Audacity 1.3 - en to nl translation catalogue (2003 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
nl: 	-blocksize nnn  (max blokgrootte in bytes instellen)

en: 	-help (this message)
nl: 	-help (deze hulptekst)

en: 	-test (run self diagnostics)
nl: 	-test (diagnosetesten uitvoeren)

en: 	-version (display Audacity version)
nl: 	-version (Toon de versie van Audacity)

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
nl: 
    Indien opgeslagen, zal het project geen sporen hebben.
    
    Om eerdere open sporen op te slaan:
    Annuleren, Bewerken > Herstellen tot alle sporen
    geopend zijn, dan Bestand > Project opslaan.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
nl:    Tijdsduur moet minstens 1 milliseconde zijn
       Compressieverhouding moet tenminste 1:1 zijn

en:  (disabled)
nl:  (kan nu niet gebruikt worden)

en:  - Left
nl:  - Links

en:  - Right
nl:  - Rechts

en:  - Vamp audio analysis plugin
nl:  - Vamp audio-analyseplugin

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the internet)
nl:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (stel uw vraag direct op het internet)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
nl:  Voor nog snellere antwoorden kunnen alle online bronnen doorzocht worden.

en:  Mute On
nl:  Stil aan

en:  Please select an action
nl:  Selecteer een actie

en:  Select On
nl:  Selectie aan

en:  Solo On
nl:  Solo aan

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">internet version if it isn't</a>)
nl:  [[file:index.html|Handleiding]] (lokaal geïnstalleerd of <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">internetversie</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">internet version if it isn't</a>)
nl:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (lokaal geïnstalleerd of <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">internetversie</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the internet)
nl:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (de laatste nieuwe tips, tricks en handleidingen op het Internet)

en: !Simplified View
nl: !Vereenvoudigd beeld

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
nl: ‘%s’ 
    is een MIDI-bestand, geen audiobestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet afspelen of bewerken, maar u kunt het wel 
    bewerken via Bestand > Importeren > MIDI.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
nl: ‘%s’ bestaat niet.
    
    Wilt u het aanmaken?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Dolby Digital geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand momenteel niet openen. 
    U dient het om te zetten in een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Musepack geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen. 
    Als u denkt dat het een MP3-bestand is, herbenoem het met de uitgang ".mp3" 
    en probeer het opnieuw te importeren. Anders moet u het omzetten in een ondersteund audioformaat
    zoals WAV of AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een RealPlayer media-bestand.
    Audacity kan dit bedrijfseigen formaat niet openen.
    U moet het omzetten naar een ondersteund audioformaat zoals wav or aiff.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Wavpack geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen. 
    U dient het om te zetten in een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een Windows Media audio-bestand.
    Audacity kan dit type bestand niet openen vanwege octrooirechten.
    U moet het omzetten naar een ondersteund audioformaat zoals wav or aiff.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
nl: "%s" is een op noten gebaseerd bestand, geen geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand niet openen. 
    probeer het om te zetten in een geluidsbestand zoals WAV of AIFF en 
    importeer het dan, of neem het op in Audacity.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
nl: ‘%s’ is een afspeellijst-bestand.
    Audacity kan dit soort bestanden niet openen omdat het enkel verwijzigen naar
    andere bestanden bevat. Misschien kunt u het openen in een teksteditor en 
    zelf de eigenlijke audiobestanden downloaden.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een videobestand. 
    Audacity kan dit soort bestanden op dit moment niet openen. 
    U moet de audio extracten naar een ondersteund formaat zoals WAV of AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een Advanced Audio Coding bestand. 
    Audacity kan dit soort bestanden niet openen. 
    U moet het omzetten naar een ondersteund audioformaat zoals wav of aiff.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een Ogg Speex geluidsbestand. 
    Audacity kan dit type bestand momenteel niet openen. 
    U dient het om te zetten in een ondersteund audioformaat zoals WAV of AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
nl: ‘%s’ is een audio-cd bestand.
    Audacity kan audio-cd's niet rechtstreeks openen.
    U moet nummers op de cd rippen naar een audioformaat
    dat Audacity kan importeren zoals wav or aiff.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
nl: "%s" is een versleuteld audio-bestand.
    Deze zijn gewoonlijk afkomstig van een online muziekwinkel. 
    Audacity kan dit type bestanden niet openen vanwege de versleuteling.
    U kunt proberen een opname van het bestand te maken met Audacity, of 
    het naar een cd te branden en de cd vervolgens te rippen naar een
    ondersteund bestandsformaat zoals WAV of AIFF.

en: "%s" successfully created.
nl: ‘%s’ is succesvol aangemaakt.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
nl: "Track-focus verplaatsen" &circuleert herhaaldelijk door sporen

en: %.1f dB Average rms
nl: %.1f dB Gemiddelde rms

en: %.1f secs
nl: %.1f seconden

en: %d Channels
nl: %d kanalen

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
nl: %s %2.0f%% voltooid.  Klik om de focus van de taak te veranderen.

en: %s changed
nl: %s is gewijzigd

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
nl: %s kon niet gevonden worden.
    
    Het is verwijderd van de lijst met recente bestanden.

en: %s is already open in another window.
nl: %s is reeds geopend in een ander venster.

en: %s-old%d
nl: %s-oud%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
nl: &Informatie over Audacity CleanSpeech…

en: &About Audacity...
nl: &Over Audacity…

en: &Add
nl: &Toevoegen

en: &Align Tracks
nl: Sporen &uitlijnen

en: &All
nl: &Alles

en: &Always copy all audio into project (safest)
nl: &Altijd alle audio kopiëren naar het project (veiligst)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
nl: Altijd alle sporen &downmixen naar stereo of monokanalen

en: &Analyze
nl: &Analyseren

en: &Audio Device Info...
nl: &Audio-apparaat info…

en: &Audio Track
nl: &Audiospoor

en: &Beep on completion of longer activities
nl: &Piepje geven bij voltooien van opdrachten die lang duren

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: &Chains
nl: &Opdrachtenreeksen

en: &Clear
nl: &Wissen

en: &Close
nl: &Sluiten

en: &Collapse All Tracks
nl: &Alle sporen opvouwen

en: &Command
nl: &Opdracht

en: &Control Toolbar
nl: &Bedieningsknoppen

en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: &Cut
nl: &Knippen

en: &Debug
nl: &Debuggen

en: &Defaults
nl: &Standaarden

en: &Delete
nl: &Verwijderen

en: &Device
nl: Apparaat

en: &Device Toolbar
nl: In/&uitvoerapparaten

en: &Discard
nl: bewerkingen &verwerpen

en: &Display VST effects in graphical mode
nl: VST-effecten weergeven in grafische mo&dus

en: &Don't apply effects in batch mode
nl: &Effecten niet toepassen in batch-modus

en: &Download
nl: &Downloaden

en: &Edit
nl: Be&werken

en: &Edit Labels
nl: Labels be&werken

en: &Edit Parameters
nl: Parameters be&werken

en: &Edit Toolbar
nl: Be&werkingsknoppen

en: &Ergonomic order of audio I/O buttons
nl: &Ergonomische volgorde van de bedieningsknoppen

en: &Export...
nl: &Exporteren…

en: &File
nl: &Bestand

en: &Find Notes
nl: &Noten zoeken

en: &Fit in Window
nl: &Horizontaal inpassen

en: &Gain (dB):
nl: Volume (dB):

en: &Generate
nl: &Genereren

en: &Hardware Playthrough (Play new track while recording it)
nl: &Hardwarematig playthrough (nieuw spoor afspelen tijdens opname)

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
nl: &Hardwarematig playthrough: luisteren tijdens opnemen of monitoren van een nieuw spoor

en: &History...
nl: &Geschiedenis…

en: &Import
nl: I&mporteren

en: &Import...
nl: &Importeren…

en: &Insert
nl: I&nvoegen

en: &Join
nl: &Samenvoegen

en: &Label Track
nl: &Labelspoor

en: &Labels...
nl: &Labels…

en: &Language:
nl: Taa&l:

en: &Left at Playback Position
nl: Van afspeelpositie naar &links

en: &Length of preview:
nl: Tijdsduur van &luistervoorbeeld

en: &Link Audio and Label Tracks
nl: Audio- en labeltracks koppe&len

en: &Load...
nl: &Laden…

en: &Locate...
nl: &Laden…

en: &Location:
nl: &Locatie:

en: &Lock
nl: &Vastzetten

en: &Loop Play
nl: Herhaa&ldelijk afspelen

en: &Low disk space at program start up
nl: Weinig schijfruimte bij opstarten van het programma

en: &MIDI...
nl: &MIDI…

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
nl: &Maak een kopie van ongecomprimeerde geluidsbestanden alvorens ze te bewerken (veiliger)

en: &Manual (in web browser)
nl: Handleiding (in webbrowser)

en: &Meter Toolbar
nl: &Vu-meters

en: &Mixer Board...
nl: &Mengpaneel...

en: &Mute All Tracks
nl: &Alle sporen dempen

en: &New
nl: &Nieuw

en: &None
nl: Gee&n

en: &Normalize all tracks in project
nl: Alle sporen in het project &normaliseren

en: &Open...
nl: &Openen…

en: &Options...
nl: &Opties…

en: &Paste
nl: &Plakken

en: &Pause
nl: &Pauzeren

en: &Play other tracks while recording new one
nl: &Bij het opnemen van een spoor, gelijktijdig de andere sporen afspelen

en: &Preferences...
nl: &Voorkeuren…

en: &Print...
nl: Af&drukken…

en: &Quantize Notes
nl: Noten &quantiseren

en: &Quick Help (in web browser)
nl: &Quick Help (in webbrowser)

en: &Range (dB):
nl: Be&reik (dB):

en: &Raw Data...
nl: &Raw data…

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
nl: &Lees ongecomprimeerde geluidsbestanden direct van het origineel (sneller)

en: &Record
nl: &Opnemen

en: &Redo
nl: &Opnieuw

en: &Redo %s
nl: %s &opnieuw doen

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: &Replot
nl: Opnieuw gene&reren

en: &Resample...
nl: &Resampelen…

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
nl: VST-effecten opnieuw scannen bij volgende keer dat Audacity opstart

en: &Reset Toolbars
nl: We&rkbalken herstellen

en: &Right at Playback Position
nl: Van afspeelpositie naar &rechts

en: &Run Benchmark...
nl: &Prestaties testen…

en: &Save Project
nl: Project op&slaan

en: &Save...
nl: Op&slaan…

en: &Screenshot Tools...
nl: &Schermopname-tools…

en: &Select
nl: &Selecteren

en: &Select all audio in project, if none selected
nl: Bij geen &selectie, alle audio in een project selecteren

en: &Select chain
nl: Opdrachtenreeks &selecteren

en: &Selection Toolbar
nl: &Selectiebalk

en: &Short period:
nl: Kleine stap:

en: &Show Clipping
nl: &Oversturing opsporen

en: &Software Playthrough (Play new track while recording it)
nl: &Softwarematig playthrough (nieuw spoor afspelen tijdens opname)

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
nl: &Softwarematig playthrough: luisteren tijdens opnemen of monitoren van een nieuw spoor

en: &Split Cut
nl: &Splitsen + knippen

en: &Stereo Track
nl: &Stereospoor

en: &Stop
nl: &Stoppen

en: &Time Track
nl: &Tijdspoor

en: &Timer Record...
nl: &Opname inplannen…

en: &Toolbars
nl: &Werkbalken

en: &Tracks
nl: &Sporen

en: &UnMute All Tracks
nl: &Niets dempen

en: &Undo
nl: &Ongedaan maken

en: &Undo %s
nl: %s &ongedaan maken

en: &Undo Levels Available
nl: &Aantal herstelbewerkingen

en: &Unlock
nl: &Losmaken

en: &Update display while playing
nl: &Meeschuiven tijdens afspelen

en: &Upload File...
nl: &Bestand uploaden…

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
nl: &Aangepaste mix (voor bijv. export naar 5.1 kanaals geluid)

en: &View
nl: Beel&d

en: &Zoom to Selection
nl: &Inzoomen op selectie

en: (Best Quality)
nl: (Beste kwaliteit)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
nl: (Niet alle combinaties van headers en coderingen zijn mogelijk)

en: (Recovered)
nl: (Hersteld)

en: (Smaller files)
nl: (Kleinere bestanden)

en: (external program)
nl: (extern programma)

en: (uncheck when recording "stereo mix")
nl: (uitvinken als u "stereo mix" opneemt)

en: - END -
nl: - EINDE -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
nl: -120 dB (de grens van het menselijk hoorvermogen)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
nl: -145 dB (het PCM-bereik bij 24-bit samples)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
nl: -36 dB (een oppervlakkig bereik voor hoog-amplitude bewerkingen)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
nl: -48 dB (het PCM-bereik bij 8-bit samples)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
nl: -60 dB (het PCM-bereik bij 10-bit samples)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
nl: -96 dB (het PCM-bereik bij 16-bit samples)

en: -Infinity
nl: -Oneindig

en: 0 (fastest)
nl: 0 (snelste)

en: 0 means endless
nl: 0 betekent oneindig

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
nl: 0100 dagen 024 u 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s
nl: 0100 u 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
nl: 0100 u 060 m 060 s+.# samples

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
nl: 0100 u 060 m 060 s+.030 frames| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
nl: 0100 u 060 m 060 s+.24 frames

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
nl: 0100 u 060 m 060 s+.25 frames

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
nl: 0100 u 060 m 060 s+.30 frames|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
nl: 0100 u 060 m 060 s+.75 frames

en: 0100 h 060 m 060.0100 s
nl: 0100 u 060 m 060.0100 s

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
nl: 0100 u 060 m 060.01000 s

en: 01000,01000 seconds
nl: 01000,01000 seconden

en: 1 Channel (Mono)
nl: 1 kanaal (Mono)

en: 1.0 or earlier
nl: 1.0 of ouder

en: 16 bit
nl: 16-bit

en: 2 Channels (Stereo)
nl: 2 kanalen (Stereo)

en: 24 bit
nl: 24-bit

en: 256 - default
nl: 256 - standaard

en: 32768 - most narrowband
nl: 32768 - smalband

en: 4096 - most narrowband
nl: 4096 - smalband

en: 8 (best)
nl: 8 (beste)

en: 8 - most wideband
nl: 8 - breedband

en: : Filename too short.
nl: : Bestandsnaam te kort.

en: : Incorrect filetype.
nl: : Onjuist bestandstype.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
nl: <b>Audacity&reg;</b>-software is copyright

en: <center><h3>How to get Help</h3></center>
nl: <center><h3>Hoe hulp te krijgen</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
nl: <p>Het lijkt erop dat u geen 'help' geïnstalleerd hebt staan op uw computer.<br> Gelieve het online te <a href="*URL*">bekijken of downloaden</a>.

en: A Free Digital Audio Editor<br>
nl: Een vrije editor voor digitale audio<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
nl: Het bestand ‘%s’ bestaat al. Wilt u het vervangen?

en: AAC Export Setup
nl: AAC-export instellingen

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
nl: AAC-profiel
    Lage complexiteit -standaard
    De meeste spelers zullen niets anders dan LC spelen

en: AC3 Export Setup
nl: AC3-export instellingen

en: AC3 Files (FFmpeg)
nl: AC3-bestanden (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
nl: AMR (smalband)-bestanden (FFmpeg)

en: AMR (wide band) Files (FFmpeg)
nl: AMR (breedband)-bestanden (FFmpeg)

en: AMR support is not distributable
nl: AMR-ondersteuning is niet verdeelbaar

en: AMR-NB Export Setup
nl: AMR-NB-export instellingen

en: AMR-WB Export Setup
nl: AMR-WB-export instellingen

en: About Audacity...
nl: Over Audacity...

en: Action
nl: Bewerking

en: Activation level (dB):
nl: Activatieniveau (dB):

en: Actual Rate: %d
nl: Werkelijke rate: %d

en: Add &New
nl: &Toevoegen…

en: Add Label
nl: Label toevoegen

en: Add Label At &Playback Position
nl: Label toevoegen bij afs&peelpositie

en: Add Label At &Selection
nl: Label toevoegen bij &selectie

en: Add label at selection
nl: Label bij selectie toevoegen

en: Added label
nl: Label toegevoegd

en: Adjust Sensitivity
nl: Gevoeligheid aanpassen

en: Adjust input gain
nl: Invoerversterking aanpassen

en: Adjust input source
nl: Invoerbron wijzigen

en: Adjust left selection to next offset
nl: Linkerkant selectie naar volgende plaats van uitzetten

en: Adjust left selection to next onset
nl: Linkerkant selectie naar volgende plaats van aanzetten

en: Adjust output gain
nl: Uitvoerversterking aanpassen

en: Adjust playback speed
nl: Afspeelsnelheid wijzigen

en: Adjust right selection to previous offset
nl: Rechterkant selectie naar vorige plaats van uitzetten

en: Adjust right selection to previous onset
nl: Rechterkant selectie naar vorige plaats van aanzetten

en: Adjusted Pan
nl: Balans aangepast

en: Adjusted envelope.
nl: Verloop aangepast.

en: Adjusted gain
nl: Versterking aangepast

en: Advanced Mixing Options
nl: Geavanceerde mix-opties

en: Album Title
nl: Album

en: Algorithm
nl: Algoritme

en: Ali&gn and Move Cursor
nl: Uitlijnen en &cursor verplaatsen

en: Align
nl: Uitlijnen

en: Align End with Cu&rsor
nl: Einde uitlijnen op &Cursor

en: Align End with Selection En&d
nl: Einde uitlijnen op &Einde Selectie

en: Align End with Selection Star&t
nl: Einde uitlijnen op &Begin Selectie

en: Align Tracks To&gether
nl: &Sporen op elkaar uitlijnen

en: Align with &Cursor
nl: Uitlijnen op &Cursor

en: Align with &Zero
nl: Op &Nulpunt uitlijnen

en: Align with Selection &End
nl: Uitlijnen op &Einde Selectie

en: Align with Selection &Start
nl: Uitlijnen op &Begin Selectie

en: Aligned
nl: Uitgelijnd

en: Aligned cursor
nl: Op cursor uitgelijnd

en: Aligned end with cursor
nl: Einde uitgelijnd op cursor

en: Aligned end with selection end
nl: Einde uitgelijnd op einde selectie

en: Aligned end with selection start
nl: Einde uitgelijnd op begin selectie

en: Aligned with selection end
nl: Uitgelijnd op einde selectie

en: Aligned with selection start
nl: Uitgelijnd op begin selectie

en: Aligned with zero
nl: Op nulpunt uitgelijnd

en: Alignment completed.
nl: Uitlijning voltooid.

