Feed URLs
gl: URL de fíos

en: Feed images
gl: Imaxes de fíos

en: Fetch Information
gl: Obter información

en: Fetch Meta Data
gl: Recuperar os metadatos

en: Fetch artwork using lua scripts
gl: Obter o material gráfico usando scritps Lua

en: Ffmpeg can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
gl: O Ffmpeg pode ter tolerancia aos erros.
    Porén, cun codificador incorrecto (como o ISO MPEG-4 de M$) isto pode producir moitos erros.
    Rango de valores válidos do 0 ao 4 (o 0 desactiva toda tolerancia aos erros).

en: Ffmpeg mux
gl: Multiplexor FFmpeg

en: Field coding is where interlaced fields are coded seperately as opposed to a pseudo-progressive frame
gl: O campo de codificación é onde os campos entrelazados son codificados separadamente, en vez de nun fotograma pseudoprogresivo

en: File
gl: Ficheiro

en: File Format:
gl: Formato de ficheiro:

en: File Selection
gl: Selección de ficheiros

en: File associations:
gl: Asociacións de ficheiros:

en: File audio output
gl: Saída de son do ficheiro

en: File corrupted
gl: Ficheiro danado

en: File could not be verified
gl: Non se puido verificar o ficheiro

en: File dumper
gl: Descargador en ficheiros

en: File input
gl: Entrada de ficheiro

en: File logging
gl: Rexistro de ficheiro

en: File names:
gl: Nomes dos ficheiros:

en: File not verifiable
gl: O ficheiro non é verificábel

en: File reading failed
gl: Fallou a lectura do ficheiro

en: File stream output
gl: Saída de fluxo do ficheiro

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
gl: Ficheiro no que se escribirán as mostras de son. ("-" para a saída estándar

en: File/Directory
gl: Ficheiro/directorio

en: Filebrowser starting point
gl: Punto de inicio do navegador de ficheiros

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Filename for 2 pass stats file
gl: Nome de ficheiro para o ficheiro de estados do segundo paso

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
gl: Nome de ficheiro para 2 pasos de ficheiro de estados para a codificación multipasos.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
gl: Nome de ficheiro para o asistente de fluxo para dst, dst=ligar+'/'+camiño, o parámetro dts ignora isto

en: Filename for the font you want to use
gl: Nome de ficheiro para o tipo de letra que quere usar

en: Filename of AtmoWinA.exe
gl: Nome de ficheiro de AtmoWinA.exe

en: Filename of dump
gl: Nome do ficheiro de descarga

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
gl: Nome de ficheiro do ficheiro de imaxe que se vai usar na superposición do framebuffer.

en: Filename prefix
gl: Prefixo no nome de ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
gl: Os ficheiros con estas extensións non se engadirán á lista de reprodución ao abrir o directorio.
    Isto é útil para engadir directorios que conteñan ficheiros de listas de reprodución, por exemplo. Use unha lista de extensións separada por comas.

en: Filter
gl: Filtrar

en: Filter Smoothness
gl: Suavidade do filtro

en: Filter Smoothness (in %)
gl: Suavidade do filtro (en %)

en: Filter length (ms)
gl: Lonxitude do filtro (ms)

en: Filter mode
gl: Modo do filtro

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
gl: Filtrar o son dúas veces. Isto proporciona un efecto máis intenso.

en: Filter threshold
gl: Limiar do filtro

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Filters
gl: Filtros

en: Find: %s
gl: Encontrar: %s

en: Finish
gl: Finalizar

en: First Entry Point
gl: Primeiro punto de entrada

en: First Played
gl: Reproducido primeiro

en: Fit to Screen
gl: Axustar á pantalla

en: Fix HDTV height
gl: Altura HDTV fixa

en: Fixed point audio format conversions
gl: Conversións de formato de son de punto fixo

en: Fixed quantizer scale
gl: Escala cuantizadora fixa

en: Fixed quantizer scale to use.
gl: Escala cuantizadora que se vai usar.

en: Fixing AVI Index...
gl: Fixando o índice AVI...

en: Flac audio decoder
gl: Descodificador de son FLAC

en: Flac audio encoder
gl: Codificador de son FLAC

en: Flac audio packetizer
gl: Empaquetador de son FLAC

en: Flat
gl: Plano

en: Flat Button
gl: Botón plano

en: Flip horizontally
gl: Voltear de forma horizontal

en: Flip the video horizontally (if supported by the v4l2 driver).
gl: Voltear o vídeo horizontalmente (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Flip the video vertically (if supported by the v4l2 driver).
gl: Voltear o vídeo verticalmente (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Flip vertical position
gl: Voltear en posición vertical

en: Flip vertically
gl: Voltear verticalmente

en: Float on Top
gl: Flotante na parte superior

en: Float32 audio mixer
gl: Mesturador de son Float32

en: Floating-point audio format conversions
gl: Conversións de formato de son de punto flotante

en: FluidSynth MIDI synthetizer
gl: Sintetizador MIDI FluidSynth

en: Folder
gl: Cartafol

en: Folder meta data
gl: Cartafol de metadatos

en: Follow the mouse
gl: Seguir o rato

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
gl: Seguir o rato ao capturar unha subpantalla.

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Font Color
gl: Cor do tipo de letra

en: Font Effect
gl: Efectos do tipo de letra

en: Font Properties
gl: Propiedades do tipo de letra

en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Font color
gl: Cor do tipo de letra

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Font size in pixels
gl: Tamaño do tipo de letra en píxeles

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
gl: Tamaño do tipo de letra, en píxeles. A opción predeterminada é -1 (usar un tamaño de fonte predeterminado).

en: Font size, pixels
gl: Tamaño do tipo de letra, en píxeles

en: Font used to display text in the XOSD output.
gl: Tipo de letra usado para mostrar o texto na saída XOSD.

en: Force Aspect Ratio
gl: Forzar a proporción de aspecto

en: Force IPv4
gl: Forzar IPv4

en: Force IPv6
gl: Forzar IPv6

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
gl: Forzar unha codificación de taxa de bits constante (CBR).

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
gl: Forzar unha proporción (0 para automática). O valor é x1000: 1333 indica 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
gl: Forzar unha codificación de calidade específica entre 0.0 (alta) e 50.0 (baixa) en vez de especificar unha taxa de bits particular. Isto producirá un fluxo VBR.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -1, 0, 1).
gl: Forzar unha conformidade estrita ao codificar (valores que se aceptan: -1, 0, 1).

en: Force chroma (Use carefully)
gl: Forzar a crominancia (usar con coidado)

en: Force chroma. This is a four character string.
gl: Forzar a crominancia. Isto é unha cadea de catro caracteres.

en: Force detection of Dolby Surround
gl: Forzar a detección de Dolby Surround

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
gl: Forzar a altura (-1 para a detección automática; 0 para o predeterminado do controlador).

en: Force index creation
gl: Forzar a creación do índice

en: Force interleaved method
gl: Forzar o método intercalado

en: Force interleaved method.
gl: Forzar o método intercalado.

en: Force mono audio
gl: Forzar o son mono

en: Force multicast RTP via RTSP
gl: Forzar RTP multicast mediante RTSP

en: Force selection of all streams
gl: Forzar a selección de todos os fluxos

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
gl: Forzar a salta fotogramas para facer máis rápida a descodificación (-1=Ningún, 0=Predeterminado, 1=fotogramas B, 2=fotogramas P, 3=fotogramas B+P , 4=todos os fotogramas).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
gl: Forzar saltar idct para facer máis rápida a descodificación para tipos de fotogramas (-1=Ningún, 0=Predeterminado, 1=fotogramas B, 2=fotogramas P, 3=fotogramas B+P, 4=todos os fotogramas).

en: Force subtitle position
gl: Forzar a posición do subtítulo

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
gl: Forzar a entrada de vídeo DirectShow para que use un formato chroma específico (p.ex. I420 (predeterminado), RV24, etc.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
gl: Forzar a entrada de vídeo para que use unha taxa de fotogramas específica (p.ex. 0 indica predeterminado, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
gl: Forzar o renderizador SDL para usar un formato de chroma específico en vez de tratar de mellorar as accións usando a máis eficaz.

en: Force the Video4Linux video device to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
gl: Forzar o dispositivo de vídeo Video4Linux para que use un formato chroma específico (ex. I420 (predeterminado), RV24, etc.)

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
gl: Forzar o dispositivo de vídeo Video4Linux2 que se usará para un formato de chroma específico (ex. I420 ou I422 para imaxes brutas, MJPG para a entrada comprimida M-JPEG) (Lista completa: GREY, I240, RV16, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the XVideo renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
gl: Forzar o renderizador XVideo para que use un formato de chroma específico en vez de tratar de melloras as accións usando a máis eficaz.

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
gl: Forzar a saída de vídeo de simulación para crear imaxes usando un formato de chroma específico en vez de tratar de mellorar as actuacións usando o máis eficaz.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
gl: Forzar o módulo rc a usar stdin coma se fose TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.
gl: Forzar o uso dun número especificado de fotogramas B consecutivos, excepto posibelmente antes dun fotograma I.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
gl: Forzar o uso o número de fotogramas B consecutivos especificado, excepto posibelmente despois dun fotograma I. Intervalo de 0 a 2.

en: Force the subtiles format. Use "auto", the set of supported values varies.
gl: Forzar o formato de subtítulos. Usar "auto", o conxunto de valores que se soportan varía.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
gl: Forzar o formato dos subtítulos. Os valores válidos son: "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1"  e "auto" (que indica detección automática, isto debería funcionar sempre).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
gl: Forzar o uso dunha crominancia específica. Use YUVA se está pensando en usar o filtro de vídeo Alphamask ou Bluescreen.

en: Force update of this dialog's values
gl: Forzar a actualización dos valores deste diálogo

en: Force usage of the libv4l2 wrapper.
gl: Forzar o uso do wrapper libv4l2.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
gl: Forzar o uso dun chroma específico para a saída. O predeterminado é I420.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is Y420 (specific to N770/N8xx hardware).
gl: Forzar o uso dunha crominancia específica para a saída. A predeterminada é Y420 (específica para o hardware N770/N8xx).

en: Force use of ffmpeg muxer.
gl: Forzar o uso do multiplexor FFmpeg.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
gl: Forzar a largura (-1 para a detección automática; 0 para o predeterminado do controlador).

en: Form
gl: Formulario

en: Format
gl: Formato

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
gl: Formato das imaxes de saída (png, jpeg...).

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
gl: O formato da cadea que se enviará a MSN {0} Artista, {1} Título, {2} Álbum. As opcións predeterminadas son "Artista - Título" ({0} - {1}).

en: Format of the string to send to Telepathy.Defaults to "Artist - Title" ($a - $t). You can use the following substitutions: $a Artist, $b Album, $c Copyright, $d Description, $e Encoder, $g Genre, $l Language, $n number, $p Now Playing, $r Rating, $s Subtitles language, $t Title, $u URL, $A Date, $B Bitrate, $C Chapter, $D Duration, $F URI, $I Video Title, $L Time Remaining, $N Name, $O Audio language, $P Position, $R Rate, $S Sample rate, $T Time elapsed, $U Publisher, $V Volume
gl: Formato da cadea para enviar a Telepathy. A opción predeterminada é "Artista - Título" ($a - $t). Pode usar as seguintes substitucións: $a Artista, $b Álbum, $c Copyright, $d Descrición, $e Codificador, $g Xénero, $l Idioma, $n Número, $p Reproducindo agora, $r Valoración, $s Idioma dos subtítulos, $t Título, $u URL, $A Data, $B Taxa de bits, $C Capítulo, $D Duración, $F URI, $I Título do vídeo, $L Tempo restante, $N Nome, $O Idioma de son, $P Posición, $R Taxa, $S Taxa de mostras, $T Tempo transcorrido, $U Editor, $V Volume

en: Format to use in playlist "title" field when no CDDB
gl: Formato que se usará no campo do título da lista de reprodución cando non haxa CDDB

en: Format to use in playlist "title" field when using CDDB
gl: Formato que se usará no campo de título da lista de reprodución ao usar CDDB

en: Format to use in the playlist's "author" field.
gl: Formato que se vai usar no campo Autor da lista de reprodución.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
gl: Formato que se vai usar no campo Título da lista de reprodución.

en: Format used in the GUI Playlist Title. Similar to the Unix date 
    Format specifiers that start with a percent sign. Specifiers are: 
       %M : The current MRL
       %m : The CD-DA Media Catalog Number (MCN)
       %n : The number of tracks on the CD
       %T : The track number
       %s : Number of seconds in this track
       %S : Number of seconds in the CD
       %t : The track title or MRL if no title
       %% : a %
gl: Formato que se usa no título da lista de reprodución GUI. Parecido á data Unix 
    Especificadores de formato que comezan cun símbolo de porcentaxe. Estes son: 
       %M : O MRL actual
       %m : O número de catálogo di dispositivo CD-DA (MCN)
       %n : O número de pistas do CD
       %T : O número de pista
       %s : O número de segundos desta canción
       %S : O número de segundos do CD
       %t : O título da pista ou o MRL se non ten título
       %% : a %

en: Format used in the GUI Playlist Title. Similar to the Unix date 
    Format specifiers that start with a percent sign. Specifiers are: 
       %a : The artist (for the album)
       %A : The album information
       %C : Category
       %e : The extended data (for a track)
       %I : CDDB disk ID
       %G : Genre
       %M : The current MRL
       %m : The CD-DA Media Catalog Number (MCN)
       %n : The number of tracks on the CD
       %p : The artist/performer/composer in the track
       %T : The track number
       %s : Number of seconds in this track
       %S : Number of seconds in the CD
       %t : The track title or MRL if no title
       %Y : The year 19xx or 20xx
       %% : a %
gl: Formato que se usa no título da lista de reprodución GUI. Parecido á data Unix 
    Especificadores de formato que comezan cun símbolo de porcentaxe. Estes son: 
       %a : O artista (para o álbum)
       %A : A información do álbum
       %C : Categoría
       %e : Os datos estendidos (para unha pista)
       %I : ID do disco CDDB
       %G : Xénero
       %M : O MRL actual
       %m : O número de catálogo do dispositivo CD-DA (MCN)
       %n : O número de pistas do CD
       %p : O artista/intérprete/compositor da pista
       %T : O número de pista
       %s : O número de segundos da pista
       %S : O número de segundos do CD
       %t : O título da pista ou o MRL se non ten título
       %Y : O ano 19xx ou 20xx
       %% : a %

en: Formatted Subtitles
gl: Subtítulos formatados

en: Forward
gl: Adiante

en: Forward Cookies
gl: Reenviar cookies

en: Forward Cookies across http redirections
gl: Reenviar as cookies a través das redireccións http

en: Frame By Frame
gl: Fotograma a fotograma

en: Frame Rate
gl: Taxa de fotogramas

en: Frame by frame
gl: Fotograma a fotograma

en: Frame delay
gl: Atraso dos fotogramas

en: Frame rate
gl: Taxa de fotogramas

en: Framebuffer device
gl: Dispositivo framebuffer

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
gl: Dispositivo framebuffer que se vai usar para a renderización (xeralmente /dev/fb0).

en: Framebuffer resolution to use.
gl: Resolución framebuffer que se vai usar.

en: Framebuffer uses hw acceleration.
gl: O framebuffer utiliza a aceleración hw.

en: Framecount to use on frametype lookahead
gl: A conta de fotogramas para usar na busca de tipo de fotograma

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default is lower than x264 default because unmuxable outputdoesn't handle larger values that well yet
gl: A conta de fotogramas para usar na busca de tipo de fotograma. O valor predeterminadoactualmente é menor que o predeterminado en x264, porque a saída non demultiplexábel aínda non manexa tan ben valores maiores

en: Framerate
gl: Taxa de fotogramas

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
gl: Taxa de fotogramas para capturar, se é aplicábel (-1 para a detección automática).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
gl: Taxa de fotogramas para capturar, se é aplicábel (0 para a detección automática).

en: Frames per Second
gl: Fotogramas por segundo

en: Frames per Second:
gl: Fotogramas por segundo:

en: Frames per second
gl: Fotogramas por segundo

en: Freebox TV listing (French ISP free.fr services)
gl: Listas de televisión de Freebox (Servizos de ISP francés free.fr)

en: Freetype2 font renderer
gl: Tipo de letra Freetype2 para o renderizador

en: French TV
gl: Televisión francesa

en: Freq 1 (Hz)
gl: Frecuencia 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
gl: Frecuencia 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
gl: Frecuencia 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
gl: Frecuencia 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
gl: Frecuencia 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
gl: Frecuencia 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia 3 (dB)

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
gl: Frecuencia para capturar (en kHz), se é aplicábel.

en: Frequency:
gl: Frecuencia:

en: From
gl: Desde

en: Fuchsia
gl: Fucsia

en: Full bass
gl: Graves reforzados

en: Full bass and treble
gl: Graves e agudos reforzados

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
gl: Camiño enteiro dos ficheiros de imaxe que se van usar. O formato é <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. Se só tes un ficheiro, simplemente introduce o seu nome de ficheiro.

en: Full paths of the files separated by colons.
gl: Camiños completos dos ficheiros separados por dous putos.

en: Full support
gl: Soporte completo

en: Full treble
gl: Agudos reforzados

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Fullscreen Controller
gl: Controlador de pantalla completa

en: Fullscreen Video Device
gl: Dispositivo de vídeo de pantalla completa

en: Fullscreen controller opacity opacity between 0.1 and 1.
gl: Opacidade do controlador do modo de pantalla completa entre 0.1 e 1.

en: Fullscreen video output
gl: Saída de vídeo en pantalla completa

en: Fullscreen-only
gl: Só pantalla completa

en: Fusion
gl: Fusión

en: GME demuxer (Game_Music_Emu)
gl: Demultiplexor GME (Game_Music_Emu)

en: GNU/Linux framebuffer video output
gl: Saída de vídeo de framebuffer GNU/Linux

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
gl: Interface do framebuffer de OSD/superposición de GNU/Linux

en: GOP size
gl: Tamaño GOP

en: GaLaktos visualization
gl: Visualización GaLaktos

en: Gain
gl: Ganancia

en: Gamma (Blue) correction
gl: Corrección gama (azul)

en: Gamma (Green) correction
gl: Corrección gama (verde)

en: Gamma (Red) correction
gl: Corrección gama (vermello)

en: Gamma of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Entrada de vídeo gamma (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Gangsta
gl: Gángster

en: Gathering stream output
gl: Obtendo saída de fluxo

en: Gaussian Blur
gl: Desenfoque gausiano

en: Gaussian blur video filter
gl: Filtro de vídeo de desenfoque gausiano

en: Gaussian's standard deviation. The bluring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
gl: Desviación estándar gausiana. O desenfoque terá en conta os píxeles a unha distancia polo menos de 3*sigma en calquera dirección.

en: Gaussian's std deviation
gl: Desviación estándar gausiana

en: General
gl: Xeral

en: General Audio
gl: Son xeral

en: General Audio Settings
gl: Configuracións xerais de son

en: General Input
gl: Entrada xeral

en: General Video Settings
gl: Configuracións xerais de vídeo

en: General audio settings
gl: Configuracións xerais de son

en: General editing filters
gl: Filtros xerais de edición

en: General input settings. Use with care...
gl: Configuracións xerais de entrada. Úseas con coidado...

en: General playlist behaviour
gl: Comportamento xeral da lista de reprodución

en: General settings for audio output modules.
gl: Configuracións xerais para os módulos de saída de son.

en: General stream output settings
gl: Configuracións xerais de saída de fluxo

en: General video settings
gl: Configuracións xerais de vídeo

en: Generate access unit delimiter NAL units.
gl: Xera unidades NAL delimitadoras de unidade de acceso.

en: Generated stream output string
gl: Cadea de saída do fluxo xerado

en: Generic
gl: Xenérico

en: Genre
gl: Xénero

en: Genre description
gl: Descrición de xénero

en: Genre metadata
gl: Metadatos do xénero

en: Genre of the content.
gl: Xénero do contido.

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Gestures
gl: Xestos

en: Global Hotkeys
gl: Teclas rápidas globais

en: Global Hotkeys interface
gl: Interface de teclas rápidas globais

en: Global gain
gl: Ganancia global

en: GnomeVFS input
gl: Entrada do GnomeVFS

en: GnuTLS server
gl: Servidor GnuTLS

en: GnuTLS transport layer security
gl: Seguridade da capa de transporte GnuTLS

en: Go back in browsing history
gl: Ir cara a atrás no historial de navegación

en: Go forward in browsing history
gl: Ir cara a adiante no historial de navegación

en: Go to Chapter
gl: Ir ao capítulo

en: Go to Time
gl: Ir ao tempo

en: Go to Title
gl: Ir ao título

en: Go to the DVD menu
gl: Ir ao menú do DVD

en: Go to time
gl: Ir ao tempo

en: Google Video Playlist importer
gl: Importador da lista de reprodución Google Video

en: Goom animation speed
gl: Velocidade de animación Goom

en: Goom display height
gl: Altura de visualización Goom

en: Goom display width
gl: Largura de visualización Goom

en: Goom effect
gl: Efecto Goom

en: Gothic
gl: Gótica

en: Gradient
gl: Degradado

en: Gradient image type
gl: Tipo de imaxe gradiente

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
gl: Tipo de imaxe gradiente (0 ou 1). 0 fará que a imaxe se volva branca mentres que 1 manterá as cores.

en: Gradient video filter
gl: Filtro de vídeo de gradiente

en: Grain
gl: Gran

en: Grain video filter
gl: Filtro de vídeo de gran

en: Graphic Equalizer
gl: Ecualizador gráfico

en: Gray
gl: Gris

en: Grayscale video output
gl: Saída de vídeo en escala de grises

en: Greek (ISO 8859-7)
gl: Grego (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
gl: Grego (Windows-1253)

en: Green
gl: Verde

en: Green component of the pause color
gl: Compoñente de verde da cor de pausa

en: Green component of the shutdown color
gl: Compoñente de verde da cor de apagar

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
gl: Valor de verde dun branco puro nas franxas LED.

en: Group
gl: Grupo

en: Group name
gl: Nome de grupo

en: Group packets
gl: Agrupar paquetes

en: Growl Notification Plugin
gl: Plugin de notificacións Growl

en: Growl UDP Notification Plugin
gl: Plugin de notificacións UDP Growl

en: Growl UDP port on the Growl server.
gl: Porto UDP Growl no servidor Growl.

en: Growl password on the Growl server.
gl: Contrasinal Growl no servidor Growl.

en: Gtk+ GUI helper
gl: Asistente de GUI de Gtk+

en: Guard interval [Undefined,1/4,1/8,1/16,1/32]
gl: Intervalo de protección [Sen definir,1/4,1/8,1/16,1/32]

en: H.264 level
gl: Nivel H.264

en: H.264 profile
gl: Perfil H.264

en: H.264 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo H.264

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
gl: Codificador H.264/MPEG4 AVC (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
gl: H263 é un códec de vídeo optimizado para videoconferencias (taxas baixas, pódese usar con MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
gl: H264 é un códec de vídeo novo (pódese usar con MPEG TS e MP4)

en: H264 video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo H264

en: HAL AudioUnit output
gl: Saída HAL AudioUnit

en: HAL devices detection
gl: Detección de dispositivos HAL

en: HD1000 video output
gl: Saída de vídeo HD1000

en: HTML Playlist
gl: Lista de reprodución HTML

en: HTML playlist (*.html)
gl: Lista de reprodución HTML (*.html)

en: HTML playlist export
gl: Exportar lista de reprodución HTML

en: HTTP ACL
gl: ACL HTTP

en: HTTP Host address
gl: Enderezo de host HTTP

en: HTTP Proxy
gl: Proxy HTTP

en: HTTP announce
gl: Anuncio HTTP

en: HTTP authentication
gl: Autenticación HTTP

en: HTTP input
gl: Entrada HTTP

en: HTTP interace Certificates Revocation List file.
gl: Interface HTTP do ficheiro da lista de revogación de certificados.

en: HTTP interface Certificates Revocation List file
gl: A interface HTTP certifica o ficheiro da lista de revogación

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL)
gl: Ficheiro de certificado x509 PEM de interface HTTP (activa o SSL)

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL).
gl: Interface HTTP de ficheiro x509 PEM de certificado (activa SSL).

en: HTTP interface x509 PEM private key file
gl: Ficheiro de chave privada x509 PEM de interface HTTP

en: HTTP interface x509 PEM private key file.
gl: Interface HTTP de ficheiro x509 PEM de chave privada.

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file
gl: Ficheiro de certificado raíz de CA fiábel x509 PEM de interface HTTP

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file.
gl: Interface HTTP de ficheiro x509 PEM de certificados CA de raíz fiábel.

en: HTTP password
gl: Contrasinal HTTP

en: HTTP proxy
gl: Proxy HTTP

en: HTTP proxy password
gl: Contrasinal do proxy HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
gl: Proxy HTTP que se vai usar. Debe ter a forma http://[user@]myproxy.mydomain:myport/; en caso de estar baleiro, probarase a variábel de contorno http_proxy.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
gl: Proxy HTTP que se vai usar. Debe ter a forma http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/; en caso de estar baleiro probarase a variábel http_proxy.

en: HTTP remote control interface
gl: Interface de control remoto HTTP

en: HTTP server
gl: Servidor HTTP

en: HTTP stream output
gl: Saída de fluxo HTTP

en: HTTP tunnel port
gl: Porto do túnel HTTP

en: HTTP user agent
gl: Axente de usuario HTTP

en: HTTP user name
gl: Nome de usuario HTTP

en: Haar cascade filename
gl: Nome de ficheiro de cadoiro Haar

en: Half Size
gl: Metade do tamaño

en: Handlers
gl: Manipuladores

en: Handling mode for stereo streams
gl: Modo de manipulación para os fluxos en estéreo

en: Hard rock
gl: Hard Rock

en: Headphone effect
gl: Efecto do auricular

en: Headphone surround effect
gl: Efecto envolvente do auricular

en: Headphone virtual spatialization effect
gl: Efecto de espazo virtual do auricular

en: Headphone virtualization
gl: Virtualización do auricular

en: Headphones
gl: Auriculares

en: Hebrew (ISO 8859-8)
gl: Hebreo (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
gl: Hebreo (Windows-1255)

en: Height
gl: Altura

en: Height in pixels of the border between miniatures.
gl: Altura en píxeles do bordo entre miniaturas.

en: Height of motion compensation blocks
gl: Altura dos bloques de compensación de movemento

en: Height of the snapshot image.
gl: Altura da imaxe da instantánea.

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetect).
gl: Altura do fluxo que se vai capturar (-1 para a detección automática).

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
gl: Altura do fluxo para capturar (-1 para a detección automática).

en: Height of the zone triggering the interface.
gl: Altura da zona activadora da interfaces.

en: Help
gl: Axuda

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
gl: Axuda a conseguir a saída de vídeo e os efectos de luz na sincronización. Os valores arredor de 20 ms deberían obter o efecto.

en: Hide Others
gl: Ocultar outros

en: Hide VLC
gl: Ocultar o VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
gl: Ocultar o reprodutor multimedia do VLC na barra de tarefas

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
gl: Ocultar o cursor e o controlador de pantalla completa despois de x milisegundos

en: Hide future errors
gl: Ocultar futuros erros

en: Hide interface
gl: Ocultar a interface

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds, default is 3000 ms (3 sec.)
gl: Ocultar o cursor e o controlador de pantalla completa despois de n milisegundos, a opción predeterminada é 3000 ms (3 s).

en: Hierarchy alpha value [Undefined,1,2,4]
gl: Valor alfa de xerarquía [Sen definir,1,2,4]

en: High Band Local Osc Freq in kHz (usually 10.6GHz)
gl: Frecuencia de oscilación da banda local alta en kHz (xeralmente 10.6GHz)

en: High LNB voltage
gl: Voltaxe alta LNB

en: High freq (Hz)
gl: Frecuencia alta (Hz)

en: High freq gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia alta (dB)

en: High latency
gl: Latencia alta

en: High priority
gl: Prioridade alta

en: High quality audio resampling
gl: Remostraxe de son de alta calidade

en: Higher latency
gl: Latencia máis alta

en: Higher value implies more prefiltering
gl: Un valor maior implica un maior filtrado previo

en: Highest
gl: O máis alto

en: Highlight widget below
gl: Realzar o widget de abaixo

en: Highlight widget on the left
gl: Realzar o widget da esquerda

en: Highlight widget on the right
gl: Realzar o widget da dereita

en: Highlight widget on top
gl: Realzar o widget da parte superior

en: Hip-Hop
gl: Hip-hop

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
gl: Hong Kong Suplementario (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
gl: Límite de salto (TTL)

en: Horizontal centering
gl: Centrar horizontalmente

en: Horizontal flip
gl: Voltear horizontalmente

en: Host address
gl: Enderezo de host

en: Hostname or IP address of target device
gl: Nome do host ou enderezo IP do dispositivo de destino

en: Hot keys
gl: Teclas rápidas

en: Hotkey
gl: Tecla rápida

en: Hotkey for
gl: Tecla rápida para

en: Hotkeys
gl: Teclas rápidas

en: Hotkeys management interface
gl: Interface de xestión de teclas rápidas

en: Hotkeys not saved
gl: Non se gardaron as teclas rápidas

en: Hotkeys settings
gl: Configuración de teclas rápidas

en: Hours / Minutes / Seconds:
gl: Horas / minutos / segundos:

en: How AQ distributes bits
gl: Como o AQ distribúe os bits

en: How long the notification will be displayed
gl: Durante canto tempo se mostrarán as notificacións

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
gl: Canto tempo se vai esperar por un paquete até que a fonte venza.

en: How long to wait for late RTP packets (and delay the performance).
gl: Canto tempo hai que esperar para os últimos paquetes RTP (e atrasar a execución).

en: How many CD blocks to get on a single CD read. Generally on newer/faster CDs, this increases throughput at the expense of a little more memory usage and initial delay. SCSI-MMC limitations generally don't allow for more than 25 blocks per access.
gl: Cantos bloques se obteñen nunha única lectura de CD. Xeralmente, en CD rápidos ou máis novos, isto aumenta o rendemento no gasto cun pouco máis de uso da memoria e de atraso inicial. Xeralmente as limitacións SCSI-MMC non permiten máis de 25 bloques por acceso.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
gl: Cantas fontes RTP distintas están activas ao mesmo tempo.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
gl: Canto hai que cambiar unha cor para obter un cambio de cor inmediato.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
gl: Como será de pronunciado o efecto de tipo de letra seleccionado (é dependente do efecto).

en: Hue
gl: Ton

en: Hue of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Ton da entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Hue of the video input.
gl: Ton da saída de vídeo.

en: Hue windowing
gl: Valores válidos de ton

en: Hurry up
gl: Apurar

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
gl: Acepto que ao mellor se contacte comigo por este informe de erros.

en: I quantization factor
gl: Factor de cuantización I

en: I&mport
gl: I&mportar

en: I420 - first plane is greyscale
gl: I420 - primeiro plano en escala de grises

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversións de I420,IYUV,YV12 a RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID Offset
gl: Desprazamento de ID

en: ID of the video output X window
gl: ID da xanela X de saída de vídeo

en: ID3v1/2 and APEv1/2 tags parser
gl: Analizador de etiquetas ID3v1/2 e APEv1/2

en: IO Method
gl: Método IO

en: IO Method (READ, MMAP, USERPTR).
gl: Método IO (READ, MMAP, USERPTR).

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: IP address of the master client used for the network synchronisation.
gl: Enderezo IP do cliente principal para a sincronización de redes.

en: IPv4 SAP
gl: SAP IPv4

en: IPv4 adress for the default multicast interface. This overrides the routing table.
gl: Enderezo IPv4 para a interface multicast predeterminada. Isto ignora a táboa de encamiñamento.

en: IPv4 multicast output interface address
gl: Enderezo IPv4 da interface de saída multicast

en: IPv4 will be used by default for all connections.
gl: IPv4 usarase por defecto para todas as conexións.

en: IPv6 SAP
gl: SAP IPv6

en: IPv6 SAP scope
gl: Ámbito SAP IPv6

en: IPv6 will be used by default for all connections.
gl: O IPv6 usarase por defecto para todas as conexións.

en: IVTV MPEG Encoding cards input
gl: Entrada de tarxetas de codificación IVTV MPEG

en: IceCAST output
gl: Saída Icecast

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
gl: Se o VCD posúe un control de reprodución, úseo. Doutra forma a reprodución será por pistas.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
gl: Se a conexión automática está activada, só os clientes JACK cuxos nomes coincidan con esta expresión regular se considerarán para a conexión.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
gl: Se a taxa de bits é =0, usar este valor para a calidade constante

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
gl: Se está activado, o VLC conectarase con un destino remoto en vez de esperar unha conexión entrante.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
gl: Se está activado e a formación está especificada, o multiplexor TS colocará os límites ao final das imaxes I. Neste caso, a duración da formación que dea o usuario é unha opción peor que se usa cando non hai ningún fotograma de referencia dispoñíbel. Isto optimiza a eficiencia do algoritmo de formación, xa que xeralmente os fotogramas I son os máis grandes do fluxo.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
gl: Se está activado, o cambio entre o espazo reservado e o fluxo normal só se producirá en fotogramas I. Isto eliminará os artefactos do cambio de fluxo a custo dun atraso lixeiramente máis longo, dependendo da frecuencia dos fotogramas I nos fluxos.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
gl: Se está activado, esta opción conectará automaticamente a saída de son co primeiro dos clientes JACK que se encontre.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
gl: Se está activado, o vídeo será reenchido para encaixalo no lenzo despois de escalalo. En caso contrario, o vídeo será recortado para encaixar no lenzo despois de escalalo.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
gl: Se é distinto de cero, isto proporciona información de depuración adicional.

en: If set cache CDDB information about this CD
gl: Se está activado, garda na caché información CDDB sobre este CD

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
gl: Se se define como True, a ponte rexeitará todos os fluxos elementais de entrada, excepto se non recibe datos doutra ponte de entrada. Isto pódese usar para configurar un espazo reservado de fluxo cando falla a orixe real. Os fluxos fonte e de espazo reservado deberían ter o mesmo formato.

en: If set, CD-Text information will be preferred to CDDB information when both are available
gl: Se está activado, preferirase a información de CD de texto á CDDB cando as dúas estean activadas

en: If set, audio controls and audio jack output are used
gl: Se está activado, usaranse os controls de son e a saída de son jack

en: If set, get CD-Text information
gl: Se está activado, obterá información de CD de texto

en: If set, lookup CD-DA track information using the CDDB protocol
gl: Se está activada, buscará información de pista CD-DA usando o protocolo CDDB

en: If set, the CDDB server gets information via the CDDB HTTP protocol
gl: Se está activado, o servidor CDDB obtén información mediante o protocolo CDDB HTTP

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
gl: Se está activado, a lonxitude da barra de busca é a da pista e non a lonxitude dunha entrada.

en: If specifed, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
gl: Se se especifica, usarase a imaxe para debuxar o punteiro do rato na captura.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
gl: Se a media de potencia sobre os últimos búfers N é superior a este valor, normalizarase o volume. Este valor é un número de punto flotante positivo. Un valor entre 0,5 e 100 semella sensíbel.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
gl: Se o ficheiro xa existe, non se sobrescribirá.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
gl: Se o ficheiro existe e se selecciona esta opción, o ficheiro existente non se sobrescribirá.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
gl: Se esta opción está activada, o fluxo no enderezo multicast SAP estará controlado. Isto precísase se se queren facer anuncios en MBone.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
gl: Se esta opción está definida, usaranse os fotogramas B. Utilice esta opción para definir o número de fotogramas B.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
gl: Se esta propiedade está en branco, defínense diferentes
    valores para DVD, VCD, e CDDA.
    Pode definir un valor único ou configuralos 
    individualmente na opción preferencias avanzadas.

en: If you graphics card provides several adaptors, this option allows you to choose which one will be used (you shouldn't have to change this).
gl: Se a súa tarxeta de gráficas proporciona varios adaptadores, esta opción permítelle escoller cal se vai usar (non debería ter que cambiar isto).

