Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to bp translation catalogue (185 entries)

en: &Copy
bp: &नकल करीं

en: &Delete
bp: &मिटाईं

en: &Develop
bp: &विकसित करीं

en: &Edit
bp: &हेरफेर करीं

en: &File
bp: &फाइल

en: &Help
bp: &मदद

en: &Log Out
bp: &लॉग आउट करीं

en: &Minimize to Tray
bp: ट्रे जोग &आकार सिकोड़ीं

en: &Next
bp: &अगिला

en: &Open Miniplayer
bp: &मिनीप्लेयर खोलीं

en: &Paste
bp: &चिपकाईं

en: &Pause
bp: &ठहरीं

en: &Play
bp: &चलाईं

en: &Playback
bp: &प्लेबैक

en: &Redo
bp: &दोबारा करीं

en: &Reload
bp: रीलोड करीं

en: &Repeat
bp: &दोहराईं

en: &Reset Zoom
bp: जूम के &वापस सेट करीं

en: &Show Spotify
bp: Spotify &देखाईं

en: &Shuffle
bp: &फेंटीं

en: &Troubleshooting
bp: समस्या के हल करीं

en: &Undo
bp: &पहिले जइसन करीं

en: &View
bp: &देखीं

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
bp: नया Spotify तरक्की उपलब्ध बा, बाकिर आपरूपी तरक्की नाकाम हो गईल. जेकर कारण हो सकेला कि Spotify कवनों दोसर गहकी के खाता से इंस्टाल भईल होखी. रउवा मौजूदा वर्जन के इस्तेमाल चालू राख सकेनीं आ नाहीं त निचवाँ दिहल लिंक का जरिए हाथे से वापस इंस्टाल क सकेनीं.

en: About Spotify
bp: Spotify के बाबत

en: Actual Size
bp: असल आकार

en: Add to Liked Songs
bp: पसंदीदा गाना में जोड़ीं

en: All Files
bp: कुल्ही फाइल

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
bp: रउवा साँचो हार्डवेयर के चुस्ती निष्क्रिय कईल चाह तानीं?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bp: रउवा साँचो हार्डवेयर के चुस्ती निष्क्रिय कईल चाह तानीं?
    
    एहसे राउर कंप्यूटर के ग्राफिक्स प्रोसेसर (जीपीयू) निष्क्रिय हो जाई, जेकरा चलते कब्बो-कभार ग्राफिक्स के दिक्कत त दूर हो सकेला, बाकिर स्क्रीन के वापस उकेरत बेरा Spotify सुस्तो पड़ सकेला.
    
    एह सेटिंग के कारगर बनावे खातिर, रउवा Spotify के वापस चालू करे के पड़ी.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
bp: रउवा साँचो हार्डवेयर के चुस्ती सक्रिय कईल चाह तानीं?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bp: रउवा साँचो हार्डवेयर के चुस्ती सक्रिय कईल चाह तानीं?
    
    एहसे राउर कंप्यूटर के ग्राफिक्स प्रोसेसर (जीपीयू) सक्रिय हो जाई, जेकरा चलते कब्बो-कभार ग्राफिक्स के दिक्कत आ सकेला, बाकिर स्क्रीन के वापस उकेरत बेरा Spotify एकदम फुर्ती से चली.
    
    एह सेटिंग के कारगर बनावे खातिर, रउवा Spotify के वापस चालू करे के पड़ी.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
bp: रउवा साँचो ऐप डेटा के रीसेट करे चाहतानीं?
    
    एसे ऐप पहिले जइसन होके रीस्टार्ट हो जाई. रउवा लॉग आउट हो जाएम आ फेर से लॉग इन करेक पड़ी.

en: Are you sure?
bp: रउवा पक्का बानीं न?

en: Audio Files
bp: ऑडियो फाइल

en: Bring All to Front
bp: सगरी आगा लाईं

en: Cancel
bp: रद्द करीं

en: Close
bp: बंद करीं

en: Continue on this device
bp: एही डिवाइस से जारी राखीं

en: Copy
bp: नकल करीं

en: Copy Version Info
bp: मौजूदा वर्जन के जानकारी कॉपी करीं

en: Cu&t
bp: &काटीं

en: Custom Files
bp: कस्टम फाइल

en: Cut
bp: काटीं

en: Delete
bp: मिटाईं

en: Develop
bp: विकसित करीं

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
bp: हार्डवेयर एक्सेलरेशन बंद करीं आ ऐप के रीस्टार्ट करीं

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
bp: हार्डवेयर एक्सेलरेशन बंद करीं आ ऐप के रीस्टार्ट करीं

en: Disable and Restart
bp: निष्क्रिय करीं आ वापस चालू करीं

en: Do not show this message again
bp: एह सनेसा के फेर मत देखाईं

en: E&xit
bp: &त्यागीं

en: Edit
bp: हेरफेर करीं

en: Emoji & Symbols
bp: इमोजी आ निशान

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
bp: हार्डवेयर एक्सेलरेशन चालू करीं आ ऐप के रीस्टार्ट करीं

