Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to bg_BG translation catalogue (183 entries)

en: &Copy
bg_BG: &Копирайте

en: &Delete
bg_BG: &Изтрийте

en: &Develop
bg_BG: &Разработване

en: &Edit
bg_BG: &Редактирайте

en: &File
bg_BG: &Файл

en: &Help
bg_BG: &Помощ

en: &Log Out
bg_BG: &Излезте от акаунта

en: &Minimize to Tray
bg_BG: &Минимизирайте в системната област

en: &Next
bg_BG: &Напред

en: &Open Miniplayer
bg_BG: &Отворете миниплейъра

en: &Paste
bg_BG: &Поставете

en: &Pause
bg_BG: &Пауза

en: &Play
bg_BG: &Пуснете

en: &Playback
bg_BG: &Възпроизвеждане

en: &Redo
bg_BG: &Връщане

en: &Reload
bg_BG: &Презаредете

en: &Repeat
bg_BG: &Повторете

en: &Reset Zoom
bg_BG: &Нулирайте мащаба

en: &Show Spotify
bg_BG: &Покажете Spotify

en: &Shuffle
bg_BG: &Разбъркайте

en: &Troubleshooting
bg_BG: &Отстраняване на неизправности

en: &Undo
bg_BG: &Отмяна

en: &View
bg_BG: &Преглед

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
bg_BG: Налична е нова надстройка за Spotify, но автоматичното надстройване бе неуспешно. Причината може да бъде, че приложението Spotify е било инсталирано чрез друг потребителски акаунт. Можете да продължите да използвате текущата версия или ръчно да преинсталирате приложението, като използвате връзката по‑долу.

en: About Spotify
bg_BG: Относно Spotify

en: Actual Size
bg_BG: Действителен размер

en: Add to Liked Songs
bg_BG: Добавете към „Харесани песни“

en: All Files
bg_BG: Всички файлове

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
bg_BG: Наистина ли искате да деактивирате хардуерното ускорение?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bg_BG: Наистина ли искате да деактивирате хардуерното ускорение?
    
    Това ще деактивира използването на графичния процесор (GPU) във вашия компютър, което може и да реши проблемите с графиката, но същевременно може да забави Spotify при извикването на екрана.
    
    За да се задейства тази настройка, трябва да рестартирате Spotify.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
bg_BG: Наистина ли искате да активирате хардуерното ускорение?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bg_BG: Наистина ли искате да активирате хардуерното ускорение?
    
    Това ще активира използването на графичния процесор (GPU) във вашия компютър, което може да накара Spotify да извиква екрана по‑бързо, но същевременно, в редки случаи, може да предизвика проблеми с графиката.
    
    За да се задейства тази настройка, трябва да рестартирате Spotify.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да нулирате данните на приложението?
    
    Това ще върне приложението към първоначалното му състояние и ще го рестартира. Ще излезете от акаунта си и ще трябва да влезете отново.

en: Are you sure?
bg_BG: Сигурни ли сте?

en: Audio Files
bg_BG: Аудиофайлове

en: Bring All to Front
bg_BG: Изведете всички на преден план

en: Cancel
bg_BG: Отмяна

en: Close
bg_BG: Затворете

en: Continue on this device
bg_BG: Продължете на това устройство

en: Copy
bg_BG: Копирайте

en: Copy Version Info
bg_BG: Копирайте информация за версията

en: Cu&t
bg_BG: Из&режете

en: Custom Files
bg_BG: Персонализирани файлове

en: Cut
bg_BG: Изрежете

en: Delete
bg_BG: Изтрийте

en: Develop
bg_BG: Разработване

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
bg_BG: Деактивирайте &хардуерното ускорение и рестартирайте

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
bg_BG: Деактивирайте хардуерното ускорение и рестартирайте

en: Disable and Restart
bg_BG: Деактивирайте и рестартирайте

en: Do not show this message again
bg_BG: Не ми показвайте това съобщение отново

en: E&xit
bg_BG: Из&ход

en: Edit
bg_BG: Редактирайте

en: Emoji & Symbols
bg_BG: Емотикони и символи

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
bg_BG: Активирайте &хардуерното ускорение и рестартирайте

