Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to ro_RO translation catalogue (185 entries)

en: &Copy
ro_RO: &Copiază

en: &Delete
ro_RO: Ș&terge

en: &Develop
ro_RO: &Dezvoltă

en: &Edit
ro_RO: &Editează

en: &File
ro_RO: &Fișier

en: &Help
ro_RO: &Asistență

en: &Log Out
ro_RO: &Deconectează-te

en: &Minimize to Tray
ro_RO: &Minimizează în tavă

en: &Next
ro_RO: În&ainte

en: &Open Miniplayer
ro_RO: &Deschide miniplayerul

en: &Paste
ro_RO: Li&pește

en: &Pause
ro_RO: &Pauză

en: &Play
ro_RO: &Redă

en: &Playback
ro_RO: &Redare

en: &Redo
ro_RO: &Refă

en: &Reload
ro_RO: &Reîncarcă

en: &Repeat
ro_RO: &Repetă

en: &Reset Zoom
ro_RO: &Resetează zoomul

en: &Show Spotify
ro_RO: Afișează &Spotify

en: &Shuffle
ro_RO: &Sortează aleatoriu

en: &Troubleshooting
ro_RO: &Depanare

en: &Undo
ro_RO: An&ulează

en: &View
ro_RO: &Vizualizează

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
ro_RO: Este disponibil un nou upgrade pentru aplicația Spotify, dar actualizarea automată nu a reușit. Motivul probabil este că aplicația Spotify a fost instalată cu un alt cont de utilizator. Poți folosi în continuare versiunea actuală sau să o reinstalezi manual cu ajutorul linkului de mai jos.

en: About Spotify
ro_RO: Despre Spotify

en: Actual Size
ro_RO: Dimensiune actuală

en: Add to Liked Songs
ro_RO: Adaugă la Melodii apreciate

en: All Files
ro_RO: Toate fișierele

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
ro_RO: Sigur dorești să dezactivezi accelerarea hardware?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ro_RO: Sigur dorești să dezactivezi accelerarea hardware?
    
    Această acțiune va dezactiva procesorul grafic (GPU) al computerului tău, ceea ce poate rezolva uneori problemele grafice, dar poate încetini aplicația Spotify atunci când se afișează imaginea pe ecran.
    
    Pentru ca această setare să aibă efect, trebuie să repornești aplicația Spotify.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
ro_RO: Sigur dorești să activezi accelerarea hardware?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ro_RO: Sigur dorești să activezi accelerarea hardware?
    
    Această acțiune va activa procesorul grafic (GPU) al computerului tău, ceea ce accelerează aplicația Spotify atunci când se afișează imaginea pe ecran, dar poate în unele cazuri rare să creeze probleme grafice.
    
    Pentru ca această setare să aibă efect, trebuie să repornești aplicația Spotify.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
ro_RO: Sigur dorești să resetezi datele aplicației?
    
    Astfel, aplicația va fi readusă la starea inițială și repornită. Vei fi deconectat(ă) și va trebui să te conectezi din nou.

en: Are you sure?
ro_RO: Sigur?

en: Audio Files
ro_RO: Fișiere audio

en: Bring All to Front
ro_RO: Afișează în față

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Close
ro_RO: Închide

en: Continue on this device
ro_RO: Continuă pe acest dispozitiv

en: Copy
ro_RO: Copiază

en: Copy Version Info
ro_RO: Copiază informațiile despre versiune

en: Cu&t
ro_RO: &Taie

en: Custom Files
ro_RO: Fișiere personalizate

en: Cut
ro_RO: Taie

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Develop
ro_RO: Dezvoltă

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
ro_RO: Dezactivează &accelerarea hardware și repornește

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
ro_RO: Dezactivează accelerarea hardware și repornește

en: Disable and Restart
ro_RO: Dezactivează și repornește

en: Do not show this message again
ro_RO: Nu mai afișa acest mesaj

en: E&xit
ro_RO: I&eși

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Emoji & Symbols
ro_RO: Emoji și simboluri

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
ro_RO: Activează &accelerarea hardware și repornește

