vlc 1.0 - en to ckb translation catalogue (1522 entries)

en: 
    Do you want to download it?
ckb: 
    ئەتەوێت دایبگریت؟

en:      <space>     Pause/Play
ckb:      <space>    ڕاگرتن/لێدان

en:      B           Show/Hide filebrowser
ckb:      B           پیشاندان/شاردنەوە پەڕگەگەڕ

en:      L           Show/Hide messages box
ckb:      L           پیشاندان/شاردنەوەی سندووقی پەیامەکان

en:      P           Show/Hide playlist box
ckb:      P           پیشاندان/شاردنەوەی سندووقی لیستی لێدان

en:      S           Show/Hide statistics box
ckb:      S           پیشاندان/شاردنەوەی سندووقی ئامارەکان

en:      c           Switch color on/off
ckb:      c           گۆڕینی ڕەنگ کارا/ناکارا

en:      h,H         Show/Hide help box
ckb:      h,H         پیشاندان/شاردنەوەی سندووقی یارمەتی

en:      i           Show/Hide info box
ckb:      i           پیشاندان/شاردنەوەی سندووقی زانیاری

en:      x           Show/Hide objects box
ckb:      x          پیشاندان/شاردنەوەی سندووقی تەنەکان

en:  - Empty -
ckb: - بەتاڵ -

en:  Apply
ckb:  جێبەجێکردن

en:  Browse
ckb:  گەڕان

en:  Cancel
ckb:  پاشگەزبوونەوە

en:  Chapter  : %d/%d
ckb: بەش      : %d/%d

en:  Clear
ckb:  پاککردنەوە

en:  Help
ckb: یارمەتی

en:  Information
ckb: زانیاری

en:  Logs
ckb:  لۆگەکان

en:  Objects
ckb:  تەنەکان

en:  Position : %s/%s (%.2f%%)
ckb: شوێن    : %s/%s (%.2f%%)

en:  Save
ckb:  پاشەکەوتکردن

en:  Source   : %s
ckb: سەرچاوە   : %s

en:  Stats
ckb:  ئامارەکان

en:  Title    : %d/%d
ckb: ناونیشان : %d/%d

en:  Volume   : %i%%
ckb: دەنگ     : %i%%

en:  [ h for help ]
ckb:  [ h بۆ ارمەتی ]

en:  by the VideoLAN Team.
ckb: لەلایەن تیمی VideoLAN ـەوە.

en:  days
ckb:  ڕۆژ

en:  ms
ckb:  مچ

en:  px
ckb:  خاڵ

en: %i items
ckb: %i دانە

en: %s: illegal option -- %c
ckb: %s: هەڵبژاردنێکی نایاسایی -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ckb: %s: هەڵبژاردنێکی نادروست -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ckb: %s: هەڵبژاردنی `%c%s' ڕێ بە گفتوگۆیەک نادات

en: %s: option `%s' requires an argument
ckb: %s: هەڵبژاردنی `--%s' پێویستی بە گفتوگۆیەکە

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ckb: %s: هەڵبژاردنی `--%s' ڕێ بە گفتوگۆ نادات

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ckb: %s: هەڵبژاردنی `-W %s' ڕێ بە گفتوگۆ نادات

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ckb: %s: هەڵبژاردنی `-W %s' لێڵە

en: %s: option requires an argument -- %c
ckb: %s: هەڵبژاردن پێویستی بە گفتوگۆیە -- %c

en: %s: unrecognized option `%s%s'
ckb: %s: هەڵبژاردنێکی نەناسراوە `%s%s'

en: %u kb/s
ckb: %u کب/چ

en: &About
ckb: &دەربارە

en: &Advanced Controls
ckb: &دەستبەسەرداگرتنە پێشکەوتووەکان

en: &Advanced Open...
ckb: کردنەوەی &پەرەسەندوو...

en: &Apply
ckb: &جێبەجێکردن

en: &Aspect Ratio
ckb: &ڕێژەی لاکان

en: &Audio
ckb: &دەنگ

en: &Bookmarks
ckb: &دڵخوازەکان

en: &Cancel
ckb: &هەڵوەشاندنەوە

en: &Chapter
ckb: &بەش

en: &Clear
ckb: &پاککردنەوە

en: &Close
ckb: &داخستن

en: &Codec Details
ckb: وردەکارییەکانی &کۆدێک

en: &Codec Information
ckb: زانیاری &کۆدێک

en: &Convert
ckb: &گۆڕین

en: &Convert / Save
ckb: &گۆڕین / پاشەکەوتکردن

en: &Crop
ckb: &بڕین

en: &Disc
ckb: &پەپکە

en: &Effects and Filters
ckb: &کاریگەری و پاڵێوەرەکان

en: &Faster
ckb: &خێراتر

en: &File
ckb: &پەڕگە

en: &Fullscreen
ckb: &پڕشاشە

en: &General
ckb: &گشتی

en: &Go
ckb: &بڕۆ

en: &Help
ckb: &یارمەتی

en: &Help...
ckb: &یارمەتی...

en: &Jump Forward
ckb: &بازدان بۆ پێشەوە

en: &Media
ckb: &ڕەنگاڵە

en: &Messages
ckb: &پەیامەکان

en: &Navigation
ckb: &ڕێدۆزی

en: &Network
ckb: &ڕایەڵە

en: &Open File...
ckb: پەڕگە &بکەرەوە...

en: &Open Media
ckb: &کردنەوەی ڕەنگاڵە

en: &Play
ckb: &لێدان

en: &Playback
ckb: &لێدان

en: &Preferences
ckb: &ویستراوەکان

en: &Program
ckb: &پڕۆگرام

en: &Quit
ckb: &دەرچوون

en: &Recent Media
ckb: &دوا ڕەنگاڵە

en: &Recheck version
ckb: &پشکنینەوەی وەشان

en: &Reset Preferences
ckb: &ویستراوکان وەک خۆی لێبکەوە

en: &Save
ckb: &پاشەکەوتکردن

en: &Save as...
ckb: &پاشەکەوتی بکە وەک...

en: &Search:
ckb: &گەڕان:

en: &Select
ckb: &دیاری بکە

en: &Services Discovery
ckb: دۆزینەوەی &خزمەتگوزارییەکان

en: &Statistics
ckb: &ئامارەکان

en: &Stop
ckb: &وەستاندن

en: &Subtitles Track
ckb: تراکی &ژێرنووس

en: &Tools
ckb: &ئامڕازەکان

en: &Update
ckb: &نوێکردنەوە

en: &VLM Configuration
ckb: سازدانی &VLM

en: &Video
ckb: &ڤیدیۆ

en: &Yes
ckb: &بەڵێ

en: &Zoom
ckb: &دوورپێش

en: (c) 1996-2008 - the VideoLAN Team
ckb: (c) ١٩٩٦-٢٠٠٨ - تیمی VideoLAN

en: (no item is being played)
ckb: (هیچ شتێک لێ نادرێت)

en: ) is available.
ckb: ) ئامادەیە

en: ---  DVD Menu
ckb: --- مێنیوی DVD

en: ----- Title
ckb: ----- ناونیشان

en: 1
ckb: ١

en: 1 item
ckb: ١ دانە

en: 1/16
ckb: ١/١٦

en: 1/2
ckb: ١/٢

en: 1/32
ckb: ١/٣٢

en: 1/4
ckb: ١/٤

en: 1/8
ckb: ١/٨

en: 100%
ckb: %١٠٠

en: 1:1 Original
ckb: 1:1 ڕەسەنیی

en: 1:2 Half
ckb: 1:2 نیو

en: 1:4 Quarter
ckb: 1:4 چارەک

en: 1:File
ckb: 1:پەڕگە

en: 2
ckb: ٢

en: 2/3
ckb: ٢/٣

en: 200%
ckb: %٢٠٠

en: 240x192
ckb: ٢٤٠x١٩٢

en: 2:1 Double
ckb: 2:1 دوو ئەوەندە

en: 3/4
ckb: ٣/٤

en: 320x240
ckb: ٣٢٠x٢٤٠

en: 4
ckb: ٤

en: 5/6
ckb: ٥/٦

en: 50%
ckb: %٥٠

en: 7/8
ckb: ٧/٨

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
ckb: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body dir="rtl"><h2>بەخێربێیت بۆ یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</h2><h3>بەڵگەنامە</h3><p>ئەتوانی بەڵگەنامەکانی VLC بدۆزیتەوە لە <a href="http://wiki.videolan.org">ویکی</a> VideoLan.</p><p>گەر سەرەتایت بۆ لێدەری ڕەنگاڵەی VLC، تکایە<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>ناساندنی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</em></a> بخوێنەوە.</p><p>هەندێک زانیاری ئەدۆزیتەوە لەسەر چۆنێتی بەکارهێنانی لێدەر لە بەڵگەنامەی <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>چۆنێتی لێدانی پەڕگەکان بە لێدەری ڕەنگاڵەی VLC</em></a>".</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">بنکەی زانیاری</a>.</p><p>بۆ تێگەیشتنی قەدبڕە سەرەکییەکانی تەختەکلیل، پەڕەی <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">قەدبڕەکان</a> بخوێنەوە.</p><h3>یارمەتی</h3><p>پێش هەر پرسیارێک، تکایە سەردانی <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">پ هـ د</a> بکە.</p><p>لەوانەیە دواتر زانیاری وەربگریت و بدەیت لە <a href="http://forum.videolan.org">مەکۆکان</a>، <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">لیستەکانی مەیل</a> یان کەناڵی IRC ـیەکەمان (<em>#videolan</em> لە irc.freenode.net).</p><h3>هاوبەش بە لە پڕۆژەکەدا</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> لێدەری ڕەنگاڵەی VLC.</p></body></html>

en: A new version of VLC(
ckb: وەشانێکی نوێی VLC (

en: AAC extension
ckb: درێژکراوەی AAC

en: AM radio
ckb: ڕادیۆی AM

en: ATSC Major Channel
ckb: کەناڵی گەورەی ATSC

en: ATSC Minor Channel
ckb: کەناڵی بچوکی ATSC

en: About
ckb: دەربارە

en: About VLC media player
ckb: دەربارەی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: About the video filters
ckb: دەربارەی پاڵێوەرەکانی ڤیدیۆ

en: Access module
ckb: یەکەی دەستپێگەیشتن

en: Access modules
ckb: یەکەکانی چوونەناو

en: Acid
ckb: ترش

en: Action
ckb: چالاکی

en: Activate
ckb: چالاککردن

en: Activate update notifier
ckb: ئاگادارکەرەوەی نوێکردنەوە چالاک بکە

en: Active regions
ckb: ناوچە چالاکەکان

en: Active windows
ckb: پەنجەرە چالاکەکان

en: Add
ckb: زیادکردن

en: Add Folder to Playlist
ckb: بوخچە زیاد بکە بۆ لیستی لێدان

en: Add a subtitles file
ckb: پەڕگەیەکی ژێرنووس زیاد بکە

en: Add directory...
ckb: بوخچە زیاد بکە...

en: Add file...
ckb: پەڕگە زیاد بکە...

en: Add logo
ckb: لۆگۆ زیاد بکە

en: Add text
ckb: دەق زیاد بکە

en: Add to Playlist
ckb: زیادی بکە بۆ لیستی لێدان

en: Add to media library
ckb: زیادی بکە بۆ گەنجینەی ڕەنگاڵە

en: Add to playlist
ckb: زیادی بکە بۆ لیستی لێدان

en: Add...
ckb: زیادکردن...

en: Address
ckb: ناونیشان

en: Address:
ckb: ناونیشان:

en: Advanced
ckb: پەرەسەندوو

en: Advanced Open File...
ckb: کردنەوەی پەڕگەی پێشکەوتوو...

en: Advanced Options
ckb: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان

en: Advanced open...
ckb: کردنەوەی پەرەسەندوو...

en: Advanced options
ckb: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان

en: Advanced options...
ckb: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان...

en: Advanced settings
ckb: ڕێکخستنە پەرەسەندووەکان

en: Advanced settings. Use with care...
ckb: ڕێکخستنە پەرەسەندووەکان. بە وریایی بەکاریان بهێنە...

en: Advanced video filter controls
ckb: پاڵێوەری ڤیدیۆ دەستبەسەرداگرتنە پێشکەوتووەکان

en: Album
ckb: ئەلبوم

en: All
ckb: هەموو

en: All Files
ckb: هەموو پەڕگەکان

en: Alternative
ckb: جێگرەوە

en: Always &On Top
ckb: هەمیشە &لەسەرەوە بێت

en: Always fix
ckb: هەمیشە چاکی بکە

en: Always on top
ckb: هەمیشە لە لوتکە

en: Always visible
ckb: هەمیشە دیاربێت

en: An error occurred while checking for updates...
ckb: هەڵەیەک ڕوویدا لەکاتی پشکنین بۆ نوێکردنەوە...

