WinMerge - en to gl translation catalogue (1199 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
gl: LANG_GALICIAN, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
gl: Copiar no medio

en: C&opy to Right	Alt+Right
gl: C&opiar á dereita	Alt+Dereita

en: Copy from Middle
gl: Copiar desde o medio

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
gl: Copiar desde a &dereita	Alt+Maiús+Esquerda

en: Cop&y to Left	Alt+Left
gl: Cop&iar á esquerda	Alt+Esquerda

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
gl: Copiar desde a &esquerda	Alt+Maiús+Dereita

en: Copy Selected Line(s) to Middle
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) no medio

en: Copy Selected Line(s) to Right
gl: Copiar liñas seleccionadas á dereita

en: Copy Selected Line(s) from Middle
gl: Copiar liña(s) seleccionada(s) desde o medio

en: Copy Selected Line(s) from Right
gl: Copiar liñas seleccionadas desde a dereita

en: Copy Selected Line(s) to Left
gl: Copiar liñas seleccionadas á esquerda

en: Copy Selected Line(s) from Left
gl: Copiar liñas seleccionadas desde a esquerda

en: Select Line &Difference	F4
gl: Seleccionar diferen&zas de liña	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
gl: Añadir este cambio aos &filtros de substitución

en: Add to &Line Filters
gl: Añadir aos filtros de liña

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Redo
gl: &Refacer

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Paste
gl: &Pegar

en: < Empty >
gl: < Baleiro >

en: &Go to...	Ctrl+G
gl: &Ir a…	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
gl: Ir á liña movida entre a esquerda e o centro	Ctrl+Maiús+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
gl: Ir á liña movida entre o centro e a dereita	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
gl: A&brir

en: With &Registered Application
gl: Con aplicación &rexistrada

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
gl: Co &editor externo	Ctrl+Alt+E

en: &With...
gl: &Con…

en: Open &Parent Folder...
gl: Abrir a car&peta raíz…

en: S&hell Menu
gl: Menú conte&xtual

en: Use First Line as Headers
gl: Usar a primeira liña como cabeceira

en: Auto-Fit All Columns
gl: Auto axustar todas as columnas

en: View &Differences
gl: &Ver diferenzas

en: Diff &Block Size
gl: &Tamaño de bloque de diferenzas

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
gl: &Ignorar a diferenza de cor (limiar de distancia de cor)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
gl: &Detección de inserción/eliminación

en: &None
gl: &Nada

en: &Previous Page
gl: Páxina &anterior

en: &Next Page
gl: Páxina &seguinte

en: &Active Pane
gl: &Panel activo

en: Rotate &Right 90deg
gl: Rotar á de&reita 90 graos

en: Rotate &Left 90deg
gl: Rotar á es&querda 90 graos

en: Flip V&ertically
gl: Voltear v&erticalmente

en: Flip H&orizontally
gl: Voltear h&orizontalmente

en: Zoom &In	Ctrl++
gl: &Aumentar	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
gl: &Reducir	Ctrl+-

en: &Overlay
gl: S&uperpoñer

en: &Alpha Blend
gl: &Mestura alfa

en: Alpha &Blend Animation
gl: &Animación de mestura alfa

en: Dragging &Mode
gl: &Modo de arrastre

en: &Move
gl: &Mover

en: &Adjust Offset
gl: &Axustar desprazamento

en: &Vertical Wipe
gl: Limpeza &vertical

en: &Horizontal Wipe
gl: Limpeza &horizontal

en: Rectangle &Select
gl: &Seleccionar rectángulo

en: &Set Background Color
gl: Es&tablecer cor de fondo

en: &Vector Image Scaling
gl: &Escalado de imaxe vectorial

en: Compare Extracted &Text From Images
gl: Comparar o &texto extraído das imaxes

en: Co&mpare
gl: Co&mparar

en: &Screenshots
gl: Captura&s de pantalla

en: &Full Size Screenshots
gl: Cap&turas de pantalla a tamaño completo

en: &Texts
gl: &Textos

en: &Resource Trees
gl: &Árbores de recursos

en: &Size
gl: &Tamaño

en: Fit to Window
gl: Axustar á ventá

en: Clear &Browsing Data
gl: &Borrar datos de navegación

en: &Disk Cache
gl: Caché de &disco

en: &Browsing History
gl: &Historial de navegación

en: &All Profile
gl: &Todos os perfís

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &New
gl: &Novo

en: &Text
gl: &Texto

en: T&able
gl: Tábo&a

en: &Binary
gl: &Binario

en: &Image
gl: &Imaxe

en: &Webpage
gl: &Páxina web

en: New (&3 panes)
gl: Novo (&3 paneis)

en: &Open...	Ctrl+O
gl: &Abrir…	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
gl: Abrir ficheiro de confli&to…

en: Open C&lipboard
gl: Abrir &portapapeis

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
gl: Abrir pro&xecto…	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
gl: Gardar &proxecto…

en: Recent Projects
gl: Proxectos recentes

en: Recent F&iles Or Folders
gl: F&icheiros ou carpetas recentes

en: E&xit	Ctrl+Q
gl: S&aír	Ctrl+Q

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Paste	Ctrl+V
gl: &Pegar	Ctrl+V

en: &Options...
gl: &Opcións…

en: &View
gl: &Ver

en: &Toolbar
gl: Barra de ferramen&tas

en: &Small
gl: &Pequena

en: &Big
gl: &Grande

en: &Huge
gl: &Enorme

en: &Status Bar
gl: &Barra de estado

en: Ta&b Bar
gl: Barra de &pestanas

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Filters...
gl: &Filtros…

en: &Generate Patch...
gl: Xerar &parche…

en: &Plugins
gl: &Complementos

en: P&lugin Settings...
gl: &Configuración de complementos…

en: Ma&nual Prediffer
gl: &Precomparación manual

en: A&utomatic Prediffer
gl: Precomparación &automática

en: &Manual Unpacking
gl: Desempaquetado &manual

en: &Automatic Unpacking
gl: &Desempaquetado automático

en: &Reload plugins
gl: Recar&gar complementos

en: &Window
gl: &Ventá

en: Cl&ose	Ctrl+W
gl: Pe&char	Ctrl+W

en: Clo&se All
gl: Pechar &todo

en: Change &Pane	F6
gl: &Cambiar panel	F6

en: Tile &Horizontally
gl: Mosaico &horizontal

en: Tile &Vertically
gl: Mosaico &vertical

en: &Cascade
gl: &En fervenza

en: &Help
gl: &Axuda

en: &WinMerge Help	F1
gl: &Axuda de WinMerge	F1

en: R&elease Notes
gl: &Notas da versión

en: &Translations
gl: &Traducións

en: C&onfiguration
gl: &Configuración

en: &GNU General Public License
gl: &Licenza Pública Xeral GNU

en: &About WinMerge...
gl: Acerca de &WinMerge…

en: &Read-only
gl: Só &lectura

en: L&eft Read-only
gl: &Esquerda só lectura

en: M&iddle Read-only
gl: Cen&tro só lectura

en: Ri&ght Read-only
gl: &Dereita só lectura

en: &File Encoding...
gl: Codificación de &ficheiro…

en: Select &All	Ctrl+A
gl: S&eleccionar todo	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
gl: Mostrar os elementos &idénticos

en: Show &Different Items
gl: Mostrar os elementos &diferentes

en: Show L&eft Unique Items
gl: Mostrar os elementos únicos á es&querda

en: Show Midd&le Unique Items
gl: Mostrar os elementos únicos do &medio

en: Show Ri&ght Unique Items
gl: Mostrar os elementos únicos á d&ereita

en: Show S&kipped Items
gl: Mostrar os elementos &saltados

en: S&how Binary Files
gl: Mostrar os ficheiros bi&narios

en: &3-way Compare
gl: Comparación a &3 bandas

en: Show &Left Only Different Items
gl: Mostrar só as diferenzas á es&querda

en: Show &Middle Only Different Items
gl: Mostrar só as diferenzas do &medio

en: Show &Right Only Different Items
gl: Mostrar só as diferenzas á de&reita

en: Show L&eft Only Missing Items
gl: Mostrar só elementos ausentes á esq&uerda

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
gl: Mostrar só elementos ausentes do me&dio

en: Show Rig&ht Only Missing Items
gl: Mostrar só elementos ausentes á dere&ita

en: Show Hidd&en Items
gl: Mostrar elementos &ocultos

en: Tree &Mode
gl: &Modo árbore

en: E&xpand All Subfolders
gl: E&xpandir todas as subcarpetas

en: &Collapse All Subfolders
gl: Colapsar todas as s&ubcarpetas

en: Select &Font...
gl: Seleccionar &fonte…

en: Use Default Font
gl: Empregar fonte predef&inida

en: Sw&ap Panes
gl: Interc&ambiar paneis

en: Swap &1st | 2nd
gl: Intercambiar &1º | 2º

en: Swap &2nd | 3rd
gl: Intercambiar &2º | 3º

en: Swap 1st | &3rd
gl: Intercambiar 1º | &3º

en: Com&pare Statistics...
gl: Estatísticas da comparación…

en: Refresh	F5
gl: &Refrescar	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
gl: Refrescar se&leccionados	Ctrl+F5