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
ro_RO: Activează accelerarea hardware și repornește

en: Enable and Restart
ro_RO: Activează și repornește

en: File
ro_RO: Fișier

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Go Back
ro_RO: Mergi înapoi

en: Go Forward
ro_RO: Mergi înainte

en: Hardware Acceleration
ro_RO: Accelerare hardware

en: Help
ro_RO: Asistență

en: Hide Others
ro_RO: Ascunde altele

en: Hide Spotify
ro_RO: Ascunde Spotify

en: Image Files
ro_RO: Fișiere imagine

en: Licensing Information
ro_RO: Informații privind licențierea

en: Liked Songs
ro_RO: Melodii apreciate

en: Local Files
ro_RO: Fișiere locale

en: Log Out
ro_RO: Deconectează-te

en: Migrating Spotify Cache
ro_RO: Se migrează memoria cache Spotify

en: Minimize
ro_RO: Minimizează

en: New Playlist
ro_RO: Playlist nou

en: New Playlist Folder
ro_RO: Folderul nou al playlistului

en: Next
ro_RO: Înainte

en: Not now
ro_RO: Nu acum

en: Offline Mode
ro_RO: Mod offline

en: Open File
ro_RO: Deschide fișierul

en: Open Spotify
ro_RO: Deschide Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
ro_RO: Deschide Spotify pentru a relua activitatea de unde ai rămas.

en: P&references...
ro_RO: P&referințe...

en: P&revious
ro_RO: În&apoi

en: Paste
ro_RO: Lipește

en: Pause
ro_RO: Pune pe pauză

en: Play
ro_RO: Redă

en: Playback
ro_RO: Redare

en: Preferences
ro_RO: Preferințe

en: Previous
ro_RO: Înapoi

en: Private Session
ro_RO: Sesiune privată

en: Quit Spotify
ro_RO: Părăsește Spotify

en: Recently Played
ro_RO: Redate recent

en: Redo
ro_RO: Refă

en: Reload
ro_RO: Reîncarcă

en: Remove from Liked Songs
ro_RO: Eliminată din Melodii apreciate

en: Repeat
ro_RO: Repetă

en: Report &Issue...
ro_RO: Raportează &problema...

en: Report Issue...
ro_RO: Raportează problema...

en: Reset &App Data and Restart
ro_RO: Resetează &datele aplicației și repornește

en: Reset App Data and Restart
ro_RO: Resetează datele aplicației și repornește

en: Restart Spotify
ro_RO: Repornește Spotify

en: SCTA Information
ro_RO: Informații SCTA

en: Search
ro_RO: Caută

en: Seek Backward
ro_RO: Caută înapoi

en: Seek Forward
ro_RO: Caută înainte

en: Select &All
ro_RO: Selecte&ază tot

en: Select All
ro_RO: Selectează tot

en: Services
ro_RO: Servicii

en: Show &Logs in Explorer
ro_RO: Afișează &jurnalele în Explorer

en: Show All
ro_RO: Afișează toate

en: Show Logs in Finder
ro_RO: Afișează jurnalele în Finder

en: Shuffle
ro_RO: Aleatoriu

en: Skip
ro_RO: Ignoră

en: Spotify Community
ro_RO: Comunitatea Spotify

en: Spotify Failed to Upgrade
ro_RO: Nu s-a putut face upgrade aplicației Spotify.

en: Spotify Help
ro_RO: Asistență Spotify

en: Spotify needs your permission to install an update.
ro_RO: Aplicația Spotify are nevoie de permisiuni pentru instalarea unei actualizări.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
ro_RO: Memoria cache conține copiile locale ale datelor despre muzică, playlisturi și imaginile albumelor.

en: Third-party Software
ro_RO: Software terță parte

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ro_RO: Această acțiune va dezactiva procesorul grafic (GPU) al computerului tău, ceea ce poate rezolva uneori problemele grafice, dar poate încetini aplicația Spotify atunci când se afișează imaginea pe ecran.
    
    Pentru ca această setare să aibă efect, trebuie să repornești aplicația Spotify.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ro_RO: Această acțiune va activa procesorul grafic (GPU) al computerului tău, ceea ce accelerează aplicația Spotify atunci când se afișează imaginea pe ecran, dar poate în unele cazuri rare să creeze probleme grafice.
    