en: Angle
ckb: گۆشە

en: Angle in degrees
ckb: گۆشە بە پلە

en: Angle in degrees (0 to 359)
ckb: گۆشە بە پلە (٠ بۆ ٣٥٩)

en: Antenna
ckb: هەستەوەر/ئالێر

en: Application
ckb: داوانامە

en: Apply
ckb: جێبەجێکردن

en: Aqua
ckb: شینی ئاسمانی

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ckb: دڵنیایت لە وەکخۆی لێکردنەوەی ویستراوەکانی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC؟

en: Area
ckb: ناوچە

en: Artist
ckb: هونەرمەند

en: Artwork URL
ckb: بەستەری کاری هونەری

en: As soon as track is added
ckb: هەر کە تراکەکە زیاد کرا

en: Ask
ckb: پرسیار بکە

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
ckb: ڕێژەی لا (٤:٣، ١٦:٩).

en: Aspect ratio: %s
ckb: ڕێژەی لا: %s

en: Aspect-ratio
ckb: ڕێژەی-لا

en: Association Setup
ckb: ڕێکخستنی پەیوەستبوون

en: Audio
ckb: دەنگ

en: Audio &Channels
ckb: &کەناڵەکانی دەنگ

en: Audio &Device
ckb: &ئامێرەکانی دەنگ

en: Audio &Track
ckb: &تراکی دەنگ

en: Audio CD
ckb: CD ـی دەنگ

en: Audio CD - Track %02i
ckb: CD ـی دەنگ - تراکی %02i

en: Audio CD device
ckb: ئامێری CD ـی دەنگ

en: Audio Channel
ckb: کەناڵی دەنگ

en: Audio Channels
ckb: کەناڵەکانی دەنگ

en: Audio Codec:
ckb: کۆدێکی دەنگ:

en: Audio Compact Disc
ckb: پەپکەی ڕەقی دەنگ

en: Audio Device: %s
ckb: ئامێری دەنگ: %s

en: Audio Effects
ckb: کاریگەرییەکانی دەنگ

en: Audio Files
ckb: پەڕگەکانی دەنگ

en: Audio Filter
ckb: پاڵێوەری دەنگ

en: Audio Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Audio Settings not saved
ckb: ڕێکخستنەکانی دەنگ پاشەکەوت نەکراوە

en: Audio Track
ckb: تراکی دەنگ

en: Audio and Subtitles
ckb: دەنگ و ژێرنووسەکان

en: Audio bitrate
ckb: تێکڕابتی دەنگ

en: Audio channels
ckb: کەناڵەکانی دەنگ

en: Audio codec
ckb: کۆدێکی دەنگ

en: Audio codecs
ckb: کۆدێکەکانی دەنگ

en: Audio delay %i ms
ckb: دواخستنی دەنگ  %i میلی چرکە

en: Audio device name
ckb: ناوی ئامێری دەنگ

en: Audio filter
ckb: پاڵێوەری دەنگ

en: Audio filtering failed
ckb: پاڵاوتنی دەنگ شکستی هێنا

en: Audio filters
ckb: پاڵێوەرەکانی دەنگ

en: Audio language
ckb: زمانی دەنگ

en: Audio output module
ckb: یەکەی دەرەنجامی دەنگ

en: Audio port
ckb: دەرچەی دەنگ

en: Audio sample rate
ckb: ڕێژەی نمونەیی دەنگ

en: Audio settings
ckb: ڕێکخستنەکانی دەنگ

en: Audio track
ckb: تراکی دەنگ

en: Audio track ID
ckb: ID ـی تراکی دەنگ

en: Audio track: %s
ckb: تراکی دەنگ: %s

en: Audio visualizations
ckb: هێنانە پێش چاوی دەنگ

en: Audio visualizations
ckb: هێنانە پێش چاوی دەنگ

en: Audio:
ckb: دەنگ:

en: Author
ckb: نووسەر

en: Authors
ckb: نووسەران

en: Authors: the VideoLAN Team, http://www.videolan.org/team/
ckb: نووسەران: تیمی VideoLAN، http://www.videolan.org/team/

en: Auto
ckb: خۆکار

en: Auto connnection
ckb: پەیوەندی خۆکار

en: Auto start
ckb: خۆکار دەستپێکردن

en: Auto-playback of new items
ckb: خۆکار دانە نوێیەکان لێ بدە

en: Autodetect subtitle files
ckb: خۆکارانە پەڕگەکانی ژێرنووس بدۆزەرەوە

en: Automatic
ckb: خۆکار

en: Avformat
ckb: فۆڕماتی Av

en: B Frames
ckb: چوارچێوەکانی B

en: Back
ckb: دواوە

en: Background
ckb: پاشەبنەما

en: Balance
ckb: تەرازوو

en: Band separator
ckb: جیاکەرەوەی باند

en: Basic
ckb: بنەڕەت

en: Be quiet
ckb: بێدەنگ بە

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
ckb: وریابە ئەمە ویستراوەکان لێدەری ڕەنگاڵەی VLC وەکخۆی لێ دەکاتەوە.
    دڵنیایت لە بەردەوامبوون؟

en: Bitrate
ckb: ڕێژەی بت

en: Bits per sample
ckb: بیت بۆ هەر نمونەیەک

en: Black
ckb: ڕەش

en: Blend
ckb: تێکەڵ

en: Blue
ckb: شین

en: Blues
ckb: بلوز

en: Blur
ckb: شێواندن

en: Bookmark
ckb: دڵخواز

en: Bookmark %i
ckb: %i دڵخواز بکە

en: Bookmarks
ckb: دڵخوازەکان

en: Bookmarks...
ckb: دڵخوازەکان

en: Border height
ckb: بەرزی سنوور

en: Border width
ckb: پانی سنوور

en: Bottom
ckb: بنەوە

en: Bottom-Left
ckb: بنەوە-چەپ

en: Bottom-Right
ckb: بنەوە-ڕاست

en: Bridge
ckb: پرد

en: Brightness
ckb: ڕوونیی

en: Bring All to Front
ckb: هەموویان بهێنە پێشەوە

en: Broadcast
ckb: بڵاوکردنەوە

en: Broadcast:
ckb: بڵاوکردنەوە:

en: Browse...
ckb: بگەڕێ...

en: Bytes
ckb: بایت

en: C
ckb: ckb

en: C&lear
ckb: پا&کردنەوە

en: CD reading failed
ckb: شکستی هێنا لە خوێندنەوەی CD

en: CDDB Server
ckb: ڕاژەکاری CDDB

en: CDDB Server port to use.
ckb: دەرچەی ڕاژەکاری CDDB بۆ بەکارهێنان.

en: CDDB port
ckb: دەرچەی CDDB

en: CDDB server
ckb: ڕاژەکاری CDDB

en: CDDB server port
ckb: دەرچەی ڕاژەکاری CDDB

en: CDDB server timeout
ckb: کاتی ڕاژەکاری CDDB تەواوبوو

en: CPU features
ckb: تایبەتمەندییەکانی CPU

en: CRL file
ckb: پەڕگەی CRL

en: Cable
ckb: کەیبڵ

en: Caching
ckb: کاشکردن

en: Camera
ckb: کامێرا

en: Cancel
ckb: پاشگەزبوونەوە

en: Cannot write to file %1:
    %2.
ckb: ناتوانێت بنووسێت لەسەر پەڕگەی %1:
    %2.

en: Capability
ckb: توانا

en: Capture failed
ckb: وێنەگرتن شکستی هێنا

en: Cartoon
ckb: کارتۆن

en: Center
ckb: ناوەند

en: Certificate file
ckb: پەڕگەی بڕوانامە

en: Change
ckb: گۆڕین

en: Change Hotkey
ckb: کلیلی گەرم بگۆرە

en: Change the caching for the media
ckb: کاشکردنی ڕەنگاڵە بگۆڕە

en: Change the display name of the Service.
ckb: ناوی پیشاندانی خزمەتگوزاری بگۆرە.

en: Change the start time for the media
ckb: کاتی دەستپێکردنی ڕەنگاڵە بگۆڕە

en: Channel
ckb: کەناڵ

en: Channel Name
ckb: ناوی کەناڵ

en: Channel bottom
ckb: بنەوەی کەناڵ

en: Channel left
ckb: چەپی کەناڵ

en: Channel number
ckb: ژمارەی کەناڵ

en: Channel right
ckb: ڕاستی کەناڵ

en: Channel summary
ckb: کورتەی کەناڵ

en: Channel top
ckb: لوتکەی کەناڵ

en: Channel:
ckb: کەناڵ:

en: Channels
ckb: کەناڵەکان

en: Channels:
ckb: کەناڵەکان:

en: Chapter
ckb: چاپتەر

en: Chapter %i
ckb: چاپتەر %i

en: Chapter codecs
ckb: کۆدێکەکانی بەش

en: Check for &Updates...
ckb: بپشکنە بۆ &نوێکردنەوە...

en: Check for Update...
ckb: پشکنین بۆ نوێکردنەوە

en: Check for Updates
ckb: پشکنین بۆ نوێکردنەوە

en: Checking for an update...
ckb: پشکنین بۆ نوێکردنەوە...

en: Choose
ckb: هەكبژێرە

en: Choose directory
ckb: بوخچە دیاری بکە

en: Choose file
ckb: پەڕگە دیاری بکە

en: Choose one or more media file to open
ckb: پەڕگەیەکی ڕەنگاڵە یان زیاتر هەڵبژێرە بۆ کردنەوە

en: Choose your preferred video output and configure it here.
ckb: دەرەنجامی ڤیدیۆکەت هەڵبژێرە و لێرە سازی بدە.

en: Choose...
ckb: هەڵبژێرە...

en: Christian rap
ckb: ڕاپی کرستیانی

en: Chroma
ckb: کرۆما

en: Chroma format
ckb: فۆڕماتی کرۆما

en: Circular Left
ckb: چەپی بازنەیی

en: Circular Right
ckb: ڕاستی بازنەیی

en: Classic look
ckb: شێوەی کلاسیکی

en: Classic rock
ckb: ڕۆکی کلاسیکی

en: Classical
ckb: کلاسیکی

en: Clean up
ckb: پاککردنەوە

en: Clear
ckb: پاککردنەوە

en: Clear List
ckb: پاککردنەوەی لیست

en: Clear Menu
ckb: پاککردنەوەی مێنیو

en: Client port
ckb: دەرچەی ڕاژەخواز

en: Clone the image
ckb: وێنە لەبەر بگرەوە

en: Close
ckb: داخستن

en: Close Window
ckb: داخستنی پەنجەرە

en: Club
ckb: یانە

en: Codec
ckb: کۆدێک

en: Codec Details
ckb: وردەکارییەکانی کۆدێک

en: Collect miscellaneous statistics.
ckb: ئامارە جۆربەجۆرەکان کۆبکەرەوە.

en: Collect statistics
ckb: ئامارەکان کۆ بکەوە

en: Color
ckb: ڕەنگ

en: Color extraction
ckb: دەرکێشانی پەڕگە

en: Color messages
ckb: پەیامەکانی ڕەنگ

en: Columns
ckb: ستوونەکان

en: Combined
ckb: تێکەڵکراو

en: Comedy
ckb: کۆمیدی

en: Command
ckb: فرمان

en: Commands
ckb: فەرمانەکان

en: Comment
ckb: لێدوان

en: Comments
ckb: لێدوانەکان

en: Compiled by
ckb: کۆکراوەتەوە لەلایەن

en: Compiled by %s
ckb: کۆکراوەتەوە لەلایەن %s

en: Compiled by %s@%s.%s
ckb: کۆکراوەتەوە لەلایەن %s@%s.%s

en: Compiler:
ckb: کۆکەرەوە:

en: Compiler: %s
ckb: کۆکەرەوە: %s

en: Configuration file
ckb: پەڕگەی سازدان

en: Configuration options
ckb: هەڵبژاردنەکانی سازدان

en: Configure
ckb: سازدان

en: Connection failed
ckb: پەیوەندی شکستی هێنا

en: Continue
ckb: بەردەوامبوون

en: Control
ckb: دەستبەسەرداگرتن

en: Control interfaces
ckb: ڕووکارەکانی دەستبەسەرداگرتن

en: Controller...
ckb: دەستبەسەرداگر...

en: Controls
ckb: دەستبەسەرداگرتنەکان

en: Conve&rt / Save...
ckb: &گۆڕین / پاشەکەوتکردن...

en: Conversions from
ckb: گۆڕین لە

en: Copy
ckb: لەبەرگرتنەوە

en: Copyright
ckb: مافی لەبەرگرتنەوە

en: Copyright (C)
ckb: مافی لەبەرگرتنەوە (C)

en: Correct Aspect Ratio
ckb: ڕێژەی لاکان ڕاست بکەرەوە

en: Corrupted
ckb: تێکچوو

en: Country
ckb: وڵات

en: Create
ckb: دروستکردن

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
ckb: "یارییە مەتەڵ" دروست بکە بە ڤیدیۆکە.
    ڤیدیۆکە دابەش ئەبێت بۆ چەند بەشێک کە پێویستە ڕیزیان بکەیت.

