vlc 3.0.13 - en to lo translation catalogue (253 entries)

en: 
    Press the RETURN key to continue...
lo: 
    ກົົົດແປ້ນ RETURN ເພື່ອສືບຕໍ່...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
lo: 
    ຄຳເຕືອນ: ຖ້າຫາກທ່ານບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຸຖີງ GUI ໄດ້ເລີຍ, ເປີດໜ້າຕ່າງ command-line, ໄປຍັງບ່ອນທີ່ທ່ານຕິດຕັ້ງ VLC ແລະ ດຳເນີນການໂດຍໃຊ້ຄຳສັ່ງ "vlc -I qt"

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
lo[0]: %u ໂມດູນບໍ່ໄດ້ຖືກສະແດງຜົນເນື່ອງຈາກມີສະເພາະຕົວເລືອກຂັ້ນສູງເທົ່ານັ້້ນ.

en: &About
lo: &ກ່ຽວກັບ

en: &Advanced Open...
lo: &ເປີດໄຟລ໌ຂັ້ນສູງ...

en: &Codec Information
lo: ຂໍ້ມູນ&ຕົວແປງສັນຍານ

en: &Messages
lo: &ຂໍ້ຄວາມ

en: &Open File...
lo: &ເປີດໄຟລ໌...

en: &VLM Configuration
lo: ການກຳນົດຄ່າ &VLM

en: &View
lo: &ເບິ່ງ

en: (default disabled)
lo: (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນຖືກປິດໃຊ້ງານ)

en: (default enabled)
lo: (ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນຖືກເປີດໃຊ້ງານ)

en: Access module
lo: ໂມດູນການເຂົ້າເຖິິງ

en: Access modules
lo: ການເຂົ້າເຖີງໂມດູນ

en: Accessibility
lo: ຄວາມສາມາດໃນການເຂົ້າເຖິງ

en: Actors
lo: ນັກສະແດງ

en: Add Directory...
lo: ເພີ່ມໄດເຣັກທໍຣີ...

en: Add File...
lo: ເພີ່ມໄຟລ໌...

en: Add Folder...
lo: ເພີ່ມໂຟນເດີ...

en: Add Interface
lo: ເພີ່ມອິນເຕີເຟດ

en: Add to Playlist
lo: ເພີ່ມເຂົ້າໃນລາຍການເພງ

en: Advanced
lo: ຂັ້ນສູງ

en: Advanced settings
lo: ຕັ້ງຄ່າຂັ້ນສູງ

en: Advanced settings. Use with care...
lo: ຕັ້ງຄ່າຂັ້ນສູງ. ໃຊ້ດ້ວຍວາມລະມັດລະວັງ...

en: Album
lo: ອາລະບ້ຳ

en: Album Artist
lo: ສິລະປິນອາລະບ້ຳ

en: All Files
lo: ໄຟລທັງໝົດ

en: Always
lo: ປະຕິບັດທຸກຄັ້ງ

en: Animation
lo: ພາບເຄື່ອນໄຫວ

en: Artist
lo: ສິລະປິນ

en: Artwork URL
lo: URL ງານສິລະປະ

en: Ask
lo: ຖາມກ່ອນ

en: Audio
lo: ສຽງ

en: Audio Files
lo: ໄຟລ໌ສຽງ

en: Audio Track
lo: ແທຣັກສຽງ

en: Audio codecs
lo: ຕົວປ່ຽນແປງສັນຍານສຽງ

en: Audio filtering failed
lo: ການກັ່ນຕອງສຽງລົ້ມເຫຼວ

en: Audio gain
lo: ຄວາມດັງສຽງ

en: Audio language
lo: ພາສາສຽງ

en: Audio settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຽງ

en: Audio track
lo: ແທຣັກສຽງ

en: Audio visualizations
lo: ການສ້າງຮູບສຽງ

en: Auto
lo: ອັດຕະໂນມັດ

en: Automatic
lo: ອັດຕະໂນມັດ

en: Back
lo: ກັບຄືນ

en: Best available
lo: ທີ່ດີທີ່ສຸດທີ່ໃຊ້ໄດ້

en: Bitrate
lo: ອັດຕາບິດ

en: Bookmark
lo: ບຸກມາກ

en: Bookmark %i
lo: ບຸກມາກ %i

en: Bottom
lo: ລຸ່ມ

en: Bottom-Left
lo: ລຸ່ມຊ້າຍ

en: Bottom-Right
lo: ລຸ່ມຂວາ

en: Channels
lo: ຊ່ອງ

en: Chapter
lo: ພາກຫນັງ

en: Chapter %i
lo: ຕອນ %i

en: Chapters
lo: ພາກຫນັງ

en: Color messages
lo: ຂໍ້ຄວາມສີ

en: Communication
lo: ການສື່ສານ

en: Compiler: %s
lo: ຕົວຄອມໄພລ໌: %s

en: Console
lo: ຄອນໂຊລ

en: Continue
lo: ສືບຕໍ່

en: Continue playback?
lo: ສືບຕໍ່ການຫຼີ້ນເພງບໍ່?