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
gl: Se quere abrir un fluxo multicast introduza o enderezo IP correspondente, proporcionado polo fornecedor do fluxo. No modo unicast, o VLC usará o enderezo IP da súa máquina automaticamente.
    
    Para abrir un fluxo usando un protocolo diferente, prema en Cancelar para pechar esta folla.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
gl: Se o seu proxy HTTP require un contrasinal, defínao aquí.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
gl: Se o seu portapapeis contén un URL válido
    ou o camiño a un ficheiro no seu computador,
    será seleccionado automaticamente.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
gl: Se o framebuffer soporta aceleración de hardware ou fai almacenaxe dupla en búfer en hardware, daquela terá que desactivar esta opción. Entón fará dupla almacenaxe en búfer en software.

en: If your graphics card provides several adaptors, you need to choose which one will be used (you shouldn't have to change this).
gl: Se a tarxeta de gráficas proporciona varios adaptadores, ten que escoller o que se vai usar (non debería ter que cambiar isto).

en: If your processor has a floating point calculation unit, VLC can take advantage of it.
gl: Se o seu procesador ten unha unidade de cálculo de coma flotante, o VLC pode beneficiarse dela.

en: If your processor supports the 3D Now! instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o seu procesar soporta o conxunto de instrucións de 3D Now!, o VLC pode beneficiarse delas.

en: If your processor supports the AltiVec instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o seu procesador soporta o conxunto de instrucións de AltiVec, o VLC pode beneficiarse delas.

en: If your processor supports the MMX EXT instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o seu procesador soporta o conxunto de instrucións MMX EXT, o VLC pode beneficiarse delas.

en: If your processor supports the MMX instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o seu procesador soporta o conxunto de instrucións MMX, o VLC pode beneficiarse delas.

en: If your processor supports the SSE instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o seu procesador soporta o conxunto de instrucións SSE, o VLC pode beneficiarse delas.

en: If your processor supports the SSE2 instructions set, VLC can take advantage of them.
gl: Se o seu procesador soporta o conxunto de instrucións SSE2, o VLC pode beneficiarse delas.

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore subtitle flag
gl: Ignorar a bandeira dos subtítulos

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
gl: Ignorar a bandeira dos subtítulos, probe isto s e os seus subtítulos non aparecen.

en: Ignored extensions
gl: Extensións ignoradas

en: Illuminate the room with this color on pause
gl: Iluminar a sala con esta cor cando estea en pausa

en: Illuminate the room with this color on shutdown
gl: Iluminar a habitación con esta cor ao apagar

en: Image adjust
gl: Axustar a imaxe

en: Image brightness (0-2)
gl: Brillo da imaxe (0-2)

en: Image chroma
gl: Crominancia da imaxe

en: Image clone
gl: Clon da imaxe

en: Image colors inversion
gl: Inversión das cores da imaxe

en: Image contrast (0-2)
gl: Contraste de imaxe (0-2)

en: Image cropping
gl: Recorte da imaxe

en: Image file
gl: Ficheiro de imaxe

en: Image format
gl: Formato de imaxe

en: Image format which will be used to store the video snapshots
gl: Formato de imaxe que se vai usar para gardar as instantáneas de vídeo

en: Image gamma (0-10)
gl: Gama da imaxe (0-10)

en: Image height
gl: Altura da imaxe

en: Image hue (0-360)
gl: Ton da imaxe (0-360)

en: Image mask
gl: Máscara de imaxe

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
gl: Máscara de imaxe. Os píxeles cun valor de alfa superior a 50% eliminaranse.

en: Image modification
gl: Modificación da imaxe

en: Image properties filter
gl: Filtro de propiedades da imaxe

en: Image saturation (0-3)
gl: Saturación da imaxe (0-3)

en: Image to be blended onto
gl: Imaxe na que se vai mesturar

en: Image wall
gl: Muro de imaxes

en: Image which will be blended.
gl: Imaxe que se vai mesturar.

en: Image width
gl: Largura da imaxe

en: Imitates the effect of surround sound when using headphones.
gl: Imita o efecto de son envolvente ao usar auriculares.

en: In Volts [0, 13=vertical, 18=horizontal].
gl: En voltios [0, 13=vertical, 18=horizontal].

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
gl: Nunha configuración de monitor múltiple pode especificar o nome do dispositivo Windows da visualización que quere que abra a xanela de vídeo. Por exemplo "\\.\DISPLAY1" ou "\\.\DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
gl: No modo de pantalla completa, mantén a pantalla negra onde non se estea mostrando ningún vídeo

en: In kHz for DVB-C/S/T
gl: En kHz para DVB-C/S/T

en: In kHz for DVB-S or Hz for DVB-C/T
gl: En kHz para DVB-S ou Hz para DVB-C/T

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
gl: Neste intervalo pídese unha actualización desde o VNC, cada 300 ms na opción predeterminada.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
gl: Nesta páxina poderá definir algúns parámetros de fluxo adicionais.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
gl: Nesta páxina poderá definir algúns parámetros de transcodificación adicional.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
gl: Nesta sección pode forzar o comportamento do demultiplexor de subtítulos, por exemplo pode estabelecer o tipo de subtítulos ou o nome de ficheiro.

en: Include subtitles
gl: Incluír os subtítulos

en: Increase Volume
gl: Subir o volume

en: Increase scale factor
gl: Incrementar o factor de escala

en: Increase scale factor.
gl: Incrementar o factor de escala.

en: Increase the priority of the process
gl: Aumentar a prioridade do proceso

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
gl: Ao aumentar a prioridade do proceso probabelmente note melloras na reprodución, xa que isto permite que o VLC non se vexa interrompido por outras aplicacións que doutra forma precisarían moito tempo de procesamento. Porén, teña en conta que con certas circunstancias (erros) o VLC podería precisar todo o tempo de procesamento e facer que o sistema non responda, o que podería requirir o reinicio do computador.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
gl: Ao aumentar este valor a cor dependerá máis do bordo do fotograma.

en: Index
gl: Índice

en: Indicates whether VLC will prefer native plugins installed on system over VLC owns plugins whenever a choice is available.
gl: Indica se o VLC preferirá os plugins nativos instalados no sistema sobre os plugins propios do VLC sempre que se poida escoller.

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
gl: Tempo que se mostrará a imaxe individual de 0 - 60000 ms.

en: Influence (bias) B-frames usage
gl: Influenciar o uso de fotogramas B

en: Information
gl: Información

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
gl: Información sobre de que está feito o seu soporte o fluxo.
    Códecs de multiplexor, son e vídeo, móstranse os subtítulos.

en: Information...
gl: Información...

en: Infrared
gl: Infravermellos

en: Infrared remote control interface
gl: Interface de control remoto de infravermellos

en: Inhibit the power management daemon during playback
gl: Inhibir o daemon xestión de enerxía durante a reprodución

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
gl: Inhibe o daemon de xestión de enerxía durante calquera reprodución para evitar que o computador se suspenda debido á inactividade.

en: Initial VBV buffer occupancy
gl: Ocupación do búfer VBV inicial

en: Initial command to execute.
gl: Comando inicial para executar.

en: Initializing
gl: Inicializando

en: Input
gl: Entrada

en: Input & Codec settings
gl: Configuracións de entradas e códecs

en: Input & Codecs
gl: Entrada e códecs

en: Input & Codecs Settings
gl: Configuracións de entrada e de códecs

en: Input && Codecs
gl: Entrada && Códecs

en: Input / Codecs
gl: Saída/Códecs

en: Input FIFO
gl: Entrada FIFO

en: Input Settings not saved
gl: Non se gardaron as configuracións de entrada

en: Input bitrate
gl: Taxa de bits de entrada

en: Input caching:
gl: Caché de entrada:

en: Input has changed
gl: A entrada cambiou

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
gl: A entrada cambiou, non é posíbel gardar o marcador. Deter da reprodución con Pause ao editar os marcadores para asegurarse de que se mantén a mesma entrada.

en: Input list
gl: Lista de entradas

en: Input of the card to use (see debug).
gl: Entrada de tarxeta que se vai usar (ver depuración).

en: Input repetitions
gl: Repeticións da entrada

en: Input slave (experimental)
gl: Entrada escrava (experimental)

en: Input stream
gl: Fluxo de entrada

en: Input syntax is deprecated
gl: A sintaxe de entrada está obsoleta

en: Input:
gl: Entrada:

en: Install Windows Service
gl: Instalar o servizo Windows

en: Install the Service and exit.
gl: Instalar o servizo e saír.

en: Instances
gl: Instancias

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
gl: En vez de escribir un ficheiro bruto, pode engadir unha cabeceira WAV ao ficheiro.

en: Instrumental pop
gl: Pop instrumental

en: Instrumental rock
gl: Rock instrumental

en: Integer from -1 (no model) to 4.
gl: Enteiro desde -1 (sen modelo) a 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
gl: Identificador de enteiros para este fluxo elemental. Isto usarase para "encontrar" este fluxo máis adiante.

en: Integer pixel motion estimation method
gl: Método de estimación de movemento do enteiro de píxeles

en: Inter luma quantization deadzone
gl: Zona morta de cuantización interluma

en: Inter picture DWT filter
gl: Filtro interimaxe DWT

en: Interactive Zoom
gl: Zoom interactivo

en: Interface Settings
gl: Configuracións da interface

en: Interface Settings not saved
gl: Non se gardaron as configuracións da interface

en: Interface Type
gl: Tipo de interface

en: Interface interaction
gl: Interacción coa interface

en: Interface module
gl: Módulo de interface

en: Interlaced encoding
gl: Codificación entrelazada

en: Interlaced mode
gl: Modo entrelazado

en: Interlaced motion estimation
gl: Estimación de movemento entrelazado

en: Internal stream record
gl: Rexistro de fluxo interno

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
gl: Intervalo entre fotogramas chave (-1 para a detección automática).

en: Intra luma quantization deadzone
gl: Zona morta de cuantización intraluminancia

en: Intra picture DWT filter
gl: Filtro intraimaxe DWT

en: Introduces a delay in the display of the stream.
gl: Introduce un atraso na visualización do fluxo.

en: Invalid combination
gl: A combinación non é válida

en: Invalid polarization
gl: Polarización non válida

en: Invalid selection
gl: Selección non válida

en: Invalid signature
gl: A sinatura non é válida

en: Inversion mode
gl: Modo inversión

en: Inversion mode [0=off, 1=on, 2=auto]
gl: Modo inversión [0=off, 1=on, 2=auto]

en: Invert colors
gl: Inverter cores

en: Invert video filter
gl: Filtro de vídeo de inversión

en: Inverts the colors of the image
gl: Inverte as cores da imaxe

en: It is possible to apply effects to the rendered text to improve its readability.
gl: Pódense aplicar efectos ao texto renderizado para mellorar a súa lexibilidade.

en: It is possible to cache the resumed TLS sessions. This is the expiration time of the sessions stored in this cache, in seconds.
gl: É posíbel gardar na caché as sesións TLS retomadas. Este é o tempo de expiración en segundos das sesións almacenadas nesta caché.

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
gl: É posíbel desactivar a sincronización de saída do reloxo para as fontes en tempo real. Use isto se a reprodución de fluxos de rede ten fallos.

en: It seems your FFMPEG (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
gl: Parece que á súa instalación FFMPEG (libavcodec) lle falta o seguinte codificador:
    %s.
    Se non sabe como fixar isto, pida soporte ao seu distribuidor.
    
    Isto non é un erro do reprodutor multimedia VLC.
    Non se dirixa ao proxecto VideoLAN para este asunto.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
gl: Non foi posíbel descargar unha sinatura criptográfica para o ficheiro descargado "%s", por iso se eliminou.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
gl: Non foi posíbel verificar con seguridade o ficheiro descargado "%s", por iso foi eliminado.

en: JACK Input
gl: Entrada JACK

en: JACK audio input
gl: Entrada de son JACK

en: JACK audio output
gl: Saída de son JACK

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
gl: Xaponés (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
gl: Xaponés (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
gl: Xaponés Unix (EUC-JP)

en: Jazz+Funk
gl: Jazz e Funk

en: Joint bidirectional motion refinement.
gl: Mellora do movemento bidireccional conxunto.

en: Joint stereo
gl: Estéreo en conxunto

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
gl: Optimizar de forma conxunta os MV nos fotogramas B

en: Jump Bac&kward
gl: Saltar cara a a&trás

en: Jump To Time
gl: Saltar ao tempo

en: Jump sizes
gl: Tamaño dos saltos

en: Jump to Specific &Time
gl: Ir a un &tempo específico

en: Jump to time
gl: Saltar ao tempo

en: Kasenna MediaBase parser
gl: Analizador Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
gl: Dialecto RTSP Kasenna

en: Kasenna servers use an old and unstandard dialect of RTSP. When you set this parameter, VLC will try this dialect for communication. In this mode you cannot connect to normal RTSP servers.
gl: Os servidores Kasenna usan un dialecto vello e sen estandarizar de RTSP. Cando defina este parámetro, o VLC probará este dialecto para a comunicación. Neste modo non pode conectarse con servidores RTSP normais.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
gl: Kate é un códec para as superposicións baseadas en texto e imaxe.
    A biblioteca de renderización Tiger precísase para renderizar fluxos de Kate complexos, mais o VLC aínda pode renderizar texto estático e subtítulos baseados en imaxes se non está dispoñíbel.
    Observe que mudar as configuracións de abaixo non será efectivo até que se reproduza un novo fluxo. Esperamos que isto sexa arranxado en breve.

en: Kate overlay decoder
gl: Descodificador de superposición Kate

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
gl: Os fluxos Kate permiten o formatado do texto. O VLC impleméntao parcialmente mais pode escoller a desactivación de todo o formatado. Observe que isto non é efectivo se o renderizado mediante o Tiger está activado.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
gl: Os fluxos Kate poden ser renderizados usando a biblioteca Tiger. Se se desactiva isto só se renderizará o texto estático e os fluxos baseados e mapas de bits.

en: Kate text subtitles packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos con texto Kate

en: Keep Recent Items
gl: Manter os elementos recentes

en: Keep aspect ratio
gl: Manter a proporción de aspecto

en: Keep current Equalizer settings
gl: Manter as actualizacións en curso do ecualizador

en: Keep original audio track
gl: Manter a pista de son orixinal

en: Keep original size
gl: Manter o tamaño orixinal

en: Keep original video track
gl: Manter a pista de vídeo orixinal

en: Keep some B-frames as references
gl: Manter algúns fotogramas B como referencia

en: Keep stream output open
gl: Manter a saída de fluxo aberta

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
gl: Manter a proporción de aspecto orixinal ao redimensionar os elementos do mosaico.

en: Keep the original size of mosaic elements.
gl: Manter o tamaño orixina dos elementos do mosaico.

en: Key
gl: Chave

en: Key events
gl: Eventos chave

en: Key interval
gl: Intervalo chave

en: Key:
gl: Tecla:

en: Keyframe Interval:
gl: Intervalo de fotogramas chave:

en: Korean (EUC-KR/CP949)
gl: Coreano (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
gl: Coreano (ISO-2022-KR)

en: LNB voltage
gl: Voltaxe LNB

en: Language
gl: Idioma

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code).
gl: Idioma da pista de son que queira usar (separada por comas, un código de países de dúas ou tres letras).

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code).
gl: Idioma da pista de subtítulos que queira usar (separada por comas, un código de países de dúas ou tres letras).

en: Large
gl: Grande

en: Large Hall
gl: Salón grande

en: Larger
gl: Máis grande

en: Last Entry Point
gl: Último punto de entrada

en: Last.fm username not set
gl: Nome de usuario de Last.fm sen definir

en: Launch EyeTV now
gl: Iniciar o EyeTV agora

en: Launching an update request...
gl: Iniciando unha petición de actualización...

en: Leave Fullscreen
gl: Saír do modo pantalla completa

en: Leave fullscreen
gl: Saír de pantalla completa

en: Left
gl: Esquerda

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
gl: Coordenada esquerda da esquina superior esquerda da subpantalla.

en: Left front
gl: Adiante á esquerda

en: Left gradient
gl: Gradiente esquerdo

en: Left rear
gl: Atrás á esquerda

en: Length in milliseconds to output each stride
gl: Lonxitude en milisegundos para devolver cada fila

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
gl: Lonxitude en milisegundos para buscar a superposición máis adecuada

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
gl: Permitir que o vídeo escale a unha xanela dada ou ao modo de pantalla completa.

en: LibNotify Notification Plugin
gl: Plugin de notificacións LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
gl: Codificador de son libtwolame

en: License
gl: Licenza

en: Lime
gl: Verde lima

en: Linear
gl: Lineal

en: Linear PCM audio decoder
gl: Descodificador de son PCM lineal

en: Linear PCM audio packetizer
gl: Empaquetador de son PCM lineal

en: Linguistic markup
gl: Marcado lingüístico

en: List ID
gl: ID de lista

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
gl: Lista de códecs que terán prioridade para o VLC. Por exemplo, 'dummy,a52' probará os códecs dummy e a52 antes ca outros. Só os usuarios avanzados deberían cambiar esta opción, xa que pode romper a reprodución de todos os seus fluxos.

en: List of handler extensions and executable paths (for instance: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).
gl: Lista de extensións de manipuladores e de camiños executábeis (por exemplo: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
gl: Lista de tamaños separados por dous puntos (720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
gl: Lista de palabras separadas por | para filtrar

en: Listen to IPv4 announcements on the standard addresses.
gl: Escoitar os anuncios IPv4 nos enderezos estándar.

en: Listen to IPv6 announcements on the standard addresses.
gl: Escoitar os anuncios nos enderezos estándar.

en: Listeners
gl: Oíntes

en: Live
gl: En directo

en: Load
gl: Cargar

en: Load subtitles file:
gl: Cargar o ficheiro de subtítulos:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
gl: Cargar este ficheiro de subtítulo. Usarase cando a detección automática non poida detectar o seu ficheiro de subtítulo.

en: Local playback
gl: Reprodución local

en: Location
gl: Localización

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
gl: Localización dun ficheiro que sostén un modelo SVG para a conversión de cadeas automática

en: Location:
gl: Localización:

en: Lock Aspect Ratio
gl: Bloquear a proporción de aspecto

en: Lock function
gl: Función de bloqueo

en: Log all VLC messages to a text file.
gl: Rexistrar todas as mensaxes do VLC nun ficheiro de texto.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
gl: Rexistrar todas as mensaxes do VLC no rexistro do sistema (en sistemas UNIX).

en: Log filename
gl: Nome de ficheiro de rexistro

en: Log format
gl: Formato de rexistros

en: Log to file
gl: Rexistrar nun ficheiro

en: Log to syslog
gl: Rexistrar no rexistro do sistema

en: Logging
gl: Rexistro

en: Logo
gl: Logotipo

en: Logo animation # of loops
gl: Animación de logotipo # de bucles

en: Logo erase
gl: Borrar o logotipo

en: Logo filenames
gl: Nomes de ficheiro de logotipo

en: Logo individual image time in ms
gl: Tempo en ms da imaxe individual do logotipo

en: Logo overlay
gl: Superposición do logotipo

en: Logo position
gl: Posición do logotipo

en: Logo sub filter
gl: Subfiltro de logotipo

en: Logo transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
gl: Valor de transparencia do logotipo (de 0 para transparencia total a 255 para opacidade total).

en: Logo video filter
gl: Filtro de vídeo do logotipo

en: Long backwards jump
gl: Bastante cara a atrás

en: Long forward jump
gl: Bastante cara a adiante

en: Long jump length
gl: Salto grande

en: Long jump length, in seconds.
gl: Un salto grande en segundos.

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
gl: Busca un ficheiro de subtítulo neses camiños en caso de que o ficheiro de subtítulo non se encontrase no directorio actual.

en: Loop
gl: Bucle

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
gl: Parámetros AlphaC0 e Beta do filtro de bucle alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
gl: Parámetros AlphaC0 e Beta do filtro de bucle. Intervalo de -6 a 6 para os dous parámetros alfa e beta. -6 indica un filtro feble, 6 indica forte.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
gl: Percorrer en bucle do punto A ao punto B constantemente
    Preme para definir o punto A

en: Loop from point A to point B continuously.
gl: Reproducir continuamente en bucle desde o punto A ao B.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
gl: A codificación sen perdas ignora as configuracións de taxa de bits e de calidade, permitindo unha perfecta reprodución do orixinal

en: Lost buffers
gl: Búfers perdidos

en: Lost frames
gl: Fotogramas perdidos

en: Loudness of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Loudness (amplitude do son) da entrada de son (se está soportada polo controlador v4l2).

en: Low Band Local Osc Freq in kHz (usually 9.75GHz)
gl: Frecuencia de oscilación da banda local baixa en kHz (xeralmente 9.75GHz)

en: Low Noise Block switch freq in kHz (usually 11.7GHz)
gl: Frecuencia de conmutación de bloqueo de ruído baixo en kHz (xeralmente 11.7GHz)

en: Low Priority FEC Rate [Undefined,1/2,2/3,3/4,5/6,7/8]
gl: Taxa FEC de baixa prioridade [Sen definir,1/2,2/3,3/4,5/6,7/8]

en: Low freq (Hz)
gl: Frecuencia baixa (Hz)

en: Low freq gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia baixa (Hz)

en: Low latency
gl: Latencia baixa

en: Low resolution decoding
gl: Descodificación de baixa resolución

en: Lower the interface below all other windows.
gl: Poñer a interface por debaixo das demais xanelas.

en: Lowest
gl: O máis baixo

en: Lowest latency
gl: Latencia máis baixa

en: Lua Interface Module
gl: Módulo de interface Lua

en: Lua Playlist
gl: Lista de reprodución Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
gl: Interface de analizador de listas de reprodución Lua

en: Lua interface
gl: Interface Lua

en: Lua interface configuration
gl: Configuración de interface Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
gl: Cadea de configuración de interface Lua. O formato é: '["<nome do módulo da interface>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
gl: Módulo de interface Lua para cargar

en: Luma bicubic / chroma bilinear
gl: Luma bicúbico / chroma bilinear

en: Luminance elimination
gl: Eliminación de luminancia

en: Luminance masking
gl: Ocultar a luminancia

en: Luminance threshold
gl: Limiar de luminancia

en: Lyrics
gl: Letras

en: M-JPEG camera demuxer
gl: Demultiplexor de cámara M-JPEG

en: M3U playlist (*.m3u)
gl: Lista de reprodución M3U (*.m3u)

en: M3U playlist export
gl: Exportar lista de reprodución M3U

en: M3U playlist import
gl: Importar lista de reprodución M3U

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
gl: MIME devolto polo servidor (detéctase automaticamente se non se especifica).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: O MJPEG consiste nunha serie de imaxes JPEG (pódese usar con MPEG TS, MPEG1, ASF E OGG)

en: MLP/TrueHD parser
gl: Analizador MLP/TrueHD

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
gl: Os fluxos MMS poden conter varios fluxos elementais con diferentes taxas de bits. Ten a opción de seleccionalos todos se quere.

en: MMX EXT memcpy
gl: memcpy MMX EXT

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversións de MMX I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
gl: Conversións MMX desde

en: MMX memcpy
gl: memcpy MMX

en: MOD demuxer (libmodplug)
gl: Demultiplexor MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
gl: Codificador de son MP3 de punto fixo

en: MP4 stream demuxer
gl: Demultiplexor de fluxo MP4

en: MP4/MOV muxer
gl: Multiplexor MP4/MOV

en: MP4A LATM
gl: LATM MP4A

en: MPEG 1 Format
gl: Formato 1 MPEG

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gl: Capa 3 de son MPEG (pódese usar con MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG a RAW)

en: MPEG I/II hw video decoder (using libmpeg2)
gl: Descodificador de vídeo MPEG I/II hw (usa libmpeg2)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
gl: Descodificador de vídeo MPEG I/II (usando libmpeg2)

en: MPEG Program Stream
gl: Fluxo de programa MPEG

en: MPEG Transport Stream
gl: Fluxo de transporte MPEG

en: MPEG Transport Stream demuxer
gl: Demultiplexor de fluxo de transporte MPEG

en: MPEG Video
gl: Vídeo MPEG

en: MPEG audio decoder
gl: Descodificador de son MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
gl: Descodificador de capa I/II/III de son MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
gl: Empaquetador de capa I/II/III de son MPEG

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
gl: O códec de vídeo MPEG-1 (pódese usar con MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG e RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
gl: O códec de vídeo MPEG-2 (pódese usar con MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG e RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
gl: O códec de vídeo MPEG-4 (pódese usar con MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG e RAW)

en: MPEG-4 video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
gl: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / Son MLP

en: MPEG-PS demuxer
gl: Demultiplexor MPEG-PS

en: MPEG2 video switcher stream output
gl: Saída de fluxo do selector de vídeo MPEG2

en: MPEG4 audio packetizer
gl: Empaquetador de son MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
gl: Matriz de cuantización MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo MPEG4

en: MSN Now-Playing
gl: Reproducindo agora en MSN

en: MTP input
gl: Entrada MTP

en: MTU for out mode
gl: MTU para o modo de saída

en: MTU for out mode.
gl: MTU para o modo de saída.

en: MTU of the network interface
gl: MTU da interface de rede

en: MUX for RAW RTSP transport
gl: MUX para transporte RAW RTSP

en: Mac OS X interface
gl: Interface Mac OS X

en: Mac Text renderer
gl: Renderizador de texto Mac

en: Maemo hildon interface
gl: Interface Hildon de Maemo

en: Magnification
gl: Ampliación

en: Magnification/Zoom
gl: Ampliación/Zoom

en: Magnify
gl: Magnificar

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
gl: Amplía unha parte do vídeo. Podes seleccionar que parte da imaxe debe estar ampliada.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
gl: Filtro de vídeo interactivo para magnificar/ampliar

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Main interfaces
gl: Interfaces principais

en: Main interfaces settings
gl: Configuracións das interfaces principais

en: Make VLC buffer audio data captured from jack for the specified length in milliseconds.
gl: Facer que os datos do búfer de son do VLC capturados polo jack sexan da lonxitude especificada en milisegundos.

en: Make a donation...
gl: Facer unha doazón...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
gl: Facer unha rañura negra. As outras colas so se poden intercambiar coa rañura negra.

en: Make one tile a black slot
gl: Facer unha rañura negra na cola

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
gl: Facer que o servidor estea dispoñíbel para o público en Yellow Pages (directorio con listas de fluxos) no sitio web de Icecast e SHOUTcast. Precisa información da taxa de bits especificada para SHOUTcast e precisa fluxos Ogg para Icecast.

en: Manage &bookmarks
gl: Xestionar os &marcadores

en: Manual download only
gl: Só descarga manual

en: Manual ratio
gl: Proporción manual

en: Maps the hardware channel X to logical channel Y to fix wrong wiring :-)
gl: Mapea a canle de hardware X a unha canle lóxica Y para fixar o cableado erróneo :-)

en: Maroon
gl: Granate

en: Marquee
gl: Marquesiña

en: Marquee display
gl: Mostrar a marquesiña

en: Marquee position
gl: Posición da marquesiña

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
gl: Texto da marquesiña para mostrar. (Cadeas de formatos dispoñíbeis: Tempo en relación: %Y = ano, %m = mes, %d = día, %H = hora, %M = minuto, %S = segundo, ... Metadatos relacionados: $a = artista, $b = álbum, $c = copyright, $d = descrición, $e = codificado por, $g = xénero, $l = idioma, $n = número de pista, $p = reproducindo agora, $r = valoración, $s = idioma dos subtítulos, $t = títulos, $u = URL, $A = data, $B = taxa de bits de son (en kb/s), $C = capítulo,$D = duración, $F = nome enteiro co camiño, $I = título, $L = tempo restante, $N = nome, $O = idioma do son, $P = posición (en %), $R = taxa, $S = taxa de mostra de son (en kHz), $T = tempo, $U = distribuidor, $V = volume, $_ = liña nova)

en: Mask
gl: Máscara

en: Master client ip address
gl: Enderezo IP do cliente principal

en: Matroska stream demuxer
gl: Demultiplexor de fluxo Matroska

en: Matrox Graphic Array video output
gl: Saída de vídeo Matrox Graphic Array

en: Max QP
gl: QP máx.

en: Max QP step
gl: Paso QP máximo

en: Max QP step between frames.
gl: Paso QP máximo entre fotogramas.

en: Max length
gl: Lonxitude máxima

en: Max level
gl: Nivel máximo

en: Max local bitrate
gl: Taxa de bits local máxima

en: Maximal bitrate
gl: Taxa máxima de bits

en: Maximum B (deprecated)
gl: B máximo (obsoleto)

en: Maximum GOP size
gl: Tamaño GOP máximo

en: Maximum RTP sequence number dropout
gl: Número máximo de secuencias RTP para retirar

en: Maximum RTP sequence number misordering
gl: Número máximo de secuencias RTP desordenadas

en: Maximum RTP sources
gl: Fontes RTP máximas

en: Maximum bitrate
gl: Taxa máxima de bits

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
gl: Taxa de bits máxima en kbps. Isto é útil para as aplicacións en fluxo.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
gl: Distancia máxima para buscar estimación de movemento medida desde a posición(s) previstas. A opción predeterminada é 16 está ben para a maioría das secuencias, secuencias de movemento altas podería beneficiarse das definicións entre 24 e 32. Intervalo de 0 a 64.

en: Maximum encoding bitrate
gl: Taxa de bits de codificación máxima

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
gl: Proporción de imaxe máxima. O plugin de recorte non recortará nunca unha proporción superior (é dicir, a unha imaxe máis "plana"). O valor é x1000: 1333 indica 4/3.

en: Maximum level
gl: Nivel máximo

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
gl: Luminancia máxima para considerar un píxel negro (0-255).

en: Maximum motion vector length
gl: Lonxitude máxima de vector de movemento

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
gl: Lonxitude máxima de vector de movemento en píxeles. -1 é automática, baseada no nivel.

en: Maximum motion vector search range
gl: Intervalo máximo de busca de vectores de movemento

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
gl: Número máximo de caracteres que se mostrarán na pantalla.

en: Maximum number of connections
gl: Número máximo de conexións

en: Maximum output video height.
gl: Altura máxima de saída de vídeo.

en: Maximum output video width.
gl: Largura de vídeo de saída máxima.

en: Maximum quantizer parameter.
gl: Parámetro cuantizador máximo.

en: Maximum video height
gl: Altura de vídeo máxima

en: Maximum video quantizer scale
gl: Escala cuantizadora de vídeo máxima

en: Maximum video quantizer scale.
gl: Escala cuantizadora de vídeo máxima.

en: Maximum video width
gl: Largura de vídeo máxima

en: Mean
gl: Media

en: Media &Information
gl: &Información multimedia

en: Media Catalog Number (MCN)
gl: Número de catálogo do soporte (MCN)

en: Media Files
gl: Ficheiros multimedia

en: Media Information
gl: Información multimedia

en: Media Information...
gl: Información multimedia...

en: Media Library
gl: Biblioteca multimedia

en: Media Manager Edition
gl: Edición de xestores multimedia

en: Media Manager List
gl: Lista de xestores multimedia

en: Media Resource Locator (MRL)
gl: Localizador de recursos multimedia (MRL)

en: Media dump access filter trigger.
gl: Activador do filtro de acceso para descargar soportes.

en: Media in Zip
gl: Ficheiros multimedia no zip

en: Media: %s
gl: Multimedia: %s

en: Meditative
gl: Meditativa

en: Medium backwards jump
gl: Ir cara a atrás

en: Medium forward jump
gl: Ir cara a adiante

en: Medium jump length
gl: Salto normal

en: Medium jump length, in seconds.
gl: Un salto normal en segundos.

en: Mega bass
gl: Mega Bass

en: Mega bass cutoff
gl: Límite de Mega Bass

en: Mega bass level
gl: Nivel de Mega Bass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
gl: Frecuencia de límite do modo Mega Bass. Esta é a frecuencia máxima á que se aplica o efecto Mega Bass. Os valores válidos son de 10 a 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nivel de modo Mega Bass (de 0 a 100, o valor predeterminado é 0).

en: Memory copy module
gl: Módulo de copia de memoria

en: Memory video decoder
gl: Descodificador de vídeo Memory

en: Memory-mapped file input
gl: Entrada de ficheiro de mapeamento de memoria

en: Menu
gl: Menú

en: Menu position
gl: Posición do menú

en: Menu timeout
gl: Tempo de espera do menú

en: Menu update interval
gl: Intervalo de actualización do menú

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Messages...
gl: Mensaxes...

en: Meta-information
gl: Metainformación

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Method used by libdvdcss for decryption
gl: Método utilizado por libdvdcss para descifrar

en: Mi&nimal View
gl: Vista mí&nima

en: Microsoft Media Server (MMS) input
gl: Entrada MMS (Microsoft Media Server)

en: Microsoft Soundmapper
gl: Microsoft Sound Mapper

en: Middle
gl: Medio

en: Mime
gl: MIME

en: Min QP
gl: QP mín.

