Icaros - en to ro_RO translation catalogue (226 entries)

[ctx: #VideoTracks]
en: Video tracks
ro_RO: Piste video

[ctx: #AudioTracks]
en: Audio tracks
ro_RO: Piste Audio

[ctx: #SubtitleTracks]
en: Subtitle tracks
ro_RO: Piste de subtitrare

[ctx: #ContentCompression]
en: Content compression
ro_RO: Comprimare Conținut

[ctx: #ContainsChapters]
en: Contains chapters
ro_RO: Conține capitole

[ctx: #BitDepth]
en: Bit depth
ro_RO: Adâncime Bit

[ctx: #SubtitleGroup]
en: Subtitles
ro_RO: Subtitrări

[ctx: tglThumbnail]
en: THUMBNAILING
ro_RO: CREEAZĂ MINIATURI

[ctx: tglProperty]
en: PROPERTIES
ro_RO: PROPRIETĂȚI

[ctx: tglTools]
en: TOOLS
ro_RO: UNELTE

[ctx: tglDebug]
en: DEBUG
ro_RO: DEPANARE

[ctx: tglAbout]
en: ABOUT
ro_RO: DESPRE

[ctx: tglUiSettings]
en: ui settings
ro_RO: Setări Interfață Utilizator

[ctx: stActivated]
en: ACTIVATED
ro_RO: ACTIVAT

[ctx: stDeactivated]
en: DEACTIVATED
ro_RO: DEZACTIVAT

[ctx: stDisabled]
en: DISABLED
ro_RO: DEZACTIVAT

[ctx: stStatic]
en: ENABLED (STATIC)
ro_RO: ACTIVAT

[ctx: stDynamic]
en: ENABLED (DYNAMIC)
ro_RO: ACTIVAT (DINAMIC)

[ctx: stNotInstalled]
en: NOT INSTALLED
ro_RO: NU ESTE INSTALAT

[ctx: stIndexing]
en: INDEXING...
ro_RO: SE INDEXEAZĂ...

[ctx: cptFiletypes]
en: THUMBNAIL FILETYPES
ro_RO: TIPURI DE FIȘIERE PENTRU CARE SE CREAZĂ O MINIATURĂ

[ctx: lblPresets]
en: PRESET:
ro_RO: ACUM:

[ctx: cptSettings]
en: SETTINGS
ro_RO: SETĂRI

[ctx: lblOffset]
en: Thumbnail Offset
ro_RO: DECALAJ MINIATURĂ

[ctx: lblPrefTime]
en: Prefer Timestamp
ro_RO: SETEAZĂ DECALAJUL DE TIMP PREFERAT

[ctx: cbxBlkDtct]
en: Enable black/white frame detection
ro_RO: Activează detectarea cadrelor alb/negru

[ctx: lblThreshold]
en: Threshold
ro_RO: Prag Limită

[ctx: cbxShowOverlay]
en: Display icon overlays on thumbnails
ro_RO: Afișează icoane peste miniaturi

[ctx: cbxShowVidAdorn]
en: Display movie reel on video thumbnails
ro_RO: Afișează margini „rolă de film” pe miniaturile video

[ctx: cbxCoverArt]
en: Use embedded Cover Art for thumbnails
ro_RO: Folosește Copertele Integrate pentru generearea miniaturilor

[ctx: cbxCoverArtAny]
en: Use any embedded image as Cover Art
ro_RO: Folosește orice imagine internă ca și Copertă

[ctx: cbxLandscape]
en: Prefer Landscape Covers
ro_RO: Prefer Coperțile

[ctx: tipAddTypes]
en: Add New Thumbnail Filetypes
ro_RO: Adaugă Noi Tipuri de Fișiere pentru Miniaturi

[ctx: tipBlkDtct]
en: With this option enabled, Icaros will perform a quick and simple
    scan of the grabbed frame. If the frame is either too dark or too
    light, Icaros will skip forward and try to find a better suited frame.
ro_RO: Cu această opțiune activată, Icaros va efectua o scanare rapidă și simplă
    a cadrului capturat. În cazul în care cadrul este fie prea întunecat, fie prea 
    deschis, Icaros va sări înainte și va încerca să găsească un cadru mai potrivit.