en: Create a new bookmark
ckb: دڵخوازێکی نوێ دروست بکە

en: Crop
ckb: بڕین

en: Crop video filter
ckb: پاڵێوەری بڕینی ڤیدیۆ

en: Crop: %s
ckb: بڕین: %s

en: Cropping failed
ckb: بڕین شکستی هێنا

en: Current channel:
ckb: کەناڵی هەنووکە:

en: Custom
ckb: دەستکرد

en: Cut
ckb: بڕین

en: DVB Type:
ckb: جۆری DVB:

en: DVB subtitles
ckb: ژێرنووسەکانی DVB

en: DVD angle
ckb: گۆشەی DVD

en: DVD device
ckb: ئامێری DVD

en: DVD with menus
ckb: DVD بە مێنیوەوە

en: DVD without menus
ckb: DVD بە بێ مێنیو

en: DVDRead could not open the disc "%s".
ckb: خوێنەری DVD ناتوانێت پەپکەی "%s" بکاتەوە.

en: Dance
ckb: سەما

en: Date
ckb: ڕێکەوت

en: Day / Month / Year:
ckb: ڕۆژ / مانگ / ساڵ:

en: Death metal
ckb: کانزای مردوو

en: Decompression
ckb: هەڵوەشاندنەوەی پەستێنراو

en: Decrease Volume
ckb: کەمکردنی ئاستی دەنگ

en: Default
ckb: بنەڕەت

en: Default DVD angle.
ckb: گۆشەی بنەڕەتی دی ڤی دی

en: Default Encoding
ckb: ئینکۆدینی بنەڕەتی

en: Default Server Port
ckb: دەرچەی ڕاژەکانی بنەڕەتی

en: Default Volume
ckb: ئاستی دەنگی بنەڕەتی

en: Default audio volume
ckb: ئاستی دەنگی بنەڕەت

en: Default caching level
ckb: ئاستی بنەڕەتی کاش

en: Default devices
ckb: دەزگا بنەڕەتییەکان

en: Default disc device
ckb: ئامێری پەپکەی بنەڕەتی

en: Default encoding
ckb: ئینکۆدینی بنەڕەت

en: Default font alpha
ckb: ئەلفای بنەڕەتی فۆنت

en: Default font color
ckb: ڕەنگی بنەڕەتی فۆنت

en: Default font description
ckb: پەسنی بنەڕەتی فۆنت

en: Default font effect
ckb: کاریگەری بنەڕەتی فۆنت

en: Default volume
ckb: ئاستی دەنگی بنەڕەتی

en: Defaults
ckb: بنەڕەتییەکان

en: Delay
ckb: دواخستن

en: Delete
ckb: سڕینەوە

en: Delete all the bookmarks
ckb: هەموو دڵخوازەکان بسڕەوە

en: Delete the selected item
ckb: شتە دیاریکراوەکە بسڕەوە

en: Deletes the selected item
ckb: دانە دیاریکراوەکە دەسڕێتەوە

en: Description
ckb: پەسن

en: Destination
ckb: مەبەست

en: Destination audio codec
ckb: کۆدێکی دەنگی مەبەست

en: Destination prefix
ckb: پێشگری مەبەست

en: Destinations
ckb: مەبەستەکان

en: Device
ckb: ئامێر

en: Device Selection
ckb: دیاریکردنی ئامێر

en: Device name
ckb: ناوی ئامێر

en: Device properties
ckb: تایبەتمەندییەکانی ئامێر

en: Device:
ckb: ئامێر:

en: Dialog
ckb: دایەلۆگ

en: Dialog providers settings
ckb: ڕێکخستنەکانی دابینکەری دایەلۆگ

en: DirectX video output
ckb: دەرەنجامی ڤیدیۆی DirectX

en: Directory
ckb: بوخچە

en: Directory path prefix
ckb: پێشگری ڕێڕەوی بوخچە

en: Directory to cache CDDB requests
ckb: بوخچە بۆ کاشکردنی داواکانی CDDB

en: Disable
ckb: ناچالاککردن

en: Disc
ckb: پەپکە

en: Disc Devices
ckb: ئامێرەکانی پەپکە

en: Disc Selection
ckb: دیاریکردنی پەپکە

en: Disc device
ckb: ئامێری پەپکە

en: Discard
ckb: فەوتاندن

en: Disco
ckb: دیسکۆ

en: Discontinuities
ckb: بەردەوامنەبوونەکان

en: Display
ckb: پیشاندان

en: Display Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی پیشاندان

en: Display device
ckb: ئامێر پیشان بدە

en: Display locally
ckb: ناوخۆیانە پیشانی بدە

en: Display name of the Service
ckb: ناوی خزمەتگوزاری پیشان بدە

en: Display playlist tree
ckb: درەختی لیستی لێدان پیشان بدە

en: Displayed frames
ckb: چوارچێوە پیشاندراوەکان

en: Don't Send
ckb: مەینێرە

en: Don't display any video
ckb: هیچ ڤیدیۆیەک پیشان مەدە

en: Don't repair
ckb: چاکی مەکەوە

en: Don't show
ckb: پیشانی مەدە

en: Double Size
ckb: دوو هێندە قەبارە

en: Double click to get media information
ckb: دوو کرتە بکە بۆ دەستکەوتنی زانیاری ڕەنگاڵە

en: Download Plugin
ckb: داگرتنی پێوەکراو

en: Download now
ckb: ئێستا دایبگرە

en: Downloading ...
ckb: دای دەگرێت ...

en: Dream
ckb: خەون

en: Drop late frames
ckb: چوارچێوە درەنگکەوتووەکان لەناو ببە

en: Duration
ckb: ماوە

en: Duration in ms
ckb: ماوە بە میلی چرکە

en: E&xport
ckb: هە&ناردن

en: Edge
ckb: قەڕاغ

en: Edit
ckb: دەستکاری

en: Edit Bookmarks
ckb: دەستکاریکردنی دڵخوازەکان

en: Edit Options
ckb: دەستکاریکردنی هەڵبژاردنەکان

en: Edit settings
ckb: دەستکاریکردنی ڕێکخستنەکان

en: Effect
ckb: کاریگەری

en: Effects
ckb: کاریگەرییەکان

en: Effects list
ckb: لیستی کاریگەرییەکان

en: Eject the disc
ckb: پەپکەکە دەربکە

en: Elements order
ckb: ڕیزکردنی توخمەکان

en: Empty Folder
ckb: بوخچەی بەتاڵ

en: Enable
ckb: چالاککردن

en: Enable Audio
ckb: چالاککردنی دەنگ

en: Enable Last.fm submissions
ckb: ناردنەکانی last.fm چالاک بکە

en: Enable OSD
ckb: چالاککردنی پ س ش

en: Enable Video
ckb: چالاککردنی ڤیدیۆ

en: Enable audio
ckb: دەنگ چالاک بکە

en: Enable last.fm submission
ckb: ناردنی last.fm چالاک بکە

en: Enable sub-pictures
ckb: ژێروێنەکان چالاک بکە

en: Enable time streching audio
ckb: ڕێ بە درێژکردنەوەی کاتی دەنگ بدە

en: Enable transparency effects
ckb: کاریگەرییەکانی ڕۆشنی چالاک بکە

en: Enable video
ckb: ڤیدیۆ چالاک بکە

en: Encoders settings
ckb: ڕێکخستنەکانی بەکۆدکەر

en: End
ckb: کۆتایی

en: Equalizer
ckb: هاوسەنگکەر

en: Equalizer...
ckb: هاوسەنگکەر...

en: Erase
ckb: سڕینەوە

en: Error
ckb: هەڵە

en: Errors
ckb: هەڵەکان

en: Errors and Warnings
ckb: هەڵە و ئاگادارییەکان

en: Errors and Warnings...
ckb: هەڵە و ئاگادارییەکان...

en: Exit if there are no more items in the playlist.
ckb: دەربچۆ گەر هیچ شتێک نییە لە لیستی لێدان

en: Export SDP as file
ckb: SDP وەک پەڕگە هەناردە بکە

en: Extended Controls...
ckb: درێژکردنەوەی دەستبەسەرداگرتنەکان...

en: Extended panel
ckb: پانێڵە درێژکراوەکان

en: Extra interface modules
ckb: یەکە زیادەکانی ڕووکار

en: Extra media
ckb: ڕەنگاڵەی زیادە

en: Extract
ckb: دەرکێشان

en: EyeTV is not launched
ckb: EyeTV کارپێنەکراوە

en: FEC rate
ckb: ڕێژەی FEC

en: FM radio
ckb: ڕادیۆی FM

en: FTP account
ckb: هەژماری FTP

en: FTP password
ckb: تێپەڕەوشەی FTP

en: FTP user name
ckb: ناوی بەکارهێنەری FTP

en: Factor
ckb: هۆکار

en: Fake
ckb: ساختە

en: Fake TTY
ckb: TTY ـی ساختە

en: Faster
ckb: خێراتر

en: Faster (fine)
ckb: خێراتر (باش)

en: File
ckb: پەڕگە

en: File Format:
ckb: فۆڕماتی پەڕگە:

en: File Selection
ckb: دیاریکردنی پەڕگە

en: File corrupted
ckb: پەڕگە تێکچووە

en: File could not be verified
ckb: نەتوانرا پەڕگە بسەلمێندرێت

en: File names:
ckb: ناوی پەڕگەکان:

en: File not verifiable
ckb: پەڕگە توانای سەلماندنی نییە

en: File reading failed
ckb: خوێندنەوەی پەڕگە شکستی هێنا

en: Filename
ckb: ناوی پەڕگە

en: Filename for the font you want to use
ckb: ناوی پەڕگەی ئەو فۆنتەی ئەتەوێت بەکاری ببەیت

en: Filename prefix
ckb: پێشگری ناوی پەڕگە

en: Files
ckb: پەڕگەکان

en: Filter
ckb: پاڵێوەر

en: Filter mode
ckb: جۆری پاڵاوتن

en: Filter:
ckb: پاڵاوتن:

en: Filters
ckb: پاڵێوەرەکان

en: Find: %s
ckb: دۆزینەوە: %s

en: Finish
ckb: کۆتایی

en: First Played
ckb: یەکەم لێدان

en: Fix HDTV height
ckb: بەرزی HDTV چاک بکە

en: Flat
ckb: تەخت

en: Flip horizontally
ckb: ئاسۆیی هەڵیبگێڕەوە

en: Flip the video horizontally (if supported by the v4l2 driver).
ckb: ڤیدیۆکە ئاسۆیی هەڵبگێڕەوە (گەر پاڵپشتی کرا لەلایەن وەگەڕخەری v4l2 ـەوە).

en: Flip the video vertically (if supported by the v4l2 driver).
ckb: ڤیدیۆکە ستوونی هەڵبگێڕەوە (گەر پاڵپشتی کرا لەلایەن وەگەڕخەری v4l2 ـەوە).

en: Flip vertically
ckb: ستوونی هەڵیبگێڕەوە

en: Folder
ckb: بوخچە

en: Follow the mouse
ckb: دوای مشک بکەوە

en: Font
ckb: فۆنت

en: Font Color
ckb: ڕەنگی فۆنت

en: Font Effect
ckb: کاریگەری فۆنت

en: Font Properties
ckb: تایبەتمەندییەکانی فۆنت

en: Font Size
ckb: قەبارەی فۆنت

en: Font color
ckb: ڕەنگی فۆنت

en: Font size
ckb: قەبارەی فۆنت

en: Font size in pixels
ckb: قەبارەی فۆنت بە خاڵ

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
ckb: قەبارەی فۆنت، بە خاڵ. بنەڕەت بریتیە لە -١ (قەبارەی بنەڕەتی فۆنت بەکارببە).

en: Font size, pixels
ckb: قەبارەی فۆنت، خاڵ

en: Form
ckb: شێواز/پێکهاتن

en: Format
ckb: شێواز

en: Forward
ckb: پێشخستن

en: Frame By Frame
ckb: چوارچێوە بە چوارچێوە

en: Frame by frame
ckb: چوارچێوە بە چوارچێوە

en: Frame delay
ckb: دواخستنی چوارچێوە

en: Frame rate
ckb: ڕێژەی چوارچێوە

en: Framerate
ckb: تێکڕای چوارچێوە

en: Frames per Second
ckb: چوارچێوەکان بۆ هەر چرکەیەک

en: Frames per Second:
ckb: چوارچێوەکان بۆ هەر چرکەیەک:

en: Frames per second
ckb: چوارچێوەکان بۆ هەر چرکەیەک

en: Freq 1 (Hz)
ckb: لەرەلەری 1 (Hz)

en: Freq 2 (Hz)
ckb: لەرەلەری 2 (Hz)

en: Freq 3 (Hz)
ckb: لەرەلەری 3 (Hz)

en: Frequency
ckb: لەرەلەر

en: Frequency:
ckb: لەرەلەر:

en: From
ckb: لە

en: Fullscreen
ckb: پڕشاشە

en: Fullscreen Video Device
ckb: ئامێری ڤیدیۆی پڕشاشە

en: Fullscreen video output
ckb: دەرەنجامی ڤیدیۆی پڕشاشەیی

en: Game
ckb: یاری

en: Gamma
ckb: گاما

en: General
ckb: گشتیی

en: General Audio
ckb: دەنگی گشتی

en: General Audio Settings
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی دەنگ

en: General Input
ckb: زانیاری ناردنی گشتی

en: General Video Settings
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی ڤیدیۆ

en: General audio settings
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی دەنگ

en: General input settings. Use with care...
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی زانیاری ناردن. بە وریایی بەکاریان بهێنە...

