Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to ca_ES translation catalogue (182 entries)

en: &Copy
ca_ES: &Copia

en: &Delete
ca_ES: Supr&imeix

en: &Edit
ca_ES: &Edita

en: &File
ca_ES: &Fitxer

en: &Help
ca_ES: &Ajuda

en: &Log Out
ca_ES: &Tanca la sessió

en: &Minimize to Tray
ca_ES: &Minimitza a la safata

en: &Next
ca_ES: Se&güent

en: &Open Miniplayer
ca_ES: &Obre el Minireproductor

en: &Paste
ca_ES: En&ganxa

en: &Pause
ca_ES: &Pausa

en: &Play
ca_ES: R&eprodueix

en: &Playback
ca_ES: &Reproducció

en: &Redo
ca_ES: &Refés

en: &Reload
ca_ES: &Torna a carregar

en: &Repeat
ca_ES: Re&peteix

en: &Reset Zoom
ca_ES: Restableix el &zoom

en: &Show Spotify
ca_ES: M&ostra Spotify

en: &Shuffle
ca_ES: Aleat&ori

en: &Troubleshooting
ca_ES: &Solució de problemes

en: &Undo
ca_ES: &Desfés

en: &View
ca_ES: M&ostra

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
ca_ES: Hi ha disponible una nova actualització de Spotify, però l'actualització automàtica ha fallat. El motiu podria ser que Spotify s'hagués instal·lat amb un altre compte d'usuari. Pots continuar amb la versió actual o reinstal·lar-la manualment mitjançant l'enllaç següent.

en: About Spotify
ca_ES: Sobre Spotify

en: Actual Size
ca_ES: Mida real

en: Add to Liked Songs
ca_ES: Afegeix a Cançons que m'agraden

en: All Files
ca_ES: Tots els fitxers

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
ca_ES: Confirmes que vols desactivar l'acceleració de maquinari?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ca_ES: Confirmes que vols desactivar l'acceleració de maquinari?
    
    Això desactivarà l'ús del processador de gràfics (GPU) del teu ordinador, cosa que de vegades pot resoldre problemes de gràfics, però també pot fer que Spotify vagi més lent en redibuixar la pantalla.
    
    Perquè aquesta configuració s'apliqui, has de reiniciar Spotify.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
ca_ES: Confirmes que vols activar l'acceleració de maquinari?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ca_ES: Confirmes que vols activar l'acceleració de maquinari?
    
    Això permetrà l'ús del processador gràfic (GPU) de l'ordinador, cosa que pot fer que Spotify vagi més ràpid en redibuixar la pantalla, però en alguns casos també pot provocar problemes de gràfics.
    
    Perquè aquesta configuració s'apliqui, has de reiniciar Spotify.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
ca_ES: Confirmes que vols restablir les dades de l'aplicació?
    
    Es restablirà l'aplicació al seu estat original i es reiniciarà. La sessió es tancarà i hauràs de tornar a iniciar-la.

en: Are you sure?
ca_ES: Ho confirmes?

en: Audio Files
ca_ES: Fitxers d'àudio

en: Bring All to Front
ca_ES: Porta-ho tot al davant

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Close
ca_ES: Tanca

en: Continue on this device
ca_ES: Continua en aquest dispositiu

en: Copy
ca_ES: Copia

en: Copy Version Info
ca_ES: Copia la informació de la versió

en: Cu&t
ca_ES: Ta&lla

en: Custom Files
ca_ES: Fitxers personalitzats

en: Cut
ca_ES: Talla

en: Delete
ca_ES: Suprimeix

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
ca_ES: Desactiva l'acceleració de &maquinari i reinicia

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
ca_ES: Desactiva l'acceleració de maquinari i reinicia

en: Disable and Restart
ca_ES: Desactiva i reinicia

en: Do not show this message again
ca_ES: No tornis a mostrar aquest missatge

en: E&xit
ca_ES: &Surt

en: Edit
ca_ES: Edita

en: Emoji & Symbols
ca_ES: Emojis i símbols

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
ca_ES: Activa l'acceleració de &maquinari i reinicia

