vlc 1.1.0 - en to bg translation catalogue (4910 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
bg: 
    Съхранено съдържание във файла vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
bg: 
    Натиснете клавиша RETURN, за да продължите

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
bg: 
    Внимание: ако нямате достъп до GUI (графичния потребителски интерфейс), отворете прозореца от командния ред, отидете в директорията, където сте инсталирали VLC и стартирайте "vlc -I qt"

en:       bytes sent       : %8.0f KiB
bg:       изпратени байта       : %8.0f KiB

en:       demux bitrate    :   %6.0f kb/s
bg:       битрейт на демултиплексора    :   %6.0f kb/s

en:       demux bytes read : %8.0f KiB
bg:       прочетени байта от демултиплексора : %8.0f KiB

en:       input bitrate    :   %6.0f kb/s
bg:       входен битрейт    :   %6.0f kb/s

en:       input bytes read : %8.0f KiB
bg:       прочетени входни байта : %8.0f KiB

en:       packets sent     :    %5i
bg:       изпратени пакети     :    %5i

en:       sending bitrate  :   %6.0f kb/s
bg:       изпратен битрейт  :   %6.0f kb/s

en:   [Audio Decoding]
bg:   [Аудио декодиране]

en:   [Incoming]
bg:   [Входящи]

en:   [Streaming]
bg:   [Извеждане на поток]

en:   [Video Decoding]
bg:   [Видео декодиране]

en:  (default disabled)
bg: (по подразбиране е изключено)

en:  (default enabled)
bg: (по подразбиране е включено)

en:  .                      Show/Hide hidden files
bg:  .           Показване/Скриване на скритите файлове

en:  /                      Look for an item
bg:  /           Търсене на елемент

en:  <, >                   Next/Previous chapter
bg:  <, >        Следваща/Предишна глава

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
bg:  <enter>     Добавяне на избрания файл към плейлиста

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
bg:  <left>,<right>     Преход -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
bg:  <pageup>,<pagedown>    Навигация в прозореца страница по страница

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
bg:  <space>     Добавяне на избраната директория към плейлиста

en:  <space>                Pause/Play
bg:  <space>     Пауза/Възпроизвеждане

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
bg:  <up>,<down>     Навигация в прозореца ред по ред

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
bg:  <up>,<down>     Преход +/-5%%

en:  A                      Add an entry
bg:  A           Добавяне на елемент

en:  B                      Show/Hide filebrowser
bg:  B           Показване/Скриване на прегледа за файлове

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
bg:  Ctrl-l          Обновяване на екрана

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
bg:  D, <backspace>, <del>  Изтриване на елемент

en:  Esc                    Close Add/Search entry
bg:  Esc         Затваряне за Добавяне/Търсене на елемент

en:  L                      Show/Hide messages box
bg:  L           Показване/Скриване на прозореца със съобщения

en:  O                      Reverse order Playlist by title
bg:  O           Обратно сортиране на плейлиста по заглавие

en:  P                      Show/Hide playlist box
bg:  P           Показване/Скриване на прозореца с плейлист

en:  Position : %s/%s
bg:  Позиция : %s/%s

en:  Profile Name Missing
bg: Липсва име на профила

en:  R                      Toggle Repeat item
bg:  R           Превключване повторението на елемент

en:  S                      Show/Hide statistics box
bg:  S           Показване/Скриване на прозореца със статистика

en:  Source   : %s
bg:  Източник   : %s

en:  Source: <no current item>
bg:  Източник: <няма текущ елемент>

en:  Volume   : %u%%
bg:  Сила на звука   : %u%%

en:  [ h for help ]
bg:  [ h за помощ ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
bg:  [, ]        Следващо/Предишно заглавие

en:  a, z                   Volume Up/Down
bg:  a, z           Увеличаване/Намаляване на звука

en:  by the VideoLAN Team.
bg:  от екипа на VideoLAN.

en:  days
bg:  дни

en:  e                      Eject (if stopped)
bg:  e           Изваждане (ако е спряно)

en:  f                      Toggle Fullscreen
bg:  f           Превключване на цял екран

en:  g                      Go to the current playing item
bg:  g           Преминаване към текущия възпроизвеждан елемент

en:  h,H                    Show/Hide help box
bg:  h,H         Показване/Скриване на прозореца за помощ

en:  i                      Show/Hide info box
bg:  i           Показване/Скриване на прозореца с информация

en:  l                      Toggle Loop Playlist
bg:  l           Превключване на повторение на плейлист

en:  m                      Show/Hide metadata box
bg:  m           Показване/Скриване на прозореца с мета-данни

en:  ms
bg:  мсек.

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
bg:  n, p        Следващ/предишен елемент в плейлиста

en:  o                      Order Playlist by title
bg:  o           Сортиране на плейлиста по заглавие

en:  q, Q, Esc              Quit
bg:  q, Q, Esc   Изход

en:  r                      Toggle Random playing
bg:  r           Превключване на разбъркано възпроизвеждане

en:  s                      Stop
bg:  s           Спиране

en:  x                      Show/Hide objects box
bg:  x           Показване/Скриване на прозореца с обекти

en: "%s" is no audio encoder.
bg: "%s" не е аудио кодер.

en: "%s" is no video encoder.
bg: "%s" не е видео кодер.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
bg: Ефект "Откриване на цвят". Цялото изображение ще стане черно-бяло, с изключение на частите, които са с цвета, който сте избрали в настройките.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
bg: Ефект "Откриване на контурите" във видеото.
    Опитайте различни настройки за различните ефекти

en: "Rating" to put in ASF comments.
bg: "Рейтинг" , който да се постави в ASF коментарите.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
bg: Стойност "U" за ключовия цвят на синия екран (в YUV стойности). От 0 до 255. По подразбиране до 120 за синьо.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
bg: Стойност "V" за ключовия цвят на синия екран (в YUV стойности). От 0 до 255. По подразбиране до 120 за синьо.

en: "Water surface" video distortion effect
bg: Ефект "Водна повърхност"

en: "Waves" video distortion effect
bg: Ефект "Вълни"

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
bg: %d модули не бяха показани, защото те се показват само, когато са избрани допълнителни настройки.

en: %i items
bg: %i елементи

en: %i tracks
bg: %i пътечка

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
bg: %s
    Изтегляне... %s/%s %.1f%% изтеглени

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
bg: %s
    Изтегляне... %s/%s - %.1f%% изтеглени

en: %s (Encoded Output)
bg: %s (Кодирано извеждане)

en: %s bytes
bg: %s байтове

en: &About
bg: Относно

en: &Advanced Controls
bg: Допълнителни регулатори

en: &Advanced Open...
bg: Разширено отваряне...

en: &Apply
bg: Прилагане

en: &Aspect Ratio
bg: Съотношение на страните

en: &Audio
bg: Аудио

en: &Bookmarks
bg: Отметки

en: &Cancel
bg: Отказ

en: &Chapter
bg: Глава

en: &Clear
bg: Изчистване

en: &Close
bg: Затвори

en: &Codec
bg: Кодек

en: &Codec Information
bg: Информация за кодека

en: &Convert
bg: Конвертиране

en: &Convert / Save
bg: Конвертиране / Запис

en: &Crop
bg: Изрязване

en: &Deinterlace
bg: Деинтерлейс

en: &Deinterlace mode
bg: Тип на деинтерлейса

en: &Disc
bg: Диск

en: &Effects and Filters
bg: Ефекти и филтри

en: &Enqueue
bg: Добавяне в плейлиста за изчакване

en: &Faster
bg: По-бързо

en: &File
bg: Файл

en: &Fullscreen
bg: На цял екран

en: &Fullscreen Interface
bg: На цял екран с интерфейс

en: &General
bg: Общи

en: &Go
bg: Отиване

en: &Help
bg: Помощ

en: &Help...
bg: Помощ...

en: &Jump Forward
bg: Стъпка напред

en: &Manage
bg: Управление

en: &Media
bg: Медия

en: &Messages
bg: Съобщения

en: &Metadata
bg: Мета-данни

en: &Navigation
bg: Навигация

en: &Network
bg: Мрежа

en: &No
bg: Не

en: &Open (advanced)...
bg: Разширено отваряне на файл...

en: &Open File...
bg: Отваряне на файл...

en: &Play
bg: Възпроизвеждане

en: &Playback
bg: Възпроизвеждане

en: &Post processing
bg: Допълнителна обработка

en: &Preferences
bg: Настройки

en: &Program
bg: Програма

en: &Quit
bg: Изход

en: &Recheck version
bg: Провери версията

en: &Reset Preferences
bg: Стандартни настройки

en: &Save
bg: Запис

en: &Save Metadata
bg: Запис на мета-данни

en: &Save as...
bg: Запис като...

en: &Search:
bg: Търсене:

en: &Select
bg: Избор

en: &Services Discovery
bg: Откриване на услуги

en: &Start
bg: Стартиране

en: &Stop
bg: Спиране

en: &Stream
bg: Изпращане като поток

en: &Stream...
bg: Поток...

en: &Subtitles Track
bg: Пътечка със субтитри

en: &Tools
bg: Инструменти

en: &Track Synchronization
bg: Синхронизация на пътечка

en: &VLM Configuration
bg: Конфигуриране на VLM

en: &Video
bg: Видео

en: &View
bg: Изглед

en: &Visualizations
bg: Визуализации

en: &Yes
bg: Да

en: &Zoom
bg: Мащаб

en: (Delayed)
bg: (по-бавно)

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
bg: (Експериментално) Без кеширане на входящия поток

en: (Hastened)
bg: (по-бързо)

en: (no item is being played)
bg: (не се възпроизвежда елемент)

en: +----[ Remote control commands ]
bg: +----[ Команди за дистанционен контрол ]

en: +----[ end of help ]
bg: +----[ край на помоща]

en: +-[Audio Decoding]
bg: +-[Аудио декодиране]

en: +-[Incoming]
bg: +-[Iвходящи]

en: +-[Streaming]
bg: +-[Извеждане на поток]

en: +-[Video Decoding]
bg: +-[Видео декодиране]

en: ---  DVD Menu
bg: ---  DVD Меню

en: ----- Title
bg: ----- Заглавие

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
bg: 1-проходен режим VBR с фиксирано качество. Стойност от 0 до 51.

en: 1:1 Original
bg: Мащаб 1:1 (оригинален)

en: 1:2 Half
bg: Мащаб 1:2 (половин)

en: 1:4 Quarter
bg: Мащаб 1:4 (четвърт)

en: 1:File
bg: 1:Файл

en: 2 Front 2 Rear
bg: 2 предни 2 задни

en: 2 Pass
bg: 2 Прилагания

en: 2:1 Double
bg: Мащаб 2:1 (двоен)

en: 3 Front 2 Rear
bg: 3 предни 2 задни

en: <p><i>VLC media player</i> does <b>not</b> send or collect any information, even anonymously, about your usage.</p>
    <p>However, it can connect to the Internet in order to display <b>medias information</b> or to check for available <b>updates</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (the authors) requires you to express your consent before allowing this software to access the Internet.</p>
    <p>According to your choices, please check or uncheck the following options:</p>
bg: <p><i>VLC media player</i> <b>не</b> изпраща и не събира никаква информация, дори анонимно, относно вашата употреба на VLC.</p>
    <p>VLC може да се свързва към Интернет, за да показва <b>информация за медия</b> или за проверка за налични <b>обновления</b>.</p>
    <p><i>VideoLAN</i> (авторите) искат вашето съгласие преди този софтуер да получи достъп до Интернет.</p>
    <p>Съгласно вашият избор, моля маркирайте или демаркирайте следните опции:</p>

en: A directory where to save the files has to be selected.
bg: Трябва да бъде избрана директория, където да се запазят файловете.

en: A file where to save the stream has to be selected.
bg: Трябва да бъде избран файла, където да бъде записан потока.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
bg: Фиксирана стойност за качеството на макроблоковете за кодиране в режим VBR (възможните стойности са: 0.01 до 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
bg: Свободния аудио кодек е предназначен за компресирането на глас (използван с OGG)

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
bg: Задайте списък на визуалните ефекти разделени със запетая.
    Текущите ефекти включват: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
bg: Налична е нова версия на VLC (%1.%2.%3%4).

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
bg: Положителните стойности означават,
    че аудиото ще изпреварва видеото

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
bg: Положителните стойности означават,
    че субтитрите ще изпреварват видеото

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
bg: Парола на администратора за защита на интерфейса. Стойността по подразбиране е "admin".

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
bg: Файл с шрифтовете за звука се изискват за софтуерен синтез.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
bg: Трябва да бъде избрана валиден адрес. Въведете Unicast-IP или Multicast-IP.
    
    Ако не знаете, какво означава това вижте помощния текст в прозореца VLC Streaming HOWTO.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
bg: Стойност > 0 включва режима на постоянен битрейт

en: A->B Loop
bg: A->B Повторение

en: A/52 audio packetizer
bg: Аудио опаковчик A/52

en: A/52 dynamic range compression
bg: Компресиране на динамичния диапазон A/52

en: A/52 over S/PDIF
bg: A/52 над S/PDIF

en: A/52 parser
bg: Зареждане на A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
bg: AAC аудио декодер (използвайки libfaad2)

en: AAC extension
bg: AAC разширение

en: ADPCM audio decoder
bg: Аудио декодер ADPCM

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
bg: Аудио декодер AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
bg: Аудио опаковчик AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
bg: Демултиплексор AIFF

en: ALSA audio capture input
bg: Alsa аудио захващане при въвеждане

en: ALSA audio output
bg: Аудио извеждане ALSA

en: AM Tuner mode
bg: AM режим на тунера

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
bg: AM режим на тунера. Може да бъде един от: По подразбиране(0), TV(1), AM радио(2), FM радио(3) или DSS(4).

en: AM radio
bg: AM радио

en: ARM NEON audio format conversions
bg: Аудио формат за конвертиране ARM NEON

en: ASCII-art video output
bg: Art видео извеждане ASCII

en: ASF muxer
bg: Мултиплексор ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
bg: Размер на ASF пакета (по подразбиране е 4096 байта)

en: ASF/WMV demuxer
bg: Демултиплексор ASF/WMV

en: ASX playlist import
bg: Внасяне на плейлист ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
bg: Аудио декодер ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
bg: Главен канал на ATSC

en: AU demuxer
bg: Демултиплексор AU

en: AVI demuxer
bg: Демултиплексор AVI

en: AVI muxer
bg: Мултиплексор AVI

en: About
bg: Относно

en: About VLC media player
bg: Относно VLC media player

en: Above the Video
bg: Над видеото

en: Absolute delay
bg: Абсолютно задържане

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
bg: Абсолютно задържане - добавя абсолютно задържане към всеки ред субтитри. Относително към задържането на източника - умножава задържането на субтитрите. Относително към съдържанието на източника - определя задържането на субтитрите от съдържанието в тях (текст).

en: Accelerated video output (Overlay)
bg: Ускорено видео извеждане (Overlay)

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
bg: Приемане на команди чрез Unix сокета, вместо чрез стандартното въвеждане.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
bg: Приемане на команди чрез мрежовия сокет, вместо чрез стандартното въвеждане. Можете да определите адрес и порт на интерфейса.

en: Access advanced options to tweak the device
bg: Достъп до допълнителни опции за настройка на устройството

en: Access module
bg: Модул за въвеждане

en: Access modules
bg: Модули за въвеждане

en: Access output
bg: Модули за извеждане

en: Access output module
bg: Модул за извеждане

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
bg: Модулите за извеждане управляват начина на изпращане на интегрираните потоци. Тези настройки позволяват винаги да се задава специфичен метод на извеждане. Обикновенно не е нужно да го правите.
    Можете също да зададете параметри по подразбиране за всеки модул за извеждане.

en: Access unit delimiters
bg: Единица за достъп delimiters

en: Account that will be used for the connection.
bg: Акаунт, който ще бъде използван за връзката.

en: Action
bg: Действие

en: Activate
bg: Активиране на избраното

en: Activate Transcoding
bg: Активиране на прекодиране

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
bg: Активиране на проучването от VNC. Да НЕ се активира за използване като VDR ffnetdev клиент.

en: Activate or deactivate autoscaling.
bg: Активиране или деактивиране на автоматичното мащабиране

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
bg: Автоматично уведомяване при наличие на нови версии на програмата. Стартира се един път на всеки две седмици.

en: Activate the updates availability notification
bg: Уведомяване при наличие на нови версии

en: Activate updates notifier
bg: Уведомяване при обновления

en: Active TCP connection
bg: Активна TCP връзка

en: Active regions
bg: Активни области

en: Active windows
bg: Активен прозорец

en: Adaptive B-frame decision
bg: Адаптивно решение за В-кадрите

en: Adaptive spatial transform size
bg: Адаптивна пространствена трансформация

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Directory...
bg: Добавяне на директория...

en: Add File...
bg: Добавяне на файл...

en: Add Folder...
bg: Добавяне на папка...

en: Add Input
bg: Добавяне на въвеждане

en: Add Interface
bg: Добавяне на интерфейс

en: Add Noise
bg: Шум

en: Add Subtitles to transcoded video
bg: Добавяне на субтитри за прекодиране на видеото

en: Add WAVE header
bg: Добавяне на WAVE header

en: Add a background
bg: Добавяне на фон

en: Add a blurring effect
bg: Добавяне на ефект замъгляване

en: Add a delay effect to the sound
bg: Добавяне на ефект на задържане на звука

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
bg: Добавяне на ефект на шрифта за текста, който да подобри читаемостта върху различни фонове.

en: Add a shadow
bg: Добавяне на сянка

en: Add a subtitles file
bg: Добавяне на файл със субтитри

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
bg: Добавяне на дестинации, като следвате метода, който е нужен за извеждане на поток. Проверете, дали сте избрали прекодиране, чиито формат да е съвместим с използвания метод.

en: Add logo
bg: Добавяне на лого

en: Add text
bg: Показване текст на екрана

en: Add to Media Library
bg: Добавяне към медия библиотеката

en: Add to Playlist
bg: Добавяне към плейлист

en: Add to playlist
bg: Добавяне към плейлист

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
bg: Допълнителни интерфейси пуснати от услугата. Трябва да бъдат определени преди инсталирането на услугата, за да е правилна настройката. Задайте списък на модули за интерфейс разделени със запетая. (обикновенно стойностите са: logger, sap, rc, http).

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
bg: Допълнителен път за търсене на модули за VLC. Можете да добавите няколко пътя за последователно им използване, като за разделител използвайте " PATH_SEP ".

en: Additional streaming options
bg: Допълнителни опции за потока

en: Additional transcode options
bg: Допълнителни опции за прекодирането

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
bg: Добавяне или изваждане на пиксели от широчината на пиковете.

en: Address
bg: Адрес

en: Address of the CDDB server to use.
bg: Адрес на CDDB сървър, който да се използва.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
bg: Адрес на функцията за следваща обработка на аудиото. Тази функция ще бъде извикана, когато обработката е в буфера.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
bg: Адрес на функцията за предварителна обработка на аудиото. Тази функция ще зададе на буфера, къде да бъде направена обработката.

en: Address of the computer to stream to.
bg: Адрес на компютъра към който ще се изпраща потока.

en: Address of the get callback function
bg: Адрес на функцията за получаване на обратна връзка

en: Address of the release callback function
bg: Адрес на функцията, извиквана при освобождаване

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
bg: Адрес на функцията за следваща обработка на видеото. Тази функция ще бъде извикана, когато обработката е в буфера.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
bg: Адрес на функцията за предварителна обработка на видеото. Тази функция ще зададе на буфера, къде да бъде направена обработката.

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
bg: Добавяне на наличните субтитри директно във видеото. Това не може да се изключи от получаващия потребител, тъй като те стават част от изображението.

en: Adds filtered gaussian noise
bg: Добавяне на филтриран гаусов шум

en: Adjust VLC priority
bg: Настройка приоритета на VLC

en: Adjust the white light to your LED stripes
bg: Настройка на бялата светлина на светодиодите

en: Adjustments and Effects
bg: Настройки и ефекти

en: Advance of audio over video:
bg: Синхронизиране на аудиото спрямо видеото

en: Advance of subtitles over video:
bg: Синхронизиране на субтитрите спрямо видеото

en: Advanced
bg: Допълнителни настройки

en: Advanced Buttons
bg: Допълнителни бутони

en: Advanced Open File...
bg: Разширено отваряне на файл...

en: Advanced Open...
bg: Разширено отваряне...

en: Advanced Options
bg: Допълнителни настройки

en: Advanced Widget toolbar:
bg: Допълнителна лента с елементи:

en: Advanced options
bg: Допълнителни настройки

en: Advanced options...
bg: Допълнителни опции...

en: Advanced settings
bg: Допълнителни настройки

en: Advanced settings. Use with care...
bg: Допълнителни настройки. Използвайте ги внимателно...

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
bg: Уведомяване за потока с помоща на протокола Bonjour.

en: Advertise with Bonjour
bg: Осведомяване с Bonjour

en: Alarm
bg: Аларма

en: Album
bg: Албум

en: Album art download policy
bg: Управление зареждането на обложка на албум

en: Album art download policy:
bg: Управление зареждането на обложка на албум:

en: Album art filename
bg: Име на файла на обложката на албум

en: Album art policy
bg: Управление зареждането на обложка на албум

en: Album replay gain
bg: Изравняване силата на звука на албум

en: All
bg: Всички

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
bg: Всички извеждани изображения и текст ще бъдат показани на overlay буфера за кадри.

en: Allow automatic icon changes
bg: Автоматична смяна на икона

en: Allow checking for VLC updates
bg: Проверка за обновления на VLC

en: Allow downloading media information
bg: Получаване на информация за медия от Интернет

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
bg: Разрешава неспецифицирани трикове с ускоряване на скоростта. По-бързо, но са възможни грешки.

en: Allow only one instance
bg: Само едно стартирано копие на VLC

en: Allow only one running instance
bg: Само едно стартирано копие на VLC

en: Allow only one running instance when started from file.
bg: Разрешаване пускането само на едно копие, когато е стартиран от файл.

en: Allow real-time priority
bg: Позволяване на приоритет real-time

en: Allow speed tricks
bg: Разрешаване на трикове със скоростта

en: Allow to build directory index
bg: Разрешаване да се създаде индекс на директория

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
bg: Средно допустимо отклонение на битрейта (в kbits/s).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
bg: Разрешаване пускането само на едно копие на VLC понякога е полезно. Например ако сте асоциирали VLC с някои типове файлове и не искате да се отваря ново копие на VLC всеки път, когато щракнете на файл в експлорер. Тази опция ще ви позволи да възпроизвеждате файла с вече стартираното копие или да го добавите в плейлиста за изчакване.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
bg: Разрешаване пускането само на едно копие на VLC понякога е полезно, например ако сте асоциирали VLC с някои медия типове и не искате ново копие на VLC да се отваря всеки път, когато щракнете на файл в експлорер. Тази опция ще ви позволи да възпроизвеждате файла с вече стартираното копие или да го добавите в плейлиста за изчакване. Тази опция изисква D-Bus session daemon, за да бъде активна и стартираното копие на VLC да използва управляващия интерфейс D-Bus.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
bg: Позволяване да се използват В-кадри, като референсни за прогнозиране на други кадри. Задържа средните на 2+ последователни В-кадъра, като референция и пренарежда кадъра по подходящия начин.
     - нищо: Изключен
     - стриктно: Стриктна йерархическа пирамида
     - нормално: Не стриктно (не е съвместимо с Blu-ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
bg: Определяне на допълнително pmt (pmt_pid=pid:поток_тип[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
bg: Позволяване на всеки 8x8 или 16x8 макроблок независимо да избира референсен кадър, вместо един референсен кадър за всеки макроблок.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
bg: Задаване съотношението на страните на видеото

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
bg: Настройка конфигурацията на телетекст (id=line1-lineN с двете полета).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
bg: Настройка конфигурацията на аудиото (id=group,pair:id=group,pair...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
bg: Задаване на код на елементарния поток на видеото

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "авторски права" за входния поток.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "дата" за входния поток.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "описание" за входния поток.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "жанр" за входния поток.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "заглавие" за входния поток.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "URL" за входния поток.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "изпълнител" за входния поток.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
bg: Задаване на мета-данни "автор" за входния поток.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
bg: Прозрачност на маската с алфа смесване. Използва се png алфа канал.

en: Alpha mask
bg: Алфа маска

en: Alpha mask video filter
bg: Алфа маска

en: Alpha of the blended image
bg: Алфа стойност на смесеното изображение

en: Alpha transparency value (default 255)
bg: Алфа стойност за прозрачност (по подразбиране 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
bg: Арфа стойност на по-ранните субтитри, където 0 е напълно прозрачно, а 255 е напълно непрозрачно.

en: Alpha with which the blend image is blended
bg: Алфа стойност с която второто изображение се смесва с основното

en: AltiVec conversions from
bg: Конвертирани от AltiVec

en: Always &on Top
bg: Винаги най-отгоре

en: Always Fit &Window
bg: Преоразмеряване на прозореца

en: Always fix
bg: Винаги да се поправя

en: Always on top
bg: Винаги най-отгоре

en: Always place the video window on top of other windows.
bg: Поставяне на видео прозореца над другите прозорци.

en: Always reset audio start level to:
bg: Сила на звука при стартиране:

en: Always visible
bg: Винаги да е видимо

en: Always write to the same file
bg: Винаги да се записва в същия файл

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
bg: Винаги да се записва в същия файл, вместо да се създава нов файл за изображение. В този случай не се добавя номер към името на файла.

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
bg: Коефицент с който да се мащабира изображението преди да се изпрати до вътрешния филтър OpenCV

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
bg: Брой на движенията, необходими за запис на жеста.

en: Amount of prefiltering
bg: Размер на предфилтриране

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
bg: Колко време да се изчака преди да се прекъсне приемането на данни от мрежата (в мсек.). Забележете, че ще трябват 10 отказа преди напълно да се откаже.

en: Amplification
bg: Усилване

en: An error occurred while checking for updates...
bg: Възникна грешка при проверката за обновления...

en: Angle
bg: Ъгъл

en: Angle in degrees
bg: Ъгъл в градуси

en: Angle in degrees (0 to 359)
bg: Ъгъл в градуси (от 0 до 359)

en: Announce this session with SAP.
bg: Уведомяване за тази сесия с SAP.

en: Antenna
bg: Антена

en: Anti-Flickering
bg: Премахване на примигване

en: Append
bg: Добавяне

en: Append to existing file
bg: Добавяне към съществуващ файл

en: Append to file
bg: Добавяне към файла

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
bg: Добавяне към файл, ако съществува вместо да го замести.

en: Application
bg: Програма

en: Applications
bg: Програми

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
bg: Прилагане на задържане на всички субтитри (с 1/10 сек., например 100 означава 10 сек.).

en: Apply cartoon effect
bg: Прилагане на ефект на анимационен филм

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
bg: Прилагане на ефект на анимационен филм. Използва се само с режимите "Преливане" и "Контур".

en: Apply color gradient or edge detection effects
bg: Прилагане на цвят за преливане или ефект на откриване на контур

en: Aqua
bg: Аква син

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
bg: Сигурни ли сте, че искате да възстановите стандартните настройки на VLC?

en: Are you sure you wish to create the stream ?
bg: Сигурни ли сте, че искате да създадете поток ?

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Artist metadata
bg: Мета-данни за изпълнител

en: Artwork URL
bg: URL на изображение

en: As soon as track is added
bg: При добавяне на файла в плейлиста

en: Ascending
bg: Възходящ ред

en: Ask for action
bg: Питане за действие

en: Ask for network policy at start
bg: Запитване за управлението на мрежата при стартиране

en: Aspect ratio
bg: Съотношение на страните

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
bg: Съотношение на страните (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
bg: Съотношение на страните (4:3, 16:9). По подразбиране пикселите са квадратни.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
bg: Съотношение на страните на отделните части изграждащи стената.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
bg: Съотношение на страните на видео изображението (4:3, 16:9). По подразбиране пикселите са квадратни.

en: Aspect ratio: %s
bg: Съотношение на страните: %s

en: Aspect-ratio
bg: Съотношение на страните

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
bg: Определяне на фиксирана PID мрежа ID (за таблицата SDT)

en: Assign a fixed PID to the PMT
bg: Определяне на фиксиран PID на PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
bg: Определяне на фиксиран PID на SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
bg: Определяне на фиксиран PID на аудио потока.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
bg: Определяне на фиксиран PID на видео потока. PCR PID автоматично ще бъде видео.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
bg: Определяне на фиксиран Transport Stream ID.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
bg: Определяне номер на програмата за всеки PMT. Това изисква параметъра "Настройка на PID да е равен на ID ES" да бъде включен.

en: AtmoLight Filter
bg: AtmoLight - Светодиодни светлинни ефекти за стая

en: Attack time
bg: Начало на възпроизвеждане

en: Attenuation
bg: Размиване

en: Attenuation, begin (in %)
bg: Размиване, в началото (в %)

en: Attenuation, end (in %)
bg: Размиване, в края (в %)

en: Attenuation, middle (in %)
bg: Размиване, в средата (в %)

en: Audio
bg: Аудио

en: Audio &Channels
bg: Аудио канали

en: Audio &Device
bg: Аудио устройство

en: Audio &Track
bg: Аудио пътечка

en: Audio Bar Graph Video
bg: Хистограма на аудиото (видео част)

en: Audio Bar Graph Video sub source
bg: Източник на слой за хистограмата на аудиото

en: Audio Bit Rate
bg: Битрейт на аудиото

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: Audio CD - Track %02i
bg: Аудио CD - Пътечка %02i

en: Audio CD device
bg: Аудио CD устройство

en: Audio CD input
bg: Въвеждане от Аудио CD

en: Audio Channels
bg: Аудио канали

en: Audio Codec
bg: Аудио кодек

en: Audio Delay
bg: Задържане на звука

en: Audio Device
bg: Аудио устройство

en: Audio Device: %s
bg: Аудио устройство: %s

en: Audio Effects
bg: Аудио ефекти

en: Audio Effects...
bg: Аудио ефекти...

en: Audio Files
bg: Аудио файлове

en: Audio Language
bg: Език на аудиото

en: Audio PID
bg: Аудио PID

en: Audio Sample Rate
bg: Честота на дискретизация

en: Audio Settings
bg: Настройки на аудиото

en: Audio Spatializer
bg: Ефект на обемно звучене

en: Audio Track
bg: Аудио пътечка

en: Audio and Subtitles
bg: Аудио и субтитри

en: Audio balance
bg: Баланс на звука

en: Audio bitmask
bg: Битова маска на звука

en: Audio bitrate
bg: Битрейт на аудиото :

en: Audio callback data
bg: Данни за аудио връзка

en: Audio capture
bg: Аудио захващане

en: Audio capture (ALSA)
bg: Аудио захващане (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
bg: Аудио захващане (PulseAudio)

en: Audio channels
bg: Аудио канали

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
bg: Аудио канали на входния поток. Цифра >0. По подразбиране е 2.

en: Audio codec
bg: Аудио кодек

en: Audio codecs
bg: Аудио кодеци

en: Audio configuration
bg: Конфигуриране на аудиото

en: Audio connection
bg: Свързване на аудиото

en: Audio delay %i ms
bg: Задържане на аудиото %i мсек.

en: Audio delay down
bg: Намаляване задържането на аудиото

en: Audio delay up
bg: Увеличаване задържането на аудиото

en: Audio desynchronization compensation
bg: Синхронизиране на звука спрямо видеото

en: Audio device
bg: Аудио устройство

en: Audio device is not configured
bg: Аудио устройството не е настроено

en: Audio device name
bg: Име на аудио устройството

en: Audio encoder
bg: Модул за аудио кодиране

en: Audio filter
bg: Аудио филтър

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
bg: Аудио филтър за A/52->S/PDIF инкапсулация

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
bg: Аудио филтър за DTS->S/PDIF инкапсулация

en: Audio filter for PCM format conversion
bg: Конвертиране на PCM формат

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
bg: Изменение честотата на дискретизация на лентовата интерполация

en: Audio filter for simple channel mixing
bg: Просто миксиране на канал

en: Audio filter for stereo to mono conversion
bg: Конвертиране на стерео към моно

en: Audio filter for trivial channel mixing
bg: Просто миксиране на канал

en: Audio filtering failed
bg: Филтрирането на аудиото е неуспешно

en: Audio filters
bg: Аудио филтри

en: Audio filters are used to process the audio stream.
bg: Аудио филтрите се използват за допълнителна обработка на звука.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
bg: Аудио филтрите, които ще бъдат приложени към аудио потоците (филтрите се прилагат след конвертирането). Задайте списък на филтри разделени с двоеточие.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
bg: Аудио формат за MPEG4 (използва се с MPEG TS и MPEG4)

en: Audio input
bg: Въвеждане на аудио

en: Audio input of the card to use (see debug).
bg: Аудио въвеждане от карта, която да се използва (вижте дебъг).

en: Audio input pin
bg: Източник на аудиото

en: Audio language
bg: Език на аудиото

en: Audio memory
bg: Аудио памет

en: Audio memory output
bg: Изходна аудио памет

en: Audio mode
bg: Режим на аудиото

en: Audio output URL
bg: Изходен URL за аудиото

en: Audio output access method
bg: Метод за извеждане на звука

en: Audio output channels mode
bg: Предпочитан режим на канално извеждане на звука

en: Audio output failed
bg: Неуспех при аудио извеждането

en: Audio output frequency (Hz)
bg: Честота на звука при извеждане  (Хц)

en: Audio output module
bg: Модул за извеждане на звука

en: Audio output muxer
bg: Изходен аудио мултиплексор

en: Audio output pin
bg: Метод за извеждане на аудиото

en: Audio output volume step
bg: Стъпка на силата на звука

en: Audio part of the BarGraph function
bg: Аудио част на хистограмата

en: Audio port
bg: Порт за аудиото

en: Audio postrender callback
bg: Извикване след постобработката на аудиото

en: Audio prerender callback
bg: Извикване преди постобработката на аудиото

en: Audio sample rate
bg: Честота на дискретизация

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
bg: Честота на дискретизация на звука в херци. По подразбиране е 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
bg: Честота на дискретизация на аудиото (Hz)

en: Audio sampling rate in Hz
bg: Честота на дискретизация на аудиото (Hz)

en: Audio settings
bg: Настройки на аудиото

en: Audio tempo scaler synched with rate
bg: Синхр. темпото на звука със скоростта на въпроизвеждане

en: Audio track
bg: Аудио пътечка

en: Audio track ID
bg: Номер на аудио пътечка

en: Audio track synchronization:
bg: Синхронизация на аудио пътечка:

en: Audio track: %s
bg: Аудио пътечка: %s

en: Audio visualizations
bg: Аудио визуализации

en: Audio visualizations
bg: Аудио визуализации

en: Audio volume
bg: Сила на звука

en: Audio volume (0-65535).
bg: Сила на звука (0-65535).

en: Audio/Video
bg: Аудио/Видео

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
bg: Аудио/Видео декодер (използвайки OpenMAX IL)

en: Audiobar Graph
bg: Хистограма на звука

en: Audioscrobbler
bg: Изпращане на инфо за музика

en: Augment contrast between contours.
bg: Увеличаване на контрастта между контурите.

en: Augmented reality ball game
bg: Реалистична игра с топка

en: Author
bg: Автор

en: Author metadata
bg: Мета-данни за автор

en: Author to put in ASF comments.
bg: Автор, който да се постави в ASF коментарите.

en: Authors
bg: Автори

en: Auto
bg: Авто

en: Auto Connection
bg: Автоматично свързване

en: Auto add new medias
bg: Автоматично добавяне на нови медии

en: Auto connection
bg: Автоматично свързване

en: Auto re-connect
bg: Автоматично възстановяване на връзката

en: Auto start
bg: Автоматично стартиране

en: Auto-playback of new items
bg: Автоматично възпроизвеждане на нов елемент

en: Autodel
bg: Автоматично изтриване

en: Autodetect subtitle files
bg: Автоматично намиране на файла със субтитри

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic brightness
bg: Автоматична яркост

en: Automatic chroma gain
bg: Автоматично усилване на цвета

en: Automatic cropping
bg: Автоматично изрязване

en: Automatic gain
bg: Автоматично усилване

en: Automatic hue
bg: Автоматичен нюанс

en: Automatic white balance
bg: Автоматичен баланс на бялото

en: Automatically add new medias to ML
bg: Автоматично добавяне на нови медии към списъка с медии

en: Automatically add/delete input streams
bg: Автоматично добавяне/изтриване на въвежданите потоци

en: Automatically adjust the picture brightness.
bg: Автоматична настройка на яркостта на изображението.

en: Automatically adjust the picture hue.
bg: Автоматична настройка на нюанса на изображението.

en: Automatically adjust the picture white balance.
bg: Автоматична настройка на баланса на бялото на изображението.

en: Automatically check for updates
bg: Автоматична проверка за обновления

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
bg: Автоматично свързване на входните портове на VLC с наличните изходни портове.

en: Automatically connect to writable clients
bg: Автоматично свързване към достъпен клиент

en: Automatically control the chroma gain.
bg: Автоматично регулиране усилването на цвета.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
bg: Автоматично намиране на файла със субтитри (подобен на името на филма).

en: Automatically detect black borders and crop them.
bg: Автоматично откриване на черни крайща и изрязването им.

en: Automatically load the extensions module on startup
bg: Автоматично зареждане на модула за разширенията при стартиране

en: Automatically preparse files
bg: Автоматично зареждане на файловете

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
bg: Автоматично зареждане на файловете, които се добавят в плейлиста (за получаването на мета-данни).

en: Automatically resize and pad a video
bg: Автоматично оразмеряване и изместване на видеото

en: Automatically save the volume on exit
bg: Автоматично запазване силата на звука при изход

en: Automatically set the video gain.
bg: Автоматично настройване усилването на видеото.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
bg: Автоматично стартиране на възпроизвеждането, веднага след зареждането на плейлиста.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
bg: Автоматичен опит да се възстанови връзката в случай на прекъсване.

en: Autoscale video
bg: Автоматично мащабиране на видеото

en: Average bitrate tolerance
bg: Средно допустимо отклонение на битрейта

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
bg: Среден период за максималния локален битрейт (в kbits).

en: Avformat
bg: AvФормат

en: Avformat demuxer
bg: Демултиплексор Avformat

en: B Frames
bg: B Кадри

en: B-frames between I and P
bg: B-кадри между I и P

en: B4S playlist import
bg: Внасяне на B4S плейлист

en: Back
bg: Назад

en: Background
bg: Фон

en: Background art fits window's size
bg: Изображението за фон да преоразмерява прозореца

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background opacity
bg: Непрозрачност на фона

en: Backlight compensation
bg: Неутрализиране на отразена светлина

en: Backlight compensation.
bg: Неутрализиране на отразена светлина

en: Backward
bg: Стъпка назад

en: Balance of the audio input.
bg: Баланс на входния звук.

en: Ball
bg: Топка

en: Ball color
bg: Цвят на топката

en: Ball size
bg: Размер на топката

en: Ball speed
bg: Скорост на топката

en: Ball video filter
bg: Игра с топка

en: Banding removal
bg: Изтриване на ивица

en: Bands gain
bg: Усилване на честоти

en: Bandwidth
bg: Честотна лента

en: Bandwidth (MHz)
bg: Честотна лента (MHz)

en: Bar width in pixel (default : 10)
bg: Широчина на лентата в пиксели (по подразбиране : 10)

en: Bargraph position
bg: Позиция на хистограмата

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
bg: Стойност на прозрачност на хистограмата (от 0 за напълно прозрачно, до 255 за напълно непрозрачно).

en: Base image
bg: Основно изображение

en: Base pixel radius
bg: Радиус на основата в пиксели

en: Base port
bg: Основен порт

en: Basic
bg: Основни

en: Bass
bg: Бас

en: Bass adjustment of the audio input.
bg: Настройка на баса на входния звук.

en: Bass level
bg: Ниво на бас

en: Be quiet
bg: Режим тишина

en: Because this AVI file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do ?
bg: Поради това, че индекса на този AVI файл е повреден или липсва, прехода няма да работи коректно.
    VLC няма да поправи файла, но може временно да реши проблема, като създаде индекс в паметта
    Тази стъпка може да отнеме много време при голям файл.
    Какво желаете да направите ?

en: Benchmarking
bg: Тест на скоростта

en: Best available
bg: Най-добрата налична

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
bg: Внимание, това ще възстанови стандартните настройки на VLC.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
bg: Отклонение при използването на В-кадрите. Положителна стойност ще причини повече В-кадри, отрицателна стойност ще причини по-малко В-кадри.

en: Bicubic (good quality)
bg: Bicubic (добро качество)

en: Big Button
bg: Голям бутон

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
bg: Битова маска, която ще се използва от аудио част на карта

en: Bitrate
bg: Битрейт

en: Bitrate (kb/s)
bg: Битрейт (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
bg: Информация за битрейта на кодирания поток

en: Bitrate mode
bg: Режим на битрейт

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
bg: Режим на битрейт, който да се използва (VBR или CBR).

en: Bitrate override
bg: Подмяна на битрейта

en: Bitrate peak
bg: Максимален битрейт

en: Bitrate to use (-1 for default).
bg: Битрейт, който да се използва (-1 по подразбиране).

en: Black
bg: Черен

en: Black & white
bg: Черно & бяло

en: Black Crush for Blue
bg: Разсейване на черното за синия компонент

en: Black Crush for Green
bg: Разсейване на черното за зеления компонент

en: Black Crush for Red
bg: Разсейване на черното за червения компонент

en: Black Level for Blue
bg: Ниво на черното за синия компонент

en: Black Level for Green
bg: Ниво на черното за зеления компонент

en: Black Level for Red
bg: Ниво на черното за червения компонент

en: Black Slot
bg: Черен слот

en: Black screens in Fullscreen mode
bg: Черни екрани в пълноекранен режим

en: Black screens in fullscreen
bg: Черни екрани в пълноекранен режим

en: Black slot
bg: Черен слот

en: Blend
bg: Смесване

en: Blend image
bg: Второ изображение за смесване

en: Blendbench
bg: Тест за смесване

en: Blending benchmark filter
bg: Тест за скоростта на смесване

en: Blu-Ray Disc Input
bg: Въвеждане от Blu-Ray диск

en: Blu-Ray Disc support (libbluray)
bg: Поддържане на Blu-Ray устройство (libbluray)

en: Blu-Ray error
bg: Грешка на Blu-Ray

en: Blue
bg: Син

en: Blue balance
bg: Баланс на синьото

en: Blue chroma balance.
bg: Баланс на синьото

en: Blue component of the pause color
bg: Син компонент на цвета при пауза

en: Blue component of the shutdown color
bg: Син компонент на цвета при изключване

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
bg: Стойност на синьото за чисто бяла светлина на светодиодите.

en: Bluescreen
bg: Син екран

en: Bluescreen U tolerance
bg: Син екран U отклонение

en: Bluescreen U value
bg: Син екран U стойност

en: Bluescreen V tolerance
bg: Син екран V отклонение

en: Bluescreen V value
bg: Син екран V стойност

en: Bluescreen video filter
bg: Син екран

en: Blur factor (1-127)
bg: Коефицент на размиване

en: Bonjour services
bg: Услуги Bonjour

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Bookmark %i
bg: Отметка %i

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Bookmarks list for a stream
bg: Списък на отметките за потока

en: Bookmarks...
bg: Отметки...

en: Border height
bg: Височина на границата

en: Border masking
bg: Корекция в края

en: Border width
bg: Широчина на границата

en: Boss key
bg: Главни клавиши

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Bottom-Left
bg: Долу-вляво

en: Bottom-Right
bg: Долу-вдясно

en: Bridge
bg: Мост

en: Bridge in
bg: Входен мост

en: Bridge out
bg: Изходен мост

en: Bridge stream output
bg: Изходен поток Bridge

en: Bright
bg: Яркост

en: Brightness
bg: Яркост

en: Brightness (%)
bg: Яркост (%)

en: Brightness Threshold
bg: Изображение с черно-бели пиксели

en: Brightness threshold
bg: Изображение с черно-бели пиксели

en: Bring All to Front
bg: Изнасяне всичко отпред

en: Broadcast
bg: Разпространение

en: Broadcast:
bg: Разпространение:

en: Broken or missing AVI Index
bg: Повреден или липсващ индекс на AVI файла...

en: Browse
bg: Преглед

en: Browse...
bg: Преглед...

en: Build index then play
bg: Създаване на индекса и след това възпроизвеждане

en: Building font cache
bg: Създаване на кеша с шрифта

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
bg: При създаването на потока, <i>Главните регулатори</i> ще управляват потока, вместо от основния интерфейс.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
bg: По подразбиране (0), всички входящи канали ще бъдат запазени, но тук можете да ограничите броя на каналите.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
bg: По подразбиране плъгина за фиктивния интерфейс ще стартира команден прозорец на DOS. Включването на тих режим няма да показва този команден прозорец, но може да бъде досадно, когато искате да спрете VLC и не се отваря видео прозорец.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
bg: По подразбиране интерфейса RC отваря прозорец за въвеждане на DOS команди. Включването на тих режим няма да показва този прозорец, но това може да бъде неудобно, когато искате да спрете VLC и не се отваря видео прозорец.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
bg: По подразбиране VLC може да се управлява, като се използват медиините клавиши на модерната клавиатура на Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
bg: По подразбиране VLC може да бъде дистанционно управляван с дистанционното на Apple.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
bg: По подразбиране VLC запазва списък с последните 10 елемента. Тук можете да изключите тази опция.