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
gl: Saída de vídeo OpenGL Mac OS X mínima (abre unha xanela sen bordos)

en: Minimal Mac OS X interface
gl: Interface Mac OS X mínima

en: Minimal look with no menus
gl: Aparencia mínima sen menús

en: Minimize Window
gl: Minimizar a xanela

en: Minimum B (deprecated)
gl: B mínimo (obsoleto)

en: Minimum GOP size
gl: Tamaño GOP mínimo

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
gl: Taxa de bits mínima en kbps. Isto é útil para a codificación para unha canle de tamaño fixo.

en: Minimum buffer space between threads
gl: Espazo máximo do búfer entre fíos

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
gl: Espazo mínimo do búfer entre fíos. -1 é automático, baseado no número de fíos.

en: Minimum encoding bitrate
gl: Taxa de bits de codificación mínima

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
gl: Parámetro de cuantizador mínimo. De 15 a 35 parece ser un intervalo útil.

en: Minimum video quantizer scale
gl: Escala cuantizadora de vídeo mínima

en: Minimum video quantizer scale.
gl: Escala cuantizadora de vídeo mínima.

en: Misc
gl: Varios

en: Miscellaneous
gl: Outros

en: Miscellaneous Options
gl: Opcións varias

en: Miscellaneous audio settings and modules.
gl: Outros módulos e configuracións de son.

en: Miscellaneous stress tests
gl: Diferentes probas de resistencia

en: Mode
gl: Modo

en: Modulation type
gl: Tipo de modulación

en: Modulation type for front-end device.
gl: Tipo de modulación para o dispositivo frontend.

en: Modules search path
gl: Camiño de busca de módulos

en: Modules tree
gl: Árbore de módulos

en: Monitor pixel aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de píxeles do monitor

en: More Info
gl: Máis información

en: More bands : 80 / 20
gl: Máis bandas: 80/20

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
gl: Máis bandas para o espectrómetro: 80 se está activado ou en caso contrario 20.

en: More bands for the spectrum analyzer : 80 if enabled else 20.
gl: Máis bandas para o analizador de espectro: 80 se está activado ou en caso contrario 20.

en: Mosaic
gl: Mosaico

en: Mosaic alignment
gl: Aliñamento en mosaico

en: Mosaic bridge
gl: Ponte de mosaico

en: Mosaic bridge stream output
gl: Saída de fluxo da ponte de mosaico

en: Mosaic video sub filter
gl: Subfiltro de vídeo en mosaico

en: Motion Detect
gl: Detectar movemento

en: Motion blur
gl: Desenfoque de movemento

en: Motion blur filter
gl: Filtro de desenfoque de movemento

en: Motion detect
gl: Detección de movemento

en: Motion detect video filter
gl: Filtro de vídeo de detección de movemento

en: Motion masking
gl: Ocultar movemento

en: Motion threshold (10-100)
gl: Limiar de movemento (10-100)

en: Motion vector precision
gl: Precisión do vector de movemento

en: Motion vector precision in pels.
gl: Precisión do vector de movemento en pels.

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Mouse Gestures
gl: Movementos do rato

en: Mouse events
gl: Eventos do rato

en: Mouse gestures control interface
gl: Interface de control de xestos do rato

en: Mouse pointer image
gl: Imaxe do punteiro do rato

en: MouseWheel x-axis Control
gl: Control do eixo X da roda do rato

en: MouseWheel x-axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
gl: O eixo X da roda do rato pode controlar o volume; a posición e o evento da roda do rato poden ser ignorados

en: Move OSD menu highlight to the widget below
gl: Mover o realce do menú OSD ao widget de abaixo

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
gl: Mover o realce do menú OSD ao widget da esquerda

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
gl: Mover o realce do menú OSD ao widget da dereita

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
gl: Mover o realce do menú OSD ao widget da parte superior

en: Move To Trash and Relaunch VLC
gl: Enviar ao lixo e reiniciar o VLC

en: Multicast output interface
gl: Interface de saída multicast

en: Multipart JPEG muxer
gl: Multiplexor JPEG multipart

en: Multipass ratecontrol
gl: Control de velocidade multipaso

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
gl: Control de velocidade multipaso:
     - 1: Primeiro paso, crea un ficheiro de estados
     - 2: Último paso, non sobrescribe o ficheiro de estados
     - 3: Enésimo paso, sobrescribe o ficheiro de estados

en: MusePack demuxer
gl: Demultiplexor MusePack

en: Mute
gl: Sen son

en: Mute audio
gl: Sen son

en: Mute audio input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Entrada de son sen son (se está soportada polo controlador v4l2).

en: Mute audio when command is not 0.
gl: Poñer sen son cando o comando non é 0.

en: Mux Control
gl: Control multiplex

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
gl: Demultiplexado PMT (require --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
gl: Módulo multiplexor

en: Muxer
gl: Multiplexor

en: Muxer to use for the stream.
gl: Multiplexor que se vai usar para o fluxo.

en: Muxer:
gl: Multiplexor:

en: Muxers
gl: Multiplexores

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
gl: Os multiplexores crean as formas para encapsular que se usan para poñer todos os fluxos elementais (vídeo, son, ...) xuntos. Estas configuracións permítenlle forzar sempre un multiplexor en concreto. Probabelmente isto non sexa recomendábel.
    Tamén pode estabelecer uns parámetros predeterminados para cada multiplexor.

en: N&ormal Speed
gl: Velocidade n&ormal

en: N/A
gl: N/D

en: NET ID
gl: ID de NET

en: NT Service
gl: Servizo NT

en: Name
gl: Nome

en: Name for the font you want to use
gl: Nome para o tipo de letra que quere usar

en: Name of XML file containing Haar cascade description
gl: Nome do ficheiro XML que contén a descrición do cadoiro Haar

en: Name of current instance
gl: Nome da instancia actual

en: Name of desired display device
gl: Nome do dispositivo de visualización escollido

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
gl: Nome do filtro de plugin OpenCV interno que se vai usar

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
gl: Nome do dispositivo de son que usará o plugin DirectShow. Se non especifica nada, usarase o dispositivo predeterminado.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
gl: O nome da ponte de entrada de destino. Se non precisa máis dunha ponte de entrada á vez pode rexeitar esta opción.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
gl: Nome do ficheiro no que se descargará o fluxo bruto.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
gl: Nome do porto de serie ao que vai anexado o controlador AtmoLight.
    En Windows é xeralmente algo como COM1 ou COM2. En Linux /dev/ttyS01 f.e.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
gl: O nome do dispositivo de vídeo que usará o dispositivo DirectShow. Se non especifica nada, usarase o dispositivo predeterminado.

en: Name of the video device to use. If you don't specify anything, no video device will be used.
gl: Nome do dispositivo de vídeo que se vai usar. Se non especifica nada, non se usará ningún dispositivo de vídeo.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
gl: Nome desta instancia de ponte de entrada. Se non precisa máis dunha ponte de entrada ao mesmo tempo pode rexeitar esta opción.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
gl: Nome que lle hai que dar a este fluxo ou canle no servidor SHOUTcast ou Icecast.

en: Name:
gl: Nome:

en: Narrow-band (8kHz)
gl: Banda curta (8kHz)

en: Native
gl: Nativa

en: Native American
gl: Nativo americano

en: Native Slider
gl: Deslizador nativo

en: Navigate down
gl: Cara a abaixo

en: Navigate left
gl: Cara á esquerda

en: Navigate right
gl: Cara á dereita

en: Navigate up
gl: Cara a arriba

en: Navigation
gl: Navegación

en: Navy
gl: Azul mariño

en: Ncurses interface
gl: Interface Ncurses

en: Ne&xt
gl: Seg&uinte

en: Nearest neighbour (bad quality)
gl: Veciño máis próximo (mala calidade)

en: Network
gl: Rede

en: Network Identifier
gl: Identificador de rede

en: Network Name
gl: Nome da rede

en: Network Name to Create
gl: O nome da rede que se vai crear

en: Network Protocol
gl: Protocolo de rede

en: Network Sync
gl: Sincronización de redes

en: Network interaction failed
gl: Fallou a interacción de rede

en: Network settings
gl: Configuracións en rede

en: Network synchronisation
gl: Sincronización de rede

en: Network:
gl: Rede:

en: Never fix
gl: Non fixar nunca

en: New destination
gl: Destino novo

en: New wave
gl: New Wave

en: New winamp 5.2 shoutcast import
gl: Importar winamp 5.2 SHOUTcast novo

en: Next
gl: Seguinte

en: Next Channel
gl: Canle seguinte

en: Next Chapter/Title
gl: Capítulo ou título seguinte

en: Next Title
gl: Título seguinte

en: Next chapter
gl: Capítulo seguinte

en: Next frame
gl: Fotograma seguinte

en: Next media in the playlist
gl: Soporte seguinte na lista de reprodución

en: Next title
gl: Título seguinte

en: Next widget style:
gl: Seguinte estilo de widget:

en: No
gl: Non

en: No %@s found
gl: Non se encontrou ningún %@s

en: No Audio Device
gl: Non hai dispositivo de son

en: No CrashLog found
gl: Non se encontrou ningún rexistro de erros

en: No DVD menus
gl: Non hai menús de DVD

en: No Filtering
gl: Sen filtros

en: No Input device found
gl: Non se encontrou ningún dispositivo de entrada

en: No audio device name was given. You might want to enter "default".
gl: Non se proporcionou ningún dispositivo de son. Quizais queira introducir o "predeterminado".

en: No decoding of Dolby Surround
gl: Non hai descodificación de Dolby Surround

en: No device connected
gl: Non hai ningún dispositivo conectado

en: No file selected
gl: Non hai ningún ficheiro seleccionado

en: No folder selected
gl: Non se seleccionou ningún cartafol

en: No help available
gl: Non hai axuda dispoñíbel

en: No input
gl: Sen entrada

en: No input found
gl: Non se encontrou ningunha entrada

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
gl: Non se encontrou ningunha entrada. Para que os marcadores funcionen ten que haber un fluxo reproducíndose ou en pausa.

en: No input selected
gl: Non se seleccionou ningunha entrada

en: No item currently playing
gl: Non se está reproducindo ningún elemento

en: No items in the playlist
gl: Non hai elementos na lista de reprodución

en: No matching module found. Use --list or--list-verbose to list available modules.
gl: Non se encontrou ningún módulo coincidente. Use o parámetro --list ou --list-verbose para listar os módulos dispoñíbeis.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
gl: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Escolle un antes de ir á páxina seguinte.

en: No repeat
gl: Non repetir

en: No suitable decoder module
gl: O módulo descodificador non é adecuado

en: No v4l2 instance found. Press the refresh button to try again.
gl: Non se encontrou unha instancia v4l2. Prema no botón Actualizar e ténteo de novo.

en: No valid destination
gl: Non hai ningún destino válido

en: No video or audio device selected.
gl: Non hai ningún dispositivo de son ou de vídeo seleccionado.

en: Noise
gl: Ruído

en: Noise reduction
gl: Redución de ruídos

en: Noise video filter
gl: Filtro de vídeo de ruído

en: Non-deterministic optimizations when threaded
gl: Optimizacións non determinantes cando se execute en fíos

en: Non-key
gl: Sen chave

en: Non-ref
gl: Sen referencia

en: None
gl: Ningún

en: Nordic (Latin-6)
gl: Nórdico (Latin-6)

en: Norm
gl: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
gl: Norma do fluxo (automática, SECAM, PAL ou NTSC).

en: Norm:
gl: Norma:

en: Normal Size
gl: Tamaño normal

en: Normal rate
gl: Taxa normal

en: Normal/Repeat/Loop
gl: Normal/Repetir/Bucle

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
gl: Xeralmente o empaquetador sincroniza o fotograma seguinte enteiro. Estas bandeiras fan que o empaquetador sincronice o primeiro fotograma intra que encontre.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
gl: Xeralmente úsanse as marcas de tempo dos ficheiros MPEG para calcular a posición e a duración. Porén, algunhas veces isto non se pode facer. Desactive esta opción se prefire calcular desde a taxa de bits.

en: Not Set
gl: Sen definir

en: Note:
gl: Nota:

en: Notify
gl: Notificar

en: Now Playing
gl: Reproducindo agora

en: Now playing
gl: Reproducindo agora

en: NullSoft demuxer
gl: Demultiplexor NullSoft

en: Number of 'P' frames per GOP
gl: Número de fotogramas 'P' por grupo de imaxes (GOP)

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
gl: Número de fotogramas B que se codificará entre dous fotogramas de referencia.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
gl: Número de bloques de CD para obter nunha única lectura.

en: Number of DWT iterations
gl: Número de iteracións DWT

en: Number of P frames between two I frames.
gl: Número de fotogramas P entre dous fotogramas I.

en: Number of audio buffers
gl: Número de búfers de son

en: Number of audio channels
gl: Número de canles de son

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
gl: Número de canles de son dos fluxos transcodificados.

en: Number of blank pixels between bands.
gl: Número de píxeles en branco entre bandas.

en: Number of blocks per CD read
gl: Número de bloques por lectura de CD

en: Number of channels
gl: Número de canles

en: Number of channels information of the transcoded stream.
gl: Información do número de canles do fluxo transcodificado.

en: Number of clones
gl: Número de clons

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
gl: Número de fotogramas B consecutivos entre os I e P. Intervalo de 1 a 16.

en: Number of days between two update checks
gl: Número de días entre dúas comprobacións de actualizacións

en: Number of frames per second (eg. 24, 25, 29.97, 30).
gl: Número de fotogramas por segundo (ex. 24, 25, 29.97, 30).

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
gl: Número de fotogramas que se codificará para un fotograma chave.

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
gl: Número de xanelas horizontais nas que dividir o vídeo.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed".
gl: Número de columnas de imaxes no mosaico (só se usa se o método de posicionamento está definido como "fixo").

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed").
gl: Número de filas da imaxe do mosaico (só se usa se o método de posicionamento está definido como "fixo").

en: Number of images for change
gl: Número de imaxes para cambiar

en: Number of lines for change
gl: Número de liñas que se van cambiar

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
gl: Número de bucles para a animación do logotipo. -1 = continuo, 0 = desactivado

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly usefull when using meta data or time format string sequences.
gl: Número de milisegundos entre as actualizacións de cadeas. Isto é útil sobre todo para usar metadatos ou secuencias de cadeas de formatos de tempo.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
gl: Número de milisegundos que se debe mostrar a marquesiña. O valor predeterminado é 0 (permanece sempre).

en: Number of non black pixels
gl: Número de píxeles non negros

en: Number of output channels
gl: Número de canles de saída

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde a parte inferior da imaxe.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde a esquerda da imaxe.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde dereita da imaxe.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde a parte superior da imaxe.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir na parte inferior da imaxe despois do recorte.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir á esquerda da imaxe despois do recorte.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir á dereita da imaxe despois do recorte.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir á parte superior da imaxe despois do recorte.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
gl: Número de fotogramas previos que se usan como para prever. Isto é efectivo no Anime, pero semella facer pequenas diferencias no material fonte de imaxe real. Algúns descodificadores non son capaces de manexar uns valores de referencia de fotogramas moi grandes. Intervalo de 1 a 16.

en: Number of puzzle columns
gl: Número de columnas do crebacabezas

en: Number of puzzle rows
gl: Número de filas do crebacabezas

en: Number of reference frames
gl: Número de fotogramas de referencia

en: Number of resumed TLS sessions
gl: Número de sesións TLS retomadas

en: Number of rows
gl: Número de filas

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
gl: Número de segundos entre cada actualización de fíos forzada. O valor 0 indica que os fíos non se actualizan nunca.

en: Number of stars
gl: Número de estrelas

en: Number of stars to draw with random effect.
gl: Número de estrelas que se debuxarán co efecto aleatorio.

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
gl: Número de pasos para cambiar a cor actual á cor de fin para atenuar a luz no estilo de cine... (cada paso dura 40 ms)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
gl: Número de pasos para cambiar a cor actual á cor de pausa (cada paso dura 40 ms)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
gl: Número da pantalla que se vai usar por defecto para mostrar os vídeos en pantalla completa. A correspondencia dos números de pantalla encóntranse no menú de selección do dispositivo de vídeo.

en: Number of threads
gl: Número de fíos

en: Number of threads used for the transcoding.
gl: Número de fíos que se van usar na transcodificación.

en: Number of time the same input will be repeated
gl: Número de veces que se vai repetir a mesma entrada

en: Number of time to blend
gl: Número de veces para mesturar

en: Number of vertical windows in which to split the video.
gl: Número de xanelas verticais nas que dividir o vídeo.

en: Number of video windows in which to clone the video.
gl: Número de xanelas de vídeo nas que clonar o vídeo.

en: Nuv demuxer
gl: Demultiplexor Nuv

en: OGG demuxer
gl: Demultiplexor OGG

en: OK
gl: Aceptar

en: OMAP Framebuffer device
gl: Dispositivo de framebuffer OMAP

en: OMAP Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
gl: Dispositivo de framebuffer OMAP que se vai usar para a renderización (xeralmente /dev/fb0).

en: OMAP framebuffer video output
gl: Saída de vídeo framebuffer OMAP

en: OSD configuration importer
gl: Importador de configuracións OSD

en: OSD menu
gl: Menú OSD

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
gl: As imaxes do menú OSD teñen un tempo de espera predeterminado de 15 segundos engadido ao seu tempo restante. Isto asegurará que polo menos estea visíbel o tempo especificado.

en: OSS DSP device
gl: Dispositivo OSS DSP

en: OSS input
gl: Entrada OSS

en: Off
gl: Desactivado

en: Offset X offset (automatic compensation)
gl: Desprazamento X do desprazamento (compensación automática)

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
gl: Desprazamento entre o texto e a sombra (en píxeles, a opción predeterminada é 2 píxeles).

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
gl: Desprazamento que se vai engadir aos ID de fluxo especificados en bridge_out para obter os ID de fluxo que bridge_in vai rexistrar.

en: Offsets in order
gl: Desprazamentos en orde

en: Ogg Vorbis Quality
gl: Calidade Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
gl: Información sobre a calidade Ogg Vorbis do fluxo transcodificado.

en: Ogg/OGM muxer
gl: Multiplexor Ogg/OGM

en: Old playlist export
gl: Exportar lista de reprodución antiga

en: Oldies
gl: Clásicos de sempre

en: Olive
gl: Verde oliva

en: On
gl: Activado

en: On Screen Display
gl: Visualización en pantalla

en: On Screen Display menu
gl: Menú OSD

en: On Screen Display/Subtitle Settings not saved
gl: Non se gardaron as configuracións de OSD/subtítulos

en: One instance when started from file
gl: Unha instancia ao iniciarse desde un ficheiro

en: One of "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" or "spdif"
gl: Un de "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" ou "spdif"

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
gl: Un de '90', '180', '270', 'hflip' e 'vflip'

en: Online Documentation...
gl: Documentación en liña...

en: Online Forum...
gl: Foro en liña...

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
gl: Só descodifica a versión de resolución baixa do vídeo. Isto require menos potencia de procesamento

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
gl: Só envía descritores desde este SysID ao CAM.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
gl: Só se enviará o seu enderezo de correo electrónico predeterminado, non se incluirá máis información.

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: Opacidade (oposto de transparencia) do texto superposto. 0 = transparente, 255 = totalmente opaco.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: Opacidade (inverter transparencia) do texto superposto. 0 = transparente, 255 = totalmente opaco.

en: Opaqueness
gl: Opacidade

en: Open
gl: Abrir

en: Open &Capture Device...
gl: Abrir o dispositivo de &capturas...

en: Open &Directory...
gl: Abrir &directorio...

en: Open &Disc...
gl: Abrir &disco...

en: Open &Folder...
gl: Abrir carta&fol...

en: Open &Location from clipboard
gl: Abrir unha &localización desde o portapapeis

en: Open &Network Stream...
gl: Abrir un fluxo de &rede...

en: Open &Network...
gl: Abrir a &rede...

en: Open Capture Device...
gl: Abrir o dispositivo de capturas...

en: Open CrashLog...
gl: Abrir o rexistro de fallos...

en: Open D&irectory...
gl: Abrir d&irectorio...

en: Open Directory
gl: Abrir o directorio

en: Open Disc
gl: Abrir o disco

en: Open Disc...
gl: Abrir o disco...

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open File...
gl: Abrir ficheiro...

en: Open Folder...
gl: Abrir cartafol...

en: Open Media
gl: Abrir un soporte

en: Open Network...
gl: Abrir a rede...

en: Open Play&list...
gl: Abrir &lista de reprodución...

en: Open RTP/UDP Stream
gl: Abrir un fluxo RTP/UDP

en: Open Recent
gl: Abrir recentes

en: Open Source
gl: Fonte aberta

en: Open Subtitles
gl: Abrir os subtítulos

en: Open URL
gl: Abrir un URL

en: Open VIDEO_TS Directory
gl: Abrir o directorio VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
gl: Abrir a configuración do VLM...

en: Open a medium
gl: Abrir un soporte

en: Open a skin file
gl: Abrir un ficheiro de aparencia

en: Open files from all sub-folders as well?
gl: Quere abrir os ficheiros tamén desde todos os subcartafoles?

en: Open playlist
gl: Abrir a lista de reprodución

en: Open playlist...
gl: Abrir lista de reprodución...

en: Open skin ...
gl: Abrir ficheiro de aparencia...

en: Open subtitles file
gl: Abrir o ficheiro de subtítulos

en: Open subtitles...
gl: Abrir os subtítulos...

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
gl: Abrir a páxina do teletexto que se indicou. A páxina predeterminada é o índice 100

en: Open:
gl: Abrir:

en: Open: %s
gl: Abrir: %s

en: OpenCV example
gl: Exemplo OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
gl: Filtro de exemplo de detección de faces OpenCV

en: OpenCV filter chroma
gl: Chroma de filtro OpenCV

en: OpenCV internal filter name
gl: Nome do filtro interno OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
gl: Wrapper de filtro de vídeo OpenCV

en: OpenGL Provider
gl: Provedor OpenGL

en: OpenGL video output
gl: Saída de vídeo OpenGL

en: OpenGL(GLX) provider
gl: Provedor OpenGL(GLX)

en: Opening
gl: Abrindo

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
gl: Optimizar a captura fragmentando a pantalla en anacos de altura predeterminada (16 sería un bo valor, 0 indicaría desactivado).

en: Options
gl: Opción

en: Ordered chapters
gl: Capítulos ordenados

en: Original ID
gl: ID orixinal

en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

en: Other
gl: Outros

en: Other codecs
gl: Outros códecs

en: Outline
gl: Contorno

en: Output
gl: Saída

en: Output (canvas) image height
gl: Altura da imaxe de saída (lenzo)

en: Output (canvas) image width
gl: Largura da imaxe de saída (lenzo)

en: Output FIFO
gl: Saída FIFO

en: Output URL
gl: URL de saída

en: Output access method
gl: Método de acceso de saída

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
gl: Crominancia de saída para a imaxe de memoria como cadea de catro caracteres, por ex. "RV32".

en: Output chroma for the snapshot image (a 4 character string, like "RV32").
gl: Crominancia de saída para a imaxe da foto instantánea (unha cadea de catro caracteres, como "RV32").

en: Output destination
gl: Destino de saída

en: Output device
gl: Dispositivo de saída

en: Output file
gl: Ficheiro de saída

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Output height
gl: Altura da saída

en: Output method to use for the stream.
gl: Método de saída que se vai usar para o fluxo.

en: Output module
gl: Módulo de saída

en: Output modules
gl: Módulos de saída

en: Output muxer
gl: Multiplexor de saída

en: Output picture aspect ratio
gl: Proporción de aspecto da imaxe de saída

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
gl: Saída dos subtítulos do teletexto como texto en vez de como RGBA

en: Output video height.
gl: Altura do vídeo de saída.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
gl: Saída de vídeo en escala de grises. Como a información de cor non está descodificada, aforrarase enerxía de procesamento.

en: Output video width.
gl: Largura do vídeo de saída.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
gl: Volume de saída para a saída analóxica: 0 para Silencio e 1..255 para desde case silenciado a moi alto.

en: Output width
gl: Largura da saída

en: Output:
gl: Saída:

en: Overall brightness of your LED stripes
gl: Brillo xeral das franxas LED

en: Overlap Length
gl: Superpoñer lonxitude

en: Overlay
gl: Superposición

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
gl: A superposición é a capacidade de aceleración do hardware da súa tarxeta de vídeo (habilidade para renderizar o vídeo directamente). O VLC tentará usala por defecto.

en: Overlay subtitles on the video
gl: Superpoñer os subtítulos no vídeo

en: Overlay video output
gl: Saída de vídeo superposta

en: Overlays
gl: Disposicións

en: Overlays/Subtitles
gl: Superposicións/subtítulos

en: Override page
gl: Ignorar a páxina

en: Override parametters
gl: Ignorar os parámetros

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
gl: Ignorar a páxina indicada, probe isto en caso de que os subtítulos non aparezan (-1 = detección automática do TS, 0 = detección automática do teletexto, >0 = número de páxinas actual, xeralmente 888 ou 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only affect frame-based subtitle formats without a fixed value.
gl: Superpoñer as configuracións de fotogramas normais por segundo. Isto afectará só os formatos de subtítulos baseados en fotogramas que non teñan valor fixo.

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
gl: Superpoñer as configuracións dos fotogramas normais por segundo. Isto funcionará só con subtítulos MicroDVD e SubRIP (SRT).

en: Owner
gl: Propietario

en: P&layback
gl: &Reprodución

en: PCR delay (ms)
gl: Atraso PCR (ms)

en: PDA Linux Gtk2+ interface
gl: Interface PDA Linux Gtk2+

en: PES maximum size
gl: Tamaño máximo PES

en: PLS playlist import
gl: Importar lista de reprodución PLS

en: PMT PID
gl: PID PMT

en: PMT Program numbers
gl: Números de programa PMT

en: PNG video decoder
gl: Descodificador de vídeo PNG

en: PORTAUDIO audio output
gl: Saída de son PORTAUDIO

en: POSIX signals handling interface
gl: Interface de manexo da sinais POSIX

en: PS muxer
gl: Multiplexor PS

en: PSNR computation
gl: Computación PSNR

en: PVA demuxer
gl: Demultiplexor PVA

en: PVR radio device
gl: Dispositivo de radio PVR

en: PVR video device
gl: Dispositivo de vídeo PVR

en: Pace
gl: Ritmo

en: Packet Size
gl: Tamaño do paquete

en: Packet size in bytes to decrypt
gl: Tamaño dos paquetes en bytes para descifrar

en: Packet size in bytes to encrypt
gl: Tamaño en bytes do paquete que se vai cifrar

en: Packetizer modules settings
gl: Configuracións dos módulos empaquetadores

en: Packetizers
gl: Empaquetadores

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
gl: Os empaquetadores úsanse para "preprocesar" os fluxos elementais. Esta configuración permítelle forzar sempre un empaquetador. Probabelmente isto non sexa recomendábel.
    Tamén pode estabelecer uns parámetros predeterminados para cada empaquetador.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
gl: Os paquetes poden enviarse un a un no momento adecuado ou por grupos. Pode escoller o número de paquetes que se enviarán ao mesmo tempo. Isto axuda a reducir a carga de programación en sistemas sobrecargados.

en: Pad video
gl: Recheo do vídeo

en: Padd
gl: Recheo

en: Page
gl: Páxina

en: Panoramix
gl: Panorámico

en: Panoramix: wall with overlap video filter
gl: Panorámico: muro con filtro de vídeo sobreposto

en: Parametric Equalizer
gl: Ecualizador paramétrico

en: Partial Extract
gl: Extracción parcial

en: Partitions to consider
gl: Particións que hai que considerar

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
gl: Particións que hai que considerar no modo análise: 
     - ningunha  : 
     - rápida  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - lenta  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - todas   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 require p8x8. i8x8 require 8x8dct).

en: Party
gl: Festa

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password for HTTP Proxy
gl: Contrasinal para proxy HTTP

en: Password that will be requested to access the stream.
gl: Contrasinal que se pedirá para acceder ao fluxo.

en: Password that will be used for the connection.
gl: Contrasinal que se usará para a conexión.

en: Password the administrator will use to log into the internal HTTP server.
gl: Contrasinal que usará o administrador para rexistrarse no servidor interno HTTP.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
gl: Contrasinal que se vai usar para a conexión co proxy SOCKS.

en: Paste
gl: Colar

en: Path
gl: Camiño

en: Path of the image file for fake input.
gl: Camiño do ficheiro de imaxe para a saída falsa.

en: Path to OSD menu images
gl: Camiño para as imaxes do menú OSD

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
gl: Camiño para as imaxes do menú OSD. Isto ignorará o camiño definido no ficheiro de configuración OSD.

en: Path to the media in the Zip archive
gl: Camiño para os ficheiros multimedia no arquivo zip

en: Path to the skin to use.
gl: Camiño para a aparencia para usar.

en: Path to the x509 PEM Certificates Revocation List file that will be used for SSL. Leave empty if you don't have one.
gl: Camiño ao ficheiro x509 PEM da lista de revogación de certificados que se van usar para SSL. Déixeo baleiro se non ten ningún.

en: Path to the x509 PEM certificate file that will be used for HTTPS.
gl: Camiño ao ficheiro x509 PEM de certificado que se usará para os HTTP.

en: Path to the x509 PEM private key file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
gl: Camiño ao ficheiro x509 PEM de chave privada que se usará para os HTTP. Déixeo baleiro se non ten ningún.

en: Path to the x509 PEM trusted root CA certificates (certificate authority) file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
gl: Camiño ao ficheiro x 509 PEM de certificados CA (autoridade de certificado) de raíz fiábel que se usará para os HTTP. Déixeo baleiro se non ten ningún.

en: Pause
gl: En pausa

en: Pause only
gl: Só poñer en pausa

en: Pause the playback
gl: Poñer en pausa a lista de reprodución

en: Pause-Blue
gl: Pausa-azul

en: Pause-Fadesteps
gl: Pausa-pasos de decoloración

en: Pause-Green
gl: Pausa-verde

en: Pause-Red
gl: Pausa-vermello

en: Paused
gl: En pausa

en: Peak bitrate in VBR mode.
gl: Pico da taxa de bits no modo VBR.

en: Peak extra width
gl: Largura extra do pico

en: Peak height
gl: Altura do pico

en: Peak protection
gl: Protección contra picos

en: Percent
gl: Porcentaxe

en: Percentage of stride to overlap
gl: Porcentaxe de fila que se vai superpoñer

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows to skip logos in black borders and crop them anyway.
gl: Porcentaxe da liña que hai que considerar ao buscar liñas negras. Isto permite saltar logotipos nos bordos negros e recortalos en calquera parte.

en: Performance options
gl: Opcións de rendemento

en: Permissions
gl: Permisos

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
gl: Descodificador Philips OGT (subtítulo SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
gl: Empaquetador Philips OGT (subtítulos SVCD)

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
gl: Ao seleccionar un formato de crominancia forzará unha conversión do vídeo nese formato

en: Picture aspect-ratio n:m
gl: Proporción de aspecto da imaxe n:m

en: Picture coding mode
gl: Modo de codificación da imaxe

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
gl: As imaxes que veñan dos elementos do mosaico atrasaranse de acordo con este valor (en milisegundos). Para valores altos precisará incrementar a caché na entrada.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
gl: As imaxes que veñen desde as saídas de imaxe de vídeo atrasaranse de acordo con este valor (en milisegundos debería ser >= 100 ms). Para valores altos, precisará subir os valores da caché.

en: Pitch
gl: Ton

en: Pixels to crop from bottom
gl: Píxeles para recortar desde abaixo

en: Pixels to crop from left
gl: Píxeles para recortar desde a esquerda

en: Pixels to crop from right
gl: Píxeles para recortar desde a dereita

en: Pixels to crop from top
gl: Píxeles para recortar desde arriba

en: Pixels to padd to bottom
gl: Píxeles para engadir abaixo

en: Pixels to padd to left
gl: Píxeles para engadir á esquerda

en: Pixels to padd to right
gl: Píxeles para engadir á dereita

en: Pixels to padd to top
gl: Píxeles para engadir arriba

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
gl: Os píxeles cunha saturación inferior ignoraranse. Ten que ser un valor maior que un para os vídeos con formato panorámico.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
gl: Situar no vídeo onde hai que mostrar o título (a opción predeterminada e abaixo no centro).

en: Placeholder delay
gl: Atraso do espazo reservado

en: Play
gl: Reproducir

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
gl: Reproducir
    Abrir un soporte se a lista está baleira

en: Play and exit
gl: Reproducir e saír

en: Play and stop
gl: Reproducir e deter

en: Play another media synchronously
gl: Reproducir outro soporte de forma sincronizada

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
gl: Reproducir outro soporte de forma sincronizada (ficheiro de son extra,...)

en: Play files randomly forever
gl: Reproducir os ficheiros aleatoriamente sempre

en: Play locally the stream while streaming it.
gl: Reproducir localmente o elemento ao reproducilo en fluxo.

en: Play only
gl: Só reproducir

en: Play ordered chapters as specified in the segment.
gl: Reproducir os capítulos ordenados como especificados no segmento.

en: Play playlist bookmark 1
gl: Reproducir o marcador 1 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 10
gl: Reproducir o marcador 10 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 2
gl: Reproducir o marcador 2 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 3
gl: Reproducir o marcador 3 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 4
gl: Reproducir o marcador 4 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 5
gl: Reproducir o marcador 5 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 6
gl: Reproducir o marcador 6 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 7
gl: Reproducir o marcador 6 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 8
gl: Reproducir o marcador 8 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 9
gl: Reproducir o marcador 9 da lista de reprodución

en: Play&list
gl: &Lista de reprodución

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pór en pausa

en: Playback
gl: Reprodución

en: Playback control
gl: Control da lista de reproducións

en: Playback failure
gl: Fallo ao reproducir

en: Played buffers
gl: Búfers reproducidos

en: Playing some media.
gl: A reproducir un soporte.

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Playlist Files
gl: Ficheiros de listas de reprodución

en: Playlist Files|
gl: Ficheiros de listas de reprodución|

en: Playlist bookmark 1
gl: Marcador 1 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 10
gl: Marcador 10 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 2
gl: Marcador 2 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 3
gl: Marcador 3 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 4
gl: Marcador 4 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 5
gl: Marcador 5 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 6
gl: Marcador 6 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 7
gl: Marcador 7 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 8
gl: Marcador 8 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 9
gl: Marcador 9 da lista de reprodución

en: Playlist has only %d elements
gl: A lista de reprodución ten só %d elementos

en: Playlist...
gl: Lista de reprodución...