en: General playlist behaviour
ckb: هەڵسوکەوتی لیستی لێدانی گشتی

en: General settings for audio output modules.
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی یەکەکانی دەرەنجامی دەنگ.

en: General video settings
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی ڤیدیۆ

en: Geometry
ckb: ئەندازە

en: Global
ckb: جیهانی

en: Global Hotkeys
ckb: گەرمەکلیلە گشتییەکان

en: Global Hotkeys interface
ckb: ڕووکاری کلیلە گەرمە گشتییەکان

en: Go back in browsing history
ckb: بگەڕێوە بۆ گەڕان لە مێژوودا

en: Go forward in browsing history
ckb: بڕۆ بۆ پێشەوە لە گەڕان لە مێژوودا

en: Go to Chapter
ckb: بڕۆ بۆ بەش

en: Go to Time
ckb: بڕۆ بۆ کاتێک

en: Go to Title
ckb: بڕۆ بۆ ناونیشان

en: Go to the DVD menu
ckb: بڕۆ بۆ مێنیوی DVD

en: Go to time
ckb: بڕۆ بۆ کات

en: Google Video
ckb: ڤیدیۆی گووگڵ

en: Gray
ckb: ڕەساسی

en: Green
ckb: سەوز

en: Group
ckb: گرووپ

en: Group name
ckb: ناوی گرووپ

en: H.264 level
ckb: ئاستی H.264

en: HTML playlist export
ckb: هەناردەکردنی لیستەی HTML

en: HTTP Host address
ckb: ناونیشانی ڕاژەی HTTP

en: HTTP announce
ckb: ئاگاداری HTTP

en: HTTP password
ckb: تێپەڕەوشەی HTTP

en: HTTP proxy password
ckb: تێپەڕەوشەی HTTP proxy

en: HTTP server
ckb: ڕاژەکاری HTTP

en: HTTP user name
ckb: ناوی بەکارهێنەری HTTP

en: Half Size
ckb: نیو قەبارە

en: Handlers
ckb: دەسکەکان

en: Height
ckb: بەرزی

en: Help
ckb: یارمەتی

en: Hide Others
ckb: شاردنەوەی ئەوانی تر

en: Hide VLC
ckb: شاردنەوەی VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
ckb: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC لە تاسکباڕدا بشارەوە

en: Hide future errors
ckb: هەڵەکانی داهاتوو بسڕەوە

en: Hide interface
ckb: ڕووکار بشارەوە

en: High freq (Hz)
ckb: لەرەلەری بەرز (Hz)

en: Highest
ckb: بەرزترین

en: Hip-Hop
ckb: هیپ-هۆپ

en: Horizontal
ckb: ئاسۆیی

en: Horizontal centering
ckb: ناوەندکردنی ئاسۆیی

en: Horizontal flip
ckb: هەڵگێڕانەوەی ئاسۆیی

en: Host
ckb: ڕاژە

en: Host address
ckb: ناونیشانی ڕاژە

en: Hostname or IP address of target device
ckb: ناوی ڕاژە یان ناونیشانی IP ـی ئامێری مەبەست

en: Hot keys
ckb: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkey
ckb: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkeys
ckb: کلیلە گەرمەکان

en: Hotkeys management interface
ckb: ڕووکاری بەڕێوەبردنی کلیلەگەرمەکان

en: Hotkeys settings
ckb: ڕێکخستنەکانی کلیلە گەرمەکان

en: Hours / Minutes / Seconds:
ckb: کاژێر / خولەک / چرکە:

en: House
ckb: خانوو

en: Hurry up
ckb: خێراکردن

en: I&mport
ckb: ها&وردن

en: IP Address
ckb: ناونیشانی IP

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
ckb: ئەگەر پەڕگەکە هەیە و ئەم هەڵبژاردنە چالاککراوە، پەڕگەی هەبوو لەسەری نانووسرێتەوە.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
ckb: گەر ئەم هەڵبژاردنە ڕێکخرام چوارچێوەکانی B بەکاردێت. ئەم هەڵبژاردنە بەکار ببە بۆ ڕێکخستنی ژمارەی چوارچێوەکانی B.

en: Ignore
ckb: فەرامۆشکردن

en: Ignore subtitle flag
ckb: ئاڵای ژێرنووس فەرامۆش بکە

en: Ignored extensions
ckb: درێژکراوە فەرامۆشکراوەکان

en: Image clone
ckb: لەبەرگرتنەوەی وێنە

en: Image colors inversion
ckb: هەڵگێڕانەوەی ڕەنگەکانی وێنە

en: Image cropping
ckb: بڕینی وێنە

en: Image file
ckb: پەڕگەی وێنە

en: Image format
ckb: فۆڕماتی وێنە

en: Image height
ckb: بەرزی وێنە

en: Image mask
ckb: دەمامکی وێنە

en: Image modification
ckb: دەستکاریکردنی وێنە

en: Image wall
ckb: دیواری وێنە

en: Image width
ckb: پانی وێنە

en: Include subtitles
ckb: ژێرنووسی تیادابێت

en: Increase Volume
ckb: زیادکردنی ئاستی دەنگ

en: Index
ckb: سەرەتا

en: Industrial
ckb: دەستکرد

en: Information
ckb: زانیاریی

en: Information...
ckb: زانیاری...

en: Infrared
ckb: تیشکی ژێرسوور

en: Initializing
ckb: دەستپێکردن

en: Input bitrate
ckb: تێکڕای بتی زانیاری ناردن

en: Install Windows Service
ckb: خزمەتگوزاری ویندۆز دابمەزرێنە

en: Install the Service and exit.
ckb: خزمەتگوزاری دابمەزرێنە و دەربچۆ.

en: Interface
ckb: لە ڕوو

en: Interface Settings
ckb: ڕێکخستەکانی لە ڕوو

en: Interface Type
ckb: جۆری ڕووکار

en: Interface module
ckb: یەکەی ڕووکار

en: Invalid signature
ckb: واژۆ نەگونجاوە

en: Invert colors
ckb: هەڵگێڕانەوەی ڕەنگەکان

en: Jazz
ckb: جاز

en: Jump Bac&kward
ckb: بازدان بۆ &دواوە

en: Jump To Time
ckb: بازدان بۆ کاتێک

en: Jump sizes
ckb: قەبارەکانی باز

en: Jump to Specific &Time
ckb: بڕۆ بۆ &کاتێکی دیاریکراو

en: Jump to time
ckb: بازدان بۆ کاتێک

en: Keep Recent Items
ckb: دواترین شتەکان بپارێزە

en: Keep aspect ratio
ckb: ڕێژەی لاکان بپارێزە

en: Keep current Equalizer settings
ckb: ڕێکخستنە هەنووکەییەکانی هاوسەنگکردن بپارێزە

en: Keep original size
ckb: قەبارەی ڕەسەنی بپارێزە

en: Key
ckb: کلیل

en: Key:
ckb: کلیل:

en: Language
ckb: زمان

en: Large
ckb: گەورە

en: Larger
ckb: گەورەتر

en: Last.fm username not set
ckb: ناوی بەکارهێنەری last.fm نەنووسراوە

en: Launch EyeTV now
ckb: ئێستا EyeTV کار پێ بکە

en: Leave Fullscreen
ckb: پڕشاشەیی جێبهێڵە

en: Leave fullscreen
ckb: جێهێشتنی پڕشاشە

en: Left
ckb: چەپ

en: License
ckb: مۆڵەت

en: Linear
ckb: هێڵی

en: List ID
ckb: ID ـی لیست

en: Live
ckb: ڕاستەوخۆ

en: Load subtitles file:
ckb: پەڕگەی ژێرنووس بکەرەوە:

en: Location
ckb: شوێن

en: Location:
ckb: شوێن:

en: Log all VLC messages to a text file.
ckb: هەموو پەیامەکانی VLC بکە بە پەڕگەیەکی لۆگ.

en: Log filename
ckb: ناوی پەڕگەی لۆگ

en: Log format
ckb: فۆڕماتی لۆگ

en: Log to file
ckb: لۆگ بکە بە پەڕگەیەک

en: Logo
ckb: لۆگۆ

en: Logo erase
ckb: سڕینەوەی لۆگۆ

en: Logo filenames
ckb: ناوی پەڕگەکانی لۆگۆ

en: Logo position
ckb: جێگەی لۆگۆ

en: Long backwards jump
ckb: بازی درێژ بۆ دواوە

en: Long forward jump
ckb: بازی درێژ بۆ پێشەوە

en: Long jump length
ckb: درێژی بازی درێژ

en: Long jump length, in seconds.
ckb: درێژی بازی درێژ، بە چرکە.

en: Lost frames
ckb: چوارچێوە لەناوچووەکان

en: Loudness
ckb: بەرزیی

en: Low freq (Hz)
ckb: لەرەلەری نزم (Hz)

en: Lowest
ckb: نزمترین

en: Lyrics
ckb: هۆنراوەکان

en: M3U playlist export
ckb: هەناردەکردنی لیستەی M3U

en: MPEG 1 Format
ckb: فۆڕماتی MPEG 1

en: MPEG Video
ckb: ڤیدیۆی MPEG

en: Mac OS X interface
ckb: ڕووکاری Mac OS X

en: Magnification
ckb: گەورەکردن

en: Magnification/Zoom
ckb: گەورەکردن/دوورپێش

en: Magnify
ckb: گەورەکردن

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
ckb: بەشێک لە ڤیدیۆکە گەورە بکە. ئرتوانی دیاری بکەیت کە چ بەشێک لە ڤیدیۆکە گەورە بکرێت.

en: Main interfaces
ckb: ڕووکارە سەرەکییەکان

en: Main interfaces settings
ckb: ڕێکخستنە گشتییەکانی لەڕوو

en: Make a donation...
ckb: پشتگیرییەک بنێرە...

en: Manage &bookmarks
ckb: ڕێکخستنی &دڵخوازەکان

en: Manual ratio
ckb: ڕێژەیەکی دەستکار

en: Maroon
ckb: مارۆنی

en: Mask
ckb: دەمامک

en: Max length
ckb: زۆرترین درێژی

en: Max level
ckb: زۆرترین ئاست

en: Maximal bitrate
ckb: زۆرترین تێکڕای بت

en: Maximum GOP size
ckb: زۆرترین قەبارەی GOP

en: Maximum level
ckb: زۆرترین ئاست

en: Maximum number of connections
ckb: زۆرترین ژمارەی پەیوەندییەکان

en: Maximum output video height.
ckb: زۆرترین بەرزی ڤیدیۆی دەرەنجام.

en: Maximum output video width.
ckb: زۆرترین پانی ڤیدیۆی دەرەنجام.

en: Maximum video height
ckb: زۆرترین بەرزی وێنە

en: Maximum video width
ckb: زۆرترین پانی وێنە

en: Media &Information
ckb: زانیاری &ڕەنگاڵە

en: Media Files
ckb: پەڕگەکانی ڕەنگاڵە

en: Media Information
ckb: زانیاری ڕەنگاڵە

en: Media Information...
ckb: زانیاریی ڕەنگاڵە...

en: Media Library
ckb: گەنجینەی ڕەنگاڵە

en: Media Manager Edition
ckb: چاپی بەڕێوەبەری ڕەنگاڵە

en: Media Manager List
ckb: لیستی بەڕێوەبەری ڕەنگاڵە

en: Media: %s
ckb: ڕەنگاڵە: %s

en: Medium backwards jump
ckb: بازێکی مامناوەند بۆ دواوە

en: Medium forward jump
ckb: بازی مامناوەند بۆ پێشەوە

en: Medium jump length
ckb: درێژی بازی مامناوەند

en: Medium jump length, in seconds.
ckb: درێژی بازی مامناوەند، بە چرکە.

en: Memory copy module
ckb: یەکەی لەبەرگرتنەوەی بیرگە

en: Menu
ckb: مێنیو

en: Menu position
ckb: جێگەی مێنیو

en: Messages
ckb: پەیامەکان

en: Messages...
ckb: پەیامەکان...

en: Metal
ckb: کانزا

en: Mi&nimal View
ckb: بینینی ب&چووک

en: Middle
ckb: ناوەڕاست

en: Minimize Window
ckb: بچوککردنەوەی پەنجەرە

en: Minimum GOP size
ckb: کەمترین قەبارەی GOP

en: Miscellaneous
ckb: جۆربەجۆرەکان

en: Miscellaneous Options
ckb: هەڵبژاردنە جۆربەجۆرەکان

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ckb: یەکە و ڕێکخستنە جۆربەجۆرەکانی دەنگ.