en: By default, VLC will use the dark interface style.
bg: По подразбиране VLC ще използва тъмен стил на интерфейса.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
bg: По подразбиране сървъра ще следи на всеки локален IP адрес. Задайте IP адрес (например ::1 или 127.0.0.1) или име на хост (например localhost), за да се ограничат до определен мрежов интерфейс.

en: Bytes
bg: Байта

en: C
bg: bg

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
bg: Използване на CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Съществено забавя процеса на кодиране и декодиране, но позволява да се съхрани 10 до 15% битрейт.

en: CBR bitrate (kbps)
bg: CBR битрейт (kbps)

en: CBR encoding
bg: Кодиране CBR

en: CDDB Server
bg: CDDB сървър

en: CDDB Server port to use.
bg: CDDB порт на сървъра, който да се използва.

en: CDDB port
bg: CDDB порт

en: CDG demuxer
bg: Демултиплексор CDG

en: CDG video decoder
bg: Видео декодер CDG

en: CLI input
bg: Въвеждане от CLI

en: CPU features
bg: Характеристики на процесора

en: CPU optimizations
bg: Оптимизация на процесора

en: CSA Key
bg: Ключ за CSA

en: CSA Key in use
bg: Използван ключ за CSA

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
bg: Използван ключ за CSA. Трябва да е нечетен/първи/1 (по подразбиране) или четен/втори/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
bg: Шифрован ключ за CSA. Това трябва да е низ от 16 знака (8 шестнадесетични байта).

en: CVD subtitle decoder
bg: Декодер на субтитри CVD

en: Cable
bg: Кабел

en: Caching
bg: Кеширане

en: Caching value (ms)
bg: Стойност на кеширане (мсек.)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
bg: Стойност на кеширане за камери и микрофони, в милисекунди.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
bg: Стойност на кеширане за локалните файлове, в милисекунди.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
bg: Стойност на кеширане за мрежови ресурси , в милисекунди.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
bg: Стойност на кеширане за оптични устройства, в милисекунди.

en: Calculate a average zone
bg: Изчисляване на средната зона

en: Calculation factor
bg: Коефицент на изчисление

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
bg: Коефицент за изчисление. При абсолютното задържане, коефицента представлява секунди.

en: Callback data
bg: Данни за обратна връзка

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot save Configuration
bg: Конфигурацията не може да се запише

en: Cannot write to file %1:
    %2.
bg: Файлът не може да се запише %1:
    %2.

en: Canvas
bg: Платно

en: Canvas video filter
bg: Видео платно

en: Capture
bg: Захващане

en: Capture &Device
bg: Устройство за захващане

en: Capture Device
bg: Устройство за захващане

en: Capture failed
bg: Грешка при захващането

en: Capture format (default s16l)
bg: Формат за захващане (по подразбиране s16l)

en: Capture format of audio stream.
bg: Формат за захващане на аудио потока.

en: Capture fragment size
bg: Размер на фрагмента за захващане

en: Capture mode
bg: Режим на захващане

en: Capture region height
bg: Височина на захващаната област

en: Capture region width
bg: Широчина на захващаната област

en: Capture the audio stream in stereo.
bg: Захващане на аудио потока в стереото

en: Cartoon
bg: Анимационен филм

en: Category
bg: Категория

en: Center
bg: Центъра

en: Change
bg: Промяна

en: Change Hotkey
bg: Промяна на клавишната комбинация

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
bg: Промяна работата на канал (поправя грешно ел. свързване)

en: Change gradients
bg: Промяна на преливането

en: Change playlistview
bg: Промяна изгледа на плейлиста

en: Change subtitles delay
bg: Задържане на субтитри

en: Change the caching for the media
bg: Кеширане за медията

en: Change the display name of the Service.
bg: Име, което да се показва за услугата.

en: Change the id of an elementary stream
bg: Промяна на номера на елементарния поток

en: Change the language of an elementary stream
bg: Промяна на език на елементарен поток

en: Change the lirc configuration file
bg: Промяна на конфигурационния файл за lirc

en: Change the loop and repeat modes
bg: Промяна начина на повторение

en: Change the start time for the media
bg: Време за стартиране на медията

en: Change title according to current media
bg: Промяна на заглавието, според текущата медия

en: Channel
bg: Канал

en: Channel / Zone Assignment
bg: Определяне на Канал / Зона

en: Channel 0: summary
bg: Канал 0: сумарен

en: Channel 1: left
bg: Канал 1: отляво

en: Channel 2: right
bg: Канал 2: отдясно

en: Channel 3: top
bg: Канал 3: отгоре

en: Channel 4: bottom
bg: Канал 4: отдолу

en: Channel Name
bg: Име на канала

en: Channel number
bg: Номер на канала

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
bg: Канал на картата, който ще се използва (Обикновенно, 0 = тунер, 1 = composite, 2 = svideo)

en: Channels
bg: Канали

en: Channels count
bg: Брой канали

en: Channels count of an audio elementary stream
bg: Брой канали на елементарния аудио поток

en: Channels:
bg: Канали:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
bg: Опаковчик на субтитри Chaoji VCD

en: Chapter
bg: Глава

en: Chapter %i
bg: Глава %i

en: Chapter codecs
bg: Кодеци на главите

en: Chapter offset in ms
bg: Изместване на глава в мсек.

en: Characteristic dimension
bg: Характеристика на разстоянието

en: Check for &Updates...
bg: Проверка за обновления...

en: Check for Update...
bg: Проверка за обновление...

en: Check for VLC updates
bg: Проверка за обновлeния на VLC

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
bg: Размиване на областта за смесване с този плъгин (ако опцията не е отбелязана, размиването се прави от opengl)

en: Choose
bg: Избор

en: Choose Devicetype and Connection
bg: Избиране типа на устройство и връзка

en: Choose a file
bg: Избор на файл

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
bg: Изберете номер, който да съответства на номера на аудио устройството, който е в менюто със списъка  'Аудио устройство'. Това устройство ще бъде използвано по подразбиране при аудио възпроизвеждане.

en: Choose here your input stream.
bg: Изберете вашия входящ поток.

en: Choose how album art will be downloaded.
bg: Изберете как да се зарежда обложка на албум

en: Choose input
bg: Избор на входящ поток

en: Choose one or more media file to open
bg: Изберете един или повече медия файлове, които да се отворят

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
bg: Директория или име на файла, където записите ще бъдат съхранявани.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
bg: Избор на папка, където да се съхраняват снимките на кадри.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
bg: Изберете програма по дадения и номер в Service ID. Използвайте тази опция, само ако искате да видите поток с няколко програми (например DVB потоци).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
bg: Изберете програми, като зададете списък на номерата в Service ID разделени със запетая. Използвайте тази опция, само ако искате да видите поток с няколко програми (например DVB потоци).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
bg: Пренасочване на потока със субтитрите към съответния модул за извеждане, ако последния е включен.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
bg: Пренасочване на аудио потока към съответния модул за извеждане, ако последния е включен.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
bg: Пренасочване на видео потока към съответния модул за извеждане, ако последния е включен.

en: Choose which objects should print debug message
bg: Изберете кои обекти да покажат дебъг съобщение

en: Choose your preferred hardware from the list, or choose AtmoWin Software to delegate processing to the external process - with more options
bg: Изберете вашето устройство от списъка или изберете AtmoWin Software, за да се предаде обработката на външен процес (с повече опции)

en: Choose your preferred video output and configure it here.
bg: Изберете предпочитаното извеждане на видеото и го настройте в този раздел.

en: Choose...
bg: Изберете...

en: Chroma
bg: Цвят

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
bg: Игнориране на цветността при оценка на движенията за субпикселите в Р-кадрите.

en: Chroma for the base image
bg: Цветност на основното изображение

en: Chroma for the blend image
bg: Цветност на второто изображението

en: Chroma format
bg: Формат на цветността

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
bg: Код на цветността на буфера за кадри. По подразбиране RGB, защото fb устройството няма възможност да съобщи за своята цветност.

en: Chroma gain
bg: Усилване на цвета

en: Chroma gain control.
bg: Регулиране усилването на цветността

en: Chroma in motion estimation
bg: Цвят в оценката на движенията

en: Chroma modules settings
bg: Настройки на модула за цветност

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
bg: Конвертиране на цветността на изображението към предишната цветност преди да бъде изпратена до вътрешния филтър OpenCV

en: Chroma used
bg: Използвана цветност

en: Chroma which the base image will be loaded in
bg: Цветност, която ще бъде заредена за основното изображение

en: Chroma which the blend image will be loaded in
bg: Цветност, която ще бъде заредена за второто изображение за смесване

en: Chrominance elimination
bg: Корекция на цветността

en: Circular Left Hand (18V)
bg: Лява орбита (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
bg: Дясна орбита (13V)

en: Cl&ear
bg: Изчистване

en: Cl&ose
bg: Затвори

en: Classic AtmoLight
bg: Класически AtmoLight

en: Classical
bg: Класика

en: Clean up
bg: Изчистване

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

en: Clear overlay framebuffer
bg: Изчистване на overlay буфера за кадри.

en: Clear playlist
bg: Изчистване на плейлиста

en: Click to set point B
bg: Щракнете, за да зададете точка В

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
bg: Щракнете за превключване между изминалото и оставащото време

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
bg: Щракнете, за да превключите между повторение на един и повторение на всички

en: Client port
bg: Порт на клиента

en: Clock jitter
bg: Отклонение на часа

en: Clock reference average counter
bg: Среден относителен брояч

en: Clock synchronisation
bg: Синхронизация на часовника

en: Clone
bg: Клониране на изображението

en: Clone the image
bg: Клониране на изображение

en: Clone video filter
bg: Клониране на изображението

en: Close Window
bg: Затваряна на прозореца

en: Close to systray
bg: Затваряне в системния трей

en: Closed captions
bg: Затворени заглавия

en: Closed captions %u
bg: Затворени заглавия %u

en: Closed captions 1
bg: Затворени заглавия 1

en: Closed captions 2
bg: Затворени заглавия 2

en: Closed captions 3
bg: Затворени заглавия 3

en: Closed captions 4
bg: Затворени заглавия 4

en: Club
bg: Клубна

en: Codec
bg: Кодек

en: Codec Details
bg: Подробности за кодека

en: Codec name
bg: Кодек

en: Codecs
bg: Кодеци

en: Codecs / Muxers
bg: Кодеци / Мултиплексори

en: Coefficient thresholding on P-frames
bg: Коефицент за ограничаване на Р-кадрите

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
bg: Коефицент за ограничаване на Р-кадрите. Премахва dct блоковете съдържащи само малък единичен коефицент.

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
bg: Събиране на разнообразна локална статистика за възпроизвежданата медия.

en: Color
bg: Цвят

en: Color ASCII art video output
bg: Art видео извеждане Color  ASCII

en: Color effect
bg: Ефект за цвят

en: Color extraction
bg: Извличане на цвят

en: Color inversion
bg: Инвертиране на цвета

en: Color killer
bg: Изтриване на цвета

en: Color messages
bg: Цветни съобщения

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
bg: Цвят на текста, който ще бъде извеждан във видеото.

en: Color threshold
bg: Изображение със зададен цвят

en: Color threshold filter
bg: Изображение със зададен цвят

en: Color used to display text in the XOSD output.
bg: Цвят, който да се използва за показване на текста в изхода на XOSD.

en: Color when paused
bg: Цвят, когато е на пауза

en: Colors
bg: Цветове

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
bg: Цветовете подобни на този ще бъдат запазени, докато другите ще бъдат в полутонове на сивото.

en: Columns
bg: Колони

en: Columns:
bg: Колони:

en: Combined
bg: Комбинирано

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
bg: Задайте списък на активните прозорци разделени със запетая, по подразбиране - всички

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
bg: Задайте списък на съотношения на страните разделени със запетая, които ще бъдат добавени в списъка на интерфейса за съотношението на страните.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
bg: Задайте списък на съотношения за изрязване разделени със запетая, които ще бъдат добавени в списъка на интерфейса за съотношенията на изрязване.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
bg: Задайте списък на активните прозорци разделени със запетая, по подразбиране - всички

en: Command
bg: Команда

en: Command UDP port
bg: Команден порт за UDP

en: Commands
bg: Команди

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment to put in ASF comments.
bg: Коментар, който да се постави в ASF коментарите

en: Comments
bg: Коментари

en: Compensate delay
bg: Компенсиращо задържане

en: Compiled by %@ with %@
bg: Компилирано от %@ с %@

en: Compiled by %s on %s (%s)
bg: Компилирано от %s on %s (%s)

en: Compiler:
bg: Компилатор:

en: Compiler: %s
bg: Компилатор: %s

en: Complete MRL for VLC internal
bg: Пълен MRL (адрес на медия) за въвеждане в VLC

en: Composite input
bg: Въвеждане от Composite

en: Compressor
bg: Компресиране

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
bg: Изчисление и показване на статистика на PSNR. Това няма ефект към конкретното качество при кодиране.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
bg: Изчисление и показване на статистика на SSIM. Това няма ефект към конкретното качество при кодиране.

en: Config of last used skin
bg: Конфигурация на последния скин

en: Configuration file
bg: Конфигурационен файл

en: Configuration file for the OSD Menu.
bg: Конфигурационен файл за екранното меню.

en: Configuration options
bg: Параметри

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
bg: Параметри използвани от услугата (например  --foo=bar --no-foobar). Трябва да бъдат определени преди инсталирането на услугата, за да е правилна настройката.

en: Configure
bg: Настройки

en: Configure Hotkeys
bg: Настройки на клавишните комбинации

en: Configure Media Library
bg: Настройка на медия библиотеката

en: Connect to clients matching
bg: Свързване към подходящите клиенти

en: Connection failed
bg: Неуспех при свързване

en: Console
bg: Конзола

en: Constant bitrate mode (CBR)
bg: Режим на постоянен битрейт (CBR).

en: Constant error mode
bg: Режим на постоянна грешка

en: Constant noise threshold mode
bg: Режим за ограничаване на постоянния шум

en: Constant quality factor
bg: Постоянен коефицент на качеството

en: Constant quality mode
bg: Режим на постоянно качество

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
bg: Контейнери (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Content bitrate
bg: Битрейт на съдържанието

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continuous 22kHz tone
bg: Постоянен тон 22kHz

en: Continuous stream
bg: Постоянен поток

en: Contrast
bg: Контраст

en: Control
bg: Управление

en: Control SAP flow
bg: Управление на потоците SAP

en: Control interfaces
bg: Управление на интерфейсите

en: Control menu for the player
bg: Меню за управление на плеъра

en: Control playback with media keys
bg: Управление на възпроизвеждането с медиините клавиши

en: Controls
bg: Управление

en: Conve&rt / Save...
bg: Конвертиране / Запис...

en: Conversions from
bg: Конвертирани от

en: Convert
bg: Конвертиране

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy packetizer
bg: Опаковчик Copy

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Copyright metadata
bg: Мета-данни за авторски права

en: Copyright string to put in ASF comments.
bg: Авторски права, които да се поставят в ASF коментарите.

en: CoreText font renderer
bg: Извеждане на шрифтове CoreText

en: Could not demux ASF stream
bg: Не може да се демултиплексира ASF потока

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
bg: Никакви признаци за предишен срив не са намерени.

en: Count of AtmoLight channels
bg: Брой на AtmoLight канали

en: Count of channels
bg: Брой канали

en: Create
bg: Добавяне

en: Create "Fast Start" files
bg: Създаване на файлове "Бързо стартиране"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
bg: Създаване на файлове "Бързо стартиране". Тези файлове са оптимизирани за сваляне и позволяват на потребителя да започне гледането по време на свалянето.

en: Create Directory
bg: Създаване на директория

en: Create Directory...
bg: Създаване на директория...

en: Create Folder
bg: Създаване на папка

en: Create Folder...
bg: Създаване на папка...

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
bg: Създаване на "игра на пъзел" с видеото.
    Видеото се разделя на части, които трябва да сглобите.

en: Create a new bookmark
bg: Добавяне на нова отметка

en: Create a new profile
bg: Създаване на нов профил

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
bg: Задаване на уникално мрежово име в системните пространствени настройки

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
bg: Създаване на видео буфери в системната памет вместо във видео паметта. Това не се препоръчва, тъй като обикновенно видео паметта позволява да се спечели от по-голямо хардуерно ускорение (като премащабиране или при преобразуването YUV->RGB). Тази опция няма ефект, когато се използват слоеве.

en: Crop
bg: Изрязване

en: Crop geometry (pixels)
bg: Размер за изрязване (пиксели)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
bg: Изрязване на един пиксел отдолу на видеото

en: Crop one pixel from the left of the video
bg: Изрязване на един пиксел отляво на видеото

en: Crop one pixel from the right of the video
bg: Изрязване на един пиксел отдясно на видеото

en: Crop one pixel from the top of the video
bg: Изрязване на един пиксел отгоре на видеото

en: Crop video filter
bg: Изрязване на изображението

en: Crop: %s
bg: Изрязване: %s

en: Cropadd
bg: Размер на изображението

en: Cropping failed
bg: Неуспешно изрязване

en: Crypt audio
bg: Шифроване на аудиото

en: Crypt audio using CSA
bg: Шифроване на аудиото с използване на CSA

en: Crypt video
bg: Шифроване на видеото

en: Crypt video using CSA
bg: Шифроване на видеото с използване на CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
bg: Хардуерен видео декодер Crystal HD

en: Current channel:
bg: Текущ канал:

en: Current media / stream statistics
bg: Текуща медия / статистика на потока

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
bg: Текуща скорост на възпроизвеждане: %1
    Щракнете за настройка

en: Current visualization
bg: Текуща визуализация

en: Custom
bg: Потребителски избор

en: Custom &Bookmarks
bg: Отметки

en: Custom aspect ratios list
bg: Потребителски списък на съотношения на страните

en: Custom crop ratios list
bg: Потребителски списък на съотношения за изрязване

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
bg: Потребителско заглавие на видео прозореца (в случай, че видеото не е вградено в интерфейса).

en: Customi&ze Interface...
bg: Настройка на интерфейса

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
bg: Изрязване на потока на отделни елементи със зададената продължителност и установяване на постоянен битрейт между двете граници. Това спомага за избягването на големи пикове в битрейта, особено за референсните кадри.

en: Cycle audio track
bg: Смяна на аудио пътечка

en: Cycle deinterlace modes
bg: Смяна на деинтерлейса

en: Cycle source aspect ratio
bg: Смяна на съотношението на страните

en: Cycle subtitle track
bg: Смяна на пътечка със субтитри

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
bg: Превключване между форматите за изрязване от зададения списък.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
bg: Превключване между съотношенията на страните от зададения списък.

en: Cycle through audio devices
bg: Превключване между аудио устройствата

en: Cycle through available audio devices
bg: Превключване между наличните аудио устройства

en: Cycle through deinterlace modes.
bg: Превключване на методите за деинтерлейс

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
bg: Превключване между наличните аудио пътечки (езици).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
bg: Превключване между наличните пътечки със субтитри.

en: Cycle video crop
bg: Смяна изрязването на видеото

en: D-Bus control interface
bg: Управляващ интерфейс D-Bus

en: DMX options
bg: DMX опции

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
bg: Аудио декодер DTS Coherent Acoustics

en: DTS audio packetizer
bg: Аудио опаковчик DTS

en: DTS delay (ms)
bg: Задържане на DTS (мсек.)

en: DTS dynamic range compression
bg: Компресиране на динамичния диапазон DTS

en: DTS parser
bg: Зареждане на DTS

en: DV (Digital Video) demuxer
bg: Демултиплексор DV (Digital Video)

en: DVB adapter
bg: DVB адаптер

en: DVB playlist import
bg: Внасяне на DVB плейлист

en: DVB subtitles
bg: DVB субтитри

en: DVB subtitles decoder
bg: Декодер на субтитрите DVB

en: DVB subtitles encoder
bg: Кодер на субтитрите DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
bg: DVB субтитри: за увредени със слуха

en: DVD angle
bg: DVD ъгъл на гледане

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
bg: DVD аудио формат (използва се с MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG и RAW)

en: DVD device
bg: DVD устройство

en: DVD menus
bg: DVD менюта

en: DVD subtitles
bg: DVD субтитри

en: DVD subtitles decoder
bg: Декодер на субтитрите на DVD

en: DVD subtitles packetizer
bg: Опаковчик на субтитри DVD

en: DVD with menus
bg: DVD с меню

en: DVD without menus
bg: DVD без меню

en: DVDRead Input (no menu support)
bg: Въвеждане от DVDRead (DVD без поддържане на меню)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
bg: DVDRead не може да отвори диска "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
bg: DVDRead не може да прочете %d/%d  блокове на 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
bg: DVDRead не може да прочете блока %d.

en: DVDnav Input
bg: Въвеждане от DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
bg: Повреден или непълен AVI файл

en: Damp
bg: Влажност

en: Dance
bg: Денс

en: Darkness Limit
bg: Ограничаване на тъмнината

en: Darkness limit
bg: Ограничаване на тъмнината

en: Darkness masking
bg: Корекция на тъмните участъци

en: Data
bg: Данни

en: Data alignment
bg: Изравняване на данните

en: Data for the audio callback function.
bg: Данни за функцията за аудио връзка

en: Data for the get and release functions
bg: Данни за функцията за получаване и освобождаване

en: Data for the video callback function.
bg: Данни за функцията за видео връзка

en: Data search path
bg: Път за търсене на данни

en: Date
bg: Дата

en: Date metadata
bg: Мета-данни за дата

en: Day / Month / Year:
bg: Ден / Месец / Година:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
bg: Шумопоттискане в домейна DCT. Адаптивна псевдо мъртва зона. В обхвата от 10 до 1000.

en: De-Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
bg: Изключване на филтъра за деблок (намалява качеството).

en: Debug logging
bg: Отчет за дебъг

en: Debug mask
bg: Дебъг маска

en: Decide references on a per partition basis
bg: Избор на референсните кадри на основата на дяловете

en: Decode
bg: Декодирани

en: Decode at the demuxer stage
bg: Декодиране в демултиплексора

en: Decoded
bg: Декодирани

en: Decoded blocks
bg: Декодирани блокове

en: Decoded format
bg: Формат на декодирани

en: Decoders
bg: Декодери

en: Decoding
bg: Декодиране

en: Decoding X coordinate
bg: Координата X при декодиране

en: Decoding Y coordinate
bg: Координата Y при декодиране

en: Decompression
bg: Декомпресиране

en: Decrease
bg: Намаляване

en: Decrease Volume
bg: Намаляване на звука

en: Decrease scale factor
bg: Намаляване коефицента на мащабиране

en: Decrease scale factor.
bg: Намаляване коефицента на мащабиране.

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Audio Device
bg: Аудио устройство по подразбиране

en: Default Caching Level
bg: Ниво на кеширане по подразбиране

en: Default DVD angle.
bg: DVD ъгъл на гледане по подразбиране.

en: Default Encoding
bg: Кодиране по подразбиране

en: Default SWF Referrer URL
bg: Изпращан URL на SWF по подразбиране

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
bg: Прекъсване на TCP връзката по подразбиране (в милисекунди).

en: Default audio volume
bg: Сила на звука по подразбиране

en: Default background alpha
bg: Алфа стойност на фона по подразбиране

en: Default background color
bg: Цвят на фона по подразбиране

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
bg: Цвят на фона, ако в потока Kate не е зададен специфичен цвят на фона, който да се използва.

en: Default caching policy
bg: Ниво на кеширане по подразбиране

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
bg: Стойност на кеширане по подразбиране за изпращаните RTP потоци. Тази стойност трябва да бъде настроена в милисекунди.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
bg: Стойност на кеширане по подразбиране за изпращаните UDP потоци. Тази стойност трябва да бъде настроена в милисекунди.

en: Default devices
bg: Устройства по подразбиране

en: Default encoding
bg: Кодиране по подразбиране

en: Default font alpha
bg: Шрифт alpha по подразбиране

en: Default font color
bg: Цвят на шрифта по подразбиране

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
bg: Цвят на шрифта по подразбиране, ако в потока Kate не е зададен специфичен цвят на шрифт, който да се използва.

en: Default font description
bg: Описание на шрифта по подразбиране

en: Default font effect
bg: Ефект на шрифта по подразбиране

en: Default font effect strength
bg: Ниво на ефекта на шрифта по подразбиране

en: Default frame rate for chapter import.
bg: Честота на кадри по подразбиране при внасяне на глава.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
bg: Интерфейс по подразбиране за multicast. Това подменя определеното в таблицата роутинг на ОС.

en: Default optical device
bg: Дисково устройство по подразбиране

en: Default replay gain
bg: Изравняване силата на звука по подразбиране

en: Default stream
bg: Поток по подразбиране

en: Default stream output chain
bg: Верига за извеждане на потока по подразбиране

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
bg: Задаване съотношението на страните на входящото изображение. По подразбиране е 4:3

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
bg: Определяне цветовете на плъзгача за силата на звука, чрез задаването на 12 числа разделени с точка и запетая ';'. 
    По подразбиране е: '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'.
    Като алтернатива може да бъде: '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
bg: Определяне цветовете на плъзгача за силата на звука

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
bg: Определяне на PID на всеки PMT. Това изисква параметъра "Настройка на PID да е равен на ID ES" да бъде включен.

en: Define which screen fullscreen goes
bg: Определяне на кой екран видеото да бъде на цял екран

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
bg: Задаване на малко bitmap изображение с размер 64x48 пиксела, съдържащо преливане в полутонове на сивото.

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
bg: Задаване режима за разпределяне на битовете за AQ, по подразбиране 1
     - 0: Изключено
     - 1: Текущ режим по подразбиране на x264
     - 2: потребителски log(var)^2 вместо log(var) и опит да се адаптира продължителността на всеки кадър

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
bg: Определяне колко често да се изпраща информация за хистограмата. Изпращане на информация на всеки n аудио пакета (по подразбиране 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent (default 1)
bg: Определяне дали да се изпрати информация за хистограмата (по подразбиране 1)

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
bg: Определяне дали да се изпрати информация за хистограмата. 1 ако се изпраща информация, иначе 0 (по подразбиране 1).

en: Defines if silence alarm information should be sent (default 1)
bg: Определяне дали информацията за сигнал за затихване да бъде изпратена (по подразбиране 1)

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
bg: Определяне дали информацията за сигнал за затихване да бъде изпратена. 1 ако се изпраща информация, иначе 0 (по подразбиране 1).

en: Defines if the TCP connection should be reset. This is to be used when using with audiobargraph_v (default 1).
bg: Определяне дали да се нулира TCP връзката. Това се избира, когато се използва видео частта на хистограмата (по подразбиране 1).

en: Defines orientation of the mirror splitting.     Can be vertical or horizontal
bg: Определяне ориентацията на разделянето на огледалото. Може да е вертикална или хоризонтална

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
bg: Определяне размера на радиуса на основата на честотите (началото), в пиксели.

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
bg: Определяне на дескриптори за всеки SDT. Това изисква параметъра "Настройка на PID да е равен на ID ES" да бъде включен.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
bg: Определяне на виртуалното пространство на стаята създадено от филтъра.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
bg: Определяне каква опция за прекъсване да се добави към идентификатора на низа за сесията на RTSP. Ако се настрои на отрицателно число, ще изтрие опцията за прекъсвате изцяло. Това е необходимо за някои IPTV STB (като тези направени от HansunTech), които се объркват от това. По подразбиране е 5.

en: Deinterlace
bg: Деинтерлейс

en: Deinterlace method to use for local playback.
bg: Метод за деинтерлейс, който да се използва за локално възпроизвеждане.

en: Deinterlace method to use for streaming.
bg: Метод за деинтерлейс, който да се използва при изпълнението на потока.

en: Deinterlace method to use for video processing.
bg: Метод за деинтерлейс, който да се използва при изпълнението на потока.

en: Deinterlace mode
bg: Режим на деинтерлейса

en: Deinterlace module
bg: Модул за деинтерлейса

en: Deinterlace off
bg: Изключване на деинтерлейс

en: Deinterlace on
bg: Включване на деинтерлейс

en: Deinterlace the video before encoding.
bg: Деинтерлейс на видеото преди кодирането.

en: Deinterlace video
bg: Деинтерлейс на видеото

en: Deinterlacing
bg: Тип на деинтерлейс

en: Deinterlacing video filter
bg: Деинтерлейс

en: Delay
bg: Задържане

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
bg: Задържане (в мсек.), след което да се включи потока-запълнител.

en: Delay (ms)
bg: Задържане (мсек.)

en: Delay a stream
bg: Задържане на поток

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
bg: Задържане след което SAP елементите се изтриват, ако няма пристигнали нови съобщения.

en: Delay calculation mode
bg: Режим на изчисление на задържането

en: Delay of the ES (ms)
bg: Задържане на ЕП (мсек.)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
bg: Задържане на DTS и PTS данните в потока, сравнени с PCR. Това позволява някаква буферизация в декодера на клиента.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
bg: Задържане на DTS и PTS данните в потока, сравнени с SCR. Това позволява някаква буферизация в декодера на клиента.

en: Delay time
bg: Време на задържане

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete all the bookmarks
bg: Изтриване на всички отметки

en: Delete segments
bg: Изтриване на сегментите

en: Delete segments when they are no longer needed
bg: Изтриване на сегментите, когато вече не са нужни

en: Delete selected profile
bg: Изтриване на избрания профил

en: Delete the current profile
bg: Изтриване на текущия профил

en: Delete the selected item
bg: Изтриване на избраната отметка

en: Deletes the selected item
bg: Изтриване на избрания елемент

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
bg: Демултиплексорите се използват за разделянето на "елементарните" потоци (като аудио и видео потоци). Можете да ги използвате, ако правилния демултиплексор не е открит автоматично. Не трябва да настройвате тази основна опция като глобална, ако не знаете какво точно да направите.

en: Demux module
bg: Модул на демултиплексора

en: Demuxed
bg: Демултиплексиран

en: Demuxers
bg: Демултиплексори

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
bg: Демултиплексорите се използват за разделяне на потоците на видеото и звука.

en: Descending
bg: Обратен ред

en: Description
bg: Описание

en: Description metadata
bg: Мета-данни за описание

en: Description of the stream content or information about your channel.
bg: Описание на потока или информация за вашия канал.

en: Description stream output
bg: Описание на изходния поток

en: Desired frame rate for the H264 stream.
bg: Желаната честота на кадри за H264 поток.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
bg: Желаната честота на кадри за VC-1 поток

en: Desired frame rate for the capture.
bg: Желаната честота на кадри за захващане.

en: Desired input video mode
bg: Желан режим на видеото при въвеждане

en: Desktop
bg: Десктоп

en: Destination
bg: Адрес

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
bg: Адрес (URL), който да се използва за потока. Подменя пътя и свързаните параметри

en: Destination Setup
bg: Място за запис

en: Destination audio codec
bg: Аудио кодек

en: Destination bridge-in name
bg: Свързан входящ мост

en: Destination file:
bg: Място за запис:

en: Destination prefix
bg: Представка на файла

en: Destination subtitles codec
bg: Кодек за субтитрите

en: Destination video codec
bg: Видео кодек

en: Destinations
bg: Адреси

en: Detailed View
bg: Детайлен изглед

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
bg: Определяне колко сектори на спектъра ще съществуват.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
bg: Определя кое видео се показва (ако има) от филтъра wrapper

en: Determines wrapper filter verbosity level
bg: Определяне нивото на обвивката на филтъра за подробност

en: Device
bg: Устройство

en: Device Selection
bg: Избор на устройство

en: Device name
bg: Име на устройството

en: Device properties
bg: Настройки на устройството

en: Device type
bg: Тип устройство

en: Device:
bg: Устройство:

en: Devices
bg: Устройства

en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

en: Dialog providers can be configured here.
bg: Тук можете да настроите показването на диалогови прозорци.

en: Dialog providers settings
bg: Настройки на показването на диалогови прозорци

en: DiffServ Code Point
bg: Обособени кодови точки на услугите

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
bg: Обособени кодови точки на услугите за извежданите UDP потоци (или IPv4 тип на услугата, или IPv6 Traffic Class). Това се използва за качеството на мрежовата услуга.

en: Digital Television and Radio
bg: Цифрова телевизия и радио

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
bg: Източник Digital Video (Firewire/ieee1394)

en: Dirac packetizer
bg: Опаковчик Dirac

en: Dirac video demuxer
bg: Видео демултиплексор Dirac

en: Direct MV prediction mode
bg: Режим на прогнозирано право движение

en: Direct MV prediction mode.
bg: Директен MV режим на прогнозиране.

en: Direct prediction size
bg: Прогнозиран размер на правото движение

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
bg: Директен размер при прогнозиране:
      -  0: 4x4.
      -  1: 8x8.
      - -1: Най-малкото възможно в съответствие с нивото.

en: Direct rendering
bg: Прав рендеринг

en: Direct2D video output
bg: Видео извеждане Direct2D

en: Direct3D video output
bg: Извежане на видеото чрез Direct3D

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
bg: Видео извеждене DirectFB http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
bg: Декодер DirectMedia Object

en: DirectMedia Object encoder
bg: Кодер DirectMedia Object

en: DirectShow input
bg: Източник DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
bg: Извежане на видеото чрез DirectX (DirectDraw)

en: DirectX audio output
bg: Извеждане на звука чрез DirectX

en: Direction
bg: Посока

en: Direction of the mirroring
bg: Посока на огледалото

en: Directory
bg: Директория

en: Directory index
bg: Индекс на директория

en: Directory or filename where the records will be stored
bg: Директория или име на файла, където записите ще бъдат съхранявани.

en: Directory path prefix
bg: Път до директория

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
bg: Път до директория, където файловете с изображения ще бъдат записани. Ако не е зададен, тогава изображенията автоматично ще бъдат записани в директорията на потребителя.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
bg: Директория, която да се  използва за съхраняване на временните файлове с изместени по време потоци.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
bg: Директория, където снимките на кадри ще бъдат съхранявани.

en: Disable
bg: Изключване

en: Disable DVD menus
bg: Изключване на DVD менюта

en: Disable DVD subtitle transparency
bg: Изключване прозрачността на DVD субтитри

en: Disable Disc Menus
bg: Изключване на дискови менюта

en: Disable ES id
bg: Изключване на потока

en: Disable ES id at startup.
bg: Изключване на елементарния поток със зададения код при стартиране.

en: Disable screensaver
bg: Изключване на скрийнсейвъра

en: Disable the screensaver during video playback.
bg: Изключване на скрийнсейвъра по време на възпроизвеждане на видеото.

en: Disc
bg: Диск

en: Disc Selection
bg: Избор на диск

en: Disc caching (ms)
bg: Кеширане на диск (мсек.)

en: Disc device
bg: Дисково устройство

en: Discarded (corrupted)
bg: Отхвърлени (повредени)

en: Discontinuous Transmission
bg: Предаване с прекъсвания

en: Discs
bg: Дискове

en: Display
bg: Показване

en: Display OSD menu on top of video output
bg: Показване на екранно меню върху видеото

en: Display Settings
bg: Настройки на начина на показване

en: Display Source As
bg: Настройки на начина на показване

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
bg: Показване изхода на XOSD отдолу на екрана, вместо отгоре.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
bg: Показване на RSS или ATOM информация върху видеото

en: Display aspect ratio
bg: Съотношение на страните при показване

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
bg: Показване съотношението на страните на елементарния видео поток

en: Display background cone or art
bg: Показване, като фон на конус или друго изображение

en: Display device
bg: Устройство за показване

en: Display feed images if available.
bg: Показване на изображения в емисиите, ако е възможно.

en: Display locally
bg: Локално показване

en: Display name of the Service
bg: Име на услугата, което се показва

en: Display on overlay framebuffer
bg: Показване на overlay буфера за кадри.

en: Display playlist tree
bg: Показване на плейлиста в дървовиден изглед

en: Display resolution
bg: Резолюция при показване

en: Display size
bg: Размер на показване

en: Display stream output
bg: Показване на изходния поток

en: Display text above the video
bg: Показване на текст върху видеото

en: Display the input video
bg: Показване на въвежданото видео

en: Display the output
bg: Показване на изходния поток

en: Display the processed video
bg: Показване на стартираното видео

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
bg: Предварително покаване на снимката на кадър в горния ляв ъгъл на екрана.

en: Display the stream locally
bg: Показване на потока локално

en: Display the title of the video on top of the movie.
bg: Показване заглавието на видеото върху филма.

en: Display video in a skinned window if any
bg: Показване на видеото в прозорец със скин, ако има наличен

en: Display video snapshot preview
bg: Предварително показване на снимката на кадър

en: Display while streaming
bg: Показване по време на изпращането на потока

en: Displayed
bg: Показани

en: Displayed frames
bg: Показани кадри

en: Distance between 'P' frames
bg: Разстояние между 'P' кадрите

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
bg: Виртуално разстояние между предния ляв високоговорител и слушателя в метри.

en: Distort mode
bg: Вид на деформирането

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
bg: Режим на деформиране, един от "Преливане", "Контур" и "Сухожилие".

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
bg: DivX първа версия (използва се с MPEG TS, MPEG1, ASF и OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
bg: DivX втора версия (използва се с MPEG TS, MPEG1, ASF и OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
bg: DivX трета версия (използва се с MPEG TS, MPEG1, ASF и OGG)

en: Do not complain on encrypted PES.
bg: Без оплаквания от шифрования PES.

en: Do not demultiplex
bg: Без демултиплексиране

en: Do not display OSD menu on top of video output
bg: Скриване на екранното меню от видеото

en: Do not display OSD menu on video output
bg: Скриване на екранното меню от видеото

en: Do not open a DOS command box interface
bg: Без отваряне на DOS интерфейс за команди

en: Do not play
bg: Без възпроизвеждане

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
bg: Без опит за отгатване на ASF битрейта. Като настроите това ще можете да управлявате как Windows Media Player ще кешира съдържанието на потока. Настройване на битрейта на аудиото+видеото в байта.

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да спрете абонамента за %1?

en: Do you want to download it ?
bg: Желаете ли да я изтеглите ?

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
bg: Желаете ли да изпратите подробности за срива до разработчиците на VLC
    
    Ако желаете, можете да напишете няколко реда за това какво сте правили преди да стане срива на VLC, заедно с друга полезна информация като: линк за изтегляне на проблемния файл, URL на проблемния мрежов поток, ...

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
bg: Прилепване/отлепване на панела с регулатори  при цял екран към/от дъното на екрана

en: Docked Playlist
bg: Плейлист вграден в интерфейса

en: Dolby Surround
bg: Откриване на Dolby Surround

en: Dolby Surround decoder
bg: Декодер Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
bg: Кодираните потоци Dolby Surround няма да бъдат декодирани преди филтъра. Включването на тази опция не е препоръчително.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
bg: Домейн/Работна група, която ще бъде използвана за връзката.

en: Don't Send
bg: Без изпращане

en: Don't display any video
bg: Да не се показва никакво видео

en: Don't display dialogs that don't require user action (Critical and error panel).
bg: Да не се показва диалогов прозорец, при който не се изисква действие от потребителя (панела за критичните съобщения и грешките).

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
bg: Не се изисква ключов кадър преди разделянето на сегмента. Необходимо само за аудиото.

en: Don't show
bg: Без показване

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
bg: Ако не искате да използвате шаблони, задайте усилването на честотите ръчно. Трябва да въведете 10 стойности между -20dB и 20dB, разделени с интервал, например "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Double Size
bg: Двоен размер

en: Double click to get media information
bg: Щракнете два пъти, за да видите информация за медията

en: Double click to jump to a chosen time position
bg: Щракнете два пъти, за да отидете до избрана времева позиция

en: Download Cover Art
bg: Зареждане на обложка на албум

en: Download Plugin
bg: Изтегляне на плъгина

en: Download cover art
bg: Зареждане на обложка на албум

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
bg: Изтегления файл "%s" е повреден. Като такъв беше открит.

en: Downloading ...
bg: Изтегляне ...

en: Draw bands in the spectrometer
bg: Изобразяване на честоти в спектрометъра.

en: Draw peaks in the analyzer
bg: Изобразяване на пикове в анализатора.

en: Draw the base of the bands
bg: Изобразяване на основа на честотите.

en: Drop late frames
bg: Пропускане на закъснелите кадри

en: Drop media here
bg: Пуснете медията тук

en: Dropped (discontinued)
bg: Изпуснат (прекъснат)

en: Dry
bg: Сухост

en: Dry Mix
bg: Ниво на входния сигнал

en: Dual mono
bg: Двойно моно

en: Dummy Elements
bg: Фиктивни елементи

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
bg: Dummy кодек (не прекодира, използва се с всички формати за инкапсулация)

en: Dummy decoder
bg: Фиктивен декодер

en: Dummy font renderer
bg: Фиктивно извеждане на шрифтове

en: Dummy image chroma format
bg: Фиктивен формат на цветността за изображението

en: Dummy input
bg: Временно съхранение на входящия необработен поток

en: Dummy stream output
bg: Фиктивно извеждане на поток

en: Dummy video output
bg: Фиктивно видео извеждане

en: Dummy/Raw muxer
bg: Мултиплексор Dummy/Raw

en: Dump buffer size
bg: Размер на буфера за временно съхранение

en: Dump decoder
bg: Декодер за временното съхранение

en: Dump filename
bg: Име на файла за временно съхранение

en: Dump raw input
bg: Временно съхранение на входящия необработен поток

en: Duplicate stream output
bg: Дублиране на изходния поток

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
bg: Дублиране на видеото в много прозорци и/или извеждащи видео модули

en: Duration
bg: Времетраене

en: Dynamic language setting from teletext
bg: Динамични настройки на езика от телетекст

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
bg: Компресирането на динамичния диапазон прави силните звуци по-тихи, а тихите звуци по-силни, така можете да слушате потока без да притеснявате никой. Ако изключите компресията на динамичния диапазон възпроизвеждането ще бъде по-подходящо за киносалон или стая за слушане.

en: Dynamic range compressor
bg: Компресиране на динамичния диапазон

en: Dynamic video overlay
bg: Динамично видео застъпване

en: E&xport
bg: Изнасяне

en: EBU STL subtitles decoder
bg: Декодер за субтитрите EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
bg: Обработчик на субтитри EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
bg: EGL разширение за OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
bg: Предишно определение на пропуснатите В-кадри

en: Early SKIP detection on P-frames.
bg: Предишно определение за пропуснатите Р-кадри.

en: Edge
bg: Контур

en: Edge Weightning
bg: Удебеляване на контурите

en: Edge visible
bg: Видим контур

en: Edge weightning
bg: Удебеляване на контурите

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметките

en: Edit Input
bg: Редактиране на въвеждане

en: Edit Options
bg: Опции за редактиране

en: Edit selected profile
bg: Редактиране на избрания профил

en: Edit settings
bg: Редактиране на настройки

en: Effects
bg: Ефекти

en: Effects list
bg: Списък на ефектите

en: Eject the disc
bg: Отваряне на устройството

en: Element aspect ratio
bg: Съотношение на страните на елемента

en: Elementary Stream ID
bg: Номер на елементарен поток

en: Elementary stream output
bg: Извеждане на елементарни потоци

en: Elements order
bg: Ред на елементите

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
bg: Корекция на цветността на макроблоковете, ако PSNR не се променя много (по подразбиране: 0.0). Стандарта H264 препоръчва стойност -4.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
bg: Корекция на яркостта на макроблоковете, ако PSNR не се променя много (по подразбиране: 0.0). Стандарта H264 препоръчва стойност -4.

en: Embed the file browser in open dialog
bg: Вграждане на браузъра за файлове в диалоговия прозорец за отваряне на файл

en: Embed the video output in the main interface.
bg: Вграждане на видеото в основния интерфейс.

en: Embedded video
bg: Вграждане на видеото в интерфейса

en: Embedded window video
bg: Вграден прозорец с видео

en: Enable
bg: Включване

en: Enable Audio
bg: Включване на звука

en: Enable DVD menus
bg: Включване на DVD менюта

en: Enable ES id
bg: Включване на потока

en: Enable Last.fm submissions
bg: Изпращане на инфо за музиката, която слушате към Last.fm

en: Enable OSD
bg: Включване на екранно меню

en: Enable On Screen Display (OSD)
bg: Включване на екранно меню (OSD)

en: Enable SPU stream output
bg: Извеждане на потока със субтитрите

en: Enable Spatializer
bg: Включване на обемно звучене

en: Enable Time-Stretching audio
bg: Запазване тоналността на звука при промяна на скоростта

en: Enable Video
bg: Включване на видеото

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
bg: Включване на алгоритъм за просто намаляване на шума за намаляване на продължителността на кодирането и битрейта за сметка на по-некачествени кадри.

en: Enable adaptive prefiltering
bg: Включване на адаптивно предфилтриране

en: Enable audio
bg: Включване на звука

en: Enable audio stream output
bg: Извеждане на аудио потока

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
bg: Включване на отделен алгоритъм за interlaced кадри.

en: Enable desktop mode
bg: Включване на режим възпроизвеждане на десктоп

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
bg: Включване на предаване с прекъсвания (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
bg: Компресиране на динамичния диапазон DTS

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
bg: Включване на interlaced аглоритми за оценка на движенията. Изисква по-мощен процесор.

en: Enable internal upmixing
bg: Включване на вътрешно миксиране

en: Enable lossless coding
bg: Включване кодиране без загуби

en: Enable megabass mode
bg: Включване на режим мегабас

en: Enable noise reduction algorithm.
bg: Включване на алгоритъм за намаляване на шума

en: Enable original graphic spectrum
bg: Включване на оригиналния графичен спектър

en: Enable reverberation
bg: Включване на ехо

en: Enable spatializer
bg: Включване на обемно звучене

en: Enable streaming of all ES
bg: Извеждане на всички елементарни потоци

en: Enable sub-pictures
bg: Включване на модула "Слоеве"

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
bg: Включване на "равен" анализатор на спектъра в спектрометъра.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
bg: Изключване на цветността, тоест превключване към черно-бяло изображение, когато сигнала е слаб.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
bg: Включване на вътрешния алгоритъм за миксиране (не се препоръчва).