en: &Merge
gl: &Mesturar

en: Co&mpare	Enter
gl: C&omparar	Intro

en: &Next Difference	Alt+Down
gl: Diferenza se&guinte	Alt+Abaixo

en: &Previous Difference	Alt+Up
gl: Diferenza &anterior	Alt+Arriba

en: &First Difference	Alt+Home
gl: Pri&meira diferenza	Alt+Inicio

en: &Current Difference	Alt+Enter
gl: Diferenza a&ctual	Alt+Intro

en: &Last Difference	Alt+End
gl: &Derradeira diferenza	Alt+Fin

en: Copy to &Right	Alt+Right
gl: Copia&r á dereita	Alt+Dereita

en: Copy to L&eft	Alt+Left
gl: Copiar á &esquerda	Alt+Esquerda

en: &Delete	Del
gl: &Borrar	Del

en: &Customize Columns...
gl: &Personalizar columnas…

en: Generate &Report...
gl: &Xerar informe…

en: &Edit with Unpacker...
gl: &Editar co desempaquetador…

en: &Save	Ctrl+S
gl: &Gardar	Ctrl+S

en: Sav&e
gl: Ga&rdar

en: Save &Left
gl: Gardar o lado &esquerdo

en: Save &Middle
gl: Gardar o &medio

en: Save &Right
gl: Gardar o lado &dereito

en: Save &As
gl: Gardar &como

en: Save &Left As...
gl: Gardar o lado &esquerdo como…

en: Save &Middle As...
gl: Gardar o &medio como…

en: Save &Right As...
gl: Gardar o lado &dereito como…

en: &Print...	Ctrl+P
gl: Im&primir…	Ctrl+P

en: Page Set&up...
gl: Config&urar páxina…

en: Print Previe&w...
gl: &Vista previa da impresión…

en: &Convert Line Endings to
gl: Converter salt&os de liña a

en: Mer&ge Mode	F9
gl: &Modo mestura	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
gl: R&ecargar	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
gl: Volver a comparar como

en: &Undo	Ctrl+Z
gl: &Desfacer	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
gl: &Refacer	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
gl: Cor&tar	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
gl: &Copiar	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
gl: B&uscar…	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
gl: Su&bstituír…	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
gl: &Marcador…	Ctrl+Maiús+M

en: Advanced
gl: Avanzado

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
gl: &Copiar cos números de liña	Ctrl+Maiús+C

en: &Bookmarks
gl: M&arcadores

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
gl: &Conmutar marcador	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
gl: &Seguinte marcador	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
gl: &Marcador anterior	Maiús+F2

en: &Clear All Bookmarks
gl: &Borrar todos os marcadores

en: Syntax Highlight
gl: Resaltar sintaxe

en: &Diff Context
gl: &Contexto da diferenza

en: &All Lines
gl: &Todas as liñas

en: &0 Lines
gl: &0 Liñas

en: &1 Line
gl: &1 Liña

en: &3 Lines
gl: &3 Liñas

en: &5 Lines
gl: &5 Liñas

en: &7 Lines
gl: &7 Liñas

en: &9 Lines
gl: &9 Liñas

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
gl: &Conmutar todas e 0-9 liñas	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
gl: &Invertir (Ocultar liñas diferentes)

en: &Lock Panes
gl: B&loquear paneis

en: &View Whitespace
gl: Ver &espazos en branco

en: View E&OL
gl: Ver E&OL

en: Vie&w Line Differences
gl: Ver &diferenzas de liña

en: View Line &Numbers
gl: Ver &números de liña

en: View &Margins
gl: Ver &marxes

en: View To&p Margins
gl: Ver marxes su&periores

en: W&rap Lines
gl: A&xustar liñas

en: Split V&ertically
gl: Dividir &verticalmente

en: Diff &Pane
gl: Panel de diferenza&s

en: Lo&cation Pane
gl: Panel de sit&uación

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
gl: Con&flito seguinte	Alt+Maiús+Abaixo

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
gl: Co&nflito anterior	Alt+Maiús+Arriba

en: A&dvanced
gl: A&vanzado

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
gl: Seguinte diferenza entre esqueda e o medio	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
gl: Anterior diferenza entre esqueda e o medio	Alt+Maiús+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
gl: Seguinte diferenza entre a esquerda e a 
    dereita	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
gl: Anterior diferenza entre a esqueda e a dereita	Alt+Maiús+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
gl: Seguinte diferenza entre o medio e a dereita	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
gl: Anterior diferenza entre o medio e a dereita	Alt+Maiús+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
gl: Seguinte diferenza só na esquerda 	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
gl: Anterior diferenza só na esquerda	Alt+Maiús+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
gl: Seguinte diferenza so no medio	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
gl: Anterior diferenza só no medio	Alt+Maiús+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
gl: Seguinte diferenza só na dereita	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
gl: Anterior diferenza só na dereita	Alt+Maiús+9

en: Copy from &Left to
gl: Copiar desde a es&querda a

en: &Middle
gl: &Medio

en: &Right
gl: &Dereita

en: Copy from &Middle to
gl: Copiar desde o &medio a

en: &Left
gl: &Esquerda

en: Copy from &Right to
gl: Copiar desde a de&reita a

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
gl: Copiar a(s) liña(s) seleccionada(s) desde a es&querda a

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
gl: Copiar a(s) liña(s) seleccionada(s) desde o me&dio a

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
gl: Copiar a(s) liña(s) seleccionada(s) desde a de&reita a

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
gl: Copiar desde a esquerda	Alt+Maiús+Dereita

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
gl: Copiar desde a dereita	Alt+Maiús+Esquerda

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
gl: C&opiar á dereita e avanzar	Ctrl+Alt+Dereita

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
gl: Copiar á es&querda e avanzar	Ctrl+Alt+Esquerda

en: Copy &All to Right
gl: Co&piar todo á dereita

en: Cop&y All to Left
gl: Cop&iar todo á esquerda

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
gl: A&uto mesturar	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
gl: Engadir punto de &sincronización	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
gl: Eliminar puntos de sincroni&zación

en: Unpac&ker
gl: Desempa&quetador

en: &Prediffer
gl: Prec&omparación

en: Apply Pre&differ...
gl: Aplicar pre&diferenza…

en: &Transform with editor script...
gl: &Transformar co editor de scripts…

en: Sp&lit
gl: &Separar

en: Comp&are
gl: Compa&rar

en: Compare in new &window
gl: Comparar nunha &ventá nova

en: Compare Non-hor&izontally...
gl: Non comparar hor&izontalmente…

en: Compare Non-hor&izontally
gl: Non comparar horizontalmente

en: First &left item with second left item
gl: Primeiro e&lemento esquerdo co segundo elemento esquerdo

en: First &right item with second right item
gl: Primeiro elemento de&reito co segundo elemento dereito

en: &First left item with second right item
gl: &Primeiro elemento esquerdo co segundo elemento dereito

en: &Second left item with first right item
gl: &Segundo elemento esquerdo co primeiro elemento dereito

en: Co&mpare As
gl: Co&mparar como

en: Left to Middle (%1 of %2)
gl: Da esquerda para o medio (%1 de %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
gl: Da esquerda para a dereita (%1 de %2)

en: Left to... (%1 of %2)
gl: Da esquerda para… (%1 de %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
gl: Do medio para a esquerda (%1 de %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
gl: Do medio para a dereita (%1 de %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
gl: Do medio para… (%1 de %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
gl: Da dereita para o medio (%1 de %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
gl: Da dereita para a esquerda (%1 de %2)

en: Right to... (%1 of %2)
gl: Da dereita para… (%1 de %2)

en: &Delete
gl: &Borrar

en: &Both
gl: &Ambos

en: &All
gl: &Todos

en: Re&name
gl: Re&nomear

en: &Hide Items
gl: &Ocultar elementos

en: &Open Left
gl: &Abrir ficheiro esquerdo

en: Open Midd&le
gl: Abrir ficheiro &central

en: O&pen Right
gl: &Abrir ficheiro dereito

en: Cop&y Pathnames
gl: Cop&iar nomes da ruta

en: Left (%1 of %2)
gl: Esquerda (%1 de %2)

en: Middle (%1 of %2)
gl: Medio (%1 de %2)

en: Right (%1 of %2)
gl: Dereita (%1 de %2)

en: Both (%1 of %2)
gl: Ambos (%1 de %2)

en: All (%1 of %2)
gl: Todos (%1 de %2)

en: Copy &Filenames
gl: Copiar nomes dos &ficheiros

en: Copy Items To Clip&board
gl: Copiar elementos ao &portapapeis

en: Both to... (%1 of %2)
gl: Ambos para… (%1 de %2)

en: All to... (%1 of %2)
gl: Todos para… (%1 de %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
gl: Diferenzas para… (%1 de %2)

en: Left Shell menu
gl: Menú contextual esquerdo

en: Middle Shell menu
gl: Menú contextual central

en: Right Shell menu
gl: Menú contextual dereito

en: Copy
gl: Copiar

en: &Copy Full Path
gl: &Copiar ruta completa

en: Copy &Filename
gl: Copiar nome do &ficheiro

en: &Edit Caption
gl: &Editar título

en: &Open...
gl: &Abrir...

en: Unpacker Settings
gl: Axustes do desempaquetador

en: <None>
gl: <Ningún>

en: <Automatic>
gl: <Automático>

en: &Select...
gl: &Seleccionar…

en: Prediffer Settings
gl: Configuración da precomparación

en: G&o to Diff
gl: I&r ás diferenzas

en: &No Moved Blocks
gl: &Non hai bloques desprazados

en: &All Moved Blocks
gl: Tódolos bloques despr&azados

en: W&hitespaces
gl: Es&pazos en branco

en: Com&pare
gl: Com&parar

en: I&gnore changes
gl: I&gnorar cambios

en: Ig&nore all
gl: Ig&norar todo

en: Ignore blan&k lines
gl: Ignorar &liñas en branco

en: Ignore &case
gl: Ignorar maiúsculas e minúsculas

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
gl: Igno&rar diferenzas nos saltos de liña (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
gl: Ignorar &diferenzas de codificación

en: Ignore num&bers
gl: Ignorar nú&meros

en: Ignore c&omment differences
gl: Ignorar diferenzas nos c&omentarios

en: &Include subfolders
gl: &Incluír subcarpetas

en: &Compare method:
gl: Método de &comparación:

en: Full Contents
gl: Contidos completos

en: Quick Contents
gl: Contidos rápidos

en: Binary Contents
gl: Contidos binarios

en: Modified Date
gl: Data de modificación

en: Modified Date and Size
gl: Data de modificación e tamaño

en: Size
gl: Tamaño

en: &Load Project...
gl: &Cargar proxecto…

en: About WinMerge
gl: Acerca de WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
gl: ¡Visita a páxina web de WinMerge!