en: Mode
ckb: جۆر

en: Modules search path
ckb: ڕێڕەوی گەڕانی یەکەکان

en: Modules tree
ckb: درەختی یەکەکان

en: Mono
ckb: تاک

en: More Info
ckb: زانیاری زیاتر

en: More bands : 80 / 20
ckb: باندی زیاتر : ٨٠ / ٢٠

en: Mouse pointer image
ckb: وێنەی نیشاندەری مشک

en: Musical
ckb: موزیکی

en: Mute
ckb: بێدەنگ

en: Mute audio
ckb: بێدەنگکردن

en: N&ormal Speed
ckb: خێرایی &ئاسایی

en: NT Service
ckb: خزمەتگوزاری NT

en: Name
ckb: ناو

en: Name for the font you want to use
ckb: ناوی ئەو فۆنتەی ئەتەوێت بەکاری ببەیت

en: Name of current instance
ckb: ناوی نمونەی هەنووکەیی

en: Name:
ckb: ناوڵ

en: Native
ckb: خۆماڵی

en: Native American
ckb: ئەمریکای خۆماڵی

en: Navigation
ckb: ڕێدۆزی

en: Ne&xt
ckb: &دواتر

en: Network
ckb: ڕایەڵە

en: Network Name
ckb: ناوی ڕایەڵە

en: Network Protocol
ckb: پڕۆتۆکۆلی ڕایەڵە

en: Network settings
ckb: ڕێکخستنەکانی ڕایەڵە

en: Network:
ckb: ڕایەڵە:

en: Never fix
ckb: هەرگیز چاکی مەکە

en: New Age
ckb: سەردەمییانە

en: New destination
ckb: مەبەستی نوێ

en: New wave
ckb: شەپۆلی نوێ

en: Next
ckb: داهاتوو

en: Next Channel
ckb: کەناڵی داهاتوو

en: Next Chapter/Title
ckb: بەش/ناونیشانی داهاتوو

en: Next Title
ckb: ناونیشانی داهاتوو

en: Next chapter
ckb: چاپتەری داهاتوو

en: Next frame
ckb: چوارچێوەی داهاتوو

en: Next title
ckb: ناونیشانی داهاتوو

en: No
ckb: نەخێر

en: No %@s found
ckb: هیچ %@s ـێک نەدۆزرایەوە

en: No CrashLog found
ckb: هیچ تۆمارێکی تێکشکان نەدۆزرایەوە

en: No DVD menus
ckb: مێنیوی DVD نییە

en: No Filtering
ckb: هیچ پاڵاوتنێک

en: No file selected
ckb: هیچ پەڕگەیەک دیاری نەکراوە

en: No folder selected
ckb: هیچ بوخچەیەک دیاری نەکراوە

en: No help available
ckb: هیچ یارمەتییەک نییە

en: No items in the playlist
ckb: هیچ دانەیەک لە لیستی لێداندا نییە

en: No repeat
ckb: دووبارەیان مەکەوە

en: Noise
ckb: قەرەباڵغی

en: Noise reduction
ckb: کەمکردنەوەی تەرزە

en: None
ckb: هیچ

en: Normal
ckb: ئاسایی

en: Normal Size
ckb: قەبارەی ئاسایی

en: Normal rate
ckb: تێکڕای ئاسایی

en: Not Set
ckb: ڕێکنەکخراوە

en: Note:
ckb: تێبینی:

en: Notify
ckb: ئاگادارکردنەوە

en: Now Playing
ckb: ئێستا لێ دەدرێت

en: Now playing
ckb: ئێستا لێدەدات

en: Number of audio buffers
ckb: ژمارەی ڕێکخەرەکانی دەنگ

en: Number of audio channels
ckb: ژمارەی کەناڵەکانی دەنگ

en: Number of channels
ckb: ژمارەی کەناڵەکان

en: Number of columns
ckb: ژمارەی ستوونەکان

en: Number of images for change
ckb: ژمارەی وێنەکان بۆ گۆڕین

en: Number of lines for change
ckb: ژمارەی هێڵەکان بۆ گۆڕین

en: Number of rows
ckb: ژمارەی ئاسۆکان

en: Number of stars
ckb: ژمارەی ئەستێرەکان

en: OK
ckb: باشە

en: OSD menu
ckb: مێنیوی پسش

en: Off
ckb: ناکارا

en: Old playlist export
ckb: هەناردەی لیستی لێدانی کۆن

en: Olive
ckb: زەیتوونی

en: On
ckb: کارا

en: On Screen Display
ckb: پیشاندانی سەر شاشە

en: Online Documentation...
ckb: بەڵگەنامەکانی سەرهێڵ...

en: Online Forum...
ckb: مەکۆی سەرهێڵ...

en: Open
ckb: کردنەوە

en: Open &Directory...
ckb: &بوخچە بکەرەوە...

en: Open &Disc...
ckb: &پەپکە بکەرەوە...

en: Open &Folder...
ckb: کردنەوەی &پەڕگە...

en: Open &Network...
ckb: &ڕایەڵە بکەرەوە...

en: Open D&irectory...
ckb: کردنەوەی &بوخچە...

en: Open Directory
ckb: بوخچە بکەوە

en: Open Disc
ckb: کردنەوەی پەپکە

en: Open Disc...
ckb: کردنەوەی پەپکە...

en: Open File
ckb: کردنەوەی پەڕگە

en: Open File...
ckb: کردنەوەی پەڕگە...

en: Open Folder...
ckb: بوخچە بکەرەوە...

en: Open Media
ckb: کردنەوەی ڕەنگاڵە

en: Open Network...
ckb: کردنەوەی ڕایەڵە...

en: Open Play&list...
ckb: کردنەوەی &لیستی لێدان...

en: Open Recent
ckb: کردنەوەی دوایینەکان

en: Open Source
ckb: سەرچاوە کراوە

en: Open Subtitles
ckb: کردنەوەی ژێرنووس

en: Open VIDEO_TS Directory
ckb: کردنەوەی بوخچەی VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
ckb: سازدانی VLM بکەرەوە...

en: Open a medium
ckb: ناوەندێک بکەرەوە

en: Open a skin file
ckb: پەڕگەیەکی پێست بکەرەوە

en: Open files from all sub-folders as well?
ckb: پەڕگەکانی هەموو ژێربوخچەکان بکاتەوە؟

en: Open playlist
ckb: لیستی لێدان بکەرەوە

en: Open playlist...
ckb: کردنەوەی لیستی لێدان...

en: Open skin ...
ckb: کردنەوە پێست ...

en: Open subtitles file
ckb: پەڕگەی ژێرنووس بکەوە

en: Open subtitles...
ckb: کردنەوەی ژێرنووسەکان

en: Open:
ckb: کردنەوە:

en: Open: %s
ckb: کردنەوە: %s

en: Opening
ckb: کردنەوە

en: Options
ckb: هەڵبژاردنەکان

en: Ordered chapters
ckb: بەشە ڕیزکراوکان

en: Original ID
ckb: ID ـی ڕەسەن

en: Original Size
ckb: قەبارەی ڕەسەن

en: Other
ckb: هیتر

en: Other codecs
ckb: کۆدێکەکانی تر

en: Output
ckb: دەرەنجام

en: Output modules
ckb: یەکەکانی دەرەنجام

en: Output:
ckb: دەرەنجام:

en: Owner
ckb: خاوەن

en: P&layback
ckb: &لێدان

en: PVR radio device
ckb: ئامێری ڕادیۆی PVR

en: PVR video device
ckb: ئامێری ڤیدیۆی PVR

en: Packet Size
ckb: قەبارەی پاکەت

en: Page
ckb: پەڕە

en: Partial Extract
ckb: دەرکێشانی بەش بەش

en: Party
ckb: ئاهەنگ

en: Password
ckb: تێپەڕەوشە

en: Password for HTTP Proxy
ckb: تێپەڕەوشە بۆ پڕۆکسی HTTP

en: Paste
ckb: لکاندن

en: Path
ckb: ڕێڕەو

en: Path to the skin to use.
ckb: ڕێڕەوی پێست بۆ بەکارهێنان

en: Pause
ckb: ڕاگرتن

en: Pause only
ckb: تەنها ڕاگرتن

en: Paused
ckb: ڕاگیرا

en: Percent
ckb: ڕێژەی سەدی

en: Permissions
ckb: دەسەڵاتەکان

en: Picture coding mode
ckb: جۆری بەکۆدکردنی وێنە

en: Pixels to crop from bottom
ckb: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە خوارەوە

en: Pixels to crop from left
ckb: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە چەپەوە

en: Pixels to crop from right
ckb: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە ڕاستەوە

en: Pixels to crop from top
ckb: ژمارەی خاڵەکان کە بیبڕێت لە سەرەوە

en: Play
ckb: لێدان

en: Play and exit
ckb: لێدان و دەرچوون

en: Play and stop
ckb: لێدان و وەستاندن

en: Play files randomly forever
ckb: هەمیشە هەڕەمەکی پەڕگەکان لێدەدات

en: Play only
ckb: تەنها لێدان

en: Play playlist bookmark 1
ckb: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 10
ckb: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 2
ckb: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 3
ckb: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 4
ckb: دڵخوازی ٤ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 5
ckb: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 6
ckb: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 7
ckb: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 8
ckb: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play playlist bookmark 9
ckb: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان لێبدە

en: Play&list
ckb: لیستی &لێدان

en: Play/Pause
ckb: لێدان/ڕاگرتن

en: Playback
ckb: لێدان

en: Playback control
ckb: دەستبەسەرداگرتنی لێدان

en: Playback failure
ckb: شکستی لێدان

en: Playlist
ckb: لیستی لێدان

en: Playlist Files
ckb: پەڕگەکانی لیستی لێدان

en: Playlist Files|
ckb: پەڕگەکانی لیستی لێدان|

en: Playlist bookmark 1
ckb: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 10
ckb: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 2
ckb: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 3
ckb: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 4
ckb: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 5
ckb: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 6
ckb: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 7
ckb: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 8
ckb: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان

en: Playlist bookmark 9
ckb: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان

en: Playlist...
ckb: لیستی لێدان...

en: Plu&gins and extensions
ckb: &پێوەکراو و درێژکراوەکان

en: Plugins
ckb: پێوەکراوەکان

en: Plugins and extensions
ckb: پێوەکراو و درێژکراوەکان

en: Pop
ckb: پۆپ

en: Port
ckb: دەرچە

en: Port:
ckb: دەرچە:

en: Position
ckb: جێ

en: Position Control
ckb: دەستبەسەرداگرتنی جێ

en: Position of video title
ckb: شوێنی ناونیشانی ڤیدیۆ

en: Pre&vious
ckb: &پێشوو

en: Preference
ckb: ویستراو

en: Preferences
ckb: ویستراوەکان

en: Preferences...
ckb: ویستراوەکان...

en: Preferred Audio language
ckb: زمانی دەنگی ویستراو

en: Preferred Subtitle Language
ckb: زمانی ویستراوی ژێرنووس

en: Preferred subtitles language
ckb: زمانی ویستراوی ژێرنووس

en: Prefilter
ckb: پێش پاڵێوەر

en: Prefix
ckb: پێشگر

en: Preparer
ckb: ئامادەکەر

en: Prev
ckb: پێشوو

en: Prev Title
ckb: ناونیشانی پێشوو

en: Previous
ckb: پێشوو

en: Previous Channel
ckb: کەناڵی پێشوو

en: Previous Chapter/Title
ckb: بەش/ناونیشانی پێشوو

en: Previous chapter
ckb: چاپتەری پێشوو

en: Previous title
ckb: ناونیشانی پێشوو

en: Program
ckb: پڕۆگرام

en: Programs
ckb: پڕۆگرامەکان

en: Protocol
ckb: پڕۆتۆکۆل

en: Protocol:
ckb: پڕۆتۆکۆڵ:

en: Publisher
ckb: بڵاوکەرەوە

en: Purple
ckb: مۆر

en: Puzzle game
ckb: یاری مەتەڵ

en: Quality
ckb: کوالیتی

en: Quality level
ckb: ئاستی کوالیتی

en: Quality:
ckb: کوالیتی:

en: Quick &Open File...
ckb: &کردنەوەی خێرای پەڕگە...

en: Quiet mode
ckb: جۆری بێدەنگ

en: Quiet mode.
ckb: جۆری بێدەنگ.

en: Quit
ckb: دەرچونن

en: Quit VLC
ckb: دەرچوون لە VLC

en: Quit after Playback
ckb: دەربچۆ دوای لێدان

en: READ
ckb: خوێندنەوە

en: RTSP announce
ckb: ئاگاداری RTSP

en: RTSP password
ckb: تێپەڕەوشەی RTSP

en: RTSP user name
ckb: ناوی بەکارهێنەری RTSP

en: Radio device
ckb: ئامێری ڕادیۆ

en: Random
ckb: ڕەمەکی

en: Random Off
ckb: ناکاراکردنی هەڕەمەکی

en: Random On
ckb: کاراکردنی هەڕەمەکی

en: Random off
ckb: ڕەمەکی ناکارایە

en: Randomize
ckb: ڕەمەکی

en: Rap
ckb: ڕاپ

en: Rating
ckb: هەڵسەنگاندن

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
ckb: پەڕگەی سازدانی VLM بخوێنەرەوە هەر کە VLM دەستیپێکرد.

en: Read at media
ckb: خوێندنەوە لە ڕەنگاڵەدا

en: ReadMe / FAQ...
ckb: بمخوێنەوە / پ هـ د...

