Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to az_AZ translation catalogue (185 entries)

en: &Copy
az_AZ: &Kopyala

en: &Delete
az_AZ: &Sil

en: &Develop
az_AZ: &Tərtib et

en: &Edit
az_AZ: &Redaktə et

en: &File
az_AZ: &Fayl

en: &Help
az_AZ: &Yardım

en: &Log Out
az_AZ: &Çıxış et

en: &Minimize to Tray
az_AZ: &Altlığa kiçilt

en: &Next
az_AZ: &Növbəti

en: &Open Miniplayer
az_AZ: &Minipleyeri aç

en: &Paste
az_AZ: &Əlavə et

en: &Pause
az_AZ: &Fasilə ver

en: &Play
az_AZ: &Oxut

en: &Playback
az_AZ: &Təkrar ifa

en: &Redo
az_AZ: &Təkrar et

en: &Reload
az_AZ: Yenidən yükləyin

en: &Repeat
az_AZ: &Təkrar oxut

en: &Reset Zoom
az_AZ: &Miqyası sıfırla

en: &Show Spotify
az_AZ: &Spotify-ı göstər

en: &Shuffle
az_AZ: &Təsadüfi qaydada oxut

en: &Troubleshooting
az_AZ: Nasazlıqların aradan qaldırılması

en: &Undo
az_AZ: &Qaytar

en: &View
az_AZ: &Bax

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
az_AZ: Yeni Spotify yeniləşdirməsi mövcuddur, lakin avtomatik yeniləşdirmə uğursuz oldu. Səbəb Spotify-ın başqa istifadəçi hesabı ilə quraşdırılması ola bilər. Siz cari versiyadan istifadə etməyə davam edə və ya aşağıdakı linkdən istifadə edərək əl ilə yenidən quraşdıra bilərsiniz.

en: About Spotify
az_AZ: Spotify haqqında

en: Actual Size
az_AZ: Həqiqi ölçü

en: Add to Liked Songs
az_AZ: Bəyənilən mahnılara əlavə et

en: All Files
az_AZ: Bütün Fayllar

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
az_AZ: Avadanlıq sürətləndirilməsini deaktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
az_AZ: Avadanlıq sürətləndirilməsini deaktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?
    
    Bununla kompüterinizdə qrafik prosessorun (GPU) istifadəsi deaktiv ediləcək ki, bu da bəzən qrafik problemlərini həll edə, lakin ekranı yenidən çəkərkən Spotify-ı yavaşlada da bilər.
    
    Bu parametrin qüvvəyə minməsi üçün Spotify-ı yenidən başlatmalısınız.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
az_AZ: Avadanlıq sürətləndirilməsini aktivləşdirmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
az_AZ: Avadanlıq sürətləndirilməsini aktiv etmək istədiyinizə əminsiniz?
    
    Bununla kompüterinizdə qrafik prosessorun (GPU) istifadəsi aktiv ediləcək ki, bu da ekranı yenidən çəkərkən Spotify-ı daha sürətli edə, lakin nadir hallarda qrafik problemləri yarada da bilər.
    
    Bu parametrin qüvvəyə minməsi üçün Spotify-ı yenidən başlatmalısınız.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
az_AZ: Tətbiq məlumatlarını sıfırlamaq istədiyinizə əminsiniz?
    
    Bu, tətbiqi ilkin vəziyyətinə qaytaracaq və onu yenidən işə salacaq. Çıxış edib yenidən daxil olmalısınız.

en: Are you sure?
az_AZ: Əminsiniz?

en: Audio Files
az_AZ: Audio Fayllar

en: Bring All to Front
az_AZ: Hamısını Önə gətir

en: Cancel
az_AZ: Ləğv et

en: Close
az_AZ: Bağla

en: Continue on this device
az_AZ: Bu cihazda davam edin

en: Copy
az_AZ: Kopyala

en: Copy Version Info
az_AZ: Versiya məlumatlarını kopyala

en: Cu&t
az_AZ: K&əs

en: Custom Files
az_AZ: Fərdi Fayllar

en: Cut
az_AZ: Kəs

en: Delete
az_AZ: Sil

en: Develop
az_AZ: Tərtib et

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
az_AZ: Aparatın sürətləndirilməsini deaktiv edin və yenidən başladın

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
az_AZ: Aparatın sürətləndirilməsini deaktiv edin və yenidən başladın

en: Disable and Restart
az_AZ: Deaktiv et və yenidən başlat

en: Do not show this message again
az_AZ: Bu mesajı bir daha göstərmə

en: E&xit
az_AZ: Ç&ıx

en: Edit
az_AZ: Redaktə et

en: Emoji & Symbols
az_AZ: Emoji və Simvollar

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
az_AZ: Aparatın sürətləndirilməsini aktiv edin və yenidən başladın

