Audacity 1.3.7 - en to my translation catalogue (1911 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
my: 	-blocksize nnn (ဓါတ်ပြား အကွက်ရဲ့ အကြီးဆုံး အရွယ်ကို ဘိုက်များနဲ့ သတ်မှတ်ပါ)

en: 	-help (this message)
my: 	-help (ဒီသတင်းတို အတွက်)

en: 	-test (run self diagnostics)
my: 	-test (အလိုလို ချို့ယွင်းချက် ရှာဖွာမှုကို လည်ပတ်ပါ)

en: 	-version (display Audacity version)
my: 	-version (အိုဒေးစီးတီး မူအဆင့်ကို ပြသပါ)

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
my: 
    သိမ်းဆည်းခဲ့ရင်၊ စီမံချက်မှာ အသံလမ်းကြော ရှိမှာ မဟုတ်ဘူး။
    
    အလျင် ဖွင့်တဲ့ အသံလမ်းကြောများ တခုခုကို သိမ်းဆည်းဖို့ -
    ရပ်ဆိုင်း၊ တည်းဖြတ် > အသံလမ်းကြောများ အားလုံး 
    မဖွင့်မချင်း ပြန်ဖြည်ပါ၊ နောက်ပြီး ဖိုင် > စီမံချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ။

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
my:    ကြာမြင့်ချိန်ကို အနည်းဆုံး ၁ မီလီစက္ကန့်
       ဖိသိပ်မှု အချိုး အနည်းဆုံး ၁:၁ ရှိရမည်

en:  (disabled)
my: (ပိတ်ထားချက်)

en:  - Left
my:  - ဘယ်ဖက်

en:  - Right
my:  - ညာဖက်

en:  - Vamp audio analysis plugin
my: - ပိုင်းလုံး အသံ စိစစ်မှု ယန္တရားငယ်

en:  Mute On
my: အသံပိတ်မှု ဖွင့်ထားပါ

en:  Please select an action
my: လှုပ်ရှားမှုတခုကို ရွေးချယ်ပါ

en:  Select On
my: ရွေးချယ်မှု ဖွင့်ထားပါ

en:  Solo On
my: တပင်တိုင် ဖွင့်ထားပါ

en:  window
my: ၀င်းဒိုး

en: !Simplified View
my: ရိုးရှင်းတဲ့ မြင်ကွင်း

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
my: "%s" 
    အသံဖိုင်တခု မဟုတ်တဲ့၊ MIDI ဖိုင် တခုဖြစ်တယ် 
    အိုဒေးစီးတီးက ဒီဖိုင်အမျိုးအစားကို မဖွင့်ပေးနိုင်ဘူး၊ ဒါပေမဲ့
    ဖိုင် > တင်သွင်းပါ > MIDI ကို နှိုပ်ပြီး ၄င်းကို သင် တည်းဖြတ်နိုင်တယ်။

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
my: "%s" မတည်ရှိဘူး။
    
    ၄င်းကို သင် ဖန်တီးလိုသလား?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ ဒေါဘီ ဒစ်ဂျစ်တယ် အသံဖိုင် တခု ဖြစ်တယ်။
    ဒီလို ဖိုင် အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်ဘူး။ 
    ၄င်းကို ပံ့ပိုးထားတဲ့၊ WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ အသံတခု အဖြစ် 
    သင် အသွင်ပြောင်းဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" မြူးပက် အသံ ဖိုင် တခုဖြစ်တယ်။ 
    ဒီလို ဖိုင်အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်ဘူး။ 
    mp3 ဖိုင်တခု ဖြစ်မယ် ယူဆရင်၊ ၄င်းကို ".mp3" အဆုံးသတ်နဲ့ အမည်ပြောင်းပြီး 
    ၄င်းကို တင်သွင်းဖို့ ထပ်ကြိုးစားပါ။ ဒါမှမဟုတ် ၄င်းကို ပံ့ပိုးထားတဲ့၊ 
    WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ အသံတခု အဖြစ် သင် အသွင်ပြောင်းဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ RealPlayer မီဒီယာ ဖိုင်တခု ဖြစ်တယ် 
    ဒီလို သက်ဆိုင်ရာပိုင် အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ ပံ့ပိုးထားတဲ့ အသံ အမျိုးအစား တခု အဖြစ် 
    ၄င်းကို သင် အသွင်ပြောင်းလို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ ဝဲပက် အသံဖိုင် တခု ဖြစ်တယ်။ 
    ဒီလို ဖိုင် အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်ဘူး။ 
    ၄င်းကို ပံ့ပိုးထားတဲ့၊ WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ အသံတခု အဖြစ် 
    သင် အသွင်ပြောင်းဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ ၀င်းဒိုး မီဒီယာ အသံဖိုင်တခု ဖြစ်တယ်။
    အိုဒေးစီးတီးက ဒီလို အမျိုးအစားကို မူပိုင်ခွင့် တားမြစ်ချက်များကြောင့် မဖွင့်နိင်ဘူး။
    ပံ့ပိုးထားတဲ့ အသံ အမျိုးအစား တခု WAV (သို့) AIFF စသဖြစ် ၄င်းကို 
    သင် အသွင်းပြောင်းဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
my: "%s" ဟာ အသံဖိုင်တခု မဟုတ်ပဲ၊ နုတ်များ-အခြေပြုဖိုင်တခု ဖြစ်တယ်။
    ဒီလို ဖိုင် အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    WAV (သို့) AIFF စသဖြင့် အသံ ဖိုင်တခု အဖြစ် ၄င်းကို အသွင်ပြောင်းကြည့်ပြီး
    အဲဒီနောက် ၄င်းကို တင်သွင်းပါ၊ (သို့) ၄င်းကို အိုဒေးစီးတီးထဲမှာ အသံသွင်းပါ။

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
my: "%s" ဟာ ဖွင့်ပြစာရင်း ဖိုင်တခု ဖြစ်တယ်။
    ​အိုဒေးစီးတီးက ဒီဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး ဘာကြောင့်လဲဆိုတော့ ၄င်းမှာ အခြား ဖိုင်များအတွက်
     အချိတ်အဆက်များသာ ပါရှိတယ်။ ၄င်းကို စာသားတည်းဖြတ်ကိရိယာ တခုမှ သင် ဖွင့်ဖိုင်ပြီး တကယ့် အသံဖိုင်များကို ဆွဲချနိုင်တယ်။

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ ဗွီဒီယို ဖိုင် တခု ဖြစ်တယ်။
    ဒီလို ဖိုင် အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက လတ်တလော မဖွင့်နိုင်ဘူး။ 
    ၄င်းကို ပံ့ပိုးထားတဲ့၊ WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ အသံတခု အဖြစ် 
    သင် အသွင်ပြောင်းဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ အဆင့်မြင့် အသံ ကုဒ်ရေးသားခြင်း ဖိုင်တခု ဖြစ်တယ် 
    အိုဒေးစီးတီးက ဒီလို ဖိုင်အမျိုးအစားကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ ပံ့ပိုးထားတဲ့ အသံ အမျိုးအစား တခု အဖြစ် 
    ၄င်းကို သင် အသွင်ပြောင်းလို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ အော့ဂျ် စပစ် အသံဖိုင် တခု ဖြစ်တယ်။
    ဒီလို ဖိုင် အမျိုးအစားကို အိုဒေးစီးတီးက လတ်တလော မဖွင့်နိုင်ဘူး။ 
    ၄င်းကို ပံ့ပိုးထားတဲ့၊ WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ အသံတခု အဖြစ် 
    သင် အသွင်ပြောင်းဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ အသံ စီဒီ အသံလမ်းကြော တခု ဖြစ်တယ်။ 
    အိုဒေးစီးတီးက အသံ စီဒီများကို တိုက်ရိုက် မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    အိုဒေးစီးတီးက WAV (သို့) AIFF စသဖြင့်၊ တင်ပို့နိုင်တဲ့ ၏
    အသံ အမျိုးအစားအဖြစ် စီဒီ အသံ​လမ်းကြောများကို ဖြည်ချပါ။

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
my: "%s" ဟာ စာဝှက်ထားတဲ့ အသံဖိုင် တခု ဖြစ်တယ်။ 
    ထုံးစံအတိုင်း ဒီအရာများဟာ အွန်လိုင်း တေးဂီတ စတိုးတခုမှ ဖြစ်တယ်။
    ဒီလို ဖိုင်အမျိုးအစားကို စာဝှက်ရေးသားချက်ကြောင်း အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    ဖိုင်ကို အိုဒေးစီးတီးမှာ ကြိုးစား အသံသွင်းပြီး၊ (သို့) အသံ စီဒီထဲကို ကူးရေးပြီးနောက်
    WAV (သို့) AIFF လို ပံ့ပိုးပေးတဲ့ အသံ အမျိုးအစား တခု အဖြစ် စီဒီအသံကြောကို ဖြည်ချပါ။

en: "%s" successfully created.
my: "%s" ကို အောင်မြင်စွာ ဖန်တီးလိုက်ပြီ။

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
my: "အသံကြော ဗဟိုပြုချက် ရွှေ့ပါ" ဟာ အသံကြောများ တလျှောက် ထပ်ခါ ဝိုင်းရံပေးတယ်

en: %.1f dB Average rms
my: %.1f dB ပျမ်းမျှ rms

en: %.1f secs
my: %.1f စက္ကန့်

en: %d Channels
my: %d ချာနယ်များ

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
my: %s %2.0f%% ပြီးစီးတယ်။ ဆုံချက်လုပ်ငန်း အမှတ်ကို ပြောင်းဖို့ နှိုပ်ပါ။

en: %s changed
my: %s ပြောင်းလဲမှု

en: %s is already open in another window.
my: %s ကို အခြား ၀င်းဒိုးမှာ ဖွင့်ထားပြီး။

en: %s-old%d
my: %s-အဟောင်း%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
my: အိုဒေးစီးတီး CleanSpeech အကြောင်း...

en: &About Audacity...
my: အိုဒေးစီးတီး အကြောင်း...

en: &Add
my: ပေါင်းထည့်ပါ

en: &Align Tracks
my: အသံလမ်းကြောများကို တန်းညှိပါ

en: &All
my: အားလုံး

en: &Analyze
my: စီစစ်ပါ

en: &Audio Device Info...
my: အသံ ကိရိယာ အချက်အလက်...

en: &Audio Track
my: အသံလမ်းကြော

en: &Audio...
my: အသံ...

en: &Beep on completion of longer activities
my: ကြာရှည်တဲ့ လှုပ်ရှားမှုများကို ပြီးစီးမှုအတွက် မြည်သံ

en: &Cancel
my: ရပ်ဆိုင်းပါ

en: &Chains
my: ချိန်းကြိုးများ

en: &Clear
my: ရှင်းလင်းပါ

en: &Close
my: ပိတ်ပါ

en: &Collapse All Tracks
my: အသံလမ်းကြောများ အားလုံးကို ခေါက်သိမ်းပါ

en: &Command
my: ညွှန်ကြားမှု

en: &Control Toolbar
my: အထိန်း ခလုတ်တန်း

en: &Copy
my: မိတ္တူကူးပါ

en: &Cut
my: ဖြတ်ယူပါ

en: &Debug
my: ပြဿနာဖြေရှင်းပါ

en: &Defaults
my: စံထားချက်များ

en: &Delete
my: ပယ်ဖျက်ပါ

en: &Device Toolbar
my: ကိရိယာ ခလုတ်တန်း

en: &Discard
my: စွန့်ပစ်ပါ

en: &Don't apply effects in batch mode
my: စုစည်းမှု စနစ်မှာ သက်ရောက်မှုကို အသုံးမချဘူး

en: &Download
my: ဆွဲချပါ

en: &Edit
my: တည်းဖြတ်ပါ

en: &Edit Labels
my: အမှတ်အသားများကို တည်းဖြတ်ပါ

en: &Edit Parameters
my: ပါရာမီတာများကို တည်းဖြတ်ပါ

en: &Edit Toolbar
my: တည်းဖြတ် ခလုတ်တန်း

en: &Export...
my: တင်ပို့ပါ...

en: &File
my: ဖိုင်

en: &Find Notes
my: မှတ်စုများကို ရှာပါ

en: &Fit in Window
my: ၀င်းဒိုးမှာ အံကိုက်ဖြစ်စေပါ

en: &Generate
my: ထုတ်လုပ်ပါ

en: &Hardware Playthrough (Play new track while recording it)
my: ဟားဒ်ဝဲ ဆက်လက်ဖွင့်ပြချက် (အသံကြောသစ်ကို အသံသွင်းနေတုန်း ဖွင့်ပြပါ)

en: &Help
my: အကူအညီ

en: &History...
my: မှတ်တမ်း...

en: &Import
my: တင်သွင်းပါ

en: &Import...
my: တင်သွင်းပါ...

en: &Insert
my: ထည့်သွင်းပါ

en: &Join
my: ပါဝင်ပါ

en: &Label Track
my: အသံလမ်းကြောကို စာတန်းတပ်ပါ

en: &Labels...
my: အမှတ်အသားများ...

en: &Left at Playback Position
my: ပြန်ဖွင့်ချက် ​တည်နေရာ ဘယ်ဖက်

en: &Link Audio and Label Tracks
my: အသံနဲ့ အမှတ်အသား အသံလမ်းကြောများကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: &Load...
my: ဖွင့်ပါ...

en: &Locate...
my: ရှာပါ...

en: &Lock
my: သော့ခတ်ပါ

en: &Loop Play
my: ပြန်ကျော့ ဖွင့်ပြမှု

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
my: တည်းဖြတ်မှု (အန္တရယ်ပိုကင်း) မတိုင်ခင် ဖိသိပ်မထားတဲ့ အသံ ဖိုင်များရဲ့ မိတ္တူတခုကို ပြုလုပ်ပါ

en: &Meter Toolbar
my: မီတာ ခလုတ်တန်း

en: &Mute All Tracks
my: အသံလမ်းကြောများ အားလုံးကို အသံပိတ်ပါ

en: &New
my: အသစ်

en: &None
my: ဘာမျှမရှိ

en: &Normalize all tracks in project
my: စီမံချက်ထဲမှာ အသံကြောများ အာလုံးကို ပုံမှန်ဖြစ်စေပါ

en: &OK
my: ကောင်းပြီ

en: &Open...
my: ဖွင့်ပါ...

en: &Options...
my: ရွေးစရာများ...

en: &Parameters
my: ပါရာမီတာများ

en: &Paste
my: ပွားယူပါ

en: &Pause
my: ခေတ္တရပ်နားပါ

en: &Play other tracks while recording new one
my: အသစ်တခုကို အသံသွင်းနေတုန်း အခြား အသံကြောများကို ဖွင့်ပြပါ

en: &Preferences...
my: ဦးစားပေးချက်များ...

en: &Print...
my: ပုံနှိုပ်ပါ...

en: &Quantize Notes
my: မှတ်စုများကို တိုင်းတာပါ

en: &Raw Data...
my: ဒေတာ အကြမ်း...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
my: ဖိသိပ်မထားတဲ့ အသံဖိုင်များကို မူရင်း (ပိုမြန်ဆန်) မှ တိုက်ရိုက် ဖတ်ရှုပါ

en: &Record
my: အသံသွင်းပါ

en: &Redo
my: ပြန်ပြင်ပါ

en: &Redo %s
my: %s ကို ပြန်ပြင်ပါ

en: &Remove
my: ဖယ်ရှားပါ

en: &Replot
my: ပြန်ရေးမှတ်ပါ

en: &Resample...
my: နမူနာပြန်တင်ပါ...

en: &Reset Toolbars
my: ပြန်ချိန်မှု ခလုတ်တန်းများ

en: &Right at Playback Position
my: ပြန်ဖွင့်ချက် ​တည်နေရာ ညာဖက်

en: &Run Benchmark...
my: စံအမှတ်ကို လည်ပတ်ပါ...

en: &Save Project
my: စီမံချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ

en: &Save...
my: သိမ်းဆည်းပါ...

en: &Screenshot Tools...
my: မျက်နှာပြင်ရိုက်ချက် ကိရိယာများ...

en: &Select
my: ရွေးချယ်ပါ

en: &Select all audio in project, if none selected
my: ဘာမျှ မရွေးချယ်ထားရင်၊ စီမံချက်ထဲမှ အသံ အားလုံးကို ရွေးပါ

en: &Select chain
my: ချိန်းကြိးကို ရွေးပါ

en: &Selection Toolbar
my: ရွေးချယ်မှု ခလုတ်တန်း

en: &Show Clipping
my: တွဲညှပ်ချက်ကို ပြပါ

en: &Software Playthrough (Play new track while recording it)
my: ဟားဒ်ဝဲ ဆက်လက်ဖွင့်ပြချက် (အသံကြောသစ်ကို အသံသွင်းနေတုန်း ဖွင့်ပြပါ)

en: &Split Cut
my: ဖြတ်ယူချက်ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: &Stereo Track
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြော

en: &Stop
my: ရပ်နားပါ

en: &Time Track
my: အချိန် လမ်းကြော

en: &Timer Record...
my: အချိန်တိုင်းကိရိယာ မှတ်တမ်း...

en: &Toolbars
my: ခလုတ်တန်းများ

en: &Tracks
my: အသံလမ်းကြေားများ

en: &UnMute All Tracks
my: အသံလမ်းကြောများ အားလုံးကို အသံဖွင့်ပါ

en: &Undo
my: ပြန်ဖြည်ပါ

en: &Undo %s
my: %s ကို ပြန်ဖြည်ပါ

en: &Undo Levels Available
my: ရနိုင်တဲ့ အဆင့်များကို ပြန်ဖြည်ပါ

en: &Unlock
my: သော့ဖွင့်ပါ

en: &Update display while playing
my: ဖွင့်ပြနေတဲ့အချိန်မှာ မွမ်းမံချက် ပြသမှု

en: &Upload File...
my: ဖိုင်ကို တင်ပို့ပါ...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
my: စိတ်ကြိုက် ပေါင်းစပ်မှုကို သုံးပါ (ဥပမာ အားဖြင့် ၅.၁ ချာနယ်မျိုးစု ဖိုင်ကို တင်ပို့ရန်)

en: &View
my: မြင်ကွင်း

en: &Zoom to Selection
my: ရွေးချယ်ချက်ကို ချဲ့ထွင်ပါ

en: (Best Quality)
my: (အကောင်းဆုံး အရည်အသွေး)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
my: (ခေါင်းစီးများနဲ့ စာဝှက်ရေးသားခြင်း ပေါင်းစပ်ခြင်းများ အားလုံး မဖြစ်နိုင်ဘူး။)

en: (Recovered)
my: (ပြန်ဆယ်တင်ချက်)

en: (Smaller files)
my: (ပိုသေးငယ်တဲ့ ဖိုင်များ)

en: (external program)
my: (ပြင်ပ ပရိုဂရမ်)

en: (uncheck when recording "stereo mix")
my: ("စတီရီယို ပေါင်းစပ်မှု" ကို အသံသွင်းနေစဉ် ပြန်ရုပ်ပါ)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
my: , အများဆုံး ကျယ်ပြန့်မှု = %.1f dB

en: - END -
my: - ပြီးပြီ -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
my: -၁၂၀ dB (လူတွေ ကြားနိုင်တဲ့ ခန့်မှန်းချေ အကန့်အသတ်)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
my: -၁၄၅ dB (၂၄ ဘစ် နမူနာများရဲ့ PCM အတိုင်းအတာ)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
my: -၃၆ dB (မြင့်မား-ကျယ်ပြန့်တဲ့ တည်းဖြတ်ခြင်းအတွက် တိမ်တဲ့ အတိုင်းအတာ)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
my: -၄၈ dB (၈ ဘစ် နမူနာများရဲ့ PCM အတိုင်းအတာ)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
my: -၆၀ dB (၁၀ ဘစ် နမူနာများရဲ့ PCM အတိုင်းအတာ)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
my: -၉၆ dB (၁၆ ဘစ် နမူနာများရဲ့ PCM အတိုင်းအတာ)

en: -Infinity
my: -အဆုံးမရှိ

en: 0 (fastest)
my: ၀ (အမြန်ဆုံး)

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
my: 0100 ​ရက်စွဲများ 024 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်

en: 0100 h 060 m 060 s
my: 0100 နာရီ 060 မီနစ် 060 စက္ကန့်

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်+.# နမူနာများ

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်+.030 ဘောင်များ| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်+.24 ဘောင်များ

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်+.25 ဘောင်များ

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်+.30 ဘောင်များ|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060 စက္ကန့်+.75 ဘောင်များ

en: 0100 h 060 m 060.0100 s
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060.0100 စက္ကန့်

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
my: 0100 နာရီ 060 မိနစ် 060.01000 စက္ကန့်

en: 01000,01000 frames|24
my: 01000,01000 ဘောင်များ|24

en: 01000,01000 frames|25
my: 01000,01000 ဘောင်များ|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
my: 01000,01000 ဘောင်များ|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
my: ၀၁၀၀၀,၀၁၀၀၀ ဘောင်များ|75

en: 01000,01000 seconds
my: 01000,01000 စက္ကန့်များ

en: 01000,01000,01000 samples|#
my: 01000,01000,01000 နမူနာများ|#

en: 1
my: ၁

en: 1 (Mono)
my: ၁ (မိုနို)

en: 1 Channel (Mono)
my: ၁ ချာနယ် (မိုနို)

en: 1.0 or earlier
my: ၁.၀ (သို့) ပိုအလျင်ကျတဲ့အရာ

en: 1024
my: ၁၀၂၄

en: 120
my: ၁၂၀

en: 128
my: ၁၂၈

en: 145
my: ၁၄၅

en: 16
my: ၁၆

en: 16 bit
my: ၁၆ ဘစ်

en: 16-bit PCM
my: ၁၆-ဘစ် PCM

en: 16384
my: ၁၆၃၈၄

en: 2
my: ၂

en: 2 (Stereo)
my: ၂ (စတီရီယို)

en: 2 Channels (Stereo)
my: ချာနယ် နှစ်ခု (စတီရီယို)

en: 2-level
my: ၂-အဆင့်

en: 2048
my: ၂၀၄၈

en: 24 bit
my: ၂၄ ဘစ်

en: 24-bit PCM
my: ၁၄-ဘစ် PCM

en: 256 - default
my: ၂၅၆ - စံထားချက်

en: 3
my: ၃

en: 32
my: ၃၂

en: 32-bit float
my: ၃၂-ဘစ် PCM

en: 32768 - most narrowband
my: ၃၂၇၆၈ - အကျဉ်းမြောင်းဆုံး အဖွဲ့

en: 36
my: ၃၆

en: 4
my: ၄

en: 4-level
my: ၄-အဆင့်

en: 4096
my: ၄၀၉၆

en: 4096 - most narrowband
my: ၄၀၉၆ - အကျဉ်းမြောင်းဆုံး အဖွဲ့

en: 48
my: ၄၈

en: 5
my: ၅

en: 512
my: ၅၁၂

en: 6
my: ၆

en: 60
my: ၆၀

en: 64
my: ၆၄

en: 7
my: ၇

en: 8 (best)
my: ၈ (အကောင်းဆုံး)

en: 8 - most wideband
my: ၈ - အကျယ်ဆုံး အဖွဲ့

en: 8-level
my: ၈-အဆင့်

en: 8192
my: ၈၁၉၂

en: 96
my: ၉၆

en: : Filename too short.
my: : ဖိုင်အမည် အလွန်တိုတောင်းတယ်။

en: : Incorrect filetype.
my: : မမှန်တဲ့ ဖိုင်အမျိုးအစား။

en: :1
my: :၁

en: A Free Digital Audio Editor<br>
my: အခမဲ့ ဒီဂျစ်တယ် အသံ တည်းဖြတ်ကိရိယာ တခု<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
my: "%s" အမည်နဲ့ ဖိုင်တခု ရှိနေပြီ။ အစားထိုးမလား?

en: AAC Export Setup
my: AAC တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
my: AAC ခြုံငုံချက်
    ရှုပ်ထွေးမှု နည်းပါးတယ် - စံထားချက်
    ဖွင့်စက်များ အများစုက LC ကလွဲပြီး အခြား ဖွင့်ပေးမှာ မဟုတ်ဘူး

en: AC3 Export Setup
my: AC3 တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: AC3 Files (FFmpeg)
my: AC3 ဖိုင်များ (FFmpeg)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
my: AIFF (ပန်းသီး) စာချုပ်ထားတဲ့ ၁၆ ဘစ် PCM

en: AMR-NB Export Setup
my: AMR-NB တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: AMR-WB Export Setup
my: AMR-WB တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Activation level (dB):
my: သက်၀င်မှု အဆင့် (dB) -

en: Actual Rate: %d
my: တကယ့် နှုန်း - %d

en: Add &New
my: အသစ်ကို ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add Label
my: အမှတ်အသား ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add Label At &Playback Position
my: အမှတ်အသားကို ပြန်ဖွင်ချက် တည်နေရာမှာ ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add Label At &Selection
my: အမှတ်အသားကို ရွေးချယ်ချက်မှာ ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add label at selection
my: ရွေးချယ်မှုမှာ အမှတ်အသားကို ပေါင်းထည့်ပါ

en: Added label
my: ပေါင်းထည့်ထားတဲ့ အမှတ်အသား

en: Adjust Sensitivity
my: အာရုံခံနိုင်မှုကို ချိန်ညှိပါ

en: Adjust input gain
my: တိုးတက်မှု ရလဒ်ကို ညှိနှိုင်းပါ

en: Adjust input source
my: ထည့်သွင်ချက် အရင်းအဖြစ်ကို ညှိနှိုင်းပါ

en: Adjust left selection to next offset
my: ဘယ်ဖက် ရွေးချယ်မှုကို အရင် အော့ဖ်ဆက်မှာ ချိန်ညှိပါ

en: Adjust left selection to next onset
my: ဘယ်ဖက် ရွေးချယ်မှုကို နောက် အစမှာ ချိန်ညှိပါ

en: Adjust output gain
my: တိုးတက်မှု ရလဒ်ကို ညှိနှိုင်းပါ

en: Adjust right selection to previous offset
my: ညာဖက် ရွေးချယ်မှုကို အရင် အော့ဖ်ဆက်မှာ ချိန်ညှိပါ

en: Adjust right selection to previous onset
my: ညာဖက် ရွေးချယ်မှုကို အရင် အစမှာ ချိန်ညှိပါ

en: Adjusted Pan
my: ချိန်ညှိထားတဲ့ တပြင်လုံး

en: Adjusted envelope.
my: ချိန်ညှိထားတဲ့ စာအိတ်။

en: Adjusted gain
my: ချိန်ညှိထားတဲ့ တိုးတက်မှု

en: Advanced Mixing Options
my: အဆင့်မြင့် ပေါင်းစပ်မှု ရွေးစရာများ

en: Album Title
my: အယ်လဘမ် ခေါင်းစဉ်

en: Algorithm
my: အယ်လဂိုရီသမ်

en: Ali&gn and Move Cursor
my: ခါဆာကို တန်းညှိပြီး ရွှေ့ပါ

en: Align
my: တန်းညှိပါ

en: Align End with Cu&rsor
my: အဆုံးကို ခါဆာနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Align End with Selection En&d
my: အဆုံးကို ရွေးချယ်ချက် အဆုံးနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Align End with Selection Star&t
my: အဆုံးကို ရွေးချယ်ချက် အစပြုမှုနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Align Tracks To&gether
my: အသံလမ်းကြောများကို အတူတကွ တန်းညှိပါ

en: Align with &Cursor
my: ခါဆာနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Align with &Zero
my: သုံညနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Align with Selection &End
my: ရွေးချယ်ချက် အဆုံးသတ်မှုနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Align with Selection &Start
my: ရွေးချယ်ချက် အစပြုမှုနဲ့ တန်းညှိပါ

en: Aligned
my: တန်းညှိချက်

en: Aligned cursor
my: တန်းညှိထားတဲ့ ခါဆာ

en: Aligned end with cursor
my: ခါဆာနဲ့ တန်းညှိချက် ပြီးဆုံးမှု

en: Aligned end with selection end
my: ရွေးချယ်ချက် ပါတဲ့ တန်းညှိချက် အဆုံး ပြီးဆုံးမှု

en: Aligned end with selection start
my: ရွေးချယ်ချက် ပါတဲ့ တန်းညှိချက် အဆုံး စတင်မှု

en: Aligned with selection end
my: ရွေးချယ်ချက်နဲ့ တန်းညှိထားတဲ့ ပြီးဆုံးမှု

en: Aligned with selection start
my: ရွေးချယ်ချက်နဲ့ တန်းညှိထားတဲ့ အစပြုမှု

en: Aligned with zero
my: သုံညနဲ့ တန်းညှိချက်

en: Alignment completed.
my: တန်းညှိချက် ပြီးဆုံးပြီ။

en: All Toolbars
my: ခလုတ်တန်းများ အားလုံး

en: All files (*)|*
my: ဖိုင်များ အားလုံး (*)|*

en: All files|*|All supported files|
my: ဖိုင်များ အားလုံး|*|ပံ့ပိုးထားတဲ့ ဖိုင်များ အားလုံး|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
my: လိုအပ်တဲ့ ဖိုင်များ အားလုံးဟာ -
      %s
    မှာ ရှိနေကြပြီ။

en: All the audio is muted.
my: အသံ အားလုံးကို အသံပိတ်ထားတယ်။

en: All the selected audio is muted.
my: ရွေးချယ်ထားတဲ့ အသံ အားလုံးကို အသံပိတ်ထားတယ်။

en: All tracks must have the same sample rate
my: အသံလမ်းကြောများ အားလုံးမှာ တူညီတဲ့ နမူနာ နှုန်း ရှိရမယ်

en: Allow clipping
my: တွဲညှပ်မှုကို ခွင့်ပြုပါ

en: Allpass
my: ဖြတ်သန်းမှုအားလုံး

en: Alt-Left-Click
my: Alt-ဘယ်-နှိုပ်

en: Always copy all audio (safest)
my: အသံ အားလုံးကို အမြဲ မိတ္တူကူးပါ (အန္တရယ် အကင်းဆုံး)

en: Amount to import:
my: တင်သွင်းမဲ့ ပမာဏ -

en: Amplification (dB):
my: (dB) ချဲ့ထွင်ခြင်း -

en: Amplification dB
my: dB ကို ချဲ့ထွင်ခြင်း

en: Amplifier
my: ချဲ့ထွင်ကိရိယာ

en: Amplify
my: ချဲ့ထွင်ပါ

en: Amplify...
my: ချဲ့ထွင်ပါ...

