audacity - en to bs translation catalogue (1274 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
bs: 	-blocksize nnn (postavlja najveću veličinu diskovnog bloka u bajtim)

en: 	-help (this message)
bs: 	-help (ova poruka)

en: 	-test (run self diagnostics)
bs: 	-test (pokreni samodijagnostiku)

en: 	-version (display Audacity version)
bs: 	-version (prikaži verziju Audacity)

en:  (disabled)
bs:  (onemogućeno)

en:  - Left
bs:  - lijevi

en:  - Right
bs:  - desni

en:  - Vamp audio analysis plugin
bs:  - priključnik za zvučnu analizu Vamp

en:  Mute On
bs:  Nijemo uključeno

en:  Please select an action
bs:  Molimo, izaberite akciju

en:  Select On
bs:  Izabrano

en:  Solo On
bs:  Solo uključeno

en:  window
bs:  prozor

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
bs: "%s" ne postoji.
    
    Da li je želite kreirati?

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bs: "%s" je medijska datoteka RealPlayer. 
    Audacity ne može otvoriti ovaj zaštićeni format.
    Morate  je pretvoriti u  podržanu vrstu zvučnih datoteka, kao što su WAV i AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bs: "%s" je zvučna datoteka Windows Media Audio. 
    Audacity tu vrstu datoteka ne može otvoriti zbog patentnih ograničenja.
    Morate je pretvoriti u podržani zvučni zapis, kao što su WAV i AIFF.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
bs: "%s" je datoteka spiska izvođenja.
    Audacity tu datoteke ne može otvoriti, jer sadrži samo veze na druge datoteke.
    Otvorite je u uređivaču teksta i preuzmite stvarne zvučne datoteke.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bs: "%s" je datoteka Advanced Audio Coding. 
    Audacity ne može otvoriti tu vrstu datoteka.
    Morate je pretvoriti u podržanu vrstu zvučnih datoteka, kao što su WAV i AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
bs:  "%s" je traka zvučnog CD.
    Audacity ne može direktno otvoriti audio CD.
    Ekstraktujte CD traku u audio format koji
    Audacity može otvoriti, kao na primjer WAV ili AIFF.

en: "%s" successfully created.
bs: "%s" je bila uspješno kreirana.

en: %d Channels
bs: %d kanala

en: %s changed
bs: %s je promjenjena

en: %s is already open in another window.
bs: Projekt %s je već otvoren u drugom prozoru.

en: %s-old%d
bs: %s-stari%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
bs: &O Audacity CleanSpeech ...

en: &About Audacity...
bs: &O programu Audacity ...

en: &Add
bs: &Dodaj

en: &All
bs: S&ve

en: &Analyze
bs: &Analiziraj

en: &Audio Device Info...
bs: Podaci o zvu&čnom uređaju ...

en: &Audio Track
bs: &Zvučna traka

en: &Audio...
bs: &Zvuk ...

en: &Beep on completion of longer activities
bs: &Zapiskaj na kraju daljnjih operacija

en: &Cancel
bs: Pre&kini

en: &Chains
bs: &Lanci

en: &Clear
bs: O&čisti

en: &Close
bs: &Zatvori

en: &Collapse All Tracks
bs: &Sažmi sve trake

en: &Command
bs: &Naredba

en: &Copy
bs: &Kopiraj

en: &Cut
bs: I&zreži

en: &Debug
bs: Nađi g&reške

en: &Defaults
bs: &Podrazumijevano

en: &Delete
bs: &Obriši

en: &Discard
bs: &Odustani

en: &Don't apply effects in batch mode
bs: &Ne primjenjuj efekte u paketnom režimu

en: &Edit
bs: &Uredi

en: &Edit Labels
bs: &Uredi oznake

en: &Edit Parameters
bs: &Uredi parametre

en: &Export...
bs: &Izvezi ...

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Fit in Window
bs: Na veličinu pr&ozora

en: &Generate
bs: &Generisanje

en: &Help
bs: &Pomoć

en: &History...
bs: &Istorija ...

en: &Import
bs: &Uvezi

en: &Import...
bs: &Uvezi ...

en: &Insert
bs: &Ubaci

en: &Join
bs: &Spoji

en: &Label Track
bs: &Traka s oznakama

en: &Labels...
bs: &Oznake ...

en: &Load...
bs: &Učitaj ...

en: &MIDI...
bs: &MIDI ...

en: &New
bs: &Nova

en: &None
bs: &Ništa

en: &OK
bs: U &redu

en: &Open...
bs: &Otvori ...

en: &Options...
bs: &Opcije ...

en: &Parameters
bs: &Parametri

en: &Paste
bs: &Umetni

en: &Play other tracks while recording new one
bs: Emituj &druge trake tokom snimanja nove

en: &Preferences...
bs: &Postavke ...

en: &Print...
bs: &Štampaj ...

en: &Raw Data...
bs: &Sirovi podaci ...

en: &Redo
bs: &Ponovi

en: &Redo %s
bs: P&onovi %s

en: &Remove
bs: &Odstrani

en: &Resample...
bs: &Ponovno uzimanje uzorka ...

en: &Run Benchmark...
bs: &Pokreni test brzine ...

en: &Save Project
bs: &Sačuvaj projekt

en: &Save...
bs: &Spremi ...

en: &Screenshot Tools...
bs: &Slika ekrana ...

en: &Select all audio in project, if none selected
bs: &Ako nije ništa izabrano, izaberi sve zvukove projekta.

en: &Select chain
bs: &Izaberi lanac

en: &Split Cut
bs: &Razdvoji i izreži

en: &Stereo Track
bs: &Stereo traka

en: &Time Track
bs: &vremenska traka

en: &Tracks
bs: &Trake

en: &Undo
bs: &Opozovi

en: &Undo %s
bs: Poništi %s

en: &Undo Levels Available
bs: &Broj nivoa za opoziv

en: &Update display while playing
bs: &Ažuriraj ekran tokom izvođenja

en: &Upload File...
bs: Prenesi datoteku &na server ...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
bs: &Upotrijebi miješanje po mjeri (npr. za izvoz višekanalne datoteke 5.1)

en: &View
bs: &Pogled

en: &Zoom to Selection
bs: &Povećaj do izbora

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
bs: (Nisu sve kombinacije zaglavlja i kodiranja moguće.)

en: (Recovered)
bs: (obnovljeno)

en: (external program)
bs: (eksterni program)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
bs: , najveća amplituda = %.1f dB

en: - END -
bs: - KRAJ -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
bs: -120 dB (približna granica čovjekovog sluha)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
bs: -145 dB (opseg PCM za 24-bitne uzorke)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
bs: -36 dB (plitak obseg za visoko-amplitudno uređivanje)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
bs: -48 dB (opseg PCM za 8-bitne uzorke)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
bs: -96 dB (opseg PCM za 16-bitn uzorke)

en: 0 (fastest)
bs: 0 (najbrže)

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
bs: 0100 dana 024 č 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s
bs: 0100 č 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
bs: 0100 č 060 m 060 s+.# uzorci

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
bs: 0100 č 060 m 060 s+.030 kadrovi| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
bs: 0100 č 060 m 060 s+.24 kadra

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
bs: 0100 u 060 m 060 s+.25 kadrova

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
bs: 0100 č 060 m 060 s+.30 kadrovi|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
bs: 0100 č 060 m 060 s+.75 kadrova

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
bs: 0100 č 060 m 060.01000 s

en: 01000,01000 frames|24
bs: kadrovi 01000,01000|24

en: 01000,01000 frames|25
bs: kadrovi 01000,01000|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
bs: kadrovi 01000,01000|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
bs: kadrovi 01000,01000|75

en: 01000,01000 seconds
bs: sekunde 01000,01000

en: 01000,01000,01000 samples|#
bs: uzorci 01000,01000,01000|#

en: 1 (Mono)
bs: 1 (mono)

en: 1 Channel (Mono)
bs: 1 kanal (Mono)

en: 16 bit
bs: 16-bitno

en: 16-bit PCM
bs: 16-bitni PCM

en: 2 (Stereo)
bs: 2 (stereo)

en: 2 Channels (Stereo)
bs: 2 kanala (Stereo)

en: 24 bit
bs: 24-bitno

en: 24-bit PCM
bs: 24-bitni PCM

en: 256 - default
bs: 256 - podrazumijevano

en: 32-bit float
bs: 32-bitni realni

en: 4096 - most narrowband
bs: 4096 - najuže

en: 8 (best)
bs: 8 (najbolje)

en: 8 - most wideband
bs: 8 - najšire

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
bs: Datoteka "%s" već postoji. Želite li je zamijeniti?

en: Action
bs: Akcija

en: Actual Rate: %d
bs: Stvarna frekvencija: %d

en: Add Label
bs: Dodaj oznaku

en: Add Label At &Playback Position
bs: Dodaj oznaku na mjestu &emitovanja

en: Add label at selection
bs: Dodaj oznaku na izbor

en: Added label
bs: Dodana oznaka

en: Adjust Sensitivity
bs: Prilagodi ojetljivost

en: Adjust left selection to next offset
bs: Prilagodi lijevi izbor narednom pomaku

en: Adjust left selection to next onset
bs: Prilagodi lijevi izbor narednom početku

en: Adjust right selection to previous offset
bs: Prilagodi desni izbor prethodnom pomaku

en: Adjust right selection to previous onset
bs: Prilagodi desni izbor prehodnom početku

en: Adjusted Pan
bs: Prilagođeni pomak

en: Adjusted envelope.
bs: Prilagođena ovojnica.

en: Adjusted gain
bs: Prilagođeno pojačanje

en: Advanced Mixing Options
bs: Napredne mogućnosti miješanja

en: Album Title
bs: Naslov albuma

en: Align
bs: Poravnaj

en: Align with &Cursor
bs: Poravnaj s &kazaljkom

en: Align with &Zero
bs: &Poravnaj s nulom

en: Align with Selection &End
bs: Poravnaj s &krajem izbora

en: Align with Selection &Start
bs: Poravnaj s &početkom izbora

en: Aligned
bs: Poravnato

en: Aligned cursor
bs: Poravnato s kazaljkom

en: Aligned end with cursor
bs: Poravnat kraj s kazaljkom

en: Aligned end with selection end
bs: Poravnat kraj s krajem izbora

en: Aligned end with selection start
bs: Poravnat kraj s početkom izbora

en: Aligned with selection end
bs: Poravnato s krajem izbora

en: Aligned with selection start
bs: Poravnato s početkom izbora

en: Aligned with zero
bs: Poravnato s nulom

en: All files (*)|*
bs: Sve datoteke (*)|*

en: All required files in:
      %s
    were already present.
bs: Sve potrebne datoteke u:
      %s
    su bile već prisutne.

en: All tracks must have the same sample rate
bs: Sve trake moraju imati jednaku frekvenciju uzimanja uzoraka.

