Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to gl_ES translation catalogue (182 entries)

en: &Copy
gl_ES: &Copiar

en: &Delete
gl_ES: &Eliminar

en: &Edit
gl_ES: &Editar

en: &File
gl_ES: &Ficheiro

en: &Help
gl_ES: &Axuda

en: &Log Out
gl_ES: &Pechar sesión

en: &Minimize to Tray
gl_ES: &Minimizar á bandexa

en: &Next
gl_ES: &Seguinte

en: &Open Miniplayer
gl_ES: &Abrir minirreprodutor

en: &Paste
gl_ES: &Pegar

en: &Pause
gl_ES: &Pausa

en: &Play
gl_ES: &Reproducir

en: &Playback
gl_ES: &Reprodución

en: &Redo
gl_ES: &Refacer

en: &Reload
gl_ES: Cargar de novo

en: &Repeat
gl_ES: Re&petir

en: &Reset Zoom
gl_ES: Restablecer &zoom

en: &Show Spotify
gl_ES: M&ostra Spotify

en: &Shuffle
gl_ES: Aleat&orio

en: &Troubleshooting
gl_ES: Solución de problemas

en: &Undo
gl_ES: &Desfacer

en: &View
gl_ES: &Ver

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
gl_ES: Hai unha nova actualización de Spotify dispoñible, pero non se puido realizar a actualización automática. Isto é posible que se deba a que Spotify se instalou con outra conta de usuario. Podes seguir usando a versión actual ou volver instalar a actualización de forma manual a través da seguinte ligazón.

en: About Spotify
gl_ES: Acerca de Spotify

en: Actual Size
gl_ES: Tamaño real

en: Add to Liked Songs
gl_ES: Engadir a Cancións que che gustan

en: All Files
gl_ES: Todos os ficheiros

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
gl_ES: Seguro que queres desactivar a aceleración de hardware?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
gl_ES: Seguro que queres desactivar a aceleración de hardware?
    
    Esta acción desactivará o uso do procesador de gráficos (GPU) no teu ordenador, o que pode solucionar problemas de gráficos ocasionais. Por outro lado, tamén pode facer que Spotify vaia máis lento ao redebuxar a pantalla.
    
    Para que esta opción de configuración teña efecto, terás que reiniciar Spotify.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
gl_ES: Seguro que queres activar a aceleración de hardware?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
gl_ES: Seguro que queres activar a aceleración de hardware?
    
    Esta acción activará o uso do procesador de gráficos (GPU) no teu ordenador, o que pode facer que Spotify vaia máis rápido á hora de redebuxar a pantalla. En casos menos habituais, tamén pode provocar problemas cos gráficos.
    
    Para que esta opción de configuración teña efecto, terás que reiniciar Spotify.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
gl_ES: Seguro que queres restablecer os datos da aplicación?
    
    Esta acción restablecerá a aplicación ao seu estado orixinal e reiniciaraa. Pecharase a túa sesión e deberás iniciala de novo.

en: Are you sure?
gl_ES: Seguro?

en: Audio Files
gl_ES: Ficheiros de audio

en: Bring All to Front
gl_ES: Traer todo para adiante

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Continue on this device
gl_ES: Continuar neste dispositivo

en: Copy
gl_ES: Copiar

en: Copy Version Info
gl_ES: Copiar información da versión

en: Cu&t
gl_ES: &Cortar

en: Custom Files
gl_ES: Ficheiros personalizados

en: Cut
gl_ES: Cortar

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
gl_ES: Desactivar aceleración do hardware e reiniciar

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
gl_ES: Desactivar aceleración do hardware e reiniciar

en: Disable and Restart
gl_ES: Desactivar e reiniciar

en: Do not show this message again
gl_ES: Non volver mostrar esta mensaxe

en: E&xit
gl_ES: &Saír

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Emoji & Symbols
gl_ES: Emojis e símbolos

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
gl_ES: Activar aceleración do hardware e reiniciar

