vlc - en to ast translation catalogue (333 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
ast: 
    Conteníu volcáu al ficheru vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
ast: 
    Calque la tecla INTRO pa continuar...

en: &About
ast: Tocante &a

en: &Advanced Open...
ast: Apertura &Avanzada...

en: &Bookmarks
ast: &Marcadores

en: &Codec Information
ast: Información del &Codec

en: &Messages
ast: &Mensaxes

en: &Services Discovery
ast: Alcontrar &servicios

en: &VLM Configuration
ast: Configuración de &VLM

en: 1:1 Original
ast: 1:1 Orixinal

en: 1:2 Half
ast: 1:2 Metá

en: 1:4 Quarter
ast: 1:4 Cuartu

en: 2:1 Double
ast: 2:1 Doble

en: AM radio
ast: Radio AM

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
ast: Reproductor de medios VLC

en: Access modules
ast: Módulos d'accesu

en: Add Directory...
ast: Amestar direutoriu...

en: Add File...
ast: Amestar ficheru...

en: Add Folder...
ast: Amestar carpeta...

en: Add Interface
ast: Amestar interfaz

en: Add to Media Library
ast: Amestar a biblioteca de medios

en: Add to Playlist
ast: Amestar a llista de reproducción

en: Address of the CDDB server to use.
ast: Direición del sirvidor CDDB a usar.

en: Advanced
ast: Avanzáo

en: Advanced Open...
ast: Apertura Avanzada...

en: Advanced settings
ast: Preferencies avanzaes

en: Advanced settings. Use with care...
ast: Preferencies avanzaes. Usar con cuidáu...

en: Alarm
ast: Alarma

en: Album
ast: Álbum

en: Alternative rock
ast: Rock alternativu

en: Antenna
ast: Antena

en: Artist
ast: Artista

en: Artwork URL
ast: URL de la portada

en: Audio
ast: Soníu

en: Audio CD
ast: CD de soníu

en: Audio CD - Track %02i
ast: CD de soníu - Pista %02i

en: Audio CD input
ast: Entrada de CD de soníu

en: Audio Channels
ast: Canales de soníu

en: Audio Track
ast: Pista de soníu

en: Audio codecs
ast: Codecs de soniu

en: Audio filtering failed
ast: Falló la peñera de soníu

en: Audio filters
ast: Peñeres de soníu

en: Audio filters are used to process the audio stream.
ast: Les peñeres de soníu s'usen pa procesar el fluxu de soníu

en: Audio output module
ast: Módulu de salida de soníu

en: Audio settings
ast: Preferencies de soníu

en: Audio visualizations
ast: Visualizaciones de soníu

en: Audio visualizations
ast: Visualizaciones de soníu

en: Audio volume (0-65535).
ast: Volume del soníu (0-65535).

en: Automatic
ast: Automáticu

en: Bicubic (good quality)
ast: Bicúbicu (bona calidá)

en: Bicubic spline
ast: Spline bicúbica

en: Bilinear
ast: Billinial

en: Bitrate
ast: Tasa de bits

en: Bits per sample
ast: Bits por muestra

en: Bookmark
ast: Marcador

en: Bookmark %i
ast: Marcador %i

en: C
ast: ast

en: CDDB Server
ast: Sirvidor CDDB

en: CDDB Server port to use.
ast: Puertu del sirvidor CDDB a usar.

en: CDDB port
ast: Puertu CDDB

en: CPU features
ast: Carauterístiques de CPU

en: Cannot save Configuration
ast: Nun se pue guardar la configuración

en: Capture failed
ast: Falló la captura

en: Category
ast: Categoría

en: Channel
ast: Canal

en: Channel number
ast: Númberu de canal

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
ast: Canal de la tarxeta a usar (de vezu, 0 = sintonizadora, 1 = compuestu, 2 = svideo)

en: Channels
ast: Canales

en: Chapter
ast: Capítulu

en: Chapter %i
ast: Capítulu %i

en: Christian rap
ast: Rap cristianu

en: Classical
ast: Clásica

en: Clone the image
ast: Clonar la imaxe

en: Comedy
ast: Comedia

en: Compiled by %s on %s (%s)
ast: Compiláu por %s el %s (%s)

en: Compiler: %s
ast: Compilador: %s

en: Configure
ast: Configurar

en: Console
ast: Consola

en: Contrast
ast: Contraste

en: Control interfaces
ast: Interfaces de control

en: Conversions from
ast: Conversiones de

en: Create Directory...
ast: Crear direutoriu

en: Create Folder...
ast: Crear carpeta...

