Icaros - en to tr_TR translation catalogue (177 entries)

[ctx: #VideoTracks]
en: Video tracks
tr_TR: Görüntü izleri:

[ctx: #AudioTracks]
en: Audio tracks
tr_TR: Ses parçaları

[ctx: #SubtitleTracks]
en: Subtitle tracks
tr_TR: Altyazı parçaları

[ctx: #ContentCompression]
en: Content compression
tr_TR: İçerik sıkıştırması

[ctx: #ContainsChapters]
en: Contains chapters
tr_TR: Bölümleri içeriyor

[ctx: #BitDepth]
en: Bit depth
tr_TR: Bit derinliği

[ctx: #SubtitleGroup]
en: Subtitles
tr_TR: Altyazılar

[ctx: tglThumbnail]
en: THUMBNAILING
tr_TR: ÖNİZLEME

[ctx: tglProperty]
en: PROPERTIES
tr_TR: ÖZELLİKLER

[ctx: tglCache]
en: CACHE
tr_TR: ÖNBELLEK

[ctx: tglTools]
en: TOOLS
tr_TR: ARAÇLAR

[ctx: tglAbout]
en: ABOUT
tr_TR: HAKKINDA

[ctx: tglUiSettings]
en: ui settings
tr_TR: Arayüz ayarları

[ctx: stActivated]
en: ACTIVATED
tr_TR: AKTİF

[ctx: stDeactivated]
en: DEACTIVATED
tr_TR: DEVRE DIŞI

[ctx: stDisabled]
en: DISABLED
tr_TR: DEVRE DIŞI

[ctx: stStatic]
en: ENABLED (STATIC)
tr_TR: AKTİF (STATİK)

[ctx: stDynamic]
en: ENABLED (DYNAMIC)
tr_TR: AKTİF (DİNAMİK)

[ctx: stNotInstalled]
en: NOT INSTALLED
tr_TR: KURULMADI

[ctx: stIndexing]
en: INDEXING...
tr_TR: İNDEKLENİYOR...

[ctx: cptFiletypes]
en: THUMBNAIL FILETYPES
tr_TR: ÖNİZLEMESİ OLUŞTURULACAK DOSYA TÜRLERİ

[ctx: lblPresets]
en: PRESET:
tr_TR: ÖN AYAR:

[ctx: cptSettings]
en: SETTINGS
tr_TR: AYARLAR

[ctx: lblOffset]
en: Thumbnail Offset
tr_TR: Önizlenecek Zaman Yüzdesi

[ctx: lblPrefTime]
en: Prefer Timestamp
tr_TR: Zaman seç

[ctx: cbxBlkDtct]
en: Enable black/white frame detection
tr_TR: Beyaz/Siyah çerçeve tanımasını etkinleştir

[ctx: lblThreshold]
en: Threshold
tr_TR: Eşik

[ctx: cbxShowOverlay]
en: Display icon overlays on thumbnails
tr_TR: Simge kaplamalarını önizlemelerde göster

[ctx: cbxShowVidAdorn]
en: Display movie reel on video thumbnails
tr_TR: Film makaralarını önizlemelerde göster

[ctx: cbxCoverArt]
en: Use embedded Cover Art for thumbnails
tr_TR: Önizlemeler için gömülü Kapak Resimlerini kullan

[ctx: cbxLandscape]
en: Prefer Landscape Covers
tr_TR: Yatay kapak resimlerini tercih et

[ctx: tipAddTypes]
en: Add New Thumbnail Filetypes
tr_TR: Yeni Önizlemesi Oluşturulacak Dosya Türü Ekle

[ctx: tipBlkDtct]
en: With this option enabled, Icaros will perform a quick and simple
    scan of the grabbed frame. If the frame is either too dark or too
    light, Icaros will skip forward and try to find a better suited frame.
tr_TR: Bu ayar aktifken, Icaros, yakalanmış çerçevenin hızlı ve basit 
    bir taramasını gerçekleştirecek. Eğer çerçeve çok karanlık veya 
    çok aydınlıksa, ileri atlayıp daha uygun bir çerçeve bulmaya çalışacak.