en: Amplifying
my: ချဲ့ထွင်နေခြင်း

en: Amplitude (0-1)
my: ကျယ်ပြန့်မှု (၀-၁)

en: Amplitude End
my: ကျယ်ပြန့်ခြင်း ပြီးဆုံးမှု

en: Amplitude Start
my: ကျယ်ပြန့်ခြင်း စတင်မှု

en: Analyser
my: စိစစ်ကိရိယာ

en: Any
my: တခုခု

en: Append Record
my: ပူးတွဲချက် မှတ်တမ်း

en: Appl&y Chain...
my: ချိန်းကြိုးကို အသုံးချပါ...

en: Applied effect: %s
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
my: သုံးစွဲတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s %.2f အသံ၀က်များ

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
my: သုံးစွဲတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s %d အဆင့်များ၊ %.0f%% စိုစွတ်မှု၊ ကြိမ်နှုန်း = %.1f Hz, အဆင့် စတင်မှု = %.0f deg, အနက် = %d, တုံ့ပြန်ချက် = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s နှောင့်နှေးမှု = %f စက္ကန့်၊ ယိုယွင်းမှု အကြောင်းရင်း = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s ကြိမ်နှုန်း = %.0f Hz, မြှင့်တင်ချက် = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
my: သုံးစွဲတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s ကြိမ်နှုန်း = %.1f Hz, အဆင့် စတင်မှု = %.0f deg, အနက် = %.0f%%, အသံသြဇာ = %.1f, ကြိမ်နှုန်း အော့ဖ်ဆက် = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s
my: သုံးစွဲတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s  dc အော့ဖ်ဆက် ဖယ်ရှားမှု = %s, ကျယ်ပြန့်မှုကို ပုံမှန်ဖြစ်စေပါ = %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - %s လှိုင်း %s ကို ထုတ်လုပ်ပါ၊ ကြိမ်နှုန်း = %.2f Hz, ကျယ်ပြန့်မှု = %.2f, %.6lf စက္ကန့်များ

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
my: သုံးစွဲတဲ့ သက်ရောက်မှု - DTMF အသံများကို ထုတ်လုပ်ပါ၊ %.6lf စက္ကန့်

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - ဆူညံသံ ထုတ်လုပ်ပါ၊ %.6lf စက္ကန့်များ

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
my: သုံးစွဲထားတဲ့ သက်ရောက်မှု - တိတ်ဆိတ်မှုကို ထုတ်လုပ်ပါ၊ %.6lf စက္ကန့်များ

en: Apply %s
my: %s ကို အသုံးချပါ

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
my: %s ကို ပါရာမီတာ(များ) %s နဲ့
    
    အသုံးချပါ

en: Apply Chain
my: ချိန်းကြိုးကို အသုံးချပါ

en: Apply to &Files...
my: ဖိုင်များမှာ အသုံးချပါ...

en: Apply to Current &Project
my: လက်ရှိ စီမံချက်မှာ အသုံးချပါ

en: Applying '%s' to current project
my: '%s' ကို လက်ရှိ စီမံချက်မှာ အသုံးချခြင်း

en: Applying Dynamic Range Compression...
my: တက်ကြွတဲ့ အတိုင်းအတာ ဖိသိပ်မှုကို အသုံးချနေတယ်...

en: Applying Leveller...
my: ချိန်ညှိကိရိယာကို သုံးစွဲနေခြင်း...

en: Applying Nyquist Effect...
my: နိုင်ခွီးစ်ထ် သ​က်ရောက်မှုကို အသုံးချ​ခြင်း...

en: Applying Phaser
my: ဖေးဇာကို အသုံးချနေ​ခြင်း

en: Applying Spike Cleaner...
my: စပိုက် ရှင်းလင်းကိရိယာကို အသုံးချပါ...

en: Applying Stereo to Mono
my: စတီရီယိုမှ မိုနိုအဖြစ် အသုံးချပါ

en: Applying Wahwah
my: ဝါဝါကို အသုံးချ​ခြင်း

en: Applying...
my: အသုံးချနေတယ်...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
my: စီမံချက်များ တခုခုကို မဆယ်တင်လိုတာ သေချာသလား။
    ၄င်းတို့ကို နောက်မှ ဆယ်တင်နိုင်မှာ မဟုတ်ဘူး။

en: Are you sure you want to delete %s?
my: %s ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင် သေချာသလား။

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
my: အမျိုးအစား စာရင်းကို စံထားချက်များဆီ ပြန်ချိန်ဖို့ သင် တကယ် အလိုရှိသလား။

en: Are you sure you want to save the file as "
my: အောက်ပါအတိုင်း ဖိုင်ကို သင်တကယ် သိမ်းဆည်းလိုသလား "

en: Artist Name
my: အနုပညာရှင် အမည်

en: Ask me
my: ကျွန်ပ်ကို မေးပါ

en: Attach/decay time
my: တိုက်ခိုက်/ယိုယွင်းတဲ့ အချိန်

en: Attack Time
my: တိုက်ခိုက် ချိန်

en: Attack Time %.1f secs
my: တိုက်ခိုက်ချိန် %.1f စက္ကန့်

en: Attack Time:
my: တိုက်ခိုက် ချိန် -

en: Attack/decay time (secs):
my: တိုက်ခိုက်/ယိုယွင်းတဲ့ အချိန် (စက္ကန့်များ) -

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
my: ဆူညံသံ ခြုံငုံချက်တခု မရှိပဲ ဆူညံသံ ဖယ်ရှားဖို့ ကြိုးပမ်းမှု။

en: Attempted to export %d channels, but max. channels for selected output format is %d
my: ချာနယ်များ %d ကို တင်ပို့ဖို့ ကြိုးပမ်းခဲ့တယ်၊ ဒါပေမဲ့ များလွန်းတယ်။ ရွေးထားတဲ့ ရလဒ် အမျိုးအစား အတွက် ချာနယ်များဟာ %d ဖြစ်တယ်

en: Audacity
my: အိုဒေးစီးတီး

en: Audacity %s Development Team
my: အိုဒေးစီးတီး %s တည်ဆောက်ရေး အဖွဲ့

en: Audacity %s Support Team
my: အိုဒေးစီးတီး %s ပံ့ပိုးရေး အဖွဲ့

en: Audacity %s ToolBar
my: အိုဒေးစီးတီး %s ခလုတ်တန်း

en: Audacity First Run
my: အိုဒေးစီးတီး ပထမဆုံး လည်ပတ်မှု

en: Audacity Preferences
my: အိုဒေးစီးတီး ဦးစားပေးချက်များ

en: Audacity Project Files
my: အိုဒေးစီးတီး စီမံချက် ဖိုင်များ

en: Audacity Timer Record
my: အိုဒေးစီးတီး အချိန်တိုင်းကိရိယာ မှတ်တမ်း

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
my: အိုဒေးစီးတီး အချိန်တိုင်းကိရိယာ မှတ်တမ်း - စတင်ဖို့ စောင့်နေတယ်

en: Audacity Timer Record Progress
my: အိုဒေးစီးတီး အချိန်တိုင်းကိရိယာ မှတ်တမ်း တိုးတက်မှု

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
my: အိုဒေးစီးတီးက အသံဖိုင်တခုကို တင်သွင်းဖို့ FFmpeg ကို သုံးဖို့ ကြိုးစားနေတယ်၊
    ဒါပေမဲ့ စုစည်းချက်များကို မတွေ့ရှိဘူး။
    
    FFmpeg တင်သွင်းမှုကို သုံးဖို့၊ ဦးစားပေးချက်များ > စုစည်းချက်များဆီ သွားပြီး
    FFmpeg စုစည်းချက်များကို ဆွဲချ (သို့) ​ရှာတွေ့နိုင်တယ်။

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
my: အိုဒေးစီးတီး ဖိသိပ်မှု စီမံချက် ဖိုင်များ (.aup) က သင့်ရဲ့ လုပ်ငန်းကို ပိုမို သေးငယ်ပြီး၊ ဖိသိပ်မှု (.ogg) အမျိုးအစားနဲ့ သိမ်းပေးတယ်။ 
    ဖိသိပ်ထားတဲ့ စီမံချက် ဖိုင်များဟာ သင့်ရဲ့ စီမံချက်ကို အွန်လိုင်းနဲ့ ထုတ်လွှင့်ဖို့ နည်းလမ်းကောင်း တရပ် ဖြစ်တယ်၊ ဘာကြောင့်လဲ ဆိုတော့ အလွန် ပိုသေးငယ်တဲ့ အတွက် ဖြစ်တယ်။
    ဖိသိပ်ထားတဲ့ စီမံချက်တခုကို ဖွင့်ဖို့ ဖိသိပ်ထားတဲ့ အသံလမ်းကြောတိုင်းကို ၄င်းက တင်သွင်းတဲ့ အတွက် သာမန်ထက် ပိုအချိန်ကြာတယ်။
    
    အခြား ပရိုဂရမ်များ အများစုက အိုဒေးစီးတီး စီမံချက် ဖိုင်များကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    အခြား ပရိုဂရမ်များနဲ့ ဖွင့်တဲ့ ဖိုင်တခုကို သင် သိမ်းဆည်းတဲ့ အခါ၊ တင်ပို့မှု 
    ညွှန်ကြားချက်များထဲမှ တခုကို ရွေးပါ။

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
my: အိုဒေးစီးတီးက ယာယီဖိုင်များကို သိုထားမဲ့ နေရာတခု မတွေ့နိုင်ဘူး။
    ဦးစားပေးချက်များ အညွှန်းစာမျက်နှာထဲမှာ သင့်လျှော်တဲ့ ဖိုင်တွဲတခုကို ရေးသွင်းပါ။

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
my: အိုဒေးစီးတီးက မတွေ့နိုင်တဲ့ ဖိုင် -
      %s။
    အခင်းအကျင်းကို မဖွင့်ထားဘူး။

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
my: အိုဒေးစီးတီးက မဖွင့်နိုင်တဲ့ ဖိုင် -
      %s။
    မကောင်းတဲ့ png အမျိုးအစား ဖြစ်နိုင်တယ်။

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
my: အိုဒေးစီးတီးက ရေးသားဖို့ 
     %s 
    ဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
my: အိုဒေးစီးတီးက ၄င်းရဲ့ စံထားချက် အခင်းအကျင်းကို မဖတ်နိုင်ဘူး။
    ပြဿနာကို တင်ပြပါ။

en: Audacity could not save file:
      %s
my: အိုဒေးစီးတီးက မသိမ်းဆည်းနိုင်တဲ့ ဖိုင် -
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
my: အိုဒေးစီးတီးက မရေးသားနိုင်တဲ့ ဖိုင် -
      %s။

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
my: အိုဒေးစီးတီးက ရုပ်ပုံများကို မရေးသားနိုင်တဲ့ ဖိုင် -
      %s။

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
my: အိုဒေးစီးတီးက '%s' ဖိုင်အမျိုးအစားကို အသိအမှတ်မပြုဘူး။
    ၄င်းကို ဖိသိပ်မထားရင်၊ "တင်သွင်းချက် အကြမ်း" ကို သုံးပြီး ၄င်းကကို တင်သွင်းကြည့်ပါ။

en: Audacity found an orphaned blockfile %s! 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
my: အိုဒေးစီးတီးက အထီးကျန်တဲ့ အုပ်စုဖိုင် %s တခုကို တွေ့ရှိတယ်။
    ပြည့်စုံတဲ့ စီမံချက် စစ်ဆေးမှု တခုကို ပြုဖို့ စီမံချက်ကို သိမ်းဆည်းခြင်းနဲ့ ပြန်ဖွင့်ခြင်းကို စဉ်းစားပါ။

en: Audacity is already running
my: အိုဒေးစီးတီးကို ဖွင့်ထားနေပြီ

en: Audacity is based on code from the following projects:
my: အိုဒေးစီးတီးဟာ အောက်ပါ စီမံချက်များမှ ကုဒ်အပေါ် အခြေပြုထားတယ် -

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
my: အိုဒေးစီးတီးဟာ ယခု ထွက်ခွါတော့မယ်။ ယာယီ ဖိုင်တွဲ အသစ်တခုကို သုံးစွဲဖို့ အိုဒေးစီးတီးကို ပြန်ဖွင့်ပါ။

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
my: အိုဒေးစီးတီးက MP3များကို ဖန်တီးဖို့ %s ဖိုင် လိုအပ်တယ်။

en: Audacity needs the file %s to import and export audio via FFmpeg.
my: အိုဒေးစီးတီးက အသံကို FFmpeg ကတဆင့် တင်သွင်းပြီး တင်ပို့ဖို့ %s ဖိုင်ကို လိုအပ်တယ်။

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
my: အိုဒေးစီးတီး စီမံချက် (.AUP) ဖိုင်များဟာ လောလောဆယ်
    အိုဒေးစီးတီးနဲ့ မသက်ဆိုင်ဘူး။
    
    သူတို့က နှစ်ချက်-နှိုပ်မှုအပေါ် ဖွင့်ဖို့၊ ၄င်းတို့နဲ့ ဆက်စပ်ပါ။

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
my: အိုဒေးစီးတီးက ယာယီဖိုင်များ ဖိုင်တွဲကို သော့ မခတ်ထားနိုင်ဘူး။
    ဒီဖိုင်တွဲကို အခြား အိုဒေးစီးတီး မိတ္တူတခုက သုံးစွဲနိုင်တယ်။

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
my: အိုဒေးစီးတီးက အိုဒေးစီးတီး ၁.၀ စီမံချက် တခုကို စီမံချက် အမျိုးအစား သစ်ကို အသွင်မပြောင်းနိုင်ဘူး။

en: Audio Position:
my: အသံ တည်နေရာ -

en: Audio Track
my: အသံလမ်းကြော

en: Audio cache
my: အသံ ယာယီသိမ်းဆည်းခန်း

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
my: အသံ ဖြတ်တောက်ထားတဲ့ စီးဆင့်နှုန်း (Hz)
    ရွေးလို့ရတယ်
    ၀ - အလိုအလျှောက် ဖြစ်မှု

en: Audio file
my: အသံ ဖိုင်

en: Audio playback and recording
my: အသံ ပြန်ဖွင့်ချက်နဲ့ အသံဖမ်းခြင်း

en: Audio to buffer:
my: အသံမှာ ဘာဖာသို့ -

en: Author:
my: ရေးသားသူ -

en: Auto Duck
my: အော်တို ဒတ်

en: Auto Duck by Markus Meyer
my: မားကပ် မေယာ စီစဉ်တဲ့ အော်တို ဒတ်

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
my: အော်တို ဒတ်က ရွေးချယ်ထားတဲ့ အသံလမ်းကြော(များ) အောက်မှာ ထားရှိရမဲ့ ထိန်းချုပ်မှု အသံလမ်းကြော တခု လိုအပ်တယ်။

en: Auto Duck...
my: အော်တို ဒတ်...

en: Auto save
my: အလို​အလျှောက် သိမ်းဆည်းမှု

en: Automatic Crash Recovery
my: ပျက်စီးမှု အလိုအလျှောက် ဆယ်တင်ရေး

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
my: ဒေါင်လိုက် ချဲ့ထွင်းထားတဲ့ အသံကြောများကို အ​လိုလျှောက် အံကိုက်စေပါ

en: Automatically make labels from words
my: စာလုံးများမှ အမှတ်အသားများကို အလိုလျှောက် ဖန်တီးပါ

en: Average
my: ပျမ်းမျှ

en: Average rms =  dB.
my: ပျမ်းမျှ rms =  dB။

en: Average rms = %.1f dB.
my: ပျမ်းမျှ rms = %.1f dB။

en: Axis
my: ၀င်ရိုး

en: B-spline
my: ဘီ-စပလိုင်း

en: Background
my: နောက်ခံ

en: Background end time
my: နောက်ခံ ပြီးဆုံးချိန်

en: Background start time
my: နောက်ခံ စတင်ချိန်

en: Background:
my: နောက်ခံ -

en: Backup file detected
my: အရံသင့်သိမ်းဆည်းထားတဲ့ ဖိုင်ကို တွေ့ရှိခဲ့တယ်

en: Backwards
my: နောက်ပြန်ချက်များ

en: Bandpass
my: အုပ်စုဖြတ်သန်းမှု

en: Bass Boost
my: ဘေ့စ် မြှင့်တင်ချက်

en: BassBoost...
my: ဘေ့စ်မြှင့်တင်ချက်...

en: Batch
my: စုစည်းမှု

en: Beats per minute:
my: စက္ကန့်အလိုက် ရိုက်ချက်များ -

en: Behaviors
my: လုပ်ဆောင်ပုံများ

en: Big-endian
my: အကြီး-စီစဉ်မှု

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
my: ဘစ် နှုန်းထား (ဘစ်များစက္ကန့်) - ဖိုင်အရွယ်နဲ့ အရည်အသွေး ရလဒ်အပေါ် လွှမ်းမိုးတယ်
    တချို့ ကိုဓများက သတ်မှတ်ထားတဲ့ တန်ဖိုးများ (၁၂၈k, ၁၉၂k, ၂၅၆k etc) ကိုသာ လက်ခံတယ်
    ၀ - အလိုအလျှောက် ဖြစ်မှု
    အကြံပြုချက် - ၁၉၂၀၀၀

en: Bit Rate Mode:
my: ဘစ် နှုန်းထား စနစ် -

en: Bit Rate:
my: ဘစ် နှုန်းထား -

en: Bit depth:
my: ဘစ် အနက် -

en: Blue Bkgnd
my: ​အပြာရောက် နောက်ခံ

en: Boost (dB):
my: မြှင့်တင်ချက် (dB) -

en: Boost dB
my: မြှင့်တင်ချက် dB

en: Boosting Bass Frequencies
my: ဘေ့စ် ကြိမ်နှုန်းများ မြှင့်တင်နေခြင်း

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြော တခုရဲ့ ချာနယ်များ နှစ်ခုစလုံးမှာ တူညီတဲ့ အရှည် ရှိရမယ်။

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြောတခုရဲ့ ချာနယ်များ နှစ်ခုစလုံးဟာ တူညီတဲ့ နှုန်းဖြစ်ရမယ်။

en: Brown
my: အညှိရောင်

en: Browse...
my: လှော်လှန်ပါ...

en: Build Information
my: တည်ဆောက်မှု အချက်အလက်

en: Build type:
my: တည်ဆောက်မှု အမျိုးအစား -

en: Burn to CD
my: စီဒီထဲ ကူးရေးပါ

en: Button
my: ခလုတ်

en: Buttons
my: ခလုတ်များ

en: Byte order:
my: ဘိုက် အစီအစဉ် -

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
my: ချိန်းကြိုး (တည်းဖြတ်ဖို့ နှစ်ချက်-နှိုပ် (သို့) စပေဘားကို ဖိပါ)

en: C&hoose command
my: ညွှန်ကြားချက်ကို ရွေးချယ်ပါ

en: CDDA frames (75 fps)
my: CDDA ဘောင်များ (၇၅ fps)

en: Caching audio
my: အသံကို ယာယီသိမ်းဆည်းနေတယ်

en: Caching audio into memory...
my: အသံကို မှတ်ဉာဏ်ထဲမှာ ယာယီသိမ်းဆည်းနေတယ်...

en: Calibrate
my: စံကိုက်ချိန်ညှိပါ

en: Calibrate voicekey
my: အသံသော့ချက်ကို စံကိုက်ချိန်ညှိပါ

en: Calibration Results
my: စံကိုက်ချိန်ညှိမှု ရလဒ်များ

en: Can't delete track with active audio
my: အသံလမ်းကြောကို သက်၀င်နေတဲ့ အသံနဲ့ မပယ်ဖျက်နိုင်ဘူး

en: Can't export multiple files
my: ဖိုင်များ မျိုးစုံကို မတင်ပို့နိုင်ဘူး

en: Can't open project file
my: စီမံချက်ဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး

en: Cancel
my: ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Cancel Save
my: သိမ်းဆည်းမှုကို ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
my: MP2 ကို ဒီနမူနာ နှုန်းထားနဲ့ ဘစ်နှုန်းထား နဲ့အတူ မတင်ပို့နိုင်ဘူး

en: Cannot export audio in this format.
my: အသံကို ဒီအမျိုးအစားနဲ့ မတင်ပို့နိုင်ဘူး။

en: Cannot export audio to %s
my: အသံဖိုင်ကို %s ထံ မတင်ပို့နိုင်ဘူး

en: Capture Full Screen
my: ဖန်သားပြင် အပြည့် ဖမ်းယူပါ

en: Capture Full Window
my: ၀င်းဒိုး အပြည့် ဖမ်းယူပါ

en: Capture Window Only
my: ၀င်းဒိုးကိုပဲ ဖမ်းယူပါ

en: Capture Window Plus
my: ၀င်းဒိုး အထက် ဖမ်းယူပါ

en: Capture entire window or screen
my: ၀င်းဒိုး (သို့) ဖန်သားပြင် တခုလုံး ဖမ်းယူပါ

en: Capture part of a project window
my: စီမံချက်  ၀င်းဒိုးတခုရဲ့ တစိတ်တပိုင်းကို ဖမ်းယူပါ

en: Center
my: အလယ်ဗဟို

en: Cepstrum
my: ဆက်စထရမ်

en: Chain
my: ချိန်ကြိုး

en: Change Amplification Envelope
my: ချဲ့ထွင်မှု စာအိတ်ကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change Length...
my: အရှည်ကို ပြောင်းလဲပါ...

en: Change ONE Sample only
my: နမူနာ တခုကိုပဲ ပြောင်းပါ

en: Change Pitch
my: အသံပေါက် ပြောင်းလဲပါ

en: Change Pitch without Changing Tempo
my: အသံပေါက်ကို နရီအနှေးအမြန် မပြောင်းလဲပဲ ပြောင်းလဲပါ

en: Change Pitch...
my: အသံပေါက်ကို ပြောင်းလဲပါ...

en: Change Sample
my: နမူနာကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change Several Samples
my: အချို့ နမူနာများကို ပြောင်းပါ

en: Change Speed
my: အမြန်နှုန်းကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
my: နရီအနှေးအမြန်နဲ့ အသံပေါက် နှစ်ခုစလုံး ထိခိုက်တဲ့ အမြန်နှုန်းကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change Speed...
my: အမြန်နှုန်းကို ပြောင်းလဲပါ...

en: Change Tempo
my: နရီအနှေးအမြန်ကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change Tempo without Changing Pitch
my: နရီအနှေးအမြန်ကို အသံပေါက် မပြောင်းလဲပဲ ပြောင်းလဲပါ

en: Change Tempo...
my: နရီအနှေးအမြန်ကို ​ပြောင်းလဲပါ...

en: Change gain on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ တိုးတက်မှုကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change lower speed limit (%) to:
my: ပြောင်းလဲရမဲ့ အောက်ပိုင်း အရှိန် ကန့်သတ်ချက် (%) -

en: Change pan on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ တပြင်လုံးကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change track name to:
my: ပြောင်းလဲမဲ့ အသံလမ်းကြော အမည် -

en: Change upper speed limit (%) to:
my: ပြောင်းလဲရမဲ့ အထက်ပိုင်း အရှိန် ကန့်သတ်ချက် (%) -

en: Changed '%s' to %d Hz
my: '%s' မှ %d Hz သို့ ပြောင်းလဲမှု

en: Changed '%s' to %s
my: '%s' မှ %s သို့ ပြောင်းလဲမှု

en: Changed block %s to new alias name
my: %s ကို အမည်ပွား အသစ်အဖြစ် ပြောင်းလဲထားတဲ့ အုပ်စု

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
my: ယာယီ ဖိုင်တွဲမှာ ပြင်ဆင်မှုများဟာ အိုဒေးစီးတီးကို ပြန်မဖွင့်မှီတိုင်အောင် သက်ရောက်မှု ရှိမှာ မဟုတ်ဘူး

en: Changing Length...
my: အရှည်ကို ပြောင်းလဲနေတယ်...

en: Changing Pitch
my: အသံပေါက်ကို ပြောင်းလဲပါ

en: Changing Speed
my: အမြန်နှုန်း ​ပြောင်းလဲနေတယ်

en: Changing Tempo
my: နရီအနှေးအမြန်ကို ပြောင်းလဲနေတယ်

en: Changing Tempo/Pitch
my: နရီအနှေးအမြန်/အသံပေါက် ပြောင်းလဲ​ခြင်း

en: Channel
my: ချာနယ်

en: Channel Mode:
my: ချာနယ် စနစ် -

en: Channel: %2d
my: ချာနယ် - %2d

en: Channels:
my: ချာနယ်များ -

en: Chec&k Dependencies...
my: မှီခိုအားပြုချက်များကို စစ်ဆေးပါ...

en: Chirp Generator
my: မြည်သံ ထုတ်လုပ်ကိရိယာ

en: Chirp...
my: မြည်သံ...