en: Cult
ast: Cultu

en: DVD with menus
ast: DVD con menús

en: DVD without menus
ast: DVD ensin menús

en: DVDnav Input
ast: Entrada DVDnav

en: Data
ast: Datos

en: Date
ast: Data

en: Debug logging
ast: Rexistru de depuración

en: Default audio volume
ast: Volume de soníu predetermináu

en: Default stream
ast: Fluxu predetermináu

en: Description
ast: Descripción

en: Device
ast: Preséu

en: Device type
ast: Triba de preséu

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
ast: Entrada de Videu Dixital (Firewire/ieee1394)

en: DirectShow input
ast: Entrada DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
ast: Salida de videu DirectX (DirectDraw)

en: Directory
ast: Direutoriu

en: Directory index
ast: Índiz de direutoriu

en: Disable
ast: Desactivar

en: Discs
ast: Discos

en: Display resolution
ast: Resolución de pantalla

en: Electronic
ast: Electrónicu

en: Enable audio
ast: Activar soníu

en: Encoded by
ast: Codificáu por

en: Encoders settings
ast: Preferencies de codificadores

en: Equalizer
ast: Ecualizador

en: Equalizer with 10 bands
ast: Ecualizador de 10 bandes

en: Ethnic
ast: Étnicu

en: Experimental
ast: Esperimental

en: Extra interface modules
ast: Módulos d'interfaz estra

en: FM radio
ast: Radio FM

en: Fast bilinear
ast: Billinial rápidu

en: Fetch Information
ast: Cargar información

en: File
ast: Ficheru

en: File input
ast: Entrada de ficheru

en: Filters
ast: Peñeres

en: Flat
ast: Planu

en: Frame rate
ast: Tasa de cuadros

en: Freq 1 (Hz)
ast: Frec 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
ast: Frec 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
ast: Ganancia de frec 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
ast: Frec 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
ast: Frec 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
ast: Ganancia de frec 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
ast: Frec 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
ast: Frec 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
ast: Ganancia de frec 3 (dB)

en: Full bass
ast: Baxos completos

en: Full bass and treble
ast: Baxos y agudos completos

en: Full treble
ast: Agudos completos

en: General Input
ast: Entrada xeneral

en: General audio settings
ast: Preferencies xenerales de soníu

en: General input settings. Use with care...
ast: Preferencies d'entrada xeneral. Usar con procuru...

en: General settings for audio output modules.
ast: Preferencies xenerales de los módulos de salida de soníu.

en: General stream output settings
ast: Preferencies xenerales de salida de fluxu

en: General video settings
ast: Preferencies xenerales de videu

en: Generic
ast: Xenéricu

en: Genre
ast: Xéneru

en: Global gain
ast: Ganancia global

en: GnomeVFS input
ast: Entrada GnomeVFS

en: Goom effect
ast: Efeutu Goom

en: Gothic
ast: Góticu

en: Group
ast: Grupu

en: HTTP authentication
ast: Autenticación HTTP

en: HTTP input
ast: Entrada HTTP

en: HTTP proxy
ast: Proxy HTTP

en: Headphones
ast: Auriculares

en: High freq (Hz)
ast: Frec alta (Hz)

en: High freq gain (dB)
ast: Ganancia de frec alta (dB)

en: Hotkeys settings
ast: Preferencies de tecles rápides

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ast: Conversiones I420,IYUV,YV12 a RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: Image clone
ast: Clonar imaxe

en: Image colors inversion
ast: Inversión de colores de la imaxe

en: Information...
ast: Información...

en: Input / Codecs
ast: Entrada / Codecs

en: Instrumental pop
ast: Pop instrumental

en: Instrumental rock
ast: Rock instrumental

en: Interface
ast: Interfaz

en: Interface module
ast: Módulu d'interfaz

en: JACK Input
ast: Entrada JACK

en: JACK audio input
ast: Entrada de soníu JACK

en: Jump to Specific &Time
ast: Saltar a &Tiempu específicu

en: Language
ast: Llingua

en: Lao
ast: Laosianu

en: Large Hall
ast: Sala llarga

en: Latin
ast: Latín

en: Left
ast: Izquierda

en: Live
ast: En vivo

en: Low freq (Hz)
ast: Frec baxa (Hz)

en: Low freq gain (dB)
ast: Ganancia de frec baxa (dB)

en: Luma bicubic / chroma bilinear
ast: Luma bicúbicu / croma billinial

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ast: Conversiones MMX I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: MTP Device
ast: Preséu MTP

en: MTP devices
ast: Preseos MTP

en: MTP input
ast: Entrada MTP

en: Magnification
ast: Aumentu

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
ast: Aumentar una parte del videu. Puede escoyese la parte de la imaxe que va aumentase.