[ctx: tipCoverArt]
en: When Cover Art is enabled, Icaros will look for embedded
    cover art in files that support it while generating thumbnails.
    If a cover is found, it will be used as thumbnail, otherwise
    Icaros will automatically fall back to normal thumbnailing.
    
    Note: This should not affect the thumbnailing speed in any
    noticeable way.
ro_RO: Când Încarcă Copertă este activat, Icaros va căuta coperta 
    în fișierele care o au în timp ce generează miniaturi.
    Dacă se găsește o copertă, aceasta va fi utilizată ca miniatură,
    în caz contrar Icaros va reveni automat la generarea normală de miniaturi.
    
    Notă: Acest lucru nu ar trebui să afecteze viteza de creare a miniaturii într-un mod perceptibil.

[ctx: tipCoverAny]
en: With this option enabled, Icaros will use any embedded image in
    the file as a cover, whether it follows the file specifications or not.
    Images intended as covers will always be preferred.
ro_RO: Cu această opțiune activată, Icaros va folosi orice imagine încorporată
    în fișier ca și copertă, indiferent dacă aceasta respectă sau nu specificațiile 
    fișierului. Imaginile destinate ca și coperți vor fi întotdeauna preferate.

[ctx: tipCoverLand]
en: Some MKV files contain multiple covers. With such files
    Icaros will default to using the first normal/vertical cover.
    This option will make Icaros prioritize landscape/horizontal
    covers instead.
ro_RO: Unele fișiere MKV conțin mai multe coperți. Cu astfel de fișiere, 
    Icaros va utiliza în mod implicit prima copertă normală/verticală. 
    Această opțiune va face ca Icaros să prioritizeze coperțile 
    peisaj/orizontale.

[ctx: dlgcptPrstChng]
en: Preset Info
ro_RO: Informație Implicită

[ctx: dlgPrstChng]
en: The current list contains filetypes that are not included in the selected preset.
    
    Do you wish to include these filetypes in the list?
ro_RO: Lista curentă conține tipuri de fișiere care nu sunt incluse în preselecția aleasă.
    
    Dorești să incluzi aceste tipuri de fișiere în listă?

[ctx: dlgPrstPsd]
en: PSD is currently being handled by another thumbnail shell extension.
    
    Do you wish for Icaros to assume control of this filetype?
    (You can always remove the filetype again to undo this action)
ro_RO: În acest moment, PSD este gestionat de o altă extensie shell  de generare miniaturi.
    
    Dorești ca Icaros să preia controlul asupra acestui tip de fișier?
    ( Poți oricând să elimini tipul acesta de fișier pentru a anula această acțiune.)

[ctx: dlgcptThmbCheck]
en: Thumbnail Check
ro_RO: Verifică Miniatură

[ctx: dlgThmbCheck]
en: The following filetypes did not pass the thumbnail check:
    
    {0}
    
    Do you still wish to add them?
ro_RO: Următoarele tipuri de fișiere nu au trecut de verificarea miniaturii:
    
    {0}
    Dorești să continui să le adaugi?

[ctx: ntfNewFiles]
en: {0} new filetype(s) added ({1})
ro_RO: {0} noi tipuri de fișiere adăugate ({1})

[ctx: ntfRefresh]
en: Refreshed thumbnails of {0} file(s)
ro_RO: Reîmprospătează miniaturile a {0} fișiere

[ctx: ntfExtrSuccess]
en: Extraction Succeeded!
ro_RO: Extracție Reușită!

[ctx: ntfExtrFailed]
en: Extraction Failed!
ro_RO: Extracție Eșuată!

[ctx: ntfTimeTaken]
en: It took {0}ms
ro_RO: A durat {0}ms

[ctx: txtThumbUpdater]
en: Drag and drop one or more files and/or folders to this page to refresh their thumbnails/icons
ro_RO: Trage și plasează unul sau mai multe fișiere și/sau foldere în această pagină pentru a reîmprospăta miniaturile/icoanele acestora