en: Allow clipping
bs: Dozvoli rezanje

en: Alt-Left-Click
bs: Alt-lijevi-klik

en: Always copy all audio (safest)
bs: Uvijek kopiraj sve zvukove (najsigurnije)

en: Amount to import:
bs: Količina za uvoz:

en: Amplification (dB):
bs: Pojačanje (dB):

en: Amplify
bs: Pojačaj

en: Amplify...
bs: Pojačaj ...

en: Amplifying
bs: Pojačavanje

en: Amplitude (0-1)
bs: Amplituda (0-1)

en: Any
bs: Bilo koji

en: Appl&y Chain...
bs: &Lančano primjeni ...

en: Applied effect: %s
bs: Primjenjen efekt: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
bs: Primjenjen efekt: %s %1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
bs: Primjenjen efekt: %s %1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
bs: Primjenjen efekt: %s %.2f polutonova

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
bs: Primjenjen efekt: %s %d stepeni, %.0f%% mokro, frekvencija = %.1f Hz, početna faza = %.0f stepenij, dubina = %d, odziv = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
bs: Upotrijebljen efekt: kašnjenje %s = %f sekundi, faktor kašnjenja = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
bs: Primjenjen efekt: frekvencijaa %s = %.0f Hz, pojačanje ? %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
bs: Primjenjen efekt: frekvencija %s = %.1f Hz, početna faza = %.0f stepen, dubina = %.0f%%, rezonanca = %.1f, pomak frekvencije = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s
bs: Primjenjen efekt: %s odstranjivanje dc pomaka = %s, normalizacija amplitude = %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
bs: Primjenjen efekt: Generiši %s valova %s, frekvencija = %.2f Hz, amplituda = %.2f, %.6lf sekundi

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
bs: Primjenjen efekt: Generisanje tona DTMF, %.6lf sekundi

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
bs: Primjenjen efekt: Generiši šum, %.6lf sekundi

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
bs: Upotrijebljen efekt: Generiši tišinu, %.6lf sekundi

en: Apply %s
bs: Primjeni %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
bs: Upotrijebi %s s parametr(ima)
    
    %s

en: Apply Chain
bs: Lančano primjeni

en: Apply to &Files...
bs: Primjeni na &datotekama ...

en: Apply to Current &Project
bs: Primjeni na trenutnem &projektu

en: Applying '%s' to current project
bs: Primjenjuje se '%s' na trenutnem projektu

en: Applying Dynamic Range Compression...
bs: Primjena kompresije dinamičnog opsega ...

en: Applying Leveller...
bs: Primjena izravnjivača ...

en: Applying Nyquist Effect...
bs: Dodavanje efekta Nyquist ...

en: Applying Phaser
bs: Primjena fazora

en: Applying Spike Cleaner...
bs: Izvođenje čistača šiljaka ...

en: Applying Wahwah
bs: Primjenjivanje Wah-wah

en: Applying...
bs: Primjena ...

en: Are you sure you want to delete %s?
bs: Da li ste sigurni, da želite izbrisati %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
bs: Da li ste sigurni da želite datoteku žanrova ponovo postaviti na podrazumijevano?

en: Are you sure you want to save the file as "
bs: Da li ste da želite datoteku spremiti kao "

en: Artist Name
bs: Ime izvođača

en: Ask me
bs: Pitaj me

en: Attack/decay time (secs):
bs: Vrijeme napada/opadanja (v sekundama):

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
bs: Pokušaj odstranjevanja šuma bez profila šuma.

en: Audacity %s Development Team
bs: Razvojna ekipa Audacity %s

en: Audacity %s Support Team
bs: Ekipa Audacity %s za podršku

en: Audacity %s ToolBar
bs: Alatna traka Audacity - %s

en: Audacity First Run
bs: Prvo pokretanje programa Audacity

en: Audacity Preferences
bs: Postavke Audacity

en: Audacity Project Files
bs: Projektne datoteke Audacity

en: Audacity Timer Record
bs: Vremensko snimanje Audacity

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
bs: Audacity nije našao prostora za privremene datoteke.
    Molim, da unesete ispravan put do direktorija u dijalogu postavki.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
bs: Audacity nije mogao naći datoteku:
      %s.
    Tema nije bila učitana.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
bs: Audacity nije mogao učitati datoteku:
      %s.
    Možda je nepravilan zapis png?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
bs: S Audacity nije moguće otvoriti datoteku
      %s
    za pisanje.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
bs: S Audacity nije bilo moguće pročitati podrazumijevanu temu.
    Molim, prijavite problem.

en: Audacity could not save file:
      %s
bs: Nije moguće spremiti datoteku:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
bs: Audacity ne može pisati u datoteku:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
bs: Audacity nije mogao zapisati slike u datoteku:
      %s.

en: Audacity found an orphaned blockfile %s! 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
bs: Audacity je našao nikom pripadajuću blokovnu datoteku %s! 
    Predlažemo snimanje i ponovno otvaranje projekta, da izvedete potpunu provjeru projekta.

en: Audacity is already running
bs: Audacity je već pokrenut.

en: Audacity is based on code from the following projects:
bs: Audacity temelji na kodu sljedećih projekat:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
bs: Audacity se zatvara. Molimo, ponovo pokrenite Audacity, da biste mogli koristiti novi privremeni direktorij.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
bs: Audacity zahtijeva datoteku %s za stvaranje datoteke MP3.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
bs: Projektne datoteke Audacity (.AUP) trenutno 
    nisu povezane s Audacity.
    
    Dali ih želite povezati, tako da bi ih otvarali s dvojnim klikom?

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
bs: Audacity ne može zaključti direktorije privremenih datoteka.
    Taj direktorij možda koristi drugi Audacity.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
bs: Audacity nije uspio pretvoriti projekt Audacity 1.0 u novi zapis projekta.

en: Audio Position:
bs: Položaj zvuka:

en: Audio Track
bs: Zvučna traka

en: Audio cache
bs: Zvučna međumemorija

en: Audio file
bs: Zvučna datoteka

en: Audio to buffer:
bs: Zvuk u međumemoriju:

en: Author:
bs: Autor:

en: Auto Duck
bs: Automatski spusti

en: Auto Duck by Markus Meyer
bs: Automatsko spuštanje autora Markusa Meyerja

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
bs: Automatski spusti treba kontrolnu traku, koja se mora nalaziti ispod izabranih traka.

en: Auto Duck...
bs: Automatski spusti ...

en: Auto save
bs: Automatski spremi

en: Automatic Crash Recovery
bs: Automatska obnova nakon kraha

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
bs: Automatski &utisni vrtikalno uvećane trake

en: Automatically make labels from words
bs: Automatski napravi oznake iz riječi

en: Average
bs: Prosječno

en: B-spline
bs: B-splajn

en: Bass Boost
bs: Pojačanje niskih tonova

en: BassBoost...
bs: Pojačanje niskih tonova ...

en: Batch
bs: Paketni način

en: Behaviors
bs: Ponašanja

en: Bit Rate Mode:
bs: Režim bitovske brzine:

en: Bit Rate:
bs: Bitna brzina:

en: Bit depth:
bs: Bitovska dubina:

en: Boost (dB):
bs: Pojačanje (dB):

en: Boosting Bass Frequencies
bs: Pojačanje niskih frekvencija

en: Brown
bs: smeđe

en: Browse...
bs: Pregledaj ...

en: Burn to CD
bs: Zapeci na CD

en: Button
bs: Dugme

en: Buttons
bs: Tasteri

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
bs: L&anac (dvokliknite ili pritisnite razmaknicu za uređivanje)

en: C&hoose command
bs: &Izaberi naredbu

en: CDDA frames (75 fps)
bs: kadrovi CDDA (75 kd/s)

en: Caching audio
bs: Smještanje zvuka u međumemoriju

en: Caching audio into memory...
bs: Smještanje zvuka u međumemoriju ...

en: Calibrate
bs: Kalibriraj

en: Calibrate voicekey
bs: Kalibracija glasa ključa

en: Calibration Results
bs: Rezultati kalibracije

en: Can't delete track with active audio
bs: Traku s aktivnim zvukom nije moguće izbrisati

en: Can't export multiple files
bs: Nije moguće izvoziti više datoteka.

en: Can't open project file
bs: Nije moguće otvoriti datoteke projekta

en: Cancel Save
bs: Obustavi snimanje

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
bs: Izvoz u MP2 nije moguć pri toj frekvenciji uzimanja uzoraka i bitovske brzine

en: Cannot export audio in this format.
bs: Ne mogu izvoziti zvuk u tom formatu.

en: Cannot export audio to %s
bs: Ne mogu izvesti zvuk u %s

en: Center
bs: Srednje

en: Chain
bs: Lanac

en: Change Amplification Envelope
bs: Promijeni ovojnicu pojačanja

en: Change Length...
bs: Promijeni dužinu ...

en: Change ONE Sample only
bs: Promijeni samo jedan uzorak

en: Change Pitch
bs: Promijeni visinu tona

en: Change Pitch without Changing Tempo
bs: Promijeni visinu tona brez spremembe tempa

en: Change Pitch...
bs: Promijeni visinu tona ...

en: Change Sample
bs: Promijeni uzorak

en: Change Several Samples
bs: Promijeni više uzoraka

en: Change Speed
bs: Promijeni brzinu

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
bs: Promijeni brzinu s uticajem na tempo i visinu tona

en: Change Speed...
bs: Promijeni brzinu ...

en: Change Tempo
bs: Promijeni tempo

en: Change Tempo without Changing Pitch
bs: Promijena tempa bez promjene visine tona

en: Change Tempo...
bs: Promijeni tempo ...

en: Change gain on focused track
bs: Promijeni pojačanje na fokusiranoj traci

en: Change lower speed limit (%) to:
bs: Promijeni donju granicu brzine (%) na:

en: Change pan on focused track
bs: Promijeni pomak na fokusiranoj traci

en: Change track name to:
bs: Promijeni oznaku trake u:

en: Change upper speed limit (%) to:
bs: Promijeni gornju granicu brzine (%) na:

en: Changed '%s' to %d Hz
bs: Promijenjeno: '%s' u %d Hz

en: Changed '%s' to %s
bs: Promijenjeno: '%s' v %s

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
bs: Promjene u privremenom direktoriju neće biti efektivne do narednog starta Audacityja.

en: Changing Length...
bs: Promjena dužine ...

en: Changing Pitch
bs: Promjena visine tona

en: Changing Speed
bs: Promjena brzine

en: Changing Tempo
bs: Promjena tempa

en: Channel
bs: Kanal

en: Channel Mode:
bs: Kanalski režim:

en: Channel: %2d
bs: Kanal: %2d

en: Chec&k Dependencies...
bs: Provjeri &ovisnosti ...

en: Chirp Generator
bs: Generator piska

en: Chirp...
bs: Pisak ...

en: Choose Language for Audacity to use:
bs: Izaberite jezik programa Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
bs: Izberite lokacijo, gdje će biti privremeni direktorij

en: Choose a location to save the exported files
bs: Izaberite lokaciju, gdje će biti spremljene izvezene datoteke.

en: Choose...
bs: Izaberi ...