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
bg: Включване на алгоритъм за оценка на пре-движенията.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
bg: Включване на тази опция, ако се виждат диагонални ленти, когато размера на прозореца е равен или по-малък от размера на видеото.

en: Enable this option to load the SQL-based Media Library at VLC startup
bg: Включете тази опция, за да се зареди SQL-базираната медия библиотека на VLC при стартиране

en: Enable time stretching audio
bg: Запазване тоналността на звука при промяна на скоростта

en: Enable transparency effects
bg: Включване на ефект прозрачност

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
bg: Включване на квантоване trellis (rate distortion за коефицентите на макроблоковете).

en: Enable video
bg: Включване на видеото

en: Enable video stream output
bg: Извеждане на видео потока

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
bg: Включване откриването на гласова активност (VAD). Автоматично се активира в режим VBR.

en: Enable wallpaper mode
bg: Възпроизвеждане на десктоп

en: Enable/disable audio rendering.
bg: Включване/Изключване на аудио извеждане.

en: Enable/disable video rendering.
bg: Включване/Изключване на видео извеждане.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
bg: Пропускане на кадри на MPEG2 поток. Пропускането на кадри се получава, когато вашия компютър не е достатъчно мощен.

en: Enabling this allows transcoding the audio track if one is present in the stream.
bg: Включването на това позволява да прекодирате аудио пътечка, ако съществува една в потока.

en: Enabling this allows transcoding the video track if one is present in the stream.
bg: Включването на това позволява да прекодирате видео пътечка, ако съществува една в потока.

en: Encap. format
bg: Формат Encap.

en: Encapsulation
bg: Контейнер

en: Encapsulation Method
bg: Формат на контейнера

en: Encapsulation format
bg: Формат на контейнера

en: Encoded by
bg: Кодирано от

en: Encoders settings
bg: Настройки на кодерите

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Encoding X coordinate
bg: Координата X при кодиране

en: Encoding Y coordinate
bg: Координата Y при кодиране

en: Encoding complexity
bg: Сложност на кодиране

en: Encoding quality
bg: Качество на кодиране

en: End
bg: Край

en: End-Blue
bg: Край - Син компонент

en: End-Fadesteps
bg: Край - Стъпки

en: End-Green
bg: Край - Зелен компонент

en: End-Red
bg: Край - Червен компонент

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
bg: Задаване на кодиране с постоянен битрейт (CBR), вместо кодиране с променлив битрейт (VBR), който е по подразбиране.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
bg: Качество на кодирането между 0 (ниско) и 10 (високо).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
bg: Определяне качеството на кодиране между 1 (ниско) и 10 (високо), вместо определянето на съответния битрейт. Това ще направи потока с променлив битрейт (VBR).

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
bg: Задаване подравняване на видеото в прозореца.

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
bg: Задаване позицията на хистограмата върху видеото

en: Enforce the complexity of the encoder.
bg: Задаване сложността на кодера.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
bg: Позиция на логото върху видеото.

en: Enforce the maximal VBR bitrate
bg: Задаване на максималния VBR битрейт

en: Enforce the mode of the encoder.
bg: Вид на кодера.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
bg: Изравняване на всичките елементи в края на PES. Изключването на това ще намали честотната лента, но ще се получат несъвместимости.

en: Enqueue files when in one instance mode
bg: Добавяне на файлове в плейлиста при режим на едно копие

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
bg: Добавяне на елементи в плейлиста в режим на едно копие

en: Enter URL here...
bg: Въведете URL адрес тук...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
bg: Въведете URL адрес на podcast, за да се абонирате:

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
bg: Въведете валиден път или използвайте бутона "Изберете" за да изберете местоположение.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
bg: Въведете валиден път или използвайте бутона "Изберете..." за да изберете местоположението.

en: Enter name for new directory:
bg: Въведете име на новата директория:

en: Enter name for new folder:
bg: Въведете име на новата папка:

en: Enter the address of the computer to stream to.
bg: Въведете адреса на компютъра към който ще изпратите потока.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
bg: Въведете списък на URL адреси за podcast, разделени с вертикална черта '|'.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
bg: Въведете локален адрес на който искате да следите желаните. Не въвеждайте нищо, ако искате да следите на всички мрежови интерфейси. Това обикновенно е най-доброто нещо, което може да се направи. Другите компютри могат тогава да имат достъп до потока на http://yourip:8080 по подразбиране.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
bg: Въведете локален адрес на който искате да следите желаните. Не въвеждайте нищо, ако искате да следите на всички мрежови интерфейси. Това обикновенно е най-доброто нещо, което може да се направи. Другите компютри могат тогава да имат достъп до потока на http://yourip:8080 по подразбиране.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
bg: Въведете в това поле multicast адрес към който ще се изпраща потока. Това трябва да е IP адрес между 224.0.0.0 и 239.255.255.255. За частно използване, въведете адрес започващ с 239.255.

en: Entries
bg: Въведени

en: Entry
bg: Задаване

en: Equalizer
bg: Еквалайзер

en: Equalizer preset
bg: Шаблон за еквалайзера

en: Equalizer with 10 bands
bg: Еквалайзер с 10 честоти

en: Erase
bg: Изтриване на лого

en: Erase video filter
bg: Изтриване на лого

en: Error
bg: Грешка

en: Error resilience
bg: Устойчивост към грешки

en: Error when sending the Crash Report
bg: Грешка при изпращането на доклада за срива.

en: Error while saving meta
bg: Грешка при запис на мета-данни

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
bg: Грешка: `goto' нужен е аргумент по-голям от нула.

en: Errors
bg: Грешки

en: Errors and Warnings
bg: Грешки и предупреждения

en: Errors and Warnings...
bg: Грешки и предупреждения

en: Essential
bg: Основен

en: Every
bg: Всеки

en: Exhaustive help for VLC and its modules
bg: Изчерпателна помощ за VLC и неговите модули

en: Existing playlist item
bg: Съществуващ елемент в плейлист

en: Exit if there are no more items in the playlist.
bg: Изход на VLC, ако няма повече елементи в плейлиста.

en: Expand Node
bg: Разгъване на възела

en: Expanding Spacer
bg: Разширено пространство

en: Expanding background cone or art.
bg: Разтегляне на фона с конуса или изображението

en: Experimental
bg: Екпериментален

en: Export SDP as file
bg: Експорт на SDP във файл

en: Extend subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
bg: Удължаване времетраенето на субтитрите с тази стойност.
    Задайте 0 за иключване

en: Extended M3U
bg: Разширен M3U

en: Extended panel
bg: Панел с настройки

en: Extensions
bg: Разширения

en: Extra I-frames aggressivity
bg: Допълнителни I-кадри

en: Extra PMT
bg: Допълнителна PMT

en: Extra interface modules
bg: Допълнителни модули за интерфейса

en: Extra media
bg: Допълнителна медия

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
bg: В този панел се показват допълнителни мета-данни и друга информация.

en: Extract
bg: Извличане

en: Extract RGB component video filter
bg: Извличане на RGB компонент от видеото

en: Extracted Image Height
bg: Височина на извлеченото изображение

en: Extracted Image Width
bg: Широчина на извлеченото изображение

en: EyeTV input
bg: Въвеждане от EyeTV

en: EyeTV is not launched
bg: Не е стартиран EyeTV

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
bg: Номер на канала в EyeTV или използване на 0 за последния канал, -1 за  въвеждане от S-Video, -2 за въвеждане от Composite

en: FEC code rate
bg: Честота на FEC

en: FFmpeg audio/video decoder
bg: Аудио/видео декодер FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
bg: Аудио/видео кодер FFmpeg

en: FFmpeg can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
bg: Ffmpeg може да използва алгоритъм за разбиване на потока на части, за по-голяма устойчивост на грешки. Обаче с бъгави кодери (като кодера ISO MPEG-4 на Microsoft) това може да предизвика много грешки.
    Възможните стойности са от 0 до 4 (0 изключва всички промени).

en: FFmpeg deinterlace video filter
bg: Деинтерлейс FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
bg: Верига от филтри за допълнителна обработка на FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
bg: FIFO, който ще бъде четен за команди

en: FIFO which will be written to for responses
bg: FIFO, който ще бъде записан за отговори

en: FLAC demuxer
bg: Демултиплексор FLAC

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
bg: FLAC е кодек, който компресира без загуби (използва се като OGG и RAW)

en: FM radio
bg: FM радио

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
bg: FOURCC код на необработен входен формат. Това е низ от четири знака.

en: FPS
bg: Кадри в секунда (FPS)

en: FTP account
bg: FTP акаунт

en: FTP input
bg: Въвеждане от FTP

en: FTP password
bg: FTP парола

en: FTP upload output
bg: Качване в изходно FTP

en: FTP user name
bg: FTP потребителско име

en: Factor
bg: Коефицент

en: Failed to open "%s" for writing
bg: Неуспех при отварянето на "%s" за запис

en: Fake TTY
bg: Фиктивен TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
bg: Превключва се на поток-запълнител при отсъствие на данни

en: Fast seek
bg: Бърз преход

en: Fast udp streaming
bg: Бързо извеждане на потока udp

en: Faster
bg: По-бързо

en: Faster (fine)
bg: По-бързо (постепенно)

en: Favor speed over precision while seeking
bg: Предпочитана скорост за точност при преход

en: Feed URLs
bg: URL адреси

en: Feed images
bg: Изображения в емисиите

en: Feedback Gain
bg: Обратна връзка

en: Fetch Information
bg: Получаване на информация

en: Fetch Meta Data
bg: Извличане на мета-данните

en: Fetch artwork using lua scripts
bg: Получаване на artwork, чрез lua скриптове

en: Fetch meta data using lua scripts
bg: Получаване на мета данни, чрез lua скриптове

en: File
bg: Файл

en: File Format:
bg: Формат на файла:

en: File Name
bg: Име на файла

en: File Selection
bg: Избор на файл

en: File audio output
bg: Извеждане на звука във файл

en: File caching (ms)
bg: Кеширане на файла (мсек.)

en: File corrupted
bg: Файла е повреден

en: File could not be verified
bg: Файла не може да бъде изпълнен

en: File dumper
bg: Файл за временно съхранение

en: File extensions association
bg: Асоцииране на файлове

en: File input
bg: Въвеждане от файл

en: File logging
bg: Запис на отчета във файл

en: File names:
bg: Име на файла:

en: File not verifiable
bg: Файла не може да се изпълни

en: File reading failed
bg: Грешка при четене на файла

en: File stream output
bg: Извеждане на потока във файл

en: File that will be used to configure the projectM module.
bg: Файл, който ще се използва за конфигуриране ма модула projectM.

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
bg: Файл в който ще бъдат записани аудио шаблоните. ("-" за stdout

en: File/Directory
bg: Файл/Директория

en: File/Folder
bg: Файл/Папка

en: Filebrowser starting point
bg: Стартиращо място на файловия браузър

en: Filename
bg: Име на файла

en: Filename for 2 pass stats file
bg: Име на файла за прилагания два пъти статистически файл

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
bg: Име на файла за прилагания два пъти статистически файл за multi-pass кодиране.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
bg: Име на файла на помощника за настройка на потока за dst, dst=връзка+'/'+път, dst-параметъра подменя това

en: Filename for the font you want to use
bg: Избор на шрифт

en: Filename of AtmoWin*.exe
bg: Път до файла на AtmoWin*.exe

en: Filename of dump
bg: Име на файла за временно съхранение

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
bg: Име на файла на изображението, който да се използва за overlay буфера за кадри.

en: Filename of the SQLite database
bg: Име на файла с базата данни SQLite

en: Filename prefix
bg: Представка на името на файла

en: Filename to look for album art in current directory
bg: Име на файл, който да бъде потърсен за обложна на албум в текущата директория

en: Files
bg: Файлове

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
bg: Файлове с това разширение няма да бъдат добавяни към плейлиста, когато се отваря директория.
    Това е полезно, ако например добавите директория, която съдържа файлове с плейлисти.
    Задайте списък на разширения разделени със запетая.

en: Files with these extensions will not be added to the media library when scanning directories.
bg: Файлове с тези разширения няма да се добавят към медия библиотеката при сканиране на директории.

en: Film Grain
bg: Зърненост на филма

en: Filter
bg: Филтър

en: Filter Smoothness
bg: Филтър за заглаждане

en: Filter Smoothness (in %)
bg: Филтър за заглаждане (в %)

en: Filter length (ms)
bg: Филтър за дължина (мсек.)

en: Filter smoothness (%)
bg: Филтър за заглаждане (в %)

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
bg: Филтрира аудиото два пъти. Това осигурява по-силен ефект.

en: Filter threshold
bg: Ограничител на филтъра

en: Filter threshold (%)
bg: Ограничител на филтъра (%)

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Filters
bg: Филтри

en: Finish
bg: Край

en: First Entry Point
bg: Първа въведена точка

en: First Played
bg: Възпроизведен първи

en: Fit to Screen
bg: Нагаждане към екрана

en: Fix HDTV height
bg: Корекция височината на HDTV

en: Fixed point audio format conversions
bg: Аудио формат за конвертиране с фиксирана запетая

en: Fixed quantizer scale
bg: Фиксиран коефицент на квантоване

en: Fixed quantizer scale to use.
bg: Фиксиран мащаб на квантоване, който да се използва.

en: Fixing AVI Index...
bg: Поправяне индекса на AVI...

en: Flac audio decoder
bg: Аудио декодер Flac

en: Flac audio encoder
bg: Аудио кодер Flac

en: Flac audio packetizer
bg: Аудио опаковчик Flac

en: Flat
bg: Нулиране

en: Flat Button
bg: Бутон без рамка

en: Flip horizontally
bg: Обръщане хориз.

en: Flip the picture horizontally.
bg: Обръщане хориз.

en: Flip the picture vertically.
bg: Обръщане верт.

en: Flip vertical position
bg: Обръщане във вертикална позиция

en: Flip vertically
bg: Обръщане верт.

en: Float on Top
bg: Задържане отгоре

en: Float32 audio mixer
bg: Аудио миксер Float32

en: FluidSynth MIDI synthesizer
bg: MIDI-синтезатор FluidSynth

en: Folder
bg: Папка

en: Folder meta data
bg: Папка с мета-данни

en: Follow the mouse
bg: Следване на мишката

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
bg: Следване на мишката, когато се захваща видеото.

en: Font
bg: Шрифт

en: Font Color
bg: Цвят на шрифта

en: Font Properties
bg: Настройки на шрифта

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: Font color
bg: Цвят на шрифта

en: Font family for the font you want to use
bg: Избор на шрифт

en: Font file for the font you want to use
bg: Шрифт, който искате да използвате

en: Font menu
bg: Шрифт на менюто

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Font size in pixels
bg: Стандартен размер на шрифта, в пиксели

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
bg: Размер на шрифта в пиксели. По подразбиране е -1 (използване на стандартния шрифт).

en: Font size, pixels
bg: Размер на шрифта в пиксели

en: Font used for the menus
bg: Шрифт, който да се използва за менютата

en: Font used for the titles
bg: Шрифт, който да се използва за заглавията

en: Font used to display text in the XOSD output.
bg: Шрифт, който да се използва за показване на текста в изхода на XOSD.

en: Force Aspect Ratio
bg: Задаване съотношение на страните

en: Force Bold
bg: Задавена на получерното

en: Force Profile
bg: Профил

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
bg: Кодиране с постоянен битрейт (CBR).

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
bg: Задаване на съотношение (0 за автоматично). Стойноста е x1000: 1333 означава 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
bg: Определяне качеството на кодиране между 0.0 (високо) и 50.0 (ниско), вместо определянето на съответния битрейт. Това ще направи потока с променлив битрейт (VBR).

en: Force bold
bg: Удебелен шрифт

en: Force chroma (Use carefully)
bg: Задаване на цветността (Използвайте внимателно)

en: Force chroma. This is a four character string.
bg: Задаване на цветността. Това е низ от четири знака.

en: Force connection reset regularly (default 1)
bg: Задаване нулиране на връзката  (по подразбиране 1)

en: Force detection of Dolby Surround
bg: Откриване на Dolby Surround

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
bg: Задаване на височина (-1 за автоматично откриване, 0 за драйвер по подразбиране).

en: Force index creation
bg: Повторно създаване на индекса

en: Force interleaved method
bg: Задаване на "слоев" режим

en: Force interleaved method.
bg: Задаване на "слоев" режим на възпроизвеждане.

en: Force mono audio
bg: Задаване като моно звук

en: Force multicast RTP via RTSP
bg: Задаване на multicast RTP през RTSP

en: Force number of slices per frame
bg: Брой на частите за кадър

en: Force selection of all streams
bg: Принудително избиране на всички потоци

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
bg: Задаване пропускане на кадри, за да се ускори декодирането (-1=Нищо, 0=По подразбиране, 1=B-кадри, 2=P-кадри, 3=B+P кадри, 4=всички кадри).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
bg: Задаване пропускане на idct, за увеличаване на скоростта при декодиране на типовете кадри (-1=Нищо, 0=По подразбиране, 1=B-кадри, 2=P-кадри, 3=B+P кадри, 4=всички кадри).

en: Force subtitle position
bg: Позиция на субтитрите

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
bg: Задаване на DirectShow да използва за входящото видео определен формат за цветността (например I420 (по подразбиране), RV24, и др.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
bg: Задаване на DirectShow да използва за входящото видео определена честота на кадри (например 0 означава по подразбиране, 25, 29.97, 50, 59.94, и др.)

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
bg: Задаване извеждането на SDL да използва определен формат на цветността, вместо да се опитва да подобри изпълнението, като използва най-ефективния формат.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
bg: Задаване видео устройството Video4Linux2 да използва определен формат за цветността (например I420 или I422 за необработено изображение, MJPG за M-JPEG компресирано въвеждане) (Пълен списък: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
bg: Задаване на фиктивното видео извеждане да създаде изображения, като използва специфичен формат на цветността, вместо да се опитва да подобри производителността, като използва най-ефикасния формат.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
bg: Задаване модула rc да използва стандартно въвеждане, все едно че е TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
bg: Задаване на специфичен брой последователни В-кадри, които да бъдат използвани, изключена е възможността да се използват преди I-кадрите. В обхвата от 0 до 2.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
bg: Задаване формата на субтитрите, ако не се открие автоматично. Възможните формати са: "microdvd (sub)", "subrip (srt)", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle" и "auto" (auto - означава автоматично откриване, това би трябвало винаги да работи).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
bg: Задаване да се използва определен формат за цветността. Използвайте YUVA, ако искате да използвате Alphamask или видео филтъра за син екран.

en: Force update of this dialog's values
bg: Обновяване на стойностите в този прозорец

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
bg: Задаване да се използва определена цветност при извеждане. По подразбиране е I420.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
bg: Задаване на широчина (-1 за автоматично откриване, 0 за драйвер по подразбиране).

en: Force window style:
bg: Задаване стил на прозореца:

en: Forced chroma
bg: Цветност на изображението

en: Forces the audio language
bg: Предпочитан език за аудиото

en: Form
bg: Форма

en: Format
bg: Формат

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
bg: Формат за изходните изображения (png, jpg...).

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
bg: Формат на низа изпращан до MSN: {0} Изпълнител, {1} Заглавие, {2} Албум. По подразбиране "Изпълнител - Заглавие" ({0} - {1}).

en: Format to use in the playlist's "author" field.
bg: Формат, който да се използва в полето "автор" в плейлистите.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
bg: Формат, който да се използва в полето "заглавие" в плейлистите.

en: Formatted Subtitles
bg: Форматиране на субтитрите

en: Forward
bg: Стъпка напред

en: Forward Cookies
bg: Изпращане на бисквитки

en: Forward Cookies across http redirections.
bg: Изпращане на бисквитки при http пренасочвания.

en: Frame By Frame
bg: Кадър по кадър

en: Frame Rate
bg: Честота на кадри

en: Frame buffer depth
bg: Дълбочина на фреймбуфера

en: Frame buffer file
bg: Файл на фреймбуфера

en: Frame buffer height
bg: Височина на фреймбуфера

en: Frame buffer segment ID
bg: Идентификатор на част от фреймбуфера

en: Frame buffer width
bg: Широчина на фреймбуфера

en: Frame by frame
bg: Кадър по кадър

en: Frame delay (ms)
bg: Задържане на кадър (мсек.)

en: Frame rate
bg: Честота на кадри

en: Frame rate of a video elementary stream
bg: Честота на кадри на елементарния видео поток

en: Frame rate of the elementary stream produced.
bg: Честота на кадри на елементарния видео поток

en: Framebuffer device
bg: Устройство на буфера за кадри

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
bg: Устройството на буфера за кадри, което да се използва за извеждане (обикновенно /dev/fb0).

en: Framebuffer input
bg: Въвеждане в буфера за  кадри

en: Framebuffer resolution to use
bg: Резолюция на буфера за кадри, която да се използва

en: Framebuffer uses hw acceleration
bg: Буфера за кадри използва хардуерно ускорение.

en: Framerate
bg: Честота на кадрите

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
bg: Честота на кадри за захващане, ако е възможно (-1 за автоматично намиране).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
bg: Честота на кадри за захващане, ако е възможно (-1 за автоматично откриване).

en: Frames per Second
bg: Кадри в секунда

en: Frames per Second:
bg: Кадри в секунда:

en: Frames per second
bg: Кадри в секунда

en: Freetype2 font renderer
bg: Извеждане на шрифтове Freetype2

en: Freq 1 (Hz)
bg: Честота 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
bg: Честота 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
bg: Усилване на честота 1 (Db)

en: Freq 2 (Hz)
bg: Честота 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
bg: Честота 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
bg: Усилване на честота 2 (Db)

en: Freq 3 (Hz)
bg: Честота 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
bg: Честота 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
bg: Усилване на честота 3 (Db)

en: Frequency
bg: Честота

en: Frequency (Hz)
bg: Честота (Hz)

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
bg: Честота на захващане (в kHz), ако е възможно.

en: From
bg: От

en: Fuchsia
bg: Виолетов

en: Full URL to put in index file
bg: Пълен URL, който да се постави в индекс файла

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
bg: Пълен URL, който да се постави в индекс файла. Използвайте #, за да зададете номер на сегмента

en: Full Volume
bg: Максимална сила на звука

en: Full bass
bg: Пълен бас

en: Full bass and treble
bg: Пълен бас и требъл

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
bg: Пълния път до файловете с изображения, които да се използват. Формата е: изображение[,задържане в мсек.[,алфа]][;изображение[,задържане[,алфа]]][;...]. Ако имате само един файл, просто въведете пътя до файла.

en: Full paths of the files separated by colons.
bg: Пълния път до файловете разделен с двоеточие.

en: Full treble
bg: Пълен требъл

en: Fullscreen
bg: На цял екран

en: Fullscreen Controller
bg: Панел с регулатори при цял екран

en: Fullscreen Video Device
bg: Видео устройство за цял екран

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
bg: Непрозрачност на панела с регулатори при цял екран между 0.1 и 1

en: Fullscreen video output
bg: Извеждане на видеото на цял екран

en: GNU/Linux framebuffer video output
bg: Видео извеждане чрез буфера за кадри на GNU/Linux

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
bg: GNU/Linux osd/Интерфейс overlay буфер за кадри

en: GOP length
bg: Максимална дължина

en: GOP size
bg: Размер на GOP

en: GOP structure
bg: GOP структура

en: GSM Audio
bg: GSM аудио

en: Gain
bg: Усилване

en: Gain on Feedback loop
bg: Ниво на обратната връзка

en: Game
bg: Игра

en: Gamma
bg: Гама

en: Gamma (Blue) correction
bg: Гама корекция (Синьо)

en: Gamma (Green) correction
bg: Гама корекция (Зелено)

en: Gamma (Red) correction
bg: Гама корекция (Червено)

en: Gamma adjust.
bg: Настройка на гамата.

en: Gathering stream output
bg: Събиране на изходния поток

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
bg: Гаусово замъгляване

en: Gaussian Blur
bg: Гаусово замъгляване

en: Gaussian Low Pass Filter
bg: Гаусово замъгляване

en: Gaussian blur video filter
bg: Гаусово замъгляване

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
bg: Стандартно гаусово отклонение. Замъгляването ще заеме зададените пиксели до стойността 3*sigma във всяка посока.

en: Gaussian's std deviation
bg: Стандартно гаусово отклонение

en: General
bg: Общи

en: General Audio
bg: Основно аудио

en: General Audio Settings
bg: Основни настройки на аудиото

en: General Input
bg: Основни входящи настройки

en: General Video Settings
bg: Основни настройки на видеото

en: General audio settings
bg: Основни настройки на аудиото

en: General input settings. Use with care...
bg: Основни настройки на въвеждането. Използвайте ги внимателно...

en: General playlist behaviour
bg: Основни настройки за работата на плейлиста

en: General settings for audio output modules.
bg: Основни настройки на модулите за аудио извеждане.

en: General stream output settings
bg: Основни настройки на изходния поток

en: General video settings
bg: Основни настройки на видеото

en: Generate access unit delimiter NAL units.
bg: Генериране на единица за достъп delimiter NAL единици.

en: Generated stream output string
bg: Генериран низ на изходния поток

en: Generic
bg: Общи

en: Genre
bg: Жанр

en: Genre description
bg: Описание на жанра

en: Genre metadata
bg: Мета-данни за жанр

en: Genre of the content.
bg: Жанр на съдържанието

en: Geometry
bg: Геометрия

en: Gestures
bg: Жестове

en: Get function
bg: Функция за получаване

[ctx: GetACP]
en: CP1252
bg: CP1251

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
bg: Даване на видеото по-топли тонове, чрез прилагане на ефекта sepia

en: Global
bg: Глобален

en: Global Hotkeys
bg: Глобални клавишни комбинации

en: Global Hotkeys interface
bg: Интерфейс за глобални клавишни комбинации

en: Global gain
bg: Общо усилване

en: GnomeVFS input
bg: Въвеждане от GnomeVFS

en: Go to Time
bg: Отиване до време

en: Go to the DVD menu
bg: Преминаване към DVD менюто

en: Go to time
bg: Отиване до време

en: Google Video
bg: Видео от Google

en: Google Video Playlist importer
bg: Внасяне на плейлист от Google Video

en: Goom animation speed
bg: Скорост на анимацията на Goom

en: Goom display height
bg: Височина на показване на Goom

en: Goom display width
bg: Широчина на показване на Goom

en: Goom effect
bg: Ефект Goom

en: Gradfun video filter
bg: Видео филтър Gradfun

en: Gradient
bg: Преливане

en: Gradient bitmap searchpath
bg: Тип на изображението при режим преливане

en: Gradient image type
bg: Тип на изображението при режим преливане

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
bg: Тип на изображението при режим преливане (0 или 1). 0 превключва изображението в бял цвят, докато 1 ще запази цветовете.

en: Gradient threshold
bg: Ограничаване на преливането

en: Gradient video filter
bg: Преливане на цветовете във видеото

en: Grain
bg: Зърненост

en: Grain video filter
bg: Зърнесто изображение

en: Graphic Equalizer
bg: Графичен Еквалайзер

en: Grass green
bg: Тревно зелено

en: Gray
bg: Сив

en: Grayscale video output
bg: Извеждане на видеото в полутонове на сивото

en: Green
bg: Зелен

en: Green component of the pause color
bg: Зелен компонент на цвета при пауза

en: Green component of the shutdown color
bg: Зелен компонент на цвета при изключване

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
bg: Стойност на зеленото за чисто бяла светлина на светодиодите.

en: Group
bg: Група

en: Group name
bg: Име на групата

en: Group packets
bg: Пакети в група

en: Growl Notification Plugin
bg: Плъгин за съобщения Growl

en: Guard interval
bg: Защитен интервал

en: H.264 level
bg: Ниво на H.264

en: H.264 profile
bg: Профил на H.264

en: H.264 video packetizer
bg: Видео опаковчик H.264

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
bg: Кодер H.264/MPEG4 AVC (използвайки x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
bg: H263 е видео кодек оптимизиран за видео конференция (ниска честота на кадри, използва се с MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
bg: H264 е нов видео кодек (използва се с MPEG TS и MP4)

en: H264 video demuxer
bg: Демултиплексор H264

en: HAL AudioUnit output
bg: Въвеждане на звука чрез HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
bg: Въвеждане от HD-SDI

en: HRD-timing information
bg: Информация за тайминга на HRD

en: HTML Playlist
bg: HTML Плейлист

en: HTML playlist export
bg: Изнасяне на плейлист HTML

en: HTTP (default)
bg: HTTP (по подразбиране)

en: HTTP Live streaming output
bg: Извеждане на потока HTTP Live

en: HTTP Proxy
bg: Прокси HTTP

en: HTTP announce
bg: Съобщения HTTP

en: HTTP authentication
bg: HTTP достоверност

en: HTTP input
bg: Въвеждане от HTTP

en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

en: HTTP proxy URL
bg: URL на HTTP прокси

en: HTTP proxy password
bg: HTTP прокси парола

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
bg: HTTP прокси, което да се използва, трябва да е във формата: http://[потребител[:парола]@]myproxy.mydomain:myport/ ; ако е празно,  ще бъде опитана променливата област http_proxy.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
bg: HTTP прокси, което да се използва. Трябва да бъде във формата: http://[потребител[:парола]@]myproxy.mydomain:myport/ ; ако е празно,  ще бъде опитана променливата област http_proxy.

en: HTTP referer value
bg: HTTP потребителско име

en: HTTP server address
bg: HTTP адрес на сървър

en: HTTP server port
bg: HTTP порт на сървър

en: HTTP stream output
bg: Извеждане на потока HTTP

en: HTTP tunnel port
bg: Порт на тунела HTTP

en: HTTP/TLS Certificate Authority
bg: Достоверност на сертификата HTTP/TLS

en: HTTP/TLS Certificate Revocation List
bg: HTTP/TLS списък на отменените сертификати (CRL).

en: HTTP/TLS server certificate
bg: HTTP/TLS сертификат на сървъра

en: HTTP/TLS server private key
bg: Личен ключ на сървъра HTTP/TLS

en: HTTPS server port
bg: HTTPS порт на сървър

en: Half Size
bg: Половин размер

en: Handling mode for stereo streams
bg: Режим за управление на стерео поток

en: Hardware decoding
bg: Хардуерно декодиране

en: Headphone effect
bg: Ефект за слушалки

en: Headphone surround effect
bg: Слушалки

en: Headphone virtual spatialization effect
bg: Ефект на виртуално пространство за слушалки

en: Headphone virtualization
bg: Ефект на виртуално пространство за слушалки

en: Headphones
bg: Слушалки

en: Height
bg: Височина

en: Height in pixels of the border between miniatures.
bg: Височина на границата между миниатюрите, в пиксели.

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
bg: Височина на потока за захващане (-1 за автоматично намиране).

en: Height of video or subtitle elementary streams
bg: Височина на елементарните потоци с видео или субтитри

en: Help
bg: Помощ

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
bg: Помага да се получи синхрон между извежданото видео и светлинните ефекти. Можете да направите проби със стойности около 20ms.

en: Hide Others
bg: Скриване на другите

en: Hide VLC
bg: Скриване на VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
bg: Скриване на VLC media player в панела със задачи

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
bg: Скриване на курсора и панела с регулатори при цял екран след х милисекунди

en: Hide future errors
bg: Без това съобщение

en: Hide interface
bg: Скриване на интерфейса

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
bg: Скриване на курсора и панела с регулаторите при цял екран след х милисекунди.

en: Hide no user action dialogs
bg: Скриване на диалоговите прозорци с уведомления

en: Hide the interface and pause playback.
bg: Скриване на интерфейса и пауза на възпроизвеждането.

en: Hierarchy mode
bg: Режим на йерархия

en: High
bg: Висок

en: High LNB voltage
bg: Високо напрежение LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
bg: Високо качество чрез 3D обезшумител

en: High freq (Hz)
bg: Висока честота (Hz)

en: High freq gain (dB)
bg: Усилване на високата честота (Db)

en: High latency
bg: Голямо задържане

en: High priority
bg: Висок приоритет

en: High quality audio resampling
bg: Висококачествена обработка на звука

en: High-priority code rate
bg: Висок приоритет

en: Higher latency
bg: Най-голямо задържане

en: Higher value implies more prefiltering
bg: По-висока стойност означава повече предфилтриране

en: Highest
bg: Най-висока

en: Highlight widget below
bg: Маркиране на елемента отдолу в екранното меню

en: Highlight widget on the left
bg: Маркиране на елемента отляво в екранното меню

en: Highlight widget on the right
bg: Маркиране на елемента отдясно в екранното меню

en: Highlight widget on top
bg: Маркиране на елемента отгоре в екранното меню

en: Hop limit (TTL)
bg: Хоп лимит (TTL)

en: Horizontal
bg: Хоризонтална

en: Horizontal (18V)
bg: Хоризонтална (18V)

en: Horizontal flip
bg: Обръщане хоризонтално

en: Horizontal slices per frame
bg: Хоризонтални части на кадър

en: Host
bg: Хост

en: Hostname or IP address of target device
bg: Име на хоста или IP адрес на предназначеното устройство

en: Hot keys
bg: Клавишни комбинации

en: Hotkey
bg: Клавишни комбинации

en: Hotkey for
bg: Клавиш за

en: Hotkeys
bg: Клавиши / Мишка

en: Hotkeys management interface
bg: Управление на интерфейса с колелото на мишката

en: Hotkeys settings
bg: Настройки на клавишните комбинации

en: Hough
bg: Сухожилие

en: Hours / Minutes / Seconds:
bg: Часове / Минути / Секунди:

en: How AQ distributes bits
bg: Как AQ да разпределя битовете

en: How long the notification will be displayed
bg: Колко дълго съобщението да се показва

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
bg: Колко дълго да се изчаква за някакъв пакет преди източника да прекъсне.

en: How many AtmoLight channels, should be emulated with that DMX device
bg: Брой на AtmoLight каналите, които да се емулират с устройството DMX

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
bg: Колко отделни активни RTP източници са разрешени в едно и също време.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
bg: Колко пъти съдържанието на екрана да бъде обновено за секунда.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
bg: Колко трябва да се промени цвета за бърза промяна на цвета.

en: Hue
bg: Нюанс

en: Hue or color balance.
bg: Баланс на нюанса или цвета

en: Hue windowing
bg: Нюанс на прозореца

en: Hurry up
bg: Ускоряване

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
bg: Съгласен съм да бъда на разположение за контакт относно този доклад за бъг.

en: I quantization factor
bg: Коефицент на квантоване на I-кадрите

en: I&mport
bg: Внасяне

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
bg: Конвертирани I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID
bg: Номер

en: ID Offset
bg: Изместване на ID

en: IP Address
bg: IP Адрес

en: IVTV MPEG Encoding cards input
bg: Въвеждане от карта IVTV MPEG Encoding

en: IceCAST output
bg: Извеждане в IceCAST

en: Icon View
bg: Изглед Икона

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
bg: Ако VCD-то е създадено с управление на възпроизвеждането, използвайте го. Иначе ще се възпроизвежда по пътечки.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
bg: Ако автоматичното свързване е включено, само JACK клиентите, чиито имена съвпадат с този обикновен израз ще бъдат предвидени за  връзка.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
bg: Ако битрейта=0, използвайте тази стойност за постоянно качество

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
bg: Ако е включено VLC ще се свърже към отдалечения адрес, вместо да изчака свързване от източника.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
bg: Ако е включено и shaping е определено, TS мултиплексора ще поставя граници в края на I-кадрите. В този случай продължителността на shaping зададена от потребителя ще се използва в най-лошия случай, когато няма наличен референсен кадър. Това увеличава ефикасността на shaping алгоритъма, тъй като I-кадрите обикновенно са най-големите кадри в потока.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
bg: Ако е включено, превключването между нормалните и запълващите потоци ще става само на I-кадрите. В този случай превключването на потоците не е така забележимо, но задържането може да се увеличи в зависимост от честотата на I-кадрите.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
bg: Ако е включена, тази опция автоматично ще свърже звуковата карта към първия достъпен JACK, който бъде намерен при клиента.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
bg: Ако е включено видеото ще бъде изместено, за да запълни платното след мащабирането. Иначе видеото ще бъде изрязано, за да се постави в платното след мащабиране.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
bg: Ако не е празно и декодирането на изображението е включено, изображението ще бъде конвертирано към определената цветност.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
bg: ако не е нула, това дава допълнителна информация за дебъг.

en: If nothing appears, check your internet connection.
bg: Ако нищо не се показва, проверете вашата Интернет връзка.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
bg: Ако тази опция е включена, моста ще игнорира всички елементарни входни потоци, докато получава данни от входния мост. Това може да е полезно за създаването на поток-запълнител, който ще се включва при загуба на входния сигнал. Изходния поток и потока-запълнител трябва да имат един и същ формат.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
bg: Ако е настроено, дължината на лентата за преход е продължителността на пътечката, отколкото дължината на въвеждания елемент.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
bg: Ако е зададено ще използва изображение за изобразяване курсора на мишката върху захванатото

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
bg: Ако средната мощност на последните N буфера превиши тази стойност, силата на звука ще се нормализира. Тази стойност е положително число с плаваща запетая. Подходящи са стойности между 0.5 и 10.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
bg: Ако кабела между спътниковия конвертор и приемника е твърде дълъг, може да се наложи да се повиши напрежението.
    Не всички приемници го поддържат.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
bg: Ако демодулатора не може правилно да определи режима на инверсия на спектъра, задайте го ръчно.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
bg: Ако файла вече съществува, той ще бъде презаписан.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
bg: Ако файла съществува и тази опция е избрана, съществуващия файл ще бъде презаписан.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering start from zero.
bg: Ако има включени няколко приемника на цифровия телесигнал е необходимо да се определи номера на използвания адаптер (започвайки от 0).

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
bg: Ако тази опция е включена, се включва контрол над потока към multicast адрес SAP. Това е необходимо, ако искате да направите съобщения на MBone.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
bg: Ако тази опция е настроена, ще бъдат използвани В-Кадри. Използвайте тази опция за да настоите броя на В-Кадрите.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
bg: Ако тази опция е празна се задават различни
    стойности за DVD, VCD и CDDA. Можете да
    зададете едно единствено или да ги настроите
    индивидуално в допълнителните настройки.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
bg: Ако искате да отворите multicast поток, въведете съответния IP адрес даден от доставчика на потока. В режим unicast, VLC автоматично ще използва IP-то на вашата машина.
    
    За да отворите поток, който използва различен протокол, просто натиснете Отказ, за да затворите тази страница.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
bg: Ако HTTP прокси изисква парола, задайте я тук.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
bg: Ако вашия клипборд съдържа валиден URL адрес
    или път до файл на вашия компютър,
    той автоматично ще бъде избран.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
bg: Ако буфера за кадри поддържа хардуерно ускорение или изпълнението на двойна буферизация в хардуера, тогава трябва да изключите тази опция. Тогава се изпълнява двойна буферизация в софтуера.

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Ignore keyboard volume buttons.
bg: Игнориране на клавишите за сила на звука

en: Ignore subtitle flag
bg: Игнориране на флага на субтитрите

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
bg: Игнориране флага на субтитрите, опитайте това, ако субтитрите не се показват.

en: Ignored extensions
bg: Игнорирани разширенения

en: Ignored extensions in the media library
bg: Игнорирани разширенения в медия библиотеката

en: Illuminate the room with this color on pause
bg: Осветяване на стаята с този цвят при пауза

en: Illuminate the room with this color on shutdown
bg: Осветяване на стаята с този цвят при изключване

en: Image
bg: Изображение

en: Image Adjust
bg: Настройка на изображението

en: Image adjust
bg: Настройка на изображението

en: Image brightness (0-2)
bg: Яркост (0-2)

en: Image chroma
bg: Цветност на изображението

en: Image clone
bg: Клониране на изображението

en: Image colors inversion
bg: Инвертиране цветовете на изображението

en: Image contrast (0-2)
bg: Контраст (0-2)

en: Image demuxer
bg: Демултиплексор на изображението

en: Image file
bg: Файл с изображение

en: Image format
bg: Формат на изображението

en: Image format (default RGB)
bg: Формат на изображението (по подразбиране RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
bg: Формат на изображението, който ще се използва за съхраняване на снимките на кадри

en: Image gamma (0-10)
bg: Гама (0-10)

en: Image height
bg: Височина на изображението

en: Image height:
bg: Височина на изображението:

en: Image hue (0-360)
bg: Нюанс (0-360)

en: Image mask
bg: Изображение за маска

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
bg: Изображение за маска. Пиксели с алфа стойност по-голяма от 50% ще бъдат изтрити.

en: Image properties filter
bg: Настройка на изображението

en: Image saturation (0-3)
bg: Наситеност (0-3)

en: Image to be blended onto
bg: Основно изображение при смесването

en: Image wall
bg: Стена от изображения

en: Image which will be blended
bg: Второ изображение, което да бъде смесено

en: Image width
bg: Широчина на изображението

en: Image width:
bg: Широчина на изображението:

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
bg: Ако имате включени няколко монитора, можете да определите името на устройството в Windows, което да се използва при отварянето на видео прозореца. Например, "\\.\DISPLAY1" или "\\.\DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
bg: В пълноекранен режим, задържа екрана, където не се показва черно на видеото

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
bg: Този интервал се изисква при обновяване от VNC, по подразбиране е на всеки 300 мсек.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
bg: В тази станица могат да се настроят няколко допълнителни параметъра.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
bg: В тази станица могат да се настроят няколко допълнителни параметъра.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
bg: Настройка на демултиплексора на субтитри, например тип на субтитрите или име на файла.

en: Include subtitles
bg: Включване на субтитри

en: Increase
bg: Увеличаване

en: Increase Volume
bg: Увеличаване на звука

en: Increase scale factor
bg: Увеличаване коефицента на мащабиране

en: Increase the priority of the process
bg: Увеличаване приоритета на процеса на VLC

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
bg: Увеличаване на приоритета на процеса вероятно същественно ще увеличи производителността на VLC, тъй като позволява процесора да отделя по-малко време на другите програми. Имайте предвид, че при появата на бъгове VLC може да вземе цялото процесорно време и системата да спре да отговаря, което може да изисква рестартиране на машината.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
bg: Увеличаването на тази стойност ще доведе до по-голяма зависимост на цвета в края на кадъра.

en: Index
bg: Индекс

en: Index file
bg: Индекс файл

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
bg: Продължителност на показване на отделно изображение от 0 до 60000 мсек.

en: Influence (bias) B-frames usage
bg: Въздействие (отклонение) на използването на В-кадрите

en: Information
bg: Информация

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
bg: Информация за създателя на тази медия или поток.
    Показване на мултиплексора, аудио и видео кодеците, субтитрите.

en: Information...
bg: Информация...

en: Infrared
bg: Инфрачервен

en: Infrared remote control interface
bg: Интерфейс с инфраред дистанционен контрол

en: Inhibit the power management daemon during playback
bg: Забраняване управлението на захранването по време на възпроизвеждане.