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
az_AZ: Aparatın sürətləndirilməsini aktiv edin və yenidən başladın

en: Enable and Restart
az_AZ: Aktiv et və yenidən başlat

en: File
az_AZ: Fayl

en: Filter
az_AZ: Filtrləyin

en: Go Back
az_AZ: Geri qayıt

en: Go Forward
az_AZ: İrəli get

en: Hardware Acceleration
az_AZ: Avadanlıq sürətləndirilməsi

en: Help
az_AZ: Yardım

en: Hide Others
az_AZ: Digərlərini gizlət

en: Hide Spotify
az_AZ: Spotify-ı gizlət

en: Image Files
az_AZ: Şəkil Faylları

en: Licensing Information
az_AZ: Lisenziyalaşdırma haqqında məlumat

en: Liked Songs
az_AZ: Bəyənilən Mahnılar

en: Local Files
az_AZ: Lokal Fayllar

en: Log Out
az_AZ: Çıxış Et

en: Migrating Spotify Cache
az_AZ: Spotify Keşi köçürülür

en: Minimize
az_AZ: Kiçilt

en: New Playlist
az_AZ: Yeni pleylist

en: New Playlist Folder
az_AZ: Yeni Pleylist Qovluğu

en: Next
az_AZ: Növbəti

en: Not now
az_AZ: İndi yox

en: Offline Mode
az_AZ: Oflayn rejim

en: Open File
az_AZ: Faylı aç

en: Open Spotify
az_AZ: Spotify-ı aç

en: Open Spotify to pick up where you left off.
az_AZ: Qaldığınız yerdən davam etmək üçün Spotify-ı açın.

en: P&references...
az_AZ: T&ərcihlər...

en: P&revious
az_AZ: Ə&vvəlki

en: Paste
az_AZ: Əlavə et

en: Pause
az_AZ: Fasilə ver

en: Play
az_AZ: Oxut

en: Playback
az_AZ: Təkrar ifa

en: Preferences
az_AZ: Seçimlər

en: Previous
az_AZ: Əvvəlki

en: Private Session
az_AZ: Özəl Seans

en: Quit Spotify
az_AZ: Spotify-dan çıx

en: Recently Played
az_AZ: Son oxudulanlar

en: Redo
az_AZ: Təkrar et

en: Reload
az_AZ: Yenidən yüklə

en: Remove from Liked Songs
az_AZ: Bəyənilən mahnılardan sil

en: Repeat
az_AZ: Təkrar oxut

en: Report &Issue...
az_AZ: Problemi &şikayət edin...

en: Report Issue...
az_AZ: Problemi şikayət edin...

en: Reset &App Data and Restart
az_AZ: Tətbiq &məlumatlarını sıfırlayın və yenidən başladın

en: Reset App Data and Restart
az_AZ: Tətbiq məlumatlarını sıfırlayın və yenidən başladın

en: Restart Spotify
az_AZ: Spotify-ı yenidən başlat

en: SCTA Information
az_AZ: SCTA haqqında məlumat

en: Search
az_AZ: Axtarış

en: Seek Backward
az_AZ: Geri çək

en: Seek Forward
az_AZ: İrəli çək

en: Select &All
az_AZ: Hamısını &seç

en: Select All
az_AZ: Hamısını seç

en: Services
az_AZ: Xidmətlər

en: Show &Logs in Explorer
az_AZ: Jurnalları Explorer-də göstər

en: Show All
az_AZ: Hamısını göstər

en: Show Logs in Finder
az_AZ: Finder-də jurnalları göstər

en: Shuffle
az_AZ: Təsadüfi qaydada oxut

en: Skip
az_AZ: Ötür

en: Spotify Community
az_AZ: Spotify İcması

en: Spotify Failed to Upgrade
az_AZ: Spotify-ı yeniləşdirmək alınmadı

en: Spotify Help
az_AZ: Spotify Yardım

en: Spotify needs your permission to install an update.
az_AZ: Spotify yeniləməni quraşdırmaq üçün icazənizi tələb edir.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
az_AZ: Keşdə musiqi məlumatlarının, pleylistlərin və albom şəkillərinin lokal nüsxələri var.

en: Third-party Software
az_AZ: Üçüncü tərəf proqram təminatı

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
az_AZ: Bununla kompüterinizdə qrafik prosessorun (GPU) istifadəsi deaktiv ediləcək ki, bu da bəzən qrafik problemlərini həll edə, lakin ekranı yenidən çəkərkən Spotify-ı yavaşlada da bilər.
    
    Bu parametrin qüvvəyə minməsi üçün Spotify-ı yenidən başlatmalısınız.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
az_AZ: Bununla kompüterinizdə qrafik prosessorun (GPU) istifadəsi aktiv ediləcək ki, bu da ekranı yenidən çəkərkən Spotify-ı daha sürətli edə, lakin nadir hallarda qrafik problemləri yarada da bilər.
    