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
bs: Režim Čisti&Govor (prilagođen grafički interfejs)

en: Clean Speech
bs: Čisti govor

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
bs: Postavke CleanSpeech (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
bs: Čišćenje direktorija međumemorije

en: Cleaning up temporary files
bs: Čiščenje privremenih datoteka

en: Cleaning up unused directories in project data...
bs: Čišćenje neupotrebljenih direktorija u podacima projekta ...

en: Click Removal...
bs: Odstranjivanje kliktanja ...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
bs: Odstranjivanje kliktanja autora Craiga DeForesta

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
bs: Kliknite i povucite, da poboljšate relativnu veličinu stereo traka.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
bs: Kliknite i povucite, da bi promijenili ovojnicu amplitude

en: Click and drag to edit the samples
bs: Kliknite i povucite, da bi promijenili uzorke

en: Click and drag to move a track in time
bs: Kliknite i povucite, da bi pomjerili traku u vremenu

en: Click and drag to move left selection boundary.
bs: Kliknite i povucite, da bi pomjerili lijevi okvir izbora.

en: Click and drag to move right selection boundary.
bs: Kliknite i povucite, da bi pomjerili desni okvir izbora.

en: Click and drag to resize the track.
bs: Kliknite i povucite, da bi promijenili veličinu trake.

en: Click and drag to select audio
bs: Kliknite i povucite, da izaberete zvuk

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
bs: Kliknite za povećanje, Shift-klik za umanjenje

en: Click to vertically zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
bs: Kliknite za vertikalno povećanje, kliknite s Shift-om za umanjenje, povlačite za kreiranje odgovarajućega područja za uvećanje.

en: Clipping
bs: Rezanje

en: Close
bs: Zatvori

en: Close focused track
bs: Zatvori fokusiranu traku

en: Close project immediately with no changes
bs: Odmah zatvori projekt bez izmjena

en: Close project immediately with no further changes
bs: Odmah zatvori projekt bez daljnjih promjena

en: Co&py
bs: Ko&piraj

en: Command %s not implemented yet
bs: Komanda %s još nije implementirana

en: Command Action
bs: Akcije komandi

en: Command Line Export Setup
bs: Postavke izvoza iz komandne linije

en: Command Output
bs: Izlaz komande

en: Command-line options supported:
bs: Poddržavamo opcije komandne linije:

en: Command:
bs: Komanda:

en: Comments
bs: Komentari

en: Compressor...
bs: Kompresor ...

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Confirm Deletion
bs: Potvrda brisanja

en: Constant
bs: Konstanta

en: Continue without deleting; silently work around the extra files
bs: Nastavi bez brisanja; tiho radi s dodatnim datotekama

en: Control
bs: Upravljanje

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
bs: Datoteka projekta 1.0 je sačuvana u novom formatu.
    Stara datoteka je sačuvana pod imenom '%s'

en: Copied labeled regions to the clipboard
bs: Kopirana označena područja u odlagalište

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copy All Audio into Project (Safer)
bs: Kopiraj sve zvučne podatke u projekt (Sigurnije)

en: Copy Labels
bs: Kopiraj oznake

en: Copy Selected Audio Into Project
bs: Kopiraj izabrane zvuke u projekt

en: Copying audio data into project...
bs: Kopiranje zvučnih podatak u projekt ...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
bs: Kopiranje stereo zvuka u mono traku nije dozvoljeno.

en: Cosine
bs: kosinusni

en: Could not create autosave file:
bs: Datoteke automatskog spremanja nije moguće kreirati:

en: Could not create directory:
      %s
bs: Nije moguće kreirati direktorij:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory
bs: Datoteke u direktoriju automatskog snimanja nije moguće numerisati

en: Could not find any audio devices.
bs: Ni jedan zvučni uređaj nije moguće naći.

en: Could not load file: "%s"
bs: Greška pri otvaranju datoteke: "%s"

en: Could not open MP3 encoding library!
bs: Greška pri otvaranju biblioteke za MP3 kodiranje!

en: Could not open file:
      %s
bs: Datoteku nije moguće otvoriti:
     %s

en: Could not open file:
bs: Greška pri otvaranju datoteke:

en: Could not open file: "%s"
bs: Greška pri otvaranju datoteke: "%s"

en: Could not remove old auto save file
bs: Stare datoteke automatskog spremanja nije mogoće odstraniti

en: Could not remove old autosave file:
bs: Stare datoteke automatskog spremanja nije moguće odstraniti:

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
bs: Parametre efekta %s nije moguće postaviti
     na %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
bs: Datoteke s podacima projekta nije moguće naći: "%s"

en: Couldn't write to file:
bs: Ne može se upisati u datoteku:

en: Create
bs: Kreiraj

en: Created new audio track
bs: Stvorena nova zvučna traka

en: Created new label track
bs: Stvorena nova datoteka s oznakama

en: Created new project
bs: Kreiran nov projekt

en: Created new stereo audio track
bs: Stvorena nova stereo zvučna traka

en: Created new time track
bs: Stvorena nova vremenska traka

en: Creating Noise Profile
bs: Stvaranje profila šuma

en: Credits
bs: Zasluge

en: Ctrl-Left-Click
bs: Ctrl-lijevi-klik

en: Ctrl-Left-Drag
bs: Ctrl-lijevi-povuci

en: Ctrl-Wheel-Rotate
bs: Ctrl-rotacija točkića

en: Cu&t
bs: I&zreži

en: Cuberoot Autocorrelation
bs: Cuberoot autokorelacija

en: Cubic
bs: kubni

en: Cursor Left
bs: Kazaljka lijevo

en: Cursor Long Jump Left
bs: Dugi skok kazaljke lijevo

en: Cursor Long Jump Right
bs: Dugi skok kazaljke desno

en: Cursor Right
bs: Kazaljka desno

en: Cursor Short Jump Left
bs: Kratak skok kazaljke lijevo

en: Cursor Short Jump Right
bs: Kratak skok kazaljke desno

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
bs: Kazaljka: %.4f s (%d Hz) (%s) = %f,    Vrh: %.4f s (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
bs: Kazaljka: %d Hz (%s) = %d dB    Vrh: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Cut
bs: Izreži

en: Cut Labels
bs: Izreži označeno

en: Cut Preview
bs: Predslušanje izrezanog

en: Cut labeled regions to the clipboard
bs: Izreži oznažena pudručja u odlagalište

en: Cut to the clipboard
bs: Izreži u odlagalište

en: DTMF Tone Generator
bs: DTMF ton generator

en: DTMF Tones...
bs: DTMF tonovi...

en: DTMF sequence:
bs: DTMF sekvenca:

en: De&faults
bs: Pod&razumijevano

en: De&lete
bs: &Izbriši

en: Decay factor:
bs: Faktor opadanja:

en: Decrease gain on focused track
bs: Smanji pojačanje na fokusiranoj traci

en: Default endianness
bs: Podrazumijevani endian

en: Degree of Leveling
bs: Stepen izravnavanja

en: Delay time (seconds):
bs: Kašnjenje (sekundi):

en: Delete
bs: Izbriši

en: Delete Labels
bs: Izbriši oznake

en: Delete orphaned files [safe and recommended]
bs: Izbriši nikom pripadajuće datoteke [sigurno i preporučeno]

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
bs: Izbrisanih %.2f sekundi u t=%.2f

en: Deleted labeled regions
bs: Izbrisana označena područja

en: Dependency check
bs: Provjera ovisnosti

en: Depth (%):
bs: Dubina (%):

en: Depth:
bs: Dubina:

en: Detect clipping
bs: Raspoznaj rezanje

en: Detecting clipping
bs: Raspoznavanje reza

en: Device
bs: Uređaj

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
bs: Promjene pravca    -- sr.vred.: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
bs: Promjene smijera (visoki prag)

en: Direction Changes (Low Threshold)
bs: Promjene smeri (nizki prag)

en: Directories
bs: Direktoriji

en: Directory %s does not exist. Create it?
bs: Direktorij %s ne postoji. Želite li ga kreirati?

en: Directory %s is not writable
bs: Direktorij %s nije upisiv

en: Disable Meter
bs: Isključi mjerač

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Disk space
bs: Prostor na disku

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
bs: Preostali prostor na disku dovoljan je za snimanje %d sati i %d minuta.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
bs: Preostali prostor na disku dovoljan je za snimanje %d minuta.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
bs: Preostali prostor na disku dovoljan je za snimanje %d sekundi.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
bs: Preostali prostor na disku dovoljan je za snimanje 1 sat i %d minut.

en: Display
bs: Prikaz

en: Do Not Copy Any Audio
bs: Ne kopiraj nikakve zvučne podatke

en: Do Not Recover
bs: Ne obnavljaj

en: Do you still want to start Audacity?
bs: Želite li i dalje pokrenuti Audacity?

en: Do you want to save the changes?
bs: Želite sačuvati promjene?

en: Don't show this again at start up
bs: Ne prikazuj ovo više pri startu

en: Don't show this warning again
bs: Nemoj više prikazivati ovo upozorenje

en: Down Octave
bs: Snizi za oktavu

en: Drag label boundary
bs: Povucite granicu oznake

en: Drag one or more label boundaries
bs: Povucite jednu ili više granica oznaka

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
bs: Povucite oznaku vertikalno, da bi ste pomijenili redoslijed traka.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
bs: Povucite za povećanje područja, desno-klikniite za umanjenje

en: Draw Tool
bs: Alat za crtanje

en: Draw curves
bs: Nacrtaj krivulje

en: Duck amount:
bs: Količina spusta:

en: Duplic&ate
bs: U&dvostruči

en: Duplicate
bs: Udvostruči

en: Duplicated
bs: Udvostručeno

en: Duration
bs: Trajanje

en: Duty cycle:
bs: Ciklus djelovanja:

en: Dynamic Range Compressor
bs: Kompresor dinamičkog opsega

en: E&xit
bs: &Zatvori

en: E&xpand All Tracks
bs: &Raširi sve trake

en: Echo
bs: Odjek

en: Echo...
bs: Odjek ...

en: Edit C&hains...
bs: Uredi &lance ...