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
bg: Забрана управлението на захранването по време на възпроизвеждане, за да се избегне компютара да премине в режим на изчакване, заради отсъствие на активност.

en: Initial VBV buffer occupancy
bg: Начално запълване на VBV буфера

en: Initial command to execute.
bg: Начална команда за изпълнение

en: Input
bg: Въвеждане

en: Input & Codec settings
bg: Настройки на въвеждане & кодеци

en: Input & Codecs
bg: Въвеждане / Кодеци

en: Input & Codecs Settings
bg: Настройки на въвеждането & Кодеците

en: Input && Codecs
bg: Въвеждане / Кодеци

en: Input / Codecs
bg: Въвеждане / Кодеци

en: Input FIFO
bg: Входен FIFO

en: Input Media
bg: Входна медия

en: Input bitrate
bg: Входен битрейт

en: Input card to use
bg: Карта за въвеждане, която да се настрои

en: Input has changed
bg: Входящия поток е променен

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
bg: Входящия поток е променен, невъзможно е да се запази отметката. Спрете възпроизвеждането с "Пауза" когато редактирате отметки за да осигурите запазването на същия входящ поток.

en: Input list
bg: Входен списък

en: Input of the card to use (see debug).
bg: Вход на картата, който да се използва (вижте дебъг).

en: Input repetitions
bg: Повторение на входящия поток

en: Input slave (experimental)
bg: Няколко входящи потока (експериментално)

en: Input stream
bg: Входен поток

en: Input/Read
bg: Въвеждане/Прочитане

en: Input:
bg: Въвеждане:

en: Insert Disc
bg: Поставяне на диск

en: Install
bg: Инсталиране

en: Install Windows Service
bg: Инсталиране на услугата на Windows

en: Install the Service and exit.
bg: Инсталиране на услугата и изход.

en: Instances
bg: Копия на VLC

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
bg: Вместо да се напише необработен файл, можете да добавите WAV header към файла.

en: Integer from -1 (no model) to 4.
bg: Цяло число от -1 до 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
bg: Идентификатор, който да е цяло число за този елементарен поток. Това ще бъде използвано, за да се "намери" този поток по-късно.

en: Integer pixel motion estimation method
bg: Целочислен пикселен метод за оценка на движенията

en: Integrate video in interface
bg: Вграждане на видеото в интерфейса

en: Intensity
bg: Интензивност

en: Intensity of sepia effect
bg: Интензивност на ефекта sepia

en: Inter luma quantization deadzone
bg: Квантоване на интер яркостта в мъртвата зона

en: Interactive Zoom
bg: Лупа на екрана

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interface Settings
bg: Настройки на интерфейса

en: Interface interaction
bg: Взаимодействие с интерфейса

en: Interface module
bg: Модул за интерфейса

en: Interface style
bg: Стил на интерфейса

en: Interlaced encoding
bg: Interlaced кодиране

en: Interlaced mode
bg: Режим Interlaced

en: Interlaced motion estimation
bg: Interlaced оценка на движенията

en: Internal stream record
bg: Запис на входния поток

en: Internet
bg: Интернет

en: Interval between appearance and disappearance
bg: Интервал между появяване и скриване

en: Interval between disappearance and appearance
bg: Интервал между скриване и появяване

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
bg: Интервал между ключови кадри (-1 за автоматично намиране).

en: Interval between two disappearances
bg: Интервал между две скривания

en: Intra luma quantization deadzone
bg: Квантоване на интра яркостта в мъртвата зона

en: Introduces a delay in the display of the stream.
bg: Задържане на показването на потока.

en: Invalid combination
bg: Невалидна комбинация

en: Invalid selection
bg: Невалидно избиране

en: Invalid signature
bg: Невалиден подпис

en: Invert colors
bg: Инвертиране на цветовете

en: Invert video filter
bg: Инвертиране на цветовете в изображението

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
bg: Възможно е да се изключи входната синхронизация на часовника за източниците с реално време. Използвайте това, ако има смущения при възпроизвеждането на мрежовите потоци.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
bg: Невъзможно е да се изтегли криптографския подпис за изтегления файл "%s". Затова беше изтрит

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
bg: Невъзможно е да се провери сигурността на изтегления файл "%s". Затова беше изтрит.

en: JACK Input
bg: Въвеждане от JACK

en: JACK audio input
bg: Аудио въвеждане JACK

en: JACK audio output
bg: Аудио извеждане JACK

en: Joint bidirectional motion refinement.
bg: Обща двупосочна обработка на движенията.

en: Joint stereo
bg: Свързано стерео

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
bg: Оптимизация на двата вида векторни движения и В-кадрите

en: Jump Bac&kward
bg: Стъпка назад

en: Jump To Time
bg: Преход до време

en: Jump sizes
bg: Размери на преходите

en: Jump to Specific &Time
bg: Отиване до зададено време

en: Jump to time
bg: Преход до време

en: K Audio Interface audio output
bg: Интерфейс K Audio за извеждане на звука

en: K Video Acceleration video output
bg: Ускорено видео извеждане K Video

en: Kasenna MediaBase parser
bg: Парсер Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
bg: Kasenna вариант RTSP

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
bg: Сървърите Kasenna използват стар и нестандартен вариант на RTSP. Когато настроите този параметър, VLC първо ще опита този вариант за свързване. В този режим не можете да се свържете към нормални RTSP сървъри.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
bg: Kate е кодек за базирани на наложени слоеве с текст и изображение.
    Необходима е библиотеката Tiger, за да се обработи пълния Kate поток. VLC може да обработва субтитри базирани на статичен текст и изображение, ако не са налични.
    Забележете, че променените настройки долу няма да действат, докато не започне възпроизвеждането на нов поток. Надяваме се това скоро да бъде поправено.

en: Kate overlay decoder
bg: Декодер за наложен слой Kate

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
bg: Потоците Kate позволяват текста да бъде форматиран. VLC частично го поддържа това, но вие можете да изключите цялото форматиране. Забележете, че това няма ефект, ако е включено извеждане чрез Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
bg: Потоците Kate могат да се обработват, като се използва библиотеката Tiger. Изключването на това ще обработи само статичен текст и bitmap  базирани потоци.

en: Kate text subtitles packetizer
bg: Опаковчик на текстови субтитри Kate

en: Keep Recent Items
bg: Запазване на последните елементи

en: Keep aspect ratio
bg: Запазване съотношението на страните

en: Keep audio level between sessions
bg: Запазване силата на звука между сесиите

en: Keep original audio track
bg: Запазване на оригиналната аудио пътечка

en: Keep original size
bg: Запазване на оригиналния размер

en: Keep original video track
bg: Запазване на оригиналната видео пътечка

en: Keep some B-frames as references
bg: Запазване на някои В-кадри като референсни

en: Keep stream output open
bg: Запазване на изходния поток отворен

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
bg: Запазване на оригиналното съотношението на страните, когато се преоразмеряват елементите на мозайката.

en: Keep the original size of mosaic elements.
bg: Запазване на оригиналния размер на елементите в мозайката.

en: Key events
bg: Действия с клавиш

en: Key interval
bg: Ключов интервал

en: Key press events
bg: Действия с клавиш

en: Key:
bg: Клавиш:

en: Knee
    radius
bg: Крива
    радиус

en: Knee radius
bg: Радиус на кривата

en: Lang From Telx
bg: Език от телетекст

en: Language
bg: Език

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
bg: Език на аудио пътечка, която искате да използвате (задайте списък с две или три букви на кода на страната разделен със запетая. Можете да използвате 'none', ако превключването на друг език е нежелателно).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
bg: Език на елементарния поток, както се изисква от ISO639

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
bg: Език на пътечка със субтитри, която искате да използвате (задайте списък с две или три букви на кода на страната разделен със запетая. Можете да използвате 'any', ако са подходящи всички други).

en: Large
bg: Голям

en: Large Hall
bg: Голяма зала

en: Larger
bg: По-голям

en: Last Entry Point
bg: Последна въведена точка

en: Last check on: %@
bg: Последна проверка на: %@

en: Last.fm username not set
bg: Не е зададено потребителското име за Last.fm

en: Launch EyeTV now
bg: Стартиране на EyeTV

en: Launching an update request...
bg: Проверка за обновление...

en: Leave Fullscreen
bg: Излизане от цял екран

en: Leave fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Left
bg: Отляво

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
bg: Лява координата на подекрана в горния ляв ъгъл

en: Left to right/Top to bottom
bg: Отляво - надясно/Отгоре - надолу

en: Length in milliseconds to output each stride
bg: Продължителност за извеждане на всеки ход, в милисекунди

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
bg: Продължителност на търсене на най-добрата позиция за застъпване, в милисекунди

en: Length of TS stream segments
bg: Дължина на сегментите на TS потока

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
bg: Колко време да се изчака преди да се прекъсне приемането на данни от мрежата (в мсек.).

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
bg: Позволяване мащаба на видеото да се нагоди към дадения прозорец или цял екран

en: Level of delayed signal
bg: Ниво на задържания сигнал

en: Level of input signal
bg: Ниво на входния сигнал

en: LibNotify Notification Plugin
bg: Плъгин за съобщения LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
bg: Аудио кодер Libtwolame

en: Licence
bg: Лиценз

en: License
bg: Лиценз

en: Lime
bg: Жълто-зелен

en: Line 1:
bg: Ред 1:

en: Line 2:
bg: Ред 2:

en: Linear PCM audio decoder
bg: Аудио декодер Linear PCM

en: Linear PCM audio packetizer
bg: Аудио опаковчик Linear PCM

en: List ID
bg: Номер на списъка

en: List View
bg: Изглед Списък

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
bg: Списък на кодеци, които VLC ще използва в зависимост от техния приоритет. Например 'dummy,a52' ще опита dummy и a52 кодеци преди да опита други. Само опитни потребители могат да променят тази опция, тъй като може да прекъсне възпроизвеждането на всички потоци.

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
bg: Списък с размери разделен с двоеточие (720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
bg: Списък с думи, разделени с | за филтриране

en: Listeners
bg: Слушатели

en: Live
bg: На живо

en: Live capture caching (ms)
bg: Кеширане на живото захващане (мсек.)

en: Load Media Library
bg: Зареждане на медия библиотеката

en: Load extensions on startup
bg: Зареждане на разширенията при стартиране

en: Load subtitles file:
bg: Зареждане на файла със субтитри:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
bg: Зареждане на този файл със субтитри, когато не може да се намери автоматично.

en: Local Network
bg: Локална мрежа

en: Local drives
bg: Локални устройства

en: Local oscillator low frequency (kHz)
bg: Ниска честота на локалния осцилатор (kHz)

en: Local playback
bg: Локално възпроизвеждане

en: Locally collect statistics
bg: Събиране на локална статистика

en: Location
bg: Място за запис

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
bg: Местоположене на файла съдържащ шаблона SVG за автоматично конвертиране на низ

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Lock Aspect Ratio
bg: Заключване съотношението на страните

en: Log all VLC messages to a text file.
bg: Съхраняване на всички съобщения на VLC в текстов файл.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
bg: Запис на всички съобщения на VLC в отчет и изпращането им в системния дневник (UNIX системи).

en: Log filename
bg: Име на файла за дневника

en: Log format
bg: Формат на файла за дневника

en: Log to file
bg: Съхраняване на отчета във файл

en: Log to syslog
bg: Изпращане на отчета в системния дневник

en: Logging
bg: Запис на отчет във файл

en: Login:pass
bg: Логин:парола

en: Logo
bg: Лого

en: Logo animation # of loops
bg: Брой цикли на анимации на логото

en: Logo erase
bg: Изтриване на лого

en: Logo filenames
bg: Път до файла за лого

en: Logo individual image time in ms
bg: Продължителност на показване на отделно изображение в мсек.

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
bg: Стойност за прозрачност на логото (от 0 за напълно прозрачно, до 255 за напълно непрозрачно).

en: Logo overlay
bg: Лого

en: Logo position
bg: Позиция на логото върху видеото.

en: Logo sub source
bg: Лого върху видеото

en: Logo video filter
bg: Лого върху видеото

en: Long backwards jump
bg: Дълъг преход назад

en: Long forward jump
bg: Дълъг преход напред

en: Long jump length
bg: Дължина на дългия преход

en: Long jump length, in seconds.
bg: Дължина на дългия преход, в секунди.

en: Look and feel
bg: Изглед

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
bg: Ако файла със субтитри не бъде намерен в текущата директория с видеото, да се търси също и в тези директории (задава се път до директория).

en: Loop
bg: Повторение на плейлист

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
bg: Loop филтър AlphaC0 и Beta параметри alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
bg: Loop филтър AlphaC0 и Beta параметри. Между -6 до 6 за двата alpha и beta параметри. -6 означава слаб филтър, 6 означава силен.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
bg: Повторение от точка А до точка В.
    Щракнете, за да зададете точка А

en: Loop from point A to point B continuously.
bg: Повторение от точка А до точка В.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
bg: Кодирането без загуби игнорира битрейта и настройките за качество, позволявайки перфектно възпроизвеждане на оригинала

en: Lossless mode
bg: Режим без загуби

en: Lost
bg: Загубени

en: Lost buffers
bg: Загубени буфери

en: Lost frames
bg: Загубени кадри

en: Loudness mode
bg: Гръмкост

en: Low
bg: Нисък

en: Low Delay mode
bg: Режим на малко задържане

en: Low definition (320 lines)
bg: Ниска резолюция (320 реда)

en: Low freq (Hz)
bg: Ниска честота (Hz)

en: Low freq gain (dB)
bg: Усилване на ниската честота (Db)

en: Low latency
bg: Малко задържане

en: Low resolution decoding
bg: Декодиране с ниска резолюция

en: Lower the interface below all other windows.
bg: Поставяне на интерфейса под всички други прозорци.

en: Lowest
bg: Най-ниска

en: Lowest latency
bg: Най-малко задържане

en: Lua Extension
bg: Разширение Lua

en: Lua Playlist
bg: Плейлист Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
bg: Зареждане плейлиста на интерфейса Lua

en: Lua SD Module
bg: Lua SD модул

en: Lua interface
bg: Интерфейс Lua

en: Lua interface configuration
bg: Настройка на интерфейса Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
bg: Задаване на низа за настройка на интерфейса Lua. Формата е: '["име на модула за интерфейса"] = { опция> = <стойност, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
bg: Модул за интерфейса Lua, който да се зареди

en: Lua interpreter
bg: Lua интерпретатор

en: Luminance elimination
bg: Корекция на яркостта

en: Luminance masking
bg: Корекция на ярките участъци

en: Luminance threshold
bg: Максимална осветеност

en: Lyrics
bg: Текст на песен

en: M-JPEG camera demuxer
bg: Демултиплексор M-JPEG

en: M3U playlist export
bg: Изнасяне на плейлист M3U

en: M3U playlist import
bg: Внасяне на M3U плейлист

en: M3U8 playlist export
bg: Изнасяне на плейлист M3U8

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
bg: MIME върнат от сървъра (автоматично откриване, ако не е зададено).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
bg: MJPEG съдържа поредица от JPEG изображения (използва се с MPEG TS, MPEG1, ASF и OGG)

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
bg: Потоците MMS могат да съдържат няколко елементарни потока, но с различни битрейти. Можете да изберете всички.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
bg: Конвертирани MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
bg: Конвертирани от MMX

en: MOD demuxer (libmodplug)
bg: Демултиплексор MOD (libmodplug)

en: MP4 stream demuxer
bg: Демултиплексор на потока MP4

en: MP4/MOV muxer
bg: Мултиплексор MP4/MOV

en: MPEG 1 Format
bg:  Формат MPEG 1

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
bg: Стандартно MPEG аудио (1/2) формат (използва се с MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG и RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
bg: MPEG I/II видео декодер (използвайки libmpeg2)

en: MPEG Program Stream
bg: MPEG Програмен поток

en: MPEG Transport Stream
bg: MPEG Транспортен поток

en: MPEG Transport Stream demuxer
bg: Демултиплексор MPEG TS (Transport Stream)

en: MPEG Video
bg: MPEG Видео

en: MPEG audio decoder
bg: Аудио декодер MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
bg: Аудио декодер MPEG layer I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
bg: Опаковчик MPEG audio layer I/II/III

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
bg: MPEG-1 Видео кодек (използва се с MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG и RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
bg: MPEG-2 Видео кодек (използва се с MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG и RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
bg: MPEG-4 Видео кодек (използва се с MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG и RAW)

en: MPEG-4 video
bg: MPEG-4 видео

en: MPEG-I/II video demuxer
bg: Видео демултиплексор MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
bg: Видео опаковчик MPEG-I/II

en: MPEG-PS demuxer
bg: Демултиплекскор MPEG-PS

en: MPEG2 video switcher stream output
bg: MPEG2 видео превключвател на изходния поток

en: MPEG4 audio packetizer
bg: Аудио опаковчик MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
bg: Матрица за квантоване на MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
bg: Видео опаковчик MPEG4

en: MSN Now-Playing
bg: Информация за възпроизвеждане в MSN

en: MTP Device
bg: MTP устройство

en: MTP devices
bg: MTP устройства

en: MTP input
bg: Въвеждане от MTP

en: MTU for out mode
bg: MTU за изходен режим

en: MTU for out mode.
bg: MTU за изходен режим

en: MTU of the network interface
bg: MTU на мрежовия интерфейс

en: MUX Options
bg: MUX опции

en: MUX for RAW RTSP transport
bg: MUX за RAW RTSP transport

en: Mac OS X interface
bg: Интерфейс Mac OS X

en: Magazine
bg: Списание

en: Magnification
bg: Лупа на екрана

en: Magnification/Zoom
bg: Лупа на екрана

en: Magnify
bg: Увеличаване

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
bg: Увеличаване на част от изображението. Можете да изберете коя част от изображението да се увеличи.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
bg: Лупа на екрана

en: Main Profile
bg: Главен профил

en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Main Window...
bg: Главен прозорец...

en: Main interfaces
bg: Основни интерфейси

en: Main interfaces settings
bg: Основни настройки на интерфейсите

en: Major channel
bg: Главен канал

en: Make a donation...
bg: Направете дарение...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
bg: Създаване на един черен слот. Другите плочки могат само да бъдат разменяни с черния слот.

en: Make one tile a black slot
bg: Да се направи дадена плочка на черен слот

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
bg: Прави сървъра публичен, който да е наличен в 'Жълтите страници' (директорията описана в потоците) за icecast/shoutcast уебсайтове. Изисква се информация за битрейта зададена за shoutcast. Изисква Ogg поток за icecast.

en: Makeup
    gain
bg: Вдигане на
    нивото

en: Makeup gain
bg: Вдигане на нивото

en: Manual download only
bg: Ръчно зареждане

en: Manual ratio
bg: Ръчно съотношение

en: Maps the hardware channel X to logical zone Y to fix wrong wiring :-)
bg: Създаване на схема за свързване на хардуерен канал Х към логически канал Y, за да се поправи грешно ел. свързване :-)

en: Mark analyzed Pixels
bg: Маркиране на анализираните пиксели

en: Mark analyzed pixels
bg: Маркиране на анализираните пиксели

en: Maroon
bg: Кестеняв

en: Marquee
bg: Показване текст на екрана

en: Marquee display
bg: Показване текст на екрана

en: Marquee position
bg: Позиция на текста на екрана

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
bg: Текст, който да се показва на екрана. (Налични са следните формати за низ: Отнасящи се до време: %Y = година, %m = месец, %d = ден, %H = час, %M = минута, %S = секунда, ... Отнасящи се до мета-данни: $a = изпълнител, $b = албум, $c = авторски права, $d = описание, $e = кодирано от, $g = жанр, $l = език, $n = номер на пътечка, $p = сега се възпроизвежда, $r = рейтинг, $s = език за субтитрите, $t = заглавие, $u = url, $A = дата, $B = битрейт на аудиото (в kb/s), $C = глава,$D = времетраене, $F = пълното име с пътя, $I = заглавие, $L = изминало време, $N = име, $O = език за аудиото, $P = позиция (в %), $R = честота, $S = честота на дискретизация на аудиото (в kHz), $T = време, $U = издател, $V = сила на звука, $_ = нов ред)

en: Mask
bg: Маска

en: Master server ip address
bg: IP адрес на главния сървър

en: Matroska stream demuxer
bg: Демултиплексор на потока Matroska

en: Max QP
bg: Максимален коефицент на квантоване (QP)

en: Max QP step
bg: Максимална стъпка на изменение на QP

en: Max QP step between frames.
bg: Максимална стъпка на изменение на коефицента на квантоване между кадрите.

en: Max length
bg: Максимална дължина

en: Max local bitrate
bg: Максимален локален битрейт

en: Maximal bitrate
bg: Максимален битрейт

en: Maximal period
bg: Максимален размер на точка

en: Maximal period of the noise grain in pixel
bg: Максимален размер на точката в зърнестия шум, в пиксели.

en: Maximal volume level
bg: Максимална сила на звука

en: Maximum B (deprecated)
bg: Максимален В (остарял)

en: Maximum GOP size
bg: Максимален размер на GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
bg: Максимален брой изпуснати поредни RTP пакети

en: Maximum RTP sequence number misordering
bg: Максимален брой несортирани поредни RTP пакети

en: Maximum RTP sources
bg: Максимален брой RTP източници

en: Maximum bitrate
bg: Максимален битрейт

en: Maximum bitrate (kbps)
bg: Максимален битрейт (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
bg: Максимален битрейт в кбит/с, когато кодирането е в режим на постоянен битрейт

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
bg: Максимален битрейт на кодиране в кбит/с. Това е полезно за програмите за потоци.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
bg: Максимален обхват на търсене за оценка на движението, измерено от прогнозираната позиция. По подразбиране е 16, за големи поредици движения са подходящи стойности между 24 и 32. В обхвата от 0 до 64.

en: Maximum encoding bitrate
bg: Максимален битрейт на кодиране

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
bg: Максимално съотношение на изображението. Плъгина за изрязване никога няма автоматично да изреже по-голямо съотношение (например, към  по "плоско" изображение. Стойноста е x1000: 1333 означава 4/3.

en: Maximum level
bg: Максимално ниво

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
bg: Максималната осветеност, за отчитане на пиксела като черен (0-255).

en: Maximum motion vector length
bg: Максимална дължина на векторното движение

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
bg: Максимална дължина на векторното движение, в пиксели. Автоматично е -1, базирано на нивото.

en: Maximum motion vector search range
bg: Максимален обхват на търсене на векторното движение

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
bg: Максимален брой знаци, които да се показват на екрана.

en: Maximum number of connections
bg: Максимален брой свързвания

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
bg: Максимален брой субтитри, които да се показват по едно и също време.

en: Maximum output video height.
bg: Максимална изходна височина на видеото.

en: Maximum output video width.
bg: Максимална изходна широчина на видеото.

en: Maximum overlapping subtitles
bg: Максимално застъпване на субтитри

en: Maximum quantizer parameter.
bg: Максимален коефицент на кватоване.

en: Maximum video height
bg: Максимална височина

en: Maximum video quantizer scale
bg: Максимален коефицент на видео квантоване

en: Maximum video quantizer scale.
bg: Максимален коефицент за качеството на макроблоковете.

en: Maximum video width
bg: Максимална широчина

en: Media &Information
bg: Информация за медията

en: Media Information
bg: Информация за медията

en: Media Information...
bg: Информация за медията...

en: Media Library
bg: Медия библиотека

en: Media Library based on a SQL based database
bg: Медия библиотеката е базирана на SQL бази с данни

en: Media Manager Edition
bg: Управление разпространението на медия

en: Media Manager List
bg: Управление на списъка с медии

en: Media data size
bg: Размер на данните на медията

en: Media in Zip
bg: Медия в Zip

en: Media: %s
bg: Медия: %s

en: Medium
bg: Среден

en: Medium backwards jump
bg: Среден преход назад

en: Medium forward jump
bg: Среден преход напред

en: Medium jump length
bg: Дължина на средния преход

en: Medium jump length, in seconds.
bg: Дължина на средния преход, в секунди.

en: Mega bass
bg: Мега бас

en: Mega bass cutoff
bg: Честота на мега бас

en: Mega bass level
bg: Ниво на мега бас

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
bg: Честота на мега бас, в Хц. Това е максималната честота за която се прилага мега бас ефекта. Възможните стойности са от 10 до 100 Хц

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
bg: Ниво на мега бас (от 0 до 100, стандартната стойност е 0).

en: Memory copy module
bg: Модул за копиране на паметта

en: Memory input
bg: Въвеждане в паметта

en: Menu
bg: Меню

en: Menu position
bg: Позиция на менюто

en: Menu timeout
bg: Прекъсване на менюто

en: Menu update interval
bg: Интервал за обновяване на менюто

en: Menus language:
bg: Език на менютата:

en: Mesh height
bg: Височина на мрежата

en: Mesh width
bg: Широчина на мрежата

en: Messages
bg: Съобщения...

en: Messages...
bg: Съобщения...

en: Meta-information
bg: Мета-информация

en: Metadata
bg: Мета-данни

en: Mi&nimal Interface
bg: Минимален интерфейс

en: Microsoft Media Server (MMS) input
bg: Въвеждане от Microsoft Media Server (MMS)

en: Middle
bg: Среден

en: Min QP
bg: Минимален коефицент на квантоване (QP)

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
bg: Минимален интерфейс Mac OS X при извеждане на видеото (отваряне на прозорец без рамки)

en: Minimal Mac OS X interface
bg: Минимален интерфейс Mac OS X

en: Minimal period
bg: Минимален размер на точка

en: Minimal period of the noise grain in pixel
bg: Минимален размер на точката в зърнестия шум, в пиксели.

en: Minimize Window
bg: Минимизиране на прозореца

en: Minimum Audio level to raise the alarm (default 0.1)
bg: Минимално ниво на аудиото, за да се подаде на сигнал (по подразбиране 0.1)

en: Minimum B (deprecated)
bg: Минимален В (остарял)

en: Minimum GOP size
bg: Минимален размер на GOP

en: Minimum alpha value
bg: Минимална стойност на алфа

en: Minimum bitrate (kbps)
bg: Минимален битрейт (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
bg: Минимален битрейт в кбит/с, когато кодирането е в режим на постоянен битрейт

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
bg: Минимален битрейт на кодиране в кбит/с. Това е полезно за кодирането на канал с фиксирана ширина.

en: Minimum buffer space between threads
bg: Минимално пространство на буфера между връзките

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
bg: Минимално пространство на буфера между връзките. -1 е автоматично, базирано на броя на връзките.

en: Minimum encoding bitrate
bg: Минимален битрейт на кодиране

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
bg: Минимален коефицент на кватоване, обикновенно в обхвата от 15 до 35.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
bg: Минимално време (в милисекунди) между скриването на субтитрите и появяването на новите субтитри (задържането на предишните субтитри ще бъде удължено, за да се запълни промеждутъка).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
bg: Минимално време (в милисекунди) през което субтитрите да се показват, след като предишните са се скрили (задържането на субтитрите ще бъде удължено, за да се изпълни това условие).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
bg: Минимално време (в милисекунди) през което субтитрите да се показват, след като новите са се появили (задържането на предишните субтитри ще бъде намалено, за да се избегне застъпване).

en: Minimum video quantizer scale
bg: Минимален коефицент на видео квантоване

en: Minimum video quantizer scale.
bg: Минимален коефицент за качеството на макроблоковете.

en: Mirror
bg: Огледало

en: Mirror orientation
bg: Ориентация на огледалото

en: Mirror video
bg: Огледално видео

en: Mirror video filter
bg: Огледално видео

en: Misc
bg: Разни

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Miscellaneous Options
bg: Разни опции

en: Miscellaneous audio settings and modules.
bg: Различни настройки за звука и модулите.

en: MoMoLight options
bg: MoMoLight опции

en: Mode
bg: Режим

en: Modulation / Constellation
bg: Модулация / Положение

en: Modules Tree
bg: Дърво на модулите

en: Modules search path
bg: Път за търсене на модули

en: Monitor pixel aspect ratio
bg: Съотношение на страните на пикселите на монитора

en: Mono
bg: Моно

en: More Info
bg: Повече информация

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
bg: Повече честоти за спектрометъра : 80 ако е включено, иначе 20.

en: More information...
bg: Повече информация...

en: More options on background, shadow and outline are available in the advanced preferences.
bg: Повече опции за фона, сянката и контура са налични в допълнителните настройки.

en: Mosaic
bg: Мозайка

en: Mosaic Tiles
bg: Плочки на мозайката

en: Mosaic alignment
bg: Подравняване на мозайката

en: Mosaic bridge
bg: Мост на мозайка

en: Mosaic bridge stream output
bg: Мост на мозайката при извеждане на потока

en: Mosaic video sub source
bg: Мозайка

en: Motion Detect
bg: Детектор на движение

en: Motion Vector precision
bg: Точност на векторното движение

en: Motion Vector precision in pels
bg: Точност на векторното движение

en: Motion blur
bg: Размиване на движенията

en: Motion blur filter
bg: Размиване на движенията в изображението

en: Motion detect
bg: Детектор на движение

en: Motion detect video filter
bg: Детектор на движение

en: Motion masking
bg: Кореция на движенията

en: Motion threshold (10-100)
bg: Ограничаване броя на движенията (10-100)

en: Motion vector precision
bg: Точност на векторното движение

en: Mount Point
bg: Място за поставяне

en: Mouse Gestures
bg: Жестове с мишката

en: Mouse events
bg: Действия с мишката

en: Mouse gestures control interface
bg: Управление на интерфейса с жестове на мишката

en: Mouse pointer image
bg: Изображение за курсор на мишката

en: MouseWheel up-down axis Control
bg: Управление на действията при завъртане колелото на мишката

en: Move OSD menu highlight to the widget below
bg: Маркиране на елемента отдолу в екранното меню

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
bg: Маркиране на елемента отляво в екранното меню

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
bg: Маркиране на елемента отдясно в екранното меню

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
bg: Маркиране на елемента отгоре в екранното меню

en: Move To Trash and Relaunch VLC
bg: Изпращане в кошчето и рестартиране на VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
bg: Изместване на всички глави. Тази стойност трябва да се зададе в милисекунди.

en: Multicast output interface
bg: Интерфейс при извеждане на multicast

en: Multipart JPEG muxer
bg: Мултиплексор Multipart JPEG

en: Multipass ratecontrol
bg: Multipass контрол на честотата

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
bg: Многократно прилагане на контрол на честотата:
      - 1: Първо прилагане, създава файл със статистика.
      - 2: Последно прилагане, не подменя файла със статистика.
      - 3: N-то прилагане, подменя файла със статистика.

en: Multiply subtitles duration by this value.
    Set 0 to disable.
bg: Умножаване времетраенето на субтитрите с тази стойност.
    Задайте 0 за иключване.

en: MusePack demuxer
bg: Демултиплексор MusePack

en: Mute
bg: Без звук

en: Mute audio
bg: Изключване на звука

en: Mute audio when command is not 0.
bg: Изключване на звука, когато командата не е 0.

en: Mute the audio.
bg: Изключване на звука

en: Mux Control
bg: Настройка на мултиплексора

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
bg: Мултиплексиране на PMT (изисква --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
bg: Модул на мултиплексора

en: Muxer
bg: Мултиплексор

en: Muxer to use for the stream.
bg: Мултиплексор, който да се използва за потока.

en: Muxer:
bg: Мултиплексор:

en: Muxers
bg: Мултиплексори

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
bg: Мултиплексорите обединяват всички елементарни потоци в един (видео, аудио и др.).
    Тези настройки позволяват винаги да зададете специфичен мултиплексор. Обикновенно не е нужно да го правите.
    Можете също да зададете параметри по подразбиране за всеки мултиплексор.

en: My Music
bg: Моята музика

en: My Pictures
bg: Моите изображения

en: My Videos
bg: Моето видео

en: N&ormal Speed
bg: Нормална скорост

en: NT Service
bg: Услуга NT

en: Name
bg: Име

en: Name for the font you want to use
bg: Избор на шрифт

en: Name of current instance
bg: Име на текущото копие

en: Name of desired display device
bg: Име на желаното устройство за показване

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
bg: Име на вътрешния филтър на плъгина OpenCV, който да се използва

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
bg: Име на аудио устройството, което ще бъде използвано от плъгина DirectShow. Ако не зададете нищо, ще бъде използвано устройството по подразбиране.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
bg: Име на свързан входящ мост. Ако не ви трябват няколко входящи моста едновременно, можете да пропуснете тази опция.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
bg: Име на файла в който необработения поток ще бъде временно съхранен.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
bg: Име на серийния порт, където е свързано управлението на AtmoLight.
    При Windows обикновенно е нещо като COM1 или COM2. На Linux /dev/ttyS01 f.e.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
bg: Име на видео устройството, което ще бъде използвано от плъгина DirectShow. Ако не зададете нищо, ще бъде използвано устройството по подразбиране.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
bg: Име на това копие на входния мост. Ако не ви трябват няколко входящи моста едновременно, можете да пропуснете тази опция.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
bg: Име на потока или канала за сървъра shoutcast/icecast.

en: Name:
bg: Име:

en: Narrow-band (8kHz)
bg: Тясна лента (8kHz)

en: Native Slider
bg: Плъзгач за звука

en: Navigate down
bg: Навигация надолу в DVD менюто

en: Navigate left
bg: Навигация наляво в DVD менюто

en: Navigate right
bg: Навигация надясно в DVD менюто

en: Navigate up
bg: Навигация нагоре в DVD менюто

en: Navigation
bg: Навигация

en: Navy
bg: Морско син

en: Ncurses interface
bg: Интерфейс Ncurses

en: Ne&xt
bg: Следващ

en: Nearest neighbour (bad quality)
bg: Най-близкия съседен (лошо качество)

en: Nearest-neighbor audio resampler
bg: Най-близкия съседен аудио обработчик

en: Negate colors
bg: Инвертиране на цветовете

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Access Policy
bg: Управление достъпа до мрежата

en: Network Protocol
bg: Мрежов протокол

en: Network Sync
bg: Синхронизация от мрежата

en: Network caching (ms)
bg: Кеширане на мрежата (мсек.)

en: Network identifier
bg: Мрежов идентификатор

en: Network interaction failed
bg: Неуспех при свързване с мрежата

en: Network master clock
bg: Главен часовник на мрежата

en: Network name
bg: Име на мрежа

en: Network name to create
bg: Задаване име на мрежа

en: Network settings
bg: Настройки на мрежата

en: Network streams (SAP)
bg: Мрежови потоци (SAP)

en: Network synchronisation
bg: Синхронизация от мрежата

en: Network synchronization
bg: Синхронизация от мрежата

en: Never fix
bg: Без поправяне

en: New ES ID
bg: Нов код на потока

en: New destination
bg: Нов адрес

en: New profile
bg: Нов профил

en: New winamp 5.2 shoutcast import
bg: Внасяне на shoutcast за новия winamp 5.2

en: Next
bg: Следващ

en: Next Channel
bg: Следващ канал

en: Next Chapter/Title
bg: Следваща глава/заглавие

en: Next chapter
bg: Следваща глава

en: Next frame
bg: Следващ кадър

en: Next media in the playlist
bg: Следваща медия в плейлиста

en: Next media in the playlist, skip forward when keep-pressed
bg: Следваща медия в плейлиста, преход напред при дълго натискане

en: Next title
bg: Следващо заглавие

en: Next widget style:
bg: Стил на елемента:

en: No CrashLog found
bg: Не е намерен отчет за срив

en: No Filtering
bg: Без филтър

en: No Input device found
bg: Не е намерено входящо устройство

en: No Repeat
bg: Без повторение

en: No check was performed yet.
bg: Не е правена проверка досега.

en: No decoding of Dolby Surround
bg: Без декодиране на Dolby Surround

en: No device is selected
bg: Не е избрано устройство

en: No disc menus
bg: Без дискови менюта

en: No file selected
bg: Не е избран файл

en: No folder selected
bg: Не е избрана папка

en: No help available
bg: Помоща не е достъпна

en: No input
bg: Няма входящ поток

en: No input found
bg: Няма намерен входящ поток

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
bg: Няма намерен входящ поток. Потокът трябва да се възпроизвежда или да е прекъснат за да работят отметките.

en: No input selected
bg: Не е избран входящ поток или елемент от плейлиста

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
bg: Не беше намерен подходящ модул. Използвайте --list или--list-verbose, за да се покаже списък с наличните модули.

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
bg: Не е избран нов поток или валиден плейлист елемент.
    
    Изберете един преди да преминете на следващата стнаница.

en: No pre-filtering
bg: Без филтър

en: No suitable decoder module
bg: Няма подходящ модул за декодера

en: No valid destination
bg: Няма валиден адрес

en: No video or audio device selected.
bg: Не е избрано видео или аудио устройство

en: Noise
bg: Шум

en: Noise Threshold
bg: Ограничаване на шума

en: Noise reduction
bg: Намаляване на шума

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
bg: Граница на шума, която да се използва в режима ограничаване на шум

en: Non-deterministic optimizations when threaded
bg: Неопределена оптимизация, когато се обработва

en: None
bg: Няма

en: Norm
bg: Стандарт

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
bg: Стандарт на потока (Automatic, SECAM, PAL, или NTSC).

en: Normal
bg: Нормален

en: Normal Size
bg: Нормален размер

en: Normal rate
bg: Нормална скорост

en: Normal/Repeat/Loop
bg: Без повторение/Повторение/Повторение на всички

en: Normalize volume to:
bg: Нормализиране силата на звука на:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
bg: Обикновенно опаковчика синхронизира по следващия пълен кадър. Този параметър указва да се прави синхронизация по първия намерен I-кадър.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
bg: Нормално VLC използва отбелязаното време в MPEG файловете, за да се изчисли позицията и времетраенето. Понякога това не може да се използва. При изключването на тази опция, изчислението ще става от битрейта.

en: Not Set
bg: Не е зададен

en: Note:
bg: Забележка:

en: Notify
bg: Уведомяване

en: Now Playing
bg: Сега се възпроизвежда

en: Now playing
bg: Сега се възпроизвежда

en: Now preferred option to assign gradient bitmaps, put them as zone_0.bmp, zone_1.bmp etc. into one folder and set the foldername here
bg: Предпочитан вариант за определяне на преливане. Поставете ги в една папка с имена на файловете: zone_0.bmp, zone_1.bmp и задайте тук името на папкатаПредпочитаемый вариант назначения градиентов - поместите их в одну папку в файлы zone_0.bmp, zone_1.bmp и укажите здесь имя папки

en: NullSoft demuxer
bg: Демултиплексор NullSoft

en: Number of 'P' frames per GOP
bg: Брой на 'P' кадрите за GOP

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
bg: Брой на В-кадрите, които ще бъдат кодирани между два свързани кадъра.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
bg: Брой на CD блоковете за единично четене.

en: Number of P frames between two I frames.
bg: Брой на Р кадрите между два I кадъра.

en: Number of audio buffers
bg: Брой на аудио буферите

en: Number of audio channels
bg: Брой на аудио каналите

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
bg: Брой на аудио каналите в кодираните потоци.

en: Number of blank pixels between bands.
bg: Брой на празните пиксели между честотите.

en: Number of channels
bg: Брой канали

en: Number of channels information of the transcoded stream.
bg: Информация за броя канали на кодирания поток

en: Number of clones
bg: Брой клонирания

en: Number of columns
bg: Брой колони

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
bg: Брой на В-кадрите между I и Р кадрите (от 1 до 16).

en: Number of days between two update checks
bg: Брой дни между две проверки за обновления

en: Number of frames (0 to 100)
bg: Брой на кадрите (0 до 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
bg: Брой кадри, които да се вземат предвид за смекчаването (0 до 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
bg: Брой на кадрите, които ще бъдат кодирани за един ключов кадър.

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
bg: Брой на хоризонталните прозорци на които да се раздели видеото.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed".
bg: Брой колони с изображения в мозайката (използва се само, ако метода за позициониране е настроен на "фиксиран".

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
bg: Брой редове с изображения в мозайката (използва се само, ако метода за позициониране е настроен на "фиксиран".

en: Number of images for change
bg: Брой изображения за промяна

en: Number of lines for change
bg: Брой редове за промяна

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
bg: Брой на циклите за лого анимацията. 1 = постоянно, 0 = изключено

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
bg: Брой милисекунди между обновяванията на низа. Това е полезно, когато се използват мета-данни или низ с формат на времето.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
bg: Брой милисекунди, през които текста да се показва. По подразбиране е 0 (показва се винаги).

en: Number of non black pixels
bg: Брой на нечерните пиксели

en: Number of output channels
bg: Брой на изходните канали

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
bg: Брой на пикселите, които да се изрежат отдолу на изображението.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
bg: Брой на пикселите, които да се изрежат отляво на изображението.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
bg: Брой на пикселите, които да се изрежат отдясно на изображението.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
bg: Брой на пикселите, които да се изрежат отгоре на изображението.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
bg: Брой на пикселите, които да се възстановят отдолу на изображението след изрязването.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
bg: Брой на пикселите, които да се възстановят отляво на изображението след изрязването.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
bg: Брой на пикселите, които да се възстановят отдясно на изображението след изрязването.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
bg: Брой на пикселите, които да се възстановят отгоре на изображението след изрязването.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
bg: Брой на кадрите, които ще бъдат използвани за прогнозиране. Ефективно е при Аниме, но дава малка разлика в материала заснето наживо. Някои декодери не могат да обработват голяма стойност на този параметър. От 1 до 16.

en: Number of puzzle columns
bg: Брой колони на пъзела

en: Number of puzzle rows
bg: Брой редове на пъзела

en: Number of reference frames
bg: Брой на референсните кадри

en: Number of rows
bg: Брой редове

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
bg: Брой секунди между всяко принудително обновяване на емисиите. 0 означава, че емисиите никога няма да се обновят.

en: Number of segments
bg: Брой сегменти

en: Number of segments to include in index
bg: Брой сегменти, които да се включат в индекса

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
bg: Брой стъпки за промяна на текущия цвят до крайния цвят за увеличаване на осветлението в полумрака, както е при кино (всяка стъпка отнема 40ms)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
bg: Брой стъпки, за промяна на текущия цвят до цвета при пауза (всяка стъпка отнема 40ms)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
bg: Брой на екраните, които да се използват по подразбиране за показване на видеото на цял екран. Броя на екраните може да се намери в менюто за избор на видео устройсво.

en: Number of threads
bg: Брой връзки

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
bg: Брой на връзките използвани за декодирането. 0 означава авто

en: Number of threads used for the transcoding.
bg: Брой на връзките използвани за кодирането.

en: Number of time the same input will be repeated
bg: Колко пъти потока да бъде повторен

en: Number of time to blend
bg: Брой смесвания

en: Number of vertical windows in which to split the video.
bg: Брой на вертикалните прозорци на които да се раздели видеото.

en: Number of video windows in which to clone the video.
bg: Брой на прозорците в които ще се клонира видео изображението.

en: Number of zones on bottom
bg: Брой на зоните долу

en: Number of zones on the bottom of the screen
bg: Брой на зоните долу на екрана

en: Number of zones on the top of the screen
bg: Брой на зоните горе на екрана

en: Number of zones on top
bg: Брой на зоните горе

en: Nuv demuxer
bg: Демултиплексор Nuv

en: OGG demuxer
bg: Демултиплексор OGG

en: OSD configuration importer
bg: Внасяне на настройки за екранното меню

en: OSD menu
bg: Екранно меню

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
bg: Изображенията на екранното меню стандартно прекъсват след 15 секунди добавени към оставащото им време. Това ще осигури, че те ще са видими и при най-малкото зададено време.

en: OSS DSP device
bg: Устройство OSS DSP

en: OSS input
bg: Въвеждане от OSS

en: Off
bg: Изключено

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
bg: Изместване между текста и сянката (в пиксели, по подразбиране 2 пиксела).

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
bg: Изместване, което да се добави към потоковото ID определено в изходния мост за получаване на потоковото ID за входния мост, което да се регистрира.

en: Offsets in order
bg: Ред на отместванията

en: Ogg Vorbis Quality
bg: Качество на Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
bg: Информация за качеството на кодирания поток Ogg Vorbis.

en: Ogg/OGM muxer
bg: Мултиплексор Ogg/OGM

en: Olive
bg: Маслинено зелен

en: On
bg: Включено

en: On Screen Display
bg: Екранно меню

en: On Screen Display menu
bg: Екранно меню

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
bg: След като се създаде потока прозореца <i>Media Viewer</i> ще показва потока.

en: One instance when started from file
bg: Едно копие на VLC при стартиране от файл

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
bg: Един от '90', '180', '270', 'обръщане хориз.' и обръщане верт.'

en: Online Documentation...
bg: Онлайн документация...

en: Online Forum...
bg: Онлайн форум

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
bg: Декодиране на видео само с ниска резолюция. Това изисква по-малко ресурси

en: Only enable ES id at startup.
bg: Включване на елементарния поток със зададения код при стартиране.

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
bg: Пренасочване на дескрипторите само на този системен ID на CAM.

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
bg: Обикновенно се демултиплексират само полезните програми от транспондера. Ако се изключи демултиплексирането ще се приемат всички програми.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
bg: Само вашия E-Mail по подразбиране ще бъде изпратен, няма да включва никаква друга информация.

en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
bg: Непрозрачност (обратно на прозрачност) на текста, който ще бъде извеждан във видеото. 0 = прозрачен, 255 = напълно непрозрачен.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
bg: Непрозрачност (обратно на прозрачност) на слоя с текст. 0 = прозрачен, 255 = напълно непрозрачен.

en: Opacity of the logo
bg: Прозрачност на логото

en: Opaqueness
bg: Непрозрачност

en: Open
bg: Отваряне

en: Open &Capture Device...
bg: Отваряне на устр. за захващане...

en: Open &Disc...
bg: Отваряне на диск...

en: Open &File...
bg: Отваряне на файл...

en: Open &Folder...
bg: Отваряне на папка...

en: Open &Location from clipboard
bg: Отваряне от клипборда

en: Open &Network Stream...
bg: Отваряне на мрежов поток...

en: Open &Network...
bg: Отваряне на мрежов поток...

en: Open &Recent Media
bg: Отваряне на предишна медия

en: Open BDMV folder
bg: Отваряне на папката BDMV

en: Open Capture Device...
bg: Отваряне на устр. за захващане

en: Open CrashLog...
bg: Отваряне на отчета за срива

en: Open D&irectory...
bg: Отваряне на директория...

en: Open Directory
bg: Отваряне на директория

en: Open Disc...
bg: Отваряне на диск...

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Open File...
bg: Отваряне на файл...

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Open Media
bg: Отваряне на медия

en: Open Network...
bg: Отваряне на мрежов поток...

en: Open Play&list...
bg: Отваряне на плейлист...

en: Open RTP/UDP Stream
bg: Отваряне на RTP/UDP поток

en: Open Recent
bg: Отваряне на последния

en: Open Sound System
bg: Отваряне на системата на звука

en: Open Source
bg: Отваряне на източника

en: Open URL
bg: Отваряне на URL адрес

en: Open VIDEO_TS folder
bg: Отваряне на папката VIDEO_TS

en: Open VLM configuration...
bg: Отваряне на VLM конфигурация...

en: Open a medium
bg: Отваряне на медия

en: Open a skin file
bg: Отваряне на файл със скин

en: Open media...
bg: Отваряне на медия...

en: Open playlist
bg: Отваряне на плейлист

en: Open playlist...
bg: Отваряне на плейлист...

en: Open skin ...
bg: Отваряне на скин...

en: Open subtitles file
bg: Отваряне на файл със субтитри

en: Open subtitles...
bg: Отваряне на субтитри...