en: Main interfaces
ast: Interfaces principales

en: Main interfaces settings
ast: Preferencies de les interfaces principales

en: Media &Information
ast: &Información del mediu

en: Media Library
ast: Biblioteca de medios

en: Media: %s
ast: Mediu: %s

en: Meditative
ast: Meditativu

en: Miscellaneous
ast: Mestura

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ast: Mestura de preferencies de soníu y módulos.

en: Mouse Gestures
ast: Xestos del mur

en: Native American
ast: Nativu Americanu

en: Navigation
ast: Navegación

en: Network
ast: Rede

en: Next chapter
ast: Capítulu siguiente

en: Next title
ast: Títulu siguiente

en: No Input device found
ast: Nun s'alcontró un preséu d'entrada

en: No Repeat
ast: Nun repetir

en: No help available
ast: Ensin aida

en: No suitable decoder module
ast: Nun hai un módulu decodificador afayadizu.

en: Norm
ast: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
ast: Norma del fluxu (Automáticu, SECAM, PAL, o NTSC).

en: Note:
ast: Avisu:

en: Now Playing
ast: Sonando agora

en: Number of audio buffers
ast: Númberu de buffers de soníu

en: OSS input
ast: Entrada OSS

en: Off
ast: Desactivao

en: On
ast: Activao

en: Open &Folder...
ast: Abrir &Carpeta...

en: Open D&irectory...
ast: Abrir D&ireutoriu...

en: Open Play&list...
ast: Abrir &llista de reproducción...

en: OpenGL video output
ast: Salida de videu OpenGL

en: Original ID
ast: ID orixinal

en: Original audio
ast: Soníu orixinal

en: Output modules
ast: Módulos de salida

en: PVR radio device
ast: Preséu de radio PVR

en: PVR video device
ast: Preséu de videu PVR

en: Parametric Equalizer
ast: Ecualizador paramétricu

en: Party
ast: Fiesta

en: Pitch
ast: Tonu

en: Play
ast: Tocar

en: Playback failure
ast: Fallu de reproducción

en: Playlist
ast: Llista de reproducción

en: Podcast Category
ast: Categoría del podcast

en: Podcast Copyright
ast: Copyright del podcast

en: Podcast Publication Date
ast: Data d'asoleyamientu del podcast

en: Podcast Subtitle
ast: Sotítulu del podcast

en: Previous chapter
ast: Capítulu anterior

en: Previous title
ast: Títulu anterior

en: Program
ast: Programa

en: Programs
ast: Programes

en: Quicktime Capture
ast: Captura Quicktime

en: Radio device
ast: Preséu de radio

en: Random
ast: Al debalu

en: Random Off
ast: Desactivar al debalu

en: Rating
ast: Valoración

en: Refresh list
ast: Refrescar llista

en: Remove Selected
ast: Desaniciar seleición

en: Repeat All
ast: Repetir too

en: Repeat One
ast: Repetir una

en: Replay gain
ast: Ganancia de reproducción

en: Resolution
ast: Resolución

en: Reverse stereo
ast: Estéreo inversu

en: Right
ast: Drecha

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
ast: SAP ye una manera d'anunciar públicamente los fluxos que tan unviandose usando multicast UDP o RTP.

en: SFTP authentication
ast: Autenticación SFTP

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ast: Conversiones SSE2 I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: Sample rate
ast: Tasa de muestréu

en: Save Playlist to &File...
ast: Guardar llista de reproducción nún &ficheru...

en: Save...
ast: Guardar...

en: Screen
ast: Pantalla

en: Screen Input
ast: Entrada de pantalla

en: Search
ast: Guetar

en: Search Filter
ast: Peñera de gueta

en: Select Directory
ast: Seleicionar direutoriu

en: Select Folder
ast: Seleicionar carpeta

en: Select one or more files to open
ast: Esbillar un ficheru o más p'abrir

en: Set the ID of the elementary stream
ast: Conseñar la ID del fluxu elemental

en: Set the category of the elementary stream
ast: Conseñar la categoría del fluxu elemental

en: Set the codec of the elementary stream
ast: Conseñar el codec del fluxu elemental