en: Edit Chains
bs: Uredi lance

en: Edit Genres
bs: Uredi žanrove

en: Edit Metadata
bs: Uredi metapodatke

en: Edit Metadata tags
bs: Uredi oznake metapodataka

en: Edit the metadata tags
bs: Uredi oznake metapodataka

en: Edited labels
bs: Uređene oznake

en: Effe&ct
bs: Efe&kt

en: Effect Settings
bs: Postavke efekta

en: Effects Preview
bs: Predslušavanje efekata

en: Emeritus Developers
bs: Zaslužni programeri

en: Empty
bs: Prazno

en: Enable &dragging of left and right selection edges
bs: Omogući &prevlačenje lijeve i desne ivice izbora

en: Enable Meter
bs: Uključi mjerač

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Encoding:
bs: Kodiranje:

en: End
bs: Kraj

en: End Date and Time
bs: Datum i vrijeme završetka

en: End Time
bs: Krajnje vrijeme

en: Energy
bs: Energija

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
bs: Energija              -- sr.vred.: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
bs: Proširena autokorelacija

en: Enter Nyquist Command:
bs: Unesi Nyquist komandu:

en: Enter name of new chain
bs: Unesite ime novog lanca

en: Enter the desired name of the curve
bs: Unesite željeno ime krivulje

en: Enter track name
bs: Unesite ime trake

en: Envelope
bs: Ovojnica

en: Envelope Tool
bs: Alat za ovojnicu

en: Equalization
bs: Izjednačavanje

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
bs: Izjednačavanje, autori Martyn Shaw i Mitch Golden

en: Equalization...
bs: Izjednačavanje ...

en: Error
bs: Greška

en: Error %d returned from MP3 encoder
bs: Koder za MP3 je vratio grešku %d

en: Error (file may not have been written): %s
bs: Greška (datoteka možda nije bila zapisana): %s

en: Error Initializing Audio
bs: Greška pri inicializaciji zvuka

en: Error importing
bs: Greška pri uvozu

en: Error loading EQ curve
bs: Greška pri učitavanju krivulje izjednačivača (EQ)

en: Error loading keyboard shortcuts
bs: Greška pri učitavanju kratica

en: Error loading metadata
bs: Greška pri učitavanju metapodataka

en: Error locking temporary folder
bs: Greška pri zaključavanju privremenog direktorija

en: Error opening file
bs: Greška pri otvaranju datoteke.

en: Error opening file or project
bs: Greška pri otvaranju datoteke ili projekta

en: Error opening project
bs: Greška pri otvaranju projekta

en: Error saving keyboard shortcuts
bs: Greška pri spremanju kratica

en: Error saving project
bs: Greška pri spremanju projekta

en: Error trying to save file:
bs: Greška pri spremanju datoteke:

en: Error while opening sound device.
bs: Greška pri otvaranju zvučnog uređaja.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
bs: Greška pri otvaranju zvučnog uređaja. Molimo provjerite postavke izlaznog uređaja i brzinu uzimanja uzoraka projekta.

en: Error writing autosave file
bs: Greška pri upisivanju automatski spremljene datoteke

en: Error:
bs: Greška:

en: Expand
bs: Proširi

en: Expanded Cut Line
bs: Proširena linija reza

en: Expo&rt Selection...
bs: Izvezi iz&bor ...

en: Export
bs: Izvezi

en: Export &Labels...
bs: Izvezi oz&nake ...

en: Export &Multiple...
bs: Izvezi &više datoteka ...

en: Export File
bs: Izvezi datoteku

en: Export Keyboard Shortcuts As:
bs: Izvezi kratice kao:

en: Export Labels As:
bs: Izvezi oznake kao:

en: Export Multiple
bs: Izvoz više

en: Export Spectral Data As:
bs: Izvozi spektralne podatke kao:

en: Export format:
bs: Oblik zapisa za izvoz:

en: Export location:
bs: Lokacija  za izvoz:

en: Exporting entire file at %d Kbps
bs: Izvoženje cijele datoteke pri %d Kb/s

en: Exporting entire file at %d kbps
bs: Izvoz cijele datoteke pri %d kb/s

en: Exporting entire file with %s preset
bs: Izvoženje cijele datoteke s postavkom %s

en: Exporting entire file with VBR quality %s
bs: Izvoženje cijele datoteke s kvalitetom VBR %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
bs: Izvoženje izbranoga zvuka pri %d Kb/s

en: Exporting selected audio at %d kbps
bs: Izvoz izabranog zvuka pri %d kb/s

en: Exporting selected audio with %s preset
bs: Izvoz izbranog zvuka s postavkom  %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
bs: Izvoženje izbranoga zvuka pri kvalitetu VBR %s

en: Exporting the entire project as %s
bs: Izvoženje cielog projekta kao %s

en: Exporting the entire project as FLAC
bs: Izvoženje cijelog projekta kao FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
bs: Izvoz cijelog projekta u Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
bs: Izvoz cijeloga projekta upotrebom kodera komandne linije

en: Exporting the selected audio as %s
bs: Izvoženje izbranog zvuka kao %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
bs: Izvoženje izbranoga zvuka kao FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
bs: Izvoz izabranog zvuka u Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
bs: Izvoz označenog zvuka korištenjem kodera iz komandne linije

en: Extend Selection Range
bs: Raširi opseg izbora

en: Extracting features: %s
bs: Mogućnosti izvađivanja: %s

en: FLAC Export Setup
bs: Postavke izvoza FLAC

en: FLAC Files
bs: Datoteke FLAC

en: FLAC files
bs: Datoteke FLAC

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
bs: U ovoj verziji Audacity podrška za FLAC nije uključena.

en: Face name
bs: Ime vrste slova

en: Face size
bs: Veličina vrste slova

en: Fade In
bs: Pojačavaj

en: Fade Out
bs: Utišavaj

en: Fading In
bs: Pojačavanje glasnosti

en: Fading Out
bs: Utišavanje glasnosti

en: Fast
bs: Brzo

en: Fast Sinc Interpolation
bs: Brza sinhrona interpolacija

en: Feedback (%):
bs: Odziv (%):

en: File
bs: Datoteka

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
bs: Datoteka je možda neispravna ili oštećena: 
    %s

en: File name prefix:
bs: Prefiks imena datoteke:

en: Fill in silence for missing display data [this session only]
bs: Popuni tišinom nedostajuće podatke za prikaz [samo za tu sesiju]

en: Find &Zero Crossings
bs: Nađi &nulte presjeke

en: Find Clipping
bs: Nađi porezano

en: Find Clipping...
bs: Nađi rez ...

en: First file name:
bs: Ime prve datoteke:

en: Fit &Vertically
bs: Prilagodi vertikal&no

en: Fit Project
bs: Prilagodi projekt

en: Fit Selection
bs: U izbor

en: Fit project in window
bs: Prilagodi cijeli projekt u prozot

en: Fit selection in window
bs: Prilagodi označeno prozoru

en: Font...
bs: Vrsta slova ...

en: Format Change
bs: Promjena formata:

en: Free Space:
bs: Slobodni prostor:

en: Frequency (Hz)
bs: Frekvencija (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
bs: Frekvencija (Hz)	Nivo (dB)

en: Frequency (Hz):
bs: Frekvencija (Hz):

en: Frequency Analysis
bs: Analiza frekvencije

en: Frequency smoothing (Hz):
bs: Glađenje frekvencija (Hz):

en: GPL License
bs: Licenca GPL

en: Gain
bs: Pojačanje

en: Gap detected in project file
bs: U projektnoj datoteci je opažena rupa/razmak

en: Generating Chirp
bs: Generisanje piska

en: Generating DTMF tones
bs: Generisanje tonova DTMF

en: Generating Noise
bs: Generisanje šuma

en: Generating Silence
bs: Generisanje tišine

en: Generating Tone
bs: Generisanje tona

en: Genre
bs: Žanr

en: Genres
bs: Žanrovi

en: Get Noise Profile
bs: Uzmi profil šuma

en: Grabber
bs: Grabilac

en: Graphic EQ
bs: Grafički izjednačivač

en: Header:
bs: Zaglavlje:

en: Heavier
bs: Jače

en: Heaviest
bs: Najjače

en: Heavy
bs: Jako

en: Help
bs: Pomoć

en: Help on the Internet
bs: Pomoć na Internetu

en: High-quality Sinc Interpolation
bs: Visokokvalitetna sinhrona interpolacija:

en: Horizontal Stereo
bs: Vodoravni stereo

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
bs: Ako imate više od jedne zvučne trake, možete izvesti svako traku kao posebnu datoteku,
    ali ako imate trak s oznakama, možete izvesti novu datoteku za svaku oznaku.
    
    Ovaj projekt nema višestruke trake ili trake s oznakama, zato ne možete izvoziti više datoteka istovremeno.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
bs: Ako nastavite, vaš projekt neće biti sačuvan na disk. Da li  to zaista želite?

en: Import
bs: Uvezi

en: Import Labels
bs: Uvezi oznaku

en: Import MIDI
bs: Uvezi MIDI

en: Import Raw Data
bs: Uvezi sirove podatke

en: Imported '%s'
bs: Uvezeno '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
bs: Uvezen MIDI iz '%s'

en: Imported labels from '%s'
bs: Uvezene oznake iz '%s'

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
bs: Dodatno navedite ime zvučne datoteke ili projekta Audacity, kojega želite otvoriti.

en: Include audio before first label
bs: Uključi zvuk prije prve oznake

en: Increase gain on focused track
bs: Povećaj  pojačanje na fokusiranoj traci

en: Individual Theme Files
bs: Samostalne datoteke tema

en: Info
bs: Informacije

en: Inner fade down length:
bs: Dužina unutrašnjeg poslabljenja:

en: Inner fade up length:
bs: Dužina unutrašnjeg jačanja:

en: Input Device
bs: Ulazni uređaj

en: Input Meter
bs: Ulazni mjerač

en: Input Source
bs: Ulazni izvor

en: Input Volume
bs: Ulazna jačina

en: Input level meter - click to monitor input
bs: Mjerač ulaznog nivoa - kliknite za kontrolu ulaza

en: Insert &After
bs: Ubaci Nak&on

en: Insert &Before
bs: Ubaci p&rije

en: Inspecting project file data...
bs: Pregled podatak projektne datoteke ...

en: Interface
bs: Interfejs

en: Internal logic fault
bs: Interna logička greška

en: Invalid Vorbis bitstream header
bs: Nepravilno zaglavlje Vorbis bitstream

en: Invalid duration in LOF file.
bs: Nepravilna dužina datoteke LOF.

en: Invalid sample rate
bs: Nevažeća frekvencija uzimanja uzoraka

en: Invalid track offset in LOF file.
bs: Nevažeći pomak trake u datoteci LOF.

en: Invalid window offset in LOF file.
bs: Pogrešan pomak prozora u LOF datoteci.