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
gl: Introduza un nome de rexistro válido e un contrasinal para o dominio %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
gl: Introduza un nome de rexistro válido e un contrasinal.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
gl: Introduza o URL ou o camiño ao soporte que quere reproducir

en: Please enter the new profile name.
gl: Introduza o novo nome do perfil.

en: Please provide one of the following parameters:
gl: Introduza un dos seguintes parámetros:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
gl: Defina un nome de usuario ou desactive o plugin do audioscrobbler e reinicie o VLC.
    Visite a páxina http://www.last.fm/join/ para obter unha conta.

en: Please wait while your font cache is rebuild.
    This should take less than a minute.
gl: Agarde mentres se reconstrúe a súa caché de tipos de letra.
    Isto debería levar menos dun minuto.

en: Plu&gins and extensions
gl: Extensións e p&lugins

en: Plugins and extensions
gl: Extensións e plugins

en: Podcast Info
gl: Información do podcast

en: Podcast Size
gl: Tamaño do podcast

en: Podcast Summary
gl: Resumo do podcast

en: Podcast URLs list
gl: Lista de URL de podcasts

en: Podcast parser
gl: Analizador de podcast

en: Pop-Folk
gl: Pop-folk

en: Port
gl: Porto

en: Port to use for the RTP source of the session
gl: Porto que se vai usar para a fonte RTP da sesión

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
gl: Porto que hai que usar para facer o túnel RTSP/RTP sobre HTTP.

en: Port:
gl: Porto:

en: Portaudio identifier for the output device
gl: Identificador PortAudio para o dispositivo de saída

en: Position
gl: Posición

en: Position Control
gl: Control de posición

en: Position of video title
gl: Posición do título do vídeo

en: Positioning method
gl: Método de posicionamento

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
gl: Método de posicionamento para o mosaico. auto: escoller automaticamente o mellor número de filas e columnas. fixo: usar o número de filas e columnas definido polo usuario. desprazamentos: usar os desprazamentos definidos polo usuario para cada imaxe.

en: Post processing
gl: Procesamento posterior

en: Post processing quality
gl: Calidade de posprocesamento

en: Post-Processing Quality
gl: Calidade de posprocesamento

en: Post-Processing quality
gl: Calidade de posprocesamento

en: Postproc
gl: Posprocesamento

en: Power Management Inhibitor
gl: Inhibidor de xestión de enerxía

en: Pranks
gl: Xolda

en: Pre&vious
gl: An&terior

en: Pre-motion estimation
gl: Estimación do premovemento

en: Preamp
gl: Preamplificación

en: Preamp
gl: Preamplificación

en: Prefer CD-Text info to CDDB info?
gl: Preferir a información CD-Text á información CDDB?

en: Prefer native stream recording
gl: Preferir a gravación do fluxo nativo

en: Prefer system plugins over VLC
gl: Plugins preferidos do sistema en vez dos do VLC

en: Preference
gl: Preferencia

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Preferred Audio language
gl: Linguaxe de son preferida

en: Preferred Subtitle Language
gl: Idioma de subtítulos preferidos

en: Preferred audio language
gl: Linguaxe de son preferida

en: Preferred decoders list
gl: Lista de descodificadores preferidos

en: Preferred encoders list
gl: Lista de codificadores preferidos

en: Preferred packetizer list
gl: Lista de empaquetadores preferidos

en: Preferred subtitles language
gl: Idioma preferido dos subtítulos

en: Prefilter
gl: Filtrar previamente

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Prefix of the destination file automatically generated
gl: O prefixo do ficheiro de destino xerado automaticamente

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
gl: O prefixo dos nomes de ficheiro das imaxes de saída. Os nomes de ficheiro de saída terán o formato "prefixoNÚMERO.formato" se a opción Substituír non é True.

en: Preload Directory
gl: Directorio de precarga

en: Preload matroska files from the same family in the same directory (not good for broken files).
gl: Precargar os ficheiros Matroska da mesma familia no mesmo directorio (non é adecuado para ficheiros danados).

en: Preparer
gl: Preparador

en: Preset
gl: Preestabelecer

en: Preset to use for the equalizer.
gl: Preconfiguración que se usará para o ecualizador.

en: Press menu select or pause to continue.
gl: Prema no menú Seleccionar ou Deter para continuar.

en: Press new keys for
    "%@"
gl: Prema en teclas novas para
    "%@"

en: Press the new keys for
gl: Prema as teclas novas para

en: Prev
gl: Anterior

en: Prev Title
gl: Título anterior

en: Prevents the audio output from going over a predefined value.
gl: Evita que a saída de son supere un valor predeterminado.

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous Channel
gl: Canle anterior

en: Previous Chapter/Title
gl: Capítulo ou título anterior

en: Previous chapter
gl: Capítulo anterior

en: Previous media in the playlist
gl: Soporte anterior na lista de reprodución

en: Previous title
gl: Título anterior

en: Primary language (Analog TV tuners only)
gl: Linguaxe primaria (só sintonizadores de televisión analóxica)

en: Primary language left, Secondary language right
gl: Linguaxe primaria á esquerda, linguaxe secundaria á dereita

en: Print stats for each frame.
gl: Imprimir estados para cada fotograma.

en: Privacy / Network Interaction
gl: Privacidade / interacción de redes

en: Privacy and Network Policies
gl: Privacidade e políticas de rede

en: Privacy and Network Warning
gl: Privacidade e avisos de rede

en: Private key file
gl: Ficheiro de chave privada

en: Probe DVB card for capabilities
gl: Probe a tarxeta DVB para capacidades

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile Name
gl: Nome do perfil

en: Program
gl: Programa

en: Programs
gl: Programas

en: Protect against sound clipping
gl: Protexer contra os cortes de son

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Pseudo raw video decoder
gl: Descodificador de vídeo bruto Pseudo

en: Pseudo raw video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo pseudobruto

en: Psychedelic
gl: Psicodélico

en: Psychedelic video filter
gl: Filtro de vídeo psicodélico

en: Psycho-acoustic model
gl: Modelo psicoacústico

en: Publisher
gl: Editor

en: Pulseaudio audio output
gl: Saída de son PulseAudio

en: Pure-interlaced mode.
gl: Modo entrelazado puro.

en: Purple
gl: Púrpura

en: Puzzle
gl: Crebacabezas

en: Puzzle game
gl: Crebacabezas

en: Puzzle interactive game video filter
gl: Filtro de vídeo de xogos interactivos de crebacabezas

en: QAM, PSK or VSB modulation method
gl: Método de modulación QAM, PSK ou VSB

en: QNX RTOS video and audio output
gl: QNX RTOS saída de vídeo e de son

en: QP curve compression
gl: Compresión de curva QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
gl: Compresión de curva QP. Intervalo 0.0 (CBR) a 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
gl: Diferencia QP entre crominancia e luminancia

en: QP difference between chroma and luma.
gl: Diferencia QP entre crominancia e luminancia.

en: QP factor between I and P
gl: Factor QP entre I e P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
gl: Factor QP entre I e P. Intervalo de 1.0 a 2.0.

en: QP factor between P and B
gl: Factor QP entre P e B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
gl: Factor QP entre P e B. Intervalo de 1.0 a 2.0.

en: QT Embedded display
gl: Visualización incorporada QT

en: QT Embedded video output
gl: Saída de vídeo incorporada QT

en: Qt Embedded GUI helper
gl: Asistente de GUI incorporado de Qt

en: Qt Embedded hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: Visualización de hardware incorporado QT que se vai usar. Por defecto o VLC usará o valor da variábel de contorno DISPLAY.

en: Qt interface
gl: Interface Qt

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality level
gl: Nivel de calidade

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
gl: Nivel de calidade para a codificación de vectores de movemento (isto pode facer moito máis lenta a codificación).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 to 6
    Higher levels require considerable more CPU power, but produce better looking pictures.
gl: Calidade de posprocesamento. O intervalo válido é de 0 a 6
    Os niveis superiores requiren bastante máis potencia de CPU, mais tamén ofrecen unha mellor visualización das imaxes.

en: Quality of the stream.
gl: Calidade do fluxo.

en: Quality-based VBR
gl: VBR baseado na calidade

en: Quality:
gl: Calidade:

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
gl: Factor de cuantización de fotogramas I, comparado cos fotogramas P (por exemplo 1.0 => mesma escala de cuantización para os fotogramas I e P).

en: Quantizer scale
gl: Escala cuantizadora

en: Quartz font renderer
gl: Renderizador de tipo de letra Quartz

en: Quick &Open File...
gl: &Abrir o ficheiro rápido...

en: QuickTime Media Link importer
gl: Importador QuickTime Media Link

en: QuickTime library decoder
gl: Descodificador de bibliotecas QuickTime

en: Quicktime Capture
gl: Captura Quicktime

en: Quiet mode
gl: Modo silencioso

en: Quiet mode.
gl: Modo silencioso.

en: Quiet synchro
gl: Sincronización silenciosa

en: Quit
gl: Saír

en: Quit VLC
gl: Saír do VLC

en: Quit after Playback
gl: Saír despois de reproducir

en: RAM playlist import
gl: Importar lista de reprodución RAM

en: RD based mode decision for B-frames
gl: Decisión de modo baseado en RD para fotogramas B

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
gl: Decisión de modo baseado en RD para fotogramas B. Isto require subme 6 (ou superior).

en: RGB component to extract
gl: Compoñente RGB para extraer

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
gl: Compoñente RGB para extraer. 0 para vermello, 1 para verde e 2 para azul.

en: RSS and Atom feed display
gl: Visualizacións de fíos RSS e Atom

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) seperated URLs.
gl: URL de fíos RSS/Atom separados por '|' (pipe).

en: RTCP (local) port
gl: Porto RTCP (local)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
gl: Os paquetes RTCP serán enviados mediante este protocolo de transporte. Se o valor é cero, usarase o RTP/RTCP multiplexado.

en: RTMP input
gl: Entrada RTMP

en: RTMP stream output
gl: Saída de fluxo RTMP

en: RTP de-jitter buffer length (msec)
gl: Lonxitude de-jitter RTP (ms)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key.
gl: Os paquetes RTP autenticaranse e descifraranse con esta chave principal Secure RTP secreta e compartida.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
gl: Os paquetes RTP serán rexeitados se están moi atrasados no tempo (por exemplo no pasado) por estes moitos paquetes desde o último paquete recibido.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
gl: Os paquetes RTP rexeitaranse se van demasiado adiantados (p. ex. no futuro) por estes moitos paquetes a partir do último recibido.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key.
gl: Protexerase a integridade dos paquetes RTP e cifraranse con esta chave mestra secreta compartida Secure RTP.

en: RTP source timeout (sec)
gl: Tempo de espera da fonte RTP (en seg.)

en: RTP stream output
gl: Saída de son RTP

en: RTP/RTCP multiplexing
gl: Multiplexor RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
gl: Demultiplexor RTP/RTSP/SDP (usa Live555)

en: RTSP VoD server
gl: Servidor RTSP VoD

en: RTSP announce
gl: Anuncio RTS

en: RTSP authentication
gl: Autenticación RTSP

en: RTSP host address
gl: Enderezo de host RTSP

en: RTSP password
gl: Contrasinal RTSP

en: RTSP user name
gl: Nome de usuario RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
gl: Demultiplexor e acceso RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
gl: Filtro de conversión RV32

en: Radio device
gl: Dispositivo de radio

en: Radio device name
gl: Nome do dispositivo de radio

en: Raise the interface above all other windows.
gl: Poñer a interface por enriba das demais xanelas.

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques no bordo do fotograma (predeterminado: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques cunha complexidade temporal elevada (predeterminado: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques con moito brillo (predeterminado: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques moi escuros (predeterminado: 0.0).

en: Random
gl: Aleatorio

en: Random Off
gl: Modo aleatorio desactivado

en: Random On
gl: Modo aleatorio activado

en: Random off
gl: Modo aleatorio desconectado

en: Randomize
gl: Aleatorio

en: Rate control buffer aggressiveness
gl: Agresividade do búfer de control de taxa

en: Rate control buffer aggressiveness.
gl: Agresividade do búfer de control de taxa.

en: Rate control buffer size
gl: Tamaño do búfer de control de taxa

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
gl: Tamaño do búfer de control de taxa (en kbytes). Un búfer máis grande permite un control de taxa mellor, mais causa un atraso no fluxo.

en: Rating
gl: Valoración

en: Ratio max (x 1000)
gl: Proporción máx. (x 1000)

en: Ratio of B frames
gl: Proporción de fotogramas B

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
gl: Proporción de imaxes para gravar. Un 3 indica que se grava unha imaxe de cada tres.

en: Ratio of key frames
gl: Proporción de fotogramas chave

en: Raw audio encoder
gl: Codificador de son bruto

en: Raw video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo bruto

en: Raw/Log Audio decoder
gl: Descodificador de son bruto ou de rexistro

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
gl: Ler un ficheiro configuración VLM nada máis iniciar VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
gl: Ler un ficheiro que se está actualizando constantemente (por exemplo, un ficheiro JPG nun servidor). Xeralmente non debería usar esta opción, xa que esta rompe outros tipos de fluxo HTTP.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
gl: Ler e rexeitar os elementos EBML descoñecidos (non é adecuado para ficheiros danados).

en: Read at media
gl: Ler no soporte

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
gl: Ler o fluxo de son ao ritmo do VLC en vez do ritmo do JACK.

en: ReadMe / FAQ...
gl: Leme/FAQ...

en: Real RTSP
gl: RTSP real

en: Real demuxer
gl: Demultiplexor real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
gl: Entrada de Protocolo en tempo real (RTP)

en: RealAudio library decoder
gl: Descodificador de bibliotecas RealAudio

en: RealVideo library decoder
gl: Descodificador de bibliotecas RealVideo

en: Record
gl: Gravar

en: Record access filter start/stop.
gl: Gravar o filtro de acceso de reproducir/deter.

en: Record directory or filename
gl: Directorio ou o nome de ficheiro de gravación

en: Record stream output
gl: Saída de fluxo de gravación

en: Recording
gl: Gravación

en: Recording done
gl: Realizouse a gravación

en: Recording ratio
gl: Proporción de gravación

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
gl: Recrear un índice para o ficheiro AVI. Use este se o ficheiro AVI está danado ou incompleto (non se pode buscar).

en: Rectangular Linear Phase
gl: Fase rectangular lineal

en: Red
gl: Vermello

en: Red balance
gl: Balance de vermellos

en: Red balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Balance de vermellos da entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Red component of the pause color
gl: Compoñente de vermello da cor de pausa

en: Red component of the shutdown color
gl: Compoñente de vermello da cor de apagar

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
gl: Valor de vermello dun branco puro nas franxas LED.

en: Reduce fluctuations in QP
gl: Reducir as flutuacións en QP

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh list
gl: Actualizar a lista

en: Refresh period in ms
gl: Tempo de actualización en ms

en: Refresh time
gl: Tempo de actualización

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
gl: Por desgraza, estas teclas non se poden empregar como atallos de teclas rápidas.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
gl: Unha expresión regular usada para filtrar os elementos recentes reproducidos no aplicativo

en: Relative font size
gl: Tamaño do tipo de letra relativo

en: Reload image file
gl: Recargar o ficheiro de imaxe

en: Reload image file every n seconds.
gl: Recargar o ficheiro de imaxe cada n segundos.

en: Remote Audio Output Protocol stream output
gl: Fluxo de saída do Protocolo de saída de son remoto (RAOP)

en: Remote control interface
gl: Interface de control remoto

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
gl: Interface de control remoto inicializada. Escriba `help' para a axuda.

en: Remote-OSD
gl: OSD remoto

en: Remote-OSD over VNC
gl: OSD remoto sobre VNC

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove All
gl: Eliminar todo

en: Remove old preferences?
gl: Quere eliminar as preferencias de antes?

en: Render text or image
gl: Renderizar texto ou imaxes

en: Render the image or text in current overlay buffer.
gl: Renderizar a imaxe ou o texto na superposición actual de búfer.

en: Rendering quality
gl: Calidade de renderización

en: Repair
gl: Reparar

en: Repair AVI Files
gl: Reparar os ficheiros AVI

en: Repair AVI files
gl: Reparar os ficheiros AVI

en: Repeat All
gl: Repetir todos

en: Repeat Off
gl: Opción repetir desactivada

en: Repeat One
gl: Repetir un

en: Repeat all
gl: Repetir todos

en: Repeat current item
gl: Repetir o elemento actual

en: Repeat delay:
gl: Repetir o atraso:

en: Repeat one
gl: Repetir un

en: Repeat:
gl: Repetir:

en: Replay gain
gl: Volver a reproducir a ganancia

en: Replay gain mode
gl: Modo reproducir ganancia

en: Replay preamp
gl: Preamplificación da reprodución

en: Reset
gl: Restaurar

en: Reset All
gl: Reiniciar todo

en: Reset Preferences
gl: Redefinir preferencias

en: Reset controls to default
gl: Restabelecer os controis predeterminados

en: Reset controls to defaults provided by the v4l2 driver.
gl: Restabelecer os controis ás opcións predeterminadas dadas polo controlador v4l2.

en: Reset v4l2 controls
gl: Restabelecer os controis v4l2

en: Resize interface to the native video size
gl: Redimensionar a interface ao tamaño orixinal do vídeo

en: Resize interface to video size
gl: Redimensionar a interface ao tamaño do vídeo

en: Resolution
gl: Resolución

en: Restore Defaults
gl: Restaurar as opcións predeterminadas

en: Retrieving Channel Info...
gl: Obtendo información de canle...

en: Reveal in Finder
gl: Mostrar no Finder

en: Reverb
gl: Reverberación

en: Reverberation delay
gl: Atraso na reverberación

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
gl: Atraso da reverberación en ms. Os valores habituais van de 40 a 200 ms.

en: Reverberation level
gl: Nivel de reverberación

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nivel de reverberación (do 0 ao 100, o valor predeterminado é 0).

en: Reverse
gl: Inverter

en: Reverse stereo
gl: Estéreo invertido

en: Revert to normal play speed
gl: Retomar a velocidade de reprodución normal

en: Rewind
gl: Retroceder

en: Right
gl: Dereita

en: Right gradient
gl: Gradiente dereito

en: Right rear
gl: Atrás á dereita

en: Ripple
gl: Ondulado

en: Ripple video filter
gl: Filtro de vídeo de ondulación

en: Rock & roll
gl: Rock & Roll

en: Roku HD1000 audio output
gl: Saída de son HD1000 Roku

en: Room size
gl: Tamaño da sala

en: Room width
gl: Largura da sala

en: Root CA file
gl: Ficheiro CA raíz

en: Rotate
gl: Rotar

en: Rotate by 180 degrees
gl: Rotar 180 graos

en: Rotate by 270 degrees
gl: Rotar 270 graos

en: Rotate by 90 degrees
gl: Rotar 90 graos

en: Rotate video filter
gl: Filtro de vídeo de rotación

en: Rotates or flips the image
gl: Rota ou voltea a imaxe

en: Rows
gl: Filas

en: Run as daemon process
gl: Executar como proceso daemon

en: Run as standalone Qt/Embedded GUI Server
gl: Executar como servidor de GUI Qt/Embedded autónomo

en: Run fb on current tty.
gl: Executar fb no tty actual.

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
gl: Executar o framebuffer no dispositivo TTY actual (o predeterminado activado). (desactivar a manipulación tty con coidado)

en: Run manually
gl: Executar de forma manual

en: Run on schedule
gl: Executar na programación

en: Run time
gl: Tempo de execución

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
gl: Executar o VLC coa prioridade en tempo real permitirá unha programación moito máis precisa e mellor rendemento, sobre todo ao reproducir o contido en fluxo. Porén, tamén pode bloquear todo o computador ou facer que vai moi lento. Active isto só en caso de que saiba o que está facendo.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
gl: Executar o VLC coa interface predeterminada. Use 'cvlc' para usar o VLC sen interface.

en: Runs VLC as a background daemon process.
gl: Executa o VLC como un proceso daemon de fondo.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
gl: Executa o fío codificador opcional na prioridade OUTPUT en vez de VIDEO.

en: Russian (KOI8-R)
gl: Ruso (KOI8-R)

en: S-Video input
gl: Entrada de S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
gl: S/PDIF pode usarse por defecto cando o hardware o soporte xunto co fluxo de son que se estea reproducindo.

en: SAP Announce
gl: Anuncio SAP

en: SAP Announce:
gl: Anuncio SAP:

en: SAP Announcements
gl: Anuncios SAP

en: SAP Strict mode
gl: Modo estrito SAP

en: SAP announce
gl: Anuncio SAP

en: SAP announcement interval
gl: Intervalo de anuncio SAP

en: SAP announcing
gl: Anuncios SAP

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
gl: SAP é unha forma de anunciar publicamente fluxos que están sendo enviados mediante UDP o RTP multicast.

en: SAP multicast address
gl: Enderezo multicast SAP

en: SAP timeout (seconds)
gl: Tempo de espera en SAP (segundos)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
gl: Decisión baseada en SATD para a transformación 8x8 en inter-MB.

en: SDL Image decoder
gl: Descodificador SDL Image

en: SDL chroma format
gl: Formato chroma SDL

en: SDL_image video decoder
gl: Descodificador de vídeo SDL_image

en: SDP Descriptions parser
gl: Analizador de descricións SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
gl: Descritores SDT (require --sout-ts-es-id-pid)

en: SLP Announce:
gl: Anuncio SLP:

en: SMB domain
gl: Dominio SMB

en: SMB input
gl: Entrada SMB

en: SMB password
gl: Contrasinal SMB

en: SMB user name
gl: Nome de usuario SMB

en: SMF demuxer
gl: Demultiplexor SMF

en: SOCKS password
gl: Contrasinal de SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
gl: Servidor proxy SOCKS que se vai usar. Este deberá estar no formulario address:port. Usarase para todas as conexións TCP

en: SOCKS server
gl: Servidor SOCKS

en: SOCKS user name
gl: Nome de usuario SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
gl: Números de ID de SPS e PPS

en: SPU PID
gl: PID SPU

en: SRTP key (hexadecimal)
gl: Chave SRTP (hexadecimal)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversións de SSE2 I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
gl: Conversións SSE2 desde

en: SSIM computation
gl: Cálculo SSIM

en: SVCD subtitles
gl: Subtítulos SVCD

en: SVG template file
gl: Ficheiro modelo SVG

en: SVGAlib video output
gl: Saída de vídeo SVGAlib

en: Sample Rate
gl: Taxa de mostra

en: Sample aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de mostra

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
gl: Proporción de aspecto de mostra do destino (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample rate
gl: Taxa de mostra

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
gl: Taxa de mostra do fluxo de son transcodificado (11250, 22500, 44100 or 48000).

en: Samplerate
gl: Taxa de mostras

en: Samplerate information of the transcoded stream.
gl: Información sobre a taxa de mostras do fluxo transcodificado.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
gl: Taxa de mostras do fluxo de son capturado, en Hz (ex.: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Samplerate:
gl: Taxa de mostras:

en: Sat windowing
gl: Valores válidos de saturación

en: Satellite Azimuth
gl: Azimuth do satélite

en: Satellite Azimuth in tenths of degree
gl: Azimuth do satélite en décimas de grao

en: Satellite Elevation
gl: Elevación do satélite

en: Satellite Elevation in tenths of degree
gl: Elevación do satélite en décimas de grao

en: Satellite Longitude
gl: Lonxitude do satélite

en: Satellite Longitude in 10ths of degree, -ve=West
gl: Lonxitude do satélite en décimas de grao, -ve=Oeste

en: Satellite Polarisation
gl: Polarización do satélite

en: Satellite Polarisation [H/V/L/R]
gl: Polarización do satélite [H/V/L/R]

en: Satellite Range Code
gl: Código de intervalo do satélite

en: Satellite Range Code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
gl: O código de intervalo do satélite tal e como o define o fabricante, por exemplo o código de conmutación DISEqC

en: Satellite number in the Diseqc system
gl: Número de satélite no sistema Diseqc

en: Saturation
gl: Saturación

en: Saturation of the video input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Saturación da entrada de vídeo (se está soportada polo controlador v4l2).

en: Saturaton threshold
gl: Limiar de saturación

en: Save
gl: Gardar

en: Save Debug Frames
gl: Gardar os fotogramas de depuración

en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

en: Save Metadata
gl: Gardar os metadatos

en: Save Playlist
gl: Gardar a lista de reprodución

en: Save Playlist to &File...
gl: Gardar a lista de reprodución no &ficheiro...

en: Save Playlist...
gl: Gardar lista de reprodución...

en: Save VLM configuration as...
gl: Gardar a configuración VLM como...

en: Save and close the dialog
gl: Gardar e pechar o diálogo

en: Save file to
gl: Gardar o ficheiro en

en: Save file...
gl: Gardar ficheiro...

en: Save log file as...
gl: Gardar o ficheiro de rexistro como...

en: Save playlist
gl: Gardar a lista de reprodución

en: Save playlist as...
gl: Gardar a lista de reprodución como...

en: Save raw codec data
gl: Gardar os datos de códec brutos

en: Save recently played items
gl: Gardar os elementos reproducidos recentemente

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
gl: Gardar os datos de códec brutos se ten seleccionado ou forzado o descodificador de simulación nas opcións principais.

en: Save the recently played items in the menu
gl: Gardar os elementos reproducidos recentemente no menú

en: Save this Log...
gl: Gardar este rexistro...

en: Save volume on exit
gl: Gardar o volume ao saír

en: Save...
gl: Gardar...

en: Saves all the displayed logs to a file
gl: Garda todos os rexistros que se mostran nun ficheiro

en: Saving file failed
gl: Fallou ao gardar o ficheiro

en: Sca&le
gl: Esca&la

en: Scale
gl: Escala

en: Scale factor
gl: Factor de escala

en: Scale factor (0.1-2.0)
gl: Factor de escala (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
gl: Factor de escala que se vai aplicar ao vídeo na transcodificación (eg: 0.25)

en: Scaled to screen
gl: Escalado á pantalla

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
gl: O factor de escalado úsase cando o Escalado automático está activado.
    O valor predeterminado é 1.0 (o tamaño orixinal do vídeo).

en: Scaling mode
gl: Modo de escala

en: Scaling mode to use.
gl: Modo de escala que se vai usar.

en: Scanning DVB-T
gl: A escanear o DVB-T

en: Scene filter
gl: Filtro de escena

en: Scene video filter
gl: Filtro de vídeo de escena

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
gl: Detección de corte de escena. Controla canta agresividade hai ao inserir os fotogramas I extra. Con valores pequenos para a corte de escena, con frecuencia o códec ten que forzar un fotograma I se este vai exceder o keyint. Os valores adecuados para o corte de escena poden encontrar unha localización mellor para o fotograma I. Os valores grandes usan máis fotogramas I dos necesarios, polo que perden bits. -1 desactiva a detección de corte de escena e os fotogramas I insírense só cada dous fotogramas keyint, o que probabelmente leva á codificación de artefactos feos. Intervalo de 1 a 100.

en: Schedule
gl: Programar

en: Schedule:
gl: Programar:

en: Schroedinger video decoder
gl: Descodificador de vídeo Schroedinger

en: Scope
gl: Ámbito

en: Scope for IPv6 announcements (default is 8).
gl: Ámbito para os anuncios IPv6 (o predeterminado é 8).

en: Score
gl: Puntuación

en: Scrambled
gl: Codificado

en: Screen
gl: Pantalla

en: Screen Capture Input
gl: Entrada de captura de pantalla

en: Screen Input
gl: Entrada da pantalla

en: Screen for fullscreen mode.
gl: Pantalla para o modo pantalla completa.

en: Screen to be used for fullscreen mode.
gl: Pantalla que se vai usar no modo pantalla completa.

en: Screen to use in fullscreen mode. For instance set it to 0 for first screen, 1 for the second.
gl: Pantalla que se usará no modo pantalla completa. Por exemplo, defínaa como 0 para a primeira pantalla, 1 para a segunda.

en: Scrobbler URL
gl: URL do Scrobbler

en: Scroll with feed
gl: Desprazamento con fío

en: Search
gl: Buscar

en: Search Filter
gl: Filtro de busca

en: Search Length
gl: Lonxitude de busca

en: Search in Playlist
gl: Buscar na lista de reprodución

en: Second CSA Key
gl: Segunda chave CSA

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
gl: Segundo programa de son (só sintonizadores de televisión analóxica)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
gl: Linguaxe secundaria (só sintonizadores de televisión analóxica)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value.
gl: Secure RTP require un valor salt principal (que non sexa secreto).

en: Seek based on percent not time
gl: Busca baseada na porcentaxe, non no tempo

en: Seek based on percent not time.
gl: Busca baseada na porcentaxe, non no tempo.

en: Segment
gl: Segmento

en: Segments
gl: Segmentos

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select "Advanced Options" to see all options.
gl: Seleccione as Opcións avanzadas para ver todas as opcións.

en: Select All
gl: Seleccionar todos

en: Select Audio Device
gl: Seleccionar un dispositivo de son

en: Select Directory
gl: Seleccionar un directorio

en: Select File
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Select Input
gl: Seleccionar unha entrada

en: Select None
gl: Non seleccionar ningún

en: Select Output
gl: Seleccionar unha saída

en: Select a directory
gl: Seleccione un directorio

en: Select a directory...
gl: Seleccionar un directorio...

en: Select a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Select a stream
gl: Seleccione un fluxo

en: Select an action to change the associated hotkey
gl: Seleccionar unha acción para cambiar a tecla rápida asociada

en: Select an action to change the associated hotkey:
gl: Seleccionar unha acción para cambiar a tecla rápida asociada:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
gl: Seleccione o formato de entrada de son cos bits por mostra indicados (se non é 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
gl: Seleccione o formato de entrada de son co número proporcionado de canles de son (se non é 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
gl: Seleccione o formato de saída de son coa taxa de mostra dada (se non é 0)

en: Select channel to keep
gl: Seleccionar a canle que hai que manter

en: Select current widget
gl: Seleccionar o widget actual

en: Select if you want an automatic offset in horizontal (in case of misalignment due to autoratio control)
gl: Seleccionar se queres un desprazamento automático en horizontal (en caso de aliñamento erróneo por causa dun control de proporción automático)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
gl: Seleccionar en porcentaxe (50 é no centro) a posición do punto medio (Lagrange) da zona ligada

en: Select in percent the Lagrange coeff of the beginning blended zone
gl: Selecciona en porcentaxe de coeficiente Lagrange do inicio da zona ligada

en: Select in percent the Lagrange coeff of the end of blended zone
gl: Seleccionar en porcentaxe de coeficiente Lagrange da fin da zona ligada

en: Select in percent the Lagrange coeff of the middle of blended zone
gl: Selecciona en porcentaxe de coeficiente Lagrange do medio da zona ligada

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
gl: Selecciona na porcentaxe da altura da zona ligada (en caso de muro 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
gl: Selecciona na porcentaxe a lonxitude da zona ligada

en: Select next DVD chapter
gl: Seleccione o capítulo seguinte do DVD

en: Select next DVD title
gl: Seleccionar o seguinte título do DVD

en: Select one or more files to open
gl: Seleccione un ou máis ficheiros que queira abrir

en: Select one or multiple files
gl: Seleccionar un ou máis ficheiros múltiples

en: Select play mode
gl: Seleccionar o modo de reprodución

en: Select prev DVD chapter
gl: Seleccionar o capítulo anterior do DVD

en: Select previous DVD title
gl: Seleccionar o título anterior do DVD

en: Select profile:
gl: Seleccionar perfil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
gl: Seleccione a calidade de renderización, a custo da velocidade. 0 É máis rápido; 1 é de maior calidade.

en: Select skin
gl: Seleccionar aparencia

en: Select speaker configuration
gl: Seleccionar a configuración de altofalantes

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
gl: Seleccione a configuración de altofalantes que quere usar. Esta opción non fai un upmix! Así que NON pode haber unha conversión de, por exemplo, Estéreo a 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
gl: Seleccionar un dispositivo de son especial ou deixar que Windows dedica (predeterminado), para aplicar os cambios o VLC terá que reiniciarse.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccione a atenuación de tons escuros da zona ligada (Azul ou compoñente V)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione a atenuación de tons escuros da zona ligada (Verde ou compoñente U)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione a atenuación de tons escuros da zona ligada (Vermello ou compoñente Y)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccionar o nivel de negro da zona ligada (Azul ou compoñente V)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccionar o nivel de negro da zona ligada (Verde ou compoñente U)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccionar o nivel de negro da zona ligada (Vermello ou compoñente Y)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccionar o nivel de negro da zona ligada (Vermello ou compoñente Y)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione a atenuación de tons claros da zona ligada (Verde ou compoñente U)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione a atenuación de tons claros da zona ligada (Vermello ou compoñente Y)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccionar o nivel de branco da zona ligada (azul ou compoñente V)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
gl: Selecciona o nivel de branco da zona ligada (verde ou compoñente U)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
gl: Selecciona o nivel de branco da zona ligada (Vermello ou compoñente Y)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
gl: Seleccione a fonte de entrada de son. Vexa a opción "entrada de vídeo".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
gl: Seleccione o tipo de saída de son. Vexa a opción "entrada de vídeo".

en: Select the capture device type
gl: Seleccione o tipo do dispositivo de captura

en: Select the device or the VIDEO_TS directory
gl: Seleccionar o dispositivo ou o directorio VIDEO_TS

en: Select the directory to save to
gl: Seleccione o directorio no que se vai gardar

en: Select the file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Select the file to save to
gl: Seleccione o ficheiro no que se vai gardar

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccionar a gama para a corrección da zona ligada (azul ou compoñente V)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccionar a gama para a corrección da zona ligada (verde ou compoñente U)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
gl: Selecciona a gama para a corrección da zona ligada (vermello ou compoñente Y)

en: Select the hotkey to display the position.
gl: Seleccione a tecla rápida para mostrar a posición.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir ao seguinte fotograma de vídeo.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir bastante cara a atrás.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir bastante cara a adiante.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir cara a atrás na reprodución.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir cara a adiante na reprodución.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir un pouco cara a atrás.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir un pouco cara a adiante.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir moi pouco cara a atrás.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir moi pouco cara a adiante.

en: Select the hotkey to quit the application.
gl: Seleccione a tecla rápida para saír da aplicación.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
gl: Seleccione a tecla rápida para definir de novo a taxa de reprodución como normal.

en: Select the hotkey to stop playback.
gl: Seleccione a tecla rápida para deter a reprodución.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
gl: Selecciona a tecla rápida para avanzar máis rápido na reprodución.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir máis lento na reprodución.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
gl: Selecciona a tecla rápida que hai que usar para saír do modo de pantalla completa.

en: Select the hotkey to use to pause.
gl: Selecciona a teca rápida para poñer en pausa.

en: Select the hotkey to use to play.
gl: Selecciona a tecla rápida para reproducir.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
gl: Seleccione a tecla rápida para pasar ao seguinte elemento da lista.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir ao elemento anterior da lista.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
gl: Seleccione a tecla rápida que hai que usar para cambiar ao modo pantalla completa.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
gl: Selecciona a tecla rápida que hai que usar para reproducir ou poñer en pausa.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
gl: Seleccione a tecla rápida para activar o elemento seleccionado nos menús do DVD.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o capítulo seguinte do DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o título seguinte do DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o capítulo anterior do DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o título anterior no DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
gl: Seleccione a tecla rápida para baixar o volume.

en: Select the key to decrease the audio delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para diminuír o atraso de son.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para diminuír o atraso dos subtítulos.

en: Select the key to go back (to the previous media item) in the browsing history.
gl: Seleccionar a tecla rápida para ir cara a atrás (ao anterior elemento multimedia) o historial de navegación.

en: Select the key to go forward (to the next media item) in the browsing history.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir cara a adiante (ao seguinte elemento multimedia) no historial de navegación.

en: Select the key to increase audio volume.
gl: Seleccione a tecla rápida para subir o volume.

en: Select the key to increase the audio delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para aumentar o atraso do son.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para aumentar o retardo dos subtítulos.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
gl: Seleccione a tecla rápida para desprazarse cara a abaixo nos menús do DVD.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
gl: Seleccione a tecla rápida para desprazarse cara á esquerda nos menús do DVD.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
gl: Seleccione a tecla rápida para desprazarase cara á dereita nos menús do DVD.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
gl: Seleccione a tecla rápida para desprazarse cara a arriba nos menús do DVD.

en: Select the key to mute audio.
gl: Seleccione a tecla rápida para quitar o son.

en: Select the key to play this bookmark.
gl: Selecciona a tecla para reproducir este marcador.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
gl: Seleccione a tecla rápida para estabelecer este marcador.

en: Select the key to take you to the DVD menu
gl: Seleccione a tecla rápida para ir ao menú do DVD

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
gl: Selecciona o número de xanelas de vídeo horizontais nas que dividir o vídeo

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
gl: Seleccione o número de xanelas de vídeo verticais nas que se vai dividir o vídeo

en: Select the port used
gl: Seleccione o porto usado

en: Select the protocol for the URL.
gl: Seleccione o protocolo para o URL.

en: Select the replay gain mode
gl: Seleccionar o modo reproducir ganancia

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
gl: Seleccionar a resolución para o framebuffer. Actualmente soporta os valores 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (opción predeterminada 4=auto)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
gl: Selecciona o fluxo coa taxa máxima de bits por debaixo de ese límite.

en: Select the subtitles file
gl: Seleccione o ficheiro de subtítulos

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
gl: Selecciona o tipo de entrada do sintonizador (cable/antena).