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
bg: Отваряне на посочената страница в телетекст. Страницата по подразбиране е index 100

en: OpenCV filter chroma
bg: Филтър за цветността OpenCV

en: OpenCV internal filter name
bg: Вътрешно име на филтъра OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
bg: Обвивка на видео филтъра OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
bg: Разширение OpenGL ES 2

en: OpenGL ES extension
bg: Разширение OpenGL ES

en: OpenGL GLX video output (XCB)
bg: OpenGL GLX видео извеждане (XCB)

en: OpenGL extension
bg: Разширение OpenGL

en: OpenGL video output
bg: Извеждане на видеото OpenGL

en: OpenSLES audio output
bg: Аудио извеждане OpenSLES

en: Opening
bg: Отваряне

en: Optical SDI
bg: Оптично устройсво

en: Optical drive
bg: Оптично устройсво

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
bg: Оптимизиране на захващането, чрез фрагментирането на екрана на части с определена височина (16 може да е добра стойност,  0 означава изключено).

en: Option Setup
bg: Опции

en: Options
bg: Опции

en: Ordinate of the capture region in pixels.
bg: Ордината на захващаната област в пиксели

en: Original Format
bg: Оригинален формат

en: Original ID
bg: Идентификатор на оригинала

en: Original Performer
bg: Оригинален изпълнител

en: Original Size
bg: Оригинален размер

en: Outline
bg: Контур

en: Outline color
bg: Цвят на контура

en: Outline opacity
bg: Непрозрачност на контура

en: Outline thickness
bg: Удебеляване на контура

en: Output
bg: Извеждане

en: Output (canvas) image height
bg: Изходна височина на изображението (платното)

en: Output (canvas) image width
bg: Изходна широчина на изображението (платното)

en: Output Color Filtermode
bg: Режим на филтъра за изходния цвят

en: Output Color filter mode
bg: Филтър за режима на изходния цвят

en: Output Destination
bg: Изходен URL

en: Output FIFO
bg: Изходен FIFO

en: Output File
bg: Изходен файл

en: Output Method
bg: Метод на извеждане

en: Output Port
bg: Изходен порт

en: Output URL
bg: Изходен URL

en: Output access method
bg: Метод на извеждане

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
bg: Изходна цветност на изображението в паметта, задава се като низ от 4 знака, например "RV32".

en: Output destination
bg: Изходен URL

en: Output device
bg: Изходно устройство

en: Output file
bg: Изходен файл

en: Output format
bg: Изходен формат

en: Output height
bg: Изходна височина на изображението

en: Output method to use for the stream.
bg: Изходен метод, който да се използва за потока.

en: Output module
bg: Модул за извеждане

en: Output module:
bg: Модул за извеждане:

en: Output modules
bg: Модули за извеждане

en: Output muxer
bg: Изходен мултиплексор

en: Output picture aspect ratio
bg: Изходно съотношение на страните на изображението

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
bg: Извеждане на телетекстови субтитри, като текст, вместо като RGBA

en: Output video height.
bg: Изходна височина на видеото.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
bg: Изходното видео е в полутонове на сивото.
    Тъй като цветовата информация не се декодира, това ще намали натоварването на процесора.

en: Output video width.
bg: Изходна широчина на видеото.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
bg: Изходна сила на звука за аналогово извеждане: 0 за тихо, 1..255 от почти тихо до много силно.

en: Output width
bg: Изходна широчина на изображението

en: Output:
bg: Извеждане:

en: Overall brightness of your LED stripes
bg: Пълна яркост на светлината на светодиодите

en: Overlap Length
bg: Продължителност на застъпването

en: Overlap fix
bg: Поправяне на застъпване

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
bg: Overlay е способност за хардуерно ускорение на вашата видео карта (способност да обработва видеото директно).
    VLC ще се опита да го използва по подразбиране.

en: Overlay subtitles on the video
bg: Наслагване на субтитрите върху видеото

en: Overlay video output
bg: Overlay извеждане на видеото (отгоре)

en: Overlays
bg: Слоеве

en: Overlays/Subtitles
bg: Слоеве/Субтитри

en: Override page
bg: Подмяна на кодовата страницата на субтитрите

en: Override the default data/share search path.
bg: Подмяна на данните/споделянето на търсения път по подразбиране.

en: Override the default track description.
bg: Подмяна на описанието по подразбиране

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
bg: Подмяна на посочената страница, опитайте това, ако субтитрите не се показват (-1 = автоматично откриване от TS, 0 = автоматично откриване от телетекст, >0 = настоящ номер на страницата, обикновенно 888 или 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
bg: Подмяна на нормалните настройки за кадри в секунда. Това ще работи само с MicroDVD (sub) и SubRIP (srt) субтитри.

en: P&layback
bg: Възпроизвеждане

en: PCR interval (ms)
bg: Задържане на PCR (мсек.)

en: PES maximum size
bg: Максимален размер на PES

en: PLS playlist import
bg: Внасяне на PLS плейлист

en: PMT Program numbers
bg: Номер на програмата PMT

en: PNG video decoder
bg: Видео декодер PNG

en: PORTAUDIO audio output
bg: Извеждане на звука чрез PORTAUDIO

en: PS muxer
bg: Мултиплексор PS

en: PSNR computation
bg: Изчисление на PSNR

en: PVA demuxer
bg: Демултиплексор PVA

en: PVR radio device
bg: Радио устройство PVR

en: PVR video device
bg: Видео устройство PVR

en: Packet Size
bg: Размер на пакета

en: Packet size in bytes to decrypt
bg: Размер на пакета за разшифроване, в байтове

en: Packet size in bytes to encrypt
bg: Размер на пакета за шифроване, в байтове

en: Packetizer modules settings
bg: Настройки на модула за пакетиране

en: Packetizers
bg: Опаковчик

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
bg: Опаковчика се използва за предварителна обработка на елементарните потоци преди
    интегрирането. Тези настройки позволяват винаги да зададете опаковчик. Обикновенно не е нужно да го правите.
    яМожете също да зададете параметри по подразбиране за всеки опаковчик.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
bg: Пакетите могат да се изпращат един по един или в група. Можете да изберете броя на пакетите, които ще бъдат изпратени за един път. Това помага да се намали натоварването на тежко зареждащи системи.

en: Pad video
bg: Изместване на видеото

en: Padd
bg: Възстановяване

en: Page
bg: Страница

en: Panoramix
bg: Панорамикс

en: Panoramix: wall with overlap video filter
bg: Панорамикс: стена от застъпващи се изображения

en: Parametric Equalizer
bg: Параметричен еквалайзер

en: Partial Extract
bg: Частично използване

en: Partitions to consider
bg: Дялове за разглеждане

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
bg: Размери на макроблоковете за режима на анализиране: 
      - Няма  : .
      - Бързо  : i4x4.
      - Нормално: i4x4,p8x8,(i8x8).
      - Бавно  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8.
      - Всички   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4.
    (p4x4 изисква p8x8. i8x8 изисква 8x8dct).

en: Party
bg: Парти

en: Password
bg: Парола

en: Password file
bg: Файл с парола

en: Password for HTTP Proxy
bg: Прокси HTTP парола

en: Password for target device.
bg: Парола за предназначеното устройство

en: Password for the database
bg: Парола за базата данни

en: Password that will be requested to access the stream.
bg: Парола, която ще бъде изисквана за достъп до потока.

en: Password that will be used for the connection.
bg: Парола, която ще бъде използвана за връзката.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
bg: Парола за свързване към SOCKS прокси сървър.

en: Password:
bg: Парола:

en: Paste
bg: Вмъкване

en: Path
bg: Път

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
bg: Път до файла в паметта на фреймбуфера

en: Path to OSD menu images
bg: Път до изображения за екранното меню

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
bg: Път до изображения за екранното меню. Това ще подмени зададеният път в конфигурационния файл.

en: Path to the file containing the SQLite database
bg: Път до файла съдържащ базата данни SQLite

en: Path to the index file to create
bg: Път до индекс файла, който да се създаде

en: Path to the media in the Zip archive
bg: Път до медията в Zip архива

en: Path to the projectM preset directory
bg: Път до директорията с шаблона за projectM

en: Path to the skin to use.
bg: Път до скина, който да се използва.

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
bg: Пауза на всеки елемент в плейлиста на последния кадър.

en: Pause on the last frame of a video
bg: Пауза на последния кадър на видеото

en: Pause only
bg: Само пауза

en: Pause playback when minimized
bg: Пауза при минимизиране

en: Pause the playback
bg: Пауза

en: Pause the video playback when minimized
bg: Пауза при минимизиране

en: Pause-Blue
bg: Пауза - Син компонент

en: Pause-Fadesteps
bg: Пауза - Стъпки до цвета при пауза

en: Pause-Green
bg: Пауза - Зелен компонент

en: Pause-Red
bg: Пауза - Червен компонент

en: Paused
bg: Пауза

en: Peak bitrate in VBR mode.
bg: Максимален битрейт при VBR режим.

en: Peak extra width
bg: Допълнителна широчина на пиковете

en: Peak height
bg: Височина на пиковете

en: Peak protection
bg: Предпазване от пикове

en: Percent
bg: Процент

en: Percentage of stride to overlap
bg: Процент от хода за застъпване

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows skipping logos in black borders and crop them anyway.
bg: Процент на редовете, които да се проверят за черни редове. Позволява да се премахва лого в черните крайща и да се изрязва.

en: Performance options
bg: Настройки на производителността

en: Performers
bg: Изпълнители

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
bg: Декодер Philips OGT (субтитри SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
bg: Опаковчик Philips OGT (SVCD субтитри)

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
bg: Цветност при фосфоризация за вход 4:2:0

en: Physical channel
bg: Физически канал

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
bg: Избирането на формат на цвета ще конвертира видеото към този формат

en: Picture
bg: Изображение

en: Picture aspect-ratio n:m
bg: Съотношение на страните на изображението n:m

en: Picture brightness or black level.
bg: Яркост на изображението или ниво на черно.

en: Picture coding mode
bg: Вид на кодирането на изображението

en: Picture contrast or luma gain.
bg: Контраст на изображението

en: Picture gain.
bg: Усилване на изображението.

en: Picture rotation angle (in degrees).
bg: Ъгъл на завъртане на изображението (в градуси)

en: Picture saturation or chroma gain.
bg: Наситеност на изображението или усилване на цветността.

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
bg: Показването на изображения в елементите на мозайката ще бъде задържано в съответсвие с определената стойност (в милисекунди). За високите стойности трябва да увеличите кеширането при въвеждане.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
bg: Изображенията идващи от изходното видео изображение ще бъде задържано според тази стойност ( в милисекунди, трябва да бъде >= 100 мсек.). За по-високи стойности, трябва да увеличите стойността на кеша.

en: Pitch
bg: Размер на буфера

en: Pixel depth of the frame buffer
bg: Дълбочина на фреймбуфера в пиксели

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
bg: Височина в пиксели на областта за захващане или 0 за пълната височина

en: Pixel height of the frame buffer
bg: Височина на фреймбуфера в пиксели

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
bg: Широчина в пиксели на областта за захващане или 0 за пълната широчина

en: Pixel width of the frame buffer
bg: Широчина на фреймбуфера в пиксели

en: Pixels to crop from bottom
bg: Изрязване на пиксели отдолу

en: Pixels to crop from left
bg: Изрязване на пиксели отляво

en: Pixels to crop from right
bg: Изрязване на пиксели отдясно

en: Pixels to crop from top
bg: Изрязване на пиксели отгоре

en: Pixels to padd to bottom
bg: Възстановяване на пиксели отдолу

en: Pixels to padd to left
bg: Възстановяване на пиксели отляво

en: Pixels to padd to right
bg: Възстановяване на пиксели отдясно

en: Pixels to padd to top
bg: Възстановяване на пиксели отгоре

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
bg: Пиксели с наситеност по-малка от тази ще бъдат пренебрегнати. Трябва да е по-голяма от тази за домашно видео.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
bg: Място, където да се показва заглавието на видеото (по подразбиране е долу в центъра).

en: Placeholder delay
bg: Задържане на запълнителя

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
bg: Възпроизвеждане.
    Отваряне на медия, ако плейлиста е празен

en: Play List
bg: Плейлист

en: Play and exit
bg: Възпроизвеждане и изход

en: Play and pause
bg: Възпроизвеждане и пауза

en: Play and stop
bg: Възпроизвеждане и спиране

en: Play another media synchronously
bg: Синхронно възпроизвеждане на друга медия

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
bg: Синхронно възпроизвеждане на друга медия (допълнителен аудио файл, ...)

en: Play as is
bg: Възпроизвеждане и спиране

en: Play chapters in the order specified in the segment.
bg: Възпроизвеждане на главите в реда определен в сегмента.

en: Play files randomly forever
bg: Възпроизвеждане на елементите в разбъркан ред

en: Play locally the stream while streaming it.
bg: Възпроизвеждане на потока локално по време на изпращането.

en: Play only
bg: Само възпроизвеждане

en: Play playlist bookmark 1
bg: Възпроизвеждане на отметка 1

en: Play playlist bookmark 10
bg: Възпроизвеждане на отметка 10

en: Play playlist bookmark 2
bg: Възпроизвеждане на отметка 2

en: Play playlist bookmark 3
bg: Възпроизвеждане на отметка 3

en: Play playlist bookmark 4
bg: Възпроизвеждане на отметка 4

en: Play playlist bookmark 5
bg: Възпроизвеждане на отметка 5

en: Play playlist bookmark 6
bg: Възпроизвеждане на отметка 6

en: Play playlist bookmark 7
bg: Възпроизвеждане на отметка 7

en: Play playlist bookmark 8
bg: Възпроизвеждане на отметка 8

en: Play playlist bookmark 9
bg: Възпроизвеждане на отметка 9

en: Play&list
bg: Плейлист

en: Play/Pause
bg: Възпроизвеждане/Пауза

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Playback Rate
bg: Скорост на възпроизвеждане

en: Playback Speed
bg: Скорост на възпроизвеждане

en: Playback control
bg: Управление на възпроизвеждането

en: Playback failure
bg: Грешка при възпроизвеждането

en: Playback speed
bg: Скорост на възпроизвеждане

en: Played
bg: Възпроизведени

en: Played buffers
bg: Възпроизведени буфери

en: Player...
bg: Плейър...

en: Playing some media.
bg: Възпроизвеждане на някоя медия

en: Playlist
bg: Плейлист

en: Playlist Files
bg: Файлове с плейлист

en: Playlist Files|
bg: Файлове с плейлист|

en: Playlist bookmark 1
bg: Задаване на отметка 1

en: Playlist bookmark 10
bg: Задаване на отметка 10

en: Playlist bookmark 2
bg: Задаване на отметка 2

en: Playlist bookmark 3
bg: Задаване на отметка 3

en: Playlist bookmark 4
bg: Задаване на отметка 4

en: Playlist bookmark 5
bg: Задаване на отметка 5

en: Playlist bookmark 6
bg: Задаване на отметка 6

en: Playlist bookmark 7
bg: Задаване на отметка 7

en: Playlist bookmark 8
bg: Задаване на отметка 8

en: Playlist bookmark 9
bg: Задаване на отметка 9

en: Playlist has only %d elements
bg: Плейлиста има само %d елемента

en: Playlist...
bg: Плейлист...

en: Please enter a network URL:
bg: Моля, въведете мрежов URL адрес:

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
bg: Моля, въведете валидно име и парола за sftp връзка към %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
bg: Моля, въведете валидно име и парола за realm %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
bg: Моля, въведете валидно потребителско име и парола

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
bg: Моля, въведете URL адрес или път до медията, която искате да възпроизведете

en: Please enter the new profile name.
bg: Моля, въведете име на новия профил.

en: Please provide one of the following parameters:
bg: Моля задайте един от следните параметри:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
bg: Моля, задайте потребителско име или изключете плъгина audioscrobbler и рестартирайте VLC
    Посетете http://www.last.fm/join/, за да получите акаунт.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
bg: Моля, изчакайте докато се създане кеша с шрифта.
    Това ще отнеме малко време.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
bg: Моля, изчакайте докато се създаде кеша с шрифта.
    Това ще отнеме по-малко от минута.

en: Plu&gins and extensions
bg: Плъгини и разширения

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Plugins and extensions
bg: Плъгини и разширения

en: Podcast Author
bg: Автор на Podcast

en: Podcast Category
bg: Категория на Podcast

en: Podcast Copyright
bg: Авторски права на Podcast

en: Podcast Duration
bg: Времетраене на Podcast

en: Podcast Info
bg: Информация на Podcast

en: Podcast Keywords
bg: Ключови думи на Podcast

en: Podcast Link
bg: Линк на Podcast

en: Podcast Publication Date
bg: Дата на излизане на Podcast

en: Podcast Size
bg: Размер на Podcast

en: Podcast Subcategory
bg: Поддиректория на Podcast

en: Podcast Subtitle
bg: Субтитри на Podcast

en: Podcast Summary
bg: Сводка на Podcast

en: Podcast Type
bg: Тип на Podcast

en: Podcast URLs list
bg: Списък на URL за Podcast

en: Podcast parser
bg: Зареждане на Podcast

en: Polarization (Voltage)
bg: Поляризация (напрежение)

en: Pop
bg: Поп

en: Port
bg: Порт

en: Port for the database
bg: Порт за базата данни

en: Port to use for the RTP source of the session
bg: Порт, който да се използва за RTP, като източник за сесия

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
bg: Порт за тунелиране на RTSP/RTP по HTTP.

en: Portaudio identifier for the output device
bg: Portaudio идентификатор за изходното устройство

en: Position
bg: Позиция

en: Position Control
bg: Позиция на възпроизвеждане

en: Position of video title
bg: Позиция на заглавието на видеото

en: Positioning method
bg: Метод на позициониране

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
bg: Метод за позициониране на мозайката:
      - Автоматичен: автоматично избиране на най-подходящия брой редове и колони.
      - Фиксиран: използване на определени от потребителя брой редове и колони.  - Изместване: използване на зададено от потребителя отместване за всяко изображение.

en: Post processing
bg: Допълнителна обработка

en: Post processing quality
bg: Качество на допълнителната обработка

en: Post-Processing Quality
bg: Качество на допълнителната обработка

en: Posterize level
bg: Ниво на ефекта posterize

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
bg: Ниво на ефекта posterize (броят на цветовете е тази стойност повдигната на трета степен)

en: Posterize video by lowering the number of colors
bg: Създаване на ефекта posterize във видеото, чрез намаляване броя на цветовете

en: Posterize video filter
bg: Видео филтър Posterize

en: Postproc
bg: Допълнителна обработка

en: Power line frequency
bg: Честота на тока в мрежата

en: Power line frequency anti-flicker filter.
bg: Честота на ред на филтъра против примигване.

en: Pre&vious
bg: Предишен

en: Pre-motion estimation
bg: Оценка на пре-движенията

en: Preamp
bg: Предусилвател

en: Preamp
bg: Предусилвател

en: Preamp:
bg: Общо усилване:

en: Preamp:
bg: Общо усилване:

en: Prefer native stream recording
bg: Предпочитан начин за запис на поток

en: Preferences
bg: Настройки...

en: Preferences file could not be saved
bg: Файлът с настройките не може да се запише

en: Preferences...
bg: Настройки...

en: Preferred Audio language
bg: Предпочитан език за аудиото

en: Preferred Subtitle Language
bg: Предпочитан език за субтитрите

en: Preferred audio language:
bg: Предпочитан език за аудиото:

en: Preferred decoders list
bg: Списък на предпочитаните декодери

en: Preferred encoders list
bg: Списък на предпочитаните кодери

en: Preferred packetizer list
bg: Списък на предпочитаните опаковчици

en: Preferred subtitles language
bg: Предпочитан език за субтитрите

en: Preferred video resolution
bg: Предпочитана резолюция на видеото

en: Prefilter
bg: Предфилтър

en: Prefix
bg: Представка

en: Prefix of the destination file automatically generated
bg: Представката на файла се създава автоматично

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
bg: Представка на имената на файловете за изходните изображения. Изходните имена на файлове ще имат формата: "представкаБРОЙ" ако не е зададено заместване.

en: Preload MKV files in the same directory
bg: Презареждане на MKV файловете в същата директория

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
bg: Презареждане на файловете matroska в същата директория, за да се намерят свързаните сегменти (не е добре за повредени файлове).

en: Preparer
bg: Подготвил

en: Preset
bg: Шаблон

en: Preset to use for the equalizer.
bg: Шаблон, който да се използва за еквалайзера.

en: Press menu select or pause to continue.
bg: Натиснете избор на меню или пауза за продължаване.

en: Press new keys for
    "%@"
bg: Натиснете нов клавиш за 
    "%@"

en: Press the new keys for
bg: Натиснете нов клавиш за

en: Prev
bg: Предишен

en: Previous
bg: Предишен

en: Previous Channel
bg: Предишен канал

en: Previous Chapter/Title
bg: Предишна глава/заглавие

en: Previous chapter
bg: Предишна глава

en: Previous media in the playlist
bg: Предишна медия в плейлиста

en: Previous media in the playlist, skip backward when keep-pressed
bg: Предишна медия в плейлиста, преход назад при дълго натискане

en: Previous title
bg: Предишно заглавие

en: Primary language (Analog TV tuners only)
bg: Първи език (Само за аналогови ТВ тунери)

en: Primary language left, Secondary language right
bg: Първи език отляво, Втори език отдясно

en: Print stats for each frame.
bg: Показване на статистика за всеки кадър.

en: Privacy / Network Interaction
bg: Управление / Мрежа

en: Privacy and Network Access Policy
bg: Персонални и мрежови настройки

en: Profile
bg: Профил

en: Profile Name
bg: Име на профила

en: Program
bg: Програма

en: Program Guide
bg: Програмен указател

en: Programs
bg: Програми

en: Protect against sound clipping
bg: Защитава звуковия сигнал от изрязване върха на амплитудата

en: Protocol
bg: Протокол

en: Pseudo raw video decoder
bg: Видео декодер Pseudo raw

en: Pseudo raw video packetizer
bg: Видео опаковчик Pseudo raw

en: Psychedelic
bg: Хаотични промени

en: Psychedelic video filter
bg: Хаотични промени

en: Psycho-acoustic model
bg: Психо-акустичен модел

en: Publisher
bg: Издател

en: Pulseaudio audio output
bg: Аудио извеждане Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
bg: Чист интерлейс режим.

en: Purple
bg: Лилав

en: Puzzle
bg: Пъзел

en: Puzzle game
bg: Игра на пъзел

en: Puzzle interactive game video filter
bg: Интерактивна игра на пъзел

en: QP curve compression
bg: Компресиране на кривия QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
bg: Коефицент на компресиране на кривото квантоване. В обхвата от 0.0 (CBR) до 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
bg: Разлика QP между цветността и яркостта

en: QP difference between chroma and luma.
bg: Разлика между коефицента на квантоване между цветността и яркостта.

en: QP factor between I and P
bg: Множител QP между I и P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
bg: Множител на коефицента на квантоване между I и Р кадрите. В обхвата от 1.0 до 2.0.

en: QP factor between P and B
bg: Множител QP между Р и В

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
bg: Множител на коефицента на квантоване между Р и В кадрите. В обхвата от 1.0 до 2.0.

en: Qt interface
bg: Интерфейс Qt

en: Quality level
bg: Ниво на качество

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
bg: Ниво на качеството за кодирането на векторите на движение (това може значително да забави процеса на кодиране).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
bg: Качество на допълнителната обработка. Възможните стойности са от 0 (изключено) до 6 (най-високо).
    По-високите стойности изискват значително повече ресурси от процесора, но се получава по-добра картина.
    С веригата от филтри по подразбиране, картата на стойностите на следните филтри:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality-based VBR
bg: Режим VBR с фиксирано качество

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
bg: Коефицент на квантоване на I-кадрите, сравнени с Р кадрите (например при 1.0 мащаба на квантоване на I и Р кадрите ще бъде еднакво).

en: Quantizer scale
bg: Мащаб на квантоване

en: Quick &Open File...
bg: Бързо отваряне на файл...

en: QuickTime Media Link importer
bg: Внасяне на медия линк от QuickTime

en: QuickTime library decoder
bg: Декодер на библиотека QuickTime

en: Quicktime Capture
bg: Захващане от Quicktime

en: Quiet mode
bg: Тих режим

en: Quiet synchro
bg: Тиха синхронизация

en: Quit
bg: Изход на VLC

en: Quit VLC
bg: Изход на VLC

en: Quit after Playback
bg: Изход след възпроизвеждането

en: Quit at the end of playlist
bg: Изход след края на плейлиста

en: RAM playlist import
bg: Внасяне на RAM  плейлист

en: RD based mode decision for B-frames
bg: Режим rate distortion (RD) за В-кадрите

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
bg: Режим rate distortion (RD) за В-кадрите. Изисква subme 6 (или по-висока).

en: RGB component to extract
bg: RGB компонент, който да се извлече

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
bg: RGB компонент, който да се извлече.

en: RMS/peak
bg: RMS/пик

en: RSS and Atom feed display
bg: Показване на емисии RSS и Atom

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
bg: Уеб адреси на източници RSS/Atom разделени с вертикална черта '|'.

en: RTMP input
bg: Въвеждане от RTMP

en: RTMP stream output
bg: Изходен поток RTMP

en: RTP over RTSP (TCP)
bg: Използване на RTP над RTSP (TCP)

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
bg: RTP пакетите ще бъдат отхвърлени, ако твърде много изостават по време от последните получени пакети.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
bg: RTP пакетите ще бъдат отхвърлени, ако твърде много изпреварват по време последните получени пакети.

en: RTP source timeout (sec)
bg: Прекъсване на RTP източник (сек.)

en: RTP stream output
bg: Извеждане на потока по RTP

en: RTP/RTCP multiplexing
bg: Мултиплексиране RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
bg: Демултиплексор RTP/RTSP/SDP (използвайки Live555)

en: RTSP VoD server
bg: Сървър RTSP VoD

en: RTSP announce
bg: Съобщения RTSP

en: RTSP authentication
bg: RTSP достоверност

en: RTSP password
bg: Парола за RTSP

en: RTSP server address
bg: RTSP адрес на сървър

en: RTSP server port
bg: RTSP порт на сървър

en: RTSP session timeout (s)
bg: Прекъсване на RTP източник (сек.)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
bg: RTSP сесиите ще бъдат затворени, ако не получат никаква RTSP заявка дълго време. При задаване на отрицателна стойност или нула прекъсванията ще бъдат изключени. По подразбиране е 60 (една минута).

en: RTSP user name
bg: Потребителско име за RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
bg: Достъп и демултиплексор RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
bg: Конвертиране на RV32

en: Radio device
bg: Радио устройство

en: Radio device name
bg: Име на радио устройството

en: Radius
bg: Радиус

en: Radius in pixels
bg: Радиус в пиксели

en: Raise the interface above all other windows.
bg: Поставяне на интерфейса най-отгоре над всички други прозорци.

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
bg: Увеличаване на коефицента на квантоване за макроблоковете в края на кадъра (по подразбиране: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
bg: Увеличаване коефицента на квантоване за макроблоковете с висока скорост на движение (по подразбиране: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
bg: Увеличаване на коефицента на квантоване за много ярките макроблокове (по подразбиране: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
bg: Увеличаване на коефицента на квантоване за много тъмните макроблокове (по подразбиране: 0.0).

en: Random
bg: Разбъркано възпроизвеждане

en: Random Off
bg: Случайно - Изкл.

en: Random On
bg: Случайно - Вкл.

en: Rate control buffer aggressiveness
bg: Ефективност на буфера за контрол на честотата

en: Rate control buffer aggressiveness.
bg: Ефективност на буфера за контрол на честотата.

en: Rate control buffer size
bg: Размер на буфера за контрол на честотата

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
bg: Размер на буфера за контрол на честотата (в kbytes). По-голям буфер ще позволи по-добър контрол на честотата, но ще причини задържане на потока.

en: Rate control method
bg: Метод за контрол на честотата

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
bg: Честота на промяна на дълбочината на придвижване в милисекунди за една секунда възпроизвеждане

en: Rating
bg: Рейтинг

en: Ratio
bg: Съотношение

en: Ratio max (x 1000)
bg: Максимално съотношение (x 1000)

en: Ratio of B frames
bg: Честота на В-кадрите

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
bg: Честота на записване на изображението. Например 3 означава, че ще бъде записано всяко трето изображение.

en: Ratio of key frames
bg: Честота на ключовите кадри

en: Raw audio demuxer
bg: Аудио демултиплексор Raw

en: Raw audio encoder
bg: Аудио кодер Raw

en: Raw video demuxer
bg: Видео демултиплексор Raw

en: Raw/Log Audio decoder
bg: Аудио декодер Raw/Log

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
bg: Зареждане на посочения конфигурационен файл при стартирането на VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
bg: Четене на файл, който постоянно се обновява (например JPG файл на сървъра). Не трябва да включвате тази опция глобално, тъй като ще прекъсне всички други типове HTTP потоци.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
bg: Прочитане и пропускане на неизвестните елементи EBML (не е добре при повредени файлове).

en: Read at media
bg: Прочитане на медия

en: Read meta data using lua scripts
bg: Прочитане на мета данни, чрез lua скриптове

en: Read password for target device from file.
bg: Прочитане на паролата за предназначеното устройство от файл.

en: Read size
bg: Размер на четене

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
bg: Прочитане на аудио потока в хода на VLC, отколкото в хода на Jack.

en: Real demuxer
bg: Демултиплексор Real

en: Real-time
bg: Реално време

en: RealVideo library decoder
bg: Декодер за библиотеката RealVideo

en: Recalculate subtitles duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
bg: Преизчисляване времетраенето на субтитрите съобразено
    с тяхното съдържание и тази стойност.
    Задайте 0 за изключване.

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
bg: Препоръчително видео извеждане за Windows Vista и по-късни версии

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
bg: Препоръчително видео извеждане за Windows XP. Не е съвместим с интерфейса Vista Aero

en: Record
bg: Запис

en: Record access filter start/stop.
bg: Филтър за запис старт/стоп.

en: Record directory or filename
bg: Директория за запис или име на файла

en: Record stream output
bg: Запис на извеждания поток

en: Recording
bg: Записване

en: Recording done
bg: Записването завърши

en: Recording ratio
bg: Честота на записите

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
bg: Повторно създаване на индекса за AVI файловете. Използвайте това, ако AVI файла е повреден или непълен (невъзможен е преход).

en: Red
bg: Червен

en: Red balance
bg: Баланс на червеното

en: Red chroma balance.
bg: Баланс на червеното

en: Red component of the pause color
bg: Червен компонент на цвета при пауза

en: Red component of the shutdown color
bg: Червен компонент на цвета при изключване

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
bg: Стойност на червеното за чисто бяла светлина на светодиодите.

en: Reduce fluctuations in QP
bg: Намаляване на колебанията в QP

en: Refresh list
bg: Обновяване

en: Refresh period in ms
bg: Време за обновяване в мсек.

en: Refresh time
bg: Време на обновяване

en: Reggae
bg: Реге

en: Region left column
bg: Област на лява колона

en: Region top row
bg: Област на горен ред

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
bg: Тези клавиши не могат да приемат действие за клавишни комбинации

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
bg: Обикновен израз, който да се използва за филтриране на последните възпроизведени елементи от VLC

en: Relative font size
bg: Относителен размер на шрифта

en: Relative to source content
bg: Относително към съдържанието в източника

en: Relative to source delay
bg: Относително към задържането в източника

en: Relaunch VLC
bg: Рестартиране на VLC

en: Relaunch required
bg: Необходимо е рестартиране

en: Release
bg: Спадане

en: Release function
bg: Функция за освобождаване

en: Release time
bg: Време на спада

en: Reload extensions
bg: Презареждане на разширенията

en: Remote Audio Output Protocol stream output
bg: Извеждане на потока с Remote Audio Output Protocol

en: Remote control interface
bg: Интерфейс с дистанционен контрол

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
bg: Интерфейса с дистанционен контрол е зареден. Напишете `help' за помощ.

en: Remote-OSD
bg: Дистанционно-екранно меню

en: Remote-OSD over VNC
bg: Дистанционно-екранно меню през VNC

en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove Selected
bg: Изтриване на избраното

en: Remove borders of the video and replace them by black borders
bg: Изтриване на черните области във видеото и замяната им с черни рамки

en: Remove old preferences?
bg: Да се изтрият ли старите настройки?

en: Remove this podcast subscription
bg: Изтриване на абонамента за този подкаст

en: Remove zones of the video using a picture as mask
bg: Изтриване на зони във видеото, като се използва изображение като маска

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
bg: Изтриване на всички ефекти на прозрачност в DVD субтитри.

en: Render text or image
bg: Извеждан текст или изображение

en: Render the image or text in current overlay buffer.
bg: Извеждан текст или изображение в текущия буфер на слоя.

en: Rendering quality
bg: Качество на извеждане

en: Repair AVI Files
bg: Поправяне на AVI файлове

en: Repeat
bg: Повторение

en: Repeat All
bg: Повторение на всички

en: Repeat Off
bg: Повторение - Изкл.

en: Repeat One
bg: Повторение на един

en: Repeat all
bg: Повторение на всички

en: Repeat current item
bg: Повторение на текущия елемент

en: Repeat delay:
bg: Задържане на повторението:

en: Repeat:
bg: Повторение:

en: Replay gain
bg: Изравняване силата на звука

en: Replay gain mode
bg: Режим за изравняване силата на звука

en: Replay gain mode:
bg: Режим за изравняване силата на звука:

en: Replay preamp
bg: Предусилвател за изравняване силата на звука

en: Requirements
bg: Сегменти

en: Resampling quality
bg: Качество на обработката на звука

en: Resampling quality (0 = worst and fastest, 10 = best and slowest).
bg: Качество на обработката (0 = най-лошо и най-бързо, 10 = най-добро и най-бавно).

en: Reset
bg: Възстановяване

en: Reset All
bg: Възстановяване

en: Reset Preferences
bg: Стандартни настройки

en: Reset controls
bg: Нулиране на регулаторите

en: Reset controls to defaults.
bg: Нулиране на регулаторите към настройките по подразбиране

en: Reset defaults
bg: По подразбиране

en: Resize interface to the native video size
bg: Преоразмеряване на интерфейса към оригиналния размер на видеото

en: Resize interface to video size
bg: Преоразмеряване на интерфейса към размера на видеото

en: Resolution
bg: Резолюция

en: Respect ordered chapters
bg: Правилно подредени глави

en: Retrieving Channel Info...
bg: Повторно получаване на информация за канал...

en: Reverb
bg: Ехо

en: Reverberation delay
bg: Закъснение на ехо

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
bg: Закъснение на ехото, в мсек. Обикновенно стойностите са от 40 до 200 мсек.

en: Reverberation level
bg: Ниво на ехо

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
bg: Ниво на ехото (от 0 до 100, стандартната стойност е 0).

en: Reverse
bg: Възпроизвеждане назад

en: Reverse stereo
bg: Реверсивно стерео

en: Revert to normal play speed
bg: Връщане към нормална скорост

en: Right
bg: Отдясно

en: Right to left/Bottom to top
bg: Отляво-надясно/Отдолу-нагоре

en: Ripple
bg: Ефект на вода

en: Ripple video filter
bg: Ефект на вода

en: Rock
bg: Рок

en: Room size
bg: Размер на стаята

en: Room width
bg: Широчина на стаята

en: Rotate
bg: Завъртане на изображението

en: Rotate (degrees)
bg: Завърти (градуса)

en: Rotate by 180 degrees
bg: Завърти - 180 гр.

en: Rotate by 270 degrees
bg: Завърти - 270 гр

en: Rotate by 90 degrees
bg: Завърти - 90 гр.

en: Rotate or flip the video
bg: Завъртане или обръщане на видеото

en: Rotate video filter
bg: Завъртане на видеото

en: Row
bg: Ред

en: Rows
bg: Редове

en: Rows:
bg: Редове:

en: Run VLC with dark or bright interface style
bg: Стартиране на VLC с тъмен или светъл стил на интерфейса

en: Run as daemon process
bg: Стартиране като daemon процес

en: Run fb on current tty
bg: Стартиране на fb на текущия tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
bg: Стартиране на буфера за кадри на текущото TTY устройство (по подразбиране е включено), (Внимавайте, когато изключвате управлението на tty)

en: Run manually
bg: Ръчно стартиране

en: Run on schedule
bg: Стартиране по разписание

en: Run time
bg: Време на възпроизвеждане

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
bg: Работата на VLC в приоритет real-time ще позволи много по-точно планиране и по-добра производителност, особено когато има изпълнение на поток. Това може да блокира вашата машина или да я направи много бавна. Трябва да активирате това само ако знаете какво правите.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
bg: Стартиране на vlc със стандартния интерфейс. Използвайте 'cvlc', за да използвате vlc без интерфейс.

en: Runs VLC as a background daemon process.
bg: Стартиране на VLC като фонов daemon процес.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
bg: Стартиране на отделна връзка за кодера с приоритет OUTPUT, вместо VIDEO.

en: Russian (KOI8-R)
bg: Руски (KOI8-R)

en: S&tatistics
bg: Статистика

en: S-Video input
bg: Въвеждане от S-Video

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
bg: Използване на S/PDIF аудио извеждане по подразбиране, когато вашия хардуер и възпроизвеждания аудио поток го поддържа.

en: SAP Announce
bg: Съобщения SAP

en: SAP Strict mode
bg: Строг режим на SAP

en: SAP announce
bg: Съобщения SAP

en: SAP announcement interval
bg: Интервал на съобщенията от SAP

en: SAP announcing
bg: Съобщения SAP

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
bg: SAP е начин за публично уведомяване на потоците, които се изпращат, като се използва multicast UDP или RTP.

en: SAP multicast address
bg: Multicast адрес за SAP

en: SAP timeout (seconds)
bg: Прекъсване на SAP  (секунди)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
bg: Метод SATD за трансформиране на 8x8 във вътрешни MB.

en: SDI Demux
bg: Демултиплексор SDI

en: SDI Input
bg: Въвеждане SDI

en: SDL Image decoder
bg: Декодер за изображението SDL

en: SDL chroma format
bg: Формат на цветността SDL

en: SDL_image video decoder
bg: Видео декодер на изображението SDL

en: SDP required
bg: Необходимо е SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
bg: Дескриптори SDT (изисква --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
bg: SFTP идентификация

en: SFTP input
bg: Въвеждане от SFTP

en: SFTP password
bg: SFTP парола

en: SFTP port
bg: SFTP порт

en: SFTP port number to use on the server
bg: SFTP номер на порт, който да се използва на сървъра

en: SFTP user name
bg: SFTP потребителско име

en: SMB domain
bg: SMB домейн

en: SMB input
bg: Въвеждане от SMB

en: SMB password
bg: SMB парола

en: SMB user name
bg: SMB потребителско име

en: SMF demuxer
bg: Демултиплексор SMF

en: SOCKS password
bg: SOCKS парола

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
bg: SOCKS прокси сървър, който да се използва. Това трябва да бъде във формата на адрес:порт. Това ще бъде използвано за всички TCP връзки.

en: SOCKS server
bg: SOCKS сървър

en: SOCKS user name
bg: SOCKS потребителско име

en: SPS and PPS id numbers
bg: SPS и PPS id номера

en: SQLite database module
bg: Модул за базата данни SQLite

en: SRTP key (hexadecimal)
bg: SRTP ключ (шестнадесетичен)

en: SRTP salt (hexadecimal)
bg: SRTP salt (шестнадесетичен)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
bg: Конвертирани SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
bg: Конвертирани от SSE2

en: SSIM computation
bg: Изчисление на SSIM

en: SVCD subtitles
bg: Субтитри SVCD

en: SVG template file
bg: SVG шаблонен файл

en: Sample Rate
bg: Честота на дискретизация

en: Sample aspect ratio
bg: Шаблон за съотношение на страните

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
bg: Примерни съотношения на страните за предназначените (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
bg: Честота на дискретизация

en: Sample rate
bg: Честота на дискретизация

en: Sample rate converter type
bg: Тип на конвертиране на честотата на дискретизация

en: Sample rate of an audio elementary stream
bg: Честота на дискретизация на елементарния аудио поток

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
bg: Честота на дискретизация за прекодирания аудио поток (11250, 22500, 44100 или 48000).

en: Samplerate
bg: Честота на дискретизация

en: Samplerate information of the transcoded stream.
bg: Информация за честотата на дискретизация на кодирания поток

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
bg: Честота на дискретизация на захванатия аудио поток, в Хц (например: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sat windowing
bg: Наситеност на прозореца

en: Satellite azimuth
bg: Сателитен азимут

en: Satellite azimuth in tenths of degree
bg: Сателитен азимут с точност до една десета от градуса

en: Satellite elevation
bg: Височина на сателита

en: Satellite elevation in tenths of degree
bg: Височина на сателита с точност до една десета от градуса

en: Satellite equipment control
bg: Проверка на сателитното оборудване

en: Satellite longitude
bg: Географска дължина на сателита

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
bg: Географска дължина на сателита с точност до една десета от градуса. Запад е отрицателна.

en: Satellite range code
bg: Код за обхвата на сателита

en: Saturation
bg: Наситеност

en: Saturation threshold
bg: Ограничаване до зададена наситеност

en: Save
bg: Запис

en: Save Debug Frames
bg: Запазване на дебъг кадрите

en: Save File
bg: Запис на файла

en: Save Metadata
bg: Запис на мета-данните

en: Save Playlist
bg: Запис на плейлист

en: Save Playlist to &File...
bg: Запис на плейлист...

en: Save Playlist...
bg: Запис на плейлист...

en: Save VLM configuration as...
bg: Запис на VLM конфигурацията като...

en: Save and Continue
bg: Запис и продължаване

en: Save and close the dialog
bg: Запис и затваряне на прозореца

en: Save file to
bg: Запис на файла в

en: Save file...
bg: Запис на файла...

en: Save log file as...
bg: Запис на файла с дневника като...

en: Save playlist
bg: Запис на плейлист

en: Save playlist as...
bg: Запис на плейлиста като...

en: Save raw codec data
bg: Запис на необработените данни на кодека

en: Save recently played items
bg: Запазване на последните възпроизведени елементи

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
bg: Запазване на необработените данни на кодека, ако сте избрали/задали фиктивен декодер в основните опции.

en: Save the recently played items in the menu
bg: Запазване в менюто на последните възпроизведени елементи

en: Save this Log...
bg: Запис на отчета...

en: Save...
bg: Запис...

en: Saves all the displayed logs to a file
bg: Записване на всички показани логове във файл

en: Saving file failed
bg: Неуспех при запис на файла

en: Scale
bg: Мащаб

en: Scale factor
bg: Коефицент на мащабиране

en: Scale factor (0.1-2.0)
bg: Коефицент на мащабиране (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
bg: Мащабиране на видеото със зададения коефицент (например: 0.25)

en: Scaled to screen
bg: Мащабиране към екрана

en: Scaletempo
bg: Темпо на звука

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
bg: Коефицент на мащабиране, когато автоматичното мащабиране е изключено.
    Стойността по подразбиране е 1.0 (оригинален размер на видеото).

en: Scaling mode
bg: Режим на мащабиране

en: Scaling mode to use.
bg: Режим на мащабиране, който да се използва.

en: Scene filter
bg: Запис на изображение от видео сцена

en: Scene video filter
bg: Запис на изображение от видео сцена

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
bg: Откриване смяна на сцена. Управлява колко често да се вмъкват допълнителните I-кадри. С малки стойности, кодека трябва често да вмъква I-кадри, когато може да превиши ключовия интервал. Подходящите стойности могат да намерят по-добро местоположение за I-кадрите. При по-големи стойности се използват повече I-кадри, отколкото е нужно, което изразходва битовете неикономично. -1 забранява откриването смяна на сцена, при това I-кадрите ще се вмъкват само през определен ключов интервал, което може да доведе до изкривяване. В обхвата (1-1000).

en: Schedule
bg: График

en: Schedule:
bg: График:

en: Scope
bg: Сфера

en: Scrambled
bg: Шифровано

en: Screen
bg: Екран

en: Screen Input
bg: Въвеждане от екрана

en: Screen capture
bg: Захващане на екрана

en: Screen capture (with X11/XCB)
bg: Захващан екран (с X11/XCB)

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is
bg: Номер на екрана, където видеото да е на цял екран, вместо на същия екран, където е интерфейса

en: Scrobbler URL
bg: URL за изпращане на инфо

en: Scroll with feed
bg: Превъртане на емисия

en: Search
bg: Търсене

en: Search Filter
bg: Търсене на текст

en: Search Length
bg: Продължителност на търсене

en: Search in Playlist
bg: Търсене в плейлиста

en: Search the playlist
bg: Търсене в плейлиста

en: Second CSA Key
bg: Втори CSA ключ

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
bg: Втора аудио програма (Само за аналогови ТВ тунери)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
bg: Втори език (Само за аналогови ТВ тунери)

en: Seek based on percent not time
bg: Преход базиран на процент, а не на време

en: Seek based on percent not time.
bg: Преход базиран на процент, а не на време.

en: Segment
bg: Сегмент

en: Segment length
bg: Дължина на сегмента

en: Segments
bg: Сегменти

en: Select
bg: Избор

en: Select "Advanced Options" to see all options.
bg: Изберете "Допълнителни опции ", за да видите всички опции.

en: Select All
bg: Избиране Всички

en: Select Audio Device
bg: Избор на аудио устройство

en: Select Directory
bg: Избор на директория

en: Select File
bg: Избор на файл

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: Select Input
bg: Избор на въвеждане

en: Select Output
bg: Избор на извеждане

en: Select a color effect.
bg: Изберете ефект за цвят

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
bg: Изберете устройство или директорията VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
bg: Изберете устройство или папката VIDEO_TS

en: Select a directory
bg: Изберете директория

en: Select a file
bg: Изберете файл

en: Select a stream
bg: Изберете поток

en: Select an action to change the associated hotkey
bg: Избор на действие за промяна на асоциирания клавиш

en: Select an action to change the associated hotkey:
bg: Изберете действие, за да промените асоциираната клавишна комбинация:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
bg: Избор на входящия формат на аудиото с дадения bits/sample (ако не е 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
bg: Избор на формат за входното аудио с дадения брой канали (ако не е 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
bg: Избор на формат за входното аудио с дадената честота на дискретизация (ако не е 0)

en: Select channel to keep
bg: Избор на канал, който да се запази

en: Select current widget
bg: Избор на текущия елемент в екранното меню

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
bg: Изберете позицията на средната точка (обхват на лага) в областта за смесване, в проценти (50 е центъра)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
bg: Изберете обхвата на лага в началото на областта за смесване, в проценти

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
bg: Изберете обхвата на лага в края на областта за смесване, в проценти

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
bg: Изберете обхвата на лага в средата на областта за смесване, в проценти

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
bg: Изберете височината на областта за смесване, в проценти (в случай на стена 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
bg: Изберете дължината на областта за смесване, в проценти

en: Select individual es to enable or disable from stream
bg: Избор на отделен елементарен поток, който да се включи или изключи от потока

en: Select next DVD chapter
bg: Избиране на следващата DVD глава

en: Select next DVD title
bg: Избиране на следващото DVD заглавие

en: Select one color in the video
bg: Изберете един цвят във видеото

en: Select one or more files to open
bg: Изберете един или повече файлове, които да се отворят

en: Select one or multiple files
bg: Изберете един или повече файлове

en: Select prev DVD chapter
bg: Избиране на предишната DVD глава

en: Select previous DVD title
bg: Избиране на предишното DVD заглавие

en: Select profile:
bg: Избор на профил:

en: Select skin
bg: Избор на скин

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
bg: Изберете конфигурация за високоговорителите, които искате да използвате. Тази опция не миксира!. Така например, няма да има конвертиране на Стерео -> 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
bg: Избор на определено аудио устройство или да се позволи на windows да реши (по подразбиране). При промяна трябва да се рестартира VLC, за да се приложи.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
bg: Изберете разсейването на черното в областта за смесване (Син или V компонент)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
bg: Изберете разсейването на черното в областта за смесване (Зелен или U компонент)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
bg: Изберете разсейването на черното в областта за смесване (Червен или Y компонент)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
bg: Изберете нивото на черното в областта за смесване (Червен или Y компонент)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
bg: Изберете нивото на черното в областта за смесване (Зелен или U компонент)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
bg: Изберете нивото на черното в областта за смесване (Червен или Y компонент)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
bg: Изберете разсейването на бялото в областта за смесване (Син или V компонент)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
bg: Изберете разсейването на бялото в областта за смесване (Зелен или U компонент)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
bg: Изберете разсейването на бялото в областта за смесване (Червен или Y компонент)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
bg: Изберете нивото на бялото в областта за смесване (Син или V компонент)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
bg: Изберете нивото на бялото в областта за смесване (Зелен или U компонент)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
bg: Изберете нивото на бялото в областта за смесване (Червен или Y компонент)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
bg: Изберете източник за входящото аудио. Вижте опцията "източник на видеото".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
bg: Изберете изходния тип на аудиото. Вижте опцията "източник на видеото".

en: Select the capture device type
bg: Избор на типа на захващащото устройство

en: Select the directory to save to
bg: Избор на директория за запис

en: Select the file
bg: Изберете файл

en: Select the file to save to
bg: Изберете файл, където да се запише

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
bg: Изберете гамата за корекция в областта за смесване (Син или V компонент)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
bg: Изберете гамата за корекция в областта за смесване (Зелен или U компонент)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
bg: Изберете гамата за корекция в областта за смесване (Червен или Y компонент)

en: Select the hotkey to display the position.
bg: Избор на клавишна комбинация за показване на позицията при възпроизвеждане.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
bg: Избор на клавишна комбинация за преминаване към следващия видео кадър.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за дългия преход назад.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за дългия преход напред.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за средния преход назад.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за средния преход напред.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за краткия преход назад.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за краткия преход напред.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за много краткия преход назад.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
bg: Избор на клавишна комбинация за много краткия преход напред.

en: Select the hotkey to quit the application.
bg: Избор на клавишна комбинация за изход на програмата.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
bg: Избор на клавишна комбинация за възстановяване на нормалната скорост на възпроизвеждане.

en: Select the hotkey to stop playback.
bg: Избор на клавишна комбинация за спиране на възпроизвеждането.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
bg: Избор на клавишна комбинация за по-бързо въпроизвеждане.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
bg: Избор на клавишна комбинация за по-бавно възпроизвеждане.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
bg: Избор на клавишна комбинация за изход от цял екран

en: Select the hotkey to use to pause.
bg: Избор на клавишна комбинация за пауза.

en: Select the hotkey to use to play.
bg: Избор на клавишна комбинация за възпроизвеждане.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
bg: Избор на клавишна комбинация за избор на следващия елемент в плейлиста.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
bg: Избор на клавишна комбинация за избор на предишния елемент в плейлиста.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
bg: Избор на клавишна комбинация за промяна на пълноекранния режим.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
bg: Избор на клавишна комбинация за промяна на състоянието възпризвеждане/пауза.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
bg: Избор на клавишна комбинация за активиране на избрания елемент в DVD менюто.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
bg: Избор на клавишна комбинация за избор на следваща глава от DVD-то.

en: Select the key to choose the next title from the DVD
bg: Избор на клавишна комбинация за избор на следващо заглавие от DVD-то.