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
ca_ES: Desactiva l'acceleració de maquinari i reinicia

en: Enable and Restart
ca_ES: Activa i reinicia

en: File
ca_ES: Fitxer

en: Filter
ca_ES: Filtre

en: Go Back
ca_ES: Torna enrere

en: Go Forward
ca_ES: Avança

en: Hardware Acceleration
ca_ES: Acceleració de maquinari

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: Hide Others
ca_ES: Oculta la resta

en: Hide Spotify
ca_ES: Oculta Spotify

en: Image Files
ca_ES: Fitxers d'imatge

en: Licensing Information
ca_ES: Informació sobre llicències

en: Liked Songs
ca_ES: Cançons que m'agraden

en: Local Files
ca_ES: Fitxers locals

en: Log Out
ca_ES: Tanca la sessió

en: Migrating Spotify Cache
ca_ES: S'està migrant la memòria cau de Spotify

en: Minimize
ca_ES: Minimitza

en: New Playlist
ca_ES: Nova llista

en: New Playlist Folder
ca_ES: Nova carpeta de llistes

en: Next
ca_ES: Següent

en: Not now
ca_ES: Ara no

en: Offline Mode
ca_ES: Mode sense connexió

en: Open File
ca_ES: Obre el fitxer

en: Open Spotify
ca_ES: Obre Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
ca_ES: Obre Spotify per continuar on t'havies quedat.

en: P&references...
ca_ES: Pre&ferències…

en: P&revious
ca_ES: An&terior

en: Paste
ca_ES: Enganxa

en: Pause
ca_ES: Posa en pausa

en: Play
ca_ES: Reprodueix

en: Playback
ca_ES: Reproducció

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: Previous
ca_ES: Anterior

en: Private Session
ca_ES: Sessió privada

en: Quit Spotify
ca_ES: Surt de Spotify

en: Recently Played
ca_ES: Escoltat recentment

en: Redo
ca_ES: Refés

en: Reload
ca_ES: Torna a carregar

en: Remove from Liked Songs
ca_ES: Treu de Cançons que m'agraden

en: Repeat
ca_ES: Repeteix

en: Report &Issue...
ca_ES: Denuncia un &problema…

en: Report Issue...
ca_ES: Denuncia un problema…

en: Reset &App Data and Restart
ca_ES: Restableix les dades de l'&aplicació i reinicia

en: Reset App Data and Restart
ca_ES: Restableix les dades de l'aplicació i reinicia

en: Restart Spotify
ca_ES: Reinicia Spotify

en: SCTA Information
ca_ES: Informació de l'SCTA

en: Search
ca_ES: Cerca

en: Seek Backward
ca_ES: Retrocedeix

en: Seek Forward
ca_ES: Avança

en: Select &All
ca_ES: Se&lecciona-ho tot

en: Select All
ca_ES: Selecciona-ho tot

en: Services
ca_ES: Serveis

en: Show &Logs in Explorer
ca_ES: Mostra els &registres a l'Explorador

en: Show All
ca_ES: Mostra-ho tot

en: Show Logs in Finder
ca_ES: Mostra els registres al Finder

en: Shuffle
ca_ES: Reprodueix en aleatori

en: Skip
ca_ES: Salta

en: Spotify Community
ca_ES: Comunitat de Spotify

en: Spotify Failed to Upgrade
ca_ES: Spotify no s'ha pogut actualitzar

en: Spotify Help
ca_ES: Ajuda de Spotify

en: Spotify needs your permission to install an update.
ca_ES: Spotify necessita permís per instal·lar una actualització.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
ca_ES: La memòria cau conté còpies locals de dades de música, llistes i portades.

en: Third-party Software
ca_ES: Programari de tercers

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ca_ES: Això desactivarà l'ús del processador de gràfics (GPU) del teu ordinador, cosa que de vegades pot resoldre problemes de gràfics, però també pot fer que Spotify vagi més lent en redibuixar la pantalla.
    
    Perquè aquesta configuració s'apliqui, has de reiniciar Spotify.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
ca_ES: Això permetrà l'ús del processador gràfic (GPU) de l'ordinador, cosa que pot fer que Spotify vagi més ràpid en redibuixar la pantalla, però en alguns casos també pot provocar problemes de gràfics.
    