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
gl_ES: Activar aceleración do hardware e reiniciar

en: Enable and Restart
gl_ES: Activar e reiniciar

en: File
gl_ES: Ficheiro

en: Filter
gl_ES: Filtrar

en: Go Back
gl_ES: Volver atrás

en: Go Forward
gl_ES: Avanzar

en: Hardware Acceleration
gl_ES: Aceleración de hardware

en: Help
gl_ES: Axuda

en: Hide Others
gl_ES: Ocultar o resto

en: Hide Spotify
gl_ES: Ocultar Spotify

en: Image Files
gl_ES: Ficheiros de imaxe

en: Licensing Information
gl_ES: Información de licenzas

en: Liked Songs
gl_ES: Cancións que che gustan

en: Local Files
gl_ES: Ficheiros locais

en: Log Out
gl_ES: Pechar sesión

en: Migrating Spotify Cache
gl_ES: Migrando a memoria caché de Spotify

en: Minimize
gl_ES: Minimizar

en: New Playlist
gl_ES: Nova lista de reprodución

en: New Playlist Folder
gl_ES: Nova carpeta de listas de reprodución

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Not now
gl_ES: Agora non

en: Offline Mode
gl_ES: Modo sen conexión

en: Open File
gl_ES: Abrir ficheiro

en: Open Spotify
gl_ES: Abrir Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
gl_ES: Abre Spotify para seguires onde o deixaches.

en: P&references...
gl_ES: P&referencias...

en: P&revious
gl_ES: An&terior

en: Paste
gl_ES: Pegar

en: Pause
gl_ES: Pausar

en: Play
gl_ES: Reproducir

en: Playback
gl_ES: Reprodución

en: Preferences
gl_ES: Preferencias

en: Previous
gl_ES: Anterior

en: Private Session
gl_ES: Sesión privada

en: Quit Spotify
gl_ES: Saír de Spotify

en: Recently Played
gl_ES: Escoitado recentemente

en: Redo
gl_ES: Refacer

en: Reload
gl_ES: Cargar de novo

en: Remove from Liked Songs
gl_ES: Quitar de Cancións que che gustan

en: Repeat
gl_ES: Repetir

en: Report &Issue...
gl_ES: Informar dun &problema…

en: Report Issue...
gl_ES: Informar dun problema…

en: Reset &App Data and Restart
gl_ES: Restablecer datos da aplicación e reiniciar

en: Reset App Data and Restart
gl_ES: Restablecer datos da aplicación e reiniciar

en: Restart Spotify
gl_ES: Reiniciar Spotify

en: SCTA Information
gl_ES: Información sobre a SCTA

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Seek Backward
gl_ES: Retroceder

en: Seek Forward
gl_ES: Avanzar

en: Select &All
gl_ES: Seleccionar &todo

en: Select All
gl_ES: Seleccionar todo

en: Services
gl_ES: Servizos

en: Show &Logs in Explorer
gl_ES: Mostrar rexistros en Explorer

en: Show All
gl_ES: Mostrar todo

en: Show Logs in Finder
gl_ES: Mostrar rexistros en Finder

en: Shuffle
gl_ES: Reproducir en modo aleatorio

en: Skip
gl_ES: Saltar

en: Spotify Community
gl_ES: Comunidade de Spotify

en: Spotify Failed to Upgrade
gl_ES: Non se puido actualizar Spotify

en: Spotify Help
gl_ES: Axuda de Spotify

en: Spotify needs your permission to install an update.
gl_ES: Spotify necesita o teu permiso para instalar unha actualización.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
gl_ES: A memoria caché contén copias locais de datos musicais, listas de reprodución e portadas de álbums.

en: Third-party Software
gl_ES: Software de terceiros

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
gl_ES: Esta acción desactivará o uso do procesador de gráficos (GPU) no teu ordenador, o que pode solucionar problemas de gráficos ocasionais. Por outro lado, tamén pode facer que Spotify vaia máis lento ao redebuxar a pantalla.
    
    Para que esta opción de configuración teña efecto, terás que reiniciar Spotify.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
gl_ES: Esta acción activará o uso do procesador de gráficos (GPU) no teu ordenador, o que pode facer que Spotify vaia máis rápido á hora de redebuxar a pantalla. En casos menos habituais, tamén pode provocar problemas cos gráficos.
    