[ctx: prstDefault]
en: DEFAULT
ro_RO: PRESTABILIT

[ctx: prstCommon]
en: COMMON
ro_RO: COMUN

[ctx: prstVidOnly]
en: VIDEO ONLY
ro_RO: DOAR VIDEO

[ctx: prstAudOnly]
en: AUDIO ONLY
ro_RO: DOAR AUDIO

[ctx: prstMostKnown]
en: MOST KNOWN
ro_RO: CELE MAI CUNOSCUTE

[ctx: prstCustom]
en: CUSTOM
ro_RO: PERSONALIZAT

[ctx: txtPropInfo]
en: With  PROPERTIES  activated, Icaros will allow you to view information such as length, width, height, artist etc. in Explorer, for any of the checked filetypes below
ro_RO: Cu opțiunea PROPRIETĂȚI activată, Icaros vă va permite să vizualizați informații precum lungimea,
    lățimea, înălțimea, artistul etc. în Explorer, pentru oricare dintre tipurile de fișiere verificate mai jos

[ctx: btnSelectAll]
en: Select All
ro_RO: Selectează Tot

[ctx: btnDeselectAll]
en: Deselect All
ro_RO: Deselectează Tot

[ctx: cbxShowUnd]
en: Show [Und] on tracks with an undefined language
ro_RO: Afișează [Und] pe piesele care au limba nespecificată

[ctx: tglIndexer]
en: SETTINGS
ro_RO: SETĂRI

[ctx: tglIndexLocs]
en: LOCATIONS
ro_RO: LOCAȚII

[ctx: lblCacheLocation]
en: Cache Location
ro_RO: Locație Memorie Cache

[ctx: tipInvalidLocation]
en: Icaros does not have permission to access current Cache Location.
    Click here to attempt to set the proper permissions.
    If the error persists, try another directory.
ro_RO: Icaros nu are permisiunea de a accesa locația curentă a Memorie Cache. 
    Faceți clic aici pentru a încerca să setați permisiunile corespunzătoare.
    Dacă eroarea persistă, încercați un alt director.

[ctx: lblDriveRoot]
en: Free Space on [{0}] Drive:
ro_RO: Spațiu Liber pe Discul [{0}]:

[ctx: lblMinFreeSpace]
en: Min Free Space
ro_RO: Spațiu Liber Minim

[ctx: lblMaxCacheSize]
en: Max Cache Size
ro_RO: Dimensiune Cache Maximă

[ctx: tipMaxCache]
en: Sets the max size limit of the Icaros Cache.
    If 0 is set, the cache size is unlimited.
ro_RO: Stabilește limita maximă a dimensiunii memoriei cache a lui Icaros. 
    Dacă este setat pe 0, dimensiunea cache-ului este nelimitată.

[ctx: lblExclTypes]
en: Excluded Filetypes
ro_RO: Tipuri de Fișiere Excluse

[ctx: tipUsedCache]
en: {0:0.00}% of the available cache space is currently used
ro_RO: În prezent, este utilizat {0:0.00}% din spațiul cache disponibil

[ctx: tipCacheSize]
en: Icaros Cache Size
ro_RO: Dimensiune Memorie Cache Icaros

[ctx: lblEntries]
en: {0} entries
ro_RO: {0} intrări

[ctx: lblCacheTut1]
en: With the Icaros Cache ENABLED, Icaros will keep a local record of all thumbnails in an internal cache.
    This allows Icaros to regenerate any cached thumbnail almost instantly in case Windows Explorer loses them.
ro_RO: Cu Icaros CACHE ACTIVAT, Icaros va păstra o înregistrare locală a tuturor miniaturilor într-o memorie cache internă. 
    Acest lucru îi permite lui Icaros să regenereze aproape instant orice miniatură din memoria cache în cazul în care 
    Windows Explorer le pierde.

[ctx: lblCacheTut2]
en: 
    By adding folders to the LOCATIONS page, and clicking the Build button below, it is possible to fill the cache
    directly from within IcarosConfig.
ro_RO: 
    Când se adaugă foldere în pagina LOCAȚII și când se face clic pe butonul Reconstruiește Cache de mai jos, este posibilă umplerea
    cache-ului direct din cadrul IcarosConfig.

[ctx: lblCacheSt2]
en: DYNAMIC
ro_RO: DINAMIC

[ctx: lblCacheStInfo1]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, but only IcarosConfig can modify the cache.
ro_RO: permite lui Icaros să recupereze miniaturi din memoria cache, dar numai IcarosConfig poate modifica memoria cache.