en: Choose Language for Audacity to use:
my: အိုဒေးစီးတီး အတွက် သုံးစွဲမဲ့ ဘာသာ စကားကို ရွေးချယ်ပါ -

en: Choose a location to place the temporary directory
my: ယာယီ ဖိုင်တွဲကို နေရာချဖို့ တည်နေရာတခုကို ရွေးပါ

en: Choose a location to save screenshot images
my: မျက်နှာပြင်ရိုက်ချက် ရုပ်ပုံများ သိမ်းဆည်းဖို့ တည်နေရာ တခုကို ရွေးပါ

en: Choose a location to save the exported files
my: တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းဖို့ တည်နေရာ တခုကို ရွေးပါ

en: Choose location to save files
my: ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းမဲ့​ တည်နေရာကို ရွေးပါ

en: Choose...
my: ရွေးချယ်ပါ...

en: Chorus
my: ဂီတတေး

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
my: Cl&eanSpeech စနစ် (စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ GUI)

en: Clean Speech
my: ရှင်းလင်းတဲ့ ဟောပြောမှု

en: CleanSpeech Batch Processing
my: ရိုးရှင်းတဲ့ဟောပြောမှု အစုအစည်း စီမံဆောင်ရွယ်ခြင်း

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
my: CleanSpeech ကြိုတင် သတ်မှတ်ချက်များ (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
my: ယာယီသိမ်းဆည်းခန်း ဖိုင်တွဲများကို ရှင်းလင်းနေတယ်

en: Cleaning up temporary files
my: ယာယီဖိုင်များကို ရှင်းလင်းနေတယ်

en: Cleaning up unused directories in project data...
my: စီမံချက် ဒေတာထဲမှ အသုံးမပြုတဲ့ ဖိုင်တွဲများကို ရှင်းလင်းနေတယ်...

en: Click Removal
my: ဖယ်ရှားမှုကို နှိုပ်ပါ

en: Click Removal...
my: ဖယ်ရှားရေးကို နှိုပ်ပါ...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
my: ဂရိတ်ဂျ် ဒီဖိုရေးစ် စီမံတဲ့ နှိုပ်ချက်နဲ့ ပွင့်ထွက်ချက်ကို ဖယ်ရှားခြင်း

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြောများရဲ့ သက်ဆိုင်ရာ အရွယ်ကို ချိန်ညှိဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ။

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
my: ကျယ်ပြန့်တဲ့ စာအိတ်ကို တည်းဖြတ်ဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Click and drag to edit the samples
my: နမူနာများကို တည်းဖြတ်ဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Click and drag to move a track in time
my: တချိန်ထဲမှာ အသံကြော တခုကို ရွှေ့ဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Click and drag to move left selection boundary.
my: ဘယ်ဖက် ရွေးချယ်မှု နယ်သတ်မျဉ်းဆီ ရွှေ့ဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ။

en: Click and drag to move right selection boundary.
my: ညာဖက် ရွေးချယ်မှု နယ်သတ်မျဉ်းဆီ ရွှေ့ဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ။

en: Click and drag to resize the track.
my: အသံလမ်းကြောကို အရွယ်ညှိဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ။

en: Click and drag to select audio
my: အသံကို ရွေးချယ်ဖို့ နှိုပ်ပြီး ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
my: ချဲ့ကားဖို့ နှိုပ်ပါ၊ ကျုံ့ဖို့ Shift-နှိုပ်ပါ

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
my: ဒေါင်လိုက် ချဲ့ကားဖို့ နှိုပ်ပါ၊ ကျုံ့ဖို့ Shift-နှိုပ်ပါ၊ သီးခြား ချဲ့ထွင် နယ်ပယ်တခုကို ဖန်တီးဖို့ ဒရွတ်ဆွဲပါ။

en: Clipping
my: တွဲညှပ်ခြင်း

en: Close
my: ပိတ်ပါ

en: Close focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောကို ပိတ်ပါ

en: Close project immediately with no changes
my: စီမံချက်ကို ပြင်ဆင်ချက်များ မပြုပဲ ချက်ခြင်း ပိတ်ပါ

en: Close project immediately with no further changes
my: စီမံချက်ကို နောက်ထပ် ပြင်ဆင်ချက်များ ချက်ခြင်း မပြုပဲ ပိတ်ပါ

en: Co&py
my: မိတ္တူကူးပါ

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
my: ကိုဓ စာအမှတ် (FOURCC)
    ရွေးလို့ရတယ်
    ဗလာ - အလိုအလျှောက်ဖြစ်မှု

en: Codec:
my: ကိုဓ -

en: Comb
my: ဘီးကုပ်

en: Command
my: ညွှန်ကြားချက်

en: Command %s not implemented yet
my: ညွှန်ကြားချက် %s ကို အသုံးမချသေးဘူး

en: Command Action
my: ညွန်ကြားမှု ဆောင်ရွတ်ချက်

en: Command Line Export Setup
my: ညွှန်ကြားမှု လိုင်း တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: Command Output
my: ညွှန်ကြားချက် ရလဒ်

en: Command-line options supported:
my: အမိန့်ပေး-လိုင်း ရွေးစရာများ ပံ့ပိုးထားမှု -

en: Command:
my: ညွှန်ကြားချက် -

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
my: ဖိသိပ်မှု အဆင့်
    FLAC အတွက် လိုအပ်ချက်
    -၁ - အလို​အလျှောက် ဖြစ်မှု
    အနည်းဆုံး - ၀ (လျင်မြန်တဲ့ စာဝှက်ရေးသားခြင်း၊ ရလဒ် ဖိုင် အကြီး)
    အများဆုံး - ၁၀ (နှေးကွေးတဲ့ စာဝှက်ရေးသားခြင်း၊ ရလဒ် ဖိုင် အငယ်)

en: Compressor
my: ဖိသိပ်ကိရိယာ

en: Compressor...
my: ဖိသိပ်ကိရိယာ...

en: Confirm
my: အတည်ပြုပါ

en: Confirm Deletion
my: ပယ်ဖျက်မှုကို အတည်ပြုပါ

en: Confirm Overwrite
my: ထပ်ရေးချက်ကို အတည်ပြုပါ

en: Confirm?
my: အတည်ပြုသလား။

en: Constant
my: အမြဲတမ်း

en: Continue without deleting; silently work around the extra files
my: မပယ်ဖျက်ပဲ ဆက်လုပ်ပါ၊ အပို ဖိုင်များအပေါ် တိတ်တဆိတ် လုပ်ဆောင်ပါ

en: Contrast Result:
my: ခြားနားချက် ရလဒ် -

en: Contrast...
my: ခြားနားပါ...

en: Control
my: အထိန်း

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
my: ၁.၀ စီမံချက် ဖိုင်တခုကို အမျိုးအစားသစ် အဖြစ် အသွင်ပြောင်းပါ။
    ဖိုင်ဟောင်းကို '%s' အဖြစ် သိမ်းဆည်းထားတယ်။

en: Converter
my: အသွင်ပြောင်းကိရိယာ

en: Copied labeled regions to the clipboard
my: စာတန်းတပ်ထားတဲ့ နယ်ပယ်များကို အောက်ခံကတ်ပြားမှာ မိတ္တူကူးပါ

en: Copy
my: မိတ္တူကူးပါ

en: Copy All Audio into Project (Safer)
my: အသံ အားလုံးကို စီမံချက် (အန္တရယ် ပိုကင်းတယ်) ထဲ မိတ္တူကူးပါ

en: Copy Labels
my: အမှတ်အသားများကို မိတ္တူကူးပါ

en: Copy Selected Audio Into Project
my: ရွေးထားတဲ့ အသံကို စီမံချက်ထဲ မိတ္တူကူးပါ

en: Copying audio data into project...
my: အသံ အချက်အလက်ကြမ်းကို စီမံချက်ထဲမှာ မိတ္တူကူးနေခြင်း...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
my: စတီရီယို အသံကို မိုနို အသံလမ်းကြောတခု အဖြစ် မိတ္တူကူးခြင်းကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: Core Libraries
my: အဓိက စုစည်းခန်းများ

en: Cosine
my: ကိုဆိုင်း

en: Could not create autosave file:
my: အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းမှု ဖိုင်ကို မဖန်တီးနိုင်ဘူး -

en: Could not create directory:
      %s
my: ဖိုင်တွဲကို မဖန်တီးနိုင်ဘူး -
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory
my: ဖိုင်များကို အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းရေး ဖိုင်တွဲထဲမှာ မရေတွက်နိုင်ဘူး

en: Could not find any audio devices.
my: အသံ ကိရိယာများကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Could not load file: "%s"
my: မဖွင့်နိုင်တဲ့ ဖိုင် - "%s"

en: Could not open MP3 encoding library!
my: MP3 စာဝှက်ရေးသားတဲ့ စုစည်းခန်းကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။

en: Could not open file
my: ဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး

en: Could not open file:
      %s
my: မဖွင့်နိုင်တဲ့ ဖိုင် -
      %s

en: Could not open file:
my: ဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး -

en: Could not open file: "%s"
my: မဖွင့်နိုင်တဲ့ ဖိုင် - "%s"

en: Could not remove old auto save file
my: အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းတဲ့ ဖိုင်ဟောင်းကို မဖယ်ရှားနိုင်ဘူး

en: Could not remove old autosave file:
my: အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းဖိုင် အဟောင်းကို မဖယ်ရှားနိုင်ဘူး -

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
my: စီမံချက်ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ဘူး။ %s ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်တာ
    (သို့) ဓါတ်ပြား ပြည့်သွားတာ ဖြစ်နိုင်တယ်။

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
my: %s သက်ရောက်မှုရဲ့ ပါရာမီတာများကို
    %s အဖြစ် မချမှတ်နိုင်သေးဘူး

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
my: စီမံချက် ဒေတာ ဖိုင်တွဲကို မတွေ့နိုင်ဘူး - "%s"

en: Couldn't write to file "%s": %s
my: "%s" ဖိုင်ကို မရေးသားနိုင်ဘူး - %s

en: Couldn't write to file:
my: ရေးလို့ မရတဲ့ ဖိုင် -

en: Create
my: ဖန်တီးပါ

en: Created new audio track
my: ဖန်တီးထားတဲ့ အသံလမ်းကြောသစ်

en: Created new label track
my: ဖန်တီးထားတဲ့ အမှတ်အသား လမ်းကြောင်းသစ်

en: Created new project
my: ဖန်တီးခဲ့တဲ့ စီမံချက် အသစ်

en: Created new stereo audio track
my: ဖန်တီးထားတဲ့ စတီရီယို အသံ အသံလမ်းကြောသစ်

en: Created new time track
my: ဖန်တီးထားတဲ့ အချိန်လမ်းကြောသစ်

en: Creating Noise Profile
my: ဆူညံသံ ခြုံငုံချက် ဖန်တီးခြင်း

en: Credits
my: အသိအမှတ်ပြုချက်များ

en: Ctrl-Left-Click
my: Ctrl-ဘယ်-နှိုပ်

en: Ctrl-Left-Drag
my: Ctrl-ဘယ်-ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Ctrl-Wheel-Rotate
my: Ctrl-ဘီး-လည်ပတ်ပါ

en: Cu&t
my: ဖြတ်ယူပါ

en: Cuberoot Autocorrelation
my: သုံးထပ်ကိန်းရင်း အလိုအလျောက် ပြန်လှန်ဆက်နွှယ်မှု

en: Cubic
my: ကုဗယူနစ်

en: Current difference
my: လက်ရှိ ခြားနားချက်

en: Cursor Left
my: ခါဆာ ဘယ်ဖက်

en: Cursor Long Jump Left
my: ခါဆာ ဘယ်ဖက် ရေရှည် ခုန်တက်မှု

en: Cursor Long Jump Right
my: ခါဆာ ညာဖက် ရေရှည် ခုန်တက်မှု

en: Cursor Right
my: ခါဆာ ညာဖက်

en: Cursor Short Jump Left
my: ခါဆာ ဘယ်ဖက် ရေတို ခုန်တက်မှု

en: Cursor Short Jump Right
my: ခါဆာ ညာဖက် ရေတို ခုန်တက်မှု

en: Cursor to Track &End
my: ခါဆာမှ အသံလမ်းကြော ပြီးဆုံးပြီ

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
my: ခါဆာ - %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    အထွတ်အထိပ် - %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
my: ခါဆာ - %d Hz (%s) = %d dB    အထွတ်အထိပ် - %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Custom FFmpeg Export
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ FFmpeg တင်ပို့မှု

en: Cut
my: ဖြတ်ယူပါ

en: Cut Labels
my: အမှတ်အသားများကို ဖြတ်ယူပါ

en: Cut Preview
my: အစမ်းမြင်ကွင်းကို ဖြတ်ယူပါ

en: Cut labeled regions to the clipboard
my: စာတန်းတပ်ထားတဲ့ နယ်ပယ်များကို အောက်ခံကတ်ပြားထဲ ဖြတ်ယူပါ

en: Cut to the clipboard
my: အောက်ခံကတ်ပြားကို ဖြတ်ယူပါ

en: DTMF Tone Generator
my: DTMF အသံ ထုတ်လုပ်ကိရိယာ

en: DTMF Tones...
my: DTMF အသံများ...

en: DTMF sequence:
my: DTMF အစီအစဉ် -

en: Data gathered
my: ဒေတာ စုဆောင်းချက်

en: De&faults
my: စံထားချက်များ

en: De&lete
my: ပယ်ဖျက်ပါ

en: Debug build
my: တည်ဆောက်မှုကို စစ်ဆေးပါ

en: Decay Time
my: ယိုယွင်း ချိန်

en: Decay Time %.1f secs
my: ယိုယွင်း ချိန် %.1f စက္ကန့်

en: Decay Time:
my: ယိုယွင်း ချိန် -

en: Decay factor:
my: ယိုယွင်းမှု အကြောင်းရင်း -

en: Decoding Waveform
my: လှိုင်းသဏ္ဍာန်ကို စာဝှက်ရေးသားခြင်း

en: Decrease gain on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ တိုးတက်မှုကို လျှော့ချပါ

en: Decrease input gain
my: တိုးတက်မှု ရလဒ်ကို လျှော့ချပါ

en: Decrease output gain
my: တိုးတက်မှု ရလဒ်ကို လျှော့ချပါ

en: Default endianness
my: စံထားချက် စီစဉ်ခြင်း

en: Degree of Leveling
my: ချိန်ညှိခြင်း ဒီဂရီ

en: Degree of Leveling:
my: ချိန်ညှိခြင်း ဒီဂရီ -

en: Delay
my: နှောင့်နှေးစေပါ

en: Delay time (seconds):
my: နှောင့်နှေးချိန် (စက္ကန့်များ) -

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete Labels
my: အမှတ်အသားများကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete Preset
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်ကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete orphaned files [safe and recommended]
my: အထီးကျန်တဲ့ ဖိုင်များကို ပယ်ဖျက်ပါ [အန္တရယ်ကင်းပြီး ထောက်ခံမှုပြုထားတယ်]

en: Delete preset '%s'?
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် '%s' ကို ပယ်ဖျက်မလား?

en: DeleteKey
my: ပယ်ဖျက်ခလုတ်

en: DeleteKey2
my: ပယ်ဖျက်ခလုတ်၂

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
my: ပယ်ဖျက်ထားချက် %.2f စက္ကန့်နေရာ t=%.2f

en: Deleted labeled regions
my: ပယ်ဖျက်ထားတဲ့ စာတန်းတပ် နယ်ပယ်များ

en: Dependency check
my: မှီခိုအားပြုချက် စစ်ဆေးမှု

en: Depth (%):
my: အနက် (%) -

en: Depth in percent
my: ရာခိုင်နှုန်း အလိုက် အနက်

en: Depth:
my: အနက် -

en: Detac&h at Silences
my: တိတ်ဆိတ်မှုများမှာ ဖြတ်ထုတ်လိုက်ပါ

en: Detect clipping
my: တွဲညှပ်ခြင်း ဖေါ်ထုတ်ပါ

en: Detecting clipping
my: တွဲညှပ်မှုကို ဖေါ်ထုတ်ခြင်း

en: Device
my: ကိရိယာ

en: Devices
my: ကိရိယာများ

en: Difference = %.1f Average rms dB.
my: ကွဲပြားချက် = %.1f ပျမ်းမျှ rms dB။

en: Difference:
my: ခြားနားချက် -

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
my: ဦးတည်ချက် အပြောင်းအလဲ             -- ဆိုလိုချက် - %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
my: ဦးတည်ချက် ပြောင်းလဲမှုများ (မြင့်တဲ့ အတိုင်းအတာ)

en: Direction Changes (Low Threshold)
my: ဦးတည်ချက် ပြောင်းလဲမှုများ (နိမ့်တဲ့ အတိုင်းအတာ)

en: Directories
my: ဖိုင်တွဲများ

en: Directory %s does not exist. Create it?
my: %s ဖိုင်တွဲ မတည်ရှိဘူး။ ၄င်းကို ဖန်တီးမလား?

en: Directory %s is not writable
my: ဖိုင်တွဲ %s ကို ရေးလို့မရဘူး

en: Disable Meter
my: မီတာကို ပိတ်ပါ

en: Disabled
my: ပိတ်ထားတယ်

en: Disallowed
my: ခွင့်ပြုမထားချက်

en: Disk space
my: ဓါတ်ပြား နေရာ

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
my: အသံသွင်းမှု %d နာရီနဲ့ %d မိနစ်အတွက် ကျန်တဲ့ ဓါတ်ပြား နေရာလပ်။

en: Disk space remains for recording %d minutes.
my: အသံသွင်းမှု %d မိနစ်အတွက် ကျန်တဲ့ ဓါတ်ပြား နေရာလပ်

en: Disk space remains for recording %d seconds.
my: အသံသွင်းမှု %d စက္ကန့်အတွက် ကျန်တဲ့ ဓါတ်ပြား နေရာလပ်

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
my: အသံသွင်းမှု ၁ နာရီနဲ့ %d မိနစ်အတွက် ကျန်တဲ့ ဓါတ်ပြား နေရာလပ်။

en: Display
my: ပြသပါ

en: Distortion
my: တွန့်လိမ်ခြင်း

en: Do Not Copy Any Audio
my: ဘယ် အသံကိုမျှ မိတ္တူ မကူးပါနဲ့

en: Do Not Recover
my: မဆယ်တင်နဲ့

en: Do not show this warning again
my: ဒီသတိပေးချက်ကို နောက်တကြိမ် မပြပါနဲ့

en: Do you still want to start Audacity?
my: အိုဒေးစီးတီးကို သင် စတင် လိုသေးသလား။

en: Do you want to save the changes?
my: ပြင်ဆင်ချက်များကို သင် သိမ်းဆည်းလို သလား။

en: Don't a&pply effects in batch mode
my: စုစည်းမှုစနစ်မှာ သက်ရောက်မှုများကို အသုံးမချနဲ့

en: Don't show this again at start up
my: အစပြုတဲံ အခါ ဒီအရာကို ထပ် မပြပါနဲ့

en: Don't show this warning again
my: ဒီသတိပေးချက်ကို နောက်တခါ မပြနဲ့

en: Down
my: အောက်

en: Down Octave
my: ရှစ်သံတွဲ အောက်

en: Download
my: ဆွဲချပါ

en: Drag label boundary
my: အမှတ်အသား နယ်သတ်မျဉ်းကို ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Drag one or more label boundaries
my: တခု (သို့) အမှတ်အသား နယ်သတ်မျဉ်းများကို ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
my: အသံလမ်းကြောများရဲ့ အစီအစဉ်ကို ပြောင်းလဲဖို့ အမှတ်အသားကို ဒေါင်လိုက် ဒရွတ်ဆွဲပါ။

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
my: နယ်ပယ်ထဲကို ချဲ့ထွင်ဖို့ ဒရွတ်ဆွဲပါ၊ ကျုံ့ဖို့ ညာ-နှိုပ်ပါ

en: Draw Tool
my: ရေးဆွဲ ကိရိယာ

en: Draw curves
my: မျဉ်းခုံးများကို ရေးဆွဲပါ

en: Dry Wet
my: ခြောက်သွေ့မှု စိုစွတ်မှု

en: Dry/Wet:
my: ခြောက်သွေ့/စိုစွတ်မှု -

en: Duck amount:
my: ဒတ် ပမာဏ -

en: Duplic&ate
my: ပုံတူပွားပါ

en: Duplicate
my: ပုံတူပွားပါ

en: Duplicated
my: ပုံတူပွားချက်

en: Duration
my: ကြာမြင့်ချိန်

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
my: ကြာမြင့်ချိန်ဟာ သုံညဖြစ်တယ်။ ဘာမျှ မှတ်တမ်းတင်ထားမှာ မဟုတ်ဘူး။

en: Duration:
my: ကြာမြင့်ချိန် -

en: Duty cycle:
my: လုပ်ငန်း သံသရာ -

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
my: တက်ကြွ စုစည်းချက်များ (*.dylib)|*.dylib|ဖိုင်များ အားလုံး (*)|*

en: Dynamic Range Compressor
my: တက်ကြွတဲ့ အတိုင်းအတာ ဖိသိပ်ကိရိယာ

en: Dynamics Processor
my: တက်ကြွတဲ့ ပရိုဆက်ဆာ

en: E&dit...
my: တည်းဖြတ်ပါ...

en: E&xit
my: ထွက်ခွါပါ

en: E&xpand All Tracks
my: အသံလမ်းကြောများ အားလုံးကို ချဲ့ကားပါ

en: Echo
my: ပဲ့တင်သံ

en: Echo...
my: ပဲ့တင်သံ...

en: Edit
my: တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit C&hains...
my: ချိန်ကြိုးကို တည်းဖြတ်ပါ...

en: Edit Chains
my: ချိန်းကြိုးများကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Genres
my: အမျိုးအစားများကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Metadata
my: မက်တာဒေတာကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Metadata tags
my: မက်တာဒေတာ စာအမှတ်များကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit metadata
my: မက်တာဒေတာကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit the metadata tags
my: မက်တာဒေတာ စာအမှတ်များကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edited labels
my: တည်းဖြတ်ထားတဲ့ အမှတ်အသားများ

en: Editing and greyed out Menus
my: စာရင်းမှတ်များကို တည်းဖြတ်ပြီး မီးခိုးရောင် ပြောင်းထားချက်

en: Effe&ct
my: သက်ရောက်မှု

en: Effect Settings
my: သက်ရောက်မှု တပ်ဆင်ချက်များ

en: Effects Preview
my: သက်ရောက်ချက်များ အစမ်းမြင်ကွင်း

en: Elapsed Time:
my: ကုန်လွန်သွားတဲ့ အချိန် -

en: Emeritus Developers
my: ဂုဏ်ထူးဆောင် တည်ဆောက်သူများ

en: Empty
my: ဗလာ

en: Enable &dragging of left and right selection edges
my: ဘယ်နဲ့ ညာ ရွေးချယ်​မှု အစွန်းများ အတွက် ဒရွတ်ဆွဲမှုကို ဖွင့်ပါ

en: Enable Meter
my: မီတာကို ဖွင့်ပါ

en: Enabled
my: ဖွင့်ထားတယ်

en: Encoding:
my: စာဝှက် ရေးသားခြင်း -

en: End
my: ပြီးဆုံးမှု

en: End Date
my: ရက်စွဲကို အဆုံးသတ်ပါ

en: End Date and Time
my: ရက်စွဲနဲ့ အချိန်ကို အသုံးသတ်ပါ

en: End Time
my: ပြီးဆုံးချိန်

en: Energy
my: အင်အား

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
my: စွမ်းအင်                  -- ဆိုလိုချက် - %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
my: မြှင့်တင်ထားတဲ့ အလိုအလျောက် ပြန်လှန်ဆက်နွှယ်မှု

en: Enter Nyquist Command:
my: နိုင်ခွီးစ်ထ် ညွှန်ကြားချက်ကို ရေးသွင်းပါ -

en: Enter name of new chain
my: ချိန်ကြိုး အသစ်ရဲ့ အမည်ကို ရေးသွင်းပါ

en: Enter the desired name of the curve
my: မျဉ်းခုံးရဲ့ စိတ်ကြိုက်အမည်ကို ရေးသွင်းပါ

en: Enter track name
my: အသံလမ်းကြော အမည် ရေးသွင်းပါ

en: Envelope
my: စာအိတ်

en: Envelope Tool
my: စာအိတ် ကိရိယာ

en: Equaliser
my: ညီမျှ​ကိရိယာ

en: Equalization
my: ညီမျှစေခြင်း

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
my: မာတင် ရှော && မစ်ချ် ဂိုဒင်း စီမံတဲ့ ညီမျှစေခြင်း၊

en: Equalization...
my: ညီမျှစေခြင်း...

en: Error
my: အမှားအယွင်း

en: Error %d returned from MP3 encoder
my: MP3 စာဝှက်ရေးကိရယာမှ ပေးပို့တဲ့ အမှားအယွင်း %d

en: Error (file may not have been written): %s
my: အမှားအယွင်း (ဖိုင်ကို ရေးထားတာ မဖြစ်နိုင်ဘူး) - %s

en: Error Initializing Audio
my: အသံ အစပြုမှု အမှားအယွင်း

en: Error closing file
my: ပိတ်ပင်နေတဲ့ ဖိုင် အမှားအယွင်း

en: Error flushing file
my: ဖော်ထုတ်နေတဲ့ ဖိုင် အမှားအယွင်း

en: Error importing
my: တင်သွင်းနေတဲ့ အမှားအယွင်း

en: Error in Duration
my: ကြာမြင့်ချိန်ထဲက အမှားအယွင်း

en: Error loading EQ curve
my: EQ မျဉ်းခုံး ဖွင့်နေစဉ် အမှားအယွင်း

en: Error loading keyboard shortcuts
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ ဖွင့်ပြမှု အမှားအယွင်း

en: Error loading metadata
my: မက်တာဒေတာ ဖွင့်လှစ်မှု အမှားအယွင်း

en: Error loading program
my: ပ​ရိုဂရမ် ဖွင့်ပြမှု အမှားအယွင်း

en: Error locking temporary folder
my: ယာယီဖိုင်တွဲ သော့ခတ်ထားခြင်း အမှားအယွင်း

en: Error opening file
my: ဖိုင် ဖွင့်လှစ်မှု အမှားအယွင်း

en: Error opening file or project
my: ဖိုင် (သို့) စီမံချက် ဖွင့်လှစ်မှု အမှားအယွင်း

en: Error opening project
my: စီမံချက် ဖွင့်ထားမှု အမှားအယွင်း

en: Error saving equalization curves
my: ညီမျှစေခြင်း မျဉ်းခုံးများ သိမ်းဆည်းမှု အမှားအယွင်း

en: Error saving keyboard shortcuts
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို သိမ်းဆည်းမှု အမှားအယွင်း

en: Error saving project
my: စီမံချက် သိမ်းဆည်းနေမှု အမှားအယွင်း

en: Error saving tags file
my: စာအမှတ်များ ဖိုင် သိမ်းဆည်းမှု အမှားအယွင်း

en: Error trying to save file:
my: ဖိုင်ထဲ ရိုက်ထည့်မှု အမှားအယွင်း -

en: Error while opening sound device.
my: အသံ ကိရိယာကို ဖွင့်နေစဉ် အမှားအယွင်း။

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
my: အသံ ကိရိယာကို ဖွင့်နေစဉ် အမှားအယွင်း။ ကိရိယာ ရလဒ် တပ်ဆင်ချက်များနဲ့ စီမံချက် နမူနာ နှုန်းထားကို စစ်ဆေးပါ။

en: Error writing autosave file
my: အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းဖိုင် ရေးသားမှု အမှားအယွင်း

en: Error writing to file
my: ရေးသားနေတဲ့ ဖိုင် အမှားအယွင်း

en: Error:
my: အမှားအယွင်း -

en: Error: %hs at line %lu
my: အမှားအယွင်း - %2$lu လိုင်းမှ %1$hs

en: Estimate
my: ခန့်မှန်းချက်

en: Expand
my: ချဲ့ကားပါ

en: Expanded Cut Line
my: ချဲ့ကားထားတဲ့ ဖြတ်ယူမှု လိုင်း

en: Expander
my: ချဲ့ကားကိရိယာ

en: Expo&rt Selection...
my: ရွေးချယ်ချက်ကို တင်ပို့ပါ...