    Para que esta opción de configuración teña efecto, terás que reiniciar Spotify.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
gl_ES: Esta acción restablecerá a aplicación ao seu estado orixinal e reiniciaraa. Pecharase a túa sesión e deberás iniciala de novo.

en: Troubleshooting
gl_ES: Solución de problemas

en: Undo
gl_ES: Desfacer

en: Video Files
gl_ES: Ficheiros de vídeo

en: View
gl_ES: Ver

en: Volume &Down
gl_ES: Bai&xar volume

en: Volume &Up
gl_ES: Su&bir volume

en: Volume Down
gl_ES: Baixar volume

en: Volume Up
gl_ES: Subir volume

en: Window
gl_ES: Ventá

en: Windows (32 bit)
gl_ES: Windows (32 bits)

en: Windows (64 bit)
gl_ES: Windows (64 bits)

en: Your &Account
gl_ES: A túa &conta

en: Your Account
gl_ES: A túa conta

en: Your Episodes
gl_ES: Os teus episodios

en: Zoom &In
gl_ES: &Achegar

en: Zoom &Out
gl_ES: &Afastar

en: Zoom In
gl_ES: Achegar

en: Zoom Out
gl_ES: Afastar

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
gl_ES: Spotify buscará ficheiros de audio no teu cartafol Music (música). Encontraralos na navegación lateral, se activas Ficheiros locais na configuración de Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
gl_ES: Isto permitiralle a Spotify atopar accesorios Bluetooth.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
gl_ES: Spotify buscará ficheiros de audio no teu cartafol Descargas. Encontraralos na navegación lateral, se activas Ficheiros locais na configuración de Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
gl_ES: Isto permíteche escoitar contido en diferentes dispositivos. Spotify tamén terá acceso aos teus ficheiros de audio locais.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
gl_ES: Instalador de Spotify

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
gl_ES: Instalador de Spotify

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
gl_ES: Spotify necesita permiso para instalarse.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
gl_ES: Sae de Spotify e téntao de novo

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
gl_ES: Continuar en segundo plano

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
gl_ES: Produciuse un erro ao tentar descargar Spotify.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
gl_ES: Non se puido realizar a descarga. Tentarase de novo en %1$d s.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
gl_ES: Descargando Spotify…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
gl_ES: Produciuse un erro ao tentar extraer Spotify.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
gl_ES: Produciuse un erro ao tentar instalar Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
gl_ES: Produciuse un erro ao tentar instalar Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
gl_ES: Non se puido realizar a instalación

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
gl_ES: Descargar desde Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
gl_ES: Continuar instalación

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
gl_ES: A instalación de Spotify xa case finalizou. Seguro que queres saír?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
gl_ES: Instalación incompleta

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
gl_ES: Instalando Spotify…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
gl_ES: Acerca de Instalar Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
gl_ES: Traer todo para adiante

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
gl_ES: Axuda

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
gl_ES: Ocultar Instalar Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
gl_ES: Ocultar o resto

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
gl_ES: Instalar Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
gl_ES: Axuda para instalar Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
gl_ES: Minimizar

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
gl_ES: Saír de Instalar Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
gl_ES: Servizos

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
gl_ES: Mostrar todo

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
gl_ES: Ventá

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
gl_ES: Produciuse un erro ao tentar montar a imaxe de disco descargada de Spotify.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
gl_ES: Non trasladar

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
gl_ES: Trasladar ao cartafol Aplicacións

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
gl_ES: Non se puido trasladar ao cartafol Aplicacións

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
gl_ES: Isto manterá o teu cartafol Descargas ordenado.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
gl_ES: Ten en conta que isto require un contrasinal de administrador.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
gl_ES: Se queres, podo trasladarme ao cartafol Aplicacións.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
gl_ES: Queres trasladarme ao cartafol Aplicacións?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
gl_ES: Queres trasladarme ao cartafol Aplicacións do cartafol de inicio?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
gl_ES: Saír

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
gl_ES: Sorry, this version of Spotify is for macOS %1$s or later.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
gl_ES: Plataforma non compatible

en: unknown
gl_ES: Descoñecida