en: OK
gl: Aceptar

en: Contributors
gl: Colaboradores

en: Select Files or Folders
gl: Selecciona ficheiros ou carpetas

en: &1st File or Folder
gl: &1º Ficheiro ou carpeta

en: Re&ad-only
gl: Só l&ectura

en: Swap 1st | 2nd
gl: Intercambiar 1º por 2º

en: &Browse...
gl: &Explorar…

en: &2nd File or Folder
gl: &2º Ficheiro ou carpeta

en: Rea&d-only
gl: Só lec&tura

en: Swap 2nd | 3rd
gl: Intercambiar 2º | 3º

en: B&rowse...
gl: Explo&rar…

en: &3rd File or Folder (Optional)
gl: &3º Ficheiro ou carpeta (opcional)

en: Read-o&nly
gl: Só lectu&ra

en: Swap 1st | 3rd
gl: Intercambiar 1º por 3º

en: Browse...
gl: Explorar…

en:  Folder: Filter
gl:  Carpeta: filtro

en:  File: Prediffer Plugin
gl: Arquivo: complemento de prediferenzas

en:  File: Unpacker Plugin
gl:  Ficheiro: complemento de desempaquetamento

en: Se&lect...
gl: Se&leccionar…

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Status:
gl: Estado:

en: Help
gl: Axuda

en: General
gl: Xeral

en: Automatically &scroll to first difference
gl: Ir &automaticamente á primeira diferenza

en: Automatically s&croll to first inline difference
gl: Desprazarse automaticamente á primeira diferenza de liña

en: Cl&ose windows with 'Esc':
gl: Pe&char as ventás con 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
gl: &Verificar automaticamente as rutas no diálogo Abrir

en: Single instance mode:
gl: Modo de instancia única:

en: As&k when closing multiple windows
gl: Pr&eguntar antes de pechar varias ventás

en: &Preserve file time in file compare
gl: &Preservar hora do ficheiro nas comparacións de ficheiros

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
gl: Mostrar o diálogo "Selecciona ficheiros ou carpetas" ao inicio

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
gl: Pechar o diálogo "Selecciona ficheiros ou carpetas" ao premer o botón Comparar

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
gl: A&utocompletar diálogo de apertura:

en: Language:
gl: Idioma:

en: Find
gl: Buscar

en: Fi&nd what:
gl: Que &buscar:

en: Match &whole word only
gl: Só se coinci&de toda a palabra

en: Match &case
gl: &Coincidir MAIÚSCULAS e minúsculas

en: Regular &expression
gl: &Expresión regular

en: D&on't wrap end of file
gl: N&on sobrepasar o final do arquivo

en: &Don't close this dialog box
gl: &Non pechar este cadro de diálogo

en: &Find Next
gl: &Buscar seguinte

en: Find &Prev
gl: Buscar &anterior

en: &Ok
gl: &Aceptar

en: Replace
gl: Substituír

en: Re&place with:
gl: Substituír con:

en: &Don't wrap end of file
gl: &Non sobrepasar o final do arquivo

en: Replace in
gl: Substituír en

en: &Selection
gl: &Selección

en: Wh&ole file
gl: Todo o fi&cheiro

en: Find Pre&v
gl: Buscar anterio&r

en: &Replace
gl: &Substituír

en: Replace &All
gl: Substituír &todo

en: Markers
gl: Marcadores

en: Enable &Markers
gl: Activar &marcadores

en: New
gl: Novo

en: &Background color:
gl: Cor de &fondo:

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: Line Filters
gl: Filtros de liña

en: Enable Line Filters
gl: Activar filtros de liña

en: Regular Expressions (one per line):
gl: Expresións regulares (unha por liña):

en: Edit
gl: Editar

en: Remove
gl: Eliminar

en: Substitution Filters
gl: Filtros de substitución

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
gl: Os cambios que aparecen nos paneis como os pares listados, serán ignorados ou marcados como insignificantes. Non afecta aos parches.

en: Enable
gl: Activar

en: Add
gl: Añadir

en: Clear
gl: Limpar

en: Colors
gl: Cores

en: Color Scheme:
gl: Esquema de cores:

en: Background
gl: Fondo

en: Deleted
gl: Borrado

en: Text
gl: Texto

en: Difference:
gl: Diferenzas:

en: Selected Difference:
gl: Diferenzas seleccionadas:

en: Ignored Difference:
gl: Diferenzas ignoradas:

en: Moved:
gl: Movidas:

en: Selected Moved:
gl: Movidas seleccionadas:

en: Same As The Next (3 panes):
gl: O mesmo que o seguinte (3 paneis)

en: Same As The Next (Selected):
gl: O mesmo que o seguinte (seleccionado)

en: Word Difference:
gl: Diferenzas de palabras:

en: Selected Word Diff:
gl: Diferenzas de palabras seleccionadas:

en: &Use folder compare colors
gl: &Usar cores para comparar carpetas

en: Items equal:
gl: Elementos iguais:

en: Items different:
gl: Elementos diferentes:

en: Items not exists all:
gl: Elementos inexistentes:

en: Items filtered:
gl: Elementos filtrados:

en: Margin:
gl: Marxe:

en: System
gl: Sistema

en: &Send deleted files to Recycle Bin
gl: &Enviar os ficheiros eliminados á Papeleira de reciclaxe

en: &External editor:
gl: &Editor externo:

en: &Filter folder:
gl: &Carpeta de filtros:

en: Temporary files folder
gl: Carpeta de ficheiros temporais

en: S&ystem's temp folder
gl: Carpeta temporal do s&istema

en: C&ustom folder:
gl: Ca&rpeta personalizada:

en: Br&owse...
gl: Expl&orar…

en: Patch Generator
gl: Xerador de parches

en: File&1:
gl: Ficheiro &1:

en: File&2:
gl: Ficheiro &2:

en: &Swap
gl: &Intercambiar

en: &Copy to Clipboard
gl: &Copiar ao portapapeis

en: &Append to existing file
gl: &Anexar ao ficheiro existente

en: &Result:
gl: &Resultado:

en: Bro&wse...
gl: Explo&rar…

en: &Format
gl: &Formato

en: St&yle:
gl: Est&ilo:

en: &Context:
gl: &Contexto:

en: Inclu&de command line
gl: Inclu&ír liña de comandos

en: Open to e&xternal editor
gl: Abrir nun e&ditor externo

en: Defaults
gl: Predeterminados

en: Display Columns
gl: Mostrar columnas

en: Move &Up
gl: Mover a&rriba

en: Move &Down
gl: Mover a&baixo

en: &Additional Properties
gl: Propiedades &adicionais

en: Additional Properties
gl: Propiedades adicionais

en: Select Plugin
gl: Seleccionar complemento

en: Plugin &Name:
gl: &Nome do complemento:

en: Extensions list:
gl: Listaxe de extensións:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Default arguments:
gl: Argumentos por defecto:

en: Display all plugins, don't check the extension
gl: Mostrar todos os complementos, non comprobar versión

en: &Open files in the same window type after unpacking
gl: Abrir ficheir&os na mesma ventá despois de desempaquetar

en: &Plugin Pipeline:
gl: Canales de com&plementos:

en: &Add pipe
gl: Eng&adir canal

en: Stop
gl: Deter

en: Pause
gl: Pausar

en: Continue
gl: Continuar

en: Comparing items...
gl: Comparando elementos…

en: Items compared:
gl: Elementos comparados:

en: Items total:
gl: Total de elementos:

en: Go to
gl: Ir a

en: G&o to:
gl: I&r a:

en: File
gl: Ficheiro

en: Go to what
gl: Ir ao/á

en: Li&ne
gl: Li&ña

en: &Difference
gl: &Diferenza

en: &Go to
gl: &Ir a

en: Compare
gl: Comparar

en: Whitespaces
gl: Espazos en branco

en: &Compare
gl: &Comparar

en: &Ignore change
gl: &Ignorar cambios

en: I&gnore all
gl: &Ignorar todo

en: E&nable moved block detection
gl: A&ctivar detección de bloques desprazados

en: Align &similar lines
gl: Aliñar liñas &similares

en: Diff &algorithm (Experimental):
gl: Algoritmo de diferenciación (experimental):

en: Enable indent &heuristic
gl: Activar sangrado &heurístico

en: Completely unhighlight the ignored differences
gl: Desmarcar por completo as diferenzas ignoradas

en: &Highlight syntax
gl: &Resaltar a sintaxe

en: &Automatic rescan
gl: &Reescaneo automático

en: &Preserve original EOL chars
gl: &Conservar os caracteres EOL orixinais

en: Tabs
gl: Tabulacións

en: &Tab size:
gl: &Tamaño da tabulación:

en: &Insert Tabs
gl: &Inserir tabulacións

en: Insert &Spaces
gl: Inserir &espazos

en: Line Difference Coloring
gl: Colorear as diferenzas de liña

en: View line differences
gl: Ver diferenzas de liña

en: &Character level
gl: &A nivel do carácter

en: &Word-level:
gl: A &nivel da palabra:

en: W&ord break characters:
gl: Caracteres de separación de palabra:

en: &Rendering Mode:
gl: Modo de &renderizado:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
gl: WinMerge permite ocultar algúns cadros de mensaxe de uso frecuente. Prema o botón 'Restaurar' para facelos visibles de novo.