en: Export
my: တင်ပို့ပါ

en: Export &Labels...
my: အမှတ်အသားများကို တင်ပို့ပါ...

en: Export &Multiple...
my: အမျိုးစုံကို တင်ပို့ပါ...

en: Export CleanSpeech &Presets...
my: CleanSpeech ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များကို တင်ပို့ပါ...

en: Export Contrast Result As:
my: ခြားနားချက် ရလဒ်ကို တင်ပို့မဲ့ ပုံစံ -

en: Export File
my: ဖိုင်ကို တင်ပို့ပါ

en: Export Keyboard Shortcuts As:
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို တင်ပို့မဲ့ ပုံစံ -

en: Export Labels As:
my: အမှတ်အသားများ တင်ပို့မဲ့ ပုံစံ -

en: Export MIDI
my: MIDI ကို တင်ပို့ပါ

en: Export MIDI As:
my: MIDI ကို တင်ပို့မဲ့ ပုံစံ -

en: Export MIDI...
my: MIDI ကို တင်ပို့ပါ...

en: Export Multiple
my: အမျိုးစုံကို တင်ပို့ပါ

en: Export Presets
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များကို တင်ပို့ပါ

en: Export Spectral Data As:
my: ရောင်စဉ် ဒေတာကို တင်ပို့မဲ့ ပုံစံ -

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
my: အောက်ပါ %ld ဖိုင်(များ) တင်ပို့ပြီးနောက် တင်ပို့မှု ရပ်ဆိုင်းသွားတယ်။

en: Export format:
my: အမျိုးအစားကို တင်ပို့ပါ -

en: Export location:
my: တည်နေရာ တင်ပို့ပါ -

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
my: အောက်ပါ %ld ဖိုင်(များ) တင်ပို့ပြီးနောက် တင်ပို့မှု ရပ်နားသွားတယ်။

en: Exporting an Audio File
my: အသံဖိုင်တခု တင်ပို့နေတယ်

en: Exporting entire file as %s
my: ဖိုင်တခုလုံးကို တင်ပို့နေတဲ့ ပုံစံ %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
my: ဖိုင်တခုလုံးကို %d Kbps မှာ တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting entire file at %d kbps
my: ဖိုင် တခုလုံးကို %d kbps မှာ တင်ပို့နေတယ်

en: Exporting entire file with %s preset
my: ရွေးထားတဲ့ ဖိုင်ကို %s ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်ဖြင့် တခုလုံး တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting entire file with VBR quality %s
my: VBR အရည်အသွေး %s ဖြင့် ဖိုင်တခုလုံးကို တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting selected audio as %s
my: ရွေးထားတဲ့ အသံကို တင်ပို့နေတဲ့ ပုံစံ %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
my: ရွေးထားတဲ့ အသံကို %d Kbps မှာ ရွေးချယ်ထားခြင်း

en: Exporting selected audio at %d kbps
my: ရွေးထားတဲ့ အသံ %d kbps ကို တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting selected audio with %s preset
my: ရွေးထားတဲ့ အသံကို %s ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်ဖြင့် တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
my: ရွေးထားတဲ့ အသံကို VBR အရည်အသွေး %s ဖြင့် တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting the entire project as %s
my: စီမံချက် တခုလုံးကို %s အဖြစ် တင်ပို့နေတယ်

en: Exporting the entire project as FLAC
my: စီမံချက် တခုလုံးကို FLAC လို တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် အဖြစ် စီမံချက် တခုလုံးကို တင်ပို့ခြင်း

en: Exporting the entire project using command-line encoder
my: ညွှန်ကြားချက်-လိုင်း စာဝှက်ရေးကိရိယာကို သုံးပြီး စီမံချက် တခုလုံးကို တင်ပို့ခြင်း

en: Exporting the selected audio as %s
my: ရွေးထားတဲ့ အသံကို %s အဖြစ် တင်ပို့နေတယ်

en: Exporting the selected audio as FLAC
my: ရွေးချယ်ထားတဲ့ အသံကို FLAC လို တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် အဖြစ် ရွေးထားတဲ့ အသံကို တင်ပို့နေခြင်း

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
my: ညွှန်ကြားချက်-လိုင်း စာဝှက်ရေးကိရိယာကို သုံးပြီး ရွေးထားတဲ့ အသံကို တင်ပို့ခြင်း

en: Extend Selection Range
my: ရွေးချယ်မှု အတိုင်းအတာကို တိုးချဲ့ပါ

en: Extracting features: %s
my: အင်္ဂါရပ်များကို ဖြည်ချခြင်း - %s

en: Extreme
my: လွန်ကဲတယ်

en: FFT Find Notes
my: FFT တွေ့ရှိတဲ့ မှတ်စုများ

en: FFT Skip Points
my: FFT ခုန်ကျော်မှု အမှတ်များ

en: FFT Window
my: FFT ၀င်းဒိုး

en: FFmpeg Import/Export Library
my: FFmpeg တင်သွင်း/တင်ပို့တဲ့ စုစည်းခန်း

en: FFmpeg Library Version:
my: FFmpeg စုစည်းခန်း မူအဆင့် -

en: FFmpeg Library:
my: FFmpeg စုစည်းခန်း -

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
my: FFmpeg က အသံ ကုဓ 0x%x ကို မတွေ့နိုင်ဘူး။
    ဒီကုဓ အတွက် ပံ့ပိုးမှုကို ပြုစုမထားတဲ့ ဖြစ်နိုင်တယ်။

en: FFmpeg library not found
my: FFmpeg စုစည်းခန်း မတွေ့ရဘူး

en: FFmpeg not found
my: FFmpeg ကို မတွေ့ရှိဘူး

en: FFmpeg startup failed
my: FFmpeg အစပြုမှု မအောင်မြင်ဘူး

en: FFmpeg support not compiled in
my: FFmpeg ပံ့ပိုးချက်ကို မပြုစုတဲ့နေရာ

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                       
    but this time Audacity failed to load it at startup.                       
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
my: FFmpegကို ဦး​စားပေးချက်များထဲ စီစဉ်ဖန်တီးထားပြီး နဂိုက အောင်အောင်မြင်မြင်
     ထည့်သွင်းထားတယ်၊ ဒါပေမဲ့ ဒီချိန်မှာ အိုဒေးစီးတီးက အစပြုချိန်မှာ ၄င်းကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။
    
    ဦးစားပေးချက်များ > စုစည်းခန်းကို သွားပြီး ၄င်းကို သင် ပြန်-စီစဉ်ဖန်တီးနိုင်တယ်။

en: FFmpeg-compatible files
my: FFmpeg-လိုက်ဖက်တဲ့ ဖိုင်များ

en: FLAC Export Setup
my: FLAC တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: FLAC Files
my: FLAC ဖိုင်များ

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
my: FLAC စာဝှက်ရေးကိရိယာက အနေအထားကို အစပြုဖို့
     မအောင်မြင်ဘူး - %d

en: FLAC export couldn't open %s
my: FLAC တင်ပို့ချက်က %s ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး

en: FLAC files
my: FLAC ဖိုင်များ

en: FLAC import and export
my: FLAC တင်သွင်းချက်နဲ့ တင်ပို့ချက်

en: FLAC options
my: FLAC ရွေးစရာများ

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
my: FLAC ​ပံ့ပိုးမှုဟာ ဒီ အိုဒေးစီးတီး တည်ဆောက်ရေးမှာ မပါ၀င်ဘူး

en: Face name
my: ဖောင့် အမည်

en: Face size
my: ဖောင့် အရွယ်

en: Fade In
my: ကြည်လင်ထင်ရှားစေပါ

en: Fade Out
my: မှေးမှိန်ပျောက်ကွယ်စေပါ

en: Fading In
my: ကြည်လင်ထင်ရှားစေခြင်း

en: Fading Out
my: မှေးမှိန်ပျောက်ကွယ်စေခြင်း

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries
my: လိုက်ဖက်တဲ့ FFmpeg စုစည်းချက်များကို မတွေ့နိုင်ဘူး

en: Failed to find the codec
my: ကိုဓကို ​ရှာဖွေဖို့ မအောင်မြင်ဘူး

en: Failed to guess format
my: အမျိုးအစားကို ခန့်မှန်းဖို့ မအောင်မြင်ဘူး

en: Fast
my: လျင်မြန်တယ်

en: Fast Sinc Interpolation
my: လျင်မြန်တဲ့ ဆင့် ဆက်စပ်ဖန်တီးခြင်း

en: Features
my: အင်္ဂါရပ်များ

en: Feedback (%):
my: တုံ့ပြန်ချက် (%) -

en: Feedback in percent
my: ရာခိုင်နှုန်း အလိုက် တုံ့ပြန်ချက်

en: File
my: ဖိုင်

en: File Format Support
my: ဖိုင်အမျိုးအစား ပံ့ပိုးမှု

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
my: ဖိုင်ဟာ မမှန်တာ (သို့) ပျက်စီးတာ ဖြစ်နိုင်တယ် -
    %s

en: File name prefix
my: ဖိုင်အမည် ရှေ့ဆက်

en: File name prefix:
my: ဖိုင်အမည် ရှေ့ဆက် -

en: Filename = %s.
my: ဖိုင်အမည် = %s။

en: Fill in silence for missing display data [this session only]
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ ဒေတာ ပြသမှုအတွက် တိတ်ဆိတ်ပြီး ဖြည့်ဆည်းပါ [ဒီ အခန်း အတွက်သာ]

en: Filter
my: စစ်ထုတ်ကိရိယာ

en: Final Pitch Shift (semitones) [-12 to 12]:
my: နောက်ဆုံး အသံပေါက် ရွှေ့ပြောင်းမှု (အသံ၀က်များ) [-၁၂ မှ ၁၂ သို့] -

en: Final Tempo Change (%)
my: နောက်ဆုံး နရီအနှေးအမြန် ပြောင်း​လဲမှု (%)

en: Final Tempo Change (%):
my: နောက်ဆုံး နရီအနှေးအမြန် ပြောင်း​လဲမှု (%) -

en: Find &Zero Crossings
my: သုံည ကြက်ခြေခတ်များကို ​ရှာဖွေပါ

en: Find Clipping
my: တွဲညှပ်မှုကို ​ရှာ​ပါ

en: Find Clipping...
my: တွဲညှပ်မှုကို ​ရှာပါ...

en: First Track
my: ပထမ အသံလမ်းကြော

en: First file name
my: ပထမ ဖိုင်အမည်

en: First file name:
my: ပထမ ဖိုင်အမည် -

en: Fit &Vertically
my: ဒေါင်လိုက် အံကိုက်ဖြစ်စေပါ

en: Fit Project
my: စီမံချက်ကို အံကိုက်ဖြစ်စေပါ

en: Fit Selection
my: ရွေးချယ်ချက်ကို အံကိုက်ဖြစ်စေပါ

en: Fit project in window
my: ၀င်းဒိုးမှာ စီမံချက်ကို အံကိုက်ဖြစ်စေပါ

en: Fit selection in window
my: ၀င်းဒိုးမှာ ရွေးချယ်ချက်ကို အံကိုက်ဖြစ်စေပါ

en: Five Min
my: ငါးမိနစ်

en: Flanger
my: အနားကွပ်ကိရိယာ

en: Font...
my: ဖောင့်...

en: Foreground
my: အနီးကပ်မြင်ကွင်း

en: Foreground end time
my: အနီးကပ်မြင်ကွင်း ပြီးဆုံးချိန်

en: Foreground start time
my: အနီးကပ်မြင်ကွင်း စတင်ချိန်

en: Foreground:
my: အနီးကပ်မြင်ကွင်း -

en: Format Change
my: အမျိုးအစား ပြောင်းလဲမှု

en: Format:
my: အမျိုးအစား -

en: Forwards
my: ရှေ့ဆက်မှုများ

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
my: ဘောင် အရွယ်
    ရွေးနိုင်တယ်
    ၀ - စံထားချက်
    အနည်းဆုံး - ၁၆
    အများဆုံး - ၆၅၅၃၅

en: Free Space:
my: နေရာလပ် -

en: Frequency (Hz)
my: ကြိမ်နှုန်း (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
my: ကြိမ်နှုန်း (Hz)	အဆင့် (dB)

en: Frequency (Hz):
my: ကြိမ်နှုန်း (Hz) -

en: Frequency Analysis
my: ကြိမ်နှုန်း စိစစ်ချက်

en: Frequency Hertz
my: ကြိမ်နှုန်း Hertz

en: Frequency Hertz End
my: ကြိမ်နှုန်း Hertz ပြီးဆုံးမှု

en: Frequency Hertz Start
my: ကြိမ်နှုန်း Hertz စတင်မှု

en: Frequency smoothing
my: ကြိမ်နှုန်း ချောမွေ့စေခြင်း

en: Frequency smoothing (Hz):
my: ကြိမ်နှုန်း ချောမွေ့စေခြင်း (Hz) -

en: From Internet
my: အင်တာနက်မှ

en: From Pitch
my: အသံပေါက်မှ

en: From RPM
my: RPM မှ

en: From beats per minute
my: မိနစ်အလိုက် ရိုက်ချက်များမှ

en: From frequency in hertz
my: hertz ပါတဲ့ ကြိမ်နှုန်းမှ

en: From length in seconds
my: စက္ကန့်များပါတဲ့ အရှည်မှ

en: From:
my: မှ -

en: Full screen on/off
my: မျက်နှာပြင်အပြည့် ဖွင့်/ပိတ်ပါ

en: Full search
my: အပြည့်အစုံ ရှာဖွေပါ

en: Function
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: GPL License
my: GPL ခွင့်ပြုချက်

en: GSM 6.10 WAV (mobile)
my: GSM ၆.၁၀ WAV (လက်ကိုင်ဖုန်း)

en: GStreamer %s: %s
my: ဂျီစထရီးမား %s: %s

en: GStreamer startup failed
my: ဂျီစထရီးမား အစပြုမှု မအောင်မြင်ဘူး

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
my: ဂျီစထရီးမားကို ဦးစားပေးချက်များမှာ စီစဉ်ဖန်တီးခဲ့ပြီး အရင်က အောင်အောင်မြင်မြင် ထည့်သွင်းခဲ့တယ်၊
                          ဒါပေမဲ့ ဒီချိန်မှာ အိုဒေးစီးတီးက အစပြုချိန်မှာ မဖွင့်နိုင်ဘူး။
                          ဦးစားပေးချက်များ > စုစည်းချက်များဆီ သွားပြီး ၄င်းကို သင် ပြန်စီစဉ်ဖန်တီးနိုင်တယ်။

en: GStreamer-compatible files
my: ဂျီစထရီးမား-လိုက်ဖက်တဲ့ ဖိုင်များ

en: Gain
my: တိုးတက်မှု

en: Gap detected in project file
my: စီမံချက် ဖိုင်ထဲမှာ တွေ့ရှိတဲ့ ကွာဟချက်

en: Gate
my: ဂိတ်ပေါက်

en: Generating Chirp
my: မြည်သံ ထုတ်လုပ်နေခြင်း

en: Generating DTMF tones
my: DTMF အသံများကို ထုတ်လုပ်နေတယ်

en: Generating Noise
my: ဆူညံသံ ထုတ်လုပ်ခြင်း

en: Generating Silence
my: တိတ်ဆိတ်မှုကို ထုတ်လုပ်ပါ

en: Generating Tone
my: အသံ ထုတ်လုပ်နေခြင်း

en: Generator
my: ထုတ်လုပ်ကိရိယာ

en: Genre
my: အမျိုးအစား

en: Genres
my: အမျိုးအစားများ

en: Get Noise Profile
my: ဆူညံသံ ခြုံငုံချက်ကို ရယူပါ

en: Grabber
my: ဖမ်းဆုပ်ကိရိယာ

en: Graphic EQ
my: EQ ရုပ်ကား

en: Grids
my: ဂရစ်ကွက်များ

en: Header:
my: ခေါင်းစီး -

en: Heavier
my: ပိုလေးတယ်

en: Heaviest
my: အလေးလံဆုံး

en: Heavy
my: လေးလံတယ်

en: Help
my: အကူအညီ

en: Help on the Internet
my: အင်တာနက်ပေါ်မှ အကူအညီ

en: High-quality Conversion
my: အဆင့်မြင့်-အရည်အသွေး အသွင်ပြောင်းမှု

en: High-quality Sinc Interpolation
my: အရည်အသွေးမြင့် ဆင့် ဆက်စပ်ဖန်တီးခြင်း

en: Highpass
my: အမြင့်ဖြတ်သန်းမှု

en: Horizontal Stereo
my: ပြင်ညီ စတီရီယို

en: Host
my: အခြေစိုက်စခန်း

en: I&mport CleanSpeech Presets...
my: CleanSpeech ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များကို တင်သွင်းပါ...

en: ID3 tag support
my: ID3 စာအမှတ် ပံ့ပိုးမှု

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
my: ISO ၆၃၉ ၃-အက္ခရာ ဘာသာစကား ကုဒ်
    ရွေးလို့ရတယ်
    ဗလာ - အလိုအလျှောက်ဖြစ်မှု

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
my: 'အစပြုချိန်မှာ အဓိက ယာယီသိမ်းဆည်းချက်ကို ဖွင့်ပါ' ကို ရွေးထားရင်၊ ပ​ရိုဂရမ်ကို စတင်တဲ့အခါ
     အဓိက ယာယီသိမ်းဆည်းခန်းကို ဖွင့်ပေးလိမ့်မယ်။

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
my: ရနိုင်တဲ့ စက်ရဲ့ မှတ်ဉာဏ်ကို ဒီတန်ဖိုး အောက်ကို ကျနေရင်၊ အသံကို
    မှတ်ဉာဏ်ထဲမှာ သိမ်းဆည်းတော့မှာ မဟုတ်ပဲ ဓါတ်ပြားပေါ် ရေးမှတ်လိမ့်မယ်။

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
my: သင့်မှာ အသံကြောတခုထက် ပိုပြီး ရှိတယ်၊ အသံလမ်းကြော တခုစီကို သီးခြားဖိုင် တခု​အနေဖြင့်
    သင် တင်ပို့နိုင်တယ်၊ (သို့) အကယ်၍ သင့်မှာ အမှတ်အသား အသံကြော တခုရှိရင်၊ 
    အမှတ်အသား တခုစီအတွက် ဖိုင်အသစ်တခုကို သင် တင်ပို့နိုင်တယ်။
    
    ဒီစီမံချက်မှာ အသံလမ်းကြောမျိုးစုံ (သို့) အမှတ်အသား အသံကြောတခု မရှိဘူး၊ ဒါကြောင့် ဖိုင်များ မျိုးစုံကို သင် မတင်ပို့နိုင်ဘူး။

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
my: တင်ပို့ချက် အမျိုးအစား အပေါ် ပိုမို ထိန်းချုပ်ဖို့ သင်လိုအပ်ရင်၊ 'အခြား ဖိသိပ်မထားတဲ့ ဖိုင်များ' အမျိုးအစားကို သုံးစွဲပါ။

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
my: သင် ဆက်လက် ဆောင်​ရွတ်ရင်၊ သင့်ရဲ့ စီမံချက်ကို ဓါတ်ပြားထဲ သိမ်းဆည်းထားမှာ မဟုတ်ဘူး။ ဒါဟာ သင်လိုချင်တဲ့ အရာလား။

en: Import
my: တင်သွင်းပါ

en: Import / Export
my: တင်သွင်းပါ / တင်ပို့ပါ

en: Import Labels
my: အမှတ်အသားများကို တင်သွင်းပါ

en: Import MIDI
my: MIDI ကို တင်သွင်းပါ

en: Import Presets
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များကို တင်သွင်းပါ

en: Import Raw
my: အကြမ်းကို တင်သွင်းပါ

en: Import Raw Data
my: ဒေတာ အကြမ်းကို တင်သွင်းပါ

en: Import complete. Calculating waveform
my: တင်သွင်းမှု ပြီးစီးပြီ။ လှိုင်းသဏ္ဍာန်ကို တွက်ချက်ခြင်း

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
my: တင်သွင်းချက် ပြီးသွားပြီ။ တောင်းဆိုချက်အရ လှိုင်းသဏ္ဍာန် တွက်ချက်မှု တခုအတွက် လည်ပတ်မှု။ %2.0f%% ပြီးသွားပြီ။

en: Import via QuickTime
my: QuickTime မှတဆင့် တင်သွင်းပါ

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
my: တင်သွင်းချက်(များ) ပြီးသွားပြီ။ တောင်းဆိုချက်အရ လှိုင်းသဏ္ဍာန် တွက်ချက်မှုများအတွက် %d လည်ပတ်မှု။ စုစုပေါင်း %2.0f%% ပြီးသွားပြီ။

en: Imported '%s'
my: တင်သွင်းချက် %s

en: Imported MIDI from '%s'
my: '%s' မှ တင်သွင်းထားတဲ့ MIDI

en: Imported labels from '%s'
my: '%s' မှ တင်သွင်းထားတဲ့ အမှတ်အသားများ

en: Importing %s
my: %s ကို တင်သွင်းနေခြင်း

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
my: ဖြည့်စွက်ချက် အနေဖြင့်၊ ၄င်းကို ဖွင့်ဖို့ အသံဖိုင်တခုရဲ့ အမည် (သို့) အိုဒေးစီးတီး စီမံချက်တခုရဲ့ အမည်ကို သတ်မှတ်ပါ။

en: Include audio before first label
my: ပထမ အမှတ်အသား မတိုင်မီ အသံကို ထည့်သွင်းပါ

en: Increase gain on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ တိုးတက်မှုကို တိုးမြှင့်ပါ

en: Increase input gain
my: တိုးတက်မှု ရလဒ်ကို တိုးမြှင့်ပါ

en: Increase output gain
my: တိုးတက်မှု ရလဒ်ကို တိုးမြှင့်ပါ

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
my: အညွှန်း[%02x] ကိုဓ[%S], ဘာသာစကား[%S], ဘစ်နှုန်းထား[%S], ချာနယ်များ[%d], ကြာမြင့်ချိန်[%d]

en: Individual Theme Files
my: တခုချင်း အဓိက ဖိုင်များ

en: Info
my: အချက်အလက်

en: Initial Pitch Shift (semitones) [-12 to 12]:
my: အစပိုင်း အသံပေါက် ရွှေ့ပြောင်းမှု (အသံ၀က်များ) [-၁၂ မှ ၁၂ သို့] -

en: Initial Tempo Change (%)
my: အစပိုင်း နရီအနှေးအမြန် ပြောင်း​လဲမှု (%)

en: Initial Tempo Change (%):
my: အစပိုင်း နရီအနှေးအမြန် ပြောင်း​လဲမှု (%) -

en: Inner fade down length:
my: အတွင်းပိုင်း မှေးမှိန်မှု လျှော့ကျတဲ့ အလျား -

en: Inner fade up length:
my: အတွင်းပိုင်း မှေးမှိန်မှု မြင့်တက်တဲ့ အလျား -

en: Input Device
my: ထည့်သွင်း ကိရိယာ

en: Input Meter
my: ထည့်သွင်းရေး မီတာ

en: Input Source
my: ထည့်သွင်းချက် အရင်းအမြစ်

en: Input Volume
my: ထည့်သွင်းချက် ထုထည်

en: Input level meter - click to monitor input
my: ထည့်သွင်းမှု အဆင့် မီတာ - ထည့်သွင်းချက်ကို စောင့်ကြည့်ဖို့ နှိုပ်ပါ

en: Input source information is not available.
my: ထည့်သွင်းချက် အရင်းအမြစ် အချက်အလက် မရနိုင်ဘူး။

en: Insane
my: မိုက်မဲတယ်

en: Insert &After
my: နောက်မှ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert &Before
my: အရင် ထည့်သွင်းပါ

en: Inspecting project file data...
my: စီမံချက် ဖိုင် အချက်အလက်ကြမ်းကို စစ်ဆေးနေတယ်...

en: Installation Prefix:
my: တပ်ဆင်ရေး ရှေ့ဆက် -

en: Instrument
my: တန်ဆာပလာ

en: Interface
my: ကြားခံမြင်ကွင်း

en: Internal logic fault
my: အတွင်းပိုင်း ယုတ္တိဗေဒ အမှားအယွင်း

en: Interpolation:
my: ပေါင်းစပ်ဖြည့်စွတ်ခြင်း -

en: Invalid Vorbis bitstream header
my: မမှန်ကန်တဲ့ Vorbis ဘစ်စထရီးမ် ခေါင်းစီး

en: Invalid duration in LOF file.
my: LOF ဖိုင်ထဲမှ မမှန်ကန်တဲ့ ကြာမြင့်ချိန်။

en: Invalid sample rate
my: မမှန်တဲ့ နမူနာ နှုန်းထား

en: Invalid track offset in LOF file.
my: LOF ဖိုင်ထဲမှ မမှန်တဲ့ အသံလမ်ကြော အော့ဖ်ဆက်။

en: Invalid window offset in LOF file.
my: LOF ဖိုင်ထဲမှ မမှန်တဲ့ ၀င်းဒိုး အော့ဖ်ဆက်

en: Invert
my: ပြောင်းပြန်လှန်ပါ

en: Inverting
my: ပြောင်းပြန်လှန်ခြင်း

en: Join
my: ဆက်စပ်ပါ

en: Join Labels
my: အမှတ်အသားများကို ဆက်စပ်ပါ

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
my: ဆက်စပ်ထားမှု %.2f စက္ကန့်နေရာ t=%.2f

en: Joined labeled regions
my: ဆက်စပ်ထားတဲ့ စာတန်းတပ် နယ်ပယ်များ

en: Joint Stereo
my: ပူးတွဲထားတဲ့ စတီရီယို

en: Key Bindings
my: သော့ချက် ချုပ်နှောင်ချက်များ

en: Key Combination
my: သော့ချက် ပေါင်းစပ်ခြင်း

en: Key type
my: သော့ချက် အမျိုးအစား

en: Keyboard
my: ကီးဘုတ်

en: Keyboard preferences currently unavailable.
my: ကီးဘုတ် ဦးစားပေးချက်များကို လောလောဆယ် မရနိုင်ဘူး။

en: LAME MP3 Library:
my: လမ် MP3 စုစည်းခန်း -

en: LFO Frequency (Hz):
my: LFO ကြိမ်နှုန်း (Hz) -

en: LFO Start Phase (deg.):
my: LFO စတင်မှု အဆင့် (deg.) -

en: LFO frequency in hertz
my: hertz အလိုက် LFO ကြိမ်နှုန်းcy

en: LFO start phase in degrees
my: ဒီဂရီများ အလိုက် LFO စတင်မှု အဆင့်

en: LOF Error
my: LOF အမှားအယွင်း

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
my: LPC မြေှာက်ဖော်ကိန်းများ တိကျမှု
    ရွေးချယ်နိုင်တယ်
    ၀ - စံထားချက်
    အနည်းဆုံး - ၁
    အများဆုံး - ၁၅

en: La&beled Regions
my: စာတန်းတပ်ထားတဲ့ နယ်ပယ်များ

en: Label
my: အမှတ်အသား

en: Label %s is not a legal file name. You cannot use any of:   %s
    Use...
my: အမှတ်အသား %s ဟာ တရား၀င် ဖိုင်အမည် တခု မဟုတ်ဘူး။ အောက်ပါ တခုခုကို သင် မသုံးစွဲနိုင်ဘူး - %s
    သုံးစွဲပါ...