en: Invert
bs: Obrni

en: Inverting
bs: Obrtanje

en: Join
bs: Spoji

en: Join Labels
bs: Oznake spajanja

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
bs: Spojeno %.2f sekundi pri t=%.2f

en: Joined labeled regions
bs: Spoji označena područja

en: Joint Stereo
bs: Spojeni stereo

en: Key Bindings
bs: Tasteri za kratice

en: Key Combination
bs: Kombinacija tastera

en: Key type
bs: Vrsta tastera

en: Keyboard
bs: Tastatura

en: LFO Frequency (Hz):
bs: Frekvencija LFO (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
bs: Početna faza LFO (step.):

en: LOF Error
bs: Greška LOF

en: Label
bs: Oznaka

en: Label Edit
bs: Uredi oznaku

en: Label Track Font
bs: Vrsta slova oznake trake

en: Labels
bs: Oznake

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
bs: Zaostajanje (sekunde)	Frekvencija (Hz)	Nivo

en: Language:
bs: Jezik:

en: Latency
bs: Latencija

en: Latency correction:
bs: Popravak latencije:

en: Latency problem
bs: Problem s latencijom

en: Left
bs: Lijevo

en: Left Channel
bs: Lijevi kanal

en: Left,
bs: Lijevo,

en: Left-Click
bs: Lijevi klik

en: Left-Double-Click
bs: Lijevi dvoklik

en: Left-Drag
bs: Lijevi-povuci

en: Left-to-Off
bs: Lijevo-na-isključeno

en: Left-to-On
bs: Lijevo-na-uključeno

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
bs: Lijevo=Povećavanje, Desno=Umanjenje, Sredina=Normalno

en: Length
bs: Dužina

en: Length (seconds)
bs: Dužina (u sekundama)

en: Length of filter:
bs: Dužina filtera:

en: Level:
bs: Nivo:

en: Leveller
bs: Izravnjivač

en: Leveller...
bs: Izravnjivač ...

en: Levels To Discard
bs: Nivoi za odustajanje

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
bs: Libresample, Dominic Mazzoni i Julius Smith

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
bs: Libsamplerate, Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
bs: Greška Libsamplerate: %d

en: Light
bs: Slabo

en: Linear
bs: Linearan

en: Linear frequency
bs: Linearna frekvencija

en: Linear frequency scale
bs: Linearna skala frekvencija

en: List of Files in basic text format
bs: Spisak datoteka u osnovnom tekstualnom zapisu

en: Little-endian
bs: little-endian

en: Load Files
bs: Učitaj datoteke

en: Load Theme Cache
bs: Učitaj međumemoriju tema

en: Load Theme Cache At Startup
bs: Učitaj međumemoriju tema pri startu

en: Loaded %d keyboard shortcuts
bs: Učitano %d tastaturnih prečica

en: Loading keyboard shortcuts
bs: Učitavanje tastaturnih prečica

en: Locate Lame
bs: Nađi Lame

en: Location of %s:
bs: Lokacija za %s:

en: Log frequency
bs: Logaritamska frekvencija

en: Long period:
bs: Duži period:

en: Lower speed limit
bs: Donja granica brzine

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
bs: MIDI trake ne mogu pojedinačno pomjerene, samo zvučne datoteke.

en: MP2 Export Setup
bs: Postavke izvoza MP2

en: MP2 Files
bs: Datoteke MP2

en: MP3 Export Setup
bs: MP3 postavke za Izvoz

en: MP3 Files
bs: Datoteke MP3

en: MP3 Library Version:
bs: MP3 verzija biblioteke:

en: MP3 files
bs: Datoteke MP3

en: Made '%s' a stereo track
bs: Stereo traka '%s' napravljena.

en: Main Mix
bs: Glavni miješani zvuk

en: Make Labels
bs: Napravi oznake

en: Make Stereo
bs: Napravi stereo

en: Make Stereo Track
bs: Napravi stereo traku

en: Manage History
bs: Upravljanje istorijom

en: Master Gain Control
bs: Glavna kontrola pojačanja

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
bs: Najveće trajanje šiljka (u milisekundama): 
    (99999 ili više znači isključeno)

en: Max dB
bs: Najveći dB

en: Max silence duration:
bs: Najveće trajanje tišine:

en: Max spike width (higher is more sensitive):
bs: Najveća širina šiljka (više znači veću osjetljivost):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
bs: Najviša frekvencija mora biti između 100 Hz - 100,000 Hz

en: Maximum pause:
bs: Maksimalna pauza:

en: Media read error
bs: Greška pri čitanju

en: Merge
bs: Spoji

en: Merged Clips
bs: Spojeni snimci

en: Meter
bs: Mjerač

en: Meter Preferences
bs: Postavke mjerača

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
bs: Brzina osvježavanja mjerača na sekundu [1-100]:

en: Meter-Play
bs: Mjerač-Izvođenje

en: Meter-Record
bs: Mjerač-snimanje

en: Middle-Click
bs: Srednji klik

en: Min dB
bs: Najmanji dB

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
bs: Najmanja frekvencija mora biti bar 0 Hz

en: Missing alias file: (%s)
bs: Nedostaje preimenujuća datoteka: (%s)

en: Missing data file: (%s.au)
bs: Nedostaje  datoteka s podacima: (%s.au)

en: Missing summary file: (%s.auf)
bs: Nedostaje sumarna datoteka: (%s.auf)

en: Mix
bs: Miješanje

en: Mix and Render to New Track
bs: Miješanje i obrada u novu traku

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
bs: Miksovano i obrađeno %d traka u novu mono traku

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
bs: Miksovano i obrađeno %d traka u novu stereo traku

en: Mixer
bs: Mikser

en: Mixing and rendering tracks
bs: Miješanje i obrada traka

en: Moderate
bs: Umjereno

en: Modified Label
bs: Promijenjena oznaka

en: Mouse
bs: Miš

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
bs: Akcije miša (preuzete vrijednosti, ne mogu se konfigurisati)

en: Move &Down
bs: Pomakni &dolje

en: Move &Up
bs: Pomakni &gore

en: Move Focus to Next Track
bs: Pomjeri fokus na narednu traku

en: Move Focus to Previous Track
bs: Pomjeri fokus na prehodnu traku

en: Move Track
bs: Pomjeri traku

en: Move Track Down
bs: Pomakni traku dolje

en: Move Track Up
bs: Pomakni traku gore

en: Move clip up/down between tracks
bs: Pomjeri snimak gore/dolje među trakama

en: Moved '%s' %s
bs: Pomjereno '%s' %s

en: Moved Sample
bs: Pomjeren uzorak

en: Moved clip to another track
bs: Snimak premješten na drugu traku

en: Moved gain slider
bs: Pomjeren potenciometar pojačanja

en: Moved pan slider
bs: Pomjeren potenciometar poravnanja

en: Multi
bs: Višestruko

en: Multi Tool
bs: Višenamjenski alat

en: Multi-Tool Mode
bs: Višealatni režim

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
bs: Višealatni režim: Cmd-, za postavke miša i tastature

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
bs: Višealatni režim: Ctrl-P za postavke miša i tastature

en: Mute
bs: Utišaj

en: Mute/Unmute focused track
bs: Utišaj/odvrni fokusiranu traku

en: NTSC frames
bs: kadrovi NTSC

en: Name
bs: Ime

en: Name Change
bs: Promjena imena

en: Name files:
bs: Imenujte datoteke:

en: Name must not be blank
bs: Ime ne smije biti prazno

en: Name...
bs: Ime ...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
bs: Imena ne smiju sadržavati '%c'i '%c'

en: Never copy any audio
bs: Nikada ne kopiraj zvukove

en: New Label Track
bs: Nova traka s oznakama

en: New Peak Amplitude (dB):
bs: Nova vršna amplituda (dB):

en: New Project
bs: Novi projekt

en: New Temporary Directory
bs: Novi privremeni direktorij

en: New Track
bs: Nova traka

en: New selection length:
bs: Nova dužina izbora:

en: New...
bs: Novi ...

en: Next Tool
bs: Naredni alat

en: No Local Help
bs: Nema lokalne pomoći

en: No chain selected
bs: Nijedan lanac nije izabran

en: No endianness
bs: Nebitan endian

en: No labels to export.
bs: Nema oznaka za izvoz.

en: Noise Generator
bs: Genrator šuma

en: Noise Removal
bs: Odstranjivanje šuma

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
bs: Odstranjivanje šuma Dominica Mazzonija

en: Noise Removal...
bs: Odstranjivanje šuma ...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
bs: Prag šuma (siktanje/šum/zvuk prostora, okolice)

en: Noise reduction (dB):
bs: Odstranjivanje šuma (dB):

en: Noise type
bs: Vrsta šuma

en: Noise...
bs: šum ...

en: None
bs: Prazno

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
bs: Nijednu od očekivanih datoteka komponenti teme
     nije bilo moguće naći v:
      %s.

en: None-Skip
bs: Bez-preskoka

en: Normalize
bs: Normaliziraj

en: Normalize...
bs: Normaliziraj ...

en: Normalizing...
bs: Normalizacija u toku ...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
bs: Nevažeća ili nepodržana biblioteka za MP3 kodiranje!

en: Not an Ogg Vorbis file
bs: Ovo nije datoteka Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
bs: Nedovoljno izabranih podataka.

en: Note Track
bs: Notiraj traku

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
bs: Napomena: s pritiskom na Cmd+Q prekidate program. Sve druge tipke so važeće.

en: Nothing to redo
bs: Nema ništa da se ponovi

en: Nothing to undo
bs: Nema ništa da se poništi

en: Nyquist Output:
bs: Izlaz Nyquista:

en: Nyquist Prompt...
bs: Nyquist komanda...

en: Nyquist did not return audio.
bs: Nyquist nije vratio zvuk.

en: Nyquist returned the value:
bs: Nyquist je vratio vrijednost:

en: Nyquist returned too many audio channels.
bs: Nyquist je vratio previše zvučnih kanala.

en: OK
bs: U redu

en: OK... Audacious!
bs: Audaciozno!

en: Ogg Vorbis Export Setup
bs: Postavke izvoza Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files
bs: Datoteke Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
bs: Datoteke Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
bs: U ovoj verziji Audacity podrška za Ogg Vorbis nije uključena.