[ctx: lblCacheStInfo2]
en: allows Icaros to retrieve cached thumbnails, as well as dynamically add any new thumbnails to the cache.
ro_RO: permite lui Icaros să recupereze miniaturi din memoria cache, precum și să adauge dinamic orice miniaturi noi în memoria cache.

[ctx: lblStatus]
en: Status:
ro_RO: Stare:

[ctx: lblProgress]
en: Progress:
ro_RO: Progres:

[ctx: lblCompleted]
en: Completed:
ro_RO: Finalizate:

[ctx: lblFailed]
en: Failed:
ro_RO: Nereușite:

[ctx: btnFailed]
en: View
ro_RO: Vizualizează

[ctx: btnBuild]
en: Build Cache
ro_RO: Construiește Cache

[ctx: btnRebuild]
en: Rebuild Cache
ro_RO: Reconstruiește Cache

[ctx: btnCancel]
en: Cancel
ro_RO: Anulează

[ctx: btnClearCache]
en: Clear Cache
ro_RO: Șterge Cache

[ctx: lblSetLocInfo]
en: At least one location must be added to use the indexer
ro_RO: Pentru a a utiliza indexatorul, trebuie adăugată cel puțin o locație

[ctx: dlgClrIcCache]
en: You are about to delete the Icaros Cache.
    Do you still wish to proceed?
ro_RO: Ești pe cale să ștergi memoria cache Icaros.
    Dorești să continui cu această acțiune?

[ctx: dlgCacheLoc]
en: Select a thumbnail cache location
ro_RO: Selectează o locație pentru memoria cache a miniaturilor

[ctx: dlgcptFailed]
en: FAILED FILES
ro_RO: FIȘIERE EȘUATE

[ctx: tipOpenDirSelect]
en: Open folder and select file
ro_RO: Deschide folderul și alege fișierul dorit

[ctx: btnSaveList]
en: Save List
ro_RO: Salvează Lista

[ctx: stsIdxerInit]
en: Indexer Initialized
ro_RO: Indexator Inițializat

[ctx: stsCollect]
en: Preparing files for processing...
ro_RO: Pregătesc fișierele pentru procesare...

[ctx: stsIdxFiles]
en: Indexing files...
ro_RO: Indexez fișierele...

[ctx: stsIdxFolders]
en: Indexing folders...
ro_RO: Indexez folderele...

[ctx: stsIdxSuccess]
en: Indexing Completed Successfully
ro_RO: Indexare Finalizată cu Succes

[ctx: stsIdxFailed]
en: Indexing Failed
ro_RO: Indexare Eșuată

[ctx: stsIdxCancel]
en: Indexing was cancelled
ro_RO: Indexarea a Fost Anulată

[ctx: stsIdxComplete]
en: Indexing Completed
ro_RO: Indexare Finalizată

[ctx: lblTimeElapsed]
en: Took: {}h {}m {}s {}ms
ro_RO: Durată: {}h {}m {}s {}ms

[ctx: stsEHash]
en: Failed to calculate proper file hash
ro_RO: Calcularea hash-ul corect al fișierului a eșuat

[ctx: stsEThread]
en: Failed to initialize thread
ro_RO: Inițializarea thread-ului a eșuat

[ctx: stsECacheInit]
en: Failed to initialize Icaros Cache
ro_RO: Eșuare inițializare Cache Icaros

[ctx: stsEServerInit]
en: Failed to initialize Icaros Thumbnail Provider
ro_RO: Eșuare Inițializare Creator Miniaturi Icaros

[ctx: stsECacheLimit]
en: Maximum cache size reached
ro_RO: Dimensiune maximă memorie cache atinsă

[ctx: stsESpaceLimit]
en: Minimum space limit reached
ro_RO: Limita minimă de spațiu atinsă

[ctx: stsEDBAccess]
en: Failed to access the database
ro_RO: Eșuare accesare bază de date

[ctx: stsEIDXAccess]
en: Failed to access the index
ro_RO: Eșuare accesare index

[ctx: stsERegAccess]
en: Failed to access the registry
ro_RO: Eșuare accesare regiștri

[ctx: stsECleanUp]
en: Clean up was incomplete
ro_RO: Curățare a fost incompletă

[ctx: stsENoFiles]
en: Indexer found no files with included filetypes in current cache locations
ro_RO: Indexatorul nu a găsit niciun fișier de tipul specificat în locațiile cache curente