en: Label Edit
my: အမှတ်အသား တည်းဖြတ်မှု

en: Label Track Font
my: အမှတ်အသား အသံလမ်းကြော ဖောင့်

en: Labels
my: အမှတ်အသားများ

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
my: ကြားကာလ (seconds)	ကြိမ်နှုန်း (Hz)	အဆင့်

en: Language:
my: ဘာသာစကား -

en: Latency
my: ငုပ်အောင်းနေမှု

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
my: အောင်းနေတဲ့ ပြုပြင်မှု တပ်ဆင်ချက်က မှတ်တမ်းတင်ထားတဲ့ အသံကို သုည မတိုင်ခင် ဖျောက်ပေး ထားတယ်။
    အိုဒေးစီးတီးက ၄င်းကို သုညမှာ စတင်ဖို့ ပြန်ယူဆောင်ပေးတယ်။
    အသံလမ်းကြောကို နေရာမှန်ဆီ ဒရွတ်ဆွဲဖို့ အချိန် ပြောင်းရွေ့ရေး ကိရိယာ (<---> (သို့) F5) ကို သင် သုံးစွဲနိုင်တယ်။

en: Latency correction:
my: ငုပ်အောင်နေတဲ့ ပြင်ဆင်ချက် -

en: Latency problem
my: အောင်းနေတဲ့ ပြဿနာ

en: Left
my: ဘယ်ဖက်

en: Left Channel
my: ဘယ်ဖက် ချာနယ်

en: Left,
my: ဘယ်ဖက်၊

en: Left-Click
my: ဘယ်-နှိုပ်ပါ

en: Left-Double-Click
my: ဘယ်-နှစ်ချက်-နှိုပ်ပါ

en: Left-Drag
my: ဘယ်-ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Left-to-Off
my: ပိတ်-ဖို့-ဘယ်ဖက်

en: Left-to-On
my: ဖွင့်-ဖို့-ဘယ်ဖက်

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
my: ဘယ်ဖက်=ချဲ့ကားပါ၊ ညာဖက်=ကျုံ့ပါ၊ အလယ်=ပုံမှန်

en: Length
my: အရှည်

en: Length (seconds)
my: အရှည် (စက္ကန့်များ)

en: Length (seconds):
my: အရှည် (စက္ကန့်များ) -

en: Length of filter:
my: စစ်ထုတ်ကိရိယာ အရှည် -

en: Level:
my: အဆင့် -

en: Leveller
my: ချိန်ညှိကိရိယာ

en: Leveller...
my: ချိန်ညှိကိရိယာ...

en: Levels To Discard
my: စွန့်ပစ်မဲ့ အဆင့်များ

en: Libraries
my: စုစည်းခန်းများ

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
my: ဒိုမီနစ် မာဇုံနီနဲ့ ဂျုလီယက် စမစ် ပြုစုတဲ့ Libresample

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
my: ဧရစ် ဒီ ကာစထရို လိုပို ပြုစုတဲ့ Libsamplerate

en: Libsamplerate error: %d
my: Libsamplerate အမှားအယွင်း - %d

en: Light
my: ပေါ့ပါးတယ်

en: Limiter
my: ကန့်သတ်ကိရိယာ

en: Linear
my: အစဉ်လိုက်

en: Linear frequency
my: အစဉ်လိုက် ကြိမ်နှုန်း

en: Linear frequency scale
my: အစဉ်လိုက် ကြိမ်နှုန်း ​စကေး

en: Link Tracks
my: အသံကြောများကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: List of Files in basic text format
my: အခြေခံ စာသား အမျိုးအစားနဲ့ ဖိုင်များရဲ့ စာရင်း

en: Little-endian
my: အငယ်-စီစဉ်မှု

en: Load
my: ဖွင့်ပါ

en: Load Files
my: ဖိုင်များကို ဖွင့်ပါ

en: Load Metadata As:
my: မက်တာဒေတာကို ဖွင့်မဲ့ ပုံစံ -

en: Load Preset
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Load Theme Cache
my: အဓိက ယာယီသိမ်းဆည်းချက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Load Theme Cache At Startup
my: အစပြုချိန်မှာ အဓိက ယာယီသိမ်းဆည်းချက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Load VST Program:
my: VST ပရိုဂရမ်ကို ဖွင့်ပါ -

en: Loaded %d keyboard shortcuts
my: ဖွင့်ထားတဲ့ %d ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ

en: Loading keyboard shortcuts
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို ဖွင့်နေတယ်

en: Locate FFmpeg
my: FFmpeg ကို ရှာပါ

en: Locate Lame
my: လမ်ကို ရှာဖွေပါ

en: Location of %s:
my: %s ရဲ့ တည်နေရာ -

en: Log frequency
my: လော့ဂ် ကြိမ်နှုန်း

en: Log search
my: လော့ဂ် ​ရှာဖွေမှု

en: Logarithmic
my: လော်ဂရစ်သမစ်

en: Long Seek right during playback
my: ပြန်ဖွင့်ချက် အတွင်းညာဖက် ရေရှည် ရှာဖွေမှု

en: Long period:
my: ကြာမြင့်တဲ့ အချိန် -

en: Long seek left during playback
my: ပြန်ဖွင့်ချက် အတွင်းဘယ်ဖက် ရေရှည် ရှာဖွေမှု

en: Lower speed limit
my: အောက်ပိုင်း အရှိန် ကန့်သတ်ချက်

en: Lowpass
my: အနိမ့်ဖြတ်သန်းမှု

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
my: M4A (AAC) ဖိုင်များ (FFmpeg)

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
my: MIDI နဲ့ အဲလက်ဂရို ဖိုင်များ (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI ဖိုင်များ (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|အဲလက်ဂရို ဖိုင်များ (*.gro)|*.gro|ဖိုင်များ အားလုံး (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
my: MIDI ဖိုင် (*.mid)|*.mid|အဲလက်ဂရို ဖိုင် (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
my: MIDI အသံလမ်ကြောများဟာ တခုချင်းနဲ့ အော့ဖ်ဆက် မဖြစ်နိုင်ဘူး၊ အသံဖိုင်များသာ ဖြစ်နိုင်တယ်။

en: MP2 Export Setup
my: MP2 တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: MP2 Files
my: MP2 ဖိုင်များ

en: MP2 export
my: MP2 တင်ပို့ချက်

en: MP3 Export Library
my: MP3 တင်ပို့မှု စုစည်းခန်း

en: MP3 Export Setup
my: MP3 တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: MP3 Files
my: MP3 ဖိုင်များ

en: MP3 Importing
my: MP3 တင်သွင်းနေမှု

en: MP3 Library Version:
my: MP3 စုစည်းခြင်း မူအဆင့် -

en: MP3 Library:
my: MP3 စုစည်းခန်း -

en: MP3 export library not found
my: MP3 တင်ပို့မှု စုစည်းခန်းကို မတွေ့ရဘူး

en: MP3 files
my: MP3 ဖိုင်များ

en: MPEG container options
my: MPEG ထည့်စရာ ရွေးစရာများ

en: Made '%s' a stereo track
my: '%s' ကို စတီရီယို အသံလမ်းကြော တခု ဖန်တီးပါ

en: Main Mix
my: ပင်မ ပေါင်းစပ်မှု

en: Make Labels
my: အမှတ်အသားများ ပြုလုပ်ပါ

en: Make Stereo
my: စတီရီယို ဖန်တီးပါ

en: Make Stereo Track
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြောကို ဖန်တီးပါ

en: Make-up gain for 0dB after compressing
my: ဖိသိပ်မှု ပြီးနောက် 0dB အတွက် တိုးတက်မှုကို အစားပေးပါ

en: Manage History
my: မှတ်တမ်းကို စီမံပါ

en: Master Gain Control
my: မူရင်း တိုးတက်မှု အထိန်း

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
my: အများဆုံး စပိုက် ကြာမြင့်ချိန် (မီလီစက္ကန့်များ) - 
    (၉၉၉၉၉ (သို့) ပိုကြီးရင် ပိတ်ထားတယ်)

en: Max dB
my: အများဆုံး dB

en: Max silence duration:
my: တိတ်ဆိတ်မှု အများဆုံး ကြာမြင့်ချိန် -

en: Max spike width
my: စပိုက်ရဲ့ အများဆုံး အကျယ်

en: Max spike width (higher is more sensitive):
my: စပိုက်ရဲ့ အများဆုံး အကျယ် (အောက်ပိုင်းဟာ ပိုပြီး အာရုံခံနိုင်တယ်) -

en: Max. Number of Notes (1..128):
my: အများဆုံး မှတ်စုများ အရေအတွက် (၁..၁၂၈) -

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
my: အများဆုံး ပိုင်းခြားမှု အစီအစဉ်
    ရွေးချယ်နိုင်တယ်
    -၁ - စံထားချက်
    အနည်းဆုံး - ၀
    အများဆုံး - ၈

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
my: အများဆုံး ခန့်မှန်းချက် အစီအစဉ်
    ရွေးချယ်နိုင်တယ်
    -၁ - စံထားချက်
    အနည်းဆုံး - ၀
    အများဆုံး - ၃၂ (LPC နဲ့အတူ) (သို့) ၄ (LPC မပါပဲ)

en: Maximum amplitude dB
my: အများဆုံး ကျယ်ပြန့်မှု dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
my: စုပေါင်းစုရုံးထားတဲ့ စီးကြောင်းရဲ့ အများဆုံး ဘစ် နှုန်းထား
    ရွေးချယ်စရာ
    ၀ - စံထားချက်

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
my: အများဆုံး ကြိမ်နှုန်းဟာ ၁၀၀ Hz - ၁၀၀,၀၀၀ Hz အတိုင်းအတာထဲ ရှိရမယ်

en: Maximum pause:
my: အများဆုံး ခေတ္တရပ်နားမှု -

en: Measured background level
my: တိုင်းတာထားတဲ့ နောက်ခံ အဆင့်

en: Measured foreground level
my: တိုင်းတာထားတဲ့ အနီးကပ်မြင်ကွင်း အဆင့်

en: Media read error
my: မီဒီယာ ဖတ်ရှုမှု အမှားအယွင်း

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Medium Tracks
my: အလယ်အလတ် အသံလမ်းကြောများ

en: Merge
my: ပေါင်းစပ်ပါ

en: Merged Clips
my: ပေါင်းစပ်ထားတဲ့ ညှပ်စများ

en: Meter
my: မီတာ

en: Meter Preferences
my: မီတာ ဦး​စားပေးချက်များ

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
my: စက္ကန့် [၁-၁၀၀] မှာ မီတာ ပြန်နှိုးချက် နှုန်းထား -

en: Meter-Play
my: မီတာ-ဖွင့်ပြပါ

en: Meter-Record
my: မီတာ-အသံသွင်းချက်

en: Mi&x and Render
my: ပေါင်းစပ်ပြီး တင်ဆက်ပါ

en: Mi&xer Toolbar
my: ပေါင်းစပ်ကိရယာ ခလုတ်တန်း

en: Middle-Click
my: အလယ်-နှိုပ်

en: Min dB
my: အနည်းဆုံး dB

en: Min silence duration:
my: တိတ်ဆိတ်မှု အနည်းဆုံး ကြာမြင့်ချိန် -

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
my: အနည်းဆုံး ပိုင်းခြားမှု အစီအစဉ်
    ရွေးချယ်နိုင်တယ်
    -၁ - စံထားချက်
    အနည်းဆုံး - ၀
    အများဆုံး - ၈

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
my: အနည်းဆုံး ခန့်မှန်းချက် အစီအစဉ်
    ရွေးချယ်နိုင်တယ်
    -၁ - စံထားချက်
    အနည်းဆုံး - ၀အများဆုံး - ၃၂ (LPC နဲ့အတူ) (သို့) ၄ (LPC မပါပဲ)

en: Minimum Amplitude (dB):
my: ကျယ်ပြန့်မှု အနည်းဆုံး (dB) -

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
my: အနည်းဆုံး ကြိမ်နှုန်းဟာ အလွန်ဆုံး ၀ Hz ရှိရမယ်

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
my: အနည်းဆုံး ကြိမ်နှုန်းဟာ အများဆုံး ကြိမ်နှုန်းထက် ငယ်ရမယ်

en: Missing alias file: (%s)
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ ဖိုင်အမည်ပွား - (%s)

en: Missing data file: (%s.au)
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ အချက်အလက်ကြမ်း ဖိုင် - (%s.au)

en: Missing summary file: (%s.auf)
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ အနှစ်ချုပ် ဖိုင် - (%s.auf)

en: Mix
my: ပေါင်းစပ်ပါ

en: Mix and Render to New Track
my: ပေါင်းစပ်ပြီး အသံလမ်းကြောအသစ်ကို တင်ဆက်ပါ

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
my: မိုနို အသံလမ်းကြောသစ်တခုထဲ ပေါင်းစပ်ပြီး တင်ဆက်ထားတဲ့ '%d' လမ်းကြောင်းများ

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြော သစ်တခုထဲ ပေါင်းစပ်ပြီး တင်ဆက်ထားတဲ့ '%d' လမ်းကြောင်းများ

en: Mixer
my: ပေါင်းစပ်ကိရိယာ

en: Mixer Panel
my: ပေါင်းစပ်ကိရိယာ ဘောင်ကွက်

en: Mixing and rendering tracks
my: အသံလမ်းကြောများကို ပေါင်းစပ်ခြင်းနဲ့ တင်ဆက်ခြင်း

en: Mo&ve Cursor
my: ခါဆာကို ရွှေ့ပါ

en: Moderate
my: အတော်အတင့်

en: Modes
my: စနစ်များ

en: Modified Label
my: မွမ်းမံထားတဲ့ အမှတ်အသား

en: Modulator
my: အသံညှိကိရိယာ

en: Mono
my: မိုနို

en: Mono,
my: မိုနို၊

en: Mouse
my: ကြွတ်ခလုတ်

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
my: ကြွတ်ခလုတ် ချုပ်နှောင်ချက်များ (စံထားချက် တန်ဖိုးများ၊ စီစဉ်မဖန်တီးနိုင်ဘူး)

en: Move &Down
my: အောက်ကို ရွှေ့ပါ

en: Move &Up
my: အထက်ကို ရွှေ့ပါ

en: Move Focus to Next Track
my: ဗဟိုပြုချက်ကို နောက် အသံလမ်းကြောဆီ ရွှေ့ပါ

en: Move Focus to Next and Select
my: ဗဟိုပြုချက်ကို နောက် လမ်းကြောင်းဆီ ရွှေ့ပြီး ရွေးချယ်ပါ

en: Move Focus to Previous Track
my: အလျင် အသံလမ်းကြောဆီ ဗဟိုပြုချက် ရွှေ့ပါ

en: Move Focus to Previous and Select
my: အလျင် လမ်းကြောင်းဆီ ဗဟိုပြုချက်ကို ရွှေ့ပြီး ရွေးချယ်ပါ

en: Move Track
my: အသံလမ်းကြောကို ရွှေ့ပါ

en: Move Track Down
my: အသံလမ်းကြောကို အောက် ရွှေ့ပါ

en: Move Track Up
my: အသံလမ်းကြောကို အထက် ရွှေ့ပါ

en: Move backward from toolbars to tracks
my: ခလုတ်တန်းများမှ အသံလမ်းကြောများဆီ နောက်ပြန် ရွှေ့ပါ

en: Move clip up/down between tracks
my: အသံကြောများ အကြား အပိုင်းကို အထက်/အောက် ရွေ့လျားပါ

en: Move forward from toolbars to tracks
my: ခလုတ်တန်းများမှ အသံလမ်းကြောများဆီ ရွှေ့ဖက် ရွှေ့ပါ

en: Moved '%s' %s
my: ရွှေ့ထားတဲ့ '%s' %s

en: Moved Sample
my: ရွှေ့ထားတဲ့ နမူနာ

en: Moved clip to another track
my: အခြား အသံလမ်းကြောကို ရွှေ့တဲ့ တွဲညှပ်

en: Moved gain slider
my: ရွှေ့ထားတဲ့ တိုးတက်မှု စလိုင်ဒါ

en: Moved pan slider
my: ရွှေ့ထားတဲ့ တပြင်လုံး စလိုင်ဒါ

en: Multi
my: မျိုးစုံ

en: Multi Tool
my: မျိုးစုံသုံး ကိရိယာ

en: Multi-Tool Mode
my: ကိရိယာ-မျိုးစုံ စနစ်

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
my: ကိရိယာ-မျိုးစုံ စနစ် - ကြွတ်ခလုတ်နဲ့ ကီးဘုတ် ဦးစားပေးချက်များ အတွက် Cmd-

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
my: ကိရိယာ-မျိုးစုံ စနစ် - ကြွတ်ခလုတ်နဲ့ ကီးဘုတ် ဦးစားပေးချက်များ အတွက် Ctrl-P

en: Multiband
my: အုပ်စုမျိုးစု

en: Mute
my: အသံပိတ်ပါ

en: Mute/Unmute focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောကို အသံပိတ်/ဖွင့်ပါ

en: Mux Rate:
my: အများဆုံး နှုန်းထား -

en: NTSC frames
my: NTSC ဘောင်များ

en: Name
my: အမည်

en: Name Change
my: အမည် ပြောင်းလဲမှု

en: Name files:
my: ဖိုင်များကို အမည်ပေးပါ -

en: Name must not be blank
my: အမည်ဟာ ဗလာ မဖြစ်ရဘူး

en: Name...
my: အမည်...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
my: အမည်များမှာ '%c' နဲ့ '%c' မပါရှိရဘူး

en: Never copy any audio
my: အသံ တခုခုကို ဘယ်တော့မှ မိတ္တူမကူးနဲ့

en: New Label Track
my: အမှတ်အသား အသံလမ်းကြောသစ်

en: New Peak Amplitude (dB):
my: အထွတ်အထိပ် ကျယ်ပြန့်မှု အသစ် (dB):

en: New Project
my: စီမံချက် အသစ်

en: New Temporary Directory
my: ယာယီ ဖိုင်တွဲ အသစ်

en: New Track
my: အသံလမ်းကြော အသစ်

en: New sample rate (Hz):
my: နမူနာ နှုန်းအသစ် (Hz):

en: New selection length:
my: ရွေးချယ်မှု အရှည် အသစ် -

en: New selection length: hh:mm:ss
my: ရွေးချယ်မှု အရှည် အသစ် - hh:mm:ss

en: New...
my: အသစ်...

en: Next Tool
my: နောက် ကိရိယာ

en: No Local Help
my: အနီးအနား အကူအညီ မရှိဘူး

en: No chain selected
my: ချိန်ကြိုးများကို မရွေးထားဘူး

en: No compatible FFmpeg library was found
my: လိုက်ဖက်တဲ့ FFmpeg စုစည်းခန်းကို မတွေ့ရှိဘူး

en: No endianness
my: စီစဉ်မှု မရှိဘူး

en: No labels to export.
my: တင်ပို့မဲ့ အမှတ်အသားများ မရှိဘူး။

en: Noise Generator
my: ဆူညံမှု ထုတ်လုပ်ကိရိယာ

en: Noise Removal
my: ဆူညံသံ ဖယ်ရှားမှု

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
my: ဒိုမီနစ် မာဇုံနီ စီမံတဲ့ ဆူညံသံ ဖယ်ရှားခြင်း

en: Noise Removal...
my: ဆူညံသံ ဖယ်ရှားခြင်း...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
my: လှိုင်း အတိုင်းအတာ (ရှူးရှူးမြည်သံ/ဝီဝီမြည်သံ/၀န်းကျင် ဆူညံသံ)

en: Noise reduction
my: ဆူညံသံ လျှော့ချခြင်း

en: Noise reduction (dB):
my: ဆူညံသံ လျှော့ချခြင်း (dB) -

en: Noise type
my: ဆူညံမှု အမျိုးအစား

en: Noise...
my: ဆူညံသံ...

en: None
my: ဘာမျှမရှိ

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
my: မျှော်လင့်ထားတဲ့ အခင်းအကျင်း အစိတ်အပိုင်း ဖိုင်များကို 
    မတွေ့နိုင်တဲ့ နေရာ -ဘူး -
      %s။

en: None-Skip
my: ကျော်သွားရန်ု-မဟုတ်

en: Normalize
my: ပုံမှန်ဖြစ်စေပါ

en: Normalize maximum amplitude to:
my: အများဆုံး ကျယ်ပြန့်မှုကို ပုံမှန်ဖြစ်စေမဲ့နေရာ -

en: Normalize...
my: ပုံမှန်ဖြစ်စေပါ...

en: Normalizing...
my: ပုံမှန်​ဖြစ်စေခြင်း...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
my: မမှန်တဲ့ (သို့) ​ပံ့ပိုးမထားတဲ့ MP3 စာဝှက်ရေးသားတဲ့ စုစည်းခန်း။

en: Not an Ogg Vorbis file
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် ဖိုင်တခု မဟုတ်ဘူး

en: Not enough data selected.
my: ဒေတာ ရွေးထားတဲ့ မလုံလောက်ဘူး။

en: Note Track
my: အသံလမ်းကြောကို မှတ်သားပါ

en: Note key
my: သော့ချက်ကို မှတ်သားပါ

en: Note length (seconds)
my: အရှည် (စက္ကန့်များ) ကို မှတ်သားပါ

en: Note velocity
my: အလျင်ကို မှတ်သားပါ

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
my: မှတ်ချက် - တင်ပို့မှု အရည်အသွေး ရွေးစရာများကို တင်ပို့မှု အညွှန်းစာမျက်နှာထဲမှ
     ရွေးစရာများ ခလုတ်ကို နှိုပ်ခြင်းဖြင့် ရွေးချယ်နိုင်တယ်။

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
my: မှတ်ချက် - Cmd+Q ကို နှိုပ်ခြင်းဖြင့် ပိတ်သွားမယ်။ အခြား သော့ချက်များ အားလုံးဟာ မှန်ကန်တယ်။

en: Nothing to redo
my: ပြန်ပြင်ဖို့ မရှိဘူး

en: Nothing to undo
my: ပြန်ဖြည်ဖို့ မရှိဘူး

en: Num
my: ကိန်းဂဏန်း

en: Number of times to repeat:
my: ထပ်လုပ်မဲ့ အကြိမ် အရေအတွက် -

en: Nyquist
my: နိုင်ခွီးစ်ထ်

en: Nyquist Output:
my: နိုင်ခွီးစ်ထ် ရလဒ် -

en: Nyquist Prompt...
my: နိုင်ခွီးစ်ထ် လှုံ့ဆော်ချက်...

en: Nyquist did not return audio.
my: နိုင်ခွီးစ်ထ်က အသံကို မထုတ်ပေးခဲ့ဘူး။

en: Nyquist returned the value:
my: နိုင်ခွီးစ်ထ် ထုတ်ပေးတဲ့ တန်ဖိုး -

en: Nyquist returned too many audio channels.
my: နိုင်ခွီးစ်ထ်က အသံ ချာနယ်များ အလွန် အများအပြားကို ထုတ်ပေးတယ်။

en: OK
my: ကောင်းပြီ

en: OK... Audacious!
my: ဟုတ်တယ်... ရဲမာန်တင်းလျှက်။

en: Ogg Vorbis Export Setup
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: Ogg Vorbis Files
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် ဖိုင်များ

en: Ogg Vorbis Import and Export
my: Ogg Vorbis တင်သွင်းချက်နဲ့ တင်ပို့ချက်

en: Ogg Vorbis files
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် ဖိုင်များ

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
my: Ogg Vorbis ပံ့ပိုးမှုဟာ ဒီ အိုဒေးစီးတီး တည်ဆောက်ရေးမှာ မပါ၀င်ဘူး

en: One Hour
my: တနာရီ

en: One Min
my: တမိနစ်

en: One Sec
my: တစက္ကန့်

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
my: avformat.dll|*avformat*.dll|တက်တက်ကြွကြွ ချိတ်ဆက်ထားတဲ့ စုစည်းချက်များ (*.dll)|*.dll|ဖိုင်များ အားလုံး (*.*)|* ကိုသာ

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
my: lame_enc.dll|lame_enc.dll|တက်ကြွစွာ ချိတ်ဆက်ထားတဲ့ စုစည်းခန်းများ (*.dll)|*.dll|ဖိုင်များ အားလုံး (*.*)|* ကိုသာ

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
my: libavformat.so|libavformat.so*|တက်တက်ကြွကြွ ချိတ်ဆက်ထားတဲ့ စုစည်းချက်များ  (*.so*)|*.so*|ဖိုင်များ အားလုံး (*)|* ကိုသာ

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
my: libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|တက်ကြွတဲ့ စုစည်းခန်းများ (*.dylib)|*.dylib|ဖိုင်များ အားလုံး (*)|* ကိုသာ

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
my: libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|အဓိက မျှဝေထားတဲ့ ၀တ္ထူဖိုင်များ (*.so)|*.so|တိုးချဲ့ထားတဲ့ စုစည်းခန်းများ (*.so*)|*.so*|ဖိုင်များ အားလုံး (*)|* ကိုသာ

en: Onsets
my: အော့ဖ်ဆက်များ

en: Open &Recent...
my: လတ်တလောကို ဖွင့်ပါ...

en: Open Me&tadata Editor...
my: Me&tadata တည်းဖြတ်ကိရိယာကို ဖွင့်ပါ...

en: Open Recent
my: လတ်တလောအရာကို ဖွင့်ပါ

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို ပြုပြင်ဖို့ စီမံချက် အသစ်တခုကို ဖွင့်ပါ။

en: Open menu on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ စာရင်းမှတ်ကို ဖွင့်ပါ

en: Opening Audacity Project
my: အိုဒေးစီးတီး စီမံချက်ကို ဖွင့်နေတယ်

en: Opening old project file
my: စီမံချက် ဖိုင်အဟောင်းကို ဖွင့်နေတယ်

en: Options...
my: ရွေးစရာများ...

en: Orphaned blockfile: (%s)
my: အထီးကျန်တဲ့ အုပ်စုဖိုင် - (%s)

en: Oscillator
my: လျှပ်စစ်လှိုင်းထုတ်ကိရိယာ

en: Other Contributors
my: အခြား ပါ၀င်ပံ့ပိုးသူများ

en: Other Emeritus Team Members
my: အခြား ဂုဏ်ထူးဆောင် အဖွဲ့၀င်များ

en: Other uncompressed files
my: တခြား ဖိသိပ်မထားတဲ့ ဖိုင်များ

en: Other...
my: အခြား...

en: Out of disk space
my: ဓါတ်ပြား နေရာလပ် ကုန်သွားပြီ

en: Outer fade down length:
my: အပြင်ဖက် မှေးမှိန်မှု လျှော့ကျတဲ့ အလျား -

en: Outer fade up length:
my: အပြင်ဖက် မှေးမှိန်မှု မြင့်တက်တဲ့ အလျား -

en: Output Channels: %2d
my: ရလဒ် ချာနယ်များ - %2d

en: Output Device
my: ရလဒ် ကိရိယာ

en: Output Meter
my: ရလဒ် မီတာ

en: Output Volume
my: ရလဒ် ထုထည်

en: Output level meter
my: ရလဒ် အဆင့် မီတာ

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
my: အရည်အသွေး စုစုပေါင်း၊ အမျိုးမျိုး​သော ကိုဓများက ပုံစံအမျိုးမျိုးနဲ့ သုံးစွဲခဲ့တယ်
    ဗောဘီးစ် အတွက် လိုအပ်တယ်
    ၀ - အလိုအလျှောက် ဖြစ်မှု
    -၁ - ပိတ်ထားချက် (ဘစ်နှုန်းကို အစားထိုး သုံးစွဲပါ)

en: Overdub (on/off)
my: အိုဗာဒုတ် (အဖွင့်/အပိတ်)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
my: အိုဗာဒုတ် -အသစ်တခုကို အသံသွင်းနေတုန်း အခြား အသံကြောများကို ဖွင့်ပြပါ

en: Overwrite existing files
my: တည်ရှိနေတဲ့ ဖိုင်များကို ထပ်ရေးပါ

en: Overwrite preset '%s'?
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် '%s' ကို ထပ်ရေးမလား?