en: All
nl: Alles

en: All Toolbars
nl: Alle werkbalken

en: All files (*)|*
nl: Alle bestanden (*)|*

en: All files|*|All supported files|
nl: Alle bestanden|*|Alle ondersteunde bestanden|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
nl: Alle vereiste bestanden in:
      %s
    waren al aanwezig.

en: All the audio is muted.
nl: Al het geluid is stilgemaakt

en: All the selected audio is muted.
nl: Alle geselecteerde audio is stilgemaakt.

en: All tracks must have the same sample rate
nl: Alle sporen moeten dezelfde samplefrequentie hebben

en: Allow clipping
nl: Oversturing toestaan

en: Alt-Left-Click
nl: Alt-Linksklikken

en: Always copy all audio (safest)
nl: Altijd alle audio kopiëren (veiligst)

en: Amount to import:
nl: Hoeveelheid te importeren:

en: Amplification (dB):
nl: Versterking (dB):

en: Amplification dB
nl: Versterking (dB)

en: Amplifier
nl: Versterken

en: Amplify
nl: Versterken

en: Amplify...
nl: Versterken…

en: Amplifying
nl: Bezig met versterken

en: Amplitude End
nl: Amplitude einde

en: Amplitude Start
nl: Amplitude begin

en: Analysis Time:
nl: Analysetijd:

en: Any
nl: Elke

en: Append Record
nl: Aansluitend opnemen

en: Appl&y Chain...
nl: Opdrachtenreeks toe&passen…

en: Applied effect: %s
nl: Effect toegepast: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
nl: Effect toegepast: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
nl: Effect toegepast: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
nl: Effect toegepast: %s %.2f halve tonen

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
nl: Effect toegepast: %s %d stappen, %.0f%% wet, frequentie = %.1f Hz, beginfase = %.0f deg, bereik = %d, feedback = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
nl: Effect toegepast: %s vertraging = %f seconden, dempingsfactor = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
nl: Effect toegepast: %s frequentie = %.0f Hz, boost = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
nl: Effect toegepast: %s frequentie = %.1f Hz, beginfase = %.0f deg, bereik = %.0f%%, resonantie = %.1f, frequentieverschuiving = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s
nl: Effect toegepast: %s dc offset verwijderen = %s, genormaliseerde amplitude = %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
nl: Effect toegepast: Toon genereren %s wave %s, frequentie = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconden

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
nl: Effect toegepast: DTMF-tonen genereren, %.6lf seconden

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
nl: Effect toegepast: Ruis genereren, %.6lf seconden

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
nl: Effect toegepast: Stilte genereren, %.6lf seconden

en: Apply %s
nl: %s toepassen

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
nl: %s toepassen met parameter(s)
    
    %s

en: Apply Chain
nl: Opdrachtenreeks toepassen

en: Apply to &Files...
nl: Toepassen op &bestanden…

en: Apply to Current &Project
nl: Opdrachtenreeks op huidige &project toepassen

en: Applying '%s' to current project
nl: ‘%s’ wordt toegepast op het huidige project

en: Applying Dynamic Range Compression...
nl: Dynamische bereik-compressie wordt toegepast…

en: Applying Leveller...
nl: Nivelleren…

en: Applying Nyquist Effect...
nl: Nyquist-effect toepassen….

en: Applying Phaser
nl: Phaser wordt toegepast

en: Applying Spike Cleaner...
nl: ‘Pieken verwijderen’ toepassen…

en: Applying Stereo to Mono
nl: Van stereo naar mono toepassen

en: Applying Wahwah
nl: Bezig met toepassen Wahwah

en: Applying...
nl: Toepassen…

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
nl: Weet u zeker dat u geen projecten wilt herstellen?
    Ze kunnen niet later nog hersteld worden.

en: Are you sure you want to delete %s?
nl: Weet u zeker dat u %s wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
nl: Weet u zeker dat u de genrelijst naar de standaardlijst wilt herstellen?

en: Are you sure you want to save the file as "
nl: Weet u zeker dat u het bestand wilt opslaan als "

en: Artist Name
nl: Naam artiest

en: As&k user
nl: Gebrui&ker vragen

en: Ask me
nl: Vragen

en: Attach/decay time
nl: In-/uitvalstijd

en: Attack Time
nl: Invalstijd

en: Attack Time %.1f secs
nl: Invalstijd %.1f sec

en: Attack Time:
nl: Invalstijd:

en: Attack/decay time (secs):
nl: Attack/decay tijd (seconden):

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
nl: Probeer ruis te verwijderen zonder een ruisprofiel.

en: Attempted to export %d channels, but max. channels for selected output format is %d
nl: Poging tot exporteren van %d sporen, maar het max. aantal sporen voor geselecteerd uitvoerformaat is %d

en: Audacity %s Development Team
nl: Audacity %s Ontwikkelaars

en: Audacity %s Support Team
nl: Audacity %s Ondersteuningsteam

en: Audacity %s ToolBar
nl: Audacity %s-werkbalk

en: Audacity First Run
nl: Audacity eerste keer opgestart

en: Audacity Mixer Board%s
nl: Audacity mengpaneel%s

en: Audacity Preferences
nl: Audacity voorkeuren

en: Audacity Project Files
nl: Audacity projectbestanden

en: Audacity Timer Record
nl: Audacity opname inplannen

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
nl: Audacity ingeplande opname - Wachten op begin opname

en: Audacity Timer Record Progress
nl: Voortgang van Audacity ingeplande opname

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
nl: Audacity probeerde FFmpeg te gebruiken om een geluidsbestand te importeren,
    maar de bibliotheken konden niet worden gevonden.
    
    Als U de FFmpeg-importeerfunctie wilt gebruiken, ga dan naar Voorkeuren > Bibliotheken
    om de FFmpeg-bibliotheken te downloaden of lokaliseren.

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
nl: In Audacity-projectbestanden (.aup) wordt alle informatie opgeslagen, precies zoals die op het scherm
    te zien is. Andere programma's kunnen echter de projectbestanden van Audacity vaak niet openen.
    
    Als u het bestand ook in andere programma's wilt kunnen openen moet u ‘Exporteren als…’ gebruiken.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
nl: Audacity kon geen plek vinden om tijdelijke bestanden op te slaan.
    Selecteer hiervoor een geschikte map in het voorkeuren-dialoogvenster.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet vinden. Thema is niet geladen.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet inladen. Wellicht een foutief png-format?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet openen voor schrijven.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
nl: Audacity kon het standaardthema niet lezen.
    Gelieve dit probleem te rapporteren.

en: Audacity could not save file:
      %s
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet opslaan

en: Audacity could not write file:
      %s.
nl: Audacity kon het bestand:
      %s
    niet schrijven.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
nl: Audacity kon de afbeeldingen niet naar het bestand:
      %s
    schrijven.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
nl: Audacity herkende het type bestand van '%s' niet.
    Als het geen compressie-bestand is, probeer het dan te importeren met "Raw importeren".

en: Audacity found an orphaned blockfile %s! 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
nl: Audacity heeft een verdwaald blokbestand gevonden %s! 
    U kunt overwegen om het project op te slaan en opnieuw te laden zodat het project volledig wordt nagekeken.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
nl: Audacity heeft automatisch geldige FFmpeg-bibliotheken gedetecteerd.
    Wilt u ze nog steeds handmatig selecteren?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is available for Windows 98 and later, Mac OS X, Linux and other Unix-like systems. For Mac OS 9, use version 1.0.0.
nl: Audacity is een vrij programma, geschreven door een wereldwijd team van vrijwillige <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">ontwikkelaars</a>. We bedanken <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> en <a href="http://code.google.com">Google Code</a> voor het hosten van ons project. Audacity is beschikbaar voor Windows 98 en later, Mac OS X, Linux en andere Unix-achtige systemen. Voor Mac OS 9, gebruik versie 1.0.0.

en: Audacity is already running
nl: Audacity is al opgestart

en: Audacity is based on code from the following projects:
nl: Audacity maakt gebruik van computercode van de volgende projecten:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
nl: Audacity zal nu worden afgesloten. Start Audacity opnieuw om de nieuwe tijdelijke map te gebruiken.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
nl: Audacity heeft het bestand %s nodig om MP3S aan te kunnen maken.

en: Audacity needs the file %s to import and export audio via FFmpeg.
nl: Audacity heeft het bestand %s nodig om audio te importeren en exporteren via FFmpeg.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
nl: Audacity projectbestanden (.AUP) zijn momenteel
    niet geassocieerd met Audacity. 
    
    Wilt u ze associëren zodat ze worden geopend bij dubbelklikken?

en: Audacity projects
nl: Audacity-projecten

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
nl: Audacity herkende het bestandstype van '%s'.
    Importers die dit soort bestanden waarschijnlijk ondersteunen zijn:
    %s,
    maar geen van hen begreep dit bestandsformaat.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
nl: Audacity kon de map met tijdelijke bestanden niet in bezit nemen.
    Deze map is mogelijk in gebruik bij een andere kopie van Audacity.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
nl: Audacity was niet in staat een Audacity 1.0 project om te zetten naar het nieuwe projectformat.

en: Audio Device Info
nl: Audio-apparaatinfo

en: Audio Position:
nl: Audiopositie:

en: Audio Track
nl: Audiospoor

en: Audio Unit
nl: Audio-unit

en: Audio Unit Effects
nl: Audio-unit effecten

en: Audio cache
nl: Audio-buffer

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
nl: Audiobegrenzingsbandbreedte (Hz)
    Optioneel
    0 - automatisch

en: Audio file
nl: Audiobestand

en: Audio playback and recording
nl: Geluidsweergave en opname

en: Audio to &buffer:
nl: Te &bufferen audio:

en: Audio to buffer:
nl: Te bufferen audio:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Auto &save a copy of the project in a separate folder
nl: Automatisch een kopie van het project op&slaan in een afzonderlijke map

en: Auto Duck
nl: Automatisch dempen

en: Auto Duck by Markus Meyer
nl: Automatisch dempen door Markus Meyer

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
nl: ‘Automatisch dempen’ heeft een tweede audiospoor nodig dat onder het geselecteerde spoor of sporen geplaatst moet worden.

en: Auto Duck...
nl: Automatisch dempen…

en: Auto save
nl: Automatische opslag

en: Auto save in&terval:
nl: Auto-opslaan in&terval:

en: Automated Input Level Adjustment
nl: Automatische invoervolume-wijziging

en: Automated Input Level Adjustment (on/off)
nl: Automatische invoervolume-wijziging (aan/uit)

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
nl: Automatische invoervolume-wijziging verlaagde het volume naar %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
nl: Automatische invoervolume-wijziging verhoogde het volume naar %.2f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
nl: Automatische invoervolume-wijziging gestopt op aanvraag van gebruiker.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
nl: Automatische invoervolume-wijziging gestopt. %.2f lijkt een acceptabele waarde te zijn.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
nl: Automatische invoervolume-wijziging gestopt. Onmogelijk om het nog meer te optimaliseren. Nog steeds te hoog.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
nl: Automatische invoervolume-wijziging gestopt. Onmogelijk om het nog meer te optimaliseren. Nog steeds te laag.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
nl: Automatische invoervolume-wijziging gestopt. Het totale aantal analyses werd overschreden zonder een acceptabel volume te vinden. Nog steeds te hoog.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
nl: Automatische invoervolume-wijziging gestopt. Het totale aantal analyses werd overschreden zonder een acceptabel volume te vinden. Nog steeds te laag.

en: Automatic Crash Recovery
nl: Automatisch herstel na crash

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
nl: Automatisch &zoomen tot sporen verticaal in venster passen

en: Automatically make labels from words
nl: Automatisch labels maken van woorden

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Average rms =  dB.
nl: Gemiddelde rms =  dB.

en: Average rms = %.1f dB.
nl: Gemiddelde rms = %.1f dB.

en: Average rms = zero.
nl: Gemiddelde rms = nul.

en: Axis
nl: Frequentie-as

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background end time
nl: Achtergrond eindtijd

en: Background start time
nl: Achtergrond starttijd

en: Background:
nl: Achtergrond

en: Backup file detected
nl: Backupbestand gedetecteerd

en: Backwards
nl: Achterwaarts

en: Bass Boost
nl: Bassen versterken

en: BassBoost...
nl: Bassen versterken…

en: Batch
nl: Opdrachtenreeksen

en: Beats per minute:
nl: Beats per Minuut (BPM):

en: Behaviors
nl: Gedrag

en: Big-endian
nl: Byte-volgorde andersom

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
nl: Bitrate (bits/seconde) - beinvloedt de resulterende bestandsgrootte en -kwaliteit
    Sommige codecs kunnen alleen bepaalde waardes accepteren (128k, 192k, 256k enz.)
    0 - automatisch
    Aanbevolen - 192000

en: Bit Rate Mode:
nl: Bitrate-modus:

en: Bit Rate:
nl: Bitrate:

en: Bit Reservoir
nl: Bit-reservoir

en: Bit depth:
nl: Aantal bits:

en: Blue Bkgnd
nl: Blauwe Achtergond

en: Boost dB
nl: Boost (dB)

en: Boosting Bass Frequencies
nl: Basfrequenties worden opgepept

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
nl: Beide kanalen van een stereospoor moeten dezelfde lengte hebben.

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
nl: Beide kanalen van een stereospoor moeten dezelfde samplefrequentie hebben.

en: Brown
nl: Bruin

en: Browse...
nl: Bladeren…

en: Build Information
nl: Programma-informatie

en: Build type:
nl: Bouwtype:

en: Burn to CD
nl: Naar cd branden

en: Button
nl: Knop

en: Buttons
nl: Muisgebruik

en: Byte order:
nl: Byte-volgorde:

en: C&ategory:
nl: C&ategorie:

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
nl: O&pdrachtenreeks (dubbelklikken of SPATIE om te bewerken)

en: C&hoose command
nl: Opdracht &selecteren

en: C&hoose...
nl: Kiezen…

en: CDDA frames (75 fps)
nl: CDDA-frames (75 fps)

en: Caching audio
nl: Audio bufferen

en: Caching audio into memory...
nl: Audio bufferen naar het geheugen…

en: Calibrate
nl: Kalibreren

en: Calibrate voicekey
nl: Voicekey kalibreren

en: Calibration Results
nl: Kalibratieresultaten

en: Can't delete track with active audio
nl: Kan spoor niet verwijderen met actieve audio

en: Can't export multiple files
nl: Kan niet meerdere bestanden exporteren

en: Can't open project file
nl: Kan projectbestand niet openen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel Save
nl: Opslaan annuleren

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
nl: Kan niet naar MP2 exporteren met deze samplefrequentie en bitrate

en: Cannot export audio in this format.
nl: Kan audio niet in dit format exporteren.

en: Cannot export audio to %s
nl: Kan audio niet exporteren naar %s

en: Capture Full Screen
nl: Volledig scherm opnemen

en: Capture Full Window
nl: Volledig scherm opnemen

en: Capture Window Only
nl: Alleen venster opnemen

en: Capture Window Plus
nl: Opnemen van venster plus

en: Capture entire window or screen
nl: Volledig venster of scherm opnemen

en: Capture part of a project window
nl: Een gedeelte van het projectvenster capturen

en: Center
nl: Centrum

en: Cha&nnels
nl: Kanalen

en: Chain
nl: Opdrachtenreeks

en: Change Amplification Envelope
nl: Versterkingsverloop wijzigen

en: Change Length...
nl: Lengte wijzigen…

en: Change ONE Sample only
nl: Slechts één sample wijzigen

en: Change Pitch
nl: Toonhoogte wijzigen

en: Change Pitch without Changing Tempo
nl: Toonhoogte wijzigen, tempo blijft gelijk

en: Change Pitch...
nl: Toonhoogte aanpassen…

en: Change Sample
nl: Sample-waarde wijzigen

en: Change Several Samples
nl: Meerdere samples wijzigen

en: Change Speed
nl: Snelheid wijzigen

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
nl: Snelheid wijzigen, zowel tempo als toonhoogte worden beïnvloed

en: Change Speed...
nl: Snelheid wijzigen…

en: Change Tempo
nl: Tempo wijzigen

en: Change Tempo without Changing Pitch
nl: Tempo wijzigen, toonhoogte blijft gelijk

en: Change Tempo...
nl: Tempo wijzigen…

en: Change gain on focused track
nl: Versterking wijzigen op spoor met focus

en: Change lower speed limit (%) to:
nl: Onderlimiet snelheidspercentage wijzigen naar:

en: Change pan on focused track
nl: Balans wijzigen op spoor met focus

en: Change track name to:
nl: Verander de naam van het spoor naar:

en: Change upper speed limit (%) to:
nl: Bovenlimiet snelheidspercentage wijzigen naar:

en: Changed '%s' to %d Hz
nl: ‘%s’ omgezet naar %d Hz

en: Changed '%s' to %s
nl: ‘%s’ gewijzigd in %s

en: Changed block %s to new alias name
nl: Gewijzigd blok %s naar nieuw pseudoniem

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
nl: Wijziging van de tijdelijke map zal pas van kracht zijn nadat Audacity herstart is.

en: Changing Length...
nl: Lengte wordt gewijzigd…

en: Changing Pitch
nl: Toonhoogte wordt aangepast

en: Changing Speed
nl: Snelheid wordt aangepast

en: Changing Tempo
nl: Tempo wordt aangepast

en: Changing Tempo/Pitch
nl: Tempo/toonhoogte wordt aangepast

en: Channel
nl: Kanaal

en: Channel Mode:
nl: Kanaalmodus:

en: Channel: %2d
nl: Kanaal: %2d

en: Channels:
nl: Kanalen:

en: Chec&k Dependencies...
nl: Afhankelijkheids&controle…

en: Checking %s
nl: %s checken

en: Chirp Generator
nl: Chirp genereren

en: Chirp...
nl: Chirptoon…

en: Choose Language for Audacity to use:
nl: Kies de taal die Audacity moet gebruiken:

en: Choose a location to place the temporary directory
nl: Kies een map voor tijdelijke bestanden

en: Choose a location to save screenshot images
nl: Kies een locatie om screenshot-afbeeldingen op te slaan

en: Choose a location to save the exported files
nl: Kies een locatie voor de geëxporteerde bestanden

en: Choose location to save files
nl: Kies een locatie voor het opslaan van bestanden

en: Choose...
nl: Kiezen…

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
nl: Cl&eanSpeech modus (aangepaste bediening)

en: Cl&ear
nl: Wiss&en

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
nl: Clea&nSpeech modus (aangepaste bediening)

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
nl: CleanSpeech voorinstellingen (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
nl: Opruimen van cachemappen

en: Cleaning up temporary files
nl: Opruimen van tijdelijke bestanden

en: Cleaning up unused directories in project data...
nl: Ongebruikte mappen in project-data worden opgeruimd…

en: Click Removal
nl: Klik-verwijdering

en: Click Removal...
nl: Klik-verwijdering…

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
nl: Klik-verwijdering door Craig DeForest

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
nl: Klik en sleep om de relatieve afmeting van de stereo-sporen aan te passen.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
nl: Klik en sleep om de amplitudeverloop te bewerken.

en: Click and drag to edit the samples
nl: Klik en sleep om de samples te bewerken

en: Click and drag to move a track in time
nl: Klik en sleep om een spoor in tijd te verplaatsen

en: Click and drag to move left selection boundary.
nl: Klik en sleep om de linker selectiegrens te verplaatsen.

en: Click and drag to move right selection boundary.
nl: Klik en sleep om de rechter selectiegrens te verplaatsen.

en: Click and drag to resize the track.
nl: Klik en sleep om de grootte van het spoor aan te passen.

en: Click and drag to select audio
nl: Klik en sleep om audio te selecteren

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
nl: Klik voor Inzoomen, Shift-Klik voor Uitzoomen.