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
bp: हार्डवेयर एक्सेलरेशन चालू करीं आ ऐप के रीस्टार्ट करीं

en: Enable and Restart
bp: सक्रिय करीं आ वापस चालू करीं

en: File
bp: फाइल

en: Filter
bp: छानीं

en: Go Back
bp: पाछे जाईं

en: Go Forward
bp: आगे जाईं

en: Hardware Acceleration
bp: हार्डवेयर के चुस्ती

en: Help
bp: मदद

en: Hide Others
bp: दोसरन के लुकवाईं

en: Hide Spotify
bp: Spotify के लुकवाईं

en: Image Files
bp: इमेज फाइल

en: Licensing Information
bp: लाइसेंस के जानकारी

en: Liked Songs
bp: पसंद कइल गीत

en: Local Files
bp: लोकल फाइल

en: Log Out
bp: लॉग आउट करीं

en: Migrating Spotify Cache
bp: Spotify सईंतल दूसरी जगह जाता

en: Minimize
bp: आकार सिकोड़ीं

en: New Playlist
bp: नया-नवेला गुलदस्ता

en: New Playlist Folder
bp: नया-नवेला गुलदस्ता फोल्डर

en: Next
bp: अगिला

en: Not now
bp: अभइन ना

en: Offline Mode
bp: ऑफलाइन विधि

en: Open File
bp: फाइल खोलीं

en: Open Spotify
bp: Spotify खोलीं

en: Open Spotify to pick up where you left off.
bp: जहँवा छोड़ले रहलीं हुएँ से शुरू करे खातिर Spotify खोलीं.

en: P&references...
bp: रु&झान...

en: P&revious
bp: &पछिला

en: Paste
bp: चिपकाईं

en: Pause
bp: ठहराईं

en: Play
bp: चलाईं

en: Playback
bp: प्लेबैक

en: Preferences
bp: रुझान

en: Previous
bp: पछिला

en: Private Session
bp: निजी बैठकी

en: Quit Spotify
bp: Spotify त्यागीं

en: Recently Played
bp: हाल में बजावल गइल

en: Redo
bp: दोबारा करीं

en: Reload
bp: फेर से लोड करीं

en: Remove from Liked Songs
bp: पसंद कइल गीतन से हटाईं

en: Repeat
bp: दोहराईं

en: Report &Issue...
bp: &गड़बड़ी के ओरहन दिहीं...

en: Report Issue...
bp: गड़बड़ी के ओरहन दिहीं...

en: Reset &App Data and Restart
bp: ऐप डेटा रीसेट करीं आ ऐप के रीस्टार्ट करीं

en: Reset App Data and Restart
bp: ऐप डेटा रीसेट करीं आ ऐप के रीस्टार्ट करीं

en: Restart Spotify
bp: Spotify के वापस चालू करीं

en: SCTA Information
bp: SCTA के जानकारी

en: Search
bp: खोजीं

en: Seek Backward
bp: पाछे ओरी टटोलीं

en: Seek Forward
bp: आगे ओरी टटोलीं

en: Select &All
bp: &सगरी चुनीं

en: Select All
bp: कूल्ही चुनीं

en: Services
bp: सेवा

en: Show &Logs in Explorer
bp: Explorer में लॉग देखाईं

en: Show All
bp: कूल्ही देखाईं

en: Show Logs in Finder
bp: Finder में लॉग देखाईं

en: Shuffle
bp: फेंटीं

en: Skip
bp: भगाईं

en: Spotify Community
bp: Spotify बिरादरी

en: Spotify Failed to Upgrade
bp: Spotify अपग्रेड करे में नाकाम हो गईल

en: Spotify Help
bp: Spotify सहायता

en: Spotify needs your permission to install an update.
bp: अपडेट इंस्टाल करे खातिर Spotify के राउर अनुमति चाहीं.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
bp: सईंतल में संगीत के डेटा, प्लेलिस्ट अउरी एलबम कला के लोकल नकल रहेला.

en: Third-party Software
bp: तिसरैत सॉफ्टवेर

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bp: एहसे राउर कंप्यूटर के ग्राफिक्स प्रोसेसर (जीपीयू) निष्क्रिय हो जाई, जेकरा चलते कब्बो-कभार ग्राफिक्स के दिक्कत त दूर हो सकेला, बाकिर स्क्रीन के वापस उकेरत बेरा Spotify सुस्तो पड़ सकेला.
    
    एह सेटिंग के कारगर बनावे खातिर, रउवा Spotify के वापस चालू करे के पड़ी.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bp: एहसे राउर कंप्यूटर के ग्राफिक्स प्रोसेसर (जीपीयू) सक्रिय हो जाई, जेकरा चलते कब्बो-कभार ग्राफिक्स के दिक्कत आ सकेला, बाकिर स्क्रीन के वापस उकेरत बेरा Spotify एकदम फुर्ती से चली.
    