en: Record
ckb: تۆمارکردن

en: Record directory or filename
ckb: بوخچە تۆمار بکە بۆ ناوی پەڕگە

en: Recording
ckb: تۆماری دەکات

en: Recording done
ckb: تۆمارکردن ئەنجامدرا

en: Red
ckb: سور

en: Refresh
ckb: بوژاندنەوە

en: Refresh list
ckb: بوژاندنەوەی لیست

en: Refresh time
ckb: کاتی بوژاندنەوە

en: Remote control interface
ckb: ڕووکاری دەستبەسەرداگرتنی دوور

en: Remove
ckb: لابردن

en: Remove All
ckb: لابردنی هەموو

en: Remove old preferences?
ckb: ویستراوە کۆنەکان لاببات؟

en: Repair
ckb: چاککردنەوە

en: Repair AVI Files
ckb: پەڕگەکانی AVI چاک بکەوە

en: Repair AVI files
ckb: پەڕگەکانی AVI چاک بکەوە

en: Repeat All
ckb: هەمووی دووبارە بکەوە

en: Repeat Off
ckb: ناکاراکردنی دووبارەکردنەوە

en: Repeat One
ckb: دووبارەکردنەوەی یەکێک

en: Repeat all
ckb: هەموویان دووبارە بکەوە

en: Repeat current item
ckb: ئەم دانەیە دووبارە بکەوە

en: Repeat one
ckb: یەکێک دووبارە بکەوە

en: Repeat:
ckb: دووبارە:

en: Replay gain
ckb: لێی بدەوە

en: Reset All
ckb: هەمووی وەک خۆی لێبکەوە

en: Reset Preferences
ckb: ویستراوەکان وەک خۆی لێبکەوە

en: Restore Defaults
ckb: گێڕانەوەی بنەڕەتییەکان

en: Retrieving Channel Info...
ckb: وەرگرتنی زانیارییەکانی کەناڵ

en: Reverse
ckb: پێچەوانە

en: Reverse stereo
ckb: پێچەوانەکردنەوەی ستریۆ

en: Right
ckb: ڕاست

en: Room size
ckb: قەبارەی ژوور

en: Room width
ckb: پانی ژوور

en: Rotate
ckb: خولاندنەوە

en: Rotate by 180 degrees
ckb: ١٨٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rotate by 270 degrees
ckb: ٢٧٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rotate by 90 degrees
ckb: ٩٠ پلە بیسووڕێنەوە

en: Rows
ckb: ئاسۆکان

en: Run manually
ckb: دەستکارانە کاری پێبکە

en: Run time
ckb: کاتی کارپێکردن

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ckb: کارپێکردنی vlc بەبێ ڕووکار. 'cvlc' بەکارببە بۆ بەکارهێنانی vlc بەبێ ڕووکار.

en: Russian (KOI8-R)
ckb: ڕووسی (KOI8-R)

en: SAP announce
ckb: ئاگاداری SAP

en: SMB domain
ckb: دۆمەینی SMB

en: SMB password
ckb: تێپەڕەوشەی SMB

en: SMB user name
ckb: ناوی بەکارهێنەری SMB

en: SOCKS password
ckb: تێپەڕەوشەی SOCKS

en: SOCKS server
ckb: ڕاژەکاری SOCKS

en: SOCKS user name
ckb: ناوی بەکارهێنەری SOCKS

en: Sample aspect ratio
ckb: ڕێژەی نمونەیی لا

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
ckb: ڕێژەی نمونەیی لای مەبەستەکە (١:١، ٣:٤، ٢:٣).

en: Sample rate
ckb: ڕێژەی نمونە

en: Saturation
ckb: تێربوون

en: Save
ckb: پاشەکەوتکردن

en: Save File
ckb: پەڕگە پاشەکەوت بکە

en: Save Playlist
ckb: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان

en: Save Playlist to &File...
ckb: لیستی لێدان بۆ &پەڕگە پاشەکەوت بکە...

en: Save Playlist...
ckb: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان...

en: Save VLM configuration as...
ckb: پاشەکەوتکردنی سازدانی VLM وەک...

en: Save and close the dialog
ckb: پاشەکەوتی بکە و وتووێژەکە دابخە

en: Save file to
ckb: پەڕگە پاشەکەوت بکە بۆ

en: Save log file as...
ckb: پاشەکەوتکردنی پەڕگەی لۆگ وەک...

en: Save playlist
ckb: لیستی لێدان پاشەکەوت بکە

en: Save playlist as...
ckb: پاشەکەوتکردنی لیستی لێدان وەک...

en: Save recently played items
ckb: دواترین لێدراوەکان پاشەکەوت بکە

en: Save this Log...
ckb: ئەم لۆگە پاشەکەوت بکە...

en: Save...
ckb: پاشەکەوتکردن...

en: Saves all the displayed logs to a file
ckb: هەموو لۆگە پیشاندراوەکان بۆ پەڕگەیەک پاشەکەوت ئەکات

en: Saving file failed
ckb: شکستی هێنا لە پاشەکەوتکردنی پەڕگە

en: Scene filter
ckb: پاڵێوەری دیمەن

en: Scene video filter
ckb: پاڵێوەری دیمەنی ڤیدیۆ

en: Scope
ckb: بینین

en: Score
ckb: خاڵ

en: Screen
ckb: شاشە

en: Screen for fullscreen mode.
ckb: شاشە بۆ جۆری پڕشاشەیی.

en: Search
ckb: گەڕان

en: Search Filter
ckb: پاڵاوتنی گەڕان

en: Search Length
ckb: درێژی گەڕان

en: Search in Playlist
ckb: لە لیستی لێدان بگەڕێ

en: Second CSA Key
ckb: کلیلی دووەمی CSA

en: Segment
ckb: پارچە

en: Segments
ckb: پارچەکان

en: Select
ckb: دیاریکردن

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ckb: کرتە لە "Advanced Options" بکە بۆ بینینی سەرجەم هەڵبژاردنەکان

en: Select All
ckb: هەمووی دیاری بکە

en: Select Audio Device
ckb: ئامێری دەنگ دیاری بکە

en: Select Directory
ckb: بوخچە دیاری بکە

en: Select File
ckb: پەڕگە دیاری بکە

en: Select None
ckb: هیچ دیاری مەکە

en: Select a directory
ckb: بوخچەیەک دیاری بکە

en: Select a directory...
ckb: بوخچەیەک دییاری بکە...

en: Select a file
ckb: پەڕگەیەک دیاری بکە

en: Select next DVD chapter
ckb: بەشی داهاتووی DVD دیاری بکە

en: Select next DVD title
ckb: ناونیشانی داهاتووی DVD دیاری بکە

en: Select one or more files to open
ckb: پەڕگەیەک یان زیاتر دیاری بکە بۆ کردنەوە

en: Select one or multiple files
ckb: پەڕگەیەک یان زیاتر دیاری بکە

en: Select play mode
ckb: جۆری لێدان دیاری بکە

en: Select prev DVD chapter
ckb: بەشی پێشووی DVD دیاری بکە

en: Select previous DVD title
ckb: ناونیشانی پێشووی DVD دیاری بکە

en: Select skin
ckb: ڕووکار دیاری بکە

en: Select the file
ckb: پەڕگەکە دیاری بکە

en: Select the hotkey to display the position.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ پیشاندانی شوێن

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ چوارچێوەی داهاتووی ڤیدیۆ.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی درێژ بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی درێژ بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ دواوە.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی مامناوەند بۆ دواوە

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی کورت بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی زۆر کورت بۆ دواوە.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ئەنجامدانی بازێکی زۆر کورت بۆ پێشەوە.

en: Select the hotkey to quit the application.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ دەرچوون لە بەرنامەکە.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕێکخستنی تێکڕای لێدان بۆ باری ئاسایی.

en: Select the hotkey to stop playback.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ وەستاندنی لێدان.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ لێدان بە خێرایی.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە لێدان بە خاوی.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ جێهێشتنی دۆخی پڕشاشەیی.

en: Select the hotkey to use to pause.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بەکارهێنان بۆ ڕاگرتن.

en: Select the hotkey to use to play.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بەکارهێنان بۆ لێدان.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە پەڕاندنی دانەی داهاتوو لە لیستی لێداندا.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە پەڕاندنی دانەی پێشوو لە لیستی لێداندا.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ دۆخی پڕشاشەیی.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ چالاککردنی دانەی دیاریکراو لە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی بەشی داهاتووی DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی ناونیشانی داهاتووی DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی بەشی پێشووی DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ هەڵبژاردنی ناونیشانی پێشووی DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ نزمکردنەوەی ئاستی دەنگ.

en: Select the key to go back (to the previous media item) in the browsing history.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ گەڕانەوە (بۆ ڕەنگاڵەی پێشوو) لە گەڕان لەمێژوودا.

en: Select the key to go forward (to the next media item) in the browsing history.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ پێشەوە (بۆ ڕەنگاڵەی داهاتوو) لە گەڕان لەمێژوودا.

en: Select the key to increase audio volume.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ زیادکردنی ئاستی دەنگ.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ جوڵاندنی دیاریکەرەکە بۆ خوارەوەلە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ جوڵاندنی دیاریکەرەکە بۆ چەپ لە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ جوڵاندنی دیاریکەرەکە بۆ ڕاست لە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ جوڵاندنی دیاریکەرەکە بۆ سەرەوە لە مێنیوەکانی DVD ـدا.

en: Select the key to mute audio.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ بێدەنگکردن.

en: Select the key to play this bookmark.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ لێدانی ئەم دڵخوازە.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕێکخستنی ئەم دڵخوازی لیستی لێدانە.

en: Select the key to take you to the DVD menu
ckb: ئەو کلیلە دیاری بکە بۆ ڕۆیشتن بۆ مێنیوەکانی DVD

en: Select the port used
ckb: دەرچەی بەکاربراو دیاری بکە

en: Select the protocol for the URL.
ckb: پڕۆتۆکۆڵی URL دیاری بکە.

en: Select the subtitles file
ckb: پەڕگەی ژێرنووس دیاری بکە

en: Selected ports:
ckb: دەرچە دیاریکراوەکان:

en: Send
ckb: ناردن

en: Send rate
ckb: تێکڕا بنێرە

en: Sent bytes
ckb: بایتە نێردراوەکان

en: Sent packets
ckb: پاکەتە نێردراوەکان

en: Server
ckb: ڕاژەکار

en: Server default port
ckb: دەرچەی بنەڕەتی ڕاژەکار

en: Services
ckb: خزمەتگوزارییەکان

en: Services discovery
ckb: دۆزینەوەی خزمەتگوزارییەکان

en: Services discovery modules
ckb: یەکەکانی دۆزینەوەی خزمەتگوزارییەکان

en: Session
ckb: وەرز

en: Session name
ckb: ناوی وەرز

en: Set
ckb: ڕێکخستن

en: Set QP
ckb: ڕێکخستنی QP

en: Set playlist bookmark 1
ckb: دڵخوازی ١ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 10
ckb: دڵخوازی ١٠ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 2
ckb: دڵخوازی ٢ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 3
ckb: دڵخوازی ٣ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 4
ckb: دڵخوازی ٤ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 5
ckb: دڵخوازی ٥ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 6
ckb: دڵخوازی ٦ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 7
ckb: دڵخوازی ٧ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 8
ckb: دڵخوازی ٨ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Set playlist bookmark 9
ckb: دڵخوازی ٩ ـی لیستی لێدان ڕێکبخە

en: Setting
ckb: ڕێکخستن

en: Settings for VLC's control interfaces
ckb: ڕێکخستنەکانی ڕووکارەکانی دەستبەسەرداگرتنی VLC

en: Settings for VLC's interfaces
ckb: ڕێکخستنەکانی ڕووکارەکانی VLC

en: Settings for the main interface
ckb: ڕێکخستنەکانی ڕووکارە سەرەکییەکان

en: Settings...
ckb: ڕێکخستنەکان:

en: Setup schedule
ckb: خشتەی کاتی دامەزراندن

en: Sharpen
ckb: تیژکردنەوە

en: Short backwards jump
ckb: بازێکی کورت بۆ دواوە

en: Short forward jump
ckb: بازی کورت بۆ پێشەوە

en: Short jump length
ckb: درێژی بازی بچوک

en: Short jump length, in seconds.
ckb: درێژی بازی بچوک، بە چرکە.