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
nl: Klikken om verticaal in te zoomen. Shift-klikken om uit te zoomen. Slepen om op een bepaald gebied te zoomen.

en: Clipping
nl: Oversturing

en: Close
nl: Sluiten

en: Close focused track
nl: Sluit het spoor met focus

en: Close project immediately with no changes
nl: Sluit het project onmiddelijk zonder wijzigingen

en: Close project immediately with no further changes
nl: Project onmiddellijk sluiten zonder verdere wijzigingen

en: Closing last window &quits Audacity
nl: Sluiten van het laatste venster zal Audacity afsluiten

en: Co&py
nl: Ko&piëren

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
nl: Codec label (FOURCC)
    Optioneel
    leeg - automatisch

en: Comb
nl: Kamfilter

en: Command
nl: Opdracht

en: Command %s not implemented yet
nl: Opdracht %s is nog niet geïmplementeerd

en: Command Action
nl: Resultaat

en: Command Line Export Setup
nl: Exportinstellingen voor de opdrachtregel

en: Command Output
nl: Opdrachtregel uitvoer

en: Command-line options supported:
nl: Mogelijke opties voor de opdrachtregel:

en: Command:
nl: Opdracht:

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Compress based on Peaks
nl: Piekgebaseerd compresseren

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
nl: Compressieniveau
    Vereist voor FLAC
    -1 - automatisch
    min - 0 (snelle codering, groot uitvoerbestand)
    max - 10 (trage codering, klein uitvoerbestand)

en: Compression:
nl: Compressie:

en: Compressor...
nl: Compressor…

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Confirm Deletion
nl: Verwijderen bevestigen

en: Confirm Overwrite
nl: Overschrijven bevestigen

en: Confirm?
nl: Bevestigen?

en: Continue without deleting; silently work around the extra files
nl: Doorgaan zonder te verwijderen; geruisloos eromheen gaan

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
nl: Contrast-analyse (WCAG 2-compatibiliteit)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
nl: Contrast-analyser, om rms-volumeverschillen tussen twee geluidsselecties te meten.

en: Contrast Result:
nl: Contrast-resultaat:

en: Control
nl: Bedieningsknoppen

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
nl: Een versie 1.0 projectbestand is omgezet naar het nieuwe format.
    Het oude bestand is opgeslagen als ‘%s’

en: Copied labeled regions to the clipboard
nl: Gelabelde gebieden gekopieerd naar het klembord

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy All Audio into Project (Safer)
nl: Alle audio naar het project kopiëren (veiliger)

en: Copy Labels
nl: Labels kopiëren

en: Copy Selected Audio Into Project
nl: Geselecteerde audio naar het project kopiëren

en: Copying audio data into project...
nl: Audiogegevens worden naar het project gekopieerd…

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
nl: Stereogeluid kopiëren naar een monospoor is niet toegestaan.

en: Copying the following files into your project will remove this dependency.
    This needs more disk space, but is safer.
nl: Door volgende bestanden in uw project te kopiëren zal deze afhankelijkheid verwijderd worden.
    Daarvoor is meer schijfruimte nodig, maar het is veiliger.

en: Core Libraries
nl: Basis-bibliotheken

en: Cosine
nl: Cosinus

en: Could not create autosave file:
nl: Kon het autosave-bestand niet aanmaken:

en: Could not create directory:
      %s
nl: Kon map niet aanmaken:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory
nl: Kon de bestanden in de autosave-map niet nummeren

en: Could not find any audio devices.
nl: Kon geen enkel audioapparaat ontdekken.

en: Could not load file: "%s"
nl: Kon bestand "%s" niet laden

en: Could not open MP3 encoding library!
nl: Kon de MP3-coderingsbibliotheek niet openen!

en: Could not open file
nl: Kon bestand niet openen

en: Could not open file:
      %s
nl: Kon bestand: ‘%s’ niet openen

en: Could not open file:
nl: Kon bestand niet openen:

en: Could not open file: "%s"
nl: Kon bestand "%s" niet openen

en: Could not remove old auto save file
nl: Kon het oude autosavebestand niet verwijderen

en: Could not remove old autosave file:
nl: Kon oud autosavebestand niet verwijderen:

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
nl: Het project kon niet opslagen worden. Misschien 
    is %s niet beschrijfbaar of is de schijf vol.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
nl: Kon de parameters van effect %s niet instellen
    op %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
nl: Kon de map met projectdata niet vinden: ‘%s’

en: Couldn't write to file "%s": %s
nl: Kon niet schrijven naar bestand "%s": %s

en: Couldn't write to file:
nl: Kon niet naar bestand schrijven:

en: Create
nl: Aanmaken

en: Created new audio track
nl: Nieuw audiospoor aangemaakt

en: Created new label track
nl: Een nieuw labelspoor aangemaakt

en: Created new project
nl: Nieuw project aangemaakt

en: Created new stereo audio track
nl: Nieuw stereo audiospoor aangemaakt

en: Created new time track
nl: Nieuw tijdspoor aangemaakt

en: Creating Noise Profile
nl: Bezig met het maken van een ruisprofiel

en: Credits
nl: Met dank aan

en: Ctrl-Left-Click
nl: Ctrl-links-dubbelklikken

en: Ctrl-Left-Drag
nl: Ctrl-links-slepen

en: Ctrl-Wheel-Rotate
nl: Ctrl-wiel-draaien

en: Cu&t
nl: &Knippen

en: Cuberoot Autocorrelation
nl: Derdemachtswortel autocorrelatie

en: Cubic
nl: Kubisch

en: Current difference
nl: Huidig verschil

en: Cursor Left
nl: Cursor links

en: Cursor Long Jump Left
nl: Cursor grote sprong links

en: Cursor Long Jump Right
nl: Cursor grote sprong rechts

en: Cursor Right
nl: Cursor rechts

en: Cursor Short Jump Left
nl: Cursor korte sprong links

en: Cursor Short Jump Right
nl: Cursor korte sprong rechts

en: Cursor to Track &End
nl: Van de cursorpositie tot het &einde

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
nl: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Piek: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
nl: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Piek: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Custom FFmpeg Export
nl: Gebruik FFmpeg exporteren

en: Cut
nl: Knippen

en: Cut Labels
nl: Labels knippen

en: Cut Preview
nl: Luistervoorbeeld bij knippen

en: Cut labeled regions to the clipboard
nl: Gelabelde gebieden geknipt naar het klembord

en: Cut to the clipboard
nl: Knippen naar het klembord

en: Cutoff:
nl: Afknippen:

en: DTMF Tone Generator
nl: DTMF-geluidstonen genereren

en: DTMF Tones...
nl: DTMF geluidstonen…

en: DTMF sequence:
nl: DTMF reeks:

en: Data gathered
nl: Data verzameld

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
nl: Data zal naar de standaard invoer worden gevoerd. "%f" gebruikt de bestandsnaam in het exporteren-venster.

en: De&faults
nl: &Standaarden

en: De&lete
nl: &Verwijderen

en: De&vice
nl: Apparaat

en: Debug build
nl: Debug-versie

en: Decay Time
nl: Uitvalstijd

en: Decay Time %.1f secs
nl: Uitvalstijd %.1f sec

en: Decay Time:
nl: Uitvalstijd:

en: Decay factor:
nl: Dempingsfactor:

en: Decoding Waveform
nl: Golfvorm decoderen

en: Decrease gain on focused track
nl: Minder versterking op spoor met focus

en: Decrease input gain
nl: Invoerversterking verlagen

en: Decrease output gain
nl: Uitvoerversterking verlagen

en: Decrease playback speed
nl: Afspeelsnelheid verlagen

en: Default &View Mode:
nl: Standaard weerga&vemodus:

en: Default Sample &Format:
nl: Standaard sample&formaat:

en: Default Sample &Rate:
nl: Standaard sample&rate:

en: Default endianness
nl: Standaard byte-volgorde

en: Degree of Leveling
nl: Mate van nivellering

en: Degree of Leveling:
nl: Mate van nivellering:

en: Delay time (seconds):
nl: Vertraging (seconden):

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete Labels
nl: Labels verwijderen

en: Delete Preset
nl: Preset wissen

en: Delete orphaned files [safe and recommended]
nl: Verdwaalde bestanden verwijderen [veilig en wordt aangeraden]

en: Delete preset '%s'?
nl: Preset '%s' wissen?

en: DeleteKey
nl: Verwijderen

en: DeleteKey2
nl: Verwijderen2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
nl: %.2f seconden verwijderd bij t=%.2f

en: Deleted labeled regions
nl: Gelabelde gebieden verwijderd

en: Dependency check
nl: Afhankelijkheidscontrole

en: Depth (%):
nl: Bereik (%):

en: Depth in percent
nl: Diepte in procent

en: Depth:
nl: Bereik:

en: Detac&h at Silences
nl: &Losmaken bij stiltes

en: Detach
nl: Afkoppelen

en: Detach Labels
nl: Labels afkoppelen

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
nl: %.2f seconden afgekoppeld bij t=%.2f

en: Detached labeled regions
nl: Losgekoppelde gelabelde gebieden

en: Detect clipping
nl: Oversturing detecteren

en: Detecting clipping
nl: Oversturing detecteren

en: Device
nl: Apparaat

en: Devices
nl: Apparaten

en: Difference = %.1f Average rms dB.
nl: Verschil = %.1f Gemiddelde rms dB.

en: Difference = infinite Average rms dB.
nl: Verschil = oneindige gemiddelde rms dB.

en: Difference is indeterminate.
nl: Verschil is onbepaald.

en: Difference:
nl: Verschil:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
nl: Richtingwisselingen  -- gemiddeld: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
nl: Richtingwisselingen (hoge drempel)

en: Direction Changes (Low Threshold)
nl: Richtingwisselingen (lage drempel)

en: Directories
nl: Mappen

en: Directory %s does not exist. Create it?
nl: De map %s bestaat niet. Aanmaken?

en: Directory %s is not writable
nl: De map %s is niet beschrijfbaar

en: Disable Meter
nl: Vu-meter uitzetten

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disallowed
nl: Uitgeschakeld

en: Disk space
nl: Schijfruimte

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
nl: Vrije schijfruimte voor opname van %d uur en %d minuten.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
nl: Vrije schijfruimte voor opname van %d minuten.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
nl: Vrije schijfruimte voor opname van %d seconden.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
nl: Vrije schijfruimte voor opname van 1 uur en %d minuten.

en: Display
nl: Weergave

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
nl: Audio Unit-effecten weergeven in grafische modus

en: Distortion
nl: Vervorming

en: Do &not copy any audio
nl: Gee&n audio kopiëren

en: Do Not Copy Any Audio
nl: Geen audio kopiëren

en: Do Not Recover
nl: Niet herstellen

en: Do not show this warning again
nl: Deze melding niet meer tonen

en: Do you still want to start Audacity?
nl: Wilt u Audacity toch opstarten?

en: Do you want to save the changes?
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan?

en: Don't a&pply effects in batch mode
nl: &Effecten niet toepassen in batch-modus

en: Don't show this again at start up
nl: Dit niet meer tonen bij het opstarten

en: Don't show this warning again
nl: Deze melding niet meer tonen

en: Dow&nload
nl: Dow&nloaden

en: Down
nl: Naar beneden

en: Down Octave
nl: Octaaf naar beneden

en: Download
nl: Downloaden

en: Drag label boundary
nl: Versleep de grens van het label

en: Drag one or more label boundaries
nl: Versleep een of meer grenzen van het label

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
nl: Sleep het label verticaal om de volgorde van de sporen aan te passen.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
nl: Slepen om in te zoomen, Rechts-klikken om uit te zoomen

en: Draw Tool
nl: Tekenen

en: Draw curves
nl: Curves tekenen

en: Drawing Spectrum
nl: Spectrum tekenen

en: Duck amount:
nl: Hoeveelheid demping:

en: Duplic&ate
nl: Duplic&eren

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Duplicated
nl: Gedupliceerd

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
nl: Tijdsduur is nul. Er zal niets opgenomen worden.

en: Duration:
nl: Tijdsduur:

en: Duty cycle:
nl: Bedrijfscyclus:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
nl: Dynamic libraries (*.dylib)|*.dylib|Alle bestanden (*)|*

en: Dynamic Range Compressor
nl: Dynamisch bereik compressor

en: E&dit...
nl: Wijzigen…

en: E&xit
nl: &Sluiten

en: E&xpand All Tracks
nl: Alle &sporen uitvouwen

en: EQ Curve needs a different name
nl: EQ-curve heeft een andere naam nodig

en: Echo...
nl: Echo…

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit C&hains...
nl: Opdrachtenreeksen be&werken…

en: Edit Chains
nl: Opdrachtenreeksen bewerken

en: Edit Genres
nl: Genres bewerken

en: Edit Labels
nl: Labels bewerken

en: Edit Metadata
nl: Metadata bewerken

en: Edit Metadata tags
nl: Metadata-tags bewerken

en: Edit metadata
nl: Metadata bewerken

en: Edit the metadata tags
nl: De metadata-tags bewerken

en: Edited labels
nl: Bewerkte labels

en: Editing a clip can &move other clips
nl: Het bewerken van een clip kan andere clips verschuiven

en: Editing and greyed out Menus
nl: Bewerken en grijze menu-onderdelen

en: Effe&ct
nl: &Effecten

en: Effect Settings
nl: Effect-instellingen

en: Effects
nl: Effecten

en: Effects Preview
nl: Luistervoorbeeld bij effecten

en: Elapsed Time:
nl: Verstreken tijd:

en: Emeritus Developers
nl: Ontwikkelaars in ruste

en: Empty
nl: Leeg

en: Enable &dragging of left and right selection edges
nl: &Selectieranden mogen versleept worden

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
nl: Automatische invoervolume-wijziging activeren.

en: Enable Effects
nl: Effecten activeren

en: Enable Meter
nl: Vu-meter aanzetten

en: Enable cu&t lines
nl: Snijlijnen inschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Encoding:
nl: Codering:

en: End
nl: Einde

en: End Date
nl: Einddatum

en: End Date and Time
nl: Einddatum en -tijd

en: End Time
nl: Eindtijd

en: Energy
nl: Energie

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
nl: Energie                  -- gemiddeld: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
nl: Verhoogde autocorrelatie

en: Enter Nyquist Command:
nl: Nyquist opdracht invoeren:

en: Enter name of new chain
nl: Geef een naar voor de nieuwe opdrachtenreeks

en: Enter the desired name of the curve
nl: Geef een naam aan de curve

en: Enter track name
nl: Naam van het spoor invoeren

en: Envelope
nl: Verloop

en: Envelope Tool
nl: Verloop

en: Equaliser
nl: Equalizer

en: Equalization
nl: Equalizer

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
nl: Equalizer, door Martyn Shaw && Mitch Golden

en: Equalization...
nl: Equalizer...