[ctx: stsEUnknown]
en: Undetermined result
ro_RO: Rezultat nedeterminat

[ctx: btnAdd]
en: Add
ro_RO: Adaugă

[ctx: btnRemove]
en: Remove
ro_RO: Elimină

[ctx: btnClear]
en: Clear
ro_RO: Golește

[ctx: hdrLocation]
en: Included Locations
ro_RO: Locații Incluse

[ctx: hdrViewSize]
en: View Size
ro_RO: Vizualizează Dimensiune

[ctx: hdrRecursive]
en: Recursive
ro_RO: Recursiv

[ctx: hdrExcluded]
en: Excluded Locations
ro_RO: Locații Excluse

[ctx: enuSmall]
en: Small
ro_RO: Mic

[ctx: enuMedium]
en: Large
ro_RO: Mare

[ctx: enuXL]
en: Win 8 Icons
ro_RO: Iconițe stil Windows 8

[ctx: enuXXL]
en: Win 10 Icons
ro_RO: Iconițe stil Windows 10

[ctx: dlgAddDir]
en: Please select the directory, you wish to add to the list
ro_RO: Te rog alege directorul pe care vrei să-l adaugi în listă

[ctx: dlgClearLocs]
en: Are you sure, you wish to clear all the entries off this list?
ro_RO: Ești sigur că vrei să elimini toate intrările din această listă?

[ctx: dlgDirAccessErr]
en: The selected folder does not have the proper Read/Write permissions to use as Cache Location.
    Will you allow Icaros to add the necessary user permissions to this folder?
ro_RO: Folderul selectat nu are permisiunile de citire/scriere adecvate pentru a fi utilizat ca locație cache.
    Îi permiteți lui Icaros să adauge permisiunile de utilizator necesare pentru acest folder?

[ctx: dlgMoveCache]
en: You are about to change the Cache Location. Would you like to move the existing cache to new the location?
ro_RO: Ești pe cale să modifici locația cache-ului. Dorești să muți memoria cache existentă în noua locație?

[ctx: dlgMoveError]
en: The Icaros Cache is currently locked by another process, please try restarting Explorer, then try again.
    If it is still locked after restarting Explorer, a reboot may be required.
ro_RO: Memoria cache Icaros este blocată în prezent de un alt proces, vă rugăm să încercați să reporniți Explorer, apoi încercați din nou. 
    Dacă este încă blocată după repornirea Explorer, este posibil să fie necesară o repornire a pc-ului.

[ctx: cptIcRunWrn]
en: Close IcarosConfig confirmation
ro_RO: Închide confirmarea IcarosConfig

[ctx: dlgIcRunWrn]
en: The Icaros cache indexer is still running.
    Are you sure you wish to close IcarosConfig and stop the indexer?
ro_RO: Indexatorul de cache Icaros încă rulează. Ești sigur că dorești să închizi IcarosConfig și să oprești indexatorul?

[ctx: cptWinCache]
en: WINDOWS THUMBNAIL CACHE
ro_RO: CACHE MINIATURI ÎN WINDOWS

[ctx: lblWinCacheSize]
en: Cache Size:  {0} MB
ro_RO: Dimensiune Cache: {0} MB

[ctx: btnWinCacheClear]
en: Clear
ro_RO: Golește

[ctx: tipOpenCacheLoc]
en: Open Windows thumbnail cache directory
ro_RO: Deschide directorul cache de miniaturi din Windows

[ctx: btnExpRefresh]
en: Refresh
ro_RO: Reîmprospătează

[ctx: btnExpRestart]
en: Restart
ro_RO: Repornește

[ctx: cptResetTypes]
en: RESET NATIVE FILETYPES
ro_RO: Resetează la tipurile de fișier native.

[ctx: btnResetThumb]
en: Reset Thumbnail Filetypes
ro_RO: Resetează Tipuri Fișier Miniaturi

[ctx: btnResetProps]
en: Reset Property Filetypes
ro_RO: Resetează Proprietăți Tipuri Fișier

[ctx: txtResetLimits]
en: The native filetypes can only be reset while Icaros thumbnailing
    and/or properties are not activated
ro_RO: Tipurile de fișiere native pot fi resetate doar când opțiunile Icaros
    CREEAZĂ MINIATURI și/sau PROPRIETĂȚI nu sunt activate.