en: Shortcut
ckb: قەدبڕ

en: Show &more options
ckb: هەڵبژاردنی &زیاتر پیشان بدە

en: Show All
ckb: پیشاندانی هەموو

en: Show Details
ckb: پیشاندنی وردەکارییەکان

en: Show Fullscreen Controller
ckb: دەستبەسەرداگرتنی پڕشاشە پیشان بدە

en: Show Fullscreen controller
ckb: دەستبەسەرداگرتنەکانی پڕشاشە پیشان بدە

en: Show Interface
ckb: ڕووکار پیشان بدە

en: Show VLC media player
ckb: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC پیشان بدە

en: Show advanced options
ckb: هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان پیشان بدە

en: Show errors and warnings
ckb: هەڵە و ئاگادارییەکان پیشان بدە

en: Show extended VCD info?
ckb: زانیارییە درێژکراوەکانی VCD پیشان بدات؟

en: Show extended options
ckb: هەڵبژاردنە درێژکراوەکان پیشان بدە

en: Show interface
ckb: ڕووکار پیشان بدە

en: Show interface with mouse
ckb: ڕووکار پیشان بدە لەگەڵ مشک

en: Show media title on video
ckb: ناونیشانی ڕەنگاڵە پیشان بدە لەسەر ڤیدیۆ

en: Show only errors
ckb: تەنها هەڵەکان پیشان بدە

en: Show playlist
ckb: پیشاندانی لیستی لێدان

en: Show settings
ckb: ڕێکخستنەکان پیشان بدە

en: Show video title for x milliseconds
ckb: ناونیشانی ڤیدیۆ پیشان بدە بۆ س میلی چرکە

en: Signals
ckb: هێماکان

en: Silent mode
ckb: جۆری بێدەنگ

en: Silver
ckb: زیوی

en: Similarity
ckb: چوونیەکی

en: Simple
ckb: سادە

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
ckb: چینی ئاسان (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
ckb: چینی ئاسان یونیکس (EUC-CN)

en: Size
ckb: قەبارە

en: Size:
ckb: قەبارە:

en: Sizes
ckb: قەبارەکان

en: Skin to use
ckb: ڕووکار بۆ بەکارهێنان

en: Skins
ckb: ڕووکار

en: Skip ads
ckb: پڕوپاگەندەکان بپەڕێنە

en: Skip frames
ckb: پەڕاندنی چوارچێوەکان

en: Slides (images)
ckb: سڵایدەکان (وێنەکان)

en: Slides (text)
ckb: سڵایدەکان (دەق)

en: Slo&wer
ckb: &خاوتر

en: Slower
ckb: خاوتر

en: Slower (fine)
ckb: خاوتر (باش)

en: Small
ckb: بچوک

en: Smaller
ckb: بچوکتر

en: Soft
ckb: نەرم

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
ckb: هەندێک لە هەڵبژاردنەکان هەن بەڵام شاردراوەن. "هەڵبژاردنە پەرەسەندووەکان" بپشکنە بۆ بینینیان.

en: Sort
ckb: ڕیزکردن

en: Sort Reverse
ckb: بە پێچەوانەوە ڕیزیان بکە

en: Sort by Name
ckb: بە پێی ناو ڕیزیان بکە

en: Sort by Path
ckb: بە پێی ڕێڕەو ڕیزیان بکە

en: Soul
ckb: ڕۆح

en: Sound clip
ckb: کلیپی دەنگ

en: Sound fonts (required)
ckb: فۆنتەکانی دەنگ (پێویستە)

en: Sound:
ckb: دەنگ:

en: Soundtrack
ckb: تراکی دەنگ

en: Source
ckb: سەرچاوە

en: Source directory
ckb: بوخچەی سەرچاوە

en: Space
ckb: بۆشایی

en: Speed
ckb: خێرایی

en: Speed of the subtitles:
ckb: خێرایی ژێرنووسەکان:

en: Split the image to make an image wall
ckb: وێنەکە لەت بکە بۆ دروستکردنی وێنەدیوارێک

en: Standard
ckb: ستاندارد

en: Start Time
ckb: کاتی دەستپێکردن

en: Start time
ckb: کاتی دەستپێکردن

en: Start video in fullscreen mode
ckb: ڤیدیۆ لێبدە پڕ بە شاشە

en: Starting Position
ckb: شوێنی دەستپێکردن

en: Statistics
ckb: ئامارەکان

en: Stats
ckb: ئامارەکان

en: Status
ckb: دۆخ

en: Stay On Top
ckb: لەسەر لوتکە بمێنەوە

en: Step Backward
ckb: هەنگاو بۆ دواوە

en: Step Forward
ckb: هەنگاو بۆ پێشەوە

en: Step backward
ckb: هەنگاو بۆ دواوە

en: Step forward
ckb: هەنگاو بۆ پێشەوە

en: Stereo
ckb: ستریۆ

en: Stereo mode
ckb: جۆری ستریۆ

en: Stop
ckb: وەستاندن

en: Stop the playlist after each played playlist item.
ckb: لیستی لێدانەکە بوەستێنە لەدوای هەر دانەیەکی لێدراوی لیستی لێدان

en: Stop time
ckb: کاتی وەستاندن

en: Strength of AQ
ckb: هێزی  AQ

en: Submission of played songs to last.fm
ckb: ناردنی گۆرانییە لێدراوەکان بۆ last.fm

en: Subpage
ckb: ژێرپەڕە

en: Subpicture filters
ckb: پاڵێوەرەکانی ژێروێنە

en: Subpictures
ckb: ژێروێنەکان

en: Subscreen height
ckb: بەرزی ژێرشاشە

en: Subscreen height:
ckb: بەرزی ژێرشاشە:

en: Subscreen left:
ckb: ژێڕشاشە چەپ:

en: Subscreen top:
ckb: ژێرشاشە لوتکە:

en: Subscreen width
ckb: پانی ژێرشاشە

en: Subscreen width:
ckb: ژێرشاشە پانی:

en: Subtitle
ckb: ژێرنووس

en: Subtitle File
ckb: پەڕگەی ژێرنووس

en: Subtitle Languages
ckb: زمانی ژێرنووس

en: Subtitle delay %i ms
ckb: دواخستنی ژێرنووس  %i میلی چرکە

en: Subtitle language
ckb: زمانی ژێرنووس

en: Subtitle track: %s
ckb: ژێرنووسی دەنگ: %s

en: Subtitles
ckb: ژێرنووسەکان

en: Subtitles & OSD
ckb: ژێرنووس و پ س ش

en: Subtitles & On Screen Display Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی ژێرنووس و پیشاندانی سەر شاشە

en: Subtitles && OSD
ckb: ژێرنووسەکان && پ س ش

en: Subtitles (advanced)
ckb: ژێرنووسەکان (پەرەسەندوو)

en: Subtitles (images)
ckb: ژێرنووسەکان (وێنەکان)

en: Subtitles Files
ckb: پەڕگەکانی ڕەنگاڵە

en: Subtitles Language
ckb: زمانی ژێرنووس

en: Subtitles Track
ckb: تراکی ژێرنووس

en: Subtitles delay
ckb: دواخستنی ژێرنووس

en: Subtitles encoding
ckb: ئینکۆدینی ژێڕنووس

en: Subtitles format
ckb: فۆڕماتی ژێرنووس

en: Subtitles track
ckb: تراکی ژێرنووس

en: Subtitles track ID
ckb: ID ـی تراکی ژێرنووس

en: Subtitles/OSD
ckb: ژێرنووسەکان/پسش

en: Subtitles/Video
ckb: ژێرنووسەکان/ڤیدیۆ

en: Summary
ckb: کورتە

en: Switch to full preferences view
ckb: گۆڕین بۆ بینین بە شێوەی هەموو ویستراوەکان

en: Switch to simple preferences view
ckb: گۆڕین بۆ بینین بە شێوەی ویستراوە سادەکان

en: T&itle
ckb: &ناونیشان

en: TCP connection timeout
ckb: کاتی پەیوەندی TCP کۆتایی هات

en: Take Screen Shot
ckb: وێنەی شاشە بگرە

en: Teletext
ckb: دووردەق

en: Teletext Activation
ckb: چالاککردنی دووردەق

en: Teletext page
ckb: پەڕەی تیلیتێکست

en: Teletext subtitles
ckb: ژێرنووسی دووردەق

en: Teletext: additional information
ckb: دووردەق: زانیاری زیادە

en: Teletext: program schedule
ckb: دووردەق: خشتەی کاتی پڕۆگرام

en: Telnet Interface
ckb: ڕووکاری Telnet

en: Text
ckb: دەق

en: Text default color
ckb: ڕەنگی بنەڕەتی دەق

en: Text position
ckb: جێگەی دەق

en: Text subtitles parser
ckb: شیکەرەوەی دەقی ژێرنووس

en: Textual audio descriptions
ckb: پەسنە دەقییەکانی دەنگ

en: Thanks
ckb: سوپاسەکان

en: The VideoLAN team <videolan@videolan.org>
    http://www.videolan.org/
ckb: تیمی VideoLAN <videolan@videolan.org>
    http://www.videolan.org/

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
ckb: ناتوانرێت فۆڕماتی '%s' بدۆزرێتەوە.  سەیرێکی لۆگ بکە بۆ وردەکارییەکان.

en: The maximum number of filters (%d) was reached.
ckb: گەیشتیت بە زۆرترین ژمارەی پاڵێوەر (%d).

en: The password of your last.fm account
ckb: تێپەڕەوشەی هەژماری last.fm

en: The username of your last.fm account
ckb: ناوی بەکارهێنەری هەژماری last.fm

en: There is no help available for these modules.
ckb: هیچ یارمەتییەک نییە بۆ ئەم یەکانە.

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
ckb: ئەمانە ڕێکخستنە گشتییەکانی ئینکۆدکردنی یەکەکانی ڤیدیۆ/دەنگ/ژێڕنووسن.

en: This allows you to define playlist bookmarks.
ckb: ئەمە ڕێت پێ ئەدات بۆ پێناسەکردنی دڵخوازەکانی لیستی لێدان.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
ckb: ئەمە ڕێ ئەدات بە ڕێکخستنی خێرایی جووڵە (لە نێوان ١ و ١٠، بنەڕەت ٦)

en: This is the output URL that will be used.
ckb: ئەمە بەستەری دەرەنجامە کە بەکار دەبرێت.

en: This is the subtitles codec that will be used.
ckb: ئەمە کۆدێکی ئەو ژێرنووسەیە کە بەکار دەبرێت.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
ckb: ئەم پڕۆگرامە بێ گەرەنتییە، تا ڕادەیەک بە پێی یاسا رێدراوە.
    ئەتوانی بڵاوی بڵاوی بکەیتەوە لە ژێر مەرجەکانی مۆڵەتی گشتی GNU;
    بۆ وردەکارییەکان پەڕگەیەک ببینە بە ناوی COPYING.
    نووسراوە لە لایەن تیمی VideoLAN ـەوە؛ پەڕگەی نووسەران ببینە.

en: This version of VLC was compiled by:
ckb: ئەم وەشانەی VLC کۆکراوەتەوە لەلایەن:

en: Time
ckb: کات

en: Time Control
ckb: دەستبەسەرداگرتنی کات

en: Title
ckb: ناونیشان

en: Title %i
ckb: ناونیشان %i

en: Title display mode
ckb: جۆری پیشاندانی ناونیشان

en: To
ckb: بۆ

en: Tool
ckb: ئامێر

en: Top
ckb: لوتکە

en: Top 40
ckb: ٤٠ ـی لوتکە

en: Top-Left
ckb: لوتەکە-چەپ

en: Top-Right
ckb: لوتکە-ڕاست

en: Track
ckb: تراک

en: Track %i
ckb: تراکی %i

en: Track ID
ckb: ID ـی تراک

en: Track number
ckb: ژمارەی تراک

en: Track settings
ckb: ڕێکخستنەکانی تراک

en: Tracks
ckb: تراکەکان

en: Transform
ckb: شێوەگۆڕین

en: Transparency
ckb: ڕۆشنی

en: Type
ckb: جۆر

en: UDP port
ckb: دەرچەی UDP

en: URL description
ckb: پەسنی بەستەر

en: Ukrainian (KOI8-U)
ckb: ئۆکرانی (KOI8-U)

en: Undefined
ckb: پێناسەنەکراو

en: Uninstall Windows Service
ckb: خزمەتگوزاری ویندۆز بسڕەوە

en: Uninstall the Service and exit.
ckb: خزمەتگوزاری بسڕەوە و دەربچۆ

en: Unknown
ckb: نەزانراو

en: Unknown Video
ckb: ڤیدیۆیەکی نەناسراو

en: Unknown category
ckb: هاوپۆلی نەزانراو

en: Unknown command!
ckb: فەرمانێکی نەناسراو!

en: Unset
ckb: ڕێکنەخستن

en: Untitled
ckb: بێ ناونیشان

en: Update
ckb: نوێکردنەوە

en: Update check failed
ckb: پشکنینی نوێکردنەوە شکستی هێنا

en: Use DVD Menus
ckb: مێنیوەکانی DVD بەکارببە

en: Use a plugins cache
ckb: کاشی پێوەکراوێک بەکارببە

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
ckb: کاشی پێوەکراوێک بەکارببە کە کاتی دەستپێکردنی VLC پەرەپێدەدات.

en: Use a sub&titles file
ckb: پەڕگەی &ژێرنووس بەکارببە

en: Use as Desktop Background
ckb: وەک پاشەبنەمای ڕوومێز بەکاری ببە

en: Use media library
ckb: گەنجینەی ڕەنگاڵە بەکار ببە

en: Use playback control?
ckb: دەستبەسەرداگرتنی لێدان بەکاردەبەیت؟

en: Use shared memory
ckb: بیرگەی ئاڵوگۆڕکراو بەکارببە

en: Use shared memory to communicate between VLC and the X server.
ckb: بیرگەی ئاڵوگۆڕکراو بەکارببە بۆ پەیوەندیکردن لە نێوان VLC و ڕاژەکاری س.

en: Use subtitle file
ckb: پەڕگەی ژێرنووس بەکار ببە

en: Used for statistics.
ckb: بەکارهێنراوە بۆ ئامارەکان.

en: User
ckb: بەکارهێنەر

en: User name
ckb: ناوی بەکارهێنەر

en: Username
ckb: ناوی بەکارهێنەر

en: V&iew
ckb: &بینین

en: VBI & Teletext
ckb: VBI و دووردەق

en: VBR mode
ckb: جۆری VBR

en: VCD Format
ckb: فۆڕماتی VCD

en: VCD device
ckb: ئامێری VCD

en: VIDEO_TS folder
ckb: بوخچەی VIDEO_TS

en: VLC could not connect to "%s:%d".
ckb: VLC نەیتوانی پەیوەندی بکات بە "%s:%d" ـەوە.