en: Contrast
lo: ຄວາມເຂັ້ມຂອງແສງ

en: Control interfaces
lo: ລະບົບຄວບຄຸມອິນເຕີເຟດ

en: Copyright
lo: ລິຂະສິດ

en: Create Directory...
lo: ສ້າງໄດເຣັກທໍຣີ...

en: Create Folder...
lo: ສ້າງໂຟນເດີ...

en: Custom &Bookmarks
lo: &ບຸກມາກທີ່ກຳນົດເອງ

en: Date
lo: ວັນທີ

en: Decoded format
lo: ຮູບແບບທີ່ຖອດລະຫັດແລ້ວ

en: Default
lo: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Default stream
lo: ສະຕຣີມຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Description
lo: ລາຍລະອຽດ

en: Director
lo: ຜູ້ກຳກັບ

en: Disable
lo: ປິດໃຊ້

en: Disable screensaver
lo: ປິດໃຊ້ງານໂປຣແກຣມຮັກສາໜ້າຈໍ

en: Disc number
lo: ໝາຍເລກດິສ

en: Discard
lo: ລຶບຖິ້ມ

en: Display the title of the video on top of the movie.
lo: ສະແດງຫົວຂໍ້ຂອງວິດີໂອເທິງຂ້າງເທິງຮູບເງົາ.

en: Enable
lo: ເປີດໃຊ້ງານ

en: Enable audio
lo: ເປີດໃຊ້ງານສຽງ

en: Enable video
lo: ເປີດໃຊ້ງານວິດີໂອ

en: Encoded by
lo: ຖືກເຂົ້າລະຫັດໂດຍ

en: Episode
lo: ຕອນ

en: Equalizer
lo: ຕົວປັບແຕ່ງສຽງ

en: File
lo: ໄຟລ

en: File caching (ms)
lo: ການແຄຊໄຟລ໌ (ms)

en: Folder
lo: ແຟ້ມບັນທຶກ

en: Font color
lo: ສີຂອງໂຕໜັງສື

en: Frame rate
lo: ອັດຕາເຟຣມ

en: Game
lo: ເກມ

en: Gamma
lo: ແກມມາຂອງສີ

en: General audio settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຽງທົ່ວໄປ

en: General input settings. Use with care...
lo: ການຕັ້ງຄ່າອີນພຸດທົ່ວໄປ. ໃຊ້ດ້ວຍຄວາມລະມັດລະວັງ...

en: General playlist behaviour
lo: ພຶດຕິກຳຂອງລາຍການເພງທົ່ວໄປ

en: General settings for audio output modules.
lo: ຕັ້ງຄ່າທົ່ວໄປສຳລັບໂມດູນເອົາພຸດສຽງ.

en: General settings for video output modules.
lo: ຕັ້ງຄ່າທົ່ວໄປສຳລັບໂມດູນ ເອົ້າພຸດວິດີໂອ.

en: General stream output settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າເອົາພຸດທົ່ວໄປ

en: General video settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າວິດີໂອທົ່ວໄປ

en: Genre
lo: ປະເພດ

en: Headphones
lo: ຫູຟັງ

en: Help
lo: ຊ່ວຍເຫຼືອ

en: Hue
lo: ຄວາມເຂັ້ມຂອງສີ

en: Information...
lo: ຂໍ້ມູນ...