en: Error
nl: Fout

en: Error %d returned from MP3 encoder
nl: Foutmelding %d teruggekregen van mp3-codeerprogramma

en: Error (file may not have been written): %s
nl: Fout (bestand is mogelijk nog niet geschreven): %s

en: Error Initializing Audio
nl: Fout bij het initialiseren van audio

en: Error Initializing Midi
nl: Fout bij initialiseren van midi

en: Error Saving Project
nl: Fout bij opslaan project

en: Error closing file
nl: Fout bij sluiten bestand

en: Error flushing file
nl: Fout bij flushen van bestand

en: Error importing
nl: Fout bij importeren

en: Error in Duration
nl: Fout in tijdsduur

en: Error loading EQ curve
nl: Fout bij het laden van de toonregelingscurve

en: Error loading keyboard shortcuts
nl: Fout bij laden van sneltoetsen

en: Error loading metadata
nl: Fout bij het laden van de metadata

en: Error loading program
nl: Fout bij laden van het programma

en: Error locking temporary folder
nl: Fout bij vergrendelen van tijdelijke map

en: Error opening file
nl: Fout bij openen bestand

en: Error opening file or project
nl: Fout bij openen van bestand of project

en: Error opening project
nl: Fout bij openen project

en: Error saving equalization curves
nl: Fout bij opslaan van toonregelingscurves

en: Error saving keyboard shortcuts
nl: Fout bij opslaan sneltoetsen

en: Error saving project
nl: Fout bij opslaan project

en: Error saving tags file
nl: Fout bij opslaan van tag-bestand

en: Error trying to save file:
nl: Fout bij het opslaan van het bestand:

en: Error while opening sound device.
nl: Fout bij het openen van het geluidsapparaat.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
nl: Fout bij het openen van het geluidsapparaat. Controleer de uitgangs-instellingen van het apparaat en de samplefrequentie van het project.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
nl: Fout bij schrijven van bestand %s (schijf vol?).
    Libsndfile zegt "%s"

en: Error writing autosave file
nl: Fout bij het schrijven van het autosave-bestand

en: Error writing to file
nl: Fout bij schrijven naar bestand

en: Error:
nl: Fout:

en: Error: %hs at line %lu
nl: Fout: %hs op regel %lu

en: Estimate
nl: Schatting

en: Expand
nl: Uitvouwen

en: Expanded Cut Line
nl: Snijlijn uitgebreid

en: Expo&rt Selection...
nl: Selectie expo&rteren…

en: Export
nl: Exporteren

en: Export &Labels...
nl: &Labels exporteren…

en: Export &Multiple...
nl: &Meervoudig exporteren…

en: Export CleanSpeech &Presets...
nl: CleanSpeech &presets exporteren...

en: Export Contrast Result As:
nl: Contrast-resultaat exporteren als:

en: Export File
nl: Bestand exporteren

en: Export Keyboard Shortcuts As:
nl: Sneltoetsen exporteren als:

en: Export Labels As:
nl: Labels exporteren als:

en: Export MIDI
nl: MIDI exporteren

en: Export MIDI As:
nl: MIDI exporteren als:

en: Export MIDI...
nl: MIDI &Exporteren...

en: Export Multiple
nl: Meervoudig exporteren

en: Export Presets
nl: Presets exporteren

en: Export Spectral Data As:
nl: Spectrale gegevens exporteren als:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
nl: Exporteren geannuleerd na het exporteren van de volgende %ld bestanden.

en: Export format:
nl: Exportformat:

en: Export location:
nl: Exportlocatie:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
nl: Exporteren stopte na het exporteren van de volgende %ld bestanden.

en: Exporting an Audio File
nl: Exporteren van een audiobestand

en: Exporting entire file as %s
nl: Volledig bestand exporteren als %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
nl: Het gehele bestand exporteren met %d kbps

en: Exporting entire file at %d kbps
nl: Hele bestand exporteren in %d kbps

en: Exporting entire file with %s preset
nl: Het gehele bestand exporteren met %s voorinstelling

en: Exporting entire file with VBR quality %s
nl: Het gehele bestand exporteren met vbr-kwaliteit %s

en: Exporting selected audio as %s
nl: Geselecteerde audio exporteren als %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
nl: De geselecteerde audio exporteren met %d kbps

en: Exporting selected audio at %d kbps
nl: Geselecteerde audio exporteren in %d kbps

en: Exporting selected audio with %s preset
nl: De geselecteerde audio exporteren met %s voorinstelling

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
nl: De geselecteerde audio exporteren met vbr-kwaliteit %s

en: Exporting the entire project as %s
nl: Het gehele project exporteren als %s

en: Exporting the entire project as FLAC
nl: Het gehele project wordt geëxporteerd als FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
nl: Het gehele project wordt als Ogg Vorbis geëxporteerd

en: Exporting the entire project using command-line encoder
nl: Het gehele project wordt met codeerprogramma op de opdrachtregel geëxporteerd

en: Exporting the selected audio as %s
nl: De geselecteerde audio exporteren als %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
nl: De geselecteerde audio wordt geëxporteerd als FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
nl: De geselecteerde audio wordt als Ogg Vorbis geëxporteerd

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
nl: De geselecteerde audio wordt met codeerprogramma op de opdrachtregel geëxporteerd

en: Extend Selection Range
nl: Selectie vergroten

en: Extracting features: %s
nl: Uitpakken van functies: %s

en: Extreme
nl: Extreem

en: FFT Find Notes
nl: FFT noten zoeken

en: FFT Skip Points
nl: FFT skip-points

en: FFT Window
nl: FFT-venster

en: FFmpeg Import/Export Library
nl: FFmpeg import/export-bibliotheek

en: FFmpeg Library Version:
nl: FFmpeg-bibliotheekversie:

en: FFmpeg Library:
nl: FFmpeg-bibliotheek:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
nl: FFmpeg kan geluidscodec 0x%x niet vinden.
    Waarschijnlijk is er geen ondersteuning voor deze codec ingecompileerd.

en: FFmpeg library not found
nl: FFmpeg-database niet gevonden

en: FFmpeg not found
nl: FFmpeg niet gevonden

en: FFmpeg startup failed
nl: FFmpeg kon niet opstarten

en: FFmpeg support not compiled in
nl: FFmpeg-ondersteuning niet gecompileerd in

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                       
    but this time Audacity failed to load it at startup.                       
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
nl: FFmpeg werd geconfigureerd in Voorkeuren en eerder met succes geladen,                       
    maar deze keer lukte het Audacity niet om het te laden bij het opstarten.                       
    
    U kunt teruggaan naar de Voorkeuren > Bibliotheken en het opnieuw configureren.

en: FFmpeg-compatible files
nl: FFmpeg-compatibele bestanden

en: FLAC Export Setup
nl: FLAC-export instellingen

en: FLAC Files
nl: Flac-bestanden

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
nl: Initialiseren van FLAC-encoder mislukt
    Status: %d

en: FLAC export couldn't open %s
nl: FLAC exporteren kon %s niet openen

en: FLAC files
nl: Flac-bestanden

en: FLAC import and export
nl: FLAC-import en export

en: FLAC options
nl: FLAC-opties

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
nl: Er is in deze versie van Audacity geen ondersteuning voor Flac

en: Face name
nl: Lettertype

en: Face size
nl: Grootte

en: Fade In
nl: Fade-in

en: Fade Out
nl: Fade-out

en: Fading In
nl: Bezig met Fade-in

en: Fading Out
nl: Bezig met Fade-out

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries
nl: Kon geen compatibele FFmpeg-bibliotheken vinden

en: Failed to find the codec
nl: Codec kon niet worden gevonden

en: Failed to guess format
nl: Formaat kon niet worden vastgesteld

en: Fast
nl: Snel

en: Fast Sinc Interpolation
nl: Snelle sinc-interpolatie

en: Features
nl: Functies

en: Feedback in percent
nl: Feedback in procent

en: File
nl: Bestand

en: File Format Support
nl: Bestandsindelingen

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
nl: Bestand is mogelijk ongeldig of beschadigd: 
    %s

en: File name prefix
nl: Bestandsnaam-voorzetsel

en: File name prefix:
nl: Bestandsnaam voorzetsel:

en: Filename = %s.
nl: Bestandsnaam = %s.

en: Fill in silence for missing display data [this session only]
nl: Ontbrekende data met stilte opvullen [alleen deze sessie]

en: Final Pitch Shift (semitones) [-12 to 12]:
nl: Eind-toonhoogte (semitonen) [-12 tot 12]:

en: Final Tempo Change (%)
nl: Uiteindelijke tempowijziging (%)

en: Final Tempo Change (%):
nl: Uiteindelijke tempowijziging (%):

en: Find &Zero Crossings
nl: Nulpunten &zoeken

en: Find Clipping
nl: Oversturing opsporen

en: Find Clipping...
nl: Oversturing opsporen…

en: First Track
nl: Eerste spoor

en: First file name
nl: Eerste bestandsnaam

en: First file name:
nl: Eerste bestandsnaam:

en: Fit &Vertically
nl: &Verticaal inpassen

en: Fit Project
nl: Project inpassen

en: Fit Selection
nl: Selectie inpassen

en: Fit project in window
nl: Het gehele project weergeven

en: Fit selection in window
nl: Alleen de selectie weergeven

en: Five Min
nl: Vijf min

en: Flatten
nl: Afvlakken

en: Font...
nl: Lettertype…

en: Foreground
nl: Voorgrond

en: Foreground end time
nl: Voorgrond eindtijd

en: Foreground start time
nl: Voorgrond starttijd

en: Foreground:
nl: Voorgrond:

en: Format Change
nl: Formatwijziging

en: Forwards
nl: Voorwaarts

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
nl: Beeldgrootte
    Optioneel
    0 - standaard
    min - 16
    max - 65535

en: Free Space:
nl: Vrije ruimte:

en: FreqWindow
nl: Freq-venster

en: Frequency (Hz)
nl: Frequentie (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
nl: Frequentie (Hz)	Geluidsniveau (dB)

en: Frequency (Hz):
nl: Frequentie (Hz):

en: Frequency Analysis
nl: Frequentieanalyse

en: Frequency Hertz
nl: Frequentie (Hz)

en: Frequency Hertz End
nl: Frequentie (Hz) van einde

en: Frequency Hertz Start
nl: Frequentie (Hz) van begin

en: Frequency g&ain (dB/dec):
nl: Frequentievolume (dB/dec):

en: Frequency smoothing
nl: Frequenties uitsmeren

en: Frequency smoothing (Hz):
nl: Frequenties uitsmeren (Hz):

en: From Internet
nl: Van het Internet

en: From Pitch
nl: Van toonhoogte

en: From RPM
nl: Van RPM

en: From beats per minute
nl: Van beats per minuut

en: From frequency in hertz
nl: Van frequentie in hertz

en: From length in seconds
nl: Van lengte in seconden

en: From:
nl: Van:

en: Full screen on/off
nl: Volledig scherm aan/uit

en: Full search
nl: Volledig doorzoeken

en: Function
nl: Venstertype

en: GPL License
nl: GPL-licentie

en: GStreamer startup failed
nl: GStreamer kon niet opstarten

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
nl: GStreamer werd geconfigureerd in Voorkeuren en eerder met succes geladen,
    maar deze keer lukte het Audacity niet om het te laden bij het opstarten.
    
    U kunt teruggaan naar Voorkeuren > Bibliotheken en het opnieuw configureren.

en: GStreamer-compatible files
nl: GStreamer-compatibele bestanden

en: Gain
nl: Versterking

en: Gap detected in project file
nl: Gat ontdekt in projectbestand

en: General Options
nl: Algemene instellingen

en: Generating Chirp
nl: Chirptoon genereren

en: Generating DTMF tones
nl: DTMF-tonen genereren

en: Generating Noise
nl: Ruis genereren

en: Generating Silence
nl: Stilte wordt gegenereerd

en: Generating Tone
nl: Geluidstoon wordt gegenereerd

en: Get Noise Profile
nl: Ruisprofiel verkrijgen

en: Grabber
nl: Greep

en: Graphic EQ
nl: Grafische EQ

en: Grids
nl: Raster

en: Heavier
nl: Zwaarder

en: Heaviest
nl: Zwaarst

en: Heavy
nl: Zwaar

en: Help on the Internet
nl: Hulp op het internet

en: High-quality Conversion
nl: Hoge kwaliteit conversie

en: High-quality Sinc Interpolation
nl: Hoge kwaliteit sinc-interpolatie

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
nl: Hogere verversingsfrequentie zorgt ervoor dat de meter meer veranderingen
    weergeeft. Een frequentie van 30 per seconde of minder zou moeten voorkomen
    dat de meter de audiokwaliteit beïnvloedt op tragere computers.

en: Horizontal Stereo
nl: Stereo horizontaal

en: I&mport CleanSpeech Presets...
nl: CleanSpeech presets i&mporteren...

en: ID3 tag support
nl: ID3-tag ondersteuning

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
nl: ISO 639 3-letter taalcode
    Optioneel
    leeg - automatisch

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
nl: Indien ‘Thema-cache laden bij opstarten’ aangevinkt is, zal de thema-cache geladen worden
    wanneer het programma opstart.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
nl: Indien het beschikbare systeemgeheugen onder deze waarde komt, zal audio niet langer
    in het geheugen bewaard worden maar naar de schijf geschreven worden.

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
nl: Indien er meerdere geluidssporen zijn, kunt u elk spoor afzonderlijk in een bestand opslaan. 
    Indien er een labelspoor is, kunt u ook voor elk label een afzonderlijk bestand exporteren.
    Dit project bevat geen meerdere geluidssporen of een labelspoor, dus u kunt het niet
    naar meerdere bestanden exporteren.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
nl: Als U meer controle wilt over het exporteerformaat, gelieve dan het 'andere niet-gecomprimeerde bestanden'-formaat te gebruiken.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
nl: Wanneer u doorgaat zal uw project niet op de schijf worden opgeslagen. Is dat wat u wilt?

en: Import
nl: Importeren

en: Import / Export
nl: Importeren / Exporteren

en: Import Labels
nl: Labels importeren

en: Import MIDI
nl: MIDI importeren

en: Import Presets
nl: Presets importeren

en: Import Raw
nl: Raw data importeren

en: Import Raw Data
nl: Raw data importeren

en: Import complete. Calculating waveform
nl: Importeren voltooid. Golfvorm berekenen

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
nl: Importeren compleet. Bezig met golfvorm-berekening op aanvraag. %2.0f%% voltooid.

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
nl: Import(s) compleet. Bezig met %d golfvorm-berekeningen op aanvraag. %2.0f%% voltooid van totaal.

en: Imported '%s'
nl: ‘%s’ is geïmporteerd

en: Imported MIDI from '%s'
nl: MIDI van ‘%s’ is geïmporteerd

en: Imported labels from '%s'
nl: Labels van ‘%s’ is geïmporteerd

en: Importing %s
nl: Importeren van %s

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
nl: Geef daarnaast de naam van een audiobestand of Audacity-project om te openen.

en: Include audio before first label
nl: Audio die voor het eerste label zit ook meenemen

en: Increase gain on focused track
nl: Meer versterking op spoor met focus

en: Increase input gain
nl: Invoerversterking verhogen

en: Increase output gain
nl: Uitvoerversterking verhogen

en: Increase playback speed
nl: Afspeelsnelheid verhogen

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
nl: Index[%02x] Codec[%S], Taal[%S], Bitfrequentie[%S], Kanalen[%d], Duur[%d]

en: Individual Theme Files
nl: Individuele themabestanden

en: Info
nl: Informatie

en: Initial Pitch Shift (semitones) [-12 to 12]:
nl: Begin-toonhoogte (semitonen) [-12 tot 12]:

en: Initial Tempo Change (%)
nl: Initiële tempowijziging (%)

en: Initial Tempo Change (%):
nl: Initiële tempowijziging (%):

en: Inner fade down length:
nl: Natijdige fade-down:

en: Inner fade up length:
nl: Voortijdige fade-up:

en: Input Device
nl: Ingangskanaal

en: Input Meter
nl: Ingangsmeter

en: Input Source
nl: Ingangsbron

en: Input Source:
nl: Invoerbron:

en: Input Volume
nl: Ingangsvolume

en: Input level meter - click to monitor input
nl: Opnamevolume - klik op de meter om het ingangssignaal te meten

en: Input source information is not available.
nl: Er is geen informatie beschikbaar over de invoerbron.

en: Insane
nl: Waanzinnig

en: Insert &After
nl: &Achteraan invoegen

en: Insert &Before
nl: &Vooraan invoegen

en: Inspecting project file data...
nl: Projectbestanden worden geïnspecteerd…

en: Installation Prefix:
nl: Alvorens te installeren:

en: Internal logic fault
nl: Interne logische fout

en: Interpolation:
nl: Interpolatie:

en: Invalid Vorbis bitstream header
nl: Ongeldige Vorbis bitstream header

en: Invalid duration in LOF file.
nl: Ongeldige lengte in LOF-bestand.

en: Invalid sample rate
nl: Ongeldige samplefrequentie

en: Invalid track offset in LOF file.
nl: Ongeldige verschuiving van spoor in LOF-bestand.

en: Invalid window offset in LOF file.
nl: Ongeldige verschuiving van venster in LOF-bestand.

en: Invert
nl: Spiegelen

en: Inverting
nl: Bezig met spiegelen

en: Join
nl: Samenvoegen

en: Join Labels
nl: Labels samenvoegen

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
nl: Samengevoegd: %.2f seconden bij t=%.2f seconden

en: Joined labeled regions
nl: Gelabelde gebieden samengevoegd

en: Joint Stereo
nl: Stereo samengevoegd

en: KB
nl: kB

en: Key Bindings
nl: Toetsbindingen

en: Key Combination
nl: Toetscombinatie

en: Key type
nl: Sleuteltype

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Keyboard preferences currently unavailable.
nl: Toetsenbordvoorkeuren op dit moment niet beschikbaar.