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
ckb: VLC نەیتوانی پەیوەندی بکات بە EyeTV ـەوە.
    دڵنیابە لەوەی کە پێوەکراوی EyeTV ـی VLC ـت داگرتووە.

en: VLC could not connect with the given server.
ckb: VLC نەیتوانی پەیوەندی لەگەڵ ڕاژەکاری دراو ببەستێت.

en: VLC could not open the file "%s".
ckb: VLC ناتوانێت پەڕگەی "%s" بکاتەوە.

en: VLC could not open the packetizer module.
ckb: VLC نەیتوانی یەکەی بەپاکەتکردن بکاتەوە.

en: VLC could not read the file.
ckb: VLC نەیتوانی پەڕگە بخوێنێتەوە.

en: VLC crashed previously
ckb: VLC پێشتر تێکشکا

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
ckb: VLC پاڵپشتی لە فۆڕماتی ڤیدیۆ یان دەنگ ناکات "%4.4s". بەداخەوە هیچ ڕێگەیەکت نییە بۆ چارەسەرکردنی ئەمە.

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ckb: VLC ناتوانێت MRL ـی '%s' بکاتەوە. لۆگ بکەرەوە بۆ وردەکارییەکان.

en: VLC media player
ckb: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: VLC media player %s requires Mac OS X 10.5 or higher.
    
    %@
ckb: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC پێویستی بە Mac OS X 10.5  یان بەرزتر هەیە.
    
    %@

en: VLC media player Help
ckb: یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: VLC media player Help...
ckb: یارمەتی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC...

en: VLC media player updates
ckb: نوێکردنەوەکانی لێدەری ڕەنگاڵەی VLC

en: VLC media player: Open Media Files
ckb: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC: پەڕگەی ڕەنگاڵە بکەرەوە

en: VLC media player: Open Subtitle File
ckb: لێدەری ڕەنگاڵەی VLC: پەڕگەی ژێرنووس بکەرەوە

en: VLC preferences
ckb: ویستراوەکانی VLC

en: VLC version %s
ckb: VLC ـی وەشانی %s

en: VLC was brought to you by:
ckb: VLC هاتووە بۆ لە لایەن:

en: VLC's last release for your OS is the 0.9 series.
ckb: دوا وەشانی VLC بۆ سیستەمەکەت بریتیە لە ٠،٩.

en: VLM configuration file
ckb: پەڕگەی سازدانی VLM

en: VLM configurator
ckb: سازدەری VLM

en: VNC Host
ckb: ڕاژەی VNC

en: VNC Password
ckb: تێپەڕەوشەی VNC

en: VNC Port
ckb: دەرچەی VNC

en: VNC hostname or IP address.
ckb: ناوی ڕاژە یان ناونیشانی IP ـی VNC.

en: VNC password.
ckb: تێپەڕەوشەی VNC.

en: VNC portnumber.
ckb: ژمارە دەرچەی VNC.

en: Vertical
ckb: ستوونی

en: Vertical centering
ckb: ناوەندکردنی ستوونی

en: Vertical flip
ckb: هەڵگێڕانەوەی ستوونی

en: Very short backwards jump
ckb: بازی بچوک بۆ دواوە

en: Very short forward jump
ckb: بازی زۆر بچوک بۆ پێشەوە

en: Very short jump length
ckb: درێژی بازی زۆر بچوک.

en: Very short jump length, in seconds.
ckb: درێژی بازی زۆر کورت، بە چرکە

en: Video
ckb: ڤیدیۆ

en: Video &Track
ckb: &تراکی دەنگ

en: Video Codec:
ckb: کۆدێکی ڤیدیۆ:

en: Video Effects
ckb: کاریگەرییەکانی ڤیدیۆ

en: Video Files
ckb: پەڕگەکانی ڤیدیۆ

en: Video Filter
ckb: پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Video Manager
ckb: بەرێوەبەری ڤیدیۆ

en: Video Settings
ckb: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ

en: Video Settings not saved
ckb: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ پاشەکەوت نەکراوە

en: Video Track
ckb: تراکی ڤیدیۆ

en: Video bitrate
ckb: تێکڕابتی ڤیدیۆ

en: Video codec
ckb: کۆدێکی ڤیدیۆ

en: Video codecs
ckb: کۆدێکەکانی ڤیدیۆ

en: Video cropping
ckb: بڕینی ڤیدیۆ

en: Video device
ckb: ئامێری ڤیدیۆ

en: Video device name
ckb: ناوی ئامێری ڤیدیۆ

en: Video filter
ckb: پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Video filter module
ckb: یەیەک پاڵێوەری ڤیدیۆ

en: Video filters
ckb: پاڵێوەرەکانی ڤیدیۆ

en: Video frame-rate
ckb: ڕێژەی چوارچێوەی ڤیدیۆ

en: Video height
ckb: بەرزی ڤیدیۆ

en: Video memory
ckb: بیرگەی ڤیدیۆ

en: Video memory output
ckb: دەرەنجامی بیرگەی ڤیدیۆ

en: Video output module
ckb: یەکەی دەرەنجامی ڤیدیۆ

en: Video port
ckb: دەرچەی ڤیدیۆ

en: Video settings
ckb: ڕێکخستنەکانی ڤیدیۆ

en: Video size
ckb: قەبارەی ڤیدیۆ

en: Video title
ckb: ناونیشانی ڤیدیۆ

en: Video width
ckb: پانی ڤیدیۆ

en: Video:
ckb: ڤیدیۆ:

en: VideoLAN Website...
ckb: وێبگەی VideoLAN...

en: View
ckb: بینین

en: Visualization
ckb: هێنانە پێش چاو

en: Visualizations
ckb: هێنانەپێش چاو

en: Visualizer
ckb: هێنەرە پێش چاو

en: Visualizer filter
ckb: پاڵێوەری هێنەری پێش چاو

en: Vocal
ckb: دەنگی

en: Vol #
ckb: دەنگ #

en: Volume
ckb: ئاستی دەنگ

en: Volume %d%%
ckb: دەنگ %d%%

en: Volume Control
ckb: دەستبەسەرداگرتنی ئاستی دەنگ

en: Volume Down
ckb: نزمکردنی دەنگ

en: Volume Set
ckb: ڕێکخستنی ئاستی دەنگ

en: Volume Up
ckb: بەرزکردنی دەنگ

en: Volume down
ckb: دەنگ بۆ خوارەوە

en: Volume normalizer
ckb: ئاساییکەرەوەی ئاستی دەنگ

en: Volume up
ckb: دەنگ بۆ سەرەوە

en: Volume: %d%%
ckb: دەنگ: %d%%

en: Wall
ckb: دیوار

en: Wallpaper
ckb: پەڕەدیوار

en: Water effect
ckb: کاریگەری ئاو

en: Wave
ckb: شەپۆل

en: Waves
ckb: شەپۆلەکان

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
ckb: ئەمانەوێت سوپاسی هەموو کۆمەڵەی VLC بکەین، تاقیکەرەوەکان، بەکارهێنەرانمان و ئەم کەسانەی خوارەوە (و ئەوانەش کە لەبیرچوون...) بۆ هاوکارییان لە دروستکردنی باشترین نەرمەکاڵای خۆڕا.

en: Web Interface
ckb: ڕووکاری وێب

en: When this is enabled, the interface is shown when you move the mouse to the edge of the screen in fullscreen mode.
ckb: کاتێک ئەمە چالاک کراوە، ڕووکار پیشان ئەدرێت کاتێک مشکەکە ئەجووڵێنیت بۆ قەڕاغی شاشەکە لە جۆری پڕشاشەییدا

en: When track starts playing
ckb: کاتێک تراکەکە دەست دەکات بە لێدان

en: White
ckb: سپی

en: Width
ckb: پانی

en: WinCE interface
ckb: لەڕووی WinCE

en: Window
ckb: پەنجەرە

en: Window decorations
ckb: دیکۆرەکانی پەنجەرە

en: Window properties
ckb: تایبەتمەندییەکانی پەنجەرە

en: Windows Service interface
ckb: ڕووکاری خزمەتگوزاری ویندۆز

en: Writes process id into specified file.
ckb: ID جێبەجێکردن بۆ پەڕگەی دیاریکراو دەنووسێت.

en: X11 display
ckb: پیشاندانی X11

en: X11 video output
ckb: دەرەنجامی ڤیدیۆی X11

en: XSPF playlist export
ckb: هەناردەکردنی لیستەی XSPF

en: YUV output
ckb: دەرەنجامی YUV

en: YUV video output
ckb: دەرەنجامی ڤیدیۆی YUV

en: Yellow
ckb: زەرد

en: Yes
ckb: بەڵێ

en: You can choose the crop style to apply.
ckb: ئەتوانی شێوازی بڕین هەڵبژێریت بۆ جێبەجێکردن

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
ckb: ئەگەر ویستت، ئەتوانی کاریگەرییەکانی ڕۆشنی ناچالاک بکەیت. لەوانەیە بەسوود کاتێک جواڵاندنی پەنجەرەکان بە دروستی کار ناکات.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
ckb: لێرە ئەتوانیت دەرەنجامی ئاستی دەنگ ڕێک بخەیت، لە بواری ٠ بۆ ١٠٢٤.

en: You have the latest version of VLC media player.
ckb: دواترین وەشانی لێدەری رەنگاڵەی VLC ـی هەیە.

en: Your account was rejected.
ckb: هەژمارەکەت ڕەفز کرا.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
ckb: هەوڵی پەیوەندی کردنت بە ڕاژەکارەوە ڕەفز کرا.

en: Your password was rejected.
ckb: تێپەڕەوشەکەت ڕەفز کرا.

en: Your version of Mac OS X is no longer supported
ckb: وەشانەکەت بۆ Mac OS X چیتر پاڵپشتی لێ ناکرێت

en: Zoom
ckb: دوورپێش

en: Zoom mode: %s
ckb: جۆری دوورپێش: %s

en: Zoom video
ckb: هێنانەپێشەوەی ڤیدیۆ

en: [Display]
ckb: [پیشاندان]

en: [Playlist]
ckb: [لیستی لێدان]

en: [Random]
ckb: [هەڕەمەکی]

en: [Repeat]
ckb: [دووبارە]

en: all
ckb: هەموو

en: auto
ckb: خۆاکر

en: bottom
ckb: بنەوە

en: clean effects
ckb: کاریگەرییەکان پاک بکەوە

en: collapse
ckb: پێچانەوە

en: cycles per degree
ckb: خول بۆ هەر پلەیەک

en: default
ckb: بنەڕەت

en: disabled
ckb: ناچالاککراوە

en: email address reported to CDDB server
ckb: ناونیشانی ئیمەیل ڕاپۆرتکرا بۆ ڕاژەکاری CDDB

en: enable
ckb: چالاککردن

en: end
ckb: کۆتایی

en: expand
ckb: فراوانکردن

en: fast
ckb: خێرا

en: fixed
ckb: چارەسەرکراو

en: full
ckb: پڕ

en: key
ckb: کلیل

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
ckb: ناوی بەکارهێنەر و تێپەڕەوشەی last.fm نادروستە. تکایە لە ڕێکخستنەکانت دڵنیابەوە و پاشان VLC کارپێبکەوە.

en: left
ckb: چەپ

en: main program
ckb: پڕۆگرامی سەرەکی

en: mono
ckb: مۆنۆ

en: no
ckb: نەخێر

en: none
ckb: هیچ

en: normal
ckb: ئاسایی

en: play list
ckb: لیستی لێدان

en: playlist
ckb: لیستی لێدان

en: right
ckb: ڕاست

en: sec.
ckb: چ.

en: selection list
ckb: لیستی دیاریکردن

en: simple
ckb: سادە

en: slow
ckb: خاو

en: stereo
ckb: ستریۆ

en: string
ckb: ڕیزبەند

en: summary
ckb: کورتە

en: temporal
ckb: کاتی

en: title
ckb: ناونیشان

en: top
ckb: لوتکە

en: type
ckb: جۆر

en: unknown type
ckb: جۆرێکی نەناسراو

en: video
ckb: ڤیدیۆ

en: yes
ckb: بەڵێ

en: | bytes sent       : %8.0f kB
ckb: | بایتی نێردراو       : %8.0f کب

en: | frames displayed :    %5i
ckb: | چوارچێوە پیشاندراوەکان :    %5i

en: | frames lost      :    %5i
ckb: | چوارچێوە لەناوچووەکان      :    %5i

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
ckb: | دەرچوون . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  دەرچوون لە vlc

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
ckb: | تێکڕای ناردنی بت :  %6.0f کب/چ