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
bg: Избор на клавишна комбинация за избор на предишна глава от DVD-то.

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
bg: Избор на клавишна комбинация за избор на предишно заглавие от DVD-то.

en: Select the key to decrease audio volume.
bg: Избор на клавишна комбинация за намаляване на звука.

en: Select the key to decrease the audio delay.
bg: Изберете клавиш за намаляване на задържането на аудиото.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
bg: Избор на клавишна комбинация за намаляване задържането на субтитрите.

en: Select the key to increase audio volume.
bg: Избор на клавишна комбинация за увеличаване на звука.

en: Select the key to increase the audio delay.
bg: Избор на клавиш за увеличаване задържането на аудиото.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
bg: Избор на клавишна комбинация за увеличаване задържането на субтитрите.

en: Select the key to move subtitles higher.
bg: Избор на клавишна комбинация за изместване на субтитрите нагоре.

en: Select the key to move subtitles lower.
bg: Избор на клавишна комбинация за изместване на субтитрите надолу.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
bg: Избор на клавишна комбинация за навигация на селектора надолу в DVD менюто.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
bg: Избор на клавишна комбинация за навигация на селектора наляво в DVD менюто.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
bg: Избор на клавишна комбинация за навигация на селектора надясно в DVD менюто.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
bg: Избор на клавишна комбинация за навигация на селектора нагоре в DVD менюто.

en: Select the key to mute audio.
bg: Избор на клавишна комбинация за изключване на звука.

en: Select the key to play this bookmark.
bg: Избор на клавишна комбинация за възпроизвеждане на тази отметка.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
bg: Избор на клавишна комбинация за добавяне на тази отметка в списъка с отметки.

en: Select the key to take you to the DVD menu
bg: Избор на клавишна комбинация за показване на DVD менюто.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
bg: Брой на хоризонталните прозорци на които да се раздели видеото.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
bg: Брой на вертикалните прозорци на които да се раздели видеото.

en: Select the replay gain mode
bg: Изберете режим за изравняване силата на звука

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
bg: Избор на резолюция на буфера за кадри. В момента се поддържат стойностите 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (по подразбиране 4=auto)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
bg: Избиране на поток с максимален битрейт под тази граница.

en: Select the subtitles file
bg: Изберете файл със субтитри

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
bg: Тип на входния сигнал за тунера (Кабел/Антена).

en: Select the verbosity to use for log or -1 to use the same verbosity given by --verbose.
bg: Ниво на подробности за отчета или -1, за да се използва същото ниво на продробности зададени от ключа --verbose.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
bg: Изберете източник за входящото видео  (като composite, s-video, или тунер). Тъй като тези настройки се различават за всяко устройство, трябва да ги намерите в раздела "Настройки на устройство" и да използвате получените там числа. -1 означава, че настройките няма да бъдат променени.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
bg: Изберете изходния тип на видеото. Вижте опцията "източник на видеото".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
bg: Изберете дали поддиректориите трябва да са разгънати:
      - Няма: поддиректориите няма да се показват в плейлиста.
      - Сгънати: поддиректориите се показват, но сe разгъват при първото възпроизвеждане.
      - Разгънати: всички поддиректории са разгънати.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
bg: Изберете аудио кодек. Щракнете, за повече информация.

en: Select your audio output device
bg: Избор на изходно аудио устройство

en: Select your video codec. Click one to get more information.
bg: Изберете видео кодек. Щракнете, за да получите повече информация.

en: Selected ports:
bg: Избрани портове:

en: Selecting current widget performs the associated action.
bg: Избор на текущия елемент изпълняващ асоциираното действие.

en: Selection of the starting mode and look
bg: Избор на режим при стартиране и изглед

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
bg: Избор на алгоритъм за оценка на движението:
      - dia: търсене по ромба, радиус 1 (бърз).
      - hex: шестоъгълно търсене, радиус 2.
      - umh: нечетно мултиъгълно търсене (по-добро, но бавно).
      - esa:  задълбочено търсене (много бавно, основно за тестване).

en: Send
bg: Изпращане

en: Send key events to VNC host.
bg: Изпращане на действия с клавиш до хоста на VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
bg: Изпращане на действия с мишката до хоста на VNC. Не е нужно за използване като VDR ffnetdev клиент.

en: Send rate
bg: Честота на изпращане

en: Send your video to picture files
bg: Изпращане на видеото към файлове с изображение

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
bg: Изпращане на TS на определения ip:порт по udp (трябва да знаете какво точно да направите).

en: Sends the barGraph information every n audio packets (default 4)
bg: Изпращане на информация за хистограмата на всеки n аудио пакета (по подразбиране 4)

en: Sent
bg: Изпратени

en: Sent bytes
bg: Изпратени байтове

en: Sent packets
bg: Изпратени пакети

en: Separate sub-streams
bg: Разделяне на подпотоци

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
bg: Разделяне на страниците на телетекста/dvb на отделни потоци (ES). Полезно е да се изключи при извеждане на поток.

en: Separate words by | (without space)
bg: Разделете думите с | (без интервал)

en: Sepia intensity
bg: Интензивност на Sepia

en: Sepia video filter
bg: Видео филтър Sepia

en: Sequential numbering
bg: Поредни числа

en: Serial Port/Device
bg: Сериен порт/устройство

en: Services
bg: Услуги

en: Services discovery
bg: Откриване на услуги

en: Services discovery modules
bg: Модули за откриване на услуги

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
bg: Модулите за откриване на услуги автоматично добавят елементи в плейлиста.

en: Session
bg: Сесия

en: Session Description Protocol
bg: Протокол с описание на сесията

en: Session URL
bg: Сесия на URL

en: Session description
bg: Описание на сесията

en: Session email
bg: E-mail за сесия

en: Session failed
bg: Неуспешна сесия

en: Session name
bg: Име на сесията

en: Session phone number
bg: Телефонен номер за сесия

en: Set ES Lang
bg: Задаване езика на потока

en: Set ES id
bg: Задаване кода на потока

en: Set FFmpeg debug mask
bg: Настройки на дебъг маската ffmpeg

en: Set ID
bg: Задаване на номер

en: Set Lang
bg: Настройка на езика

en: Set PID to ID of ES
bg: PID равен на ID ES

en: Set QP
bg: Коефицент на квантоване (QP)

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
bg: Настройва SPS и PPS id номера, за да се позволи свързване на потоци с различни настройки.

en: Set as Wall&paper
bg: Поставяне като тапет

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
bg: Настройка на интревала на PIR (Program Clock Reference) в милисекунди. Тази стойност трябва да е под 100ms. (по подразбиране е 70ms).

en: Set ball size giving its radius in number                                 of pixels
bg: Настройка размера на топката, задавайки радиуса в брой пиксели

en: Set ball speed, the displacement value                                 in number of pixels by frame.
bg: Настройка скоростта на топката, стойност на изместване в брой пиксели на кадър.

en: Set edge visibility.
bg: Настройка видимостта на контура

en: Set gradient threshold for edge computation.
bg: Настройка на границата на преливането за изчисляване на контура.

en: Set id of ES to PID
bg: Настройка на id на ES в PID

en: Set playlist bookmark 1
bg: Настройка на отметка 1

en: Set playlist bookmark 10
bg: Настройка на отметка 10

en: Set playlist bookmark 2
bg: Настройка на отметка 2

en: Set playlist bookmark 3
bg: Настройка на отметка 3

en: Set playlist bookmark 4
bg: Настройка на отметка 4

en: Set playlist bookmark 5
bg: Настройка на отметка 5

en: Set playlist bookmark 6
bg: Настройка на отметка 6

en: Set playlist bookmark 7
bg: Настройка на отметка 7

en: Set playlist bookmark 8
bg: Настройка на отметка 8

en: Set playlist bookmark 9
bg: Настройка на отметка 9

en: Set the ID of the elementary stream
bg: Задаване на идентификатор на елементарения поток

en: Set the RMS/peak (0 ... 1).
bg: Настройка на RMS/пик (0 ... 1).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
bg: Настройка усилването на остротата, между 0 и 2. По подразбиране е 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
bg: Настройка TV канала на който ще бъде настроен тунера (0 означава по подразбиране).

en: Set the attack time in milliseconds (1.5 ... 400).
bg: Задаване на началното време в милисекунди (1.5 ... 400).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
bg: Задаване съотношението на страните на платното на изображението. Ако се пропусне, платното приема същото съотношение на страните, като източника.

en: Set the category of the elementary stream
bg: Задаване на категория на елементарен поток

en: Set the codec of the elementary stream
bg: Задаване на кодек за елементарния поток

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
bg: Задаване на цвят, който да се показва, ако потребителя даде видеото на пауза.

en: Set the encoding used in text subtitles
bg: Настройка кодирането на текста в субтитрите

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
bg: Определяне размера на областта за изрязване. Определя се във вида: широчина x височина + изместване отляво + изместване отгоре.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
bg: Настройка на общото усилване в dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
bg: Задаване на група от елементарни потоци

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
bg: Настройка на яркостта на изображението, между 0 и 2. Стандартно 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
bg: Настройка на контрастта на изображението, между 0 и 2. Стандартно 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
bg: Настройка на гамата на изображението, между 0.01 и 10. Стандартно 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
bg: Настройка на нюанса на изображението, между 0 и 360. Стандартно 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
bg: Настройка на наситеността на изображението, между 0 и 3. Стандартно 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
bg: Определяне на вътрешен идентификатор за всеки елементарен поток равен на PID в TS поток, вместо 1, 2, 3, и др. Полезно за '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
bg: Подравняване на субтитрите

en: Set the knee radius in dB (1 ... 10).
bg: Настройка радиуса на кривата в dB (1 ... 10).

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
bg: Задаване вдигането на нивото в dB (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
bg: Максимален допустим размер на PES при предаването на потоците MPEG PS.

en: Set the ratio (n:1) (1 ... 20).
bg: Настройка на съотношението (n:1) (1 ... 20).

en: Set the release time in milliseconds (2 ... 800).
bg: Настройка на времето на спада в милисекунди (2 ... 800).

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
bg: Размер на квантоване на интер яркостта в мъртвата зона. В обхвата от 0 до 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
bg: Размер на квантоване на интра яркостта в мъртвата зона. В обхвата от 0 до 32.

en: Set the threshold level in dB (-30 ... 0).
bg: Настройка нивото на прага в dB (-30 ... 0).

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
bg: Настройка прозрачността на видео извеждането. 1 е непрозрачно (по подразбиране), 0 е напълно прозрачно.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
bg: Код на страната за тунера, който се използва за установяване на връзка канал-честота  (0 означава по подразбиране).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
bg: Настройка на регулаторите за драйвера v4l2 към зададените стойности, като зададете списък на стойности разделени със запетая и заградени с фигурни скоби (например: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). За задаване на списък с наличните регулатори, increase verbosity (-vvv) или да се използва v4l2-ctl програма.

en: Set up associations...
bg: Асоцииране на файлове...

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
bg: Настройка PID да е равен на ID на входящия ES. Този параметър се използва с  --ts-es-id-pid, и позволява да има еднакви PID във входящите и изходящите потоци.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
bg: Максимален локален битрейт (в kbits/s).

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
bg: Максимален интервал между IDR-кадрите и размер на GOP (Group Of Pictures - група от изображения). По-големите стойности икономисват битове, което увеличава качеството за зададения битрейт за сметка на точността при търсене.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
bg: Минимален интервал между IDR-кадрите. В Н.264, I-кадрите не е задължително да имат ограничаване на GOP (Group Of Pictures - група от изображения), възможна е ситуация, когато Р-кадъра да бъде получен  от няколко кадъра, а не само от един кадър пред него (виж опцията за свързани кадри). Оттук следва, че I-кадрите не е задължително да могат да бъдат ключови за позиционирането. Последователните Р-кадри не могат да се поставят преди IDR кадър. Ако възникне смяна на сцена в този интервал, те все още се кодират, като I-кадри, но без да започват нов GOP.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
bg: Настройка на непрозрачността на панела с регулатори при цял екран. Между 0.1 и 1 за основния интерфейс, плейлиста и панела с допълнителните настройки. Тази опция работи само с Windows и X11 със съставните разширения.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
bg: Начална запълненост на буфера VBV, в обхвата от 0.0 до 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
bg: Задаване на паролата за връзката, ако няма зададено потребителско име или парола в url адреса.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
bg: Настройка на опцията за прекъсване на RTSP в низа за сесията

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
bg: Задаване на потребителско име за връзката, ако няма зададено потребителско име или парола в url адреса.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
bg: Настройка на непрозрачността на прозорците. Между 0.1 и 1 за основния интерфейс, плейлиста и панела с допълнителните настройки. Тази опция работи само с Windows и X11 със съставните разширения.

en: Setting
bg: Настройка

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
bg: При изключване на опцията vbi-opaque, текста в рамката става прозрачен.

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings for VLC's control interfaces
bg: Настройки на интерфейсите за управление на VLC

en: Settings for VLC's interfaces
bg: Настройки на интерфейсите на VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
bg: Настройки на въвеждането, демултиплексирането, декодерите и кодерите

en: Settings for subtitles, teletext and CC decoders and encoders.
bg: Настройки на декодерите и кодерите за субтитрите, телетекст и CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
bg: Настройки на декодерите и кодерите само за звука.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
bg: Настройки само за вградения Live Video Processor

en: Settings for the main interface
bg: Настройки за основния интерфейс

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
bg: Настройки на декодерите и кодерите за видеото, изображенията или видео+аудио.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
bg: Различни настройки свързани с екранното меню, субтитрите и "поставяне на слоеве".

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
bg: Настройки за работата на плейлиста (например режим на повторение), и модули, които автоматично добавят елементи в плейлиста (модули за откриване на услуги).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
bg: Настройки за различните методи на въвеждане използвани от VLC.
    Обикновенно се променят настройките на HTTP прокси или кеширането.

en: Settings...
bg: Настройки...

en: Setup schedule
bg: Създаване на разписание

en: Shadow
bg: Сянка

en: Shadow angle
bg: Ъгъл на сянката

en: Shadow color
bg: Цвят на сянката

en: Shadow distance
bg: Разстояние на сянката

en: Shadow offset
bg: Изместване на сянка

en: Shadow opacity
bg: Непрозрачност на сянката

en: Shaping delay (ms)
bg: Задържане на формата (мсек.)

en: Shared memory framebuffer
bg: Споделена памет в буфера за кадри

en: Sharpen
bg: Острота

en: Sharpen strength (0-2)
bg: Усилване на остротата (0-2)

en: Sharpen video filter
bg: Острота

en: Sharpness
bg: Острота

en: Sharpness filter adjust.
bg: Настройка на остротата

en: Short backwards jump
bg: Кратък преход назад

en: Short forward jump
bg: Кратък преход напред

en: Short jump length
bg: Дължина на краткия преход

en: Short jump length, in seconds.
bg: Дължина на краткия преход, в секунди.

en: Shortcut
bg: Клавиш

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
bg: Вградения драйвер ли да настройва бялото или светодиодите? (препоръчително).

en: Show &more options
bg: Показване на повече опции

en: Show 80 bands instead of 20
bg: Показване на 80 честоти, вместо 20

en: Show All
bg: Показване на всички

en: Show Basic
bg: Основни

en: Show Containing Directory...
bg: Показване на съдържащата директория...

en: Show Containing Folder...
bg: Отваряне на папката с файла

en: Show Details
bg: Показване на подробности

en: Show Fullscreen Controller
bg: Показване на панела с регулатори, когато е на цял екран

en: Show Fullscreen controller
bg: Показване на панела с регулатори, когато е на цял екран

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
bg: Показване на видео потоци с оценка NC17 при използването на shoutcast видео плейлисти.

en: Show VLC media player
bg: Показване на VLC media player

en: Show VLC on the taskbar
bg: Показване на VLC в панела със задачи

en: Show a controller in fullscreen mode
bg: Показване на панела с регулатори, когато е на цял екран

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
bg: Показване на изскачащо съобщение в трея с име на изпълнител и пътечка, когато текущия елемент в плейлиста се смени. Когато VLC е минимизиран или скрит.

en: Show a systray icon for VLC
bg: Показване на икона в системния трей за VLC

en: Show advanced options
bg: Показване на допълнителни настройки

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
bg: Показване на всички настройки, вместо опростени, когато се отваря прозореца с настройки.

en: Show advanced preferences over simple ones
bg: Показване на всички настройки, вместо опростени

en: Show all the advanced options in the dialogs.
bg: Показване на всички допълнителни настройки в диалоговия прозорец.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
bg: Показване на икона в системния трей позволява да управлявате VLC с основните опции.

en: Show controller in fullscreen
bg: Показване на панела с регулатори при цял екран

en: Show controls in full screen mode
bg: Показване на панела с регулатори, когато е на цял екран

en: Show errors and warnings
bg: Показване на грешките и предупрежденията

en: Show everything including debug messages
bg: Показване на всичко, включително и съобщенията за дебъг

en: Show extended VCD info?
bg: Показване на разширена VCD информация?

en: Show extended options
bg: Показване на допълнителни опции

en: Show extended settings
bg: Панел с настройки

en: Show interface
bg: Показване на интерфейса

en: Show media title on video
bg: Показване заглавието на медията върху видеото

en: Show media title on video start
bg: Показване заглавието на медията върху видеото при стартиране

en: Show notification popup on track change
bg: Показване на изскачащо съобщение при промяна на пътечка

en: Show only errors
bg: Показване само на грешките

en: Show playing item name in window title
bg: Показване името на възпроизвеждания елемент в заглавието на прозореца

en: Show playlist
bg: Плейлист

en: Show settings
bg: Показване на настройките

en: Show shoutcast adult content
bg: Показване съдържанието на shoutcast за възрастни

en: Show stream position
bg: Показване позицията в потока

en: Show systray icon
bg: Показване на икона в системния трей за VLC

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
bg: Показване на текущата позиция в потока (в секунди) от време на време.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
bg: Показване на максимално количество информация за потока и медията. Показване например на навигацията при управлението на възпроизвеждането.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
bg: Показване името на песен или видео в заглавието на прозореца

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
bg: Показване на прозореца с настройките на избраното устройство преди стартирането на потока.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
bg: Показване на настройките на тунера, (страницата избор на канал].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
bg: Показване заглавието на видеото за х милисекунди, по подразбиране е 5000 мсек. (5 сек.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
bg: Показване на незначителни грешки и предупредителни прозорци

en: Show video title for x milliseconds
bg: Показване заглавието на видеото за x милисекунди

en: Show video within the main window
bg: Вграждане на видеото в главния прозорец

en: Show/Hide Playlist
bg: Плейлист

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
bg: Показване на светъл регулатор при движение на мишката, когато е в пълноекранен режим.

en: Shuffle
bg: Разбъркано

en: Sigma
bg: Сигма

en: Signals a silence and displays and alert (0=no alarm, 1=alarm).
bg: При сигнали за затихване, да се показва съобщение (0=без аларма, 1=аларма).

en: Silent mode
bg: Тих режим

en: Silver
bg: Сребрист

en: Similarity
bg: Подобни

en: Similarity threshold
bg: Ограничаване на подобните цветове

en: Simple
bg: Опростени

en: Simple DirectMedia Layer video output
bg: Просто видео извеждане DirectMedia Laye

en: Simple Karaoke filter
bg: Обикновен филтър за караоке

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
bg: Прост декодер за кодирани потоци с Dolby Surround

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
bg: Опростен китайски (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
bg: Опростен китайски (EUC-CN)

en: Size
bg: Размер

en: Size of stream in bytes
bg: Размер на потока в байтове

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
bg: Размер на пакета TS за шифроване. Шифроването обикновенно изважда TS-header от стойноста преди шифроването.

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
bg: Размер на видеото, което ще бъде показвано от плъгина DirectShow. Можете да зададете стандартен размер (cif, d1, ...) или широчина x височина. Ако не зададете нищо, ще бъде използван размера по подразбиране за вашето устройство.

en: Sizes
bg: Размери

en: Ska
bg: Ска

en: Skin resource file:
bg: Файл със скин:

en: Skin to use
bg: Избор на файл със скин

en: Skin whiten
bg: Избледняване на скина

en: Skinnable Interface
bg: Интерфейс със скинове

en: Skins
bg: Скинове

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
bg: Пропускане на филтъра за деблок на H.264

en: Skip ads
bg: Блокиране на реклами

en: Skip frame (default=0)
bg: Пропускане на кадри (по подразбиране=0)

en: Skip frames
bg: Пропускане на кадри

en: Skip idct (default=0)
bg: Пропускане на idct (по подразбиране=0)

en: Skip loop filter
bg: Пропускане на loop филтъра

en: Skip percentage (%)
bg: Пропуснати редове, в проценти (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
bg: Пропускане на loop филтъра при декодиране H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
bg: Пропускането на филтъра за деблок (deblocking) обикновенно влошава качеството на изображението, но повишава производителността на потоците с висока резолюция.

en: Slides (images)
bg: Слайдове (изображения)

en: Slides (text)
bg: Слайдове (текст)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
bg: Незначително подобряване на качеството на SMP, за сметка на повторяемостта.

en: Slo&wer
bg: По-бавно

en: Slower
bg: По-бавно

en: Slower (fine)
bg: По-бавно (постепенно)

en: Small
bg: Малък

en: Small Volume
bg: Малък регулатор на звука

en: Smaller
bg: По-малък

en: Snapshot
bg: Снимане на кадър

en: Socks proxy
bg: Socks прокси сървър

en: Soft
bg: Софт

en: Soft rock
bg: Софт рок

en: Soften
bg: Смекчаване

en: Softening value
bg: Стойност на смекчаване

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
bg: Някои френски канали не слагат правилния флаг на техните страници за субтитри, поради исторически грешно интерпретиране. Опитайте да използвате това грешно интерпретиране, ако субтитрите не се показват.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
bg: Някои настройки са скрити. Отбележете "Допълнителни настройки", за да ги видите.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
bg: Някои формати субтитри позволяват текста да бъде форматиран. VLC частично го поддържа това, но вие можете да изключите цялото форматиране.

en: Sort
bg: Сортиране

en: Sort Node by Author
bg: Сортиране на възела по автор

en: Sort Node by Name
bg: Сортиране на възела по име

en: Sort by
bg: Сортиране по

en: Sound Delay
bg: Задържане на звука

en: Sound fonts
bg: Шрифтове за звука

en: Source
bg: Източник

en: Source aspect ratio
bg: Съотношение на страните на източника

en: Source directory
bg: Директория на източника

en: Source:
bg: Източник:

en: Sout stream
bg: Изходен поток

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
bg: Модулите за изходните потоци позволяват, да се построи верига за обработка. Можете
    да установите параметри по подразбиране за всеки модул на изходния поток.

en: Spacer
bg: Пространство

en: Spatial blur
bg: Замъгляване на пространство

en: Spatial chroma strength (0-254)
bg: Усилване на цветността (0-254)

en: Spatial chroma strength (default 3)
bg: Усилване на цветността (по подразбиране 3)

en: Spatial luma strength (0-254)
bg: Усилване на яркостта (0-254)

en: Spatial luma strength (default 4)
bg: Усилване на яркостта (по подразбиране 4)

en: Spatializer
bg: Обемно звучене

en: Speaker configuration
bg: Конфигурация на високоговорителя

en: Special modules
bg: Специални модули

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
bg: Определяне кои модули да се заредят за откриване на услуги разделени с двоеточие. Обичайните стойности са "sap".

en: Specify AAC audio profile to use
bg: Задаване на AAC аудио профил, който да се използва

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
bg: Определяне нивото на Н.264 (както е дефинирано от Анекса А на стандарта). Нивата не са зададени. Потребителят трябва да избере ниво съвместимо със останалите опции при кодирането. От 1 до 5.1 (от 10 до 51 също е позволено). Настройте на 0, за позволяване на x264 да зададе нивото.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
bg: Определяне на профил за H.264, чиито параметри предопределят всички други настройки.

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
bg: Задържане за този елементарен поток (в мсек.). Положителните стойности означават назад, а отрицателните напред.

en: Specify a filename where to dump the TS in.
bg: Задаване името на файла за временно съхранение на потока TS.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
bg: Задаване на код ISO-639 (три знака) за този елементарен поток

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
bg: Задаване на цяло число, като идентификатор за този елементарен поток

en: Specify an identifier integer for this elementary stream to change
bg: Задаване на цяло число, като идентификатор за промяна на този елементарен поток

en: Specify an identifier string for this subpicture
bg: Задаване на низ, като идентификатор за този слой

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
bg: Задаване на ново цяло число за този елементарен поток

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
bg: Задаване аудио профила AAC да използва за кодирането аудио bitstream. Това приема следните опции: main, low, ssr (не се поддържа) and ltp (по подразбиране: main)

en: Specify the deinterlace module to use.
bg: Определяне на модула, който да се използва за деинтерлейс.

en: Specify the log filename.
bg: Задаване името на файла за дневника.

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
bg: Определяне формата на файла за дневника. Възможните избори са "текст" (по подразбиране) и "html".

en: Specify the magazine containing the language page
bg: Определяне на списанието, което да съдържа страницата с езика

en: Specify the page containing the language
bg: Определяне на страницата, която да съдържа езика

en: Specify the row containing the language
bg: Определяне на реда, който да съдържа езика

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
bg: Определяне размера на TS пакета за разшифроване. Функциите за разшифроване изваждат хедъра на TS от стойността преди разшифроване.

en: Spectral sections
bg: Части на спектъра

en: Spectrometer
bg: Спектрометър

en: Spectrum
bg: Спектър

en: Spectrum analyser
bg: Анализатор на спектъра

en: Spectrum inversion
bg: Инвертиране на спектъра

en: Speed of feeds
bg: Скорост на емисиите

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
bg: Скорост на емисиите RSS/Atom  в милисекунди (по-голямото е по-бавно).

en: Speed of the subtitles:
bg: Скорост на субтитрите

en: Speed: %.2fx
bg: Скорост: %.2fx

en: Speex audio decoder
bg: Аудио декодер Speex

en: Speex audio encoder
bg: Аудио кодер Speex

en: Speex audio packetizer
bg: Аудио опаковчик Speex

en: Speex resampler
bg: Обработчик на звука Speex

en: Split segments anywhere
bg: Разделяне на сегментите навсякъде

en: Split the image to make an image wall
bg: Разделяне на изображението, за да се направи стена от изображния

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
bg: Разделяне на видеото на много прозорци, за показване на стена от екрани

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
bg: Разделяне на видеото на две еднакви части, като в огледало

en: Splitter
bg: Разделител

en: Standard
bg: Стандарт

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
bg: Стандартна резолюция (576 или 480 реда)

en: Standard stream output
bg: Стандартно извеждане на потока

en: Start
bg: Стартиране

en: Start Time
bg: Начало на възпроизвеждане

en: Start VLC with only a systray icon
bg: Стартиране на VLC само с икона в системния трей

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
bg: Стартиране на VLC в:
      - Нормален режим.
      - Винаги да се показва информация, като lyrics, обложки на албум...
      - Минимален режим с ограничено управление.

en: Start directly in menu
bg: Стартиране директно от менюто

en: Start in minimal view (without menus)
bg: Минимален изглед без менюта

en: Start in minimal view mode
bg: Стартиране в режим на минимален изглед

en: Start playback of new items immediately once they were added.
bg: Възпроизвеждане на елементите, веднага след като бъдат добавени.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
bg: Стартиране на DVD-то директно от главното меню. Това ще се опита да пропусне всички безполезни встъпителни предупреждения.

en: Start time
bg: Начало на възпроизвеждане

en: Start video in fullscreen mode
bg: Стартиране на видеото на цял екран.

en: Starting Position
bg: Позиция от която да стартира

en: Statistics
bg: Статистика

en: Statistics video output
bg: Статистика за видео извеждането

en: Stats
bg: Статистика

en: Stats decoder
bg: Статистика за декодера

en: Stats decoder function
bg: Статистика за функцията на декодера

en: Stats demux
bg: Статистика за демултиплексора

en: Stats demux function
bg: Статистика за функцията на демултиплексора

en: Stats encoder function
bg: Статистика за функцията на кодера

en: Status
bg: Статус

en: Status Bar
bg: Лента за състоянието

en: Step Backward
bg: Стъпка назад

en: Step Forward
bg: Стъпка напред

en: Step backward
bg: Стъпка назад

en: Step forward
bg: Стъпка напред

en: Stereo
bg: Стерео

en: Stereo mode
bg: Стерео режим

en: Stop
bg: Спиране

en: Stop playback
bg: Спиране

en: Stop the A to B loop
bg: Спиране на повторението от А до В

en: Stop the playlist after each played playlist item.
bg: Спиране на възпроизвеждането след текущия елемент от плейлиста.

en: Stop time
bg: Край на възпроизвеждане

en: Stream
bg: Изпращане на поток

en: Stream %d
bg: Поток %d

en: Stream Announcing
bg: Осведомяване за потока

en: Stream ID of the audio track to use.
bg: Номер на аудио пътечка, която да се използва в потока.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
bg: Номер на пътечка със субтитри, която да се използва в потока.

en: Stream MP3
bg: Извеждане на потока в MP3

en: Stream Name
bg: Име на потока

en: Stream Output
bg: Извеждане на поток

en: Stream all elementary streams
bg: Извеждане на всички елементарни потоци

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
bg: Извеждане на всички елементарни потоци (видео, аудио и субтитри)

en: Stream bitrate
bg: Битрейт на потока

en: Stream description
bg: Описание на потока

en: Stream filter module
bg: Модул за филтъра на потока

en: Stream filters
bg: Филтри за потока

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
bg: Филтрите за потока са специални модули, които  позволяват допълнителни операции върху входящата страна на VLC. Използвайте ги внимателно...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
bg: Филтрите за въвеждане се използват за промяна на потока след прочитането.

en: Stream name
bg: Име на потока

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
bg: Номер на аудио пътечка, която да се използва в потока (от 0 до n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
bg: Номер на пътечка със субтитри, която да се използва в потока (от 0 до n).

en: Stream output
bg: Извеждане на поток

en: Stream output muxer caching (ms)
bg: Кеширане в мултиплексора на изходния поток (мсек.)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
bg: Настройките за извеждане на поток се използват, когато VLC действа, като сървър за потоци или да съхранява входящите потоци.
    Първо потоците се интегрират и след това се изпращат чрез "модула за извеждане", който или съхранява потока във файл или го предава посредством (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Модулите за изходните потоци позволяват да се прави допълнителна обработка на потока (прекодиране, дублиране и др.).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
bg: Низ за извеждане на потока.
    Той се създава автоматично, когато промените настройките горе,
    но можете да ги зададете и ръчно.

en: Stream output to memory buffer
bg: Извеждания поток към буфера с памет

en: Stream public
bg: Публичен поток

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
bg: Показване на екранното меню (използвайки модула osdmenu).

en: Stream to network
bg: Изпращане потока в мрежата

en: Stream...
bg: Поток...

en: Streaming
bg: Извеждане на поток

en: Streaming / Transcoding failed
bg: Обработка на потока / Прекодирането е неуспешно

en: Streaming and Transcoding Options
bg: Настройки за Поток/Кодиране

en: Streaming deinterlace mode
bg: Вид на деинтерлейса за потока

en: Streaming method
bg: Метод за изпращане на потока

en: Streaming/Exporting Wizard...
bg: Помощник за Потока/Извеждането...

en: Streaming/Saving:
bg: Поток/Запис:

en: Streaming/Transcoding Wizard
bg: Помощник за Поток/Кодиране

en: Strength
bg: Усилване

en: Strength of AQ
bg: Мощност на AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
bg: Сила за намаляване на блокинг и размиване в плоски
     и текстурни области, по подразбиране 1.0 препоръчва се да бъде между 0 и 2
     - 0.5: слаб AQ
     - 1.5: силен AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
bg: Усилване, което да се използва за промяна на стойността на пиксела

en: Strict standard compliance
bg: Строго спазване на стандарта

en: Stride Length
bg: Продължителност на хода

en: Subdirectory behavior
bg: Поведение на поддиректориите

en: Subdirectory recursive scanning
bg: Поведение на поддиректориите

en: Submission of played songs to last.fm
bg: Изпращане на инфо за музиката, която слушате към last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
bg: Изпращане на инфо за музиката, която слушате към last.fm

en: Subpicture position
bg: Позиция на слоя със субтитри

en: Subpictures
bg: Слоеве

en: Subpictures filter module
bg: Модул за филтъра на слоеве

en: Subpictures source module
bg: Модул за филтъра на слоеве

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
bg: Субпикселна оценка на движенията и качество на дяловете

en: Subscreen height
bg: Височина на видеото

en: Subscreen height:
bg: Височина на подекрана

en: Subscreen left:
bg: Подекран отляво:

en: Subscreen top left corner
bg: Подекран в горния ляв ъгъл

en: Subscreen top:
bg: Подекран отгоре:

en: Subscreen width
bg: Широчина на видеото

en: Subscreen width:
bg: Широчина на подекрана

en: Subscribe
bg: Абонамент

en: Subscribe to a podcast
bg: Абонамент за podcast

en: Subsdelay
bg: Задържане на субтитри

en: Subti&tle
bg: Субтитри

en: Subtitle
bg: Субтитри

en: Subtitle Codec
bg: Кодек за субтитрите

en: Subtitle Delay
bg: Задържане на субтитри

en: Subtitle File
bg: Файл със субтитри

en: Subtitle Languages
bg: Език на субтитрите

en: Subtitle autodetection fuzziness
bg: Подобност при автоматично намиране на субтитри

en: Subtitle autodetection paths
bg: Път за автоматично намиране на субтитри

en: Subtitle delay %i ms
bg: Задържане на субтитрите %i мсек.

en: Subtitle delay down
bg: Намаляване задържането на субтитрите

en: Subtitle delay up
bg: Увеличаване задържането на субтитрите

en: Subtitle demuxer settings
bg: Настройки на демултиплексора на субтитрите

en: Subtitle language
bg: Език на субтитрите

en: Subtitle position %i px
bg: Позиция на субтитрите %i px

en: Subtitle position down
bg: Позиция надолу на субтитрите

en: Subtitle position up
bg: Позиция нагоре на субтитрите

en: Subtitle renderers using libass
bg: Извеждане на субтитри, като се използва libass

en: Subtitle track syncronization:
bg: Синхронизация на пътечка със субтитри:

en: Subtitle track: %s
bg: Пътечка със субтитри: %s

en: Subtitles
bg: Субтитри

en: Subtitles & OSD
bg: Субтитри / Екранно меню

en: Subtitles & On Screen Display Settings
bg: Настройки на субтитрите & Екранното меню

en: Subtitles && OSD
bg: Субтитри / Екранно меню

en: Subtitles (advanced)
bg: Субтитри (допълнителни)

en: Subtitles (images)
bg: Субтитри (изображения)

en: Subtitles Language
bg: Език за субтитрите

en: Subtitles Track
bg: Пътечка със субтитри

en: Subtitles alignment
bg: Подравняване на субтитрите

en: Subtitles codecs
bg: Кодеци за субтитрите

en: Subtitles delay
bg: Задържане на субтитри

en: Subtitles description
bg: Описание на субтитрите

en: Subtitles duration factor:
bg: Времетраене на субтитрите:

en: Subtitles effects
bg: Изглед на субтитрите

en: Subtitles encoder
bg: Модул за кодиране на субтитрите

en: Subtitles encoding
bg: Кодиране на субтитрите

en: Subtitles format
bg: Формат на субтитрите

en: Subtitles justification
bg: Подравняване на субтитрите

en: Subtitles speed:
bg: Скорост на субтитрите:

en: Subtitles text encoding
bg: Кодиране на текста в субтитрите

en: Subtitles track
bg: Пътечка със субтитри

en: Subtitles track ID
bg: Номер на пътечка със субтитри

en: Subtitles/OSD
bg: Субтитри / Екранно меню

en: Subtitles/Video
bg: Субтитри/Видео

en: Summary
bg: Резюме

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
bg: Поддържка за записи VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Surround delay (ms)
bg: Задържане на Surround (мсек.)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
bg: Задържане на Surround, в мсек. Обикновенно стойностите са от 5 до 40 мсек.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
bg: Ниво на ефекта Surround (от 0 до 100, стандартната стойност е 0).

en: Surround level
bg: Ниво на Surround

en: Sweep Depth
bg: Дълбочина на придвижване

en: Sweep Rate
bg: Честота на придвижване

en: Switch to full preferences view
bg: Превключване към изгледа с всички настройки

en: Switch to simple preferences view
bg: Превключване към изгледа с опростени настройки

en: Swscale
bg: Мащабиране

en: Sync on Intra Frame
bg: Синхронизиране по I-кадрите

en: Synchronise on audio track
bg: Синхронизиране на аудио пътечка

en: Synchronization
bg: Синхронизация

en: Synchronize left and right
bg: Едновременно отляво и отдясно

en: Synchronize top and bottom
bg: Едновременно отгоре и отдолу

en: Synchronous writing
bg: Синхронно писане

en: System's default
bg: Системните по подразбиране

en: Systray icon
bg: Показване на икона в системния трей за VLC

en: Systray popup when minimized
bg: Показване на изскачащо съобщение в трея, когато е минимизиран

en: T&itle
bg: Заглавие

en: T.140 text encoder
bg: Текстов кодер T.140

en: TCP address to use (default localhost)
bg: TCP адрес, който да се използва (по подразбиране localhost)

en: TCP address to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default localhost).In the case of bargraph incrustation, use localhost.
bg: TCP адрес, който да се използва за комуникация с видео частта на хистограмата (по подразбиране localhost). Ако хистограмата блокира, използвайте localhost.

en: TCP command input
bg: Входящи команди от TCP

en: TCP connection timeout
bg: Прекъсване на TCP връзката

en: TCP input
bg: Въвеждане от TCP

en: TCP port to use (default 12345)
bg: TCP порт, който да се използва (по подразбиране 12345)

en: TCP port to use to communicate with the video part of the Bar Graph (default 12345).Use the same port as the one used in the rc interface.
bg: TCP порт, който да се използва за комуникация с видео частта на хистограмата (по подразбиране 12345). Използвайте същия порт, като използвания в rc интерфейса.

en: TCP/UDP timeout (ms)
bg: Прекъсване (в мсек.) на TCP/UDP

en: TS muxer (libdvbpsi)
bg: Мултиплексор TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
bg: Демултиплексор TTA

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
bg: Транслатора групира (или мултиплексира) ТВ каналите на определена честота. Необходимо е да се зададе, за да се настрои приемника.

en: TY Stream audio/video demux
bg: TY поток аудио/видео демултиплексор

en: Take &Snapshot
bg: Снимане на кадър

en: Take a snapshot
bg: Снимане на кадър

en: Take video snapshot
bg: Снимане на кадъра

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
bg: Снимане на кадъра и записване на диска.

