WizTree 3 - en to sk translation catalogue (229 entries)

en: Scanning...
sk: Skenovanie...

en: Folders
sk: Priečinky

en: Files
sk: Súbory

en: Dumping file
sk: Export súboru

en: Bytes
sk: Bajtov

en: Files in
sk: Súborov v

en: File in
sk: Súbor v

en: Selected Files
sk: Vybrané súbory

en: Total Size
sk: Celková veľkosť

en: You are about to open
sk: Chcete otvoriť

en: Command Prompt windows - are you sure?
sk: okien príkazového riadka – naozaj?

en: Explorer windows - are you sure?
sk: okine Prieskumníka – naozaj?

en: files - are you sure?
sk: súborov – naozaj?

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
sk: Vybrať priečinok

note: YMMV
en: Select
sk: Vybrať

en: File not found
sk: Súbor sa nenašiel

en: Error
sk: Chyba

en: Sorting file list...
sk: Triedenie zoznamu súborov...

en: Loading tree...
sk: Načítavanie stromovej štruktúry.

en: Scan complete in
sk: Skenovanie trvalo

en: seconds
sk: sekúnd

en: canceled
sk: zrušené

en: Failed to update Windows Explorer context menu
sk: Nepodarilo sa aktualizovať kontextovú ponuku Prieskumníka

en: No MFT root found!
sk: MFT sa nenašla!

note: we have an update!
en: An update is available
sk: Je dostupná aktualizácia

en: Click on the "View Update" button to learn more.
sk: Kliknite na tlačidlo "Zobraziť aktualizáciu" pre viac informácií.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
sk: Aktualizácia sa nenašla.

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
sk: Chyba pri kontrole aktualizácií:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
sk: Pre export MFT súboru reštartujte WizTree ako správca

en: Please select an NTFS formatted drive.
sk: Prosím, vyberte jednotku naformátovanú ako NTFS.

en: Dumping MFT file, please wait...
sk: Export súboru MFT, prosím, čakajte...

en: MFT data dump complete.
sk: Export dát MFT ukončený.

en: MFT data dumped to file
sk: Dáta MFT boli exportované do súboru

en: MFT file
sk: Súbor MFT

en: Loading file list...
sk: Načítavanie zoznamu súborov...

en: files
sk: súbory

en: <Folder>
sk: <Priečinok>

en: File
sk: Súbor

en: Options
sk: Možnosti

en: Scan
sk: Skenovať

en: New Instance
sk: Nová inštancia

en: Explore Folder
sk: Prehliadať priečinok

en: Command Prompt Here
sk: Otvoriť cestu v príkazovom riadku

en: Copy Path
sk: Kopírovať cestu

en: Delete (to Recycle Bin)
sk: Odstrániť (do Koša)

en: Delete (No undelete possible)
sk: Odstrániť (Odstrániť natrvalo)

en: Dump MFT File
sk: Exportovať súbor MFT

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Display Dynamic values
sk: Zobraziť hodnoty s dynamickými jednotkami

en: Display Byte values
sk: Zobraziť hodnoty v bajtoch

en: Display KB values
sk: Zobraziť hodnoty v KB

en: Display MB values
sk: Zobraziť hodnoty v MB

en: Display GB values
sk: Zobraziť hodnoty v GB

en: Windows Explorer context menu
sk: Kontextová ponuka Prieskumníka

en: Always Run as Administrator
sk: Vždy spustiť ako Správca

en: Language
sk: Jazyk

en: Restart as Administrator
sk: Reštartovať ako Správca

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
sk: WizTree vyžaduje práva "Správcu" pre vysokorýchlostné skenovanie NFTS diskových jednotiek a prístup ku všetkým systémovým súborom a priečinkom. Pre povolenie správcovských práv kliknite na tlačidlo "Reštartovať ako Správca".

en: Don't show this again
sk: Toto už viac nezobrazovať

en: View Update
sk: Zobraziť aktualizáciu

en: Dismiss
sk: Odmietnuť

en: Check for updates
sk: Kontrolovať aktualizácie

en: Check for updates now
sk: Skontrolovať aktualizáciu teraz

en: Select:
sk: Výber:

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Ready...
sk: Pripravené...

en: Selection:
sk: Vybraté:

en: Total Space:
sk: Celkové miesto:

en: Space Used:
sk: Použité miesto:

en: Space Free:
sk: Voľné miesto:

en: Help us make WizTree better!
sk: Pomôžte nám vylepšiť WizTree!