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
bs: Samo lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dinamički povezane biblioteke (*.dll)|*.dll|Sve datoteke (*.*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
bs: Samo libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dinamičke biblioteke (*.dylib)|*.dylib|Sve datoteke (*)|*

en: Open Me&tadata Editor...
bs: Otvori uređivač me&tapodataka ...

en: Open Recent
bs: Otvori nedavne

en: Open menu on focused track
bs: Otvori meni na fokusiranoj traci

en: Opening Audacity Project
bs: Otvaranje projekta Audacity

en: Opening old project file
bs: Otvaranje stare projektne datoteke

en: Options...
bs: Opcije ...

en: Orphaned blockfile: (%s)
bs: Nikom pripadajuća blokovna datoteka: (%s)

en: Other Contributors
bs: Drugi doprinosi

en: Other Emeritus Team Members
bs: Drugi zaslužni članovi ekipe

en: Other...
bs: Drugo ...

en: Out of disk space
bs: Prostora na disku je premalo

en: Outer fade down length:
bs: Dužina spoljnjeg oslabljenja:

en: Outer fade up length:
bs: Dužina spoljenjeg jačanja:

en: Output Channels: %2d
bs: Izlazni kanali: %2d

en: Output Device
bs: Izlazni uređaj

en: Output Meter
bs: Izlazni mjerač

en: Output Volume
bs: Jačina izlaza

en: Output level meter
bs: Mjerač nivoa izlaza

en: Overwrite existing files
bs: Prepiši postojeće datoteke

en: PAL frames (25 fps)
bs: kadrovi PAL (25 kd/s)

en: Pa&ge Setup...
bs: &Priprema strane ...

en: Pan
bs: Pomjeranje

en: Pan left on focused track
bs: Pomakni lijevo na fokusiranoj traci

en: Pan right on focused track
bs: Pomakni desno na fokusiranoj traci

en: Paste
bs: Umetni

en: Pasted from the clipboard
bs: Umetnuto iz odlagališta

en: Pasted text from the clipboard
bs: Umetnuti tekst iz odlagališta

en: Pause
bs: Pauza

en: Pencil
bs: Olovka

en: Percent Change:
bs: Sprememba v odstotkih

en: Performing Echo
bs: Izvođenje odjeka

en: Performing Effect: %s
bs: Izvođenje efekta: %s

en: Performing Equalization
bs: Izvođenje izjednačavanja

en: Performing Repeat
bs: Izvođenje ponavljanja

en: Phaser
bs: Fazor

en: Phaser...
bs: Fazor ...

en: Pink
bs: rozo

en: Pitch (EAC)
bs: Visina tona (EAC)

en: Play
bs: Izvođenje

en: Play Cut Preview
bs: Izvodi predslušanje reza

en: Play Meter
bs: Mjerač izvođenja

en: Play One Second
bs: Izvedi jednu sekundu

en: Play To Selection
bs: Izvedi do izbora

en: Play at selected speed
bs: Izvodi pri izbranoj brzini

en: Play-at-speed
bs: Izvodi-pri-brzini

en: Playback
bs: Reprodukcija

en: Playback Speed
bs: Brzina izvođenja

en: Playing Audio
bs: Emitovanje zvuka

en: Playthrough
bs: Emituj kroz

en: Please enter valid values.
bs: Molim, unesite važeće vrijednosti.

en: Please save and close the current project first.
bs: Molimo, najprije snimite i zavorite trenutni projekat.

en: Plot Spectrum...
bs: Crtaj spektar ...

en: Plugin Settings
bs: Postavke priključka

en: Plugins %i to %i
bs: Priključci %i do %i

en: Plugins 1 to %i
bs: Priključci 1 do %i

en: Pre&view
bs: Pre&gled

en: Preferences...
bs: Postavke ...

en: Preparing preview
bs: Priprema predslušanja

en: Preset
bs: Predefinisano

en: Press
bs: Pritisnite

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
bs: Pritisnite F2 ili dvokliknite za uređivanje sadržaja ćelija.

en: Preview not available
bs: Predposlušanje nije raspoloživo

en: Previewing
bs: Predslušanje

en: Previous Tool
bs: Predhodni alat

en: Print
bs: Štampaj

en: Problem encountered exporting presets.
bs: Nastopio je problem pri izvozu postavki.

en: Processing Auto Duck...
bs: Procesiranje automatskog spuštanja ...

en: Program build date:
bs: Datum izrade programa:

en: Progress
bs: Napredak

en: Project Dependencies
bs: Ovisnosti projekta

en: Project Rate (Hz):
bs: Frekvencija projekta (Hz):

en: Project check detected %d input file[s] being used in place
    ('alias files') are now missing.  There is no way for Audacity
    to recover these files automatically; you may choose to
    permanently fill in silence for the missing files, temporarily
    fill in silence for this session only, or close the project now
    and try to restore the missing files by hand.
bs: Provjera projekta je detektovala, da %d zamjenskih ulaznih datoteka
    ('preimenujuće datoteke') nedostaje.  Audacity ni na koji način ne može
    te datoteka automatski obnoviti; možete izabrati, da se nedostajuće
    datoteke stalno popune tišinom, privremeno popune tišinom samo za tu sesiju ili zatvorite projekt odmah i pokušate
    ručno obnoviti nedostajuće datoteke.

en: Project check detected %d missing audio data blockfile[s] (.au), 
    probably due to a bug, system crash or accidental deletion.
    There is no way for Audacity to recover this lost data
    automatically; you may choose to permanently fill in silence
    for the missing data, temporarily fill in silence for this
    session only, or close the project now and try to restore the
    missing data by hand.
bs: Provjera projekta je detektovala da nedostaju %d zvučne  blok-datoteke (.au), 
    najvjerovatnje zbog greške, kraha sistema ili slučajnog brisanja.
     Audacity ni na koji način ne može
    te podatke automatski obnoviti; možete izabrati, da se nedostajući
    podaci stalno popune tišinom, privremeno popune tišinom samo za tu sesiju ili zatvorite projekt odmah i pokušate
    ručno obnoviti nedostajuće podatke.

en: Project check detected %d missing summary file[s] (.auf).
    Audacity can fully regenerate these summary files from the
    original audio data in the project.
bs: Provjera projekta je detektovala %d nedostajućih sumarnih datoteka (.auf).
    Audacity može u cjelosti regenerirati te sumarne datoteke  iz
    izvornih zvučnih podatka projekta.

en: Project check found %d orphaned blockfile[s]. These files are
    unused and probably left over from a crash or some other bug.
    They should be deleted to avoid disk contention.
bs: Provjera projekta je našla %d nikom pripadajućih blokovnih datoteka. Te datoteke
    nisu u upotrebi i vjerovatno su ostale od kraha ili kakve druge greške.
    Trebalo bi ih obrisati, da se izbjegne prepunjivanje diska.

en: Project check found inconsistencies inspecting the loaded project data;
    click 'Details' for a complete list of errors, or 'OK' to proceed to more options.
bs: Provjera projekta je pokazala na nekonsistentnost  učitanih podataka projekta;
    kliknite 'Detalji' za potpuni spisak grešaka ili 'U redu' za nastavak k više opcija.

en: Project checker repaired file
bs: Kontrolor projekta je popravio datoteku

en: Project depends on other audio files
bs: Projekt je ovisi od drugih zvučnih datoteka

en: Project was recovered
bs: Projekt je bio obnovljen

en: Quality
bs: Kvalitet

en: Quality:
bs: Kvalitet:

en: QuickTime files
bs: Datoteke QuickTime

en: Quit Audacity
bs: Zatvori Audacity

en: R
bs: D

en: Rate Change
bs: Promjena tempa

en: Re&name
bs: &Preimenuj

en: Record
bs: Snimi

en: Record Meter
bs: Mjerač snimanja

en: Recorded Audio
bs: Snimljeni zvuk

en: Recording
bs: Snimanje

en: Recording Audio
bs: Snimanje zvuka

en: Recording end
bs: Kraj snimanja

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
bs: Snimanje u režimu ČistiGovor nije moguće, ako je traka (ili više od jednog projekta) već otvorena.

en: Recording not permitted
bs: Snimanje nije dozvoljeno

en: Recording start
bs: Početak snimanja

en: Recover
bs: Obnovi

en: Recover Projects
bs: Obnovi projekte

en: Recoverable projects
bs: Obnovljivi projekti

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
bs: Obnova projekta neće promijeniti nijednu datoteku na disku, sve dok ga ne snimite.

en: Rectangle
bs: Četvorougao

en: Rectangular
bs: Pravougaono

en: Regenerate summary files [safe and recommended]
bs: Ponovno kreiraj sumarne datoteke [sigurno i preporučeno]

en: Remo&ve Tracks
bs: O&dstrani trake:

en: Remove Track
bs: Odstrani traku

en: Removed Cut Line
bs: Linija reza odstranjena

en: Removed audio track(s)
bs: Odstrani zvučne trake

en: Removed track '%s.'
bs: Odstranjena traka '%s.'

en: Removing Dependencies
bs: Odstranjivanje zavisnosti

en: Removing Noise
bs: Odstranjivanje šuma

en: Removing clicks and pops...
bs: Odstranjivanje kliktanja ...

en: Renamed '%s' to '%s'
bs: Preimenovano '%s' u '%s'

en: Renamed file: %s
bs: Preimenovana datoteka: %s

en: Render
bs: Obradi

en: Repair
bs: Popravi

en: Repairing damaged audio
bs: Popravljanje oštećenog zvuka

en: Repeat
bs: Ponovi

en: Repeat %s
bs: Ponovi %s

en: Repeat...
bs: Ponovi ...

en: Repeated %d times
bs: Ponovljeno %d-puta

en: Replace missing data with silence [permanent immediately]
bs: Zamijeni nedostajuće podatke s tišinom [od sada stalno]

en: Replace missing data with silence [permanent upon save]
bs: Zamijeni nedostajuće podatke tišinom [stalno nakon snimanja]

en: Resample
bs: Ponovo uzmi uzorke

en: Resample Track
bs: Ponovno uzmi uzorke trake

en: Resampled audio track(s)
bs: Trake s ponovljenim uzorcima

en: Resampling disabled.
bs: Ponovno uzimanje uzoraka onemogućeno.

en: Resampling track %d
bs: Ponovno uzimanje uzoraka trake %d

en: Reset
bs: Ponovo postavi

en: Reset Genres
bs: Ponovo postavi žanrove

en: Resonance:
bs: Rezonancija:

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Reversing
bs: Obrtanje

en: Right
bs: Desno

en: Right Channel
bs: Desni kanal

en: Right,
bs: Desno,

en: Right-Click
bs: Desni klik

en: Right-Drag
bs: Desni-povuci

en: Right-to-Off
bs: Desno-na-isključeno

en: Right-to-On
bs: Desno-na-uključeno

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
bs: Pokretanje dvije kopije Audacity istovremeno može izazvatii
    gubitak podatak ili krah vašeg sistema.

en: S&how Metadata Editor prior to export step
bs: Prikaži &uređivač metapodataka prije izvoza

en: Sample Edit
bs: Uređivanje uzorka

en: Sample Rates
bs: Frekvencije uzimanja uzoraka

en: Sample rate:
bs: Brzina uzimanja uzoraka:

en: Sampling
bs: Uzimanje uzoraka

en: Save As...
bs: Spremi kao ...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
bs: Spremi datoteku postavki CleanSpeech kao:

en: Save Files
bs: Spremi datoteke

en: Save Metadata As:
bs: Spremi metapodatke kao:

en: Save Project &As...
bs: Sačuvaj projekt &kao ...

en: Save Speech As:
bs: Spremi govor kao:

en: Save Theme Cache
bs: Spremi međumemoriju tema

en: Save changes before closing?
bs: Želite li spremiti promjene prije izlaza?

en: Save changes?
bs: Želite li spremiti promjene?