en: PAL frames (25 fps)
my: PAL ဘောင်များ (၂၅ fps)

en: Pa&ge Setup...
my: စာမျက်နှာ တပ်ဆင်ချက်...

en: Packet Size:
my: အထုပ် အရွယ် -

en: Packet size
    Optional
    0 - default
my: အထုပ်အရွယ်
    ရွေးချယ်စရာ
    ၀ - စံထားချက်

en: Pan
my: တပြင်လုံး

en: Pan left on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ ဘယ်ဖက် တပြင်လုံး

en: Pan right on focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောပေါ်မှ ညာဖက် တပြင်လုံး

en: Parameters
my: ပါရာမီတာများ

en: Parametric
my: ကန့်သတ်ချက်ဘောင်

en: Paste
my: ပွားယူပါ

en: Pasted from the clipboard
my: အောက်ခံကတ်ပြားမှ ပွားယူထားချက်

en: Pasted text from the clipboard
my: အောက်ခံကတ်ပြားမှ ပွားယူထားတဲ့ စာသား

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
my: အသံလမ်းကြော တမျိုးကို အခြား တမျိုး ပွားယူမှု ခွင့်မပြုဘူး။

en: Pause
my: ခေတ္တရပ်နားပါ

en: Pencil
my: ခဲတံ

en: Percent Change
my: ရာနှုန်း ပြောင်းလဲမှု

en: Percent Change:
my: ရာနှုန်း ပြောင်းလဲမှု -

en: Performing Echo
my: ပဲ့တင်သံ လု​ပ်ဆောင်နေတယ်

en: Performing Effect:
my: သက်ရောက်မှုကို လုပ်ဆောင်​ခြင်း -

en: Performing Effect: %s
my: သက်ရောက်မှုကို ဆောင်ရွတ်ခြင်း - %s

en: Performing Equalization
my: ညီမျှစေခြင်းကို လုပ်ဆောင်နေတယ်

en: Performing Repeat
my: ထပ်မံ လု​ပ်ဆောင်နေတယ်

en: Phaser
my: ဖေးဇာ

en: Phaser...
my: ဖေးဇာ...

en: Pink
my: ပန်းရောင်

en: Pitch (EAC)
my: အသံပေါက် (EAC)

en: Pitch Shifter
my: အသံပေါက် ရွှေ့ပြောင်းကိရိယာ

en: Pitch and Tempo
my: အသံပေါက်နဲ့ နရီအနှေးအမြန်

en: Pitch and Tempo Change support
my: အသံပေါက်နဲ့ နရီအနှေးအ​မြန် အပြောင်းအလဲ ပံ့ပိုးမှု

en: Pitch:
my: အသံပေါက် -

en: Pla&y Region
my: နယ်ပယ်ကို ဖွင့်ပါ

en: Play
my: ဖွင့်ပါ

en: Play (Shift for Loop Play)
my: ဖွင့်ပြပါ (ပြန်ကျော့ ဖွင့်ပြဖို့ ရွှေ့ပြောင်းပါ)

en: Play Cut Preview
my: ဖြတ်ယူမှု အစမ်းမြင်ကွင်းကို ဖွင့်ပါ

en: Play Meter
my: မီတာကို ဖွင့်ပြပါ

en: Play One Second
my: တစက္ကန့် ဖွင့်ပြပါ

en: Play To Selection
my: ရွေးချယ်ချက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Play after cut region:
my: နယ်ပယ်ကို ဖြတ်ယူပြီးနောက် ဖွင့်ပြပါ -

en: Play at selected speed
my: ရွေးထားတဲ့ အမြန်နှုန်းနဲ့ ဖွင့်ပြပါ

en: Play before cut region:
my: နယ်ပယ်ကို မဖြတ်ယူခင် ဖွင့်ပြပါ -

en: Play when previewing:
my: အစမ်းကြည့်ရှုရင် ဖွင့်ပြပါ -

en: Play-at-speed
my: အရှိန်-နဲ့-ဖွင့်ပြပါ

en: Play/Stop
my: ဖွင့်ပါ/ရပ်တန့်ပါ

en: Play/Stop and Set Cursor
my: ဖွင့်ပါ/ရပ်တန့်ပါ နောက် ခါဆာကို ချမှတ်ပါ

en: Playback
my: ပြန်ဖွင့်ချက်

en: Playback Speed
my: အမြန်နှုန်းကို ပြန်ဖွင့်ပါ

en: Playing Audio
my: အသံကို ဖွင့်နေတယ်

en: Playthrough
my: ဆက်လက်ဖွင့်ပြချက်

en: Please enter valid times.
my: မှန်ကန်တဲ့ အချိန်များကို ရွေးသွင်းပါ။

en: Please enter valid values.
my: မှန်ကန်တဲ့ တန်ဖိုးများကို ရေးသွင်းပါ။

en: Please save and close the current project first.
my: လက်​ရှိ စီမံချက်ကို အရင် သိမ်းဆည်းပြီး ပိတ်လိုက်ပါ။

en: Please select an action
my: လှုပ်ရှားမှုတခုကို ရွေးချယ်ပါ

en: Please select codec before saving a profile
my: ခြုံငုံချက် တခုကို မသိမ်းဆည်းမီ ကုဓကို ရွေးပါ

en: Please select format before saving a profile
my: ခြုံငုံချက် တခုကို မသိမ်းဆည်းမီ အမျိုးအစားကို ရွေးပါ

en: Plot Spectrum...
my: ရောင်စဉ်ကို ရေးမှတ်ပါ...

en: Plug-in support
my: ယန္တရားငယ် ပံ့ပိုးမှု

en: Plugin Settings
my: ယန္တရားငယ် တပ်ဆင်ချက်များ

en: Plugins %i to %i
my: ယန္တရားငယ်များ %i မှ %i သို့

en: Plugins 1 to %i
my: ယန္တရားငယ်များ ၁ မှ %i သို့

en: Pre&ferences...
my: ဦးစားပေးချက်များ...

en: Pre&view
my: အစမ်းမြင်ကွင်း

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
my: ခန့်မှန်းချက် အစီအစဉ် နည်းလမ်း
    ခန့်မှန်းချက် - အမြန်ဆုံး၊ ပိုနိမ့်တဲ့ ဖိသိပ်မှု
    လော့ဂ် ရှာဖွေမှု - အနှေးဆုံး၊ အကောင်းဆုံး ဖိသိပ်မှု
    အပြည့်အစုံ ရှာဖွေမှု - စံထားချက်

en: Preferences...
my: ဦးစားပေးချက်များ...

en: Preparing preview
my: အစမ်းမြင်ကွင်းကို ပြင်ဆင်နေတယ်

en: Preset
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်

en: Preset '%s' does not exist.
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် '%s' မတည်ရှိဘူး။

en: Preset:
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် -

en: Presets:
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များ -

en: Press
my: ဖိနှိုပ်ပါ

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
my: အခန်းငယ် အကြောင်းအရာများကို တည်းဖြတ်ဖို့ F2 ကို ဖိပါ (သို့) နှစ်ချက် နှိုပ်ပါ။

en: Preview not available
my: အစမ်းမြင်ကွင်း မရနိုင်ဘူး

en: Previewing
my: အစမ်းကြည့်ရှုနေတယ်

en: Previous Tool
my: အလျင် ကိရိယာ

en: Print
my: ပုံနှိုပ်ပါ

en: Problem encountered exporting presets.
my: တင်ပို့နေတဲ့ ကြိုတင်သတ်မှတ်​ချက်များမှာ တွေ့ကြုံတဲ့ ပြဿနာ

en: Processing Auto Duck...
my: အော်တို ဒတ်ကို ဆောင်ရွတ်နေတယ်...

en: Profile:
my: ခြုံငုံချက် -

en: Program
my: ပရိုဂရမ်

en: Program build date:
my: ပရိုဂရမ် တည်ဆောက်မှု ရက်စွဲ -

en: Progress
my: တိုးတက်မှု

en: Project Dependencies
my: စီမံချက် မှီခို အားပြုချက်များ

en: Project Rate (Hz):
my: စီမံချက် နှုန်းထား (Hz) -

en: Project check detected %d input file[s] being used in place
    ('alias files') are now missing.  There is no way for Audacity
    to recover these files automatically; you may choose to
    permanently fill in silence for the missing files, temporarily
    fill in silence for this session only, or close the project now
    and try to restore the missing files by hand.
my: စီမံချက် စစ်ဆေးမှုက အခု ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ ('အမည်ပွား ဖိုင်များ') နေရာမှာ သုံးစွဲနေတဲ့
    %d ထည့်သွင်း ဖိုင်(များ) ကို တွေ့ရှိတယ်။ ဒီဖိုင်များကို အိုဒေးစီးတီးက အလိုအလျှောက်
    ဆယ်တင်ဖို့ နည်းလမ်း မရှိဘူး၊ ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ ဖိုင်များအတွက် တိတ်ဆိတ်ပြီး အမြဲတမ်း
    ဖြည့်ဆည်းဖို့၊ ဒီအခန်းအတွက်သာ တိတ်ဆိပ်ပြီး ယာယီ ဖြည်းဆည်းဖို့ သင် ရွေးချယ်နိုင်တယ်၊ 
    (သို့) စီမံချက်ကို အခု ပိတ်ပြီး ပျောက်ဆုံးတဲ့ ဖိုင်များကို လက်ဖြင့် ပြန်ထားဖို့ ကြိုးစားနိုင်တယ်။

en: Project check detected %d missing audio data blockfile[s] (.au), 
    probably due to a bug, system crash or accidental deletion.
    There is no way for Audacity to recover this lost data
    automatically; you may choose to permanently fill in silence
    for the missing data, temporarily fill in silence for this
    session only, or close the project now and try to restore the
    missing data by hand.
my: စီမံချက် စစ်ဆေးချက်က ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ အသံ ဒေတာ အုပ်စုဖိုင်[များ] %d  (.auf) ကို တွေ့ရှိတယ်။
    ပရိုဂရမ် အမှား တခုကြောင့်၊ စက် ပျက်စီးပြီး အခန့်မသင့် ပယ်ဖျက်မှု ဖြစ်စေတယ်။
    ဒီပျောက်ဆုံးတဲ့ ဒေတာကို ပြန်ဖေါ်ဖို့ အိုဒေးစီးတီးအတွက် နည်းလမ်း မရှိဘူး၊
    ပျောက်ဆုံးသွားတဲ့ ဒေတာအတွက် အမြဲတမ်း တိတ်ဆိတ်ပြီး ဖြည့်ဆည်းခြင်း
    ဒီအခန်းအတွက်သာ ယာယီ တိတ်ဆိတ်ပြီး ဖြည့်ဆည်းခြင်းကို သင်ရွေးချယ်နိုင်တယ်၊ (သို့)
     စီမံချက်ကို အခု ပိတ်ထားပြီး ပျောက်ဆုံးသွားတဲ့ ဒေတာကို လက်ဖြင့်
     ပြန်ပေးအပ်ဖို့ ကြိုးစားနိုင်တယ်။

en: Project check detected %d missing summary file[s] (.auf).
    Audacity can fully regenerate these summary files from the
    original audio data in the project.
my: စီမံချက် စစ်ဆေးချက်က ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ အနှစ်ချုပ် %d ဖိုင်[များ] (.auf) ကို တွေ့ရှိတယ်။
    အိုဒေးစီးတီးက စီမံချက်၌ရှိ မူရင်း အသံ ဒေတာမှ အဲဒီ အနှစ်ချုပ် ဖိုင်များကို
     အပြည့်အ၀ ပြန်ထုတ်လုပ်နိုင်တယ်။

en: Project check found %d orphaned blockfile[s]. These files are
    unused and probably left over from a crash or some other bug.
    They should be deleted to avoid disk contention.
my: စီမံချက် စစ်ဆေးမှုက အထီးကျန်တဲ့ အုပ်စုဖိုင်(များ) %d ကို တွေ့ရှိတယ်။ အဲဒီ ဖိုင်များကတော့
    သုံးစွဲမထားပဲ ပျက်စီးမှု တခု (သို့) တချို့ အခြား ပရိုဂရမ် အမှားမှ ချန်ထားတဲ့ အရာ ဖြစ်နိုင်တယ်။
    ဓါတ်ပြား အခြေအတင်ဖြစ်မှုကို ရှောင်ရှားဖို့ ၄င်းတို့ကို ပယ်ဖျက်သင့်တယ်။

en: Project check found inconsistencies inspecting the loaded project data;
    click 'Details' for a complete list of errors, or 'OK' to proceed to more options.
my: စီမံချက် စစ်ဆေးချက်က ထည့်သွင်းထားတဲ့ စီမံချက် အချက်အလက်ကြမ်း စစ်ဆေးရာမှာ ကွဲလွဲမှုများ တွေ့ရှိတယ်၊
    အမှားအယွင်း ​အပြည့်အစုံ စာရင်း တခုအတွက် 'အသေးစိတ်များ' (သို့) ပိုမို ရွေးစရာများ ဆက်လုပ်ဖို့ 'ကောင်းပြီး' ကို နှိုပ်ပါ

en: Project checker repaired file
my: စီမံချက် စစ်ဆေးကိရိယာ ပြုပြင်တဲ့ ဖိုင်

en: Project depends on other audio files
my: စီမံချက်က အခြား အသံဖိုင်များပေါ် မှီခိုနေတယ်

en: Project was recovered
my: စီမံချက်ကို ပြန်ဆယ်တင်ထားပြီ

en: Projects
my: စီမံချက်များ

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
my: ကောင်းမွန်စွာ စီစဉ်ဖန်တီးထားတဲ့ FFmpeg ကို လုပ်ဆောင်ဖို့ လိုတယ်။
    ၄င်းကို ဦးစားပေးချက်များ > စုစည်းခန်းများ မှာ သင် စီစဉ်ဖန်တီးနိုင်တယ်။

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
    
    Note that AMR support is not available with our FFmpeg
    installer, but requires you compile FFmpeg yourself.
my: ကောင်းမွန်စွာ စီစဉ်ဖန်တီးထားတဲ့ FFmpeg ကို လုပ်ဆောင်ဖို့ လိုတယ်။
    ၄င်းကို ဦးစားပေးချက်များ > စုစည်းခန်းများ မှာ သင် စီစဉ်ဖန်တီးနိုင်တယ်။
    
    AMR ပံ့ပိုချက်ဟာ ကျွန်ပ်တို့ရဲ့ FFmpeg တပ်ဆင်ကိရိယာနဲ့
    မရနိုင်တာကို သတိပြုပါ၊ ဒါပေမဲ့ FFmpeg ကို သင်ကိုယ်တိုင် ပြုစုဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: Quality
my: အရည်အသွေး

en: Quality:
my: အရည်​​အသွေး -

en: QuickTime files
my: QuickTime ဖိုင်များ

en: Quit Audacity
my: အိုဒေးစီးတီးကို ပိတ်ပါ

en: Rate Change
my: နှုန်းထား​ ပြောင်းလဲမှု

en: Ratio
my: အချိုး

en: Ratio %.0f to 1
my: အချိုး %.0f မှ 1 သို့

en: Ratio %.1f to 1
my: အချိုး %.1f မှ 1 သို့

en: Ratio:
my: အချိုး -

en: Re&gion Save
my: နယ်ပယ်ကို သိမ်းဆည်းမှု

en: Re&name
my: အမည်ပြောင်းပါ

en: Real-time Conversion
my: လက်တွေ့-အချိန် အသွင်ပြောင်းမှု

en: Recent &Files
my: လတ်တလော ဖိုင်များ

en: Record
my: မှတ်တမ်းတင်ပါ

en: Record (Shift for Append Record)
my: အသံသွင်းပါ (အသံသွင်းချက်ကို ပူးတွဲဖို့ ရွှေ့ပြောင်းပါ)

en: Record Meter
my: အသံသွင်းမှု မီတာ

en: Recorded Audio
my: အသံသွင်းထားချက်

en: Recording
my: အသံသွင်းနေခြင်း

en: Recording - Choosing the Input Device
my: အသံသွင်းနေတယ် - ထည့်သွင်း ကိရိယာကို ရွေးချယ်ခြင်း

en: Recording - Choosing the Input Source
my: အသံသွင်းနေတယ် - ထည့်သွင်း အရင်းအမြင်ကို ရွေးချယ်ခြင်း

en: Recording - Setting the Input Level
my: အသံသွင်းနေတယ် - ထည့်သွင်း အဆင့်ကို တပ်ဆင်ခြင်း

en: Recording Audio
my: အသံသွင်းနေတယ်

en: Recording end
my: အသံသွင်းခြင်း ပြီးဆုံးမှု

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
my: အသံကြော တခု၊ (သို့) စီမံချက် တခုထက် ပိုဖွင့်ထားရင်၊ ရှင်းလင်းတဲ့ဟောပြောမှု စနစ်မှာ အသံသွင်းခြင်းဟာ မဖြစ်နိုင်ဘူး။

en: Recording not permitted
my: အသံသွင်းခြင်းကို ခွင့်မပြုဘူး

en: Recording start
my: အသံသွင်းခြင်း စတင်မှု

en: Recover
my: ပြန်ဆယ်တင်ပါ

en: Recover Projects
my: စီမံချက်များကို ဆယ်တင်ပါ

en: Recoverable projects
my: ဆယ်တင်နိုင်တဲ့ စီမံချက်များ

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
my: စီမံချက်တခုကို ဆယ်တင်မှုက ၄င်းကို မသိမ်းဆည်းခင် ဓါတ်ပြားပေါ်က ဖိုင်များကို ပြောင်းလဲစေမှာ မဟုတ်ဘူး။

en: Rectangle
my: စတုဂံပုံ

en: Rectangular
my: စတုဂံပုံ

en: Redo
my: ပြန်ပြင်ပါ

en: Regenerate summary files [safe and recommended]
my: ပြန်ထုတ်လုပ်တဲ့ အနှစ်ချုပ် ဖိုင်များ [အန္တရယ်ကင်းပြီး ထောက်ခံထားတယ်]

en: Regio&n Restore
my: နယ်ပယ်ကို ပြနပေးအပ်မှု

en: Release build
my: တည်ဆောက်မှုကို ထုတ်ပြန်ပါ

en: Remaining Time:
my: ကျန်ရှိနေတဲ့ အချိန် -

en: Remo&ve Tracks
my: အသံလမ်းကြောများကို ဖယ်ရှားပါ

en: Remove Track
my: အသံလမ်းကြောကို ဖယ်ရှားပါ

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
my: DC အော့ဖ်ဆက် တခုခုကို ဖယ်ရှားပါ (၀.၀ ပေါ် ဒေါင်လိုက် ဗဟိုထားပါ)

en: Removed Cut Line
my: ဖယ်ရှားထားတဲ့ ဖြတ်ယူမှု လိုင်း

en: Removed audio track(s)
my: ဖယ်ရှားထားတဲ့ အသံ အသံလမ်းကြော(များ)

en: Removed track '%s.'
my: ရွှေ့ထားတဲ့ အသံလမ်းကြော '%s။'

en: Removing Dependencies
my: မှီခို အားပြုချက်များကို ဖယ်ရှားပါ

en: Removing Noise
my: ဆူညံသံ ဖယ်ရှားခြင်း

en: Removing clicks and pops...
my: နှိုပ်ချက်များနဲ့ ပွင့်ထွက်ချက်များကို ဖယ်ရှားခြင်း

en: Renamed '%s' to '%s'
my: '%s' မှ '%s' သို့ အမည်ပြောင်းထားချက်

en: Renamed file: %s
my: အမည်ပြောင်းထားတဲ့ ဖိုင် - %s

en: Render
my: တင်ဆက်ပါ

en: Rendered all audio in track '%s'
my: တင်ဆက်ထားတဲ့ အသံလမ်းကြော '%s' ထဲမှာ အသံ အားလုံး

en: Repair
my: ပြုပြင်ပါ

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
my: ရွေးချယ်မှု နယ်ပယ် ပြင်ပမှ အသံ ဒေတာကို သုံးစွဲခြင်းဖြင့် ပြုပြင်မှုကို လုပ်ဆောင်တယ်။
    
    ၄င်းရဲ့ အနည်းဆုံး အနားတခုကို ထိနေတဲ့ အသံပါတဲ့ နယ်ပယ်တခုကို ရွေးပါ။
    
    အသံ ဝိုင်းရံမှု များလေ၊ ၄င်းရဲ့ လုပ်ဆောင်မှု ပိုကောင်းလေဖြစ်တယ်။

en: Repairing damaged audio
my: ပျက်စီးတဲ့ အသံကို ပြုပြင်နေတယ်

en: Repeat
my: ထပ်လုပ်ပါ

en: Repeat %s
my: %s ကို ထပ်လုပ်ပါ

en: Repeat Last Effect
my: နောက်ဆုံး သက်ရောက်မှုကို ထပ်လုပ်ပါ

en: Repeat...
my: ထပ်လုပ်ပါ...

en: Repeated %d times
my: ထပ်လုပ်တဲ့ %d အကြိမ်

en: Replace missing data with silence [permanent immediately]
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့​​ ဒေတာကို တိတ်ဆိတ်ပြီး အစားထိုးပါ [ချက်ခြင်း အမြဲတမ်း]

en: Replace missing data with silence [permanent upon save]
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ အချက်အလက်ကြမ်းကို တိတ်ဆိတ်ပြီး အစားထိုးပါ [သိမ်းဆည်းချက်ကို အတည်ထားပါ]

en: Replot
my: ပြန်ရေးမှတ်ပါ

en: Resample
my: နမူနာပြန်တင်ပါ

en: Resample Track
my: အသံလမ်းကြောကို နမူနာပြန်တင်ပါ

en: Resampled audio track(s)
my: နမူနာပြန်တင်ထားတဲ့ အသံလမ်းကြော(များ)

en: Resampling disabled.
my: နမူနာပြန်တင်မှု ပိတ်ထားချက်။

en: Resampling track %d
my: နမူနာပြန်တင်နေတဲ့ အသံလမ်းကြော %d

en: Rese&t...
my: ပြန်ချိန်ပါ...

en: Reset
my: ပြန်ချိန်ပါ

en: Reset Genres
my: အမျိုးအစားများကို ချမှတ်ပါ

en: Resize Large
my: ကြီးအောင် အ​ရွယ်ညှိပါ

en: Resize Small
my: သေးငယ်အောင် အရွယ်ညှိပါ

en: Resonance
my: အသံသြဇာ

en: Resonance:
my: အသံသြဇာ -

en: Result
my: ရလဒ်

en: Results
my: ရလဒ်များ

en: Reverb
my: ပဲ့တင်ထပ်စေပါ

en: Reverse
my: ပြောင်းပြန်လှန်ပါ

en: Reversing
my: ပြောင်းပြန်လှန်နေခြင်း

en: Right
my: ညာဖက်

en: Right Channel
my: ညာဖက် ချာနယ်

en: Right,
my: ညာဖက်၊

en: Right-Click
my: ညာ-နှိုပ်ပါ

en: Right-Drag
my: ညာ-ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Right-to-Off
my: ပိတ်-ဖို့-ညာဖက်

en: Right-to-On
my: ဖွင့်-ဖို့-ညာဖက်

en: Ruler
my: ပေတံ

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
my: အိုဒေးစီးတီး မိတ္တူ နှစ်ခုကို တပြိုင်တည်း လည်ပတ်နေမှုက အချက်အလက်ကြမ်းကို
     ဆုံးရှုံးစေ (သို့) သင့်ရဲ့ စက်ကို ပျက်စီးစေနိုင်တယ်။

en: S&how Metadata Editor prior to export step
my: အဆင့်ကို တင်ပို့ဖို့ မက်တာဒေတာ တည်းဖြတ်ကိရိယာ အလျင်ကို ပြသပါ

en: S&ort tracks
my: အသံလမ်းကြောများကို မျိုးတူစုပါ

en: Sample Edit
my: နမူနာ တည်းဖြတ်မှု

en: Sample Rate:
my: နမူနာ နှုန်းထား -

en: Sample Rates
my: နမူနာ နှုန်းထားများ

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
my: နမူနာ နှုန်းထား (Hz)
    0 - နမူနာ နှုန်းထားကို မပြောင်းနိုင်ဘူး

en: Sample rate conversion
my: နမူနာ အဆင့် အသွင်ပြောင်းခြင်း

en: Sample rate:
my: နမူနာ နှုန်းထား -

en: Sampling
my: နမူနာပြခြင်း

en: Save
my: သိမ်းဆည်းပါ

en: Save As...
my: သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
my: CleanSpeech ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်ဖိုင်ကို သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ -

en: Save Compressed Copy of Project...
my: စီမံချက်ရဲ့ ဖိသိပ်ထားတဲ့ မိတ္တူကို သိမ်းဆည်းပါ...

en: Save Files
my: ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Save Metadata As:
my: မက်တာဒေတာ သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ -

en: Save Preset
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Save Project &As...
my: စီမံချက်ကို သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ...

en: Save Speech As:
my: ဟောပြောချက် သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ -

en: Save Theme Cache
my: အဓိက ယာယီသိမ်းဆည်းချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Save VST Program As:
my: VST ပရိုဂရမ် သိမ်းဆည်းမဲ့ ပုံစံ -

en: Save changes before closing?
my: မပိတ်ခင် ပြင်ဆင်ချက်များ သိမ်းဆည်းမလား။

en: Save changes?
my: ပြင်ဆင်ချက်များကို သိမ်းဆည်းမလား။

en: Save images to:
my: ရုပ်ပုံများကို သိမ်းဆည်းမဲ့ နေရာ -

en: Saved
my: သိမ်းဆည်းချက်

en: Saved %s
my: သိမ်းဆည်းချက် %s

en: Saving an Audacity Project
my: အိုဒေးစီးတီး စီမံချက် တခုကို သိမ်းဆည်းနေတယ်

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
my: အဓိက ဖိုင်များ တခုချင်း သိမ်းဆည်းမှုနဲ့ ဖွင့်ပြမှုအတွက် ရုပ်ပုံတခုစီက သီးခြား ဖိုင်တခုကို သုံးစွဲတယ်၊
    ဒါပေမဲ့ တူညီတဲ့ အယူအဆပါပဲ။

en: Saving project data files
my: စီမံချက် အချက်အလက်ကြမ်း ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းနေတယ်

en: Saving recorded audio
my: အသံသွင်းထားချက်ကို သိမ်းဆည်းနေတယ်

en: Saving recorded audio to disk...
my: အသံသွင်းထားချက်ကို ဓါတ်ပြားထဲမှာ သိမ်းဆည်းနေတယ်...