en: Input list
lo: ລາຍການອິນພຸດ

en: Interface
lo: ອິນເຕີເຟດ

en: Interface Settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າອິນເຕີເຟດ

en: Interface interaction
lo: ການຕອບສະໜອງອິນເຕີເຟດ

en: Interface module
lo: ໂມດູນອິນເຕີເຟດ

en: Jump to Specific &Time
lo: ຂ້າມໄປ&ເວລາທີ່ລະບຸ

en: Language
lo: ພາສາ

en: Left
lo: ຊ້າຍ

en: Main interfaces
lo: ອິນເຕີເຟດຫຼັກ

en: Main interfaces settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າການເຊື່ອມຕໍ່ຫຼັກ

en: Media &Information
lo: &ຂໍ້ມູນສື່

en: Media Information
lo: ຂໍ້ມູນສື່

en: Media: %s
lo: ສື່: %s

en: Menu language
lo: ພາສາເມນູ

en: Menus language:
lo: ພາສາເມນູ:

en: Mono
lo: ໂມໂນ

en: Mouse Gestures
lo: ທ່າທາງເມົາສ໌

en: Mouse events
lo: ເຫດການເມົາສ໌

en: Music
lo: ເພງ

en: Network synchronisation
lo: ການຊິງຄ໌ເຄືອຂ່າຍ

en: Never
lo: ບໍ່ປະຕິບັດ

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
lo: ບໍ່ພົບໂມດູນທີ່ກົງກັນ. ໃຊ້ --list ຫຼື --list-verbose ເພື່ອສະແດງລາຍການໂມດູນທີ່ໃຊ້ໄດ້.

en: None
lo: ບໍ່ມີ

en: Note:
lo: ໝາຍເຫດ:

en: Notification
lo: ການແຈ້ງເຕືອນ

en: Now Playing
lo: ກຳລັງຫຼິ້ນ

en: Number of Tracks
lo: ຈຳນວນແທຣັກ

en: Off
lo: ປິດ

en: On
lo: ເປີດ

en: On Screen Display
lo: ການສະແດງຜົນເທິງໜ້າຈໍ

en: Open &Folder...
lo: ເປີດ&ໂຟນເດີ...

en: Open D&irectory...
lo: ເປີດ D&irectory...

en: Orientation
lo: ການຈັດວາງ

en: Original
lo: ດັ້ງເດີມ

en: Output modules
lo: ໂມດູນ Output

en: Paused
lo: ຢຸດຊົ່ວຄາວ

en: Play
lo: ຫຼິ້ນ

en: Playback
lo: ການຫຼິ້ນ

en: Playback speed
lo: ຄວາມໄວໃນການຫຼິ້ນ

en: Playlist
lo: ລາຍການເພງ

en: Preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າ

en: Preferences...
lo: ການຕັ້ງຄ່າ...

en: Preview
lo: ຕົວຢ່າງ

en: Production
lo: ການຜະລິດ

en: Program
lo: ໂປຣແກຣມ

en: Programs
lo: ໂປຣແກຣມ

en: Publisher
lo: ຜູ້ເຜີຍແຜ່

en: Random
lo: ການສຸ່ມ

en: Random Off
lo: ປິດການສຸ່ມ

en: Rating
lo: ການຈັດອັນດັບ

en: Remember the audio volume
lo: ຈົດຈຳລະດັບສຽງ

en: Remove Selected
lo: ລຶບລາຍການທີ່ເລືອກ

en: Remove old preferences?
lo: ເອົາການຕັ້ງຄ່າເກົ່າອອກບໍ່?

en: Rename Directory...
lo: ປ່ຽນຊື່ໄດເຣັກທໍຣີ...

en: Rename Folder...
lo: ປ່ຽນຊື່ໂຟນເດີ...

en: Repeat
lo: ຫລີ້ນຊ້ຳ

en: Repeat All
lo: ຫຼິ້ນຊ້ຳທັງໝົດ

en: Repeat One
lo: ຫຼິ້ນຊ້ຳລາຍການດຽວ

en: Reset Preferences
lo: ຣີເຊັດການຕັ້ງຄ່າ

en: Right
lo: ຂວາ

en: Sample rate
lo: ອັດຕາຕົວຢ່າງ

en: Saturation
lo: ການອິ່ມຕົວຂອງສີ

en: Save Playlist to &File...
lo: ບັນທຶກລາຍການເພງເປັນ&ໄຟລ໌...

en: Save...
lo: ບັນທຶກ...

en: Scrambled
lo: ແປງຂໍ້ມູນແລ້ວ

en: Search
lo: ຄົ້ນຫາ

en: Season
lo: ຊີຊັນ

en: Select "Advanced Options" to see all options.
lo: ເລືອກ "ຕົວເລືອກຂັ້ນສູງ" ເພື່ອເບິ່ງຕົວເລືອກທັງໝົດ

en: Select Directory
lo: ເລືອກໄດເຣັກທໍຣີ

en: Select Folder
lo: ເລືອກໂຟນເດີ

en: Select one or more files to open
lo: ເລືອກໄຟລ໌ຢ່າງນ້ອຍໜຶ່ງໄຟລ໌ທີ່ຈະເປີດ

en: Services discovery
lo: ຄົ້ນພົບການບໍລິການ

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
lo: ບໍລິການໂມດູນການຄົ້ນພົບສິ່ງທີ່ອຳນວຍຄວາມສະດວກທີ່ຈະເພີ່ມໃນລາຍການເພງ.