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
gl: Seleccione unha fonte de entrada de vídeo, como un composto ou un sintonizador. Xa que estas configuracións son específicas para cada hardware, debería encontrar unhas configuracións adecuadas na área Configuracións do dispositivo e usar eses números aquí. -1 indica que a configuración non se cambiará.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
gl: Seleccione o tipo de saída de vídeo. Vexa a opción "saída de vídeo".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
gl: Selecciona se se deben expandir os subdirectorios.
    ningún: os subdirectorios non aparecen na lista de reprodución.
    contraer: os subdirectorios aparecen pero só se expanden na primeira reprodución.
    expandir: todos os subdirectorios están expandidos.

en: Select whether to use CD Paranoia for jitter/error correction.
    none: no paranoia - fastest.
    overlap: do only overlap detection - not generally recommended.
    full: complete jitter and error correction detection - slowest.
gl: Selecciona se se usa o CD Paranoia para a corrección de jitter ou erros.
    ningún: sen Paranoia - o máis rápido.
    superpoñer: só detección de superposición - xeralmente non se recomenda.
    completo: terminar a detección de corrección de erros e jitter - o máis lento.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
gl: Seleccione o seu códec de son. Prema nun para obter máis información.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
gl: Seleccione o seu códec de vídeo. Prema nun para obter máis información.

en: Selected ports:
gl: Portes seleccionados:

en: Selecting current widget performs the associated action.
gl: Ao seleccionar o widget actual realízase unha acción de asociación.

en: Selection of the starting mode and look
gl: Selección do modo de inicio e da aparencia gráfica

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
gl: Selecciona o algoritmo de estimación de movemento:  - dia: busca diamante, radio 1 (rápida)
     - hex: busca hexagonal, radio 2
     - umh: busca multihexagonal desigual (mellor pero máis lenta)
     - esa: busca exhaustiva (extremadamente lenta, fundamentalmente para verificar)

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
gl: Selecciona o algoritmo d estimación de movemento:  - dia: busca diamante, radio 1 (rápida)
     - hex: busca hexagonal, radio 2
     - umh: busca multihexagonal desigual (mellor pero máis lenta)
     - esa: busca exhaustiva (extremadamente lenta, fundamentalmente para verificar)
     - tesa: busca exhaustiva hadamard (extremadamente lenta, fundamentalmente para verificar)

en: Semantic annotations
gl: anotacións semánticas

en: Send
gl: Enviar

en: Send key events to VNC host.
gl: Enviar eventos chave ao host VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
gl: Enviar eventos do rato ao host VNC. Non é preciso para usar como cliente ffnetdev VDR.

en: Send rate
gl: Taxa de envío

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
gl: Envía TS para especificar ip:port por udp (ten que saber o que está a facer).

en: Sent bitrate
gl: Taxa de bits enviada

en: Sent bytes
gl: Bytes enviados

en: Sent packets
gl: Paquetes enviados

en: Separate words by | (without space)
gl: Palabras separadas por | (sen espazos)

en: Sequential numbering
gl: Numeración secuencial

en: Serial Port/Device
gl: Porto de serie/dispositivo

en: Server
gl: Servidor

en: Server default port
gl: Porto predeterminado do servidor

en: Services
gl: Servizos

en: Services discovery
gl: Descubrimento de servizo

en: Services discovery modules
gl: Módulos de descubrimento de servizos

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
gl: Os módulos de descubrimento de servizo son instalacións que engaden elementos á lista automaticamente.

en: Session
gl: Sesión

en: Session URL
gl: URL de sesión

en: Session description
gl: Descrición de sesión

en: Session email
gl: Enderezo electrónico de sesión

en: Session failed
gl: Fallou a sesión

en: Session groupname
gl: Nome de grupo de sesión

en: Session name
gl: Nome de sesión

en: Session phone number
gl: Número de teléfono de sesión

en: Set
gl: Marcar

en: Set PID to ID of ES
gl: Definir PID como o ID de ES

en: Set QP
gl: Definir QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
gl: Definir os números de ID de SPS e PPS para permitir a concatenación de fluxos con diferentes configuracións.

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
gl: Definir en que intervalo de PCR (Referencia de Reloxo do Programa) se enviarán (en milisegundos). Este valor debería estabelecerse en 100ms. (o predeterminado é 70 ms).

en: Set ffmpeg debug mask
gl: Definir a máscara de depuración ffmpeg

en: Set id of ES to PID
gl: Definir o ID de ES para PID

en: Set playlist bookmark 1
gl: Estabelecer o marcador 1 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 10
gl: Estabelecer o marcador 10 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 2
gl: Estabelecer o marcador 2 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 3
gl: Estabelecer o marcador 3 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 4
gl: Estabelecer o marcador 4 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 5
gl: Estabelecer o marcador 5 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 6
gl: Estabelecer o marcador 6 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 7
gl: Estabelecer o marcador 7 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 8
gl: Estabelecer o marcador 8 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 9
gl: Estabelecer o marcador 9 da lista de reprodución

en: Set the ID of the fake elementary stream for use in #duplicate{} constructs (default 0).
gl: Definir o ID dos fluxos elementais falsos para usar nas construcións #duplicate{} (o predeterminado é 0).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
gl: Definir o nivel de nitidez entre 0 e 2. A opción predeterminada é 0,05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
gl: Definir a canle de TV que o sintonizador definirá como (0 indica o valor predeterminado).

en: Set the camera's horizontal centering (if supported by the v4l2 driver).
gl: Definir o centro da cámara horizontalmente (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Set the camera's vertical centering (if supported by the v4l2 driver).
gl: Definir o centro vertical da cámara (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
gl: Definir a proporción de aspecto da imaxe do lenzo. Se se omite, asúmese que o lenzo ten a mesma SAR que a entrada.

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
gl: Definir a cor para mostrar se o usuario detivo o vídeo. (Quere unha luz para que lle dean outra cervexa?)

en: Set the encoding used in text subtitles
gl: Definir a codificación que se usa nos subtítulos de texto

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
gl: Definir a xeometría da zona que se vai recortar. Isto está definido como <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
gl: Definir a ganancia global en dB (-20 ... 20).

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
gl: Definir o brillo da imaxe, entre 0 e 2. A opción predeterminada é 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
gl: Definir o contraste de imaxe entre 0 e 2. A opción predeterminada é 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
gl: Definir a imaxe da gama entre 0.01 e 10. A opción predeterminada é 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
gl: Definir o ton da imaxe, entre 0 e 360. A opción predeterminada é 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
gl: Definir a saturación da imaxe, entre 0 e 3. A opción predeterminada é 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
gl: Definir o ID interno de cada fluxo elemental que manexa o VLC para o mesmo valor que o PID no fluxo TS, en vez de 1, 2, 3, etc. É útil para facer '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
gl: Definir a xustificación de subtítulos

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
gl: Estabelece o tamaño máximo PES ao producir fluxos MPEG PS.

en: Set the method used by libdvdcss for key decryption.
    title: decrypted title key is guessed from the encrypted sectors of the stream. Thus it should work with a file as well as the DVD device. But it sometimes takes much time to decrypt a title key and may even fail. With this method, the key is only checked at the beginning of each title, so it won't work if the key changes in the middle of a title.
    disc: the disc key is first cracked, then all title keys can be decrypted instantly, which allows us to check them often.
    key: the same as "disc" if you don't have a file with player keys at compilation time. If you do, the decryption of the disc key will be faster with this method. It is the one that was used by libcss.
    The default method is: key.
gl: Estabelecer o método usado por libdvdcss para descifrar a chave.
    título: a chave do título descifrado adivíñase nos sectores de cifrado do fluxo. Por iso debería funcionar cun ficheiro así como co dispositivo DVD. Algunhas veces lévalle demasiado tempo descifrar unha chave de título e mesmo pode fallar. Con este método, a chave compróbase só ao comezo de cada título, así que non funcionará se a chave cambia no medio do título.
    disco: primeiro rómpese a chave do disco, despois pódense descifrar todas as chaves no momento, o que nos permite comprobalas con frecuencia..
    chave: o mesmo que "disco" en caso de que non teña un ficheiro con chaves de reprodución no momento da compilación. Se o ten, o descifrado da chave do disco será máis rápida con este método. É o que usou libcss.
    O método predeterminado é: chave.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
gl: Definir o tamaño da zona morta de cuantización interluminancia. Intervalo de 0 a 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
gl: Definir o tamaño da zona morta de cuantización intraluma. Intervalo de 0 a 32.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
gl: Definir a transparencia da saída de vídeo. 1 indica non transparente (por defecto) e 0 e totalmente transparente.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
gl: Definir o código de país do sintonizador que estabelecerá o mapeamento actual (0 indica predeterminado).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
gl: Definir os controis do controlador v4l2 para os valores especificados usando unha lista separada por comas e pechada opcionalmente con chaves (por exemplo: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Para listar os controis dispoñíbeis, incremente o nivel de detalle (-vvv) ou use a aplicación v4l2-ctl.

en: Set this option if the capture device outputs MJPEG
gl: Defina esta opción se o dispositivo de captura devolve MJPEG

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows to have the same PIDs in the input and output streams.
gl: Definir o ID do PID do ES entrante. Isto úsase con --ts-es-id-pid e permite ter os mesmos PID nos fluxos de entrada e de saída.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
gl: Define a taxa de bits local máxima (en kbits/s).

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
gl: Definir o intervalo máximo entre fotogramas IDR. Os valores máis grandes aforran bits, polo que melloran a calidade para unha taxa de bits dada a custo de buscar precisión.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
gl: Define o intervalo mínimo entre fotogramas IDR. En H.264, os fotogramas I non limitan necesariamente cun GOP pechado xa que un fotograma P pode permitir ser previsto desde máis fotogramas que un antes del (ver tamén a opción fotogramas de referencia). En consecuencia, os fotogramas I non se poden buscar necesariamente. Os fotogramas IDR evitan que os subsecuentes fotogramas P se refiran a calquera fotograma anterior ao fotograma IDR.
    Se aparece un corte na escena dentro deste intervalo, aínda están codificados como fotogramas I, pero non comezan como un GOP novo.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
gl: Define a opacidade do controlador do modo de pantalla completa entre 0.1 e 1 para a interface principal, a lista de reprodución e o panel estendido. Esta opción só funciona con Windows e X!! con extensións compostas.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
gl: Define a ocupación do búfer inicial como fracción do tamaño do búfer. Intervalo de 0.0 a 1.0.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
gl: Estabelece a opción de tempo de espera na cadea da sesión RTSP

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
gl: Define a opacidade da xanela entre 0.1 e 1 para a interface principal, a lista de reprodución e o panel estendido. Esta opción funciona con Windows e X11 con extensións compostas.

en: Setting
gl: Configuración

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
gl: Definir vbi-opaque como falso fai que o texto en caixa sexa transparente.

en: Settings
gl: Configuracións

en: Settings for VLC's control interfaces
gl: Configuracións para as interfaces de control do VLC

en: Settings for VLC's interfaces
gl: Configuracións para as interfaces do VLC

en: Settings for audio+video and miscellaneous decoders and encoders.
gl: Configuracións de codificadores e descodificadores de son e vídeo e outros.

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
gl: Configuracións para a entrada, o demultiplexado, a descodificación e a codificación

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
gl: Configuracións para os codificadores e descodificadores só de son.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
gl: Configuracións só para o procesador de vídeo en vivo incorporado

en: Settings for the main interface
gl: Configuracións para a interface principal

en: Settings for the video-only decoders and encoders.
gl: Configuracións para os codificadores e descodificadores só de vídeo.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
gl: Configuracións relacionadas coa Visualización na pantalla, cos subtítulos e coas "subimaxes superpostas"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
gl: Configuracións relacionadas co comportamento da lista de reprodución (ex. modo reprodución) e cos módulos que engaden elementos á lista automaticamente (módulos de "descubrimento de servizo").

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
gl: Configuracións relacionadas cos diversos métodos de acceso. As configuracións máis comúns que pode querer modificar son o proxy HTTP ou as configuracións de caché.

en: Settings...
gl: Configuracións...

en: Setup schedule
gl: Configurar a programación

en: Shadow
gl: Sombra

en: Shadow offset
gl: Desprazamento da sombra

en: Shaping delay (ms)
gl: Atraso da formación (ms)

en: Sharpen
gl: Enfocar

en: Sharpen strength (0-2)
gl: Nivel de nitidez (0-2)

en: Sharpen video filter
gl: Filtro de vídeo de nitidez

en: Shift+L
gl: Maiús+L

en: Short backwards jump
gl: Un pouco cara a atrás

en: Short forward jump
gl: Un pouco cara a adiante

en: Short jump length
gl: Salto pequeno

en: Short jump length, in seconds.
gl: Un salto pequeno en segundos.

en: Shortcut
gl: Atallo de teclado

en: Should act as the master client for the network synchronisation?
gl: Debe actual como cliente principal para a sincronización de redes?

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
gl: Quere que o controlador incorporado axuste o branco das franxas LED? Recomendado.

en: Shoutcast
gl: SHOUTcast

en: Shoutcast Radio
gl: SHOUTcast Radio

en: Shoutcast TV
gl: SHOUTcast TV

en: Shoutcast TV listings
gl: Listas de televisión de SHOUTcast

en: Shoutcast radio listings
gl: Listas de radio de SHOUTcast

en: Show &more options
gl: Mostrar &máis opcións

en: Show All
gl: Mostrar todo

en: Show Details
gl: Mostrar detalles

en: Show Fullscreen Controller
gl: Mostrar o controlador de pantalla completa

en: Show Fullscreen controller
gl: Mostrar o controlador de pantalla completa

en: Show Interface
gl: Mostrar a interface

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
gl: Mostrar o fluxos de vídeo taxados NC17 ao usar as listas de reprodución de vídeo SHOUTcast.

en: Show VLC media player
gl: Mostrar o reprodutor multimedia do VLC

en: Show VLC on the taskbar
gl: Mostrar o VLC na barra de tarefas

en: Show a controller in fullscreen
gl: Mostrar un controlador no modo de pantalla completa

en: Show a controller in fullscreen mode
gl: Mostrar un controlador no modo pantalla completa

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
gl: Mostrar unha xanela emerxente de notificación co artista e o nome da pista cando o elemento en reprodución da lista cambie se o VLC está minimizado ou oculto.

en: Show a systray icon for VLC
gl: Mostrar a bandexa do sistema para o VLC

en: Show advanced options
gl: Mostrar as opcións avanzadas

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
gl: Mostrar as preferencias avanzadas e non as simples ao abrir a caixa de diálogo de preferencias.

en: Show advanced preferences over simple ones
gl: Mostrar as preferencias avanzadas sobre as simples

en: Show all the advanced options in the dialogs.
gl: Mostrar todas as opcións avanzadas nos diálogos.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
gl: Mostrar unha icona na bandexa do sistema permitíndolle controlar as accións básicas do reprodutor multimedia VLC.

en: Show errors and warnings
gl: Mostrar erros e avisos

en: Show everything including debug messages
gl: Mostrar todo, incluídas as mensaxes de depuración

en: Show extended VCD info?
gl: Quere mostrar a información detallada do VCD?

en: Show extended options
gl: Mostrar as opcións estendidas

en: Show extended settings
gl: Mostrar as configuracións estendidas

en: Show interface
gl: Mostrar a interface

en: Show interface with mouse
gl: Mostrar a interface co rato

en: Show media title on video
gl: Mostrar o título do soporte no vídeo

en: Show notification popup on track change
gl: Mostrar a xanela emerxente de notificación ao cambiar de pista

en: Show only errors
gl: Mostrar só erros

en: Show playing item name in window title
gl: Mostrar o nome do elemento en reprodución no título da xanela

en: Show playlist
gl: Mostrar a lista de reprodución

en: Show settings
gl: Mostrar as configuracións

en: Show shoutcast adult content
gl: Mostrar os contidos SHOUTcast para adultos

en: Show stream position
gl: Mostrar a posición do fluxo

en: Show the current item
gl: Mostrar o elemento actual

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
gl: Mostrar de cando en vez a posición actual en segundos dentro do fluxo.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
gl: Mostrar a cantidade máxima de información debaixo de Fluxo e Información multimedia. Isto mostra, por exemplo, a navegación do control da lista de reprodución.

en: Show the name of the song or video in the controler window title.
gl: Mostrar o nome da canción ou do vídeo no título da xanela do controlador.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
gl: Mostrar as propiedades do diálogo do dispositivo seleccionado antes de que iniciar o fluxo.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
gl: Mostrar as propiedades da páxina [selección de canles] do sintonizador.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
gl: Mostrar o título do vídeo durante n milisegundos, a opción predeterminada é 5000 ms (5 s).

en: Show unimportant error and warnings dialogs
gl: Mostrar diálogos de erros non importantes e avisos

en: Show video title for x milliseconds
gl: Mostrar o título do vídeo durante x milisegundos

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
gl: Mostra o controlador luminoso ao mover o rato no modo de pantalla completa.

en: Shows more information about the available video filters.
gl: Mostrar máis información sobre os filtros de vídeo dispoñíbeis.

en: Signals
gl: Sinais

en: Silent mode
gl: Modo silencioso

en: Silver
gl: Prateado

en: Similarity
gl: Similaridade

en: Similarity threshold
gl: Limiar de similitude

en: Simple DirectMedia Layer audio output
gl: Saída de son simple DirectMedia Layer

en: Simple DirectMedia Layer video output
gl: Saída de vídeo da capa DirectMedia simple

en: Simple ME search area x:y
gl: Área de busca ME simple x:y

en: Simple XML Parser
gl: Analizador XML simple

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
gl: Descodificador simple para os fluxos codificados Dolby Surround

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
gl: Chinés simplificado (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
gl: Chinés simplificado Unix (EUC-CN)

en: Size
gl: Tamaño

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
gl: Tamaño do paquete TS que se vai cifrar. As rutinas de cifrado subtraen a cabeceira TS do valor antes do cifrado.

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
gl: Tamaño do vídeo que mostrará o plugin DirectShow. Se non especifica nada usarase o tamaño predeterminado para o seu dispositivo. Pode especificar un tamaño estándar (cif, d1, ...) ou <width>x<height>.

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Sizes
gl: Tamaños

en: Skin file
gl: Ficheiro de aparencia

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
gl: Ficheiros de aparencia |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin to use
gl: Aparencia para usar

en: Skinnable Interface
gl: Interface con aparencia modificábel

en: Skins
gl: Aparencias gráficas

en: Skins loader demux
gl: Demultiplexado de cargador de aparencias

en: Skip ads
gl: Saltar anuncios

en: Skip frame (default=0)
gl: Saltar fotograma (predeterminado=0)

en: Skip frames
gl: Saltar fotogramas

en: Skip idct (default=0)
gl: Saltar idct (predeterminado=0)

en: Skip loop filter
gl: Saltar o filtro bucle

en: Skip percentage (%)
gl: Saltar a porcentaxe (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
gl: Saltar o filtro de bucle para a descodificación H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
gl: Saltar o filtro de bucle (tamén coñecido como desbloqueo) xeralmente ten un efecto nocivo para a calidade. Porén, proporciona unha gran velocidade para os fluxos de alta definición.

en: Slides (images)
gl: Diapositivas (imaxes)

en: Slides (text)
gl: Diapositivas (texto)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
gl: Mellora un pouco a calidade de SMP a custo de repeticións.

en: Slo&wer
gl: Máis le&nto

en: Slower
gl: Máis lento

en: Slower (fine)
gl: Máis lento (preciso)

en: Small
gl: Pequeno

en: Small Volume
gl: Volume pequeno

en: Smaller
gl: Máis pequeno

en: Sna&pshot
gl: &Instantánea

en: Snapshot
gl: Instantánea

en: Snapshot cache size (number of images to keep).
gl: Tamaño da caché da instantánea (número de imaxes que hai que manter).

en: Snapshot height
gl: Altura da foto instantánea

en: Snapshot output
gl: Saída de instantánea

en: Snapshot width
gl: Largura da foto instantánea

en: Socks proxy
gl: Proxy SOCKS

en: Soft
gl: Suave

en: Soft rock
gl: Rock suave

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
gl: Algunhas tarxetas DVB non están pensadas para que se proben as súas capacidades, pode desactivar esta opción se percibe algún problema.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
gl: Algunhas canles francesas non marcan correctamente con bandeiras as súas páxinas de subtítulos debido a un erro de interpretación do historial. Probe a usar esta interpretación errónea se os subtítulos non aparecen.

en: Some buggy OSS drivers just don't like when their internal buffers are completely filled (the sound gets heavily hashed). If you have one of these drivers, then you need to enable this option.
gl: Algúns controladores OSS non queren que os seus búfers internos estean completamente cheos (o son veríase gravemente danado). Se ten un destes controladores, precisa activar esta opción.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
gl: Algunhas opcións está dispoñíbeis, mais ocultas. Vaia a Opcións avanzadas para velas.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
gl: Algúns formatos de subtítulos permite o formatado de texto. O VLC implementa parcialmente esta opción, mais vostede de desactivar todos os formatados.

en: Sort
gl: Ordenar

en: Sort Node by Author
gl: Ordenar os nodos por autoría

en: Sort Node by Name
gl: Ordenar os nodos por nome

en: Sort Reverse
gl: Inverter a orde

en: Sort by Name
gl: Ordenar por nome

en: Sort by Path
gl: Ordenar por camiño

en: Sound clip
gl: Clip de son

en: Sound fonts (required)
gl: Fontes de son (requirido)

en: Sound:
gl: Son:

en: Soundtrack
gl: Bandas sonoras

en: Source
gl: Fonte

en: Source aspect ratio
gl: Proporción de aspecto fonte

en: Source directory
gl: Directorio fonte

en: Source:
gl: Fonte:

en: Sout stream
gl: Fluxo de saída estándar

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
gl: Os módulos de fluxo de saída estándar permítenlle construír unha cadea de procesamento de saída estándar. Consulte o Howto de fluxo para máis información. Pode configurar aquí as opcións predeterminadas para cada fluxo de saída estándar.

en: South-Eastern European (Latin-10)
gl: Sueste europeo (Latin-10)

en: Southern rock
gl: Rock do sur

en: Spacer
gl: Espazador

en: Spatializer
gl: Espacializador

en: Special modules
gl: Módulos especiais

en: Specifies the services discovery modules to load, separated by semi-colons. Typical values are sap, hal, ...
gl: Especifica os módulos de descubrimento de servizos para cargar, separados por dous puntos. Os valores habituais son sap, hal, ...

en: Specify AAC audio profile to use
gl: Especificar o perfil AAC de son que se vai usar

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed).
gl: Especificar o nivel H.264 (como se define no anexo A do estándar). Os niveis non están reforzados; é o usuario que ten que seleccionar un nivel compatíbel co resto das opcións de codificación. Intervalo 1 de 5.1 (10 para 51 tamén está permitido).

en: Specify H.264 profile which limits are enforced overother settings
gl: Especificar o perfil H.264 cuxos límites son forzados sobre outras configuracións

en: Specify a filename where to dump the TS in.
gl: Especificar o nome do ficheiro onde se vai descargar o TS.

en: Specify an identifier string for this subpicture
gl: Especificar unha cadea identificadora para esta subimaxe

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
gl: Especificar o perfil de son AAC que se vai usar para codificar o fluxo de bits de son. Consta das seguintes opcións: principal, baixo, ssr (non soportado) a ltp (predeterminado: principal)s

en: Specify the X11 hardware display you want to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: Especificar a visualización hardware X11 que quere usar. Por defecto o VLC usará o valor da variábel de contorno DISPLAY.

en: Specify the deinterlace module to use.
gl: Especificar o módulo de desentrelazado que se vai usar.

en: Specify the log filename.
gl: Especificar o nome de ficheiro de rexistro.

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
gl: Especificar o formato de rexistro. As opcións dispoñíbeis son text" (predeterminada) e "html".

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default), "html", and "syslog" (special mode to send to syslog instead of file.
gl: Especificar o formato de rexistro. As opcións dispoñíbeis son "text" (predeterminada), "html" e "syslog" (modo especial para enviar ao rexistro do sistema en vez de ao ficheiro.

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
gl: Especificar o tamaño do paquete TS para descifrar. As rutinas de descifrado subtraen a cabeceira TS do valor antes de descifrar.

en: Spectral sections
gl: Seccións espectrais

en: Spectrometer
gl: Espectrómetro

en: Spectrum
gl: Espectro

en: Spectrum analyser
gl: Analizador de espectro

en: Speed
gl: Velocidade

en: Speed of feeds
gl: Velocidade dos fíos

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
gl: Velocidade dos fíos RSS/Atom en microsegundos (un tempo maior resultaría máis lento).

en: Speed of the subtitles:
gl: Velocidade dos subtítulos:

en: Speex audio decoder
gl: Descodificador de son Speex

en: Speex audio encoder
gl: Codificador de son Speex

en: Speex audio packetizer
gl: Empaquetador de son Speex

en: Split the image to make an image wall
gl: Dividir a imaxe para facer un mural

en: Splitter
gl: Divisor

en: Standard
gl: Estándar

en: Standard filesystem directory input
gl: Entrada estándar do directorio do sistema de ficheiros

en: Standard stream output
gl: Saída de fluxo estándar

en: Start Time
gl: Tempo de inicio

en: Start VLC with only a systray icon
gl: Iniciar o VLC só cunha icona da bandexa do sistema

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
gl: Iniciar o VLC en:
     - modo normal
     - unha zona sempre presente para mostrar información tal como letras, portada...
     - modo mínimo con controis limitados

en: Start directly in menu
gl: Iniciar directamente no menú

en: Start playback of new items immediately once they were added.
gl: Iniciar a reprodución de elementos novos nada máis engadilo.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
gl: Iniciar o DVD directamente no menú principal. Isto tentará salta todos as introducións de avisos inútiles.

en: Start time
gl: Hora de inicio

en: Start video in fullscreen mode
gl: Comezar o vídeo no modo de pantalla completa

en: Starting Position
gl: Posición inicial

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Statistics about the currently playing media or stream.
gl: Estatísticas sobre o fluxo ou soporte que se está reproducindo neste momento.

en: Stats
gl: Estados

en: Stats decoder
gl: Descodificador de estados

en: Stats decoder function
gl: Función de descodificador de estados

en: Stats demux
gl: Demultiplexado de estados

en: Stats demux function
gl: Función de demultiplexado de estados

en: Stats encoder function
gl: Función de codificador de estados

en: Stats video output
gl: Saída de vídeo de estados

en: Stats video output function
gl: Función de estados de saída de vídeo

en: Status
gl: Estado

en: Stay On Top
gl: Manter enriba

en: Step Backward
gl: Paso cara a atrás

en: Step Forward
gl: Paso cara a adiante

en: Step backward
gl: Paso cara a atrás

en: Step forward
gl: Paso cara a adiante

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Stereo mode
gl: Modo estéreo

en: Stop
gl: Deter

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución da lista

en: Stop the A to B loop
gl: Deter o bucle A ao B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
gl: Deter a lista de reprodución despois de cada elemento reproducido.

en: Stop time
gl: Tempo de parada

en: Stream
gl: Fluxo

en: Stream %d
gl: Fluxo %d

en: Stream Announcing
gl: Anuncio de fluxos

en: Stream ID of the audio track to use.
gl: ID de fluxo da pista de audio que se vai usar.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
gl: ID de fluxo da pista de subtítulo que se vai usar.

en: Stream MP3
gl: Fluxo MP3

en: Stream Output
gl: Saída de fluxo

en: Stream all elementary streams
gl: Emitir en fluxo todos os fluxos elementais

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
gl: Reproducir en fluxo todos os elementos básicos (vídeo, son e subtítulos)

en: Stream bitrate
gl: Taxa de bits de fluxo

en: Stream description
gl: Descrición de fluxo

en: Stream filter module
gl: Módulo de filtro de fluxo

en: Stream filters
gl: Filtros de fluxo

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
gl: Os filtros de fluxo son módulos especiais que permiten realizar operacións avanzadas no lado de entrada do VLC. Úseo con coidado...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
gl: Os filtros de fluxo úsanse para modificar o fluxo que se está a ler.

en: Stream name
gl: Nome de fluxo

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
gl: O número de fluxo da pista de son que se vai usar (de 0 a n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
gl: Número de fluxo da pista de subtítulo que se vai usar (de 0 a n).

en: Stream output
gl: Saída de fluxo

en: Stream output muxer caching (ms)
gl: Caché de multiplexor de saída de fluxo (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
gl: As configuracións da saída de fluxo úsanse cando se actúa como un servidor de fluxo ou cando se están a gardar os fluxos entrantes.
    Primeiro os fluxos son multiplexados e despois envíanse a través dun módulo de "saída de acceso" que pode ben gardar o fluxo nun ficheiro ou ben emitir o fluxo (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Os módulos de fluxos Sout permiten o procesamento avanzado de fluxos (transcodificación, duplicación...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
gl: Cadea de saída de fluxo.
    Isto xérase automaticamente cando cambia as configuracións de arriba,
    mais pode cambialo manualmente.

en: Stream public
gl: Fluxo público

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
gl: Emitir en fluxo o menú OSD (usando o módulo de subimaxes osdmenu).

en: Stream to network
gl: Emitir en fluxo á rede

en: Stream...
gl: Fluxo...

en: Streaming
gl: Emitindo en fluxo

en: Streaming / Transcoding failed
gl: Fallou a emisión en fluxo ou a transcodificación

en: Streaming and Transcoding Options
gl: Opcións de fluxo e transcodificación

en: Streaming deinterlace mode
gl: Modo de desentrelazado de fluxo

en: Streaming method
gl: Método de emisión en fluxo

en: Streaming/Exporting Wizard...
gl: Emitindo en fluxo/exportando o asistente...

en: Streaming/Saving:
gl: Emitindo en fluxo/gardando:

en: Streaming/Transcoding Wizard
gl: Asistente de fluxo/transcodificación

en: Strength of AQ
gl: Forza de AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommented to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
gl: Forza para reducir o bloqueo e o esfumado en zonas planas
    e con texturas. A opción predeterminada é 1.0, recoméndase que estean entre 0 e 2
     - 0.5: AQ feble
     - 1.5: AQ forte

en: Stretch the video to fill the entire window when resizing the video instead of keeping the aspect ratio and displaying black borders.
gl: Estender o vídeo para ocupar toda a xanela cando se redimensione o vídeo, en vez de manter a proporción de aspecto e mostrar os bordos negros.

en: Stretch video to fill window
gl: Estender o vídeo para encher a xanela

en: Strict standard compliance
gl: Conformidade estrita do estándar

en: Stride Length
gl: Lonxitude de filas

en: Stuff
gl: Produtos

en: Subdirectory behavior
gl: Comportamento do subdirectorio

en: Submission of played songs to last.fm
gl: Submisión das cancións reproducidas a Last.fm

en: Subpage
gl: Subpáxina

en: Subpicture filters
gl: Filtros de subimaxes

en: Subpicture position
gl: Posición da subimaxe

en: Subpictures
gl: Subimaxes

en: Subpictures filter module
gl: Módulo de filtros de subimaxes

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
gl: Estimación do movemento en subpíxeles e calidade da decisión de partición

en: Subscreen height
gl: Altura da subpantalla

en: Subscreen height:
gl: Altura da subpantalla:

en: Subscreen left:
gl: Subpantalla esquerda:

en: Subscreen top left corner
gl: Esquina superior esquerda da subpantalla

en: Subscreen top:
gl: Subpantalla arriba:

en: Subscreen width
gl: Largura da subpantalla

en: Subscreen width:
gl: Largura da subpantalla:

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Subtitle File
gl: Ficheiro de subtítulos

en: Subtitle Languages
gl: Idiomas dos subtítulos

en: Subtitle autodetection fuzziness
gl: Detección automática de subtítulos aproximada

en: Subtitle autodetection paths
gl: Camiños de detección automática de subtítulos

en: Subtitle delay %i ms
gl: Atraso do subtítulo %i ms

en: Subtitle delay down
gl: Diminuír o atraso dos subtítulos

en: Subtitle delay up
gl: Aumentar o atraso dos subtítulos

en: Subtitle demuxer settings
gl: Configuracións do demultiplexor de subtítulos

en: Subtitle language
gl: Idioma dos subtítulos

en: Subtitle renderers using libass
gl: Renderizadores de subtítulos que usan libass

en: Subtitle track: %s
gl: Pista de subtítulos: %s

en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: Subtitles & OSD
gl: Subtítulos e OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
gl: Configuracións de subtítulos e OSD

en: Subtitles && OSD
gl: Subtítulos && OSD

en: Subtitles (advanced)
gl: Subtítulos (avanzado)

en: Subtitles (asa demuxer)
gl: Subtítulos (demultiplexor asa)

en: Subtitles (images)
gl: Subtítulos (imaxes)

en: Subtitles Files
gl: Ficheiros de subtítulos

en: Subtitles Language
gl: Idioma dos subtítulos

en: Subtitles Track
gl: Pista dos subtítulos

en: Subtitles alignment
gl: Aliñamento dos subtítulos

en: Subtitles delay
gl: Atraso dos subtítulos

en: Subtitles encoder
gl: Codificador de subtítulos

en: Subtitles encoding
gl: Codificación de subtítulos

en: Subtitles format
gl: Formato dos subtítulos

en: Subtitles justification
gl: Xustificación de subtítulos

en: Subtitles text encoding
gl: Codificación do texto dos subtítulos

en: Subtitles track
gl: Pistas de subtítulos

en: Subtitles track ID
gl: ID de pista de subtítulos

en: Subtitles/OSD
gl: Subtítulos/OSD

en: Subtitles/Video
gl: Subtítulos/vídeo

en: Summary
gl: Resumo

en: Summary gradient
gl: Gradiente de resumo

en: Surround
gl: Envolvente

en: Surround delay (ms)
gl: Atraso de son envolvente (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
gl: Atraso de efecto envolvente. Os valores habituais van de 5 a 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nivel de efecto envolvente (de 0 a 100, o valor predeterminado é 0).

en: Surround level
gl: Nivel de son envolvente

en: Switch to full preferences view
gl: Cambiar á visualización de preferencias completa

en: Switch to simple preferences view
gl: Cambiar á visualización de preferencias simple

en: Sync on Intra Frame
gl: Sincronizar entre fotogramas

en: Synchronise on audio track
gl: Sincronizar as pistas de son

en: Synchronization
gl: Sincronización

en: Synchronize left and right
gl: Sincronizar dereita e esquerda

en: Synchronize top and bottom
gl: Sincronizar a parte superior e a inferior

en: System Id
gl: ID de sistema

en: Systray icon
gl: Icona da bandexa do sistema

en: T&itle
gl: &Título

en: T.140 text encoder
gl: Codificador de texto T.140

en: TCP command input
gl: Entrada de comando TCP

en: TCP connection timeout
gl: Excedeuse o tempo de conexión para TCP

en: TCP input
gl: Entrada

en: TCP/UDP timeout (ms)
gl: Tempo de espera (ms) de TCP/UDP

en: TS ID
gl: ID de TS

en: TS muxer (libdvbpsi)
gl: Multiplexor TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
gl: Demultiplexor TTA

en: TY Stream audio/video demux
gl: Demultiplexador de fluxo de vídeo e son TY

en: Take Screen Shot
gl: Facer unha captura de pantalla

en: Take a snapshot
gl: Facer unha instantánea

en: Take video snapshot
gl: Tirar unha instantánea de vídeo

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
gl: Tira unha instantánea de vídeo e escríbea nun disco.