en: L&atency correction:
nl: Vertr&agingscorrectie:

en: LAME MP3 Library:
nl: LAME MP3-bibliotheek:

en: LFO Frequency (Hz):
nl: LFO-frequentie (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
nl: LFO beginfase (graden):

en: LFO frequency in hertz
nl: LFO-frequentie in hertz

en: LFO start phase in degrees
nl: LFO beginfase in graden

en: LOF Error
nl: LOF-fout

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
nl: Precisie LPC-coëfficiënten
    Optioneel
    0 - standaard
    min - 1
    max - 15

en: La&beled Regions
nl: &Gelabelde gebieden

en: Label %s is not a legal file name. You cannot use any of:   %s
    Use...
nl: Label %s is geen geldige bestandsnaam. U kunt het volgende gebruiken:  %s
    Gebruik…

en: Label Edit
nl: Label bewerken

en: Label Track
nl: Labelspoor

en: Label Track Font
nl: Lettertype labelspoor

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
nl: Vertraging (seconden)	Frequentie (Hz)	Niveau

en: Language:
nl: Taal:

en: Latency
nl: Tijdsvertraging (Latency)

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
nl: De instelling voor tijdsvertraging veroorzaakt dat de opgenomen audio verborgen is voor het tijdpunt nul.
    Audacity heeft het teruggehaald zodat het bij nul begint.
    Mogelijk moet u de Tijdverschuiving (<---> of F5) gebruiken om het spoor naar de juiste plaats te slepen.

en: Latency correction:
nl: Vertragingscorrectie:

en: Latency problem
nl: Probleem met tijdsvertraging

en: Left
nl: Links

en: Left Channel
nl: Linker kanaal

en: Left,
nl: Links,

en: Left-Click
nl: Linksklikken

en: Left-Double-Click
nl: Links-dubbelklikken

en: Left-Drag
nl: Links-slepen

en: Left-to-Off
nl: Van-links-naar-uit

en: Left-to-On
nl: Van-links-naar-aan

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
nl: Links=Inzoomen, Rechts=Uitzoomen, Middel=Normaal

en: Length
nl: Lengte

en: Length (seconds)
nl: Lengte (seconden)

en: Length (seconds):
nl: Lengte (seconden):

en: Length of filter:
nl: Lengte van filter:

en: Leveller
nl: Nivelleren

en: Leveller...
nl: Nivelleren…

en: Levels To Discard
nl: De eerste

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
nl: Libresample door Dominic Mazzoni en Julius Smith

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
nl: Libsamplerate door Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
nl: Libsamplerate fout: %d

en: Light
nl: Licht

en: Linear
nl: Lineair

en: Linear frequency
nl: Lineair

en: Linear frequency scale
nl: Lineaire frequentieschaal

en: Link Tracks
nl: Sporen koppelen

en: List of Files in basic text format
nl: Bestandenlijst in gewone tekst

en: Little-endian
nl: Normale byte-volgorde

en: Lo&ng period:
nl: Grote stap:

en: Load
nl: Laden

en: Load Files
nl: Bestanden inladen

en: Load Metadata As:
nl: Metadata laden als:

en: Load Preset
nl: Preset laden

en: Load Theme Cache
nl: Thema-cache laden

en: Load Theme Cache At Startup
nl: Thema-cache laden bij opstarten

en: Load VST Program:
nl: VST-programma laden:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
nl: %d sneltoetsen geladen

en: Loading keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen worden geladen

en: Loca&te...
nl: Lokaliseren...

en: Local
nl: Lokaal

en: Locate FFmpeg
nl: FFmpeg opzoeken

en: Locate Lame
nl: Lame opzoeken

en: Location of %s:
nl: Locatie van %s:

en: Location of &Manual:
nl: Locatie van de handleiding:

en: Log frequency
nl: Logaritmisch

en: Log search
nl: Log doorzoeken

en: Logarithmic
nl: Logaritmisch

en: Long Seek right during playback
nl: Tijdens afspelen grote stap vooruitspoelen

en: Long period:
nl: Grote stappen:

en: Long seek left during playback
nl: Tijdens afspelen grote stap terugspoelen

en: Lower speed limit
nl: Onderlimiet snelheid

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
nl: M4A (AAC)-bestanden (FFmpeg)

en: MIDI Devices
nl: MIDI-apparaten

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
nl: MIDI- en Allegro-bestanden (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI-bestanden (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro-bestanden (*.gro)|*.gro|Alle bestanden (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
nl: MIDI-bestanden (*.mid)|*.mid|Allegro-bestanden (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
nl: MIDI-sporen kunnen niet afzonderlijk worden verschoven. Dat kan alleen bij audiosporen.

en: MP2 Export Setup
nl: MP2-export instellingen

en: MP2 Files
nl: Mp2-bestanden

en: MP2 export
nl: MP2-export

en: MP3 Export Library
nl: MP3 export-bibliotheek

en: MP3 Export Setup
nl: MP3-export instellingen

en: MP3 Files
nl: Mp3-bestanden

en: MP3 Importing
nl: MP3-import

en: MP3 Library Version:
nl: MP3-bibliotheekversie:

en: MP3 Library:
nl: MP3-bibliotheek:

en: MP3 export library not found
nl: MP3-export-bibliotheek niet gevonden

en: MP3 files
nl: MP3-bestanden

en: MPEG container options
nl: MPEG container opties

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
nl: Ma&ximumfrequentie (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
nl: ‘%s’ omgezet in een stereospoor

en: Main Mix
nl: Hoofdmix

en: Make Labels
nl: Labels maken

en: Make Stereo
nl: Stereo maken

en: Make Stereo Track
nl: Stereospoor maken

en: Make-up gain for 0dB after compressing
nl: Normaliseren op 0dB na compressie

en: Manage History
nl: Bewerkingsgeschiedenis beheren

en: Master Gain Control
nl: Hoofdvolumebediening

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
nl: Maximale tijdsduur van piek (milliseconden): 
    (99999 of groter betekent: uit)

en: Max silence duration:
nl: Max. tijdsduur stilte:

en: Max spike width
nl: Maximum piekbreedte

en: Max spike width (higher is more sensitive):
nl: Maximum piekbreedte (hoger is gevoeliger):

en: Max. Number of Notes (1..128):
nl: Max. aantal noten (1..128):

en: Max. PdO
nl: Max PdO

en: Max. PtO
nl: Max PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
nl: Maximale verdelingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
nl: Maximale voorspellingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 32 (met LPC) of 4 (zonder LPC)

en: Maximum amplitude dB
nl: Minimum amplitude dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
nl: Maximale bitrate van de gemultiplexte stream
    Optioneel
    0 - standaard

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
nl: Maximumfrequentie moet liggen in het bereik 100 Hz - 100.000 Hz

en: Maximum pause:
nl: Maximum pauze:

en: Measure selection
nl: Selectie meten

en: Measured background level
nl: Gemeten achtergrondniveau

en: Measured foreground level
nl: Gemeten voorgrondniveau

en: Media read error
nl: Media leesfout

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Medium Tracks
nl: Medium sporen

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Merged Clips
nl: Samengevoegde clips

en: Meter
nl: Vu-meter

en: Meter Preferences
nl: Vu-meter voorkeuren

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
nl: Verversingsfrequentie voor de vu-meters [1-100 Hz]:

en: Meter-Play
nl: Vu-meter voor afspelen

en: Meter-Record
nl: Vu-meter voor opname

en: Meter/Waveform dB &range:
nl: Meter/golfvorm dB-be&reik:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
nl: Mi&nimaal vrij geheugen (MB):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
nl: Mi&nimumfrequentie (Hz):

en: Mi&x and Render
nl: Mi&xen en doorrekenen

en: Mi&xer Toolbar
nl: Mi&xer

en: Middle-Click
nl: Middel-klikken

en: Min silence duration:
nl: Min. tijdsduur stilte:

en: Min. PdO
nl: Min PdO

en: Min. PtO
nl: Min PtO

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
nl: Minimale verdelingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
nl: Minimale voorspellingsvolgorde
    Optioneel
    -1 - standaard
    min - 0
    max - 32 (met LPC) of 4 (zonder LPC)

en: Minimum Amplitude (dB):
nl: Minimum amplitude (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
nl: De minimumfrequentie moet groter zijn dan 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
nl: De minimumfrequentie moet kleiner zijn dan de maximumfrequentie

en: Missing alias file: (%s)
nl: Ontbrekend alias-bestand: (%s)

en: Missing data file: (%s.au)
nl: Ontbrekend databestand: (%s.au)

en: Missing summary file: (%s.auf)
nl: Ontbrekend overzichtbestand: (%s.auf)

en: Mix
nl: Mixen

en: Mix and Render
nl: Mixen en doorrekenen

en: Mix and Render to New Track
nl: Mixen en doorrekenen naar nieuw spoor

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
nl: %d sporen gemixed en doorgerekend naar één nieuw monospoor

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
nl: %d sporen gemixed en doorgerekend naar één nieuw stereospoor

en: Mixer Panel
nl: Sporenpaneel

en: Mixing and rendering tracks
nl: Sporen mixen en doorrekenen

en: Mixing down to &mono during export
nl: Downmixen naar &mono tijdens het exporteren

en: Mixing down to &stereo during export
nl: Downmixen naar &stereo tijdens het exporteren

en: Mo&ve Cursor
nl: &Cursor verplaatsen

en: Moderate
nl: Gematigd

en: Modes
nl: Modus

en: Modified Label
nl: Label aangepast

en: Mouse
nl: Muis

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
nl: Muis-bindingen (standaard waarden, niet configureerbaar)

en: Move &Down
nl: Naar B&eneden

en: Move &Up
nl: Naar &boven

en: Move Focus to Next Track
nl: Focus naar volgende spoor

en: Move Focus to Next and Select
nl: Focus naar volgende spoor en selecteren

en: Move Focus to Previous Track
nl: Focus naar vorige spoor

en: Move Focus to Previous and Select
nl: Focus naar vorige spoor en selecteren

en: Move Track
nl: Spoor verplaatsen

en: Move Track Down
nl: Spoor naar beneden verplaatsen

en: Move Track Up
nl: Spoor naar boven verplaatsen

en: Move backward from toolbars to tracks
nl: Achterwaarts doorlopen van werkbalken naar sporen

en: Move clip up/down between tracks
nl: Clip naar ander spoor verplaatsen

en: Move forward from toolbars to tracks
nl: Voorwaarts doorlopen van werkbalken naar sporen

en: Moved '%s' %s
nl: ‘%s’ naar %s verplaatst

en: Moved Sample
nl: Sample verplaatst

en: Moved clip to another track
nl: Clip is naar ander spoor verplaatst

en: Moved gain slider
nl: Hoofdvolumeschuif verplaatst

en: Moved pan slider
nl: Balansschuif verplaatst

en: Multi
nl: Combinatiestand

en: Multi Tool
nl: Combinatietool

en: Multi-Tool Mode
nl: Combinatietool

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
nl: Combinatiestand: Cmd- voor muis en toetsenbord voorkeuren

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
nl: Combinatiestand: Ctrl-P voor muis en toetsenbord voorkeuren

en: Musical Instrument
nl: Muziekinstrument

en: Mute
nl: Stil

en: Mute/Unmute focused track
nl: Zet ‘stil’ aan/uit op het spoor met focus

en: Mux Rate:
nl: Mux-verhouding:

en: NTSC frames
nl: NTSC-frames

en: Name
nl: Naam

en: Name Change
nl: Naamwijziging

en: Name files:
nl: Bestanden benoemen:

en: Name must not be blank
nl: U heeft geen naam opgegeven

en: Name...
nl: Nieuwe naam…

en: Names may not contain '%c' and '%c'
nl: Een naam mag geen teken ‘%c’ of ‘%c’ bevatten

en: Never copy any audio
nl: Nooit audio kopiëren

en: New Label Track
nl: Nieuw labelspoor

en: New Peak Amplitude (dB):
nl: Nieuwe piekamplitude (dB):

en: New Project
nl: Nieuw project

en: New Temporary Directory
nl: Nieuwe tijdelijke map

en: New Track
nl: Nieuw spoor

en: New sample rate (Hz):
nl: Nieuwe samplefrequentie (Hz):

en: New selection length:
nl: Nieuwe selectielengte:

en: New selection length: hh:mm:ss
nl: Nieuwe selectielengte: hh:mm:ss

en: New...
nl: Nieuw…

en: Next Tool
nl: Volgende tool

en: No Local Help
nl: Geen locale hulp

en: No MIDI interfaces
nl: Geen MIDI-interfaces

en: No audio interfaces
nl: Geen audio-interfaces

en: No background measured
nl: Geen achtergrond gemeten

en: No chain selected
nl: Geen opdrachtenreeks geselecteerd

en: No compatible FFmpeg library was found
nl: Geen compatibele FFmpeg-bibliotheek gevonden

en: No devices found
nl: Geen apparaten gevonden

en: No endianness
nl: Geen endianness

en: No foreground measured
nl: Geen voorgrond gemeten

en: No labels to export.
nl: Geen labels om te exporteren.

en: Noise Floor
nl: Ruisdrempel

en: Noise Floor %d dB
nl: Ruisdrempel %d dB

en: Noise Floor:
nl: Ruisdrempel:

en: Noise Generator
nl: Ruis genereren

en: Noise Removal
nl: Ruis verwijderen

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
nl: Ruis verwijderen door: Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
nl: Ruis verwijderen…

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
nl: Ruisdrempelwaarde

en: Noise reduction
nl: Ruisonderdrukking

en: Noise reduction (dB):
nl: Ruisonderdrukking (dB):

en: Noise type
nl: Type ruis

en: Noise...
nl: Ruis…

en: None
nl: Geen

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
nl: Geen van de verwachte thema componentbestanden
     zijn aangetroffen in:
      %s.

en: None-Skip
nl: Niet-overslaand

en: Normalize
nl: Normaliseren

en: Normalize maximum amplitude to:
nl: Maximum amplitude normaliseren naar:

en: Normalize...
nl: Normaliseren…

en: Normalizing...
nl: Normaliseren…

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
nl: Geen geldige of ondersteunde MP3-coderingsbibliotheek!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
nl: Niet alle formaten en codecs zijn compatibel. Ook zijn niet alle parametercombinaties compatibel met alle codecs.

en: Not an Ogg Vorbis file
nl: Geen Ogg Vorbis-bestand

en: Not enough data selected.
nl: Niet genoeg data geselecteerd.

en: Note Track
nl: Notenbalk

en: Note key
nl: Notenbalk

en: Note length (seconds)
nl: Noot-lengte (seconden)

en: Note velocity
nl: Let op snelheid

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
nl: Opmerking: kwaliteitsopties voor exporteren kunnen gekozen worden door
    de Opties-knop aan te klikken in het Exporteren-venster.

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
nl: Let op: Met Cmd+Q sluit u af. Alle andere toetsen zijn wel geldig.

en: Nothing to redo
nl: Niets te herhalen

en: Nothing to undo
nl: Niets om ongedaan te maken

en: Number of consecutive analysis:
nl: Aantal opeenvolgende analyses:

en: Number of times to repeat:
nl: Aantal herhalingen:

en: Numbering after Label/Track Name
nl: Nummering na label-/tracknaam

en: Numbering before Label/Track Name
nl: Nummering voor label-/tracknaam

en: Nyquist Output:
nl: Nyquist uitvoer:

en: Nyquist Prompt...
nl: Nyquist prompt…

en: Nyquist did not return audio.
nl: Nyquist gaf geen audio terug.

en: Nyquist returned the value:
nl: Nyquist gaf de volgende waarde:

en: Nyquist returned too many audio channels.
nl: Nyquist gaf te veel audiokanalen terug.

en: OK... Audacious!
nl: OK… Audacieus!

en: Ogg Vorbis Export Setup
nl: Ogg Vorbis exportinstellingen

en: Ogg Vorbis Files
nl: Ogg Vorbis-bestanden

en: Ogg Vorbis Import and Export
nl: Ogg Vorbis-import en export

en: Ogg Vorbis files
nl: Ogg Vorbis-bestanden

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
nl: Er is in deze versie van Audacity geen ondersteuning voor Ogg Vorbis

en: On-demand import and waveform calculation complete.
nl: Importeren en golfvorm-berekening op aanvraag voltooid.

en: One Hour
nl: Een uur

en: One Min
nl: Een min

en: One Sec
nl: Een sec

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
nl: Enkel avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically linked libraries (*.dll)|*.dll|Alle bestanden (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
nl: Enkel lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically linked libraries (*.dll)|*.dll|Alle bestanden (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
nl: Enkel libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|Alle bestanden (*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
nl: Enkel libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamische bibliotheken (*.dylib)|*.dylib|Alle bestanden (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
nl: Enkel libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object bestanden (*.so)|*.so|Uitgebreide bibliotheken (*.so*)|*.so*|Alle bestanden (*)|*

en: Onsets
nl: Inserties

en: Open &Recent...
nl: Open &recent...

en: Open Me&tadata Editor...
nl: Me&tadata-editor openen…

en: Open Recent
nl: Recent project openen

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
nl: Open een nieuw project om sneltoetsen te wijzigen.

en: Open menu on focused track
nl: Open het menu op het spoor met focus

en: Opening Audacity Project
nl: Audacity-project wordt geopend

en: Opening old project file
nl: Oud projectbestand wordt geopend

en: Options...
nl: Opties…

en: Orphaned blockfile: (%s)
nl: Verdwaald blokbestand: (%s)

en: Other Contributors
nl: Overige bijdragen

en: Other Emeritus Team Members
nl: Overige teamleden in ruste

en: Other uncompressed files
nl: Andere bestanden zonder compressie

en: Other...
nl: Andere…

en: Out of disk space
nl: Geen vrije schijfruimte over

en: Outer fade down length:
nl: Voortijdige fade-down:

en: Outer fade up length:
nl: Natijdige fade-up:

en: Output Channels: %2d
nl: Uitgangskanalen: %2d

en: Output Device
nl: Uitgangskanaal

en: Output Meter
nl: Uitgangsmeter

en: Output Volume
nl: Weergavevolume

en: Output level meter
nl: Weergavevolume

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
nl: Globale kwaliteit, wordt verschillend gebruikt door verschillende codecs
    Vereist voor vorbis
     0 - automatisch
    -1 - uit (gebruik in plaats de bitrate)

en: Overdub (on/off)
nl: Overdub (aan/uit)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
nl: Overdub: &bij het opnemen van een spoor gelijktijdig de andere sporen afspelen

en: Overwrite existing files
nl: Bestaande bestanden overschrijven

en: Overwrite preset '%s'?
nl: Preset '%s' overschrijven?