[ctx: tipCoverLand]
en: Some MKV files contain multiple covers. With such files
    Icaros will default to using the first normal/vertical cover.
    This option will make Icaros prioritize landscape/horizontal
    covers instead.
tr_TR: Bazı MKV dosyaları birden çok kapak resmi içeriyor.
    Icaros bu dosyalara ilk normal/dikey kapak resmini uygulayacak.
    Bu ayar ise Icaros'un manzara/yatay kapak resimlerine öncelik vermesini
    sağlayacak.

[ctx: dlgcptPrstChng]
en: Preset Info
tr_TR: Ön Ayar Bilgisi

[ctx: dlgPrstChng]
en: The current list contains filetypes that are not included in the selected preset.
    
    Do you wish to include these filetypes in the list?
tr_TR: Şu anki liste, seçili olan ön ayara dahil olmayan dosya türleri içeriyor.
    
    Bu dosya türlerini listeye dahil etmek istiyor musunuz?

[ctx: dlgcptThmbCheck]
en: Thumbnail Check
tr_TR: Önizleme Kontrolü

[ctx: dlgThmbCheck]
en: The following filetypes did not pass the thumbnail check:
    
    {0}
    
    Do you still wish to add them?
tr_TR: Aşağıdaki dosya türleri önizleme kontrolünü geçemedi:
    
    {0}
    
    Yine de eklemek istiyor musunuz?

[ctx: ntfNewFiles]
en: {0} new filetype(s) added ({1})
tr_TR: {0} yeni dosya türü (leri) eklendi ({1})

[ctx: ntfRefresh]
en: Refreshed thumbnails of {0} file(s)
tr_TR: Yenilenmiş küçük resimler {0} dosya

[ctx: txtThumbUpdater]
en: Drag and drop one or more files and/or folders to this page to refresh their thumbnails/icons
tr_TR: Önizlemelerini yenilemek için bir veya daha fazla dosyayı ve/veya klasörü sürükleyip bırakın.

[ctx: prstDefault]
en: DEFAULT
tr_TR: VARSAYILAN

[ctx: prstCommon]
en: COMMON
tr_TR: GENEL

[ctx: prstMostKnown]
en: MOST KNOWN
tr_TR: EN BİLİNEN

[ctx: prstCustom]
en: CUSTOM
tr_TR: ÖZEL

[ctx: txtPropInfo]
en: With  PROPERTIES  activated, Icaros will allow you to view information such as length, width, height, artist etc. in Explorer, for any of the checked filetypes below
tr_TR: ÖZELLİKLER aktifken, Icaros aşağıda seçilmiş olan dosya türleri için Gezgin'de uzunluk, genişlik, yükseklik, artist vb. gibi bilgileri görmenize olanak sağlayacak.

[ctx: cptVideo]
en: VIDEO
tr_TR: VİDEO

[ctx: cptAudio]
en: AUDIO
tr_TR: SES

[ctx: btnSelectAll]
en: Select All
tr_TR: Tümünü Seç

[ctx: btnDeselectAll]
en: Deselect All
tr_TR: Hiçbirini Seçme

[ctx: tglIndexer]
en: SETTINGS
tr_TR: AYARLAR

[ctx: tglIndexLocs]
en: LOCATIONS
tr_TR: KONUMLAR

[ctx: lblCacheLocation]
en: Cache Location
tr_TR: Önbellek Konumu

[ctx: lblDriveRoot]
en: Free Space on [{0}] Drive:
tr_TR: [{0}] Sürücüsündeki Boş Alan:

[ctx: lblMinFreeSpace]
en: Min Free Space
tr_TR: Minimum Boş Alan

[ctx: lblMaxCacheSize]
en: Max Cache Size
tr_TR: Maksimum Önbellek Boyutu

[ctx: tipMaxCache]
en: Sets the max size limit of the Icaros Cache.
    If 0 is set, the cache size is unlimited.
tr_TR: Icaros Önbelleğinin çıkabileceği maks boyutu ayarlar.
    Eğer 0 ise, önbellek boyutu sınırsızdır.