en: Reset
gl: Restaurar

en: File Filters
gl: Filtros de ficheiro

en: Test...
gl: Probar…

en: Install...
gl: Instalar…

en: New...
gl: Novo…

en: Edit...
gl: Editar…

en: Delete...
gl: Borrar…

en: Save modified files?
gl: ¿Gardar os ficheiros modificados?

en: Left side file
gl: Ficheiro da esquerda

en: &Save changes
gl: &Gardar cambios

en: &Discard changes
gl: &Desbotar cambios

en: Middle side file
gl: Ficheiro central

en: Sa&ve changes
gl: Gar&dar cambios

en: Discard c&hanges
gl: Desbotar c&ambios

en: Right side file
gl: Ficheiro da dereita

en: S&ave changes
gl: G&ardar cambios

en: Dis&card changes
gl: Desbo&tar cambios

en: Disca&rd All
gl: Desbota&r todos

en: Codepage
gl: Páxina de códigos

en: Default Codepage
gl: Páxina de códigos por defecto

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
gl: Seleccione a páxina de códigos por defecto cando se carguen ficheiros non Unicode:

en: System codepage
gl: Páxina de códigos do sistema

en: According to WinMerge User Interface
gl: Igual á interface de usuario de WinMerge

en: Custom codepage:
gl: Páxina de códigos personalizada:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
gl: Detectar a codificación para estes tipos de ficheiro: .html, .rc, .xml
    Precísase reiniciar a sesión.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
gl: Detectar a codificación dos ficheiros de texto usando mlang.dll
    Precísase reiniciar a sesión.

en: Options
gl: Opcións

en: Import...
gl: Importar…

en: Export...
gl: Exportar…

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Keywords:
gl: Palabras clave:

en: Function names:
gl: Nomes das funcións:

en: Comments:
gl: Comentarios:

en: Numbers:
gl: Números:

en: Operators:
gl: Operadores:

en: Strings:
gl: Cadeas:

en: Preprocessor:
gl: Preprocesador:

en: User 1:
gl: Usuario 1:

en: User 2:
gl: Usuario 2:

en: Bold
gl: Grosa

en: Search Marker:
gl: Marcador de busca:

en: User Defined Marker1:
gl: Marcador definido polo usuario 1:

en: User Defined Marker2:
gl: Marcador definido polo usuario 2:

en: User Defined Marker3:
gl: Marcador definido polo usuario 3:

en: Folder Compare Report
gl: Informe da comparación de carpetas

en: Report &File:
gl: Ficheiro do &informe:

en: &Style:
gl: &Estilo:

en: &Include File Compare Report
gl: &Incluír informe de comparación de ficheiros

en: Shared or Private Filter
gl: Filtro compartido ou privado

en: Which type of filter do you want to create?
gl: ¿Que tipo de filtro quere crear?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
gl: Filtro compartido (para tódolos usuarios deste ordenador)

en: Private Filter (only for current user)
gl: Filtro privado (só para o usuario actual)

en: Archive Support
gl: Soporte de arquivos

en: &Enable archive file support
gl: &Activar o soporte de arquivos

en: &Detect archive type from file signature
gl: &Detectar o tipo de arquivo pola sinatura

en: Items saved to or restored from the project file:
gl: Elementos gardados ou restaurados do ficheiro do proxecto:

en: Compare Statistics
gl: Estatísticas da comparación

en: Folders:
gl: Carpetas:

en: Files:
gl: Arquivos:

en: Different
gl: Diferente

en: Binary:
gl: Binario:

en: Unique
gl: Único

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Right:
gl: Dereita:

en: Identical
gl: Iguais

en: Close
gl: Pechar

en: Middle:
gl: Centro:

en: Missing Left:
gl: Falta á esquerda:

en: Missing Middle:
gl: Falta o central:

en: Missing Right:
gl: Falta á dereita:

en: Affects
gl: Afecta

en: (Affects)
gl: (Afecta)

en: Select Codepage for
gl: Seleccione a codificación para

en: &File Loading:
gl: &Carga do ficheiro:

en: File &Saving:
gl: Gardado do &ficheiro:

en: &Use same codepage for both
gl: &Empregar a mesma codificación para ambos

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Test Filter
gl: Probar filtro

en: Testing filter:
gl: Probando filtro:

en: &Enter text to test:
gl: &Inserir texto para probar:

en: &Folder Name
gl: &Nome da carpeta

en: Result:
gl: Resultado:

en: &Test
gl: &Probar

en: &Close
gl: &Pechar

en: Table
gl: Tabla

en: File type
gl: Tipo de ficheiro

en: Custom &Delimiter-Separated Values
gl: &Delimitador personalizado - Valores separados

en: D&elimiter character:
gl: Carácter de &limitador:

en: &Allow newlines in quotes
gl: &Permitir novas liñas entre comiñas

en: &Quote character:
gl: Carác&ter de comiñas:

en: &Use customized text colors
gl: &Usar cores personalizadas para o texto

en: Whitespace:
gl: Espazos:

en: Regular text:
gl: Texto normal:

en: Selection:
gl: Selección:

en: Backup Files
gl: Copias de seguridade

en: Create backup files in:
gl: Crear copias de seguridade en:

en: &Folder compare
gl: Comparar car&petas

en: Fil&e compare
gl: Comparar fich&eiros

en: Create backup files into:
gl: Crear copias de seguridade en:

en: &Original file's folder
gl: Carpeta &orixinal do ficheiro

en: &Global backup folder:
gl: Carpeta &global das copias de seguridade:

en: Backup filename:
gl: Nome do ficheiro da copia de seguridade:

en: &Append .bak extension
gl: &Añadir extensión .bak

en: A&ppend timestamp
gl: Añadir marca de tem&po

en: Confirm Copy
gl: Confirmar copia

en: Are you sure you want to copy XXX items?
gl: ¿Seguro que quere copiar XXX elementos?

en: From left
gl: Desde a esquerda

en: To right
gl: Para a dereita

en: Don't ask this &question again.
gl: Non preguntar &isto de novo.

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Plugins
gl: Complementos

en: &Enable plugins
gl: &Activar complementos

en: File filters:
gl: Filtros de ficheiro:

en: &Plugin arguments:
gl: Argumentos dos com&plementos:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
gl: Habilitar o desempaquetamento/prediferenciación automática para o complemento

en: Shell Integration
gl: Integración

en: Explorer
gl: Explorador

en: &Add to context menu
gl: Añ&adir ao menú contextual

en: E&nable advanced menu
gl: Habilitar me&nú avanzado

en: &Register shell extension
gl: &Rexistrar a integración de shell

en: &Unregister shell extension
gl: A&nular a integración de shell

en: Register shell extension for current user &only
gl: Rexistrar a integración de shell só para &o usuario actual

en: Unregister shell extension for current user on&ly
gl: Anu&lar a integración de shell só para o usuario actual

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
gl: Rexistrar a extensión de escritorio para &Windows 11 ou posterior

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
gl: Anular a extensión de escritorio para W&indows 11 ou posterior

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
gl: Carpeta

en: S&top after first difference
gl: De&ter despois da primeira diferenza

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
gl: Ig&norar diferenzas de tempo inferiores a 3 segundos

en: Include &unique subfolders contents
gl: &Incluír contidos únicos das subcarpetas

en: &Automatically expand all subfolders
gl: Expandir &automaticamente tódalas subcarpetas

en: Ignore &reparse points
gl: Ignorar os puntos de &reparación

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
gl: Limiar para cambiar a com&paración rápida (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
gl: Limiar para cambiar a com&paración binaria (MB):

en: &Number of CPU cores to use:
gl: Número de núcleos de CPU a utilizar:

en: File patterns:
gl: Padróns de ficheiro:

en: Custom Delimiter-Separated Values
gl: Delimitador personalizado - Valores separados

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
gl: Binario

en: Binary file &patterns:
gl: &Padróns de ficheiros binario:

en: Frhed settings
gl: Configuración de Frhed

en: View &Settings...
gl: Ver &configuración…

en: &Binary Mode...
gl: Modo &binario…

en: &Character Set...
gl: &Codificación…

en: Image
gl: Imaxen

en: Image file &patterns:
gl: &Padróns de ficheiros de imaxe:

en: &Enable image compare in folder compare
gl: &Activar a comparación de imaxes na comparación de carpetas

en: OCR result:
gl: Resultado de OCR:

en: Webpage
gl: Páxina web

en: URL pattern to &include (Regular expression):
gl: Padrón de URL para &incluír (expresión regular):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
gl: Padrón de URL para &excluír (expresión regular):

en: &User data folder location:
gl: &Ubicación da carpeta de datos do usuario:

en: &Separate user data folders for each pane
gl: Carpeta&s de datos do usuario separadas para cada panel

en: &Hex View
gl: Visor &Hex

en: CAP
gl: MAY

en: NUM
gl: NÚM

en: SCRL
gl: DESP

en: OVR
gl: SOBR

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
gl: 
    Novos documentos (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
gl: 
    Abrir (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
gl: 
    Gardar (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
gl: Erro descoñecido ao tentar abrir o ficheiro do proxecto.

en: Unknown error attempting to save project file.
gl: Erro descoñecido ao tentar gardar o ficheiro do proxecto.

en: Project file successfully loaded.
gl: O ficheiro do proxecto cargouse correctamente.

en: Project file successfully saved.
gl: O ficheiro do proxecto gardouse correctamente.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
gl: 
    Desfacer (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
gl: 
    Refacer (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
gl: 
    Comparación de arquivos
    