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
gl: Taxa de bits de destino do fluxo de son transcodificado.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
gl: Taxa de bits de destino do fluxo de vídeo transcodificado.

en: Target output frame rate for the video stream.
gl: Taxa de destino de fotogramas de saída para o fluxo de vídeo.

en: Tarkin decoder
gl: Descodificador Tarkin

en: Teal
gl: Verde azulado

en: Techno-Industrial
gl: Techno-industrial

en: Telepathy "Now Playing" (MissionControl)
gl: "Reproducindo agora" Telepathy (MissionControl)

en: Teletext
gl: Teletexto

en: Teletext Activation
gl: Activación do teletexto

en: Teletext alignment
gl: Aliñamento do teletexto

en: Teletext page
gl: Páxina de teletexto

en: Teletext subtitles
gl: Subtítulos de teletexto

en: Teletext subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos do teletexto

en: Teletext subtitles: hearing impaired
gl: Subtítulos de texto: persoas con discapacidades auditivas

en: Teletext text subtitles
gl: Subtítulos de texto do teletexto

en: Teletext: additional information
gl: Teletexto: información adicional

en: Teletext: program schedule
gl: Teletexto: organizar os programas

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
gl: Dicirlle ao VLC que está sendo iniciado debido a unha asociación de ficheiros no SO

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
gl: Dicirlle a lirc que lea este ficheiro de configuración. Por defecto, busca nos usuarios o directorio persoal.

en: Telnet Interface
gl: Interface Telnet

en: Terrestrial bandwidth
gl: Largura de banda terrestre

en: Terrestrial bandwidth [0=auto,6,7,8 in MHz]
gl: Largura de banda [0=auto,6,7,8 en MHz]

en: Terrestrial guard interval
gl: Intervalo de protección terrestre

en: Terrestrial hierarchy mode
gl: Modo de xerarquía terrestre

en: Terrestrial high priority stream code rate (FEC)
gl: Taxa de codificación de fluxo terrestre (FEC) de alta prioridade

en: Terrestrial low priority stream code rate (FEC)
gl: Taxa de codificación de fluxo terrestre (FEC) de baixa prioridade

en: Terrestrial transmission mode
gl: Modo de transmisión terrestre

en: Text
gl: Texto

en: Text default color
gl: Cor predeterminada do texto

en: Text is always opaque
gl: O texto sempre opaco

en: Text position
gl: Posición do texto

en: Text renderer
gl: Renderizador de texto

en: Text rendering module
gl: Módulo de renderización de texto

en: Text subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos de texto

en: Text subtitles parser
gl: Analizador de subtítulos de texto

en: Text to display on the overlay framebuffer.
gl: Texto que se vai mostrar na superposición do framebuffer.

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
gl: Textos / rexistros (*.log *.txt);; Todo (*.*)

en: Textual audio descriptions
gl: Descricións de son textual

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
gl: Tailandés (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
gl: Tailandés (Windows-874)

en: Thanks
gl: Grazas

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
gl: Xeralmente o módulo SAP escolle escoitar os enderezos da dereita. No entanto, pode especificar un enderezo en particular.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
gl: A definición de URL para un motor scrobbler alternativo

en: The VideoLAN team <videolan@videolan.org>
    http://www.videolan.org/
gl: O equipo do VideoLAN <videolan@videolan.org>
    http://www.videolan.org/

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video ouput and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
gl: A cabeceira YUV4MPEG2 é compatíbel coa saída de vídeo YUV do MPlayer e require o YV12/I420 FourCC. Por defecto, o VLC escribe o FourCC do fotograma da imaxe no destino da saída.

en: The audio device "%s" is already in use.
gl: O dispositivo "%s" xa está sendo usado.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
gl: O dispositivo de capturas "%s" non soporta os parámetros que se requiren.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
gl: Os códecs que se escolleron non son compatíbeis entre eles. Por exemplo: non é posíbel combinar son sen comprimir con calquera códec de vídeo.
    
    Corrixa a súa selección e probe de novo.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: A cor do texto que se renderizará no vídeo. Deberá ser un valor hexadecimal (coma as cores HTML). Os primeiros dous caracteres son para vermello, despois verde e despois azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = amarelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
gl: A sinatura criptográfica para o ficheiro descargado "%s" non era válida e non se puido usar para verificalo con seguridade, por iso se eliminou.

en: The current release is %d.%d.%d%c.
gl: A versión actual é %d.%d.%d%c.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
gl: O descodificador pode descodificar parcialmente ou salta fotograma(s) cando non hai tempo suficiente. É útil cunha CPU de baixa potencia, pero pode producir imaxes distorsionadas.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
gl: A opción predeterminada é actualizar as imaxes do menú OSD cada 200 ms. Reduza este tempo para contornos que experimenten erros de transmisión. Teña coidado con esta opción xa que a codificación das imaxes do menú OSD require moita computación. O intervalo é 0 - 1000 ms.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
gl: O grao de desenfoque de 1 a 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
gl: O atraso introducido polo algoritmo físico pode alterar sincronización entre o movemento dos beizos e o son da fala. Neste caso, active esta opción para compensar.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
gl: O demultiplexor adiantará as marcas de tempo se a entrada non pode manter a taxa.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
gl: A superposición de imaxes que se mostra límpase facendo unha superposición totalmente transparente. Todas as imaxes e o texto renderizadas con anterioridade limparanse da caché.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
gl: O codificador pode facer compromisos de calidade inesperados se a súa CPU non pode manter a taxa de codificación. Desactivará a cuantización "trellis" e a taxa de distorsión dos vectores de movemento (hq) e subirá o limiar de redución de ruído para facilitar a tarefa dos codificadores.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
gl: A chave de cifrado CSA. Isto debe ser unha cadea de 16 caracteres (8 bytes hexadecimais).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
gl: Non se pode detectar o formato de '%s'. Vaia ao rexistro para máis detalles.

en: The given syntax is deprecated. Run "vlc -p dvb" to see an explanation of the new syntax.
gl: A sintaxe proporcionada está obsoleta. Execute o "vlc -p dvb" para ver a explicación da sintaxe nova.

en: The height of the effects video window, in pixels.
gl: Altura en píxeles da xanela de vídeo dos efectos.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
gl: A altura da mini imaxe para máis procesamento (a opción predeterminada é 48)

en: The image blended onto the base image
gl: A imaxe mesturada na imaxe base

en: The image which will be used to blend onto
gl: A imaxe na que se vai mesturar

en: The maximum number of filters (%d) was reached.
gl: Alcanzouse o número máximo de filtros (%d).

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
gl: O máximo de píxeles non negros nunha liña para considerar que a liña é negra.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
gl: A biblioteca multimedia gárdase e recárgase automaticamente cada vez que inicia o VLC.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
gl: A diferenza mínima no número de liñas negras detectadas para considerar que esa proporción cambiou e activar o recorte.

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio chnged and trigger recrop.
gl: O número de imaxes consecutivas coa mesma proporción detectada (diferente da detectada con anterioridade) para considerar dita proporción como cambiada e activar o recorte.

en: The number of time the blend will be performed
gl: O número de veces que se realizará a mestura

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: A opacidade (inverso de transparencia) do texto que se renderizará no vídeo. 0 = transparente, 255 = totalmente opaco.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
gl: Esta opción permítelle activar ou desactivar o modo de saída son de alta calidade float32 (que non está ben soportado por algunhas tarxetas de son).

en: The password of your last.fm account
gl: O contrasinal da súa conta Last.fm

en: The path where the debugframes should be saved
gl: O camiño onde se gardarán os fotogramas de depuración

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
gl: A lista de reprodución pode usar unha árbore para categorizar algúns elementos, coma os contidos dun directorio.

en: The provided polarization "%c" is not valid.
gl: A polarización dada "%c" non é válida.

en: The requested RTSP session could not be established.
gl: Non se puido estabelecer a sesión RTSP requirida.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
gl: O dispositivo de saída de son seleccionado está sendo usado exclusivamente por outro programa.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
gl: O format son (1/2) MPEG estándar (pódese usar con MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG e RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
gl: O tamaño do paso do volume pódese axustar usando esta opción nun intervalo de 0 a 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
gl: Para que os marcadores funcionen o fluxo ten que estar reproducíndose ou en pausa.

en: The stream will run this duration (in seconds).
gl: O fluxo executarase durante este tempo (en segundos).

en: The stream will start at this position (in seconds).
gl: O fluxo comezará nesta posición (en segundos).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
gl: O fluxo parará nesta posición (en segundos).

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
gl: O transcodificador soltará fotogramas se a súa CPU non pode manter a taxa de codificación.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
gl: A transparencia do VNC do OSD pódese cambiar dándolle un valor entre 0 e 255. Os valores inferiores especifican máis transparencia e os máis altos indican menos. A opción predeterminada é non ser transparente (valor 255), o mínimo é transparencia total (valor 0).

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
gl: A transparencia do menú OSD pode cambiarse dándolle un valor entre 0 e 255. Un valor máis baixo especifica máis transparencia e un máis alto menos. A opción predeterminada é non ser transparente (valor 255), o mínimo indica transparencia total (valor 0).

en: The username of your last.fm account
gl: O nome de usuario da súa conte Last.fm

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background. Note that this feature only works in overlay mode and the desktop must not already have a wallpaper.
gl: O modo de imaxe de fondo permítelle mostrar o vídeo como o fondo de escritorio. Teña en conta que esta característica só funciona no modo de superposicións e que o escritorio non debe ter unha imaxe de fondo.

en: The width of the effects video window, in pixels.
gl: Largura en píxeles da xanela de vídeo dos efectos.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
gl: A largura da mini imaxe para máis procesamento (a opción predeterminada é 64)

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
gl: Theora é un códec para fins xerais (pódese usar con MPEG TS, e OGG)

en: Theora video decoder
gl: Descodificador de vídeo Theora

en: Theora video encoder
gl: Codificador de vídeo Theora

en: Theora video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo Theora

en: There are two ways to make a fullscreen window, unfortunately each one has its drawbacks.
    1) Let the window manager handle your fullscreen window (default), but things like taskbars will likely show on top of the video.
    2) Completely bypass the window manager, but then nothing will be able to show on top of the video.
gl: Hai dúas formas de facer unha xanela de pantalla completa, por desgraza cada unha ten os seus inconvenientes.
    1) Deixar que o xestor de xanelas manexe a súa xanela en pantalla completa (opción predeterminada), pero algunhas cousas como a barra de tarefas aparecerá na parte superior do vídeo.
    2) Ignorar por completo o xestor de xanelas, pero non se poderá mostrar nada na parte superior do vídeo.

en: There is no help available for these modules.
gl: Non hai axuda dispoñíbel para estes módulos.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
gl: Non hai ningún módulo de acceso a saída de vídeo para "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
gl: Estas son as configuracións xerais para os módulos de codificación de vídeo, son e subtítulos.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
gl: Estes módulos proporcionan funcións de rede para todas as partes do VLC.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
gl: Estas opcións permítenlle configurar as interfaces que usa o VLC. Pode seleccionar a interface principal, os módulos de interfaces adicionais e definir máis opcións.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
gl: Estas opcións permítenlle activar as optimizacións CPU especiais. Debería deixalas sempre activadas.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de son e engadir filtros de son, estes poderán usarse para o posprocesamento ou para os efectos visuais (analizador de espectro, etc.). Activa estes filtros aquí e configúraos na sección de módulos de "filtros de son".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de saída, como o dispositivo DVD ou VCD, as configuracións da interface de rede ou a canle de subtitulado.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures filters (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subpictures filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de subimaxes. Por exemplo, podes activar os filtros de subimaxes (logotipo, etc.). Activar estes filtros aquí e configuralos na sección de módulos Filtros de subimaxes. Tamén pode estabelecer outras opcións de subimaxes.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de saída de vídeo. Por exemplo, pode activar os filtros de vídeo (desentrelazado, axuste da imaxe etc.). Active aquí eses filtros e configúreos na sección de módulos "filtros de vídeo". Pode tamén definir outras muitas opcións de vídeo.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
gl: Estas opcións permítenlle seleccionar os módulos predeterminados. Déixeas soas a non ser que realmente saiba o que está facendo.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
gl: Estas opcións permítenlle estabelecer opcións globais predeterminadas para o fluxo de saída do subsistema.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
gl: Estas opcións definen o comportamento da lista de reprodución. Algúns deles poden ignorarse na caixa de diálogo da lista de reprodución.

en: These settings affect chroma transformation modules.
gl: Estas configuracións afectan aos módulos de transformación de crominancia.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
gl: Estas configuracións son as combinacións de tecla globais do VLC, coñecidas como teclas "rápidas".

en: This AVI file is broken. Seeking will not work correctly.
    Do you want to try to fix it?
    
    This might take a long time.
gl: Este ficheiro AVI está danado. A busca non funcionará correctamente nel.
    Quere tentar reparalo?
    
    Isto pode levar muito tempo.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
gl: Isto engade os filtros de posprocesamento de son para modificar a renderización de son.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
gl: Isto engade filtros de posprocesamento para mellorar a calidade de imaxe, p. ex. desentrelazando ou distorsionando o vídeo.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
gl: Isto engade os denominados "filtros de subimaxe". Estes filtros superpoñen algunhas imaxes sobre o vídeo (como un logotipo, un texto aleatorio...).

en: This adds video output filters like clone or wall
gl: Isto engade filtros de saída de vídeo como clon ou muro

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
gl: Isto engade módulos de visualización (analizador do espectro, etc.).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
gl: Isto permítelle configurar a cantidade de caché inicial para o multiplexor de saída de fluxo. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
gl: Isto permite manexar adecuadamente o formato de vídeo HDTV-1080 mesmo se un codificador danado estabelece unha altura de 1088 liñas. Simplemente debería desactivar esta opción se o seu vídeo non ten un formato estándar que requira unha altura de 1088 liñas.

en: This allows to define the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
gl: Isto permite definir o TTL (tempo de vida) do fluxo. Este parámetro é o número máximo de routers polos que pode ir o fluxo. Se non sabe o que indica isto, ou se quere emitir en fluxo só na súa rede local, deixe este parámetro en 1.

en: This allows to play audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
gl: Isto permítelle reproducir o son a unha velocidade maior ou menor se afectar ao ton do son

en: This allows to save a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
gl: Isto permite gardar un fluxo nun ficheiro. Poden recodificarse no momento. Todo o que o VLC poida ler pode gardarse.
    Teña en conta que o VLC non é moi axeitado para a codificación de ficheiro a ficheiro. As súas características de transcodificación son útiles para gardar fluxos de rede, por exemplo.

en: This allows to stream on a network.
gl: Isto permite emisión en fluxo nunha rede.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You must specify a comma-separated list of subpicture modules
gl: Isto permítelle engadir superposicións (tamén coñecidas como "subimaxes" no fluxo de vídeo transcodificado. As subimaxes que producen os filtros superporanse directamente no vídeo. Ten que facilitar unha lista de módulos de subimaxes separados por comas

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
gl: Isto permítelle cambiar o nivel de destino predeterminado (89 dB) para o fluxo con información de reprodución de ganancia

en: This allows you to define playlist bookmarks.
gl: Isto permítelle definir marcadores na lista de reprodución.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
gl: Isto permítelle forzar un módulo de acceso. Pode usalo en caso de que o acceso correcto non se detecte automaticamente. Non debería definir isto como unha opción global a non ser que realmente saiba o que está facendo.

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle dar un enderezo de correo electrónico de contacto ao fluxo, este enderezo anunciarase no SDP (Descritor de Sesión).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle dar un teléfono de contacto ao fluxo, este teléfono anunciarase no SDP (Descritor de Sesión).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle dar unha breve descrición con detalles sobre o fluxo que se anunciará no SDP (Descritor de Sesión).

en: This allows you to give an URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle dar un URL co máis detalles sobre o fluxo (xeralmente o sitio web da organización de fluxos) que se anunciará no SDP (Descritor de Sesión).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
gl: Isto permítelle manter unha única instancia de saída de fluxo a través de varios elementos da lista de reprodución (insire automaticamente a saída de fluxo recollida se esta non se especifica)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
gl: Isto permítelle reproducir desde varias entradas ao mesmo tempo. Esta característica é experimental, non se soportan todos os formatos. Use unha lista de entradas separada por '#'.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
gl: Isto permítelle sincronizar os reloxos do servidor e do cliente de forma remota. As configuracións detalladas está dispoñíbeis en Avanzadas/Sincronización de rede.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
gl: Isto permítelle seleccionar unha lista de codificadores que o VLC usara con prioridade sobre os outros.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
gl: Isto permítelle seleccionar a orde en que o VLC escollera os seus empaquetadores.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
gl: Isto permítelle definir a velocidade de animación (entre 1 e 10, a opción predeterminada é 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
gl: Isto permítelle definir a resolución da visualización Goom (unha resolución maior verase mellor pero requiriralle máis traballo á CPU).

en: This allows you to specify a group for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
gl: Isto permítelle especificar un grupo para a sesión que se anunciará se escolle usar SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use an url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
gl: Isto permítelle especificar como o SDP (descritor de sesión) para esta sesión RTP se fará dispoñíbel. Ten que usar un URL: http://location para acceder ao SDP mediante HTTP, rtsp://location para acceso RTSP e sap:// para que o SDP se anuncie mediante SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
gl: Isto permítelle especificar o porto base para os fluxos RTP.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
gl: Isto permítelle especificar o porto de son predeterminado para o fluxo RTP.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
gl: Isto permítelle especificar o porto de vídeo predeterminado para o fluxo RTP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
gl: Isto permítelle especificar o multiplexor usado para a saída de fluxos. A opción predeterminada é non usar ningún multiplexor (fluxo RTP estándar).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
gl: Isto permítelle reproducir fluxos de son MPEG$ LATM (ver RFC3016).

en: This allows you to stream an entire transponder with a "budget" card.
gl: Isto permítelle emitir en fluxo todo un transpondedor cunha tarxeta de "orzamento".

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
gl: Isto evita saturar o rexistro de mensaxes con saída de depuración desde o mecanismo de sincronización de saída de vídeo.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
gl: Isto pode usarse para ler só unha parte do fluxo. É posíbel controlar o fluxo entrante (por exemplo, un ficheiro ou un disco, pero non un fluxo de rede UDP). O tempo de inicio e de finalización pode darse en segundos.

en: This combination is already taken by "%@".
gl: Esta combinación xa está en uso para "%@".

en: This defines the address, port and path the RTSP VOD server will listen on.
    Syntax is address:port/path. The default is to listen on all interfaces (address 0.0.0.0), on port 554, with no path.
    To listen only on the local interface, use "localhost" as address.
gl: Isto define o enderezo, o porto e o camiño que escoitará o servidor RTSP VOD.
    A sintaxe é address:port/path. A opción predeterminada é escoitar todas as interfaces (enderezo 0.0.0.0), no porto 554, sen camiños.
    Para escoitar só a interface local, use "localhost" como enderezo.

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
gl: Isto atrasa a saída de son. O atraso deber ser de milisegundos. Isto pode ser útil se vostede percibe un atraso entre o vídeo e o son.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
gl: Isto determina o grao de dúbida que dun subtítulo nome de ficheiro de filme coincidente. As opcións son:
    0 = ningún subtítulo detectado automaticamente
    1 = ningún ficheiro de subtítulo
    2 = ningún ficheiro de subtítulo que conteña o nome do filme
    3 = ficheiro de subtítulo que coincide co nome do filme con características adicionais
    4 = ficheiro de subtítulo que coincide exactamente co nome do filme

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
gl: Este diálogo permitiralle emitir en fluxo ou converter os seus soportes para un uso local, ben na súa rede privada ou na Internet.
    Debería comezar por verificar que a fonte coincide co que quere que sexa a entrada; despois prema o botón "Seguinte" para continuar.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
gl: Isto mostra o soporte resultante, mais pode ralentizar as cousas.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
gl: Isto omite fotogramas que chegan tarde (que chegan á saída de vídeo despois do momento no que se tiñan que mostrar).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
gl: Este efecto proporciónalle a sensación de estar nunha sala cun equipo completo de altofalantes 7.1 usando só un auricular, dándolle unha experiencia de son moito máis real. Tamén resultaría máis cómodo e menos canso escoitar música durante bastante tempo.
    Funciona con calquera formato fonte, desde mono até 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
gl: Este efecto, coñecido tamén como "pantalla verde" ou "chave de crominancia", combina as "partes azuis" da imaxe de primeiro plano do mosaico no fondo (como nos prognósticos do tempo). Pode escoller a cor "chave" para a combinación (a predeterminada é o azul).

en: This enables a SAP caching mechanism. This will result in lower SAP startup time, but you could end up with items corresponding to legacy streams.
gl: Isto activa o mecanismo de caché SAP. Isto provocará que o tempo de inicio de SAP sexa menor, pero podería rematar cos elementos que corresponden a fluxos antigos.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
gl: Isto activa a análise actual de anuncios que fai o módulo SAP. Doutro xeito, todos os anuncios se analizan co módulo "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
gl: Isto activa a detección automática da codificación UTF-8 dentro dos ficheiros dos subtítulos.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
gl: Isto activa as mensaxes en cor que se envían á consola. O seu terminal precisa un soporte de cor de Linux para que isto funcione.

en: This facility allows you to process your iSight's input signal.
    
    No settings are available in this version, so you will be provided a 640px*480px raw video stream.
    
    Live Audio input is not supported.
gl: Esta facilidade permítelle procesar os sinais de entrada iSight.
    
    Non hai configuracións dispoñíbeis nesta versión, así que se lle proporcionarán 640px*480px de fluxo de vídeo bruto.
    
    A entrada Live Audio non está soportada.

en: This facility allows you to process your screen's output.
gl: Esta facilidade permítelle procesar a súa saída de pantalla.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
gl: Isto obriga a recortar o vídeo fonte. Os formatos que se aceptan son x:y (4:3, 16:9, etc.) que expresan o aspecto da imaxe global.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
gl: Isto forza a proporción de aspecto do monitor. A maioría dos monitores teñen píxeles cadrados (1:1). Se ten unha pantalla de 16:9, quizais queira cambiar isto a 4:3 para manter as proporcións.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
gl: Isto forza a proporción de aspecto da fonte. Por exemplo, algúns DVD pretender ser 16:9 mentres que realmente son 4:3. Isto tamén se pode usar como suxestión para o VLC cando unha película non teña información da proporción de aspecto. Os formatos que se aceptan son os x:y (4:3, 16:9, etc.) que expresen o aspecto global da imaxe ou un valor flotante (1.25, 1.3333, etc.) que exprese a cuadratura do píxel.

en: This integer when viewed in binary is a debugging mask
    calls                 1
    packet assembly info  2
gl: Ao ver este enteiro en binario trátase dunha máscara de depuración
    chama                 1
    información de ensamblaxe de paquetes  2

en: This integer when viewed in binary is a debugging mask
    meta info          1
    events             2
    MRL                4
    external call      8
    all calls (0x10)  16
    LSN       (0x20)  32
    seek      (0x40)  64
    libcdio   (0x80) 128
    libcddb  (0x100) 256
gl: Este enteiro, ao velo en modo binario, é unha máscara de depuración
    meta información          1
    acontecementos             2
    MRL                4
    chamada externa      8
    todas as chamadas (0x10)  16
    LSN       (0x20)  32
    buscar      (0x40)  64
    libcdio   (0x80) 128
    libcddb  (0x100) 256

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
gl: Esta é a interface predeterminada do VLC cunha aparencia gráfica nativa.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
gl: Esta é a interface do VLC á que lle pode cambiar a aparencia. Pode descargar outros ficheiros de aparencia en

en: This is a ',' separated string, each objects should be prefixed by a '+' or a '-' to respectively enable or disable it. The keyword 'all' refers to all objects. Objects can be refered to by their type or module name. Rules applying to named objects take precendence over rules applying to object types. Note that you still need to use -vvv to actually display debug message.
gl: Esta é unha cadea separada por ','; cada obxecto debería ir prefixado por un '+' ou '-' para activalo ou desactivalo, respectivamente. A palabra chave 'all' refírese a todos os obxectos. Os obxectos poden ser referidos polo seu tipo o nome de módulo. As regras aplicábeis aos obxectos nomeados gañan precedencia sobre as regras aplicábeis aos tipos de obxecto. Observe que aínda precisa usar a opción -vvv para mostrar realmente a mensaxe de depuración.

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
gl: Isto é un coeficiente que modifica a altura das bandas.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
gl: Isto é unha entrada herdada que lle permite configurar os módulos de acceso de saída

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
gl: Isto é una entrada herdada que lle permite configurar os módulos multiplexores

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
gl: Este é o porto TCP que escoitará a interface. A opción predeterminada é 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
gl: Este é o códec de son que se vai usar.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo de codificación de son que se vai usar (e as súas opcións asociadas).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gl: Este é o método de saída de son que usa o VLC. O comportamento predeterminado selecciona de forma automática o mellor dos métodos dispoñíbeis.

en: This is the default Audio CD device to use.
gl: Este é o dispositivo CD de son predeterminado que se vai usar.

en: This is the default Audio CD device to use. If you don't specify anything, we'll scan for a suitable CD-ROM device.
gl: Este é o dispositivo CD de son predeterminado que se vai usar. Se non especifica nada, buscarase un dispositivo CD-ROM adecuado.

en: This is the default DVD device to use.
gl: Este e o dispositivo DVD predeterminado que se vai usar.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (eg. D:)
gl: Este é o dispositivo (ou ficheiro) DVD predeterminado que se vai usar. Non esquezas os dous puntos despois da letra do dispositivo (p.ex. D:)

en: This is the default VCD device to use.
gl: Este é o dispositivo VCD predeterminado que se vai usar.

en: This is the default VCD device to use. If you don't specify anything, we'll scan for a suitable CD-ROM device.
gl: Este é o dispositivo VCD predeterminado que se vai usar. Se non especificas nada, buscarase un dispositivo CD-ROM adecuado.

en: This is the default muxer method that will be used.
gl: Este é o método multiplexor predeterminado que se vai usar.

en: This is the default output URI.
gl: Este é o URI de saída predeterminado.

en: This is the default output access method that will be used.
gl: Este é o método de acceso de saída predeterminado que se vai usar.

en: This is the default port used for UDP streams. Default is 1234.
gl: Este é o porto predeterminado para os fluxos UDP. A opción predeterminada é 1234.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
gl: Este é o tamaño predeterminado dos tipos de letras que se renderizarán no vídeo. Se está definido como diferente de 0 esta opción ignorará o tamaño do tipo de letra relativo.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
gl: Esta é a taxa de fotogramas desexábel para reproducir MJPEG desde un ficheiro. Usar 0 (valor predeterminado) para un fluxo en directo (desde unha cámara).

en: This is the desired frame rate when playing MPEG4 video elementary streams.
gl: Este é a taxa de fotogramas desexábel ao reproducir fluxos elementais de vídeo MPEG4.

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
gl: Esta é a taxa de fotogramas desexada para reproducir fluxos baseados en vídeo en bruto. Debe ir na forma 30000/1001 ou 29.97

en: This is the gain used for stream without replay gain information
gl: Esta é a ganancia que se usa para o fluxo sen información de reprodución de ganancia

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
gl: Este é o límite de salto (tamén coñecido como "Time-to-Live" ou TTL, tempo de vida) dos paquetes multicast enviados polo fluxo de saída (-1 = usar o sistema operativo incorporado).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
gl: Este é o host que escoitará a interface. A opción predeterminada é escoitar todas as interfaces de redes (0.0.0.0). Se quere que esta interface estea dispoñíbel só na máquina loca, introduza "127.0.0.1".

en: This is the host to which Growl notifications will be sent. By default, notifications are sent locally.
gl: Este é o host ao que se enviarán as notificacións Growl. Por defecto, as notificacións envíanse localmente.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
gl: Este é a interface principal que usa o VLC. O comportamento predeterminado selecciona de forma automático o mellor dos módulos dispoñíbeis.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
gl: Este é o tamaño máximo de paquetes de capas de aplicación que se pode transferir pola rede (en bytes).

en: This is the maximum number of resumed TLS sessions that the cache will hold.
gl: Este é o número máximo de sesións TLS retomadas que asumirá a caché.

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
gl: Este é o tamaño máximo en bytes dos ficheiros temporais que se usarán para almacenar os fluxos en diferido.

en: This is the muxer that will be used for audio.
gl: Este é o multiplexor que se usará para o son.

en: This is the muxer that will be used for video.
gl: Este é o multiplexor que se usará para vídeo.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Este é o nome de sesión que se anunciará no SDP (Descritor de Sesión).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
gl: Este é o número de búfers de son dos que está feita a medición de potencia. Un número máis elevado de búfers aumentará o tempo de resposta do filtro a nun pico, pero fará que sexa menos sensíbel ás variacións curtas.

en: This is the output URI that will be used for audio.
gl: Este é o URI de saída que se vai usar para o son.

en: This is the output URI that will be used for video.
gl: Este é o URI de saída que se vai usar para o vídeo.

en: This is the output URL that will be used.
gl: Este é o URL de saída que se vai usar.

en: This is the output access method that will be used for audio.
gl: Este é o método de acceso de saída que se usará para o son.

en: This is the output access method that will be used for video.
gl: Este é o método de acceso de saída que se usará para o vídeo.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overriden.
gl: Este e o tamaño predeterminado dos tipos de letra que se renderizarán no vídeo. Se se estabelece un tamaño de tipo de letra absoluto, o tamaño relativo ignorarase.

en: This is the subtitles codec that will be used.
gl: Este é o códec de subtítulos que se vai usar.

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo do codificador de subtítulos que se vai usar (xunto coas súas opcións asociadas).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gl: Esta é o método de saída de vídeo que usa o VLC. O comportamento predeterminado consiste en seleccionar automaticamente o mellor método dispoñíbel.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
gl: Este é o nivel de detalles (0= só errores e mensaxes estándar, 1=avisos, 2=depuración).

en: This is the video codec that will be used.
gl: Este é o códec de vídeo que se vai usar.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo codificador de vídeo que vai usar (xunto coas súas opcións asociadas).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
gl: Isto limita o número máximo de clientes que se poden conectar con RTSP VOD. 0 indica sen límites.

en: This module allows to control an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
gl: Este módulo permite controlar o dispositivo coñecido como AtmoLight conectado ao seu computador.
    AtmoLight é a versión propia do que Philips chama AmbiLight.
    Se precisa máis información non dubide en visitarnos en
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Aí poderá encontrar descricións detalladas de como construílo e onde pode obter as partes que precisa.
    Tamén pode mirar as imaxes e algúns vídeos que mostran como funciona este dispositivo.

en: This module make possible making video stream from raw-image generating (to memory) from rendering program uses libvlc. To use this module from libvlc set --codec to invmem, set all --invmem-* options in vlc_argv an use libvlc_media_new(libvlc, "fake://", &ex);. Besides is simillar to vmem video output module.
gl: Este módulo fai posíbel a elaboración de fluxos de vídeo a partir da xeración dunha imaxe bruta (na memoria); como programa de renderización usa libvlc. Para utilizar este módulo desde o libvlc defina o --codec como invmem, defina todas as opcións --invmem-* en vlc_argv e use libvlc_media_new(libvlc, "fake://", &ex);. Ademais é semellante ao módulo de saída de vídeo vmem.

en: This module outputs the transcoded stream to a network  via the mms protocol.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través do protocolo MMS.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado a un servidor Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
gl: Este módulo escribe o fluxo transcodificado nun ficheiro.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
gl: Esta opción engade un desprazamento (positivo ou negativo) ás prioridades predeterminadas do VLC. Pode usalo para darlle prioridade ao VLC fronte a outros programas ou outras instancias do propio VLC.