en: Saved
bs: Spremljeno

en: Saved %s
bs: Snimljeno %s

en: Saving project data files
bs: Spremanje projektnih datoteka

en: Saving recorded audio
bs: Smještanje snimljenog zvuka

en: Saving recorded audio to disk...
bs: Smještanje snimljenog zvuka na disk ...

en: Sawtooth
bs: Zupčasti

en: Scroll left or right
bs: Pomjeri ekran  lijevo ili desno

en: Scroll up or down
bs: Pomjeri ekran gore ili dolje

en: Seek Time when playing
bs: Vrijeme pretrage pri reprodukciji

en: Select
bs: Izaberi

en: Select Clip or Entire Track
bs: Izaberite snimak ili cijelu traku

en: Select Command
bs: Izaberite naredbu

en: Select a MIDI file...
bs: Izaberite datoteku MIDI ...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
bs: Izaberite nekoliko sekundi čistog šuma, da Audacity zna, šta treba odstranit,
    zatim kliknite 
    Uzmi profil šuma:

en: Select a text file containing labels...
bs: Izaberite datoteku s oznakama ...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
bs: Izaberite sav zvuk, koga želite prefiltrirati, izaberite koliko šuma želite
    odstraniti i na to kliknite U redu', da odstranite šum.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
bs: Izaberite datoteku XML s kraticama Audacity ...

en: Select any uncompressed audio file...
bs: Izaberite bilo koju nekompresovanu zvučnu datoteku ...

en: Select curve:
bs: Izaberite krivulju:

en: Select file(s) for batch processing...
bs: Izberite datoteke za grupnu obradu ...

en: Select one or more audio files...
bs: Izaberite jednu ili više zvučnih datoteka ...

en: Select region of silence around cursor
bs: Izaberi područje tišine oko kazaljke

en: Select region of sound around cursor
bs: Izberi područje zvuka oko kazaljke

en: Select threshold (lower is more sensitive):
bs: Izaberite prag (niže znači veća osjetljivost):

en: Select-Silence
bs: Izaberi-Tišina

en: Select-Sound
bs: Izaberi-Zvuk

en: Selection
bs: Izbor

en: Selection
bs: Izbor

en: Selection Contract Left
bs: Skupi izbor s lijeva

en: Selection Contract Right
bs: Skupi izbor s desna

en: Selection End
bs: Kraj izbora

en: Selection Extend Left
bs: Proširi izbor na lijevo

en: Selection Extend Right
bs: Proširi izbor na desno

en: Selection Length
bs: Dužina izbora

en: Selection Start:
bs: Početak izbora:

en: Selection Tool
bs: Alat za izbor

en: Selection is too small to use voice key.
bs: Izbor je premli za upotrebo glasovnog ključa.

en: Selection to End
bs: Izbor do kraja

en: Selection to Start
bs: Izbor do početka

en: Semitones (half-steps):
bs: Poltoni:

en: Sensitivity
bs: Osjetljivost

en: Set (or Extend) Left Selection
bs: Postavi (ili proširi) lijevu granicu izbora

en: Set (or Extend) Right Selection
bs: Postavi (ili proširi) desnu granicu izbora

en: Set Range
bs: Postavi opseg

en: Set Range...
bs: Postavi opseg ...

en: Set Rate
bs: Postavi frekvenciju

en: Set Sample Format
bs: Postavi oblik uzorka

en: Set Selection Point
bs: Postavi tačku izbora

en: Set Selection Point and Play
bs: Postavi tačku izbora i emituj

en: Set Selection Range
bs: Postavi opseg izbora

en: Set range to '%d' - '%d'
bs: Postavi opseg na '%d' - '%d'

en: Settings folder:
bs: Direktorijum s postavkama:

en: Shaped
bs: Oblikovano

en: Shift-Drag
bs: Shift-povuci

en: Shift-Left-Click
bs: Shift-lijevi-klik

en: Shift-Left-Drag
bs: Shift-lijevo-povlačenje

en: Shift-Wheel-Rotate
bs: Shift-rotacija točkića

en: Short period:
bs: Kraći period:

en: Show output
bs: Pokaži izlaz

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
bs: Promjene predznaka    -- sr.vred: %1.4f  st.dev.: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
bs: Promjene predznaka (visok prag)

en: Sign Changes (Low Threshold)
bs: Promjene predznaka (nizak prag)

en: Silence
bs: Tišina

en: Silence Generator
bs: Generator tišine

en: Silence Labels
bs: Oznake utišanoga

en: Silence duration:
bs: Trajanje tišine:

en: Silence selection
bs: Izbor tišine

en: Silence...
bs: Tišina ...

en: Silenced labeled regions
bs: Označena područja utišanja

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
bs: Utišane izbrane trake za %.2f sekundu pri %.2f

en: Sine
bs: Sinusni

en: Size
bs: Veličina

en: Skip to End
bs: Skoči na kraj

en: Skip to Start
bs: Skoči na početak

en: Slide Tool
bs: Alat Pomikaj

en: Smooth at Sample
bs: Izgladi na uzorku

en: Snap To
bs: Skoči na ...

en: Snap To Off
bs: Isključi Skoči-na

en: Snap To On
bs: Uključi Skoči-na

en: Solo/Unsolo focused track
bs: Solo/poništi solo na fokusiranoj traci

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
bs: Zadnji put, kada je upotrebljavan Audacity, neki projekti nisu bili pravilno sačuvani.
    Srećom. sljedeći projekti će biti obnovljeni automatski:

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bs: Nažalost, priključeni efekti se ne mogu izvesti na stereo snimcima, jer se pojedinačni kanali ne slažu.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
bs: Nažalost, priključa Vamp se nije uspio inicijalizirati.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bs: Nažalost, efekti Vamp se ne mogu izvesti na stereo snimcima, jer se pojedinačni kanali ne slažu.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
bs: Nažalost, efekt se ne može izvesti na stereo trakama, jer se trake ne slažu.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
bs: Nažalost, priključak Vamp nije bilo moguće učitati.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
bs: Oprostite, imena staza do datoteka ne smiju preći 256 znakova.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bs: Nažalost, taj efekt nije moguće izvesti na stereo snimcima, jer se pojedinačni kanali trake ne slažu.

en: Sort By Name
bs: Razvrstaj po imenu

en: Sort By Time
bs: Razvrstaj po vremenu

en: Sp&lit
bs: Raz&dvoji

en: Sp&lit Delete
bs: Razdvo&ji s brisanjem

en: Special thanks:
bs: Posebna zahvala:

en: Specify Command Line Encoder
bs: Navedite koder u komandnoj liniji

en: Specify FLAC Options
bs: Postavite FLAC opcije

en: Specify MP2 Options
bs: Postavite MP2 Opcije

en: Specify MP3 Options
bs: Odredi MP3 opcije

en: Specify Ogg Vorbis Options
bs: Navedite opcije Ogg Vorbis

en: Spectrograms
bs: Spektogrami

en: Spectrum
bs: Spektar

en: Spike Cleaner
bs: Čistač šiljaka

en: Spike Cleaner...
bs: Čistač šiljaka ...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
bs: Čistač šiljaka Lynna Allana

en: Spl&it Cut
bs: &Razdvoji s rezom

en: Spli&t
bs: &Razdijeli

en: Split
bs: Razdvoji

en: Split Cut
bs: Razdvoji i izreži

en: Split Cut Labels
bs: Razdvoji s izrezom oznake

en: Split D&elete
bs: Razdvoji s &brisanjem

en: Split Delete
bs: Razdvoji s brisanjem

en: Split Delete Labels
bs: Razdvoji s brisanjem označeno

en: Split Deleted labeled regions
bs: Razdvoji s brisanjem označena područja

en: Split Labels
bs: Oznake razdvajanja

en: Split Ne&w
bs: Razdvoji u n&ovu

en: Split New
bs: Razdvoji u novu

en: Split Stereo Track
bs: Razdvoji stereo traku

en: Split at labels
bs: Razdvoji po oznakama

en: Split files based on:
bs: Razdijeli datoteke prema:

en: Split labeled regions
bs: Razdvoji označena područja

en: Split stereo track '%s'
bs: Razdvoji stereo traku '%s'

en: Split to new track
bs: Razdvoji u novu traku

en: Split-cut to the clipboard
bs: Razdvoji i izreži u klipord

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
bs: Razdvojeno s brisanjem %.2f sekundi pri t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
bs: Razvoji s izrezivanjem označena područja u odlagalište

en: Square
bs: Kvadratni

en: Square, no alias
bs: Kvadratni, bez aliasa

en: Stages:
bs: Stepeni:

en: Standard
bs: Standardno

en: Standard Autocorrelation
bs: Standardna autokorelacija

en: Start
bs: Početak

en: Start Date and Time
bs: Datum i vrijeme početka

en: Start Monitoring
bs: Počni praćenje

en: Start Time
bs: Početno vrijeme

en: Start and stop must be greater than 0.
bs: Početak i kraj moraju biti veći od 0.

en: Start offset:
bs: Početni pomak:

en: Start threshold (samples):
bs: Početni prag (uzorci):

en: Step 1
bs: 1. korak

en: Step 2
bs: 2. korak

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stop Monitoring
bs: Zaustavi praćenje

en: Stop threshold (samples):
bs: Krajnji prag (uzorci):

en: Template
bs: Šablon

en: Temporarily replace missing data with silence [this session only]
bs: Privremeno zamijeni nedostajuće podatke tišinom  [samo za tu sesiju]

en: Temporary files directory
bs: Direktorij privremenih datoteka

en: Test Mode
bs: Testni režim

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
bs: Datoteke s tekstom (*.txt)|*.txt|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
bs: Efekat Popravi je namijenjen za upotrebu na vrlo kratkim dijelovima oštećenoga zvuka (do 128 uzoraka).
    