    
    
    WinMerge. Comparación de arquivos
    WinMerge Comparación de arquivos

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
gl: 
    Comparación de carpetas
    
    
    
    WinMerge. Comparación de carpetas
    WinMerge Comparación de carpetas

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
gl: WinMerge ofrécese sen GARANTÍA DE NINGUNHA CLASE. Este programa é software gratuíto e animámolo a distribuílo baixo certas condicións; consulte a Licenza Pública Xeral GNU no menú de Axuda para atopar máis información.

en: &Abort
gl: &Abortar

en: &Retry
gl: &Tentar de novo

en: &Ignore
gl: &Ignorar

en: Ignore &all
gl: Ignorar &todo

en: &Yes
gl: &Si

en: Yes to &all
gl: Si a &todo

en: &No
gl: &Non

en: No to a&ll
gl: &Non a todo

en: &Continue
gl: &Continuar

en: &Skip
gl: &Saltar

en: Skip &all
gl: S&altar todo

en: Don't display this &message again.
gl: Non mostrar esta &mensaxe de novo.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
gl: Para facer esta caixa de mensaxe visible outra vez prema o botón Restaurar na páxina Caixas de mensaxe do diálogo de Opcións.

en: Syntax
gl: Sintaxe

en: Color Schemes
gl: Esquemas de cores

en: Folder Compare
gl: Comparar carpetas

en: Project
gl: Proxecto

en: Differences
gl: Diferenzas

en: Message Boxes
gl: Caixas de mensaxe

en: To:
gl: A:

en: From left:
gl: Desde a esquerda:

en: To left:
gl: Para a esquerda:

en: From right:
gl: Desde a dereita:

en: To right:
gl: Para a dereita:

en: From middle:
gl: Dende o centro:

en: To middle:
gl: Para o centro:

en: Version %1
gl: Versión %1

en: Options (%1)
gl: Opcións (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
gl: Volverán a mostrarse tódalas caixas de mensaxe .

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
gl: O valor do tamaño da tabulación non está no rango aceptado por WinMerge.
    
    Empregue valores entre 1 e %1.

en: Open
gl: Abrir

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
gl: Programas|*.exe;*.bat;*.cmd|Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
gl: Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
gl: Ficheiros de proxecto de WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros de opcións (*.ini)|*.ini|Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros de texto (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
gl: Ficheiros XML (*.xml)|*.xml|Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: File Type
gl: Tipo de ficheiro

en: Extension
gl: Extensión

en: Message
gl: Mensaxe

en: Answer
gl: Resposta

en: Item
gl: Elemento

en: Load
gl: Cargar

en: Save
gl: Gardar

en: Include Subfolders
gl: Incluír subcarpetas

en: Compare Options
gl: Opcións de comparación

en: Hidden Items
gl: Elementos ocultos

en: Name
gl: Nome

en: Location
gl: Localización

en: Filters
gl: Filtros

en: Description
gl: Descrición

en: Select filename for new filter
gl: Selecciona un nome de ficheiro para o novo filtro

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
gl: Filtros dos ficheiros (*.flt)|*.flt|Tódolos ficheiros (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
gl: Non se pode atopar o ficheiro padrón do filtro de ficheiros!
    
    Copie o ficheiro %1 á carpeta de WinMerge/Filtros:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
gl: Non se pode copiar o ficheiro padrón do filtro á carpeta de filtros:
    %1
    
    Asegúrese de que a carpeta existe e de que é escribible.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
gl: A carpeta de ficheiros de filtros do usuario non está definida!
    
    Escolla unha carpeta de filtros en Opcións/Sistema.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
gl: Non se puido borrar o ficheiro de filtros:
    %1
    
    Comprobe se o ficheiro é de só lectura.

en: Locate filter file to install
gl: Buscar ficheiro de filtros para instalar

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
gl: Fallou a instalación do ficheiro de filtros.
    
    Non se puido copiar o novo ficheiro de filtros á carpeta de filtros.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
gl: O ficheiro de filtros xa existe. Quéreo sobreescribir?

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
gl: Os filtros foron actualizados. Quere recargar tódalas comparacións de carpetas abertas?
    
    Se non quere recargar tódalas comparacións agora pode seleccionar 'Non' e actualizalas máis adiante.

en: Folder Comparison Results
gl: Resultado da comparación de carpetas

en: File Comparison
gl: Comparación de ficheiros

en: Untitled left
gl: Lado esquerdo sen título

en: Untitled middle
gl: Centro sen título

en: Untitled right
gl: Lado dereito sen título

en: Base File
gl: Ficheiro base

en: Theirs File
gl: Ficheiro Theirs

en: Mine File
gl: Ficheiro Mine

en: Original File
gl: Ficheiro orixinal

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
gl: Lñ: %s  Col: %d/%d  Car: %d/%d  EOL: %s

en: Line: %s
gl: Liña: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
gl: Lñ: %s  Col: %d/%d  Car: %d/%d

en: Merge
gl: Mesturar

en: Difference %1 of %2
gl: Diferenza %1 de %2

en: %1 Differences Found
gl: %1 diferenzas atopadas

en: 1 Difference Found
gl: 1 diferenza atopada

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
gl: SL

en: Item %1 of %2
gl: Elemento %1 de %2

en: Items: %1
gl: Elementos: %1

en: Select two existing folders or files to compare.
gl: Seleccione dúas carpetas ou ficheiros para comparar.

en: Folder Selection
gl: Selección de carpeta

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
gl: Seleccione dúas (ou tres) carpetas ou dous (ou tres) ficheiros para comparar.

en: Left (1st) path is invalid!
gl: ¡A ruta esqueda (1º) non é válida!

en: Middle (2nd) path is invalid!
gl: ¡A ruta central (2º) non é válida!

en: Right (2nd) path is invalid!
gl: ¡A ruta dereita (2º) non é válida!

en: Right (3rd) path is invalid!
gl: ¡A ruta dereita (3º) non é válida!

en: Both paths are invalid!
gl: ¡Ámbalas dúas rutas non son válidas!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
gl: ¡As rutas esquerda (1º) e central (2º) non son válidas!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
gl: ¡As rutas esquerda (1º) e dereita (3º) non son válidas!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
gl: ¡As rutas central (2º) e dereita (3º) non son válidas!

en: All paths are invalid!
gl: ¡Ningunha das rutas é válida!

en: Only enabled for file comparisons
gl: Só habilitado para comparar ficheiros

en: Cannot compare file and folder!
gl: ¡Non se pode comparar un ficheiro cunha carpeta!

en: File not found: %1
gl: No se atopou o ficheiro: %1

en: File not unpacked: %1
gl: O ficheiro non está desempaquetado: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
gl: Non se pode abrir o ficheiro
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
gl: Non se puido analizar o ficheiro de conflito.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
gl: O ficheiro
    %1
    non é un ficheiro de conflito.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
gl: Vai comparar dous ficheiros moi grandes.
    Mostrar os seus contidos precisa dunha gran cantidade de memoria.
    ¿Quere mostrar só os resultados da comparación e non os contidos dos ficheiros?

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save changes to %1?
gl: ¿Quere gardar os cambios en %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
gl: %1 está definido como de só lectura. ¿Desexa anular o arquivo de só lectura? (Seleccione 'Non' para gardalo cun nome novo)

en: Error backing up file
gl: Erro ao facer unha copia de seguridade do ficheiro

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
gl: Non se puido facer unha copia de seguridade:
    %1
    
    Quere continuar?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
gl: Fallou a gravación do ficheiro.
    %1
    %2
    ¿Que quere facer?
    	- usar un nome de ficheiro distinto (prema Aceptar)
    	- abortar a operación (prema Cancelar)

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
gl: O complemento '%2' non puido empaquetar os cambios no ficheiro esquerdo en '%1'.
    
    O ficheiro orixinal non será cambiado.
    
    Desexa gardar a versión desempaquetada noutro ficheiro?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
gl: O complemento '%2' non puido empaquetar os cambios no ficheiro central en '%1'.
    
    O ficheiro orixinal non será cambiado.
    
    Desexa gardar a versión desempaquetada noutro ficheiro?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
gl: O complemento '%2' non puido empaquetar os cambios no ficheiro dereito en '%1'.
    
    O ficheiro orixinal non será cambiado.
    
    Desexa gardar a versión desempaquetada noutro ficheiro?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
gl: Outra aplicación actualizou o ficheiro
    %1
    desde que WinMerge o cargou.
    
    ¿Quere sobrescribir o ficheiro cambiado?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
gl: %1
     está definido como de só lectura. Queres sobreescribir o elemento?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
gl: Outra aplicación actualizou o ficheiro
    %1
    desde a última comprobación de WinMerge.
    
    Queres recargalo?

en: Save Left File As
gl: Gardar o ficheiro esquerdo como

en: Save Middle File As
gl: Gardar o ficheiro central como

en: Save Right File As
gl: Gardar o ficheiro dereito como

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
gl: O ficheiro
    %1
    desapareceu. Por favor, garda unha copia do ficheiro para continuar.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
gl: Non se poden mesturar diferenzas en documentos non sincronizados.
    