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
gl: Esta opción permítelle especificar o directorio que o navegador de ficheiros do Ncurses lle mostrará no inicio.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
gl: Esta opción pode usarse para cambiar a forma en que o VLC selecciona os seus códecs (métodos de descompresión). Só os usuarios avanzados poden cambiar esta opción, xa que pode romper a reprodución de todos os seus fluxos.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
gl: Esta opción é útil se quere diminuír a latencia ao ler o fluxo

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
gl: Esta opción selecciona un algoritmo downmix de estéreo a mono que se usa no mesturador de canles do auricular. Proporciona a sensación de estar nunha sala chea de altofalantes.

en: This option silences all other channels except the selected channel. Choose one from (0=left, 1=right, 2=rear left, 3=rear right, 4=center, 5=left front)
gl: Esta opción silencia todas as canles menos a seleccionada. Escolla unha entre (0=esquerda, 1=dereita, 2=atrás á esquerda, 3=atrás á dereita, 4=centro, 5=adiante á esquerda)

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
gl: Esta opción soltará/duplicará os fotogramas de vídeo para sincronizar a pista de vídeo na pista de son.

en: This page allows to change the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
gl: Esta páxina permite cambiar a compresión do formato das pistas de son ou vídeo. Para cambiar só o formato contedor vaia á páxina seguinte.

en: This page allows to select how the input stream will be sent.
gl: Esta páxina permite seleccionar como se vai enviar o fluxo de entrada.

en: This page allows to select how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
gl: Esta páxina permite seleccionar como se vai encapsular o fluxo. Os formatos dispoñíbeis dependerán das configuracións que se escollesen con anterioridade.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
gl: Esta páxina lista todas as configuracións. Prema en "Finalizar" para comezar a emitir o fluxo ou a transcodificar.

en: This panel allows on-the-fly selection of various video effects.
    These filters can be configured individually in the Preferences, in the subsections of Video/Filters.
    To choose the order in which the filter are applied, a filter option string can be set in the Preferences, Video / Filters section.
gl: Este panel permite a selección inmediata de varios efectos de vídeo.
    Estes filtros poden configurarse individualmente en Preferencias, nas subseccións Vídeo/filtros.
    Para escoller a orde na que se van aplicar os filtros, unha cadea de opción de filtro pode definirse en Preferencias, na sección Vídeo/filtros.

en: This parameter accepts values : 1 (full event handling support), 2 (event handling only for fullscreen) or 3 (No event handling). Full event handling support is the default value.
gl: Este parámetro acepta valores: 1 (soporte completo da manipulación de eventos), 2 (manipulación de eventos só para o modo de pantalla completa) ou 3 (sen manipulación de eventos). O soporte total de eventos é o valor predeterminado.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 5.
gl: Este parámetro controla a calidade con respecto aos balances de velocidade relacionados co proceso de decisión de estimación de movemento (máis lento = máis rápido máis alto = mellor calidade). Intervalo de 1 a 5.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 6.
gl: Este parámetro controla a calidade con respecto aos balances de velocidade relacionados co proceso de decisión de estimación de movemento (máis lento = máis rápido máis alto = mellor calidade). Intervalo de 1 a 6.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 7.
gl: Este parámetro controla a calidade con respecto aos balances de velocidade relacionados co proceso de decisión de estimación de movemento (máis lento = máis rápido máis alto = mellor calidade). Intervalo de 1 a 7.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
gl: Este parámetro controla a calidade con respecto aos balances de velocidade relacionados co proceso de decisión de estimación de movemento (máis lento = máis rápido máis alto = mellor calidade). Intervalo de 1 a 9.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
gl: Este programa vén sen ningunha garantía alén da permitida pola lei.
    Pode distribuílo baixo as condicións da Licenza pública xeral GNU;
    vexa o ficheiro co nome COPYING para máis detalles.
    Escrito polo equipo VideoLAN; vexa o ficheiro AUTHORS.

en: This reduces the fluctations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
gl: Isto reduce as flutuacións en QP despois da curva de compresión. Esfuma temporalmente as cuantizacións.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
gl: Isto reduce as flutuacións de QP antes da compresión de curva. Esfuma temporalmente a complexidade.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
gl: Isto renderiza a fonte usando "YUV apilado". Só precisa esta opción se quere codificar en subtítulos DVB

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
gl: Isto garda o volume de saída de son cando utilice a función "sen son". Non cambie esta opción de forma manual.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
gl: Isto selecciona que cuantificador se vai usar. Os valores máis baixos teñen mellor fidelidade, pero máis taxas de bits. Un bo valor predeterminado é 26. Intervalo de 0 (sen perdas) a 51.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
gl: Isto selecciona o protocolo de transporte que se vai usar para RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
gl: Isto envía e recibe paquetes RTCP multiplexados no mesmo porto como paquetes RTP.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
gl: Isto estabelece o modo de canles de saída de son que se usarán por defecto cando sexa posíbel (p. ex. se o hardware o soporta xunto co fluxo de son que se estea reproducindo).

en: This setting is deprecated and not used anymore
gl: Este parámetro está obsoleto e xa non se usa

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
gl: Isto especifica a altura en píxeles de fluxo de vídeo bruto.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
gl: Isto especifica a largura en píxeles do fluxo de vídeo bruto.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
gl: Este fluxo estará sempre aberto cando inicie o VLC.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
gl: Isto emprega un algoritmo de remostraxe de son de alta calidade. Este pode precisar moito procesamento, así que pode desactivalo e escoller outro que consuma menos.

en: This version of VLC is outdated.
gl: Esta versión do VLC está desactualizada.

en: This version of VLC is the latest available.
gl: Esta versión do VLC é a última dispoñíbel.

en: This version of VLC was compiled by:
gl: Esta versión do VLC foi compilada por:

en: This will force a mono audio output.
gl: Isto forzará a saída de son mono.

en: This wizard allows to configure simple streaming or transcoding setups.
gl: Este asistente permite configurar instalacións simples de fluxos e transcodificacións.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
gl: Este asistente só da acceso a pequenos subconxuntos de capacidades de fluxos e transcodificacións do VLC. As caixas de diálogo Abrir e Gardando/emitindo en fluxo darán acceso a máis características.

en: Three component motion estimation
gl: Estimación de movemento de tres compoñentes

en: Threshold
gl: Limiar

en: Ticker text
gl: Texto animado

en: Tiger rendering defaults
gl: Opcións predeterminadas de renderización de Tiger

en: Time
gl: Tempo

en: Time (in seconds) to wait for a response from the CDDB server
gl: Tempo de espera (en segundos) para obter resposta do servidor CDDB

en: Time Control
gl: Control de tempo

en: Time Slider
gl: Deslizador de tempo

en: Time To Live (TTL):
gl: Tempo de vida (TTL):

en: Time Toolbar
gl: Barra de ferramentas de tempo

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
gl: Tempo que lle leva até que a cor cambiou totalmente. Isto prevén intermitencias.

en: Time-To-Live (TTL)
gl: Tempo de vida (TTL)

en: Timeout
gl: Tempo de espera

en: Timeout (ms)
gl: Tempo de espera (ms)

en: Timeshift directory
gl: Directorio de gravación en diferido

en: Timeshift granularity
gl: Granularidade de gravación en diferido

en: Title
gl: Título

en: Title %i
gl: Título %i

en: Title display mode
gl: Modo de visualización do título

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
gl: Modo de visualización do título. A opción predeterminada é 0 (oculto) se o fío ten unha imaxe e as imaxes de fíos están activadas, 1 para outros casos.

en: Title format string
gl: Cadea de formato de título

en: Title metadata
gl: Metadatos do título

en: Title to put in ASF comments.
gl: Título que se vai poñer nos comentarios ASF.

en: To
gl: A

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
gl: Para abrir un fluxo de rede normal (HTTP, RTSP, MMS, FTP etc.) simplemente introduza o URL no campo de abaixo. Se quere abrir un fluxo RTP ou UDP prema no botón de abaixo.

en: To enable the internal HTTP server, set its address and port here.
gl: Para activar o servidor interno HTTP defina o seu porto e o seu enderezo aquí.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
gl: Para obter axuda detallada use '-H'.

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
gl: Alternar os módulos da lista de reprodución normal/repetir/bucle

en: Toggle Transparency
gl: Alternar a transparencia

en: Toggle autoscaling
gl: Alternar o escalado automático

en: Toggle between elapsed and remaining time
gl: Cambiar entre o tempo transcorrido e o tempo restante

en: Toggle random playlist playback
gl: Alternar a reprodución aleatoria da lista

en: Toggle the video in fullscreen
gl: Cambiar o vídeo a pantalla completa

en: Toggle the video out fullscreen
gl: Cambiar o vídeo a pantalla normal

en: Toggle wallpaper mode in video output
gl: Alternar o modo de fondo de escritorio na saída de vídeo

en: Toggle wallpaper mode in video output. Only works with the directx video output for the time being.
gl: Alternar o modo de fondo de escritorio na saída de vídeo. Só funciona coa saída de vídeo DirectX.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
gl: Tolerancia do mesturador da pantalla azul nas variacións de cor para o plano U. Un valor entre 10 e 20 será sensíbel.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
gl: Tolerancia do mesturador da pantalla azul nas variacións de cor para o plano V. Un valor entre 10 e 20 será sensíbel.

en: Tool
gl: Ferramenta

en: Toolbar Elements
gl: Elementos de barra de ferramentas

en: Toolbar position:
gl: Posición da barra de ferramentas:

en: Toolbars Editor
gl: Editor de barras de ferramentas

en: Top
gl: Arriba

en: Top 40
gl: 40 principais

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
gl: Coordenada superior da esquina superior esquerda da subpantalla.

en: Top gradient
gl: Gradiente superior

en: Top left corner X coordinate
gl: Esquina superior dereita da coordenada X

en: Top left corner Y coordinate
gl: Coordenada Y da esquina superior dereita

en: Top-Left
gl: Arriba á esquerda

en: Top-Right
gl: Arriba á dereita

en: Total height of the mosaic, in pixels.
gl: Altura total do mosaico, en píxeles.

en: Total horizontal block length including overlaps
gl: Lonxitude horizontal total do bloque incluíndo as superposicións

en: Total pixel height of the peak items.
gl: Altura total en píxeles dos elementos do pico.

en: Total vertical block length including overlaps
gl: Lonxitude vertical total do bloque incluíndo as superposicións

en: Total width of the mosaic, in pixels.
gl: Largura total do mosaico, en píxeles.

en: Track
gl: Pista

en: Track %i
gl: Pista %i

en: Track ID
gl: ID da pista

en: Track number
gl: Número da pista

en: Track replay gain
gl: Ganancia para reproducir de novo a pista

en: Track settings
gl: Configuracións de pistas

en: Track size (in sectors)
gl: Tamaño da pista (en segundos)

en: Tracks
gl: Pistas

en: Tracks are navigated via Navagation rather than a playlist entries
gl: As pistas están sendo percorridas por navegación e non como entradas da lista de reprodución

en: Traditional Chinese (Big5)
gl: Chinés tradicional (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
gl: Chinés tradicional Unix (EUC-TW)

en: Transcode
gl: Transcodificar

en: Transcode audio
gl: Transcodificar o son

en: Transcode stream output
gl: Saída do fluxo de transcodificación

en: Transcode video
gl: Transcodificar o vídeo

en: Transcode/Save to file
gl: Transcodificar/gardar no ficheiro

en: Transcode:
gl: Transcodificar:

en: Transcoding options
gl: Opcións de transcodificación

en: Transcript
gl: Transcribir

en: Transform
gl: Transformar

en: Transform type
gl: Tipo de transformación

en: Transformation
gl: Transformación

en: Transmission mode [Undefined,2k,8k]
gl: Modo de transmisión [Sen definir,2k,8k]

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Transparency mask
gl: Máscara de transparencia

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
gl: A transparencia da cor de fondo predeterminada que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de fondo en particular.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
gl: A transparencia da cor do tipo de letra predeterminado que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de tipo de letra en particular.

en: Transparency of the image
gl: Transparencia da imaxe

en: Transparency of the logo
gl: Transparencia do logotipo

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
gl: Transparencia das imaxes de fondo do mosaico. 0 indica transparente, 255 opaco (predeterminado).

en: Transparency of the mosaic picture.
gl: Transparencia da imaxe do mosaico.

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
gl: Valor de transparencia da imaxe nova que se usa para mesturar. Por defecto defínese como totalmente opaco (255). (de 0 para transparencia total a 255 para opacidade total)

en: Transparent
gl: Transparente

en: Transponder FEC
gl: Transpondedor FEC

en: Transponder symbol rate
gl: Intervalo do símbolo do transpondedor

en: Transponder symbol rate in kHz
gl: Índice de símbolos do transpondedor en kHz

en: Transponder/multiplex frequency
gl: Frecuencia do transpondedor/multiplex

en: Transport protocol
gl: Protocolo de transporte

en: Treat as a pipe rather than as a file
gl: Tratar como unha canalización en vez de como un ficheiro

en: Treble
gl: Agudos

en: Treble level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
gl: Nivel de agudos para a entrada de son (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Trellis RD quantization
gl: Cuantización RD "trellis"

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
gl: Cuantización RD "trellis": 
     - 0: desactivado
     - 1: activado só na codificación final dun MB
     - 2: activado en todas as decisións de modos
    Isto require CABAC.

en: Trellis quantization
gl: Cuantización "trellis"

en: Trickplay Reverse
gl: Truco de reprodución Inverter

en: Trigger a white balancing action, useless if auto white balance is activated (if supported by the v4l2 driver).
gl: Activar unha acción de balance de brancos, non serve se ten a opción balance de brancos automático activada (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Trigger button
gl: Botón activador

en: Trigger button for mouse gestures.
gl: Botón activador de xestos do rato.

en: Trip-Hop
gl: Trip-hop

en: Trivial audio mixer
gl: Mesturador de son trivial

en: Trust MPEG timestamps
gl: Confiar nas marcas de tempo MPEG

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
gl: Tentar fixar os erros:
    1  detección automática
    2  msmpeg4 anterior
    4  xvid entrelazado
    8  ump4
    16 sen encher
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    Esta ten que ser a suma dos valores. Por exemplo, para fixar "ac vlc" e "ump4", introducir 40.

en: Try to parse the announce
gl: Intentar analizar o anuncio

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
gl: Tente usar a aceleración de hardware para as conversións YUV->RGB. Esta opción non ten ningún efecto se se usan superposicións.

en: Try to use memory mapping to read files and block devices.
gl: Tentar usar o mapeamento de memoria para ler os ficheiros e os dispositivos en bloque.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
gl: Tentar usar búfer triplo ao usar as superposicións YUV. Isto provoca unha mellor calidade de vídeo (sen escintilacións).

en: Try to work around buggy OSS drivers
gl: Tentar funcionar cos controladores OSS incorrectos

en: Tuner
gl: Sintonizador

en: Tuner TV Channel
gl: Canle TV do sintonizador

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
gl: Sintonizador de son mono/estéreo e selección de pistas.

en: Tuner country code
gl: Sintonizador do código de país

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
gl: Frecuencia do sintonizador en Hz ou kHz (ver a saída de depuración)

en: Tuner id
gl: ID do sintonizador

en: Tuner id (see debug output).
gl: ID de sintonizador (ver a saída de depuración).

en: Tuner input type
gl: Tipo de entrada do sintonizador

en: Tuner properties
gl: Propiedades do sintonizador

en: Tuner to use, if there are several ones.
gl: Sintonizador que se vai usar en caso de que haxa varios.

en: Tuner:
gl: Sintonizador

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
gl: Túnel RTSP e RTP sobre HTTP

en: Turkish (ISO 8859-9)
gl: Turco (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
gl: Turco (Windows-1254)

en: Turn off all warning and information messages.
gl: Desactivar todos os mensaxes informativos e de aviso.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets.Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
gl: Axustar o tamaño do búfer para ler e escribir un número enteiro de paquetes. Especificar o tamaño do búfer aquí e non o número de paquetes.

en: Two bookmarks have to be selected.
gl: Hai que seleccionar dous marcadores.

en: Two pass
gl: Dous pases

en: Type
gl: Tipo

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
gl: Escribe 'menu select' ou 'pause' para continuar.

en: Type:
gl: Tipo:

en: UDP Multicast
gl: Multicast UDP

en: UDP Unicast
gl: Unicast UDP

en: UDP input
gl: Entrada UDP

en: UDP port
gl: Porto UDP

en: UDP port to listen to for commands.
gl: Porto UDP que escoitarán os comandos.

en: UDP stream output
gl: Saída de fluxo UDP

en: UNIX OSS audio output
gl: Saída de son UNIX OSS

en: UNIX socket command input
gl: Entrada de comando de conectador UNIX

en: URL description
gl: Descrición do URL

en: URL metadata
gl: Metadatos do URL

en: URL with information about the stream or your channel.
gl: Existe un URL con información sobre o fluxo na súa canle.

en: USF subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos USF

en: USFSubs
gl: Subtítulos USF

en: UTF-8 subtitles autodetection
gl: Detección automática de subtítulos UTF-8

en: Ukrainian (KOI8-U)
gl: Ucraíno (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
gl: Banda ultralarga (32kHz)

en: Un-Zoom
gl: Desfacer Ampliar

en: Uncheck if you have not used xinerama
gl: Deseleccione a opción se non usou nunca Xinerama

en: Uncompressed RAR
gl: RAR sen comprimir

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
gl: Mostra de son sen comprimir (pódense usar con WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel da parte inferior do vídeo

en: Uncrop one pixel from the left of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel do lateral esquerdo do vídeo

en: Uncrop one pixel from the right of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel do lateral dereito do vídeo

en: Uncrop one pixel from the top of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel da parte superior do vídeo

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Under the Video
gl: Baixo o vídeo

en: Uninstall Windows Service
gl: Desinstalar o servizo Windows

en: Uninstall the Service and exit.
gl: Desinstalar o servizo e saír.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
gl: Un nome de rede único nos Espazos de sintonización do sistema (STS)

en: Universal Plug'n'Play discovery
gl: Descubrimento Plug'n'Play universal

en: Universal, Chinese (GB18030)
gl: Universal, Chinés (GB18030)

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown Video
gl: Vídeo descoñecido

en: Unknown category
gl: Categoría descoñecida

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
gl: Comando `%s' descoñecido. Escribe `help' para a axuda.

en: Unknown command!
gl: Comando descoñecido!

en: Unknown soundcard
gl: Tarxeta de son descoñecida

en: Unlock function
gl: Función de desbloqueo

en: Unmute
gl: Con son

en: Unset
gl: Desmarcar

en: Untitled
gl: Sen título

en: Update
gl: Actualizar

en: Update check failed
gl: Fallou a comprobación de actualizacións

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline. They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[@[title][:chapter][-[title][:chapter]]] [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      [file://]filename              Plain media file
      http://ip:port/file            HTTP URL
      ftp://ip:port/file             FTP URL
      mms://ip:port/file             MMS URL
      screen://                      Screen capture
      [dvd://][device][@raw_device]  DVD device
      [vcd://][device]               VCD device
      [cdda://][device]              Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Special item to pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
gl: Uso: %s [opcións] [fluxo] ...
    Pode especificar varios fluxos na liña de comandos. Estes poranse na fila da lista de reprodución.
    O elemento que se especifique primeiro será tamén o que se reproduza primeiro.
    
    Estilos das opcións:
      --option  Unha opción global que se define durante a duración do programa.
       -option  Unha única versión da letra para unha --option global.
       :option  Unha opción que só se aplica ao fluxo directamente antes del
                e que ignora as configuracións anteriores.
    
    Sintaxe do fluxo MRL:
      [[access][/demux]://]URL[@[title][:chapter][-[title][:chapter]]] [:option=value ...]
    
      Moitas das --options globais poden usarse tamén como :options MRL específicas.
      Pode especificarse moitas parellas :option=value.
    
    Sintaxe URL:
      [file://]filename              Todo o ficheiro multimedia
      http://ip:port/file            URL HTTP
      ftp://ip:port/file             URL FTP
      mms://ip:port/file             URL MMS
      screen://                      Captura de pantalla
      [dvd://][device][@raw_device]  Dispositivo DVD
      [vcd://][device]               Dispositivo VCD
      [cdda://][device]              Dispositivo CD de son
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     Fluxo UDP enviado por un servidor de fluxo
      vlc://pause:<seconds>          Elemento especial para deter a lista de reprodución durante un tempo.
      vlc://quit                     Elemento especial para saír do VLC

en: Use CD audio controls and output?
gl: Usar os controis de saída CD de son?

en: Use DVD Menus
gl: Usar os menús de DVD

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
gl: Usar os sensores de movemento HDAPS, AMS, APPLESMC ou UNIMOTION para rotar o vídeo

en: Use Navigation-style playback?
gl: Quere usar o estilo de navegación para a reprodución?

en: Use RTP over RTSP (TCP)
gl: Usar RTP sobre RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
gl: Usar S/PDIF cando sexa posíbel

en: Use SAP cache
gl: Usar a caché SAP

en: Use Software White adjust
gl: Usar a axuste de branco de software

en: Use Tiger for rendering
gl: Usar Tiger para o renderizado

en: Use VLC pace
gl: Usar o ritmo do VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
gl: Usar unha taxa de bits variábel. A opción predeterminada é usar unha taxa de bits constante (CBR).

en: Use YUVP renderer
gl: Usar un renderizador YUVP

en: Use a plugins cache
gl: Usar unha caché de plugins

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
gl: Usar unha caché de plugins que mellorará considerabelmente o tempo de inicio.

en: Use a skinned playlist
gl: Usar unha lista de reprodución con aparencia

en: Use a sub&titles file
gl: Usar un ficheiro de sub&títulos

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
gl: Usar unha canle alfa de imaxe como máscara de transparencia.

en: Use as Desktop Background
gl: Usar como fondo de escritorio

en: Use assembler CPU optimizations.
gl: Usar as optimizacións do ensamblador de CPU.

en: Use built-in AtmoLight
gl: Usar un AtmoLight incorporado

en: Use chapter codecs found in the segment.
gl: Usar os códecs dos capítulos que haxa no segmento.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
gl: Usar a crominancia como parte do proceso de estimación do movemento

en: Use downmix algorithm
gl: Usar o algoritmo downmix

en: Use file memory mapping
gl: Usar o mapeamento de memoria de ficheiro

en: Use float32 output
gl: Usar a saída float32

en: Use hardware YUV->RGB conversions
gl: Usar as conversións de hardware YUV->RGB

en: Use input chroma unaltered
gl: Usar un chroma de entrada sen alterar

en: Use keyframes
gl: Usar os fotogramas chave

en: Use libv4l2
gl: Usar libv4l2

en: Use media key control when VLC is in background
gl: Usar o control de teclas multimedia cando o VLC está en segundo plano

en: Use media library
gl: Usar a biblioteca multimedia

en: Use playback control?
gl: Quere usar o control da lista de reprodución?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
gl: Usar as opcións da lista de reprodución que se usan para prever anuncios facendo saltos para detectalos e desta forma evitar engadilos á lista.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
gl: Usar números secuenciais en vez de marcas de tempo

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
gl: Usar números secuenciais en vez de marcas de tempo para a numeración de instantáneas

en: Use shared memory
gl: Usar a memoria compartida

en: Use shared memory to communicate between VLC and the X server.
gl: Usar a memoria compartida para comunicarse entre o VLC e o servidor X.

en: Use subtitle file
gl: Usar ficheiro de subtítulo

en: Use system codecs if available (better quality)
gl: Usar os códecs do sistema se están dispoñíbeis (mellor calidade)

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
gl: Usar a matriz de cuantización MPEG4 para a codificación MPEG2. Xeralmente isto produce unha mellor aparencia na imaxe, mentres que conserva a compatibilidade cos descodificadores estándar MPEG2.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
gl: Usar as preferencias completas para configurar os valores personalizados da caché paca cada módulo de acceso.

en: Use the rotate video filter instead of transform
gl: Usar o filtro de rotación de vídeo en vez de transformar

en: Use the video as the Desktop Background Desktop icons cannot be interacted with in this mode.
gl: Usar este vídeo como fondo de escritorio. As iconas do escritorio non poderán interactuar con este modo.

en: Use this option to run as standalone Qt/Embedded GUI Server. This option is equivalent to the -qws option from normal Qt.
gl: Usar esta opción para executar como servidor de GUI Qt/Embedded autónomo. Esta opción é equivalente á opción -qws do Qt normal.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
gl: Use isto para emitir en fluxo un grupo dinámico de computadores nunha rede activada para multicast. Este é o método máis eficiente para emitir en fluxo varios computadores, pero non funcionará en Internet. As cabeceiras RTP engadiranse ao fluxo

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
gl: Use isto para emitir en fluxo un grupo de computadores dinámico nunha rede activada para multicas. Este é o método máis eficaz para emitir en fluxo varios computadores, pero non funcionará en Internet.

en: Use this to stream to a single computer.
gl: Use isto para emitir en fluxo un único computador.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
gl: Use isto para emitir en fluxo un único computador. As cabeceiras RTP engadiranse ao fluxo

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
gl: Use isto para emitir en fluxo varios computadores usando o protocolo Microsoft MMS. Este protocolo úsase como método de transporte en moitos softwares de Microsoft. Teña en conta que só unha pequena parte do protocolo MMS está soportado (MMS encapsulado en HTTP).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
gl: Utilice isto para emitir en fluxo diferentes para computadores. Este método non é o máis eficaz, xa que o servidor precisa enviar o fluxo varias veces, aínda que xeralmente é o máis compatíbel

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
gl: Use isto cando saiba que o fluxo está (ou non está) codificado co Dolby Surround pero falla ao ser detectado como tal. Mesmo se o fluxo non está realmente codificado co Dolby Surround, activando esta opción podería mellorar, sobre todo se se combina co mesturador de canles de auriculares.

en: Use track length as maximum unit in seek?
gl: Quere usar a lonxitude das pistas como unidade máxima na busca?

en: Use triple buffering for overlays
gl: Usar búfer triplo para as superposicións

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
gl: Usar en seu lugar códigos de lonxitude variábel; útil para taxas de bit moi grandes

en: Use video buffers in system memory
gl: Usar búfers de vídeo na memoria do sistema

en: Used for statistics.
gl: Úsase para estatísticas.

en: User
gl: Usuario

en: User agent that will be used for the connection.
gl: Axente de usuario que se utilizará para a conexión.

en: User name
gl: Nome de usuario

en: User name that will be requested to access the stream.
gl: Nome de usuario que se pedirá para acceder ao fluxo.

en: User name that will be used for the connection.
gl: Nome de usuario que se empregará para a conexión.

en: User name the administrator will use to log into the internal HTTP server.
gl: O nome de usuario que utilizará o administrador para rexistrarse no servidor interno HTTP.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
gl: Nome de usuario que se vai usar para a conexión co servidor proxy SOCKS.

en: Username
gl: Nome de usuario

en: V&iew
gl: Ve&r

en: V-plane color
gl: Cor do plano V

en: VBI & Teletext
gl: VBI e teletexto

en: VBI and Teletext decoder
gl: Descodificador de VBI e de teletexto

en: VBR mode
gl: Modo VBR

en: VBV buffer
gl: Búfer VBV

en: VC-1 packetizer
gl: Empaquetador VC-1

en: VC1 video demuxer
gl: Demultiplexor de son

en: VCD Format
gl: Formato VCD

en: VCD device
gl: Dispositivo VCD

en: VCD input
gl: Entrada VCD

en: VIDEO_TS folder
gl: Cartafol VIDEO_TS

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
gl: Rexistro de depuración do VLC (%s).rtfd

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
gl: O VLC pode evitar crear o título da xanela, os marcos, etc... ao redor do vídeo, proporcionando una xanela "mínima".

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
gl: O VLC pode mostrar mensaxes no vídeo. Isto chámase visualización en pantalla (on screen display, OSD).

en: VLC can embed its video output in an existing X11 window. This is the X identifier of that window (0 means none).
gl: O VLC pode incorporar a súa saída de vídeo nunha xanela X11 existente. Este é o identificador X desa xanela (0 significa ningunha).

en: VLC can't recognize the input's format
gl: O VLC non recoñece o formato de entrada

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
gl: O VLC non pode abrir NINGÚN dispositivo de captura. Verifique o rexistro de erros para máis información.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
gl: O VLC non pode definir o título do DVD. Probabelmente non poida descifrar todo o disco.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
gl: O VLC non puido usar o dispositivo "%s" porque o seu tipo non está soportado.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
gl: O VLC non se puido conectar con "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
gl: O VLC non puido conectarse a EyeTV.
    Asegurarse de que instalou o plugin EyeTV do VLC.

en: VLC could not connect with the given server.
gl: O VLC non puido conectarse co servidor proporcionado.

en: VLC could not detect any EyeTV compatible device.
    
    Check the device's connection, make sure that the latest EyeTV software is installed and try again.
gl: O VLC non puido detectar ningún dispositivo compatíbel con EyeTV.
    
    Comprobe a conexión do dispositivo, asegúrese de que o último software EyeTV está instalado e probe de novo.

en: VLC could not get a new block of size: %i.
gl: O VLC non puido obter un tamaño novo de bloque: %i.

en: VLC could not open the ALSA device "%s" (%s).
gl: O VLC non puido abrir o dispositivo ALSA "%s" (%s).

en: VLC could not open the decoder module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo descodificador.

en: VLC could not open the encoder.
gl: O VLC non puido abrir o codificador.

en: VLC could not open the file "%s".
gl: O VLC non puido abrir o ficheiro "%s".

en: VLC could not open the packetizer module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo empaquetador.

en: VLC could not open the video output module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo de saída de vídeo.

en: VLC could not read the file.
gl: O VLC non puido ler o ficheiro.

en: VLC crashed previously
gl: O VLC fallou antes

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
gl: O VLC non soporta o formato de vídeo ou son "%4.4s". Por desgraza non hai forma de solucionar isto.

en: VLC failed to load the ASF header.
gl: O VLC fallou ao cargar a cabeceira ASF.

en: VLC is started from file association
gl: O VLC iníciase desde a asociación de ficheiros

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
gl: O VLC non é quen de abrir o MRL '%s'. Verifique o ficheiro de rexistro para máis detalles.

en: VLC media player
gl: Reprodutor multimedia VLC

en: VLC media player %s requires Mac OS X 10.5 or higher.
    
    %@
gl: O reprodutor multimedia VLC %s require a versión Mac OS X 10.5 ou unha superior.
    
    %@

en: VLC media player Help
gl: Axuda do reprodutor multimedia VLC

en: VLC media player Help...
gl: Axuda do reprodutor multimedia VLC...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
gl: O reprodutor multimedia VLC é un reprodutor multimedia libre, codificador e reprodutor de fluxos que pode ler ficheiros, CD, DVD, fluxos de rede, tarxetas de captura e aínda máis!
    O VLC usa os seu códecs internos e funciona en todas as plataformas.

en: VLC media player is an MPEG, MPEG 2, MP3 and DivX player that accepts input from local or network sources and is licensed under the GPL (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html).
gl: O reprodutor multimedia VLC é un reprodutor MPEG, MPEG 2, MP3 e DivX que acepta entradas de fontes locais ou de redes e cuxa licenza está baixo a GPL (http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html).

en: VLC media player updates
gl: Actualizacións do reprodutor multimedia VLC

en: VLC media player: Open Media Files
gl: Reprodutor multimedia VLC: abrir ficheiros multimedia

en: VLC media player: Open Subtitle File
gl: Reprodutor multimedia VLC: abrir ficheiros de subtítulo

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
gl: Xeralmente o VLC usa FreeType para a renderización, mais isto permítelle usar tamén o SVG, por exemplo.

en: VLC preferences
gl: Preferencias do VLC

en: VLC version %s
gl: Versión %s do VLC

en: VLC was brought to you by:
gl: O VLC foi creado por:

en: VLC was unable to save the meta data.
gl: O VLC non foi capaz de gardar os meta datos.

en: VLC will directly use your AtmoLight hardware without running the external AtmoWinA.exe Userspace driver.
gl: O VLC usará directamente o hardware AtmoLight sen executar o controlador externo Userspace AtmoWinA.exe.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
gl: O VLC seguirá reproducindo a o elemento actual da lista de reprodución.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
gl: O VLC seguirá reproducindo a lista de forma indefinida.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
gl: O VLC reproducirá os ficheiros da lista de reprodución aleatoriamente até que ser interrompido.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
gl: O VLC iniciarase só cunha icona na barra de tarefas

en: VLC's connection to the given server was rejected.
gl: Rexeitouse a conexión do VLC co servidor proporcionado.

en: VLC's implementation of Video On Demand
gl: Implementación do VLC de vídeo baixo petición

en: VLC's last release for your OS is VLC 0.7.2, which is highly out of date and prone to known security issues. We recommend you to update your Mac to a modern version of Mac OS X.
gl: A última versión do VLC para o seu SO é a VLC 0.7.2, a cal é propensa a problemas de seguranza coñecidos. Recomendámoslle que actualice o seu Mac a unha versión moderna do Mac OS X.

en: VLC's last release for your OS is VLC 0.8.6i, which is prone to known security issues.
gl: A última versión do VLC para o seu SO é a VLC 0.8.6i, a cal é propensa a problemas de seguranza coñecidos.

en: VLC's last release for your OS is the 0.9 series.
gl: A última versión do VLC para o seu SO é a serie 0.9.