en: Sawtooth
my: လွှသွား

en: Scale
my: စကေး

en: Screen Capture Frame
my: ဖန်သားပြင် ဖမ်းယူမှု ဘောင်

en: Scroll left or right
my: ဘယ် (သို့) ညာ လှိမ့်ပါ

en: Scroll up or down
my: အထက်​ (သို့) အောက် လှိမ့်ပါ

en: Second Track
my: ဒုတိယ အသံလမ်းကြော

en: Seek Time
my: အချိန်ကို ရွေးပါ

en: Seek Time when playing
my: ဖွင့်ပြနေချိန်မှာ အချိန်ကို ​ရွေးပါ

en: Select
my: ရွေးချယ်ပါ

en: Select Clip or Entire Track
my: တွဲညှပ် (သို့) အသံကြော တခုလုံးကို ရွေးပါ

en: Select Command
my: ညွှန်ကြားမှုကို ရွေးပါ

en: Select Input Source
my: ထည့်သွင်းချက် အရင်းအမြစ်ကို ရွေးပါ

en: Select a MIDI file...
my: MIDI ဖိုင်တခုကို ရွေးပါ...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
my: အိုဒေးစီးတီးက စစ်ထုတ်တဲ့ အရာကို သိရှိဖို့ ဆူညံသံ အနည်းငယ်မျှကို ရွေးပြီး၊ 
    ဆူညံသံ ခြုံငုံချက် ရယူရန် ကို နှိုပ်ပါ -

en: Select a text file containing labels...
my: အမှတ်အသားများ ပါရှိတဲ့ စာသား ဖိုင်တခုကို ရွေးပါ...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
my: သင် စစ်ထုတ်လိုတဲ့ အသံ အားလုံးကို ရွေးပြီး၊ သင် စစ်ထုတ်လိုတဲ့ ဆူညံသံ အတိုင်းအတာကို 
    ရွေးပြီးနောက်၊ ဆူညံသံကို ဖယ်ရှားဖို့ 'ကောင်းပြီး'ကို နှိုပ်ပါ။

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
my: အိုဒေးစီးတီး ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ ပါရှိတဲ့ XML ဖိုင်တခုကို ရွေးပါ...

en: Select any uncompressed audio file...
my: ဖိသိပ်ထားတဲ့ အသံဖိုင် တခုခုကို ရွေးပါ...

en: Select curve:
my: မျဉ်းခုံးကို ရွေးပါ -

en: Select file(s) for batch processing...
my: အစုအစည်း စီမံဆောင်ရွတ်ရေး အတွက် ဖိုင်များကို ရွေးပါ...

en: Select one or more audio files...
my: အသံတခု (သို့) အများကို ရွေးပါ...

en: Select region of silence around cursor
my: ခါဆာ ပတ်လည်မှ ငြိမ်သက်မှု နယ်ပယ်ကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select region of sound around cursor
my: ခါဆာ ပတ်လည်မှ အသံ နယ်ပယ်ကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select stream(s) to import
my: တင်သွင်းဖို့ စီးကြောင်း(များ)ကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select threshold
my: အတိုင်းအတာကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select threshold (lower is more sensitive):
my: အတိုင်းအတာကို ရွေးချယ်ပါ (အောက်ပိုင်းဟာ ပိုပြီး အာရုံခံနိုင်တယ်) -

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
my: ရိုးရှင်းတဲ့ဟောပြောမှု ချိန်ကြိုး အစုအတွက် အသံဆိုင်ရာ ဖိုင်များကို ရွေးပါ...

en: Select xml file to export presets into
my: XML ဖိုင်ကို ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များထဲ တင်ပို့ဖို့ ရွေးချယ်ပါ

en: Select xml file with presets to import
my: xml ဖိုင်ကို တင်သွင်းဖို့ ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များနဲ့ အတူ ရွေးချယ်ပါ

en: Select-Silence
my: ငြိမ်သက်မှု-ရွေးပါ

en: Select-Sound
my: အသံ-ရွေးပါ

en: Selection
my: ရွေးချယ်မှု

en: Selection
my: ရွေးချယ်မှု

en: Selection Contract Left
my: ရွေးချယ်မှု ဘယ်ဖက် ကျုံ့သွားမှု

en: Selection Contract Right
my: ရွေးချယ်မှု ညာဖက် ကျုံ့သွားမှု

en: Selection End
my: ရွေးချယ်မှု အဆုံး

en: Selection Extend Left
my: ရွေးချယ်ချက် ဘယ်ဖက် တိုးချဲ့မှု

en: Selection Extend Right
my: ရွေးချယ်ချက် ညာဖက် တိုးချဲ့မှု

en: Selection Length
my: ရွေးချယ်မှု အရှည်

en: Selection Start:
my: ရွေးချယ်မှု စတင်ခြင်း -

en: Selection Tool
my: ရွေးချယ်မှု ကိရိယာ

en: Selection is too small to use voice key.
my: ရွေးချယ်မှုဟာ အသံခလုတ်ကို သုံးဖို့ အရမ်းငယ်တယ်။

en: Selection to End
my: အဆုံးသတ်ဖို့ ရွေးချယ်ခြင်း

en: Selection to Start
my: အစပြုဖို့ ရွေးချယ်ခြင်း

en: SelectionBar
my: ရွေးချယ်မှုတန်းလျာ

en: Semitones (half-steps):
my: အသံ၀က် (အဆင့်များ-တ၀က်) -

en: Semitones in half-steps
my: အဆင့်များ-တ၀က်ပါတဲ့ အသံ၀က်များ

en: Sensitivity
my: အာရုံခံနိုင်မှု

en: Set (or Extend) Left Selection
my: ဘယ်ဖက် ရွေးချယ်မှုကို ချမှတ်ပါ ((သို့) တိုးချဲ့ပါ)

en: Set (or Extend) Right Selection
my: ညာဖက် ရွေးချယ်မှုကို ချမှတ်ပါ ((သို့) တိုးချဲ့ပါ)

en: Set Range
my: အတိုင်းအတာကို ချမှတ်ပါ

en: Set Range...
my: အတိုင်းအတာကို ချမှတ်ပါ...

en: Set Rate
my: နှုန်းထားကို ချမှတ်ပါ

en: Set Sample Format
my: နမူနာ အမျိုးအစားကို ချမှတ်ပါ

en: Set Selection Point
my: ရွေးချယ်မှု အမှတ် ချမှတ်ပါ

en: Set Selection Point and Play
my: ရွေးချယ်မှု အမှတ်ကို ချမှတ်ပြီး ဖွင့်ပြပါ

en: Set Selection Range
my: ရွေးချယ်မှု အတိုင်းအတာကို ချမှတ်ပါ

en: Set range to '%d' - '%d'
my: သတ်မှတ်မဲ့ အတိုင်းအတာ '%d' - '%d'

en: Settings folder:
my: တပ်ဆင်ချက်များ ဖိုင်တွဲ -

en: Shaped
my: ပုံဖေါ်ထားချက်

en: Shift-Drag
my: Shift-ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Shift-Left-Click
my: Shift-ဘယ်-နှိုပ်ပါ

en: Shift-Left-Drag
my: Shift-ဘယ်-ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Shift-Wheel-Rotate
my: Shift-ဘီး-လည်ပတ်ပါ

en: Short Tracks
my: အသံလမ်းကြောတိုများ

en: Short period:
my: တိုတောင်းတဲ့အချိန် -

en: Short seek left during playback
my: ပြန်ဖွင့်ချက် အတွင်းဘယ်ဖက် ရေတို ရှာဖွေမှု

en: Short seek right during playback
my: ပြန်ဖွင့်ချက် အတွင်းညာဖက် ရေတို ရှာဖွေမှု

en: Show &Log...
my: လော့ဂ်ကို ပြပါ...

en: Show All Codecs
my: ကိုဓများ အားလုံးကို ပြသပါ

en: Show All Formats
my: အမျိုးအစားများ အားလုံးကို ပြသပါ

en: Show a grid along the &Y-axis
my: &Y-axis တလျှောက် ဂရစ်ကွက် တခုကို ပြသပါ

en: Show output
my: ရလဒ်ကို ပြသပါ

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
my: လက္ခဏာ အပြောင်းအလဲ           -- ဆိုလိုချက် - %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
my: လက်မှတ် ပြောင်းလဲမှုများ (မြင့်တဲ့ အတိုင်းအတာ)

en: Sign Changes (Low Threshold)
my: လက်မှတ် ပြောင်းလဲမှုများ (နိမ့်တဲ့ အတိုင်းအတာ)

en: Silence
my: ငြိမ်သက်စေပါ

en: Silence Audi&o
my: အသံတိတ်စေပါ

en: Silence Generator
my: တိတ်ဆိတ်တဲ့ ထုတ်လုပ်ကိရိယာ

en: Silence Labels
my: အမှတ်အသားများကို ငြိမ်သက်စေပါ

en: Silence compression:
my: ဖိသိပ်မှုကို ငြိမ်သက်​စေပါ -

en: Silence duration:
my: တိတ်ဆိတ်မှု ကြာမြင့်ချိန် -

en: Silence selection
my: ရွေးချယ်ချက်ကို ငြိမ်သက်စေပါ

en: Silence...
my: တိတ်ဆိတ်ပါ...

en: Silenced labeled regions
my: ငြိမ်သက်ထားတဲ့ စာတန်းတပ် နယ်ပယ်များ

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
my: %.2f စက္ကန့်နေရာ %.2f အတွက် ငြိမ်သက်တဲ့ ရွေးချယ်မှု အသံလမ်းကြောများ

en: Simple
my: ရိုးရှင်းမှု

en: Simulator
my: ခွင်တုစက်

en: Sine
my: ဆိုင်း

en: Size
my: အရွယ်

en: Skip Points
my: ခုန်ကျော်မှု အမှတ်များ

en: Skip to End
my: အဆုံးကို ကျော်သွားပါ

en: Skip to Start
my: အစကို ကျော်သွားပါ

en: Slide Tool
my: စလိုက် ကိရိယာ

en: Slider Input
my: စလိုင်ဒါ ထည့်သွင်းချက်

en: Slider Output
my: စလိုင်ဒါ ရလဒ်

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
my: အချိန် ​​စကေး/အသံပေါက် ရွှေ့ပြောင်းမှုကို လျှိုသွင်းခြင်း

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
my: အချိန် ​​စကေး/အသံပေါက် ရွှေ့ပြောင်းမှုကို လျှိုသွင်းခြင်း...

en: Smooth at Sample
my: နမူနာကို ချောမွေ့စေပါ

en: Snap To
my: ကူးသွားတဲ့ နေရာ

en: Snap To Off
my: အပိတ်ဆီ ကူးသွားပါ

en: Snap To On
my: အဖွင့်ဆီ ကူးသွားပါ

en: Software Playthrough (on/off)
my: ဆော့ဗ်ဝဲ ဆက်လက်ဖွင့်ပြမှု (အဖွင့်/အပိတ်)

en: Solo
my: တပင်တိုင်

en: Solo/Unsolo focused track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောကို Solo/Unsolo

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
my: အိုဒေးစီးတီးကို နောက်ဆုံးအချိန် သုံးစွဲ​စဉ် အချို့ စီမံချက်များကို ကောင်းကောင်း မသိဘူး။
    ကံအားလျှော်စွ၍၊ အောက်ပါ စီမံချက်များကို အလိုအလျှောက် ဆယ်တင်နိုင်တယ် -

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
my: အောက်ပါ %ld ဖိုင်(များ)ကကို တင်ပို့ပြီးနောက် တစုံတခု တကယ်ပဲ ချို့ယွင်းသွားတယ်။

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီယန္တရားငယ် သက်ရောက်မှုများကို အသံလမ်းကြောရဲ့ ချာနယ်များ တခုချင်း မကိုက်ညီတဲ့ နေရာမှ စတီရီယို အသံလမ်းကြောများပေါ်မှာ မဆောင်​ရွတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ပိုင်းလုံး ယန္တရားငယ်ကို အစပြုဖို့ မအောင်မြင်ဘူး။

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ပိုင်းလုံး ယန္တရားငယ်များကို အသံလမ်းကြောရဲ့ ချာနယ်များ တခုချင်း မကိုက်ညီတဲ့ နေရာမှ စတီရီယို အသံ​လမ်းကြောများပေါ်မှာ မဖွင့်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ အသံလမ်းကြောများ မကိုက်ညီတဲ့ နေရာမှ စတီရိယို အသံလမ်းကြောများပေါ်မှာ သက်ရောက်မှုကို အသုံးမချနိုင်ဘူး။

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ပိုင်းလုံး ယန္တရားငယ်ကို ဖွင့်ဖို့ မအောင်မြင်ဘူး။

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ လမ်းကြောင်းအမည် ၂၅၆ ထက် ​ရှည်တဲ့  အက္ခရာများကို ပံ့ပိုးမပေးဘူး။

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီသက်ရောက်မှုကို အသံလမ်းကြောရဲ့ ချာနယ်များ တခုချင်း မကိုက်ညီတဲ့ နေရာမှ စတီရီယို အသံလမ်းကြောများပေါ်မှာ မဆောင်​ရွတ်နိုင်ဘူး။

en: Sort By Name
my: အမည်အလိုက် မျိုးတုစုပါ

en: Sort By Time
my: အချိန်အလက် မျိုးတူစုပါ

en: Sound Activated Record
my: အသံက အသံသွင်းမှုကို သက်၀င်စေတယ်

en: Sound Activated Recording
my: အသံက အသံသွင်းမှုကို သက်၀င်စေတယ်

en: Sound Activated Recording (on/off)
my: အသံ သက်၀င်စေတဲ့ အသံသွင်းမှု (အဖွင့်/အပိတ်)

en: Sound Activation Level...
my: အသံ သက်၀င်မှု အဆင့်...

en: Sound card mixer support
my: အသံကဒ် ရောစပ်ကိရိယာ ပံ့ပိုးမှု

en: Sp&lit
my: ခွဲခြမ်းပါ

en: Sp&lit Delete
my: ပယ်ဖျက်ချက်ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Special thanks:
my: အထူး ကျေးဇူးတင်ချက်များ -

en: Specify AAC Options
my: AAC ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify AC3 Options
my: AC3 ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify AMR-NB Options
my: AMR-NB ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify AMR-WB Options
my: AMR-WB ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify Command Line Encoder
my: ညွှန်ကြားချက် လိုင်း စာဝှက်ရေးကိရိယာကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify FLAC Options
my: FLAC ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify MP2 Options
my: MP2 ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify MP3 Options
my: MP3 ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify New Filename:
my: ဖိုင်အမည်သစ်ကို သတ်မှတ်ပါ -

en: Specify Ogg Vorbis Options
my: အော့ဂျ် ဝေါဘီးစ် ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify Other Options
my: အခြား ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify Uncompressed Options
my: ဖိသိပ်မထားတဲ့ ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Specify WMA Options
my: WMA ရွေးစရာများကို သတ်မှတ်ပါ

en: Spectral Processor
my: အသံလှိုင်းစဉ် ပရိုဆက်ဆာ

en: Spectrograms
my: စပက်ထရိုဂရမ်များ

en: Spectrum
my: ရောင်စဉ်

en: Spectrum log(f)
my: ရောင်စဉ် လော့ဂ်(f)

en: Spike Cleaner
my: စပိုက် ရှင်းလင်းကိရိယာ

en: Spike Cleaner...
my: စပိုက် ရှင်းလင်းကိရိယာ...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
my: လင်း အာလံ စီမံတဲ့ စပိုက်ရှင်းလင်းကိရိယာ

en: Spl&it Cut
my: ခွဲခြမ်းပါ

en: Spli&t
my: ခွဲခြမ်းပါ

en: Split
my: ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Cut
my: ဖြတ်ယူမှုကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Cut Labels
my: အမှတ်အသားများကို ဖြတ်ယူချက်ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split D&elete
my: ပယ်ဖျက်မှုကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Delete
my: ပယ်ဖျက်မှုကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Delete Labels
my: အမှတ်အသားများ ပယ်ဖျက်ချက်ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Deleted labeled regions
my: ပယ်ဖျက်ထားတဲ့ စာတန်းတပ် နယ်ပယ်များကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Labels
my: အမှတ်အသားများကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Ne&w
my: အသစ် ခွဲခြမ်းပါ

en: Split New
my: အသစ်ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Stereo Track
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြောကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Stereo to Mono
my: စတီရီယိုကို မိုနိုအဖြစ် ခွဲခြမ်းပါ

en: Split Stereo to Mono '%s'
my: စတီရီယိုကို မိုနို '%s' အဖြစ် ခွဲခြမ်းပါ

en: Split at labels
my: အမှတ်အသားများကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split files based on:
my: ခွဲခြမ်းတဲ့ ဖိုင်များ အခြေပြုတဲ့ အရာ -

en: Split labeled regions
my: စာတန်းတပ် နယ်ပယ်များကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split stereo track '%s'
my: စတီရီယို အသံလမ်းကြော '%s' ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split to new track
my: အသံလမ်းကြောသစ်ကို ခွဲခြမ်းပါ

en: Split-cut to the clipboard
my: အောက်ခံကတ်ပြားကို ဖြတ်ယူခွဲခြမ်းပါ

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
my: ခွဲခြမ်း-ပယ်ဖျက်မှု %.2f စက္ကန့် နေရာ t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
my: စာတန်းတပ်ထားတဲ့ နယ်ပယ်များကို အောက်ခံကတ်ပြားမှာ ခွဲခြမ်းဖြတ်ယူပါ

en: Square
my: စတုရန်းပုံ

en: Square, no alias
my: စတုရန်း၊ အမည်ပွား မရှိ

en: Stages
my: အဆင့်များ

en: Stages:
my: အဆင့်များ -

en: Standard
my: စံညွှန်း

en: Standard Autocorrelation
my: စံညွှန်း အလိုအလျောက် ပြန်လှန်ဆက်နွှယ်မှု

en: Standard Vinyl RPM:
my: စံညွှန်း Vinyl RPM:

en: Start
my: စတင်မှု

en: Start Date
my: ရက်စွဲကို စတင်ပါ

en: Start Date and Time
my: ရက်စွဲနဲ့ အချိန်ကို စတင်ပါ

en: Start Monitoring
my: စောင့်ကြည့်မှုကို စတင်ပါ

en: Start Time
my: စတင်ချိန်

en: Start and stop must be greater than 0.
my: စတင်ခြင်းနဲ့ ရပ်တန့်ခြင်းဟာ ၀ ထက် ကြီးရမယ်။

en: Start offset:
my: အော့ဖ်ဆက် စတငပါ -

en: Start threshold (samples):
my: အတိုင်းအတာကို စတင်ပါ (နမူနာများ) -

en: Start time after after end time!
    Please enter reasonable times.
my: အချိန် ကုန်ဆုံးပြီးနောက် စတင်ချိန်။
    လက်တွေ့ကျတဲ့ အချိန်များကို ရေးသွင်းပါ။

en: Step 1
my: အဆင့် ၁

en: Step 2
my: အဆင့် ၂

en: Stereo
my: စတီရီယို

en: Stereo Trac&k to Mono
my: စတီရီယိုမှ မိုနို လမ်ကြောင်းသို့

en: Stereo to Mono Effect not found
my: စတီရီယိုမှ မိုနို သက်ရောက်မှုကို မတွေ့ရဘူး

en: Stereo,
my: စတီရီယို၊

en: Stereo, 999999Hz
my: စတီရီယို၊ ၉၉၉၉၉၉Hz

en: Stop
my: ရပ်နားပါ

en: Stop Monitoring
my: စောင့်ကြည့်မှုကို ရပ်နားပါ

en: Stop threshold (samples):
my: အတိုင်းအတာကို ရပ်တန့်ပါ (နမူနာများ) -

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
my: WCAG ၂.၀ ရဲ့ အောင်မြင်မှု စံညွှန်း ၁.၄.၇ - မအောင်မြင်ဘူး

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
my: WCAG ၂.၀ ရဲ့ အောင်မြင်မှု စံညွှန်း ၁.၄.၇ - အောင်မြင်တယ်

en: Successfully exported the following %ld file(s).
my: အောက်ပါ %ld ဖိုင်(များ)ကို အောင်မြင်စွာ တင်ပို့လိုက်ပြီ။

en: Sync MIDI with Audio
my: MIDI ကို အသံနဲ့ တပြိုင်တည်း လုပ်ဆောင်ပါ

en: Synchronize MIDI with Audio
my: MIDI ကို အသံနဲ့ တပြိုင်တည်းလုပ်ဆောင်ပါ

en: T&ools Toolbar
my: ကိရိယာများ ခလုတ်တန်း

en: T&ransport
my: တင်ပို့ပါ

en: Tag:
my: စာအမှတ် -

en: Tall Tracks
my: အသံလမ်းကြောမြင့်များ

en: Template
my: ပုံစံခွက်

en: Temporarily replace missing data with silence [this session only]
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ အချက်အလက်ကြမ်းကို တိတ်ဆိတ်ပြီး ယာယီ အစားထိုးပါ [ဒီအခန်း အတွက်သာ]

en: Temporary files directory
my: ယာယီ ဖိုင်များ ဖိုင်တွဲ

en: Ten Sec
my: ဆယ်စက္ကန့်

en: Test Mode
my: စမ်းသပ်မှု စနစ်

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
my: စာသား ဖိုင်များ (*.txt)|*.txt|ဖိုင်များ အားလုံး (*.*)|*.*

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
my: ပြုပြင်တဲ့ သက်ရောက်မှုကို ပျက်စီးတဲ့ အသံ (နမူနာများ ၁၂၈ အထိ) ရဲ့ အလွန် တိုတောင်းတဲ့ အပိုင်းများမှာ သုံးစွဲဖို့ ရည်ရွယ်ထားတယ်။
    
    ချဲ့ကားပြီး စက္ကန့်တခုရဲ့ သေးငယ်တဲ့ အစိတ်အပိုင်းတခုကို ရွေးပါ။

en: The entered value is invalid
my: ရေးသွင်းထားတဲ့ တန်ဖိုးဟာ မမှန်ဘူး

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်း '%s' ကို သတ်မှတ်ထားပြီးတဲ့ နေရာ -
    
    '%s'

en: The maximum frequency must be an integer
my: အများဆုံး ကြိမ်နှုန်းဟာ ကိန်းပြည့်ဖြစ်ရမယ်

en: The maximum number of notes must be an integer
my: မှတ်စုများရဲ့ အများဆုံး အရေအတွက်ဟာ ကိန်းပြည့်တခု ဖြစ်ရမယ်

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
my: မှတ်စုများရဲ့ အများဆုံး အရေအတွက်ဟာ ၁...၁၂၈ အတိုင်းအတာထဲမှာ ရှိရမယ်

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
my: အနည်းဆုံး ကျယ်ပြန့်မှု (dB) ဟာ ကိန်းပြည့် ဖြစ်ရမယ်

en: The minimum frequency must be an integer
my: အနည်းဆုံး ကြိမ်နှုန်းဟာ ကိန်းပြည့်တခု ဖြစ်ရမယ်

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
my: စီမံချက် နမူနာ နှုန်းထား (%d) နဲ့ ဘစ်နှုန်းထား (%d kbps) ပေါင်းစပ်ခြင်းကို
    MP3 ဖိုင် အမျိုးအစားက ​ပံ့ပိုးမပေးဘူး

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
my: စီမံချက် နမူနာ နှုန်း (%d) နဲ့ ဘစ်နှုန်းထား (%d kbps) ပေါင်းစပ်မှုကို လက်ရှိ ရလဒ်
     ဖိုင်အမျိုးအစားက ပံ့ပိုးမထားဘူး။

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
my: စီမံချက် နမူနာ နှုန်းထား (%d) ကို MP3 ဖိုင်အမျိုးအစားက
     ပံ့ပိုးမပေးဘူး။

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
my: စီမံချက် နမူနာ နှုန်း (%d) ကို လက်ရှိ ရလဒ် ဖိုင်အမျိုးအစားက ပံ့ပိုးမထားဘူး။

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ ဖိုင်အမည်ကို ယူနီကုဒ် အက္ခရာ သုံးစွဲမှုကြောင့် အသွင်မပြောင်းနိုင်ဘူး။

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
my: အခြား အိုဒေးစီးတီး မိတ္တူ တခု လည်ပတ်နေမှုကို စက်က တွေ့ရှိသွားတယ်။

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
my: သင်သုံးစွဲနေတဲ့ အိုဒေးစီးတီး မူအဆင့်က အချိန် အသံလမ်းကြောများ မျိုးစုံကို ပံ့ပိုး​မပေးဘူး။

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    [Only the control toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.]
my: အဓိကကျစေခြင်းဟာ စမ်းသပ်နေဆဲ အင်္ဂါရပ်တခု ဖြစ်တယ်။
    
    ၄င်းကို စမ်းကြည့်ပါ၊"အဓိက သိမ်းဆည်းချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ" ကို နှိုပ်ပြီး Gimp လို ရုပ်ပုံ တည်းဖြတ်
     ကိရိယာ တခုကို သုံးစွဲပြီး ImageCacheVxx.png ထဲမှ ရုပ်ပုံများနဲ့ အရောင်များကို ရှာပြီး ပြုပြင်ပါ။
    
    အိုဒေးစီးတီးထဲမှာ ပြောင်းလဲထားတဲ့ ရုပ်ပုံများနဲ့ အရောင်များကို "အဓိက သိမ်းဆည်းချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ" ဖွင့်ဖို့ နှိုပ်ပါ
    
    [ရုပ်ပုံ ဖိုင်က အခြား ပုံသင်္ကေတများကို ပြသပေမဲ့ လှိုင်းလမ်းကြောင်း ပေါ်မှ အထိန်း ခလုတ်တန်းနဲ့ အရောင်များသာ လတ်တလော ထိခိုက်နေတယ်။]

en: Theme
my: အဓိကအချက်

en: Theme Cache - Images && Color
my: အဓိက ယာယီသိမ်းဆည်းချက် - ရုပ်ပုံများ && အရောင်

en: There are no label tracks to export.
my: တင်ပို့ဖို့ စာတမ်း ကပ်ထားတဲ့ အသံလမ်းကြောများ မရှိဘူး။

en: There are no options for this format.
my: ဒီအမျိုးအစားအတွက် ရွေးစရာများ မရှိဘူး။

en: There is not enough room available to expand the cut line
my: ဖြတ်ယူတဲ့ လိုင်းကို ချဲ့ကားဖို့ ရနိုင်တဲ့ နေရာ မလုံလောက်ဘူး

en: There is not enough room available to paste the selection
my: ရွေးချယ်ချက်ကို ပွားယူဖို့ ရနိုင်တဲ့ နေရာ မလုံလောက်ဘူး

en: There was a problem printing.
my: ပုံနှိုပ်တဲ့ ပြဿနာတရပ် ရှိ​တယ်။

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
my: သင့်ရဲ့ နောက်ဆုံး လုပ်ဆောင်ချက်မှာ ပြဿနာတခု ရှိတယ်။ ဒီအရာကို ပရိုဂရမ် အမှား
    တခုလို့ သင်ယူဆရင်၊ ၄င်းဖြစ်ပွားတဲ့ နေရာအတိအကျကို ကျွန်ပ်တို့ကို ပြောပြပါ။

en: Theshold for silence:
my: တိတ်ဆိတ်မှုအတွက် အတိုင်းအတာ -

en: This file was saved by Audacity %s, a much
    older version.  The format has changed.
    
    Audacity could corrupt the file in opening
    it, so you must back it up first.
    
    Open this file now?
my: ဒီဖိုင်ကို ပိုအရင်ကျတဲ့ အိုဒေးစီးတီး %s က 
    သိမ်းဆည်ထားတယ်။ အမျိုးအစားက ပြောင်းလဲသွားတယ်။
    
    ၄င်းကို အိုဒေးစီးတီးက ဖိုင်ကို ဖွင့်တဲ့အခါ ပျက်စီးစေနိုင်တယ်၊
    ဒါကြောင့် ၄င်းကို သင် အလျင် အရန်သင့် သိမ်းဆည်းထားရမယ်။
    
    ဒီဖိုင်ကို အခု ဖွင့်မလား။

en: This file was saved by Audacity %s.
    
    Audacity can open and save this file, but saving it in this version
    will then prevent any 1.2 or earlier version opening it.
    