    Actualice os documentos antes de seguir.

en: Break at whitespace
gl: Parar en espazo en branco

en: Break at whitespace or punctuation
gl: Parar en espazo en branco ou puntuación

en: Copy to &Middle	Alt+Right
gl: Copiar para o &medio	Alt+Dereita

en: Copy to &Middle	Alt+Left
gl: Copiar para o &medio	Alt+Esquerda

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
gl: Copiar do medio	Alt+Maiús+Dereita

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
gl: Copiar do medio	Alt+Maiús+Esquerda

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
gl: Copiar para o medio e avanzar	Ctrl+Alt+Dereita

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
gl: Copiar para o medio e avanzar	Ctrl+Alt+Esquerda

en: Copy All to Middle
gl: Copiar todo para o medio

en: Right to Left (%1)
gl: Da dereita para a esquerda (%1)

en: Right to Middle (%1)
gl: Da dereita para o centro (%1)

en: Middle to Left (%1)
gl: Do centro para a esquerda (%1)

en: Middle to Right (%1)
gl: Do centro para a dereita (%1)

en: Left to Right (%1)
gl: Da esquerda para a dereita (%1)

en: Left to Middle (%1)
gl: Da esquerda para o centro (%1)

en: Left to... (%1)
gl: Da esquerda para… (%1)

en: Middle to... (%1)
gl: Do centro para… (%1)

en: Right to... (%1)
gl: Da dereita para… (%1)

en: Both to... (%1)
gl: Ambos para… (%1)

en: All to... (%1)
gl: Todos para… (%1)

en: Differences to... (%1)
gl: Diferenzas para… (%1)

en: Left (%1)
gl: Esquerda (%1)

en: Middle (%1)
gl: Centro (%1)

en: Right (%1)
gl: Dereita (%1)

en: Both (%1)
gl: Ambos (%1)

en: All (%1)
gl: Todos (%1)

en: Left side - select destination folder:
gl: Lado esquerdo - escoller carpeta de destino:

en: Middle side - select destination folder:
gl: Centro - escoller carpeta de destino:

en: Right side - select destination folder:
gl: Lado dereito - escoller carpeta de destino:

en: (%1 Files Affected)
gl: (%1 ficheiros afectados)

en: (%1 of %2 Files Affected)
gl: (%1 de %2 ficheiros afectados)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
gl: ¿Seguro que quere borrar a carpeta
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
gl: ¿Seguro que quere copiar?

en: Are you sure you want to copy %d items?
gl: ¿Seguro que quere copiar %d elementos?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
gl: Operación abortada!
    
    O contido da carpeta do disco cambiou, non se atopou a ruta
    %1
    
    
    Actualice a comparación.

en: Are you sure you want to move?
gl: ¿Seguro que quere mover?

en: Are you sure you want to move %d items?
gl: ¿Seguro que quere mover %d elementos?

en: Confirm Move
gl: Confirmar movemento

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
gl: Vai pechar a ventá de comparación de carpetas. Seguro que quere continuar?

en: The file or folder name is invalid.
gl: O nome do arquivo ou carpeta non é válido.

en: Failed to execute external editor: %1
gl: Non se puido executar o editor externo: %1

en: Unknown archive format
gl: Formato de arquivo descoñecido

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
gl: Fallou a extracción de ficheiros do arquivo.
    ¿Quere comparar os ficheiros do arquivo como ficheiros de texto?

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
gl: Carpeta

en: Comparison result
gl: Resultado da comparación

en: Left Date
gl: Data esquerda

en: Right Date
gl: Data dereita

en: Middle Date
gl: Data centro

en: Left Size
gl: Tamaño esquerda

en: Right Size
gl: Tamaño dereita

en: Middle Size
gl: Tamaño centro

en: Right Size (Short)
gl: Tamaño dereita (curto)

en: Left Size (Short)
gl: Tamaño esquerda (curto)

en: Middle Size (Short)
gl: Tamaño centro (curto)

en: Left Creation Time
gl: Data de creación esquerda

en: Right Creation Time
gl: Data de creación dereita

en: Middle Creation Time
gl: Data de creación centro

en: Newer File
gl: Ficheiro máis recente

en: Left File Version
gl: Versión do ficheiro esquerdo

en: Right File Version
gl: Versión do ficheiro dereito

en: Middle File Version
gl: Versión do ficheiro central

en: Short Result
gl: Resultado curto

en: Left Attributes
gl: Atributos da esquerda

en: Right Attributes
gl: Atributos da dereita

en: Middle Attributes
gl: Atributos do centro

en: Left EOL
gl: EOL esquerda

en: Middle EOL
gl: EOL centro

en: Right EOL
gl: EOL dereita

en: Left Encoding
gl: Codificación esquerda

en: Right Encoding
gl: Codificación dereita

en: Middle Encoding
gl: Codificación centro

en: Ignored Diff
gl: Diferenzas ignoradas

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
gl: Binario

en: Unpacker
gl: Desempaquetador

en: Prediffer
gl: Precomparación

en: Left
gl: Esquerda

en: Middle
gl: Centro

en: Right
gl: Dereita

en: Diff
gl: Dif.

en: Left Duplicate Count
gl: Número de duplicados na esquerda

en: Right Duplicate Count
gl: Número de duplicados na dereita

en: Middle Duplicate Count
gl: Número de duplicados no centro

en: Move
gl: Mover

en: Calendar
gl: Calendario

en: Communication
gl: Comunicación

en: Contact
gl: Contacto

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Document
gl: Documento

en: Home
gl: Inicio

en: Journal
gl: Xornal

en: Link
gl: Ligazón

en: Media
gl: Medio

en: Music
gl: Música

en: Note
gl: Nota

en: Photo
gl: Fotografía

en: RecordedTV
gl: Gravación de TV

en: Search
gl: Buscar

en: Security
gl: Seguridade

en: Task
gl: Tarefa

en: Video
gl: Vídeo

en: Hash
gl: Suma de verificación

en: Unable to compare files
gl: Non se puideron comparar os ficheiros

en: Item aborted
gl: Elemento abortado

en: File skipped
gl: Ficheiro saltado

en: Folder skipped
gl: Carpeta saltada

en: Left only: %1
gl: Só esquerda: %1

en: Middle only: %1
gl: Só centro: %1

en: Right only: %1
gl: Só dereita: %1

en: Does not exist in %1
gl: Non existe en %1

en: Binary files are identical
gl: Os ficheiros binarios son idénticos

en: Binary files are different
gl: Os ficheiros binarios son diferentes

en: Files are different
gl: Os ficheiros son diferentes

en: Folders are different
gl: As carpetas son diferentes

en: Left Only
gl: Só esquerda

en: Right Only
gl: Só dereita

en: Middle Only
gl: Só centro

en: No item in left
gl: Esquerda baleira

en: No item in right
gl: Dereita baleira

en: No item in middle
gl: Centro baleiro

en: Error
gl: Erro

en: Text files are identical
gl: Os ficheiros de texto son idénticos

en:  (Middle and right are identical)
gl:  (Centro e dereita son idénticos)

en:  (Left and right are identical)
gl:  (Esquerda e dereita son idénticos)

en:  (Left and middle are identical)
gl:  (Esquerda e centro son idénticos)

en: Text files are different
gl: Os ficheiros de texto son diferentes

en: Image files are identical
gl: Os ficheiros de imaxe son iguais

en: Image files are different
gl: Os ficheiros de imaxe son diferentes

en: Group%d
gl: Grupo%d

en: Elapsed time: %ld ms
gl: Tempo transcorrido: %ld ms

en: 1 item selected
gl: 1 elemento seleccionado

en: %1 items selected
gl: %1 elementos seleccionados

en: Filename or folder name.
gl: Nome do ficheiro ou carpeta.

en: Subfolder name when subfolders are included.
gl: Nome da subcarpeta cando as subcarpetas están incluídas.

en: Comparison result, long form.
gl: Resultado da comparación, formato completo.

en: Left side modification date.
gl: Data de modificación do lado esquerdo.

en: Right side modification date.
gl: Data de modificación do lado dereito.

en: Middle side modification date.
gl: Data de modificación do central.

en: File's extension.
gl: Extensión do ficheiro.

en: Left file size in bytes.
gl: Tamaño do ficheiro esquerdo en bytes.

en: Right file size in bytes.
gl: Tamaño do ficheiro dereito en bytes.

en: Middle file size in bytes.
gl: Tamaño do ficheiro central en bytes.

en: Left file size abbreviated.
gl: Tamaño abreviado do ficheiro esquerdo.

en: Right file size abbreviated.
gl: Tamaño abreviado do ficheiro dereito.

en: Middle file size abbreviated.
gl: Tamaño abreviado do ficheiro central.

en: Left side creation time.
gl: Data de creación do ficheiro esquerdo.

en: Right side creation time.
gl: Data de creación do ficheiro dereito.

en: Middle side creation time.
gl: Data de creación do ficheiro central.

en: Tells which side has newer modification date.
gl: Indique que lado ten a data de modificación máis recente.

en: Left side file version, only for some file types.
gl: Versión do ficheiro do lado esquerdo, só para algúns tipos de ficheiro.

en: Right side file version, only for some file types.
gl: Versión do ficheiro do lado dereito, só para algúns tipos de ficheiro.

en: Middle side file version, only for some file types.
gl: Versión do ficheiro do centro, só para algúns tipos de ficheiro.

en: Short comparison result.
gl: Resultados curtos da comparación.

en: Left side attributes.
gl: Atributos do lado esquerdo.

en: Right side attributes.
gl: Atributos do lado dereito.

en: Middle side attributes.
gl: Atributos do central.

en: Left side file EOL type.
gl: Tipo de EOL do ficheiro esquerdo.

en: Right side file EOL type.
gl: Tipo de EOL do ficheiro dereito.

en: Middle side file EOL type.
gl: Tipo de EOL do ficheiro central.

en: Left side encoding.
gl: Codificación do lado esquerdo.

en: Right side encoding.
gl: Codificación do lado dereito.

en: Middle side encoding.
gl: Codificación do central.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
gl: Número de diferenzas ignoradas no ficheiro. WinMerge ignora estas diferenzas e non se poden mesturar.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
gl: Número de diferenzas no ficheiro. Este número non inclúe as diferenzas ignoradas.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
gl: Mostra un asterisco (*) se o ficheiro é binario.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
gl: Nome do complemento desempaquetador ou canalización.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
gl: Nome do complemento prediferenciador ou canalización.

en: Compare %1 with %2
gl: Comparar %1 con %2

en: Compare %1 with %2 and %3
gl: Comparar %1 con %2 e con %3

en: Comma-separated list
gl: Listaxe separada por comas

en: Tab-separated list
gl: Listaxe separada por tabulacións

en: Simple HTML
gl: HTML simple

en: Simple XML
gl: XML simple

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
gl: O ficheiro de informe xa existe. ¿Quere sobrescribilo?

en: Error creating the report:
    %1
gl: Erro ao crear o informe:
    %1

en: The report has been created successfully.
gl: O informe creouse satisfactoriamente.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
gl: Non se pode engadir un punto de sincronización nesta liña.

en: The same file is opened in both panels.
gl: O mesmo ficheiro está aberto en ambos paneis.

en: The selected files are identical.
gl: Os ficheiros escollidos son idénticos.

en: An error occurred while comparing the files.
gl: Produciuse un erro durante a comparación dos ficheiros.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
gl: Non se puideron crear os ficheiros temporais. Comprobe a configuración da ruta.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
gl: Estes ficheiros empregan tipos diferentes de saltos de liña.
    