en: Tree View
sk: Strom. štruktúra

en: Folder
sk: Priečinok

en: Percent of Parent
sk: Percent z rodiča

en: Size
sk: Veľkosť

en: Modified
sk: Upravené

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Items
sk: Položky

en: Allocated
sk: Alokované

en: File View
sk: Súbory

en: File Search Filter:
sk: Filter súborov:

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Match file name only
sk: Zhoda len názvu súboru

en: (Fast)
sk: (Rýchlo)

en: Match entire path
sk: Zhoda celej cesty

en: (Warning: can be slow!)
sk: (Upozornenie: môže byť pomalé!)

en: Max files to display:
sk: Zobraziť súborov:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
sk: (Výber VŠETKY môže byť veľmi pomalý)

en: ALL
sk: VŠETKY

en: Total Files:
sk: Celkovo súborov:

en: File Name
sk: Názov súboru

en: Percent of Drive
sk: Percent jednotky

en: About
sk: O aplikácii

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
sk: Ak používate WizTree pre komerčné účely alebo by ste chceli podporiť freeware komunitu, prosím, podporte nás cez tlačidlo Darovať, ktoré sa nachádza vpravo hore. Ďakujeme! :)

en: What is WizTree?
sk: Čo je WizTree?

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
sk: WizTree najrýchlejší diskový analyzátor na svete. Skenuje váš disk a zobrazí, ktoré súbory a priečinky zaberajú najviac diskového priestoru.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
sk: Robí to NAJRÝCHLEJŠÍM možným spôsobom - jednoducho nenájdete žiadnu inú aplikáciu tohto typu! Použite informácie, ktoré vám WizTree ponúka na lokalizovanie a odstránenie "nechcených okupantov" z disku.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
sk: UPOZORNENIE: Dávajte pozor na to, aby ste neodstránili žiadne súbory, ktoré sú potrebné pre správnu prevádzku vášho počítača!

en: What makes WizTree so fast?
sk: Prečo je WizTree taký rýchly?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
sk: Počas skenovania diskových jednotiek naformátovaných na NFTS (väčšina moderných diskov používa tento formát) WizTree číta priamo z disku tabuľku Master File Table (MFT).

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
sk: MFT tabuľka je špeciálny skrytý súbor, ktorý používa súborový systém NTFS na zaznamenávanie všetkých súborov a priečinkov na disku. Skenovanie súborov týmto spôsobom obchádza operačný systém (Windows) a poskytuje obrovské zvýšenie výkonu.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
sk: Od verzie 2.0 dokáže WizTree tiež skenovať aj disky bez NTFS, sieťové disky, USB jednotky a jednotlivé priečinky.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
sk: Prosím, navštívte našu stránku pre viac skvelého softvéru ako sú tieto:

en: (click for more information)
sk: (kliknite pre viac informácií)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
sk: Výkonný a zároveň ľahko použiteľný nástroj na sťahovanie webových galérií. Podporuje väčšinu populárnych stránok pre hosťovanie obrázkov (napríklad Flickr, Facebook, vyhľadávanie obrázkov Google, Imgur, Deviantart atď.).

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
sk: Nevyžaduje žiadne komplikované nastavenie alebo súbory projektov - jednoducho funguje.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
sk: Nástroj na vylepšenie klávesnice, ktorý umožňuje jednoduché písanie diakritických a iných špeciálnych znakov Unicode na štandardnej klávesnici US / UK pomocou ľahko zapamätateľných klávesových skratiek.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
sk: Napríklad, ak chcete napísať à (a s vážnym akcentom), stlačíte Ctrl+`, a potom stlačte kláves a. Tieto skratky fungujú v ľubovoľnej aplikácii systému Windows.

en: Invalid Key - Please try again.
sk: Neplatný kľúč - Prosím, skúste to znova.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
sk: Odporúčame kopírovať a prilepiť kód podporovateľa.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
sk: Použite iba číslice od 0 po 9 a písmená od A po F.

en: Thank you for your support!
sk: Ďakujeme za vašu podporu!

en: WizTree will now restart.
sk: WizTree sa teraz reštartuje.