    Open this file now?
my: ဒီဖိုင်ကို အိုဒေးစီးတီး %s နဲ့ သိမ်းဆည်းထားတယ်။
    
    ဒီဖိုင်ကို အိုဒေးစီးတီးက ဖွင့်ပြီး သိမ်းဆည်းနိုင်တယ်၊ ဒါပေမဲ့ ဒီမူအဆင့်နဲ့ သိမ်းဆည်းခြင်းက
    ၁.၂ တခုခု (သို့) ပို​အလျင်ကျတဲ့ မူအဆင့်က ၄င်းကို ဖွင့်ဖို့ တားဆီးနိုင်တယ်။
    
    ဒီဖိုင်ကို အခု ဖွင့်မလား။

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s - you need to upgrade to
    a newer version to open this file.
my: ဒီဖိုင်ကို အိုဒေးစီးတီး %s အသုံးပြုပြီး သိမ်းဆည်းထားတယ်။
    သင်ဟာ အိုဒေးစီးတီး %s ကို သုံးစွဲနေတယ် - ဒီဖိုင်ကို ဖွင့်ဖို့
    ပိုမို သစ်လွင်တဲ့ မူအဆင့်တခုကို အဆင့်မြှင့်ဖို့ သင်လိုအပ်တယ်။

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
my: ဒီ ပါရာမီတာ ဖိုင်ကို %s မှ သိမ်းဆည်းထားတယ်။ ဆက်လုပ်မလား?

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
my: အိုဒေးစီးတီးရဲ့ ဒီမူအဆင့်ကို %s ပံ့ပိုးမှုနဲ့ ပြုစုမထားဘူး

en: Threshold
my: အတိုင်းအတာ

en: Threshold %d dB
my: အတိုင်းအတာ %d dB

en: Threshold for Noise:
my: ဆူညံသံအတွက် အတိုင်းအတာ -

en: Threshold for silence:
my: တိတ်ဆိတ်ဖို့ အတိုင်းအတာ -

en: Threshold:
my: အတိုင်းအတာ -

en: Time
my: အချိန်

en: Time Scale
my: အချိန် စကေး

en: Time Shift Tool
my: အချိန် ရွှေ့ပြောင်း ကိရိယာ

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
my: အ​ချိန် ကုန်ဆုံးမှု = %2d နာရီ(များ)၊ %2d မိနစ်(များ)၊ %.2f စက္ကန့်များ။

en: Time shift all clips in track
my: အသံကြောထဲမှ အသံ ရွှေပြောင်းတဲ့ အပိုင်းများအားလုံး

en: Time shift clip or move up/down between tracks
my: အသံကြောများ အကြား အချိန် ရွှေ့ပြောင်းမှု အပိုင်း (သို့) အထက်/အောက် ရွေ့လျားမှု

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
my: အသံလမ်းကြောများ/တွဲညှပ်များ ရွှေ့ပြောင်းတဲ့ အချိန် %s %.02f စက္ကန့်

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
my: အ​ချိန် စတင်မှု = %2d နာရီ(များ)၊ %2d မိနစ်(များ)၊ %.2f စက္ကန့်များ။

en: Time-Shift
my: အချိန်-ရွှေ့ပြောင်းမှု

en: Timeline Changer
my: အချိန်ဇယား ပြောင်းကိရိယာ

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
my: အချိန်များဟာ လက်တွေ့မကျဘူး။
    လက်တွေ့ကျတဲ့ အချိန်များကို ရေးသွင်းပါ။

en: To Pitch
my: အသံပေါက်သို့

en: To RPM
my: RPM သို့

en: To beats per minute
my: မိနစ်အလိုက် ရိုက်ချက်များသို့

en: To find %s, click here -->
my: %s ကို ရှာတွေ့ဖို့၊ ဒီနေရာကို နှိုပ်ပါ -->

en: To frequency in seconds
my: စက္ကန့်များပါတဲ့ ကြိမ်နှုန်းသို့

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
my: FFmpeg အခမဲ့ မိတ္တူတခုကို ရယူဖို့၊ ဒီနေရာကို နှိုပ်ပါ -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
my: လမ်ရဲ့ အခမဲ့ မိတ္တတခုကို ရရှိဖို့၊ ဒီမှာ နှိုပ်ပါ -->

en: To length in seconds
my: စက္ကန့်များပါတဲ့ အရှည်သို့

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
my: ရောင်စဉ်ကို ရေးမှတ်ဖို့၊ ရွေးထားတဲ့ အသံလမ်းကြောများ အားလုံးဟာ တူညီတဲ့ နမူနာ အဆင့်ဖြစ်ရမယ်။

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
my: ရေးဆွဲမှုကို သုံးစွဲဖို့၊ အသံလမ်းကြော ရွေးနိုင်တဲ့ စာရင်းတွဲ စာရင်းမှတ်ထဲမှ 'လှိုင်းသဏ္ဍာန်' ကို ရွေးပါ။

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
my: ရေးဆွဲမှုကို သုံးစွဲဖို့၊ နမူနာများ တခုချင်း သင် မတွေ့မချင်း နောက်က် ချဲ့ထွင်ပါ။

en: To:
my: သို့ -

en: Toggle Focused Track
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောကို ထိန်းပါ

en: Tone Generator
my: အသံ ထုတ်လုပ်ကိရိယာ

en: Tone duration:
my: အသံ ကြာမြင့်ချိန် -

en: Tone...
my: အသံ...

en: Tone/silence ratio:
my: အသံ/တိတ်ဆိတ်မှု အချိုး -

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
my: ရွေးထားတဲ့ အသံ အရမ်းများလွန်းတယ်။ အသံရဲ့ ပထမဆုံး %.1f စက္ကန့်များကိုသာ ဆန်းစစ်ပေးမယ်။

en: Tool
my: ကိရိယာ

en: ToolDock
my: ကိရိယာထားရှိရာ

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Track
my: အသံလမ်းကြော

en: Track %d
my: အသံလမ်းကြော %d

en: Track &Start to Cursor
my: အသံလမ်းကြောဟာ ခါဆာဖက်ကို စတင်တယ်

en: Track Name
my: အသံလမ်းကြော အမည်

en: Track Number
my: အသံလမ်းကြော အမှတ်စဉ်

en: Track Panel
my: အသံလမ်းကြော ဘောင်ကွက်

en: Track Remove
my: အသံလမ်းကြော ဖယ်ရှားမှု

en: Track Title
my: အသံလမ်းကြော ခေါင်းစဉ်

en: TrackView
my: အသံလမ်းကြော မြင်ကွင်း

en: Tracks
my: အသံလမ်းကြောများ

en: Tracks are too long to repeat the selection.
my: ရွေးချယ်မှုကို ထပ်လုပ်ဖို့ အသံလမ်းကြောများက အလွန်ရှည်လျားတယ်။

en: Tracks sorted by name
my: အမည်အလိုက် မျိုးစုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောများ

en: Tracks sorted by time
my: အချိန်အလိုက် မျိုးစုထားတဲ့ အသံလမ်းကြောများ

en: Transcri&ption Toolbar
my: ရေးမှတ်ချက် ခလုတ်တန်း

en: Transcription
my: ရေးမှတ်ခြင်း

en: Tri&m
my: တိဖြတ်ပါ

en: Triangle
my: တြိဂံပုံ

en: Trim
my: တိဖြတ်ပါ

en: Trim file to selection
my: ရွေးချယ်​​ချက် အတွက် ဖိုင်ကို တိဖြတ်ပါ

en: Trim outside selection
my: ရွေးချယ်ချက် ပြင်ပကို တိဖြတ်ပါ

en: Truncate Silence
my: တိတ်ဆိတ်မှုကို တိဖြတ်ပါ

en: Truncate Silence...
my: တိတ်ဆိတ်မှုကို တိဖြတ်ပါ...

en: Truncating Silence...
my: တိတ်ဆိတ်မှုကို တိဖြတ်ခြင်း...

en: Unable to determine
my: မဆုံးဖြတ်နိုင်ဘူး

en: Unable to export
my: မတင်ပို့နိုင်ဘူး

en: Unable to initialize MP3 stream
my: MP3 စီးကြောင်းကို အစပြုလို့ မရဘူး

en: Unable to open genre file.
my: အမျိုအစားဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။

en: Unable to open target file for writing
my: ပစ်မှတ်ထားတဲ့ ဖိုင်ကို ရေးသားဖို့ မဖွင့်နိုင်ဘူး

en: Unable to open/create test file
my: စမ်းသပ်ဖိုင်ကို မဖွင့်နိုင်/မဖန်တီးနိုင်ဘူး

en: Unable to remove '%s'
my: '%s' ကို မဖယ်ရှားနိုင်ဘူး

en: Unable to rename '%s' to '%s'
my: '%s' ကို '%s' အဖြစ် အမည် မပြောင်းနိုင်ဘူး

en: Unable to save genre file.
my: အမျိုးအစား ဖိုင်ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ဘူး။

en: Uncompressed Export Setup
my: ဖိသိပ်မထားတဲ့ တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: Undo
my: ပြန်ဖြည်ပါ

en: Undo History
my: မှတ်တမ်းကို ပြန်ဖြည်ပါ

en: Unknown command line option: %s
my: အမည်မသိတဲ့ အမိန့်ပေး လိုင်း ရွေးစရာ - %s

en: Unsorted
my: မျိုးခွဲမထားချက်

en: Unsupported Formats
my: ပံ့ပိုးမထားတဲ့ အမျိုးအစားများ

en: Up
my: အထက်

en: Up Octave
my: ရှစ်သံတွဲ အထက်

en: Upper speed limit
my: အထက်ပိုင်း အရှိန် ကန့်သတ်ချက်

en: Use LPC
my: LPC ကို သုံးစွဲပါ

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
my: နေရာကွက်များကို ကူးသန်းကြည့်ရှုဖို့ မြှား ခလုတ်များ ((သို့) တည်းဖြတ်အပြီးမှာ RETURN ခလုတ်) ကို သုံးပါ။

en: Use right mouse button or context key to change format
my: အမျိုးအစားကို ပြောင်းဖို့ ညာဖက် ကြွတ်ခလုတ် (သို့) အကြောင်းအရာ သော့ချက်ကို သုံးစွဲပါ

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
my: စီမံချက်များ အများအပြား တပြိုင်တည်း ဖွင့်ဖို့ လက်ရှိ လည်ပတ်နေတဲ့ အိုဒေးစီးတီး
    လုပ်ငန်းစဉ်ထဲမှ အသစ် (သို့) အဖွင့် အမိန့်ပေးချထက်များကို သုံးစွဲပါ။

en: Using Label/Track Name
my: အမှတ်အသား/အသံကြော အမည်ကို သုံးစွဲခြင်း

en: Using block size of %ld
my: %ld ရဲ့ အုပ်စု အ​ရွယ်ကို သုံးစွဲခြင်း

en: Using:
my: သုံးစွဲခြင်း -

en: Utility
my: သုံးစွဲမှု

en: Variable
my: ကိန်းရှင်

en: Variable Speed:
my: ကိန်းရှင် အမြန်နှုန်း -

en: Vertical Ruler
my: ဒေါင်လိုက် ပေတံ

en: Vertical Stereo
my: ဒေါင်လိုက် စတီရီယို

en: Volume
my: အသံထိန်းခလုတ်

en: Vorbis version mismatch
my: မကိုက်ညီတဲ့ Vorbis မူအဆင့်

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
my: WAV (မိုက်ခရိုဆော့ဗ်) စာချုပ်ထား ၁၆ ဘစ် PCM

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
my: WAV, AIFF, နဲ့ အခြား ဖိသိပ်မထားတဲ့ အမျိုးအစားများ

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
my: WCAG ၂.၀ အောင်မြင်မှု စံညွှန်း ၁.၄.၇ ခြားနားချက် ရလဒ်များ

en: WCAG2 Fail
my: WCAG2 မအောင်မြင်ဘူး

en: WCAG2 Pass
my: WCAG2 အောင်မြင်တယ်

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
my: WMA (မူအဆင့် ၂) ဖိုင်များ (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
my: WMA တင်ပို့မှု တပ်ဆင်ချက်

en: Wah Frequency Offset (%):
my: ဝါ ကြိမ်နှုန်း အော့ဖ်ဆက် (%) -

en: Wah frequency offset in percent
my: ရာခိုင်နှုန်းအလိုက် ဝါ ကြိမ်နှုန်း အော့ဖ်ဆက်

en: Wahwah
my: ဝါဝါ

en: Wahwah...
my: ဝါဝါ...

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
my: ၅ စက္ကန့် စောင့်ပြီး ရှေ့ဆုံးက ၀င်းဒိုး/အညွှန်းစာမျက်နှာကို ဖမ်းယူပါ

en: Waiting to start recording at %s.
my: အသံသွင်းမှု %s မှာ စတင်ဖို့ စောင့်ဆိုင်းနေတယ်။

en: Warning
my: သတိပေးချက်

en: Warning empty project
my: ဗလာ စီမံချက်အတွက် သတိပေးချက်

en: Warnings
my: သတိပေးချက်များ

en: Waveform
my: လှိုင်းသဏ္ဍာန်

en: Waveform (dB)
my: လှိုင်းသဏ္ဍာန် (dB)

en: Waveform:
my: လှိုင်းသဏ္ဍာန် -

en: Waveshaper
my: လှိုင်းပုံဖေါ်ကိရိယာ

en: Welcome to Audacity
my: အိုဒေးစီးတီးမှ ကြိုဆိုပါတယ်

en: Welcome to Audacity version %s
my: အိုဒေးစီးတီး မူအဆင့် %s မှ ကြိုဆိုပါတယ်

en: Welcome!
my: ကြိုဆိုပါတယ်!

en: Wheel-Rotate
my: ဘီး-လည်ပတ်ပါ

en: When exporting tracks to an audio file
my: အသံ ဖိုင်တခုဆီ အသံကြောများကို တင်ပို့တဲ့အခါ

en: When importing audio files
my: အသံ ဖိုင်များကို တင်သွင်းနေတဲ့ အခါ

en: When saving a project that depends on other audio files
my: စီမံချက် တခုကို သိမ်းဆည်းတဲ့အခါ အခြား အသံဖိုင်များ အပေါ် မူတည်တယ်

en: Whenever a project depends on other files:
my: ဘယ်အချိန်မဆို စီမံချက် တခုက အခြား ဖိုင်များကို မှီခိုတယ် -

en: Where is %s?
my: %s ဘယ်မှာ ရှိလဲ။

en: White
my: အဖြူရောင်

en: White Bkgnd
my: အဖြူရောင် နောက်ခံ

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
my: ၀င်းဒိုး PCM အသံ ဖိုင် (*.wav)|*.wav

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
my: XML ဖိုင်များ (*.xml)|*.xml|ဖိုင်များ အားလုံး (*.*)|*.*

en: Year
my: ခုနှစ်

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
my: သင်ဟာ ဖိုင် %s တခုကို "%s" အမည်နဲ့ သိမ်းဆည်းတော့မယ်။
    
    သာမန်အားဖြင့် ဒီဖိုင်များဟာ ".%s" နဲ့ ဆုံးပြီး၊ တချို့ ပရိုဂရမ်များဟာ ဖိုင်များကို စံညွှန်းမဟုတ်တဲ့ တိုးချဲ့ချက်များနဲ့ ဖွင့်ပေးမှာ မဟုတ်ဘူး။
    
    ဒီ​အမည်နဲ့ ဖိုင်ကို သင်တကယ် သိမ်းဆည်းလိုသလား?

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
my: သင်ဟာ lame_enc.dll v%d.%d ကို ချိတ်ဆက်နေတယ်။ ဒီမူအဆင့်ဟာ အိုဒေးစီးတီး %d.%d.%d နဲ့ မလိုက်ဖက်ဘူး။
    လမ် MP3 စုစည်းခန်း နောက်ဆုံး မူအဆင့်ကို ဆွဲချပါ။

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
my: သင်ဟာ အိုဒေးစီးတီး စီမံချက် ဖိုင် တခုကို သိမ်းဆည်းနေတယ် (.aup).
    
    စီမံချက် တခုကို ဖန်တီးခြင်းက အိုဒေးစီးတီး ကသာ ဖွင့်​နိုင်တဲ့ ဖိုင်တခုကို ဖန်တီးပေးတယ်။
    
    အခြား ပရိုဂရမ်များအတွက် အသံဖိုင်တခုကို သိမ်းဆည်းဖို့၊ "ဖိုင် > တင်ပို့ပါ" ညွှန်ကြားချက်များထဲမှ တခုကို သုံးစွဲပါ။

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
my: သင်ဟာ အလိုအလျှောက် ဖန်တီးခဲ့တဲ့ အရန်သင့် သိမ်းဆည်းချက် ဖိုင်တခုကို ဖွင့်ဖို့ ကြိုးစားနေတယ်။
    ဒီလိုလုပ်ခြင်းက ကြီးမားတဲ့ ဒေတာ ဆုံးရှုံးမှု ရလဒ်ကို ဖြစ်စေနိုင်တယ်။
    
    တကယ့် အိုဒေးစီးတီး စီမံချက် ဖိုင်ကို အစားထိုး ဖွင့်ပါ။

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped.  [Pausing is not sufficient.]
my: ဖွင့်ပြမှုနဲ့ အသံသွင်းမှုတွေ ရပ်နားတဲ့ အခါ၌သာ ဒီအ​ရာကို
     သင် လုပ်ဆောင်နိုင်တယ်။ [ရပ်ဆိုင်းခြင်းဟာ မလုံလောက်ဘူး။]

en: You can't delete a preset without name
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် တခုကို အမည်မပါပဲ သင် မပယ်ဖျက်နိုင်ဘူး

en: You can't save a preset without name
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက် တခုကို အမည်မပါပဲ သင် မသိမ်းဆည်းနိုင်ဘူး

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
my: အိုဒေးစီးတီးကို အပို ခလုတ်၊ 'ရလဒ် အရင်းခံချက်' တခုနဲ့ သင် ပြုစုနိုင်တယ်။ ဒီအရာက စံထားချက်
     တခုအဖြစ် ပြုစုနိုင်တဲ့ ရုပ်ပုံ ယာယီသိမ်းဆည်းမှုရဲ့ C မူအဆင့် တခုကို သိမ်းဆည်းပေးမယ်။

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
my: ကွက်လပ် အမှတ်အသား အမည်များကို သင် ချန်ထားတယ်။ ဒီအရာ​တွေကို
    အမှတ်အသား အသံလမ်းကြောများကို ပြန်ရွှေ့ပြောင်းတဲ့အခါ ကျော်သွားလိမ့်မယ်။
    
    နောက်ပြန်သွားပြီး အမည်များကို သင် ​ပေးအပ်လိုသလား။

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
my: လက်မခံထားတဲ့ ဖိုင် တိုးချဲ့ချက်တခု ပါတဲ့ ဖိုင်အမည်တခုကို သင်ရွေးထားတယ်။
    သင် ဆက်လက် လုပ်ဆောင်လိုသလား။

en: You may resample to one of the rates below.
my: အောက်ပါ နှုန်းထားများထဲမှ တခုကို သင် နမူနာပြန်တင်နိုင်တယ်။

en: You must first select some audio for this
     to use. [Selecting other kinds of track won't work.]
my: ဒီအရာကို သုံးစွဲဖို့ အချို့ အသံကို သင် ပထမဦးဆုံး ရွေးရမယ်။ 
    [တခြား အသံလမ်းကြော အမျိုးအစားများကို ရွေးချယ်မှုဟာ အလုပ်ဖြစ်မှာ မဟုတ်ဘူး]

en: You must first select some audio for this to use.
my: ဒီအရာကို သုံးစွဲဖို့ အချို့ အသံကို သင် ပထမဦးဆုံး ရွေးရမယ်။

en: You must first select some stereo audio for this
     to use.  [You can't use this with mono.]
my: ဒီအရာကို သုံးစွဲဖို့ အချို့ စတီရီယို အသံကို သင် ပထမဦးဆုံး ရွေးရမယ်။ [ဒီအရာကို မိုနိုနဲ့ သင် မသုံးစွဲနိုင်ဘူး။]

en: You must select a track first.
my: အသံလမ်းကြော တခုကို အရင် သင်ရွေးရမယ်။

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
my: အသံမပါတဲ့ အသံလမ်းကြောတခုကို သင်ရွေးချယ်ခဲ့တယ်။ အော်တိုဒတ်က အသံလမ်းကြောများကိုသာ လုပ်ဆောင်နိုင်တယ်။

en: You will not be able to play or record audio.
my: သင်ဟာ အသံကို ဖွင့်နိုင် (သို့) အသံသွင်းနိုင်မှာ မဟုတ်ဘူး။

en: Your batch command of %s was not recognised.
my: သင့်ရဲ့ %s ရဲ့ စုစည်းမှု ညွှန်ကြားချက်ကို လက်မခံဘူး။

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
my: သင့်ရဲ့ ဖိုင်ကို ၁၆-ဘစ် AIFF (ပန်းသီး/SGI) ဖိုင်တခု အဖြစ် တင်ပို့လိမ့်မယ်။

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
my: သင့်ရဲ့ ဖိုင်ကို ၁၆-ဘစ် WAV (မိုက်ခရိုဆော့ဗ်) ဖိုင်တခု အဖြစ် တင်ပို့လိမ့်မယ်။

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
my: သင့်ရဲ့ ဖိုင်ကို GSM ၆.၁၀ WAV ဖိုင်တခု အဖြစ် တင်ပို့လိမ့်မယ်။

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
my: သင့်ရဲ့ စီမံချက်ဟာ အခု ဗလာ ဖြစ်နေတယ်။
    သိမ်းဆည်းခဲ့ရင်၊ စီမံချက်မှာ အသံလမ်းကြောများ ရှိလာမှာ မဟုတ်ဘူး။
    
    အလျင်ကျတဲ့ အသံလမ်းကြောများ တခုခုကို သိမ်းဆည်းဖို့ -
    'မလုပ်ဘူး' ကို နှိုပ်ပါ၊ တည်းဖြတ်ပါ > အသံလမ်းကြောများ 
    အားလုံး မဖွင့်မချင်း ပြန်ဖြည်ပါ၊ အဲဒီနောက် ဖိုင် > စီမံချက်ကို သိမ်းဆည်းပါ
    
    ဘာပဲဖြစ်ဖြစ် သိမ်းဆည်းမလား။

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files.
my: သင့်ရဲ့ စီမံချက်ဟာ ကိုယ်တိုင်-ရပ်တည်နိုင်တယ် -၄င်းက အခြား ပြင်ပ အသံဖိုင်များ အပေါ် မမှီခိုဘူး။

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
my: သင့်ရဲ့ အသံလမ်းကြောများဟာ တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်ထဲမှာ မိုနို ချာနယ် တခုမှာ ပေါင်းစပ်သွားလိမ့်မယ်။

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
my: သင့်ရဲ့ အသံလမ်းကြောများဟာ တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်ထဲမှာ စတီရီယို ချာနယ် နှစ်ခုမှာ ပေါင်းစပ်သွားလိမ့်မယ်။

en: Zoom
my: ချဲ့ထွင်ပါ

en: Zoom &In
my: ချဲ့ကားပါ

en: Zoom &Normal
my: သာမန် ချဲ့ထွင်မှု

en: Zoom &Out
my: ကျုံ့ပါ

en: Zoom In
my: ချဲ့ကားပါ

en: Zoom Out
my: ကျုံ့ပါ

en: Zoom Tool
my: ချဲ့ထွင် ကိရိယာ

en: Zoom default
my: ချဲ့ထွင်မှု စံထားချက်

en: Zoom in on Point
my: အမှတ်ကို ချဲ့ကားပါ

en: Zoom in on a Range
my: အတိုင်းအတာ တခုကို ချဲ့ကားပါ

en: Zoom in or out
my: ချဲ့ကား (သို့) ကျုံ့ပါ

en: Zoom out on a Range
my: အတိုင်းအတာတခုကို ကျုံ့ပါ

en: Zoom out one step
my: တဆင့် ကျုံ့ပါ

en: by &Name
my: အမည် အလိုက်

en: by &Start time
my: စတင်ချိန် အလိုက်

en: by Dominic Mazzoni
my: ဒိုမီနစ် မာဇုံနီ အားဖြင့်

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
my: ဒိုမီနစ် မာဇုံနီ  && ဗော်ကန် ဂျွန်ဆင် အားဖြင့်

en: by Leland Lucius
my: လီလဲန် လူစီယက် အားဖြင့်

en: by Lynn Allan
my: လင်း အာလံ အားဖြင့်

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
my: လင်း အာလံ && ဖိလစ် ဗင် ဘရန် အားဖြင့်

en: by Nasca Octavian Paul
my: နာစကာ အော့တဗီးယံ ပေါလ် အားဖြင့်

en: by Salvo Ventura (2006)
my: ဆာလဝေါ ဗင်တူရာ (၂၀၀၆) အားဖြင့်

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
my: ဗော်ကန် ဂျွန်ဆင် && ဒိုမီနစ် မာဇုံနီ အားဖြင့်

en: bytes
my: ဘိုက်များ

en: custom
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးမှု

en: down
my: အောက်

en: false
my: မှားတယ်

en: film frames (24 fps)
my: ဖလင် ဘောင်များ (၂၄ fps)

en: from
my: မှ

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
my: hh:mm:ss + CDDA ဘောင်များ (၇၅ fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
my: hh:mm:ss + NTSC ချထားတဲ့ ဘောင်များ

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
my: hh:mm:ss + NTSC ချမထားတဲ့ ဘောင်များ

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
my: hh:mm:ss + PAL ဘောင်များ (၂၅ fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
my: hh:mm:ss + ဖလင် ဘောင်များ (၂၄ fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
my: hh:mm:ss + ရာပြည့်များ

en: hh:mm:ss + milliseconds
my: hh:mm:ss + မီလီမီတာများ

en: hh:mm:ss + samples
my: hh:mm:ss + နမူနာများ

en: hidden
my: ဖျောက်ထားချက်

en: left
my: ဘယ်ဖက်

en: milliseconds
my: မီလီစက္ကန့်များ

en: milliseconds (higher = more latency)
my: မီလီစက္ကန့်များ (ပိုမြင့်မားမှု - ပိုငုပ်အောင်နိုင်မှု)

en: milliseconds (negative = backwards)
my: မီလီစက္ကန့်များ (ဆန့်ကျင်ဖက် = နောက်ပြန်ချက်များ)

en: minutes
my: မိနစ်

en: n/a
my: ဘာမှမရှိ

en: right
my: ညာဖက်

en: same as left-drag
my: ဘယ်-ဒရွတ်ဆွဲတာနဲ့ ဆင်တူတယ်

en: same as right-drag
my: ညာ-ဒရွတ်ဆွဲတာနဲ့ ဆင်တူတယ်

en: same as select tool
my: ရွေးချယ် ကိရိယာနဲ့ ဆင်တူတယ်

en: same as zoom tool
my: ချဲ့ထွင် ကိရိယာနဲ့ ဆင်တူတယ်

en: samples
my: နမူနာများ

en: seconds
my: စက္ကန့်များ

en: to
my: သို့

en: to Selection En&d
my: ရွေးချယ်မှု အတွက် ပြီးဆုံးမှု

en: to Selection Star&t
my: ရွေးချယ်မှုအတွက် အစပြုမှု

en: to Track &End
my: အသံလမ်းကြောအတွက် ပြီးဆုံးမှု

en: to Track &Start
my: အသံလမ်းကြောအတွက် အစပြုမှု

en: true
my: မှန်တယ်

en: unavailable - above location doesn't exist
my: မရနိုင်ဘူး - အထက်ပါ တည်နေရာ မတည်ရှိဘူး

en: up
my: အထက်

en: using SBSMS, by Clayton Otey
my: ခလေတွန် အိုတေး စီမံတဲ့ SBSMS သုံးစွဲမှု

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
my: ဧရစ် ဒီ ကာစထရို လိုပို စီမံတဲ့ နမူနာနှုန်း သုံးစွဲခြင်း

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
my: အိုလီ ပါဗီးအားနင် စီမံတဲ့ ဆောင်းတတ်ချ် သုံးစွဲမှု