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
bg: Целев битрейт в kbps, когато кодирането е в режим на постоянен битрейт

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
bg: Целев битрейт на кодирания аудио поток.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
bg: Целев битрейт на кодирания видео поток.

en: Target output frame rate for the video stream.
bg: Целева изходна честота на кадри за видео потока.

en: Teal
bg: Тъмно зелен

en: Techno
bg: Техно

en: Teletext
bg: Телетекст

en: Teletext Activation
bg: Активиране на телетекст

en: Teletext alignment
bg: Подравняване на телетекст

en: Teletext configuration
bg: Конфигуриране на телетекст

en: Teletext language
bg: Език за телетекст

en: Teletext page
bg: Страница с телетекст

en: Teletext subtitles
bg: Субтитри за телетекст

en: Teletext subtitles decoder
bg: Декодер на субтитрите за телетекст

en: Teletext subtitles: hearing impaired
bg: Телетекст субтитри: за увредени със слуха

en: Teletext text subtitles
bg: Телетекст текстови субтитри

en: Teletext transparency
bg: Прозрачност на телетекст

en: Teletext: additional information
bg: Телетекст: допълнителна информация

en: Teletext: program schedule
bg: Телетекст: разписание на програма

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
bg: Указва, че VLC е стартиран от асоцииран файл в ОС

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
bg: Казване на lirc да чете от този конфигурационнен файл. По подразбиране търси в домашната директория на потребителите.

en: Temporal chroma strength (0-254)
bg: Временно усилване на цветността (0-254)

en: Temporal chroma strength (default 4.5)
bg: Временно усилване на цветността (по подразбиране 4.5)

en: Temporal luma strength (0-254)
bg: Временно усилване на яркостта (0-254)

en: Temporal luma strength (default 6)
bg: Временно усилване на яркостта (по подразбиране 6)

en: Terrestrial reception parameters
bg: Параметри на наземеното приемане

en: Text
bg: Текст

en: Text default color
bg: Цвят на текста

en: Text identifier for the callback functions
bg: Текстов идендификатор за функцията за обратна връзка

en: Text opacity
bg: Непрозрачност на текста

en: Text position
bg: Позиция на текста

en: Text renderer
bg: Извеждане на текст

en: Text renderer for Mac
bg: Извеждане на текст за Mac

en: Text rendering module
bg: Модул за извеждане на текст

en: Text subtitles decoder
bg: Декодер за текста на субтитрите

en: Text subtitles parser
bg: Зареждане на текстови субтитри

en: Text to display on the overlay framebuffer.
bg: Текст, който да се показва на overlay буфера за кадри.

en: Textual audio descriptions
bg: Текстови описания на аудиото

en: Texture size
bg: Размер на текстурата

en: Thanks
bg: Благодарности

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
bg: HTTP сървъра ще следи на този TCP порт. Стандартият HTTP порт е номер 80. Определянето на номера на порт под 1025 обикновенно е ограничено от операционната система.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
bg: HTTPS сървъра ще следи на този TCP порт. Стандартият HTTPS порт е номер 443. Определянето на номера на порт под 1025 обикновенно е ограничено от операционната система.

en: The MouseWheel up-down (vertical) axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
bg: С колелото на мишката може да се регулира силата на звука, позицията на възпроизвеждане или действията могат да се игнорират

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
bg: RTSP сървъра ще следи на този TCP порт. Стандартият HTTPS порт е номер 554. Определянето на номера на порт под 1025 обикновенно е ограничено от операционната система.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
bg: SAP модула обикновенно сам избира нужния адрес, който да следи, но вие  можете да изберете друг.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
bg: Задаване на URL адрес за алтернативна услуга

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
bg: Хедърът YUV4MPEG2 е съвместим с изходното видео на mplayer yuv и изисква YV12/I420 fourcc. По подразбиране vlc записва fourcc на кадър от изображението в изхода

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
bg: Аудио устройството "%s" не може да се използва:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
bg: Устройството за захващане "%s" не поддържа изискваните параметри.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
bg: Избраните кодеци са несъвместкими един с друг. Например: Невъзможно е смесването на некомпресирано аудио с нsкой видео кодек.
    Коригирайте вашия избор и опитайте отново.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
bg: Цвят на текста, който ще бъде извеждан във видеото.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
bg: Криптографския подпис за изтегления файл "%s" е невалиден и не може да се използва за проверка на сигурността му. Затова беше изтрит.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
bg: Текущия възпроизвеждан елемент ще бъде изпратен, като поток. Ако няма текущо възпроизвеждан елемент, първия избран елемент от <i>Библиотеката</i> ще бъде предмет на потока.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
bg: Декодера може частично да декодира или пропуска кадри, когато не достига време. Това може да бъде полезно за бавен процесор, но може да се развали картината.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
bg: По подразбиране обновяването на изображението с екранното меню е на всеки 200 мсек. Задайте по-кратко време за обновяване, ако забележите грешки в изображението. Бъдете внимателни, тъй като тази опция може силно да натовари процесора. Допустимите стойности са в обхвата от 0 до 1000 мсек.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
bg: Степен на размиване от 1 до 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
bg: Включване на специален алгоритъм, компенсиращ закъснението между движението на устните и речта.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
bg: Демултиплексора ще придвижи времето напред, ако въвеждането не може да поддържа честотата.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
bg: Режима възпроизвеждане на десктоп ви позволява да показвате видеото на десктопа.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
bg: Цифровия сигнал може да бъде модулиран с различни сигнални съзвездия (в зависимост от системата на предаване). Ако демодулатора не може да определи сам съзвездието, изберете го от списъка.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
bg: Показваните overlay изображения се изчистват, като се направи overlay напълно прозрачен. Всички предишни извеждани изображения и текст ще бъдат изтрити от кеша.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
bg: Кодера може в хода на работата да променя нивото на качеството, ако вашия процесор не може да поддържа скоростта на кодиране. Той изключва квантоването trellis, след това rate distortion и повишава стойността за намаляване на шума, за да намали натоварването.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
bg: Еднакъв CSA шифрован ключ. Въведете низ от 16 знака (8 шестнадесетични байта).

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
bg: Формата на '%s' не може да бъде намерен. Погледнете отчета за подробности.

en: The height of the effects video window, in pixels.
bg: Височина на прозореца за видео ефекти, в пиксели.

en: The height of the mesh, in pixels.
bg: Височина на мрежата, в пиксели.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
bg: Височина на мини изображението за допълнителна обработка (по подразбиране е 48)

en: The height of the video window, in pixels.
bg: Височина на видео прозореца, в пиксели.

en: The image blended onto the base image
bg: Изображение, което да се смеси с основното изображение

en: The image which will be used to blend onto
bg: Изображение, което ще бъде използвано, като основа при смесването

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
bg: Достигнати са максималния брой филтри (%u).

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
bg: Максимален брой на нечерни пиксели в ред, за отчитане, че реда е черен.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
bg: Медия библиотеката автоматично се запазва и презарежда всеки път, когато се стартира VLC.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
bg: Минималната разлика в броя на откритите черни редове, за отчитане, че съотношението е променено и  да се стартира изрязването.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
bg: Новата версия беше изтеглена успешно. Желаете ли да затворите VLC и да я инсталирате сега?

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio changed and trigger recrop.
bg: Брой последователни изображения с открито еднакво съотношение (различно от предишно открито съотношение), за отчитане, че съотношението е променено и да се стартира изрязването.

en: The number of time the blend will be performed
bg: Брой смесвания, които ще бъдат изпълнени

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
bg: Непрозрачност (обратно на прозрачност) на текста, който ще бъде извеждан във видеото. 0 = прозрачен, 255 = напълно непрозрачен.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
bg: Включване или изключване на висококачествено 32-битово извеждане на звука (което не се поддържа добре от някои звукови карти).

en: The password of your last.fm account
bg: Парола на вашия акаунт в last.fm

en: The path where the debugframes should be saved
bg: Път, където дебъгкадрите трябва да бъдат записани

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
bg: В плейлиста може да се използва дървовиден изглед, за категоризиране на някои елементи, като съдържанието на директория.

en: The requested RTSP session could not be established.
bg: Заявената RTSP сесия не може да бъде установена.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
bg: Избраното изходно аудио устройство се използва единствено от друга програма.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
bg: Избраният дигитален тунер не поддържа зададените параметри.
    Моля, проверете настройките.

en: The size of the texture, in pixels.
bg: Размер на текстурата, в пиксели.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
bg: Стандартно MPEG аудио (1/2) формат (използва се с MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG и RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
bg: Размер на стъпката при регулиране силата на звука,  в обхвата от 0 до 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
bg: Не е намерен входящ поток. Потокът трябва да се възпроизвежда или прекъснат за да работят отметките.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
bg: Потока ще бъде създаден, като се използват настройките по подразбиране. За повече настройки или за да промените настройките по подразбиране, изберете бутона вдясно: <i>Управление на потоци</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
bg: Потокът ще се възпроизвежда с това времетраене (в секунди).

en: The stream will start at this position (in seconds).
bg: Потокът ще стартира от тази позиция (в секунди).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
bg: Потокът ще спре в тази позиция (в секунди).

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
bg: Кодера ще пропуска кадри, ако вашия процесор не може да поддържа честотата на кодиране.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
bg: Прозрачността на екранното меню може да бъде променена, като се зададе стойност между 0 и 255. По-малките стойности задават по-голяма прозрачност, по-големите стойности означават по-малка прозрачност. По подразбиране е да не е прозрачно (стойност 255), минимума е напълно прозрачно (стойност 0).

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
bg: Прозрачността на екранното меню може да бъде променена, като се зададе стойност между 0 и 255. По-малките стойности задават по-голяма прозрачност, по-големите стойности означават по-малка прозрачност. По подразбиране е да не е прозрачно (стойност 255), минимума е напълно прозрачно (стойност 0).

en: The username of your last.fm account
bg: Потребителско име на вашия акаунт в last.fm

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
bg: Режима възпроизвеждане на десктоп позволява видеото да се показва, като фон на десктоп.

en: The width of the effects video window, in pixels.
bg: Широчина на прозореца за видео ефекти, в пиксели.

en: The width of the mesh, in pixels.
bg: Широчина на мрежата, в пиксели.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
bg: Широчина на мини изображението за допълнителна обработка (по подразбиране е 64)

en: The width of the video window, in pixels.
bg: Широчина на видео прозореца, в пиксели.

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
bg: Theora е безплатен кодек за общи цели (използва се с MPEG TS and OGG)

en: Theora video decoder
bg: Видео декодер Theora

en: Theora video encoder
bg: Видео кодер Theora

en: Theora video packetizer
bg: Видео опаковчик Theora

en: There is no help available for these modules.
bg: Помоща за тези модули е недостъпна.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
bg: Няма подходящ изходен модул за достъп на поток за "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
bg: Общи настройки за модулите за кодиране на видео/аудио/субтитри.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
bg: Тези модули обезпечават мрежови функции към другите части на VLC.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
bg: Тези опции ви позволяват да конфигурирате интерфейсите използвани от VLC.
    Можете да изберете главен интерфейс, допълнителни интерфейсни модули и да определите различните свързани опции.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
bg: Тези опции позволяват да се включи специални оптимизации на процесора. Трябва да ги оставите винаги включени.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
bg: Тези настройки ви позволяват да изменяте работата на звуковата подсистема и да добавите аудио филтри, които могат да се използват за обработка или визуални ефекти (анализатор на спектъра и др.).
    Включете филтрите тук и ги конфигурирайте в раздела за модули "аудио филтри".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
bg: Тези опции ви позволяват да промените поведението на входната субсистема, като DVD или VCD устройство, настройките на мрежовия интерфейс или канала на субтитрите.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
bg: Тези опции ви позволяват да промените поведението на субсистемните слоеве. Можете например да включите филтри за слоеве (лого, и др.).Включете тези филтри тук и ги настройте в "филтри за слоеве" в секцията с модули. Можете да настроите много различни опции за слоевете.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
bg: Тези опции ви позволяват да изменяте работата на подсистемата при извеждане на видеото. Можете да включите видео филтри (deinterlacing, корекция на изображението и др.) Включете тези филтри тук и ги настройте в раздела за модули "видео филтри". Тук можете да направите много други настройки.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
bg: Тези опции позволяват да се изберат модулите по подразбиране. Не пипайте тези настройки, ако не знаете какво точно да направите.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
bg: Тези опции позволяват да се настроят глобалните опции по подразбиране за потока на изходната субсистема.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
bg: Тези опции определят поведението на плейлиста. Някои от тях могат да бъдат променени в диалоговия прозорец за плейлиста.

en: These settings affect chroma transformation modules.
bg: Тези настройки засягат модулите за преобразуване на сигнала на цветността.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
bg: Тези настройки са глобални клавиши на VLC, известни като  "клавишни комбинации".

en: Thick
bg: Удебелен

en: Thin
bg: Тънък

en: This Blu-Ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
bg: Този Blu-Ray диск се нуждае от библиотеката за AACS декодиране, а вашата система я няма.

en: This Blu-Ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
bg: Този Blu-Ray диск се нуждае от библиотеката за BD+ декодиране, а вашата система я няма.

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS.
bg: Този файл със сертификата X.509 (PEM формат) се използва за TLS от страната на сървъра.

en: This X.509 certificate file (PEM format) can optionally be used to authenticate remote clients in TLS sessions.
bg: Този файл със сертификата X.509 (PEM формат) може да се използва да се удостоверят отдалечените клиенти в TLS сесии.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
bg: Добавяне на филтри за допълнителна обработка на звука, за да се промени извеждания звук.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
bg: Добавяне на допълнителни филтри, за подобряване качеството на изображението, например при деинтерлейс или при клонирането и разтеглянето прозореца на видеото.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitles decoders or other subpictures sources.
bg: Добавяне на слоеве. Тези филтри за слоеве се създават от декодерите за субтитри или други източници на слоеве.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
bg: Добавяне на слоеве. Тези филтри поставят слой с изображение или текст върху видеото (като лого, произволен текст др.).

en: This adds video splitters like clone or wall
bg: Добавяне на видео сплитери, като клониране или стена

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
bg: Добавяне на модули за визуализация (анализатор на спектъра и др.).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
bg: Задаване на началната стойност на кеширане за мултиплексора на изходния поток. Тази стойност трябва да бъде настроена в милисекунди.

en: This allows defining the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
bg: Определяне на TTL (Време-На-Живот) на потока. Този параметър е максималния брой на рутерите през които може да премине вашия поток. Ако не знаете какво означава или ако искате да пуснете потока само по вашата локална мрежа, оставете тази настройка на 1.

en: This allows hardware decoding when available.
bg: Позволява хардуерно декодиране, когато е възможно.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
bg: Позволява аудиото да се възпроизвежда с по-ниска или по-висока скорост без да се изменя неговата тоналност.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
bg: Позволява правилно да се обработи формата HDTV-1080, дори и ако повреден кодер неправилно настрои височината на 1088 реда. Трябва да изключите тази опция само, ако видеото има нестандартен формат изискващ всичките 1088 реда.

en: This allows saving a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
bg: Запис на поток във файл. Може да бъде прекодиран по време на записа. Всичко което VLC може да прочете може да бъде записано
    Обърнете внимание, че VLC не е много приспособен за кодиране файл във файл. Неговите възможности повече подхождат за запазване на мрежови потоци.

en: This allows streaming on a network.
bg: Изпращане на поток в мрежата.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures" on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules
bg: Добавяне на слоеве към прекодираните видео потоци. Слоевете получени от филтрите се наслагват направо върху видеото. Задайте списък на модули за слоеве разделени с двоеточие.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
bg: Сила на звука по подразбиране (89 dB), за поток с информация за изравняване силата на звука

en: This allows you to define playlist bookmarks.
bg: Задаване на отметка в списъка с отметки.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
bg: Задаване на модул за въвеждане. Можете да определите правилния модул, ако не е открит автоматично. Не настройвайте тази основна опция като глобална, ако не знаете какво точно да направите.

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
bg: Задаване на URL с по-подробно описание на потока (често уеб сайт на организацията), което ще бъде съобщено в SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
bg: Задаване на e-mail адрес за контакт, който ще бъде съобщен в SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
bg: Задаване на телефонен номер за контакт, който ще бъде съобщен в SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
bg: Задаване на кратко описание на потока, което ще бъде съобщено в SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
bg: Запазване на един и същ изходен поток сред няколко елемента от плейлиста (автоматично вмъкване на изходния поток, ако не е зададено)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
bg: Възпроизвеждане от няколко входящи потока в едно и също време. Тази функция е екпериментална, не се поддържат всички формати. Използвайте '#' за разделяне на списъка на входящите потоци.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
bg: Дистанционно синхронизиране на часа за сървъра и клиента. Подробни настройки са достъпни в раздела "Допълнителни настройки / Мрежова синхронизация".

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
bg: Списък с кодери, които VLC ще използва в зависимост от техния приоритет.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
bg: Определяне на реда в който VLC ще използва опаковчиците.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
bg: Настройка на скоростта на анимацията (между 1 и 10, стандартно 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
bg: Настройка на резолюцията за показване на Goom (при по-голяма резолюция ще изглежда по-добре, но ще натовари процесора).

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
bg: Определяне как ще бъде достъпен SDP (Session Descriptor) за тази сесия на RTP. Трябва да определите URL: http://път за достъп до SDP чрез HTTP, rtsp://път за достъп до RTSP и sap:// за съобщения SDP по SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
bg: Задаване на основния порт за RTP поток.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
bg: Определяне на стандартния порт за аудиото за RTP потока.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
bg: Определяне на стандартния порт за видеото за RTP потока.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
bg: Определяне на мултиплексора използван за изходния поток. По подразбиране е да не се използва мултиплексор (стандартен RTP поток).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
bg: Това ви позволява да изпълнявате аудио потоци MPEG4 LATM (вижте RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
bg: Избягване натрупването на съобщения с отчети с изходен дебъг от синхронизиращия механизъм на изходното видео.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
bg: Прочитане само част от потока. Трябва да е възможно да се управлява входящия поток (например, файл или диск, но не и UDP мрежов поток). Началното и крайното време може да се зададе в секунди.

en: This combination is already taken by "%@".
bg: Тази комбинация вече е зададена за "%@".

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
bg: Определяне, какво максимално отклонение на часа се счита за допустимо и може да бъде компенсирано (в милисекунди)

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
bg: Определяне скоростта на възпроизвеждане (нормалната скорост е 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
bg: Синхронизиране на звука. Задайте брой милисекунди.
    Това може да бъде полезно, ако забележите разминаване между видеото и звука.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
bg: Определяне колко подобни да са субтитрите и името на филма. Опциите са:
      0 = Субтитрите не се откриват автоматично.
      1 = Всеки файл със субтитри.
      2 = Всеки файл със субтитри съдържащ името на филма.
      3 = Файла със субтитрите е подобен на името на филма с допълнителни знаци.
      4 = Файла със субтитрите е напълно подобен с името на филма.

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
bg: Този диалогов прозорец ще ви позволи да изпратите поток или да конвертирате медия, която да се използва локално във ваша собствена мрежа или в Интернет.
    Първо изберете съответния източник, който искате да въвеждате и след това натиснете бутона "Следващ", за да продължите.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
bg: Показва изходната медия, но може да забави нещата.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
bg: Пропускане на кадри, които са закъснели (пристигащи към изходното видео, след очакваното време за показване).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
bg: Този ефект ви дава чувството, че стоите в стая с пълните 7.1 високоговорители, когато използвате само слушалки, осигурявайки по-истинско звуково преживяване. Това може да е много удобно и по-малко уморително, когато се слуша музика дълго време
    Това работи с всеки формат на източника от моно до 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
bg: Този ефект е известен, като "зелен екран" или "ключов цвят".  Смесва "сините части" на изображението на преден план на мозайката с фона (както представянето на прогнозата за времето). Можете да изберете "ключов" цвят за смесването (син по подразбиране).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
bg: Включване клавишните комбинации на VLC от видео прозорец, който не е вграден в интерфейса.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
bg: Обработка на съобщенията от SAP модула. Иначе всички съобщения ще бъдат обработвани от "live555" (RTP/RTSP) модула.

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
bg: Автоматично откриване на UTF-8 кодиране във файловете със субтитри.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
bg: Когато тази опция е включена, съобщенията изпратени до конзолата ще бъдат цветни. Вашия терминал се нуждае от цветовата поддръжка на Linux, за да работи.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
bg: Включване управлението на щракването с мишката върху видеото.

en: This file countains an optional CRL to prevent remove clients from using revoked certificates in TLS sessions.
bg: Този файл съдържа по избор CRL, за да предпази отдалечените клиенти да използват анулирани сертификати в TLS сесии.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
bg: Изрязване видеото на източника. Възможните формати са x:y (4:3, 16:9, и др.) изразяващи съотношението на страните на всички изображения.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
bg: Задаване съотношението на страните на монитора. Повечето монитори имат квадратни пиксели (1:1). Ако имате екран 16:9, трябва да го промените на 4:3 за да запазите пропорциите.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
bg: Задаване съотношението на страните на източника. Например някои DVD-та твърдят, че са 16:9, докато те всъщност са 4:3. Това може да се използва, като подсказка към VLC, когато филма няма информация за съотношението на страните. Възможните формати са x:y (4:3, 16:9, и др.) изразяващи съотношението на страните на всички изображения или стойност с плаваща запетая (1.25, 1.3333, и др.) изразяваща квадратността на пиксела.

en: This input allows you to process input signals from QuickTime-compatible video devices.
    Live Audio input is not supported.
bg: Това устройство за въвеждане може да обработва сигнали от видеоустройства, които са съвместими с QuickTime.
    Въвеждане Live Audio не се поддържа.

en: This input allows you to save, stream or display your current screen contents.
bg: Тази функция позволява да запишете потока или да се покаже текущото съдържание на екрана

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
bg: Това е интерфейса по подразбиране на VLC, с вградения изглед.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
bg: Това е интерфейс със скинове на VLC. Можете да изтеглите други скинове от

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
bg: Коефицент, който изменя височината на честотите.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
bg: Остарял параметър, който позволява да се настрои модула за извеждане

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
bg: Остарял параметър, който позволява да се настроят модулите за мултиплексора

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
bg: TCP порт на който този интерфейс ще следи. Стойността по подразбиране 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
bg: Аудио кодек, който ще бъде използван.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
bg: Модул на аудио кодера, който ще бъде използван (и асоциираните му опции).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
bg: Избор на метод за извеждане на звука, който да се използва от VLC. По подразбиране автоматично се избира най-добрия достъпен метод.

en: This is the default Audio CD device to use.
bg: Аудио CD устройството, което да се използва по подразбиране.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
bg: Аудио CD устройство (или файл), което да се използва по подразбиране. Не забравяйте двоеточието след буквата на устройството (например D:)

en: This is the default DVD device to use.
bg: DVD устройство, което да се използва по подразбиране.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
bg: DVD устройство (или файл), което да се използва по подразбиране. Не забравяйте двоеточието след буквата на устройството (например D:)

en: This is the default VCD device to use.
bg: VCD устройство, което да се използва по подразбиране.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
bg: VCD  устройство (или файл), което да се използва по подразбиране. Не забравяйте двоеточието след буквата на устройството (например D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
bg: Определяне на стандартния мултиплексорен метод, който ще бъде използван.

en: This is the default output URI.
bg: Задаване на стандартния изходен URL.

en: This is the default output access method that will be used.
bg: Определяне на стандартния метод за извеждане, който ще бъде използван.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
bg: Задаване на стандарния размер на шрифта. Ако се настрои на нещо различно от нула тази опция ще подмени относителния размер на шрифта.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
bg: Честота на кадри при възпроизвеждането на MJPEG от файл. Използвайте 0 (това е стандартната стойност) за поток в реално време (от камера).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
bg: Това е желаната честота на кадри, когато се възпроизвеждат необработени видео потоци. Във формата 30000/1001 или 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
bg: Честота на кадри на елементарните видео потоци MPEG, която се използва при отсъствие на други варианти.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
bg: Това е усилването, което се използва за поток без информация за изравняване силата на звука

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
bg: Лимит Хоп (известен, като "Time-To-Live" или време на живот TTL) на пакетите multicast изпращани от модула за извеждане на потока (-1 = по подразбиране използва вградения в операционната система).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
bg: Адрес и порт на който ще следи интерфейса. По подразбиране следи на всички мрежови интерфейси (0.0.0.0). Ако искате този интерфейс да бъде достъпен само за локална машина, въведете "127.0.0.1".

en: This is the language of the audio stream.
bg: Това е езика за аудио потока.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
bg: Основен интерфейс използван от VLC. По подразбиране автоматично се избира най-добрия достъпен модул.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
bg: Максималния размер на пакета, които може да бъде изпратен чрез мрежовия интерфейс (в байта). За Ethernet обикновенно се използва стойност 1500.

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
bg: Размер на временните файлове, които ще съхраняват изместените по време потоци.

en: This is the muxer that will be used for audio.
bg: Мултиплексор, който ще бъде използван за аудиото.

en: This is the muxer that will be used for video.
bg: Мултиплексор, който ще бъде използван за видеото.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
bg: Име на сесията, което ще бъде съобщено в SDP (Session Descriptor).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
bg: Брой на аудио буферите, на които се основава изчислението на мощността. При повече буфери ще се увеличи времето за отговор на филтъра, но ще го направи по-малко чувствителен към кратки отклонения.

en: This is the output URI that will be used for audio.
bg: Изходен URL, който ще бъде използван за аудиото.

en: This is the output URI that will be used for video.
bg: Изходен URL, който ще бъде използван за видеото.

en: This is the output URL that will be used.
bg: Изходен URL, който ще бъде използван.

en: This is the output access method that will be used for audio.
bg: Изходен метод, който ще бъде използван за аудиото.

en: This is the output access method that will be used for video.
bg: Изходен метод, който ще бъде използван за видеото.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
bg: Задаване на относителния размер на шрифта. Ако стандартния размер 
    на шрифта е различен от нула, той ще подмени относителния размер.

en: This is the subtitles codec that will be used.
bg: Кодек за субтитрите, който ще бъде използван.

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
bg: Модул на кодера за субтитрите, който ще бъде използван.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
bg: Метод за извеждане на видеото, който да се използва от VLC. По подразбиране автоматично се избира най-добрия достъпен метод.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
bg: Определяне колко подробни да са съобщенията, които да се показват от VLC (0=само грешки и стандартни съобщения, 1=предупреждения, 2=дебъг).

en: This is the video codec that will be used.
bg: Видео кодек, който ще бъде използван.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
bg: Модул на видео кодера, който ще бъде използван (и неговите асоциирани опции).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
bg: Ограничаване на максималния брой клиенти, които могат да се свързват към RTSP VOD. 0 означава без ограничения.

en: This module allows controlling an so called AtmoLight device connected to your computer.
    AtmoLight is the homegrown version of what Philips calls AmbiLight.
    If you need further information feel free to visit us at
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    You can find there detailed descriptions on how to build it for yourself and where to get the required parts.
    You can also have a look at pictures and some movies showing such a device in live action.
bg: Този модул позволява да се управлява така нареченото AtmoLight устройство, което е свързано към вашия компютър.
    AtmoLight e домашна версия на това което Philips наричат AmbiLight.
    Ако желаете допълнителна информация посетете тези уеб адреси:
    
    http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/Atmo-plugin
     http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/AtmoWin
    
    Тук можете да намерите подробни описания как да го сглобите и откъде да вземете необходимите части.
    Можете също да погледнете изображенията и някои филми, които показват как действа устройството.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
bg: Този модул извежда прекодирания поток към мрежата чрез HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
bg: Този модул извежда прекодирания поток към мрежата чрез RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
bg: Този модул извежда прекодирания поток към мрежата чрез RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
bg: Този модул извежда прекодирания поток към мрежата чрез UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
bg: Този модул извежда прекодирания поток към мрежата чрез mms протокол.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
bg: Този модул извежда прекодирания поток към Icecast сървър.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
bg: Този модул записва прекодирания поток във файл.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
bg: Добавяне на изместване (положително или отрицателно) към приоритетите по подразбиране на VLC. Това може да се използва за настройка на приоритета на VLC спрямо други програми или спрямо други копия на VLC.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
bg: Тази опция позволява на интерфейса да променя иконата си при различни случаи.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
bg: Тази опция позволява да зададете заглавие, което да е съобразено с това, което се възпроизвежда<br>$a: Изпълнител<br>$b: Албум<br>$c: Авторски права<br>$t: Заглавие<br>$g: Жанр<br>$n: Номер на пътечка<br>$p: Сега се възпроизвежда<br>$A: Дата<br>$D: Времетраене<br>$Z: "Сега се възпроизвежда" (Едновременно Заглавие - Изпълнител)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
bg: Определяне на директория, където файловия браузър на ncurses ще ви покаже в началото.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
bg: Тази опция може да се използва да се промени начина по който VLC избира неговите кодеци (декомпресиращи методи). Само опитни потребители могат да променят тази опция, тъй като може да прекъсне възпроизвеждането на всички потоци.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
bg: Тази опция е полезна, ако искате по-малко задържане в кеша, когато се чете поток.

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
bg: Тази опция конвертира от стерео към моно с алгоритъма downmix, който се използва при миксиран канал за слушалки. Получава се ефект, че стоите в стая пълна с високоговорители.

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
bg: Пропускане/дублиране на видео кадри, за синхронизиране на видео пътечка с аудио пътечка.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
bg: Това определя канала. Задава се в Хц.

en: This page allows changing the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
bg: Тази страница позволява да се промени формата за компресиране на аудио и видео пътечките. За да се промени само контейнерния формат, преминете на следващата страница.

en: This page allows selecting how the input stream will be sent.
bg: Тази страница позволява да изберете как входящия поток ще бъде изпратен.

en: This page allows selecting how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
bg: Тази страница позволява да се избере как потока ще бъде инкампсулиран. В зависимост от предишните избрани настройки няма да са налични всички формати.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
bg: Тази страница представя всички настройки. Натиснете "Край" за да започне потока или прекодирането.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
bg: Този параметър контролира качеството в зависимост от скоростта в процеса за оценка на движенията (по-малка стойност = по-бързо и по-високо, което значи по-добро качество). В обхвата от 1 до 9.

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
bg: Този файл с личния ключ (PEM формат) се използва за TLS от страната на сървъра.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
bg: Програмата идва БЕЗ ГАРАНЦИИ, в степен разрешена от законодателството.
    Вие можете да я използвате и разпространявате по условията на GNU;
    вижте файла COPYING за подробности.
    Създадена от екипа на VideoLAN; вижте файла AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
bg: Намаляване на колебанията в коефицента на квантоване след компресирането на кривия. Временно намалява сложността.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
bg: Намаляване на колебанията в коефицента на квантоване преди компресирането на кривия. Временно намалява сложността.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
bg: Извеждане на шрифт, като се използва "YUV с палитра". Тази опция е необходима, само ако искате да кодирате субтитрите в DVB.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
bg: Изберете коефицента на квантоване. Малките стойности дават по-добро качество, но по-голям битрейт. От 0 до 51 (26 по подразбиране, 0 означава компресиране без загуби).

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
bg: Избиране кой transport протокол да се използва за RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
bg: Това изпраща и получава RTCP пакети мултиплексирани в същия порт, като RTP пакетите.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
bg: Задаване на каналите за извеждане на звука, използвани по подразбиране, ако това е възможно (ако вашия хардуер и възпроизвеждания аудио поток го поддържа).

en: This setting is deprecated and not used anymore
bg: Този параметър е остарял и не се използва повече

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
bg: Определяне височината на видео потоци raw, в пиксели.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
bg: Определяне широчината на видео потоци raw, в пиксели.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
bg: Път до поток, който винаги ще бъде отварян при стартиране на VLC.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
bg: Използване на висококачествен алгоритъм за обработка на звука. Висококачествения алгоритъм може силно да натовари процесора, затова можете да го изключите и тогава ще се използва по-прост алгоритъм.

en: This version of VLC was compiled by:
bg: Тази версия на VLC e компилирана от:

en: This will force a mono audio output.
bg: Всеки звук ще се извежда в режим на моно.

en: This wizard allows configuring simple streaming or transcoding setups.
bg: Този помощник позволява да конфигурирате просто изпращане на поток или настройка на кодиране.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
bg: Този помощник ви дава малък достъп до
    настройките на потока и кодирането в VLC.
    Повече настройки ще намерите, като изберете
    менюто "Файл - > Отваряне на файл" и от диалоговия
    прозорец изберете опцията "Поток/Запис" и след
    това "Настройки".

en: Threads
bg: Връзки

en: Three component motion estimation
bg: Три компонента  в оценката на движенията

en: Threshold
bg: Изображение със зададен цвят

en: Threshold level
bg: Ниво на прага

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
bg: Ако звука е под този праг (по подразбиране 0.1) в течение на зададеното време той се възприема, като затихване и се изпраща сигнал.

en: Ticker text
bg: Движещ се текст

en: Tiger rendering defaults
bg: Tiger извеждане по подразбиране

en: Time
bg: Време

en: Time Control
bg: Настройка на времето

en: Time Slider
bg: Плъзгач за време

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
bg: Синхронизиране на времето за извеждане. Ако е включена, потока ще се обработва, както обикновенно, иначе ще се обработва колкото е възможно по-бързо.

en: Time Synchronized output
bg: Синхронизирано изходно време

en: Time Toolbar
bg: Лента за време

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
bg: Интервал от време (в мсек.), през което по оценка на нивото на звука се определя дали има затихване. Ако нивото на звука не превиши зададения праг през това време (по подразбиране 5 сек.), се изпраща сигнал за затихване.

en: Time between two alarm messages in ms (default 2000)
bg: Време между две съобщения със сигнал в мсек. (по подразбиране 2000)

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
bg: Време между две съобщения със сигнал в мсек. Тази стойност се използва за избягване натрупване на сигнали (по подразбиране 2000).

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
bg: Време в милисекунди на средното задържане. Забележете средно.

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
bg: Време в милисекунди на максималната дъбочина на придвижване. Следователно обхвата на придвижване ще бъде времето на задържане +/- дълбочината на придвижване.

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
bg: Колко време ще отнеме, докато цвета се промени напълно. Това предпазва от примигване.

en: Time window to use in ms (default 5000)
bg: Прозорец с време, който да се използва в мсек. (по подразбиране 5000)

en: Time-To-Live (TTL)
bg: Време на живот (TTL)

en: Time:
bg: Време:

en: Timeout
bg: Време за показване

en: Timeout (ms)
bg: Прекъсване (мсек.)

en: Timeshift directory
bg: Директория за файловете с изместени потоци

en: Timeshift granularity
bg: Размер на изместените по време файлове

en: Title
bg: Заглавие

en: Title %i%s
bg: Заглавие %i%s

en: Title display mode
bg: Режим за показване на заглавието

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
bg: Режим за показване на заглавието. По подразбиране е скрито, ако в емисията има изображение и е включено показването на изображения в емисиите, иначе е видимо.

en: Title font
bg: Шрифт на заглавието

en: Title format string
bg: Формат на низа за заглавието

en: Title metadata
bg: Мета-данни за заглавие

en: Title to put in ASF comments.
bg: Заглавие, което да се постави в ASF коментарите.

en: To
bg: До

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
bg: За отваряне на обикновен мрежов поток (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, и др.), просто въведете URL адрес в полето горе. Ако искате да отворите RTP или UDP поток, натиснете бутона долу.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
bg: За да получите изчерпателна помощ, използвайте '-H'.

en: To make sure that VLC no longer listens to your media key events, it needs to be restarted.
bg: За да е сигурно, че VLC повече няма да следи действията на медия клавишите, е необходимо да се рестартира.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
bg: Избора на поляризация на сигнала обикновенно се осъществява в зависимост от напрежението което се падава от спътниковия конвертор (LNB).

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
bg: За да спрете потока и да възстановите нормалните регулатори, щракнете отново бутона <i>Отваряне на поток</i>

en: Toggle Fullscreen mode
bg: Превключване на режима на цял екран

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
bg: Превключване между режимите на плейлиста: Нормалek/Повторение на един/Повторение на всички

en: Toggle Transparency
bg: Смяна на прозрачност

en: Toggle autoscaling
bg: Смяна на автоматичното мащабиране

en: Toggle random playlist playback
bg: Превключване на разбърканото възпроизвеждане на плейлиста

en: Toggle the video in fullscreen
bg: На цял екран

en: Toggle the video out fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Toggle wallpaper mode in video output
bg: Възпроизвеждане на десктоп

en: Toggle wallpaper mode in video output.
bg: Превключване на режима възпроизвеждане на десктоп при видео извеждане.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
bg: Допустимо отклонение на стойността U за смесителя на синия екран. Подходящи стойности са между 10 и 20.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
bg: Допустимо отклонение на стойността V за смесителя на синия екран. Подходящи стойности са между 10 и 20.

en: Tool
bg: Инструмент

en: Toolbar Elements
bg: Елементи за лентите с инструменти

en: Toolbar position:
bg: Позиция на лентата с инструменти:

en: Toolbars Editor
bg: Редактор на лентите с инструменти

en: Tools
bg: Инструменти

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
bg: Без звук

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
bg: Включване на звука

en: Top
bg: Отгоре

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
bg: Горна координата на подекрана в горния ляв ъгъл

en: Top left corner X coordinate
bg: Хоризонтална позиция от горния ляв ъгъл

en: Top left corner Y coordinate
bg: Вертикална позиция от горния ляв ъгъл

en: Top-Left
bg: Горе-вляво

en: Top-Right
bg: Горе-вдясно

en: Total height of the mosaic, in pixels.
bg: Обща височина на мозайката, в пиксели.

en: Total pixel height of the peak items.
bg: Обща височина на елементите на пиковете, в пиксели.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
bg: Обща широчина на мозайката, в пиксели.

en: Track
bg: Пътечка

en: Track ID
bg: Номер на пътечка

en: Track Synchronization
bg: Синхронизация на пътечка

en: Track number
bg: Номер на пътечка

en: Track replay gain
bg: Изравняване силата на звука на пътечка

en: Track settings
bg: Настройки на пътечка

en: Track size (in sectors)
bg: Размер на пътечка (в секторите)

en: Tracks
bg: Пътечки

en: Transcode
bg: Прекодиране

en: Transcode audio
bg: Прекодиране на аудиото

en: Transcode stream output
bg: Прекодиране на изходния поток

en: Transcode video
bg: Прекодиране на видеото

en: Transcode/Save to file
bg: Прекодиране/Запазване във файл

en: Transcoding options
bg: Оприи за кодиране

en: Transform
bg: Трансформация

en: Transform type
bg: Тип на трансформиране

en: Transformation
bg: Трансформация

en: Transmission mode
bg: Режим на предаване

en: Transparency
bg: Прозрачност

en: Transparency mask
bg: Прозрачност на маската

en: Transparency of the bargraph
bg: Прозрачност на хистограмата

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
bg: Прозрачност на цвета на фона по подразбиране, ако в потока Kate не е зададен специфичен цвят на фона, който да се използва.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
bg: Прозрачност на цвета на шрифта по подразбиране, ако в потока Kate не е зададен специфичен цвят на шрифт, който да се използва.

en: Transparency of the image
bg: Прозрачност на изображението

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
bg: Прозрачност на фоновото изображение на мозайката. 0 означава прозрачно, 255 непрозрачно (по подразбиране).

en: Transparency of the mosaic picture.
bg: Прозрачност на изображението в мозайката.

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
bg: Стойност на прозрачността на новото изображение, което се използва при смесването. По подразбиране е настроено на напълно непрозрачно (255). (от 0 за напълно прозрачно до 255 за напълно непрозрачно)

en: Transparent
bg: Прозрачен

en: Transponder symbol rate
bg: Символна честота на транспондера в кХц

en: Transponder/multiplex frequency
bg: Честота на транспондера/мултиплексирането

en: Transport protocol
bg: Transport протокол

en: Transport stream ID
bg: Номер на транспортен поток

en: Treat as a pipe rather than as a file
bg: Да се интерпретира, като конвейер, а не като файлИнтерпретировать как конвейер, а не файл

en: Treble adjustment of the audio input.
bg: Настройка на тебъла на входния звук.

en: Treble level
bg: Ниво на требъл

en: Trellis RD quantization
bg: Квантоване на Trellis RD

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
bg: Квантоване Trellis RD: 
      - 0: Изключено.
      - 1: Включено само във финалния стадии на обработка на макроблоковете.
      - 2: Включено във всички стадии.
     Това изисква CABAC.

en: Trellis quantization
bg: Квантоване Trellis

en: Trickplay Reverse
bg: Възпроизвеждане назад

en: Trigger button
bg: Бутон за стартиране

en: Trigger button for mouse gestures.
bg: Бутон за стартиране на жестовете с мишката.

en: Trust MPEG timestamps
bg: Доверяване на отбелязаното време в MPEG

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
bg: Опит да се поправят някои бъгове:
      1  Авто откриване.
      2  Стария msmpeg4.
      4  Xvid с интерлейс.
      8   Ump4.
      16 Без вместване.
      32 Аc vlc.
      64 Цветност Qpel .
     Това трябва да е сумата от стойностите. Например, за да се поправи "Ac vlc" и "Ump4", въведете 40.

en: Try to parse the announce
bg: Опит сам да обработи съобщенията

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
bg: Използване на хардуерно ускорение при преобразуването YUV->RGB. Тази опция не действа при използване на слоеве.

en: Try to use hardware acceleration for subtitles/OSD blending.
bg: Опитайте да използвате хардуерно ускорение за субтитрите/екранното меню.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
bg: Използване на тройна буферизация за YUV слоевете, което дава по-добро качество на изображението (без примигване).

en: Tune the settings for a particular type of source or situation. Overridden by user settings.
bg: Задаване на настройки за специфичен тип източник или ситуация. Подменя се от потребителските настройки.

en: Tuner
bg: Тунер

en: Tuner Frequency
bg: Честота на тунера

en: Tuner TV Channel
bg: Канал на тунера

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
bg: Аудио на тунера моно/стерео и избор на пътечка.

en: Tuner card
bg: Карта на тунера

en: Tuner country code
bg: Код на страната за тунера

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
bg: Честота на тунера в Хц или кХц (вижте дебъг при извеждане).

en: Tuner id
bg: Номер на тунера

en: Tuner id (see debug output).
bg: Номер на тунера (вижте извеждания дебъг).

en: Tuner input type
bg: Тип на въвеждане в тунера

en: Tuner properties
bg: Настройки на тунера

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
bg: Прокарване на RTSP и RTP над HTTP

en: Turn off all warning and information messages.
bg: Изключване на всички предупредителни и информационни съобщения.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets. Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
bg: Размер на буфера за четене и запис на цяло число пакети.  Задайте размера на буфера, а не броя на пакетите.

en: Two bookmarks have to be selected.
bg: Трябва да бъдат избрани две отметки.

en: Two pass
bg: Двойно филтриране

en: Type
bg: Тип

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
bg: Напишете 'menu select' или 'pause' за продължаване

en: Type:
bg: Тип:

en: UDP input
bg: Въвеждане от UDP

en: UDP port to listen to for commands (show | enable <pid> | disable <pid>).
bg: Порт на UDP на който да се следи за команди (show | enable <pid> | disable <pid>).

en: UDP port to listen to for commands.
bg: Порт на UDP на който да се следи за команди.

en: UDP stream output
bg: Извеждане на потока UDP

en: UDP timeout (in ms)
bg: Прекъсване (в мсек.) на UDP

en: UNIX socket command input
bg: UNIX сокет за въвеждане на команди

en: URI
bg: URI:

en: URL description
bg: Описание на URL

en: URL metadata
bg: Мета-данни за URL

en: URL with information about the stream or your channel.
bg: URL с информация за потока или вашия канал

en: USF subtitles decoder
bg: Декодер за субтитрите USF

en: USFSubs
bg: Субтитри USF

en: UTF-8 subtitles autodetection
bg: Автоматично откриване на UTF-8

en: Ukrainian (KOI8-U)
bg: Украински (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
bg: Ултра широка лента (32kHz)

en: Un-Zoom
bg: Възстановяване на мащаба

en: Uncompressed RAR
bg: Некомпресиран RAR

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
bg: Некомпресирани аудио шаблони (използват се с WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
bg: Възстановяване на един пиксел отдолу на видеото

en: Uncrop one pixel from the left of the video
bg: Възстановяване на един пиксел отляво на видеото

en: Uncrop one pixel from the right of the video
bg: Възстановяване на един пиксел отдясно на видеото

en: Uncrop one pixel from the top of the video
bg: Възстановяване на един пиксел отгоре на видеото

en: Undefined
bg: Неопределено

en: Under the Video
bg: Под видеото

en: Uninstall Windows Service
bg: Деинсталиране на услугата на Windows

en: Uninstall the Service and exit.
bg: Деинсталиране на услугата и изход.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
bg: Уникално мрежово име в системните пространствени настройки

en: Universal Plug'n'Play
bg: Универсално Plug'n'Play

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Video
bg: Неизвестно видео

en: Unknown category
bg: Неизвестна категория

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
bg: Непозната команда `%s'. Напишете `help' за помощ.

en: Unknown type
bg: Неизвестен тип

en: Unset
bg: Не е зададен

en: Unspecified (0V)
bg: Не е  определено (0V)

en: Unsubscribe
bg: Спиране на абонамент

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Upconvert
bg: Повишение

en: Update VLC media player
bg: Обновяване на VLC media player

en: Update the tree
bg: Обновяване на дървото

en: Upstream rate
bg: Upstream честота

en: Use GPU accelerated decoding
bg: Използване на ускорено декодиране от GPU

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
bg: Използване на сензорите за движение HDAPS, AMS, APPLESMC или UNIMOTION за завъртане на видеото

en: Use Psy-optimizations
bg: Използване на Psy-оптимизация

en: Use RTP over RTSP (TCP)
bg: Използване на RTP над RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
bg: Използване на аудио извеждане S/PDIF, ако е възможно

en: Use Software White adjust
bg: Използване на софтуерна настройка на бялото

en: Use Tiger for rendering
bg: Използване на Tiger за извеждане

en: Use VLC pace
bg: Използване на кеширане

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
bg: Използване на променлив битрейт (VBR). По подразбиране се използва постоянен (CBR).

en: Use YUVP renderer
bg: Използване на YUVP извеждане

en: Use a local picture as logo on the video
bg: Използване на локално изображение, като лого върху видеото

en: Use a plugins cache
bg: Използване на кеш плъгини

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
bg: Използването на кеш плъгини, съществено ще ускори стартирането на VLC.

en: Use a skinned playlist
bg: Използване на плейлист със скин

en: Use a sub&titles file
bg: Използване на файл със субтитри

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
bg: Използване на алфа каналите на изображението, като маска за прозрачност.

en: Use assembler CPU optimizations.
bg: Използване на асемблерна оптимизация на процесора.

en: Use chapter codecs found in the segment.
bg: Използване на кодеците в главите, намерени в сегмента.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
bg: Използване на цветността, като част от оценката на движенията

en: Use custom skin
bg: Избор на скин

en: Use downmix algorithm
bg: Използване на downmix алгоритъм

en: Use float32 output
bg: Използване на 32-битово извеждане с плаваща запетая

en: Use hardware YUV->RGB conversions
bg: Използване на хардуерно преобразуване на YUV->RGB

en: Use hardware blending support
bg: Съвместно използване с хардуерна поддръжка

en: Use input chroma unaltered
bg: Използване на непроменена цветност при въвеждане

en: Use keyframes
bg: Използване на ключови кадри

en: Use media library
bg: Използване на медия библиотеката

en: Use muxers rate control mechanism
bg: Използване на контролен механизъм за честотата на мултиплексора

en: Use native style
bg: Използване на стандартния стил

en: Use playback control?
bg: Да се използва ли управление на възпроизвеждането?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
bg: Опциите на плейлиста обикновенно се използват, за да се блокират откритите реклами и да се предотврати добавянето им към плейлиста.

en: Use preset as default settings. Overridden by user settings.
bg: Използване на шаблон, като настройки по подразбиране. Подменя се от потребителските настройки.