en: Enter Supporter Code
sk: Zadajte kód podporovateľa

en: Supporter Code
sk: Kód podporovateľa

note: warning dialog title
en: Warning
sk: Upozornenie

note: confirmation dialog title
en: Confirmation
sk: Potvrdenie

note: information dialog title
en: Information
sk: Informácia

en: (No Extension)
sk: (Bez prípony)

en: File Type
sk: Typ súboru

en: Percent
sk: Percentá

en: Extension
sk: Prípona

en: MFT Dump
sk: Export MFT

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Show Treemap
sk: Zobraziť mapu stromu

en: Show File Types
sk: Zobraziť typy súborov

en: Reset tree expansion
sk: Zbaliť strom

en: Select Parent
sk: Vybrať rodiča

en: Reselect Child
sk: Preznačiť dieťa

en: Help support WizTree development by making a donation
sk: Podporiť vývoj WizTree finančným príspevkom

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
sk: (Tlačidlo darovania môžete odstrániť tak, že sa stanete naším darcom)

en: Show Allocated Size on Treemap
sk: Zobraziť alokovanú veľkosť na mape stromu

en: Auto scan after making selection
sk: Spustiť skenovania po výbere

en: Zoom in Treemap
sk: Priblížiť mapu stromu

en: Zoom out Treemap
sk: Oddialiť mapu stromu

en: Save Treemap Image as .png file
sk: Uložiť mapu stromu ako súbor PNG

en: Save
sk: Uložiť

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Shades of Gray (single color)
sk: Odtiene sivej (jedna farba)

en: Show Free Space on Treemap
sk: Zobraziť voľné miesto na mape stromu

en: File already exists - overwrite?
sk: Súbor už existuje - prepísať?

en: Generated by
sk: Vygeneroval

en: You can hide this message by making a donation
sk: Túto správu skryjete, ak sa stanete naším darcom

en: MFT Dump cancelled...
sk: Exprot MFT bol zrušený...

en: Export complete.
sk: Export bol ukončený.

en: Copy file and size info to clipboard
sk: Kopírovať informácie o súbore a jeho veľkosť do schránky

en: Export to .CSV file
sk: Exportovať do súboru CSV

en: Colors
sk: Farby

en: Default
sk: Predvolené

en: Color Blind
sk: Farboslepý

en: CSV file
sk: Súbor CSV

en: Select CSV file
sk: Vybrať súbor CSV

en: Failed to import CSV file
sk: Import súboru CSV zlyhal

en: Color By
sk: Farba podľa

en: Color
sk: Farba

en: File Extension(s)
sk: Prípony

en: Export File Types to CSV file
sk: Exportovať typy súborov do súboru CSV

en: Display TB values
sk: Zobraziť hodnoty v TB

en: UI Theme
sk: Motív rozhrania

en: Auto
sk: Automatický

en: Light
sk: Svetlý

en: Dark
sk: Tmavý

en: Sorry, your supporter code is only valid for versions of WizTree with version date
sk: Ľutujeme, váš kód podporovateľa je platný len pre verzie WizTree s dátumom verzie

en: or earlier.
sk: alebo skorším.

en: This version of WizTree has version date
sk: Táto verzia WizTree má dátum verzie

en: Please install an older version of WizTree with a suitable version date, or purchase a new supporter code.
sk: Nainštalujte si staršiu verziu WizTree s vhodným dátumom verzie alebo si kúpte nový kód podporovateľa.

en: Version Date:
sk: Dátum verzie:

en: Supporter license
sk: Licencia podporovateľa

en: Enterprise license
sk: Podniková licencia

en: user license
sk: používateľská licencia

en: Upgrades until:
sk: Upgrady do:

en: lifetime
sk: doživotne

en: Supporter code not valid for this version
sk: Kód podporovateľa nie je platný pre túto verziu

en: Select Multiple
sk: Vybrať viaceré

en: Multiple
sk: Viaceré

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Remove Folder
sk: Odstrániť priečinok

en: is included within
sk: je už v

en: They cannot both be selected.
sk: Nemôžu byť vybrané oba.