[ctx: dlgClrCacheErr]
en: The Thumbnail Cache is currently in use.
     Wait a moment, then try again.
ro_RO: Memoria Cache pentru Miniaturi este în curs de utilizare.
    Așteptați puțin, apoi încercați din nou.

[ctx: dlgcptExpRestrt]
en: Restart Explorer
ro_RO: Repornește Explorer

[ctx: dlgExpRestrt]
en: Warning!
    Restarting Explorer may interrupt file copy/move operations,
    and may cause certain processes to halt.
    
    Do you wish to continue?
ro_RO: Atenție!
    Repornirea Explorer poate întrerupe operațiunile de copiere/mutare a fișierelor, 
    și poate provoca oprirea anumitor procese.
    
    Dorești să continui?

[ctx: dlgRstThumb]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default thumbnail providers?
ro_RO: Ești sigur că dorești să resetezi toate tipurile de fișiere native înapoi la furnizorii lor impliciți de miniaturi?

[ctx: dlgRstProps]
en: Are you sure, you want to reset all native filetypes back to their default property handlers and property lists?
ro_RO: Ești sigur că dorești să resetezi toate tipurile de fișiere native înapoi la gestionarii de proprietăți și listele de proprietăți implicite?

[ctx: dlgRstSuccess]
en: All native filetypes was reset successfully!
ro_RO: Toate tipurile de fișiere native au fost resetate cu succes!

[ctx: lblSize]
en: SIZE:
ro_RO: DIMENSIUNE:

[ctx: enuThumbnailViaIcaros]
en: THUMBNAILING VIA ICAROS
ro_RO: CREARE MINIATURI VIA ICAROS

[ctx: enuThumbnailViaExplorer]
en: THUMBNAILING VIA EXPLORER
ro_RO: CREARE MINIATURI VIA EXPLORER

[ctx: enuPropertiesViaIcaros]
en: PROPERTIES VIA ICAROS
ro_RO: PROPRIETĂȚI VIA ICAROS

[ctx: enuPropertiesViaExplorer]
en: PROPERTIES VIA EXPLORER
ro_RO: PROPRIETĂȚI VIA EXPLORER

[ctx: btnRunAllTest]
en: Run All
ro_RO: Rulează Tot

[ctx: btnRunTest]
en: Run ({0})
ro_RO: Rulate ({0})

[ctx: hdrTestFiles]
en: Test Files
ro_RO: Testează Fișiere

[ctx: hdrTime]
en: Time
ro_RO: Timp

[ctx: hdrShellExtension]
en: Shell Extension
ro_RO: Extensii Shell

[ctx: hdrCache]
en: From Cache
ro_RO: Din Cache

[ctx: lblDropFiles]
en: DROP FILES AND/OR FOLDERS YOU WISH TO TEST HERE
ro_RO: TRAGE ȘI DĂ DRUMUL AICI FIȘIERELOR ȘI/SAU FOLDERELOR PE CARE DOREȘTI SĂ LE TESTEZI

[ctx: lblNoProperties]
en: NO PROPERTIES HAS BEEN GENERATED FOR THIS FILE
    USE THE 'PROPERTY TEST' TO VIEW PROPERTIES FOR THIS FILE
ro_RO: NU AU FOST GENERATE PROPRIETĂȚI PENTRU ACEST FIȘIER
    UTILIZAȚI „PROPERTY TEST” PENTRU A VIZUALIZA PROPRIETĂȚILE ACESTUI FIȘIER

[ctx: lblDebugCount]
en: {0} ENTRIES
ro_RO: {0} INTRĂRI

[ctx: tipRefresh]
en: Refresh the thumbnails of the selected files in Explorer
ro_RO: Actualizează în Explorer miniaturilor fișierelor selectate

[ctx: tipSubDirDepth]
en: The level/depth of subdirectories to scan through when getting files from a dropped folder (1-9)
ro_RO: Nivelul/adâncimea subdirectoarelor care trebuie scanate atunci când se obțin fișiere dintr-un dosar abandonat (1-9)

[ctx: tipClosePanel]
en: Close panel
ro_RO: Închide panoul

[ctx: tipAutoScrollOn]
en: Disable auto scrolling
ro_RO: Dezactivează derularea automată