en: PAL frames (25 fps)
nl: PAL-frames (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
nl: Pa&gina-instelling…

en: Packet Size:
nl: Packet-grootte:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
nl: Grootte pakket
    Optioneel
    0 - standaard

en: Pan
nl: Balans

en: Pan left on focused track
nl: Balans naar links op spoor met focus

en: Pan right on focused track
nl: Balans naar rechts op spoor met focus

en: Parametric
nl: Parametrisch

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Te&xt to New Label
nl: Tekst in nieuw label plakken

en: Paste Text to New Label
nl: Tekst in nieuw label plakken

en: Pasted from the clipboard
nl: Geplakt van het klembord

en: Pasted text from the clipboard
nl: Tekst van het klembord geplakt

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
nl: Kopiëren van het ene type spoor naar het ander is niet toegestaan.

en: Pause
nl: Pauzeren

en: PdO Method:
nl: PdO methode:

en: Pencil
nl: Tekenen

en: Percent Change
nl: Percentage verandering

en: Percent Change:
nl: Percentage verandering:

en: Performing Echo
nl: Echo wordt uitgevoerd

en: Performing Effect:
nl: Bezig met effect:

en: Performing Effect: %s
nl: Bezig met effect: %s

en: Performing Equalization
nl: Bezig met toonregeling

en: Performing Repeat
nl: Herhalen wordt uitgevoerd

en: Phaser...
nl: Phaser…

en: Pink
nl: Roze

en: Pitch (EAC)
nl: Toonhoogte (EAC)

en: Pitch Shifter
nl: Toonhoogte wijzigen

en: Pitch and Tempo
nl: Toonhoogte en tempo

en: Pitch and Tempo Change support
nl: Toonhoogte- en tempowijzigingen

en: Pitch:
nl: Toonhoogte:

en: Pla&y Region
nl: Gebied afspelen

en: Play
nl: Afspelen

en: Play (Shift for Loop Play)
nl: Afspelen (Shift voor herhaaldelijk afspelen)

en: Play Cut Preview
nl: Luistervoorbeeld snijpunt

en: Play Meter
nl: Afspeelvolume

en: Play One Second
nl: Een seconde afspelen

en: Play To Selection
nl: Afspelen op selectie

en: Play after cut region:
nl: Tijdsduur na snijpunt:

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
nl: &RAM gebruiken bij afspelen en/of opnemen (geschikt voor langzame drives)

en: Play at selected speed
nl: Afspelen in het aangegeven tempo

en: Play at speed
nl: Afspelen met snelheid

en: Play before cut region:
nl: Tijdsduur voor snijpunt:

en: Play when previewing:
nl: Afspelen bij preview:

en: Play-at-speed
nl: Afspelen-met-snelheid

en: Play/Stop
nl: Afspelen/Stoppen

en: Play/Stop and Set Cursor
nl: Afspelen/stoppen en op cursor zetten

en: Playback
nl: Afspelen

en: Playback Speed
nl: Afspeelsnelheid

en: Playing Audio
nl: Audio afspelen

en: Please enter valid times.
nl: Voer geldige tijdwaarden in.

en: Please enter valid values.
nl: Voer geldige waardes in.

en: Please save and close the current project first.
nl: Sla eerst het huidige project op en sluit het af.

en: Please select an action
nl: Selecteer een actie

en: Please select codec before saving a profile
nl: Kies een codec voordat u een profiel opslaat

en: Please select format before saving a profile
nl: Selecteer een formaat voordat u een profiel opslaat

en: Plot Spectrum...
nl: Spectrum tonen…

en: Plug-in support
nl: Plugins

en: Plugin Settings
nl: Plugin-instellingen

en: Plugins %i to %i
nl: Plugins %i tot %i

en: Plugins 1 to %i
nl: Plugins 1 tot %i

en: Position
nl: Positie

en: Pre&ferences...
nl: &Voorkeuren…

en: Pre&view
nl: &Voorbeeld

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
nl: Methode voorspellingsvolgorde
    Schatting - snelste, lage compressie
    Log doorzoeken - langzaamste, optimale compressie
    Volledig doorzoeken - standaard

en: Preferences...
nl: Voorkeuren…

en: Preparing preview
nl: Voorbeeld voorbereiden

en: Preset
nl: Voorinstelling

en: Preset '%s' does not exist.
nl: Preset '%s' bestaat niet.

en: Press
nl: Klikken

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
nl: Toets F2 of dubbelklik om de inhoud van de cel te bewerken.

en: Preview &after cut region:
nl: Tijdsduur na snijpunt:

en: Preview &before cut region:
nl: Tijdsduur voor snijpunt:

en: Preview not available
nl: Luistervoorbeeld niet beschikbaar

en: Previewing
nl: Voorbeeld

en: Previous Tool
nl: Vorige tool

en: Print
nl: Afdrukken

en: Problem encountered exporting presets.
nl: Probleem bij het exporteren van voorinstellingen.

en: Processing Auto Duck...
nl: Automatisch dempen verwerken…

en: Profile:
nl: Profiel:

en: Program
nl: Programma

en: Program build date:
nl: Bouwdatum van het programma:

en: Progress
nl: Voortgang

en: Project Dependencies
nl: Projectafhankelijkheden

en: Project Rate (Hz):
nl: Projectfrequentie (Hz):

en: Project check detected %d input file[s] being used in place
    ('alias files') are now missing.  There is no way for Audacity
    to recover these files automatically; you may choose to
    permanently fill in silence for the missing files, temporarily
    fill in silence for this session only, or close the project now
    and try to restore the missing files by hand.
nl: De projectcontrole heeft %d ontbrekende invoerbestanden ontdekt.
    Audacity heeft geen mogelijkheid deze bestanden automatisch te
    redden. U kunt kiezen om voor deze bestanden stilte te gebruiken,
    of tijdelijk stilte te gebruiken alleen voor deze sessie, of het
    project nu te sluiten en de ontbrekende bestanden handmatig te
    herstellen.

en: Project check detected %d missing audio data blockfile[s] (.au), 
    probably due to a bug, system crash or accidental deletion.
    There is no way for Audacity to recover this lost data
    automatically; you may choose to permanently fill in silence
    for the missing data, temporarily fill in silence for this
    session only, or close the project now and try to restore the
    missing data by hand.
nl: De projectcontrole heeft %d ontbrekende audio-blokbestanden
    ontdekt (.au). Dit komt waarschijnlijk door een bug, een systeemcrash
    of omdat de bestanden per ongeluk verwijderd zijn.
    Audacity heeft geen mogelijkheid deze verloren data automatisch te
    redden. U kunt kiezen om voor deze bestanden stilte te gebruiken,
    of tijdelijk stilte te gebruiken alleen voor deze sessie, of het
    project nu te sluiten en de ontbrekende data handmatig te herstellen.

en: Project check detected %d missing summary file[s] (.auf).
    Audacity can fully regenerate these summary files from the
    original audio data in the project.
nl: Tijdens de controle zijn er %d ontbrekende overzichtbestand(en) ontdekt (.auf).
    Audacity kan deze overzichtbestanden volledig regenereren vanuit de
    oorspronkelijke audiodata van het project.

en: Project check found %d orphaned blockfile[s]. These files are
    unused and probably left over from a crash or some other bug.
    They should be deleted to avoid disk contention.
nl: De projectcontrole heeft %d verdwaalde blokbestanden aangetroffen. Deze bestanden
    zijn ongebruikt en zijn waarschijnlijk achtergebleven na een crash of een andere
    fout. Ze kunnen het beste verwijderd worden.

en: Project check found inconsistencies inspecting the loaded project data;
    click 'Details' for a complete list of errors, or 'OK' to proceed to more options.
nl: De projectcontrole heeft inconsistenties aangetroffen tijdens de inspectie van de ingeladen projectdata. Klik op ‘Details’ voor een volledige lijst met de fouten, of op ‘OK’ om door te gaan naar meer opties.

en: Project checker repaired file
nl: Projectcontrole heeft bestand gerepareerd

en: Project depends on other audio files
nl: Het project hangt af van andere audiobestanden

en: Project was recovered
nl: Project is hersteld

en: Projects
nl: Projecten

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
nl: FFmpeg moet juist geconfigureerd zijn om te kunnen doorgaan.
    U kan het configureren in Voorkeuren > Bibliotheken.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
    
    Note that AMR support is not available with our FFmpeg
    installer, but requires you compile FFmpeg yourself.
nl: FFmpeg moet juist geconfigureerd zijn om te kunnen doorgaan.
    U kan het configureren in Voorkeuren > Bibliotheken.
    
    AMR-ondersteuning is echter niet beschikbaar bij onze FFmpeg-installer,
    maar het vereist dat u FFmpeg zelf compileert.

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: Quality:
nl: Kwaliteit:

en: QuickTime files
nl: QuickTime-bestanden

en: Quit Audacity
nl: Audacity afsluiten

en: Rate Change
nl: Snelheidsverandering

en: Ratio
nl: Verhouding

en: Ratio %.0f to 1
nl: Verhouding: %.0f op 1

en: Ratio %.1f to 1
nl: Verhouding %.1f op 1

en: Ratio:
nl: Verhouding:

en: Re&gion Save
nl: &Gebied opslaan

en: Re&name
nl: &Hernoemen

en: Real-time Conversion
nl: Realtime omzetten

en: Recent &Files
nl: &Recente bestanden

en: Record
nl: Opnemen

en: Record (Shift for Append Record)
nl: Opnemen (Shift voor aansluitend opnemen)

en: Record Meter
nl: Opnamevolume

en: Recorded Audio
nl: Geluid opgenomen

en: Recording
nl: Opnemen

en: Recording - Choosing the Input Device
nl: Opname - Kies het opname-apparaat

en: Recording - Choosing the Input Source
nl: Opname - Kies de opnamebron

en: Recording - Setting the Input Level
nl: Opname - Opnameniveau instellen

en: Recording Audio
nl: Audio opnemen

en: Recording end
nl: Opname-einde

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
nl: Opname in CleanSpeech modus is niet mogelijk wanneer een spoor, of meer dan één project, al geopend is.

en: Recording not permitted
nl: Opname niet toegestaan

en: Recording start
nl: Opname-begin

en: Recover
nl: Herstellen

en: Recover Projects
nl: Projecten herstellen

en: Recoverable projects
nl: Herstelbare projecten

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
nl: Bij het herstellen van een project zullen de bestanden op de harde schijf pas worden gewijzigd wanneer u het project opslaat.

en: Rectangle
nl: Rechthoek

en: Rectangular
nl: Rechthoekig

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Regenerate summary files [safe and recommended]
nl: Overzichtbestanden opnieuw genereren [veilig en wordt aangeraden]

en: Regio&n Restore
nl: Gebied &herstellen

en: Release build
nl: Aangekondigde versie

en: Remaining Time:
nl: Resterende tijd:

en: Remo&ve Tracks
nl: Sporen &verwijderen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Track
nl: Spoor verwijderen

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
nl: DC-offset verwijderen (verticaal op 0.0 centreren)

en: Removed Cut Line
nl: Snijlijn verwijderd

en: Removed audio track(s)
nl: Audiosporen verwijderd

en: Removed track '%s.'
nl: Spoor ‘%s’ verwijderd.

en: Removing Dependencies
nl: Afhankelijkheden verwijderen

en: Removing Noise
nl: Ruis wordt verwijderd

en: Removing clicks and pops...
nl: Clicks en pops worden verwijderd…

en: Renamed '%s' to '%s'
nl: ‘%s’ is hernoemd naar ‘%s’

en: Renamed file: %s
nl: Bestand hernoemd: %s

en: Render
nl: Doorrekenen

en: Rendered all audio in track '%s'
nl: Alle audio in spoor ‘%s’ is doorgerekend

en: Repair
nl: Repareren

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
nl: Hestellen werkt door geluidsdata te gebruiken van buiten het selectiegebied.
    
    Gelieve een gebied te kiezen waaraan audio minstens aan één kant grenst.
    
    Hoe meer omringend geluid, hoe beter het werkt.

en: Repairing damaged audio
nl: Beschadigde audio wordt gerepareerd

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Repeat %s
nl: Herhalen %s

en: Repeat Last Effect
nl: Laatste effect herhalen

en: Repeat...
nl: Herhalen…

en: Repeated %d times
nl: %d keer herhaald

en: Replace missing data with silence [permanent immediately]
nl: Ontbrekende data upvullen met stilte [definitief onmiddellijk]

en: Replace missing data with silence [permanent upon save]
nl: Ontbrekende data vervangen door stilte [wordt definitief bij opslaan]

en: Replot
nl: Opnieuw genereren

en: Resample
nl: Resampelen

en: Resample Track
nl: Spoor resampelen

en: Resampled audio track(s)
nl: Geluidsporen geresampeled

en: Resampling disabled.
nl: Resampling is uitgeschakeld.

en: Resampling track %d
nl: Spoor %d resampelen

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
nl: VST-effecten opnieuw scannen bij volgende keer dat Audacity opstart

en: Rese&t...
nl: Hers&tellen…

en: Reset
nl: Herstellen

en: Reset Genres
nl: Genres herstellen

en: Resize Large
nl: Herschaal groot

en: Resize Small
nl: Herschaal klein

en: Resonance
nl: Resonantie

en: Resonance:
nl: Resonantie:

en: Restart Audacity to apply changes.
nl: Herstart Audacity om uw wijzigingen toe te passen

en: Result
nl: Resultaat

en: Results
nl: Resultaten

en: Reverb
nl: Galm

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Reversing
nl: Bezig met omkeren

en: Right
nl: Rechts

en: Right Channel
nl: Rechter kanaal

en: Right,
nl: Rechts,

en: Right-Click
nl: Rechtsklikken

en: Right-Drag
nl: Rechts-slepen

en: Right-to-Off
nl: Van-rechts-naar-uit

en: Right-to-On
nl: Van-rechts-naar-aan

en: Ruler
nl: Liniaal

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
nl: Het gelijktijdig in werking hebben van twee versie van Audacity
    kan leiden tot gegevensverlies of het doen crashen van uw computer.

en: S&how 'How to get Help' message at program start up
nl: '&Hoe hulp te krijgen'-bericht weergeven bij het opstarten van het programma

en: S&how Metadata Editor prior to export step
nl: &Toon bij exporteren eerst de Metadata-editor

en: S&how the spectrum using grayscale colors
nl: Spectrum in grijswaarden weergeven

en: S&ort tracks
nl: Sp&oren sorteren op

en: Sample Edit
nl: Sample bewerken

en: Sample Rate Con&verter:
nl: Samplerate con&verter:

en: Sample Rate Conver&ter:
nl: Samplerate conver&ter:

en: Sample Rate:
nl: Samplefrequentie:

en: Sample Rates
nl: Samplefrequenties

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
nl: Samplerate (Hz)
    0 - samplerate niet aanpassen

en: Sample rate conversion
nl: Samplefequentie omzetten

en: Sample rate:
nl: Samplefrequentie:

en: Sampling
nl: Samples

en: Save
nl: Opslaan

en: Save As...
nl: Opslaan als…

en: Save CleanSpeech Preset File As:
nl: CleanSpeech voorinstellingenbestand opslaan als:

en: Save Compressed Copy of Project...
nl: Gecomprimeerde kopie van project opslaan

en: Save Compressed Project As...
nl: Gecomprimeerd project opslaan als...

en: Save Files
nl: Bestanden opslaan

en: Save Metadata As:
nl: Metadata opslaan als:

en: Save Preset
nl: Preset opslaan

en: Save Project &As...
nl: Project opslaan &als…

en: Save Project As...
nl: Project opslaan als…

en: Save Speech As:
nl: Spraak opslaan als:

en: Save Theme Cache
nl: Thema-cache opslaan

en: Save VST Program As:
nl: VST-programma opslaan als:

en: Save changes before closing?
nl: Wijzigingen opslaan voor afsluiten?

en: Save changes?
nl: Wijzigingen opslaan?

en: Save images to:
nl: Afbeeldingen opslaan in:

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Saved %s
nl: %s Opgeslagen

en: Saving &empty project
nl: Leeg proj&ect opslaan

en: Saving &projects
nl: &Projecten opslaan

en: Saving an Audacity Project
nl: Opslaan van een audacity-project

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
nl: Bij het opslaan en laden van afzonderlijke themabestanden wordt voor elke afbeelding een apart bestand gebruikt.
    Voor het overige is het hetzelfde idee.

en: Saving project data files
nl: Opslaan van projectdatabestanden

en: Saving recorded audio
nl: Opname wordt opgeslagen

en: Saving recorded audio to disk...
nl: Opname wordt op de harde schijf opgeslagen…

en: Sawtooth
nl: Zaagtand

en: Scale
nl: Schaal

en: Scanning VST Plugins
nl: VST-plugins scannen

en: Screen Capture Frame
nl: Schermopname-venster

en: Scroll left or right
nl: Naar links of rechts schuiven

en: Scroll up or down
nl: Naar boven of onderen schuiven

en: Second Track
nl: Tweede spoor

en: Seek Time
nl: Zoektijd

en: Seek Time when playing
nl: Zoektijdssprong bij afspelen

en: Select
nl: Selecteren

en: Select Clip or Entire Track
nl: Een clip of een geheel spoor selecteren

en: Select Command
nl: Opdracht selecteren

en: Select Input Source
nl: Invoerbron selecteren

en: Select a MIDI file...
nl: Selecteer een MIDI-bestand…

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
nl: Selecteer een aantal seconden met alleen ruis zodat Audacity weet wat gefilterd moet worden.
    Klik daarna op ‘Ruisprofiel verkrijgen’:

en: Select a text file containing labels...
nl: Selecteer een tekstbestand met labels…