    ¿Quere tratar tódolos saltos de liña como se fosen equivalentes para a comparación?
    
    Nota: se quere tratar tódolos tipos de salto como equivalentes, marque a opción 'Ignorar diferenzas nos saltos de liña (Windows/Unix/Mac)' no apartado de comparación do diálogo de opcións (dispoñible en Editar/Opcións).

en: The selected folder is invalid.
gl: A carpeta seleccionada non é válida.

en: Cannot open a binary file to editor.
gl: Non se pode abrir un ficheiro binario no editor.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
gl: A carpeta só existe no outro lado e non é posible abrila.
    
    ¿Quere crear unha carpeta que coincida
    %1
    coa anterior e abrir ámbalas dúas?

en: Do you want to move to the next file?
gl: Quere pasar ao seguinte ficheiro?

en: Do you want to move to the previous file?
gl: Quere volver ao anterior ficheiro?

en: Do you want to move to the next page?
gl: Quere pasar á seguinte páxina?

en: Do you want to move to the previous page?
gl: Quere volver á anterior páxina?

en: Do you want to move to the first file?
gl: Quere pasar ao primeiro ficheiro?

en: Do you want to move to the last file?
gl: Quere pasar ao derradeiro ficheiro?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
gl: Atopáronse diferentes codificacións na esquerda (cp%d) e na dereita (cp%d).
    Mostrar cada ficheiro coa súa codificación proporcionará unha mellor visualización pero mesturar/copiar será perigoso.
    ¿Prefire tratar ámbolos dous ficheiros como se tivesen a codificación predeterminada de Windows (recomendado)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: en ambos ficheiros

en: Information lost due to encoding errors: first file
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: no primeiro ficheiro

en: Information lost due to encoding errors: second file
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: no segundo ficheiro

en: Information lost due to encoding errors: third file
gl: Perdeuse información debido a erros de codificación: no terceiro ficheiro

en: No difference
gl: Non hai diferenzas

en: Line difference
gl: Diferenzas de liña

en: Replaced %1 string(s).
gl: Substituídas %1 cadea(s).

en: Cannot find string "%s".
gl: Non se pode atopar a cadea "%s".

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
gl: Vai entrar en modo mestura. Se quere desactivar o modo mestura prema a tecla F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
gl: Número de cambios mesturados automaticamente: %1
    Número de conflitos sen resolver: %2

en: The change of codepage has been merged.
gl: Mesturouse o cambio de codificación.

en: The changes of codepage are conflicting.
gl: Os cambios de codificación están en conflito.

en: The change of EOL has been merged.
gl: Mesturouse o cambio de EOL.

en: The changes of EOL are conflicting.
gl: Os cambios de EOL están en conflito.

en: Location Pane
gl: Panel de situación

en: Diff Pane
gl: Panel de diferenzas

en: Patch file successfully written.
gl: Escribiuse correctamente o ficheiro Patch.

en: 1. item is not found!
gl: 1. ¡non se atopa o elemento!

en: 2. item is not found!
gl: 2. ¡non se atopa o elemento!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro Patch xa existe. ¿Quere sobrescribilo?

en: [%1 files selected]
gl: [%1 ficheiros seleccionados]

en: Context
gl: Contexto

en: Unified
gl: Unificado

en: Could not write to file %1.
gl: Non se puido escribir no ficheiro %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
gl: A ruta especificada non é absoluta: %1

en: Specify an output file.
gl: Especifique un ficheiro de saída.

en: Cannot create a patch file from binary files.
gl: Non se pode crear un ficheiro Patch desde ficheiros binarios.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
gl: Garde primeiro tódolos ficheiros.
    
    Crear un ficheiro Patch precisa que tódolos cambios nos ficheiros estean gardados.

en: Folder does not exist.
gl: A carpeta non existe.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
gl: Non está habilitado o soporte de arquivos.
    Non se pode atopar os compoñentes necesarios para o soporte de arquivos (7-Zip e/ou Merge7z*.dll).
    Consulte o manual para ter máis información sobre o soporte de arquivos e como habilitalo.

en: Select file for export
gl: Seleccione un ficheiro para exportar

en: Select file for import
gl: Seleccione un ficheiro para importar

en: Options imported from the file.
gl: Opcións importadas desde o ficheiro.

en: Options exported to the file.
gl: Opcións exportadas ao ficheiro.

en: Failed to import options from the file.
gl: Non se puideron importar as opcións desde este ficheiro.

en: Failed to write options to the file.
gl: Non se puideron escribir as opcións ao ficheiro.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
gl: Vai pechar varias ventás de comparación.
    
    ¿Quere continuar?

en: Mixed
gl: Mesturado

[ctx: EOL Type]
en: Binary
gl: Binario

en: None
gl: Nada

en: Marker Color %d
gl: Cor de marcador %d

en: New Pattern
gl: Novo padrón

en: Type
gl: Tipo

en: Editor script
gl: Script do editor

en: 
    Difference in the Current Line
gl: 
    Diferenza na liña actual

en: 
    Options
gl: 
    Opcións

en: 
    Refresh (F5)
gl: 
    Refrescar (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
gl: 
    Anterior diferenza (Alt+Arriba)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
gl: 
    Seguinte diferenza (Alt+Abaixo)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
gl: 
    Anterior conflito (Alt+Maiús+Arriba)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
gl: 
    Seguinte conflito (Alt+Maiús+Abaixo)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
gl: 
    Primeira diferenza (Alt+Inicio)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
gl: 
    Diferenza actual (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
gl: 
    Derradeira diferenza (Alt+Fin)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
gl: 
    Copiar para a dereita (Alt+Dereita)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
gl: 
    Copiar para a esquerda (Alt+Esquerda)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
gl: 
    Copiar para a dereita e avanzar (Ctrl+Alt+Dereita)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
gl: 
    Copiar para a esquerda e avanzar (Ctrl+Alt+Esquerda)

en: 
    Copy All to Right
gl: 
    Copiar todo para a dereita

en: 
    Copy All to Left
gl: 
    Copiar todo para a esquerda

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
gl: 
    Automesturar (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
gl: 
    Primeiro ficheiro

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
gl: 
    Seguinte ficheiro (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
gl: 
    Derradeiro ficheiro

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
gl: 
    Anterior ficheiro (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
gl: O desempaquetador escollido utilízase con ambos ficheiros (unicamente un ficheiro precisa a extensión).

en: No prediffer (normal)
gl: Sen precomparación (normal)

en: Suggested plugins
gl: Complementos recomendados

en: All plugins
gl: Todos os complementos

en: Private Build: %1
gl: Creación privada: %1

en: Your software is up to date.
gl: O programa está actualizado.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
gl: Hai unha versión nova de WinMerge.
    Está dispoñible a %1 (a súa é %2). ¿Quere descargarla agora?

en: Failed to download latest version information
gl: Non se puido descargar a información da última versión

en: Plugin Settings
gl: Configuración do complemento

en: WSH not found - .sct scripts disabled
gl: WSH non atopado - scripts .sct desactivados

en: G&o to Line %1
gl: I&r á liña %1

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
gl: Ir á liña movida	Ctrl+Maiús+G

en: Disabled
gl: Desactivado

en: From file system
gl: Do sistema de arquivos

en: From Most Recently Used list
gl: Da listaxe de últimos ficheiros usados

en: No Highlighting
gl: Sen resaltar

en: Batch
gl: Lote

en: Portable Object
gl: Obxecto portable

en: Resources
gl: Recursos

en: Shell
gl: Intérprete de comandos

en: Close &Left Tabs
gl: Pechar pestanas á &esquerda

en: Close R&ight Tabs
gl: Pechar pestanas á &dereita

en: Close &Other Tabs
gl: Pechar &outras pestanas

en: Enable &Auto Max Width
gl: Activar &anchura máxima automática

en: We&bpage
gl: Páxina we&b

en: Frhed is not installed.
gl: Frhed non está instalado.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
gl: %1 non existe. ¿Quere crealo?