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select None
sk: Nevybrať nič

en: Lifetime
sk: Doživotná

en: Show Folder and File Names on Treemap
sk: Zobraziť názvy priečinkov a súborov na mape stromu

en: Filter Scan Results
sk: Filtrovať výsledok skenovania

en: Include Filter:
sk: Zahrnúť:

en: Exclude Filter:
sk: Vylúčiť:

en: Apply Filter
sk: Použiť filter

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Reset Configuration to default values
sk: Resetovať nastavenia na pôvodné

en: Tweaks
sk: Úpravy

en: Enable drag/drop
sk: Povoliť presúvanie

en: Open file on double click
sk: Otvoriť súbor dvojitým kliknutím

en: Monitor file system for changes
sk: Sledovať zmeny súborového systému

en: Show max modified date of all sub folders/files as folder's last modified date
sk: Zobraziť poslednú úpravu všetkých podpriečinkov/súborov ako dátum poslednej úpravy priečinka

en: Use WizTree classic theme
sk: Použiť klasický motív WizTree

en: Show horizontal lines in grids
sk: Zobraziť vodorovné čiary v mriežkach

en: Alternate row colors
sk: Striedať farby riadkov

en: Enable gradient colors in treemap
sk: Povoliť prechod farieb v mape stromov

en: Number of Decimal places to display
sk: Počet zobrazených desatinných miest

en: WizFile is an extremely rapid file finder application that uses methods similar to WizTree to rapidly index your hard drives. File search results are returned instantly as you type. WizFile provides a real time view of all files on your hard drives - any changes to the file search results will be updated in real time as they occur. It requires minimal CPU and RAM usage and has a negligible impact on the performance of your PC.
sk: WizFile je extrémne rýchla aplikácia na vyhľadávanie, ktorá používa podobný spôsob rýchleho indexovania pevných diskov ako WizTree. Výsledky vyhľadávania sa zobrazujú okamžite ako píšete. WizFile poskytuje zobrazovanie všetkých súborov na disku v reálnom čase – všetky zmeny súborov sa prejavia v aktualizovaných výsledok vyhľadávania v reálnom čase. Vyžaduje minimálne využitie CPU a RAM a má zanedbateľný vplyv na výkon počítača.

en: Dup Count
sk: Počet duplikátov

en: Dup Size
sk: Veľkosť duplikátov

en: Duplicate Files:
sk: Duplicitné súbory:

en: Duplicates only
sk: Len duplikáty

en: Don't locate duplicates
sk: Nevyhľadávať duplikáty

en: Locate by Name, Size
sk: Podľa názvu, veľkosti

en: Locate by Name, Size, Date
sk: Podľa názvu, veľkosti, dátumu

en: Path
sk: Cesta

en: Scan MFT (if possible) when a folder is selected for analysis
sk: Skenovať MFT (ak je to možné), keď je vybraný priečinok na analýzu

en: Normally the MFT is only scanned when an entire drive is selected. This option can speed up the scanning of folders containing a large number of files, but can be slower for smaller folders.
sk: Za normálnych okolností sa MFT skenuje len vtedy, keď je vybraná celá jednotka. Táto možnosť môže urýchliť skenovanie priečinkov s veľkým počtom súborov, ale pre menšie priečinky môže byť pomalšia.

en: Reserved Space:
sk: Vyhradené miesto:

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: File group minimum size (set to 0 to disable file grouping)
sk: Minimálna veľkosť skupiny súborov (0 zakáže zoskupovanie súborov)

en: Export
sk: Exportovať

en: Export file name:
sk: Názov exportovaného súboru:

en: Selection
sk: Výber

en: Selected only
sk: Iba vybrané

en: Export drive size information
sk: Exportovať informácie o veľkosti jednotky

en: Export "Last Accessed" and "Created" dates
sk: Exportovať dátumy "Posledný prístup" a "Vytvorené"

en: Export total size and allocated size of folders (excluding sub folders)
sk: Exportovať celkovú veľkosť a alokovanú veľkosť priečinkov (okrem podpriečinkov)

en: Split file names into root, folder, filename and extension
sk: Rozdeliť názvy súborov na koreňový priečinok, priečinok, názov súboru a príponu

en: Export percentage of parent value
sk: Exportovať percentá z rodičovskej hodnoty

en: Max folder depth (0 = no limit):
sk: Max. hĺbka priečinka (0 = neobmedzene):

en: Export Files
sk: Exportovať súbory

en: Export Folders
sk: Exportovať priečinky

en: Either one or both of "Export Files" and "Export Folders" must be selected for the export to be valid.
sk: Aby bol export platný, musí byť vybraná jedna alebo obe možnosti "Exportovať súbory" a "Exportovať priečinky".

en: Export MFT record number
sk: Exportovať počet záznamov MFT