    Pentru ca această setare să aibă efect, trebuie să repornești aplicația Spotify.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
ro_RO: Astfel, aplicația va fi readusă la starea inițială și repornită. Vei fi deconectat(ă) și va trebui să te conectezi din nou.

en: Troubleshooting
ro_RO: Depanare

en: Undo
ro_RO: Anulează

en: Video Files
ro_RO: Fișiere video

en: View
ro_RO: Vezi

en: Volume &Down
ro_RO: &Micșorează volumul

en: Volume &Up
ro_RO: &Mărește volumul

en: Volume Down
ro_RO: Micșorează volumul

en: Volume Up
ro_RO: Mărește volumul

en: Window
ro_RO: Fereastră

en: Windows (32 bit)
ro_RO: Windows (32 de biți)

en: Windows (64 bit)
ro_RO: Windows (64 de biți)

en: Your &Account
ro_RO: &Contul tău

en: Your Account
ro_RO: Contul tău

en: Your Episodes
ro_RO: Episoadele tale

en: Zoom &In
ro_RO: Măreș&te

en: Zoom &Out
ro_RO: Micș&orează

en: Zoom In
ro_RO: Mărește

en: Zoom Out
ro_RO: Micșorează

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
ro_RO: Spotify va căuta fișiere audio în folderul Muzică. Le vei găsi în panoul lateral de navigare, dacă activezi Fișiere locale în setările Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
ro_RO: Acest lucru va permite aplicației Spotify să găsească accesoriile Bluetooth.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
ro_RO: Spotify va căuta fișiere audio în folderul Descărcări. Le vei găsi în panoul lateral de navigare, dacă activezi Fișiere locale în setările Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
ro_RO: Această opțiune îți permite să asculți pe diferite dispozitive. De asemenea, aplicația Spotify va avea acces la fișierele audio locale.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
ro_RO: Program de instalare Spotify

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
ro_RO: Program de instalare Spotify

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
ro_RO: Aplicația Spotify are nevoie de permisiuni pentru instalare.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
ro_RO: Părăsește aplicația Spotify și încearcă din nou

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
ro_RO: Continuă în fundal

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
ro_RO: A apărut o eroare la descărcarea aplicației Spotify.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
ro_RO: Descărcarea nu a reușit. Se încearcă din nou în %1$d s.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
ro_RO: Se descarcă Spotify…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
ro_RO: A apărut o eroare la extragerea aplicației Spotify.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
ro_RO: A apărut o eroare la instalarea aplicației Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
ro_RO: A apărut o eroare la instalarea aplicației Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
ro_RO: Instalarea nu a reușit

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
ro_RO: Descarcă de pe Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
ro_RO: Continuă instalarea

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
ro_RO: Instalarea aplicației Spotify este aproape finalizată. Sigur dorești să părăsești?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
ro_RO: Instalarea este incompletă

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
ro_RO: Se instalează Spotify…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
ro_RO: Despre instalarea Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
ro_RO: Afișează în față

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
ro_RO: Asistență

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
ro_RO: Ascunde instalarea Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
ro_RO: Ascunde altele

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
ro_RO: Instalează Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
ro_RO: Asistență cu instalarea Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
ro_RO: Minimizează

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
ro_RO: Părăsește instalarea Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
ro_RO: Servicii

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
ro_RO: Afișează toate

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
ro_RO: Fereastră

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
ro_RO: A apărut o eroare la montarea imaginii pentru discul Spotify descărcat.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
ro_RO: Nu muta

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
ro_RO: Mută în folderul Aplicații

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
ro_RO: Nu se poate muta în folderul Aplicații

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
ro_RO: Astfel, vei evita aglomerarea folderului Descărcări.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
ro_RO: Reține că această acțiune va necesita o parolă de administrator.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
ro_RO: Dacă dorești, mă pot muta automat în folderul Aplicații.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
ro_RO: Muți în folderul Aplicații?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
ro_RO: Muți în folderul Aplicații aflat în folderul Acasă?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
ro_RO: Părăsește

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
ro_RO: Ne pare rău, această versiune de Spotify necesită macOS %1$s sau versiuni mai recente.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find installers for older versions
ro_RO: Caută programe de instalare pentru versiuni mai vechi

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
ro_RO: Platformă neacceptată

en: unknown
ro_RO: necunoscut