[ctx: lblExclTypes]
en: Excluded Filetypes
tr_TR: Hariç Tutulan Dosya Türleri

[ctx: tipUsedCache]
en: {0:0.00}% of the available cache space is currently used
tr_TR: Mevcut önbellek alanının {0:0.00}% kısmı kullanıldı

[ctx: tipCacheSize]
en: Icaros Cache Size
tr_TR: Icaros Önbellek Boyutu

[ctx: lblEntries]
en: {0} entries
tr_TR: {0} dosya

[ctx: lblCacheTut1]
en: With the Icaros Cache ENABLED, Icaros will keep a local record of all thumbnails in an internal cache.
    This allows Icaros to regenerate any cached thumbnail almost instantly in case Windows Explorer loses them.
tr_TR: Icaros Önbellek AKTİF iken, Icaros iç önbellekte tüm yerel önizleme resimlerinin kaydını tutacak.
    Bu, Icaros'un belleğe alınmış önizleme resimlerinin Windows Gezgininin kaybetmesine karşın
    yeniden oluşturmasına izin verir.

[ctx: lblCacheTut2]
en: 
    By adding folders to the LOCATIONS page, and clicking the Build button below, it is possible to fill the cache
    directly from within IcarosConfig.
tr_TR: 
    KONUMLAR sayfasına klasör ekleyerek, ve aşağıdaki Önbellek Oluştur butonuna tıklayarak,
     IcarosConfig içerisinden direkt olarak önbelleği doldurmanız mümkün

[ctx: lblCacheSt1]
en: STATIC
tr_TR: STATİK

[ctx: lblCacheSt2]
en: DYNAMIC
tr_TR: DİNAMİK

[ctx: lblCacheStInfo1]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, but only IcarosConfig can modify the cache.
tr_TR: Icaros'un önbelleğe alınmış önizleme resimlerine ulaşmasına izin verir, ama önbellekte sadece IcarosConfig değişiklik yapabilir.

[ctx: lblCacheStInfo2]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, as well as dynamically add any new thumbnails to the cache.
tr_TR: Icaros'un önbelleğe alınmış önizleme resimlerine ulaşmasına izin verir, ayrıca dinamik olarak önbelleğe yeni önizlemeler ekler.

[ctx: lblStatus]
en: Status:
tr_TR: Durum:

[ctx: lblProgress]
en: Progress:
tr_TR: İlerleme:

[ctx: lblCompleted]
en: Completed:
tr_TR: Tamamlanan:

[ctx: lblFailed]
en: Failed:
tr_TR: Başarısız Olan:

[ctx: btnFailed]
en: View
tr_TR: Görünüm

[ctx: btnBuild]
en: Build Cache
tr_TR: Önbellek Oluştur

[ctx: btnRebuild]
en: Rebuild Cache
tr_TR: Önbelleği Yeniden Oluştur

[ctx: btnCancel]
en: Cancel
tr_TR: Vazgeç

[ctx: btnClearCache]
en: Clear Cache
tr_TR: Önbelleği Temizle

[ctx: lblSetLocInfo]
en: At least one location must be added to use the indexer
tr_TR: İndeksleyici kullanmak için en az bir konum eklenmeli

[ctx: dlgClrIcCache]
en: You are about to delete the Icaros Cache.
    Do you still wish to proceed?
tr_TR: Icaros Önbelleğini silmek üzeresiniz.
    Yine de devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: dlgCacheLoc]
en: Select a thumbnail cache location
tr_TR: Önizleme önbelleği konumu seç

[ctx: dlgcptFailed]
en: FAILED FILES
tr_TR: BAŞARISIZ OLAN DOSYALAR

[ctx: tipOpenDirSelect]
en: Open folder and select file
tr_TR: Klasör aç ve dosya seç

[ctx: btnSaveList]
en: Save List
tr_TR: Listeyi Kaydet

[ctx: stsIdxerInit]
en: Indexer Initialized
tr_TR: İndeksleyici Başlatıldı

[ctx: stsCollect]
en: Preparing files for processing...
tr_TR: İşleme için dosyalar hazırlanıyor...