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
bg_BG: Активирайте хардуерното ускорение и рестартирайте

en: Enable and Restart
bg_BG: Активирайте и рестартирайте

en: File
bg_BG: Файл

en: Filter
bg_BG: Филтрирайте

en: Go Back
bg_BG: Назад

en: Go Forward
bg_BG: Напред

en: Hardware Acceleration
bg_BG: Хардуерно ускорение

en: Help
bg_BG: Помощ

en: Hide Others
bg_BG: Скрийте други

en: Hide Spotify
bg_BG: Скрийте Spotify

en: Image Files
bg_BG: Файлове с изображения

en: Licensing Information
bg_BG: Лицензионна информация

en: Liked Songs
bg_BG: Харесани песни

en: Local Files
bg_BG: Локални файлове

en: Log Out
bg_BG: Изход

en: Migrating Spotify Cache
bg_BG: Кешът на Spotify се мигрира

en: Minimize
bg_BG: Минимизирайте

en: New Playlist
bg_BG: Нов плейлист

en: New Playlist Folder
bg_BG: Нова папка с плейлисти

en: Next
bg_BG: Напред

en: Not now
bg_BG: Не сега

en: Offline Mode
bg_BG: Офлайн режим

en: Open File
bg_BG: Отворете файл

en: Open Spotify
bg_BG: Отворете Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
bg_BG: Отворете Spotify и продължете от същото място.

en: P&references...
bg_BG: &Предпочитания…

en: P&revious
bg_BG: &Назад

en: Paste
bg_BG: Поставете

en: Pause
bg_BG: Пауза

en: Play
bg_BG: Пуснете

en: Playback
bg_BG: Възпроизвеждане

en: Preferences
bg_BG: Предпочитания

en: Previous
bg_BG: Предишно

en: Private Session
bg_BG: Частна сесия

en: Quit Spotify
bg_BG: Затворете Spotify

en: Recently Played
bg_BG: Наскоро пускани

en: Redo
bg_BG: Връщане

en: Reload
bg_BG: Презаредете

en: Remove from Liked Songs
bg_BG: Премахнете от „Харесани песни“

en: Repeat
bg_BG: Пуснете отново

en: Report &Issue...
bg_BG: Докладвайте за &проблем…

en: Report Issue...
bg_BG: Докладвайте за проблем…

en: Reset &App Data and Restart
bg_BG: Нулирайте &данните за приложението и рестартирайте

en: Reset App Data and Restart
bg_BG: Нулирайте данните за приложението и рестартирайте

en: Restart Spotify
bg_BG: Рестартирайте Spotify

en: SCTA Information
bg_BG: Информация за SCTA

en: Search
bg_BG: Търсене

en: Seek Backward
bg_BG: Потърсете назад

en: Seek Forward
bg_BG: Потърсете напред

en: Select &All
bg_BG: Изберете &всички

en: Select All
bg_BG: Изберете всички

en: Services
bg_BG: Услуги

en: Show &Logs in Explorer
bg_BG: Покажете &регистрите в Explorer

en: Show All
bg_BG: Покажете всички

en: Show Logs in Finder
bg_BG: Покажете регистрите във Finder

en: Shuffle
bg_BG: Разбъркайте

en: Skip
bg_BG: Пропускане

en: Spotify Community
bg_BG: Spotify общност

en: Spotify Failed to Upgrade
bg_BG: Неуспешно надстройване на Spotify

en: Spotify needs your permission to install an update.
bg_BG: Spotify се нуждае от разрешението ви, за да инсталира актуализация.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
bg_BG: Кешът съдържа локални копия на музикални данни, плейлисти и обложки на албуми.

en: Third-party Software
bg_BG: Софтуер на трети страни

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bg_BG: Това ще деактивира използването на графичния процесор (GPU) във вашия компютър, което може и да реши проблемите с графиката, но същевременно може да забави Spotify при извикването на екрана.
    
    За да се задейства тази настройка, трябва да рестартирате Spotify.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
bg_BG: Това ще активира използването на графичния процесор (GPU) във вашия компютър, което може да накара Spotify да извиква екрана по‑бързо, но същевременно, в редки случаи, може да предизвика проблеми с графиката.
    