en: Failed to create folder.
gl: Non se puido crear a carpeta.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
gl: Pode especificar os seguintes parámetro á ruta:
    $file: nome da ruta do ficheiro actual
    $linenum: número de liña da posición actual do cursor

en: default
gl: predeterminado

en: minimal
gl: mínimo

en: patience
gl: paciencia

en: histogram
gl: histograma

en: none
gl: nada

en: DirectWrite Default
gl: DirectWrite predeterminado

en: DirectWrite Aliased
gl: Alias de DirectWrite

en: DirectWrite GDI Classic
gl: DirectWrite GDI clásico

en: DirectWrite GDI Natural
gl: DirectWrite GDI natural

en: DirectWrite Natural
gl: DirectWrite natural

en: DirectWrite Natural Symmetric
gl: DirectWrite natural simétrico

en: MDI child window or main window
gl: Ventá secundaria MDI ou ventá principal

en: MDI child window only
gl: Só a ventá secundaria MDI

en: Close main window if there is only one MDI child window
gl: Pechar a ventá principal se só hai unha ventá MDI secundaria

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
gl: Diferenza

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
gl: Destacar

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
gl: Escintilar

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
gl: Tamaño de bloque

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
gl: Bloque alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
gl: Limiar de DC

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
gl: Detección de Ins/Borr

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
gl: Nada

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
gl: Superpoñer

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
gl: Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
gl: Mestura alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
gl: Animación alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
gl: Páxina:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
gl: Pto: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
gl: Páx: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp

en: Flipped: %s
gl: Volteado: %s

en: Rotated: %d
gl: Rotado: %d

en: All pages
gl: Todas as páxinas

en: <Edit here>
gl: <Editar aquí>

en: No differences to select found
gl: Non se atoparon deferenzas que seleccionar

en: No differences found to add as substitution filter
gl: Non se atoparon deferenzas para añadir como filtro de substitución

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
gl: Esta parella xa está presente na lista de filtros de substitución

en: Add this change to Substitution Filters?
gl: ¿Añadir este cambio aos filtros de substitución?

en: Text only
gl: Só texto

en: Line-by-line position and text
gl: Posición e texto liña a liña

en: Word-by-word position and text
gl: Posición e texto palabra a palabra

en: AppData folder
gl: Carpeta AppData

en: Install folder
gl: Carpeta de instalación

en: Allow only one instance to run
gl: Permitir executar só unha instancia

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
gl: Permitir só a execución dunha instancia e esperar a que a instancia remate

en: Al&l
gl: Todo&s

en: &Others
gl: &Outros

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
gl: Falta o nome do complemento na canalización de complementos %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
gl: Faltan comiñas na canalización de complementos %1

en: Specify plugin arguments
gl: Especificar os argumentos do complemento

en: Filter applied
gl: Filtro aplicado

en: Clipboard at %s
gl: Portapapeis en %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
gl: O historial do portapapeis está desactivado.
    Para habilitar o historial do portapapeis, prema na tecla do logo de Windows + V e logo no botón Activar.

en: This system does not support clipboard history.
gl: Este sistema non soporta o historial do portapapeis.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
gl: A versión de 32 bit de WinMerge non soporta a comparación de portapapeis

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
gl: O runtime WebView2 non está instalado. ¿Quere descargalo?

en: Prettification
gl: Embelecemento

en: Content Extraction
gl: Extración de contido

en: Data Query
gl: Consulta de datos

en: Validation
gl: Validación

en: Decompilation
gl: Descompilación

en: URL Handling
gl: Manexo de URL

en: Make Uppercase
gl: Pasar a maiúsculas

en: Make Lowercase
gl: Pasar a minúsculas

en: Remove Duplicate Lines
gl: Eliminar liñas duplicadas

en: Count Duplicate Lines
gl: Contar liñas duplicadas

en: Sort Lines Ascending
gl: Ordenar liñas de forma crecente

en: Sort Lines Descending
gl: Ordenar liñas de forma decrecente

en: Reverse Columns
gl: Invertir columnas

en: Reverse Lines
gl: Invertir liñas

en: Replace...
gl: Substituír…

en: Apply Filter Command...
gl: Aplicar comando de filtrado…

en: Tokenize...
gl: Tokenizar…

en: Trim Spaces
gl: Recortar espazos

en: Select Columns...
gl: Seleccionar columnas…

en: Select Lines...
gl: Seleccionar liñas…

en: Insert Date
gl: Inserir data

en: Insert Time
gl: Inserir hora

en: Apply Patch...
gl: Aplicar parche…

en: Ignore Columns
gl: Ignorar columnas

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
gl: Ignorar comentarios (linguaxes da familia C)

en: Ignore CSV Fields
gl: Ignorar campos CSV

en: Ignore TSV Fields
gl: Ignorar campos TSV

en: Apply Prediff Substitution Filters
gl: Aplicar filtros de substitución de prediferenciación

en: Prettify HTML
gl: Embelecer HTML

en: Prettify JSON
gl: Embelecer JSON

en: Prettify XML
gl: Embelecer XML

en: Prettify YAML
gl: Embelecer YAML

en: Query CSV Data...
gl: Consultar datos CSV…

en: Query TSV Data...
gl: Consultar datos TSV…

en: Query JSON Data...
gl: Consultar datos JSON…

en: Query YAML Data...
gl: Consultar datos YAML…

en: Validate HTML
gl: Validar HTML

en: Disassemble JVM Bytecode
gl: Desensamblar Bytecode JVM

en: Disassemble IL Code
gl: Desensamblar Código IL

en: Disassemble Native Code
gl: Desensamblar código nativo

en: Make characters uppercase
gl: Converter os caracteres a maiúsculas

en: Make characters lowercase
gl: Converter os caracteres a minúsculas

en: Remove duplicate lines
gl: Eliminar liñas duplicadas

en: Count duplicate lines
gl: Contar liñas duplicadas

en: Sort lines ascending
gl: Ordenar liñas de forma ascendente

en: Sort lines descending
gl: Ordenar liñas de forma descendente

en: Reverse columns
gl: Invertir columnas

en: Reverse lines
gl: Invertir liñas

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
gl: Substituír texto con outro.
    Uso: Replace [-i] [-e] BUSCA SUBSTITUCIÓN
      BUSCA    - texto para buscar
      SUBSTITUCIÓN - texto co que substituír
      -i - ignora maiúsculas/minúsculas (só para -e)
      -e - trata o texto especificado coma unha expresión regular

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
gl: Aplicar comando de filtrado.
    Uso: ExecFilterCommand COMANDO
      COMANDO - comando a executar. %1 no comando substitúese co nome do ficheiro.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
gl: Tokenizar selección. 
    Uso: Tokenize PADRÓN
      PADRÓN - expresión regular para tokenizar. (exemplo [^\w]+)

en: Trim spaces
gl: Recortar espazos

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
gl: Seleccionar algunhas columnas.
    Uso: SelectColumns RANGOS
       ou: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PADRÓNS
      RANGOS  - lista dos rangos de columnas para seleccionar. (exemplo -3,5-10,30-)
      PADRÓNS - expresión regular
      -v - seleccionar columnas non coincidentes
      -i - ignorar maiúsculas/minúsculas
      -g - habilitar a busca global
      -e - usar PADRÓNS para a busca

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
gl: Seleccionar algunhas liñas.
    Usage: SelectLines RANGOS
       ou: SelectLines [-v] [-i] -e PADRONS
      RANGOS  - lista do rango de liñas para seleccionar. (p.e. -3,5-10,30-)
      PADRONS - expresión regular
      -v - seleccionar liñas non coincidentes
      -i - ignorar maiúsculas/minúsculas
      -e - usar PADRONS para a busca

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
gl: Embelecedor HTML con tidy-html5. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos que se pasan ao comando tidy.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
gl: Embelecedor JSON co comando jq. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos ou filtro que se pasan ao comando jq.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
gl: Embelecedor XML con tidy-html5. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos que se pasan ao comando tidy.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
gl: Embelecedor YAML co comando yq. 
    Argumentos: Opcións de liña de comandos ou filtro que se pasan ao comando yq.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
gl: Consultor CSV co comando q. 
    Argumentos: consulta SQL ou opcións de liña de comandos que se pasan ao comando q.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
gl: Consultor TSV co comando q. 
    Argumentos: consulta SQL ou opcións de liña de comandos que se pasan ao comando q.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
gl: Consultor JSON co comando jq. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos ou filtro que se pasan ao comando jq.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
gl: Consultor YAML co comando yq. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos ou filtro que se pasan ao comando yq.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
gl: Validador HTML con tidy-html5. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando tidy.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
gl: Desensamblador de bytecode JVM con javap. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando javap.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
gl: Desensamblador de IL con ildasm. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando ildasm.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
gl: Desensamblador de código nativo con dumpbin. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando dumpbin.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
gl: Extractor de contido xeral con Apache Tika. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando tika-app.jar.

en: Apply patch using GnuWin32 Patch for Windows
gl: Aplicar o parche usando GnuWin32 Patch para Windows

en: Display the text content of MS Excel files
gl: Mostrar o texto contido nos ficheiros de MS Excel

en: Display the text content of MS PowerPoint files
gl: Mostrar o texto contido nos ficheiros de MS PowerPoint

en: Display the text content of MS Visio files
gl: Mostrar o texto contido nos ficheiros de MS Visio

en: Display the text content of MS Word files
gl: Mostrar o texto contido nos ficheiros de MS Word

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
gl: Ignorar algunhas columnas - lista de columnas ignoradas do nome ou do argumento do complemento

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
gl: O complemento ignora os comentarios (//... e /* ... */) nos ficheiros C, C++, PHP e JavaScript.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
gl: Ignorar algúns campos - lista de campos ignorados do nome ou do argumento do complemento

en: Prediff Line Filter
gl: Filtro de liña de prediferenciación

en: Basic text functions for the context menu
gl: Funcións básicas de texto para o menú contextual

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
gl: Manexador de esquemas de URL de HTML con curl. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando curl.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
gl: Manexador de esquemas de URL do Rexisto de Windows. 
    Argumentos: opcións de liña de comandos que se pasan ao comando reg.exe.