en: Setting
lo: ການຕັ້ັ້ງຄ່າ

en: Settings for VLC's control interfaces
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບ VLC ລະບົບຄວມຄຸມອິນເຕີເຟດ

en: Settings for VLC's interfaces
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບການເຊື່ອມຕໍ່ VLC interfaces

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບອີນພຸດ,   demultiplexing, ການຖອນລະຫັດ ແລະ ການເຂົ້າລະຫັດ

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
lo: ການຕັ້ງຄ່າການຖອດລະຫັດ ແລະ ການເຂົ້າລະຫັດ ສຳລັບຄຳບັນຍາຍ,  teletext ແລະ CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບການຖອດລະຫັດ ແລະ ການເຂົ້າລະຫັດສຽງເທົ່ານັ້ນ.

en: Settings for the main interface
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບອິນເຕີເຟດຫຼັກ

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
lo: ການຕັ້ງຄ່າສຳລັບການຖອດລະຫັດ ແລະ ເຂົ້າລະຫັດວິດີໂອ, ຮູບ ຫຼື ວິດີໂອ+ສຽງ.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
lo: ການຕັ້ງຄ່າກ່ຽວຂ້ອງກັບຈໍສະແດງຜົນ, ຄຳບັນຍາຍ ແລະ "overlay subpictures"

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
lo: ການຕັ້ງຄ່າາທີີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບພຶດຕິກຳຂອງລາຍການເພງ (ເຊັ່ນ: ໂໝດການຫຼິ້ນເພງ) ແລະ ໂມດູນທີ່ຈະເພີ່ມລາຍການເພງ (" ການຄົ້ນພົບການບໍລິການ" ໂມດູນ).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
lo: ການຕັ້ງຄ່າທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບວິທີການການເຂົ້າເຖິງຂໍ້ມູນຕ່າງໆ. ການຕັ້ງຄ່າທົ່ວໄປທ່ານອາດຈະຕ້ອງການປ່ຽນແປງມີການປັບຄ່າ HTTP proxy ຫລື ຈາກຖານຄວາມຈໍາ.

en: Show Containing Directory...
lo: ສະແດງໄດເຣັກທໍຣີທີ່ບັນຈຸ...

en: Show Containing Folder...
lo: ສະແດງໂຟນເດີທີ່ບັນຈຸ...

en: Show Name
lo: ສະແດງຊື່

en: Show advanced options
lo: ສະແດງຕົວເລືອກຂັ້ນສູງ

en: Show media title on video
lo: ສະແດງຫົວຂໍ້ສື່ເທິງວິດີໂອ

en: Spectrometer
lo: ສະເປກໂຕຣມິເຕີ

en: Stereo
lo: ສະເຕຣິໂອ

en: Stream %d
lo: ສະຕຣີມ %d

en: Stream...
lo: ສະຕຣີມ...