[ctx: tipAutoScrollOff]
en: Enable auto scrolling
ro_RO: Activează derularea automată

[ctx: tipThumbPlaceholder]
en: Use one of the two 'Thumbnail tests' to view the thumbnail for this file
ro_RO: Folosește unul dintre cele două "Teste de miniatură" pentru a vizualiza miniatura pentru acest fișier

[ctx: tipThumbPreview]
en: Thumbnail dimensions:
    {0} x {1}
ro_RO: Dimensiune Miniatură:
    {0} x {1}

[ctx: lnkSupport]
en: Follow Beta development of Icaros or get support
ro_RO: Urmărește dezvoltarea Beta a Icaros sau solicită asistență

[ctx: lblSpcTks]
en: SPECIAL THANKS TO
ro_RO: MULȚUMIRI SPECIALE CELOR DE MAI JOS

[ctx: lblLocalize]
en: LOCALIZATION
ro_RO: LOCALIZARE

[ctx: cbxPropLocal]
en: Enable Property Localization
ro_RO: Activează Localizarea Proprietăților

[ctx: lblTheming]
en: THEME OPTIONS
ro_RO: OPȚIUNI TEME

[ctx: lblChromeClr]
en: CHROME COLOR
ro_RO: CULOARE CHROME

[ctx: enuMonoColor]
en: Mono Color
ro_RO: O Singură Culoare

[ctx: enuColorPerPage]
en: Color Per Page
ro_RO: Culori Diferite în Fiecare Pagină

[ctx: cbxRemWinSize]
en: Remember Window Size
ro_RO: Ține Minte Dimensiunea Ferestrei

[ctx: cbxRemWinPos]
en: Remember Window Position
ro_RO: Ține Minte Poziția Ferestrei

[ctx: cbxAnimation]
en: Disable Page Animations
ro_RO: Dezactivează Animațiile din Pagină

[ctx: lblGlassOpacity]
en: Glass Overlay Opacity
ro_RO: Opacitate Straturi Sticlă Meniu Stânga

[ctx: lblGlassDark]
en: Dark
ro_RO: Saturație

[ctx: lblGlassLight]
en: Light
ro_RO: Luminozitate

[ctx: tipModSettings]
en: To Export/Import/Reset the Icaros settings, thumbnailing
    and properties must be deactivated
ro_RO: Pentru a Exporta/Importa/Reinițializa setările Icaros, miniaturizarea 
    și proprietățile trebuie să fie dezactivate

[ctx: optExport]
en: Export Settings
ro_RO: Exportă Setări

[ctx: optImport]
en: Import Settings
ro_RO: Importă Setări

[ctx: optReset]
en: Reset All Settings
ro_RO: Resetează Toate Setările

[ctx: dlgThemeAccent]
en: Would you like to use this theme's default chrome colors?
    
    Warning: This will overwrite your current chrome color settings!
ro_RO: Dorești să folosești culorile crom implicite ale acestei teme?
    
    Avertisment: Acest lucru va suprascrie setările actuale ale culorilor Chrome!

[ctx: cptThemeAccent]
en: Use default theme chrome colors?
ro_RO: Dorești să utilizezi culorile crom ale temei implicite?

[ctx: dlgExportLoc]
en: Please chose where you wish to export the Icaros settings
ro_RO: Te rog să alegi unde dorești să exporți setările Icaros

[ctx: dlgImportWrn]
en: This will overwrite ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
ro_RO: Această acțiune va suprascrie TOATE setările existente.
    
    Dorești să continui?

[ctx: dlgResetAll]
en: This will reset ALL your existing settings.
    
    Do you still wish to continue?
ro_RO: Această acțiune va reseta TOATE setările existente.
    
    Dorești să continui?