    Povećajte izbor i izaberite mali dio sekunde za popravku.

en: The entered value is invalid
bs: Unesena vrijednost nije ispravna

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
bs: Kratica tastature '%s' je već dodijeljena za:
    
    '%s'

en: The maximum frequency must be an integer
bs: Maksimalna frekvencija mora biti cijeli broj

en: The minimum frequency must be an integer
bs: Najmanja frekvencija mora biti pozitivni cijeli broj

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
bs: Kombinacije frekvencije uzimanja uzoraka projekta (%d) i bitovskog uzimanja uzoraka (%d kb/s)
    zapis MP3 ne podpira.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
bs: Frekvenciju uzimanja uzoraka projekta (%d) zapis MP3 ne podpira.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
bs: Sistem je detektovao, da se druga kopija Audacity već izvršava.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
bs: Verzija programa Audacity, koju koristite, ne podržava više vremenskih traka.

en: Theme
bs: Tema

en: Theme Cache - Images && Color
bs: Međumemorija tema - Slike i boje

en: There are no label tracks to export.
bs: Nema traka s oznakama za izvoz.

en: There is not enough room available to expand the cut line
bs: Nema dovoljno prostora, da bi raširili liniju reza

en: There is not enough room available to paste the selection
bs: Nema dovoljno prostora, da bi priljepili izbor

en: There was a problem printing.
bs: Pri štampanju je došlo do problema.

en: Theshold for silence:
bs: Prag tišine:

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s - you need to upgrade to
    a newer version to open this file.
bs: Tu datoteku ste sremili koristeći Audacity %s.
    Upotrebljavate Audacity %s - da bi mogli otvoriti tu datoteku,
    morate nadograditi program na noviju verziju.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
bs: U toj verziji Audacity podrška za %s nije prevedena.

en: Threshold for silence:
bs: Prag tišine:

en: Threshold:
bs: Prag:

en: Time Shift Tool
bs: Alat za vremenski pomak

en: Time shift all clips in track
bs: Vremenski pomakni sve snimke na traci

en: Time shift clip or move up/down between tracks
bs: Vremenski pomakni snimak ili se pomakni gore/dolje među trakama

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
bs: Vremenski pomjerene trake/snimci %s  %.02f sekundi

en: Time-Shift
bs: Vremenski pomak

en: To find %s, click here -->
bs: Ako želite potražiti %s, kliknite ovdje -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
bs: Ako želite bezplatnu kopiju programa Lame, kliknite ovdje -->

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
bs: Za crtanje spektra sve izabrane trake moraju imati jednak stepen uzorkovanja.

en: Toggle Focused Track
bs: Uključi/isključi fokusiranu traku

en: Tone Generator
bs: Generator tona

en: Tone duration:
bs: Trajanje tona:

en: Tone...
bs: Ton ...

en: Tone/silence ratio:
bs: Razmjer ton/tišina:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
bs: Izbrano je previše zvuka. Samo prvih %.1f sekundi zvuka će biti analizirano.

en: Tool
bs: Alat

en: ToolDock
bs: Sidrište alata

en: Tools
bs: Alati

en: Track
bs: Traka

en: Track %d
bs: traka %d

en: Track Name
bs: Ime trake

en: Track Number
bs: Broj trake

en: Track Panel
bs: Podprozor s trakom

en: Track Remove
bs: Odstrani traku

en: Track Title
bs: Ime trake

en: TrackView
bs: Pogled traka

en: Tracks
bs: Trake

en: Tracks are too long to repeat the selection.
bs: Trake su preduge za ponavljanje izbora.

en: Tracks sorted by name
bs: Trake, razvrstane po imenu

en: Tracks sorted by time
bs: Trake, razvrstane po vremenu

en: Transcription
bs: Prepis

en: Tri&m
bs: Skrati

en: Triangle
bs: Trougao

en: Trim
bs: Odsjeci

en: Trim file to selection
bs: Odsjeci datoteku na izbor

en: Trim outside selection
bs: Odsjeci izvan izbora

en: Truncate Silence
bs: Presjeci tišinu

en: Truncate Silence...
bs: Presjeci tišinu ...

en: Truncating Silence...
bs: Presjecanje tišine...

en: Unable to determine
bs: Nemoguće odrediti

en: Unable to export
bs: Nije moguće izvoziti

en: Unable to initialize MP3 stream
bs: Nije moguće inicijalizirati MP3 tok

en: Unable to open genre file.
bs: Datoteku žanrova nije moguće otvoriti.

en: Unable to open target file for writing
bs: Nije moguće otvoriti odredišnu datoteku za upis

en: Unable to open/create test file
bs: Testne datoteke nije moguće otvoriti/kreirati

en: Unable to remove '%s'
bs: '%s' nije moguće odstraniti

en: Unable to rename '%s' to '%s'
bs: '%s' nije moguće preimenovati u '%s'

en: Unable to save genre file.
bs: Datoteku žanrova nije moguće spremiti.

en: Uncompressed Export Setup
bs: Postavke nekompresovanog izvoza

en: Undo
bs: Poništi

en: Undo History
bs: Istorija za opoziv

en: Unknown command line option: %s
bs: Nepoznata opcija komandne linije: %s

en: Up Octave
bs: Povisi za oktavu

en: Upper speed limit
bs: Gornja granica brzine

en: Use right mouse button or context key to change format
bs: Za promjenu formata koristite desni taster miša ili taster kontekstnog menija

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
bs: Upotrijebite naredbu Novi ilii Otvori u trenutno pokrenutom procesu Audacity,
    da otvorite više projekat istovremeno.

en: Using Label/Track Name
bs: Upotreba oznake/imena trake

en: Using block size of %ld
bs: Koristeći veličinu bloka %ld

en: Using:
bs: Koristeći:

en: Variable
bs: Promjenjiva

en: Variable Speed:
bs: Promjenljiva brzina:

en: Vertical Ruler
bs: Vertikalno ravnalo

en: Vertical Stereo
bs: Uspravni stereo

en: Vorbis version mismatch
bs: Neusklađenost verzije Vorbis

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
bs: WAV, AIFF i druge nekompresovane vrste

en: Wah Frequency Offset (%):
bs: Razlika u frekvenciji wah (%):

en: Wahwah
bs: Wah-wah

en: Wahwah...
bs: Wah-wah ...

en: Waiting to start recording at %s.
bs: Čeka se na početak snimanja u %s.

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Waveform
bs: Talasni oblik

en: Waveform (dB)
bs: Talasni oblik (dB)

en: Waveform:
bs: Talasni oblik:

en: Welcome to Audacity version %s
bs: Dobrodošli u Audacity verzije %s

en: Welcome!
bs: Dobrodošli!

en: Wheel-Rotate
bs: Rotacija točkića

en: When exporting tracks to an audio file
bs: Prilikom izvoza traka u zvučnu datoteku

en: When saving a project that depends on other audio files
bs: Pri spremanju projekta, koji je ovisan od drugih zvučnih datoteka

en: Whenever a project depends on other files:
bs: Kad god, je projekat ovisan od drugih datoteka:

en: Where is %s?
bs: Gdje je %s?

en: White
bs: bijelo

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
bs: Zvučna datoteka Windows PCM (*.wav)|*.wav

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
bs: Datoteke XML (*.xml)|*.xml|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: Year
bs: Godina

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
bs: Datoteku %s ćete spremitipod imenom "%s".
    
    Obično te datoteke imaju ekstenziju ".%s" i neke aplikacije ne otvarajo datoteke s nestandardnim ekstenzjama.
    
    Da li ste sigurni, da želite spremiti datoteku pod tem imenom?

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped.  [Pausing is not sufficient.]
bs: To možete izvesti samo, ako su izvođenje i snimanje
     zaustavljeni.  [Pauza nije dovoljna.]

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
bs: Imate prazna imena oznaka.  One će biti
    preskoćene pri ponovnom punjenju traka s oznakama.
    
    Da li se želite vratiti i unijeti imena?

en: You may resample to one of the rates below.
bs: Možete ponovo uzeti uzorke na jednu od donjih vrijednosti.

en: You must first select some audio for this
     to use. [Selecting other kinds of track won't work.]
bs: Morate prvo izabrati neki zvuk.
     [Izbor drugih vrsta traka neće raditi.]

en: You must first select some audio for this to use.
bs: Molimo, da prvo izaberete neki zvučni snimak.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use.  [You can't use this with mono.]
bs: Morate prvo izabrati neki stereo-zvuk.
     [Ovo ne možete koristiti za mono.]

en: You must select a track first.
bs: Molimo, da prvo izaberete traku.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
bs: Izbrali ste traku, koja ne sadrži zvuk. Automatsko spuštanje može procesirati samo zvučne trake.

en: You will not be able to play or record audio.
bs: Ne biste mogli reprodukovati ili snimati zvuk.

en: Your batch command of %s was not recognised.
bs: Vaša grupna naredba za %s nije prepoznata.

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files.
bs: Vaš projekt je samostalan; ne ovisi ni od jedne spoljnje  zvučne datoteke.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
bs: Vaše trake će biti miješane u jedan mono kanal u izvoznoj datoteci.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
bs: Vaše trake će biti mješane u dva stereo kanala u izvoznoj datoteci.

en: Zoom
bs: Povećanje

en: Zoom &In
bs: Pove&ćaj

en: Zoom &Normal
bs: &Normalna veličina

en: Zoom &Out
bs: U&manji

en: Zoom In
bs: Povećaj

en: Zoom Out
bs: Umanji

en: Zoom Tool
bs: Alat za povećanje

en: Zoom default
bs: Podrazumijevano uvećanje

en: Zoom in on Point
bs: Povećaj na tački

en: Zoom in on a Range
bs: Povećaj na području

en: Zoom in or out
bs: Povećaj ili umanji

en: Zoom out on a Range
bs: Umanji na području

en: Zoom out one step
bs: Umanji za jedan korak

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
bs: autori Dominic Mazzoni i Vaughan Johnson

en: by Leland Lucius
bs: avtora Lelanda Luciusa

en: by Lynn Allan
bs: autora Lynna Allana

en: by Nasca Octavian Paul
bs: avtor Nasce Octavian Paul

en: by Salvo Ventura (2006)
bs: autor Salvo Ventura (2006)

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
bs: avtorja Vauhgan Johnson i Dominic Mazzoni

en: bytes
bs: bajta

en: custom
bs: Prilagođeno

en: dd:hh:mm:ss
bs: dd:čč:mm:ss

en: down
bs: dolje

en: false
bs: netačno

en: film frames (24 fps)
bs: filmski kadrovi (24 kd/s)

en: hh:mm:ss
bs: čč:mm:ss

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
bs: čč:mm:ss + kadrovi CDDA (75 kd/s)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
bs: čč:mm:ss + izpušteni kadrovi NTSC

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
bs: čč:mm:ss + neispušteni kadrovi NTSC

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
bs: čč:mm:ss + kadrovi PAL (25 kd/s)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
bs: čč:mm:ss + filmski kadrovi (24 kd/s)

en: hh:mm:ss + milliseconds
bs: čč:mm:ss + milisekunde

en: hh:mm:ss + samples
bs: čč:mm:ss + uzorci

en: hidden
bs: sakriveno

en: kbps
bs: kb/s

en: left
bs: lijevo

en: milliseconds
bs: milisekundi

en: minutes
bs: minuta

en: n/a
bs: Nije raspoloživo

en: right
bs: desno

en: same as left-drag
bs: jednako kao lijevo-povuci

en: same as right-drag
bs: jednako kao desno-povlačenje

en: same as select tool
bs: isto kao alat za izbor

en: same as zoom tool
bs: isto kao alat za povećanje

en: samples
bs: uzorci

en: seconds
bs: sekundi

en: to
bs: do

en: true
bs: tačno

en: up
bs: gore

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
bs: Upotrijebljen SampleRate, autor Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
bs: uporabljen SoundTouch Ollija Parvianena