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
bg: Режима в реално време е подходящ да се използва, като главен входящ режим и за подчинен входящ режим.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
bg: Използване на поредни числа вместо времето на снимане

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
bg: Използване на поредни числа, вместо времето на снимане за имена на файловете със снимките

en: Use subtitle file
bg: Използване на файл със субтитри

en: Use systems codecs if available, for WMV codecs
bg: Използване на системните кодеци за WMV, ако са налични.

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
bg: Използване на матрицата за квантоване MPEG4 за кодиране в MPEG2. Това дава по-добро изображение, но се получава несъвместимост със стандартните декодери MPEG2.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
bg: Използвайте всички налични опции, за да настроите потребителските стойности на кеширане за всеки модул на въвеждане.

en: Use the rotate video filter instead of transform
bg: Използване на филтъра за завъртане, вместо за транформация

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
bg: Използвайте това за да изпратите поток до динамична група от компютри във включена multicast мрежа. Това е най-ефективния метод за изпращане на поток към няколко компютъра, но това няма да работи в Интернет. В потока ще бъдат добавени RTP headers.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
bg: Използвайте това за да изпратите поток до динамична група от компютри на включена multicast мрежа. Това е най-ефикасния метод за изпращане на поток към няколко компютъра, но това няма да работи в интернет.

en: Use this to stream to a single computer.
bg: Използвайте това, за да изпратите поток до един компютър.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
bg: Използвайте това за да изпращате поток към един компютър. В потока ще бъдат добавени RTP headers.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
bg: Използвайте това за да изпратите поток до няколко компютъра, като се използва Microsoft MMS протокол. Този протокол се използва като транспортен метод от много софтуери на Microsoft. Забележете, че само малка част от MMS протокола се поддържа (MMS е инкапсулиран в HTTP).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
bg: Използвайте това за да изпращате поток до няколко компютъра. Този метод не е най-ефективния, тъй като сървъра трябва да изпраща потока няколко пъти, но обикновенно е най-осъществимия.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
bg: Използвайте това, когато знаете, че потока е кодиран (или не) в Dolby Surround, но не може да се открие автоматично, като такъв. Дори потока да не е кодиран с Dolby Surround включването на тази опция може да подобри качеството на звука, особено, когато е комбинирано с миксиран канал за слушалки.

en: Use track length as maximum unit in seek?
bg: Да се използва ли продължителността на пътечката, като максимална мярка при преход?

en: Use triple buffering for overlays
bg: Използване на тройна буферизация за слоевете

en: Use video buffers in system memory
bg: Използване на видео буфери в системната памет

en: Used for statistics.
bg: Използва се за статистика

en: User
bg: Потребител

en: User Agent
bg: HTTP потребителски агент

en: User name
bg: Потребителско име

en: User name that will be requested to access the stream.
bg: Потребителско име, което ще бъде изисквано за достъп до потока.

en: User name that will be used for the connection.
bg: Потребителско име, което ще бъде използвано за връзката.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
bg: Потребителско име, което да се използва за свързване към SOCKS прокси сървър.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username for the database
bg: Потребителско име за база данните

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: V&iew
bg: Изглед

en: V-plane color
bg: Цвят v-plane

en: VBI & Teletext
bg: VBI & Телетекст

en: VBI and Teletext decoder
bg: Декодер за VBI и Телетекст

en: VBR mode
bg: Режим VBR

en: VBV buffer
bg: Буфер VBV

en: VC-1 packetizer
bg: Опаковчик VC-1

en: VC1 video demuxer
bg: Видео демултиплексор VC1

en: VCD Format
bg: Формат на VCD

en: VCD device
bg: VCD устройство

en: VCD input
bg: Въвеждане от VCD

en: VDR recordings
bg: Записи VDR

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
bg: Ако тази опция е изключена, VLC няма да изобразява заглавие на прозореца, рамки и др. около видеото, давайки "минимален" прозорец.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
bg: VLC може да показва съобщения на екрана. Това се нарича OSD (On Screen Display).

en: VLC can't recognize the input's format
bg: VLC не може да разпознае въвеждания формат

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
bg: VLC не може да отвори никакво устройство за захващане. Вижте отчета за грешки за подробности.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
bg: VLC не може да настрои заглавието на DVD-то. Вероятно не може да се разшифрова целия диск.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
bg: VLC не може да използва устройството "%s", защото този тип не се поддържа.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
bg: VLC не може да се свърже с "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
bg: VLC не може да се свърже към EyeTV.
    Проверете дали сте инсталирали EyeTV плъгина на VLC.

en: VLC could not connect with the given server.
bg: VLC не може да се свърже с дадения сървър.

en: VLC could not open the %s module.
bg: VLC не може да отвори %s  модула.

en: VLC could not open the decoder module.
bg: VLC не може да отвори декодер модула.

en: VLC could not open the encoder.
bg: VLC не може да отвори кодера

en: VLC could not open the file "%s". (%m)
bg: VLC не може да отвори файла "%s". (%m)

en: VLC could not open the video output module.
bg: VLC не може да отвори модула за видео извеждане

en: VLC could not read the file (%m).
bg: VLC не може да прочете файла (%m).

en: VLC could not read the file.
bg: VLC не може да прочете файла

en: VLC crashed previously
bg: Предишния път е имало срив на VLC

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
bg: VLC не поддържа аудио или видео формата "%4.4s". За съжаление, няма начин да го поправите.

en: VLC failed to load the ASF header.
bg: VLC не може да зареди ASF header.

en: VLC is started from file association
bg: VLC е стартирано от асоциираните файлове

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
bg: VLC не може да отвори MRL '%s'. Вижте отчета за подробности.

en: VLC media player - Web Interface
bg: VLC media player - Уеб интерфейс

en: VLC media player Help
bg: Помощ за VLC media player

en: VLC media player Help...
bg: Помощ за VLC media player

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
bg: VLC media player е безплатен медия плейър, кодер, потоков сървър и клиент, който може да възпроизвежда от файлове, CD-та, DVD-та, мрежови потоци, карти за захващане на видео и аудио и много други!
    VLC използва собствени вградени кодеци и работи практически на всяка популярна платформа.

en: VLC media player updates
bg: Обновления за VLC media player

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
bg: По подразбиране VLC използва за извеждане на текста модула Freetype, но вие можете да определите друг, например svg.

en: VLC preferences
bg: Настройки на VLC

en: VLC skins website
bg: Уеб сайт със скинове за VLC

en: VLC version %s (%s)
bg: VLC версия %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
bg: Мета-данните не могат да се  запишат

en: VLC will keep playing the current playlist item.
bg: VLC ще повтаря текущия елемент от плейлиста.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
bg: VLC ще възпроизвежда елементите от плейлиста безкрайно.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
bg: Елементите от плейлиста ще се възпроизвеждат в разбъркан ред, докато бъдат спрени.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
bg: VLC ще се стартира само с икона в системния трей

en: VLC's connection to the given server was rejected.
bg: Връзката на VLC с дадения сървър беше отхвърлена

en: VLC's implementation of Video On Demand
bg: Осъществяване на видео по поръчка (Video On Demand) с VLC.

en: VLM configuration file
bg: Конфигурационнен файл VLM

en: VLM configurator
bg: Конфигуриране на VLM

en: VNC Host
bg: VNC Хост

en: VNC Password
bg: VNC Парола

en: VNC Port
bg: VNC Порт

en: VNC hostname or IP address.
bg: VNC име на хоста или IP адрес.

en: VNC password.
bg: VNC парола

en: VNC poll interval
bg: VNC интервал за проучване

en: VNC polling
bg: VNC проучване

en: VNC port number.
bg: VNC номер на порт

en: VOC demuxer
bg: Демултиплексор VOC

en: Value of the audio channels levels
bg: Стойност на нивата на аудио каналите

en: Value of the audio level of each channels between 0 and 1. Each level should be separated with ':'.
bg: Стойност на нивото на аудиото на всеки канал, между 0 и 1. Всяко ниво трябва да бъде разделено с ':'.

en: Value to adjust dts by
bg: Задаване на стойност на dts с

en: Variance
bg: Баланс

en: Variance of the gaussian noise
bg: Вариант на гаусов шум

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
bg: Различни аудио и видео декодери/кодери осигурени от библиотеката FFmpeg. Това включва (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG и други кодеци

en: Verbosity
bg: Ниво на подробности

en: Verbosity (0,1,2)
bg: Подробност (0,1,2)

en: Verbosity:
bg: Ниво на подробности:

en: Version
bg: Версия

en: Vertical
bg: Вертикална

en: Vertical (13V)
bg: Вертикална (13V)

en: Vertical flip
bg: Обръщане вертикално

en: Vertical offset
bg: Вертикално изместване

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
bg: Вертикално изместване между края на екрана и показвания текст (в пиксели, по подразбиране 30 пиксела).

en: Vertical slices per frame
bg: Вертикални части на кадър

en: Very short backwards jump
bg: Много кратък преход назад

en: Very short forward jump
bg: Много кратък преход напред

en: Very short jump length
bg: Дължина на много краткия преход

en: Very short jump length, in seconds.
bg: Дължина на много краткия преход, в секунди.

en: Video
bg: Видео

en: Video &Track
bg: Видео пътечка

en: Video Auto Scaling
bg: Автоматично мащабиране на видеото

en: Video Bit Rate
bg: Битрейт на видеото

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
bg: Въвеждане от видео CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD)

en: Video Callback data
bg: Данни за видео връзка

en: Video Capture height
bg: Височина на снимане

en: Video Capture height in pixel
bg: Височина на снимане в пиксели

en: Video Capture width
bg: Широчина на снимане

en: Video Capture width in pixel
bg: Широчина на снимане в пиксели

en: Video Codec
bg: Видео кодек

en: Video Effects
bg: Видео ефекти

en: Video FPS
bg: Видео FPS

en: Video Files
bg: Видео файлове

en: Video Filters...
bg: Видео филтър...

en: Video ID
bg: Номер на видеото

en: Video Manager
bg: Видео мениджър

en: Video On Demand ( VOD )
bg: Видео по поръчка ( VOD )

en: Video PID
bg: Видео PID

en: Video Scale
bg: Мащаб на видеото

en: Video Settings
bg: Настройки на видеото

en: Video Track
bg: Видео пътечка

en: Video X coordinate
bg: Хоризонтална позиция на видеото

en: Video Y coordinate
bg: Вертикална позиция на видеото

en: Video acceleration not available
bg: Видео ускорителя не е наличен

en: Video alignment
bg: Подравняване на видеото

en: Video aspect ratio
bg: Съотношение на страните на видеото

en: Video bitrate
bg: Битрейт на видеото:

en: Video bitrate tolerance
bg: Допустимо отклонение на битрейта на видеото

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
bg: Допустимо отклонение на битрейта на видеото в kbit/s.

en: Video capture
bg: Видео захващане

en: Video capture (Video4Linux)
bg: Видео захващане (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
bg: Регулиране на видео захващането (ако се поддържа от устройството).

en: Video codec
bg: Видео кодек

en: Video codecs
bg: Видео кодеци

en: Video connection
bg: Свързване на видеото

en: Video cropping
bg: Изрязване на видеото

en: Video decoder using openmash
bg: Видео декодер с използване на openmash

en: Video device
bg: Видео устройство

en: Video device name
bg: Име на видео устройството

en: Video encoder
bg: Модул на видео кодера

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
bg: Видео кодер (използвайки OpenMAX IL)

en: Video filter
bg: Видео филтър

en: Video filter module
bg: Модул за филтъра на видеото

en: Video filtering using a chain of video filter modules
bg: Използване на верига от модули на видео филтри

en: Video filters are used to process the video stream.
bg: Видео филтрите се използват за допълнителна обработка на видео потока.

en: Video filters will be applied to the video stream.
bg: Видео филтрите ще бъдат приложени към видео потока.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
bg: Видео филтрите се прилагат към видео потоците (след поставянето на слоевете). Задайте списък на филтри разделени с двоеточие.

en: Video frame-rate
bg: Честота на кадрите

en: Video height
bg: Височина на видеото

en: Video input
bg: Въвеждане на видео

en: Video input chroma format
bg: Формат на цветността

en: Video input frame rate
bg: Честота на кадрите

en: Video input pin
bg: Източник на видеото

en: Video memory
bg: Видео памет

en: Video memory buffer height.
bg: Височина на буфера за видео паметта.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
bg: Размер на буфера за видео паметта, в байтове

en: Video memory buffer width.
bg: Широчина на буфера за видео паметта.

en: Video memory output
bg: Измеждане за видео паметта

en: Video mode
bg: Режим видео

en: Video output URL
bg: Изходен URL за видеото

en: Video output access method
bg: Метод за извеждане на видеото

en: Video output for Windows 7/Windows Vista with Platform update
bg: Видео извеждане за Windows 7/Windows Vista с обновленията

en: Video output is not supported
bg: Извежданото видео не се поддържа

en: Video output module
bg: Модул за извеждане на видеото

en: Video output modules
bg: Модули за извеждане на видеото

en: Video output muxer
bg: Изходен видео мултиплексор

en: Video output pin
bg: Метод за извеждане на видеото

en: Video pictures blending
bg: Смесване на видео изображения

en: Video port
bg: Порт за видеото

en: Video post processing filter
bg: Допълнителна обработка на видеото

en: Video postrender callback
bg: Извикване след постобработката на видеото

en: Video prerender callback
bg: Извикване преди постобработката на видеото

en: Video quality post-processing level
bg: Ниво на допълнителната обработка на видеото

en: Video scaling
bg: Мащабиране на видеото

en: Video scaling factor
bg: Мащабиране на видеото

en: Video scaling filter
bg: Размер на изображението

en: Video settings
bg: Настройки на видеото

en: Video size
bg: Размер на видеото

en: Video snapshot directory (or filename)
bg: Директория за снимка на кадър (или име на файла)

en: Video snapshot file prefix
bg: Представка на името на файла за снимката на кадър

en: Video snapshot format
bg: Формат на снимката на кадър

en: Video snapshot height
bg: Височина на снимане

en: Video snapshot width
bg: Широчина на снимане

en: Video snapshots
bg: Снимки на кадри

en: Video splitter module
bg: Модул за видео сплитер

en: Video standard
bg: Стандарт на видеото

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
bg: Видео стандарт (По подразбиране, SECAM, PAL, или NTSC).

en: Video title
bg: Заглавие на видео прозореца

en: Video transformation filter
bg: Трансформиране на видео изображението

en: Video width
bg: Широчина на видеото

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
bg: Видеото ще бъде вградено в съществуващия прозорец. Ако е нула ще се създаде нов прозорец.

en: Video4Linux2 input
bg: Въвеждане от Video4Linux2

en: VideoLAN Website...
bg: Уеб сайт на VideoLAN...

en: Visualization
bg: Визуализация

en: Visualization:
bg: Визуализация:

en: Visualizations
bg: Визуализации

en: Visualizations selector
bg: Избор на визуализации

en: Visualize motion vectors
bg: Показване движението на векторите

en: Visualizer
bg: Визуализатор

en: Visualizer filter
bg: Визуализатор

en: VoD server module
bg: VoD модул на сървъра

en: Vobsub subtitles parser
bg: Зареждане на Vobsub субтитри

en: Voice activity detection
bg: Откриване на гласова активност

en: Vol #
bg: Сила на звука #

en: Vol max #
bg: Максимална сила на звука #

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Volume %d%%
bg: Сила на звука %d%%

en: Volume Control
bg: Регулиране силата на звука

en: Volume Down
bg: Звук - Намаляване

en: Volume Set
bg: Настройка силата на звука

en: Volume Up
bg: Звук - Увеличаване

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

en: Volume normalization
bg: Нормализатор на звука

en: Volume normalizer
bg: Нормализатор на звука

en: Volume of the audio input.
bg: Сила на входния звук

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
bg: Силата на звука ще се регулира от плеъра, а не от <i>Главните регулатори</i>.

en: Vorbis audio decoder
bg: Аудио декодер Vorbis

en: Vorbis audio encoder
bg: Аудио кодер Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
bg: Аудио опаковчик Vorbis

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
bg: Vorbis е безплатен аудио кодек (използва се като OGG)

en: WAV demuxer
bg: Демултиплексор WAV

en: WAV muxer
bg: Мултиплексор WAV

en: WMServer RTSP dialect
bg: WMServer RTSP вариант

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
bg: WMV (Windows Media Video) 1 (използва се с MPEG TS, MPEG1, ASF и OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
bg: WMV (Windows Media Video) 2 (използва се с MPEG TS, MPEG1, ASF и OGG)

en: WPL playlist import
bg: Внасяне на WPL  плейлист

en: Wait for I frame before toggling placeholder
bg: Превключване на запълнителя след I-кадъра

en: Wall
bg: Видео стена

en: Wall video filter
bg: Стена от изображения

en: Wallpaper
bg: Възпроизвеждане на десктоп

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning: the key is already assigned to "
bg: Внимание: клавиша вече е зададен за "

en: Water effect
bg: Ефект на вода

en: Wave
bg: Вълна

en: Wave video filter
bg: Вълни

en: Waves
bg: Вълни

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
bg: Намерени са файлове с настройки на VLC за стари версии.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
bg: Бихме искали да благодарим на цялата VLC общност, на хората, които тестват софтуера, нашите потребители и на следните хора (и на пропуснатите...), за съдействието при създаването на най-добрия безплатен софтуер.

en: Web
bg: Уеб

en: Website
bg: Уеб сайт

en: Weighted prediction for B-frames
bg: Тежки В-кадри

en: Weighted prediction for B-frames.
bg: Използване на тежки В-кадри при прогнозиране.

en: Wet
bg: Мокрост

en: Wet mix
bg: Ниво на задържания сигнал

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
bg: Когато е възможно входящия поток ще бъде записан, вместо да се използва модул за извеждания поток

en: When scanning a directory, scan also all its subdirectories.
bg: Когато се сканират директории, да се сканират също всички техни поддиректории.

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
bg: Когато тази опция не е избрана, видеото ще се възпроизвежда със старите скинове, дори и да няма видео таг

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwith to play higher resolutions.
bg: Когато са налични няколко видео формата, изберете този чиято резолюция е най-близо до тази настройка (но не по-висока), в брой редове. Използвайте тази опция, ако нямате достатъчно процесорна мощ или широколентова мрежа, за възпроизвеждане на по-високи резолюции.

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
bg: Когато за изпращането на поток се използва UDP, потоците могат да бъдат обявени с използването на SAP/SDP протокол за съобщения. По този начин, клиентите не трябва да пишат в multicast адрес, той ще се появи в техния плейлист, ако те са включили допълнителния интерфейс на SAP
    Ако искате да дадете име на вашия поток, въведете го тук, иначе ще бъде използвано името по подразбиране.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
bg: Когато контрола над потока SAP е изключен, това ви позволява да настроите фиксиран интервал между SAP съобщенията.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
bg: Когато това е включено, интерфейса ще показва диалогов прозорец всеки път, когато нещо въведено от потребителя го изисква.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
bg: Когато тази опция е включена, настройките и/или интерфейсите ще покажат всичките си налични опции, включително тези, които повечето потребители никога не трябва да пипат.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
bg: При определяне на параметъра обработчика на SAP няма да приема някои съобщения, които не съответстват на стандарта.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
bg: Когато този режим е включен, пикселите ще се показват, като черни или бели. Колко да са черните или белите пиксели се определя от зададената яркост.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
bg: Когато е включена тази опция, потока едновременно ще се възпроизвежда и прекодира.
    
    Забележете, че това изисква много повече процесорна мощност, отколкото простото прекодиране или изпълнение на потока.

en: When track starts playing
bg: При стартиране възпроизв. на файла

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
bg: При използване на въвеждане от PVR (или друг несинхронизиран източник), трябва да настроите това на 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
bg: Когато е разрешено пускането само на едно копие на VLC, новите елементи се добавят в плейлиста за изчакване, а текущия елемент продължава да се възпроизвежда.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
bg: Кое описание на шрифт да се използва, ако в потока Kate не е зададен специфичен параметър за шрифт, който да се използва (име, размер, и др.)

en: White
bg: Бял

en: White Blue
bg: Бяло - Син компонент

en: White Crush for Blue
bg: Разсейване на бялото за синия компонент

en: White Crush for Green
bg: Разсейване на бялото за зеления компонент

en: White Crush for Red
bg: Разсейване на бялото за червения компонент

en: White Green
bg: Бяло - Зелен компонент

en: White Level for Blue
bg: Ниво на бялото за синия компонент

en: White Level for Green
bg: Ниво на бялото за зеления компонент

en: White Level for Red
bg: Ниво на бялото за червения компонент

en: White Red
bg: Бяло - Червен компонент

en: Wide-band (16kHz)
bg: Широка лента (16kHz)

en: Width
bg: Широчина

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed (default : 10).
bg: Широчина на всяка лента, която се показва в хистограмата, в пиксели (по подразбиране : 10).

en: Width in pixels of the border between miniatures.
bg: Широчина на границата между миниатюрите, в пиксели.

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
bg: Широчина на потока за захващане (-1 за автоматично намиране).

en: Width of the virtual room
bg: Широчина на виртуалната стая

en: Width of video or subtitle elementary streams
bg: Широчина на елементарните потоци с видео или субтитри

en: Win32 font renderer
bg: Извеждане на шрифт Win32

en: Win32 waveOut extension output
bg: Извеждане на звука чрез Win32 waveOut

en: Window decorations
bg: Оформление на прозореца

en: Window properties
bg: Настройки на прозореца

en: Window size
bg: Брой на кадрите

en: Windows GAPI video output
bg: Видео извеждане Windows GAPI

en: Windows GDI video output
bg: Видео извеждане Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
bg: Мета-демултиплексор Windows Media NSC

en: Windows Service interface
bg: Интерфейс за услуги на Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
bg: Конфигурация на Windows за последния използван скин. Този параметър се обновява автоматично, не го пипайте.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
bg: Непрозрачност на прозорците между 0.1 и 1

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
bg: Когато тази опция е избрана, клавишите на клавиатурата за усилване / намаляване и изключване на звука винаги ще изменят системния звук. Когато тази опция не е избрана, клавишите ще изменят звука на VLC, когато VLC е избран и ще изменя системния звук, когато VLC не е избран.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
bg: Когато е избрана тази опция възпроизвеждането автоматично ще бъде на пауза при минимизиране на прозореца.

en: Workaround bugs
bg: Поправяне на бъгове

en: Workaround for France
bg: Корекция на френски субтитри

en: Wrapper filter output
bg: Филтър за извеждане Wrapper

en: Wrapper filter verbosity
bg: Обвивка на филтъра за подробност

en: Write every 128th miniframe to a folder.
bg: Записване на всеки 128-ми миникадър в папка.

en: Write process id to file
bg: Запис на идентификатора на процеса във файл

en: Writes process id into specified file.
bg: Записване на идентификатора на процеса в определен файл.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
bg: Хоризонтална позиция от горния ляв ъгъл на мозайката.

en: X Screensaver disabler
bg: Х изключвател на скрийнсейвър

en: X coordinate
bg: Хоризонтална позиция

en: X coordinate of the bargraph.
bg: Хоризонтална позиция на хистограмата.

en: X coordinate of the encoded subtitle
bg: X координата на кодираните субтитри

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
bg: Хоризонтална позиция на логото. Можете да преместите логото, като щракнете с левия бутон на него.

en: X coordinate of the mask.
bg: Хоризонтална позиция на маската

en: X coordinate of the rendered image
bg: Хоризонтална позиция на извежданото изображение

en: X coordinate of the rendered subtitle
bg: Хоризонтална позиция на извежданите субтитри

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
bg: Хоризонтална позиция от горния ляв ъгъл на мозайката, ако не е отрицателна.

en: X offset
bg: Хоризонтално изместване

en: X offset, from the left screen edge.
bg: Хоризонтално изместване, от левия край на екрана.

en: X window
bg: X прозорец

en: X11 display
bg: Показване за X11

en: X11 video output (XCB)
bg: X11 видео извеждане (XCB)

en: XA demuxer
bg: Демултиплексор XA

en: XDG screen saver inhibition
bg: XDG  изключвател на скрийнсейвър

en: XDG-screensaver
bg: XDG-скрийнсейвър

en: XML OSD configuration importer
bg: Внасяне на настройки за екранното меню от XML

en: XML Parser (using libxml2)
bg: Зареждане на XML (използвайки libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
bg: XML Формат за споделен плейлист (XSPF)

en: XOSD interface
bg: Интерфейс XOSD

en: XSPF playlist export
bg: Изнасяне на плейлист XSPF

en: XSPF playlist import
bg: Внасяне на плейлист XSPF

en: XVideo adaptor number
bg: Номер на адаптора XVideo

en: XVideo output (XCB)
bg: XVideo извеждане (XCB)

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
bg: Вертикална позиция от горния ляв ъгъл на мозайката.

en: Y coordinate
bg: Вертикална позиция

en: Y coordinate of the bargraph.
bg: Вертикална позиция на хистограмата.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
bg: Y координата на кодираните субтитри

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
bg: Вертикална позиция на логото. Можете да преместите логото, като щракнете с левия бутон на него.

en: Y coordinate of the mask.
bg: Вертикална позиция на маската

en: Y coordinate of the rendered image
bg: Вертикална позиция на извежданото изоброжение

en: Y coordinate of the rendered subtitle
bg: Вертикална позиция на извежданите субтитри

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
bg: Вертикална позиция от горния ляв ъгъл на мозайката, ако не е отрицателна.

en: Y offset
bg: Вертикално изместване

en: Y offset, down from the top.
bg: Вертикално изместване, отгоре-надолу.

en: YUV output
bg: YUV извеждане

en: YUV video output
bg: YUV видео извеждане

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
bg: YUV-цвят на куба, който се променя около V-plane ( 0 - 127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
bg: YUV4MPEG2 хедър (по подразбиране е изключен)

en: YUVP converter
bg: YUVP конвертор

en: Yellow
bg: Жълт

en: Yes
bg: Да

en: You are using the Qt4 Interface.
bg: Използвате интерфейс Qt4.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
bg: Можете да изберете да изключите някои ускорители на процесора.
    Използвайте ги много внимателно!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
bg: Можете напълно да изключите извеждането на звука.
    В този случай звука няма да се декодира и това ще намали натоварването на процесора.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
bg: Можете напълно да изключите обработката на слоевете.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
bg: Можете напълно да изключите извеждането на видеото. Тогава декодирането на видеото няма да се извърши, което ще намали натоварването на процесора.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
bg: Можете да изключите всички ефекти на прозрачност, което може да бъде полезно, ако при движение прозореца се изобразява неправилно.

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
bg: Задаване на измествания по (x,y) на елементите в мозайката (използва се само, ако метода за позициониране е настроен на "изместване". Задайте координатите разделени със запетая (например: 10,10,150,10).

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
bg: Позиция на екранното меню върху видеото.

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
bg: Задаване височината на снимане. По подразбиране ще се запази оригиналната височина (-1). Ако се използва 0, височината ще се преоразмери според съотношението на страните на видеото.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
bg: Задаване височината на изображенитето. По подразбиране (-1). VLC ще адаптира характеристиките на видеото.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
bg: Задаване широчината на изображенитето. По подразбиране (-1). VLC ще адаптира характеристиките на видеото.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
bg: Позиция на текста върху видеото.

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
bg: Задаване подравняване на мозайката във видеото.

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
bg: Ред на елементите в мозайката. Задайте списък с идентификатори на изображенията разделени със запетая. Тези идентификатори се предават в модула "мост на мозайката".

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
bg: Позиция на изображението върху слоя.

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
bg: Задаване позицията от горния ляв ъгъл на видео прозореца (хоризонтално).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
bg: Задаване позицията от горния ляв ъгъл на видео прозореца (вертикално).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
bg: Задаване позицията на слоя със субтитри върху видеото.

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
bg: Позиция на телетекста върху видеото

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
bg: Позиция на текста върху видеото.

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
bg: Определяне на задължителната височина на видеото. По подразбиране (-1) VLC ще нагласи характеристиките на видеото.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
bg: Определяне на задължителната широчина на видеото. По подразбиране (-1) VLC ще нагласи характеристиките на видеото.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
bg: Задаване широчината на снимане. По подразбиране ще се запази оригиналната широчина (-1). Ако се използва 0, широчината ще се преоразмери според съотношението на страните на видеото.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
bg: Можете да въведете верига за извеждане на потока, използвана по подразбиране. Прегледайте документацията, за да научите как да построите такава верига.
    Внимание: тази верига ще бъде включена за всички потоци.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are 0 (undefined), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
bg: Определяне честотата на звука при извеждане. Обичайните параметри са 0 (неопределено), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
bg: Задаване на списък на входящите потоци разделени със запетая, които ще бъдат обединени след нормалния поток.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
bg: Можете ръчно да зададете списък на отметките на потока във формата: "{име=отметка-име,време=по-избор-време-начало,байта=по-избор-байт-начало},{...}"

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
bg: Можете ръчно да изберете език за интерфейса. Системния език автоматично се открива, ако тук е избрано "авто".

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
bg: Можете да преместите екранното меню, като щракнете с левия бутон върху него.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
bg: Можете да поставите слой върху видеото за векторите на движението (стрелки показващи посоката на движение на изображението). Определете маска, основана на тези стойности:
      1 - Показване прогнозите за правото движение на Р-кадрите.
      2 - Показване прогнозите за правото движение на B-кадрите.
      4 - Показване прогнозите за обратното движение на В-кадрите.
     За да се покажат всички вектори, определете стойност 7.

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
bg: Можете да изберете "допълнителни интерфейси" за VLC. Те ще бъдат стартирани във фонов режим в допълнение към стандартния интерфейс. Задайте списък разделен с двоеточие на модулите на интерфейса. (обичайните стойности са "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
bg: Изберете управлението на интерфейсите за VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
bg: Избор на локални файлове, които да се добавят в списъка.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to `vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
bg: Изберете кой VoD сървърен модул да се използва. Настройте това на `vod_rtsp', за да се върне към стария модул.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
bg: Изберете кой модул за копиране на паметта да се използва. По подразбиране VLC ще избере най-бързия поддържан от вашия хардуер.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
bg: Сила на звука по подразбиране, в обхвата от 0 до 1024.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
bg: Определяне на специфичен модул за извеждане на видеото за клонираните. Задайте списък на модули разделени със запетая.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
bg: Задаване позицията на субтитрите върху картината.

en: You can zoom the video by the specified factor.
bg: Промяна мащаба на видеото с указания коефицент.

en: You have the latest version of VLC media player.
bg: Това е последната версия на VLC media player.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
bg: Имате две възможности:
     1. Интерфейса да се преоразмери към оригиналния размер на видеото.
     2. Видеото да се нагоди към размера на интерфейса.
     По подразбиране интерфейса се преоразмерява към оригиналния размер на видеото.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
bg: Нужно е да въведете само един от следните три параметъра. VLC автоматично ще открие другите, като използва оригиналното съотношение на страните

en: You must set a name for the profile.
bg: Трябва да зададете име на профила

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
bg: Обикновенно трябва да захранвате модула shoutcast с потоци Ogg. Но също е възможно, вместо това да се предава MP3. Така можете да предавате потоци MP3 към shoutcast/icecast сървър.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
bg: Трябва да настроите положението на високоговорителя с "Audio Midi Setup" функцията в /Applications/Utilities. Режим стерео се използва сега.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
bg: Вашия Mac изглежда няма необходимото устройство. Моля проверете връзките и драйверите.

en: Your account was rejected.
bg: Вашия акаунт беше отхвърлен

en: Your connection attempt to the server was rejected.
bg: Опита за свързване към сървъра беше отхвърлен

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
bg: Вашият дисплей ще бъде отворен и възпроизведен и ще бъде в готовност за изпращане на потока или за записването му.

en: Your input can't be opened
bg: Потокът не може да се отвори

en: Your password was rejected.
bg: Вашата парола беше отхвърлена

en: Your system AACS decoding library does not work. Missing keys?
bg: Библиотеката за AACS декодиране във вашата система не работи. Липсващ ключ?

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
bg: Библиотеката за BD+ декодиране във вашата система не работи. Липсваща конфигурация?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
bg: Вашият мениджър на прозореца не позволява да се получи списък на програмите.

en: ZPL playlist import
bg: Внасяне на ZPL плейлист

en: Zip files filter
bg: Филтър за Zip файлове

en: Zone 0: Top gradient
bg: Зона 0: Преливане отгоре

en: Zone 1: Right gradient
bg: Зона 1: Преливане отдясно

en: Zone 1:right
bg: Зона 1:отдясно

en: Zone 2: Bottom gradient
bg: Зона 2: Преливане отдолу

en: Zone 2:bottom
bg: Зона 2:отдолу

en: Zone 3: Left gradient
bg: Зона 3: Преливане отляво

en: Zone 3:left
bg: Zone 3:отляво

en: Zone 4: Summary gradient
bg: Зона 4: Сумарно преливане

en: Zone 4:summary
bg: Зона 4:сумарно

en: Zone Layout for the build-in Atmo
bg: Разположение на зоните за вградено Atmo

en: Zones on left / right side
bg: Зони отлявата / отдясната страна

en: Zoom
bg: Мащабиране

en: Zoom mode: %s
bg: Режим на мащабиране: %s

en: Zoom video
bg: Мащаб на видеото

en: Zooming reset
bg: Възстановяване на мащаба

en: [Display]
bg: [Показване]

en: [Filebrowser]
bg: [Преглед на файлове]

en: [Global]
bg: [Глобален]

en: [Loop]
bg: [Повторение на плейлист]

en: [Player]
bg: [Плеър]

en: [Playlist]
bg: [Плейлист]

en: [Random]
bg: [Разбъркано]

en: [Repeat]
bg: [Повторение]

en: [cdda:][device][@[track]]
bg: [cdda:][устройство][@[пътечка]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
bg: [vcd:][устройство][@[заглавие][,[глава]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
bg: add --разширение за командния ред, за да се виждат допълнителните настройки.

en: address to bind to (helper setting for dst)
bg: Адрес за свързване (помощник за настройка на dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
bg: адрес:порт за свързване на vlc към входящите потоци, които се следят, помощник за настройка на dst,dst=bind+'/'+path. dst-параметъра подменя това

en: all
bg: всички

en: antiflicker
bg: Против примигване

en: antiflicker video filter
bg: Филтър против примигване на изображението

en: ask for extra verbosity when displaying help
bg: искане за допълнителни обяснения, когато се показва помощ

en: auto
bg: авто

en: blocks
bg: блокове

en: buffers
bg: буфери

en: clean effects
bg: изчистване на ефектите

en: collapse
bg: Сгънати

en: column border
bg: ръб на колона

en: debug
bg: дебъг

en: decoder
bg: Декодер

en: device, fifo or filename
bg: Устройство или име на файл

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
bg: Устройство или име на файл, за да се запишат yuv кадрите.

en: disabled
bg: изключено

en: end
bg: край

en: errors
bg: Грешки

en: expand
bg: Разгънати

en: extended selection list
bg: разгъване на избрания списък

en: fast
bg: бързо

en: filename for stream (helper setting for dst)
bg: Име на файла за потока (помощник за настройка на dst)

en: fixed
bg: Фиксиран

en: float
bg: с плаваща запетая

en: frames
bg: кадри

en: full
bg: пълна

en: hearing impaired
bg: увредени със слуха

en: height
bg: Височина

en: height of the overlapping area (in %)
bg: Височина на областта за застъпване (в %)

en: iTunes Music Library importer
bg: Внасяне в музикалната библиотека на iTunes

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
bg: Ако желаете софтуера за управление на AtmoLight да бъде стартиран от VLC, въведете тук пълния път до AtmoWinA.exe.

en: integer
bg: цяло число

en: it contains the average of all pixels in the sample image (only useful for single channel AtmoLight)
bg: Съдържа общия брой на всички пиксели в примерното изображение (полезно е само за единичен канал AtmoLight)

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
bg: Потребителското име или паролата за last.fm са неточни. Моля, проверете вашите настройки и след това рестартирайте VLC.

en: last.fm: Authentication failed
bg: last.fm: Неуспех при проверката за достоверност

en: left and right side having always the same number of zones
bg: Лявата и дясната страна ще имат винаги еднакъв брой зони

en: length of the overlapping area (in %)
bg: Дължина на областта за застъпване (в %)

en: libprojectM effect
bg: Ефект libprojectM

en: main program
bg: основна програма

en: makes the sample grid visible on screen as white pixels
bg: Показване на екрана на мрежа с бели пиксели

en: middle position (in %)
bg: Средна позиция (в %)

en: motion control interface
bg: Интерфейс за управление на хода

en: no
bg: не

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
bg: Няма да бъдат заредени конфигурационни опции, тъй като не са записани в конфигурационния файл

en: none
bg: няма

en: normal
bg: нормално

en: offsets
bg: Изместване

en: packetizer
bg: Опаковчик

en: packets
bg: Пакети

en: perceptual weighting method
bg: Метод за изпращане на потока

en: play list
bg: плейлист

en: print a list of available modules
bg: показване на списък с наличните модули

en: print a list of available modules with extra detail
bg: показване на списък на наличните модули с допълнителни подробности

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
bg: показване на помощ за VLC (може да се комбинира с --advanced and --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
bg: показване на помощ за VLC и всички негови модули (може да се комбинира с --advanced and --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
bg: показване на помощ за специфичен модул (може да се комбинира с --advanced and --help-verbose). Поставете представката = пред името на модула за точно съвпадение.

en: print version information
bg: показване на информация за версията

en: projectM configuration file
bg: Конфигурационнен файл projectM

en: projectM preset path
bg: Път до шаблон за projectM

en: reset the current config to the default values
bg: Възстановяване на текущата конфигурация към стандартните стойности

en: resets the current plugins cache
bg: нулиране на кеша за текущите плъгини

en: sec.
bg: сек.

en: selection list
bg: избран списък

en: slow
bg: бавно

en: spatial
bg: пространствен

en: string
bg: текстов низ

en: temporal
bg: временен

en: type
bg: тип

en: unknown type
bg: неизвестен тип

en: use alternate config file
bg: използване на алтернативен конфигурационен файл

en: v4l2 controls
bg: Регулатори за v4l2

en: v4l2 driver controls
bg: Регулатори за драйвера v4l2

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
bg: vcdx://[устройство-или-файл][@{P,S,T}номер]

en: visual impaired commentary
bg: коментари за хора с увредено зрение

en: warnings
bg: предупреждения

en: width
bg: Широчина

en: x offset
bg: Хоризонтално изместване

en: x264 preset and tuning selection
bg: Избор на шаблон и настройка на x264

en: x264 profile and level selection
bg: Избор на профил и ниво на x264

en: y offset
bg: Хоризонтално изместване

en: yes
bg: да

en: yes: %@ @ %@ kb/s
bg: да: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@ secs
bg: да: от %@ до %@ сек.

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
bg: | @name logo-file STRING . . . път/име на файла за лого

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
bg: | @name logo-position #. . . . . . . .  относителна позиция

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
bg: | @name logo-transparency #. . . . . . . . . прозрачност

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
bg: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . . изместване отляво

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
bg: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . изместване отгоре

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
bg: | @name marq-color # . . . . . . . . . . цвят на шрифта, RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
bg: | @name marq-marquee  STRING  . . слой с НИЗ върху видеото

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
bg: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . непрозрачност

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
bg: | @name marq-position #. . .  .управление на относителната позиция

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
bg: | @name marq-size # . . . . . . . . размер на шрифта, в пиксели

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
bg: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . прекъсване в мсек.

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
bg: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .изместване отляво

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
bg: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . изместване отгоре

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
bg: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . . подравняване на мозайката

en: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alpha
bg: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . алфа

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
bg: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . . брой колони

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
bg: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . хоризонтална граница

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
bg: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .височина

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
bg: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . . съотношение на страните

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
bg: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . списък с отмествания

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
bg: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . ред на изображенията

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
bg: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .позиция

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
bg: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . . брой редове

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
bg: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . вертикална граница

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
bg: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . широчина

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
bg: | @name mosaic-xoffset # . . . . позиция в горния ляв ъгъл

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
bg: | @name mosaic-yoffset # . . . .позиция в горния ляв ъгъл

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
bg: | achan [X]. . . . . . . . . .   настрой/вземи аудио канали

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
bg: | add XYZ   . . . . . . . . . . добавяне XYZ към плейлист

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
bg: | adev [X] . . . . . . . . . . .  настрой/вземи аудио устройство

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
bg: | atrack [X] . . . . . . . . . . . настрой/вземи аудио пътечка

en: | bytes sent       : %8.0f KiB
bg: | изпратени байта       : %8.0f KiB

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
bg: | chapter [X] .  . . настройка на глава в текущия елемент

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
bg: | chapter_n  . . . .  следваща глава в текущия елемент

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
bg: | chapter_p  . . .  предишна глава в текущия елемент

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
bg: | clear . . . . . . . . . . .   изчистване на плейлиста

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
bg: | битрейт на демултиплексора    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
bg: | прочетени байта от демултиплексора : %8.0f KiB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
bg: | enqueue XYZ  . . . . . . . опашка XYZ за плейлист

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
bg: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . превключване на цял екран

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
bg: | faster . . . . . . . .  по-бързо възпроизвеждане на потока

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
bg: | fastforward  . . . . . .  .  настройка на максималната стойност

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
bg: | frame. . . . . . . . . .  възпроизвеждане кадър по кадър

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
bg: | get_length . . . .  продължителност на текущия поток

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
bg: | get_time . . изминали секунди от началото на потока

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
bg: | get_title . . . . .  заглавие на текущия поток

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
bg: | goto . . . . . . . . . . . .  преминаване към елемент в индекса

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
bg: | help . . . . . . . . . . . . . . . помощно съобщение

en: | info . . . . .  information about the current stream
bg: | info . . . . .  информация за текущия поток

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
bg: | входен битрейт    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
bg: | прочетени входни байта : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
bg: | is_playing . . . .  1 ако потока се възпроизвежда, 0 в другите случаи

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
bg: | key [hotkey name] . . . . . .  симулиране натискане на клавиш

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
bg: | logout . . . . . . .   изход (ако връзката е със сокет)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
bg: | longhelp . . . . . . . . . . . по-дълго помощно съобщение

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
bg: | loop [on|off] . . . . . . . . . превключване повторението на плейлист

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
bg: | menu . . [вкл.|изкл.|нагоре|надолу|наляво|надясно|избор] използване на меню

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
bg: | next . . . . . . . . . . . .  следващ елемент в плейлиста

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
bg: | normal . . . . . . . . . .  нормално възпроизвеждане на потока

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
bg: | pause  . . . . . . . . . . . . . .  превключване на пауза

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
bg: | play . . . . . . . . . . . . . . . . възпроизвеждане на потока

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
bg: | playlist . . .  показване на текущите елементи в плейлиста

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
bg: | prev . . . . . . . . . .  предишен елемент в плейлиста

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
bg: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .   изход на vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
bg: | random [on|off] . . . . . . . превключване на разбъркано възпроизвеждане

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
bg: | repeat [on|off] . . . .  превключване повторението на елемент от плейлиста

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
bg: | rewind  . . . . . . . . . .  настройка до минималната стойност

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
bg: | seek X . . . преход в секунди, например `преход 12'

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
bg: | изпратен битрейт  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
bg: | slower . . . . . . . .  по-бавно възпроизвеждане на потока

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
bg: | snapshot . . . . . . . . . . . . снимане на кадър

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
bg: | stats  . . . . . . . .  показване на статистическа информация

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
bg: | status . . . . . . . . . текущ статус на плейлиста

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
bg: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . спиране на потока

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
bg: | strack [X] . . . . . . . . . настрой/вземи пътечка със субтитри

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
bg: | title [X]  . . . . настрой/вземи заглавието на текущия елемент

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
bg: | title_n  . . . . . .  следващо заглавие в текущия елемент

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
bg: | title_p  . . . .  предишно заглавие в текущия елемент

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
bg: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  настрой/вземи изрязването на видеото

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
bg: | voldown [X]  . . . . . .  намаляване на звука с Х стъпки

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
bg: | volume [X] . . . . . . . . . .  настрой/вземи силата на звука

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
bg: | volup [X]  . . . . . . .  увеличаване на звука с Х стъпки

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
bg: | vratio [X]  . . . . . . . настрой/вземи съотношението на страните на видеото

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
bg: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . настрой/вземи видео пътечка

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
bg: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  настрой/вземи мащаба на видеото