[ctx: cptResetWrn]
en: Settings Reset Confirmation
ro_RO: Confirmare Resetare Setări

[ctx: lblWlcIntro1]
en: WELCOME
ro_RO: BUN VENIT

[ctx: lblWlcIntro2]
en: TO THE NEW ICAROS GUI
ro_RO: CĂTRE NOUA INTERFAȚĂ ICAROS

[ctx: lblWlcSelect]
en: Please select your preferred
ro_RO: Vă rog alegeți-vă pe cea care o preferați

[ctx: lblWlcLang]
en: language:
ro_RO: limbă:

[ctx: lblWlcTheme]
en: theme:
ro_RO: temă:

[ctx: lblWlcTip1]
en: Click here to change language and ui settings
ro_RO: Faceți clic aici pentru a schimba setările de limbă și interfață

[ctx: lblWlcTip2]
en: Click these icons to browse the various pages of settings
ro_RO: Fă clic pe aceste pictograme pentru a parcurge diferitele pagini de setări

[ctx: lblWlcTip3]
en: Click the 'Activation buttons' to toggle the state of the shell extensions
ro_RO: Fă clic pe " Butoanele de Activare " pentru a comuta starea extensiilor shell

[ctx: lblWlcTip4]
en: Drag and drop files onto this page to test if Icaros can thumbnail them
    The filetype will automatically be added to the list of 'Thumbnail filetypes', if it is compatible with Icaros
    
    Dropping a file that already exists in the 'Thumbnail filetypes' list, will just refresh that file's thumbnail
ro_RO: Trage și plasează fișiere în această pagină pentru a testa dacă Icaros poate crea miniaturi pentru ele
    Tipul de fișier va fi adăugat automat la lista „Tip Fișiere Miniaturi”, dacă este compatibil cu Icaros.
    
    Adăugarea unui fișier care există deja în listă „Tipuri de fișiere în miniatură” va reîmprospăta doar miniatura fișierului respectiv

[ctx: tipAddFiles]
en: Add files
ro_RO: Adaugă fișiere

[ctx: tipClearList]
en: Clear list
ro_RO: Golește lista

[ctx: tipWow64On]
en: Icaros is enabled for 32-bit file dialogs
ro_RO: Icaros este activat pentru dialoguri de fișiere pe 32 de biți

[ctx: tipWow64Off]
en: Icaros is disabled for 32-bit file dialogs
ro_RO: Icaros este dezactivat pentru dialoguri de fișiere pe 32 de biți

[ctx: tipBrowse]
en: Browse to location
ro_RO: Navighează către locația

[ctx: cptDonate]
en: Donate
ro_RO: Donează

[ctx: lblDonateTxt]
en: If you like Icaros please consider making a donation to keep up the development of Icaros
ro_RO: Dacă îți place Icaros, te rog să iei în considerare să faci o donație pentru a continua dezvoltarea sa.

[ctx: lblDonateTxt2]
en: Donations received so far in {0}
ro_RO: Donații primite până acum în {0}

[ctx: lblFlattrTxt]
en: Become a microdonator to continuously support the development of Icaros
ro_RO: Devino un microdonator pentru a sprijini în mod continuu dezvoltarea lui Icaros

[ctx: lblCreatedBy]
en: Created and developed by
ro_RO: Creat și dezvoltat de

[ctx: tipMail]
en: Send a mail to the developer of Icaros
ro_RO: Trimite un e-mail la dezvoltatorul lui Icaros

[ctx: tipTwitter]
en: Follow Icaros development on Twitter
ro_RO: Urmărește dezvoltarea aplicației Icaros pe Twitter

[ctx: swtOn]
en: On
ro_RO: Pornit

[ctx: swtOff]
en: Off
ro_RO: Oprit

[ctx: btnDone]
en: Done
ro_RO: Gata

[ctx: btnYes]
en: Yes
ro_RO: Da

[ctx: btnNo]
en: No
ro_RO: Nu

[ctx: btnContinue]
en: Continue
ro_RO: Continuă

[ctx: btnGotIt]
en: Got It!
ro_RO: Am primit!

[ctx: dlgcptConf]
en: Confirmation
ro_RO: Confirmare

[ctx: dlgcptInfo]
en: Info
ro_RO: Informații

[ctx: dlgcptError]
en: Error
ro_RO: Eroare

[ctx: btnRstColor]
en: Reset Color
ro_RO: Resetează Culoare

[ctx: btnMin]
en: Minimize
ro_RO: Minimizează

[ctx: btnMax]
en: Maximize
ro_RO: Maximizează

[ctx: btnResDown]
en: Restore Down
ro_RO: Restaurare Jos

[ctx: btnClose]
en: Close
ro_RO: Închide