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
gl: Configuración do VLM (*.vlm);;Todo (*)

en: VLM configuration file
gl: Ficheiro de configuración do VLC

en: VLM configurator
gl: Configurador VLM

en: VLM remote control interface
gl: Interface de control remoto VLM

en: VNC Host
gl: Host VNC

en: VNC Password
gl: Contrasinal VNC

en: VNC Port
gl: Porto VNC

en: VNC hostname or IP address.
gl: Nome de host VNC ou enderezo IP.

en: VNC password.
gl: Contrasinal VNC.

en: VNC poll interval
gl: Intervalo de consulta VNC

en: VNC polling
gl: Consultas VNC

en: VNC portnumber.
gl: Número de porto VNC.

en: VOC demuxer
gl: Demultiplexor VOC

en: Various audio and video decoders/encodersdelivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
gl: Diferentes codificadores e descodificadores de son e vídeo distribuídos pola biblioteca FFmpeg. Isto inclúe (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG e outros códecs

en: Verbosity (0,1,2)
gl: Nivel de detalle (0,1,2)

en: Verbosity Level
gl: Nivel de detalle

en: Vertical Sync
gl: Sincronización vertical

en: Vertical centering
gl: Centrar verticalmente

en: Vertical flip
gl: Voltear verticalmente

en: Vertical offset
gl: Desprazamento vertical

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
gl: Desprazamento vertical entre o bordo da pantalla e o texto que se mostra (en píxeles, a opción predeterminada é 30 píxeles).

en: Very short backwards jump
gl: Moi pouco cara a atrás

en: Very short forward jump
gl: Moi pouco cara a adiante

en: Very short jump length
gl: Salto moi pequeno

en: Very short jump length, in seconds.
gl: Un salto moi pequeno en segundos.

en: Video
gl: Vídeo

en: Video &Track
gl: &Pista de vídeo

en: Video Auto Scaling
gl: Escalado automático de vídeo

en: Video Bitrate:
gl: Taxa de bits de vídeo:

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
gl: Entrada de CD de vídeo (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD)

en: Video Codec:
gl: Códec de vídeo:

en: Video Effects
gl: Efectos de vídeo

en: Video Files
gl: Ficheiros de vídeo

en: Video Filter
gl: Filtro de vídeo

en: Video Manager
gl: Xestor de vídeo

en: Video On Demand ( VOD )
gl: Vídeo baixo petición (VOD)

en: Video PID
gl: PID de vídeo

en: Video Port
gl: Porto de vídeo

en: Video Settings
gl: Configuración de vídeo

en: Video Settings not saved
gl: Non se gardaron as configuracións de vídeo

en: Video Track
gl: Pista de vídeo

en: Video X coordinate
gl: Coordenada X do vídeo

en: Video Y coordinate
gl: Coordenada Y do vídeo

en: Video alignment
gl: Aliñamento do vídeo

en: Video aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de vídeo

en: Video bitrate
gl: Taxa de bits de vídeo

en: Video bitrate tolerance
gl: Tolerancia da taxa de bits de vídeo

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
gl: Tolerancia da taxa de bits en kbit/s.

en: Video codec
gl: Códec de vídeo

en: Video codecs
gl: Códecs de vídeo

en: Video cropping
gl: Recortar o vídeo

en: Video decoder using openmash
gl: Descodificador de vídeo que usa OpenMash

en: Video device
gl: Dispositivo de vídeo

en: Video device name
gl: Nome do dispositivo de vídeo

en: Video encoder
gl: Codificador de vídeo

en: Video filter
gl: Filtro de vídeo

en: Video filter module
gl: Módulo de filtros de saída

en: Video filtering using a chain of video filter modules
gl: Filtrado de vídeo usando unha cadea de módulos de filtros de vídeo

en: Video filters
gl: Filtros de vídeo

en: Video filters are used to process the video stream.
gl: Os filtros de vídeo úsanse para procesar o fluxo de vídeo.

en: Video filters will be applied to the video stream.
gl: Filtros de vídeo que se aplicarán ao fluxo de vídeo.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You must enter a comma-separated list of filters.
gl: Os filtros de vídeo aplicaranse aos fluxos de vídeo (despois de aplicar as superposicións). Ten que introducir unha lista de filtros separados por comas.

en: Video frame-rate
gl: Taxa de fotogramas de vídeo

en: Video height
gl: Altura de vídeo

en: Video input
gl: Entrada de vídeo

en: Video input chroma format
gl: Formato de crominancia da entrada de vídeo

en: Video input frame rate
gl: Taxa de fotograma de entrada de vídeo

en: Video input pin
gl: PIN da entrada de vídeo

en: Video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
gl: Ganancia de entrada de vídeo (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Video memory
gl: Memoria de vídeo

en: Video memory buffer height.
gl: Altura do búfer de memoria do vídeo.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
gl: Ton en bytes do búfer de memoria do vídeo.

en: Video memory buffer width.
gl: Largura do búfer de memoria do vídeo.

en: Video memory output
gl: Saída da memoria de vídeo

en: Video output URL
gl: URL de saída de vídeo

en: Video output access method
gl: Método de acceso de saída de vídeo

en: Video output filter module
gl: Módulo de filtros de saída de son

en: Video output module
gl: Módulo de saída de vídeo

en: Video output modules
gl: Módulos de saída de vídeo

en: Video output muxer
gl: Multiplexor de saída de vídeo

en: Video output pin
gl: PIN de saída de vídeo

en: Video pictures blending
gl: Mestura das imaxes de vídeo

en: Video port
gl: Porto de vídeo

en: Video post processing filter
gl: Filtro de posprocesamento de vídeo

en: Video scaling
gl: Escala de vídeo

en: Video scaling factor
gl: Factor de escalado de vídeo

en: Video scaling filter
gl: Filtro de escalado de vídeo

en: Video settings
gl: Configuracións de vídeo

en: Video size
gl: Tamaño de vídeo

en: Video snapshot directory (or filename)
gl: Directorio (ou nome de ficheiro) de instantáneas de vídeo

en: Video snapshot file prefix
gl: Prefixo de ficheiro das instantáneas de vídeo

en: Video snapshot format
gl: Formato de instantánea de vídeo

en: Video snapshot height
gl: Altura das instantáneas de vídeo

en: Video snapshot width
gl: Largura da instantánea de vídeo

en: Video snapshots
gl: Instantáneas de vídeo

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
gl: Estándar de vídeo (predeterminado, SECAM, PAL ou NTSC).

en: Video title
gl: Título do vídeo

en: Video transformation filter
gl: Filtro de transformación de vídeo

en: Video width
gl: Largura de vídeo

en: Video4Linux input
gl: Saída Video4Linux

en: Video4Linux2 Compressed A/V
gl: A/V comprimido mediante Video4Linux2

en: Video4Linux2 input
gl: Entrada Video4Linux2

en: Video:
gl: Vídeo:

en: VideoLAN Website...
gl: Sitio web do VideoLAN...

en: Vietnamese (VISCII)
gl: Vietnamita (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
gl: Vietnamita (Windows-1258)

en: View
gl: Ver

en: Visualization
gl: Visualización

en: Visualizations
gl: Visualizacións

en: Visualizations selector
gl: Selector de visualizacións

en: Visualize motion vectors
gl: Vectores de movemento

en: Visualizer
gl: Visualizador

en: Visualizer filter
gl: Filtro visualizador

en: Vobsub subtitles parser
gl: Analizador de subtítulos VobSub

en: Voice activity detection
gl: Detección da actividade da voz

en: Vol #
gl: Volume #

en: Vol max #
gl: Volume máx. #

en: Volume Control
gl: Control de volume

en: Volume Down
gl: Baixar o volume

en: Volume Set
gl: Definición de volume

en: Volume Up
gl: Subir o volume

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Volume normalization
gl: Normalización do volume

en: Volume normalizer
gl: Normalizador de volume

en: Volume of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
gl: O volume de entrada de son (se está soportado polo controlador v4l2).

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: Vorbis audio decoder
gl: Descodificador de son Vorbis

en: Vorbis audio encoder
gl: Codificador de son Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
gl: Empaquetador de son Vorbis

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
gl: Vorbis é un códec de son libre (pódese usar con OGG)

en: Vout filters
gl: Filtros de saída de vídeo

en: Vout/Overlay
gl: Saída de vídeo/superpoñer

en: Vu meter
gl: Medidor Vu

en: WAV demuxer
gl: Demultiplexor WAV

en: WAV muxer
gl: Multiplexor WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
gl: Descodificador de son WMA v1/v2 de punto fixo

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: WMV (Vídeo de Windows Media) 1 (pódese usar con MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
gl: WMV (Vídeo de Windows Media) 2 (pódese usar con MPEG TS, MPEG1, ASF e OGG)

en: Wait for I frame before toggling placholder
gl: Agardar polo fotograma I antes de cambiar ao espazo reservado

en: Wall
gl: Muro

en: Wall video filter
gl: Filtro de vídeo de muro

en: Wallpaper
gl: Imaxe de fondo

en: Warning: the key is already assigned to "
gl: Aviso: a tecla xa está asignada a "

en: Water effect
gl: Efecto auga

en: Wave
gl: Onda

en: Wave video filter
gl: Filtro de ondas para vídeo

en: Waves
gl: Ondas

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
gl: Só se encontrou unha versión anterior dos ficheiros de preferencias do VLC.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
gl: Gustaríame agradecerlle a toda a comunidade do VLC, os probadores, os nosos usuarios e demais xente (todos os que falta...) a súa colaboración para crear o mellor software libre.

en: Web Interface
gl: Interface web

en: Weighted prediction for B-frames
gl: Predición ponderada para fotogramas B

en: Weighted prediction for B-frames.
gl: Predición ponderada para fotogramas B.

en: Weighted prediction for P-frames
gl: Predición ponderada para fotogramas P

en: Western European (Latin-9)
gl: Europeo Occidental (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
gl: Europeo Occidental (Windows-1252)

en: Wet
gl: Mollado

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
gl: Cando sexa posíbel, será gravado o fluxo de entrada en vez usar o módulo de fluxo de saída

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
gl: Cando se difine como 'non', este parámetro pretende darlle unha oportunidade aos ficheiros de aparencia para reproduciren vídeo, aínda que non teñan unha etiqueta de vídeo inplementada

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
gl: Ao emitir en fluxo utilizando UDP, os fluxos poden anunciarse usando o protocolo de anuncios SAP/SDP. Desta forma, os clientes non terán que escribir o enderezo multicast, este aparecerá nas listas de reprodución se se activa a interface extra de SAP.
    Se quere poñerlle nome ao fluxo, introdúzao aquí, senón daráselle un nome predeterminado.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
gl: Cando o control de fluxo SAP está desactivado, permíteselle fixar o intervalo entre os anuncios SAP.

en: When this is enabled, the interface is shown when you move the mouse to the edge of the screen in fullscreen mode.
gl: Cando isto estea activado, a interface mostrarase cando vostede mova o rato cara ao límite da pantalla no modo pantalla completa.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
gl: Cando isto estea activado, a interface mostrará a caixa de diálogo sempre que se requira algunha intervención da persoa usuaria.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
gl: Cando isto estea activado, as preferencias e/ou interfaces mostrarán todas as opcións dispoñíbeis, incluíndo aquelas que a maioría dos usuarios non deberían tocar.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
gl: Se isto está activado, o analizador SAP descartará algúns anuncios non compatíbeis.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brighness defined below.
gl: Cando este modo está activado, os píxeles mostraranse como brancos e negros. O valor do limiar será o brillo que se indica abaixo.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
gl: Cando esta opción se activa, o fluxo transcodificarase e reproducirase ao mesmo tempo.
    
    Teña en conta que isto require moita máis potencia da CPU que unha transcodificación ou reprodución normal.

en: When track starts playing
gl: Ao comezar a reproducir unha pista

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
gl: Cando use a saída PVR (ou unha fonte moi irregular), debería definir isto como 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
gl: Ao usar a opción de instancia única, os elementos van á fila da lista de reprodución e séguese reproducindo o elemento actual.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
gl: A descrición de tipo de letra que se usará se o fluxo Kate non especifica uns parámetros de tipo de letra en particular (nome, tamaño etc.). Un nome en branco permitiralle ao Tiger escoller os parámetros de tipo de letra apropiados.

en: White
gl: Branco

en: White Blue
gl: Branco azul

en: White Crush for Blue
gl: Atenuación dos tons claros para o Azul

en: White Crush for Green
gl: Atenuación dos tons claros para o Verde

en: White Crush for Red
gl: Atenuación dos tons claros para o Vermello

en: White Green
gl: Branco verde

en: White Level for Blue
gl: Nivel de branco para o azul

en: White Level for Green
gl: Nivel de branco para o verde

en: White Level for Red
gl: Nivel de branco para o vermello

en: White Red
gl: Branco vermello

en: Wide-band (16kHz)
gl: Banda larga (16kHz)

en: Width
gl: Largura

en: Width in pixels of the border between miniatures.
gl: Largura en píxeles do bordo entre miniaturas.

en: Width of motion compensation blocks
gl: Largura dos bloques de compensación de movemento

en: Width of the snapshot image.
gl: Largura da imaxe da foto instantánea.

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetect).
gl: Largura do fluxo que se vai capturar (-1 para a detección automática).

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
gl: Largura do fluxo para capturar (-1 para a detección automática).

en: Width of the virtual room
gl: Largura da sala virtual

en: Win32 font renderer
gl: Renderizador do tipo de letra Win32

en: Win32 waveOut extension output
gl: Saída da extensión Win32 waveOut

en: WinCE dialogs provider
gl: Subministrador de diálogos WinCE

en: WinCE interface
gl: Interface WinCE

en: Window
gl: Xanela

en: Window decorations
gl: Decoracións da xanela

en: Window properties
gl: Propiedades da xanela

en: Windows GAPI video output
gl: Saída de vídeo Windows GAPI

en: Windows GDI video output
gl: Saída de vídeo Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
gl: Metademultiplexor NSC Windows Media

en: Windows Service interface
gl: Interface de servizo Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
gl: Configuración das xanelas da última aparencia usada. Esta opción actualízase automaticamente, non debe tocala.

en: Windows opacity between 0.1 and 1.
gl: Opacidade da xanela entre 0.1 e 1.

en: Workaround bugs
gl: Evitar temporalmente os erros

en: Workaround for France
gl: Arranxo temporal para Francia

en: Wrapper filter output
gl: Saída de filtro de wrapper

en: Wrapper filter verbosity
gl: Nivel de detalle do filtro do wrapper

en: Wrapper for subtitle renderers using CSRI/asa
gl: Wrapper para os renderizadores de subtítulos que usen CSRI/asa

en: Write every 128th miniframe to a folder.
gl: Escribir cada minifotograma número 128 nun cartafol.

en: Write process id to file
gl: Escribir o ID do proceso no ficheiro

en: Writes process id into specified file.
gl: Escribe o ID do proceso no ficheiro especificado.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
gl: Coordenada X da esquina superior esquerda do mosaico.

en: X Screensaver disabler
gl: Desactivador de protector de pantalla X

en: X coordinate
gl: Coordenada X

en: X coordinate of the encoded subtitle
gl: Coordenada X do subtítulo codificado

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
gl: Coordenada X do logotipo. Pode mover o logotipo premendo sobre el co botón esquerdo.

en: X coordinate of the mask.
gl: Coordenada X da máscara.

en: X coordinate of the rendered image
gl: Coordenada X da imaxe renderizada

en: X coordinate of the rendered subtitle
gl: Coordenada X do subtítulo renderizado

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
gl: Coordenada X da esquina superior esquerda do mosaico se non é negativa.

en: X offset
gl: Desprazamento X

en: X offset, from the left screen edge.
gl: Desprazamento X, desde o límite esquerdo da pantalla.

en: X11 display
gl: Pantalla X11

en: X11 display name
gl: Nome de dispositivo X11

en: X11 hardware display to use.
    By default, VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: A pantalla de hardware X11 que se vai usar.
    Por defecto, o VLC usará o valor da variábel de contorno DISPLAY dispoñíbel.

en: X11 hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
gl: Dispositivo hardware X11 que se vai usar. Por defecto o VLC usara o valor da variábel de contorno DISPLAY.

en: X11 video output
gl: Saída de vídeo X11

en: XA demuxer
gl: Demultiplexor XA

en: XCB window
gl: Xanela XCB

en: XML OSD configuration importer
gl: Importador de configuracións XML OSD

en: XML Parser (using libxml2)
gl: Analizador XML (usando libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
gl: Formato de lista de reprodución compartíbel XML (XSPF)

en: XOSD interface
gl: Interface XOSD

en: XSPF playlist (*.xspf)
gl: Lista de reprodución XSPF (*.xspf)

en: XSPF playlist export
gl: Exportar lista de reprodución XSPF

en: XSPF playlist import
gl: Importar lista de reprodución XSPF

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
gl: lista de reprodución XSPF|*.xspf|ficheiro M3U|*.m3u|lista de reprodución HTML|*.html

en: XVMC adaptor number
gl: Número de adaptador XVMC

en: XVMC extension video output
gl: Saída de vídeo de extensión XVMC

en: XVideo adaptor number
gl: Número de adaptador de XVideo

en: XVideo extension video output
gl: Saída de vídeo da extensión XVideo

en: XVimage chroma format
gl: Formato chroma XVimage

en: Xinerama option
gl: Opción Xinerama

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
gl: Coordenada Y da esquina superior esquerda do mosaico.

en: Y coordinate
gl: Coordenada Y

en: Y coordinate of the encoded subtitle
gl: Coordenada Y do subtítulo codificado

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
gl: Coordenada Y do logotipo. Pode mover o logotipo premendo sobre el co botón esquerdo.

en: Y coordinate of the mask.
gl: Coordenada Y da máscara.

en: Y coordinate of the rendered image
gl: Coordenada Y da imaxe renderizada

en: Y coordinate of the rendered subtitle
gl: Coordenada Y do subtítulo renderizado

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
gl: Coordenada Y da esquina superior esquerda do mosaico se non é negativa.

en: Y offset
gl: Desprazamento Y

en: Y offset, down from the top.
gl: Desprazamento Y, cara a abaixo desde arriba.

en: YUV output
gl: Saída YUV

en: YUV video output
gl: Saída de vídeo YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
gl: Desprazamento en cubo das cores YUV sobre o plano V ( 0 - 127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
gl: Cabeceira YUV4MPEG2 (o predeterminado é "desactivado")

en: YUVP converter
gl: Convertedor YUVP

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Yes
gl: Si

en: You are using the Qt4 Interface.
gl: Está a usar a interface Qt4.

en: You can change this option in VLC's update window later on.
gl: Pode cambiar esta opción máis adiante na xanela de actualización do VLC.

en: You can choose the crop style to apply.
gl: Pode escoller que estilo de recorte aplicar.

en: You can choose the default deinterlace mode
gl: Pode escoller o modo de desentrelazado predeterminado

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
gl: Aquí pode escoller a desactivación dalgunhas das funcionalidades de aceleración da CPU. Úseo con moito coidado!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gl: Pode desactivar completamente a saída de son. A fase de descodificación de son non se realizará, o que aforrará algo de enerxía de procesamento.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
gl: Pode desactivar totalmente o procesamento de subimaxes.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gl: Pode desactivar totalmente a saída de vídeo. A fase de descodificación de vídeo non acontecerá, polo que se aforrará enerxía de procesamento.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
gl: Pode desactivar todos os efectos de transparencia se o desexa. Isto é útil principalmente cando ao mover as xanelas non se produce o comportamento correcto.

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
gl: Pode forzar os desprazamentos (x,y) dos elementos do mosaico (úsase só se o método de posicionamento está definido como "desprazamentos"). Ten que dar unha lista de coordenadas separada por comas (ex. 10,10,150,10).

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
gl: Podes reforzar a posición do menú OSD no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén podes usar combinacións destes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
gl: Pode forzar a altura da instantánea de vídeo. Por defecto manterá a altura orixinal (-1). Usando 0 escalarase a altura para manter a proporción de aspecto.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Pode reforzar a altura da imaxe. Por defecto (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Pode reforzar a largura da imaxe. Por defecto (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Pode forzar a posición da marquesiña no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode combinar estes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Pode forzar a aliñamento en mosaico no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode combinar estes valores, ex. 6 = arriba á esquerda).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
gl: Pode forzar a orde dos elementos do mosaico. Ten que dar unha lista de ID de imaxes separados por comas. Estes ID asígnanse no módulo "mosaic-bridge".

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
gl: Pode reforzar a posición da imaxe na superposición (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode combinar estes valores, ex. 6=arriba á dereita).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
gl: Podes aplicar a posición da esquina superior dereita da xanela de vídeo (coordenada X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
gl: Podes aplicar a posición da esquina superior esquerda da xanela do vídeo (coordenada Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
gl: Pode forzar a posición da subimaxe no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode usar combinacións para estes valores, ex. 6=arriba á dereita).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
gl: Pode reforzar a posición do teletexto no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode usar combinacións para estes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Pode reforzar a posición do texto no vídeo (0 = centro, 1 = esquerda, 2 = dereita, 4 = arriba, 8 = abaixo; tamén pode usar combinacións destes valores, ex. 6 = arriba á esquerda).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Podes aplicar a altura do vídeo. Por defecto (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Podes reforzar a largura de vídeo. Por defecto (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
gl: Pode aplicar a largura da instantánea de vídeo. Por defecto manterá a largura orixinal (-1). Usando 0 escalarase a largura para manter a proporción de aspecto.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
gl: Pode introducir aquí a cadea de saída de fluxo predeterminada. Consulte a documentación para aprender como construír estas cadeas. Aviso: esta cadea activarase para todos os fluxos.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
gl: Podes forzar a frecuencia da saída de audio aquí. Os valores habituais son -1 (predeterminado), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
gl: Pode proporcionar unha lista de entradas separadas por comas que se concatenan xuntas despois da normal.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
gl: Pode proporcionar unha lista de marcadores manualmente no formulario "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
gl: Pode seleccionar o idioma da interface de forma manual. O idioma do sistema detéctase automaticamente se se especifica aquí o modo "automático".

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
gl: Pode mover o menú OSD premendo sobre el co botón esquerdo.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
gl: Pode superpoñer os vectores de movemento (frechas que indican o movemento das imaxes) na imaxe. Este valor é unha máscara baseada nos seguintes valores:
    1 - visualizar adiante os vectores de movemento previstos dos fotogramas P
    2 - visualizar adiante os vectores de movemento previstos dos fotogramas B
    4 - visualizar atrás os vectores de movemento previstos dos fotogramas B
    Para visualizar todos os vectores, o valor debería ser 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a comma separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
gl: Pode seleccionar "interfaces adicionais" para o VLC. Estas iniciaranse no fondo xunto coa interface predeterminada. Use unha lista de módulos de interface separados por comas. (os valores comúns son "rc" (control remoto), "http", "gestures"...)

en: You can select control interfaces for VLC.
gl: Pode seleccionar as interfaces de control para o VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
gl: Pode seleccionar ficheiros locais na seguinte lista e botóns.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
gl: Pode seleccionar que módulo de copia de memoria quere usar. Por defecto o VLC seleccionará o máis rápido que o seu hardware soporte.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
gl: Pode estabelecer o volume de saída de son predeterminado aquí nun intervalo de 0 a 1024.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
gl: Pode especificar os módulos de saída de vídeo para os clons. Usar unha lista de módulos separados por comas.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
gl: Pode usar esta opción para colocar os subtítulos debaixo do filme en vez de enriba. Probe con diferentes posicións.

en: You can zoom the video by the specified factor.
gl: Podes ampliar o vídeo mediante o factor especificado.

en: You have the latest version of VLC media player.
gl: Ten a última versión do reprodutor multimedia VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
gl: Ten dúas opcións:
     -A interface redimensionarase ao tamaño orixinal do vídeo
     -O vídeo será encaixado no tamaño da interface
     Por defecto, a interface será redimensionada ao tamaño orixinal do vídeo.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
gl: Soamente precisa encher un dos tres parámetros seguintes; o VLC detectará os outros a proporción de aspecto orixinal

en: You must set a name for the profile.
gl: Debe definir un nome para o perfil.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
gl: Xeralmente terá que alimentar o módulo SHOUTcast con fluxos Ogg. Tamén é posíbel emitir en fluxo MP3, así que pode reenviar fluxos MP3 ao servidor SHOUTcast e Icecast.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
gl: Debería configurar a capa do seu altofalante coa utilidade Audio Midi Setup en /Applications/Utilities. O modo estéreo está sendo usado agora.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
gl: Parece que o seu Mac non está equipado cun dispositivo de entrada adecuado. Comprobe os conectadores e os controladores.

en: Your account was rejected.
gl: Rexeitouse a súa conta.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
gl: Rexeitouse o seu intento de conexión co servidor.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
gl: A súa xanela abrirase e reproducirase para poder emitir en fluxo ou gardalo.

en: Your input can't be opened
gl: Non se pode abrir a súa entrada

en: Your password was rejected.
gl: Rexeitouse o seu contrasinal.

en: Your version of Mac OS X is no longer supported
gl: A súa versión Mac OS X xa non está soportada

en: Zip access
gl: Acceso a Zip

en: Zip files filter
gl: Filtro de arquivos zip

en: Zoom
gl: Ampliar

en: Zoom mode: %s
gl: Modo de ampliación: %s

en: Zoom video
gl: Ampliar vídeo

en: Zooming reset
gl: Restabelecer o zoom

en: [0=no diseqc, 1-4=satellite number].
gl: [0=sen diseqc, 1-4=número de satélite].

en: [0=off, 1=on, -1=auto].
gl: [0=desactivado, 1=activado, -1=automático].

en: [Boxes]
gl: [Caixas]

en: [Display]
gl: [Mostrar]

en: [Filebrowser]
gl: [Navegador de ficheiros]

en: [Loop]
gl: [Bucle]

en: [Miscellaneous]
gl: [Varios]

en: [Player]
gl: [Reprodutor]

en: [Playlist]
gl: [Lista de reprodución]

en: [Random]
gl: [Aleatorio]

en: [Repeat]
gl: [Repetir]

en: \ sending bitrate  :   %6.0f kb/s
gl: \ taxa de bits de envío  :   %6.0f kb/s

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
gl: engada --advanced na liña de comandos para acceder ás opcións avanzadas.

en: address to bind to (helper setting for dst)
gl: enderezo ao que ligar (configuración de asistente para dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
gl: enderezo:porto ao que ligar o VLC para escoitar os fluxos entrantes, configuración de asistente para dst,dst=bind+'/'+path. O parámetro dst ignora isto

en: all
gl: todos

en: ask for extra verbosity when displaying help
gl: pedir que a axuda sexa moi detallada cando este se mostre

en: audio filter for simple channel mixing
gl: filtro de son para a mestura de canles simple

en: auto
gl: automático

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
gl: automático - deixar que o codificador decida dependendo da entrada (o mellor)

en: boolean
gl: booleano

en: bottom
gl: abaixo

en: clean effects
gl: limpar efectos

en: collapse
gl: contraer

en: cycles per degree
gl: ciclos por grao

en: dc1394 input
gl: entrada dc1394

en: default
gl: predeterminado

en: device, fifo or filename
gl: dispositivo, FIFO ou nome de ficheiro

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
gl: dispositivo, FIFO ou nome de ficheiro en que escribir tamén os fotogramas YUV.

en: disabled
gl: desactivado

en: email address reported to CDDB server
gl: enderezo de correo electrónico indicada ao servidor CDDB

en: enable
gl: activar

en: end
gl: fin

en: expand
gl: expandir

en: extended selection list
gl: lista de selección detallado

en: fast
gl: rápido

en: filename for stream (helper setting for dst)
gl: nome de ficheiro para o fluxo (configuración de asistente para dts)

en: fixed
gl: fixo

en: float
gl: flotante

en: force coding frame as seperate interlaced fields
gl: forzar a codificación do fotograma como campos entrelazados separados

en: force coding frame as single picture
gl: forzar a codificación do fotograma como unha imaxe única

en: full
gl: encher

en: hearing impaired
gl: persoas con discapacidades auditivas

en: height of the overlapping area (in %)
gl: altura da área de superposición (en %)

en: iSight Capture Input
gl: Entrada de capturas iSight

en: iTunes Music Library importer
gl: Importador de biblioteca de música iTunes

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
gl: Se quere que o VLC inicie o software de control de AtmoLight, introduza aquí o camiño completo de AtmoWinA.exe here.

en: integer
gl: enteiro

en: key
gl: tecla

en: key and mouse event handling at vout level.
gl: manipulación de eventos do rato e do teclado no nivel vout.

en: kind of filtering which should be use to calcuate the color output
gl: tipo de filtro que se debería usar para calcular a saída de cor

en: last.fm
gl: Last.fm

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
gl: O nome de usuario ou contrasinal de Last.fm non é correcto. Verifique as súas configuracións e reinicie o VLC.

en: last.fm: Authentication failed
gl: Last.fm: Fallou a autenticación

en: left
gl: esquerda

en: length of the overlapping area (in %)
gl: lonxitude da área de superposición (en %)

en: libc memcpy
gl: memcpy libc

en: localhost
gl: host local

en: main program
gl: programa principal

en: middle position (in %)
gl: posición media (en %)

en: motion
gl: movemento

en: motion control interface
gl: interface de control de movemento

en: no
gl: non

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
gl: non se cargará ningunha opción de configuración nin se gardará nun ficheiro de configuración

en: none
gl: ningún

en: offsets
gl: desprazamentos

en: overlap
gl: sobrepoñer

en: play list
gl: reproducir a lista

en: playlist
gl: lista de reprodución

en: print a list of available modules
gl: imprimir a lista de módulos dispoñíbeis

en: print a list of available modules with extra detail
gl: imprimir a lista dos módulos dispoñíbeis especialmente detallada

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
gl: imprimir a axuda do VLC (pode combinarse con --advanced e --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
gl: imprimir a axuda para o VLC e todos os seus módulos (pode combinarse con --advanced e --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
gl: imprimir a axuda dun módulo específico (pódese combinar con --advanced e --help-verbose). Escriba o prefixo = no nome do módulo para coincidencias exactas.

en: print version information
gl: imprimir a información da versión

en: reset the current config to the default values
gl: restabelecer a configuración actual aos valores predefinidos

en: resets the current plugins cache
gl: restabelece os plugins actuais da caché

en: right
gl: dereita

en: save the current command line options in the config
gl: gardar as opcións da liña de comandos actual na configuración

en: sec.
gl: s.

en: selection list
gl: lista da selección

en: slow
gl: lento

en: spatial
gl: espacial

en: stereo
gl: estéreo

en: string
gl: cadea

en: summary
gl: resumo

en: title
gl: título

en: top
gl: arriba

en: type
gl: tipo

en: unknown type
gl: tipo descoñecido

en: use alternate config file
gl: usar o ficheiro de configuración alternativo

en: v4l2 controls
gl: Controis v4l2

en: v4l2 driver controls
gl: Controis do controlador v4l2

en: v4l2 driver controls, if supported by your v4l2 driver.
gl: Controis do controlador v4l2, se están soportados polo controlador v4l2.

en: video
gl: vídeo

en: video-filter-event
gl: vídeo-filtro-evento

en: visual impaired commentary
gl: comentario para persoas con discapacidades visuais

en: yes
gl: si

en: yes: %@ @ %@ kb/s
gl: si: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@ secs
gl: si: de %@ a %@ s

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
gl: | @name logo-file STRING . . .camiño/nome do ficheiro de superposición

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
gl: | @name logo-position #. . . . . . . . posición relativa

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
gl: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparencia

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
gl: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .desprazar desde a esquerda

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
gl: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . desprazar desde arriba

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
gl: | @name marq-color # . . . . . . . . . . cor do tipo de letra, RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
gl: | @name marq-marquee  STRING  . . superpoñer STRING no vídeo

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
gl: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacidade

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
gl: | @name marq-position #. . .  .control de posición relativa

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
gl: | @name marq-size # . . . . . . . . tamaño do tipo de letra, en píxeles

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
gl: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . tempo de espera, en ms

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
gl: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .desprazar desde a esquerda

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
gl: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . desprazar desde arriba

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
gl: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .aliñamento en mosaico

en: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alpha
gl: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alfa

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
gl: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .número de columnas

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
gl: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . bordo horizontal

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
gl: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .altura

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
gl: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .proporción de aspecto

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
gl: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . lista de desprazamentos

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
gl: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . orde das imaxes

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
gl: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .posición

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
gl: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .número de filas

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
gl: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . bordo vertical

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
gl: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . largura

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
gl: | @name mosaic-xoffset # . . . .posición da esquina superior esquerda

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
gl: | @name mosaic-yoffset # . . . .posición da esquina superior esquerda

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
gl: | achan [X]. . . . . . . . . .  definir/obter canles de son

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
gl: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . engadir XYZ á lista de reprodución

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
gl: | adev [X] . . . . . . . . . . .  definir/obter dispositivo de son

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
gl: | atrack [X] . . . . . . . . . . . definir/obter a pista de son

en: | audio decoded    :    %5i
gl: | son descodificado    :    %5i

en: | buffers lost     :    %5i
gl: | búfers perdidos     :    %5i

en: | buffers played   :    %5i
gl: | búfers reproducidos   :    %5i

en: | bytes sent       : %8.0f kB
gl: | bytes enviados       : %8.0f kB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
gl: | chapter [X]  . . . . definir/obter o capítulo no elemento actual

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
gl: | chapter_n  . . . . . .  capítulo seguinte no elemento actual

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
gl: | chapter_p  . . . .  capítulo anterior no elemento actual

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
gl: | clear . . . . . . . . . . . . . . limpar a lista de reprodución

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
gl: | taxa de bits do demultiplexor    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f kB
gl: | lectura de bytes do demultiplexor : %8.0f kB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
gl: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . poñer en cola XYZ na lista de reprodución

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
gl: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . alternar pantalla completa

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
gl: | faster . . . . . . . . . .  reprodución máis rápida do fluxo

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
gl: | fastforward  . . . . . . . .  .  estabelecer na taxa máxima

en: | frames displayed :    %5i
gl: | fotogramas que se mostran :    %5i

en: | frames lost      :    %5i
gl: | fotogramas perdidos      :    %5i

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
gl: | get_length . . . .  lonxitude do fluxo actual

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
gl: | get_time . . segundos que transcorreron desde o comezo do fluxo

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
gl: | get_title . . . . .  título do fluxo actual

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
gl: | goto . . . . . . . . . . . . . .  ir ao elemento no índice

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
gl: | help . . . . . . . . . . . . . . . mensaxe de axuda

en: | info . . . . .  information about the current stream
gl: | info . . . . .  información sobre o fluxo actual

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
gl: | taxa de bits de entrada    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f kB
gl: | lectura de bytes de entrada : %8.0f kB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
gl: | is_playing . . . .  1 se se reproduce un fluxo, 0 para o demais

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
gl: | key [hotkey name] . . . . . .  simular a pulsación de tecla rápida

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
gl: | logout . . . . . . .  saír (se está na conexión do conectador)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
gl: | longhelp . . . . . . . . . . . un mensaxe de axuda máis longo

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
gl: | loop [on|off] . . . . . . . . . alternar a lista de reprodución en bucle

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
gl: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] usar menú

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
gl: | next . . . . . . . . . . . . . .  seguinte elemento da lista de reprodución

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
gl: | normal . . . . . . . . . .  reprodución normal do fluxo

en: | packets sent     :    %5i
gl: | paquetes enviados     :    %5i

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
gl: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  alternar pausa

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
gl: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . reproducir fluxo

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
gl: | playlist . . . . .  mostrar os elementos que están agora na lista de reprodución

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
gl: | prev . . . . . . . . . . . .  elemento anterior da lista de reprodución

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
gl: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  saír do VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
gl: | random [on|off] . . . . . . .  alternar os saltos aleatorios

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
gl: | repeat [on|off] . . . .  alternar o a repetición do elemento da lista

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
gl: | rewind  . . . . . . . . . . . .  estabelecer na taxa mínima

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
gl: | seek X . . . buscar os segundos, por exemplo `seek 12'

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
gl: | enviando a taxa de bits  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
gl: | slower . . . . . . . . . .  reprodución máis lenta do fluxo

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
gl: | snapshot . . . . . . . . . . . . tirar unha instantánea de vídeo

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
gl: | stats  . . . . . . . .  mostrar información estatística

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
gl: | status . . . . . . . . . . . estado actual da lista de reprodución

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
gl: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . deter fluxo

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
gl: | strack [X] . . . . . . . . . definir/obter a pista de subtítulos

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
gl: | title [X]  . . . . . . definir/obter o título no elemento actual

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
gl: | title_n  . . . . . . . .  título seguinte no elemento actual

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
gl: | title_p  . . . . . .  título anterior no elemento actual

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
gl: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  definir/obter o recorte de vídeo

en: | video decoded    :    %5i
gl: | video descodificado    :    %5i

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
gl: | voldown [X]  . . . . . .  baixar o volume de son X pasos

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
gl: | volume [X] . . . . . . . . . .  definir/obter o volume de son

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
gl: | volup [X]  . . . . . . .  subir o volume de son X pasos

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
gl: | vratio [X]  . . . . . . . definir/obter a proporción de aspecto

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
gl: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . definir/obter a pista de vídeo

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
gl: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  definir/obter a ampliación de vídeo