en: Streaming / Transcoding failed
lo: ການສະຕຣີມ / ການແປງລະຫັດລົ້ມເຫຼວ

en: Subtitle
lo: ຄຳບັນຍາຍ

en: Subtitle Track
lo: ແທຣັກຄຳບັນຍາຍ

en: Subtitle codecs
lo: ຕົວປ່ຽນແປງຄໍາບັນຍາຍ

en: Subtitle language
lo: ພາສາຄຳບັນຍາຍ

en: Subtitle track
lo: ແທຣັກຄຳບັນຍາຍ

en: Subtitles
lo: ຄຳບັນຍາຍ

en: Subtitles / OSD
lo: ຄໍາບັນຍາຍ / OSD

en: Telnet
lo: ເທວເນັດ

en: Test
lo: ທົດສອບ

en: Text rendering module
lo: ໂມດູນການສະແດງຜົນຂໍ້ຄວາມ

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
lo: ຮອດຈຳນວນສູງສຸດຂອງຕົວກັ່ນຕອງ (%u) ແລ້ວ.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
lo: ນີ້ແມ່ນອິນເຕີເຟດຫຼັກທີ່ຖືກໃຊ້ໂດຍ VLC. ລັກສະນະການເຮັດວຽກຄ່າເລີ່ມຄົ້ນແມ່ນເລືອກໂມດູນທີ່ດີທີ່ສຸດທີ່ໃຊ້ໄດ້ໂດຍອັັດຕະໂນມັດ.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
lo: ໂປຣມແກຣມນີ້ມາພ້ອມກັບການຮັບປະກັນ ບໍ່ມີຂອບເຂດທີ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໂດຍກົດໝາຍ.
    ທ່ານອາດຈະແຈກຈ່າຍພາຍໃຕ້ເງື່ອນໄຂຂອງສັນຍາທີ່ອານຸຍາດສະທາລະນະທົ່ວໄປຂອງ GNU;
    ເບີ່ງຊື່ໄຟລ໌ສຳລັບລາຍລະອຽດຂອງການຄັດລອກ.
    ຂຽນໂດຍທິມງານ VideoLAN; ເບີ່ງໄຟລ໌ຜູ້ຂຽນ.

en: Title
lo: ຫົວຂໍ້

en: Tool
lo: ເຄື່ອງມື

en: Tool&s
lo: ເຄື່ອງ&ມື

en: Top
lo: ເທິງ

en: Top-Left
lo: ເທິງຊ້າຍ

en: Top-Right
lo: ເທິງຂວາ

en: Track
lo: ແທຣັກ

en: Track ID
lo: ID ແທຣັກ

en: Track number
lo: ໝາຍເລກແທຣັກ

en: Type
lo: ປະເພດ

en: Undefined
lo: ບໍ່ໄດ້ກຳນົດ

en: Unidentified codec
lo: ຕົວແປງສັນຍານທີ່ບໍ່ໄດ້ລະບຸ

en: Unknown error
lo: ຂໍ້ຜິດພາດທີ່ບໍ່ຮູ້ຈັກ

en: Use large text for list views
lo: ໃຊ້ຂໍ້ຄວາມຂະໜາດໃຫຍ່ສຳລັບການເບິ່ງແບບລາຍການ

en: Use subtitle file
lo: ໃຊ້ໄຟລ໌ຄຳບັນຍາຍ

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
lo: VLC ບໍ່ສາມາດຖອດລະຫັດຮູບແບບ "%4.4s" (%s)

en: VLC could not open the %s module.
lo: VLC ບໍ່ສາມາດເປີດໂມດູນ %s ໄດ້.

en: VLC preferences
lo: ການຕັ້ງຄ່າ VLC

en: VLC version %s (%s)
lo: VLC ລຸ້ນ %s (%s)

en: Video
lo: ວິດີໂອ

en: Video Auto Scaling
lo: ການປັບຂະໜາດວິດີໂອອັດຕະໂນມັດ

en: Video Track
lo: ແທຣັກວິດີໂອ

en: Video alignment
lo: ການຈັດວາງວິດີໂອ

en: Video codecs
lo: ຕົວປ່ຽນແປງສັນຍານວິດີໂອ

en: Video cropping
lo: ການຕັດແຕ່ງວິດີໂອ

en: Video filter module
lo: ໂມດູນການກັ່ນຕອງວິດີໂອ

en: Video filters are used to process the video stream.
lo: Video filters are used to process the video stream

en: Video height
lo: ຄວາມສູງວິດີໂອ

en: Video settings
lo: ການຕັ້ງຄ່າວິດີໂອ

en: Video title
lo: ຫົວຂໍ້ວີດີໂອ

en: Video width
lo: ຄວາມກວ້າງວິດີໂອ

en: View
lo: ເບິ່ງ

en: Visualizations
lo: ການສ້າງຮູບ

en: Waves
lo: ຄື້ນ

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
lo: ພວກເຮົາພົບໄຟລ໌ການຕັ້ງຄ່າ VLC ລຸ້ນເກົ່າ.

en: Web
lo: ເວັບ

en: Yes
lo: ແມ່ນ

en: You can select control interfaces for VLC.
lo: ທ່ານສາມາດເລືອກອິນເຕີເຟດຄວບຄຸມສຳລັບVLC ໄດ້.

en: Your input can't be opened
lo: ບໍ່ສາມາດເປີດອິນພຸດຂອງທ່ານໄດ້

en: Zoom
lo: ຊູມ

en: Zoom video
lo: ຊູມວິດີໂອ

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
lo: ເພີ່ມ --advanced ເຂົ້າໃນບັນທັດຄຳສັ່ງຂອງທ່ານເພື່ອເບິ່ງຕົວເລືອກຂັ້ນສູງ.