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
nl: Selecteer de audio die u gefilterd wilt hebben, kies hoeveel ruis u wilt
    wegfilteren, en klik dan op ‘OK’ om de ruis te verwijderen.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
nl: Een XML-bestand selecteren dat de sneltoets-configuratie voor Audacity bevat.

en: Select any uncompressed audio file...
nl: Selecteer een audiobestand zonder compressie…

en: Select curve:
nl: Curve selecteren:

en: Select file(s) for batch processing...
nl: Selecteer bestand(en) om te verwerken…

en: Select one or more audio files...
nl: Selecteer een of meerdere audiobestanden…

en: Select region of silence around cursor
nl: Selecteer gebied met stilte rond de cursor

en: Select region of sound around cursor
nl: Selecteer gebied met geluid rond de cursor

en: Select stream(s) to import
nl: Selecteer te importeren stream(s)

en: Select threshold
nl: Selecteer drempelwaarde

en: Select threshold (lower is more sensitive):
nl: Drempelwaarde selecteren (lager is gevoeliger):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
nl: Selecteer stembestand(en) voor batch CleanSpeech Chain…

en: Select xml file to export presets into
nl: Selecteer het xml-bestand om presets te exporteren

en: Select xml file with presets to import
nl: Selecteer xml-bestand met voorinstellingen om te importeren

en: Select-Silence
nl: Selecteer-stilte

en: Select-Sound
nl: Selecteer-geluid

en: Selection
nl: Selectie

en: Selection
nl: selectie

en: Selection Contract Left
nl: Selectie naar links verkleinen

en: Selection Contract Right
nl: Selectie naar links verkleinen

en: Selection End
nl: Selectie einde

en: Selection Extend Left
nl: Selectie uitbreiden naar links

en: Selection Extend Right
nl: Selectie uitbreiden naar rechts

en: Selection Length
nl: Tijdsduur selectie

en: Selection Start:
nl: Selectie begin:

en: Selection Tool
nl: Selecteren

en: Selection is too small to use voice key.
nl: Selectie is te klein om de 'voice key' te gebruiken

en: Selection to End
nl: Selectie naar einde

en: Selection to Start
nl: Selectie naar begin

en: SelectionBar
nl: Selectiebalk

en: Semitones (half-steps):
nl: Halve tonen:

en: Semitones in half-steps
nl: Halve tonen in half-stappen

en: Sensitivity
nl: Gevoeligheid

en: Set
nl: Instellen

en: Set (or Extend) Left Selection
nl: Linker selectierand instellen

en: Set (or Extend) Right Selection
nl: Rechter selectierand instellen

en: Set De&fault
nl: &Standaard instellen

en: Set Left Selection Boundary
nl: Linker selectiegrens instellen

en: Set Range
nl: Bereik instellen

en: Set Range...
nl: Bereik instellen…

en: Set Rate
nl: Frequentie instellen

en: Set Right Selection Boundary
nl: Rechter selectiegrens instellen

en: Set Sample Format
nl: Sampleformaat instellen

en: Set Selection Point
nl: Selectiepunt plaatsen

en: Set Selection Point and Play
nl: Selectiepunt plaatsen en afspelen

en: Set Selection Range
nl: Selectie maken

en: Set range to '%d' - '%d'
nl: Snelheidsbereik ingesteld op ‘%d’ - ‘%d’

en: Settings folder:
nl: Instellingenmap:

en: Shaped
nl: Flexibel

en: Shift-Drag
nl: Shift-slepen

en: Shift-Left-Click
nl: Shift-linksklikken

en: Shift-Left-Drag
nl: Shift-links-slepen

en: Shift-Wheel-Rotate
nl: Shift-wiel-draaien

en: Short Tracks
nl: Korte sporen

en: Short period:
nl: Kleine stappen:

en: Short seek left during playback
nl: Tijdens afspelen klein stapje terugspoelen

en: Short seek right during playback
nl: Tijdens afspelen klein stapje vooruitspoelen

en: Show &Log...
nl: &Log weergeven...

en: Show All Codecs
nl: Alle codecs weergeven

en: Show All Formats
nl: Alle formaten weergeven

en: Show Warnings/Prompts for
nl: Waarschuwingen tonen voor

en: Show a grid along the &Y-axis
nl: Toon raster langs de Y-as

en: Show output
nl: Uitvoer tonen

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
nl: Tekenwisselingen        -- gemiddeld: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
nl: Tekenwisselingen (hoge drempel)

en: Sign Changes (Low Threshold)
nl: Tekenwisselingen (lage drempel)

en: Signal Level Meter
nl: Signaalhoogtemeter

en: Silence
nl: Stilte

en: Silence &Audio
nl: &Audio stil maken

en: Silence Audi&o
nl: Audi&o stil maken

en: Silence Generator
nl: Stilte genereren

en: Silence Labels
nl: Labels stil maken

en: Silence compression:
nl: Stiltecompressie:

en: Silence duration:
nl: Tijdsduur stilte:

en: Silence selection
nl: De selectie geluidloos maken

en: Silence...
nl: Stilte…

en: Silenced labeled regions
nl: Gelabelde gebieden stil gemaakt

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
nl: Geselecteerde sporen stil gemaakt gedurende %.2f seconden bij t=%.2f

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Sine
nl: Sinus

en: Size
nl: Grootte

en: Skip Points
nl: Skip-points

en: Skip to End
nl: Naar einde springen

en: Skip to Start
nl: Naar begin springen

en: Slide Tool
nl: Verschuiven

en: Slider Input
nl: Ingang-schuif

en: Slider Output
nl: Uitgang-schuif

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
nl: Glijdende tijdschaal/toonhoogte

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
nl: Glijdende Tijdschaal/Toonhoogte...

en: Smooth at Sample
nl: Glad maken

en: Snap To
nl: Vangen (snap-to)

en: Snap To Off
nl: Vangen (snap-to) uitzetten

en: Snap To On
nl: Vangen (snap-to) aanzetten

en: Software Playthrough (on/off)
nl: Softwarematig playthrough (aan/uit)

en: Solo &Button:
nl: Solo-knop:

en: Solo/Unsolo focused track
nl: Zet ‘solo’ aan/uit op het spoor met focus

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
nl: Een aantal projecten zijn niet correct opgeslagen tijdens de laatste Audacity-sessie.
    Gelukkig kunnen de volgende projecten automatisch worden hersteld:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
nl: Er ging iets serieus mis na het exporteren van de volgende %ld bestanden.

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
nl: Er ging iets mis na het exporteren van volgende %ld-bestanden.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
nl: Sorry, Plugin-effecten kunnen niet worden toegepast op stereosporen waarvan de individuele kanalen van het spoor niet overeenkomen.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
nl: Sorry, Vamp Plugin is niet geïnitialiseerd.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
nl: Sorry, Vamp plugins kunnen niet toegepast worden op stereosporen waarbij de individuele kanalen van het spoor niet overeenkomen.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
nl: Sorry, effect kan niet worden toegepast op stereosporen waarbij de sporen niet overeenkomen.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
nl: Sorry, kon Vamp plugin niet laden.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
nl: Sorry, padnamen die langer zijn dan 256 tekens worden niet ondersteund.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
nl: Sorry, dit effect kan niet toegepast worden op stereosporen waarvan de afzonderlijke kanalen van het spoor niet overeenkomen.

en: Sort By Name
nl: Sorteren op naam

en: Sort By Time
nl: Sorteren op tijd

en: Sound Activated &Recording
nl: Geluidsgeactivee&rd opnemen

en: Sound Activated Record
nl: Geluidsgeactiveerde opname

en: Sound Activated Recording
nl: Geluidsgeactiveerd opnemen

en: Sound Activated Recording (on/off)
nl: Geluidsgeactiveerd opnemen (aan/uit)

en: Sound Activation Le&vel (dB):
nl: Geluidsacti&veringsniveau (dB):

en: Sound Activation Level...
nl: Geluidsactivatie-volume...

en: Sound card mixer support
nl: Geluidskaart mixer

en: Sp&lit
nl: Sp&litsen

en: Sp&lit Delete
nl: Sp&litsen + verwijderen

en: Special thanks:
nl: Bijzondere dank aan:

en: Specify AAC Options
nl: AAC-opties specificeren

en: Specify AC3 Options
nl: AC3-opties specificeren

en: Specify AMR-NB Options
nl: AMR-NB-opties specificeren

en: Specify AMR-WB Options
nl: AMR-WB-opties specificeren

en: Specify Command Line Encoder
nl: Coderingsprogramma specificeren

en: Specify FLAC Options
nl: FLAC-opties specificeren

en: Specify MP2 Options
nl: MP2-opties specificeren

en: Specify MP3 Options
nl: MP3-opties specificeren

en: Specify New Filename:
nl: Voer nieuwe bestandsnaam in:

en: Specify Ogg Vorbis Options
nl: Ogg Vorbis-opties specificeren

en: Specify Other Options
nl: Andere opties specificeren

en: Specify Uncompressed Options
nl: Opties voor ongecomprimeerde bestanden specificeren

en: Specify WMA Options
nl: WMA-opties specificeren

en: Spectral Processor
nl: Spectrale processor

en: Spectrograms
nl: Spectrogrammen

en: Spike Cleaner
nl: Pieken verwijderen

en: Spike Cleaner...
nl: Pieken verwijderen…

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
nl: Pieken verwijderen door Lynn Allan

en: Spl&it Cut
nl: Spl&itsen + knippen

en: Spli&t
nl: Spli&tsen

en: Split
nl: Splitsen

en: Split Cut
nl: Splitsen + knippen

en: Split Cut Labels
nl: Labels splitsen + knippen

en: Split D&elete
nl: Splitsen + v&erwijderen

en: Split Delete
nl: Splitsen + verwijderen

en: Split Delete Labels
nl: Labels splitsen + verwijderen

en: Split Deleted labeled regions
nl: Gelabelde gebieden gesplitst + verwijderd

en: Split Labels
nl: Labels splitsen

en: Split Ne&w
nl: Nieu&w splitsen

en: Split New
nl: Afsplitsen

en: Split Stereo Track
nl: Stereospoor splitsen

en: Split Stereo to Mono
nl: Van stereo naar mono splitsen

en: Split Stereo to Mono '%s'
nl: Van stereo naar mono splitsen '%s'

en: Split at labels
nl: Splitsen bij labels

en: Split files based on:
nl: Bestanden splitsen gebaseerd op:

en: Split labeled regions
nl: Gelabelde gebieden gesplitst

en: Split stereo track '%s'
nl: Stereospoor ‘%s’ gedeeld

en: Split to new track
nl: Afsplitsen naar nieuw spoor

en: Split-cut to the clipboard
nl: Splitsen + knippen naar het klembord

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
nl: Gesplitst + verwijderd: %.2f seconden bij t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
nl: Gelabelde gebieden gesplitst + geknipt naar het klembord

en: Square
nl: Vierkant

en: Square, no alias
nl: Vierkant, geen alias

en: Stages
nl: Stappen

en: Stages:
nl: Stappen:

en: Standard
nl: Standaard

en: Standard Autocorrelation
nl: Standaard autocorrelatie

en: Standard Vinyl RPM:
nl: Standaard vinyl RPM:

en: Start
nl: Begin

en: Start Automated Input Level Adjustment
nl: Automatische invoervolume-wijziging starten

en: Start Date
nl: Startdatum

en: Start Date and Time
nl: Begindatum en -tijd

en: Start Monitoring
nl: Meten starten

en: Start Time
nl: Begintijd

en: Start and stop must be greater than 0.
nl: Start en stop moeten groter zijn dan 0.

en: Start offset:
nl: Beginverschuiving:

en: Start threshold (samples):
nl: Start drempelwaarde (samples):

en: Start time after after end time!
    Please enter reasonable times.
nl: Begintijd na eindtijd!
    Gelieve redelijke tijden op te geven.

en: Step 1
nl: Stap 1

en: Step 2
nl: Stap 2

en: Stereo Trac&k to Mono
nl: &Van stereo naar mono

en: Stereo to Mono
nl: Stereo naar mono

en: Stereo to Mono Effect not found
nl: Het effect ‘stereo naar mono’ is niet gevonden

en: Stop
nl: Stoppen

en: Stop Automated Input Level Adjustment
nl: Automatische invoervolume-wijziging stoppen

en: Stop Monitoring
nl: Meten stoppen

en: Stop threshold (samples):
nl: Stop drempelwaarde (samples):

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
nl: Succes-criteria 1.4.7 voor WCAG 2.0: Mislukt

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
nl: Succes-criteria 1.4.7 voor WCAG 2.0: Oké

en: Successfully exported the following %ld file(s).
nl: %ld bestand(en) met succes geëxporteerd.

en: Sync MIDI with Audio
nl: MIDI met Audio Synchroniseren

en: Synchronize MIDI with Audio
nl: Synchroniseer MIDI met audio

en: T&ools Toolbar
nl: &Tools-werkbalk

en: T&ransport
nl: Afspeelsnelheid

en: Tag
nl: Label

en: Tag:
nl: Label:

en: Tall Tracks
nl: Lange sporen

en: Target Peak:
nl: Doelpiek:

en: Template
nl: Sjabloon

en: Temporarily replace missing data with silence [this session only]
nl: Tijdelijk ontbrekende data vervangen door stilte [alleen deze sessie]

en: Temporary files directory
nl: Map voor tijdelijke bestanden

en: Ten Sec
nl: Tien seconden

en: Test Mode
nl: Testmodus

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
nl: Tekstbestanden (*.txt)|*.txt|Alle bestanden (*.*)|*.*

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
nl: ‘Repareren’ is bedoeld voor zeer korte stukjes beschadigde audio (maximaal 128 samples).
    
    Zoom in en selecteer een fractie van een seconde om te repareren.

en: The entered value is invalid
nl: De ingevoerde waarde is ongeldig

en: The frequency gain cannot be negative
nl: Het frequentievolume kan niet negatief zijn

en: The frequency gain must be an integer
nl: Het frequentievolume moet een geheel getal zijn

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
nl: Het frequentievolume mag niet meer zin dan 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
nl: Het volume moet een geheel getal zijn

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
nl: De sneltoets ‘%s’ is al toegekend aan:
    
    ‘%s’

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
nl: De taal die u gekozen heeft, %s (%s), is niet dezelfde als de taal van het systeem, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
nl: De maximumfrequentie moet een geheel getal zijn

en: The maximum number of notes must be an integer
nl: Het maximaal aantal noten moet een geheel getal zijn

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
nl: Het maximaal aantal noten moet zich tussen 1 en 128 bevinden

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
nl: De minimum amplitude (dB) moet een geheel getal zijn

en: The minimum frequency must be an integer
nl: De mininumfrequentie moet een geheel getal zijn

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
nl: De naam <b>Audacity&reg;</b> is een geregistreerd handelsmerk van Dominic Mazzoni.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
nl: De combinatie van samplefrequentie (%d) en bitrate (%d kbps) binnen 
    het project is niet mogelijk in het mp3-bestandsformaat.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
nl: De combinatie van samplefrequentie (%d) en bitrate (%d kbps) binnen 
    het project is niet mogelijk in het huidige uitvoerbestandsformaat.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
nl: De project-samplefrequentie (%d) is niet mogelijk in het mp3
    bestandsformaat

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
nl: De project-samplefrequentie (%d) is niet mogelijk in het huidige
    uitvoer-bestandsformaat.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
nl: Het project werd niet opgeslagen omdat de ingegeven naam een ander project zou overschrijven.
    Gelieve opnieuw te proberen en een andere naam te gebruiken.

en: The range must be a positive integer
nl: Het bereik moet een positief geheel getal zijn

en: The range must be at least 1 dB
nl: Het bereik moet ten minste 1 dB zijn

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
nl: De ingevoerde bestandsnaam kon niet geconverteerd worden doordat Unicode-tekens gebruikt zijn.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
nl: Er is ontdekt dat er al een kopie van Audacity is opgestart.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
nl: Deze versie van Audacity heeft geen ondersteuning voor meerdere tijdsporen.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    [Only the control toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.]
nl: Het gebruik van thema's is experimenteel.
    
    Om het uit te proberen klikt u op "Thema-cache opslaan" waarna u met een beeldbewerkingsprogramma zoals ‘The Gimp’ de
    afbeeldingen en kleuren in ImageCacheVxx.png kunt bewerken.
    
    Klik op "Thema-cache laden" om de gewijzigde afbeeldingen weer in Audacity te laden.
    
    [Momenteel worden alleen de bedieningsknoppen en de kleuren van de golfvorm beïnvloed, ondanks
    het feit dat het afbeeldingenbestand ook andere pictogrammen toont.]

en: Theme
nl: Thema's

en: Theme Cache - Images && Color
nl: Thema-cache - Afbeeldingen && kleuren

en: There are no label tracks to export.
nl: Er zijn geen labelsporen om te exporteren.

en: There are no options for this format.
nl: Er zijn geen opties voor dit formaat.

en: There is not enough room available to expand the cut line
nl: Er is te weinig ruimte om de snijlijn uit te breiden

en: There is not enough room available to generate the audio
nl: Er is niet genoeg ruimte beschikbaar om de audio te genereren

en: There is not enough room available to paste the selection
nl: Er is te weinig ruimte om de selectie te plakken

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
nl: Er is erg weinig vrije ruimte over op deze partitie.
    Gelieve een andere tijdelijke map bij ‘Voorkeuren’ te kiezen.

en: There was a problem printing.
nl: Er was een probleem bij het afdrukken.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
nl: Er was een probleem bij uw laatste handeling. Als u denkt
    dat dit een bug is, vertel ons exact waar hij zich voordeed.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
nl: Er trad een fout op bij het initialiseren van de midi invoer/uitvoer-layer.

en: These are our support methods:
nl: Dit zijn onze ondersteuningsmethodes:

en: Theshold for silence:
nl: Drempelwaarde voor stilte:

en: This file was saved by Audacity %s, a much
    older version.  The format has changed.
    