[ctx: stsIdxFiles]
en: Indexing files...
tr_TR: Dosyalar indeksleniyor...

[ctx: stsIdxFolders]
en: Indexing folders...
tr_TR: Klasörler indeksleniyor...

[ctx: stsIdxSuccess]
en: Indexing Completed Successfully
tr_TR: İndeksleme Başarıyla Tamamlandı

[ctx: stsIdxFailed]
en: Indexing Failed
tr_TR: İndeksleme Başarısız Oldu

[ctx: stsIdxCancel]
en: Indexing was cancelled
tr_TR: İndeksleme iptal edildi

[ctx: stsIdxComplete]
en: Indexing Completed
tr_TR: İndeksleme Tamamlandı

[ctx: stsEHash]
en: Failed to calculate proper file hash
tr_TR: Dosya hash hesaplaması başarısız oldu

[ctx: stsEThread]
en: Failed to initialize thread
tr_TR: İş parçası başlatılamadı

[ctx: stsECacheInit]
en: Failed to initialize Icaros Cache
tr_TR: Icaros Önbelleği başlatılamadı

[ctx: stsEServerInit]
en: Failed to initialize Icaros Thumbnail Provider
tr_TR: Icaros Önizleme Sağlayıcısı başlatılamadı

[ctx: stsECacheLimit]
en: Maximum cache size reached
tr_TR: Maksimum önbellek boyutuna ulaşıldı

[ctx: stsESpaceLimit]
en: Minimum space limit reached
tr_TR: Minimum alan sınırına ulaşıldı

[ctx: stsEDBAccess]
en: Failed to access the database
tr_TR: Veritabanına erişme başarısız oldu

[ctx: stsEIDXAccess]
en: Failed to access the index
tr_TR: İndekse erişme başarısız oldu

[ctx: stsERegAccess]
en: Failed to access the registry
tr_TR: Kayıt anahtarına erişme başarısız oldu

[ctx: stsECleanUp]
en: Clean up was incomplete
tr_TR: Temizleme tamamlanmadı

[ctx: stsEUnknown]
en: Undetermined result
tr_TR: Belirsiz sonuç

[ctx: btnAdd]
en: Add
tr_TR: Ekle

[ctx: btnRemove]
en: Remove
tr_TR: Sil

[ctx: btnClear]
en: Clear
tr_TR: Temizle

[ctx: hdrLocation]
en: Included Locations
tr_TR: Dahil Edilen Konumlar

[ctx: hdrViewSize]
en: View Size
tr_TR: Görünüm Boyutu

[ctx: hdrRecursive]
en: Recursive
tr_TR: Yineleme

[ctx: hdrExcluded]
en: Excluded Locations
tr_TR: Hariç Tutulan Konumlar

[ctx: enuSmall]
en: Small
tr_TR: Küçük

[ctx: enuMedium]
en: Large
tr_TR: Büyük

[ctx: enuLarge]
en: XL
tr_TR: Çok Büyük

[ctx: enuXL]
en: Win 8 Icons
tr_TR: Win 8 Simgeleri

[ctx: enuXXL]
en: Win 10 Icons
tr_TR: Win 10 Simgeleri

[ctx: dlgAddDir]
en: Please select the directory, you wish to add to the list
tr_TR: Lütfen listeye eklemek istediğiniz klasörü seçin.

[ctx: dlgMoveCache]
en: You are about to change the Cache Location. Would you like to move the existing cache to new the location?
tr_TR: Önbellek Konumunu değiştirmek üzeresiniz. Var olan önbelleği yeni konuma taşımak ister misiniz?