    Bu parametrin qüvvəyə minməsi üçün Spotify-ı yenidən başlatmalısınız.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
az_AZ: Bu, tətbiqi ilkin vəziyyətinə qaytaracaq və onu yenidən işə salacaq. Çıxış edib yenidən daxil olmalısınız.

en: Troubleshooting
az_AZ: Nasazlıqların aradan qaldırılması

en: Undo
az_AZ: Geri qaytar

en: Video Files
az_AZ: Video Faylları

en: View
az_AZ: Bax

en: Volume &Down
az_AZ: Səsi &azalt

en: Volume &Up
az_AZ: Səsi &artır

en: Volume Down
az_AZ: Səsi azalt

en: Volume Up
az_AZ: Səsi artır

en: Window
az_AZ: Pəncərə

en: Your &Account
az_AZ: &Hesabınız

en: Your Account
az_AZ: Hesabınız

en: Your Episodes
az_AZ: Bölümlərin

en: Zoom
az_AZ: Miqyası dəyiş

en: Zoom &In
az_AZ: Miqyası &böyüt

en: Zoom &Out
az_AZ: Miqyası &kiçilt

en: Zoom In
az_AZ: Miqyası böyüt

en: Zoom Out
az_AZ: Miqyası kiçilt

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
az_AZ: Spotify musiqi qovluğunu audio faylları üçün skan edəcək. Spotify ayarlarında Lokal Faylları aktivləşdirsəniz, onları yan naviqasiyada tapa bilərsiniz.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
az_AZ: Bu, Spotify-a Bluetooth aksesuarlarını tapmağa imkan verəcək.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
az_AZ: Spotify audio faylları üçün Endirmələr qovluğunuzu skan edəcək. Spotify parametrlərində Lokal Faylları aktivləşdirsəniz, onları yan naviqasiyada tapa bilərsiniz.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
az_AZ: Bu, müxtəlif cihazlarda dinləməyə imkan verir. Spotify həmçinin lokal audio fayllarına daxil olacaq.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
az_AZ: Spotify Quraşdırıcısı

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
az_AZ: Spotify Quraşdırıcısı

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
az_AZ: Spotify quraşdırmaq üçün icazə tələb edir.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
az_AZ: Spotify-dan çıxın və yenidən cəhd edin

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
az_AZ: Arxa fonda davam et

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
az_AZ: Spotify-ı endirməyə çalışarkən xəta baş verdi.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
az_AZ: Endirmə uğursuz oldu. %1$d san sonra təkrar cəhd ediləcək.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
az_AZ: Spotify endirilir…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
az_AZ: Spotify-ı çıxarmağa çalışarkən xəta baş verdi.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
az_AZ: Spotify-ı quraşdırmağa çalışarkən xəta baş verdi.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
az_AZ: Spotify-ı quraşdırmağa çalışarkən xəta baş verdi.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
az_AZ: Quraşdırma uğursuz oldu

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
az_AZ: Spotify.com saytından endir

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
az_AZ: Quraşdırmaya davam et

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
az_AZ: Spotify-ın quraşdırılması demək olar ki, tamamlanıb. Həqiqətən çıxmaq istəyirsiniz?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
az_AZ: Quraşdırma tamamlanmayıb

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
az_AZ: Spotify quraşdırılır…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
az_AZ: "Spotify-ı Quraşdırın" haqqında

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
az_AZ: Hamısını Önə gətir

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
az_AZ: Yardım

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
az_AZ: "Spotify-ı Quraşdırın"-ı gizlət

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
az_AZ: Digərlərini gizlət

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
az_AZ: Spotify-ı Quraşdırın

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
az_AZ: Spotify-ı Quraşdırın - Yardım

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
az_AZ: Kiçilt

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
az_AZ: "Spotify-ı Quraşdır"-dan çıx

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
az_AZ: Xidmətlər

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
az_AZ: Hamısını göstər

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
az_AZ: Pəncərə

[ctx: sInstallerOsxMMZoom]
en: Zoom
az_AZ: Miqyası dəyiş

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
az_AZ: Endirilmiş Spotify disk şəklini yığmağa çalışarkən xəta baş verdi.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
az_AZ: Yerini dəyişmə

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
az_AZ: Tətbiqlər qovluğuna köçür

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
az_AZ: Tətbiqlər qovluğuna köçürmək mümkün olmadı

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
az_AZ: Bununla Endirmələr qovluğunuz səliqəli qalacaq.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
az_AZ: Qeyd edək ki, bunun üçün inzibatçı parolu tələb olunacaq.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
az_AZ: İstəsəniz, özümü Tətbiqlər qovluğuna köçürə bilərəm.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
az_AZ: Tətbiqlər qovluğuna köçürülsün?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
az_AZ: Əsas səhifə qovluğunuzdakı Tətbiqlər qovluğuna köçürülsün?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
az_AZ: Çıx

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
az_AZ: Təəssüf ki, Spotify-ın bu versiyası macOS %1$s və ya daha yeni versiyalar üçündür.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find installers for older versions
az_AZ: Daha köhnə versiyalar üçün quraşdırıcıları tapın

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
az_AZ: Dəstəklənməyən Platforma

en: unknown
az_AZ: naməlum versiya