    Audacity could corrupt the file in opening
    it, so you must back it up first.
    
    Open this file now?
nl: Dit bestand is opgeslagen met Audacity %s, een veel
    oudere versie. De bestandsindeling is inmiddels 
    gewijzigd.
    
    Audacity zou het bestand kunnen beschadigen bij het
    openen. U zou eerst een reservekopie moeten maken.
    
    Dit bestand nu openen?

en: This file was saved by Audacity %s.
    
    Audacity can open and save this file, but saving it in this version
    will then prevent any 1.2 or earlier version opening it.
    
    Open this file now?
nl: Dit bestand werd opgeslagen door Audacity %s.
    
    Audacity kan dit bestand openen en opslaan, maar als u het met deze versie opslaat
    kunt u het niet meer openen met versie 1.2 of ouder.
    
    Dit bestand nu openen?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s - you need to upgrade to
    a newer version to open this file.
nl: Dit bestand is opgeslagen met Audacity %s.
    U maakt echter gebruik van Audacity versie %s.
    U moet upgraden naar een nieuwere versie om dit
    bestand te kunnen openen.

en: This is a Beta version of the program. It may contain bugs and unfinished features. We depend on your feedback: please send bug reports and feature requests to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, use the Help menu in the program, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a> or visit our <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>.
nl: Dit is een beta-versie van het programma. Het kan fouten en onafgewerkte functies bevatten. We zijn afhankelijk van uw feedback: gelieve bugrapporten en functie-aanvragen te zenden naar ons <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">feedback</a>-adres. Voor hulp, gebruik het Help-menu in het programma, bekijk de <i>tips and tricks</i> op onze <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a> of bezoek ons <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>.

en: This is a stable, completed release of the program. However, if you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a> or visit our <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>.
nl: Dit is een stabiele en voltooide versie van Audacity.  Mocht u onverhoops toch een fout ontdekken, of u heeft een suggestie, dan kan u mailen naar ons <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">feedback</a>-adres. Voor help, bekijk de <i>tips and tricks</i> op onze <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a> of bezoek ons <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
nl: Het parameterbestand werd opgeslagen vanuit %s.  Doorgaan?

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
nl: In deze versie van Audacity is ondersteuning voor %s niet meegecompileerd.

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Threshold %d dB
nl: Drempelwaarde %d dB

en: Threshold for Noise:
nl: Drempelwaarde voor ruis:

en: Threshold for silence:
nl: Drempelwaarde voor stilte:

en: Threshold:
nl: Drempelwaarde:

en: Time
nl: Tijd

en: Time Scale
nl: Tijdsnotatie

en: Time Shift Tool
nl: Tijd verschuiven

en: Time Track
nl: Tijdspoor

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
nl: Eindtijd = %2d uur, %2d minute(n), %.2f seconden.

en: Time shift all clips in track
nl: Alle clips van het spoor in tijd verplaatsen

en: Time shift clip or move up/down between tracks
nl: Clip in tijd, of naar ander spoor verplaatsen

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
nl: Sporen/clips %s verschoven over %.02f seconden

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
nl: Starttijd = %2d uur, %2d minute(n), %.2f seconden.

en: Time-Shift
nl: Tijd verschuiven

en: Timeline Changer
nl: Tijdslijn aanpassen

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
nl: Opgegeven tijden zijn niet redelijk!
    Gelieve redelijke tijden op te geven.

en: To Pitch
nl: Naar-toonhoogte

en: To RPM
nl: Naar RPM

en: To beats per minute
nl: Naar beats per minuut

en: To find %s, click here -->
nl: Om %s op te zoeken, klik hier -->

en: To frequency in seconds
nl: Naar frequentie in seconden

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
nl: Voor een gratis kopie van FFmpeg, klik hier -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
nl: Klik hier voor een gratis kopie van Lame -->

en: To length in seconds
nl: Naar lengte in seconden

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
nl: Om het spectrum te tekenen moeten alle sporen dezelfde samplefrequentie hebben.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
nl: Om te Tekenen, kies 'Golfvorm' in het Sporen-dropdownmenu.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
nl: Om te Tekenen, zoom zover in dat U de afzonderlijke samples kunt zien.

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
nl: Kies een nieuwe naam voor deze deze EQ-curve om ze in een opdrachtenreeks te gebruiken.

en: To:
nl: Naar:

en: Toggle Focused Track
nl: Focus op spoor aan/uit

en: Tone Generator
nl: Toongenerator

en: Tone duration:
nl: Tijdsduur geluidstonen:

en: Tone...
nl: Geluidstoon…

en: Tone/silence ratio:
nl: Geluid/stilte verhouding:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
nl: Er was teveel audio geselecteerd.  Alleen de eerste %.1f seconden audio worden geanaliseerd.

en: Tool
nl: Functieknop

en: Track
nl: Spoor

en: Track %d
nl: Spoor %d

en: Track &Start to Cursor
nl: Van het begin tot de cur&sorpositie

en: Track Name
nl: Spoornaam

en: Track Number
nl: Spoornummer

en: Track Panel
nl: Sporenpaneel

en: Track Remove
nl: Spoor verwijderen

en: Track Title
nl: Songtitel

en: Tracks
nl: Sporen

en: Tracks are too long to repeat the selection.
nl: Sporen zijn te lang om de selectie te herhalen.

en: Tracks sorted by name
nl: Sporen gesorteerd op naam

en: Tracks sorted by time
nl: Sporen gesorteerd op tijd

en: Transcri&ption Toolbar
nl: S&nelheidsinstellingen

en: Transcription
nl: Afspeelsnelheid

en: Triangle
nl: Driehoek

en: Trim
nl: Uitknippen

en: Trim file to selection
nl: Selectie uitknippen

en: Trim outside selection
nl: Alles buiten de selectie wegknippen

en: Truncate Silence
nl: Stilte afkappen

en: Truncate Silence...
nl: Stilte afkappen…

en: Truncating Silence...
nl: Stilte afkappen…

en: Unable to determine
nl: Niet te bepalen

en: Unable to export
nl: Kon niet exporteren

en: Unable to get QuickTime sample size property
nl: Onmogelijk om QuickTime samplegrootte-eigenschap te verkrijgen

en: Unable to get fill buffer
nl: Onmogelijk om buffer te vullen

en: Unable to initialize MP3 stream
nl: Niet is staat de MP3-stroom te initialiseren

en: Unable to open genre file.
nl: Niet in staat het genrebestand te openen.

en: Unable to open target file for writing
nl: Niet in staat het doelbestand te openen voor schrijven

en: Unable to open/create test file
nl: Kon geen testbestand openen of aanmaken

en: Unable to remove '%s'
nl: Kon ‘%s’ niet verwijderen

en: Unable to rename '%s' to '%s'
nl: Kon ‘%s’ niet naar ‘%s’ hernoemen

en: Unable to retrieve stream description
nl: Onmogelijk om streambeschrijving op te halen

en: Unable to save genre file.
nl: Niet in staat het genrebestand op te slaan.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
nl: Onmogelijk om QuickTime discrete channels-eigenschap in te stellen

en: Unable to set QuickTime render quality
nl: Onmogelijk om QuickTime renderkwaliteit in te stellen

en: Unable to start QuickTime extraction
nl: Onmogelijk om QuickTime-extractie te starten

en: Uncompressed Export Setup
nl: Exportinstellingen voor bestanden zonder compressie

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo History
nl: Bewerkingsgeschiedenis

en: Unknown command line option: %s
nl: Onbekende opdrachtregel-optie: %s

en: Unsorted
nl: Ongesorteerd

en: Unsupported Formats
nl: Niet-ondersteunde bestandsindelingen

en: Up
nl: Omhoog

en: Up Octave
nl: Octaaf naar boven

en: Upper speed limit
nl: Bovenlimiet snelheid

en: Use LPC
nl: Gebruik LPC

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
nl: Gebruik de pijltjestoetsen (of de ENTER-toets na het bewerken) om te navigeren door velden.

en: Use right mouse button or context key to change format
nl: Gebruik de rechter muisknop of klik op het pijltje om het formaat te wijzigen

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
nl: Om aan meerdere projecten gelijktijdig te werken gebruikt u de
    menuopdrachten ‘Nieuw’ of ‘Openen’ in het Audacity-programma
    dat momenteel loopt.

en: Using Label/Track Name
nl: Gebruik de naam van het label of het spoor

en: Using block size of %ld
nl: Gebruik blokgrootte van %ld

en: Using:
nl: met:

en: Utility
nl: Gereedschap

en: VST Effects
nl: VST-effecten

en: Value
nl: Waarde

en: Variable
nl: Variabel

en: Variable Speed:
nl: Variabele snelheid:

en: Vertical Ruler
nl: Verticale lineaal

en: Vertical Stereo
nl: Stereo verticaal

en: Vorbis version mismatch
nl: Vorbis versie-ongelijkheid

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
nl: Wav, Aiff, en andere types zonder compressie

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
nl: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast-resultaten

en: WCAG2 Fail
nl: WCAG2 mislukt

en: WCAG2 Pass
nl: WCAG2 in orde

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
nl: WMA (versie 2)-bestanden (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
nl: WMA-export instellingen

en: Wah Frequency Offset (%):
nl: Wahwah Frequentieverschuiving (%):

en: Wah frequency offset in percent
nl: Wahwah-frequentieverschuiving in procent

en: Wahwah...
nl: Wahwah…

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
nl: 5 seconden wachten en voorste venster/dialoog opnemen

en: Waiting to start recording at %s.
nl: Wachten voor opname op %s.

en: Warning
nl: Let op

en: Warning empty project
nl: Waarschuwing leeg project

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Waveform
nl: Golfvorm

en: Waveform (dB)
nl: Golfvorm (dB)

en: Waveform:
nl: Golfvorm:

en: Waveshaper
nl: Golf-vormgeving

en: Welcome to Audacity
nl: Welkom bij Audacity

en: Welcome to Audacity version %s
nl: Welkom bij Audacity versie %s

en: Welcome to Audacity!
nl: Welkom bij Audacity!

en: Welcome!
nl: Welkom!

en: Wheel-Rotate
nl: Wiel-draaien

en: When exporting tracks to an audio file
nl: Bij het exporteren tot een audiobestand

en: When importing audio files
nl: Bij importeren van audiobestanden

en: When saving a project that depends on other audio files
nl: Bij het opslaan van een project dat van andere audiobestanden afhangt

en: Whenever a project depends on other files:
nl: Wanneer een project van andere bestanden afhangt:

en: Where is %s?
nl: Waar is %s?

en: White
nl: Wit

en: White Bkgnd
nl: Witte Achtergrond

en: Window &size
nl: Ven&stergrootte

en: Window &type
nl: Venster&type

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
nl: Windows PCM-audiobestand *.wav)|*.wav

en: Within:
nl: Tussen:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
nl: Xml-bestanden (*.xml)|*.xml|Alle bestanden (*.*)|*.*

en: Year
nl: Jaar

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
nl: U wilt een %s-bestand opslaan onder de naam ‘%s’.
    
    Gewoonlijk eindigen deze bestanden in ‘.%s’, en sommige programma's zullen geen bestanden openen waarvan de extensie niet standaard is.
    
    Weet u zeker dat u het bestand onder deze naam wilt opslaan?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
nl: U linkt naar lame_enc.dll v%d.%d. Deze versie is niet compatibel met Audacity %d.%d.%d.
    Gelieve de laatste versie van de LAME MP3-bibliotheek te downloaden.

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
nl: U probeert een automatisch gegenereerd backupbestand te openen.
    Dit kan resulteren in zwaar verlies van gegevens.
    
    Gelieve in plaats daarvan het eingenlijke Audacity-projectbestand te openen.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped.  [Pausing is not sufficient.]
nl: Dit kunt u alleen doen wanneer afspelen en opname
    gestopt zijn.  [Pauzeren is niet voldoende]

en: You can't delete a preset without name
nl: U kunt een preset zonder naam niet verwijderen

en: You can't save a preset without name
nl: U kunt een preset zonder naam niet opslaan

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
nl: U heeft Audacity gecompileerd met een extra knop: 'Output Sourcery’. Dat zal een C-versie van de
    afbeeldingsbuffer opslaan die vervolgens standaard meegecompileerd kan worden.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
nl: Er zijn nog blanco labelnamen. Deze zullen worden
    overgeslagen bij het opnieuw vullen van de labelsporen.
    
    Wilt u teruggaan en labelnamen invullen?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
nl: U hebt een bestandsnaam gekozen met een niet-herkende extensie.
    Wilt u doorgaan?

en: You may resample to one of the rates below.
nl: U kunt een van de onderstaande samplefrequenties kiezen.

en: You must first select some audio for this
     to use. [Selecting other kinds of track won't work.]
nl: U moet hiervoor eerst wat audio selecteren.
    [U kunt dit niet bij andere soorten tracks gebruiken.]

en: You must first select some audio for this to use.
nl: U moet hiervoor eerst wat audio selecteren

en: You must first select some stereo audio for this
     to use.  [You can't use this with mono.]
nl: U moet hiervoor eerst wat stereo-geluid selecteren.
    [U kunt dit niet gebruiken met mono-geluid]

en: You must select a track first.
nl: U moet eerst een spoor selecteren

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
nl: U heeft een spoor geselecteerd dat geen audio bevat. ‘Automatisch dempen’ kan alleen van audiosporen gebruik maken.

en: You will not be able to play midi.
nl: U zult geen midi kunnen afspelen.

en: You will not be able to play or record audio.
nl: U zult geen audio kunnen opnemen of afspelen.

en: Your batch command of %s was not recognised.
nl: Uw opdrachtenreeks %s werd niet herkend.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
nl: Uw bestand zal geëxporteerd worden als een 16-bit AIFF (Apple/SGI) bestand.

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
nl: Uw bestand zal geëxporteerd worden als een 16-bit WAV (Microsoft) bestand.

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
nl: Uw bestand zal geëxporteerd worden als een GSM 6.10 WAV bestand.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
nl: Uw project is nu leeg.
    Indien opgeslagen, zal het project geen sporen hebben.
    
    Om eerder geopende sporen op te slaan:
    Klik 'Nee', Bewerken > Herstellen tot alle sporen
    geopend zijn, dan Bestand > Project opslaan.
    
    Toch opslaan?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files.
nl: Uw project is zelfstandig; het hangt niet af van externe audiobestanden.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
nl: Uw sporen zullen naar een enkel monokanaal worden gemixed in het geexporteerde bestand.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
nl: Uw sporen zullen naar twee stereokanalen worden gemixed in het geexporteerde bestand.

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Zoom &In
nl: &Inzoomen

en: Zoom &Normal
nl: &Normale weergave

en: Zoom &Out
nl: Uitz&oomen

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Zoom Tool
nl: Zoomen

en: Zoom default
nl: Standaard zoom

en: Zoom in on Point
nl: Inzoomen op punt

en: Zoom in on a Range
nl: Inzoomen op gebied

en: Zoom in or out
nl: In of uitzoomen

en: Zoom out on a Range
nl: Uitzoomen op gebied

en: Zoom out one step
nl: Een stap uitzoomen

en: by &Name
nl: op &naam

en: by &Start time
nl: op &begintijd

en: by Dominic Mazzoni
nl: door Dominic Mazzoni

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
nl: door Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson

en: by Leland Lucius
nl: door Leland Lucius

en: by Lynn Allan
nl: door Lynn Allan

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
nl: door Lynn Allan && Philip Van Baren

en: by Nasca Octavian Paul
nl: door Nasca Octavian Paul

en: by Salvo Ventura (2006)
nl: door Salvo Ventura (2006)

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
nl: van Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni

en: bytes
nl: byte

en: centiseconds
nl: centiseconden

en: custom
nl: aangepast

en: dd:hh:mm:ss
nl: dd:uu:mm:ss

en: down
nl: naar beneden

en: film frames (24 fps)
nl: film-frames (24 fps)

en: from
nl: van

en: hh:mm:ss
nl: uu:mm:ss

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
nl: uu:mm:ss + CDDA-frames (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
nl: uu:mm:ss + NTSC drop-frames

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
nl: uu:mm:ss + NTSC non-drop frames

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
nl: uu:mm:ss + PAL-frames (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
nl: uu:mm:ss + film-frames (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
nl: uu:mm:ss + honderdsten

en: hh:mm:ss + milliseconds
nl: uu:mm:ss + milliseconden

en: hh:mm:ss + samples
nl: uu:mm:ss + samples

en: hidden
nl: verborgen

en: indeterminate
nl: onbepaald

en: infinite dB difference
nl: oneindig dB-verschil

en: left
nl: links

en: milliseconds
nl: milliseconden

en: milliseconds (higher = more latency)
nl: milliseconden (hoger = meer vertraging)

en: milliseconds (negative = backwards)
nl: milliseconden (negatief = achterwaarts)

en: milliseconds (time of one analysis)
nl: milliseconden (tijd van een analyse)

en: minutes
nl: minuten

en: n/a
nl: n/b

en: right
nl: rechts

en: same as left-drag
nl: hetzelfde als links-slepen

en: same as right-drag
nl: hetzelfde als rechts-slepen

en: same as select tool
nl: hetzelfde als bij selecteren

en: same as zoom tool
nl: hetzelfde als bij zoomen

en: seconds
nl: seconden

en: to
nl: naar

en: to Selection En&d
nl: naar ei&nde selectie

en: to Selection Star&t
nl: naar be&gin selectie

en: to Track &End
nl: naar het &einde

en: to Track &Start
nl: naar het &begin

en: unavailable - above location doesn't exist
nl: niet beschikbaar - bovenstaande locatie bestaat niet

en: untitled
nl: naamloos

en: up
nl: naar boven

en: using SBSMS, by Clayton Otey
nl: SBSMS gebruiken, door Clayton Otey

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
nl: gebruik makend van SampleRate, van Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
nl: gebruik makend van SoundTouch, van Olli Parviainen

en: zero
nl: nul