    За да се задейства тази настройка, трябва да рестартирате Spotify.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
bg_BG: Това ще върне приложението към първоначалното му състояние и ще го рестартира. Ще излезете от акаунта си и ще трябва да влезете отново.

en: Troubleshooting
bg_BG: Отстраняване на неизправности

en: Undo
bg_BG: Отмяна

en: Video Files
bg_BG: Видеофайлове

en: View
bg_BG: Вижте

en: Volume &Down
bg_BG: &Намалете звука

en: Volume &Up
bg_BG: &Увеличете звука

en: Volume Down
bg_BG: Намалете звука

en: Volume Up
bg_BG: Увеличете звука

en: Window
bg_BG: Прозорец

en: Your &Account
bg_BG: Вашият &акаунт

en: Your Account
bg_BG: Вашият акаунт

en: Your Episodes
bg_BG: Вашите епизоди

en: Zoom
bg_BG: Приближете

en: Zoom &In
bg_BG: &Приближете

en: Zoom &Out
bg_BG: &Отдалечете

en: Zoom In
bg_BG: Приближете

en: Zoom Out
bg_BG: Отдалечете

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
bg_BG: Spotify ще сканира папката ви с музика за аудиофайлове. Ще ги намерите в страничната навигация, ако активирате „Локални файлове“ от настройките на Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
bg_BG: Това ще позволи на Spotify да намира аксесоари чрез Bluetooth.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
bg_BG: Spotify ще сканира за аудиофайлове папката ви с изтегляния. Ще ги намерите в страничната навигация, ако активирате „Локални файлове“ от настройките на Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
bg_BG: Това ви позволява да слушате на различни устройства. Spotify също ще получи достъп до локалните аудиофайлове.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
bg_BG: Програма за инсталиране на Spotify

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
bg_BG: Програма за инсталиране на Spotify

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
bg_BG: Spotify се нуждае от разрешение, за да се инсталира.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
bg_BG: Моля, затворете Spotify и опитайте отново

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
bg_BG: Продължете във фонов режим

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
bg_BG: Възникна грешка при изтеглянето на Spotify.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
bg_BG: Неуспешно изтегляне. Повторен опит след %1$d сек.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
bg_BG: Spotify се изтегля…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
bg_BG: Възникна грешка при извличането на Spotify.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
bg_BG: Възникна грешка при инсталирането на Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
bg_BG: Възникна грешка при инсталирането на Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
bg_BG: Неуспешна инсталация

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
bg_BG: Изтеглете от Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
bg_BG: Продължете с инсталацията

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
bg_BG: Инсталацията на Spotify е почти завършена. Наистина ли искате да излезете?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
bg_BG: Инсталацията не е завършена

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
bg_BG: Spotify се инсталира…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
bg_BG: Относно Install Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
bg_BG: Изведете всички на преден план

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
bg_BG: Помощ

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
bg_BG: Скрийте Install Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
bg_BG: Скрийте други

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
bg_BG: Помощ при инсталирането на Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
bg_BG: Минимизирайте

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
bg_BG: Затворете Install Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
bg_BG: Услуги

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
bg_BG: Покажете всички

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
bg_BG: Прозорец

[ctx: sInstallerOsxMMZoom]
en: Zoom
bg_BG: Приближете

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
bg_BG: Възникна грешка при монтирането на изтегления образ на Spotify диска.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
bg_BG: Не местете

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
bg_BG: Преместете в папката с приложения

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
bg_BG: Неуспешно преместване в папката с приложения

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
bg_BG: По този начин ще запазите реда в папката си с изтегляния.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
bg_BG: Имайте предвид, че за това се изисква администраторска парола.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
bg_BG: Ако искате, мога да се преместя в папката с приложения.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
bg_BG: Да се премести ли в папката с приложения?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
bg_BG: Да се премести ли в папката с приложения в началната ви папка?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
bg_BG: Затворете

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
bg_BG: Съжаляваме, тази версия на Spotify е съвместима само с macOS %1$s или по‑нови версии.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find installers for older versions
bg_BG: Потърсете програми за инсталиране на по‑стари версии

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
bg_BG: Тази платформа не се поддържа

en: unknown
bg_BG: неизвестна