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
ast: Conseñar la ganancia global en dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
ast: Conseñar el grupu del fluxu elemental

en: Setting
ast: Axuste

en: Settings for VLC's control interfaces
ast: Preferencies de les interfaces de control de VLC

en: Settings for VLC's interfaces
ast: Preferencies de les interfaces de VLC

en: Settings for the main interface
ast: Preferencies de la interfaz principal

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
ast: Axustes rellacionaos colos distintos métodos d'accesu. Les preferencies que de vezu van camudase son el proxy HTTP o les preferencies de caché.

en: Show Containing Directory...
ast: Amosar direutoriu contenedor...

en: Show Containing Folder...
ast: Amosar carpeta contenedora...

en: Show advanced options
ast: Amosar opciones avanzaes

en: Simple DirectMedia Layer video output
ast: Salida de videu Simple DirectMedia Layer

en: Soft
ast: Sele

en: Soft rock
ast: Rock sele

en: Sort
ast: Ordenar

en: Southern rock
ast: Rock sureñu

en: Space
ast: Espaciu

en: Spectrometer
ast: Espectrómetru

en: Spectrum
ast: Espectru

en: Stereo
ast: Estéreo

en: Stream %d
ast: Fluxu %d

en: Stream filters
ast: Peñeres de fluxu

en: Stream output
ast: Salida de fluxu

en: Stream...
ast: Fluxu...

en: Subtitle
ast: Sotítulu

en: Subtitles Track
ast: Pista de sotítulos

en: Subtitles codecs
ast: Codecs de sotítulos

en: Subtitles/OSD
ast: Sotítulos/OSD

en: TCP input
ast: Entrada TCP

en: Techno
ast: Tecno

en: Techno-Industrial
ast: Tecno-Industrial

en: There is no help available for these modules.
ast: Nun esiste aida pa estos módulos

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
ast: Estes son preferencies xenerales de los módulos de codificación de videu/soníu/sotítulos.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
ast: Esti fluxu s'abrirá siempres nel aniciu de VLC

en: Title
ast: Títulu

en: Track
ast: Pista

en: Track ID
ast: ID de pista

en: Track number
ast: Númberu de pista

en: Tuner
ast: Sintonizadora

en: Type
ast: Triba

en: UDP input
ast: Entrada UDP

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Use S/PDIF when available
ast: Usar S/PDIF si ta disponible

en: VLC could not open the %s module.
ast: VLC nun pudo abrir el módulu %s.

en: VLC could not open the decoder module.
ast: VLC nun pudo abrir el módulu decodificador.

en: VLC preferences
ast: Preferencies de VLC

en: VLC version %s (%s)
ast: VLC versión %s (%s)

en: VLC's implementation of Video On Demand
ast: Cadarma de VLC pa Videu Baxu Pidíu

en: VNC Host
ast: Host VNC

en: VNC Password
ast: Contraseña VNC

en: VNC Port
ast: Puertu VNC

en: VNC hostname or IP address.
ast: Nome o direición IP del host VNC.

en: VNC password.
ast: La contraseña VNC.

en: Video
ast: Videu

en: Video Track
ast: Pista de videu

en: Video codecs
ast: Codecs de videu

en: Video filters are used to process the video stream.
ast: Les peñeres de soníu s'usen pa procesar el fluxu de soníu

en: Video memory
ast: Memoria de videu

en: Video settings
ast: Preferencies de videu

en: Visualizations
ast: Visualizaciones

en: Volume normalizer
ast: Normalizador de volume

en: Vu meter
ast: Vu-metru

en: Wallpaper
ast: Fondu d'escritoriu

en: Waves
ast: Foles

en: Windows GAPI video output
ast: Salida de videu GAPI de Windows

en: Windows GDI video output
ast: Salida de videu GDI de Windows

en: X window
ast: Ventana X

en: X11 video window (XCB)
ast: Ventana de videu X11 (XCB)

en: XVideo output (XCB)
ast: Salida XVideo (XCB)

en: Yes
ast: Si

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
ast: Equí puede escoyese desactivar delles aceleraciones de la CPU. ¡Usar con munchísimu cuidáu!

en: [cdda:][device][@[track]]
ast: [cdda:][preséu][@[pista]]

en: boolean
ast: booleanu

en: dc1394 input
ast: Entrada dc1394

en: float
ast: flotante

en: integer
ast: enteru

en: string
ast: cadena