[ctx: cptWinCache]
en: WINDOWS THUMBNAIL CACHE
tr_TR: WINDOWS ÖNİZLEME ÖNBELLEĞİ

[ctx: lblWinCacheSize]
en: Cache Size:  {0} MB
tr_TR: Önbellek Boyutu: {0} MB

[ctx: btnWinCacheClear]
en: Clear
tr_TR: Temizle

[ctx: tipOpenCacheLoc]
en: Open Windows thumbnail cache directory
tr_TR: Windows önizleme önbelleği klasörünü aç

[ctx: cptExplorer]
en: WINDOWS EXPLORER
tr_TR: WINDOWS GEZGİNİ

[ctx: btnExpRefresh]
en: Refresh
tr_TR: Yenile

[ctx: btnExpRestart]
en: Restart
tr_TR: Tekrar Başlat

[ctx: cptResetTypes]
en: RESET NATIVE FILETYPES
tr_TR: YEREL DOSYA TÜRLERİNİ SIFIRLA

[ctx: btnResetThumb]
en: Reset Thumbnail Filetypes
tr_TR: Önizlemesi oluşturlacak Dosya Türlerini sıfırla

[ctx: btnResetProps]
en: Reset Property Filetypes
tr_TR: Özellikleri oluşturulacak Dosya Türlerini sıfırla

[ctx: txtResetLimits]
en: The native filetypes can only be reset while Icaros thumbnailing
    and/or properties are not activated
tr_TR: Yerel dosya türleri yalnızca Icaros önizleme ve/veya özellikler
    aktifleştirilmediğinde sıfırlanabilir.

[ctx: dlgClrCacheErr]
en: The Thumbnail Cache is currently in use.
     Wait a moment, then try again.
tr_TR: Önizleme Önbelleği şu an kullanımda.
     Biraz bekleyin, sonar tekrar deneyin.

[ctx: dlgcptExpRestrt]
en: Restart Explorer
tr_TR: Gezgini Tekrar Başlat

[ctx: dlgExpRestrt]
en: Warning!
    Restarting Explorer may interrupt file copy/move operations,
    and may cause certain processes to halt.
    
    Do you wish to continue?
tr_TR: Uyarı!
    Gezgini tekrar başlatmak dosya kopyalama/taşıma işlemlerinizi
    keser, ve bazı işlemlerin durmasına sebep olabilir.
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: dlgRstThumb]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default thumbnail providers?
tr_TR: Tüm yerel dosya türlerini varsayılan önizleme sağlayıcılarına sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

[ctx: dlgRstProps]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default property handlers and property lists?
tr_TR: Tüm yerel dosya türlerini, varsayılan özellik işleyicilerine ve özellik listelerine sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

[ctx: dlgRstSuccess]
en: All native filetypes was reset successfully!
tr_TR: Tüm yerel dosya türleri başarıyla sıfırlandı!

[ctx: lnkSupport]
en: Follow Beta development of Icaros or get support
tr_TR: Icaros Beta gelişmesini takip et veya destek al

[ctx: lblSpcTks]
en: SPECIAL THANKS TO
tr_TR: ÖZEL TEŞEKKÜRLER

[ctx: lblLocalize]
en: LOCALIZATION
tr_TR: YERELLEŞTİRME

[ctx: cbxPropLocal]
en: Enable Property Localization
tr_TR: Özellik Yerelleştirmeyi Etkinleştir

[ctx: lblTheming]
en: THEME OPTIONS
tr_TR: TEMA AYARLARI

[ctx: lblChromeClr]
en: CHROME COLOR
tr_TR: KROM RENGİ

[ctx: enuMonoColor]
en: Mono Color
tr_TR: Tek Renk

[ctx: enuColorPerPage]
en: Color Per Page
tr_TR: Sayfa Başına Renk

[ctx: cbxRemWinSize]
en: Remember Window Size
tr_TR: Pencere Boyutunu Hatırla

[ctx: cbxRemWinPos]
en: Remember Window Position
tr_TR: Pencere Konumunu Hatırla

[ctx: cbxAnimation]
en: Disable Page Animations
tr_TR: Sayfa Animasyonlarını Devre dışı Bırak