    एह सेटिंग के कारगर बनावे खातिर, रउवा Spotify के वापस चालू करे के पड़ी.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
bp: एसे ऐप पहिले जइसन होके रीस्टार्ट हो जाई. रउवा लॉग आउट हो जाएम आ फेर से लॉग इन करेक पड़ी.

en: Troubleshooting
bp: समस्या के हल करीं

en: Undo
bp: पहिले जइसन करीं

en: Video Files
bp: वीडियो फाइल

en: View
bp: देखीं

en: Volume &Down
bp: Volume &घटाईं

en: Volume &Up
bp: Volume &बढ़ाईं

en: Volume Down
bp: आवाज घटाईं

en: Volume Up
bp: आवाज बढ़ाईं

en: Windows (32 bit)
bp: Windows (32 बिट)

en: Windows (64 bit)
bp: Windows (64 बिट)

en: Your &Account
bp: राउर &खाता

en: Your Account
bp: राउर खाता

en: Your Episodes
bp: आपन कड़ी

en: Zoom
bp: जूम करीं

en: Zoom &In
bp: जूम &बढ़ाईं

en: Zoom &Out
bp: जूम &घटाईं

en: Zoom In
bp: जूम बढ़ाईं

en: Zoom Out
bp: जूम घटाईं

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
bp: ऑडियो फाइलन खातिर Spotify राउर संगीत वाला फोल्डर स्कैन करी. Spotify के सेटिंग में लोकल फाइलन के सक्रिय कईला प, एहनीं के कगरी वाला मार्गदर्शन-पट्टी में भेटईहन सन.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
bp: एहसे Spotify के ब्लूटूथ के सामान मिली.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
bp: ऑडियो फाइलन खातिर राउर डाउनलोड फोल्डर के स्कैन कईल जाई. Spotify के सेटिंग में लोकल फाइलन के सक्रिय कईला प, एहनीं के कगरी वाला मार्गदर्शन-पट्टी में भेटईहन सन.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
bp: ई रउवा के अलग-अलग डिवाइसन पर सुने के सुविधा देला. Spotify के लोकल ऑडियो फाइल ले एक्सेस भी मिली.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
bp: Spotify इंस्टालर

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
bp: Spotify इंस्टालर

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
bp: इंस्टाल करे खातिर Spotify के अनुमति चाहीं.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
bp: Spotify त्यागीं आ फेर से जतन करीं

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
bp: बैकग्राउंड में जारी राखीं

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
bp: Spotify डाउनलोड करे में गड़बड़ हो गईल बा.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
bp: डाउनलोड नाकाम हो गईल. %1$d सेकेंड में वापस कोशिश कईल जाई.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
bp: Spotify डाउनलोड हो रहल बा…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
bp: Spotify के निचोड़े में गड़बड़ हो गईल बा.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
bp: Spotify इंस्टाल करे में गड़बड़ हो गईल बा.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
bp: Spotify इंस्टाल करे में गड़बड़ हो गईल बा.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
bp: इंस्टालेशन नाकाम हो गईल

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
bp: Spotify.com से डाउनलोड करीं

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
bp: इंस्टाल कईल जारी राखीं

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
bp: Spotify लगभग इंस्टाल हो चुकल बा. रउवा सहिए त्यागे चाह तानीं?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
bp: इंस्टाल अधूरा बा

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
bp: Spotify इंस्टाल हो रहल बा…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
bp: Spotify इंस्टाल के बारे में

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
bp: सगरी आगा लाईं

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
bp: मदद

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
bp: Spotify इंस्टाल लुकवाईं

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
bp: दोसरन के लुकवाईं

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
bp: Spotify इंस्टाल करीं

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
bp: Spotify इंस्टाल करे में मदद

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
bp: आकार सिकोड़ीं

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
bp: Spotify इंस्टाल के त्यागीं

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
bp: सेवा

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
bp: कूल्ही देखाईं

[ctx: sInstallerOsxMMZoom]
en: Zoom
bp: जूम करीं

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
bp: डाउनलोड कईल Spotify डिस्क के फोटो के चढ़ावे के कोशिश में गड़बड़ हो गईल.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
bp: एने-ओने मत ले जाईं

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
bp: ऐप्लीकेशन फोल्डर में ले जाईं

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
bp: ऐप्लीकेशन फोल्डर में ना जा पाई

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
bp: एह से राउर डाउनलोड फोल्डर व्यवस्थित रही.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
bp: याद राखीं, एकरा खातिर ऐडमिन पासवर्ड जरूरी बा.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
bp: जे रउवा चाहीं त हम ऐप्लीकेशन फोल्डर में जा सकेनीं.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
bp: ऐप्लीकेशन फोल्डर में ले जाईं?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
bp: मुख्य पृष्ठ थैली के भीतर ऐप थैली में ले जाईं?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
bp: त्यागीं

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
bp: माफ करीं, Spotify के ई वर्जन macOS %1$s चाहे ओकरा आगे के वर्जन खातिर बा.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find installers for older versions
bp: पुरान वर्जन खातिर इंस्टॉलर पाईं

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
bp: नाकारा मंच

en: unknown
bp: अनजान