    Perquè aquesta configuració s'apliqui, has de reiniciar Spotify.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
ca_ES: Es restablirà l'aplicació al seu estat original i es reiniciarà. La sessió es tancarà i hauràs de tornar a iniciar-la.

en: Troubleshooting
ca_ES: Solució de problemes

en: Undo
ca_ES: Desfés-ho

en: Video Files
ca_ES: Fitxers de vídeo

en: View
ca_ES: Mostra-ho

en: Volume &Down
ca_ES: Abai&xa el volum

en: Volume &Up
ca_ES: Apu&ja el volum

en: Volume Down
ca_ES: Abaixa el volum

en: Volume Up
ca_ES: Apuja el volum

en: Window
ca_ES: Finestra

en: Windows (32 bit)
ca_ES: Windows (32 bits)

en: Windows (64 bit)
ca_ES: Windows (64 bits)

en: Your &Account
ca_ES: El &teu compte

en: Your Account
ca_ES: El teu compte

en: Your Episodes
ca_ES: Els teus episodis

en: Zoom &In
ca_ES: &Apropa

en: Zoom &Out
ca_ES: Allun&ya

en: Zoom In
ca_ES: Apropa

en: Zoom Out
ca_ES: Allunya

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
ca_ES: Spotify cercarà fitxers d'àudio a la carpeta Música. Els trobaràs a barra lateral si actives l'opció Fitxers locals a la configuració de Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
ca_ES: D'aquesta manera, Spotify podrà trobar els accessoris Bluetooth.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
ca_ES: Spotify comprovarà si hi ha fitxers d'àudio a la carpeta Descàrregues. Els veuràs a la barra lateral, si actives Fitxers locals a la configuració de Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
ca_ES: Et permet escoltar contingut a dispositius diferents. Spotify també tindrà accés als teus fitxers d'àudio locals.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
ca_ES: Instal·lador de Spotify

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
ca_ES: Instal·lador de Spotify

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
ca_ES: Spotify necessita permís per a la instal·lació.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
ca_ES: Surt de Spotify i torna-ho a provar

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
ca_ES: Continua en segon pla

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
ca_ES: S'ha produït un error en descarregar Spotify.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
ca_ES: Error de descàrrega. Es tornarà a provar d'aquí a %1$d s.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
ca_ES: S'està descarregant Spotify…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
ca_ES: S'ha produït un error en extreure Spotify.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
ca_ES: S'ha produït un error en instal·lar Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
ca_ES: S'ha produït un error en instal·lar Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
ca_ES: La instal·lació ha fallat

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
ca_ES: Descarrega des de Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
ca_ES: Continua amb la instal·lació

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
ca_ES: La instal·lació de Spotify gairebé s'ha completat. Confirmes que vols sortir?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
ca_ES: Instal·lació incompleta

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
ca_ES: S'està instal·lant Spotify…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
ca_ES: Sobre Instal·la Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
ca_ES: Porta-ho tot al davant

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
ca_ES: Ajuda

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
ca_ES: Oculta Instal·la Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
ca_ES: Oculta la resta

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
ca_ES: Instal·la Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
ca_ES: Ajuda per instal·lar Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
ca_ES: Minimitza

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
ca_ES: Surt d'Instal·la Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
ca_ES: Serveis

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
ca_ES: Mostra-ho tot

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
ca_ES: Finestra

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
ca_ES: S'ha produït un error en muntar la imatge de disc descarregada de Spotify.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
ca_ES: No traslladis

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
ca_ES: Trasllada a la carpeta Aplicacions

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
ca_ES: No s'ha pogut traslladar a la carpeta Aplicacions

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
ca_ES: Això mantindrà ordenada la carpeta de descàrregues.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
ca_ES: Tingues en compte que es requerirà la contrasenya de l'administrador.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
ca_ES: Si vols, em puc traslladar jo sol a la carpeta Aplicacions.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
ca_ES: Em vols traslladar a la carpeta Aplicacions?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
ca_ES: Em vols traslladar a la carpeta Aplicacions de la carpeta d'inici?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
ca_ES: Surt

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
ca_ES: Sorry, this version of Spotify is for macOS %1$s or later.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
ca_ES: Plataforma no compatible

en: unknown
ca_ES: desconegut