[ctx: lblGlassOpacity]
en: Glass Overlay Opacity
tr_TR: Pencere Kaplama Opaklığı

[ctx: lblGlassDark]
en: Dark
tr_TR: Koyu

[ctx: lblGlassLight]
en: Light
tr_TR: Açık

[ctx: tipModSettings]
en: To Export/Import/Reset the Icaros settings, thumbnailing
    and properties must be deactivated
tr_TR: Icaros ayarlarını Dışa Aktarmak/İçe Aktarmak/Sıfırlamak için, önizleme
    ve özellikler devre dışı bırakılmalı

[ctx: optExport]
en: Export Settings
tr_TR: Ayarları Dışa Aktar

[ctx: optImport]
en: Import Settings
tr_TR: Ayarları İçe Aktar

[ctx: optReset]
en: Reset All Settings
tr_TR: Tüm Ayarları Sıfırla

[ctx: dlgExportLoc]
en: Please chose where you wish to export the Icaros settings
tr_TR: Lütfen Icaros ayarlarını nereye aktarmak istediğinizi seçin

[ctx: dlgImportWrn]
en: This will overwrite ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
tr_TR: Bu TÜM var olan ayarlarınızın üzerine yazacak.
    
    Yine de devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: dlgResetAll]
en: This will reset ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
tr_TR: Bu TÜM var olan ayarlarınızı sıfırlayacak.
    
    Yine de devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: cptResetWrn]
en: Settings Reset Confirmation
tr_TR: Ayarları Sıfırlama Onayı

[ctx: tipWow64On]
en: Icaros is enabled for 32-bit file dialogs
tr_TR: Icaros 32-bit dosya diyalogları için aktif edildi

[ctx: tipWow64Off]
en: Icaros is disabled for 32-bit file dialogs
tr_TR: Icaros 32-bit dosya diyalogları için devre dışı bırakıldı

[ctx: tipBrowse]
en: Browse to location
tr_TR: Konuma gözat

[ctx: cptDonate]
en: Donate
tr_TR: Bağış yap

[ctx: lblDonateTxt]
en: If you like Icaros please consider making a donation to keep up the development of Icaros
tr_TR: Eğer Icaros'u beğendiyseniz bağış yapmayı göz önünde bulundurarak Icaros'un gelişimini sürdürün

[ctx: lblDonateTxt2]
en: Donations received so far in {0}
tr_TR: Şimdiye kadar yapılan bağışlar {0}

[ctx: lblFlattrTxt]
en: Become a microdonator to continuously support the development of Icaros
tr_TR: Mikrobağışçı olarak, sürekli olarak Icaros'un gelişimine destek sağlayın

[ctx: lblCreatedBy]
en: Created and developed by
tr_TR: Oluşturan ve geliştiren

[ctx: tipMail]
en: Send a mail to the developer of Icaros
tr_TR: Icaros geliştiricilerine mail gönderin

[ctx: tipTwitter]
en: Follow Icaros development on Twitter
tr_TR: Icaros'un gelişimini Twitter üzerinden takip edin

[ctx: swtOn]
en: On
tr_TR: Açık

[ctx: swtOff]
en: Off
tr_TR: Kapalı

[ctx: btnDone]
en: Done
tr_TR: Tamamdır

[ctx: btnOK]
en: OK
tr_TR: Tamam

[ctx: btnYes]
en: Yes
tr_TR: Evet

[ctx: btnNo]
en: No
tr_TR: Hayır

[ctx: dlgcptConf]
en: Confirmation
tr_TR: Onay

[ctx: dlgcptInfo]
en: Info
tr_TR: Bilgi

[ctx: btnRstColor]
en: Reset Color
tr_TR: Rengi Sıfırla

[ctx: btnMin]
en: Minimize
tr_TR: Küçült

[ctx: btnMax]
en: Maximize
tr_TR: Büyült

[ctx: btnResDown]
en: Restore Down
tr_TR: Eski Konuma Dön

[ctx: btnClose]
en: Close
tr_TR: Kapat
